S námi není nikdo sám

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "S námi není nikdo sám"

Transkript

1 S námi není nikdo sám Zpravodaj Domu ošetřovatelské péče Home Care s.r.o. v Dolním Rychnově Poskytujeme zdravotní a sociální péči Setkání zaměstnanců a jejich dětí bylo tvořivé Listopad Prosinec 2014

2 Pět přání pro příští rok I v letošním roce jsme museli vynaložit velké úsilí, aby naše práce byla kvalitní, aby klienti a pacienti byli spokojení a cítili se u nás a s námi v bezpečí. Hned v úvodu roku jsme již po třetí úspěšně obhájili národní certifikát kvality Akreditaci. Společnosti se dařilo o něco lépe i ekonomicky, a to hlavně díky lepším podmínkám ve zdravotnictví a vyšším úhradám od zdravotních pojišťoven, než tomu bylo v letech 2012 a Mohli jsme tak o něco lépe ohodnotit těžkou práci našich pracovníků. Také jsme prošli úspěšně Genderovým auditem, který zjišťuje aktuální atmosféru v organizaci s přihlédnutím k rovným příležitostem žen a mužů. Zrealizovali jsme několik vzdělávacích akcí pro zaměstnance díky dotacím z evropských fondů. Podařilo se nakoupit vybavení, které jsme naplánovali začátkem roku, - el. polohovatelných postelí, matrací a dalších pomůcek, potřebných pro poskytování péče. Vybudovali jsme jednolůžkový pokoj v léčebně a začali v projektových pracech na přístavbě prostor k léčebně. Přístavba zvýší komfort pro naše pacienty, a to snížením počtu čtyřlůžkových a pětilůžkových pokojů ve prospěch dvou a třílůžkových pokojů. Samozřejmě jsme bojovali i s překážkami, ale to už je součástí naší práce a jsem přesvědčena, že i nezdary nás posunuly dál k lepšímu a že jsme v nich nalezli poučení. Co nás čeká v příštím roce? Za nás všechny bych měla pět přání: 1. Ať jsme všichni zdraví, ale nechme také žít lékaře a lékárníky. 2. Každý den hodně radosti a co nejméně zlosti. 3. Ať máme dobré kolegy, přátele, příbuzné i partnery. 4. Ať v sobě najdeme sílu a schopnost bránit dobro, lásku a pravdu. 5. Nechť do Nového roku vstoupíme dobře a úspěšně jím projdeme a co nejlépe z něj nakonec vyjdeme! Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům za velké pracovní nasazení, angažovanost, za to, že pomáhají potřebným, nemocným lidem. Přeji zaměstnancům, klientům, i jejich rodinám šťastné a veselé svátky, hodně štěstí v maličkostech i důležitých okamžicích v roce Magdaléna Radošová, ředitelka DOP-HC v Dolním Rychnově

3 Jídelna se proměnila v hravou dílnu Letos se v prosinci poprvé uskutečnila vánoční besídka pro děti zaměstnanců. Bylo to nejen zábavné, ale i pracovní setkání. Děti a jejich rodiče vytvářeli různé ozdoby a také pochoutky. Jídelna se tak proměnila ve velikou dílnu s dlouhým stolem, u nějž se s velkým zaujetím tvořilo. Komu nestačil stůl v jídelně, mohl se přestěhovat do sousední klubovny, proměněné v tu chvíli v kuchyňku, kde se připravoval a vařil čaj z pečeného ovoce a vytvářelo vánoční pečivo. A ti nejmenší, pro které je svět čirou zábavou, se vyřádili na vodním lůžku a při hře světel v relaxační místnosti Snoezelen. Velkou měrou se na besídce podílela staniční sestra z Vily Maria Ilona Štáhlovská, která napekla spoustu perníčků a učila nejen děti jejich zdobení. A kuchyň připravila občerstvení. jch,ak Ředitelka četla dětem pohádku Na závěr besídky pro zaměstnance a jejich děti přečetla ředitelka DOP- HC paní Radošová v romantické atmosféře Snoezelenu strašidelnou pohádku o dobrodružném putování skřítků za strašidlem Tlustcem, aby zachránili ukradený prstýnek princezny Květušky.

4 V kruhu rodiny oslavila sto let Paní Eva Ryvolová, klientka domova pro seniory Vila Maria v Dolním Rychnově, oslavila v kruhu příbuzných, spolubydlících a zaměstnanců domova v klubovně vily své sté narozeniny. Nechyběli ani další gratulanti z okruhu dobrovolníků a také úřadů. V sedmnácti letech přišla ještě před válkou na Plzeňsko. Brzy se ale s manželem odstěhovala do našeho kraje, do tehdejšího krajkářského centra Libavského Údolí. Pracovala tu ve výrobně záclon. Také prodávala v mlékárně, ještě ve svých osmdesáti letech uklízela v libavské škole. V pohybu jí více omezil až v jejích devadesáti osmi letech úraz kyčle. V domově pro seniory v Dolním Rychnově, kde má ošetřovatelskou, zdravotní i socioterapeutickou péči, bydlí půl roku. "Chvilku si zvykala," říká o mamince, pro níž samostatnost byla samozřejmá téměř celé století, její syn Jaroslav. Paní Ryvolová má tři děti, ještě syna Antonína a dceru Olgu. Má samozřejmě i vnoučata, pravnoučata a už také jedno prapravnouče. "Střídáme se v návštěvách, a protože má maminka hodně potomků, navštěvujeme jí každý den," říkají její děti.

5 Na oslavu v klubovně přišli jubilantce gratulovat také ředitelka DOP-HC Magdaléna Radošová a výkonný ředitel léčebny Jan Pakosta, také sokolovská místostarostka Renata Oulehlová, která se svým dobrovolnickým sdružením Střípky organizuje pro klienty rychnovského zařízení společenské programy, a též pracovnice Okresní správy sociálního zabezpečení v Sokolově. Ty oslavenkyni předaly blahopřejný dopis od ministryně práce a sociálních věcí, ve kterém bylo i sdělení, že stoleté oslavenkyni byl navýšen důchod.

6 Vyráběli jsme dárkové vánoční balíčky Letos poprvé jsme s pacienty vytvářeli vánoční balíčky jako poděkování pro dobrovolnice a pro lidi, kteří spolupracují s DOP-HC. Velkou měrou se na těchto dárkových balíčcích podíleli i pacienti léčebny. V balíčcích byla sklenička s čajem z pečeného ovoce, svíčka z včelího vosku, kterou jsme také vyráběli, a dřevěná ozdůbka, kterou jsme barvili a přáníčko s textem:

7 S přípravou čaje z pečeného ovoce pomáhaly i děti zaměstnanců Kvalitní péče a respekt k člověku jsou pro naši společnost stěžejními kritérii při poskytování služeb už 21 let. Přejeme, aby i vám nový rok přinesl mnoho kvalitních chvil a zážitků, a abyste jej prožili ve vzájemném porozumění s lidmi, kteří vás obklopují.

8 Mám hodně nalétáno Proletěli jsme celý rok Krásnou pohádku Čtvero ročních období nám zahrálo sokolovské divadlo Konvalinky pod vedení paní Evy Konvalinové. Ta také hry pro své divadélko píše a skládá k nim i písničky. Pohádka začala jarním obdobím, kdy se příroda probouzí, následovalo letní období a doba dovolených, let k moři byl trochu dramatický, protože pilot byl šprýmař, ale vtipkoval na špatném místě. Jeho hlášky děsili cestující. Třeba když hlásil: Mám už hodně nalétáno - doma na počítači.

9 Nesem vám noviny, poslouchejte Podzim jsme prožili v lese se zvířátky a stali jsme se diváky soutěže Les hledá talent, v níž zvířátka předváděla, co umí a nakonec zvítězil čmelák Čestmír ze Sokolova se svým akrobatickým letem. Čmeláka jsme ale neviděli, jen tušili, kde asi zrovna poletuje podle bzučení a toho, kam ho herci svými zraky pronásledovali. Zimní období jsme prožili společně s Honzou a Anežkou v jejich chaloupce a přípravou na Vánoce. Na závěr jsme si společně zazpívali vánoční koledy a v dobré pohodě jsme se rozešli. jch

10 Paní Kubínová se fotila s Miráklem Klientka domova pro seniory Vila Maria paní Kubínová se fotila do kalendáře, jehož hlavními hrdiny jsou senioři, vyfocení společně s osobnostmi karlovarského kraje. S paní Kubínovou se v listopadu na jevišti divadla v Hornickém domě v Sokolově fotila hned celá skupina. Tou osobností totiž byla taneční skupina Mirákl, která je ve své kategorii světovou špičkou. "Paní Kubínová byla velice trpělivá a focení si velice užila," uvedla jedna ze socioterapeutek, které klientku vily doprovázely. Kalendář na rok 2015 představí 12 vitálních seniorů a stejný počet osobností v různých prostředích a zajímavých činnostech. Výtěžek z prodeje kalendářů má podpořit dobrovolnické sdružení Střípky, které i pro naše zařízení pořádá různé výlety a kulturní programy. kt,ak Taneční skupinu Mirákl ze Sokolova aktivně navštěvuje přes 120 tanečníků, kteří pracují ve 4 věkových skupinách. Skupina se věnuje tanečním kategoriím modern, show a jazz dance. Tanečníci procházejí i systematickou přípravou baletní, gymnastickou, akrobatickou a dramatickou. Účastní se soutěží Czech Dance Organization, reprezentujeme ČR na prestižních mezinárodních soutěžích.

11 Den veteránů u starosty Vzpomínky na Den válečných veteránů 11. listopadu se v Sokolově na pozvání sokolovského starosty zúčastnil i klient našeho zařízení pan Josef Neuman. U pomníku vojáka od Dukly v centru Sokolova položil společně se starostou květinu. Starosta ho, jako válečného veterána, přijal i na radnici, kde pan Neuman zavzpomínal na svá válečná léta. Žil v té době na Slovensku, kde se svou rodinou hospodařil na skromném zemědělském hospodářství. Do armády byl odveden když mu bylo 19 let. "Přišli v roce 1940 četníci a vzali mě k odvodu. Jelikož jsem byl u nás doma ministrantem, udělali ze mě jakéhosi vojenského kněze. Dnes je to v armádě kaplan. Zprvu jsem byl rád, nemusíš na cvičení nebo do boje, říkal jsem si. Jenže pak, když jsem pochovával Pan Neuman si stiskl ruku se starostou. mrtvé, tak jsem plakal. Dodnes se ptám pánaboha, proč jsem tu zůstal, když moji kamarádi zemřeli," řekl v rozhovoru pro Sokolovský deník, který přinesl příběh pana Neumana na svých stránkách. Konec války už prožil v československé armádě. "Všichni jsme se těšili v létě domů, já také, a moc. Ale přišel velitel a poručil: Češi napravo, Slováci nalevo. Nás Slováky dali do pohraničí a museli jsme vyhánět Maďarské vojáky. V Čechách válka skončila osvobozením v květnu. Já přišel do civilu až v zimě," zavzpomínal pan Neuman. Den válečných veteránu, 11. listopad se slaví celosvětově. Od roku 2001 je tento významný den připomínán i v České republice. 11. listopad byl vybrán symbolicky. Toho dne roku 1918 bylo u francouzského města Compičgne podepsáno příměří mezi spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Symbolem dne veteránů se stal rudý květ vlčího máku.

12 Soubor přivedl omladinu Taneční soubor Radost z Krásna jezdí k nám do Domu ošetřovatelské péče už pravidelně. Tentokráte s sebou seniorský tým přivedl i omladinu - dětský soubor Háječek, samozřejmě také z Krásna, pod vedením paní Masopustové. Stejně jako dospělí měly i děti u publika velký úspěch, zatančily lidové tance a zazpívaly. Příjemnou chvilkou bylo nenadálé setkání - ženy ze souboru se tu potkaly s naší pacientkou paní Jindrou Knaffovou, která s nimi léta tancovala a zpívala. Nadšené setkání bylo velmi dojemné.

13 Zvonek zpíval i v latině Poslední bohoslužba v roce 2014 u nás v léčebně byla 18. prosince. Pan farář se s námi rozloučil, popřál krásné svátky a řekl, že se 8. ledna 2015 zase uvidíme. Panu faráři Petru Bauchnerovi jsme předali vánoční balíček jako poděkování za to, že k nám pravidelně přichází. jch První předvánoční vystoupení měl u nás dětský pěvecký sbor Zvonek ze Sokolova. V první polovině programu zazněly písničky z celého světa, začalo se v Anglii, následovala skladba v latině v jazzovém rytmu. Také zazněly písničky od Jaroslava Ježka, např. Šaty dělají člověka a Ezop a mravenec. V druhé polovině vystoupení jsme si vytvořili předvánoční atmosféru a vyslechli si vánoční písně Rolničky v angličtině a také od písničkáře Františka Nedvěda Betlém. Závěrem jsme si společně zazpívali koledu Nesem vám noviny. jch

14 mmmmm Nannnnnn

15

16 Muži smažili Slovo bramboráky má magickou moc a to i u mužů. Při rozhovoru s pacientem panem Tunegou padlo, že při socioterapii mimo jiné pečeme v klubovně léčebny bramboráky. Slovo dalo slovo, dala se dohromady parta mužů a ti ovládli kuchyňku v klubovně. Škrábali a strouhali brambory a pan Tunega se ujal smažení. Nechyběla ani trocha piva na spláchnutí. Bramboráky mají zkrátka magickou moc. jch

17 Každým rokem se naši pacienti a klienti podílejí na pečení vánočního cukroví. Letos se zapojili i muži, což bylo velice oceněno všemi přítomnými ženami. Při pečení jsme si pouštěli koledy, vzpomínalo se na to, co kdo pekl a jak dříve Vánoce probíhaly. Cukroví si dáme ke kávě a nebude chybět ani na vánočním stole na Štědrý den. jch

18 I když populární Walda je už v hudebním nebi, přesto jsme si živě poslechli jeho písně. Pořad o Waldemaru Matuškovi i s písněmi předvedl u nás pan Šimon Pečenka. Nebyla to jeho první návštěva v rychnovské léčebně. Letos už u nás byl s pořady o zpěvácích Rudolfu Cortesovi a Milanu Chladilovi. Předcházející představení se velice líbila a tak na pořad s názvem Vzpomínky na kovboje se naši klienti velice těšili. Není divu, že společenský sál v léčebně praskal ve švech, tak velký byl zájem. Program zahájil pan Pečenka známou písničkou Eldorádo. Vyprávěl o životě Waldemara Matušky. Slovo prokládal známými písničkami, jako Schody do nebe, Orchestrion ze seriálu Chalupáři, Píseň pro Kristýnku a další. Mnozí klienti si zavzpomínali na mládí a i ta slzička v oku se objevila. Na závěr nám pan Pečenka zazpíval opět operní árii z jeho připravovaného CD. I tentokrát byli všichni nadšeni a snad se dočkáme další návštěvy. jch Šimon zpíval Waldu

19 Pátého prosince přišli Mikuláš, čert i anděl do léčebny. Radost klientům udělali senioři ze sokolovského Háječku, kteří mezi nás chodí pravidelně. Mikuláš s čertem rozdávali nejen dárečky, ale také předvedli, že i v pekle či v nebi může být veselo a společně tančili a zpívali. Klienti si prozpěvovali také a odpoledne s Mikulášem rychle uběhlo. jch

20 Cestu si k nám do Domu ošetřovatelské péče našly v předvánoční čas i děti z Mateřské školy v Březové, která sídlí ve Smetanově ulici. Už podruhé nám ukázaly, jak jsou šikovné. Nacvičily si pásmo vánočních písniček a básniček, celé představení nemělo chybu a děti i jejich paní učitelky sklidily velký potlesk. Děti si připravily pro naše klienty dárečky v podobě krásného dřevěného vánočního stromečku s přáníčkem. jch

21 a dostaly záložky Přišly mezi nás děti z mateřské školy Barevný klíček ze Sokolova. Připravily si pro nás pásmo říkadel, písniček a básniček o podzimu a také zazněly písničky z pohádek. Děti přednášely a také tančily na pohádkové písničky jako Žluťásku z filmu Přijela k nám pouť, nebo také zazněla písnička Svítí slunce nad hlavou z pohádky Honza málem králem. My jsme si pro děti připravili malou odměnu, nejen sladkosti, ale také naši klienti pro ně vyrobili krásné vánoční záložky do knih. Děti z toho měly velkou radost a my jsme je odměnili velkým potleskem.

22 V adventní čas jsme se vydali s klienty do sokolovského kapucínského kláštera Sv. Antonína Paduánského na vernisáž výstavy vánočních stromečků. Na výzdobě a výstavě vánočních stromečků se podílely hlavně děti ze sokolovských škol. Vánoční ozdoby byly vyrobeny z netradičních materiálů, jako např. z plastových lahví, lžiček a podobně. Nejen že jsme stromečky obdivovali, ale hlavně jsme nasbírali inspiraci. V léčebně i v domově pro seniory totiž společně s klienty ozdoby vyrábíme a stromečky zdobíme. jch

23 Noví společníci Potěšení se zvířátky je velkým přínosem i v léčbě, hlavně zlepší náladu a malí společníci dokáží vyloudit i úsměv. K pomazlení máme v klubovně léčebny králíčka Vikiho, morčátko Šmudlu, a teď nám přibyli malí, bezsrstí potkánci. Dostali jméno Píďa a Albi. Jsou velmi chytří, učenliví (hlavně v rošťárnách, jak je vidět ze snímku, na němž Píďa ukořistil ze stolu šunku) a i naši klienti je velmi dobře přijali. Radost z nich mohou mít i děti zaměstnanců léčebny.

24 O Vánocích se příbuzní sejdou u oslavence Pacient pan František Svoboda oslavil v prosinci 55. narozeniny. Pohoštění v léčebně přichystala jeho sestra paní Dana Glahutová. Popřát mu přišlo vedení léčebny, zaměstnanci i jeho spolubydlící. Pan Svoboda, který dříve žil v Chebu, je v léčebně sedm let. Mám zranění po fyzickém napadení, vzpomenul na okamžik, který hospitalizaci předcházel. Do té doby pracoval jako elektrikář. Dělal jsem elektrické rozvody v obytných domech i ve fabrikách, kde jsem se staral i o stroje, povyprávěl. Jinak ale žije přítomností. Díky počítači, který má na svém pokoji, a připojení na internet si píše s přáteli. Také hodně čte. S péčí v léčebně jsem spokojený, už jsem si je ochočil říká se smíchem. Každý týden ho navštíví někdo z příbuzných. Všichni se tu u něj v Dolním Rychnově sejdou v jeden čas právě teď o Vánocích. U rozsvíceného dortu se sestrou.

25 10 let u firmy: Míla Meinkingová Starat se o lidi mi dává smysl Ošetřovatelka Míla Meikingová je v léčebně známá svou veselou povahou. V Domě ošetřovatelské péče v Dolním Rychnov pracuje a šíří dobrou náladu už deset let. "Jsem veselá odjakživa, to už je dané od přírody, a vždy mi to pomáhalo," říká. Ráda si i povídá. "Jsem upovídaná, ale o sobě nerada mluvím. Myslím si, že za mě hovoří má práce," dodává. Ve zdravotnictví začala Míla pracovat už v osmdesátých letech. Ze sokolovské nemocnice přišla do léčebny pro dlouhodobě nemocné v Dolním Rychnově v roce Už tehdy tady byla odměna za práci vyšší, než v obdobných zařízeních v okolí. "Šla jsem sem kvůli výdělku, ale za chvíli jsem si tu připadala jako doma. Přišla jsem brzy o maminku a tak mi dávalo smysl starat se o lidi, naše pacienty, kteří potřebují pomoc," říká Míla. Idyla to ale pro ni nebyla. "Sama se divím, že jsem tak náročnou práci vydržela už deset let," dodává. Nejnáročnější v jejím zaměstnání je, jak říká, trpělivost a snaha vyhovět pacientům tak, aby nikdo nestrádal. Spokojenost pacientů pomáhá i její práci. "Když jsou pacienti spokojení, tak i práce s nimi je jednodušší," hovoří o své zkušenosti Míla. Ke zvládnutí náročné profese jí pomohla i vstřícnost vedení léčebny. Říká o tom:"zaměstnavatel nám umožnil se vzdělávat, měli jsme různá školení, na kterých jsme se naučili to, co jsme ještě neznali. Bylo mi ctí, že jsem tady mohla deset let pracovat." ak

26 Narozeniny slavila v kruhu rodiny V léčebně mezi svými nejbližšími oslavila v listopadu narozeniny paní Hilma Kuncová. Rodina v klubovně socioterapie připravila občerstvení včetně narozeninového dortu s nápisem k 92. narozeninám. Paní Kuncová je babičkou ředitelky DOP-HC v Dolním Rychnově paní Magdalény Radošové a jejích sourozenců, kteří také v léčebně a v domově pro seniory pracují, a maminkou zakladatelky Domu ošetřovatelské péče a domácí péče Home Care paní Marie Scholzové. Tento krásný adventní věnec pro naše seniory vyrobila sama majitelka květinářství Slaměnka ze Sokolova, paní Milena Slabochová, která si každý rok na naše klienty vzpomene. Věnec nám do Vily Maria přinesla paní Renata Oulehlová z dobrovolnického sdružení Střípky. kt

27 Tři sourozenci slaví v prosinci ve stejný den narozeniny. Ředitelka DOP-HC Magdaléna Radošová, sociální pracovnice Kateřina Kutheil a správce sítě Adam Scholz. Ke společným narozeninám jim poblahopřáli jejich kolegové. Mezi zaměstnanci jsme v listopadu ke kulatým narozeninám gratulovali zdravotní sestře paní Jurníkové a paní Surmajové, která pracuje v kuchyni.

28 V předvánočním čase jsme měli spoustu kulturních programů. Při zpívání seniorského souboru Háječek ze Sokolova nám účinkující předvedli i tradiční zvyky, jako je třeba hledání hvězdy v jádřinci rozpůleného jablka. Zpravodaj Domu ošetřovatelské péče Home Care s.r.o. v Dolním Rychnově, VI. ročník Zpravodaj je určen pro vnitřní potřebu DOP HC

S námi není nikdo sám

S námi není nikdo sám S námi není nikdo sám Zpravodaj Domu ošetřovatelské péče Home Care s.r.o. v Dolním Rychnově Poskytujeme zdravotní a sociální péči Klienti a zaměstnanci léčebny zdobili vánoční strom Listopad Prosinec 2012

Více

S námi není nikdo sám

S námi není nikdo sám S námi není nikdo sám Zpravodaj Domu ošetřovatelské péče Home Care s.r.o. v Dolním Rychnově Poskytujeme zdravotní a sociální péči Na novoroční kavárničce tančily děti z MŠ v Březové Leden 2015 Od 1.1.2015

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Leden únor 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna pro děti Středa: 9:30 11:30

Více

není nikdo sám Břišní tanečnice s uměleckým jménem Samira předvedla v léčebně břišní tance.

není nikdo sám Břišní tanečnice s uměleckým jménem Samira předvedla v léčebně břišní tance. S námi není nikdo sám Zpravodaj Domu ošetřovatelské péče Home Care s.r.o. v Dolním Rychnově Poskytujeme zdravotní a sociální péči Břišní tanečnice s uměleckým jménem Samira předvedla v léčebně břišní tance.

Více

PODZIM - září říjen listopad

PODZIM - září říjen listopad ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY PŘI ZŠ A MŠ ŘEČANY N. L. VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Příloha 2 Ve školním roce 2013/2014 bylo ve školní družině zapsáno celkem 50 dětí z 1. 4. třídy. Otevřena byla 2 oddělení.

Více

Slovo paní ředitelky..1 Štědrý den v kuchyni 2 Slovo od sociální pracovnice.. 3 Vánoční aktivity...4-5 Příspěvky uživatelů...6-8 Křížovka...

Slovo paní ředitelky..1 Štědrý den v kuchyni 2 Slovo od sociální pracovnice.. 3 Vánoční aktivity...4-5 Příspěvky uživatelů...6-8 Křížovka... Slovo paní ředitelky..1 Štědrý den v kuchyni 2 Slovo od sociální pracovnice.. 3 Vánoční aktivity...4-5 Příspěvky uživatelů...6-8 Křížovka.....9 Přání...10 Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších období roku.

Více

S námi není nikdo sám

S námi není nikdo sám S námi není nikdo sám Zpravodaj Domu ošetřovatelské péče Home Care s.r.o. v Dolním Rychnově Poskytujeme zdravotní a sociální péči S dětmi zaměstnanců jsme se vezli na koních Červen 2015 V Sokolově se představili

Více

DOMOVNÍČEK. č. 2/2013. DS Věstonická Domovníček č. 2/2013 Stránka 1

DOMOVNÍČEK. č. 2/2013. DS Věstonická Domovníček č. 2/2013 Stránka 1 DOMOVNÍČEK č. 2/2013 DS Věstonická Domovníček č. 2/2013 Stránka 1 Slovo ředitele Domova pro seniory Věstonická Ing. Rudolf Nytl ředitel DS Věstonická Adventní doba a vánoční svátky jsou čas klidu a pohody,

Více

Leden 2015 V lednu nastoupily dvě nové pracovnice.do keramické dílny paní Martina Beranová a paní Marcela Dvořáková do přímé péče. Z klientů nikdo nový nepřišel, máme plný stav. Chystáme se oslavit pololetní

Více

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 VŠERUBÁČEK Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 Ahoj moji kamarádi, letos naposledy se k Vám hlásím Máme tady jarní besídku, kde se s námi loučí naši páťáci. Byl to

Více

PROSINEC MIKULÁŠ VE ŠKOLE

PROSINEC MIKULÁŠ VE ŠKOLE PROSINEC Poslední měsíc roku se nesl i ve škole především ve znamení čekání a těšení se na vánoce. Ať už to byl Mikuláš, Den školy s tradičními trhy, divadelním představením a cheerleadingovým vystoupením

Více

Zpravodaj Domova pro seniory Vila Maria a Domu ošetřovatelské péče. v Dolním Rychnově Březen 2011

Zpravodaj Domova pro seniory Vila Maria a Domu ošetřovatelské péče. v Dolním Rychnově Březen 2011 S námi není nikdo sám Zpravodaj Domova pro seniory Vila Maria a Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově Březen 2011 Děttii seniiorům zpíívally ii kuchttiilly Vyhodnocenii nejjllepšíí pracovníícii Příbuzní

Více

S námi není nikdo sám

S námi není nikdo sám S námi není nikdo sám Zpravodaj Domu ošetřovatelské péče Home Care s.r.o. v Dolním Rychnově Poskytujeme zdravotní a sociální péči Pracovníci léčebny se sešli i se svými dětmi na předvánočním setkání Prosinec

Více

Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC

Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC Rozloučení s kalendářním rokem 2014 Ani jsme se nenadáli (opět! ) a už se blíží nový kalendářní rok ( už zase!). Vážení

Více

ČINNOSTI A AKCE MATEŘSKÉ ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2013 2014

ČINNOSTI A AKCE MATEŘSKÉ ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2013 2014 ČINNOSTI A AKCE MATEŘSKÉ ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2013 2014 ZÁŘÍ HURÁ DO ŠKOLKY! Tak jako každý rok se otevřeli dveře školky a do mateřské školky přišly nejen děti, které mateřskou školu již navštěvovaly, ale

Více

Sociální služby Šebetov, příspěvková organizace

Sociální služby Šebetov, příspěvková organizace Sociální služby Šebetov, příspěvková organizace Ročník 6./ č. 1 NÁŠ ZPRAVODAJ LEDEN ÚNOR 2014 obsah: strana 2 Slovo paní ředitelky strana 3 Blahopřejeme uživatelům strana 4 Ohlédnutí za rokem 2013 strana

Více

INFORMACE. A co dalšího nám přinesl prosinec do naší školy?

INFORMACE. A co dalšího nám přinesl prosinec do naší školy? INFORMACE Měsíc prosinec hned z počátku přinesl nadílku, na kterou se děti moc těšily. Jiţ tradičně totiţ naši školu navštívil Mikuláš, anděl a čertík. Čertík věděl o všech dětech a jejich lumpárnách a

Více

www.brezova.cz Vážení spoluobčané, Mgr. Kateřina Novotná místostarosta Ing. Karel Adámek Eduard Kutlák Mgr. Kamila Ondráčková

www.brezova.cz Vážení spoluobčané, Mgr. Kateřina Novotná místostarosta Ing. Karel Adámek Eduard Kutlák Mgr. Kamila Ondráčková www.brezova.cz Vážení spoluobčané, po roce se vám do rukou dostává další vánoční vydání Březovského občasníku. Přichází doba, kdy se všichni zastavují ve svých myslích, vzpomínají na své známé, přátele

Více

Náš Domov 21/2016. Leden 2016

Náš Domov 21/2016. Leden 2016 Náš Domov 21/2016 Leden 2016 1 Leden narozeniny budou slavit Tarantová Věra 03.01.1924 92 let Jarolímková Anežka 12.01.1929 87 let Ekr Jiří 16.01.1931 85 let Nosek Miloslav 19.01.1933 83 let Vojtěchová

Více

Rožďalovický předškoláček

Rožďalovický předškoláček 1/2014-2015 1. - 12. září 2014 Se Sluníčky, Beruškami a nejmladšími Myškami jsme v pondělí 1. 9. zahájili nový školní rok. Ve čtvrtek 4.9. přišel děti do školky pobavit klaun Pepíno. V pondělí 8.9. zasadily

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 číslo: 42

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 číslo: 42 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 číslo: 42 Obsah: Slovo ředitele školy. Tochováček má narozeniny. Co se do prosincového čísla nevešlo, co se stalo za 5 měsíců

Více

Přišli k nám Tři králové aneb tradice a zvyky

Přišli k nám Tři králové aneb tradice a zvyky KRONIKA 2007 Přišli k nám Tři králové aneb tradice a zvyky Maminky napekly pro Tři krále koláčky. Děti si vyrobily královské čepice, zpívaly koledy a četly příběh Tří králů. Ttříkrálové odpoledne nám ještě

Více

DOMOVNÍČEK. Číslo 1/2013. DS Věstonická Domovníček č. 1/2013 Stránka 1

DOMOVNÍČEK. Číslo 1/2013. DS Věstonická Domovníček č. 1/2013 Stránka 1 DOMOVNÍČEK Číslo 1/2013 DS Věstonická Domovníček č. 1/2013 Stránka 1 Slovo ředitele Domova pro seniory Věstonická Ing. Rudolfa Nytla Vážení čtenáři, dnes se Vám dostává do rukou první vydání našeho zpravodaje,

Více

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání Mateřská škola Přeštice, ulice Dukelská 1 Vážení rodiče, opět se společně s námi setkáváte díky časopisu Dukeláček, který Vám i nadále bude přinášet dění v naší mateřské

Více

Základní škola a Mateřská škola Teplice, Koperníkova 2592 portfolio I. stupně zpracovala: Mgr. Alena Štemberová

Základní škola a Mateřská škola Teplice, Koperníkova 2592 portfolio I. stupně zpracovala: Mgr. Alena Štemberová Základní škola a Mateřská škola Teplice, Koperníkova 2592 IČO: 63788152, www.zskopernikova.cz portfolio I. stupně zpracovala: Mgr. Alena Štemberová Na pondělí 21. prosince si paní učitelky pro děti I.

Více

Upozornění. Jazykové kurzy

Upozornění. Jazykové kurzy Upozornění Městská knihovna upozorňuje čtenáře, že v letních měsících je na obou odděleních knihovny otevřeno podle prázdninové výpůjční doby. Děkujeme a přejeme všem našim čtenářům krásné léto, příjemně

Více

Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2015/2016

Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2015/2016 Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2015/2016 Září 2015 1. září jsme nový školní rok zahájili na obou odděleních předáním rozvrhů a drobných dárečků dětem,

Více

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod.

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. pavilon 1. stupně Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická

Více

PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘE Í OBCÍ TŘEBOVICE A RUDOLTICE

PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘE Í OBCÍ TŘEBOVICE A RUDOLTICE Vydáno 3. června 2013 PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘE Í OBCÍ TŘEBOVICE A RUDOLTICE V současné době začínáme s realizací akce Protipovodňová opatření obcí Třebovice a Rudoltice. Na tuto investiční akci naše obec

Více

Občanské sdružení. Naše škola

Občanské sdružení. Naše škola Občanské sdružení Naše škola Výroční zpráva 2007 Kontakt: Adresa: Občanské sdružení Naše škola Marie Dolanské 19 746 01 Opava-Vlaštovičky e-mail: nase.skola@seznam.cz http://www.sweb.cz/nase.skola OBSAH:

Více

Zpravodaj 1. Městyse Knínice u Boskovic 2009

Zpravodaj 1. Městyse Knínice u Boskovic 2009 Zpravodaj 1 Městyse Knínice u Boskovic 2009 informace úřadu městyse Odpad Odvoz domovního odpadu: 14. 1., 28. 1., 11. 2. Sběrný dvůr: 17. 1. 8.00 11.00 hod. Knihovna Úterý od 16.30 do 18.00 hodin. Zpráva

Více

Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2013/2014

Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2013/2014 Zpravodaj Základní a mateřské školy při zdravotnickém zařízení Pardubice Školní rok 2013/2014 Září 2013 2. září jsme zahájili společně nový školní rok 2013/2014. Všechny děti se radovaly z drobných dárečků.

Více

Domov pro seniory Pyšely Náměstí T.G. Masaryka č. l, 25l 67 Pyšely zřizovatel: Hlavní město Praha

Domov pro seniory Pyšely Náměstí T.G. Masaryka č. l, 25l 67 Pyšely zřizovatel: Hlavní město Praha leden 2013 10. ročník, č. 1 pro potřeby klientů Domova pro seniory Pyšely Domov pro seniory Pyšely Náměstí T.G. Masaryka č. l, 25l 67 Pyšely zřizovatel: Hlavní město Praha Vážení a milí čtenáři, lednové

Více

DOMOV U ANEŽKY poskytovatel sociálních služeb. Nová 303, 294 42 Luštěnice. za 1. pololetí roku 2012 (výroční zpráva)

DOMOV U ANEŽKY poskytovatel sociálních služeb. Nová 303, 294 42 Luštěnice. za 1. pololetí roku 2012 (výroční zpráva) ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ A ZPRÁVA O ČINNOSTI DOMOV U ANEŽKY poskytovatel sociálních služeb za 1. pololetí roku 2012 (výroční zpráva) Předkládá: Zdeňka Zmatlíková, pověřená vedením Domova U Anežky V Luštěnicích,

Více

BRANIŠOVSKÉ NOVINKY. č. 5/2015 V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ OSLAVÍ ŽIVOTNÍ JUBILEUM... v lednu František Janura v únoru Zdeněk Farkač

BRANIŠOVSKÉ NOVINKY. č. 5/2015 V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ OSLAVÍ ŽIVOTNÍ JUBILEUM... v lednu František Janura v únoru Zdeněk Farkač BRANIŠOVSKÉ NOVINKY č. 5/2015 Vážení spoluobčané, v dnešní hektické době již možná adventní čas netrávíme v klidném rozjímání tak, jako to bylo běžné v dřívějších dobách, a proto bych vám chtěla úvodem

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ PROJEKT ANTIOCH 2011

VÝROČNÍ ZPRÁVA OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ PROJEKT ANTIOCH 2011 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ PROJEKT ANTIOCH 2011 OBSAH: CO PŘINESL ROK 2011 O PROJEKTU ANTIOCH O.S. AKTIVITY RODINNÉHO CENTRA PALEČEK DALŠÍ AKTIVITY PALEČKOVA PŘEDŠKOLKA SPOLUPRÁCE S DALŠÍMI ORGANIZACEMI

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 Obsah: Slovo ředitele školy,projektový den, divadelní představení, Podzimní radovánky, výlet do Prahy, vyhodnocení

Více

Cílem školy je : Vzdělávací obsah Školní vzdělávací činnosti integrované bloky. Název školního vzdělávacího programu :

Cílem školy je : Vzdělávací obsah Školní vzdělávací činnosti integrované bloky. Název školního vzdělávacího programu : Charakteristika ŠVP Mateřská škola je celodenní mateřskou školou, jejímž cílem je příprava dětí do života a na základní školu. Vzdělání je uskutečňováno ve všech činnostech v průběhu celého dne. Probíhá

Více

Ročník: 2003 Číslo: 17. Občasník obce Jakubov u Moravských Budějovic

Ročník: 2003 Číslo: 17. Občasník obce Jakubov u Moravských Budějovic Ročník: 2003 Číslo: 17 Občasník obce Jakubov u Moravských Budějovic 1 Prázdninový pozdrav Není ani jediný kdo by neznal prázdniny, Němci, Maďaři, Slováci a Češi, každý z nás se na ně těší Letní slunce,

Více

17. prosince - Vánoční besídka

17. prosince - Vánoční besídka 17. prosince - Vánoční besídka Vánoční besídka, která se konala 17.12. v DIVADLE NA KOPEČKU, se vydařila. Obě představení byla plná tance, her, zpěvu a taky reklam. Účinkovali zde i herci ze souboru Studánka

Více

Gymnázium Nymburk. Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK. Karolína Rejmanová 1PB 2O13

Gymnázium Nymburk. Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK. Karolína Rejmanová 1PB 2O13 Gymnázium Nymburk Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK Karolína Rejmanová 1PB 2O13 1 OBSAH 1. ÚVOD 2. JAK TO VŠECHNO ZAČALO 3. PRVNÍ ROK BYL TĚŽKÝ 4. DOSTAVILY SE VÝSLEDKY 5. ZALOŽENÍ NOVÉHO KLUBU

Více

Časopis Fokusu Vysočina. Bludišťák

Časopis Fokusu Vysočina. Bludišťák Číslo 3/2015 Časopis Fokusu Vysočina Bludišťák Úvodník Podzimní období bylo ve znamení Týdnů pro duševní zdraví. Týdny pro duševní zdraví byly zakončeny taneční soutěží StarDance trochu jinak III, ve které

Více

Sociální služby Šebetov, příspěvková organizace

Sociální služby Šebetov, příspěvková organizace Sociální služby Šebetov, příspěvková organizace Ročník 5./ č. 5 NÁŠ ZPRAVODAJ Listopad - prosinec 2013 obsah: strana 2 strana 3 strana 4 strana 5 strana 6 strana 7 strana 8 strana 9-10 strana 11 strana

Více

14.vydání - březen 2009

14.vydání - březen 2009 14.vydání - březen 2009 Zájezd na dětskou lední revue v Hradci Králové Všichni jsme ( alespoň si to myslíme ) pracovali podle svých sil, a proto si na závěr prvního pololetí také zasloužíme odpovídající

Více

2016 LEDEN - BŘEZEN. Písek

2016 LEDEN - BŘEZEN. Písek 2016 LEDEN - BŘEZEN Písek 1 SLOVO ŘEDITELKY Vážení a milí, zhluboka se nadechněte. Cítíte ve vzduchu tu vůni jara? To letošní podle astrologického kalendáře začalo přesně 20. března v 5 hodin a třicet

Více

Domov pro seniory Karolinka U NÁS

Domov pro seniory Karolinka U NÁS Domov pro seniory Karolinka U NÁS IIIX. ročník 3. Čtvrtletí 2015 www.sluzbyvsetin.cz ŽIVOTNÍ JUBILEA V ROCE 2015 Ve třetím čtvrtletí (měsících červenec, srpen, září) oslavili někteří naši uživatelé významná

Více

č. 4/2015 Váš Jaromír Novák

č. 4/2015 Váš Jaromír Novák č. 4/2015 Vážení a milí přátelé, tradiční, krásně nazdobené stromečky na chodbách, jídelně i balkoně, oblíbená Mikulášská besídka s čertem, Mikulášem a anděly, koledy v podání dětí poděbradských škol tyto

Více

ZÁKON 108/2006 Sb. 55 Telefonická krizová pomoc (1) Služba telefonické krizové pomoci je terénní služba poskytovaná na přechodnou dobu osobám, které

ZÁKON 108/2006 Sb. 55 Telefonická krizová pomoc (1) Služba telefonické krizové pomoci je terénní služba poskytovaná na přechodnou dobu osobám, které Mgr. Dana Kroupová ZÁKON 108/2006 Sb. 55 Telefonická krizová pomoc (1) Služba telefonické krizové pomoci je terénní služba poskytovaná na přechodnou dobu osobám, které se nacházejí v situaci ohrožení zdraví

Více

Studentská společnost při Obchodní akademii v Tanvaldě. Závěrečná zpráva 2007/2008

Studentská společnost při Obchodní akademii v Tanvaldě. Závěrečná zpráva 2007/2008 Studentská společnost při Obchodní akademii v Tanvaldě Závěrečná zpráva 2007/2008 ANOMALY, o.s. ŠKOLNÍ 416 TANVALD 468 41 Studentská společnost při Obchodní akademii v Tanvaldě, která pracovala dle pravidel

Více

PRINCEZNY TO MAJÍ TĚŽKÉ JINDŘICH MALŠÍNSKÝ

PRINCEZNY TO MAJÍ TĚŽKÉ JINDŘICH MALŠÍNSKÝ PRINCEZNY TO MAJÍ TĚŽKÉ JINDŘICH MALŠÍNSKÝ JINDŘICH MALŠÍNSKÝ verše ALOIS KOLÁŘ PRINCEZNY TO MAJÍ TĚŽKÉ aneb POHÁDKY PRO ANIČKU 2015 Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být přenášena

Více

BUMBLE BEE NEWS. Šťastný nový rok vám všem!

BUMBLE BEE NEWS. Šťastný nový rok vám všem! BUMBLE BEE NEWS 2015 NOVINKY, KTERÉ JINDE NENAJDETE Šťastný nový rok vám všem! Věříme, že jste všichni prožili krásné Vánoce i vánoční volno! Doufáme, že vám Ježíšek nadělil vše, co jste si přáli a že

Více

Červen 2010. ročník devatenáctý

Červen 2010. ročník devatenáctý Červen 2010 ročník devatenáctý ZDARMA Cínovec OBSAH: Slovo starosty Výsledky voleb MP informuje... Z jednání RM... Zápis žáků do ZUŠ Dubí Veřejná služba Volné byty v DPS Školní rok v ZŠ Dubí 2 Nakládání

Více

Narozeniny v měsíci říjnu slaví: Pazourková Jana Sobínová Ludmila Havlík Milan Jelínková Vítězslava Böhmová Anna Hassmannová Jitka

Narozeniny v měsíci říjnu slaví: Pazourková Jana Sobínová Ludmila Havlík Milan Jelínková Vítězslava Böhmová Anna Hassmannová Jitka 22.číslo Zpravodaj Září 2015 Narozeniny v měsíci říjnu slaví: Pazourková Jana Sobínová Ludmila Havlík Milan Jelínková Vítězslava Böhmová Anna Hassmannová Jitka Kulturní program na měsíc říjen: 1.10.2015

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 52

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 52 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 52 Obsah: Slovo ředitele školy, vánoční besídka, recyklovaní, Plavecký výcvik. Vyhodnocení sběru, bludiště a malování.

Více

1. číslo / 2015 leden 2015

1. číslo / 2015 leden 2015 1. číslo / 2015 leden 2015 Je po Vánocích, skončily i vánoční prázdniny. Některým dětem se možná splnil vánoční sen a našly pod stromečkem to, na co se v skrytu duše těšily. Mnohé děti byly překvapeny,

Více

Recenze klientů Lůžkového oddělení následné péče

Recenze klientů Lůžkového oddělení následné péče Recenze klientů Lůžkového oddělení následné péče r. 2015 - Zdravotnický personál dělá vše pro to, aby pacient opět dostal chuť do života podle stávajících možností. - Dodržování doby návštěv. Ve 14 hod.

Více

PODZIMNÍ SBOROVÝ DOPIS 2015

PODZIMNÍ SBOROVÝ DOPIS 2015 PODZIMNÍ SBOROVÝ DOPIS 2015 Zbožnost, která se spokojí s tím, co má, je už sama velké bohatství. Nic jsme si totiž na svět nepřinesli, a také si nic nemůžeme odnést. Máme-li jídlo a oděv, spokojme se s

Více

ZPRÁVA O ŽIVOTĚ A STAVU FARNÍHO SBORU ČESKOBRATRSKÉ CÍRKVE EVANGELICKÉ V PRAZE 8 LIBNI ZA ROK 2007

ZPRÁVA O ŽIVOTĚ A STAVU FARNÍHO SBORU ČESKOBRATRSKÉ CÍRKVE EVANGELICKÉ V PRAZE 8 LIBNI ZA ROK 2007 ZPRÁVA O ŽIVOTĚ A STAVU FARNÍHO SBORU ČESKOBRATRSKÉ CÍRKVE EVANGELICKÉ V PRAZE 8 LIBNI ZA ROK 2007 1. ÚVOD Staršovstvo sboru předkládá tuto zprávu společenství sboru. Činí tak v důvěře, že se může stát

Více

Poezie. Vám všem přeje Jaromír Novák

Poezie. Vám všem přeje Jaromír Novák č. 2/2012 Vážení a milí přátelé, rtuť teploměru, příjemné sluníčko i zpěv ptáků hlásí, že přichází dlouho očekávané a pro většinu z nás nejkrásnější roční období. Je to i čas pro vydání jarního čísla našeho

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 Obsah: Slovo ředitele školy. Škola v přírodě, cyklistická soutěž, Výlet do Březnice, dopravní hřiště, recitační soutěž

Více

Pochlovický zvonek Zpravodaj Domova pro seniory v Kynšperku nad Ohří

Pochlovický zvonek Zpravodaj Domova pro seniory v Kynšperku nad Ohří DPS Kynšperk nad Ohří, zařízení Sociálních služeb Kynšperk, příspěvková organizace Karlovarského kraje Pochlovický zvonek Zpravodaj Domova pro seniory v Kynšperku nad Ohří ZIMA 2011/12 Naaššee kkl lieennttyy

Více

Kilometrový pásek Apríl jsme na naší škole oslavili netradičně přinesli jsme co nejvíc pásků. Při jejich spojování jsme se

Kilometrový pásek Apríl jsme na naší škole oslavili netradičně přinesli jsme co nejvíc pásků. Při jejich spojování jsme se Kilometrový pásek Apríl jsme na naší škole oslavili netradičně přinesli jsme co nejvíc pásků. Při jejich spojování jsme se vyřádili, nic jednoduchého to nebylo. Chvílemi pásky připomínaly klubka hadů a

Více

Číslo 1 Prosinec 2015 ZPRAVODAJ. organizace Sociální služby Šternberk, příspěvková organizace

Číslo 1 Prosinec 2015 ZPRAVODAJ. organizace Sociální služby Šternberk, příspěvková organizace Číslo 1 Prosinec 2015 ZPRAVODAJ organizace Sociální služby Šternberk, příspěvková organizace ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ORGANIZACE MGR. HANY DVORSKÉ: Vážené dámy, vážení pánové, dostává se Vám do rukou první

Více

Zpravodaj Domova pro seniory Vila Maria a Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově Červen 2010

Zpravodaj Domova pro seniory Vila Maria a Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově Červen 2010 S námi není nikdo sám Zpravodaj Domova pro seniory Vila Maria a Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově Červen 2010 Techniicii pokřtiillii dvojjčata na své násttupce Nadšená prreziidenttka asociiace

Více

Informační magazín Domova Na Zámku Lysá nad Labem Speciál - prosinec 2014

Informační magazín Domova Na Zámku Lysá nad Labem Speciál - prosinec 2014 Zámecké noviny Informační magazín Domova Na Zámku Lysá nad Labem Speciál - prosinec 2014 Vánoce klepou na zámecké dveře a blíží se konec roku 2014. Vánoční svátky přinášejí radost a otevírají srdce Ať

Více

Časopis o životě v našem domově

Časopis o životě v našem domově Domov Odry, příspěvková organizace, Hranická 56, 742 35 Odry www.ddodry.cz Poskytované služby: Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem ALDa Časopis o životě v našem domově Duben květen červen 2012

Více

Zámecké listy. Domov Pod Lipami Smečno. poskytovatel sociálních služeb. Číslo 44. prosinec 2013. Prosinec

Zámecké listy. Domov Pod Lipami Smečno. poskytovatel sociálních služeb. Číslo 44. prosinec 2013. Prosinec Domov Pod Lipami Smečno poskytovatel sociálních služeb Číslo 44. prosinec 2013 Zámecké listy Prosinec je podle gregoriánského kalendáře dvanáctý a poslední měsíc v roce. Má 31 dní. Prosinec začíná stejným

Více

OSKÁREK ŠKOLIČKY KAMARÁD 2015

OSKÁREK ŠKOLIČKY KAMARÁD 2015 OSKÁREK ŠKOLIČKY KAMARÁD 2015 Text: Iva Vyklická Eva Jurmanová Kompetence: Komunikativní kompetence : V běžných situacích komunikuje bez zábran a ostychu s dětmi i s dospělými. Chápe, že být komunikativní,

Více

USNESENÍ č. 02/2016 ze zasedání ZO, konaného dne 22.2.2016

USNESENÍ č. 02/2016 ze zasedání ZO, konaného dne 22.2.2016 USNESENÍ č. 02/2016 ze zasedání ZO, konaného dne 22.2.2016 Schvaluje: - zapisovatele pí. L.Chybovou a ověřovatele zápisu p. F. Mičku a O. Berana - program jednání ZO - smlouvu s hudbou na setkání seniorů

Více

Výlet turistického kroužku v sobotu 5. 12. 2015 - procházka městem, turnaj v bowlingu

Výlet turistického kroužku v sobotu 5. 12. 2015 - procházka městem, turnaj v bowlingu Výlet turistického kroužku v sobotu 5. 12. 2015 - procházka městem, turnaj v bowlingu V sobotu ráno jsme vyrazili od školy na procházku městem. Na chvíli jsme se zastavili v obchodním centru. Prohlídli

Více

Ve středu 4. září 2013 zavítali do našeho Domova obyvatelé Chráněného bydlení Skryje v doprovodu vedoucí zařízení Bc. Věry Dvořákové a instruktorů.

Ve středu 4. září 2013 zavítali do našeho Domova obyvatelé Chráněného bydlení Skryje v doprovodu vedoucí zařízení Bc. Věry Dvořákové a instruktorů. Ve středu 4. září 2013 zavítali do našeho Domova obyvatelé Chráněného bydlení Skryje v doprovodu vedoucí zařízení Bc. Věry Dvořákové a instruktorů. Pro naše klienty si připravili divadelní představení

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 číslo: 37 Obsah: Slovo ředitele školy, škola v přírodě, dopravní hřiště, dětská tvorba, vyhodnocení sběru. Červen 2011 TOCHOVICE

Více

Výroční zpráva. za rok 2014. Centrum pro rodinný život

Výroční zpráva. za rok 2014. Centrum pro rodinný život Výroční zpráva za rok 2014 Centrum pro rodinný život Obsah O nás... 3 Programy v roce 2014 Programy pro rodiny... 4 Programy pro ženy a pro muže... 5 Programy pro mladé a snoubence... 6 Programy pro seniory...

Více

2011/2012. VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MŠ Rafinérský lesík BOHUMÍN. (příloha č. 9)

2011/2012. VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MŠ Rafinérský lesík BOHUMÍN. (příloha č. 9) VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MŠ Rafinérský lesík BOHUMÍN (příloha č. 9) 2011/2012 Základní škola a Mateřská škola Bohumín tř. Dr. E. Beneše 456 okres Karviná, příspěvková organizace 1. Charakteristika MŠ

Více

2012/2013 www.specskoly.cz ŠKOLNÍ ČASOPIS. kopírováno z Microsoft klipart

2012/2013 www.specskoly.cz ŠKOLNÍ ČASOPIS. kopírováno z Microsoft klipart 2012/2013 www.specskoly.cz ŠKOLNÍ ČASOPIS měsíc: ZÁŘÍ 1. kopírováno z Microsoft klipart Návštěva žáků ze Slovenska v Karlových Varech Uběhl rok, co žáci ZŠ, MŠ a PrŠ Karlovy Vary pod vedením paní učitelky

Více

ZPRAVODAJ OBCE LESKOVICE. Číslo 21

ZPRAVODAJ OBCE LESKOVICE. Číslo 21 ZPRAVODAJ OBCE LESKOVICE Číslo 21 Prosinec 2015 Slovo starosty Vážení spoluobčané, rok uplynul jako voda a my stojíme na prahu roku 2016. Než jej však překročíme, dovolím si připomenout zásadní události

Více

Zpravodaj. Číslo 5/2014. Společenský večer MÚSS Plzeň 2014. Další fotografie ze Společenského večera na straně 2.

Zpravodaj. Číslo 5/2014. Společenský večer MÚSS Plzeň 2014. Další fotografie ze Společenského večera na straně 2. Zpravodaj Číslo 5/2014 m ě s t s k ý ú s t a v s o c i á l n í c h s l u ž e b m ě s t a p l z n ě Společenský večer MÚSS Plzeň 2014 Další fotografie ze Společenského večera na straně 2. Společenský večer

Více

Katalog je sestaven z divadelních představení a pořadů, které byly v minulých sezónách úspěšné a také z řady novinek. U jednotlivých pořadů jsou uvedeny anotace, délka trvání, termín konání, účinkující

Více

říjen prosinec 2013 Alzheimercentrum Loucký mlýn www.alzheimercentrum.cz 773 377 020 louckymlyn@alzehimercentrum.cz

říjen prosinec 2013 Alzheimercentrum Loucký mlýn www.alzheimercentrum.cz 773 377 020 louckymlyn@alzehimercentrum.cz říjen prosinec 2013 www.alzheimercentrum.cz 773 377 020 louckymlyn@alzehimercentrum.cz 1 Slovo ředitelky Vážení a milí, dovolte mi, abych Vás seznámila s posledním číslem našeho zpravodaje v roce 2013.

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI KLUBU. SHM Újezd u Brna. V Újezdě u Brna 15. března 2008

ZPRÁVA O ČINNOSTI KLUBU. SHM Újezd u Brna. V Újezdě u Brna 15. března 2008 ZPRÁVA O ČINNOSTI KLUBU SHM Újezd u Brna 2008 V Újezdě u Brna 15. března 2008 členská základna Na konci školního roku 2006/07 měl náš Klub 204 členů. V současné době, tedy v březnu 2008 se pohybujeme na

Více

Zpráva o činnosti MC Domeček za r. 2006

Zpráva o činnosti MC Domeček za r. 2006 Zpráva o činnosti MC Domeček za r. 2006 Poslání MC Domeček Posláním a cílem MC Domeček je odstranění izolace rodičů na mateřské dovolené a její zpestření, usnadnění jejich návratu zpět do zaměstnání a

Více

únor 201 6 34 / měsíčník

únor 201 6 34 / měsíčník únor 201 6 34 / měsíčník Upozornění: Neberte všechna má sdělení úplně vážně :-) Milí čtenáři, zdravím vás z ještě stále zasněžené Staré Zagory. Je to k nevíře, ale sníh napadl dokonce dvakrát, jako dvaceti

Více

Přílohy Příloha: Obrázek č. 1 Novoroční oltář předků

Přílohy Příloha: Obrázek č. 1 Novoroční oltář předků Přílohy Příloha: Obrázek č. 1 Novoroční oltář předků [PECHOVÁ, Eva. Vietnamské novoroční lahůdky. Klub Hanoi [online]. 2005, [cit. 2011-03- 24]. Dostupný z WWW: .]

Více

Školní družina při ZŠ Liptál

Školní družina při ZŠ Liptál Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání Školní družina při ZŠ Liptál Verze č. III Platnost od: 1.9. 2015 Zpracovala: Petra Pilná vychovatelka Charakteristika ŠVP pro ŠD vychází z ŠVP ZŠ Liptál,

Více

ZÁŘÍ. 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole.

ZÁŘÍ. 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole. ZÁŘÍ 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole. kol. Nejvíce se nám líbilo staré kolo pro zmrzlináře, ale i kola a koloběžky pro malé děti. Měli

Více

Zrcadlo domova leden 2016

Zrcadlo domova leden 2016 Zrcadlo domova leden 2016 Ohlédnutí za měsícem prosincem: Měsíc prosinec je jako vždy plný nejrůznějších aktivit spojených s nekrásnějšími svátky v roce, a to jsou Vánoce. Užívali jsme si hezké atmosféry

Více

Gram dobrého příkladu váží více než cent dobrých slov.

Gram dobrého příkladu váží více než cent dobrých slov. ročník 4 2012/prosinec 14 Gram dobrého příkladu váží více než cent dobrých slov. Hana Pinknerová citát vybral Víťa Graubner Sociální služba je realizována v rámci projektu Zajištění vybraných služeb sociální

Více

ZŠ Brněnec. 3. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2015 / 2016 www.zsbrnenec.cz. Vážení čtenáři,

ZŠ Brněnec. 3. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2015 / 2016 www.zsbrnenec.cz. Vážení čtenáři, ZŠ Brněnec 3. číslo časopisu Školák školní rok: 2015 / 2016 www.zsbrnenec.cz Vážení čtenáři, právě držíte v ruce třetí číslo školního časopisu ve školním roce 2015 / 2016. Redakce školního časopisu si

Více

Školní noviny. 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská

Školní noviny. 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská Školní noviny 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská Redakční rada, reportéři a technická podpora: Zaměstnanci školy: Paní učitelka Ludmila Fraňková Paní

Více

VÝTVARNÁ DÍLNA ZAHRÁDKY VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009

VÝTVARNÁ DÍLNA ZAHRÁDKY VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 VÝTVARNÁ DÍLNA ZAHRÁDKY VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 Zpracovala: M. Daňhelová, provozní pracovnice dílny OBSAH 1. PRÁVNÍ STAV VÝTVARNÉ DÍLNY, JEJÍ ŘÍZENÍ A POJETÍ 2. VZNIK A VÝVOJ VÝTVARNÉ DÍLNY 3. PROVOZ

Více

Co je u nás ve škole nového. Rozhovor s prvňáčky. Září-říjen 2014. Nový školní rok 2014/2015. Lucka Kolafová

Co je u nás ve škole nového. Rozhovor s prvňáčky. Září-říjen 2014. Nový školní rok 2014/2015. Lucka Kolafová Září-říjen 2014 Ahoj všichni,tady je vrabčák Lojza.Je A taky další nový rok,kterým vás budu provádět. Nový školní rok 2014/2015 Školu už všichni dobře známe a známe se i mezi sebou navzájem. Zase nám začnou

Více

ZAPOMENUTÝ VĚŠTEC. Moje 13. narozeniny - píše Maruška. Breaking News. a neb příbě hy z loňského roku. 7. třída ZŠ Vápenná

ZAPOMENUTÝ VĚŠTEC. Moje 13. narozeniny - píše Maruška. Breaking News. a neb příbě hy z loňského roku. 7. třída ZŠ Vápenná ZAPOMENUTÝ VĚŠTEC a neb příbě hy z loňského roku original stories since 2014 7. třída ZŠ Vápenná January 2016 Vážení čtenáři, v jubilejním, mírně opožděném 20 vydání Věštce si můžete přečíst, jak slavila

Více

11. ledna 2014 Tříkrálová sbírka 16. ledna 2014 "Od Nilu na Vrabčák"

11. ledna 2014 Tříkrálová sbírka  16. ledna 2014 Od Nilu na Vrabčák V sobotu 11. ledna 2014 proběhla v našem Domově Tříkrálová sbírka. Koledníci z Deblína s charitní pokladničkou navštívili naše klienty na pokojích i řádové sestry. Výtěžek sbírky byl odevzdán na potřeby

Více

V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin)

V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin) V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin) Malé krůčky k bezpečné cestě do školy Již čtvrtým rokem působí na naší škole rodičovská dopravní skupinka, která se snaží

Více

VIETNAMSKÝ DEN V ČAJOVNĚ ALIBABA

VIETNAMSKÝ DEN V ČAJOVNĚ ALIBABA VIETNAMSKÝ DEN V ČAJOVNĚ ALIBABA V rámco projektu Kdo jsi TY a kdo jsem JÁ MY se žáci měli seznámit s různými komunitami žijícími mezi námi. Vzhledem k možnostem jsme si vybrali celkem příhodné místo a

Více

Základní škola a Mateřská škola Štramberk, Zauličí 185 tel. 556 812 692 e-mail:mszaulici@stramberk.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Základní škola a Mateřská škola Štramberk, Zauličí 185 tel. 556 812 692 e-mail:mszaulici@stramberk.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Základní škola a Mateřská škola Štramberk, Zauličí 185 tel. 556 812 692 e-mail:mszaulici@stramberk.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM 1 Platnost od 1. 9. 2012 OBSAH: 1. Identifikační údaje o mateřské škole 2.

Více

Strana 1 (celkem 8) Občasník Obce Vysočina Dne: 11.12.2013 ZPRAVODAJ č. 5/2013

Strana 1 (celkem 8) Občasník Obce Vysočina Dne: 11.12.2013 ZPRAVODAJ č. 5/2013 Strana 1 (celkem 8) Občasník Obce Vysočina Dne: 11.12.2013 ZPRAVODAJ č. 5/2013 Vážení spoluobčané, poslední měsíc roku 2013 se blíží do své poloviny a my můžeme pomalu hodnotit, jaký ten rok s třináctkou

Více

Obsah. Motto 3 1 Úvodní slovo ředitelky organizace 4 2 Základní informace o organizaci 5. 3 Domov pro seniory Štíty 6

Obsah. Motto 3 1 Úvodní slovo ředitelky organizace 4 2 Základní informace o organizaci 5. 3 Domov pro seniory Štíty 6 Obsah Motto 3 1 Úvodní slovo ředitelky organizace 4 2 Základní informace o organizaci 5 2.1 Charakteristika organizace 5 3 Domov pro seniory Štíty 6 3.1 Veřejný závazek Domova pro seniory Štíty 6 3.2 Krátce

Více

DOMOV NA STŘÍBRNÉM VRCHU

DOMOV NA STŘÍBRNÉM VRCHU ZIMA 2010/II ZPRÁVY Z DOMOVA Dostává se Vám do rukou druhé vydání čtvrtletníku vydávaného v zařízení, které možná znáte nebo byste ho chtěli více poznat a tím je DOMOV NA STŘÍBRNÉM VRCHU v Rokytnici v

Více

Tady se rodí baletky TÉMA. >> Jiří Sotona

Tady se rodí baletky TÉMA. >> Jiří Sotona TÉMA >> Čím menší fyzické dispozice, tím to bolí víc, protože dítě překonává překážky, které mu nastražilo jeho vlastní tělo, říká vedoucí přípravky Jana Jodasová. Foto Právo Petr Horník (3) Tady se rodí

Více