Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace. KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace. KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014"

Transkript

1 Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014

2 Vážení členové Kruhu přátel hudby Hranice, i noví zájemci o předplatné, pro nadcházející sezónu (od září 2013 do května 2014) pro vás připravujeme celkem osm koncertů. Věříme, že se vám nabídka bude líbit. Cena předplatného: Pracující 700 Kč Děti, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP 550 Kč Město Hranice Předplatné je zvýhodněno vstupné na jednotlivé koncerty bez předplatného se bude pohybovat mezi Kč podle typu koncertu. Abonentky můžete zakoupit v KANCELÁŘI MKZ pod koncertním sálem v Zámecké ulici. Případné dotazy vám zodpovíme na telefonním čísle , příp. na u Těšíme se na setkávání s vámi! Bc. Helena Votavová ředitelka MKZ, dramaturgie a propagace KPH Ing. Eva Ondrová zástupce ředitele, ekonomka MKZ, organizace a účetnictví KPH NADACE LEOŠE JANÁČKA

3 fotografie z minulé sezóny KPH

4 !!!!!!!! vychází v listopadu 2013 k dostání v hranických knihkupectvích Kniha fotografií Moje milé Hranice před le ty přináší staré snímky známých i méně známých míst města. V prvním díle jsou to více než tři stovky dosud nepublikovaných fotografií ze severní části Hranic, tedy z lo kalit, na nichž dnes stojí sídliště na Třídě 1. má je, Na Hrázi a na Hromůvce a ulic, které je obklopují. Snímky vznikly většinou v le tech 20. století, tedy v době, na kterou vzpomíná většina dnešních obyvatel města jako na dobu svého mládí či dětství.

5 1 úterý 17. září 2013, h Dvorana zámku SCHOLA GREGORIANA MAIESTAS DEI PRAGENSIS Hasan El-Dunia, Marek Šulc, Stanislav Předota, Ondřej Maňour, Michal Mačuha, Tomáš Lajtkep, Michal Medek, Martin Prokeš David Eben umělecký vedoucí, Hasan El-Dunia II. dirigent Schola Gregoriana Pragensis byla založena Davidem Ebenem v roce První dva roky existence mohla zpívat pouze při liturgii, od roku 1989 se už intenzivně věnuje také nahrávání a často koncertuje doma i v zahraničí (Itálie, Španělsko, Francie, Belgie, Nizozemí, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Norsko, Švédsko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Izrael). CD nahrávky získaly již řadu ocenění (Choc du Monde de la Musique, 10 de Répertoire, Zlatá Harmonie za nejlepší českou nahrávku roku). Soubor zároveň natáčí i pro Český rozhlas zde již seznam nahrávek dosáhl úctyhodného počtu 319 skladeb. Schola spolupracovala s řadou špičkových českých i zahraničních interpretů (Prof. Petr Eben, Jiří Bárta, Jaroslav Tůma, Iva Bittová, Choeur grégorien de Paris, Boni pueri, Musica Florea, sbor japonských buddhistických mnichů Óhara Gjosan šomjó kenkjú-kai, Varmužova cimbálová muzika, Jenaer Philharmonie, ad.)soubor se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Zaměřuje se na interpretaci gregoriánského chorálu podle nejstarších pramenů z století, i na uvádění gregoriáns kých zpěvů české chorální tradice včetně rané polyfonie. Díky studiu středověkých pramenů zaznívá v programech často i řada unikátních nově objevených skladeb ze století. V širokém spektru repertoáru sou boru lze však najít i soudobou tvorbu. Posluchači i odborná kritika oceňují dramaturgickou nápaditost a muzikální interpretaci, se kterou soubor zpřístupňuje repertoár ležící u samých kořenů evropské hudební kultury.

6 2 středa 16. října 2013, h Koncertní sál Lucia Kopsová housle Tomáš Honěk kytara V programu zazní díla těchto autorů: A. Vivaldi, J. S. Bach, Lukáš Hurník, J. Freidlin, A. Piazolla. Lucia Kopsová (*1986 Bratislava) Hru na housle studovala na Konzervatoři v Bratislavě ve třídě Doc. Mgr. art. Márie Karlíkové, ArtD. Úspěšně ukončila bakalářské i magisterské studium na Hudební fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně pod vedením prof. MgA. Františka Novotného, a nyní pokračuje ve studiu doktorandském. Koncertovala již po téměř celé Evropě, např. Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, Německo, Holandsko, Švédsko a Irsko. Účinkovala na mnoha festivalech a v řadě národních i me zinárodních soutěží. Na základě soutěžních úspěchů pak v roce 2010 získala sti pendium firmy Yamaha. Jako sólistka účinkovala s mnoha orchestry, filharmoniemi a komorními soubory. Absolvovala řadu mistrovských kurzů (např. u J. Pazdery, V. Hudečka, F. Novotného, F. Töröka, J. Čižmaroviče, P. Šporcla a dalších. Působí také ve skupině druhých houslí Pražské komorní filharmonie. V Hranicích se představí s kytaristou Tomášem Hoňkem. Jejich Duo Teres obdrželo 1. Cenu v mezinár. soutěži v komorní hře v italské Gorizii v r a v roce 2013 v německém Aschaffenburgu. Tomáš Honěk Vystudoval konzervatoř v Pardubicích, a Hudební fakultu Janáčkovy aka demie múzických umění v Brně pod vedením prof. Martina Myslivečka a doc. Mgr. Vladislava Bláhy, ArtD. Absolvoval festivaly a interpretační kurzy renomovaných kytaristů a pedagogů v České republice i v zahraničí. Studoval v mistrovských třídách Thomase Ofermanna a Jense Wagnera (Duo Sonare), Aniela Desideria, Costase Cotsiolise, Zorana Dukiče, Pabla Marqueze, Leo Brouwera, Marca Sociase, Brigitte Zaczek, Paola Pegorara a dalších. Je držitelem několika národních i mezinárodních ocenění, např. v roce 2003 získal 3. cenu na mezinárodní soutěži Guitarart festival Belgrade (Srbsko).

7 3 středa 6. listopadu h Koncertní sál Jiří Bárta violoncello Terezie Fialová klavír Terezie Fialová (1984) je uznávanou komorní partnerkou mnoha předních českých sólistů. Vystudovala Konzervatoř v Brně na klavír a housle, a pražskou Akademii v klavírní třídě prof. Ivana Klánského. Se svým kmenovým ansámb lem Eben trio v roce 2012 vyhrála prestižní Mezinárodní soutěž komorní Duo Jiřího Bárty a Terezie Fialové je kombinací osobností dvou generací, které spojuje společná láska k hudbě a ke komorní zvlášt. PROGRAM: A. Dvořák: Klid lesa pro violoncello a klavír P. I. Čajkovskij: Pezzo Capricioso op. 62 pro cello a klavír N. Pagannini: Variace Mojžíš B. Martinů: Variace na Rossiniho téma E. Grieg: Sonata a moll op. 36 pro violoncello a klavír (Allegro agitato Andante molto tranquillo, Allegro molto e marcato) Jiří Bárta (1964) se etabloval na hudební scéně v devadesátých letech jako osobnost hledající vedle kmenového violoncellového repertoáru cesty méně obvyklé, vedle soudobých skladeb se věnuje skladatelskému odkazu pozapo menutých osobností devatenáctého století. Za svoje nahrávky získal řadu ocenění u nás i v zahraničí. Je spoluzakladatelem Mezinárodního festivalu komorní hudby v Kutné hoře. Jako sólista i komorní hráč koncertuje v Severní i Jižní Americe, Japonsku, Austrálii a samozřejmě v téměř všech státech Evropy včetně milované České republiky s předními orchestry, dirigenty, ansámbly a hudebními partnery. hudby v Lausanne, což jí vyneslo pozvání na Verbier festival v r V loňském roce mj. vystoupila na festivalu v Kennedy Center ve Washingtonu, Casalsově festivalu ve Španělsku, na komorních koncertech v Hamburku, Baselu, Luzernu, na recitálech pro MHf Pražské Jaro, Českou Filharmonii, Brno, Ostravu a dal ší. Hru Terezie Fialové charakterizuje brilance spojená s neob vyklou muzikalitou a respektem ke skladatelovu zápisu. Spolupracuje často i s dalšími hudebníky, např. se svojí sestrou violistkou Kristinou Fialovou, se kterou získala Audience Prize na mezinárodní soutěži ForbestFest ve Skotsku (2009), a která se posluchačům v Hranicích představila v koncertu předcházející sezóny.

8 4 pá 27. prosince 2013, h Kostel Stětí sv. Jana Křtitele vánoční koncert ENSEMBLE SERPENS CANTAT PROGRAM: J. J. Froberger Toccata Prima J. S. Bach Weihnachts Oratorium Frohe Hirten J. S. Bach Schaffe können sicher weiden A. Vivaldi Sonáta G Dur, Op. 13 č. 4 G. P. Telemann Harmonischer Gottesdienst In gering - und rauhen Schalen J. S. Bach Anglická suita č. 3, g moll - Preludium J. J. Ryba Šest chvalozpěvů k slavnosti Narození Páně Rozmilý Slavíčku, Libou písničku Georg Philipp Telemann Fantasie F Dur č. 7 D. Buxtehude Laudate Pueri Dominum M. Rossi Toccata Settima Kamila Dubská varhany, cembalo Jitka Konečná zobcová barokní flétna Jan Ondrejka tenor Alice Ondrejková soprán Soubor Ensemble Serpens cantat se specializuje na barokní hudbu italských a německých mistrů i autorů ovlivněných německou a italskou barokní manýrou. Je složen z mladých profesionálních hu debníků, absolventů Jamu, Hamu, Akademie Staré hudby v Brně, kteří své studium dále rozšiřovali na zahraničních školách, např. Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Royal College of Music London či Královská konzervatoř v Haagu. Název je odvozen od jedné z prvních kantát, které soubor na svých koncertech provedl - D. Buxtehude Sicut Moses exaltavit Serpentem in deserto. Od svého vzniku r má za sebou již velké množství koncertních vystoupení, účinkování na festivalech staré hudby doma i v zahraničí. Přestože jeho členové pocházejí z různých míst České republiky a mají různé hudební zájmy i preference, všechny je spojuje láska ke staré hudbě.

9 5 čtvrtek 16. ledna 2014 Koncertní sál, h TANČÍCÍ HOUSLE ALEXANDER SHONERT housle NATALIE SHONERT - klavír Tento kouzelný program pro housle s doprovodem klavíru nabízí tance jak hudebních velikánů (P. I. Čajkovskij, S. Prokofjev, M. P. Musorgskij, A. Ljadov, J. Brahms, P. Sarasate, H. Wieniawsky, D. Šostakovič, A. Dvořák ) tak i lidové tance národů celého světa (španělské, německé, české, polské, ruské, ukrajinské, rumunské, arménské, arabské, židovské a ci kánské). Hranické posluchače Alexander Shonert uchvátil svým vystoupením při festivalu Evropské jazzové dny v dubnu 2013, kdy společně s A. Khristianovem předvedli v hranické synagoze projekt JEWISH2JAZZ. V programu Tančící housle jej doprovází na klavír jeho maminka Natalie Shonert. Houslový virtuóz Alexander Shonert, laureát prestižních mezinárodních oce nění, je absolventem Novosibiřské státní hudební akademie M. I. Glinky (třída prof. A. V. Gvozděva), kde také získal doktorát. Od roku 1999 žije a pracuje v Praze. V roce 2010 získal za významný kulturní přínos ČR právo dvojího občanství Ruské federace a České republiky. Vystupuje po celé Evropě, a to jak sólově, tak i se symfonickými a komorními orchestry coby hostující sólista. V roce 2005 s velkým úspěchem debutoval v USA. Bri lantní virtuozita, hluboká emocionalita a výrazná osobitost Alexandrova interpretačního stylu a jeho okouzlující improvizace si získaly obdiv diváků i uznání kritiků. Česká televize o něm natočila dokumentární film Životní pouť houslového génia. Kromě koncertní činnosti se Alexander Shonert také věnuje pedagogické práci. Vypracoval vlastní metodiku výuky, která vychází z nejlepších tradic ruské houslové školy. Jeho žáci hrají v symfonických orchestrech v Rusku, v Evropě i v USA a na mezinárodních houslových soutěžích prokazují vysokou míru profesionality. Řekli o Alexandru Shonertovi: Mistr Josef Suk, pravnuk Antonína Dvořáka: Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný. Byl jsem dojatý, protože můj slavný pradědeček si zasloužil, aby byl takto interpretován. Václav Hudeček o staccatu Alexandra Shonerta: Je to fenomenální! Nic podobného jsem v životě neslyšel.

10 6 úterý 18. února 2014, h Koncertní sál COLLEGIUM ARION David Mimra housle Aleš Janeček klarinet Kateřina Číhalová klavír Program koncertu je sestaven ze skladeb těchto autorů: Darius Milhaud, Igor Stravinskij, Alexander Arutjunjan. David Mimra - absolvent Konzervatoře v Pardubicích a JAMU v Brně (červený diplom a Prémie Nadace L. Janáčka za rok 2001). Svá studia si rozšířil na Toho Gakuen Academy Toyama (1999, Japosko) a na Sommerakademie Prague-Wien -Budapest (1997, 1998, 1999, Rakousko). K nejvýznamnějším soutěžním úspěchům patří 1. cena na Sommerakademie Pra gue-wien-budapest (1997, Vereor, Rakousko), Prémie Fondu Leoše Janáčka ( Beethovenův Hradec, 1998), 3.c ena a Cena Leoše Janáčka ( Beethovenův Hradec, Vereor, 1999) a titul laureáta na Janáčkově soutěži v Brně (2000). Jako sólista spolupracoval s komorním orchestrem Jaroslava Kociána a Macao Orchestra. Byl členem Komorní filharmonie Pardubice, Komorní filharmonie Brno, Janáčkova akademického orchestru v Brně (koncertní mistr), Pražské komorní filharmonie a Macao Orchestra (příležitostný koncertní mistr). V sezóně 2009/2010 spolupracoval s Mo ravskou filharmonií Olomouc jako hostující koncertní mistr. Je členem orchestru Mu sica Festa. V letech byl pedagogem na Macao Conservatory a od roku 2008 je vedoucím smyčcového oddělení a pedagogem hry na housle na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci. Intenzívně se věnuje komorní hudbě. Jako primárius působil ve smyčcovém kvartetu Vereor a Macao String Quartet. V současné době je uměleckým vedoucím komorního sdružení Collegium Arion. Aleš Janeček - absolvoval hru na klarinet na Konzervatoři P.J.Vejvanovského v Kroměříži ve třídě Miroslava Kovaříka a Ostravskou univerzitu ve třídě doc. Valtra Vítka. Dále si rozšířil vzdělání v rámci doktorandského studia na VŠMU v Bratislavě. Již za studií se zúčastnil mnoha interpretačních kurzů a soutěží a soustavně se věnoval komorní hudbě (1. cena Anglo-Czechoslovak Trust Londýn 1996 dechové trio) Natáčel sólově i s různými komorními seskupeními pro Český rozhlas. Pravidelně hostuje s různými orchestry v České republice i v zahraničí. Věnuje se také folklórní hudbě, dechové hudbě a jazzu. Od roku 1999 je prvním klarinetistou a sólistou Moravské Filharmonie Olomouc. V koncertní sezóně 2006/2007 byl členem Macao Orchestra (Makao - Čína) a pedagogem klarinetu na Macao Conservatory. Od roku 2001 vyučuje hlavní obor klarinet a komorní hru na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci a také na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Kateřina Číhalová - absolvovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě ve třídě prof. Moniky Tugendliebové (2000) a potom JAMU v Brně u doc. Vladimíry Slávikové (2005). Svá studia si obohatila na několika mistrovských kurzech I. Klánského, E. Indjice, P. Jasmina, P. Badura-Skody aj. Jejím největším soutěžním úspěchem je čestné uznání na Chopinově klavírní soutěži v Mariánských Lázních (1997), kde navíc získala Cenu za nejlépe provedené Nokturno. Věnuje se pedagogické praxi, učí hru na klavír na ZUŠ v Hranicích a se svými žáky se pravidelně účastní soutěží. Od roku 2011 začala vedle toho působit na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci jako korepetitor na smyčcovém oddělení a na letních mistrovských interpretačních kurzech Olmik v Olomouci.

11 7 středa 5. března 2014, odjezd h Beskydské divadlo Nový Jičín JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA Janáčkova filharmonie Ostrava patří mezi přední česká symfonická tělesa. Od roku 1958, kdy uskutečnila své první zahraniční turné, navštívila opakovaně téměř celou Evropu, Spojené státy, Japonsko, Jihokorejskou republiku, Tchaj-wan a díky finanční podpoře Magistrátu města Ostravy a společnosti Arcelor Mittal se v ro ce 2006 Janáčkova filharmonie stala po České filharmonii, jež do Austrálie zavítala na turné v r. 1959, teprve druhým tu zemským symfonickým tělesem, kte ré mělo příležitost se u protinožců prezentovat.

12 8 úterý 8. dubna 2014, h Koncertní sál ZUZANA LAPČÍKOVÁ TRIO spojilo hudebníky, kteří se již dlouhou dobu úspěšně pohybují na jazz ových pódiích a patří ke špičce ve své generaci. Repertoár vychází z inspirací moravskou lidovou hudbou, poučen o přístupy z hudby soudobé a jazzu. Zásadním momentem jsou silné individuální výkony hudebníků, kteří však spolu výtečně komunikují jako celek. Zuzana Lapčíková cimbál, zpěv Virtuosní cimbalistka, osobitá zpěvačka, skladatelka. Díky rodinnému zázemí se začala hudebně rozvíjet na poli moravské lidové písně a hudby. Na Brněnské konzervatoři absolvovala hru na cimbál a etnologii a hudební vědu na Masarykově univerzitě v Brně. Vyhrála řadu národních soutěží a zúčastnila se mnoha mezinárodních festivalů. Hrála a nahrávala s mnoha cimbálovými muzikami, Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů, různými komorními seskupeními i orchestrálními tělesy. (Pražská komorní filharmonie, Virtuosi di Praga, Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Talichův komorní orchestr). Překročila hranice folklórního žánru a vstou pila na pole hudby artificiální (barokní, soudobá - od komorních formací až po orchestrální tělesa) a mezižánrových propojení (jazz, soudobá hudba). Od roku 1992 se jako zakládající členka podílí na výběru repertoáru, aranžích, sólové hře a zpěvu v triu Ad Lib Moravia, které je otevřeným seskupením hudebníků kolem jazzového pianisty a skladatele Emila Viklického. Josef Fečo kontrabas Josef Fečo pochází z romské muzikantské rodiny. Hrál již od čtyř let na kytaru a velmi brzy také na housle, od jedenácti let na cimbál. Stal se členem souboru Romale aven imar dživas, se kterým, pod uměleckým vedením svého dědy, procestoval celou Evropu. Ve svých třinácti letech odcestoval do Budapešti, kde absolvoval mistrovské kurzy u předního cimbálového virtuosa Oskara Ökrese. Po návratu z Maďarska se vrací do rodinné kapely, hledá však širší hudební uplatnění. Začal tedy studovat hru na kontrabas na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze kde roku 2000 absolvoval v oboru kontrabas a basová kytara. Již během studií získal mnohá ocenění (např. Instrumentalista roku 1998 (Junior Jazz Kutná Hora), Nejlepší kontrabasista soutěže (Krakov, 1999 a d.). Od roku 1999 je stálým členem jazzového tria Karla Růžičky. Ondrej Krajňák klavír Ondrej Krajňák, mladý virtuózní klavírista, skladatel, aranžér a interpret pochází z hudební rodiny. Jeho otec, který ho k hudbě vedl, je profesionální klavírista. Od útlého věku se věnoval vážné hudbě a účastnil se soutěží, na kterých získal mnohá ocenění v oblasti vážné hudby. S jazzem se poprvé setkal v deseti letech a tato hudba ho natolik fascinovala, že přesvědčil otce, aby ho připravil na přehlídku mladých interpretů jazzové hudby, od tohoto okamžiku se věnuje současně jak vážné, tak i jazzové hudbě. Po absolvování ZUŠ začal pod vedením prof. Roberta Ratonviho studovat na Jazzové akademii Erkela Ferenca v Budapešti (HUN). Podílel se na mnohých projektech i s významnými umělci slovenské i zahraniční scény.

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě.

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě. Vážení posluchači, další ročník Hudebního léta nám dává příležitost k zamyšlení, jaké místo má hudba v našem životě a proč zní zvláště dobře právě v kostele. Ke vzdávání úcty Bohu hudba vždy patřila. Ve

Více

NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD.

NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD. NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD. NOVOROČNÍ KONCERT Španělský sál Pražského hradu 1. 1. 2014, 20.00 hod. Belle Ting (Tchaj-wan / Kanada) housle Daniel Lozakovitj (Švédsko)

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM Šestý závěrečný víkend 19. ročníku MHF Český Krumlov má na svém programu dva koncerty

Více

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 Reinhold Friedrich trubka 29. 8. 2015 ODNH 11. 2. 2016 C3 15. 2. 2016 K5 hlavní host sezóny Reinhold Friedrich Od roku 1986, kdy získal druhou

Více

I. bílá a černá [white and black] II. sblížení [rapprochement] III. prokletí [curse] IV. zažehnutí [ignition] V. půlnoc [midnight]

I. bílá a černá [white and black] II. sblížení [rapprochement] III. prokletí [curse] IV. zažehnutí [ignition] V. půlnoc [midnight] I. bílá a černá [white and black] [1 Preletělo ftáča, 2 Lásko, milá lásko, 3 Nasomas me khere, 4 Ara more]. Hudba a text: Zuzana Lapčíková 1, 2, Romská lidová úprava Josef Fečo junior 3, 4 II. sblížení

Více

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros HUDEBNÍ ROZHLEDY 12 2006 ročník 59 cena 40 Kč Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros Best Wishes for a Merry Christmas and a Happy New Year Příjemné vánoční svátky

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA KYJOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE MĚSTA KYJOVA JUNGMANNOVA 292, KYJOV VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 OBSAH: 1. Základní údaje o škole str. 2-4 2. Přehled o učebních plánech

Více

Mezinárodní festival filmové a scénické hudby 15. - 18. 11. 2012 KROMĚŘÍŽ www.moviengmusic.cz

Mezinárodní festival filmové a scénické hudby 15. - 18. 11. 2012 KROMĚŘÍŽ www.moviengmusic.cz Výchozí situace Mezinárodní festival filmové a scénické hudby 15. - 18. 11. 2012 KROMĚŘÍŽ www.moviengmusic.cz Nedílnou součástí prakticky každého kinematografického díla je i jeho hudební složka. Již v

Více

Stanislava Vrbková Čtvrt století kytarového festivalu v Mikulově z archivu vzpomínek jeho zakladatelů

Stanislava Vrbková Čtvrt století kytarového festivalu v Mikulově z archivu vzpomínek jeho zakladatelů Stanislava Vrbková Čtvrt století kytarového festivalu v Mikulově z archivu vzpomínek jeho zakladatelů Martin Mysliveček, Olga Dvorská, Stanislav Juřica a kytarový festival Mikulov Hudba je jazykem emocí

Více

INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004.

INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004. INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004.cz www.czechmusic.org česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury

Více

Jazz Černošice 2015-10. ročník

Jazz Černošice 2015-10. ročník 66 2015 2015 Jazz Černošice 2015-10. ročník 10. ročník mezinárodního jazzového festivalu Jazz Černošice 2015 proběhne od středy 20.5. do soboty 30.5. 2015. Dramaturgie letošního jubilejního ročníku vychází

Více

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco 3. koncert DVA X DVA úterý 5. května 2015 v 19.30 kostel sv. Vojtěcha v Libni Jan Hanuš Luboš Mrkvička Witold Lutosławski Concerto doppio Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco For Large

Více

Vážení posluchači, vážení návštěvníci.

Vážení posluchači, vážení návštěvníci. Vážení posluchači, vážení návštěvníci. Je mi ctí, že Vás již po čtrnácté mohu přivítat na mezinárodním hudebním festivalu České doteky hudby, který je členem Asociace hudebních festivalů ČR. Festival se

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

Dostalí kovo sborové jaro

Dostalí kovo sborové jaro Dostalí kovo sborové jaro 2. ročník nesoutěžního sborového bienále s účastí odborné poroty sobota 25. května 2013 od 15:00 Velká Lhota u Dačic Evangelický toleranční areál Programová brožura 1. Rosa aurea

Více

Vážná hudba podporuje vážné téma. pod záštitou PhDr. Marcela Chládka, MBA., ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Vážná hudba podporuje vážné téma. pod záštitou PhDr. Marcela Chládka, MBA., ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vážná hudba podporuje vážné téma BENEFIČNÍ KONCERT SMÍCHOVSKÉ KOMORNÍ FILHARMONIE pod záštitou PhDr. Marcela Chládka, MBA., ministra školství, mládeže a tělovýchovy RUDOLFINUM Dvořákova síň, 16. června

Více

Husovské slavnosti 2015

Husovské slavnosti 2015 Husovské slavnosti 2015 5. a 6. července 2015 SPRAVEDLIVÁ LIDSKÁ PRÁVA JSOU ZAHRNUTA V PRÁVU BOŽSKÉM, ANO JSOU PŘÍMO ZÁKONEM KRISTOVÝM POTUD, POKUD BOŽÍMU ZÁKONU UŽITEČNĚ SLOUŽÍ. Hus, O postačitelnosti

Více

1940-2005 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA JAROMĚŘ

1940-2005 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA JAROMĚŘ 1940-2005 Kde nás najdete? Základní umělecká škola Jaroměř, okres Náchod Na Obci 142 551 01 Jaroměř Tel.: 491 812 356 Fax: 491 815 040 E-mail: zus.jaromer@quick.cz www.zus-jaromer.cz ředitel školy: Mgr.

Více

VIII/2010. Téma měsíce: BYSTŘICKO SE PREZENTOVALO V PRAZE. Rozhovor s Karlem Pačiskou a Josefem Vojtou

VIII/2010. Téma měsíce: BYSTŘICKO SE PREZENTOVALO V PRAZE. Rozhovor s Karlem Pačiskou a Josefem Vojtou ROČNÍK V., SRPEN 2010, 6800 VÝTISKŮ, ZDARMA VIII/2010 Bystřicko se prezentovalo v Praze strana 1-2 Slévárenské sympozium 2010 strana 5 Program kulturního domu strana 8-9 Jak se mění Bystřice n. P. strana

Více

Leoše Janáčka. Leoš Janáček

Leoše Janáčka. Leoš Janáček Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka Faculty of Music of Janáček Academy of Music and Performing Arts Brno in partnership with Leoš Janáček Foundation

Více

MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 20 srpen 2011 cena 10,- Kč

MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 20 srpen 2011 cena 10,- Kč 8 MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 20 srpen 2011 cena 10,- Kč 1 Letní měsíce přinášejí kromě příležitosti k cestování či odpočinku také mnoho zajímavých akcí a kulturních pořadů. Pravidelně třetí červencový

Více

23. Ústí nad Orlicí. Koncertní sál Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Česká republika

23. Ústí nad Orlicí. Koncertní sál Základní umělecké školy Jaroslava Kociana. Česká republika 23. Koncertní sál Základní umělecké školy Jaroslava Kociana Ústí nad Orlicí Česká republika 16. 18. dubna 2015 MĚSTO ÚSTÍ NAD ORLICÍ vítá účastníky 23. ročníku Heranovy violoncellové soutěže Nadační fond

Více

Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 23. 9. 12. 11. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3. zakladatel a umělecký garant doc.

Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 23. 9. 12. 11. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3. zakladatel a umělecký garant doc. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3 Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2015 23. 9. 12. 11. zakladatel a umělecký garant doc. Jiří Hošek POD ZÁŠTITOU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3 ZA LASKAVÉ PODPORY MČ PRAHA 3

Více

200. let Pražs ké konzer vatoře

200. let Pražs ké konzer vatoře 200. let Pražs ké konzer vatoře 2 0 0. L E T P R A Ž S K É K O N Z E R V A T O Ř E STRUČNÁ HISTORIE PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE Pražská konzervatoř patří k nejstarším školám tohoto typu v Evropě. Byla založena

Více

DĚKUJEME VŠEM JEDNOTLIVCŮM, KTEŘÍ NÁM POMÁHAJÍ DÁRCI

DĚKUJEME VŠEM JEDNOTLIVCŮM, KTEŘÍ NÁM POMÁHAJÍ DÁRCI 8xBERG2012 3. koncert cyklu středa 9. května, 19:45 Kostel Nejsvětějšího Salvátora Křižovnické nám. 2, Praha 1 Koncert se koná ve spolupráci s Akademickou farností Praha při kostele Nejsvětějšího Salvátora

Více

ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2009

ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2009 13. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3 24. září až 19. listopadu 2009 NEKONVENČNÍ ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2009 zakladatel a umělecký garant Jiří HOŠEK POD ZÁŠTITOU MČ PRAHA 3 ZA

Více

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti,

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, je mi nesmírnou ctí, že Vás mohu přivítat na půdě Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, která se stala v letošním

Více

20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SOUKROMÉ ZUŠ MUSICALE VE STUDÉNCE

20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SOUKROMÉ ZUŠ MUSICALE VE STUDÉNCE 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SOUKROMÉ ZUŠ MUSICALE VE STUDÉNCE O škole Soukromá základní umělecká škola MUSICALE je jednooborová. Nabízí výuku v hudebním oboru. Svoji činnost zahájila v září 1992 se 4 učiteli.do

Více

Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, VÝROČNÍ ZPRÁVA V E Š K O L N Í M R O C E 2 0 0 7 / 2 0 0 8

Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, VÝROČNÍ ZPRÁVA V E Š K O L N Í M R O C E 2 0 0 7 / 2 0 0 8 Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, H R A D E C K R Á L O V É, H A B R M A N O V A 1 3 0 VÝROČNÍ ZPRÁVA O Č I N N O S T I V E Š K O L N Í M R O C E 2 0 0 7 / 2 0 0 8 Tvůrčí život je vždy mimo konvence.

Více

Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004

Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004 Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004 Divadelní ústav TISKOVÁ ZPRÁVA: Sex a tabu ovládnou Hradec Králové!...4 3.12.2004 ceska-media.cz str. 0 Stalo se Divadelní ústav Tisková zpráva Reflexu - Ivana Dubášová,

Více