Filmový program festivalu

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Filmový program festivalu"

Transkript

1

2 Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko První ročník mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko se specializací na kameramanskou tvorbu se koná od pátku do neděle Ostrava Kamera Oko je součástí. Desetidenní filmová přehlídka představí mimo jiné i filmovou tvorbu spojenou s městem Ostrava. Jednotné vstupné 50,- Kč. Festival probíhá v šesti nezávislých sálech města Ostravy: v Minikině, v kinech Vesmír, Art a Luna a v sálech klubu Atlantik a Stará Aréna (bývalé Divadlo Hudby, 28. října 23). Foyer Staré Arény slouží také jako festivalové centrum. Filmový program festivalu * Mezinárodní sekce Divácky atraktivní Mezinárodní sekce festivalu představí vizuálně zajímavé zahraniční i české filmy, které jsou uváděny v české premiéře či jako předpremiéry distribučních titulů. Festival Ostrava Kamera Oko je koncipován jako festival se zaměřením na kameramanskou tvorbu a tomu je podřízen i výběr filmů v této sekci. Celkem bude divákům nabídnuto 11 filmů: z českých snímků je to předpremiéra nového filmu Tomáše Vorla Ulovit miliardáře a snímek Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš Reloaded. V české premiéře je uveden čínský film Jalainur. V předpremiéře budou uvedeny distribuční tituly: norský snímek Na sever (Aerofilms), thriller USA Bílá smrt (Warner Bros.), festivalově ceněný britsko-irský film Hlad režiséra Steva McQueena (Artcam), film Náhradníci s Brucem Willisem (Falcon), severský horor Ať vejde ten pravý, nizozemský film pro děti Hrdinové z Daranu (Cinemart) a francouzský Vánoční příběh (který je již v distribuci NFA). Jako zvláštní událost je v této sekci promítán film Nikdy v neděli (1960, režie: J. Dassin), který je poctou řecké herečce, zpěvačce a političce Melině Mercouri, zakladatelce projektu Evropské kultury. * Pocta Karel Reisz Zvláštní součástí festivalu je pocta ostravskému rodákovi a světově proslulému režisérovi a producentovi Karlu Reiszovi. Reisz, který prožil dětství v Ostravě, se do Velké Británie dostal jako jedno z dětí, které před holocaustem zachránil Sir Nicholas Winton. Karel Reisz je představitelem významného filmového hnutí Free Cinema. Je autorem filmů V sobotu večer, v neděli ráno; Psí vojáci či Francouzova milenka. Jako producent se podílel i na filmech dalších příslušníků Free Cinema. Věnoval se také filmové kritice a teorii. Napsal mimo jiné knihu Umění filmového střihu. Pracoval ve Velké Británii a USA. Ostrava Kamera Oko uvede jeho krátký film Maminka to nedovolí, který byl součástí prvního programu Free Cinema, promítaného v únoru 1956 v National Film Theatre v Londýně. Dále bude uveden slavný film Ten sportovní život Tonyho Richardsona (který Reisz produkoval) a dokumentární snímek Matěje Mináče Síla lidskosti: Nicholas Winton.

3 * Národní kameramanská studentská soutěž V rámci programu věnovanému kameramanské tvorbě proběhne na festivalu národní soutěž krátkých studentských filmů o nejlepší kameru (podporovaná firmou Kodak, vitěz dostane 5000 m filmové suroviny). Z přihlášených necelých padesáti filmů studentů českých filmových škol bylo vybráno sedm snímků, které následně ohodnotí odborná porota. Filmy budou uvedeny jak společně v jednom programovém bloku, tak i jako předfilmy snímků z Mezinárodní sekce po vzoru koncepce paralelní sekce festivalu v Cannes La semaine de la critique. Porota soutěže: Stanislav Milota (kameraman) Ilja Racek (ředitel ostravského studia České televize) Dita Pepe (fotografka) Seznam vybraných filmů: Charmers (režie a kamera:gašper Šnuderl, FAMU) Den jednoho herce (režie: Radim Filipec, kamera: Matěj Cibulka, FAMU) Děti sledující noční vlaky (režie: Michal Hogenauer, kamera: Adam Stretti, FAMU) Julie miluje Shakespeara (režie: Liliana Mikhnevich, kamera: Yvon Puflerová, SVOŠF v Písku) Milovat se (režie: Jaroslav Pauer, kamera: Daniel Souček, FAMU) Pokus o duchovní nápravu opraváře televizí Josefa Lázničky v devíti obrazech (režie, kamera: Lukáš Kokeš, FAMU) Příští ráno (režie: Jiří Renza, kamera: Martin Cenkl, UTB Zlín) * Česká kameramanská škola Průřezová přehlídka je koncipována jako každoroční. Představí umělecky hodnotná i divácky oceňovaná díla významných českých kameramanů. Tradice české kameramanské školy byla založena již před více než sto lety a řada českých kameramanů dosáhla světového věhlasu. Tato sekce si klade za cíl postupně představovat práci všech významných českých kameramanů všech generací a upozorňovat tak na význam české kameramanské školy a význam práce kameramana pro filmové umění vůbec. Letos budou na festivalu uvedeny filmy kameramanů Václava Vícha, Otto Hellera, Jaroslava Kučery, Miroslava Ondříčka, Ivana Šlapety, Jaromíra Šofra, Stanislava Miloty a Františka Uldricha. Erotikon (režie: Gustav Machatý, kamera: Václav Vích, 1930) Svět patří nám (režie: Martin Frič, kamera: Otto Heller 1937) Spalovač mrtvol (režie: Juraj Herz, kamera: Stanislav Milota, 1968) Mučedníci lásky (režie: Jan Němec, kamera: Miroslav Ondříček, 1969) Na samotě u lesa (režie: Jiří Menzel, kamera: Jaromír Šofr, 1976) Vrchní, prchni! (režie: Ladislav Smoljak, kamera: Ivan Šlapeta, 1980)

4 * Pocta František Uldrich V rámci sekce Česká kameramanská škola proběhne pocta kameramanu Františku Uldrichovi u příležitosti jeho letošního ocenění Cenou Asociace českých kameramanů (AČK) za celoživotní dílo. Výběr z jeho bohaté tvorby představí jednak Uldrichovu asi nejvýznamnější spolupráci s režisérem Františkem Vláčilem, a také odlehčenější filmová díla, na kterých se podílel. Program pocty: Údolí včel (režie: František Vláčil, 1968) Adelheid (režie: František Vláčil, 1970) Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (režie: Václav Vorlíček, 1967) * Chytilová - Kučera - Kučera Výběrová retrospektiva režisérky Věry Chytilové ostravské rodačky, k jejímu životnímu jubileu, je postavena na spolupráci režisérky s kameramany - manželem Jaroslavem Kučerou a synem Štěpánem Kučerou. Věra Chytilová a Jaroslav Kučera: Perličky na dně (1965) Sedmikrásky (1966) Ovoce stromů rajských jíme (1970) Věra Chytilová a Štěpán Kučera: Pasti, pasti, pastičky (1998) Vzlety a pády I a II (2000) Cesta (portrét Věry Chytilové, režie: Jasmina Blaževič, kamera: Štěpán Kučera, 2004)

5 * Ostrava ve filmu Rozsáhlá sekce představí Ostravu jako město, které svojí vizuální přitažlivostí a osobitou historií přitahovalo filmaře již od počátku 20. století. Filmová Ostrava se představí nejen v známých dílech z české filmové historie jako Poslední výstřel či Nad námi svítá, ale také například v němém filmu z roku 1921 Šachta pohřebných idejí, který byl leta považován za ztracený a až v 90. letech se NFA podařilo získat jeho kopii ze soukromé sbírky. Z novějších filmů je třeba zmínit kultovní Kouř Tomáše Vorla, který se bude promítat přímo v areálu akciové společnosti Vítkovice, kde byl natáčen, nebo Šulíkův Sluneční stát. V této festivalové sekci budou zastoupeny všechny polohy a žánry včetně dokumentů a videoartu. Šachta pohřbených idejí (režie: Rudolf Myzet, Antonín Ludvík Havel, 1921) Poslední výstřel (režie: Jiří Weiss, 1950) Nad námi svítá (režie: Jiří Krejčík, 1953) Kouř (režie: Tomáš Vorel, 1989) Fajně (režie: Radim Filipec, 2003) Sluneční stát (režie: Martin Šulík, 2005) Zpráva z černé díry (dokument, režie: Michal Najbrt, 2005) Industriální elegie (dokument, režie: Daniela Gébová, 2006) Ostravský videoart (dramaturg programu Denisa Fialová z ateliéru videoartu, Fakulta umění, Ostravská univerzita v Ostravě) * Pocta Jan Kačer Pocta herci a režisérovi Janu Kačerovi, který dlouhá léta působil v Ostravě, představí Kačerovu hereckou i režijní práci. Převážně divadlení režisér a herec Jan Kačer je českým divákům známý i díky své filmové tvorbě, které se věnuje již od 60. let. Kačer jako filmový herec exceluje v rolích vážných i komediálních, jak dokazují i jeho nezapomentutelné výkony v komedii Václava Vorlíčka Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky, detektivním příběhu Václava Gajera a Josefa Škvoreckého Flirt se slečnou Stříbrnou i v historickém opusu Františka Vláčila a Vladimíra Körnera Údolí včel. Kačerovu tvorbu režijní zastupuje jeho drama z roku 1978, věnované osudové Ostravě, Město mé naděje. Flirt se slečnou Stříbrnou (režie: Václav Gajer, 1969) Město mé naděje (režie: Jan Kačer, 1978) Údolí včel (režie: František Vláčil, 1968) - sekce Pocta Františku Uldrichovi Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky (režie: Václav Vorlíček, 1967) - sekce Pocta Františku Uldrichovi

6 *Studio Ostrava V roce 2005 oslavilo Televizní studio Ostrava 50 let své existence. Jeho tvorba bude prezentována v samostatné sekci, která vzniká ve spolupráci s Televizním studiem Ostrava a představí zajímavé a unikátní projekty, které zde v posledních letech vznikly. Málokdo ví, že to bylo právě v Ostravě, kde vznikly televizní pořady známého pražského Divadla Sklep. Televizní tvorba tohoto oblíbeného divadelního souboru bude představena ve dvou programových blocích a v rámci festivalu také proběhne vystoupení Divadla Sklep v divadle Domu kultury města Ostravy. Dalším zajímavým a velmi úspěšným počinem Televizního studia Ostrava je dokumentární seriál režiséra Radovana Lipuse a architekta Davida Vávry Šumná města. V této sekci budou promítány i animované filmy pro děti z oddělení Krátkého filmu Studia Prométeus. Tvorbu studia zastupuje celovečerní animovaný film Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni a sedmidílný večerníček Pohádkový dědeček, který zde vznikl, tak jako řada dalších, na zakázku České televize. Česká televize, Televizní studio Ostrava,: Divadlo Sklep blok 1 (Mlýny, režie: Ondřej Trojan) Divadlo Sklep blok 2 (Tak dělejte něco!, režie: Tomáš Vorel, Postup, režie: Ondřej Trojan, Časem vrah, vrahem čas, režie: Ondřej Trojan) Šumná města (režie: Radovan Lipus, díly: Ostrava, Karvinsko, Frýdek-Místek, Český Těšín) Petr Bezruč (bez záruky) (režie: Ivo Macharáček, 2002) Back to Heaven 27 (program videoklipů z TS Ostrava) Studio Prométheus (Krátký film a.s.): Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni (režie: Karel Trlica, 1989) Pohádkový dědeček (animovaný večerníček, 7 dílů, režie: Ivan Renč, 1979) Zahájení a zakončení Festival bude slavnostně zahájen v pátek v nejprve odhalením pamětní desky Karla Reisze (na domě č. 25 v ulici 28. října, kde Reisz vyrůstal) a následně paralelními projekcemi nového filmu Tomáše Vorla Ulovit miliardáře a dvou filmů Karla Reisze (krátký film Maminka to nedovolí, Ten sportovní život, který Rieisz produkoval). Filmová přehlídka bude zakončena v sobotu předáním ceny vítězi Národní kamermanské studentské soutěže a předpremiérou filmu Náhradníci s Brucem Willisem. Work in progress Na festivalu dostanou také prostor připravované zajímavé české celovečerní filmy. Letos se divákům i odborné veřejnosti budou prezentovat v ukázkách a dialogu s diváky hrané filmy Pouta (režie: Radim Špaček), Dvojka (režie: Jaroslav Fujt), dokumentární film Olgy Špátové Oko nad Prahou a v pracovní verzi bude promítnut i celý film Jitky Rudolfové Zoufalci.

7 Doprovodný program Kromě klasického promítání v kinech se na festivalu Ostrava Kamera Oko připravuje i několik speciálních, nejen filmových, akcí. Koncert a projekce videoklipů na Dole Michal V neděli 27. září od proběhne v prostoru řetízkových šaten Dolu Michal promítání videoklipů z archivu TS Ostrava, o jejichž výběr se postaral a pod názvem Back to Heaven 27 do bloku sestavil hudební publicista Pavel Klusák. Po projekci bude následovat koncert mladých, nejen ostravských kapel (Like She, Sklo, Supraphon Family z Žiliny). Besídka Divadla Sklep Dva bloky pořadů, které Divadlo Sklep natočilo v TS Ostrava České televize doplňuje i živé představení Divadla Sklep, které se koná ve čtvrtek 1. října od v divadle Domu kultury města Ostravy. Vstupenky na představení (v ceně Kč) již nyní v běžných předprodejích Domu kultury. Filmová procházka Součástí doprovodného programu bude i filmová procházka s promítáním na zdi a fasády domů, na které se dramaturgicky podílí Jiří Hruška z Mezinárodního studentského festivalu Ostrava Picture. Procházet se bude po jednom z urbanistických skvostů SORELy, porubské Hlavní třídě. Český rozhlas Ostrava V sále Staré Arény se kromě projekcí budou konat i poslechy rozhlasových her a pořadů, vyrobených v Českém rozhlase Ostrava. Kromě nových a festivalově úspěšných dokumentárních pořadů Labutí sen o duši a Na kraji světa se nejen milovníci divadla mohou těšit na rozhlasová zpracování her Evžen Oněgin (stále na repertoáru Divadla Petra Bezruče) a Průběžná O(s)trava krve. Právě velmi úspěšná inscenace režiséra Radovana Lipuse Průběžná O(s)trava krve bude ve své rozhlasové podobě z roku 2000 uváděna ve stejném prostoru, kde se hrála v době, kdy zde sídlila Komorní scéna Aréna. Rozhlasové hry v Planetáriu Jako speciální doprovodný program jsou v prostorách ostravského planetária připraveny poslechy rozhlasových her. Dvě klasické rozhlasové hry Čapkova Válka s mloky v režii Jiřího Horčičky z roku 1958 a Bühnerův Vojcek v režii Aleše Vrzáka, který měl rozhlasovou premiéru letos, budou v tomto netradičním prostoru pouštěny vždy v sobotu od Živé improvizované představení Život nedoceníš Radia Ivo ve složení Petr Marek, Marian Moštík a Johana Švarcová je připraveno na pondělí 28. záři (18.00). Uvidíme, jak hvězdná obloha ovlivní podobu živé rozhlasové hry. Více informací na

8 Co je projekt Evropské kultury Mezinárodní projekt Evropské kultury byl založen roku 1985 z iniciativy řecké ministryně kultury Meliny Mercouri. Titul EHMK umožňuje dvěma vybraným městům po dobu jednoho roku představit Evropě svoji kulturní jedinečnou a rozmanitost. V roce 2015 poputuje tento titul do Belgie a do České republiky. Výběr města bude probíhat ve dvou fázích uzávěrka přihlášky do prvního kola soutěže je O vítězných městech bude rozhodnuto koncem roku V obou případech budou jednotlivé žádosti hodnoceny třináctičlennou odbornou komisí, složenou ze sedmi zástupců evropských institucí a šesti českých porotců. Tato komise pak předkládá návrh na udělení titulu Radě ministrů EU. Kdo byla Melina Mercouri Tato inspirativní žena chtěla podnítit zájem občanů o kulturu v místě, kde žijí, dát příležitost jejich tvořivosti na úkor setrvačnosti kulturního provozu a vytvořit prostor pro výměnu myšlenek, projektů a kontaktů napříč Evropou. Důvod, proč se tento nápad stal jedním z nejúspěšnějších evropských projektů vůbec, spočívá v eleganci a přínosu pro ty, kdo se projektu zúčastní. Pocházela z rodiny známých politiků: její dědeček Spyros Mercouris byl po čtyři volební období starostou Athén. Tatínek Stamatis Mercouris byl členem parlamentu. Vystudovala herectví a úspěšně ztvárnila několik divadelních i filmových postav. Mezinárodní věhlas získala rolí prostitutky ve filmu Nikdy v neděli (Never on Sunday) z roku Za ni byla nominována na Oscara a na Zlatou palmu v Cannes. Během vojenské diktatury v Řecku v letech byla zbavena občanství a žila ve Francii. Bojovala za demokracii a posílení národní kultury ( Kultura je těžkým průmyslem Řecka ). Přijímá novou životní roli - stává se politickou aktivistkou a i v tomto snažení dosáhne mezinárodního úspěchu a uznání. Zemřela 6. března 1994 ve věku 73 let. Šestý březen byl vyhlášen Melina Mercouri Day a na její počest je v tento den vstup do všech muzeí v Řecku bezplatný. Její jméno se stalo synonymem pro rozhodnost a fair play. Více informací na

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

Tisková konference k vernisáži výstavy OSTRAVA? 17. 9. 2009 v Ostravě

Tisková konference k vernisáži výstavy OSTRAVA? 17. 9. 2009 v Ostravě Tisková konference k vernisáži výstavy OSTRAVA? 17. 9. 2009 v Ostravě VÝSTAVA OSTRAVA?, LEPORELO, Bílá Kniha A FILMOVÝ FESTIVAL OSTRAVA KAMERA OKO JSOU SOUČÁSTÍ KANDIDATURY OSTRAVY NA TITUL EVROPSKÉ HLAVNÍ

Více

Závěrečná zpráva FNŘ 2010 Písek 30. 7. - 5. 8. 2010 (25. 8. 2010)

Závěrečná zpráva FNŘ 2010 Písek 30. 7. - 5. 8. 2010 (25. 8. 2010) Závěrečná zpráva FNŘ 2010 Písek 30. 7. - 5. 8. 2010 (25. 8. 2010) Heart of Europe Media s.r.o. Paťanka 2613/9 160 00 Praha 6 Tel/Fax: +420 233 310 951 Mobil: +420 603 516 374 www.festivalnadrekou.cz DIČ/VAT

Více

Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK

Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK Čas začátku Místo konání Název programu hosté obsah a doporučení Podmínky Zájem + účasti počet Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK 8:00 nebo 10:00 DK velký sál MACH A ŠEBESTOVÁ divadlo Lampión Kladno

Více

Kateřina Fričová ředitelka programu ČT

Kateřina Fričová ředitelka programu ČT Česká televize se cíleně a systematicky snaží nabídnout divákům to, co jim privátní stanice nepřinášejí. Televize veřejné služby se zabývá cílovými skupinami, o které soukromý sektor nemá zájem. Určitě

Více

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika Výroční zpráva Česká filmová komora, o.p.s 2009 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz

Více

Vláčil František (1924 1999)

Vláčil František (1924 1999) Vláčil František (1924 1999) 1926 1998 Inventář NFA 2004 Název archivu: Národní filmový archiv, Praha Název archivní pomůcky: Vláčil František (1924 1999) Časový rozsah pomůcky: 1926 1998 Druh archivní

Více

16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE

16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE 16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE Vážení přátelé dokumentárního filmu, tak jako vloni i letos jsme připravili otevřenou přehlídku Český dokument, kde nabídneme filmy jak z naší

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

HODNOCENÍ HOSPODAŘENÍ A ČINNOSTI ZA ROK 2014

HODNOCENÍ HOSPODAŘENÍ A ČINNOSTI ZA ROK 2014 HODNOCENÍ HOSPODAŘENÍ A ČINNOSTI ZA ROK 2014 Ostrava, březen 2015 HODNOCENÍ HOSPODAŘENÍ A ČINNOSTI ZA ROK 2014 Organizace: Místo konání: Datum konání: Komorní scéna Aréna, příspěvková organizace 28. října

Více

Úvod. Hospodářský výsledek. Obsah:

Úvod. Hospodářský výsledek. Obsah: 1 Obsah: 1. Úvod 2. Hospodářský výsledek, tabulky, komentář 3. Hlavní činnost kina, divadla, koncerty, výstavy, ostatní akce, Klášterní areál, Stará radnice, Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

Více

37. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2. tisková konference 7. června 2011

37. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2. tisková konference 7. června 2011 37. Letní filmová škola Uherské Hradiště 2. tisková konference 7. června 2011 Pořadatel LFŠ Hlavní pořadatel Asociace českých filmových klubů, o.s. Spolupořadatel AČFK servis s.r.o. Partneři LFŠ Hlavní

Více

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20 Březen 2014 1 BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2 Festival Jeden svět v Mladé Boleslavi Vás vtáhne DO DĚJE 3 Festival pana PipA 4 Herec MĚSTSKÉHO divadla Petr Mikeska je nominován na

Více

-zt- Foto: Antonín Zvěřina

-zt- Foto: Antonín Zvěřina Zápis do prvních ročníků Letošní zápis do prvních ročníků základních škol v Třebíči se bude konat v pátek 23. ledna 2015, od 14 do 18 hodin a v sobotu 24. ledna 2015, od 8 do 11 hodin. Zápisu podléhají

Více

NOVINY. setkat s Oldřichem Lipským, který by se letos dožil devadesáti. v roce 2004. Protože výstava se

NOVINY. setkat s Oldřichem Lipským, který by se letos dožil devadesáti. v roce 2004. Protože výstava se Číslo 13 Ročník XVI Zdarma 18. července 2014 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396,

Více

Zpráva o činnosti. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika

Zpráva o činnosti. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika Zpráva o činnosti Česká filmová komora, o.p.s 2006 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz

Více

HLÁSKA. Desátý jubilejní ročník Hlásky. Zpravodaj Statutárního města Opavy Květen 2005

HLÁSKA. Desátý jubilejní ročník Hlásky. Zpravodaj Statutárního města Opavy Květen 2005 HLÁSKA Zpravodaj Statutárního města Opavy Květen 2005 Z obsahu: Plán využití rekreační oblasti Stříbrné jezero str. 2 Připravované investiční záměry v Opavě str. 3 Opera Brundibár zazní v rámci oslav 60.

Více

12 /2012. advent na sedmičce vánoční dárky, které pomůžou i potěší Profil: ewan mclaren. Zdarma, vydává mč Praha 7. Časopis o životě na Sedmičce

12 /2012. advent na sedmičce vánoční dárky, které pomůžou i potěší Profil: ewan mclaren. Zdarma, vydává mč Praha 7. Časopis o životě na Sedmičce 12 /2012 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 advent na sedmičce vánoční dárky, které pomůžou i potěší Profil: ewan mclaren inzerce VOLNÁ VSTUPENKA 16.12. JARMARK OnaDnes 7. - 16. 12.

Více

Institut umění Divadelní ústav. Výroční zpráva za rok 2010

Institut umění Divadelní ústav. Výroční zpráva za rok 2010 Institut umění Divadelní ústav Výroční zpráva za rok 2010 Institut umění Divadelní ústav Výroční zpráva za rok 2010 ředitelka: Pavla Petrová adresa: Celetná 17, 110 00 Praha 1 T/ 224 809 111 F/ 224 809

Více

WWW. Umíte číst ROČNÍK VIII /2009 22. 6. 2009 12. 7. 2009. Karmelitánské nakladatelství Každý týden novinky v distribuci

WWW. Umíte číst ROČNÍK VIII /2009 22. 6. 2009 12. 7. 2009. Karmelitánské nakladatelství Každý týden novinky v distribuci ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK VIII /2009 22. 6. 2009 12. 7. 2009 12 Vaše knihkupectví Umíte číst www.dobre-knihy.cz mezi řádky? Knihy přes internet snadno a levně. Přesvědčte

Více

Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla

Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla Výroční zpráva 2014 Klub kultury Napajedla ZÁKLADNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název subjektu: Sídlo: Klub kultury Napajedla, příspěvková organizace Komenského 304, 763 61 Napajedla Identifikační číslo: 70286736

Více

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři,

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři, Vážení a milí čtenáři, čas opravdu nezadržitelně utíká, jaro se neodbytně hlásí se svými právy a my jsme pro vás připravili další vydání našeho měsíčníku. Můžete se opět zahloubat do výročí v kalendáriu,

Více

www.pragmoon.cz BŘEZEN 2011 Kultura Zpovědnice Lifestyle Téma měsíce Gastro Zábava Janků KRIZI STŘEDNÍHO VĚKU ŘEŠÍ HLAVNĚ TI, CO NEMAJÍ CO

www.pragmoon.cz BŘEZEN 2011 Kultura Zpovědnice Lifestyle Téma měsíce Gastro Zábava Janků KRIZI STŘEDNÍHO VĚKU ŘEŠÍ HLAVNĚ TI, CO NEMAJÍ CO www.pragmoon.cz BŘEZEN 2011 Janků Heidi KRIZI STŘEDNÍHO VĚKU ŘEŠÍ HLAVNĚ TI, CO NEMAJÍ CO DĚLAT Slayer & Megadeth: Trash-metalové legendy na jednom pódiu LÉČIVÉ PRAMENY V ČESKÝCH LÁZNÍCH: CO MOŽNÁ NEVÍTE

Více

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz OBSAH ŽURNÁL Slovo redaktora 4 5 Narozeniny Nákupního centra Borská pole Podzimní sklizeň AKCE MĚSÍCE Vánoční trhy na Krajském úřadě Plzeňského kraje

Více

Benediktini se přimluvili za počasí V Třebíči proběhly v srpnu. Pořádají Pohádkovou Třebíč. V Třebíči se otevřou kostely. Filmový maraton skončil ráno

Benediktini se přimluvili za počasí V Třebíči proběhly v srpnu. Pořádají Pohádkovou Třebíč. V Třebíči se otevřou kostely. Filmový maraton skončil ráno Pořádají Pohádkovou Třebíč Pátý ročník Pohádkové Třebíče pořádá pro milovníky dobrodružné turistiky Klub českých turistů Třebíč a Zdravé město Třebíč v pátek 16. září. Start akce je v době od 16 do 18

Více

Financování divadel z rozpočtu statutárního města Brna (analýza let 2004 2010)

Financování divadel z rozpočtu statutárního města Brna (analýza let 2004 2010) JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Ateliér divadelního manažerství a jevištní technologie Divadelní manažerství Financování divadel z rozpočtu statutárního města Brna (analýza

Více

MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍ TŘEBOŇ

MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍ TŘEBOŇ KVĚTEN 2011 pohoda MĚSÍČNÍ ZPRAVODAJ MĚSTSKÝCH SLATINNÝCH LÁZNÍ TŘEBOŇ ROZHOVOR S PŘEDSEDOU SDRUŽENÍ LÁZEŇSKÝCH MÍST ING. JIŘÍM HOUDKEM Lázeňství není nadstandard Předseda Sdružení lázeňských míst a starosta

Více

praha vlak lustig 12. 6. 24. 6. 2012 Španělská židovská kultura XIII. ročník festivalu devět bran 13. 7. 2012 Nádraží Praha-Bubny

praha vlak lustig 12. 6. 24. 6. 2012 Španělská židovská kultura XIII. ročník festivalu devět bran 13. 7. 2012 Nádraží Praha-Bubny Fotografie Pavel Chalupa XIII. ročník festivalu devět bran Španělská židovská kultura praha 12. 6. 24. 6. 2012 Stavovské divadlo Divadlo pod Palmovkou Divadlo Viola Evangelická teologická fakulta UK Kino

Více

ročník XI /2012 Jak na muže Příručka rafinované a moudré ženy

ročník XI /2012 Jak na muže Příručka rafinované a moudré ženy 20 Č a s o p i s p r o k n i h k u p c e, k n i h o v n y, n a k l a d at e l e a č t e n á ř e ročník XI /2012 15. 10. 28. 10. 2012 JEDEN PŘÍPAD, jedna vražda, mnoho podezřelých a 26 AUTORŮ těch nejlepších

Více

Volby do zastupitelstva města Havířova Seznam zvolených zastupitelů na základě výsledků voleb konaných 20. a 21. října 2006

Volby do zastupitelstva města Havířova Seznam zvolených zastupitelů na základě výsledků voleb konaných 20. a 21. října 2006 Občanská demokratická strana - 14 mandátů MUDr. Emilie Večeřová Ing. Radek Foldyna Ing. Petr Podstavka Bc. Zdeněk Fikáček Libor Čtvrtka MUDr. Radomil Schreiber Ing. Tomáš Foldyna MUDr. Karel Žďánský Ing.

Více