1 Statistika kriminality

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "1 Statistika kriminality"

Transkript

1 POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PLZEŇSKÉHO KRAJE kancelář ředitele krajského ředitelství preventivně informační oddělení 1 Statistika kriminality Za dvanáct měsíců loňského roku evidují policisté v Plzeňském kraji celkem případů porušení zákona, které byly kvalifikovány jako trestné činy. Ve tedy klesl nápad trestné činnosti o 930 trestných činů. Policistům se podařilo objasnit 53,85% trestné činnosti, tedy o 3,31% více než v roce a s tímto výsledkem se v rámci celé republiky zařadili na třetí místo ze všech čtrnácti policejních ředitelství. Škoda způsobená trestnou činností byla vyčíslena na částku přesahující 583 miliónů korun, což je o téměř 45 miliónů méně než v roce. rok 2012 rok trestné činy počet případů objasněnost trestné činnosti škoda způsobená trestnou činností Tabulka 1: Statistika trestné činnosti/objasněnost (2012 a ) Nádražní Plzeň Tel.: Mobil: Fax:

2 1.1 Majetkové trestné činy Pachatelé se stejně jako v předchozích letech nejvíce dopouštěli majetkové trestné činnosti a stejně jako předloni, tak i v loňském roce byl zaznamenán pokles tohoto typu kriminality. V roce 2012 zapsali policisté do statistik 7646 případů, tedy o 770 případů méně než v roce. Nejčastěji se vyskytovaly krádeže prosté (rok , rok 4860), následovaly krádeže vloupáním (rok , rok 3034), kdy u obou zmíněných ukazatelů zaznamenali policisté pokles oproti roku. MŘ PM ÚO PJ ÚO PS ÚO RO ÚO KT ÚO DO ÚO TC Tabulka 2: Majetková trestná činnost za rok, 2012 (dle jednotlivých ÚO/MŘ) Autokriminalita Ve srovnání s předchozími roky opět ubylo případů krádeží věcí z automobilů. V roce 2012 je evidováno o 379 případů méně než v roce. Meziroční pokles zaznamenali také policisté u krádeží motorových vozidel. Loni poškození nahlásili celkem 429 krádeží motorových vozidel, z toho 407 automobilů a 22 motocyklů nebo mopedů (v roce se jednalo o celkem 622 případů krádeží motorových vozidel). Objasněnost v oblasti krádeží motorových vozidel dvoustopých byla v roce celkem 26% a v roce 2012 se zvýšila na celkem 32,7%. Zvýšenou objasněnost v souvislosti s touto problematikou přikládáme mimo jiné i tomu, že vzájemnou spoluprací zřízeného pracovního týmu, složeného z kriminalistů krajského ředitelství a městského ředitelství policie Plzeň, se podařilo objasnit celkem 22 krádeží motorových vozidel, ke kterým došlo na území města Plzeň. Naopak mírný meziroční nárůst evidují policisté u krádeží jízdních kol, kdy v roce 2012 jich bylo odcizeno 272, což je o 20 více než v roce.

3 1.1.1 Krádeže vloupáním V roce 2012 zaevidovali policisté celkem 2850 případů všech vloupání, což je ve srovnání s rokem o 184 případů méně (v roce se jednalo o celkem 3034 případů). Objasnit se policistům z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje podařilo téměř 25% této trestné činnosti. Nejčastěji se pachatelé v loňském roce dopouštěli krádeží vloupáním do ostatních objektů (1439 případů), do víkendových chat soukromých osob (340 případů), vloupání do bytů (306 případů) a rodinných domů (304 případů) a v neposlední řadě vloupání do obchodů (163 případů) a do restaurací a hostinců (151 případů). Krádeže: Rok 2012 Rok Srovnání s rokem prosté vloupáním věcí z automobilů motorových vozidel automobilů motocyklů, mopedů jízdních kol Tabulka 3: Majetková trestná činnost krádeže 2012, ( )

4 1.2 Násilné a mravnostní trestné činy Násilných trestných činů bylo v uplynulém roce na území Plzeňského kraje evidováno o 34 případů méně než předloni (rok , rok - 958). Policistům se loni podařilo dopadnout pachatele této trestné činnosti v 691 případech, což znamená, že byli úspěšní v bezmála 75%. Co se týká mravnostních trestných činů, tak policisté zapsali do policejních statistik v roce 2012 celkem 73 případů, z čehož se jim podařilo 58 skutků objasnit, což je bezmála 80% této trestné činnosti U násilné a mravnostní trestné činnosti zaznamenali policisté nejvíce loupeží, celkem 221 1, následovaly trestné činy kvalifikované jako úmyslné ublížení na zdraví (220 případů), porušování domovní svobody (140 případů), nebezpečné vyhrožování (120 případů), vydírání (79 případů), pohlavní zneužívání (31 případů) a 28 případů znásilnění. Trestný čin rok 2012 rok vražda loupež úmyslné ublížení na zdraví nebezpečné vyhrožování vydírání porušování domovní svobody znásilnění pohlavní zneužití Tabulka 4: Násilné a mravnostní trestné činy za rok 2012, ( ) 1 Trestný čin Loupež v roce 2012 došlo v Plzeňském kraji ke 221 případům loupeží, kdy evidujeme meziroční pokles oproti roku, neboť tehdy se policisté zabývali celkem 252 případy loupeže.

5 1.2.1 Vraždy U vybrané oblasti, která se týká násilné trestné činnosti vraždy, došlo podle oficiálních statistik v uplynulém roce na území Plzeňského kraje celkem k sedmi vraždám, kdy kriminalisté z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje vyšetřovali a také ve stech procentech objasnili celkem 5 případů. Ke zbylým dvěma skutkům sice došlo na území Plzeňského kraje, jsou však šetřeny na jiných součástech Policie ČR, první z důvodu věku podezřelého na Krajském ředitelství policie Jihočeského kraje a druhý z důvodu věcné příslušnosti na útvaru s celorepublikovou působností. Co se týká 5ti vražd, které byly vyšetřovány zdejším krajským ředitelstvím, tak se jednalo v prvním případě o vraždu ve stadiu přípravy na Klatovsku, dále případ, který se způsobem provedení a celkovou brutalitou napadení lišil oproti ostatním případům, kdy se jednalo o dvojnásobnou vraždu, ke které došlo v rodinném domě v obci Tymákov na jižním Plzeňsku. Třetím případem byl pokus vraždy na Přimdě (Tachovsko), čtvrtý případ se odehrál rovněž na Tachovsku, kde došlo na jedné z ubytoven k násilnému úmrtí 50letého cizince. Pátým případem byla vražda ve stadiu pokusu, ke které došlo v říjnu roku 2012 na území města Plzně, kde obviněný muž po předchozí slovní rozepři s poškozeným mužem, tohoto bodl nožem do oblasti hrudníku.

6 1.3 Drogová kriminalita (pěstírny, varny, příhraniční oblasti) V souvislosti s drogovou problematikou bylo v roce 2012 zaevidováno 209 trestných činů (v roce celkem 185 případů). V roce 2012 bylo v rámci krajského ředitelství odhaleno ve spolupráci s územními odbory a městským ředitesltvím celkem 29 indoorových pěstíren (v roce bylo odhaleno 21 indoorových pěstíren), kde docházelo ve většině případů ze strany cizích státních příslušníků k pěstování konopí. Jednotlivé pěstírny čítaly v průměru 800 až 1000 rostlin konopí, vyjma jednoho případu, kde bylo zadokumentováno a zajištěno celkem 5000 rostlin konopí. Průběžně je dále v souvislosti s problematikou nealkoholové toxikománie prováděno šetření a prověřování v souvislosti s výrobou metamfetaminu, kdy bylo v roce 2012 shodně jako v roce odhaleno a zrealizováno celkem 7 varen, kdy v rámci jedné z realizací bylo zajištěno celkem 6 kg pseudoefedrinu. Dále byl v roce 2012, stejně jako v předchozích letech, zaznamenán nárůst distribuce heroinu, metamfetaminu a konopí, ke kterému dochází ze strany cizích státních příslušníků na tržnicích v příhraničních oblastech. rok 2012 rok nedovolená výroba a jiné nakládání s OPL 2 a s jedy TZ přechovávání OPL a jedu TZ nedovolené pěstování rostlin obsahující OPL TZ výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě OPL a jedu TZ šíření toxikomanie TZ Tabulka 5: Drogová kriminalita - rok 2012, ( ) 2 OPL = omamné a psychotropní látky 3 TZ trestní zákoník

7 1.4 Ostatní trestná činnost V ostatní trestné činnosti vykazují policejní statistiky například 584 trestných činů kvalifikovaných jako ohrožení pod vlivem návykové látky a opilství, ve je tedy zaznamenán nárůst o 102 případů (v roce 482 případů). Mírný meziroční nárůst také policisté zaevidovali v Plzeňském kraji u trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterých bylo v uplynulém roce zapsáno do policejních statistik 827, což je o 32 případů více než v roce. Následuje 679 případů kvalifikovaných jako zanedbání povinné výživy, kde je zaznamenán meziroční pokles, neboť policisté zaevidovali v roce 2012 o 38 případů méně než v roce. Trestný čin rok 2012 rok maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání ohrožení pod vlivem návykové látky a opilství zanedbání povinné výživy Tabulka 6: Ostatní trestné činy rok 2012, ( )

8 1.5 Hospodářské trestné činy (padělání a pozměnění peněz, podvod..) Hospodářské trestné činy se na statistice za rok 2012 podílely 1012 případy, kdy z tohoto počtu jich bylo 69,07% objasněno, tedy 699 skutků. V roce 2012 byl tedy oproti roku (tehdy bylo evidováno celkem 1202 případů) zaznamenán pokles trestné činnosti na úseku hospodářské kriminality. Z vybrané hospodářské trestné činnosti policisté řešili celkem 516 případů všech podvodů (v roce bylo rovněž evidováno celkem 516 případů), 207 případů zpronevěry a 113 případů padělání a pozměnění peněz. Pokles hospodářské trestné činnosti byl především u trestných činů proti měně. Úspěch zaznamenali kriminalisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje především v případech: 1. odhalení 4členné skupiny výrobců a distributorů padělaných bankovek v nominálních hodnotách 200, 500 a 1000,-Kč 2. odhalení výrobce a distributora 49 ks padělaných bankovek o nominální hodnotě 1000,-Kč 3. odhalení 3členné skupiny výrobců a distributorů padělaných bankovek v nominálních hodnotách 200 a 500,-Kč. Trestný čin rok 2012 rok Podvod pojistný podvod úvěrový podvod dotační podvod padělání a pozměnění peněz Zpronevěra Tabulka 7: Vybraná Hospodářská kriminalita za rok 2012, ( )

9 1.1 Trestná činnost pachatelé (způsobeno pod vlivem alkoholu, recidivisté, nezletilí, mladiství, cizinci, s použitím zbraně) V průběhu roku 2012 bylo na území Plzeňského kraje způsobeno 1116 trestných činů pod vlivem alkoholu, ve 3102 případech se trestné činnosti dopustili pachatelé, kteří již v minulosti měli problémy se zákonem. Nezletilí mají na svědomí 80 evidovaných případů, mladiství 237. Zbraň použili pachatelé trestné činnosti ve 106 případech, z toho 4x s následkem smrti (v roce - 3x), 9x s těžkým (v roce 10x) a 23x s lehkým zraněním (v roce 38x). Trestná činnost spáchaná rok 2012 rok pod vlivem alkoholu recidivisty Nezletilými Mladistvými Cizinci s použitím zbraně Tabulka 8: Trestná činnost spáchaná podle vybraných kritérií za rok, 2012 ( )

10 1.1 Odbor personální Skutečné počty policistů a občanských zaměstnanců v porovnání s loňským rokem V letech 2010, a 2012 se také měnily personální stavy policistů a občanských zaměstnanců Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. V těchto letech se stále snižovaly početní stavy policistů i občanských zaměstnanců. Pouze k 1.1. byl zaznamenám mírný nárůst počtu policistů vlivem reorganizace cizinecké policie, kdy do stavů krajského ředitelství byli započítáni i policisté tohoto nově vzniklého odboru. rok plánovaný stav policistů skutečný stav policistů plánovaný stav občanských zaměstnanců skutečný stav občanských zaměstnanců Tabulka 9: Plánovaný stav policistů a občanských zaměstnanců/skutečný stav policistů a občanských zaměstnanců Nově přijatí policisté k V průběhu roku 2012 nebyli přijímání žádní noví policisté, na podzim uplynulého roku však probíhalo přijímací řízení, kdy k byl přijat 1 policista a k datu pak policistů 7.

11 2 Statistika dopravní nehodovosti 2.1 Dopravní nehodovost (porovnání s rokem ) V loňském roce zaevidovali policisté v Plzeňském kraji celkem dopravních nehod, při kterých bylo 52 lidí usmrceno, 169 těžce zraněno a osob utrpělo lehká zranění. Způsobená hmotná škoda přesáhla částku 275 miliónů korun. Z tohoto celkového počtu dopravních nehod byl viník nehody v 279 případech pod vlivem alkoholu, což je o 53 osob méně než v roce, a v 18 případech pod vlivem drog. Ostatní sledované ukazatele zaznamenaly oproti roku nárůst. Rok, byl z pohledu dlouhodobého vývoje dopravní nehodovosti hodnocen pozitivně. V roce bylo v rámci České republiky usmrceno i těžce zraněno nejméně osob od roku Klesající trend u usmrcených osob se podařil udržet v rámci České republiky i v roce Bohužel oproti roku došlo v Plzeňském kraji v roce 2012 k nárůstu v počtu usmrcených o 7 osob. I v ostatních ukazatelích jsme v rámci Plzeňského kraje zaznamenali nárůst. Výjimkou je pokles u dopravních nehod, kdy byl u řidiče zjištěn alkohol nebo jiné návykové látky. To ostatně bylo prioritou v činnosti služby dopravní policie v Plzeňském kraji. Dopravní nehodovost Rok 2012 Rok Srovnání s rokem celkem dopravních nehod nehod usmrceno osob osob těžce zraněno osob lehce zraněno osob odhadnuté škody v mil. Kč viník nehody pod vlivem alkoholu viník nehody pod vlivem drog viník nehody pod vlivem alk. a drog Tabulka 10: Statistika dopravní nehodovosti ( ) 275,2 252,5 +22,7 mil. Kč

12 2.1.1 Dopravní nehody podle zavinění Stejně jako v roce, tak i v roce 2012 nejčastěji zavinili nehodu řidiči motorových vozidel (3143), následovali řidiči nemotorových vozidel (108), chodci (89), lesní zvěř a domácí zvířata (77), děti zavinily 23 dopravních nehod. Nehody podle zavinění rok 2012 rok řidiči motorových vozidel řidiči nemotorových vozidel nehod nehod z toho dětmi nehoda chodci nehod z toho dětmi nehoda lesní zvěří a domácími zvířaty nehod Tabulka 11: Statistika dopravní nehodovosti nehody podle zavinění

13 2.1.2 Hlavní příčiny dopravních nehod Jako nejčastější příčinu dopravní nehody uvádí dlouhodobě statistiky nesprávný způsob jízdy, nepřiměřenou rychlost a nedání přednosti v jízdě. Nejvíce nehod zaznamenali policisté v obcích (v roce nehod, v roce nehod). Nejčernějším dnem v týdnu v počtu dopravních nehod je jednoznačně pátek s 582 nehodami (v roce 509 nehod), následuje čtvrtek s 565 nehodami (v roce 437 nehod), nejméně dopravních nehod zaznamenali policisté v uplynulém roce v neděli (rok dopravních nehod, rok 391 nehod). Hlavní příčiny nehod rok 2012 rok Srovnání s rokem nesprávný způsob jízdy nehod nepřiměřená rychlost nehod nedání přednosti nehod nesprávné předjíždění nehod Tabulka 12: Hlavní příčiny dopravních nehod Celkem dopravních nehod dle měsíců v roce V uplynulém roce zaznamenali policisté nejvíce dopravních nehod v měsíci červnu (326 nehod), následoval měsíc leden (321 nehod) a měsíce květen a prosinec s 306 nehodami. Předloni byl měsícem s největším počtem nehod prosinec (379 nehod).

14 2.2 Dopravní nehody na dálnici Na dálnici v Plzeňském kraji došlo v roce 2012 k 164 dopravním nehodám (v roce 155 nehod), při kterých bylo usmrceno 5 osob (v roce 4 lidé), zraněno bylo 37 osob (v roce 36 lidí) z toho 5 těžce a 32 lehce (v roce 3 těžce, 33 lehce). V působnosti DO Svojkovice bylo v roce 2012 evidováno celkem 46 dopravních nehod, při kterých byly 3 osoby usmrceny, 4 osoby byly zraněny těžce a 12 osob bylo zraněno lehce. Hmotné škody byly odhadnuty na 15,3 mil. Kč. V působnosti DO Ostrov bylo v roce 2012 evidováno celkem 118 dopravních nehod, při kterých byly 2 osoby usmrceny, 1 osoba byla zraněna těžce, 20 osob bylo zraněno lehce. Hmotné škody byly odhadnuty na 30,7 mil. Kč. Hlavní příčiny nehod na dálnici rok 2012 rok nesprávný způsob jízdy nepřiměřená rychlost nedání přednosti nesprávné předjíždění viník DN pod vlivem alkoholu Tabulka 13: Nejčastější příčiny dopravních nehod na dálnici v roce 2012 a ( )

15 2.3 Přestupky v dopravě BESIP + kauce V roce 2012 zjistili dopravní policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje celkem přestupků na úseku dohledu nad bezpečností a plynulostí silniční dopravy, za které byly uloženy v případech blokové pokuty v celkové částce ,-Kč. Bylo zjištěno celkem 622 případů požití alkoholických nápojů u řidičů vozidel a 111 případů požití jiných návykových látek (OPL). Řidičských průkazů bylo zadrženo v roce 2012 celkem 435. Dále bylo podle zákona č. 361/2000 Sb. (zákon o silničním provozu) uloženo celkem 71 kaucí v celkové částce ,-Kč. Výsledky práce dopravních policistů rok 2012 rok počet přestupků počet blokových pokut uložených na místě přestupku o v celkové částce ,-Kč ,-Kč ,-Kč počet případů požití alkoholu řidičem počet případů požití návykových látek řidičem uloženo kaucí podle zák. č. 361/2000 Sb o v celkové částce ,-Kč ,- Kč ,-Kč zadrženo řidičských průkazů Tabulka 14: Výsledky práce dopravních policistů v roce 2012 a ( ) přestupky v dopravě BESIP

16 2.4 Nákladní doprava (kontroly) + kauce Na úseku kontroly sociálních předpisů a přepravy nebezpečných věcí v silniční dopravě bylo v roce 2012 kontrolováno celkem užitkových vozidel. Vozidel, u nichž byla zjištěna závada, bylo celkem 680. Výsledky práce dopravních policistů rok 2012 rok kontrolováno užitkových vozidel počet vozidel, u kterých byla zjištěna závada uloženo kaucí podle zák. č. 111/1994 Sb v celkové částce ,-Kč ,- Kč ,-Kč Tabulka 15: Výsledky práce dopravních policistů za rok 2012 a ( ) přestupky (nákladní doprava)

17 3 Priority KŘP Plzeňského kraje na rok 2013 Ve spojitosti s vytýčenými prioritami na rok 2013 se vedení ředitelství zaměří na stabilizaci personálních sil, výběr uchazečů o přijetí do služebního poměru k Policii ČR a obsazení volných služebních míst zejména v přímém výkonu služby. Pro policisty krajského ředitelství bude mimo jiné prioritou vyhledávání a objasňování drogové trestné činnosti se zaměřením zejména na varny a pěstírny OPL a na distribuční místa a cesty v příhraničních oblastech. Dále zkvalitnění úrovně finančního šetření, odhalování a následného zajišťování výnosů z trestné činnosti na úseku odhalování a prověřování závažné trestné činnosti spojené s korupčním jednáním. V rámci dohledu nad BESIP se pak policisté zaměří na maximální využití technických prostředků služby dopravní policie a organizování součinnostních akcí s cílem eliminovat dosavadní negativní vývoj v oblasti následků dopravních nehod a požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. por. Mgr. Markéta Fialová tisková mluvčí Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje

Č. j. KRPA-106119-1/ČJ-2015-0011KR Praha 17. března 2015

Č. j. KRPA-106119-1/ČJ-2015-0011KR Praha 17. března 2015 O BVODNÍ ŘEDITELSTVÍ P OLICIE PRAHA I Kancelář ředitele Č. j. KRPA-106119-1/ČJ-2015-0011KR Praha 17. března 2015 Počet listů: 10 Přílohy: 3/7 Zpráva o bezpečnostní situaci na území MČ Praha 1 za rok 2014

Více

Odbor služby dopravní policie

Odbor služby dopravní policie Odbor služby dopravní policie V roce 2012 šetřila Policie České republiky na území hl. m. Prahy celkem 17 795 dopravních nehod, při kterých bylo 26 osob usmrceno, 236 osob těžce zraněno a 2 009 zraněno

Více

Kapitola 7.: Kriminalita, bezpečnost, pořádek

Kapitola 7.: Kriminalita, bezpečnost, pořádek Kapitola 7.: Kriminalita, bezpečnost, pořádek Na bezpečnost Chomutovanů dbají dvě složky republiková Policie České republiky a městem provozovaná Městská policie Chomutov. I když se jejich kompetence a

Více

VOJENSKÁ POLICIE ORGANIZACE VOJENSKÉ POLICIE

VOJENSKÁ POLICIE ORGANIZACE VOJENSKÉ POLICIE ROČENKA 2004 VOJENSKÁ POLICIE ORGANIZACE VOJENSKÉ POLICIE V čele Vojenské policie stojí náčelník Vojenské policie, kterého jmenuje ministr obrany. Vojenskou policii tvoří útvary Vojenské policie v přímé

Více

Z P R Á V A. o stavu veřejného pořádku a trestné činnosti v územním obvodě obvodního oddělení PČR Olomouc 3 v roce 2014. Olomouc 9.

Z P R Á V A. o stavu veřejného pořádku a trestné činnosti v územním obvodě obvodního oddělení PČR Olomouc 3 v roce 2014. Olomouc 9. POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE OLOMOUCKÉHO KRAJE Územní odbor Olomouc obvodní oddělení Olomouc 3 Olomouc 9. února 2015 Z P R Á V A o stavu veřejného pořádku a trestné činnosti v územním

Více

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy Odbor služby dopravní policie

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy Odbor služby dopravní policie Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy Odbor služby dopravní policie Základní ukazatele nehodovosti V období leden srpen 2014 došlo na území hl. m. Prahy k celkem 12 283 dopravním nehodám. Při těchto

Více

P o l i c i e Č e s k é r e p u b l i k y O k r e s n í ř e d i t e l s t v í P a r t y z á n s k á 9, B r u n t á l 7 9 2 0 1 B R U N T Á L

P o l i c i e Č e s k é r e p u b l i k y O k r e s n í ř e d i t e l s t v í P a r t y z á n s k á 9, B r u n t á l 7 9 2 0 1 B R U N T Á L P o l i c i e Č e s k é r e p u b l i k y O k r e s n í ř e d i t e l s t v í P a r t y z á n s k á 9, B r u n t á l 7 9 2 0 1 B R U N T Á L Bezpečnostní analýza OOP ČR Krnov ( k 30.11.2006) 1. Úvod Stejně

Více

Zpráva o bezpečnostní situaci ve služebním obvodu Policie ČR Jevíčko za rok 2007

Zpráva o bezpečnostní situaci ve služebním obvodu Policie ČR Jevíčko za rok 2007 POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY Obvodní oddělení 569 43 JEVÍČKO Tel.: 461 325 112, sl. linka: 974 578 701, fax: 461 325 158, sl. linka: 974 578 708 e-mail: syoopjev@mvcr.cz č.j.orsy-2534/čj-2008-13 Jevíčko 12.

Více

ANALÝZA STAVU DOPRAVNÍ NEHODOVOST

ANALÝZA STAVU DOPRAVNÍ NEHODOVOST ANALÝZA STAVU DOPRAVNÍ NEHODOVOST Ing.Václav Betka Předseda komise dopravy Obec PROBOŠTOV SLEDOVANÉ OBDOBÍ Pro zhodnocení stavu v obci byla použita data Policie ČR o dopravní nehodovosti v letech 2011,

Více

Údaje jsou převzaty z http://www.policie.cz/clanek/statistika-nehodovosti-178464.aspx

Údaje jsou převzaty z http://www.policie.cz/clanek/statistika-nehodovosti-178464.aspx Statistiky nehodovosti zahrnují pouze ty dopravní nehody, které vyšetřovala Policie České republiky. Pro srovnání vývoje některých ukazatelů nehodovosti a následků uvádíme také údaje za minulé roky. Údaje

Více

Městská policie Lysá nad Labem Zastupitelstvo města Lysá n. L. dne 17. 02. 2016

Městská policie Lysá nad Labem Zastupitelstvo města Lysá n. L. dne 17. 02. 2016 Městská policie Lysá nad Labem Zastupitelstvo města Lysá n. L. dne 17. 02. 2016 Informativní zpráva o bezpečnostní situaci v Lysé nad Labem za rok 2015 Zpráva se předkládá z důvodu: Informativní zpráva

Více

ZK-05-2008-18, př. 1 Počet stran: 56. Bezpečnostní analýza kraje Vysočina

ZK-05-2008-18, př. 1 Počet stran: 56. Bezpečnostní analýza kraje Vysočina ZK-05-2008-18, př. 1 Počet stran: 56 Bezpečnostní analýza kraje Vysočina 1 Obsah I. Úvod II. Legislativa a vymezení základních pojmů III. Doporučení k prevenci kriminality v kraji IV. Bezpečnostní analýza

Více

Bezpečnostní situace na teritoriu OO PČR Hustopeče za období roku 2015

Bezpečnostní situace na teritoriu OO PČR Hustopeče za období roku 2015 Policie České republiky Krajské ředitelství Policie Jmk Územní odbor Břeclav Obvodní oddělení Husova 7 693 01 Hustopeče Č.j. KRPB 43457/ČJ-20165-060412 Hustopeče 19. února 2016 Městské úřady, Městyse a

Více

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska Policejní zpravodaj pro občany Přerovska 3 / 2014 Obsah zpravodaje: - statistické ukazatele - trestná činnost - dopravní nehodovost - Policie ČR v Olomouckém kraji má nového ředitele - budova obvodního

Více

9.1.2015 DOPRAVNÍ NEHODOVOST NA ÚZEMÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2014

9.1.2015 DOPRAVNÍ NEHODOVOST NA ÚZEMÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2014 DOPRAVNÍ NEHODOVOST NA ÚZEMÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2014 CELKOVÉ NÁSLEDKY DOPRAVNÍCH NEHOD CELKEM DN USMRCENO TĚŽCE ZRANĚNO LEHCE ZRANĚNO HMOTNÁ ŠKODA (*100 Kč) ALKOHOL (u viníka DN) OPL (u viníka

Více

Statistiky motocyklistů. Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů. Dokument mapuje dopravní nehody motocyklistů a jejich následky

Statistiky motocyklistů. Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů. Dokument mapuje dopravní nehody motocyklistů a jejich následky Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů Dokument mapuje dopravní nehody motocyklistů a jejich následky 5.3.2013 Obsah 1. Úvod... 3 1.1 Národní databáze... 3 2. Základní fakta... 4 2.1

Více

Dopravní nehody zaviněné pod vlivem alkoholu v červnu 2007 a 2008 bez rozlišení účastníka silničního provozu

Dopravní nehody zaviněné pod vlivem alkoholu v červnu 2007 a 2008 bez rozlišení účastníka silničního provozu TISKOVÁ INFORMACE PRAHA (FÓRUM PSR, 30.07.2008) Dopravní nehody zaviněné pod vlivem alkoholu v červnu 2007 a 2008 bez rozlišení účastníka silničního provozu Celkové statistické údaje Červen je každoročně

Více

Z P R A V O D A J. číslo 87/2016

Z P R A V O D A J. číslo 87/2016 M E T O D I C K Ý Z P R A V O D A J A U T O Š K O L číslo 87/2016 OBSAH: Statistika nehod řidičů MO, NA a BUS za rok 2015 str.2 Pokuty za přestupky a správní delikty v silniční dopravě-část I. (podle zákonů

Více

Strategie prevence kriminality ve Středočeském kraji na léta 2009-2012

Strategie prevence kriminality ve Středočeském kraji na léta 2009-2012 Strategie prevence kriminality ve Středočeském kraji na léta 2009-2012 Schváleno usnesením Zastupitelstva Středočeského kraje č. 28-27/2008/ZK ze dne 10.9.2008 OBSAH...2 1. PŘEDMLUVA...3 2. FUNKCE STRATEGIE...3

Více

STRATEGIE BEZPEČNOSTI SILNIČNÍHO PROVOZU ZLÍNSKÉHO KRAJE za rok 2014

STRATEGIE BEZPEČNOSTI SILNIČNÍHO PROVOZU ZLÍNSKÉHO KRAJE za rok 2014 Vyhodnocení plnění STRATEGIE BEZPEČNOSTI SILNIČNÍHO PROVOZU ZLÍNSKÉHO KRAJE za rok Ing. Josef Mikulík, CSc. Mgr. Zuzana Strnadová RNDr. Jan Tecl VÝCHODISKA Při dopravních nehodách v letech 2002 na území

Více

BEZPEČNOST A VEŘEJNÝ POŘÁDEK ZA ROK 2012 MĚSTSKÁ POLICIE PŘÍBOR

BEZPEČNOST A VEŘEJNÝ POŘÁDEK ZA ROK 2012 MĚSTSKÁ POLICIE PŘÍBOR MĚSTO PŘÍBOR - MĚSTSKÁ POLICIE Zpráva MPP za rok 2012 BEZPEČNOST A VEŘEJNÝ POŘÁDEK ZA ROK 2012 MĚSTSKÁ POLICIE PŘÍBOR Obsah 1 Ustanovení, činnost... 2 2 Personální a technické zajištění činnosti... 2 2.1

Více

Dopravní nehodovost a její důsledky v ČR v dlouhodobém pohledu

Dopravní nehodovost a její důsledky v ČR v dlouhodobém pohledu VÍCETÉMATICKÉ INFORMACE Ročník 214 Souborné informace V Praze dne 25. 1. 214 Kód publikace: 32254-14 Č.j.: 1531/214-1 Dopravní nehodovost a její důsledky v ČR v dlouhodobém pohledu Zpracoval: Bc. Jiří

Více

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE. Územní odbor Mělník. Č. j.: KRPS - 44570/Čj-2014-0106UO Mělník 6. února 2014.

KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE. Územní odbor Mělník. Č. j.: KRPS - 44570/Čj-2014-0106UO Mělník 6. února 2014. KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE Územní odbor Mělník Č. j.: KRPS - 44570/Čj-2014-0106UO Mělník 6. února 2014 Počet listů: 5 Zpráva o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku

Více

www.autoskolahumpolec.cz

www.autoskolahumpolec.cz www.autoskolahumpolec.cz VYHLÁŠKA č. 32/2001 Sb. Ministerstva dopravy a spojů o evidenci dopravních nehod Datum účinnosti: 31.1.2001 Ministerstvo dopravy a spojů stanoví podle 137 odst. 2 zákona č. 361/2000

Více

Globální drogová situace z pohledu Policie ČR

Globální drogová situace z pohledu Policie ČR Globální drogová situace z pohledu Policie ČR Situace v České republice v oblasti nezákonných drog v současné době je až na několik výjimek plně srovnatelná se situací se zeměmi, ve kterých měla drogová

Více

Koncepce bezpečnosti silničního provozu v kraji Vysočina

Koncepce bezpečnosti silničního provozu v kraji Vysočina Koncepce bezpečnosti silničního provozu v kraji Vysočina 2006 Vydal: kraj Vysočina Zpracoval: odbor dopravy a silničního hospodářství únor 2006 www.kr-vysocina.cz 2 Ú V O D Evropská komise vyhlásila v

Více

Latentní, černá, temná a šedá kriminalita co tyto pojmy označují a o čem vypovídají?

Latentní, černá, temná a šedá kriminalita co tyto pojmy označují a o čem vypovídají? Latentní, černá, temná a šedá kriminalita co tyto pojmy označují a o čem vypovídají? Alena Marešová, IKSP Praha Listopad 2014 Policejní statistiky o kriminalitě- rok 2013 počty evidovaných tr.činů objasněných

Více

STATISTICKÉ INFORMACE

STATISTICKÉ INFORMACE STATISTICKÉ INFORMACE O ZÁSAZÍCH JEDNOTEK POŽÁRNÍ OCHRANY A POŽÁRECH ZA ROK 21 I. ZÁSAHY JEDNOTEK POŽÁRNÍ OCHRANY V období od 1. ledna 21 do 31. prosince 21 zasahovaly jednotky požární ochrany v Plzeňském

Více

v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území Ústeckého kraje za rok 2014 ve srovnání s rokem 2013

v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území Ústeckého kraje za rok 2014 ve srovnání s rokem 2013 214 v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území Ústeckého kraje za rok 214 ve srovnání s rokem 213 Trestná činnost a kriminogenní faktory, násilná a mravností kriminalita, pátrání po osobách,

Více

ZPRÁVA O BEZPEČNOTNÍ SITUACI

ZPRÁVA O BEZPEČNOTNÍ SITUACI POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE územní odbor Nový Jičín obvodní oddělení Policie ČR Nový Jičín Č.j.KRPT-26326 /ČJ-2014-070414 Nový Jičín 31. ledna 2014 Výtisk

Více

10.1.2014 DOPRAVNÍ NEHODOVOST NA ÚZEMÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2013

10.1.2014 DOPRAVNÍ NEHODOVOST NA ÚZEMÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2013 DOPRAVNÍ NEHODOVOST NA ÚZEMÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2013 CELKOVÉ NÁSLEDKY DOPRAVNÍCH NEHOD (ROK 2013 S POROVNÁNÍM) CELKEM DN USMRCENO TĚŽCE ZRANĚNO LEHCE ZRANĚNO HMOTNÁ ŠKODA (*100 Kč) ALKOHOL

Více

Příloha č. 1 k č. j. KRPA-1069-55/ČJ-2010-0000KR Počet listů: 23

Příloha č. 1 k č. j. KRPA-1069-55/ČJ-2010-0000KR Počet listů: 23 Příloha č. 1 k č. j. KRPA-1069-55/ČJ-2010-0000KR Počet listů: 23 KRIMINALITA v hlavním městě Praze za období od 1. 1. do 30. 6. 2010 ve srovnání se stejným obdobím roku 2009 (Statistické údaje za 1. pololetí

Více

Výroční zpráva o realizaci protidrogové politiky v kraji za rok 2014 (osnova)

Výroční zpráva o realizaci protidrogové politiky v kraji za rok 2014 (osnova) Výroční zpráva o realizaci protidrogové politiky v kraji za rok 2014 (osnova) Kraj: Moravskoslezský Zpracoval /jméno a funkce/: Mgr. Jitka Marková Projednáno a/nebo schváleno (kým): Mgr. Michalem Potockým,

Více

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska Policejní zpravodaj pro občany Přerovska 1 / 2015 Obsah zpravodaje: - statistické ukazatele za rok 2014 - trestná činnost - dopravní nehodovost - ocenění nejlepších policistů a zaměstnanců roku 2014 -

Více

Rok 2006 v ČR; R; ehk. Nehody na pozemních komunikacích ch a jejich následky. Pplk. Ing. Josef TESAŘÍK. Policejní prezidium ČR, ŘSDP

Rok 2006 v ČR; R; ehk. Nehody na pozemních komunikacích ch a jejich následky. Pplk. Ing. Josef TESAŘÍK. Policejní prezidium ČR, ŘSDP Rok 2006 v ČR; R; ehk Nehody na pozemních komunikacích ch a jejich následky Pplk. Ing. Josef TESAŘÍK Policejní prezidium ČR, ŘSDP Rok 2006 celkem nehod 187 965, usmrceno 1 063 osob, těžce zraněno no 3

Více

Bezpečnostní situace na území ČR

Bezpečnostní situace na území ČR Bezpečnostní situace na území ČR Zpracoval: Říjen 2012 Mgr. Oldřich Růžička Podmínkou fungování společnosti i státu je zajištění vnější i vnitřní bezpečnosti. Po pádu železné opony a s rostoucí globalizací

Více

Aby se u vás jezdilo bezpečněji. Milan Bednář, Czech Radar 14. září 2006

Aby se u vás jezdilo bezpečněji. Milan Bednář, Czech Radar 14. září 2006 Aby se u vás jezdilo bezpečněji Milan Bednář, Czech Radar 14. září 2006 Statistiky dopravních nehod hovoří Hlavní příčiny nehod řidičů motorových vozidel 2005 Hlavní příčina Počet v % Počet nehody nehod

Více

Aktuální analýza kriminality na území Moravskoslezského kraje a prevence kriminality jako nedílná součást policejní práce

Aktuální analýza kriminality na území Moravskoslezského kraje a prevence kriminality jako nedílná součást policejní práce Aktuální analýza kriminality na území a prevence kriminality jako nedílná součást policejní práce OSTRAVA 3. října 2012 Městské ředitelství Ostrava Moravskoslezského kraje Územní odbory Bruntál, Frýdek-Místek,

Více

Ekonomika a politika dopravy. programu. Následovat by mělo několik. na přelomu října a listopadu 2003 a následně byl odeslán do několika kol

Ekonomika a politika dopravy. programu. Následovat by mělo několik. na přelomu října a listopadu 2003 a následně byl odeslán do několika kol Ekonomika a politika dopravy otázka výše spolufinancování vybraných opatření u některých operačních programů, respektive možnost jejich spolufinancování z prostředků EU až do výše 80 % (ve výjimečných

Více

Koncepce prevence kriminality a sociálně patologických jevů Plzeňského kraje na léta 2009 2011

Koncepce prevence kriminality a sociálně patologických jevů Plzeňského kraje na léta 2009 2011 Koncepce prevence kriminality a sociálně patologických jevů Plzeňského kraje na léta 2009 2011 Autoři: Krajský úřad Plzeňského kraje, Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Centrum aplikované antropologie

Více

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY POMÁHAT A CHRÁNIT. plk. Mgr. Karel Pospíšil vedoucí operačního odboru Správy Jmk PČR

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY POMÁHAT A CHRÁNIT. plk. Mgr. Karel Pospíšil vedoucí operačního odboru Správy Jmk PČR POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY POMÁHAT A CHRÁNIT Praha Hotel Praha Praha, 29 29. dubna dubna. 2008 2 Konference 2. o bezpečnosti silničního provozu v obcích plk. Mgr. Karel Pospíšil vedoucí operačního odboru

Více

Policie České republiky Krajské ředitelství policie ve Zlíně. Vyšetřování hospodářské trestné činnosti

Policie České republiky Krajské ředitelství policie ve Zlíně. Vyšetřování hospodářské trestné činnosti Policie České republiky Krajské ředitelství policie ve Zlíně Vyšetřování hospodářské trestné činnosti Policie České republiky Policie České republiky je jednotný ozbrojený bezpečnostní sbor, který slouží

Více

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska Policejní zpravodaj pro občany Přerovska 2 / 2015 Obsah zpravodaje: - statistické ukazatele za rok 2015 - trestná činnost - dopravní nehodovost - aktuální a prázdninové dopravní uzavírky přerovského okresu

Více

Děti. Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů. Dokument mapuje dopravní nehody dětí a jejich následky

Děti. Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů. Dokument mapuje dopravní nehody dětí a jejich následky Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů Dokument mapuje dopravní nehody dětí a jejich následky 22.8.2013 Obsah 1. Úvod... 3 1.1 Národní databáze... 3 1.2 Evropská databáze IRTAD...

Více

Kriminalita mládeže z pohledu možných příčin vzniku, struktury a společenských dopadů

Kriminalita mládeže z pohledu možných příčin vzniku, struktury a společenských dopadů 1 Kriminalita mládeže z pohledu možných příčin vzniku, struktury a společenských dopadů Kriminogenní faktory kraje z demografického hlediska nezaměstnanost, měnící se struktura ekonomiky s následnými vlivy

Více

VÝVOJ DOPRAVNĚ BEZPEČNOSTNÍ SITUACE NA ÚZEMÍ OLOMOUCKÉHO KRAJE OD 1.1.2014 30.6.2014

VÝVOJ DOPRAVNĚ BEZPEČNOSTNÍ SITUACE NA ÚZEMÍ OLOMOUCKÉHO KRAJE OD 1.1.2014 30.6.2014 22. ČERVENCE 2014 VÝVOJ DOPRAVNĚ BEZPEČNOSTNÍ SITUACE NA ÚZEMÍ OLOMOUCKÉHO KRAJE OD 1.1.2014 30.6.2014 Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje V I. pololetí roku 2014 šetřila služba dopravní policie

Více

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Vývoj a stav kriminality v kraji za leden-září 2015 kpt. Ing. Roman Filo Moravskoslezský kraj základní přehled Počet obyvatel 1 218 732 (2014) Rozloha

Více

Zpráva o činnosti městské policie za rok 2014

Zpráva o činnosti městské policie za rok 2014 Zpráva o činnosti městské policie za rok 2014 - Místní záležitosti veřejného pořádku V roce 2014 se na zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku na území města Nymburka a plnění dalších úkolů

Více

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ I. AKTUÁLNÍ DROGOVÁ SCÉNA V ČR II. NÁVYKOVÉ LÁTKY A LEGISLATIVA III. NÁVYKOVÉ LÁTKY VE ŠKOLNÍM PROSTŘEDÍ IV.

Více

Informace. o stavu bodového systému v České republice PŘESTUPKY A TRESTNÉ ČINY II. Q 2011

Informace. o stavu bodového systému v České republice PŘESTUPKY A TRESTNÉ ČINY II. Q 2011 Informace o stavu bodového systému v České republice II. Q 2011 PŘESTUPKY A TRESTNÉ ČINY Obsah Návod Ministerstva dopravy Jak nedostat body... 2 Bodované přestupky a trestné činy podle jednotlivých zákonů...

Více

Bezpečnostní analýza Moravskoslezského kraje. (aktualizace 2015)

Bezpečnostní analýza Moravskoslezského kraje. (aktualizace 2015) Bezpečnostní analýza Moravskoslezského kraje (aktualizace 2015) Obsah Úvod... 3 Vybrané sociodemografické ukazatele Moravskoslezského kraje... 4 Obyvatelstvo... 4 Nezaměstnanost... 5 Další jevy... 5 Institucionální

Více

Č.j.: KRPA 57092-2/ČJ-2013-0012OR Praha 22. března 2013 ZPRÁVA O BEZPEČNOSTNÍ SITUACI NA ÚZEMÍ MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5 V ROCE 2012

Č.j.: KRPA 57092-2/ČJ-2013-0012OR Praha 22. března 2013 ZPRÁVA O BEZPEČNOSTNÍ SITUACI NA ÚZEMÍ MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5 V ROCE 2012 OBVODNÍ ŘEDITELSTVÍ POLICIE PRAHA II ředitel Č.j.: KRPA 57092-2/ČJ-2013-0012OR Praha 22. března 2013 Počet listů: 5 Městská část Praha 5 k rukám zástupce starosty MČ JUDr. Petra LACHNITA P r a h a 5 ZPRÁVA

Více

KONCEPCE PREVENCE KRIMINALITY KRAJE VYSOČINA na léta 2013-2016

KONCEPCE PREVENCE KRIMINALITY KRAJE VYSOČINA na léta 2013-2016 KONCEPCE PREVENCE KRIMINALITY KRAJE VYSOČINA na léta 2013-2016 1 Koncepce prevence kriminality Kraje Vysočina na léta 2013 až 2016 1. Východiska Koncepce je navržena na základě: Strategie prevence kriminality

Více

Předkládá : Mgr. Vladimír K O T R O U Š. o činnosti Městské policie hl. m. Prahy

Předkládá : Mgr. Vladimír K O T R O U Š. o činnosti Městské policie hl. m. Prahy Z P R Á V A o činnosti Městské policie hl. m. Prahy za rok 2005 ve srovnání s rokem 2004 Předkládá : Mgr. Vladimír K O T R O U Š ředitel Městské policie hl. m. Prahy - 2 - O B S A H 1. Úvod... 3 2. Výsledky

Více

Prezentace na jednání zastupitelstva. vypracoval: plk. JUDr. Miroslav Dvořák ředitel OŘ

Prezentace na jednání zastupitelstva. vypracoval: plk. JUDr. Miroslav Dvořák ředitel OŘ Okresníředitelstv editelstvíliberec Prezentace na jednání zastupitelstva. vypracoval: plk. JUDr. Miroslav Dvořák ředitel OŘ Program příspěvku Trestná činnost za rok 26 a vývojové trendy kriminality Projekt

Více

Výroční zpráva o činnosti městské policie

Výroční zpráva o činnosti městské policie Město Hrádek nad Nisou MĚSTSKÁ POLICIE HRÁDEK NAD NISOU Výroční zpráva o činnosti městské policie za rok 2013 Obsah: 1. Výroční zpráva za rok 2013 Přílohy: Příloha č. 1 Přehled událostí za rok 2013 Vypracoval(a):

Více

Z P R A V O D A J A U T O Š K O L

Z P R A V O D A J A U T O Š K O L M E T O D I C K Ý Z P R A V O D A J A U T O Š K O L číslo 80/2013 OBSAH: Nehodovost řidičů MO, NA, BUS za ¾ roku 2013 str. 2 Digitální tachograf usměrnění činnosti změna str. 3 Usměrnění činnosti ŘO sk.

Více

Železniční přejezdy. Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů

Železniční přejezdy. Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů Základní statistické ukazatele ve formě komentovaných grafů Dokument mapuje dopravní nehody a jejich následky na železničních přejezdech 15.9.2013 Obsah 1. Úvod... 3 1.1 Národní databáze... 3 2. Základní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O REALIZACI PROTIDROGOVÉ POLITIKY PLZEŇSKÉHO KRAJE ZA ROK 2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA O REALIZACI PROTIDROGOVÉ POLITIKY PLZEŇSKÉHO KRAJE ZA ROK 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA O REALIZACI PROTIDROGOVÉ POLITIKY PLZEŇSKÉHO KRAJE ZA ROK 2009 Krajský úřad Plzeňského kraje Odbor sociálních věcí Zpracovala: Ing. Pavlína Kučerová krajský protidrogový koordinátor Dne:

Více

Ing. Blanka Sunkovská

Ing. Blanka Sunkovská Aktivity it Ministerstva i t dopravy v oblasti dopravní výchovy Ing. Blanka Sunkovská Ministerstvo i dopravy BESIP Aktivity it Ministerstva i t dopravy v oblasti dopravní výchovy Zaměření dopravní výchovy:

Více

Tisková zpráva. Počet lidí bez práce se meziměsíčně zvýšil, meziročně klesl o téměř 89 tis. uchazečů. Úřad práce ČR Generální ředitelství

Tisková zpráva. Počet lidí bez práce se meziměsíčně zvýšil, meziročně klesl o téměř 89 tis. uchazečů. Úřad práce ČR Generální ředitelství Praha, 11. 1. 2016 Počet lidí bez práce se meziměsíčně zvýšil, meziročně klesl o téměř 89 tis. uchazečů K 31. 12. 2015 evidoval (ÚP ČR) 453 118 uchazečů o zaměstnání. To je o 21 754 více než v listopadu

Více

III. Část - Příklady z praxe

III. Část - Příklady z praxe Nasazení bezpečnostních technologií v praxi Luboš Žižka Osnova : I. Část - Náhled situace II. Část - Z policejní i soukromé praxe III. Část - Příklady z praxe I.Část - Náhled situace - poslední roky oficiální

Více

Vyhodnocení bezpečnostní situace ve městě Karviná za rok 2011

Vyhodnocení bezpečnostní situace ve městě Karviná za rok 2011 Vyhodnocení bezpečnostní situace ve městě Karviná za rok 0 Strana / 9 Obsah Název Strana. Policie České republiky Územní odbor Karviná.....5.6.7.8 5 5 6 7 8.9 Celková kriminalita Obecná kriminalita Hospodářská

Více

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O LIBEREC

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O LIBEREC S T A T U T Á R N Í M Ě S T O LIBEREC 1. zasedání zastupitelstva města dne: 29. 1. 2015 Bod pořadu jednání: Program prevence kriminality na rok 2015 pro město Liberec Zpracoval: odbor, oddělení: Bc. Lukáš

Více

Zpráva o činnosti Městské policie Třeboň za rok 2007

Zpráva o činnosti Městské policie Třeboň za rok 2007 Zpráva o činnosti Městské policie Třeboň za rok 2007 1. Úvod Cílem zprávy je předložit ve stručné podobě ucelený přehled činnosti Třeboň za rok 2007. Městské policie 2. Personální oblast Počet pracovníků

Více

Úrazy v roce 2002 z hlediska příčiny a místa vzniku

Úrazy v roce 2002 z hlediska příčiny a místa vzniku Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 8.12.2003 74 Úrazy v roce 2002 z hlediska příčiny a místa vzniku Úrazy jsou traumatické příhody s často rozsáhlými

Více

o nehodovosti na pozemních komunikacích České republiky v období leden až listopad 2008

o nehodovosti na pozemních komunikacích České republiky v období leden až listopad 2008 o ovosti na pozemních komunikacích České republiky v období leden až listopad 2008 Policie ČR za 11 měsíců letošního roku šetřila celkem 147 229, při kte - rých bylo 910 osob usmrceno, 3 504 osob těžce

Více

Dopravní strategie PČRP

Dopravní strategie PČRP Policejní prezidium České republiky Ředitelství služby dopravní policie Dopravní strategie PČRP požadavky na infrastruktury investice do dopravní výstavba dálniční síťe a více rychlostních silnic změny

Více

Hlavní priority a legislativní pozice Sdružení ČESMAD BOHEMIA

Hlavní priority a legislativní pozice Sdružení ČESMAD BOHEMIA Hlavní priority a legislativní pozice Sdružení ČESMAD BOHEMIA Tento materiál popisuje aktuální nejpalčivější problémy silničních dopravců v České republice a nastiňuje návrhy na řešení, které zpracovalo

Více

Mezinárodní výzkum obětí trestné činnosti v Praze v roce 2000

Mezinárodní výzkum obětí trestné činnosti v Praze v roce 2000 INSTITUT PRO KRIMINOLOGII A SOCIÁLNÍ PREVENCI Mezinárodní výzkum obětí trestné činnosti v Praze v roce 2000 Autorka zprávy a garantka výzkumu za Českou republiku: PhDr. Milada Martinková, CSc. Technická

Více

Aplikace osvědčených postupů v prevenci dopravních nehod v České republiky

Aplikace osvědčených postupů v prevenci dopravních nehod v České republiky Aplikace osvědčených postupů v prevenci dopravních nehod v podmínk nkách České republiky Mgr. Zuzana Ambrožov ová Vedoucí samostatného oddělen lení BESIP Ministerstva dopravy Vývoj dopravních nehod v roce

Více

Co je správně? Doplňte slovesa v imperativu. obléknout si obout se. nesvlékat se nezouvat se. svléknout si zout se

Co je správně? Doplňte slovesa v imperativu. obléknout si obout se. nesvlékat se nezouvat se. svléknout si zout se Co je správně? 179/6 1. slunce zuří / září 2. rozzlobený člověk zuří / září 3. člověk, který chce to nejlepší, je náročný / špičkový 4 zboží, které má tu nejlepší kvalitu, je náročné / špičkové 5. situace

Více

Úvod... 3. 1. Prevence kriminality... 4. 1.1. Struktura prevence kriminality... 4. 1.2. Priority a cílové skupiny aktivit prevence kriminality...

Úvod... 3. 1. Prevence kriminality... 4. 1.1. Struktura prevence kriminality... 4. 1.2. Priority a cílové skupiny aktivit prevence kriminality... PLÁN PREVENCE KRIMINALITY MĚSTA ZÁBŘEH 2016 2019 Obsah Úvod... 3 1. Prevence kriminality... 4 1.1. Struktura prevence kriminality... 4 1.2. Priority a cílové skupiny aktivit prevence kriminality... 4 2.

Více

BESIP Libereckého kraje 2012. Roční plán BESIP LK 2012 Vyhodnocení aktivit 2011

BESIP Libereckého kraje 2012. Roční plán BESIP LK 2012 Vyhodnocení aktivit 2011 BESIP Libereckého kraje 2012 Roční plán BESIP LK 2012 Vyhodnocení aktivit 2011 Roční plán BESIP LK 2012 navazuje na strategické dokumenty z oblasti BESIP LK je detailnějším plánem aktivit BESIP LK stanoví

Více

2.15 BEZPEČNOST 2.15.1 KRIMINALITA 2.15.2 ZÁCHRANNÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM. Územně analytické podklady hl. m. Prahy 2008 237

2.15 BEZPEČNOST 2.15.1 KRIMINALITA 2.15.2 ZÁCHRANNÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM. Územně analytické podklady hl. m. Prahy 2008 237 2.15 BEZPEČNOST 2.15.1 KRIMINALITA Praha má stejně jako srovnatelná evropská města vysokou úroveň kriminality. Příčinou je kromě vysoké hustoty zalidnění, anonymity obyvatel i turistů také charakter historického

Více

INFORMACE o stavu bodového systému v České republice PŘESTUPKY A TRESTNÉ ČINY

INFORMACE o stavu bodového systému v České republice PŘESTUPKY A TRESTNÉ ČINY INFORMACE o stavu bodového systému v České republice PŘESTUPKY A TRESTNÉ ČINY Rok 2015 Obsah Návod Ministerstva dopravy Jak nedostat body 3 Souhrn a evidence jednání podle jednotlivých zákonů. 4 Srovnání

Více

Koncepce bezpečnosti silničního provozu v Jihomoravském kraji

Koncepce bezpečnosti silničního provozu v Jihomoravském kraji Koncepce bezpečnosti silničního provozu v Jihomoravském kraji Zpracoval: odbor dopravy Krajského úřadu Jihomoravského kraje www.kr-jihomoravsky.cz Obsah ÚVOD 1 PREVENCE V OBLASTI, JAKO POVINNOST ZE ZÁKONA

Více

STRATEGIE PREVENCE KRIMINALITY OBCE VELKÝ TÝNEC. na období 2015-2018

STRATEGIE PREVENCE KRIMINALITY OBCE VELKÝ TÝNEC. na období 2015-2018 STRATEGIE PREVENCE KRIMINALITY OBCE VELKÝ TÝNEC na období 2015-2018 Zpracoval: Mgr. Filip Raclavský strážník obecní policie Velký Týnec manažer prevence kriminality Velký Týnec říjen 2014 strana 2 OBSAH

Více

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ

POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ I. AKTUÁLNÍ DROGOVÁ SCÉNA V ČR II. NÁVYKOVÉ LÁTKY A LEGISLATIVA III. NÁVYKOVÉ LÁTKY VE ŠKOLNÍM PROSTŘEDÍ DROGOVÁ

Více

Policie ČR, OOP Frýdlant. Prezentace na téma užívání drog není trestný čin, ale

Policie ČR, OOP Frýdlant. Prezentace na téma užívání drog není trestný čin, ale Policie ČR, OOP Frýdlant Prezentace na téma užívání drog není trestný čin, ale Každou společnost provází negativní jev, a to kriminalita. Účinná kontrola by měla být jednou ze základních funkcí demokratické

Více

Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera. Nebezpečné silnice v ČR. Eva Pilsová

Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera. Nebezpečné silnice v ČR. Eva Pilsová Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera Nebezpečné silnice v ČR Eva Pilsová Bakalářská práce 2008 Děkuji mému vedoucímu bakalářské práce panu doc. Ing. Pavlu Šaradínovi, Csc. za poskytnuté

Více

Zpráva o činnosti Městské policie Kojetín. a stavu veřejného pořádku. tel: 776 737 287 - mobil 581 277 409 - záznamník e-mail: sluzebna@mp.kojetin.

Zpráva o činnosti Městské policie Kojetín. a stavu veřejného pořádku. tel: 776 737 287 - mobil 581 277 409 - záznamník e-mail: sluzebna@mp.kojetin. Zpráva o činnosti Městské policie Kojetín a stavu veřejného pořádku tel: 776 737 287 - mobil 581 277 409 - záznamník e-mail: sluzebna@mp.kojetin.cz V Kojetíně 08. 01. 2014 Obsah 1. Úvod do problematiky

Více

NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ

NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY NÁRODNÍ PROTIDROGOVÁ CENTRÁLA SLUŽBY KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ I. II. NÁVYKOVÉ LÁTKY A LEGISLATIVA III. NÁVYKOVÉ LÁTKY VE ŠKOLNÍM PROSTŘEDÍ 1 Charakteristika současné drogové

Více

ANALÝZA POSTOJŮ VEŘEJNOSTI KE KRIMINALITĚ V PLZNI

ANALÝZA POSTOJŮ VEŘEJNOSTI KE KRIMINALITĚ V PLZNI ANALÝZA POSTOJŮ VEŘEJNOSTI KE KRIMINALITĚ V PLZNI 1 Analýza postojů veřejnosti ke kriminalitě v Plzni srovnávací studie Katedra psychologie Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni Odborný garant

Více

1. Globální týden bezpečnosti silničního provozu Organizace spojených národů, 23. - 29. dubna 2007

1. Globální týden bezpečnosti silničního provozu Organizace spojených národů, 23. - 29. dubna 2007 1. Globální týden bezpečnosti silničního provozu Organizace spojených národů, 23. - 29. dubna 2007 Informace o Příručce pro organizátory akcí v rámci Týdne (anotace) V prosinci 2006 vydala OSN Příručku

Více

Poznámka: Znovu a znovu vyvolává otázku o rozdílu mezi zákazu jízdy a diskvalifikace z jízdy.

Poznámka: Znovu a znovu vyvolává otázku o rozdílu mezi zákazu jízdy a diskvalifikace z jízdy. POKUTY a BODOVÝ SYSTÉM v SNR Starý systém Útok: 4 bodů Útok se obvykle zákazu: 34 bodů Útok se odejmutí licence: 57 bodů Nový systém Vážné porušení (útočné): bod Zvláště závažné protiprávní jednání (přestupky

Více

MATERIÁL. pro zasedání Zastupitelstva města Hranic, dne 3. 9. 2015. Navýšení počtu zaměstnanců městské policie o dva strážníky

MATERIÁL. pro zasedání Zastupitelstva města Hranic, dne 3. 9. 2015. Navýšení počtu zaměstnanců městské policie o dva strážníky MĚSTO HRANICE MATERIÁL pro zasedání Zastupitelstva města Hranic, dne 3. 9. 2015 Bod programu: 17 Předkládá: Okruh zpracovatelů: Zpracoval: Rada města Miroslav Mann, velitel městské policie; Komise pro

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI V ROCE 2010

ZPRÁVA O ČINNOSTI V ROCE 2010 ZPRÁVA O ČINNOSTI V ROCE 2010 str. Petr Kropáč velitel Městské policie U nhošť Obsah : 1. Obecná část - Personální stav - Pracovní doba 2. Činnost městské policie - Přestupky - Doprava - Odchyt volně pobíhajících

Více

vyhlašuje ZÁKON ČÁST PRVNĺ Oddíl první Úvodní ustanovení

vyhlašuje ZÁKON ČÁST PRVNĺ Oddíl první Úvodní ustanovení 410 PŘEDSEDA VLÁDY vyhlašuje úplné znění zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z

Více

ZPRÁVA O REALIZACI PROJEKTU PROTIDROGOVÉ POLITIKY V ROCE 2014 Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky

ZPRÁVA O REALIZACI PROJEKTU PROTIDROGOVÉ POLITIKY V ROCE 2014 Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky ZPRÁVA O REALIZACI PROJEKTU PROTIDROGOVÉ POLITIKY V ROCE 2014 Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky PRŮBĚŽNÁ Průběžná zpráva 01.01.2014 31.12.2014 Všechny informace a data uvedená v průběžné/závěrečné

Více

Odbor prevence MP Brno - Prázdninový program v roce 2007

Odbor prevence MP Brno - Prázdninový program v roce 2007 Odbor prevence MP Brno - Prázdninový program v roce 2007 DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ V LUŽÁNKÁCH - STRÁŽNÍCI PRO DĚTI (projekt prevence dopravní nehodovosti dětí - chodců a cyklistů) Na dětském dopravním hřišti v

Více

Úmrtí při dopravních nehodách v České republice

Úmrtí při dopravních nehodách v České republice 1. česko-slovenský pracovní seminář k bezpečnosti dopravy Olomouc 5.2.2009 Úmrtí při dopravních nehodách v České republice Ing. Vladimír POLÁŠEK odbor statistiky obyvatelstva ČSÚ, pracoviště Olomouc Osnova

Více

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Seminář BEZPEČNÁ LOKALITA OSTRAVA 16. června 214 Význam analýzy kriminality Policie ČR již od r. 1974 sleduje stav a vývoj trestné činnosti, a to na

Více

Tisková zpráva. Drogová problematika v Libereckém kraji

Tisková zpráva. Drogová problematika v Libereckém kraji Tisková zpráva Instituce registrovaná Ministerstvem vnitra ČR č.j.: II/s-OS/1-27632/95-R IČO: 63125137 P. Jilemnického 1929 434 01 Most 1 www.mostknadeji.eu Drogová problematika v Libereckém kraji Drogová

Více

PRÁVO a) Vysvětlete, co je to právo, jaký je vztah mezi objektivním a subjektivním právem

PRÁVO a) Vysvětlete, co je to právo, jaký je vztah mezi objektivním a subjektivním právem PRÁVO a) Vysvětlete, co je to právo, jaký je vztah mezi objektivním a subjektivním právem Právo soubor předpisů, podle kterých se organizuje a řídí život lidské společnosti. Právní předpisy závazně určují,

Více

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska

Policejní zpravodaj pro občany Přerovska Policejní zpravodaj pro občany Přerovska 3 / 2015 Obsah zpravodaje: - Statistické ukazatele za rok 2015 - trestná činnost - dopravní nehodovost - Policista z Lipníku nad Bečvou získal republikovou cenu

Více

ÚKOL 3.7 STRATEGIE VLÁDY V BOJI PROTI KORUPCI NA OBDOBÍ LET 2011 AŽ 2012

ÚKOL 3.7 STRATEGIE VLÁDY V BOJI PROTI KORUPCI NA OBDOBÍ LET 2011 AŽ 2012 ÚKOL 3.7 STRATEGIE VLÁDY V BOJI PROTI KORUPCI NA OBDOBÍ LET 2011 AŽ 2012 Na základě úkolu 3.7 Strategie, kterým je Zjištění efektivity při vyšetřování korupce v činnosti Policie ČR, jejímž výstupem má

Více

Tisková zpráva. Nezaměstnaných bylo v dubnu nejméně od ledna 2009. Úřad práce ČR Generální ředitelství. Dobrovského 25 170 00 Praha 7

Tisková zpráva. Nezaměstnaných bylo v dubnu nejméně od ledna 2009. Úřad práce ČR Generální ředitelství. Dobrovského 25 170 00 Praha 7 Nezaměstnaných bylo v dubnu nejméně od ledna 2009 Praha, 9. 5. 2016 K 30. 4. 2016 evidoval celkem 414 960 uchazečů o zaměstnání. To je o 28 149 méně než v březnu a o 76 625 méně než v dubnu 2015. Z celkového

Více

Obecná ustanovení ČLÁNEK 1 - Členství v ÚAMK a nárok na čerpáni asistenčních a dalších služeb: 1) Klubová karta ÚAMK Plus je členským dokumentem Ústředního automotoklubu České republiky (dále jen"úamk"),

Více

Metodický zpravodaj autoškol č. 87/2016 zákony, vyhlášky.

Metodický zpravodaj autoškol č. 87/2016 zákony, vyhlášky. Metodický zpravodaj autoškol č. 87/2016 zákony, vyhlášky. Seznam zákonů, vyhlášek a předpisů vydaných ve Sbírce zákonů ČR, Úředním věstníku EU a v ostatních rezortních předpisech v období listopad 2015

Více