Byla zima mezi námi, ale už je za horami. Hu, hu, hu, jaro už je tu!

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Byla zima mezi námi, ale už je za horami. Hu, hu, hu, jaro už je tu!"

Transkript

1 Byla zima mezi námi, ale už je za horami. Hu, hu, hu, jaro už je tu! představení v Dusíkově divadle: Bob a Bobek na cestách představení v MŠ: Matějova smlouva Čarodějnické hrátky v MŠ - termín bude upřesněn představení v Dusíkově divadle: Dřevěná víla Hurá, jedeme na výlet - termín bude upřesněn ukázka výcviku dravců na zahradě v MŠ: Ptačí dravci Březen Březen zvířátka ke hrátkám svádí, v křoví i u řeky vesele řádí. V předjaří v přírodě jeřábek toká, kovařík z pařezu na modřín mrká.

2 Duben Zajíc se v dubnu po louce courá, bolí ho packy a tence kňourá. Pěnice nesou mu na bílém tácku výhonky celeru, mrkvovou placku. Květen V květnu sojka jásá, to je ale krása. Sokol slídí po kořisti, chroust má chuť na nové listí. U lesíka srnka snídá, stará sova straku hlídá, na stéblech se leskne rosa, na paseku spěchá vosa. (Veverka učí své přátele správně mluvit dětský logopedický kalendář 2005) Příběh od veverky Zrzečky o panence Jablence a klukovi Viktorovi prevence drogových závislostí pro děti předškolního věku Zajíček a divná tráva Jednou zase panenka Jablenka vzala Viktora na louku u lesa. Bydlela tam zaječice s malým zajíčkem. Právě zajíčkovi ukazovala, kde se má pást. Říkala mu, že má jíst pěkný jetel na louce, ale že nemá vůbec jíst takovou divnou vysokou trávu, co rostla u lesa. Jenže zajíček byl neposlušný, a jak maminka zmizela do pelíšku, kde potřebovala uklidit, hned pelášil k lesu na tu divnou trávu. Nacpal si plné bříško. Najednou se s ním začaly dít zvláštní věci. Nemohl vůbec rovně skákat ani jít a připadalo mu, že potřebuje před někým utéct. Bojoval s nějakými neviditelnými obludami, pak se příšerně smál a pak zase plakal a naříkal. To už slyšela maminka zaječice a hned věděla, že je zle, že zajíček snědl divnou trávu. Vzala zajíčka do pelíšku a trvalo moc dlouho, než mu zase bylo dobře. Zajíček pak mamince slíbil, že už se té divné trávy ani nedotkne. A opravdu, už se pásl jen na zeleném jetelíčku. Viktor se hned ptal Jablenky: Co se to zajíčkovi stalo? Tomu vůbec nerozumím. Jablenka mu vysvětlila: To je tak, Viktore, v přírodě rostou různé stromy, keře, rostliny a byliny. Některé jíme, protože jsou zdravé, jako třeba zeleninu, ovoce a lesní plody. Některé nám pomáhají léčit nemoci. Určitě znáš heřmánek nebo jitrocel. Ale mnoho rostlin nám může i ublížit. Ale jak mám vědět, co můžu a co je nebezpečné? divil se Viktor. To se všechno naučíš časem. Když něco nevíš, zeptej se mámy nebo táty, odpověděla Jablenka. A jestlipak víš, co zajíček udělal špatně? hned se zeptala. To vím, zajíček neposlechl maminku a jedl tu divnou trávu, chlubil se Viktor. Já nikdy nebudu jíst něco, co mi maminka sama nedá nebo nedovolí. Tak je to správně, pochválila Viktora Jablenka a zase zmizela mezi jablíčky. (D.Nováková Panenka Jablenka a kluk Viktor)

3 Písnička ptáčka Zpěváčka Slepice Hudba: Pavel Jurkovič Text: Marie Tetourová Náš kohoutek kokrhá Upravil: Pavel Jurkovič (E.Hurdová, M.Tatourová, P.Jukovič, E.Plicková Hrajeme si ve školce)

4 Pro chytré hlavičky, něco od lišáčka Vuka Viděli jsme krávu, přežvykovat trávu. A my dobře uděláme, když si čerstvé.. dáme. Je z jejího vemene, tak proč není zelené? Přijela k nám babička, přivezla dvě klubíčka. Hned jí prosí bráška Petr, ať uplete mu z. Svetr. Bleděmodrý s vzorečky, z chundelaté Hovězí maso nám dává, dobře vykrmená.. A já nechci takové, raději mám vepřové. To nám dává zase vypasené.. Ke snídani si je dáme, do těsta je zamícháme. Dává nám je slepička, jsou to bílá Běhá to okolo chalupy, Dělá to cupity, dupity! (déšť) Proletí okenní tabulí, A přece ji nerozbije! (sluneční paprsky) (R.Lipusová, P. Řezníčková Ve školce od zimy do jara, obrázkové čtení)

5 Velikonoce se sovičkou Rozárkou Velikonoce jsou druhé největší svátky v roce. Víš, ve kterém ročním období se slaví? Na Velikonoce děvčata malují vajíčka a chlapci pletou pomlázky. Víš, proč se slaví Velikonoce? V jednom kurníku vzácná slepička seděla. Jen barevná vajíčka ta slepička snášela. V pondělí dávala modrá, ve středu zelená, v pátek krásná červená. Hospodář si drbe brady, za chvíli už si ví rady. Chtěl se na trh rychle vydat, všechna vejce draze prodat. Na trhu pán pyšně stojí, slípka v kleci, ta se bojí. Každý však chce vejce od ní, pánův měšec už se plní. Pán penízky v dlaních válí, těší se z nich jako malý. Jenže v kleci sedět celý den, snášet vejce, nesmět ven To je vážně věc moc zlá. A tak těžká chvíle na slepičku dolehla. Jako ve chvílích starostí, když nám barva z tváře mizí, zmizela i z vajíček, vypadají jako cizí. Celá bílá jako jiné. Co jen poví hospodář? Co se asi stane? Hospodář, ten dostal zlost. Bílých vajec máme dost! Slepička ví, co je třeba. A vydá se na cestu, nový domov si hledat. Nebyla to cesta dlouhá za vlídnými hospodáři, slepička je brzy našla a už se jí dobře daří. A když přišel klidný čas, objeví se brzy zas. Však si lidé povídají, že ta vzácná slepička zase začala snášet ta barevná vajíčka. A ten, kdo je nestih získat, vzal si štětec, barvy. A aby si nemoh stýskat, sám si vejce barví. Chystáme si pomlázku K řezání proutků na pomlázku můžeme říkat: Řezám proutky u potoka, hastrmanka na mě kouká, hastrman se rmoutí, že mu trhám proutí. Vylez, hastrmane, z vody, budeme plést pamihody (pomlázky). Utáhnu ti jednu, potopíš se ke dnu. (K.Konvalinová, E.Plicková Jaro, léto, podzim, zima, ve školce je pořád prima) Ke koledování mohou děti říkat: Panímámo zlatičká, Já mám ptáčka v lese, Ben, ben, blechy ven darujte nám vajíčka. strakatý vajíčka nese. a vajíčka do košíčku sem! Nedáte-li vajíčka, Zelený, červený, bílý, uteče vám slepička tak jak se komu líbí. do horního rybníčka a z rybníčka do louže, kdo jí odtud pomůže? (E.Hurdová, M.Tetourová, P.Jurkovič, E.Plicková Hrajeme si ve školce)

6 Úkol od opičáka Smíška: Mláďata se ztratila svým maminkám. Pomoz jim je najít! Každou cestu obtáhni jinou barvou. Vystřihni obrázky jejich maminek a nalep je správně na konec cest jejich mláďátek.

7 Úkol od opičáka Smíška: Vymaluj si velikonoční vajíčko.

8 Úkol od opičáka Smíška: Když se ježibabě poláme létající koště, je to mrzuté. Když je vše v pořádku, tak může letět. Dokresli zbývající košťata.

9 Úkol od opičáka Smíška: Vybarvi srdíčko a dej ho mamince k svátku.

10 Úkol od opičáka Smíška: Vybarvi obrázek podle návodu a spočítej jednotlivé geometrické tvary.

11 Kuřátko babičky Kačerové Houser Franc, ten věčný nenasyta, se už zase nemůže dočkat. Dlouho předtím, než se babička Kačerová dala do vaření, už seděl pln radostného očekávání za stolem. Čas: 40 minut Pro: 4 osoby Co budeš potřebovat: - 2 balíčky zmražených kuřecích stehen (8 kusů) g čerstvých žampiónů - 75 g másla - 1 lžička soli - ½ lžičky pepře - Jako příloha: rýže Postup: - kuřecí stehna necháme rozmrazit (trvá to přibližně půl dne, v ledničce přes noc) - troubu předehřejeme na 225 C - nyní očistíme žampión: nohu uřízneme a potom žampióny pečlivě omyjeme pod tekoucí studenou vodou - žampióny necháme dobře okapat a nakrájíme je ostrým nožíkem na tenké plátky - do máslem vymaštěného pekáče položíme na dno nejprve žampióny a na ně kuřecí stehna - osolíme a opepříme a na maso položíme ještě kousky másla - pekáč dáme asi na 30 minut do předehřáté trouby. Při vytahování pekáče musíme být opatrní! (W. Disney: Kuchařka kačera Donalda)

12 Kocour Mikeš a hra Na čarodějnice Čarodějka: Všechny čáry světa znám, hned vás tady pochytám. V ropuchy vás proměním, že jsem strašná, dobře vím. Děti: My se tě však nebojíme, jak ti utéct dobře víme. K.Konvalinová, E.Plicková Jaro, léto, podzim, zima, ve školce je pořád prima) Zvědálek se svými kamarády přeje maminkám (Svátek matek) Překvapení pro maminku Už se to chystá, nastal velký zmatek. A co že se to děje? Maminky dnes mají svátek. Kačenka to dobře ví, mamince by hezký dárek chtěla taky připravit. Pastelky, papíry, nůžky i lepidlo, jen aby se Kačence všecko dobře povedlo. Z papíru veliké srdce chce udělat, hezky ho vyzdobit, mamince dát. Kačenka je dnes tak potichu, diví se za dveřmi maminka. Kačenka vykoukne ze dveří, tiše jde po špičkách a rukama za zády mává. Přistoupí k mamince, svůj dárek jí dává. Maminka se raduje. Hned večeři velkou chystá, pak se dlouho hoduje. Maminčiny hádanky Dva klučíci uličníci na hřišti si hráli, ten jeden byl velký a ten druhý. (malý) Elektrikář potřeboval na opravu drátky, jeden si vzal dlouhý a ten druhý. (krátký) Nedaleko u vody, konaly se závody. Zajíc tuze rychlý byl, k cíli první dorazil. Šneka všichni dohnali, protože byl. (pomalý) Tomáš velmi smutný byl, v rybníce se nachladil. Vyležel to v posteli, a je zase. (veselý) Já mám každé pondělí, k jídlu všechno kyselý. Za to každé pátky, mlsám ráda. (sladký) (K.Konvalinová, E.Plicková Jaro, léto, podzim, zima, ve školce je pořád prima)

13 Těšíme se na přicházející jaro, přivoláme jeho první posly květiny, teplé počasí, hodně sluníčka a pozdravíme zvířátka i jejich mláďátka a návrat stěhovaných ptáků. Dále si spolu budeme společně povídat o Velikonocích, tradicích a zvycích. Můžeme se těšit na čarodějnice, dále si budeme povídat o rodině den matek. Čekají nás pěší výlety do jarní přírody a výlety za poznáním. Velikonoční prázdniny: 2.a 3. dubna 2015 Velikonoční neděle a Velikonoční pondělí: 5. dubna a 6. dubna 2015 Paní učitelka si s dětmi ve školce povídá o lidském těle, jeho částech a vnitřních orgánech. Zeptá se dětí: Na co a proč máme žaludek? Přihlásí se Pepíček a odpoví: Proto, aby nám jídlo nevypadlo na zem. Paní učitelko, paní učitelko, volá Davídek, Já mám v noze křen (křeč). Tvořivá dílna pro rodiče barvení vajíček v krepovém papíru Co budeme potřebovat? - vajíčka - kousky krepového papíru - malý čtvereček látky na každé vejce - vlna nebo provázek - hrnec

14 Jak postupovat při tvorbě? 1) děti si na stole vytvoří barevné hnízdečko pro vajíčko na stůl si rozloží látku a na ni kousky krepového papíru nejrůznějších barev 2) do vrstvy papírů položíme vajíčko, zahrneme je papírky, omotáme látkou a svážeme do pevného balíčku 3) balíčky s vejci vložíme do vody a vaříme alespoň 15 minut (krepový papír vodu v hrnci vydatně obarví a na vajíčka vykreslí barevné mramorované vzory) (V.Kirchnerová, R.Rubešová Výchova prožitkem)

Pojďte děti, budeme si hrát. Zve vás medvídek Zvědálek a jeho kamarádi.

Pojďte děti, budeme si hrát. Zve vás medvídek Zvědálek a jeho kamarádi. Podzim je z počátku usměvavý chlapík v plátěných kalhotkách, kabátku a zahradnickém kloboučku. Má plný košík zralého ovoce i zeleniny. V ruce drží štětec s hýřivou paletou barev. Nezapomene si přibrat

Více

KAŠPÁREK. březen duben 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka

KAŠPÁREK. březen duben 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka KAŠPÁREK březen duben 2015 Slavíme narozeniny Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme Zprávičky zažili a co pro všechny dětičky Perličky, moudra, nás čeká Splň si úkol od Kašpárka rozhovory Když se ozve

Více

Šimonovy pracovní listy 16

Šimonovy pracovní listy 16 www.predskolaci.cz Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Pohádky? Aby byla volně a zdarma šířena pro nekomerční účely. Komu je e- kniha určena? Všem, kteří věnují čas

Více

PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY

PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Předškoláci.cz? Aby byla volně

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ Prosinec 2013 leden 2014 ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, tak zase po roce máme tu Vánoce. Pokusíme se vás naladit vánočně laděným

Více

Úvodník. Den učitelů. Oslavme Den učitelů. Připomínáme: 28. 3. 100. výročí narození Bohumila Hrabala

Úvodník. Den učitelů. Oslavme Den učitelů. Připomínáme: 28. 3. 100. výročí narození Bohumila Hrabala Úvodník Den učitelů Milí žáci a učitelé, po vánočním čísle časopisu držíte v rukou číslo velikonoční. Redaktorky se opět vyznamenaly. Snažily jsme se, abyste se pobavili. Zajímá Vás, kdo je na naší škole

Více

OBSAH. 1 Život na zámku... 3-8. 2 Cesta do minulosti Prostějova... 9-13. 3 Domovní znamení aneb k čemu máme adresy... 14-18. 4 Kouzlo Vánoc...

OBSAH. 1 Život na zámku... 3-8. 2 Cesta do minulosti Prostějova... 9-13. 3 Domovní znamení aneb k čemu máme adresy... 14-18. 4 Kouzlo Vánoc... OBSAH 1 Život na zámku 3-8 2 Cesta do minulosti Prostějova. 9-13 3 Domovní znamení aneb k čemu máme adresy.. 14-18 4 Kouzlo Vánoc. 19-24 5 Cestujeme za žudry 25-30 6 Boží milosti.. 31-33 7 Jak slaví Velikonoce

Více

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD Jmenuji se Adam, v červnu mi budou čtyři roky a jsem autista. Jsem blonďatý chlapeček s modrýma očima. Nikdo by na první pohled neřekl, že jsem autista. Žiju si svůj život za sklem, nechápu váš svět, nevím

Více

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků 1 OBSAH Úvod..3 Loučení.4 Loučení - básnička 5 Prověřovací otázky pro deváťáky 6 11 Charakteristika 9. třídy 12-14 Poznáte, kdo je kdo?...15-17 Z per našich žáků..18-33 Výtvory žáků.34-42 2 Úvod Je tu

Více

ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání

ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání Mateřská škola Přeštice, ulice Dukelská 1 Vážení rodiče, letní prázdniny uplynuly jako voda v řece a my se opět setkáváme v novém školním roce. I nadále pro Vás budeme

Více

Malý školní kalendář. (Marek Binder, Kristýna Novotná, Tomáš Sonnberger, Eliška Zikešová, 9. A)

Malý školní kalendář. (Marek Binder, Kristýna Novotná, Tomáš Sonnberger, Eliška Zikešová, 9. A) Malý školní kalendář (Marek Binder, Kristýna Novotná, Tomáš Sonnberger, Eliška Zikešová, 9. A) ZŠ a MŠ J. Š. Baara 2012/2013 Podzimní den Podzim je období, kdy se krátí dny a noci se prodlužují. Stromy

Více

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce V jednom malém domečku žil otec a matka. Neměli žádné děti. Až jednou se probudili a u nohou matky bylo malé nemluvně. Dali mu jméno Lili. Dorůstala a byla hezčí

Více

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Děti prvního ročníku odpovídaly na otázky s tématem škola a pokusily se veršovat 1.Chodíš do školy rád? Dominika Elblová: Protože se tam hezky učíme. Anežka

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

Svět bájí, pověstí. báseň

Svět bájí, pověstí. báseň Svět bájí, pověstí. báseň 1.A Na kraji světa Až na kraji zeměkoule, tam, kde vidíš jenom boule, Honza zakop, spadnul dolů, proletěl se kolem stromů. Přistál tam, kde žije čert co má hezké jméno Žert. Spolu

Více

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník pátý 2011 ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová Co? To uţ jsou Vánoce? Zase na nás po roce přijdou kladné emoce? Leze na mě vánoční nálada

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ

VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ SBORNÍK VÍTĚZNÝCH PRACÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE DĚTSKÝCH AUTORŮ ZLÍNSKÉHO KRAJE 2005/2006 VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ SBORNÍK VÍTĚZNÝCH PRACÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE DĚTSKÝCH

Více

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun.

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun. JSEM SPECIÁLNÍ PEDAGOG A PRACUJI S FILÍPKEM, KTERÉMU JE ŠEST LET Je to jemný a citlivý chlapec, ale v malém okamžiku se dokáže proměnit ve velkého rošťáka. Jeho kukadlům se nedá odolat. Když se mi zrovna

Více

Já, myška Hryzalka. Kdo jsi ty? Žába Kuňkalka. Pojď, zůstaň se mnou. I přistěhovala se žába k myšce a žily v budce spolu. Přihopkal zajíc.

Já, myška Hryzalka. Kdo jsi ty? Žába Kuňkalka. Pojď, zůstaň se mnou. I přistěhovala se žába k myšce a žily v budce spolu. Přihopkal zajíc. Přílohy Vstupní test 1. ročník Budka... 2 Vstupní test 2. ročník Jak pekli kaštany... 6 Vstupní test 3. ročník O zvířátkách a loupežnících... 9 Vstupní test 4. a 5. ročník Léčení ještěchvilkíny... 12 Výstupní

Více

Cesta k hezké škole pokračuje

Cesta k hezké škole pokračuje Velikonoce 174 Den Země 177 O cestování 181 V tomto čísle nepřehlédněte: Rozhovor s Klárou 185 Praotec Čech 190 Víčka pomáhají 191 Cesta k hezké škole pokračuje Proč byla v některých třídách zalepená okna?

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY duben 2013 květen 2013 WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, Máme tu květen máj, lásky čas, ale i předzvěst blížícího se školního roku.

Více

PRVOUKA 3. Pracovní listy. ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA Projekt Základní školy Cheb, Kostelní náměstí 14

PRVOUKA 3. Pracovní listy. ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA Projekt Základní školy Cheb, Kostelní náměstí 14 PRVOUKA 3 Pracovní listy ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA Projekt Základní školy Cheb, Kostelní náměstí 14 Měl bych znát : 1. - orientaci ve svém okolí a okolí školy, nejkratší cestu do školy 2. - svoji rodinu, blízké

Více

speciální velikonoční číslo proč slavíme Velikonoce velikonoční luštění školní Missky a Missáci rozhovor s paní starostkou velikonoční luštění o ceny

speciální velikonoční číslo proč slavíme Velikonoce velikonoční luštění školní Missky a Missáci rozhovor s paní starostkou velikonoční luštění o ceny speciální velikonoční číslo proč slavíme Velikonoce velikonoční luštění školní Missky a Missáci rozhovor s paní starostkou velikonoční luštění o ceny co se děje návštěva brumovických dětí zpráva z lyžáku

Více

KAŠPÁREK. Leden Únor 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka

KAŠPÁREK. Leden Únor 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka KAŠPÁREK Leden Únor 2015 Slavíme narozeniny Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme Zprávičky zažili a co pro všechny dětičky Perličky, moudra, nás čeká Splň si úkol od Kašpárka rozhovory Oděv chrání

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS BŘEZEN 2012

ŠKOLNÍ ČASOPIS BŘEZEN 2012 ŠKOLNÍ ČASOPIS BŘEZEN 2012 Pro žáky, rodiče, zaměstnance a všechny příznivce CZŠ v Kroměříži Vážení rodiče, milí přátelé, dostáváte do rukou nové číslo našeho školního časopisu. Je doba postní, ale my

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq Seminární práce z anglického jazyka wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui

Více

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 číslo 14 / ročník VII. / únor 2012 srpen 2012 1 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Možná se divíte, že až nyní držíte

Více

Školní noviny březen duben 2011. Úvod Zprávičky Školní družina Elektrárna Jarní květiny Velikonoce v Evropě Malování na chodníku Máme rádi zvířata

Školní noviny březen duben 2011. Úvod Zprávičky Školní družina Elektrárna Jarní květiny Velikonoce v Evropě Malování na chodníku Máme rádi zvířata Úvod Zprávičky Školní družina Elektrárna Jarní květiny Velikonoce v Evropě Malování na chodníku Máme rádi zvířata Sport Apostrofy Jak prožili Velikonoce žáci 5.B Naši kamarádi Projekt Šikulové Velikonoční

Více