DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 05

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 05"

Transkript

1 DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 05 Zadavatel: Vysoké učení technické v Brně Sídlem: Antonínská 548/1, Brno IČ: , DIČ: CZ Zastoupený osobou oprávněnou jednat: doc. Ing. Ladislavem Janíčkem, Ph.D., MBA, kvestorem Profil zadavatele Č.j. 0036/90330/15/VZ V Brně dne Veřejná zakázka: Rámcová smlouva na dodávku reklamních a propagačních předmětů na období Evidenční číslo VZ: Název programu, ke kterému se VZ vztahuje: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen OP VK ), Operační program Výzkum a vývoj pro inovace (dále jen OP VaVpI ) případně Operační program Podnikání a inovace (dále jen OPPI ), Operační program Životní prostředí (dále jen OPŽP ), či z jiných zdrojů ERDF Vážení, Vysoké učení technické, IČ , jako zadavatel nadlimitní veřejné zakázky na dodávky, zadávané v otevřeném řízení dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon ) a dále v souladu s Pravidly výběru dodavatelů v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (dále jen "OP VaVpI") a v souladu s Pravidly Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen OP VK ), Vám v souladu s ustanovením 49 zákona sděluje následující dodatečné informace č. 03 k zadávacím podmínkám vztahující se k výše uvedené veřejné zakázce. Dodatečné informace, které budou k této veřejné zakázce podány, budou číslovány postupnou číselnou řadou tak, aby bylo možné uvést odkaz na již podané informace.

2 Tyto dodatečné informace k zadávacím podmínkám poskytuje zadavatel na základně písemné žádosti zájemce o dodatečné informace. DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 01 ze dne DOTAZ Č. 01: PROPISKA pol. 01, 02 DŘEVĚNÁ TUŽKA S GUMOU - 03 V technické specifikaci u předmětů propisky, dřevěné tužky máte psáno Tamponový tisk do 50 cm2, což je např. 10 cm x 5 cm a to se na propisku ani tužku nevejde. Nemělo by tam být 5 cm2? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 01: Při specifikaci potisku propisek a tužek došlo k technické chybě ze strany zadavatele. Je požadován tampontisk do 10 cm2. DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 02 ze dne DOTAZ Č. 02: TAŠKA pol. 33 Dle zadávací dokumentace Použitá vzorová vyobrazení pouze dokumentují slovně vymezené technické podmínky a umožňují uchazečům utvořit si představu o estetických vlastnostech předmětu veřejné zakázky, které nelze popsat slovy. Týká se to i rozměrů uvedených ve specifikaci? Je možné nabídnout artikly podobných parametrů dle našich možností nebo dostupnosti na evropském trhu? Vzhledem k požadovanému termínu dodání nelze vyrábět předměty na zakázku. Nebo požadujete striktně dodržet uvedené rozměry (u textilu materiál) dle přílohy č. 3 katalog předmětů? Např. položka č. 33 taška z netkané textilie rozměr 25x34,7cm v barevných provedeních je tato taška dle vyobrazení dostupná na evropském trhu pouze v rozměru 34x44 cm. ODPOVĚĎ NA DOTAZ 02: Zadavatel požaduje rozměr 25x34,7cm dle zadávací dokumentace.

3 DOTAZ Č. 03: MIKINA DÁMSKÁ pol. 15, 16 Položka č. 15 a 16 dámská mikina, podle popisu požadujete materiál 100% bavlna, Terry, 320g/m2 v provedení mikina s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsou "klokankou". Lem kapuce a boky výrobku v kontrastní barvě. Mikina Terry v provedení 100% bavlna 320g již není v nabídce. Je možné nabídnout mikinu z podobného materiálu (např. 280g, bavlna s elastanem)? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 03: S ohledem na podaný dotaz a po prověření situace na trhu zadavatel upravuje položku 15 a položku 16 technické specifikace následovně: 15 Mikina dámská Popis: dámská mikina s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsou "klokankou". Lem kapuce a boky výrobku v kontrastní barvě. Materiál: 100% bavlna, Terry, 320g/m 2 Materiál: 65% bavlna, 35% PES, 320g/m2 Barva: mix barev s jednobarevným potiskem Velikosti: XS, S, M, L, XL Potisk: Transfer do 60 cm2 16 Mikina dámská Popis: dámská mikina s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsou "klokankou". Lem kapuce a boky výrobku v kontrastní barvě. Materiál: 100% bavlna, Terry, 320g/m 2 Materiál: 65% bavlna, 35% PES, 320g/m2 Barva: mix barev s jednobarevným potiskem Velikosti: XS, S, M, L, XL Potisk: 3D do 1200 cm2 Opravený výkaz výměr dle výše uvedené změny tvoří přílohu těchto DI 02. Zadavatel zapracoval výše uvedené úpravy položek do revizního výkazu prvků i katalogu vizualizace a specifikace položek a tvoří přílohu těchto DI 02. Uchazeč je v nabídce povinen provedené úpravy plně respektovat.

4 DOTAZ Č. 04: POSUVNÝ PLASTOVÝ HLAVOLAM pol. 118 Položka č. 118 plastový posuvný hlavolam požadujete různé barvy s jednobarevným potiskem. Na evropském trhu je tento hlavolam dostupný pouze v bílé barvě. Je přípustná varianta pouze bílá bez barevných mutací? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 04: S ohledem na podaný dotaz a po prověření situace na trhu zadavatel upravuje položku Posuvný plastový hlavolam Popis: Plastové posuvné puzzle s obrázkem. Materiál: plast. Rozměr: 7,4 x 0,3 x 9 cm. Barva: různé barvy Bílá s jednobarevným potiskem Potisk: Digitální UV tisk do 75 cm2 500 Opravený výkaz výměr dle výše uvedené změny tvoří přílohu těchto DI 02. Zadavatel zapracoval výše uvedené úpravy položek do revizního výkazu prvků i kataloguvizualizace a specifikace položek a tvoří přílohu těchto DI 02. Uchazeč je v nabídce povinen provedené úpravy plně respektovat. DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 03 ze dne DOTAZ Č. 05: MIKINA PÁNSKÁ, MIKINA DÁMSKÁ pol. 13, 14, 15, 16 Položky 13, 14,15, 16 Pánská/dámská mikina s kapsou klokankou v katalogu vizualice je vyobrazena celočervená mikina i mikina s bílým vnitřkem kapuce (potisk VUT) a bílými šňůrkami. Kterou variantu preferujete? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 05: Položka 14 a 16 - jsou požadovány mikiny v červené barvě, kapuce uvnitř bílá a bílé šňůrky, tudíž obrázek v červeno-bílé kombinaci. Viz obrázek níže.

5 Položka 14 a 16 Zadavatel, na základě podaného dotazu, provádí revizi zadávací dokumentace a upravuje technický popis těchto položek následovně: 14 Mikina pánská** Popis: pánská unisex mikina s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsou "klokankou" oblékací přes hlavu, bez zipu Materiál: 65% bavlna, 35% PES, 320g/m 2 80%bavlna, 20% polyester Barva: mix barev červená, bílá kapuce uvnitř, bílé šňůrky na kapuci s jednobarevným potiskem Velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, Potisk: 3D do 1200 cm2 16 Mikina dámská** Popis: pánská unisex mikina s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsou "klokankou" oblékací přes hlavu, bez zipu Materiál: 65% bavlna, 35% PES, 320g/m 2 80%bavlna, 20% polyester Barva: mix barev červená, bílá kapuce uvnitř, bílé šňůrky na kapuci s jednobarevným potiskem Velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, Potisk: 3D do 1200 cm2 Opravený výkaz výměr dle výše uvedené změny tvoří přílohu těchto DI 03. Zadavatel zapracoval výše uvedené úpravy položek do revizního výkazu prvků i katalogu vizualizace a specifikace položek a tvoří přílohu těchto DI 03.

6 Položka 13 je požadována v jednobarevné kombinaci. Viz obrázek níže Položka 15 je požadována v dvoubarevné kombinaci. Viz obrázek níže Zadavatel zapracoval výše uvedené úpravy položek do katalogu vizualizace a specifikace položek, tvořící přílohu těchto DI 03. Uchazeč je v nabídce povinen provedené úpravy plně respektovat.

7 DOTAZ Č. 06: POLOKOŠILE PÁNSKÁ, POLOKOŠILE DÁMSKÁ pol. 19, 20 Položky 19 a 20 Pánská/dámská polokošile výšivka budou schodky? Případně můžete blíže specifikovat, resp. zaslat logo, které se bude vyšívat? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 06: Ano, zadavatel uvažuje s výšivkou schodky. DOTAZ Č. 07: FUNKČNÍ TRIKO DÁMSKÉ, FUNKČNÍ TRIKO PÁNSKÉ pol. 25, 26 Položky 25 a 26 Pánské/dámské funkční tričko opravdu trváte na výšivce? Na funkční materiál doporučujeme potisk, aby se nenarušila struktura a funkčnost materiálu. Prosím o potvrzení technologie brandingu výšivka vs. potisk, ODPOVĚĎ NA DOTAZ 07: Ano, zadavatel požaduje výšivku do 12 cm2 dle zadávací dokumentace. DOTAZ Č. 08: ZÁPALKY pol. 64, 65 Položky 64 a 65 Zápalky minimální objednací množství na požadované provedení je 1000 a 2500 ks, je však možné nabídnout i variantu s etiketou pro požadovaná nižší množství, je toto provedení pro Vás akceptovatelné? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 08: Zadavatel požaduje nacenění dle zadávací dokumentace. Variantní řešení není přípustné. DOTAZ Č. 09: MIKINA DÁMSKÁ pol. 15, 16 pol. č. 15 a 16 požadujete dámksou mikinu s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsou klokankou, materiál: 65% bavlna, 35% PES, 320 g/m2, tato mikina je k dostání v pánské verzi, mohu Vám nabídnout dámskou mikinu více odpovídající původnímu zadání dámskou mikinu se zatahovatelnou kapucí a kapsami, lem kapuce, tkaničky a boční díly mikiny v kontrastní barvě, 280 g/m2, 97% bavlna a 3% elastan?

8 ODPOVĚĎ NA DOTAZ 09: Jedná se o dvě různé mikiny viz dotaz č. 5, kde zadavatel vysvětlil své požadavky. Položka 15 Zadavatel, na základě podaného dotazu, provádí revizi zadávací dokumentace a upravuje technický popis této položky následovně: 15 Mikina dámská** Popis: dámská mikina s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsami umístěnými v členícím švu. Lem kapuce, tkaničky a boční díly mikiny jsou v kontrastní barvě. kapsou "klokankou". Materiál: 65% bavlna, 35% PES, 320g/m2 280 g/m2, Výplňková pletenina, 97% bavlna, 3% elastan Barva: mix barev s jednobarevným potiskem Velikosti: XS, S, M, L, XL Potisk: Transfer do 60 cm2 Položka 16 Zadavatel, na základě podaného dotazu, provádí revizi zadávací dokumentace a upravuje technický popis této položky následovně: 16 Mikina dámská** Popis: pánská unisex mikina s kapucí, nastavitelnou stahovací šňůrkou a kapsou "klokankou" oblékací přes hlavu, bez zipu Materiál: 65% bavlna, 35% PES, 320g/m 2 80%bavlna, 20% polyester Barva: mix barev červená, bílá kapuce uvnitř, bílé šňůrky na kapuci s jednobarevným potiskem Velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, Potisk: 3D do 1200 cm2 Opravený výkaz výměr dle výše uvedené změny tvoří přílohu těchto DI 03. Zadavatel zapracoval výše uvedené úpravy položek do revizního výkazu prvků i katalogu vizualizace a specifikace položek a tvoří přílohu těchto DI 03. Uchazeč je v nabídce povinen provedené úpravy plně respektovat.

9 DOTAZ Č. 10: KRAVATA pol kravata je možné místo výšivky našít na zadní stranu kravaty label? Výšivka na hotové kravaty nevypadá dobře, tuto technologii nedoporučujeme. ODPOVĚĎ NA DOTAZ 10: Ano, tuhle variantu zadavatel připouští. S ohledem na podaný dotaz upravuje technický popis položky 67 následovně: 67 Kravata Popis: kravata v dárkové krabičce Materiál: polyester (obal - černá papírová krabice s látkovou mašlí) Barva: mix barev s jednobarevnou výšivkou Potisk: Výšivka do 6 cm2/našití labelu na zadní stranu kravaty + Obal: Sítotisk do 60 cm2 Opravený výkaz výměr dle výše uvedené změny tvoří přílohu těchto DI 03. Zadavatel zapracoval výše uvedené úpravy položek do revizního výkazu prvků i katalogu vizualizace a specifikace položek a tvoří přílohu těchto DI 03. Uchazeč je v nabídce povinen provedené úpravy plně respektovat. DOTAZ Č. 11: ŠÁLA pol šála opět výšivka není na tento tenký materiál ideální, je možné aplikovat transferový potisk? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 11: S ohledem na podaný dotaz zadavatel upravuje technický popis položky 68 následovně: Šála Popis: Šála z lehkého úpletu 35% viskóza a 65% polyester, 125 g/m2 v dárkové krabičce Rozměry: 200 x 65 cm Materiál: PES (obal - papírová krabice s látkovou mašlí) Barva: mix barev Potisk: Výšivka do 12 cm2 Transfer do 60 cm2 68

10 Opravený výkaz výměr dle výše uvedené změny tvoří přílohu těchto DI 03. Zadavatel zapracoval výše uvedené úpravy položek do revizního výkazu prvků i katalogu vizualizace a specifikace položek a tvoří přílohu těchto DI 03. Uchazeč je v nabídce povinen provedené úpravy plně respektovat. DOTAZ Č. 12: BALÍCÍ MAŠLE pol balicí mašle - motiv tisku - prosím upřesnění zda se vejde do max 360mm (včetně rozestupů mezi jeho opakováním) nebo zda je delší. Barva tisku bude na všechny stuhy stejná? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 12: Zadavatel vypouští tuto položku z předmětu plnění veřejné zakázky. Ve výkazu výměr k této položce uchazeči doplní 0 Kč. 70 Balící mašle Popis: dárková balící mašle s dvoujazyčným nápisem v roli 25m Materiál: satén, šíře 1cm Barva: mix barev s jednobarevným potiskem Potisk: Sítotisk nylon do 100 cm2 Dodatečné informace zadavatele č. 03 S ohledem na výše uvedené úpravy, zadavatel prodlužuje lhůtu pro podání nabídek 8.1. LHŮTA PRO PODÁNÍ NABÍDKY Lhůta pro podání nabídek končí do 14:00 hod. Dochází ke změně lhůty pro otevírání obálek s nabídkami: Otevírání obálek s nabídkami proběhne dne od 14:01 hod v zasedací místnosti č v sídle zadavatele. Uvedená změna termínu pro podání nabídek i otevírání obálek s nabídkami byla odeslána formou opravného formuláře do ISVZ VVZ i TED k uveřejnění.

11 DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 04 ze dne DOTAZ č. 13: Dobrý den, Rád bych se zeptal na několik systémových položek: 1. Jistina nikde jsem se nedočetl, jak bude fungovat vrácení jistiny. Kdy, za jakých podmínek ODPOVĚĎ NA DOTAZ 13/1: Postup při uvolňování jistoty plně podléhá 67 odst. 2 písm. a) písm. d) ZVZ tj: 67 odst. 2 ZVZ Jistotu uvolní zadavatel uchazeči a) Jehož nabídka byla vybrána jako nejvhodnější nebo s nímž bylo možno uzavřít smlouvu podle 82 odst. 4, do 5 pracovních dnů po uzavření smlouvy; b) Jehož nabídka nebyla vybrána jako nejvhodnější a nebylo s ním možno uzavřít smlouvu podle 82 odst. 4, do 5 pracovních dnů po odeslání oznámení o výběru nejvhodnější nabídky podle 81 odst. 3, či jeho uveřejnění podle 81 odst. 4, c) Který byl ze zadávacího řízení vyloučen do 5 pracovních dnů po odeslání oznámení o vyloučení d) Pokud bylo zadávací řízení zrušeno, do 5 pracovních dnů po odeslání oznámení o zrušení zadávacího řízení podle 84 odst Garance ceny na 2 roky. Existuje garance ze strany VUT na odběr stanoveného počtu kusů, které jsou prezentovány v poptávce? Např. CENY USB se mění 2x za týden. Na celém světě není výrobce, který by držel 2 roky stejnou cenu. ODPOVĚĎ NA DOTAZ 13/2: Počet jednotlivých položek byl zadavatelem stanoven na základě požadavků jednotlivých fakult i součástí VUT v Brně ke dni zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky. Lze tedy předpokládat, že k odběru stanoveného počtu kusů dojde. Nicméně zadavatel uvádí, že se jedná veřejnou zakázku, jejímž účelem je uzavření rámcové smlouvy, na základě které budou zajišťovány dodávky standardních reklamních a propagačních předmětů, podle specifikace z rámcové smlouvy ve vazbě na konkrétní požadavky zadavatele/kupujícího. S ohledem na výše uvedené doporučuje zadavatel zájemci o předmětnou zakázku a ocenit jednotlivé položky tak, aby byl schopen poskytnout svá plnění za nabídkovou, nebo nižší cenu a to po celou dobu plnění z rámcové smlouvy.

12 3. U 53/g) je požadováno potvrzení od zdravotní pojišťovny. Nestačilo by pouze čestné prohlášení a potvrzení pouze od vítěze? Každá firma má několik zdravotních pojišťoven. ODPOVĚĎ NA DOTAZ 13/3: Zákon ani zadavatel nepožaduje při prokázání splnění základních kvalifikačních předpokladů dle 53 odst. 1 písm. g) zákona potvrzení od zdravotní pojišťovny. V části 1 zadávací dokumentace Textová část, bod 5.1. a), je k prokázání tohoto kvalifikačního předpokladu, uvedeno: Základní kvalifikační předpoklady splňuje dodavatel g) který nemá nedoplatek na pojistném a na penále na veřejné zdravotní pojištění, a to jak v České republice, tak v zemi sídla, místa podnikání či bydliště dodavatele; Způsob prokázání splnění Prohlášení dodavatele, z něhož jednoznačně vyplývá splnění tohoto kvalifikačního předpokladu ve vztahu ke všem zdravotním pojišťovnám. Zadavatel dále odkazuje na doporučenou možnost použití vzoru Čestného prohlášení, které tvoří Část 5 zadávací dokumentaci. DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 05 ze dne DOTAZ č. 14/1: V zadávací dokumentaci je uvedeno: 6.4. Obchodní a platební podmínky jsou pro uchazeče závazné a nemohou být žádným způsobem měněny či doplňovány Jednotkové ceny uvedené ve výkazu prvků zakázky jsou cenami pevnými po celou dobu realizace předmětu zakázky. Oceněný výkaz prvků (položkový rozpočet) musí být nedílnou součástí návrhu smlouvy. V rámcové smlouvě je uvedeno: Článek 10 Ostatní a závěrečná ujednání Při zadávání jednotlivých veřejných zakázek není prodávající oprávněn sjednat podstatné změny podmínek stanovených touto rámcovou smlouvou.

13 4. Tato rámcová smlouva a dílčí kupní smlouvy jsou neoddělitelné a tvoří jedinou smlouvu. Pro případ, že budou ujednání této rámcové smlouvy v rozporu s dílčí kupní smlouvou, platí ustanovení této rámcové smlouvy. Pro případ, že bude tato rámcová smlouva upravovat identickou věc odlišně od dílčí kupní smlouvy, platí ujednání dle jeho posouzení pro kupujícího výhodnější. Dotaz: Dle bodu 6.4. nelze podmínky měnit, nicméně dle bodu 1, článku 10 rámcové smlouvy lze zjevně sjednat ne podstatné změny. Tyto body si dle mého laického názoru odporují. V bodu 4 článku 3 rámcové smlouvy je taktéž zmíněn rozpor mezi dílčí kupní smlouvou a smlouvou rámcovou. Prosím tedy o upřesnění. Lze za příklad ne podstatné změny považovat, v ojedinělých případech, prodloužení dodacího termínu v horizontu jednoho nebo dvou týdnů? V závislosti na datu objednání a druhu předmětu existuje reálné riziko nedodání zboží v požadovaném termínu 15-ti dnů. Příklad: objednávka na USB bude kupujícím zadána 31. ledna, výrobní závody jsou ale z důvodu oslav nového roku zavřeny od konce ledna až cca do třetího únorového týdne, výroba se rozbíhá až posléze.. dodání je možné v druhé polovině února. ODPOVĚĎ NA DOTAZ 14/1: Rozdíl mezi odkazovanými ustanoveními zadávací dokumentace a ujednáními rámcové smlouvy je v tom, že ustanovení bodu 6.4 zadávací dokumentace stanoví závaznost a neměnnost obchodních podmínek pro účely předložení návrhu smlouvy v nabídce uchazečů, tzn., že uchazeči nemohou v návrhu smlouvy měnit jakákoliv ujednání, vyjma doplnění identifikace dodavatele. Naopak ujednání článku 10 rámcové smlouvy upravují situace, které mohou potenciálně vzniknout v průběhu trvání rámcové smlouvy, tedy po jejím uzavření smlouvy, a které mohou vyžadovat určité úpravy/změny rámcové smlouvy. Vždy se však musí jednat o nepodstatné změny smlouvy, za které lze v kontextu veřejného zadávání podle ustanovení 82 odst. 7 zákona o veřejných zakázkách považovat změny, které by (a) rozšiřovaly předmět veřejné zakázky, (b) oproti původnímu zadávacímu umožnily účast jiných dodavatelů, (c) měnily ekonomickou rovnováhu smlouvy ve prospěch vybraného uchazeče. V tomto ohledu nelze Vámi uváděné příklady prodloužení dodací lhůty - považovat za nepodstatnou změnu. Naopak, nepodstatnou změnou může být např. změna el. adresy pro zasílání výzev k plnění atp. Ujednání upravující přednost obsahu rámcové smlouvy oproti dílčím kupním smlouvám staví na jisto postup v situacích, kdy dojde např. nedopatřením k uvedení delší dodací lhůty v dílčí smlouvě. V takovém případě má vždy přednost dodací lhůta dle rámcové smlouvy.

14 DOTAZ č. 14/2: V rámcové smlouvě je uvedeno: Článek 3 Předmět plnění jednotlivé veřejné zakázky 1. Na základě dílčí kupní smlouvy prodávající odevzdá Předmět koupě vymezený ve výzvě k poskytnutí plnění kupujícímu a umožní mu nabýt vlastnické právo k tomuto Předmětu koupě Dotaz: - Dle jakého pravidla bude určován objem zboží v jednotlivých kupních smlouvách? Zamýšlí kupující objednávat poptávané položky v jednotkách kusů? - Lze do rámcové smlouvy doplnit ujednání o min. objemu, resp. hodnotě jednotlivých dílčích smluv? - Je pro kupujícího přijatelné objednat v dílčí objednávce určité větší množství zboží, které je prodávající ochoten a schopen držet skladem a u kterého prodávající může následně garantovat bezproblémové dodávky v požadovaném 15-ti denním termínu? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 14/2: - Objem zboží v jednotlivých kupních smlouvách bude určován aktuálními potřebami zadavatele, respektive jeho jednotlivých fakult či součástí. - Ne, ujednání o minimálním objemu, resp. hodnotě jednotlivých dílčích smluv zadavatel nebude do předlohy rámcové smlouvy doplňovat. - Ne, vzhledem k tomu, že na základě rámcové smlouvy budou realizovány nákupy dle aktuálních potřeb zadavatele/kupujícího, není pro zadavatele přijatelné realizovat objednávky s následnými dodávkami dle popisu zájemce. DOTAZ č. 14/3: V bodě 10 rámcové smlouvy je zmiňováno mimo jiné: tato rámcová smlouva obsahuje úplné ujednání o předmětu smlouvy a všech náležitostech, které smluvní strany měly a chtěly ve smlouvě ujednat, a které považují za důležité pro závaznost této rámcové smlouvy. Můžeme tedy jako jedna z potenciálních smluvních stran požadovat doplnění této smlouvy před jejím podepsáním? Např. o výše zmíněné informace týkající se dílčí objednávky? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 14/3: Ne, uchazeč není oprávněn činit další změny či doplnění návrhu smlouvy, s výjimkou údajů, které jsou výslovně vyhrazeny pro doplnění ze strany uchazeče nebo u kterých to vyplývá z této

15 zadávací dokumentace. Není rovněž oprávněn přikládat přílohy k návrhu smlouvy, které tato zadávací dokumentace výslovně nepředpokládá. DOTAZ č. 14/4: A potom bych taky vznesl dotaz na postup, jakým bude řešeno vyprodání zboží. Neznám dodavatele, který by garantoval výrobu po dobu dvou let. Lze produkt nahradit adekvátní náhradou? ODPOVĚĎ NA DOTAZ 14/4: Zadavatel neuvádí žádné konkrétní výrobky, a rovněž není mu známo uchazečem nabízené zboží. Obecně platí, že dodávaný výrobek musí vždy splňovat požadovanou technickou specifikaci vlastností a jakosti dodávaného zboží, uvedenou v příloze č. 1 technická specifikace výkazu Rámcové smlouvy. S pozdravem Mgr. Petr Jelínek vedoucí odboru veřejných zakázek

VNIT NÍ SM RNICE 1)PRO ZADÁVÁNÍ NABÍDKOVÝCH ÍZENÍ 2)PRO EVIDENCI A ZADÁVÁNÍ VE EJNÝCH ZAKÁZEK MALÉHO ROZSAHU

VNIT NÍ SM RNICE 1)PRO ZADÁVÁNÍ NABÍDKOVÝCH ÍZENÍ 2)PRO EVIDENCI A ZADÁVÁNÍ VE EJNÝCH ZAKÁZEK MALÉHO ROZSAHU VNIT NÍ SM RNICE 1)PRO ZADÁVÁNÍ NABÍDKOVÝCH ÍZENÍ 2)PRO EVIDENCI A ZADÁVÁNÍ VE EJNÝCH ZAKÁZEK MALÉHO ROZSAHU OBEC TY KOLY ÁST I Úvodní ustanovení LÁNEK 1 edm t úpravy Tato sm rnice upravuje zp sob a postup

Více

OBECN ZÁVAZNÁ VYHLÁ KA. Obce Plavsko. O fondu rozvoje bydlení

OBECN ZÁVAZNÁ VYHLÁ KA. Obce Plavsko. O fondu rozvoje bydlení OBECN ZÁVAZNÁ VYHLÁ KA Obce Plavsko O fondu rozvoje bydlení. 7/2000 V Y H L Á K A.7/2000 Obce Plavsko O fondu rozvoje bydlení Obecní zastupitelstvo v Plavsku schválilo dne 21.7.2000 tuto obecn závaznou

Více

Aplika ní doložka KA R Ov ování výro ní zprávy

Aplika ní doložka KA R Ov ování výro ní zprávy Aplika ní doložka KA R Ov ování výro ní zprávy ke standardu ISA 720 ODPOV DNOST AUDITORA VE VZTAHU K OSTATNÍM INFORMACÍM V DOKUMENTECH OBSAHUJÍCÍCH AUDITOVANOU Ú ETNÍ ZÁV RKU Aplika ní doložku mezinárodního

Více

a) Je p ípustné požadovat jako podmínku prvního erpání úv ru p edložení smlouvy o dílo na daný projekt?

a) Je p ípustné požadovat jako podmínku prvního erpání úv ru p edložení smlouvy o dílo na daný projekt? STATUTÁRNÍ M STO OPAVA Horní nám. 69, 746 26 Opava Odd lení ve ejných zakázek Magistrátu m sta Opavy Odd lení ve ejných zakázek MMOPX014Q2QX Váš dopis zn: Ze dne: Naše zna ka: MMOP 38094/2015 / 9420/2015/VERZ

Více

2.4.1 Ulice 2.4.4 íslo popisné. 2.4.2 Obec 2.4.5 íslo orienta ní. P íjmení Jméno Titul za jménem. 3.1.2 Ulice 3.1.6 íslo popisné

2.4.1 Ulice 2.4.4 íslo popisné. 2.4.2 Obec 2.4.5 íslo orienta ní. P íjmení Jméno Titul za jménem. 3.1.2 Ulice 3.1.6 íslo popisné 2.4 Sídlo zadavatele 2.4.1 Ulice 2.4.4 íslo popisné 2.4.2 Obec 2.4.5 íslo orienta ní 2.4.3 ást 2.4.6 PS 2.4.7 Kód obce (dle ZÚJ) 2.5 Kontaktní údaje zadavatele 2.5.1 Titul p ed jménem P íjmení Jméno Titul

Více

Výzva k podání nabídek (pro ú ely uve ejn ní na www.msmt.cz nebo www stránkách kraj )

Výzva k podání nabídek (pro ú ely uve ejn ní na www.msmt.cz nebo www stránkách kraj ) Výzva k podání nabídek (pro ú ely uve ejn ní na www.msmt.cz nebo www stránkách kraj ) íslo zakázky (bude dopln no M MT v p ípad IP, v p ípad GP ZS) 1 Název opera ního OP Vzd lávání pro konkurenceschopnost

Více

l. 1 Úvodní ustanovení

l. 1 Úvodní ustanovení OBEC V EMYSLICE Obecn závazná vyhlá ka. 1 / 2015 o stanovení systému shroma ování, sb ru, p epravy, t íd ní, vyu ívání a odstra ování komunálních odpad a nakládání se stavebním odpadem na území obce V

Více

EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670

EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670 EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670 E-mail: mp-ojs@opoce.cec.eu.int Informace & on-line formulá e: http://simap.eu.int

Více

- 1 - Statut pro ud lení ocen ní "TOP VÍNO SLOVÁCKA"

- 1 - Statut pro ud lení ocen ní TOP VÍNO SLOVÁCKA - 1 - Statut pro ud lení ocen ní "TOP VÍNO SLOVÁCKA" VIII. ro ník 2015 - Slovácko, Zlínský kraj Ocen ní výrobku z odv tví zem d lství a potraviná ství Okresní agrární komora pro okres Uh. Hradi t a Zem

Více

Všeobecné obchodní podmínky pro předplatné Literárních novin vydavatelství Litmedia, a.s.

Všeobecné obchodní podmínky pro předplatné Literárních novin vydavatelství Litmedia, a.s. Všeobecné obchodní podmínky pro předplatné Literárních novin vydavatelství Litmedia, a.s. 1. Obecná ujednání 1.1. Tyto V eobecné obchodní podmínky pro dodávku ti t ných periodik formou p edplatného upravují

Více

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE. Zpracování generel a pasportizace areál ve správ KSS LK

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE. Zpracování generel a pasportizace areál ve správ KSS LK ZADÁVACÍ DOKUMENTACE podle zákona. 137/2006 Sb., o ve ejných zakázkách, v platném zn ní (dále jen zákon) v rámci zjednodu eného podlimitního ízení pro ve ejnou zakázku na slu by: Zpracování generel a pasportizace

Více

Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. P IZNÁNÍ. k dani z p íjm právnických osob

Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. P IZNÁNÍ. k dani z p íjm právnických osob dz_dppo0_.pdf Než za te vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. Finan nímu ú adu v, ve, pro 0 Da ové identi ka ní íslo 0 Identi ka ní íslo 0 Da ové p iznání ádné dodate né D vody pro podání dodate

Více

EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670

EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670 EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670 E-mail: mp-ojs@opoce.cec.eu.int Informace & on-line formulá e: http://simap.eu.int

Více

Finan ní ízení projekt

Finan ní ízení projekt Finan ní ízení projekt Jaká témata budou probrána v rámci prezentace: Jak pracovat s rozpo tem projektu Jak sledovat harmonogram projektu Jak na finan ní plán projektu Zdroje informací P íru ka pro adatele

Více

EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670

EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670 EVROPSKÁ UNIE Vydání dodatku k Ú ednímu v stníku Evropské unie 2, rue Mercier, L-2985 Luxembourg Fax: (352) 29 29 42 670 E-mail: mp-ojs@opoce.cec.eu.int Informace & on-line formulá e: http://simap.eu.int

Více

KVALIFIKA NÍ DOKUMENTACE. SSZ Provozní podpora a další rozvoj IKR

KVALIFIKA NÍ DOKUMENTACE. SSZ Provozní podpora a další rozvoj IKR íloha. 1 Kvalifika ní dokumentace KVALIFIKA NÍ DOKUMENTACE k nadlimitní ve ejné zakázce na služby SSZ Provozní podpora a další rozvoj IKR zadávané v otev eném ízení dle ustanovení 27 a násl. zákona. 137/2006

Více

Sm rnice rady m sta. 2 /2014 Metodika zadávání ve ejných zakázek malého rozsahu

Sm rnice rady m sta. 2 /2014 Metodika zadávání ve ejných zakázek malého rozsahu Sm rnice rady m sta. 2 /2014 Metodika zadávání ve ejných zakázek malého rozsahu Zpracoval Vydal Ji í Rangl Rada m sta Planá nad Lu nicí Po et stran 12 Po et p íloh 8 Schválil Originál ulo en Elektronická

Více

MANDÁTNÍ SMLOUVU dle 566 a násl. obchodního zákoníku (dále jen smlouva )

MANDÁTNÍ SMLOUVU dle 566 a násl. obchodního zákoníku (dále jen smlouva ) Ní e uvedeného dne, m síce a roku uzav ely svazek obcí Povodí Berounky se sídlem Nám. Republiky 1, Plze, 306 32 I : 75042860 zaps. v registru svazku obcí vedeném Krajským ú adem Plze ského kraje zast.

Více

Blšany u Loun revitalizace Zámeckého parku - STAVBA III: Revitalizace zelen a mobiliá e Zámeckého parku

Blšany u Loun revitalizace Zámeckého parku - STAVBA III: Revitalizace zelen a mobiliá e Zámeckého parku Obec BLŠANY U LOUN, zastoupená: Obecn prosp šnou spole ností KLASTR AQUARIUS o.p.s. na základ mandátní smlouvy a plné moci.j. AQ/05/ po et list : 6, po et p íloh: 4 v Ústí nad Labem 20.7. UNILES, a.s.,

Více

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A PROKÁZÁNÍ KVALIFIKACE

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A PROKÁZÁNÍ KVALIFIKACE Ministerstvo pro místní rozvoj odbor hospodá ských služeb VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A PROKÁZÁNÍ KVALIFIKACE ve zjednodušeném podlimitním ízení dle 38 zákona. 137/2006 Sb., o ve ejných zakázkách (dále jen

Více

Odpov di na dotazy uchaze e k ve ejné zakázce. 29/2014-53-28. SSZ Datový katalog

Odpov di na dotazy uchaze e k ve ejné zakázce. 29/2014-53-28. SSZ Datový katalog Odpov di na dotazy uchaze e k ve ejné zakázce. 29/2014-53-28 SSZ Datový katalog 1. Up es ující dotaz k odpov di Zadavatele k d íve položenému dotazu: V rámci kap. 2.2.8 Požadované sou innosti Zadávací

Více

Odpov di na dotazy uchaze k ve ejné zakázce. 59/2012-17-27. Digitalizace dokumentace Léka ské posudkové služby SSZ, vyt žování a konsolidace dat

Odpov di na dotazy uchaze k ve ejné zakázce. 59/2012-17-27. Digitalizace dokumentace Léka ské posudkové služby SSZ, vyt žování a konsolidace dat Kde nalezneme barevn rozlišené druhy dokument ke zpracování, ovšem k dispozici máme pouze b dokumenty p ílohy.1. Myslíte si, že bych Vás mohl poprosit o barevnou p ílohu.1.? edm tem pln ní je pouze ernobílé

Více

PRAVIDLA PRO PRODEJ BYTOVÝCH DOM

PRAVIDLA PRO PRODEJ BYTOVÝCH DOM PRAVIDLA PRO PRODEJ BYTOVÝCH DOM ve vlastnictví eské republiky - p íslušnosti hospoda ení Ministerstva obrany eské republiky a p ísp vkové organizace Správa vojenského bytového fondu Praha (dále jen Pravidla

Více

Sm rnice o pracovní dob

Sm rnice o pracovní dob Sm rnice o pracovní dob Pracovní doba je op t na po adu jednání a Evropská komise pravd podobn zve ejní nové návrhy na související sm rnici za átkem roku 2015. Dopady na EPSU a její lenské organizace budou

Více

edm t a p sobnost vyhlášky

edm t a p sobnost vyhlášky O b e c S v i t á v k a Obecn závazná vyhláška. 2/2004 kterou se stanoví provoz systému shromaž ování, sb ru, p epravy, íd ní, využívání a odstra ování komunálních odpad a místní poplatek za provoz tohoto

Více

Pravidla pro hodnocení výsledk vzd lávání

Pravidla pro hodnocení výsledk vzd lávání Základní kola pro t lesn posti ené, Opava, Dostojevského 12 Pravidla pro hodnocení výsledk vzd lávání (sou ást VP kola pro ivot, dodatek k 1. 9. 2012) A/ Pravidla pro hodnocení a klasifikaci ák Z Hodnocení

Více

Metodika zp sobilých výdaj Monitorovací zprávy. Finan ní ízení

Metodika zp sobilých výdaj Monitorovací zprávy. Finan ní ízení Metodika zp sobilých výdaj Monitorovací zprávy Finan ní ízení OBSAH 1. Metodika zp sobilých výdaj Zdroj informací: P íloha. 8 PP P Metodika zp sobilých výdaj pro ROP SV 2. Monitorovací zprávy Zdroj informací:

Více

AGERIS s.r.o. Výzva k podání nabídky

AGERIS s.r.o. Výzva k podání nabídky AGERIS s.r.o. Je ábkova 5 602 00 BRNO Výzva k podání nabídky do výb rového ízení na dodavatele interních kurz ve firm AGERIS s.r.o. Registra ní íslo projektu: CZ.1.04/1.1.02/35.01529-1 - 1.0 Název zakázky

Více

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A PROKÁZÁNÍ SPLN NÍ KVALIFIKACE ZADÁVACÍ DOKUMENTACE

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A PROKÁZÁNÍ SPLN NÍ KVALIFIKACE ZADÁVACÍ DOKUMENTACE VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A PROKÁZÁNÍ SPLN NÍ KVALIFIKACE ve smyslu 38 zákona. 137/2006 Sb., o ve ejných zakázkách, v platném zn ní (dále jen zákon) a ZADÁVACÍ DOKUMENTACE ve smyslu 44 zákona ve ejné zakázky:

Více

Smlouvy o poskytnutí ve ejné finan ní podpory z rozpo tu m sta. 29/23/4405/14

Smlouvy o poskytnutí ve ejné finan ní podpory z rozpo tu m sta. 29/23/4405/14 Smluvní strany: Smlouva o poskytnutí ve ejné finan ní podpory z rozpo tu m sta 29/23/4405/14 1. Poskytovatel m sto Uherský Brod Masarykovo nám. 100, 688 17 Uherský Brod, zastoupeno: Patrikem Kun arem,

Více

Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. P IZNÁNÍ

Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. P IZNÁNÍ Finan nímu ú adu v, ve, pro Sumperku ˇ Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. Da ové identi ka ní íslo C Z 7 3 Rodné íslo 7 3 / 3 DAP ) ádné opravné 4 Kód rozlišení typu DAP ) dodate

Více

Návod pro vzdálené p ipojení do sít UP pomocí VPN pro MS Windows 7

Návod pro vzdálené p ipojení do sít UP pomocí VPN pro MS Windows 7 Návod pro vzdálené p ipojení do sít UP pomocí VPN pro MS Windows 7 1. Úvod nezbytné kroky ne se p ipojíte 2. Jak si vytvo it heslo 3. Nastavení VPN p ipojení pro Windows 7 1. Úvod Slu ba VPN umo uje vstoupit

Více

Žádost o p ísp vek na z ízení spole ensky ú elného pracovního místa uchaze em o zam stnání za ú elem výkonu samostatné výd le né innosti

Žádost o p ísp vek na z ízení spole ensky ú elného pracovního místa uchaze em o zam stnání za ú elem výkonu samostatné výd le né innosti 10ZadPrispSUPM_SVC2.pdf Registra ní íslo ÚP: SÚPM SV Ú ad práce: OSÚ S 10 Žádost o p ísp vek na z ízení spole ensky ú elného pracovního místa uchaze em o zam stnání za ú elem výkonu samostatné výd le né

Více

Odpov di na dotazy uchaze k ve ejné zakázce. 58/2012-17-27 Vytvo ení registru individuálních kont pojišt nc

Odpov di na dotazy uchaze k ve ejné zakázce. 58/2012-17-27 Vytvo ení registru individuálních kont pojišt nc 1. Zajistí vytvo ení systému EDS-A zadavatel? (P íloha 1 ZD, kapitola 1 a 3.5) Zadavatel EDS-A nezajistí, EDS-A je sou ástí dodávky v rámci této ve ejné zakázky. 2. Jaká je používaná ESB platforma? Biz

Více

M stská ást Praha 22 Ú ad m stské ásti

M stská ást Praha 22 Ú ad m stské ásti M stská ást Praha 22 Ú ad m stské ásti odbor výstavby Nové nám stí 1250, 104 00 Praha 114.j.: P22 8123/2015 OV 10 V Uh ín vsi dne: 3.9.2015 Sp.zn.: MC22 1090/2014 OV 10 Vy izuje: Ing. František Roder Telefon:

Více

A. Identifika ní údaje zam stnavatele, právní forma a p edm t podnikání nebo innosti: Název zam stnavatele 1) :

A. Identifika ní údaje zam stnavatele, právní forma a p edm t podnikání nebo innosti: Název zam stnavatele 1) : apz_zadost_vpp.pdf Registra ní íslo ÚP: VPP Ú ad práce: OSÚ S 10 Žádost o p ísp vek na vytvo ení pracovních p íležitostí v rámci ve ejn prosp šných prací 112 zákona. 435/2004 Sb., o zam stnanosti, ve zn

Více

P íloha k ú etní záv rce za rok 2 0 0 9

P íloha k ú etní záv rce za rok 2 0 0 9 P íloha k ú etní záv rce za rok 2 0 0 9 P íloha je zpracována v souladu s vyhlá kou. 500/2002 Sb., kterou se provád jí n která ustanovení zákona. 563/1991 Sb., o ú etnictví, ve zn ní pozd j ích p edpis,

Více

kolní ád Mate ské koly, sou ásti Základní koly Bílá 1, Praha 6 (dále jen mate ská kola )

kolní ád Mate ské koly, sou ásti Základní koly Bílá 1, Praha 6 (dále jen mate ská kola ) kolní ád Mate ské koly, sou ásti Základní koly Bílá 1, Praha 6 (dále jen mate ská kola ) kolní ád d sledn vychází ze zákona. 561/2004 Sb., o p ed kolním, základním, st edním, vy ím odborné a jiném vzd

Více

1 Aktiva, pasiva, rozvaha

1 Aktiva, pasiva, rozvaha 1 Aktiva, pasiva, rozvaha Cíl kapitoly Cílem p edkládané kapitoly je: pochopení bilancování aktiv a pasiv; osvojení si základních pravidel pro sestavení ú etního výkazu rozvaha ve vazb na vypovídací schopnost

Více

ENÝCH K PRODEJI PODLE 7 ZÁKONA

ENÝCH K PRODEJI PODLE 7 ZÁKONA VE EJNÁ NABÍDKA POZEMK UR ENÝCH K PRODEJI PODLE 7 ZÁKONA. 95/1999 Sb., O PODMÍNKÁCH P EVODU ZEM D LSKÝCH A LESNÍCH POZEMK Z VLASTNICTVÍ STÁTU NA JINÉ OSOBY, VE ZN NÍ POZD JŠÍCH P EDPIS (DÁLE JEN ZÁKON

Více

TEXTIL, ČEPICE, DEŠTNÍKY

TEXTIL, ČEPICE, DEŠTNÍKY 3 1483 Tričko PROMO 135 g/m², 100% bavlna velikost: S - XXL 45,00 bílé 53,90 barevné 2098 Tričko PREMIUM 150 g/m², 100% bavlna velikost: S - XXL 53,00 bílé 69,00 barevné 2099 Tričko ORIGINAL 145 g/m²,

Více

Centrum pro flexibilní zpracování plechových polotovar

Centrum pro flexibilní zpracování plechových polotovar Název ve ejné zakázky: Centrum pro flexibilní zpracování plechových polotovar Od vodn ní vymezení technických podmínek podle 156 odst. 1 písm. c) ZVZ Technická podmínka: Od vodn ní Efektivní pracovní plocha

Více

stránka 1 celkem 40 - ob anská sdružení po 1. 1. 2014

stránka 1 celkem 40 - ob anská sdružení po 1. 1. 2014 stránka 1 celkem 40 - ob anská sdružení po 1. 1. 2014 stránka 2 celkem 40 zákon. 83/1990 Sb. o sdružování ob an ve zn ní pozd jších p edpis - zvláštní zákon (má p ednost p ed OZ) zákon. 40/1964 Sb. ob

Více

Statistika pro geografy. Rozd lení etností DEPARTMENT OF GEOGRAPHY

Statistika pro geografy. Rozd lení etností DEPARTMENT OF GEOGRAPHY Statistika pro geografy Rozd lení etností DEPARTMENT OF GEOGRAPHY Faculty of Science Palacký University Olomouc t. 17. listopadu 1192/12, 771 46 Olomouc Pojmy etnost = po et prvk se stejnou hodnotou statistického

Více

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE VE EJNÉ ZAKÁZKY

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE VE EJNÉ ZAKÁZKY ZADÁVACÍ DOKUMENTACE VE EJNÉ ZAKÁZKY Zadávací ízení Zjednodušené podlimitní ízení podle zákona. 137/2006 Sb., o ve ejných zakázkách v platném zn ní edm t ve ejné zakázky ST HOVACÍ SLUŽBY Podlimitní ve

Více

PO ÁRNÍ ÁD OBCE BLUDOV

PO ÁRNÍ ÁD OBCE BLUDOV Obecn závazná vyhlá ka obce Bludov íslo 3 /2003 Obec Bludov na základ usnesení zastupitelstva obce ze dne 29.9.2003, podle 29 odst. 1 písm. O) bod 1. zákona. 133/1985 Sb. o po ární ochran, ve zn ní pozd

Více

PÍSEMNÁ ZPRÁVA ZADAVATELE

PÍSEMNÁ ZPRÁVA ZADAVATELE PÍSEMNÁ ZPRÁVA ZADAVATELE Podle ustanovení 85 zákona. 137/2006 Sb., o ve ejných zakázkách, ve zn ní pozd jších p edpis (dále též zákon ) 1. Název nadlimitní ve ejné zakázky: Zajišt ní pravidelných úklidových

Více

Pomáháme uskute ovat Vaše obchodní sny.

Pomáháme uskute ovat Vaše obchodní sny. Pojišt ní D&O Allianz Protect Pomáháme uskute ovat Vaše obchodní sny. Pojišt ní D&O poskytuje pojistnou ochranu p ipravenou na míru len m výkonného vedení spole nosti. Kdekoliv na sv t. Allianz - stojíme

Více

Zakázka bude pln na b hem roku 2014 a v následujících 48 sících od uzav ení smlouvy.

Zakázka bude pln na b hem roku 2014 a v následujících 48 sících od uzav ení smlouvy. OD VODN NÍ VE EJNÉ ZAKÁZKY Služba na zajišt ní provozu a expertní podpory datové sít Od vodn ní ve ejné zakázky pro ú ely p edb žného oznámení Od vodn ní ú elnosti ve ejné zakázky obsahuje alespo Popis

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROST EDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROST EDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROST EDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 V Praze dne: 11. 4. 2013.j.: 25008/ENV/13 ZÁV R ZJIŠ OVACÍHO ÍZENÍ podle 10d zákona. 100/2001 Sb., o posuzování vliv na životní

Více

Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. ) Po et p íloh II. oddílu P IZNÁNÍ. k dani z p íjm právnických osob

Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. ) Po et p íloh II. oddílu P IZNÁNÍ. k dani z p íjm právnických osob Než za nete vypl ovat tiskopis, p e t te si, prosím, pokyny. Finan nímu ú adu pro / Specializovanému nan nímu ú adu Hlavní mesto ˇ Prahu Územnímu pracovišti v, ve, pro Prahu Da ové identi ka ní íslo C

Více

Dotazník - realitní innost - pro realitní zprost edkovatele

Dotazník - realitní innost - pro realitní zprost edkovatele Základní údaje Název výzkumu Dotazník - realitní innost - pro realitní zprost edkovatele Celkový po et zodpov zených dotazník 1232 Jazyk dotazníku eština Ve ejná adresa dotazníku http://www.survio.com/survey/d/mmr-rk

Více

Elektronické tiskárny M-1

Elektronické tiskárny M-1 Elektronické tiskárny M-1 Základní údaje M-1 Std. M-1 Pro II Zp sob tisku Rychlost tisku tepelný p enos (300 dpi) tepelný p enos (300dpi) 12,5 mm/s standardn 18,5 mm/s, bužírky a štítky 25 mm/s Bužírky

Více

V rámci aplika ního vybavení pro oblast vymáhání pohledávek - APV INS, INS-MKV a SPR zajistit:

V rámci aplika ního vybavení pro oblast vymáhání pohledávek - APV INS, INS-MKV a SPR zajistit: OD VODN NÍ VE EJNÉ ZAKÁZKY Rámcová smlouva o vývoji a údržb APV pro vymáhání pohledávek Od vodn ní ve ejné zakázky pro ú ely p edb žného oznámení Od vodn ní ú elnosti ve ejné zakázky obsahuje alespo Popis

Více

ádost o vystavení krycího listu

ádost o vystavení krycího listu ádost o vystavení krycího listu Vypl uje KPaCHP o.s. Do lo dne: íslo KL: Podpis OPCH: KL vystaven dne: Platný do: Velký: St ední: Toy: Trpasli í: Bílý: erný: Hn dý: ervený: Aprikot: St íbrný: erný s pálením:

Více

Značkové a sportovní oblečení

Značkové a sportovní oblečení Značkové a sportovní oblečení Nová značka funkčního oblečení XD APPAREL vyrobeno s respektem k přírodě Proč XD Aparell? Všichni jsme zodpovědní za budoucnost naší planety. XD Apparel je přesvědčení, že

Více

JukeboxPlus v6 SETUP

JukeboxPlus v6 SETUP 1 Setup 2 P ehrávání skladeb 3 Nastavení kredit 4 Vizualizace, Ovládání 5 R zné 6 Vzhled 7 Staristika reklam JukeboxPlus v6 SETUP 1 Setup POZOR: Po provedení ve kerých zm n v nastavení je doporu eno program

Více

MANUÁL PRO PRÁCI S POČÍTAČOVÝM PROGRAMEM SLUNÍČKO

MANUÁL PRO PRÁCI S POČÍTAČOVÝM PROGRAMEM SLUNÍČKO UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI Pedagogická fakulta Katedra speciální pedagogiky RADKA BENEŠOVÁ III. roč ník prezenč ní studium obor: speciální pedagogika př edškolního vě ku MANUÁL PRO PRÁCI S POČÍTAČOVÝM

Více

Zápis. z jednání ádné valné hromady podle ust. 423 zákona o obchodních korporacích

Zápis. z jednání ádné valné hromady podle ust. 423 zákona o obchodních korporacích Zápis z jednání ádné valné hromady podle ust. 423 zákona o obchodních korporacích I. Firma a sídlo spole nosti P-D Refractories CZ a. s. (d íve Moravské šamotové a lupkové závody a. s.) 679 63 Velké Opatovice,

Více

ZKUŠENOSTI S REALIZACÍ PROJEKTU TÁBORSKO

ZKUŠENOSTI S REALIZACÍ PROJEKTU TÁBORSKO ZKUŠENOSTI S REALIZACÍ PROJEKTU TÁBORSKO (Ing. Milan Míka, Vodárenská spole nost Táborsko s.r.o.) Úvod Vodárenská spole nost Táborsko s.r.o. (dále VST) za ala projekt Náprava stavu kanaliza ní soustavy

Více

Zápis.14/2011 ze zasedání Zastupitelstva obce ty koly

Zápis.14/2011 ze zasedání Zastupitelstva obce ty koly Zápis.14/2011 ze zasedání Zastupitelstva obce ty koly Datum Místo ítomní lenové zastupitelstva Omluven 14.12.2011 od 19.00 hodin kancelá Obecního ú adu ve ty kolech Št pán Benca, Libor Jaeger, Vladislav

Více

Do 48 m síc od platnosti a ú innosti smlouvy

Do 48 m síc od platnosti a ú innosti smlouvy OD VODN NÍ VE EJNÉ ZAKÁZKY ve ejné zakázky pro ú ely p edb žného oznámení ú elnosti ve ejné zakázky obsahuje alespo Popis pot eb, které mají být spln ním ve ejné zakázky napln ny. Popis p edm tu ve ejné

Více

Projektový tým, indikátory, aktivity projektu, harmonogram. Seminá PAAK ízení projekt

Projektový tým, indikátory, aktivity projektu, harmonogram. Seminá PAAK ízení projekt Projektový tým, indikátory, aktivity projektu, harmonogram Seminá PAAK ízení projekt Projektový tým Kvalitní projektový tým - základem pro úsp ch ka dého projektu Návrh týmu v p ípravné fázi s ohledem

Více

1) CHCEME, ABY RADNICE - M

1) CHCEME, ABY RADNICE - M petice-za-zmenu-pravidel_050509.doc PETICE A POŽADAVKY ob an M stské ásti Praha 3 za zm nu pravidel prodeje byt ve IV. etap privatizace byt a na podporu prohlášení Ob anského sdružení ŽIŽKOV (NEJEN) SOB

Více

U ivatelská p íru ka

U ivatelská p íru ka RC modely automobil Porsche Cayman Mercedes-Benz SL65 AMG Lamborghini Aventador BMW X6 U ivatelská p íru ka 1/8 Obsah Úvod... 3 Obsah balení... 3 P ed prvním pou itím... 3 D le ité informace t kající se

Více

U ivatelská p íru ka

U ivatelská p íru ka U ivatelská p íru ka k eearth aplikaci pro prohlí ení vrt a dal ích geologicky dokumentovanýc h objekt z databáze GDO v informa ním systému GS-Geofondu ( íjen 2008) eearth systém umo uje u ivatel m prohlí

Více

Znalecký posudek. Záv re né zprávy firmy SaNo CB s.r.o.

Znalecký posudek. Záv re né zprávy firmy SaNo CB s.r.o. Znalecký posudek Záv re né zprávy firmy SaNo CB s.r.o. Monitoring obsahu As, Cr, Ni v zeminách a podzemní vod v prostoru pískovny H rka u Plané nad Lu nicí Brno, duben 2011 ZNALECKÝ POSUDEK. 044 02/2011

Více

ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE (PŘÍSPĚVEK NA PROJEKT 2011) formulář je určen i pro Příspěvkový školský program PROJEKT 1.

ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE (PŘÍSPĚVEK NA PROJEKT 2011) formulář je určen i pro Příspěvkový školský program PROJEKT 1. Formulář žádosti o poskytnutí dotace (Příspěvek na projekt 2011) Číslo žádosti: Datum přijetí: ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE (PŘÍSPĚVEK NA PROJEKT 2011) formulář je určen i pro Příspěvkový školský program

Více

O B E C D R Á C H O V

O B E C D R Á C H O V O B E C D R Á C H O V Zápis. 05/2008 ze sch ze obecního zastupitelstva ze dne 24.04.2008 ítomni: izváni: Ur ení ov ovatelé zápisu : p.paták, p.fousek, ing. Kopá ek, pí,podhrádská, p.peroutka, p.kolá, p.ivanšík

Více

Nabídka publikací Nabídka software Objednávka Infocentrála P edpisy Anotace Fórum ZÁKON. ze dne 4. dubna 2000 ÁST PRVN OCHRANA OSOBN CH ÚDAJ

Nabídka publikací Nabídka software Objednávka Infocentrála P edpisy Anotace Fórum ZÁKON. ze dne 4. dubna 2000 ÁST PRVN OCHRANA OSOBN CH ÚDAJ Nabídka publikací Nabídka software Objednávka Infocentrála P edpisy Anotace Fórum SBÍRKA ZÁKON ástka 32 rozeslána dne 25.4.2000 101 ZÁKON ze dne 4. dubna 2000 o ochran osobních údaj a o zm n n kterých

Více

* 2006 Kanada. 2010 partner ZOH Vancouver. Kombinace trendů do města i přírody. Inovativní tkaniny. Prověřené konstrukční metody.

* 2006 Kanada. 2010 partner ZOH Vancouver. Kombinace trendů do města i přírody. Inovativní tkaniny. Prověřené konstrukční metody. Představení značky * 2006 Kanada 2010 partner ZOH Vancouver Kombinace trendů do města i přírody Inovativní tkaniny Prověřené konstrukční metody Dlouhá životnost Sportovní duch Logo inspirováno Zimními

Více

jméno/firma: tel.: bydlišt /sídlo: e-mail.: koresp. adresa:. b. ú tu: zastoupená:. OP(pasu): vystaven kým: platný do:

jméno/firma: tel.: bydlišt /sídlo: e-mail.: koresp. adresa:. b. ú tu: zastoupená:. OP(pasu): vystaven kým: platný do: Investi ní dotazník spole nost: adresa: EFEKTA CONSULTING, a.s. K enová 478/72, 602 00 Brno I : 60717068 tel.: +420 511 205 705; e-mail:efekta@efekta.cz Vedená Krajským soudem v Brn oddíl B., vložka 1388.

Více

Jarní inspirace. se slevou 30 % Digitální UV tisk nebo Sítotisk na textil a nylon

Jarní inspirace. se slevou 30 % Digitální UV tisk nebo Sítotisk na textil a nylon Jarní inspirace Digitální UV tisk nebo Sítotisk na textil a nylon se slevou 30 Vyberte si z nabídky reklamních předmětů, potiskněte je logem či jiným sdělením a udělejte si radost dvakrát. Darujete reklamní

Více

Informace o stavu stavby Sanace a rekultivace skládky TKO Prakšice I a s ní souvisejících majetkoprávních a ve ejnoprávních vztah.

Informace o stavu stavby Sanace a rekultivace skládky TKO Prakšice I a s ní souvisejících majetkoprávních a ve ejnoprávních vztah. Informace o stavu stavby Sanace a rekultivace skládky TKO Prakšice I a s ní souvisejících majetkoprávních a ve ejnoprávních vztah. Skládka Prakšice vznikla v 80-tých letech na severním okraji m sta Uherský

Více

Archivní fond eského horolezeckého svazu

Archivní fond eského horolezeckého svazu Archivní fond eského horolezeckého svazu I. ízení fondu, správa a umíst ní Archivní fond HS je založen rozhodnutím Výkonného výboru eského horolezeckého svazu, o.s., v souladu s ustanovením 3 odst. 2 písmeno

Více

Pokyny k vypln ní formulá e pro podání návrhu na zápis nebo zápis zm ny zapsaných údaj do obchodního rejst íku u spole nosti s ru ením omezeným.

Pokyny k vypln ní formulá e pro podání návrhu na zápis nebo zápis zm ny zapsaných údaj do obchodního rejst íku u spole nosti s ru ením omezeným. Pokyny k vypln ní formulá e pro podání návrhu na zápis nebo zápis zm ny zapsaných údaj do obchodního rejst íku u spole nosti s ru ením omezeným. I. Rejst íkový soud 1 Adresa rejst íkového soudu, jemuž

Více

Ve ejné zasedání zastupitelstva obce Borovnice 2/2014 ze dne 27. února 2014. Informace o konání sch ze: Program jednání:

Ve ejné zasedání zastupitelstva obce Borovnice 2/2014 ze dne 27. února 2014. Informace o konání sch ze: Program jednání: Ve ejné zasedání zastupitelstva obce Borovnice 2/2014 ze dne 27. února 2014 Informace o konání sch ze: Místo konání: Termín: ast: Nep ítomen: Zasedání ídil: Zapisoval: Ov ovatelé zápisu: estavlky spole

Více

Žádost o p ísp vek na spole ensky ú elné pracovní místo vyhrazené pro uchaze e o zam stnání

Žádost o p ísp vek na spole ensky ú elné pracovní místo vyhrazené pro uchaze e o zam stnání 10ZadPrispSUPM_Vyh2.pdf Registra ní íslo ÚP: SÚPM vyhrazená Ú ad práce: OSÚ S 10 Žádost o p ísp vek na spole ensky ú elné pracovní místo vyhrazené pro uchaze e o zam stnání 113 zákona. 435/2004 Sb., o

Více

Akce náboru a formy propagace st edních škol loni a letos. Studie ob anského sdružení Než zazvoní

Akce náboru a formy propagace st edních škol loni a letos. Studie ob anského sdružení Než zazvoní Akce náboru a formy propagace st edních škol loni a letos Studie ob anského sdružení Než zazvoní 30. b ezna 2015 Pr zkum st edních škol Tento dokument shrnuje, jak probíhal nábor student na st ední školy

Více

PROHLÁŠENÍ. poplatníka dan z p íjm fyzických osob ze závislé innosti a z funk ních požitk. P íjmení Rodné p íjmení

PROHLÁŠENÍ. poplatníka dan z p íjm fyzických osob ze závislé innosti a z funk ních požitk. P íjmení Rodné p íjmení 5457_17.pdf PROHLÁŠENÍ poplatníka dan z p íjm fyzických osob ze závislé innosti a z funk ních požitk P íjmení Rodné p íjmení Jméno Titul Rodné íslo 1 ) Adresa bydlišt (místa trvalého pobytu) PS Prohlášení

Více

Zpracování dokumentací p írodních limit využití území Jihomoravského kraje

Zpracování dokumentací p írodních limit využití území Jihomoravského kraje Zpracování dokumentací p írodních limit využití území Jihomoravského kraje Úvod RNDr. Josef Glos, RNDr. Ji í Kocián AGERIS. s.r.o. Je ábkova 5, 602 00 Brno Tel., fax.: +420 545241842-3, e-mail: josef.glos@ageris.cz,jiri.kocian@ageris.cz

Více

Jazykový rozbor 2 - ešení

Jazykový rozbor 2 - ešení Jazykový rozbor 2 - ešení Varianta A hem okupace se mnozí ob ané podíleli na protifašistickém odboji, který vyjad oval jejich bytostný odpor v i fašismu. (všechny následující úkoly se týkají tohoto souv

Více

ZNALECKÝ POSUDEK . 3254/08. O cen nemovitostí zapsaných na LV. 552 pro katastrální území Podskalí II, obec Klu enice, okres P íbram.

ZNALECKÝ POSUDEK . 3254/08. O cen nemovitostí zapsaných na LV. 552 pro katastrální území Podskalí II, obec Klu enice, okres P íbram. ZNALECKÝ POSUDEK. 3254/08 O cen nemovitostí zapsaných na LV. 552 pro katastrální území Podskalí II, obec Klu enice, okres P íbram. Objednatel posudku: Ú el posudku: Mgr. Martin Slavata soudní exekutor

Více

Odpov di na dotazy k ve ejné zakázce. 30/2014-53-27. SSZ Registr IKP

Odpov di na dotazy k ve ejné zakázce. 30/2014-53-27. SSZ Registr IKP Odpov di na dotazy k ve ejné zakázce. 30/2014-53-27 SSZ Registr IKP 1. V dokumentu 4_Priloha_1_Specifikace-predmetu-technicke-pozadavky_Rozvoj-podpora-RIKP v kapitole 2.1 Popis architektury a vazeb v APV

Více

Územní plán Habartov

Územní plán Habartov Územní plán Habartov Zm na. 1 Záznam o ú innosti Zm na. 1 Územního plánu Habartov Správní orgán, který územní plán vydal: Zastupitelstvo m sta Habartov Datum nabytí ú innosti: Oprávn ná ú ední osoba po

Více

PROV ENÍ PRODEJE SPOLE NOSTI I&C ENERGO

PROV ENÍ PRODEJE SPOLE NOSTI I&C ENERGO MANA ERSKÉ SHRNUTÍ ZÁV EXTERNÍHO PROV ENÍ 14.10.2013 Michaela Chaloupková Externí prov ení divestice spole nosti I&C Energo, a.s. (dále jen ICE ) uskute nila spole nost KPMG eská republika, s.r.o. (dále

Více

Projekt je obvykle iniciován z d vodu dodržení sou asné i budoucí úrovn výroby,

Projekt je obvykle iniciován z d vodu dodržení sou asné i budoucí úrovn výroby, 164 Pr b h a a ízení investi ního procesu v eské rafinérské, a.s. a.s. Ing. Ing. Josef Josef Sváta, eská rafinérská a.s., O. Wichterleho 809, 278 52 52 Kralupy nad nad Vltavou, tel.:+420 315 718 605, e-mail:

Více

GEODÉZIE ENGINEERING s.r.o. Mezinár.výzkumné laserové centrum ELI Hrdlo ezská 21/31, 19000 Praha 9, tel: +420 284 810 346

GEODÉZIE ENGINEERING s.r.o. Mezinár.výzkumné laserové centrum ELI Hrdlo ezská 21/31, 19000 Praha 9, tel: +420 284 810 346 GEODÉZIE ENGINEERING s.r.o. Mezinár.výzkumné laserové centrum ELI Hrdlo ezská 21/31, 19000 Praha 9, tel: +420 284 810 346 Dolní B ežany email: geopraha@geopraha.cz, web: www.geopraha.cz Projekt m ení posun

Více

skocte si zacvicit Turistická 177, 463 34 Hrádek nad Nisou tel.: +420 482 723 610, www.mirkasport.cz s námi tricko Vs4 s řasením na boku, 3/4 rukáv

skocte si zacvicit Turistická 177, 463 34 Hrádek nad Nisou tel.: +420 482 723 610, www.mirkasport.cz s námi tricko Vs4 s řasením na boku, 3/4 rukáv TE11 cerná EDy MElír PinK Vs4 cerná EDy MElír LiLA PinK tricko Vs4 s řasením na boku, 3/4 rukáv 849, Ḵč 399, Ḵč TEPláky TE11 snížený sed foto: radek drbohlav 778 489 751 grafika: švébiš - reklamní ateliér

Více

P íloh/list : 0. Datum: 06.04.2012

P íloh/list : 0. Datum: 06.04.2012 Odbor výstavby stavební ú ad Karlovo nám stí 78, 280 12 Kolín I, e-podatelna: posta@mukolin.cz tel.: +420 321 748 231, fax: +420 321 748 217, e-mail: stavebni.urad@mukolin.cz sídlo odboru: Zámecká 160,

Více

2 Rozvahové zm ny nevýsledkové a jejich zaú tování

2 Rozvahové zm ny nevýsledkové a jejich zaú tování 2 Rozvahové zm ny nevýsledkové a jejich zaú tování Cíl kapitoly Cílem p edkládané kapitoly je: pochopení podstaty základních ú etních transakcí a jejich promítnutí do rozvahy; pochopení základních pravidel

Více

Pojišt ní odpov dnosti za škodu zp sobenou provozem vozidel a havarijní pojišt ní vozidel SSZ

Pojišt ní odpov dnosti za škodu zp sobenou provozem vozidel a havarijní pojišt ní vozidel SSZ OD VODN NÍ VE EJNÉ ZAKÁZKY Pojišt ní odpov dnosti za škodu zp sobenou provozem vozidel a havarijní pojišt ní vozidel SSZ ve ejné zakázky pro ú ely p edb žného oznámení ú elnosti ve ejné zakázky obsahuje

Více

NÁVOD K OBSLUZE. LEISTER Drive

NÁVOD K OBSLUZE. LEISTER Drive CZ NÁVOD K OBSLUZE LEISTER Drive NÁVOD K OBSLUZE Triac NÁVOD K OBSLUZE Drive LEISTER TriacDrive: Návod k obsluze pœístroje Triac PID nebo Triac S a Drive si peªliv pœeªt te pœed uvedením pœístroje do provozu

Více

DOKUMENTACE ETNICTVÍ A MAJETEK

DOKUMENTACE ETNICTVÍ A MAJETEK U IVATELSKÁ DOKUMENTACE ETNICTVÍ A MAJETEK M O D U L E K O N O M I K A STRUKTURA SYSTÉMU...2 MENU SYSTÉMU... 2 VAZBY UVNIT SYSTÉMU S4S (OBCHODNÍ A Ú ETNÍ DATABÁZE)... 4 VNIT NÍ STRUKTURA Ú ETNICTVÍ...

Více

www.mcprint.cz Zakázkový potisk fotopotisk

www.mcprint.cz Zakázkový potisk fotopotisk Zakázkový potisk fotopotisk Puzzle obrázek z vlastní fotografie Puzzle obrázek z vlastní fotografie PUZZLE Puzzle obrázek formát dílky rozměr cena Kč A01 3404 152 x 102 cm 1996, A0 1748 102 x 78 cm 1146,

Více

Výb r slajd z prezentace Podpora dlouhodobého kojení

Výb r slajd z prezentace Podpora dlouhodobého kojení Výb r slajd z prezentace Podpora dlouhodobého kojení S laskavým svolením Andrey Polokové a slovenského sdružení na podporu kojení o.z.mamila www.mamila mamila.sk Mlá ata jsou rozd lena na cache, carry

Více

MATEMATIKA Jak matematika se ukr v v pra sk m orloji? MICHAL K EK { LAWRENCE SOMER { ALENA OLCOV Matematick stav AV R, Praha { Stavebn fakulta VUT, Praha 1. vod Pra sk orloj vznikl v dob mistra Jana Husa

Více

Etický kodex zam stnanc Centra pobytových a terénních sociálních služeb

Etický kodex zam stnanc Centra pobytových a terénních sociálních služeb Etický kodex zam stnanc Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zb ch Preambule Každý zam stnanec organizace je povinen dodržovat a ctít zákonnost všech postup a rovný ístup ke všem fyzickým i

Více