METODICKÁ PŘÍRUČKA PRO KURZ 3D STŘIHY

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "METODICKÁ PŘÍRUČKA PRO KURZ 3D STŘIHY"

Transkript

1 STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, Neratovice, tel.: , IČO: , IZO: Ředitelství školy: Spojovací 632, Neratovice tel.: , fax , Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Registrační projektu: Název projektu: Příjemce dotace: číslo CZ.1.07/3.2.11/ Kadeřnická škola pro veřejnost Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Neratovice, Školní 664 METODICKÁ PŘÍRUČKA PRO KURZ 3D STŘIHY Zpracovala: V. Ottová Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

2 ÚVOD Stříhání vlasů Střih vlasů je pro vzhled účesu velmi podstatný a techniky stříhání vlasů závisejí na nejnovějších módních trendech, nejrůznějších návrzích i na nástrojích. Vlasy se stříhají různými technikami, z nichž každá vyžaduje odbornost a zručnost. Správná úprava vlasů vyžaduje perfektní střih, barvu a tvar. Pro kadeřnici je proto nezbytné, aby se podrobně teoreticky a prakticky seznámila se základními technikami stříhání vlasů. Techniky stříhání vždy vybíráme podle kvality vlasů a požadovaného tvaru účesu. Tvorba každého účesu je kreativní a individuální proces, kterému se lze naučit. Kreativita kadeřnice umožňuje, aby vznikl individuálně vytvořený účes. Je to možné zvládnutím základů tvorby účesů. Optimální výsledek při stříhání vlasů podléhá následujícím základním podmínkám a vlivům jako je: Trojrozměrnost, proporce, tvary, obrys, směr a vedení linií.

3 OSNOVA Číslo tématu Obsah Rozsah A. Teoretická příprava (jedna vyučovací hodina trvá 45minut) 14 hodin 1. Původ a podstata 3D střihu vlasů 2 hodiny 2. Varianty 3 D střihu rovný sestřih, stupňovitý sestřih, rovnoměrný sestřih podle tvaru hlavy, sestřih podle tvaru hlavy s prodlužováním délky vlasů, kombinace tvarů, sestřih s několika základními liniemi Typy obličeje a vhodné účesy 4 hodiny 3. Pomůcky a materiál k 3D střihu 1 hodina 4. Technologický postup střihu ofiny, sestřih under 3 hodiny 5. Technologické odlišnosti a specifikace 3D střihu 2 hodiny 6. Možnosti využití 3D střihu u dámských, pánských, dětských a extravagantních účesů B. Praktická část (jedna vyučovací hodina trvá 60 minut) 2 hodiny 26 hodin 1. Seznámení s pracovištěm 4 hodiny 2. Příprava modelu geometrické rozdělení 4 hodiny 3. Stříhání 3D střihu. 4 hodiny 4. Praktické procvičování 3D střihu. 6 hodin 5. Konečná úprava vlasů po 3D střihu. 4 hodiny 6. Shrnutí poznatků a vyhodnocení rozdílnosti oproti klasickému stříhání vlasů. Diskuze. 4 hodiny

4 A. Teoretická příprava Téma č. 1: Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Původ a podstata 3D střihu Získání poznatků o 3D střihu Názorné obrázky 3D střihů Teoretická, prezenční 2 hodiny Obrázky variant 3 D střihů Původ 3D střihu Metodický postup Původ a podstata 3D střihu Současným módním trendem jsou 3D střihy, je to tzv. geometrické stříhání. Stříhá se podle geometrických linií růstu vlasů. Stříhá se většinou na suchých vlasech, protože je lépe vidět růst vlasů. Je vhodný pro jemné a slabé vlasy. Tímto střihem se dobře upravují i vlnité vlasy. Po ostříhání se vlasy umyjí a suší se v proti směru růstu. Vlasy se nečešou klasickým způsobem, pouze se proklepávají, nebo se mohou nechat volně uschnout. Tento střih je náročný na čas, stříhá se cca 1-2hodiny.

5 A. Teoretická příprava Téma č. 2: Varianty 3D střihu Cíl: Seznámení s projekčními úhly při stříhání vlasů. Znalost typů obličejů a vhodné účesy Učební pomůcky: Metodická příručka Forma výuky: Teoretická, prezenční Časová dotace: 4 hodiny Příprava: Metodická příručka, varianty účesů k typům obličeje Osnova: Rovný sestřih projekční úhel stříhání Stupňovitý sestřih projekční úhel stříhání Rovnoměrný sestřih projekční úhel stříhání Sestřih podle tvaru hlavy s prodlužováním délky vlasů projekční úhel Kombinace tvarů a projekčních úhlů Vhodné účesy podle tvaru obličeje Metodický postup Typy obličeje Kadeřnice musí při vytváření účesu brát v úvahu nejen kvalitu a typ vlasů, ale také tvar obličeje zákaznice či zákazníka. Vhodným střihem může kadeřnice opticky upravit tvar obličeje. Oválný obličej ideální typ obličeje, symetrické rysy, šířka čela a čelisti je stejná. Střihem se nemusí vyrovnávat žádné disproporce obličeje. K tomuto tvaru se hodí všechny typy střihů a účesů. Kulatý obličej široké lícní kosti, stejná výška a šířka obličeje. Pro tento tvar je vhodný účes s vyšší partií nad čelem a stupňovitým střihem kolem obličeje se sestříhanou patkou, délka vlasů není omezena. Čtvercový obličej široké čelo, hranatá čelist. Tomuto tvaru vyhovuje účes z delších vlasů měkké vlny. Obdélníkový obličej delší, užší obličej, linie lící je úzká a delší. K tomuto obličeji jsou vhodné účesy z polodlouhých vlasů - objemové účesy, které obličej rozšiřují. Srdčitý (trojúhelníkový) obličej - čelo a líce jsou širší, čelist směrem k bradě se výrazně zužuje. Účes pro tento typ obličeje by měl tvořit obrácený trojúhelník (mikádo). Pokud má trojúhelníkový obličej užší čelo, necháme část čela volnou. Elipsovitý (kosočtvercový) obličej široké lícní kosti, úzké čelo a brada. K tomuto typu se hodí nakadeřené vlasy nad lícními kostmi, nebo účes s ofinou či patkou, které rozšíří čelo.

6

7 Projekční úhel Projekční úhel je úhel zdvižení vlasů k zaoblení hlavy. Nazývá se také úhel střihu. Při vytváření střihu se může pracovat podle požadovaného účesu s jedním nebo více projekčními úhly. Kombinace projekčních úhlů. Při vytváření střihu umožňuje mnoho efektů v jednom účesu. Nejpoužívanější úhly jsou: Projekční úhel 0 Při projekci 0 se pramen vlasů nedrží u hlavy v žádném úhlu. Projekční úhel se používá při stříhání mikáda, vlasy jsou na krku nejkratší, směrem k temeni hlavy se prodlužují. Účes je kompaktní - hladký. Projekční úhel 0-45 Všechny úhly zdvižených vlasů od hlavy v rozmezí 0-45 patří k nízkým úhlům. Při stříhání vlasů jsou prameny k zaoblení hlavy a přirozenému spádu vlasů ve stále stejném úhlu. Vlasy při tomto projekčním úhlu jsou nejkratší v kontuře. Ve vnitřní oblasti se délka prodlužuje - jemně odstupňované prameny. Projekční úhel Veškeré projekční úhly mezi představují vysoké projekční úhly. Tyto úhly patří k variabilní projekci, vznikají postupně sestříhané vlasy. Kolem kontur jsou vlasy delší, postupně k vnitřní oblasti se zkracují. Projekční úhel 90 Při stříhání vlasů se prameny drží v pravém úhlu k zaoblení hlavy. Vlasy po celé hlavě mají stejnou délku. Klobouková linie Klobouková linie je místo nejširšího obvodu hlavy. Dělí se na vnitřní a vnější oblast. V horní vnitřní oblasti přiléhají vlasy k hlavě, je to oblast krycích vlasů. Ve vnější oblasti vlasy k hlavě nepřiléhají, ale vlastní přirozenou tíhou padají dolů, tuto oblast označujeme také jako oblast kontur. Trojrozměrnost znamená šířku účesu, plochu účesu (šířka a výška) a tvar účesu. Proporce Účes musí působit harmonicky, musíme brát na zřetel proporce mezi účesem a obličejem nebo poměr celého těla k hlavě. Vhodně voleným účesem dosáhneme vyvážených proporcí. Tvary Tím rozumíme tvar obličeje. Obrys je plošné znázornění účesu do šířky a délky. Rozlišujeme vnější obrysovou linii = ohraničení objemu vlasů směrem ven vnější silueta účesu a vnitřní obrysovou linii = účes je ohraničen konturovou linií (šíje, boční partie a čelo) směrem k obličeji.

8 Směr a průběh linií nám určuje, jakým způsobem oddělujeme prameny při stříhání linie horizontální, vertikální, diagonální doprava, diagonální doleva. Rovný sestřih Tento typ střihu je považován za nejklasičtější střih. Typickými znaky střihu jsou obdélník, čtverec a pravý úhel. Střih je vhodný pro trojúhelníkový tvar obličeje. Postup stříhání U rovného střihu je u všech stříhaných pramenů projekční úhel 0. Začínáme stříhat od zátylku. Oddělíme první pramen silný cca1cm.pramen učešeme ve směru spádu a na kůži zkrátíme, tím si vytvoříme základní linii. Během stříhání dáváme pozor, abychom vlasy nenatahovali. První ustřižený pramen vlasů je rozhodující pro celý tvar účesu a slouží jako kontrola pro další prameny. Ustřižený první pramen vlasů přiložíme k pramenu, který budeme stříhat (obr. 4) a stříháme technikou do dlaně. Další prameny stříháme stejným způsobem. Poslední ustřižený pramen slouží vždy jako kontrolní pro další pramen. Vlasy v oblasti temene rozčešeme paprskovitě ve směru růstu od vlasového víru na všechny strany (obr. 5). Po zakončení stříhání zkontrolujeme střih zepředu sčešeme vlasy přes obličej (obr.7) Vlasy od spánkové oblasti až k týlu musí přirozeně spadat dolů, konce vlasů jsou ve stejné linii (obr. 6).

9 Stupňovitý sestřih Typickým znakem stupňovitého střihu je trojúhelník. Tento střih představuje kombinaci hladké a nadýchané struktury a zvýrazňuje objem účesu. Postup stříhání U stupňovitého střihu je úhel stříhání od Oddělíme pramen ve vnější kontuře kompaktně a ustřihneme. Druhý pramen oddělíme paralelně s prvním pramenem. Vyčešeme oba dohromady do předem určeného úhlu. Zkrátíme nyní vlasy druhého pramenu paralelně k základní linii prvního pramenu. Při oddělování dalších pramenů postupujeme stejně. Každý pramen položíme se zachováním projekčního úhlu na poslední ustřižený pramen a paralelně zkrátíme se základní linií. Postupujeme až ke kloboukové linii. Poslední pramen ve vnitřní kloboukové linii přiložíme na poslední ustřižený pramen a zkrátíme všechny vlasy. Musí zůstat zachována plnost v týlu. Během celého stříhání je důležité zkontrolovat projekční úhel, abychom docílili rovnoměrného prodlužování délky vlasů ve vnitřní oblasti kloboukové linie. Kontrolu střihu provedeme pomocí svislého vyčesání vlasů od hlavy.

10 Rovnoměrný sestřih podle tvaru hlavy Znakem tohoto střihu je kruh. Hodí se zejména pro foukané, stylingové a kudrnaté účesy, protože stejnoměrně ostříhané prameny vlasů jdou česat ve všech směrech. Podle požadovaného účesu můžeme techniku použít jen částečně, nebo na celý účes. Při stříhání můžeme zvolit různé postupy, můžeme stříhat shora dolů nebo v opačném směru. Postup stříhání U rovnoměrného sestřihu je důležité dodržovat projekční úhel 90 a držení prstů je třeba přizpůsobit zaoblení hlavy. Nejprve si vytvoříme podle zvoleného postupu základní linii v účesu, nebo v kontuře. Tato základní linie platí jako vzorová délka pro zhotovení střihu vlasů. Oddělíme si další pramen. Vyčešeme pramen v pravém úhlu k zaoblení hlavy a vlasy zkrátíme na požadovanou délku. Držení prstů přizpůsobujeme zaoblení hlavy. Všechny další stříhané prameny pečlivě oddělujeme v úhlu 90 a zkracujeme na požadovanou délku. Předchozí ustřižený pramen nám slouží jako vodítko pro zastřižení správné délky. Kontrolujeme úhel 90 a držení prstů odpovídající zaoblení hlavy slouží ke kontrole a zamezení chyb. Nakonec všechny prameny spojíme až k vnější linii tvaru účesu. Kontrolní střih provedeme v opačném směru, než jsme stříhali. Rovnoměrný sestřih podle tvaru hlavy Tato technika stříhání je základ pro tvarování dlouhých vlasů - hladkých, kudrnatých nebo zvlněných. Kvalita střihu závisí na správném držení prstů a vyčesání pramenu vlasů do výšky. Při tomto střihu se délka vlasů postupně prodlužuje na opačnou stranu od základní linie. Postup stříhání Nejprve si určete nejkratší bod (u vlasového víru, nebo nad čelem). V tomto bodě začíná linie střihu. Ustřihněte první pramen - bude měřítkem pro všechny další oddělené prameny. Všechny další prameny, které oddělíte, vyčešte nahoru k základní linii a ustřihněte. Pokračujte v oddělování pramenů, dokud nedosáhnete vnější linie vlasů. Při stříhání dávejte pozor, aby se linie tvaru účesu nacházela stále na stejném místě. Kontrolu stejnoměrné délky vlasů provedeme tak, že vyčešeme všechny vlasy pod stejným úhlem jako při stříhání k základní linii.

11

12 Rovný sestřih

13 Stupňovitý sestřih

14 Stupňovitý sestřih podle tvaru hlavy

15 Klobouková linie

16 Sestřih podle tvaru hlavy s prodlužováním délky vlasů Sestřih s několika základními liniemi Sestřih s několika základními liniemi se používá tam, kde délka vlasů nedosahuje až do výchozí základní linie, takže musíme určit linii jinou. První část vlasů je směřována k základní linni uvnitř temene, poslední sestřižený pramen v této oblasti bude tvořit základní linni pro rozělení druhé části vlasů. Vlasy na obou základních linií budou drženy v úhlu 90. V tomto případě se bude délka vlasů prodlužovat po celé hlavě.

17 Kombinace tvarů Sestřih je také možno provádět jako kombinaci různých tvarů. Kombinace linií: na boku hlavy je linie sestupná v diagonálním směru a na týlní partii je horizontální (obr.1). Kombinace s kolmým stahováním vlasů v úhlu 45 (obr.1). Kombinace kompaktního tvaru a sestřihu podle tvaru hlavy s prodlužující délkou vlasů (obr.3). Kombinace tří druhů stříhání: v přední partii a na vrcholu temene je rovnoměrné stříhání podle tvaru hlavy, od vrcholu temene až k uchu stříháme podle tvaru hlavy s prodlužující se délkou vlasů na týlní partii střih se stejnou dékou vlasů (obr.2).

18 Kombinace kompaktního tvaru a sestřihu podle tvaru hlavy s prodlužující se délkou vlasů (obr.3) Kombinace tří druhů stříhání: v přední oblasti a na vrcholu temne rovnoměrný střih podle tvaru hlavy. Od vrcholu temene až k uchu střih podle tvaru hlavy s prodlužující se délkou vlasů a na týlní partii střih se stejnou délkou vlasů (obr.4).

19 A. Teoretická příprava Téma č. 3: Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Pomůcky a materiál k 3D střihu Získání poznatků o 3D střihu Nůžky, hřebeny, šampon, regenerace, stylingové přípravky Teoretická, prezenční 1 hodina Nářadí a pomůcky Příprava ochranných pomůcek pláštěnka na stříhání, štětec k odstranění vlasů, dezinfekční prostředek, kadeřnické nůžky, hřeben, stylingové přípravky Metodický postup Před stříháním připravit dezinfekční prostředek k dezinfekci nářadí Příprava pracovního nářadí nůžky, hřeben, skřipce, štětec Příprava ochranného prádla pláštěnka na stříhání, krepový límec Šampon podle typu vlasů, regenerace na uzavření šupin kutikuly Stylingové přípravky - tužidlo Finální stylingové přípravky vosky, gumy na dotvarování a zvýraznění účesu

20 A. Teoretická příprava Téma č. 4: Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Technologický postup stříhání ofiny podle tvaru obličeje. Technologický postup střihu under Získání poznatků o střihu under, postup stříhání různých tvarů ofin Metodická příručka 3D střihy Teoretická, prezenční 3 hodiny Obrázky variant ofin podle tvaru obličeje Určit tvar obličeje Zvolit vhodný tvar ofiny Postup střihu under Metodický postup Technologický postup střihu ofiny podle tvaru obličeje Ofina jsou vlasy nad čelem. Ofina je velmi důležitá proto, aby účesy nebyly jednotvárné. Tím, že zakryjeme úplně nebo částečně čelo, můžeme korigovat tvar obličeje, a tak celý obličej správně podtrhnout. Kulatý obličej Naprosto nevhodná je rovná ofina k obočí. Ta tvar obličeje ještě více zkrátí. Vhodné nejsou ani husté ofiny, které přidávají na šířce obličeje. Vhodná je delší prostříhaná a vrstvená ofina.

21 Hranatý obličej Nevhodná je ofina rovná a hustá, působí zbytečně tvrdě. Vhodná ofina je ta, která zjemní celkový dojem a obličej udělá trochu něžnější. Proto se hodí veškeré podoby lehce zvlněných, nebo vzdušných ofin posazených na stranu. Srdcovitý nebo také trojúhelníkový obličej U tohoto obličeje je ofina téměř nutností. Odkryté čelo u tohoto obličeje zvýrazňuje větší horní partie a mohutnější čelo. Nevhodné jsou mohutné a rovné ofiny. Vhodná je jemná vzdušná ofina, nebo kratší sestříhaná ofina ke straně. Vhodná je i sestříhaná patka.

22 Dlouhý obličej Pro dlouhý obličej je nevhodná velmi krátká ofina a ofina lehce ke straně. Vhodná je hustá rovná ofina, která zakryje celé čelo. Hodí se i delší patka posazená hodně ke straně, která co nejvíce zakryje čelo. Oválný obličej Oválný tvar obličeje je ideální a hodí se k němu různé typy ofin, včetně asymetrické.

23 Obr. 1 - Asymetrická diagonální ofina s pevným navazováním zdůrazňuje fyziologické proporce obličeje. Obr. 2 - Ofina ve tvaru V prodlužuje obličej a zdůrazňuje oči. Obr. 3 - Asymetrická ofina v úhlu 90 z pevného bodu sčesáním vlasů na stranu je charakteristická pro účesy zdůrazňující geometrii.

24 Střih under Tento druh střihu umožňuje v co nekratší době vytvořit ideální délku vlasů a objem i tvar účesu. Pramen vlasů držíme v úhlu 90 a stříháme rychlými pohyby shora dolů ( obr.1), nebo zdola nahoru (obr. 2) podle toho, jakého výsledku chceme dosáhnout.

25

26 A. Teoretická příprava Téma č. 5: Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Technologické odlišnosti a specifikace 3D střihu Získání poznatků o 3D střihu Metodická příručka 3D střihy Teoretická, prezenční 2 hodiny Účesy vytvořené 3D střihem Technika 3D střihu na suchých (mokrých) vlasech Délka střihu 1-2 hodiny Odlišnosti střihů Metodický postup Při stříhání 3D střihu se musí brát v úvahu 3 dimenze, a to je šířka, výška a hloubka účesu. Hlava je ve své podstatě kulaté těleso, proto je nutné, aby se v účesu k sobě hodily poměry výšky, šířky a hloubky účesu. Jen tak můžeme vhodně přizpůsobit účes tvaru hlavy, který harmonizuje s typem zákaznice. Následující obrázky ukazují často používané geometrické tvary účesů. Obdélník - působí přísně a věcně. Podle polohy obdélníku se hlava zvětšuje buď na výšku, nebo do šířky. Plošně a do hloubky se tvar podobá kvádru (obr. 1). Čtverec - jeho souměrnost podmiňuje, že tento účes působí hranatě, téměř čtvercově. Pokud si prohlédneme tvar účesu ze všech stran, vypadá jako krychle (obr. 2). Kruh - při pohledu zepředu, působí jako kruh. Celkově se podobá kouli. Tento tvar účesu působí celistvě. Plně a stejnoměrně (obr. 3). Trojúhelník - působí zepředu jako trojúhelník, špičatý s ostrými hranami. Podle polohy trojúhelníku v účesu se zdůrazňuje: Pokud směřuje vrchol trojúhelníku k bradě působí účes celkově vzestupným dojmem. Směřuje-li vrchol trojúhelníku k čelu, jsou olemovány nebo částečně zakryty obličejové partie - účes působí plnějším dojmem.

27 Od klasického stříhání se tato metoda liší způsobem náběru vlasů, které se řídí geometrií střihu a růstem vlasů. Všechny vlasy do sebe navzájem zapadají a střih vypadá přirozeně. Střih se obnovuje zhruba za 6 8 týdnů. Střihy 3D se stříhají převážně na suchých vlasech, kde jsou lépe viditelné vlasové růsty.

28 A. Teoretická příprava Téma č. 6: Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Možnosti využití 3D střihu u dámských, pánských, dětských a extravagantních účesů Získání poznatků jak využívat 3D střihy Katalogy s účesy, metodická příručka 3D stříhání Teoretická, prezenční 2 hodiny Katalogy s účesy, vhodné nářadí ke stříhání vlasů Seznámení s výhodami 3D střihu Metodický postup Techniku 3D střihu lze využít i u prodloužených vlasů nebo na jemné a slabé vlasy v podobě objemového stříhání. Střih 3D je vhodný i na nesourodé vlnité vlasy. Střihy jsou vhodné pro všechny délky vlasů, pro ženy, muže i děti. Střih 3D velmi dobře vynikne u asymetrických střihů. Vlasy ostříhané 3D technikou lze lehce upravit doma. Střih3D přináší nejen moderně vypadající vzhled vlasů, ale také usnadní a urychlí jejich údržbu. Vlasy se po umytí usuší v protisměru růstu Také se mohou lehce proklepávat a nechat volně uschnout Úprava vlasů je snadná a rychlá Vlasy velmi dobře drží tvar bez ohledu na počasí a povětrnostní podmínky

29 B. Praktická příprava Téma č: 1 Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Seznámení s pracovištěm Získání poznatků o vybavení kadeřnického pracoviště Vybavení pracoviště nábytek, ochranné prádlo, nářadí a pomůcky Praktická 4 hodiny Příprava pracoviště, nářadí pomůcek Vybavení nábytkem Dezinfekce nářadí Příprava ochranného prádla Příprava nářadí ke stříhání Příprava materiálu Metodický postup Kadeřnické pracoviště je vybaveno speciálním nábytkem kadeřnické obsluhy, vozíky k uložení pomůcek a nářadí Před stříháním nutná dezinfekce nářadí zabránění přenosu infekčních chorob Příprava ochranného prádla čisté pláštěnky na stříhání, ručníky Pomůcky skřipce, štětec na odstranění vlasů Nářadí různé typy nůžek ke stříhání, hřebeny, kartáče Materiál šampon, regenerační přípravky, stylingové přípravky

30 B. Praktická příprava Téma č. 2 Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Příprava modelu geometrické rozdělení vlasů Získání manuální zručnosti při nácviku rozdělování vlasů pro 3D střihy Cvičné hlavy, hřebeny, skřipce, nůžky Praktická 4 hodiny Cvičné hlavy, hřebeny, nůžky Upevnění cvičné hlavy Určení směru růstu vlasů Nácvik rozdělování vlasů Nácvik technik stříhání Metodický postup Určení diagnózy vlasů. Vlasy rozčešeme do přirozeného spádu. Určíme si kloboukovou linii- přiložíme k hlavě jednu tužku vertikálně (na vrchol hlavy) a druhou horizontálně (rovně za ucho)= rozpůlením vzniklého pravého úhlu získáme počáteční bod kloboukové linie. Určíme průběh kloboukové linie ze strany tužku na vrcholu hlavy posuneme směrem k vlasovému víru, tužku za uchem postavíme šikmo k bodu základní kloboukové linie, tím získáme prodloužení kloboukové linie. Určíme průběh kloboukové linie v zadní partii hlavy - tužka na vrcholu hlavy zůstává na stejném místě, tužku, která byla za uchem, posuneme na týl (doprostřed) klobouková linie se prodlouží až do týla. Oddělujeme pramínky horizontálně horizontální linie působí tvrdě, ale kvůli zaoblení hlavy ve 3D ztrácejí na tvrdosti. Oddělujeme pramínky horizontálně vertikální linie působí v každém ohledu jasně a tvrdě linie střihu, ohraničení nebo vedení hřebenu). Oddělujeme pramínky diagonálně (šikmo) doleva nebo doprava - oproti horizontální a vertikální linii působí dynamičtěji. Jednotlivé pramínky držíme při stříhání v různých úhlech 0-90 v přirozeném spádu.

31 B. Praktická příprava Téma č. 3 Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Stříhání 3D střihu Získání praktických dovedností při stříhání 3D střihu Cvičná hlava, hřebeny, nůžky, skřipce, metodická příručka Názorná, praktická 4 hodiny Příprava pracoviště, pomůcek, nářadí a cvičné hlavy Upevnění cvičné hlavy Rozčesání vlasů do přirozeného spádu Geometrické rozdělení vlasů na stříhání- podle nákresu Metodický postup Rozčesání vlasů do přirozeného spádu. Oddělíme kloboukovou linii (ovál), zde vlasy rozdělíme na dva oblé trojúhelníky - nad čelem menší (ofina) a na temeni větší (obr. č. 1). Vlasy v týlní partii rozdělíme na 3 části B, C1, C2. Všechny vlasy z týlní partie část B - sčešeme do středu a rovně přes prsty shora ustřihneme. Všechny vlasy z části C1 sčešeme k ostříhané části B, kde si přibereme část ustřižených vlasů a přes prsty ustřihneme (obr. č. 2). Stejným způsobem ostříháme i část C2. Všechny vlasy z partie před uchem držíme mezi prsty a stáhneme je za ucho a zarovnáme s délkou za uchem (obr. č. 3). Stejným způsobem ostříháme i druhou partii před uchem. Klobouková linie vlasy z většího trojúhelníku sčešeme do jednoho bodu a přibereme část vlasů z týlní partie a ustřihneme. Vlasy držíme mezi prsty a ustřihneme tak, že stříháme od nejkratší délky po délku nejdelší - technikou slidování (po pramínku jakoby nůžkami kloužeme). Stříháme směrem od krku k vlasovému víru (obr. č. 4). Naposledy z malého trojúhelníku v kloboukové linii stříháme ofinu. Ofinu sčešeme do rovna na čelo, přidržujeme si ji hřebenem a zarovnáme nůžkami těsně nad obočí. Kontrola celého střihu obrátíme cvičnou hlavu vlasy dolů při správném ostříhání vlasy tvoří geometrické těleso trojúhelník.

32

33

34

35

36 B. Praktická příprava Téma č. 4 Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Praktické procvičování 3D střihu Získání praktických dovedností stříhání 3D střihu Modelka, hřebeny, nůžky, skřipce, metodická příručka Názorná, praktická 6 hodin Příprava modelky, pracoviště, pomůcek a nářadí Příprava modelky Rozčesání vlasů do přirozeného spádu Geometrické rozdělení vlasů na stříhání - podle nákresu Samostatná práce stříhání dle nákresu Metodický postup Samostatná práce na modelu. Vytvoření střihu dle schématu. Dezinfekce nářadí. Příprava modelky založení ochranného prádla. Určení diagnózy vlasů. Dohoda na tvaru střihu. Učesání vlasů do přirozeného spádu. Rozdělit vlasy na stříhání dle přiloženého schématu. Zvolit vhodnou techniku stříhání. Při stříhání neustále respektovat přirozený spád vlasů. Kontrola střihu.

37

38

39

40

41

42 B. Praktická příprava Téma č. 5 Konečná úprava vlasů po 3D střihu Cíl: Získání praktických dovedností o konečné úpravě vlasů po 3D stříhání Učební pomůcky: Modelka, hřebeny, vysoušeč, kartáče, stylingové přípravky Forma výuky: Názorná, praktická Časová dotace: 4 hodiny Příprava: Příprava modelky, pracoviště, pomůcek a nářadí Osnova: Příprava modelky Zvolení úpravy vlasů po stříhání Vhodné stylingové přípravky Metodický postup Samostatná úprava vlasů modelky. 3D střih nepotřebuje velkou údržbu. Vybrat vhodné stylingové přípravky podle kvality vlasů (tužidla). Vlasy sušíme v protisměru růstu. Lze použít i velký kulatý kartáč pro získání většího objemu vlasů. Také můžeme vlasy nechat volně uschnout. Na finální dotvarování účesu lze použít vosky, modelovací gumy, lak na vlasy.

43 B. Praktická příprava Téma č. 6 Cíl: Učební pomůcky: Forma výuky: Časová dotace: Příprava: Osnova: Shrnutí poznatků a vyhodnocení rozdílnosti oproti klasickému stříhání, diskuze Získání znalostí výhod 3D střihu Modelka, nářadí, pomůcky, materiál Názorná, praktická 4 hodiny Příprava modelky Vyhodnocení rozdílnosti postupu 3D střihu Metodický postup Snadný na domácí údržbu. Vytvoření objemu vlasů. Vhodný pro kudrnaté vlasy. Střih vynikne na asymetrických účesech. Náročný na stříhání střih trvá 1-2 hodiny - vynikající výsledek. 3D střih se stříhá převážně na suchých vlasech. Při stříhání respektovat přirozený růst vlasů. Při vytváření 3D střihu je nutné brát v úvahu 3 dimenze šířku, výšku a hloubku. Od klasického stříhání se liší náběrem vlasů. Používají se různé techniky stříhání. Diskuze účastníků kurzu o použitých technikách stříhání.

44 ZDROJE HULSKE, Margot a kolektiv, Příručka pro kadeřnice, Europa sobotáles cz.s.r.o., U Slavie Praha 10, 2005, ISBN PALMA, Saverio, Kurz geometrie stříhání, BES Beauty a Science, Fremach servis s.r.o. Poděbradská 777/9D, Praha 9 - Vysočany trendy.cz / ofina-podle typu - obličeje yep-nv.blogspot.cz/2014/02/face-shapes.html

45 OTÁZKY 1. Jaké znáte varianty 3D střihů? 2. Jaké znáte typy obličejů? 3. Jaké znáte projekční úhly používané při stříhání vlasů? 4. Jaký projekční úhel se používá při stříhání rovného střihu? 5. Jaký projekční úhel se používá u stupňovitého střihu? 6. Co rozumíte pod pojmem tzv. klobouková linie? 7. Proč volíme vhodnou ofinu k jednotlivým typům obličeje? 8. Jaké znáte dimenze u 3D střihu? 9. Jaké znáte základní tvary geometrických účesů? 10. Jaké jsou rozdíly při stříhání klasického střihu a střihu 3D (alespoň 4)?

46 OBSAH Úvod. 2 Osnova..3 Původ a podstata 3D střihu...4 Varianty 3D střihu Pomůcky a materiál k 3D střihu.. 19 Technologický postup stříhání ofiny podle tvaru obličeje, střih under Technologické odlišnosti a specifikace 3D střihu 26 Možnosti využití 3D střihu u dámských, pánských, dětských a extravagantních účesů.. 28 Seznámení s pracovištěm Příprava modelu - geometrické rozdělení vlasů...30 Stříhání 3D střihu 31 Praktické procvičování 3D střihu 36 Konečná úprava vlasů po 3D střihu 42 Shrnutí poznatků a vyhodnocení rozdílů oproti klasickému stříhání. Diskuze.. 43 Zdroje...44 Otázky 45

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Název a adresa školy Soukromá střední škola a jazyková škola s právem státní

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce:

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

ESTETICKÁ A VÝTVARNÁ VÝCHOVA

ESTETICKÁ A VÝTVARNÁ VÝCHOVA Výukový materiál zpracován v rámci operačního projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0512 Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. ESTETICKÁ A VÝTVARNÁ

Více

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá. IV. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2015

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá. IV. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2015 Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá IV. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2015 Akce probíhá pod záštitou Jany Vaňhové, náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Soutěž je zapsána ve Věstníku

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce:

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám

Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám VY_32_INOVACE_ Y_32_INOVACE_TVÚČH1A_0160 _BAR Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony:

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt CZ.1.07/1.5.00/34.0415 Inovujeme, inovujeme Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (DUM) Tematická OV Kadeřník Technologické postupy Společná pro

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt CZ.1.07/1.5.00/34.0415 Inovujeme, inovujeme Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (DUM) Tematická OV Kadeřník Technologické postupy Společná pro

Více

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Název a adresa školy Soukromá střední škola a jazyková škola s právem státní

Více

1. Vezměte horizontální sekci, zastřihněte délku pomocí hřebene pro dosažení měkčí linie.

1. Vezměte horizontální sekci, zastřihněte délku pomocí hřebene pro dosažení měkčí linie. DANIELLE Střih: Před započetím stříhání vyfoukejte vlasy do hladka přes kartáč. 1. Vezměte horizontální sekci, zastřihněte délku pomocí hřebene pro dosažení měkčí linie. 2. Vezměte přední část a napojte

Více

3. ROČNÍK SOUTĚŽE OTEVŘENÉ NAPŘÍČ KADEŘNICKÝM SVĚTEM INSPIRACE 2013 VÍTĚZ ZÍSKÁ KORUN ČESKÝCH 14 FINALISTŮ ZÍSKÁ ŘADU HODNOTNÝCH VĚCNÝCH DARŮ

3. ROČNÍK SOUTĚŽE OTEVŘENÉ NAPŘÍČ KADEŘNICKÝM SVĚTEM INSPIRACE 2013 VÍTĚZ ZÍSKÁ KORUN ČESKÝCH 14 FINALISTŮ ZÍSKÁ ŘADU HODNOTNÝCH VĚCNÝCH DARŮ Foto: Lukáš Hausenblas VÍTĚZ ZÍSKÁ 100 000 KORUN ČESKÝCH 14 FINALISTŮ ZÍSKÁ ŘADU HODNOTNÝCH VĚCNÝCH DARŮ VŠICHNI ÚČASTNÍCI ZÍSKAJÍ ORIGINÁLNÍ DIPLOM ZA ÚČAST V SOUTĚŽI VOLNOU VSTUPENKU NA VELETRH WORLD

Více

M E T ODICKÝ LIST K R E A T I V I T A A M Ó D N Í T R E N D Y H/01 Kadeřník. Obor: Odborný výcvik. Předmět: Třetí.

M E T ODICKÝ LIST K R E A T I V I T A A M Ó D N Í T R E N D Y H/01 Kadeřník. Obor: Odborný výcvik. Předmět: Třetí. - 1 - M E T ODICKÝ LIST Obor: Předmět: Ročník: Tematický celek: Téma: Rozsah: 69-51-H/01 Kadeřník Odborný výcvik Třetí Barvení vlasů, stříhání vlasů K R E A T I V I T A A M Ó D N Í T R E N D Y 2 učební

Více

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá. V. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2016

Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá. V. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2016 Střední škola řemesel a služeb Děčín IV pořádá V. ročník soutěže mladých kadeřníků DĚČÍNSKÁ VLNA 2016 AKCE PROBÍHÁ POD ZÁŠTITOU HEJTMANA ÚSTECKÉHO KRAJE OLDŘICHA BUBENÍČKA Soutěž je zapsána ve Věstníku

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce:

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt CZ.1.07/1.5.00/34.0415 Inovujeme, inovujeme Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (DUM) Tematická oblast OV Kadeřník Technologické postupy Společná

Více

HARMONIE 2012 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2012 23. 11. 2012

HARMONIE 2012 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2012 23. 11. 2012 MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MLADÝCH KADEŘNÍKŮ A KOSMETIČEK HARMONIE 2012 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2012 23. 11. 2012 Účesová tvorba dámská kategorie Soutěžní téma: Live Ball Soutěž je určena pro studenty

Více

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie II Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu Téma didaktického materiálu

Více

ZÁHADY EXTERIÉRU PŘEDNÁŠKA PRO ZAČÍNAJÍCÍ CHOVATELE LABORATORNÍCH POTKANŮ. Adéla Máčiková

ZÁHADY EXTERIÉRU PŘEDNÁŠKA PRO ZAČÍNAJÍCÍ CHOVATELE LABORATORNÍCH POTKANŮ. Adéla Máčiková ZÁHADY EXTERIÉRU PŘEDNÁŠKA PRO ZAČÍNAJÍCÍ CHOVATELE LABORATORNÍCH POTKANŮ Adéla Máčiková Proč se starat o exteriér? Zdraví je nejdůležitější! v PP chovu ale není vše, zvířata by měla také nějak vypadat

Více

VLASY SE LÍBÍ BOB NESESTŘÍHANÝ

VLASY SE LÍBÍ BOB NESESTŘÍHANÝ VLASY bmně SE LÍBÍ BOB 6b 1 NESESTŘÍHANÝ NÁDECH KLASIKY 2 FOTOS: BURDA, PICTURE PRESS 1 Nesestříhané mikádo k bradě. Ideální pro středně pevné až pevné vlasy. Styling: do ručníkem vysušených vlasů naneseme

Více

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

Praktický kurz vakuové masáže na základě biomechaniky a kraniosakrálních technik

Praktický kurz vakuové masáže na základě biomechaniky a kraniosakrálních technik Praktický kurz vakuové masáže na základě Praktický kurz vakuové masáže na základě Praktický kurz vakuové masáže na základě Svaly mezi obočím Praktický kurz vakuové masáže na základě Praktický kurz vakuové

Více

# 1 IN AMERICAN SALONS. techniky strihu kolekce. Design Pulse. Matrix Zlaté nůžky

# 1 IN AMERICAN SALONS. techniky strihu kolekce. Design Pulse. Matrix Zlaté nůžky # 1 IN AMERICAN SALONS techniky strihu kolekce Design Pulse Matrix Zlaté nůžky Vyměňte břitvu za nůžky. Výchozí oddělení sekcí Hlava je mírně nakloněná dopředu. Pod týlním hrbolem vytvořte oddělení ve

Více

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie II. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie II Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu Téma didaktického materiálu

Více

ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA

ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA ŠABLONY INOVACE OBSAH UČIVA Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34. 0185 Moderní škola 21. století Číslo a název šablony V/ 2 KAD Net inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji klíčové aktivity

Více

Rozvoj prostorové představivosti

Rozvoj prostorové představivosti Rozvoj prostorové představivosti Rozvoj prostorové představivosti začínáme již v 1. ročníku základní školy, rozvojem vnějšní a vnitřní orientace ve čtvercové síti. Vnější orientace ve čtvercové síti je

Více

Popis výukového materiálu

Popis výukového materiálu Popis výukového materiálu Číslo šablony III/2 Číslo materiálu VY_32_INOVACE_TD.21.1 Autor Petr Škapa Datum vytvoření 01.09.2013 Předmět, ročník Tematický celek Téma Druh učebního materiálu Anotace (metodický

Více

Sada 2 Geodezie II. 12. Výpočet kubatur

Sada 2 Geodezie II. 12. Výpočet kubatur S třední škola stavební Jihlava Sada 2 Geodezie II 12. Výpočet kubatur Digitální učební materiál projektu: SŠS Jihlava šablony registrační číslo projektu:cz.1.09/1.5.00/34.0284 Šablona: III/2 - inovace

Více

JACK RUSSELL TERIÉR (JACK RUSSELL TERRIER)

JACK RUSSELL TERIÉR (JACK RUSSELL TERRIER) FCI-Standard č. 345 / 09. 08. 2004/ GB JACK RUSSELL TERIÉR (JACK RUSSELL TERRIER) ZEMĚ PŮVODU: Anglie ZEMĚ VÝVOJE: Austrálie DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU: 25.10.2000. VYUŽITÍ: Dobrý pracovní

Více

Obočí (vláskování, stínovaní, komplet) od 2900,- Horní oční linky od 1800,- Dolní oční linky od 1500,- Horní+dolní linky (1 návštěva) od 2900,-

Obočí (vláskování, stínovaní, komplet) od 2900,- Horní oční linky od 1800,- Dolní oční linky od 1500,- Horní+dolní linky (1 návštěva) od 2900,- CENÍK PERMANENTNÍ MAKE UP,TETOVÁNÍ, PIERCING Obočí (vláskování, stínovaní, komplet) od 2900,- Horní oční linky od 1800,- Dolní oční linky od 1500,- Horní+dolní linky (1 návštěva) od 2900,- Kontura rty

Více

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Název a adresa školy Soukromá střední škola a jazyková škola s právem státní

Více

Pracovní list Pomůcky ke stříhání vlasů. 1.Doplň: stříhání do vytracena, na dlouhé vlasy. Strojky na stříhání vlasů se používají

Pracovní list Pomůcky ke stříhání vlasů. 1.Doplň: stříhání do vytracena, na dlouhé vlasy. Strojky na stříhání vlasů se používají Číslo projektu Číslo materiálu Název školy CZ.1.07/1.5.00/34.0639 VY_52_INOVACE_02.25 Střední odborné učiliště Domažlice, Prokopa Velikého 640 Autor Tématický celek Ročník Jana Kubáčková Stříhání vlasů

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce:

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

Natural. Creative Glamour

Natural. Creative Glamour vášeň Itálie Natural Zelená je barva přírodní ženy, která se rozhodne hledat jednoduchost v přirozeném vzhledu nic méně elegantním a půvabném. Zelenou preferuje žena, přirozená, která hledá krásu v jednoduchosti

Více

Zvyšování kvality výuky technických oborů

Zvyšování kvality výuky technických oborů Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita V.2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáků středních škol Téma V.2.8 Realizace klempířských prací a dovedností

Více

1. VYMEZENÍ ODBORNÉ STÁŽE

1. VYMEZENÍ ODBORNÉ STÁŽE 1. VYMEZENÍ ODBORNÉ STÁŽE Šablona stáže představuje rámec odborné stáže pro typovou pozici a obsahuje požadavky na obsah a průběh stáže, na stážistu i na poskytovatele stáže. Bílá pole označují text, který

Více

Kód a název oboru vzdělání: 69-51-H/01 Kadeřník. Název školního vzdělávacího programu: KADEŘNÍK

Kód a název oboru vzdělání: 69-51-H/01 Kadeřník. Název školního vzdělávacího programu: KADEŘNÍK Kód a název oboru vzdělání: 69-51-H/01 Kadeřník Název školního vzdělávacího programu: KADEŘNÍK Délka a forma vzdělání: Dosažený stupeň vzdělání: Způsob ukončení vzdělávání: Tříleté denní střední vzdělání

Více

MONTÁŽNÍ NÁVOD. EASYFLASH - PROFESIONÁLNÍ PROVEDENÍ DETAILŮ PROSTUPŮ A NAPOJENÍ NA KRYTINU Stav: březen Člen MONIER GROUP

MONTÁŽNÍ NÁVOD. EASYFLASH - PROFESIONÁLNÍ PROVEDENÍ DETAILŮ PROSTUPŮ A NAPOJENÍ NA KRYTINU Stav: březen Člen MONIER GROUP MONTÁŽNÍ NÁVOD EASYFLASH - PROFESIONÁLNÍ PROVEDENÍ DETAILŮ PROSTUPŮ A NAPOJENÍ NA KRYTINU Stav: březen 2013 Člen MONIER GROUP 1 - Všeobecné pokyny pro montáž / Čelní napojení na svislou konstrukci VŠEOBECNÉ

Více

SOUTĚŽNÍ PODMÍNKY. 16. ročníku mezinárodní soutěže středních škol. a středních odborných učilišť KALIBR CUP 2016

SOUTĚŽNÍ PODMÍNKY. 16. ročníku mezinárodní soutěže středních škol. a středních odborných učilišť KALIBR CUP 2016 SOUTĚŽNÍ PODMÍNKY 16. ročníku mezinárodní soutěže středních škol a středních odborných učilišť KALIBR CUP 2016 Téma: Extravagance přehlídkového mola Datum konání: Místo konání: Začátek soutěže: 11. února

Více

Konstrukce čtyřdílného střihu. Martina Horáková

Konstrukce čtyřdílného střihu. Martina Horáková Konstrukce čtyřdílného střihu Martina Horáková Měření a konstrukce střihu ÚVOD -snaha o zjednodušení a přiblížení soudobého střihu, ne rekonstrukce historických střihů -aplikace střihu STŘIH -rozvržení

Více

Módní kolekce. Móda. 42 Brýle &Móda

Módní kolekce. Móda. 42 Brýle &Móda Móda Módní kolekce Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová se originálním oblečením zabývá od svých 12 let. Po získání odbornosti od 18 let pracovala ve výrobním družstvu Vkus Jičín, kde navrhovala oblečení

Více

2.ROČNÍK SOUTĚŽE OTEVŘENÉ NAPŘÍČ KADEŘNICKÝM SVĚTEM INSPIRACE 2012 FINALISTÉ SOUTĚŽE:

2.ROČNÍK SOUTĚŽE OTEVŘENÉ NAPŘÍČ KADEŘNICKÝM SVĚTEM INSPIRACE 2012 FINALISTÉ SOUTĚŽE: Foto: Jirka Jansch FINALISTÉ SOUTĚŽE: ROMANA TOPINKOVÁ JANA JUNOVÁ MARTINA HORÁKOVÁ VOJTĚCH BOHUSLAV MARIKA ZÁBRANSKÁ MARCELA TESLEROVÁ YVETTA KNOTKOVÁ JAN SVĚTLÍK LUKÁŠ PAVELA LENKA MALENOVSKÁ NADĚŽDA

Více

Innova Styling INDOLA. JE TO O VÁS.

Innova Styling INDOLA. JE TO O VÁS. Innova Styling Innova Styling - barevné kódování Smooth - Uhlazení Move - Pohyb Fix - Fixace Texture - Struktura Street Tribe Volume - Objem 0 2 Smooth Serum - Uhlazující sérum Smooth Uhlazení Smooth thermal

Více

Hodnocení tvarů postavy a padnutí oděvu

Hodnocení tvarů postavy a padnutí oděvu Hodnocení tvarů postavy a padnutí oděvu Vlivy na padnutí oděvu ze strany nositele: konstrukce kostry držení těla tvar a proměnlivost postavy Faktory jejichž příčinou existuje spousta variací postav: zaměstnání,

Více

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

JEDNOTNÉ ZADÁNÍ ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK PRO ŠK. R. 2011/2012. 69-51-H/01 Kadeřník PŘÍLOHY. Příloha č. 1 Samostatná odborná práce

JEDNOTNÉ ZADÁNÍ ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK PRO ŠK. R. 2011/2012. 69-51-H/01 Kadeřník PŘÍLOHY. Příloha č. 1 Samostatná odborná práce JEDNOTNÉ ZADÁNÍ ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK PRO ŠK. R. 2011/2012 69-51-H/01 Kadeřník PŘÍLOHY Příloha č. 1 Samostatná odborná práce A. Zadání samostatné odborné práce (SOP) Žáci budou dle zadané osnovy vypracovávat

Více

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Název a adresa školy Soukromá střední škola a jazyková škola s právem státní

Více

DELTA Svratka s.r.o., Partyzánská 411, 592 02 Svratka tel: +420 566662215, fax: +420 566662554 IČ: 150 50 611 DIČ: 351-150 50 611 Obchodní oddělení:

DELTA Svratka s.r.o., Partyzánská 411, 592 02 Svratka tel: +420 566662215, fax: +420 566662554 IČ: 150 50 611 DIČ: 351-150 50 611 Obchodní oddělení: DELTA Svratka s.r.o., Partyzánská 411, 592 02 Svratka tel: +420 566662215, fax: +420 566662554 e-mail: info@deltasvratka.cz, http://www.deltasvratka.cz/ IČ: 150 50 611 DIČ: 351-150 50 611 Společnost je

Více

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru

CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Číslo a název projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0619 OP: Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zvyšování vzdělanosti pomocí e-prostoru Název a adresa školy Soukromá střední škola a jazyková škola s právem státní

Více

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

Aplikované úlohy Solid Edge. SPŠSE a VOŠ Liberec. Ing. Aleš Najman [ÚLOHA 28 NÁSTROJE EDITACE ]

Aplikované úlohy Solid Edge. SPŠSE a VOŠ Liberec. Ing. Aleš Najman [ÚLOHA 28 NÁSTROJE EDITACE ] Aplikované úlohy Solid Edge SPŠSE a VOŠ Liberec Ing. Aleš Najman [ÚLOHA 28 NÁSTROJE EDITACE ] 1 ÚVOD Úloha 28 je zaměřena na úpravu objektů v modulu Výkres. Úpravou výkresů jsou myšleny operace zaoblení,

Více

NÁZEV ŠKOLY: Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640. V/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

NÁZEV ŠKOLY: Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640. V/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT NÁZEV ŠKOLY: Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640 ŠABLONA: NÁZEV PROJEKTU: REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU: V/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Zlepšení podmínek pro vzdělávání

Více

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Martin Fryauf Název materiálu: Kriminalistická

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Martin Fryauf Název materiálu: Kriminalistická Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Martin Fryauf Název materiálu: Kriminalistická trasologie Označení materiálu:vy_32_inovace_fry11 Datum

Více

Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s.r.o. pochopení roviny, jejích částí a vztahů mezi nimi. Úhel ostrý a tupý

Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s.r.o. pochopení roviny, jejích částí a vztahů mezi nimi. Úhel ostrý a tupý METODICKÝ LIST DA49 Název tématu: Autor: Předmět: Ročník: Metody výuky: Formy výuky: Cíl výuky: Získané dovednosti: Stručný obsah: Úhly I. typy úhlů Astaloš Dušan Matematika šestý fixační, frontální, individuální

Více

Ukojte svou posedlost po. skvělém stylingu

Ukojte svou posedlost po. skvělém stylingu Ukojte svou posedlost po skvělém stylingu Přidejte svým vlasům na objemu, stylu, lesku a zafixujte svůj účes. Style Perfetto: stylingové a finální produkty, které se skvěle hodí pro vaše experimenty a

Více

Návod na modelování skříně ve 3D v programu TurboCad Zpracoval: Zíka Petr 8.9.2008

Návod na modelování skříně ve 3D v programu TurboCad Zpracoval: Zíka Petr 8.9.2008 Návod na modelování skříně ve 3D v programu TurboCad Zpracoval: Zíka Petr 8.9.2008 Po spuštění programu TurboCad si zvolíme nový výkres. Seznámení se základními funkcemi a ikonami.. 1. Standardní menu

Více

RUSKÝ ČERNÝ TERIÉR (Russkiy Tchiorny Terrier)

RUSKÝ ČERNÝ TERIÉR (Russkiy Tchiorny Terrier) 10.01.2011/EN FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE (AISBL) SECRETARIAT GENERAL: 13, Place Albert 1 er B 6530 Thuin (Belgique) FCI-Standard N 327 RUSKÝ ČERNÝ TERIÉR (Russkiy Tchiorny Terrier) PŘEKLAD FCI:

Více

Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s.r.o. pochopení konstrukce kvádr a jejích součástí. Konstrukce kvádru

Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s.r.o. pochopení konstrukce kvádr a jejích součástí. Konstrukce kvádru METODICKÝ LIST DA58 Název tématu: Autor: Předmět: Ročník: Metody výuky: Formy výuky: Cíl výuky: Získané dovednosti: Stručný obsah: Prostorová tělesa II. - kvádr Astaloš Dušan Matematika šestý frontální,

Více

VY_52_INOVACE_H 02 28

VY_52_INOVACE_H 02 28 Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 Název operačního programu OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.5

Více

FCI-Standard č. 11 / / GB BULL TERRIER BULTERIÉR

FCI-Standard č. 11 / / GB BULL TERRIER BULTERIÉR FCI-Standard č. 11 / 12. 1. 2001/ GB BULL TERRIER BULTERIÉR 2 ZEMĚ PŮVODU: Velká Británie DATUM PUBLIKACE PŮVODNÍHO PLATNÉHO STANDARDU: 4. 11. 2008. VYUŽITÍ: Teriér. KLASIFIKACE F.C.I.: Skupina 3 Teriéři.

Více

VZDĚLÁVÁNÍ BARVA BARVA TÓN V TÓNU BEZ AMONIAKU

VZDĚLÁVÁNÍ BARVA BARVA TÓN V TÓNU BEZ AMONIAKU VZDĚLÁVÁNÍ TÓN V TÓNU BEZ AMONIAKU POUŽITÉ PRODUKTY: SOCOLOR.beauty, Light Master, COLOR SYNC SMĚSI Přírodní výška tónu 9 SMĚS A: 30 ml SOCOLOR.beauty UL-P a 60 ml 12% krémového oxidantu MATRIX SMĚS B:

Více

12. VYTVÁŘENÍ GEOMETRICKÝCH PŘEDSTAV

12. VYTVÁŘENÍ GEOMETRICKÝCH PŘEDSTAV 12. VYTVÁŘENÍ GEOMETRICKÝCH PŘEDSTAV Geometrie je specifickou oblastí matematiky, která může být pro děti, které mají poruchy v oblasti numerace a operací s přirozenými čísly, záchranou. Učitel sleduje

Více

Několik úloh z geometrie jednoduchých těles

Několik úloh z geometrie jednoduchých těles Několik úloh z geometrie jednoduchých těles Úlohy ke cvičení In: F. Hradecký (author); Milan Koman (author); Jan Vyšín (author): Několik úloh z geometrie jednoduchých těles. (Czech). Praha: Mladá fronta,

Více

6. ROČNÍK SOUTĚŽE OTEVŘENÉ NAPŘÍČ KADEŘNICKÝM SVĚTEM INSPIRACE 2016 FINALISTÉ SOUTĚŽE: PROCHÁZKOVÁ DENISA JIRÁSKOVÁ KOMÍNKOVÁ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE OTEVŘENÉ NAPŘÍČ KADEŘNICKÝM SVĚTEM INSPIRACE 2016 FINALISTÉ SOUTĚŽE: PROCHÁZKOVÁ DENISA JIRÁSKOVÁ KOMÍNKOVÁ FINALISTÉ SOUTĚŽE: ANDREA MALÁ ANNA PROCHÁZKOVÁ DENISA JIRÁSKOVÁ EVA KOMÍNKOVÁ HELENA KRUPIČKOVÁ JITKA SVOBODOVÁ MARIE MALATOVÁ MARKÉTA LEVÁ NADĚŽDA ELIÁŠOVÁ PATRIK HAGARA TÁŇA TOMÁŠKOVÁ VĚRA ŠKRAŇKOVÁ

Více

NÁPLASŤOVÉ OBVAZY, PRAKOVÉ OBVAZY, OBVAZY Z PRUŽNÝCH MATERIÁLŮ Autor materiálu: Bc. Irena Sklenářová Datum vytvoření: 16. 9. 2012

NÁPLASŤOVÉ OBVAZY, PRAKOVÉ OBVAZY, OBVAZY Z PRUŽNÝCH MATERIÁLŮ Autor materiálu: Bc. Irena Sklenářová Datum vytvoření: 16. 9. 2012 Příjemce: Projekt: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova 3, 371 60 České Budějovice

Více

PROFESIONÁLNÍ VLASOVÝ SYSTÉM ECOPLEX POUŽITÍ KROK PO KROKU

PROFESIONÁLNÍ VLASOVÝ SYSTÉM ECOPLEX POUŽITÍ KROK PO KROKU PROFESIONÁLNÍ VLASOVÝ SYSTÉM ECOPLEX POUŽITÍ KROK PO KROKU ZÁKLADNÍ OŠETŘENÍ BARVENÍ A ODBARVENÍ VLASŮ Efekt: formule proniká do kortexu vlasu, posiluje existující disulfidové vazby a tvoří nové. 1. Do

Více

rozmáčknutí zopakujeme na druhé straně. Hotový domek. U domku ale nemusíme zůstat.

rozmáčknutí zopakujeme na druhé straně. Hotový domek. U domku ale nemusíme zůstat. Technika rozmáčknutí Rozmáčknutí se vyjadřuje malou plnou šipkou bez čáry, která je doplněna zobrazenými sklady: Skladem údolí u paty chlopně a hřbetem v místě, kde se papír rozevře a vytvoří nový sklad.

Více

VARIABILITA ČLOVĚKA AFRIKA KOLÉBKA LIDSKÉ CIVILIZACE

VARIABILITA ČLOVĚKA AFRIKA KOLÉBKA LIDSKÉ CIVILIZACE VARIABILITA ČLOVĚKA Lidé se navzájem od sebe v mnoha faktorech liší (barva pleti, výška, stavba těla, barva a struktura vlasů,.), ale vždy tomu tak nebylo. Důvodem těchto změn je neustálá nutnost se přizpůsobovat

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt CZ.1.07/1.5.00/34.0415 Inovujeme, inovujeme Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (DUM) Tematická oblast Základní aranžérské nářadí a pomůcky,

Více

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová

Digitální fotografie. Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Digitální fotografie Mgr. Milana Soukupová Gymnázium Česká Třebová Téma sady didaktických materiálů Digitální fotografie I. Číslo a název šablony Číslo didaktického materiálu Druh didaktického materiálu

Více

N O V I N K Y 2 0 1 0

N O V I N K Y 2 0 1 0 PB LMF Oblíbené tekuté líčidlo s výbornou krycí schopností v novém balení s jemným dávkovačem (pumpičkou). PB LCH 50 Tuhý pudr vyvinutý speciálně pro líčení při snímání obrazu HD technologií v novém zajímavém

Více

Ceník prací a služeb dámské kadeřnictví

Ceník prací a služeb dámské kadeřnictví Poř.číslo Ceník prací a služeb dámské kadeřnictví Úkon ceníku Cena 1. Menší úprava střihu 30,00 Kč 2. Menší úprava střihu horkou břitvou 3. Stříhání vlasů 4. Stříhání vlasů horkou břitvou 70,00 Kč 5. Stříhání

Více

Aplikace na přírodní vlasy

Aplikace na přírodní vlasy TROJÍ DIMENZE Aplikace na přírodní vlasy Sekce: Horní sekce je tvořena pěšinkou ve tvaru podkovy vedoucí od čelní kontury podél temenního zaoblení. Postranní sekce odděluje svislá pěšinka vedoucí od temenního

Více

obr. 4 obr. 5 obr. 6. obr. 7 obr. 8 obr. 9

obr. 4 obr. 5 obr. 6. obr. 7 obr. 8 obr. 9 24.3.2011 DELTA Svratka s.r.o., Partyzánská 411, 592 02 Svratka tel: +420 566662215, fax: +420 566662554 e-mail: info@deltasvratka.cz, http://www.deltasvratka.cz/ IČ: 150 50 611 DIČ: 351-150 50 611 Společnost

Více

Přehled vzdělávacích materiálů

Přehled vzdělávacích materiálů Přehled vzdělávacích materiálů Název školy Název a číslo OP Název šablony klíčové aktivity Název sady vzdělávacích materiálů Jméno tvůrce vzdělávací sady Číslo sady Anotace Základní škola Ţeliv Novými

Více

LABRADOR RETRIEVER. FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE (AISBL) SECRETARIAT GENERAL: 13, Place Albert 1 er B 6530 Thuin (Belgique)

LABRADOR RETRIEVER. FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE (AISBL) SECRETARIAT GENERAL: 13, Place Albert 1 er B 6530 Thuin (Belgique) FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE (AISBL) SECRETARIAT GENERAL: 13, Place Albert 1 er B 6530 Thuin (Belgique) 12.01.2011/EN FCI-Standard č. 122 LABRADOR RETRIEVER LABRADORSKÝ RETRÍVR 2 ZEMĚ PŮVODU:

Více

hodin 215 Strojírenství a strojírenská výroba Odborný - rekvalifikační

hodin 215 Strojírenství a strojírenská výroba Odborný - rekvalifikační Typ kurzu Oborové zaměření Název kurzu Stručný popis (pro koho, o čem a k čemu kurz je) Počet Obsluha CNC obráběcích strojů (23-026-H) Truhlář nábytkář (33-001-H) Obsluha strojů pro zpracování materiálů

Více

2. LMP SP 3. LMP SP + 2. LMP NSP. operace. Závislosti, vztahy a práce s daty. Závislosti, vztahy a práce s daty. v prostoru

2. LMP SP 3. LMP SP + 2. LMP NSP. operace. Závislosti, vztahy a práce s daty. Závislosti, vztahy a práce s daty. v prostoru ŠVP LMP Charakteristika vyučovacího předmětu Matematika Obsahové, časové a organizační vymezení vyučovacího předmětu Matematika Vzdělávací obsah předmětu Matematika je utvořen vzdělávacím obsahem vzdělávacího

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce:

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

IVT. Prezentace pravidla a postupy. 8. ročník

IVT. Prezentace pravidla a postupy. 8. ročník IVT Prezentace pravidla a postupy 8. ročník listopad, prosinec 2013 Autor: Mgr. Dana Kaprálová Zpracováno v rámci projektu Krok za krokem na ZŠ Želatovská ve 21. století registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3443

Více

Tvar hlavy je dán tvarem lebky podílí se na něm sklon a vyklenutí čela, lícní kosti, tvar dolní čelisti rozlišujeme:

Tvar hlavy je dán tvarem lebky podílí se na něm sklon a vyklenutí čela, lícní kosti, tvar dolní čelisti rozlišujeme: podílí se svalstvo, měkké složky (kůže, podkožní vazivo, tuk) výraz je dán umístěním očí, nosu, brady, úst a ušních boltců Tvar hlavy je dán tvarem lebky podílí se na něm sklon a vyklenutí čela, lícní

Více

Didaktický učební materiál pro ZŠ INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY PROSTŘEDNICTVÍM ICT Mgr. Radovan Vlček Vytvořeno: listopad 2012

Didaktický učební materiál pro ZŠ INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY PROSTŘEDNICTVÍM ICT Mgr. Radovan Vlček Vytvořeno: listopad 2012 Didaktický učební materiál pro ZŠ INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY PROSTŘEDNICTVÍM ICT Autor: Mgr. Radovan Vlček Vytvořeno: listopad 2012 Určeno: 6. ročník ZŠ Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací

Více

DUSY RODINA je určena pro všechny kadeřníky, kteří se rozhodli pracovat s DUSY Professional a zároveň pomáhat dětem.

DUSY RODINA je určena pro všechny kadeřníky, kteří se rozhodli pracovat s DUSY Professional a zároveň pomáhat dětem. DUSY rodina 2013 1 DUSY RODINA 2013 DUSY RODINA 2013 2 Seznamte se Pravidla DUSY RODINY DUSY RODINA je určena pro všechny kadeřníky, kteří se rozhodli pracovat s DUSY Professional a zároveň pomáhat dětem.

Více

INDIVIDUALITYUAL STŘIH BARVA. Holly. Holly. N e p ř í s t u p n á v á š e ň. Přírodní výška tónu 6. B Rozpusťte vlasy pravého

INDIVIDUALITYUAL STŘIH BARVA. Holly. Holly. N e p ř í s t u p n á v á š e ň. Přírodní výška tónu 6. B Rozpusťte vlasy pravého Holly 0 N e p ř í s t u p n á v á š e ň SPALUJÍCÍ KRÁSA SPALUJÍCÍ KRÁSA N e p ř í s t u p n á v á š e ň 02 V y t v o ř t e p o o b o u stranách hlavy vertikální pěšinku kolmou na vrcholové oddělení směřující

Více

Montáţní návod na Nářaďový Panelový Domek TYP NPD 5,6,7 (bez podlahy)

Montáţní návod na Nářaďový Panelový Domek TYP NPD 5,6,7 (bez podlahy) 24.3.2011 DELTA Svratka s.r.o., Partyzánská 411, 592 02 Svratka tel.: +420 566662215, fax: +420 566662554 e-mail: info@deltasvratka.cz, http://www.deltasvratka.cz/ IČ: 150 50 611 DIČ: 351-150 50 611 Společnost

Více

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA 3D MODELOVÁNÍ ZÁKLADY PROGRAMU SKETCHUP

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA 3D MODELOVÁNÍ ZÁKLADY PROGRAMU SKETCHUP POČÍTAČOVÁ GRAFIKA 3D MODELOVÁNÍ ZÁKLADY PROGRAMU SKETCHUP SKETCHUP SketchUp je program pro tvorbu trojrozměrných modelů. Je to jednoduchý, intuitivní a silný nástroj pro modelování. Není žádný problém

Více

Vzdělávací obsah vyučovacího předmětu

Vzdělávací obsah vyučovacího předmětu Vzdělávací obsah vyučovacího předmětu Matematika 7. ročník Zpracovala: Mgr. Michaela Krůtová Číslo a početní operace provádí početní operace v oboru celých a racionálních čísel zaokrouhluje, provádí odhady

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Projekt: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Příjemce: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova

Více

Řemenové převody Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012 Jméno zhotovitele: Ing. Hynek Palát

Řemenové převody Zhotoveno ve školním roce: 2011/2012 Jméno zhotovitele: Ing. Hynek Palát Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 74601 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.5

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce:

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0185. Název projektu: Moderní škola 21. století. Zařazení materiálu: Ověření materiálu ve výuce: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ NERATOVICE Školní 664, 277 11 Neratovice, tel.: 315 682 314, IČO: 683 834 95, IZO: 110 450 639 Ředitelství školy: Spojovací 632, 277 11 Neratovice tel.:

Více

PŘEVEZMĚTE KONTROLU NOVINKA Z ŘADY STYLE CONNECTION: POWDER REFRESH 01 SUCHÝ ŠAMPON VE SPREJI INSPIRUJTE SE. NAVŠTIVTE SVÉHO KADEŘNÍKA.

PŘEVEZMĚTE KONTROLU NOVINKA Z ŘADY STYLE CONNECTION: POWDER REFRESH 01 SUCHÝ ŠAMPON VE SPREJI INSPIRUJTE SE. NAVŠTIVTE SVÉHO KADEŘNÍKA. PŘEVEZMĚTE KONTROLU NOVINKA Z ŘADY STYLE CONNECTION: POWDER REFRESH 01 SUCHÝ ŠAMPON VE SPREJI INSPIRUJTE SE. NAVŠTIVTE SVÉHO KADEŘNÍKA. OSVĚŽTE SVÉ VLASY NOVÝM POWDER REFRESH 01 SUCHÝM ŠAMPONEM VE SPREJI

Více

Trojúhelník. MATEMATIKA pro 1. ročníky tříletých učebních oborů. Ing. Miroslav Čapek srpen 2011

Trojúhelník. MATEMATIKA pro 1. ročníky tříletých učebních oborů. Ing. Miroslav Čapek srpen 2011 MATEMATIKA pro 1. ročníky tříletých učebních oborů Trojúhelník Ing. Miroslav Čapek srpen 2011 Projekt Využití e-learningu k rozvoji klíčových kompetencí reg. č.: CZ.1.07/1.1.10/03.0021 je spolufinancován

Více

VÝUKOVÝ MATERIÁL Ing. Yvona Bečičková Tematická oblast. Termika Číslo a název materiálu VY_32_INOVACE_0301_0220 Anotace

VÝUKOVÝ MATERIÁL Ing. Yvona Bečičková Tematická oblast. Termika Číslo a název materiálu VY_32_INOVACE_0301_0220 Anotace VÝUKOVÝ MATERIÁL Identifikační údaje školy Vyšší odborná škola a Střední škola, Varnsdorf, příspěvková organizace Bratislavská 2166, 407 47 Varnsdorf, IČO: 18383874 www.vosassvdf.cz, tel. +420412372632

Více

Slavnostní události např. svatba, první přijímání a sváteční

Slavnostní události např. svatba, první přijímání a sváteční Slavnostní události např. svatba, první přijímání a sváteční večírky vyžadují okázalejší a pracnější úpravu vlasů, než jsme běžně zvyklí. Stejně jako jste věnovali čas shánění elegantních šatů a bot, měli

Více

2. Podle předlohy na straně 121 zhotovíme šablonu, podle níž z oranžové plsti vystřihneme zobák.

2. Podle předlohy na straně 121 zhotovíme šablonu, podle níž z oranžové plsti vystřihneme zobák. Kuřátko Roztomilá kuřátka jsou přímo stvořená pro oslavu jara a probouzejícího se nového života. Malé žluté hejno se báječně hodí nejen na výzdobu domova a zejména velikonočního košíčku, ale i na dárky.

Více

Mgr. Tomáš Kotler. I. Cvičný test 2 II. Autorské řešení 6 III. Klíč 15 IV. Záznamový list 17

Mgr. Tomáš Kotler. I. Cvičný test 2 II. Autorské řešení 6 III. Klíč 15 IV. Záznamový list 17 Mgr. Tomáš Kotler I. Cvičný test 2 II. Autorské řešení 6 III. Klíč 15 IV. Záznamový list 17 VÝCHOZÍ TEXT A OBRÁZEK K ÚLOZE 1 Na bájný zikkurat tvaru komolého kolmého jehlanu s větší podstavou u země vede

Více

VÝUKOVÝ MATERIÁL PRO ŽÁKY

VÝUKOVÝ MATERIÁL PRO ŽÁKY PROJEKT Zlepšení podmínek výuky učebních oborů CZ.1.07./1.1.06/01.0079 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky VÝUKOVÝ MATERIÁL PRO ŽÁKY Vyučovací

Více

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu Obraz v domácnosti Pravidla umístění obrazu Závěsný obraz v interiéru bytu Správné umístění obrazu v interiéru má podporovat a zdůrazňovat umělecké hodnoty obrazu. Umístění obrazu má tvůrčí charakter,velký

Více

VY_32_INOVACE_CJA3_20_2B

VY_32_INOVACE_CJA3_20_2B VY_32_INOVACE_CJA3_20_2B Vzdělávací oblast: Český jazyk komunikační a slohová výchova, 2. ročník Vzdělávací cíl: Žák popíše osobu podle osnovy. Kompetenční cíl: Kompetence komunikativní- žák formuluje

Více

5.1.2 Volné rovnoběžné promítání

5.1.2 Volné rovnoběžné promítání 5.1.2 Volné rovnoběžné promítání Předpoklady: 5101 Základní stereometrický problém: zabýváme se trojrozměrnými objekty, ale k práci používáme dvojrozměrný papír musíme najít způsob, jak trojrozměrné objekty

Více