VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU VÝSTAVBA S

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU VÝSTAVBA S"

Transkript

1 VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITA OD SPOLEČNOSTI HARTL HAUS

2 2 OBSAH HARTL HAUS PŘEDČÍ VAŠE OČEKÁVÁNÍ. Výstavba s inteligentní kvalitou 3 Vaše výhody u HARTL HAUS 4 Rakouská kvalita 6 Stabilní konstrukce 10 Klima:aktiv know how 16 Individuální plánování 20 Vše pod jednou střechou 24 Spokojenost zákazníků 30 Největší výhody 36 Časté dotazy 37 Impressum 39 KR Dir. Roland Suter jednatel a společník správa, marketing, vývoz Dir. Peter Suter jednatel a společník technika, závod Váš vysněný dům je pravděpodobně největší investicí ve Vašem životě. Přirozeně je s ním spojeno mnoho očekávání. Konečně, za své peníze chcete jen to nejlepší. Dům v nejlepší kvalitě, profesionálně zpracovaný a precizně smontovaný. Zkrátka a dobře: Očekáváte, že budete SPOKOJENÍ! U firmy HARTL HAUS můžete očekávat ještě více. To potvrzuje i nejnovější průzkum spokojenosti našich zákazníků působivých 97,1 % zákazníků firmy HARTL HAUS je spokojeno s kvalitou svého domu, servisem a průběhem zakázky, a to v průběhu projektové a stavební fáze i po ní.v Rakousku absolutně jedinečný výsledek! Čím to je? HARTL HAUS prosazuje výstavbu s inteligentní kvalitou.to znamená: Ještě více než ostatní klademe důraz na nekompromisní kvalitu. To je patrné a hmatatelné u každého domu HARTL HAUS. Přesvědčte se sami při návštěvě některého z našich vzorových domů. Jménem našeho týmu Vám již nyní přejeme hodně radosti a spokojenosti svaším domem HARTL HAUS. KR Dir. Roland Suter Dir. Peter Suter

3 3 VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU JEDINEčNÝ PŘÍSLIB KVALITy OD FIRMy HARTL HAUS. > Při výstavbě spojujeme inteligenci s kvalitou. Nekompromisně a z nejhlubšího přesvědčení. > Přemýšlíme prostě více dopředu než ostatní. > Určujeme si vyšší měřítka kvality než ostatní. > Pracujeme s ještě větším nasazením než ostatní. > Chceme naše zákazníky vidět ještě spokojenější než ostatní. Dnes, zítra i za 50 let. Postavit dům umí mnozí. Postavit dům s inteligentní kvalitou však umí pouze firma HARTL HAUS. Proč to můžeme tvrdit? Z čeho poznáte naši inteligentní kvalitu? Co děláme jinak než ostatní? HARTL HAUS se již odedávna snaží vyrábět montované domy v té nejlepší kvalitě. Mnohé z našich inovací v průběhu posledních desetiletích naši branži výrazným způsobem ovlivnilo a změnilo. Pojmem inteligentní kvalita chceme zdůraznit to, co již léta pro naše zákazníky dennodenně realizujeme. VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU PRO NÁS ZNAMENÁ: - zpracovat s maximální dokonalostí a přesností vysoce kvalitní a ekologický materiál podle nápadů pro bydlení, které jsou překvapivě praktické, energeticky úsporné a komfortní. - vyrábět převážně z tuzemských rakouských materiálů, a tak podporovat domácí produkci. - poskytnout našim zákazníkům absolutní volnost při plánování, aby se splnily jejich individuální sny o bydlení. - zaručit komfort při výstavbě v duchu naší zásady vše z jedné ruky. - promítnout do každého jednotlivého domu zkušenosti z více než 110-leté tradice výstavby montovaných domů. - budovat domy trvalé kvality pro celé generace. - myslet vždy o krok dopředu před ostatními. PRO VÁS VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU ZNAMENÁ: BUDETE PATŘIT K NEJSPOKOJENĚJŠÍM ZÁKAZNÍKůM V OBLASTI MONTOVANÝCH DOMů V RAKOUSKU! Bližší informace najdete na internetové adrese Nezávislá zákaznická anketa, kterou provedl renomovaný institut pro výzkum trhu SENSOR, potvrdila a předčila naši roční studii vypracovanou v rámci certifikace ISO: 97,1 % našich zákazníků je se svým domem HARTL HAUS spokojeno.tento výsledek je jedinečný a dává Vám jistotu, že s domem HARTL HAUS postaveným v inteligentní kvalitě zrealizujete sen o vlastním domě, a to tak, jak jste o tom vždy snili.

4 4 VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU TU NAJDETE POUZE U FIRMY HARTL HAUS 97,1% SPOKOJENOST ZÁKAZNÍKů Tento výsledek je v Rakousku naprosto jedinečný! Našich více než majitelů domů HARTL HAUS je spokojených s kvalitou svého domu i se servisem a průběhem zakázky, a to před projektovou a stavební fází, během ní i po ní. Díky tomu jsou nejspokojenějšími rakouskými zákazníky v oblasti produkce montovaných domů. Více si o tom můžete přečíst od strany 30. RAKOUSKÁ KVALITA HARTL HAUS používá výlučně nejlepší tuzemské suroviny a zpracovává je ve výrobní hale v dolnorakouském Waldviertel, která je vybavená vlastním nejmodernějším zařízením. Pro maximální kvalitu a tvorbu tuzemské hodnoty z produkce.více si o tom můžete přečíst od strany 6. PERSPEKTIVNÍ ENERGETICKÁ A EKOLOGICKÁ KOMPETENCE Trend současné doby zní: stavět ekonomicky a ekologicky. Proto zpracováváme výhradně dřevo z našeho regionu a přírodní a zdravé stavební materiály. Mimo to klademe maximální důraz na inteligentní plánování domu se sílou slunce a nabízíme rozsáhlý sortiment alternativních dřevěných systémů. Výstavba, která šetří zdroje, neznamená u firmy HARTL HAUS pouhá slova, nýbrže je již dlouhou dobu standardem. Více si o tom můžete přečíst od stránky 16. INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ VAŠEHO VYSNĚNÉHO DOMU Vezměte si tužku, papír, přizvěte Vašeho architekta a přesně podle Vašich představ si naplánujte Váš vysněný dům. Naše stěnové konstrukce a rozpětí stropů poskytují naprostou svobodu při plánování. Nezávisle na tom, jak neobvyklý Váš dům snů je my z firmy HARTL HAUS neznáme žádné limity a postavíme Váš dům přesně tak, jak si přejete. Více si o tom přečtěte od strany 20.

5 5 SOUčáSTÍ PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE (ZA PŘÍPLATEK) JE SAMOZŘEJMĚ VÝPOčET ENERGETICKÉHO PRŮKAZU BUDOVy STABILNÍ KONSTRUKCE PRO GENERACE Díky inovačním stěnovým konstrukcím s nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi, ekologickým materiálům a standardnímu trojitému zasklení všech oken a terasových dveří je dům HARTL HAUS extrémně stabilní a energeticky úsporný. Pozdější přestavby či dostavby lze přesto snadno realizovat tak, aby Váš dům vždy odpovídal potřebám příslušné generace. Více si o tom můžete přečíst od strany 10. VŠE Z JEDNÉ RUKY U firmy HARTL HAUS dostanete pro kompletní výstavbu domu svého osobního manažera stavby. To není jen praktické, nýbrž i poměrně inteligentní, neboť tato osoba profesionálně a z časového hlediska účinně koordinuje veškeré práce. Veškeré podrobné informace k Vašemu vysněnému domu jsou v jeho kompetentních rukách. A je Vám kdykoliv k dispozici, aby zodpověděl a zpracoval Vaše požadavky, dotazy a přání. Více si o tom můžete přečíst od strany 24. VŠE POD JEDNOU STŘECHOU Kromě toho Vám firma HARTL HAUS nabízí okna, dveře, schody, nábytek, zimní zahrady a balkony z vlastní výroby. Tím si zajistíte nejvyšší kvalitu ve všech oblastech. JEŠTĚ VÍCE VÝHOD U HARTL HAUS NALEZNETE NA STRANĚ 36

6 6 100% DOMáCÍ VÝROBA VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU JE VÝBORNÁ PO CELé EVROPĚ Montované domy v absolutní špičkové kvalitě jsou žádané nejen v Rakousku, nýbrž po celé Evropě. HARTL HAUS již léta vyváží domy s inteligentní kvalitou do zemí našich sousedů Německa, Švýcarska, Itálie, České republiky a Maďarska. Četná vyznamenání v podobě evropských pečetí kvality a značek kontroly potvrzují nejvyšší nároky, které my sami klademe na kvalitu naší práce a výrobků.

7 7 NĚMECKO ČESKÁ REPUBLIKA RAKOUSKO MAĎARSKO ŠVÝCARSKO ITÁLIE ISO 9001:2000 Tato nezávislá certifikace potvrzuje, že firma HARTL HAUS splňuje veškeré požadavky na řízení kvality podle ISO 9001, a její práce je tedy zvlášť zaměřena na zákazníka a kvalitu. RAKOUSKO klima:aktiv Společnost HARTL HAUS se v roce 2004 stala jedním z prvních partnerů Spolkového ministerstva zemědělství, lesnictví, ochrany životního prostředí a vodního hospodářství vyrábějících montované domy s technologií klima:aktiv, a tím se zavázala k rychlému zavádění ekologických technologií a služeb. Austria Gütezeichen a quality austria Značka pro pravidelně prověřovanou rakouskou kvalitu s převážně domácí produkcí. Rakouský svaz montovaných domů Jedinou rakouskou značku kvality pro kompletní stavební díla mohou používat pouze členové Rakouského svazu montovaných staveb. Značka je umístěna na všech základních stavebních prvcích, které opouštějí výrobní závod HARTL HAUS. Waldviertel Značka nadprůměrné kvality z Waldviertel, ke které se společnost HARTL HAUS zavázala. NĚMECKO RAL HARTL HAUS je členem Spolkového sdružení kvality montovaných staveb a domů reg. sdružení (BMF), které je jako sdružení kvality německého institutu RAL pro zajišťování kvality a značení pravidelně kontrolováno a certifikováno. Effizienzhaus Tuto novou značku kvality udílí agentura Deutsche Energieagentur dena a vyznamenává tak domy se zvlášť nízkou energetickou spotřebou. Značka Effizienzhaus agentury dena může být používána pouze po předložení průkazu kvality v podobě energetického průkazu s pečetí kvality dena. ŠVÝCARSKO Minergie Značka kvality hospodářství, kantonů a spolku pro nové budovy a modernizované staré stavby vyznačující se vysokým komfortem bydlení a nízkou energetickou spotřebou. V MEZINÁRODNÍM MĚŘÍTKU IQNet HARTL HAUS je partnerem této globální sítě pro certifikaci řízení. Na základě toho jsme povinni dodržovat mezinárodní normy týkající se posuzování a certifikace systémů řízení kvality podle ISO 9001:2008. CE Značka CE (Conformité Européenne) podle práva EU umístěná na našich výrobcích potvrzuje, že všechny části odpovídají platným evropským směrnicím týkajícím se daného výrobku. Společnost HARTL HAUS získala jako první rakouský podnik Evropské technické schválení (ETZ) pro stavební sady u dřevěných rámových konstrukcí. Na základě tohoto schválení je udělena značka CE. ITÁLIE KlimaHaus Tímto označením se v Itálii certifikují budovy vyznačující se nízkou energetickou spotřebou, vysokým komfortem bydlení a aktivní ochranou klimatu. MAĎARSKO EMI EMI nezisková organizace pro kontrolu kvality a inovace ve stavebnictví. Jedná se o technické schválení výrobků pro Maďarsko. Takto se prověřují a schvalují veškeré stavebně-fyzikální hodnoty (požár, teplo, hluk) a stavebně-technické vlastnosti výrobku.

8 8 RAKOUSKá HISTORIE ÚSPĚCHU TRVAJÍCÍ JIž DéLE NEž 110 LET Mnoho cenných zkušeností firmy HARTL HAUS a know how získané v průběhu všech těchto let jsou základem vysoké kvality, ve které HARTL HAUS staví své domy. K důležitým milníkům více než 110-leté historie podniku patří: 1897: Wenzel Hartl zakládá malý tesařský podnik. 1910: První montovaný dům HARTL HAUS. 1924: Založení dnešního firemního sídla v Echsenbachu, Dolní Rakousy. 60. léta: HARTL HAUS je prvním výrobcem na vzkvétajícím trhu montovaných domů. 1979: HARTL HAUS je zakládajícím členem Rakouského svazu montovaných staveb. 1985: HARTL HAUS se spojuje se společností TALOT AG pod obchodním vedením Rolanda a Petera Suterových. 90. léta: HARTL HAUS přichází s novinkami jako je ekologická stěna, stěna Powertherm a použití biologických sádrovláknitých desek. HARTL HAUS dosahuje rekordních obratů a v roce 1993 zřizuje v Echsenbachu nové centrum vybavení s nabídkou a vzorky ke všem zákaznickým domům. HARTL HAUS expanduje do Německa, jižního Tyrolska a do Švýcarska. 1995: Zřízení nové výrobní haly s jedním z nejmodernějších systémů pro výrobu stěnových a stropních prvků v Evropě. 2004: HARTL HAUS se stává projektovým partnerem klima:aktiv a otvírá nové vzorové domy v Salcburku/ Eugendorfu, Linci/Haidu a ve Vídni. 2005: HARTL HAUS vytváří díky iniciativě ministra životního prostředí Josefa Prölla první montovaný dům klima:aktiv v Rakousku, přičemž výstavba trvá pouhé 4 měsíce. 2006: Zřízení nového kompetenčního centra, které pod jednou střechou sdružuje veškerou techniku, výzkum, vedení stavby a inovační tým. 2007: HARTL HAUS staví druhý vzorový dům klima:aktiv Energy X a rozhodujícím způsobem přispívá k ochraně životního prostředí. Založení firmy v České republice a v Itálii. HARTL HAUS získává jako první podnik v oblasti výstavby montovaných domů Evropské technické schválení (ETZ) včetně protipožární ochrany. 2008: HARTL HAUS otvírá nový vzorový dům v Salcburku/Eugendorfu a dva nové vzorové domy klima:aktiv v Linci/Haidu. Otevření vzorového domu v Maďarsku. Vývoj nové stěnové konstrukce pasivní stěna. 2010: Dokončení nového výrobního zařízení koncem roku Modernizace směrem ke standardu pasivních domů s rozšířením kapacity o 50 domů v jednosměnném provozu. 2011: Na podzim 2011 bude dokončeno nové centrum vybavení. Plocha se vzorovým vybavením pro naše zákazníky o velikosti m². Dva nové vzorové domy v Echsenbachu. Zakladatel Wenzel Hartl HARTL HAUS závod ve Waldviertel (Echsenbach) na ploše o více než m 2 Nejstarší montovaný dům HARTL HAUS, postavený v roce 1910

9 9 NEJMODERNĚJŠÍ VÝROBA MONTOVANÝCH DOMů V RAKOUSKU SOLIDNÍ ŘEMESLNá PRáCE A NEJMODERNĚJŠÍ TECHNIKA Ve Waldviertel, sídle společnosti HARTL HAUS, se klade důraz na tradici. A tak je pro nás samozřejmostí vhodně kombinovat nejlepší řemeslnou tradici s prostředky nejmodernější techniky, a to ve smyslu kvality bydlení a života. Výsledek je patrný u každého domu HARTL HAUS. TRADIčNÍ MATERIáLy A POKROKOVÉ MyŠLENÍ Dřevo je naším základním určujícím materiálem. Přírodní surovina zajišťující útulnost a teplo. Má dlouhou životnost a podporuje ochranu klimatu. A u firmy HARTL HAUS pochází převážně z Rakouska. Ve spojení s pokrokovými nápady firmy HARTL HAUS vznikají domy nejvyšší kvality, kde se člověk cítí dobře a které jako žádné jiné spojují tradici s modernou.

10 10

11 11 JEDINEčNá MOŽNOST ZATÍŽENÍ 55 kg/šroub S HMOŽDINKOU VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU: STABILNÍ KONSTRUKCE PRO GENERACE

12 12 MaxiMální pečlivost v každém detailu PLÁNOVÁNÍ Dlouholetá zkušenost v mnoha evropských zemích Podrobné plány, včetně obrysového plánu sklepa-stropu, prováděcího projektu v měřítku 1:50 a výrobních výkresů a detailních plánů Úzká spolupráce se všemi úřady Stanovení energetických parametrů Vystavení energetického průkazu budovy, který předepisuje zákon Perfektní sladění plánování, výroby a výstavby, aby vše bylo z jedné ruky Vystavení typového listu domu se všemi důležitými informacemi k Vašemu domu STAVEBNÍ MATERIÁLY Pouze nejlepší a ověřené materiály jako STO, Isover, Fermacell, Knauf, Rockwool atd. Sádrovláknité desky místo sádrokartonu Přísné vstupní kontroly dodávek stavebního materiálu podle certifikovaných kritérií ISO 9001 Pravidelné školení řemeslných pracovníků, a to interní školení i školení organizovaná výrobci stavebních materiálů Skladování výlučně v halách chráněných proti povětrnostním vlivům Pravidelné externí kontroly STAVBA Předem zkontrolované staveniště a vyhotovení plánu montáže Rozsáhlá péče ze strany manažera stavby od převzetí základové desky, přes montáž až po předání domu Vyškolení, rakouští odborníci Stabilní kvalita díky výrobě prefabrikovaných stavebních dílů ve vyhřívaných halách Nakládka ještě ve výrobní hale, aby byla zajištěna ochrana proti dešti Vysoký stupeň prefabrikace stěn, včetně fasády, oken a dveří již ve výrobní hale zaručuje rychlou montáž a ochranu proti povětrnostním vlivům Na přání provádíme montáž krbových kamen (komín z hotových dílců je možný)

13 13 TEPELNÁ IZOLACE A POŽÁRNÍ OCHRANA Optimální využití stavebního tělesa pro tepelnou izolaci na základě dřevěné rámové konstrukce s výslednými nízkými topnými náklady a vysokým komfortem bydlení díky perfektně sladěnému řešení detailů. Dodržení všech požárně technických požadavků Stěna Powertherm-Plus U-hodnota: 0,13 W/m 2 K Stěna pasivního domu U-hodnota: 0,1 W/m 2 K MONTÁŽ Bez vlhkosti v jádru stavby díky suché výstavbě Sádrovláknité desky s enormní zatížitelností na každém místě stěny (55 kilogramů na šroub s hmoždinkou) Omítnutí, vymalování či vytapetování je možné provést přímo na sádrovláknitou desku obrovská úspora času není nutný podkladový nátěr Odlehčené stavební prvky zaručují snadnou montáž Bez náročných vysekávacích prací díky předem připravenému prázdnému potrubí Návod pro montáž a údržbu je součástí dodávky KVALITA A KONTROLA Pravidelné kontroly všech dodavatelů a stavebních materiálů Pravidelné kontroly zajišťované externími nezávislými zkušebnami a vnitropodnikovými kontrolami kvality Důkladně vyškolení a zkušení odborníci zaručují, že každý pracovní krok bude proveden v nejvyšší možné kvalitě KVALITA BYDLENÍ Přirozená regulace vlhkosti na základě použití sádrovláknitých desek Optimální hluková izolace díky plně izolovaným vnitřním stěnám Zdravé ovzduší v domě díky tomu, že jsou používány výhradně stavební materiály bez obsahu formaldehydů Použití přírodních stavebních materiálů jako je dřevo, sádra a minerální vlna zaručuje výjimečné pokojové klima Pohodlí díky vyššímu standardu tepelné izolace a trojitému tepelně izolačnímu zasklení

14 14 HODNOTy PRO GENERACE Rozhodnutím zrealizovat svůj vysněný dům s firmou HARTL HAUS si zajistíte víc než nejlepší kvalitu. Postavíte dům trvalé hodnoty pro celé generace, který v sobě bude slučovat nejvyšší kvalitu bydlení a života s moderní ochranou životního prostředí a tradičním pohodlím. Dům, ve kterém se budou Vaše děti a vnoučata cítit stejně dobře jako Vy. Proto máme spoustu zákazníků, kteří již v jednom domě od firmy HARTL HAUS vyrostli, a nyní, v další generaci se opět rozhodli pro dům HARTL HAUS. POKROKOVÉ STĚNy PRO VyŠŠÍ KVALITU ByDLENÍ A ŽIVOTA HARTL HAUS při výstavbě interiéru sází na sádrovláknité desky místo sádrokartonu. Z jednoho prostého důvodu: Sádrovláknité desky prověřené Rakouským ústavem pro stavební biologii a ekologii extrémně podporují zdravé pokojové klima, protože pojímají vlhkost vzduchu a v obytném prostoru ji mohou opět vydávat. Mimo to je lze extrémně zatížit, vykazují tažnou sílu 55 kg na hmoždinku na kterémkoliv místě stěny. To však ještě není všechno. My z firmy HARTL HAUS kvůli Vám přemýšlíme dopředu a zkombinovali jsme pozitivní vlastnosti dřeva a sádrovláknitých desek v podobě stěny Powertherm-Plus. S těmito stěnami dosáhne Váš dům HARTL HAUS nejlepších tepelně a zvukově izolačních hodnot.

15 15 31,5 cm DETAIL STĚNY POWERTHERM-PLUS mm sádrovláknitá deska ,2 mm parozábrana mm deska z minerální vlny jako tepelná izolace mm rám z masívu mm sádrovláknitá deska mm systém kompletní tepelné izolace 7. Organicky spojená třená omítka na omítkové mřížce 2 Dlouholetá zkušenost ukázala, že sádrovláknité desky ve spojení se dřevem poskytují nejlepší tepelnou a hlukovou izolaci. Modřínový práh je dodatečnou výhodou stěny Powertherm-Plus. Technické detaily: Koeficient tepelné vodivosti: 0,13 W/m²K Požární odolnost: F 60 (REI 60) NáMI POUŽÍVANÉ STAVEBNÍ MATERIáLy PODLÉHAJÍ NEJPŘÍSNĚJŠÍM VSTUPNÍM KONTROLáM PODLE CERTIFIKOVANÝCH KRITÉRIÍ ISO Technické detaily: Extremní schopnost zatížení 55 kg na šroub s hmoždinkou HARTL HAUS DŘEVOHLINÍKOVá OKNA S TROJITÝM ZASKLENÍM Jsou okna, kterými se do Vašeho domu dostává nejen světlo, ale i horko a chlad. Důsledkem jsou pak příliš teplé místnosti v létě a zvýšená potřeba vytápění v zimě. Proto jsou v každém domě HARTL HAUS standardně namontovaná dřevohliníková okna s trojitým zasklením z vlastní produkce s nejlepšími energetickými hodnotami. To šetří životní prostředí, zvyšuje komfort bydlení a snižuje topné náklady. Technické detaily: Součinitel prostupu skla: 0,6 W/m²K Součinitel prostupu celého okna : 0,86 W/m²K 3 úrovně těsnění Speciálně vyvinuté detaily připojení Optimální konstrukční ochrana proti povětrnostním vlivům

16 16 PRVNÍ RAKOUSKÝ DŮM S TECHNOLOGIÍ KLIMA:AKTIV JE OD FIRMy HARTL HAUS

17 17 VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU: DůM KLIMA:AKTIV ŠETRNÝ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ INICIATIVA MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

18 18 DŮM S NÍZKOU ENERGETICKOU SPOTŘEBOU ENERGy x : ROčNÍTOPNÉ NáKLADy CCA 5.000,- CZK* ŠPIčKOVÉ KNOW HOW VE VÝSTAVBĚ MONTOVANÝCH DOMů S TECHNOLOGIÍ KLIMA:AKTIV Pokračující globální oteplování a s tím spojené změny klimatu jsou ústředními tématy výstavby domů v budoucnosti. My všichni jsme odpovědní za to, abychom zachovali zdravé životní prostředí i pro další generace. 4. března 2005 předal spolkový ministr Josef Pröll panu obchodnímu radovi Dir. Rolandu Suterovi partnerskou listinu klima:aktiv. HARTL HAUS jako první rakouský výrobce montovaných domů prosadil nové standardy klima:aktiv v oblasti ochrany životního prostředí a klimatu.tím položil základní kámen k tomu, že každý, kdo si buduje dům, může díky technologii klima:aktiv redukovat množství CO 2, a tím významně přispět k ochraně životního prostředí. *NA BáZI PELETOVÝCH KAMEN SE SOLáRNÍ PODPOROU, POKOJOVá TEPLOTA ODPOVÍDAJÍCÍ NORMáM. KLIMATICKÉ ÚDAJE REFERENčNÍHO STANOVIŠTĚTATTENDORF (NáKLADy NA PELETy 2008).

19 19 KLIMA:AKTIV MINIMÁLNÍ ENERGETICKÁ SPOTŘEBA & MAXIMÁLNÍ KOMFORT BYDLENÍ S Vaším domem klima:aktiv šetříte nejen životní prostředí, nýbrž také zajišťujete zvýšenou podporu bytové výstavby a zvyšujete Vaši vlastní kvalitu bydlení. VÍCE POHODLÍ Perfektní souhra tepelné izolace, okenních ploch, vytápění, větrání a zastínění. Příjemné pokojové klima kdykoliv během dne a v každém ročním období. VyŠŠÍ KVALITA ByDLENÍ V domě s technologií klima:aktiv od firmy HARTL HAUS se žije prokazatelně zdravěji! Minimální škodlivé emise díky přísně stanoveným normám v katalogu kritérií klima:aktiv pro výrobu a provoz domu klima:aktiv. LEPŠÍ KVALITA OVZDUŠÍ V INTERIÉRU Materiály neobsahující škodlivé látky a prověřené z hlediska kompatibility snižují škodlivé emise na úplné minimum. Automatická větrací zařízení zajišťují cirkulaci vzduchu podle potřeby. NÍZKá ENERGETICKá SPOTŘEBA Potřeba vytápění je u domu HARTL HAUS s technologií klima:aktiv cca o 35% nižší než u konvenční výstavby. Pasivní dům klima:aktiv od firmy HARTL HAUS dokonce ušetří více než 80%. VySOKá KVALITA PLáNOVáNÍ A PROVEDENÍ Pečlivé plánování u všech domů klima:aktiv HARTL (možné je i bezbariérové provedení). Provedení v obvyklé vysoké kvalitě podle katalogu kritérií klima:aktiv. DLOUHODOBá HOSPODáRNOST Všechny domy klima:aktiv od firmy HARTL HAUS se vyznačují především svou dlouhou životností, trvalou hodnotou a splněním důležitých předpokladů pro vyšší podporu bytové výstavby. Vysoká energetická úspora díky značně výhodným nákladům v probíhajícím provozu. SKLADBA PASIVNÍ STĚNY HARTL HAUS SROVNÁNÍ HODNOT OI3 PRO VNĚJŠÍ STĚNY mm systém kompletní tepelné izolace (organicky spojená třená omítka na polystyrenu) mm sádrovláknitá deska mm rám z masívu mm deska z minerální vlny jako tepelná izolace 5. 0,2 mm parozábrana mm OSB dřevěná deska mm rám z masívu (instalační zóna) mm deska z minerální vlny jako tepelná izolace mm dřevovláknitá deska Montovaný dům je předurčený k ekologické výstavbě, neboť základním stavebním materiálem je dřevo jako přírodní a dorůstající surovina, která se tak nejlépe hodí pro ekologickou výstavbu. S domem HARTL HAUS se stavební technologií klima:aktiv proto také dosáhneme vynikající hodnoty OI3 ve výši 17,3. Ekologickým indexem 3 (OI3) je hodnocena ekologická kvalita výroby budov s ohledem na primární energetický obsah, skleníkový potenciál a okyselení. Podle technických podmínek lze z hlediska nákladů výhodně realizovat dům HARTL HAUS s pasivní stěnou i bez instalační zóny s 260 mm izolovaného rámu z masívu a 125 mm kompletní tepelné izolace o celkové tloušťce 41,5 cm. OI3 VNĚJŠÍCH STĚN PODLE KATALOGU PASIVNÍCH DOMů MINIMUM PRůMĚRNÁ HODNOTA MAXIMUM 41,5 cm U-hodnota: 0,1 W/m 2 K 50 0 Cihlová stavba Energy X Dřevěná rámová stavba Quelle: IBO

20 20

21 21 REALIZUJEME RŮZNÉ ARCHITEKTONICKÉ PLáNy VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU: INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ PRO VÁŠ OBYTNÝ PROSTOR

22 22 DŮM VAŠICH SNŮ PODLE VAŠICH VLASTNÍCH PLáNŮ HARTL HAUS nestaví prostě jen domy, nýbrž domy podle individuálních přání, kde se člověk cítí dobře. Každý člověk má jiné potřeby, svůj vlastní styl a záliby. Vysněný dům proto musí být šitý na míru konkrétnímu majiteli, aby mohla být splněna veškerá očekávání, která člověk vkládá do největší investice svého života. HARTL HAUS zrealizuje Váš sen o vlastním domě během krátké doby. Postavený podle Vašich individuálních přání. Buď podle stávajících architektonických plánů nebo podle plánů, které krok za krokem vypracují naši odborníci společně s Vámi. Spolehněte se na vysokou kvalitu a naši lásku k detailu a Váš dům HARTL HAUS bude ještě krásnější! OD NáKRESU ARCHITEKTA AŽ K HOTOVÉMU VySNĚNÉMU DOMU

23 23 SE SÍLOU SLUNCE Jako průkopník iniciativy klima:aktiv firma HARTL HAUS ví, jak lze vhodně a hospodárně snížit topné náklady domu. Sem patří i úprava půdorysu domu podle individuálního oslunění pozemku. Okna jsou ve spojení s Vašimi sny o bydlení nasměrovaná tak, aby mohla pojmout co nejvíce sluneční energie a aby vnitřní hmota budovy mohla být využita jako dočasný zásobník energie. Tak můžete pasivně využívat solární energii a ušetřit náklady na vytápění.

24 24 VÝSTAVBA S INTELIGENTNÍ KVALITOU: VŠE POD JEDNOU STŘECHOU

25 25 1 STAVEBNÍ MISTR THOMAS WEISS již 20 let zaměstnán u firmy HARTL HAUS. Oddělení: výzkum & vývoj, technické zpracování zakázek, vedení stavby, montáž Tým: 78 pracovníků 7 ERWIN BÖLTNER již 25 let zaměstnán u firmy HARTL HAUS Oddělení: výroba montovaných domů/elementů vázaných konstrukcí (střešní prvky) Tým: 19 pracovníků 2 DIR. PETER LITSCHAUER již 14 let zaměstnán u firmy HARTL HAUS Vedoucí oddělení: prodej, marketing & komunikace, kalkulace, vybavení Externí a interní tým: 42 pracovníků 8 ANDREAS WEBER již 3 roky zaměstnán u firmy HARTL HAUS Oddělení: vedlejší provozy (zámečnictví, elektrodílna, údržba ve výrobě) Tým: 12 pracovníků 3 DIR. PETER SUTER jednatel a společník technika, výrobní závod 9 TRUHLáŘSKÝ MISTR MARKUS DEUTSCHMANN již 12 let zaměstnán u firmy HARTL HAUS Oddělení: stavební truhlářství (domovní dveře, okna, zimní zahrady, schody, balkony/zábradlí, ) Tým: 35 pracovníků 4 KR DIR. ROLAND SUTER jednatel a společník správa, marketing, vývoz 10 PROKURISTA DIR. LEO KOPPENSTEINER již 25 let zaměstnán u firmy HARTL HAUS Vedoucí oddělení: finance, personál & controlling, výpočetní technika, obecná administrativa, nákup, řízení kvality Tým: 14 pracovníků 5 STAVEBNÍ MISTR ERWIN NECHWATAL již 24 let zaměstnán u firmy HARTL HAUS Vedoucí oddělení: řízení projektů (řadové domy, podlažní stavby, administrativní budova, ), inovace/vývoj, speciální projekty Tým: 5 pracovníků 11 TRUHLáŘSKÝ MISTR FRANZ BITTERMANN již 23 let zaměstnaný u firmy HARTL HAUS Oddělení: interiérové dveře a výroba nábytku (kuchyně, koupelny, předsíně, obývací pokoje, dveře, ) Tým: 34 pracovníků 6 yves SUTER již 3 roky zaměstnán u firmy HARTL HAUS Vedoucí oddělení: CAD management, softwarový engineering, správa webových stránek, online redakce Tým: 2 pracovníci 12 GERHARD PRINZ již 13 let zaměstnán u firmy HARTL HAUS Oddělení: výroba montovaných domů (stěnové a stropní prvky) Tým: 49 pracovníků DÍKy ZáSADĚ VŠE POD JEDNOU STŘECHOU SI ZAJISTÍTE MAxIMáLNÍ KVALITU VE VŠECH OBLASTECH

26 26 Objednejte si zdarma katalog vnitřních dveří. VŠE Z JEDNÉ RUKy VŠE POD JEDNOU STŘECHOU HARTL HAUS je jediným výrobcem montovaných domů, který Vám může nabídnout vše z jedné ruky. Od plánování domu na klíč, stavby domu až po jeho smontování. Máme k dispozici nejen jedno z nejmodernějších zařízení na výrobu montovaných domů v Evropě, nýbrž i naši vlastní výrobu nábytku a stavební truhlářství. Tvarově pěkné a umělecky provedené dveře, dřevěné schody, nábytek, okna a kuchyně se zde vyrábějí s velkou láskou k detailu. SPOJENÍ SIL V KOMPETENčNÍM CENTRU FIRMy HARTL HAUS V sídle firmy v Echsenbachu, ve Waldviertel, bylo v roce 2006 otevřeno nové kompetenční centrum HARTL HAUS. V sousedících kancelářích zde pracují týmy, které jsou odpovědné za vedení stavby, techniku, výzkum a inovace. Prostorová blízkost zaručuje, že si tyto týmy vzájemně předávají zkušenosti a know how ze všech oblastí pro vyšší kvalitu v oblasti poradenství, plánování a realizace.

27 27 NA TOM MŮŽETE STAVĚT: DŘEVOHLINÍKOVá OKNA S TROJITÝM ZASKLENÍM JSOU STANDARDNÍM VyBAVENÍM KAŽDÉHO DOMU HARTL HAUS. FLEXIBILITA V případě rychlých změn lze ihned reagovat. To je zajištěno i díky maximálnímu podílu vlastní výroby. RYCHLOST Perfektní sladění výroby a plánování. Bez dlouhých dodacích lhůt. Plynulý průběh ve všech oblastech. Tím je zaručena i nadstandardní poradenská činnost. INDIVIDUALITA Vaše přání jsou na prvním místě. Rádi Vám vyrobíme nábytek podle Vašeho osobního přání v jakémkoliv stylu. TRADICE & INOVACE Perfektní kombinace nejvyšší řemeslné tradice s nejmodernější výrobní technikou. Průběžný vývoj detailů pro ještě lepší kvalitu bydlení. KVALITA Z RAKOUSKA Výroba ve výrobním závodě ve Waldviertel. HARTL HAUS vyrábí převážně z rakouských stavebních materiálů. Preciznost s prověřenou kvalitou stavebního materiálu pro ještě lepší kvalitu bydlení.

28 28 VአKOMPETENTNÍ PARTNER I VE VÝSTAVBĚ OBJEKTŮ Ať se jedná o bytovou výstavbu, mateřskou školku nebo administrativní budovu tým HARTL HAUS, který je kompetentní pro výstavbu objektů, poskytne maximální profesionalitu a dlouholeté zkušenosti. Tato vysoká kvalita a s ní spojená spokojenost obyvatel a uživatelů objektů také stále více umožňuje bytovým družstvům budovat zařízení v nejvyšší kvalitě HARTL HAUS. Naše nabídka výkonů sahá od prvního konceptu, podrobných plánů až po perfektní realizaci. Co nejrychleji a při použití nejmodernějších technologií a pokrokových stavebních komponentů zrealizujeme Váš objekt, který bude po klimatechnické i po ekologické stránce odpovídat nejvyšším standardům. Clubhaus Golfclub Föhrenwald INDIVIDUáLNÍ PROJEKT-REALIZACE BĚHEM KRáTKÉ DOBy K URčENÉMUTERMÍNU A ZA PEVNOU CENU

29 29 Obytná zástavba Inzersdorf-Getzersdorf Obytný dům Meran Servisní centrum Graz Raiffeisenbank Echsenbach VÝHODY, NA KTERÉ SE MůŽETE SPOLEHNOUT: INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ Firma HARTL HAUS Váš objekt buď zrealizuje podle Vašich architektonických plánů nebo jej naplánujete společně s naším zkušeným odborníkem individuálně a do detailu přesně podle Vašich osobních představ. VŠE Z JEDNÉ RUKY Jeden kontaktní partner, který působí jako generální dodavatel, od plánování až po předání objektu na klíč. Vlastní firemní výroba nábytku a stavební truhlářství Vám nabízí okna, schody, dveře a nábytek. ŠPIČKOVÁ KVALITA Špičková ekologická bilance, vynikající energetické hodnoty, nejmodernější firemní technika a použití osvědčené stavební technologie s nízkou a minimální energetickou spotřebou jsou základem úspěchu Vašeho objektu. KLIMA:AKTIV HARTL HAUS je na předním místě v oblasti stavební technologie klima:aktiv. Ekologická únosnost, minimální energetická spotřeba, zdravé bydlení a práce zvyšují hodnotu Vašeho projektu. NEJKRATŠÍ DOBY VÝSTAVBY Naši odborníci vědí: Čas jsou peníze. Proto je Váš objekt realizován v co nejkratším termínu a při nejlepším poměru ceny a výkonu. Vlastní tým odborných manažerů stavby o Vás kompetentně pečuje až do okamžiku předání na klíč. KVALITA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Prostředí člověka ovlivňuje jeho náladu a životní pocit, proto firma HARTL HAUS staví takové budovy, kde se člověk cítí dobře. V prvotřídní kvalitě a s technikou promyšlenou do posledního detailu. Clubhaus Golfclub Reiting-Gai Fairway-Suiten v Golfclub Haugschlag

Nový zateplovací systém Knauf Odborné semináře 2009 Nízkoenergetické domy Bahal preferují Knauf Cyklistická ultramaratonkyně Hana Ebertová 1/2009

Nový zateplovací systém Knauf Odborné semináře 2009 Nízkoenergetické domy Bahal preferují Knauf Cyklistická ultramaratonkyně Hana Ebertová 1/2009 Nový zateplovací systém Knauf Odborné semináře 2009 Nízkoenergetické domy Bahal preferují Knauf Cyklistická ultramaratonkyně Hana Ebertová 1/2009 2 začátek ÚVODEM Vážené čtenářky a čtenáři, tohoto roku

Více

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz POROTHERM DŮM...hotová věc Postavíme vám dům DŮM ROKU 2012 Vítězné realizace a studie soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD www.porothermdum.cz Nejlepší dům je ten, který splňuje vaše sny Tak jako cihlový

Více

Rady, tipy, informace tipy, informace

Rady, tipy, informace tipy, informace Pasivní dům Pasivní domy Rady, Rady, tipy, tipy, informace informace Obsah Co je pasivní dům? 2 Tepelné ztráty a zisky 3 Pozemek 4 Projekt 6 Jaký dům zvolit? 7 Interiér 9 Materiály pro stavbu 11 Lehké

Více

26/2008. Jak nejlépe opravit panelové domy. ročník 11. Naše tipy:

26/2008. Jak nejlépe opravit panelové domy. ročník 11. Naše tipy: Jak nejlépe opravit panelové domy 26/2008 ročník 11 Naše tipy: Financování oprav, rekonstrukcí a modernizací bytových domů Produkty banky Wüstenrot Specifickou oblast úvěrové činnosti stavební spořitelny

Více

www.sulko.cz. 800 155 156

www.sulko.cz. 800 155 156 www.sulko.cz. 800 155 156 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu jejich bydlení.

Více

Bulletin 1/2014 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ

Bulletin 1/2014 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ www.admd.cz Bulletin 1/2014 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ Vážení a milí čtenáři, nemusel jsem dlouho přemýšlet, jakému tématu bych se rád v těchto řádcích věnoval. Chci mluvit o hodnotách a rád

Více

Průvodce nabídkou. www.sulko.cz. 800 155 156

Průvodce nabídkou. www.sulko.cz. 800 155 156 Průvodce nabídkou 2011. 800 155 156 02 03 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu

Více

Vytápění. Rady, tipy, informace

Vytápění. Rady, tipy, informace Rady, tipy, informace Měřiče spotřeby Díky PRE jsem ušetřila 1 500 Kč na ročním provozu kombinované chladničky. Půjčte si i vy zdarma měřič spotřeby. www.energetickyporadce.cz/merici-zarizeni 2 Centrum

Více

MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY. Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt

MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY. Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt PODĚKOVÁNÍ Realizační tým Moravskoslezského energetického klastru věnuje poděkování

Více

Okna. Rady, tipy, informace OB-1

Okna. Rady, tipy, informace OB-1 Okna Rady, tipy, informace OB-1 Obsah Základní parametry okenního systému 2 Materiál okenního systému 3 Dřevo 3 Plast 4 Kov 5 Kombinace 7 Energetická úspora oken 8 Rozhodující kritéria 10 Postup při výměně

Více

PSMCZ 4+5. stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ. www.psmcz.cz. HELUZ FAMILY 50 2in1. U = 0,11 W/m 2 K

PSMCZ 4+5. stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ. www.psmcz.cz. HELUZ FAMILY 50 2in1. U = 0,11 W/m 2 K PSMCZ 4+5 ISSN 1802-6907 www.psmcz.cz 2012 stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ AREÁL VÝSTAVIŠTĚ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH HELUZ FAMILY 50 2in1 broušené cihelné bloky s integrovanou tepelnou izolací

Více

Malý průvodce energetickými úsporami a alternativními zdroji

Malý průvodce energetickými úsporami a alternativními zdroji Malý průvodce energetickými úsporami a alternativními zdroji Ing. Belica Petr Ing. Hlaváč Josef Kubešová Marie Lenža Libor Ing. Mužík Miloslav Ing. Panovec Zbislav, CSc. Ing. Štekl Zdeněk Ing. Tesaříková

Více

OBSAH. Vedoucí evropská značka oken 3 Výrobní závody 4 [1 st ] window partneři 5 Přehled oken 6 Výhody udávající směr 10 Přehled barev 11

OBSAH. Vedoucí evropská značka oken 3 Výrobní závody 4 [1 st ] window partneři 5 Přehled oken 6 Výhody udávající směr 10 Přehled barev 11 OKNA & DVEŘE 2011/2012 Mé okno do budoucnosti OBSAH SPOLEČNOST Vedoucí evropská značka oken 3 Výrobní závody 4 [1 st ] window partneři 5 Přehled oken 6 Výhody udávající směr 10 Přehled barev 11 PLASTOVÉ

Více

Kvalitní okna a dveře Malé koupelny. Téma: 27/2008. Naše pozvánka: FOR ARCH, Pražský veletržní areál Letňany

Kvalitní okna a dveře Malé koupelny. Téma: 27/2008. Naše pozvánka: FOR ARCH, Pražský veletržní areál Letňany 27/2008 ročník 11 Téma: Kvalitní okna a dveře Malé koupelny Naše pozvánka: FOR ARCH, Pražský veletržní areál Letňany 23. 29. září 2008 Dům a byt, výstaviště Černá louka Ostrava 16. 19. října 2008 SHOP

Více

Bulletin 1/2013. Zdravé bydlení? Špičkové technické parametry? Individuální vzhled? Kvalitní dřevostavby jsou vždy řešením!

Bulletin 1/2013. Zdravé bydlení? Špičkové technické parametry? Individuální vzhled? Kvalitní dřevostavby jsou vždy řešením! www.admd.cz Bulletin 1/2013 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ Zdravé bydlení? Špičkové technické parametry? Individuální vzhled? Kvalitní dřevostavby jsou vždy řešením! Dlouholeté působení výrobců dřevostaveb

Více

STŘECHY. dnes. 14. ročník úspěšně zahájen. Nenechte si ujít Dnes od 13 hodin proběhne v Hale 3 sál č. 4 otevřená plocha, křest knihy a autogramiáda

STŘECHY. dnes. 14. ročník úspěšně zahájen. Nenechte si ujít Dnes od 13 hodin proběhne v Hale 3 sál č. 4 otevřená plocha, křest knihy a autogramiáda zdarma čtvrtek 9. únor 2012 STŘECHY PVA EXPO PRAHA LETŇANY dnes Vážení vystavovatelé, Vážení hosté. Po měsících příprav veletrhu, který se koná pro nás v novém prostředí, v areálu PVA EXPO Letňany, nastal

Více

Voda pod kontrolou. Kanalizační systémy a odpadní soupravy Geberit. Geberit spol. s r.o. Moravanská 85 619 00 Brno

Voda pod kontrolou. Kanalizační systémy a odpadní soupravy Geberit. Geberit spol. s r.o. Moravanská 85 619 00 Brno Geberit spol. s r.o. Moravanská 85 619 00 Brno T: 547 212 335 F: 547 212 340 sales.cz@geberit.com www.geberit.cz Voda pod kontrolou. Kanalizační systémy a odpadní soupravy Geberit. CHd/12.11 by Geberit

Více

Propočítáme Váš projekt. Kalkulace. Připomeňme si...

Propočítáme Váš projekt. Kalkulace. Připomeňme si... 1 Připomeňme si... Prof. Dr. Heinz Haber, známý jako televizní vědec a vydavatel časopisu Natur und Technik ("Příroda a technika ), o podlahovém vytápění MULTIBETON: "Já jsem se tehdy rozhodl k použití

Více

Zateplete ušetříte dvakrát

Zateplete ušetříte dvakrát 44/2014 ročník 17 Zateplete ušetříte dvakrát díky stabilnímu úvěruod státu TIPY pro hezkou koupelnu Úsporné vytápění bytových domů Kompletní rekonstrukce: Panelový dům Praha 4 - Modřany Revitalizujete

Více

Efektivní prodej podniku. Effective sales of business

Efektivní prodej podniku. Effective sales of business ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Efektivní prodej podniku Effective sales of business Zuzana Žitná Cheb 2013 Prohlášení Prohlašuji, že jsem bakalářskou práci na téma:

Více

ENERGIE ZE ZEMĚ, VZDUCHU A SLUNCE ZDARMA

ENERGIE ZE ZEMĚ, VZDUCHU A SLUNCE ZDARMA OHŘEV VODY OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE VYTÁPĚNÍ ENERGIE ZE ZEMĚ, VZDUCHU A SLUNCE ZDARMA VYDÁNÍ 09 2007» TEPELNÁ ČERPADLA» VENTILACE» SOLÁR» DATA, FAKTA, PŘÍSLUŠENSTVÍ OBSAH Kvalita není náhoda 03 Máme

Více

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února 28/2009 ročník 12 Pozvánky na výstavy: PANELOVÝ DŮM A BYT Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace Ostrava, Brno, Praha Program PANEL by mohl pomoci proti krizi

Více

Největší PLOCHA! MULTIPLANER 5.5 přichází s novými funkcemi MULTIBETON vzdělává!

Největší PLOCHA! MULTIPLANER 5.5 přichází s novými funkcemi MULTIBETON vzdělává! MBN06cz 1 Strana 3 Editorial Artuse Feista: Největší topnou plochu má podlahové topení! Ano, některé odborníky v oboru vytápění napadne při čtení tohoto článku: Proč to píše? 4 Článek Manuela Hilberatha,

Více

1/2009. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod. Dřevěné zásuvky

1/2009. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod. Dřevěné zásuvky Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 1/2009 Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod Vysoce kvalitní zásuvkový systém holzbox byl vyvinut v návaznosti na výrobky

Více

Specialisté na dveře str. 5

Specialisté na dveře str. 5 W W W. D O M O V I N Y. C Z B A V T E S E B Y D L E N Í M únor 2008 ZdARmA Specialisté na dveře str. 5 Estetická variabilita domu str. 8-9 Revitalizace panelových domů 12 1.166 Kč nebo 1 13.990 Kč -25%

Více

Obce a energetická efektivita v Evropě Sluňákov 2-3.11.2010 Výstup z konference sestavil a okomentoval Petr Lešek, Projektil architekti

Obce a energetická efektivita v Evropě Sluňákov 2-3.11.2010 Výstup z konference sestavil a okomentoval Petr Lešek, Projektil architekti Obce a energetická efektivita v Evropě Sluňákov 2-3.11.2010 Výstup z konference sestavil a okomentoval Petr Lešek, Projektil architekti V objektu Centra ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov, který

Více

Okna do rodinných domů

Okna do rodinných domů W W W. D O M O V I N Y. C Z BAVTE SE BYDLENÍM srpen 2008 ZDARMA Zdokonalené vlastnosti střešní krytiny str. 8-9 Předokenní rolety str. 6-7 Okna do rodinných domů i paneláků str. 10-11 12 833 Kč nebo 1

Více

První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností

První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností 4 2014 AKTUÁLNĚ: Pražské stavební předpisy pozastaveny, šetří je Policie ČR Být tak pasivní jako Brusel! LEED Platinum

Více

energeticky soběstačné budovy

energeticky soběstačné budovy energeticky soběstačné budovy 22 0 1 3 První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností Téma: Regenerace bytového fondu 79 Kč Bjørn Lomborg: Ekolog, kterého si oblíbíte

Více

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA STAVEBNÍ ÚSTAV STAVEBNÍ EKONOMIKY A ŘÍZENÍ FACULTY OF CIVIL ENGINEERING INSTITUTE OF STRUCTURAL ECONOMICS AND MANAGEMENT EKONOMICKÁ VÝHODNOST

Více