V tomto čísle najdete:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V tomto čísle najdete:"

Transkript

1 Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky prosinec školní rok 2011/2012 V tomto čísle najdete:

2 Vítězové Velišské barvičky Dne se ve škole konala Velišská barvička. Přišlo tam hodně dětí. Každé dítě mělo spoustu nápadů. Vzniklo mnoho hezkých výrobků. Dne skončilo tajné hlasování a proběhlo vyhlášení vítězů. Na 3. místě - se umístila jedna z novinářů - Alenka Dubská!!! Na 2. místě skončila Nela Preisová. A famfára tatatadá!!! Na 1. místě se umístila Míša Tobiášová. Gratulujeme!!!! (Zuzka Fortelková, 3. třída) To není c, to je lízátko! Redakce školního časopisu přeje všem KRÁSNÉ VÁNOCE! Tento časopis vznikl v rámci Novinářského kroužku, který začal fungovat letos v září. Je nás dohromady 9 Špiónů a tohle je naše třetí číslo. Časopis je zdarma. Pokud byste však chtěli nějakým způsobem podpořit rozvoj časopisu, nebo ho obohatit novým nápadem či dokonce vlastním příspěvkem, prosím, kontaktujte p. učitelku Bočkovou

3 Mikulášská besídka Ve čtvrtek se konala v KD ve Veliši Mikulášská besídka dětí ze ZŠBP a MŠ. Součástí byla i výstava vánočních ozdob, které se utkají v soutěži O nej vánoční ozdobu. Besídka začala v 16h a skončila kolem 18h. (Vlastně pro děti skončila až 2.12 kvůli úklidu ). Celkem se uskutečnilo 14 vystoupení. Nejvíc se mi líbilo vystoupení družiny, kterého jsem se sám zúčastnil. Družina zazpívala krásnou písničku Půlnoční od Václava Neckáře z filmu Alois Nebel. Pak přišli čerti s Mikulášem! Děti Mikulášovi říkali básničky nebo zpívali písničky. Já jsem mu zazpíval s Danem Pec nám spadla. Rozdávalo se taky cukroví. Nejlepší byly piškoty polévané čokoládou a s banánem. (Aleš Bacul 4.třída) Mikuláš a čerti na vánoční besídce Bodlák se šel kouknout jestli čerti už jdou a v tom CILILINK a už tam byli!!!ti byli tak hnusní, až mi z toho běhal mráz po zádech. S nimi přišel i Mikuláš a anděl, kteří rozdávali čokoládové adventní kalendáře za básničky nebo písničky. Čerti vzali do pytle Daniela, Matyáše a Honzu Patolána. (Sára Gollová, Kačka Grohová 5. a 2.třída) Mikulášská besídka Mikulášská besídka začala proslovem Bodláka, z kterého jsme si vzali poučení: Prožívej každý den, jako by byl poslední. Vystoupení začalo hrou dramatického kroužku žáků z 2. stupně, kteří hráli O zatoulaném koťátku. Potom vystoupila školka s písničkami jako např. Masožravá kytka, O čertech, vánoční koledy a další. Následovaly Berušky s Kankánem za doprovodu fléten, dále malé flétničky a malá Angličtinka. Potom přišla 1.třída s písmenkovými básničkami a následovala 2.třída s písničkou Já malý přicházím. 3.třída zazpívala a předvedla písničku Káča si chce čerta brát. Čtvrťáci zatancovali na písničku Tři oříšky pro Popelku. Jako předposlední vystoupil kroužek velké angličtiny s písničkou o jídle a nakonec přišla na řadu 5.třída, která se vžila do scénky Járy Cimrmana Dobytí severního pólu. (Sára Gollová 5.třída)

4 Výstava vánočních ozdob Na Mikulášské besídce se uskutečnila výstava vánočních ozdob, které vlastnoručně vyrobili rodiče a děti. Skoro všichni byli namačkaní u stolu plných ozdob. Nebyly to jenom ozdoby na vánoční stromeček, ale byly tam i dekorace na stoly atd. Mně se líbily třeba dvě ozdoby, které vypadaly jako smajlíci,ale myslím si, že to vyhraje perníková chaloupka od paní Dubské. Ale všechny ozdoby byli nádherné, ať byli z čehokoliv. (Radek Hadinec 5.třída) Dražba vánočních ozdob V listopadu byla vyhlášena soutěž O nejvánočnější vánoční ozdobu. Všechny ozdoby byly vystaveny nejprve v na Mikulášské besídce a poté na chodbě školy. Po dobu trvání výstavy probíhalo tajné hlasování. A pak na Vánoční dílně byla vyhlášená ta vítězná a proběhla dražba všech ozdob. Získané peníze budou věnovány opuštěným dětem do zařízení Klokánek. Dražbu vedl obratně Bodlák. U každé ozdoby zdůraznil její zajímavost. Největší zájem byl o perníkovou chaloupku a ozdobený stromeček v květináči. Nemilosrdná rvačka se strhla o moderní skleněný svícen a fialovou svíčkou a korálky. Dražba byla velice zajímavá akce. Všichni zúčastnění se dobře bavili a měli radost ze zakoupených vánočních ozdobiček a z prospěšného činu. (Adam Řezníček, 3.třída) Vánoční dílna V sobotu 10. prosince jsme se sešli ve škole na Vánoční dílně. U paní učitelky Bočkové jsme vyráběli svícínky nebo kapry technikou quilling ( spirálky z papíru), u paní učitelky Málkové čajové hvězdičky a pletli jsme z papírových roliček hvězdičky a stromečky. U paní učitelky Veselé jsme tvořili svícen z malých dřevěných špalíčků, které jsme lepili do tvaru hvězdičky. U pani učitelky Provazníkové jsme vystřihovali vločky z papíru. Přijela i paní Machová s korálky, u které jsme si mohli vyrobit např. náušnice, náhrdelníky či náramky. Vařil se tam čaj, jedlo cukroví, nebylo tam příliš mnoho lidí a hezky se tam posedělo. (Alena Dubská 5.třída.)

5 Vystoupení v domě seniorů v Jičíně Ve čtvrtek 15. prosince se konalo vystoupení v domě seniorů v Jičíně. Ještě před tím než se nashromáždili všechny děti, zahrál nám pan učitel Kůs pár písniček. První vystoupily Berušky se skladbou CAN CAN za doprovodu fléten. Jako druzí vystoupili žáci 4. třídy s písničkou z pohádky Tři oříšky pro Popelku, na kterou tancovali valčík. 2.třída zazpívala koledu Já malý přicházím koledovat. Po 2. třídě přišli zatancovat břišní tanečnice břišní tanec za doprovodu tónů arabské hudby. Po břišních tanečnících zpívala a tancovala 3. třída písničku Čert a Káča. Potom přišla Terka Havlová zahrát na flétnu s hudebním doprovodem skladbu Labutí jezero. Nakonec zazpívali všechny děti vánoční koledy. Také k tomu přidaly novou písničku Půlnoční od Václava Neckáře z filmu Alois Nebel. Na závěr šly děti obdarovat seniory dárečky. Seniorům se ty dárečky moc líbily. Za vystoupení jsme dostali malou sladkou odměnu - lízátko. (Aleš Bacul 4. třída) Zpívání v Bystřici V sobotu 10. prosince odpoledne ZŠBP navštívila se svým vystoupením Bystřici. Páťáci hráli Cimrmanovo Dobytí Severního pólu, flétničky zapískali Cancan, prvňáčci přednesli básničky a druháci zazpívali Já malý přicházím koledovat. Nakonec všechny děti zazpívali vánoční koledy a jako bonus písničku Půlnoční, která se nám moc líbí. (Kačka Grohová, 2. třída)

6 Terka Rozmanová (4.): LPS a deník. Míša Havíř (4.): PSP2(XB), horu kostek. Míša Tobiášová (3.): LPS a LPS domek. Lada Pelcová (3.):ZOOBLES,LPS. Vojta Prachař (5.): lego, heroika. Natálka Samková (4.): LPS dům LPS. Aleš Bacul (4.): peníze, retrorádio, DVD přehrávač. Alča Dubská (5.): Pejska a zdraví. Ráďa Hadinec (5.): Play station2. Pan učitel Kůs: Svatej pokoj sobě a lidem, které mám rád. A svět bez novinářů. Bodlák: Aby se lidem, u kterých je to zapotřebí, rozsvítilo, aby byli všichni pokud možno zdraví a aby lidi k sobě byli slušní a měli se rádi. Paní učitelka z MŠ: Pro všechny zdraví a aby se děti měly rády. Paní učitelka Bočková: Aby si všichni prožili Vánoce v klidu a pohodě. 24. je Štědrý den, tak se veselme! Přijede k nám Ježíšek, tak se veselme! Přinese nám dárky, tak se veselme! Přijde s ním i anděl s čertem, tak se trošku bojte! O Vánocích je všem hej, tak se veselme! (Zuzka Fortelková, 3.třída) Barbora Barbora je tradiční zvyk v České republice. Děti si chystají punčochy na kliku od okna. Zlobivým dětem dává do punčochy: uhlí, brambory, cibuli a jiné laskominy. Hodným dětem: bonbóny, žvýkačky, hračky. Chodí večer, když všichni spí. Pani učitelka jí prý viděla a říkala, že je tak ošklivá, že jí nikdy už vidět nechce!!!!!!!! (Alča Dubská, 5.třída).

7 (Připravila Eliška Prachařová, 3. ročník) Dánsko V Dánsku si o Vánocích zdobí dům postavičkami skřítku, kterým se říká NISSER. Jsou různě velcí, mají špičatou čepičku a jsou oblečeni do dánských národních barev (červená, bílá). Tito skřítci nadělují večer 24. prosince dárky. Švédsko Ve Švédsku nosí vánoční dárky přihrbený dědeček JULTOMTEN, za pomocí skřítků JULNISSAR Je zvykem na dárky místo jména obdarovaného napsat krátký verš, který charakterizuje danou osobu, která se má podle toho o svůj dárek sama přihlásit. Belgie: V Belgii slaví podobně jako v Nizozemsku více svátek sv. Mikuláše než Vánoce. Nejtypičtější pochoutkou vyhrazenou jen pro vánoční tabuli je vánoční poleno. Je to měkká pěnovitá pochoutka naplněná krémem a zvenčí ozdobená čokoládou tak, že připomíná poleno. Polsko V různých částech Polska se jedí různé vánoční pochoutky: např. pro Slezsko je typická moczka namočený perník s ořechy, mandlemi a sušeným ovocem a také makůvky rohlík máčený ve sladkém mléce a obalovaný v máku. Typická je také kutia jejím základem je pšenice, med, rozinky, mandle atp. Řecko: V Řecku se o Vánocích podává krůta a kaštanovou nádivkou, mleté maso a piniové oříšky. Někdy se peče sele, jehně nebo ryby. Dárky nosí Mikuláš až na přelomu roku. Podle pověsti zachraňoval potápějící se lodě, a tak mu z vousů crčí slaná voda. Havaj Na Havaji prý panuje zvyk pořídit si na Vánoce domů akvárium s ostencem běloskvrným. Domorodé jméno této ryby je humu-humu-nuku-nuku-a-pua-a.

8 Rozhovor s Michalem Havířem(4.) Ne. Alenka v hradě duchů. 4) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? Záleží jakou. 5) Vedeš si čtenářský deník? Rozhovor s Jirkou Pišlem(3.) Trochu. Jirka v hlavní roli. Líbí. Komiks. 5) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? Měsíc. Rozhovor s Anežkou Štěpánkovou (4.) Golemovy pověsti/povídky. Dobrodružné. 5) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? Dlouho. Rozhovor s Matyášem Lacinou(2.) Ferdu Mravence. Dobrodružné a pohádky. 5) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? Nevím. Rozhovor s Terkou Rozmanovou (4.) Baba Jaga. Dobrodružné. 5) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? 3-4 týdny. Rozhovor s Nikčou Poláčkovou (4.) Anička ve městě. Dobrodružné. 5) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? Týden. Ano. Rozhovor s Janem Šimkem(1.) Pohádky. O vědě. 5) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? Záleží, jak je dlouhá. Ještě ne. Rozhovor s Radkem Tobiášem (5.) Pohádky. Komiksy a dobrodružné. 5) Jak dlouho ti trvá přečíst knížku? Záleží jakou.

9 16.Prosince - Skypování s belgickou školou Tohoto dne si naše 3. a 5. třída skypovala se třemi třídami z belgické školy. Zpívali jsme Tichou noc. Nejdříve oni ve vlámštině a potom my v češtině, dále česky Štěstí zdraví, pokoj svatý a Belgičané nám ještě zazpívali o vánoční kouličce. Potom jsme se ptali na různá slova, jak se u nich řeknou např: Vánoce, vánoční stromeček, Ježíšek, sněhová koule atd. (Sára Gollová, 5.třída) WEBOVÉ STRÁNKY PROJEKTU AKTUALIZOVANY V prosinci byly aktualizovány naše webové stránky projektu, kde se můžete podívat na nová videa a informace. Videa jsme připravili jako návod na písničku Na tý louce zelený a hru Skákání přes gumu, které se budou učit děti v našich partnerských školách v rámci Českého projektového měsíce. Také se můžete podívat na prezentaci o Českém sportu. Na prezentacích pracovali žáci 5. ročníku v rámci SMK. Podklady dodaly všechny třídy, které nasbíraly informace o různých sportovních odvětvích v rámci listopadového projektového týdne Česko Sport. Součástí je i kvíz o českém sportu, kterým chceme otestovat naše partnery

10 Tajné mizení Honza Klíma z naší třídy má asi pero jako zmizík, protože mu najednou půlka sešitu Zážitku někam zmizela. Také z Písanky půl zmizelo. Kdo ví, možná to udělali ufoni. Co myslíte vy? (Eliška Prachařová, 3.třída) Záhada mizícího pera vyřešena!!! Jednou Honzovi Klímovi zmizela půlka sešitu, pak se to stalo i dalším dětem, které mají tohle pero. Je to pero, co má na druhém konci gumu místo zmizíku. Udělali jsme pokus. Zjistilo se, že když se sešit dá k teplu, tak napsané zmizí. Lada z naší třídy ještě zjistila, že když se to naopak dá do studena, objeví se to zpět!!! (Adam Řezníček, 3.třída) Býk Zbyněk V Rabyni žil býk Zbyněk, který byl moc malý a neměl ocas. Proto se mu býci z Přibyslavi a Bydžova smáli. Býk byl nešťastný. Rozhodl se skočit z mostu, ale pod mostem zrovna projela loď s peřinami. Taky chtěl plavat se zavázanýma nohama. Tak skočil do vody, ale spadl na vynořující se ponorku. Už to vzdal, když tu nějak u něho zastavilo auto. Z něj vystoupili dva pánové, vzali ho na ostrov, kde žili samí bezocasí malí býci. Tam se mu líbilo a už se nikdy nevrátil do Rabyně. (Eliška Prachařová, 3.třída) O kobyle a býkovi Byla jedna kobyla a býk, kteří se potkali v pondělí v Olešnici. Býk se jmenoval Zbyšek a příjmením Zbyněk. Kobyla byla Marta Babyková. Rozhodli se vydat na výpravu kolem světa. Když byli v Africe, tak si pronajali příbytek, ve kterém měli nábytek, jedli pizzu a zbytky si ukládali do baťohu na cestu. Když jeli do Anglie tak udělali to samé a četli si v knížce jejich obyčeje. A když se vydali..ale promiňte, kdybych vám řekl všechny jejich dobrodružství, tak bych popsal nejméně 100 knih! Ale jestli chcete, můžu vám říct, co se s nimi nakonec stalo. Usídlili se v České Republice! ( nenovinář Jirka Pišl, 3.třída)

11 (Připravili Sára a Ráďa, 5. ročník) Pane šéf, můžete mi dát zítra volno? ptá se v práci pan Urbánek. Manželka chce, abych jí pomohl s vánočním úklidem. Z takového důvodu vám přece nebudu dávat volno! rezolutně to odmítne ředitel. Děkuji, oddechne si zaměstnanec. Věděl jsem, že je na vás spolehnutí. Baví se tři ženy, co daly manželům k Vánocům. Koupila jsem manželovi věc, co udělá stovku za 10 sekund je to Honda. Já mu koupila věc, co udělá stovku za 5 sekund je to Porsche! Třetí je trumfuje: Já mu koupila věc, co udělá 200 za sekundu je to osobní váha! Mami, můžu mít na Vánoce psa? Na to zapomeň! Budeš mít kapra jako ostatní. Na Vánoce křičí malý Filípek přes celý byt na maminku u sporáku: Mamí, mamí, stromeček hoří! Říká se, svítí, a ne hoří, poučí ho matka. Chlapeček za chvíli zase začne křičet: Mamí, mamí, záclony už také svítí! OSMISMĚRKA (Zuzka, Eli a spol.) Návod Vyhledejte a vyškrtejte následující slova a ze zbylých písmen vám vyjde tajenka Např.: anděl

12 panem učitelem Kůsem (autorem přílohy) Baví Vás skládání? - Baví. Jak dlouho se tomu věnujete? - Již od dětství. Od kdy vymýšlíte své vlastní motivy? - Od pokročilého modelářského věku. Věnujete se tomu často? - Ne. Co právě teď vyrábíte? - Bystřický kostelíček. Uvažujete o vzniku modelářského kroužku? - Pokud bude zájem, tak určitě ano. Práce s výrobou vlastních modelů zlepšuje dětem jemnou motoriku a prostorovou představivost. (Vojta Prachař, 5.ročník) Pan učitel Kůs je autorem všech našich úžasných příloh. Určitě mu udělá radost, když mu každý přinesete svůj výtvor ukázat! Nástup do školy v úterý

13 Vyplněný kupón házejte do do schránky označené Špión. V dalším čísle se dozvíte, kdo vyhrál!!! Cena pro vítěze z tohoto čísla DVD!!! Jméno a příjmení: Třída: Najdi skrytá slova, zakroužkuj a opiš na linku. Jirko, meta je támhle. Táta mi dá Reka, mého nového psa. Byl s ní hodně spokojen. Máme rádi hodně sněhu, láká nás. (Vojta Prachař a Aleš Bacul, 5. a 4. ročník) 1. Nejvěrnější přítel člověka. 2. COMPUTER česky. 3. Kam zvou kluci holky? 4. Padá to v zimě z nebe. 5. Matka Ježíška. 6. Náš kontinent. 7. Horký nápoj. 8. Poslední den v týdnu. 9. Pokrm ve tvaru copu. (Radek Hadinec, 5. třída a spol Špiónů)

V tomto čísle najdete:

V tomto čísle najdete: Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky únor/březen školní rok 2011/2012 V tomto čísle najdete: Správné řešení z minulého čísla Osmisměrka: MÁME RÁDI ZVÍŘATA Křížovka: SUPHI Správnými řešiteli

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ Prosinec 2013 leden 2014 ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, tak zase po roce máme tu Vánoce. Pokusíme se vás naladit vánočně laděným

Více

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME ročník 7/ číslo 1 (13) Základní škola Mokrá únor 2014 strana 1 Opět vás zdravíme, neuvěřitelně po třinácté. Co k tomu dodat? Že by dneska stručně? Tady to máte rovnou horké z tiskárny, tak lehce pofoukat

Více

Školní časopis Základní školy Kuželov. lní rok. ročník 5 číslo 1

Školní časopis Základní školy Kuželov. lní rok. ročník 5 číslo 1 olní časopis Základní školy Kuželov ročník 5 číslo 1 Takový obyčejný všední den.. Nastartováním auta a zmáčknutím tlačítka slovenské stanice Evropa 2 začíná má cesta do práce. Vracovem projíždím pouze

Více

Co na vás čeká uvnitř čísla

Co na vás čeká uvnitř čísla Co na vás čeká uvnitř čísla o Osmínku v rozhlase o meteorologické stanici na střeše 8.ZŠ a další zajímavé rozhovory, reportáže, hádanky, tipy, perličky, vtipy, sportovní úspěchy, sudoku pohádka do pohádkové

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

Osmínek tajenky, vtipy, najdi rozdíly náměty na volný čas, recenze, reportáže

Osmínek tajenky, vtipy, najdi rozdíly náměty na volný čas, recenze, reportáže Co na vás čeká? Osmínek tajenky, vtipy, najdi rozdíly náměty na volný čas, recenze, reportáže 1 Úvodník Milí čtenáři! Je těsně před Vánocemi, na které se asi všichni moc těšíme. Naši redaktoři a hlavně

Více

Bobování Divadlo Hasiči

Bobování Divadlo Hasiči Bobování Zima nás trošku překvapila svým brzkým nástupem v plné polní. Však také zasněžené silnice a neuklizené chodníky potrápily všechny cestující v metropoli. Ne však děti! Sněhová nadílka pro ně znamená

Více

Co se staví ze sněhu?...

Co se staví ze sněhu?... ŠKOLNÍ ČASOPIS č. 3 2009/2010 1. Usušená tráva e 2. Poslední den v týdnu n 3. Polední jídlo d h y a o r 5. Psí domek 6. Zvíře s chobotem l a 4. Svítí v noci na obloze 7. Otec princezny o 8. Ovoce Co se

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Učíme se pro život aktivně a interaktivně (reg. č.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Učíme se pro život aktivně a interaktivně (reg. č. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Učíme se pro život aktivně a interaktivně (reg. č. CZ.1.07/1.1.36/03.0004) - 1 - - 2 - Milí spolužáci, učitelé

Více

Občasník ZŠ Krčín 3/13-14 Cena 5,- Kč

Občasník ZŠ Krčín 3/13-14 Cena 5,- Kč Občasník ZŠ Krčín 3/13-14 Cena 5,- Kč Zbývá jen pár dní do nejkrásnějších svátků v roce Vánoc. Dovolte mi, abych všem našim čtenářům a příznivcům popřála za celou redakci Šťastné a Veselé a v novém roce

Více

Obsah REDAKCE. http://www.zsamschlum.cz/zs/skolni-casopis. 1. Obsah. Šéfredaktorky: Denisa Tomášková Gabriela Kalinová. Grafik: Roman Kotrbáček

Obsah REDAKCE. http://www.zsamschlum.cz/zs/skolni-casopis. 1. Obsah. Šéfredaktorky: Denisa Tomášková Gabriela Kalinová. Grafik: Roman Kotrbáček Obsah 1. Obsah 2. Vánoční tradice 3. Jarmark a den otevřených dveří 4. Anketa o nejoblíbenější vánoční cukroví 5. Čerti a soutěţ Zkusme si to 6. Dravci 7. Kříţovka 8. Florbal a Borec Sedlčan 9. Vánoční

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2011-2012 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2011... 6 Slavnostní uvítání prvňáčků... 7 Adaptační kurz 1. ročníků... 7 Návštěva ze zahraničí... 8 Říjen 2011...

Více

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ x xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Ptáček Bonzáček 3. číslo školního časopisu žáků z 9. ročníků

Ptáček Bonzáček 3. číslo školního časopisu žáků z 9. ročníků Ptáček Bonzáček 3. číslo školního časopisu žáků z 9. ročníků Úvodní slovo Ahoj čtenáři. Podzim uběhl jako voda, a jak už jistě víte, jsou tu Vánoce. tímto bych Vás chtěl přivítat u vánočního vydání Ptáčka

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

Dopravní hřištějednou

Dopravní hřištějednou K O E Ň Á Č E K Ahoj kluci a děvčata,prázdniny už jsou za námi a dokonce i víc jak tři měsíce školy. Všichni se již určitě těšíte na Ježíška, na dárky, nebo také na sníh a zimní radovánky. Doma už začíná

Více

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 číslo 43 červenec - listopad 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Milí čtenáři, při psaní těchto úvodních řádek jsem si uvědomil, že jsem zapomněl do krmítka nasypat

Více

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se po Novém roce. Na fotu čertíci z 3. B, Petra z 9.B a šikovní moderátoři na soutěži Slavíci

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se po Novém roce. Na fotu čertíci z 3. B, Petra z 9.B a šikovní moderátoři na soutěži Slavíci 1 Stalo se 27.11. jela 4. třída do divadla v Kolíně na Pověsti české 28.11. se konal tradiční průvod adventních světýlek 3.12. jela 7A,B do Prahy na exkurzi do Muzea Karlova mostu a Muzea Karla Zemana

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

časopis žáků Mateřské školy a Základní školy Želešice

časopis žáků Mateřské školy a Základní školy Želešice časopis žáků Mateřské školy a Základní školy Želešice ROČNÍK 1 4. PROSINEC 201 3 číslo: ČTYŘI České Vánoce Vánoce jsou u nás považovány za nejdůležitější svátek. Jsou slaveny 24., 25. a 26. prosince, ale

Více

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010) ročník 3/ číslo 1(5) Základní škola Mokrá únor 2010 strana 1 Neuvěřitelné se opět stalo skutkem. Vyšlo to. A vyšlo další číslo časopisu. Tak na to koukněte, pěkně si počtěte. ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

Více

TORNÁDO 2/2012 2/2012

TORNÁDO 2/2012 2/2012 2/202 OBSAH Slovo úvodem... 3 Vánoční výstavam v domě zahrádkářů... 4 Dramika... 4 Rozhovor s Erikou... 5 Hvězda z naší školy... 6 Z tvorby našich žáků... 7 Anglické okénko... 8 Zajímavá data... 9 Dopis

Více

Jak se slaví Vánoce v ostatních zemích?

Jak se slaví Vánoce v ostatních zemích? 2010-2011 Vánoce Dostáváte rádi dárky? Nezáleží na věku, ať jsi mladý,starý,velký nebo malý, všichni se určitě těšíme na Vánoce. Už jako malá holčička jsem toužebně očekávala příchod Ježíška. Věřila jsem

Více

Ahoj holky, kluci a všichni ostatní čtenáři!

Ahoj holky, kluci a všichni ostatní čtenáři! 1 Ahoj holky, kluci a všichni ostatní čtenáři! Rok 2011 nám neúprosně utíká a Vánoce se kvapem blíží. Všichni se těšíme na krásné sváteční chvíle plné vánočních písniček, koled a světel adventních svíček.

Více

autor: David Martinka (5. ročník)

autor: David Martinka (5. ročník) autor: David Martinka (5. ročník) Milí spolužáci, jsme rádi, že jste si koupili už šesté číslo našeho časopisu. Ve vánočním Poškoláčkovi se můžete těšit na obvyklé rubriky a také malý dáreček. Ty pro Vás

Více

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B. Úvodní slovo Vítáme všechny čtenáře! Vánoce u nás doma jsou nejkrásnější věc na světě. Na Štědrý večer se všichni těší, protože dostanou něco pod stromeček. A naše kočka Nellyna se taky těší, i když neví,

Více

Kvasnice číslo 16, ročník 2008. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 16, ročník 2008. Ze školních lavic 16 2008 Ze školních lavic Prvního září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Při této příležitosti jsme ve škole poprvé přivítali jedenáct nových prvňáčků. V osm hodin jsme se sešli ve třetí třídě

Více