Katalogové listy. Ve spojení s přírodou...

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Katalogové listy. Ve spojení s přírodou..."

Transkript

1 Katalogové listy Ve spojení s přírodou...

2 Mariol Výrobková řada MARIOL byla vyvinuta s cílem nabídnout pro péči o pokožku u nejmenších dětí přípravky, které by s maximálním efektem pokožku ošetřovaly, chránily a regenerovaly. Zvláštní zřetel byl brán zejména na skutečnost, že dětská pokožka je velmi citlivá a vlivem některých látek, používaných běžně v kosmetických prostředcích, může docházet k jejímu podráždění, případně až k alergizaci. S ohledem na tato známá fakta bylo složení přípravků voleno tak, aby se v nich takové látky nevyskytovaly. Právě z uvedených důvodů jsou výrobky řady Mariol vhodné i pro děti trpící různými formami alergií, nežádoucích kožních projevů či atopických ekzémů. Výrobková řada: MARIOL dětská koupel MARIOL dětský tělový šampon MARIOL dětská mast zvláčňující MARIOL dětská mast ochranná MARIOL dětské mléko s panthenolem MARIOL dětský olejový gel Všechny přípravky MARIOL tvoří ucelenou řadu základní péče o dětskou pokožku. Přípravky neují žádná barviva, konzervační látky jsou použity pouze u šamponu, masti zvláčňující a mléka s panthenolem. Použitý parfém je hypoalergenní povahy. Základní funkční složkou většiny výše uvedených přípravků je olej ze semen ostropestřce mariánského. Tento olej uje celou řadu biologicky významných látek v optimálních poměrech. Jedná se zejména o tzv. vícenásobně nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu linolovou, známé též pod obecným označením omega-6 mastné kyseliny. Tyto látky se podílejí přímo na stavbě buněk kůže, ale i na tvorbě tělu prospěšných látek, které urychlují hojení a podílejí se na procesech bránících vzniku a rozvoji zánětlivých kožních projevů. Látky obsažené v ostropestřcovém oleji mají významný antioxidační účinek, který chrání kůži před škodlivými vlivy vnějšího prostředí, jakými jsou např. tzv. volné radikály, ozon a další agresivní složky znečištěného vzduchu. Kromě toho má ostropestřcový olej přírodní ochranný faktor vůči škodlivému ultrafialovému záření, takže chrání pokožku dítěte proti vlivům nadměrného slunění. Vhodná volba pomocných a přírodních látek obsažených v oleji zaručuje rychlé a efektivní vstřebání účinných složek do hlubokých vrstev pokožky, kde je jejich působení nejvíce žádoucí. řada kosmetiky pro nejmenší děti

3 dětská koupel MARIOL dětská koupel je olejová samoemulzifikující koupel, která dětskou pokožku šetrně zbaví nečistot, nenaruší její přirozenou strukturu a zachová v maximální míře její celistvost a tím i prvotní funkci, kterou je ochrana organismu před vlivy vnějšího prostředí. Protože v MARIOL dětské koupeli nejsou agresivní povrchově aktivní látky (tenzidy), není kůže hloubkově odmašťována. Působí aktivně pokud je v kůži nerovnováha, způsobená ať už vysušením nebo naopak vysokým em mastnoty v důsledku zvýšené produkce kožního mazu, koupel tuto rovnováhu obnoví. Po koupeli není nutno pokožku oplachovat čistou vodou, protože zbytky přípravku jsou kůží efektivně vstřebány. Efekt koupele je velmi silný, takže lze často úplně vynechat jinak běžnou následnou proceduru v podobě olejování celého tělíčka dítěte a lze se zaměřit pouze na ošetření problematických partií, jakými jsou třísla, podpaží a zadeček. Příznivé vlastnosti dětské koupele jsou založeny na ostropestřcovém oleji, který je jejím základem se všemi svými přírodními ovými látkami. Kromě tohoto oleje uje dětská koupel oleje se středními řetězci, které se velmi snadno vstřebávají a intenzivně zvláčňují pokožku. K tomuto účinku přispívají i vitamín E a upravený sojový olej. Přípravek neuje žádná syntetická barviva ani konzervační látky. olej z ostropestřce mariánského Silybum Marianum Seed Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Glyceryl Oleate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydrogenated Soybean Oil, Candelilla Cera, Ascorbyl Palmitate, Parfum, Tocopheryl Acetate. 50 g Vhodné i pro děti do tří let.

4 dětský tělový šampon Jemný MARIOL dětský tělový šampon je založen na kombinaci velmi šetrných mycích složek a přírodních látek, které prospívají citlivé dětské pokožce. Při mytí dochází k jemnému odstranění nečistot a na kůži zároveň příznivě působí zvláčňujícím efektem glycerol a allantoin. Tyto látky příznivě ovlivňují kondicionaci pokožky i po jejím opláchnutí vodou. Hodnota ph přípravku je nastavena tak, aby nedocházelo ke dráždění pokožky a bylo zachováno pro ni přirozené prostředí. Navíc přípravek uje látku, která brání nadměrnému pocení a následnému množení nežádoucích mikroorganismů na pokožce dítěte. Přípravek neuje žádné agresivní povrchově aktivní látky, jako např. laurethsulfát sodný (SLS), které mohou u citlivé kůže vyvolat nežádoucí nerovnováhu vedoucí ke ztrátě vody s následným nadměrným vysušením pokožky. Přestože je složení přípravku k dětské pokožce velmi šetrné, doporučujeme její následné ošetření např. MARIOL dětským olejovým gelem nebo MARIOL dětskou mastí zvláčňující, aby došlo k úplné obnově všech jejích přirozených funkcí. Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate (and) Sodium Cocoamphoacetate (and) Sodium Methyl Cocoyl Taurate (and) Lauryl Glucoside (and) C 12 -C 13 Alkyl Lactate, Betain, Polyglyceryl-3 Caprylate, Citric Acid, Glycerin, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Parfum, Allantoin, Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone. šetrný a jemný 75 g Vhodné i pro děti do tří let.

5 dětská mast zvláčňující Základní vlastnost přípravku MARIOL dětská mast zvláčňující je dána velmi vysokým em přírodních rostlinných olejů. Kromě ostropestřcového oleje je to také olej včelníkový. Oba typy olejů mají vysoký podíl vícenásobně nenasycených mastných kyselin - ostropestřcový olej ze skupiny tzv. omega-6 a včelníkový olej ze skupiny omega-3 mastných kyselin a ují také významný podíl přírodního vitamínu E. Ve složení masti nechybí čistý včelí vosk pro ochranu pokožky před vysušením a infekcemi a také tuk z ovčí vlny (lanolín), který velmi příznivě ovlivňuje její hloubkovou hydrataci. Navíc je v přípravku přítomna látka bránící nadměrnému pocení a následnému rozvoji nežádoucích mikroorganismů na pokožce dítěte. MARIOL dětská mast zvláčňující je vhodná především k promaštění vysušené pokožky, k ochraně pokožky před povětrnostními vlivy (mráz, slunce, vítr), ale také např. k šetrnému odstranění ostrůvků kožního mazu (seborrhoe). Její přednost spočívá ve vysokém u panthenolu a vitamínu A ve velmi šetrném masťovém základu, který odpovídá extrémním nárokům na rychlou regeneraci pokožky zarudlé, vysušené, či již poškozené opruzením nebo zánětem. Takto bývají postiženy zejména oblasti třísel, zadečku, podpaží a krku. Mast se aplikuje velmi lehce, na pokožce se dá snadno rozetřít a umožňuje citlivá místa šetrně namasírovat. Jemné masážní procedury miminka přímo milují, protože je zklidní, zbaví stresu a v případě např. bolestí v bříšku i napomohou k jejich odstranění. V neposlední řadě je potřeba zmínit i další vlastnost masti, která spočívá v možnosti odstranit její přebytek pouhým opláchnutím vlažnou vodou nebo otřením vlhčeným ubrouskem. Silybum Marianum Seed Oil, Aqua, Beeswax, Myristyl Myristate, Glyceryl Oleate, Dracocephalum Moldavica Seed Oil, Polysorbate 80, Polyglyceryl-3 Caprylate, Glyceryl Stearate Citrate, Panthenol, Lanolin, Retinyl Palmitate, Parfum, Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone. olej z ostropestřce mariánského, chrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí 50 g Vhodné i pro děti do tří let.

6 dětská mast ochranná MARIOL dětská mast ochranná je určena jako dokonalá náhrada známé dětské masti na zadeček proti opruzeninám. Místo rybího oleje uje olej ostropestřcový, který postrádá onen charakteristický nepříjemný zápach, ale zároveň má shodné hojivé vlastnosti a vysoký přírodního vitamínu E. Dále jsou v přípravku přítomny i látky nahrazující ztracený kožní maz, snadno vstřebatelné oleje se středními řetězci a včelí vosk pro účinnou ochranu kůže před negativními vlivy vnějšího prostředí. Pokožce tato mast poskytuje nejen dlouhodobou ochranu podobně jako mast zvláčňující, ale díky u oxidu zinečnatého zabraňuje rozvoji nežádoucích mikroorganismů na pokožce dítěte. Tímto způsobem mast účinně hojí opruzená a podrážděná místa a působí proti návratu těchto nepříjemných stavů. Oxid zinečnatý je naprosto nedráždivý a poskytuje také velmi účinnou ochranu proti nežádoucím složkám slunečního záření. I při nanesení velmi tenké vrstvy masti na odhalené části pokožky je tak dosaženo její ochrany před vlivy vnějšího prostředí. Mast je vhodné aplikovat v tenké vrstvě na místa postižená zapářkou nebo opruzením, zejména v případech vlhké zapářky nebo mokvajících zánětů. Zde působí příznivě právě oxid zinečnatý svým vysušujícím efektem. Pokud je postižené místo přesušené, použijte pro jeho ošetření raději MARIOL - dětskou mast zvláčňující. Přípravek neuje žádná syntetická barviva ani konzervační látky. olej z ostropestřce mariánského Silybum Marianum Seed Oil, Zinc Oxide, Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Decyl Cocoate, Tocopheryl Acetate, Parfum. 55 g Vhodné i pro děti do tří let.

7 dětské mléko s panthenolem MARIOL dětské mléko s panthenolem uje jako aktivní složku D-panthenol (dexpanthenol), který příznivě působí při zanícení a podráždění pokožky. Přípravek se rychle vstřebává, zanechává kůži hydratovanou, jemnou a hebkou. Po aplikaci a vstřebání přípravku se na povrchu kůže vytvoří velmi tenký ochranný povlak, který však nezanechává pocit lepivosti nebo mastnosti. MARIOL dětské mléko s panthenolem je přípravek s vyšším em vody, která je díky přítomným aktivním látkám kůží nejen snadno vstřebávána, ale je v kůži i zadržena, takže je dosaženo její optimální hydratace. Z důvodů rychlé vstřebatelnosti je MARIOL dětské mléko s panthenolem určeno všem dětem, jejichž maminky si přejí rychlé ošetření miminka např. po koupeli bez následného pocitu mastnosti. Účinné složky přípravku, tvořené zejména ostropestřcovým olejem, oleji se středními řetězci, včelím voskem a glycerolem zanechávají pokožku hydratovanou, jemnou a hebkou. Po aplikaci a vstřebání přípravku se na povrchu kůže vytvoří velmi tenký ochranný povlak ující i látku bránící nadměrnému pocení a následnému rozvoji nežádoucích mikroorganismů na pokožce dítěte. Vlivem přítomného panthenolu dochází k urychlení regeneračních pochodů v pokožce, takže v případech podrážděné, zarudnuté nebo rozpraskané pokožky nastává rychlé obnovení její správné funkce. Aqua, Silybum Marianum Seed Oil, Glyceryl Oleate, Polyglyceryl-3 Caprylate, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride (and) Sodium Acrylates Copolymer, Panthenol, Parfum, Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone. olej z ostropestřce mariánského 75 g Vhodné i pro děti do tří let.

8 dětský olejový gel MARIOL dětský olejový gel je čistě přírodní náhrada ostropestřcového oleje ztuženého přídavkem přírodních vosků do podoby gelu. Obsah ostropestřcového oleje činí 94 % a je tak docíleno možnosti naplno využít jeho jedinečných vlastností, jakými jsou snadná roztíratelnost, výborná snášenlivost ve vztahu k pokožce a vyvážené složení látek pro kůži. Díky své polaritě se olej nejen snadno roztírá, ale i vstřebává. Při tomto procesu se do kůže dostávají účinné složky, jakými jsou vícenásobně nenasycené mastné kyseliny (kyselina linolová patřící do skupiny tzv. omega-6), fytosteroly a vitamín E. Komplex těchto látek napomáhá regeneraci buněk v pokožce, podporuje jejich přirozené funkce, zadržuje potřebné množství vlhkosti a přispívá k dosažení pocitu jemné, hladké a pružné pokožky. Vícenásobně nenasycené mastné kyseliny chrání pokožku proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí, protože mají vlastnosti silných antioxidantů, takže brání procesům vedoucím k předčasnému stárnutí pokožky. Navíc tyto látky vykazují přirozený ochranný faktor vůči účinkům ultrafialového záření, takže snižují riziko poškození kůže vlivem slunečního záření. MARIOL dětský olejový gel má za obyčejné teploty vlastnosti viskózní hmoty, která se ovšem na pokožce za teploty lidského těla změní na snadno roztíratelný olej. Výhodou je, že při aplikaci olej nestéká, lze jej tak snadno nanést v potřebném množství na zvolené místo. Přípravek uje i čistý včelí vosk a přírodní vosk z listů subtropického keře Euphorbia cerifera, které zvláčňují pokožku a vytváří na ní ochranný povlak bránící jejímu nadměrnému vysušování a chránící před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Z těchto důvodů lze MARIOL dětský olejový gel doporučit i pro preventivní ošetření pleti dítěte v případech vystavení nepříznivým povětrnostním vlivům, jakými jsou vítr, mráz nebo intenzivní sluneční svit. Silybum Marianum Seed Oil, Hydrogenated Soybean Oil, Candelilla Cera, Beeswax, Parfum. olej z ostropestřce mariánského 70 g Vhodné i pro děti do tří let.

9 Camillca Řada dětské kosmetiky CAMILLCA zahrnuje přípravky, které jsou vhodné pro denní ošetření dětské pleti. Všechny její přípravky navazují na historické tradice kvalit této řady, která byla na trh uvedena před více než šedesáti lety. Pro současné výrobky řady CAMILLCA je samozřejmé, že jsou v nich použity moderní přístupy k ošetření dětské pleti a aplikovány nejkvalitnější kosmetické suroviny. Při vývoji modernizované řady CAMILLCA byla zvolena strategie co nejvyšší účinnosti jednotlivých přípravků s ohledem na citlivou dětskou pokožku. Z těchto důvodů ují přípravky ve větší míře regenerační a posilující složky, které pokožku chrání a vyživují. Pečlivým výběrem složek jednotlivých přípravků pak bylo splněno kritérium nedráždivosti, dobré snášenlivosti pro různé typy pokožky a odstraněny látky, které by mohly způsobovat alergické reakce. Tento fakt byl vzat do úvahy také v otázce volby vůně, která je nyní společná pro celou řadu CAMILLCA. Společným jmenovatelem pro nastavení užitných vlastností přípravků byla otázka příjemných pocitů spojených s užíváním jednotlivých přípravků pro samotné dítě. To spíše než dospělý zaznamená jemnost a bohatost pěny, rychlé vstřebání oleje či jemnost přípravku při mytí a sprchování. Právě uvedená kritéria vedla k finalizaci řady CAMILLCA do současné podoby, kdy jsou její přípravky nejen účinné, ale uživatelsky příjemné a šetrné k dětskému organismu. Výrobková řada: CAMILLCA dětský šampon CAMILLCA dětský sprchový gel CAMILLCA - dětské mýdlo CAMILLCA dětská koupel CAMILLCA dětský olej CAMILLCA - dětský olejový gel CAMILLCA dětské jemné vlhčené ubrousky Základní řada CAMILLCA umožňuje komplexní přístup k hygieně těla dítěte. Zohledňuje moderní alternativní přístup ke koupeli, kterým se čím dál tím více stává sprchování. Přitom CAMILLCA dětský sprchový gel je možno použít místo CAMILLCA dětského šamponu i k mytí vlasů dítěte. Rostlinné extrakty v těchto přípravcích napomáhají regeneraci kůže a její ochraně před nepříznivými vlivy. Klasickou alternativou zůstává použití glycerinového CAMILL- CA dětského mýdla s rostlinným olejem. Pro přípravu příjemné, bohatě napěněné koupele je vhodná CAMILLCA dětská koupel s mycím efektem. Na citlivé partie je možno i u větších dětí použít CAMILLCA dětský olej, který se rychle vstřebává, pokožku nejen zvláční, ale zadrží v ní i tolik potřebnou vodu a poskytne odpovídající regenerační složky. Místo kapalného oleje můžeme využít CAMILLCA dětského olejového gelu, který umožňuje přesné nadávkování i cílenou aplikaci jen na místo určení, kde se při teplotě těla změní na snadno roztíratelný olej. Dalším z mnohostranně použitelných přípravků jsou CAMILLCA dětské jemné vlhčené ubrousky, které najdou uplatnění nejen u malých dětí, ale i v případech, kdy použití navlhčeného papíru nebo utěrek způsobuje podráždění nebo podření pokožky. Všechny přípravky řady CAMILLCA jsou určeny k dennímu užívání. Lze je jakkoli kombinovat nebo používat odděleně. Pravidelné užívání přípravků řady CAMILLCA vede ke zdravé, plně funkční dětské pokožce a tím k plné spokojenosti Vašeho dítěte. řada dětské kosmetiky

10 dětský šampon CAMILLCA dětský šampon je určen k mytí vlasů. Z tohoto důvodu jsou v něm použity jemné a šetrné mycí složky, které nečistoty z vlasů účinně odstraní, aniž by vlas a vlasovou pokožku poškozovaly. Hustá pěna zabrání nepříjemnému stékání do očí a umožní pohodlné mytí i následné opláchnutí vodou. Velkou roli hraje v přípravku přítomná urea, která jednak navozuje na pokožce stav, který nedovoluje množení nepříznivé mikroflóry ve vlasové pokožce a zároveň v ní zadržuje vodu, takže nedochází k přesušení vlasové pokožky ani při častějším mytí vlasů. Poškozené vlasy pak napomáhá regenerovat komplex aminokyselin získaný zpracováním keratinu, který je základní stavební bílkovinou vlasů a kůže. Tyto látky se pak následně stávají přirozenou součástí stavby regenerovaného vlasu. Vyvážená hodnota ph přípravku pak navozuje i bez použití kondicionéru stav, kdy lze vlasy snadno rozčesat. Vlasy jsou přitom silné a pevné. Řepíkový extrakt přispívá ke zpevnění struktury vlasu i kůže. Třísloviny, obsažené v extraktu, mají komplexní charakter a přispívají k zúžení pórů vlasové pokožky, takže vlasy se následně promašťují jen přiměřeně. Druhá významná funkce spočívá v efektu, kdy je kůže obsazena pouze příznivými nepatogenními mikroorganismy, takže je podstatně omezena tvorba zarudlých míst, lupů nebo zapářky. Řepíkový extrakt dále uje celou řady flavonoidů a polyfenolických kyselin, které se řadí k nejlepším antioxidantům. Tyto antioxidanty účinně zamezují negativnímu působení vnějších vlivů na vlasy i pokožku, mezi které patří smog, přízemní ozón, intenzivní sluneční záření atd. Volná kyselina křemičitá z řepíkového extraktu přispívá ke zpevnění struktury vlasu i pokožky a její pozitivní účinek na vlasy je velmi dobře znám například z lidového léčitelství, protože je obsažena také ve velké míře v často používané kopřivové nati. Další významnou složkou řepíkového extraktu jsou přírodní saponiny, které se uplatňují zejména jako velmi jemné mycí složky přípravku a přispívají tak k jeho celkové účinnosti. Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA, Urea, Agrimonia Eupartoria Leaf Extract, Parfum (d-limonene), Creatine, Citric Acid, Methylchloisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, CI řepík a urea 200 g

11 dětský sprchový gel CAMILLCA dětský sprchový gel je určen pro denní hygienu dítěte při jeho sprchování. Moderní přístup k rychlé očistě pod sprchou klade značné nároky na účinnou kombinaci mycích a regeneračních vlastností přípravku. Z tohoto důvodu je v přípravku kromě účinných a zároveň šetrných mycích složek obsažena kombinace dvou přírodních extraktů: řepíkového a šalvějového. O vlastnostech řepíkového extraktu bylo pojednáno v případě CAMILLCA dětského šamponu. Šalvějový extrakt zesiluje a doplňuje působení řepíkového extraktu zejména o látky, které účinně brání rozvoji zánětlivých procesů v kůži, zklidňují její podráždění a vytvářejí její přetrvávající ochranu před nepříznivými vlivy. Za tyto vlastnosti jsou odpovědny látky ze skupiny tzv. terpenů. Kromě nich uje šalvějový extrakt také obdobné antioxidanty ze skupiny flavonoidů a polyfenolických kyselin, jako je tomu v případě řepíkového extraktu, dále také přírodní saponiny, zodpovědné za zvýšení mycích vlastností přípravku. Šalvějový extrakt přispívá k regeneraci pokožky také přírodními vitamíny ze skupiny B, které sehrávají zásadní úlohu při navozování hojivých procesů v kůži. řepík a šalvěj Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Cocamide DEA, Agrimonia Eupartoria Leaf Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Parfum, Methylchloisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, CI g

12 dětské mýdlo olej z ostropestřce mariánského CAMILLCA dětské mýdlo je jemným glycerinovým mýdlem s em ostropestřcového oleje. Je určeno pro denní hygienu dítěte při jeho mytí, sprchování nebo koupeli. K dětské pokožce je velmi šetrné, nevysušuje ji a ošetřuje kombinací glycerolu a ostropestřcového oleje. Přírodní látky z ostropestřcového oleje pokožku nejen přiměřeně promastí, ale zároveň přispívají k zamezení nadměrného úniku vody z pokožky, takže nedochází k jejímu přesušení nebo podráždění. Protože se ostropestřcový olej snadno kůží absorbuje, může přispívat k její účinné regeneraci. Zejména vícenásobně nenasycené mastné kyseliny (kyselina linolová, patřící do skupiny omega-6 mastných kyselin) jsou základními stavebními jednotkami buněčných stěn a mohou se tedy rychle a účinně podílet na regeneraci poškozených buněk a tvorbě buněk nových. Při použití vytváří mýdlo jemnou pěnu, která se snadno roztírá i oplachuje. Po opláchnutí vodou zůstává dětská pokožka hebká, pružná a přiměřeně hydratovaná. Sodium Palmate (and) Sodium Palm Kernelate (and) Aqua (and) Glycerin (and) Sorbitol (and) Palm Kernel Acid (and) Propylene Glycol (and) Sodium Chloride (and) Potassium Palmate (and) Potassium Palm Kernelate (and) Pentasodium Pentetate (and) Tetrasodium HEDP, Silybum Marianum Seed Oil, Tetrasodium EDTA, Parfum (d-limonene). 85 g

13 dětská koupel CAMILLCA dětská koupel je určena jako mycí, ale i relaxační přípravek. Bohatá a jemná pěna, která přetrvává dlouho po prvotním zpěnění, dítě účinně odreaguje a zklidní. Při koupeli přitom na kůži aktivně působí nejen šetrné mycí složky přípravku, které odstraní z jejího povrchu nečistoty, ale i regenerační látky přípravku. Mezi ně patří urea, která hydratuje pokožku a zamezuje její vysušení po koupeli. K regeneraci přispívá i komplex látek na bázi aminokyselin získaný hydrolýzou keratinu, který se podílí na vytváření vlastního ochranného krytu pokožky. Po vlastní koupeli je vhodné pokožku vysprchovat čistou vodou, pro odstranění mycích složek přípravku. Protože koupel je zpravidla déle trvající procedurou, při které je pokožka silně hydratována, doporučuje se po osušení její následné ošetření některým z regeneračních zvláčňujících prostředků, např. CAMILLCA dětským olejem. urea, bohatá a jemná pěna Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sufate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Urea, Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA, Creatine, Parfum (d-limonene), Citric Acid, Methylchloisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone. 200 g

14 dětský olej CAMILLCA dětský olej se do pokožky dobře vstřebává a na rozdíl od jiných běžných olejů uje celou řadu vysoce pozitivně působících látek. Jedná se zejména o látky strukturálně blízké přirozenému kožnímu mazu, který je při mycích procesech ve zvýšené míře pokožkou ztrácen. Rychlé doplnění těchto složek zpět do kůže zabrání zvýšené aktivitě kožních mazových žláz, což ocení nejen malé děti, ale i dospělí trpící těmito nežádoucími kožními projevy. Vysoký ostropestřcového oleje dodává kůži potřebné vícenásobně nenasycené mastné kyseliny, které se po vstřebání stávají základním stavebním kamenem nově vytvářených kožních buněk. Přírodní fytosteroly, které jsou v ostropestřcovém oleji ve vysoké míře zastoupeny, zadržují v kůži potřebnou vodu a dodávají jí pocit vláčnosti a hebkosti. K tomuto stavu přispívá také vitamín E, který se podílí nejen na pružnosti kůže, zlepšení celkového cévního zásobení pokožky, ale i na antioxidačním potenciálu oleje, který chrání kůži před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí, zejména volnými radikály, které způsobují poškozování a rychlé stárnutí kůže. Novou, vysoce účinnou, složkou dětského oleje jsou konjugované mastné kyseliny (CLA), které sehrávají důležitou úlohu při potlačení projevů zánětlivých procesů v kůži, přispívají k nastolení aktivní kožní imunity a k eliminaci nežádoucích vlivů vnějšího prostředí ve smyslu působení oxidativních látek. Na celkové účinnosti oleje se podílí i přítomný přírodní alfa-bisabolol, který aktivně působí proti rozvoji patogenní mikroflóry na kůži a tím ji chrání proti podráždění vedoucímu často až k zánětlivým projevům. olej z ostropestřce mariánského Paraffinum Liquidum, Silybum Marianum Seed Oil, Corn Oil PEG-6 Esters, Decyl Cocoate, Silybum Marianum Seed Oil Esters, Propylene Glycol Caprylate, Parfum (d-limonene), Tocopheryl Acetate, Bisabolol. 75 ml

15 dětský olejový gel CAMILLCA dětský olejový gel vychází z kapalného CAMILLCA dětského oleje a je jeho alternativou. Obsahuje tytéž účinné složky, ovšem jeho forma je poněkud jiná. Za obyčejné teploty tvoří gelovitou hmotu, kterou lze snadno v přiměřené dávce nanést na ošetřované místo bez rizika ukápnutí nebo roztečení. Na teplé pokožce se pak gel rychle změní v kapalný, snadno roztíratelný olej, který lze rozetřít do tenké vrstvy. Oproti kapalnému CAMILLCA dětskému oleji uje CAMILLCA dětský olejový gel navíc včelí vosk a přírodní vosk z listů subtropického keře Euphorbia cerifera, který po aplikaci vytváří na pokožce ochranný povlak bránící nadměrnému vysušování pokožky a přispívající k jemnosti a hladkosti pokožky. ostropestřcový olej a včelí vosk Paraffinum Liquidum, Silybum Marianum Seed Oil, Corn Oil PEG-6 Esters, Beeswax, Hydrogenated Soybean Oil, Candelilla Cera, Decyl Cocoate, Silybum Marianum Seed Oil Esters, Propylene Glycol Caprylate, Parfum (d-limonene), Tocopheryl Acetate, Bisabolol. 140 g

16 dětské jemné vlhčené ubrousky vitamín E a Aloe Vera CAMILLCA dětské jemné vlhčené ubrousky jsou určeny k šetrnému a jemnému otírání citlivé pokožky. Dnes je již běžnou praxí používání vlhčených ubrousků pro velmi malé děti při otírání třísel, konečníku a dalších citlivých partií dětského těla. Ovšem často stejnou péči vyžadují i dospělí,, kteří ocení pohodlí a úlevu v případech, kdy použití běžných nevlhčených papírových toaletních potřeb kůži dráždí nebo rozdírá. Jemné vlhčené ubrousky ují hydratační a zvláčňující složky,, které pokožce po aplikaci navrací přirozenou pružnost a vláčnost. Za tyto vlastnosti je zodpovědný zejména extrakt z aloe barabadensis. V přípravku obsažený vitamín E posiluje pružnost kůže, zlepšuje celkové cévní zásobení pokožky a její ochranu před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Použití jemných vlhčených ubrousků dodává pokožce faktickou jistotu dokonalého odstranění nečistot, poskytnutí žádoucí ochrany s následným pocitem dokonalé svěžesti. Aqua, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Butylparaben (and) Isobutylparaben (and) Phenoxyethanol, Polyaminopropyl Biguanide, Disodium Cocoamphodiacetat (and) Sodium Laureth Sulfate, Parfum (d-limonene), Tetrasodium EDTA, Aloe Barbadensis Extract, Tocopheryl Acetate, Citric Acid. 72 ks

17 IREL Řada výrobků jemné kosmetiky IREL je určena pro osoby s citlivou a velmi citlivou pokožkou. Přípravky jsou vhodné zejména pro jedince trpící atopickým ekzémem, cukrovkou (diabetem), kožními záněty (dermatitidami), alergickými projevy, ale i pro lidi s vysušenou kůží, kterou trpí zejména starší osoby. V řadě IREL jsou obsaženy jak přípravky na mytí, regeneraci a revitalizaci pokožky, tak i masážní gely, určené zejména pro zklidnění bolestivých kloubních spojení a snížení bolestivosti namoženého svalstva. Společnou vlastností všech přípravků je jejich nedráždivost, jemnost při použití a zanechání příjemného pocitu na kůži po jejich aplikaci. Účinek přípravků řady IREL působí dlouhodobě po jejich použití a pokožka je tak chráněna do doby dalšího ošetření. Optimálního výsledku je dosaženo při pravidelném používání přípravků. Řada přípravků IREL je určena k ošetření celého povrchu těla. Mycí emulzi lze navíc s výhodou použít i pro hygienu intimních partií. Přípravky je však možno ošetřovat místně jen problematické partie, jakými jsou zejména paže, chodidla, lýtkové části nohou a oblast krku a dekoltu. Používáním přípravků řady IREL dochází k obnovení rovnováhy v kůži a tím i dosažení její plné ochranné funkce. Výrobková řada: IREL emulze mycí IREL emulze zvláčňující IREL emulze tonizující IREL emulze zpevňující IREL tělové mléko IREL masážní gel s ostropestřcem IREL masážní gel s kostivalem a kaštanem IREL masážní olejový gel Pět prvních přípravků řady IREL zahrnuje emulze mycí, zvláčňující, tonizující, zpevňující a tělové mléko. Tyto přípravky mohou být používány samostatně nebo v kombinaci, která zaručuje komplexní šetrné ošetření pokožky. Při tomto přístupu není nutno používat pro ošetření pleti jiné kosmetické přípravky, kterými by mohla být pokožka případně drážděna, a může se tak naplno uplatnit příznivý vliv přípravků řady IREL. K očistě pokožky těla včetně intimních partií je určena IREL Emulze mycí. Tento přípravek je možno použít jako tekuté mýdlo nebo sprchový gel. Jeho funkce spočívá v odstranění nečistot a odumřelých částí pokožky velmi šetrným způsobem, kdy nedochází k narušení živých částí pokožky ani k jejich následnému vysušení nebo odmaštění. Po umytí pokožky je možné použít IREL Emulzi zvláčňující, IREL Emulzi tonizující, IREL Emulzi zpevňující nebo IREL tělové mléko. Tyto přípravky je možno používat odděleně nebo v kombinaci na různé partie těla nebo s různým časovým odstupem podle povahy a stavu pokožky. Pro ošetření větších povrchů těla je určena IREL Emulze zpevňující; na sušší části pokožky aplikujeme IREL Emulzi zvláčňující nebo IREL Emulzi tonizující. Pro spotřebitele, kteří upřednostňují vysokou hydrataci pokožky spojenou s rychlým vstřebáním přípravku, je určeno IREL tělové mléko, které poskytuje pokožce mimo výživy i účinnou ochranu. U problematické kůže, postižené zejména druhotnými projevy diabetu, atopickým ekzémem nebo psoriázou je vhodné aplikovat IREL Emulzi tonizující při ranním ošetření pokožky a IREL Emulzi zvláčňující na noc. IREL Emulze zvláčňující je vhodná i pro lokální ošetření kůže v oblastech plosek a pat nohou, kolen a loktů, která bývá zejména u střední a starší generace postižena nadměrným vysušením s následným rozpraskáním. Optimální kombinaci přípravků, z hlediska jejich použití na konkrétních tělních partiích včetně četnosti aplikace, je ovšem třeba nejlépe prakticky vyzkoušet. IREL masážní gely s rostlinnými extrakty jsou určeny pro lokální masáže míst, kde došlo k nadměrné zátěži kloubů a svalstva s následnými projevy bolestivosti a ztuhlosti. Je vhodné je aplikovat i v případech vnitřních zánětlivých procesů, např. artritidy nebo zánětů kosterních svalů. IREL masážní olejový gel je vhodný pro masáže rozsáhlejších partií těla nejen pro výše uvedená použití, ale i pro relaxační masáže, různé typy reflexních terapií a masáže otlaků a míst, kde hrozí riziko proleženin, zejména u dlouhodobě nepohyblivých pacientů. IREL řada kosmetiky pro citlivou kůži

Krém proti vráskám ETANI

Krém proti vráskám ETANI Krém proti vráskám ETANI Collagen Intensive Anti-Wrinkle Cream Díky využití nejmodernějších poznatků má Intensivní kolagenový protivráskový krém ETANI velmi silný hydratační efekt, který je oproti působení

Více

Obnovující maska na obličej a krk Minerální komplex Účinek Použití Balení: Kód: Tonizující maska s omlazujícím efektem Lotos Účinek Použití Balení:

Obnovující maska na obličej a krk Minerální komplex Účinek Použití Balení: Kód: Tonizující maska s omlazujícím efektem Lotos Účinek Použití Balení: Obnovující maska na obličej a krk Minerální komplex Vitamínová a minerální první pomoc pro unavenou pleť obličeje a krku. Maska stimuluje výměnné procesy, obohacuje pokožku o vitamíny, makro a mikroelementy,

Více

síla konopí katalog produktů

síla konopí katalog produktů síla konopí katalog produktů kvalita a inovace v oblasti péče o zdraví O nás Jsme česká firma se sídlem v Olomouci. Zabýváme se výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem konopných výrobků a doplňků stravy.

Více

elekronický katalog pro zákazníky 2 / 2015 katalog plný

elekronický katalog pro zákazníky 2 / 2015 katalog plný elekronický katalog pro zákazníky 2 / 2015 letní SLEVY katalog plný NOVINEK! NOVINKY vitamíny DOPLŇKY STRAVY / str. 6-11 bylinné masti MĚSÍČKOVÁ MAST / str. 12 DUBOVÁ, KALCIOVÁ MAST / str. 13 péče po opalování

Více

Doc. MUDr. Otakar Feřtek, Csc.

Doc. MUDr. Otakar Feřtek, Csc. Na začátku devadesátých let jsem se seznámil s Doc. MUDr. Otakarem Feřtekem, CSc., jedním z nejlepších a nejzkušenějších dermatologů tehdejšího Československa. Ač naše setkání nebyla častá, byl to právě

Více

NÁPOJE NA PITNÝ REŽIM

NÁPOJE NA PITNÝ REŽIM 1) Nápoje na pitný režim OBSAH 2) Voda - základ života 3) Péče o zdraví 4) Komu se nelení, tomu se zelení 5) Za méně peněz - nadstandardní kvalitu 6) Štíhlá těla 7) Doplňkový sortiment 2 NÁPOJE NA PITNÝ

Více

Vážení zákazníci, Tak teď už víte vše potřebné. S přátelským pozdravem. Petr Michálek-majitel

Vážení zákazníci, Tak teď už víte vše potřebné. S přátelským pozdravem. Petr Michálek-majitel Vážení zákazníci, otevřením tohoto katalogu máte možnost seznámit se s našimi produkty. Dovolte mi úvodem několik slov. Projekt Klubu GLOBAL 3000 vznikl v roce 1999. Jeho cílem je vybudovat stabilní, seriózní,

Více

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE Hypertrichóza a nežádoucí ochlupení je běžným kosmetickým problémem jak u mužů, tak u žen. Mechanismus depilace pomocí pulsního světla a VPL je založen na principu selektivní

Více

KATALOG PLEŤOVÉ KOSMETIKY

KATALOG PLEŤOVÉ KOSMETIKY KATALOG PLEŤOVÉ KOSMETIKY Zdravá a krásná pleť umocňuje celkový vzhled a podtrhuje osobnost každé ženy. Značka ALCINA představuje cílenou péči o zdraví i krásu pleti a vlasů. Značka ALCINA představuje

Více

Profesionální německá přírodní kosmetika DR. BELTER

Profesionální německá přírodní kosmetika DR. BELTER Profesionální německá přírodní kosmetika DR. BELTER Profesionální koncepce péče o pleť Individuální a zodpovědný přístup Přípravky pro kosmetická studia a salony www.belter.cz DR. BELTER základní přehled

Více

LÉČIVÉ KONOPÍ. produktový katalog KO N O PÍ K A N A DY. přírodní kosmetika z konopí. www.cannaderm.cz

LÉČIVÉ KONOPÍ. produktový katalog KO N O PÍ K A N A DY. přírodní kosmetika z konopí. www.cannaderm.cz LÉČIVÉ KONOPÍ NEJVYŠŠÍ KO N O PÍ KVALITA K A N A DY Z produktový katalog přírodní kosmetika z konopí www.cannaderm.cz O Cannadermu S KONOPNOU KOSMETIKOU JSME PŘIŠLI JAKO PRVNÍ V ČR Cannaderm je na trhu

Více

Pleuramax. Maxík Glukan Junior. Produktový katalog. Strana 1

Pleuramax. Maxík Glukan Junior. Produktový katalog. Strana 1 Beta glukany Pro koho jsou glukany určeny? I když se cí7te zdravě, doporučuje se užívání beta- glukanu jako prevence. Mnoho lidí používá beta- glukan v období chřipkových a virových epidemií. Je určený

Více

Pokud projevíte zájem poznat naše produkty, s důvěrou se obraťte na našeho poradce, který Vás podrobně seznámí s jednotlivými produkty.

Pokud projevíte zájem poznat naše produkty, s důvěrou se obraťte na našeho poradce, který Vás podrobně seznámí s jednotlivými produkty. Vážení zákazníci, otevřením tohoto katalogu máte možnost seznámit se s našimi produkty. Dovolte mi úvodem několik slov. Projekt Klubu GLOBAL 3000 vznikl v roce 1999. Jeho cílem je vybudovat stabilní, seriózní,

Více

Stimulace metabolismu. Na slunci i ve stínu. Hříšně kluzká těla. Jak zatočit s volnými radikály. Zloději paměti. Křečové žíly

Stimulace metabolismu. Na slunci i ve stínu. Hříšně kluzká těla. Jak zatočit s volnými radikály. Zloději paměti. Křečové žíly číslo 1 duben 2015 Na slunci i ve stínu Jak zatočit s volnými radikály Zloději paměti Stimulace metabolismu Hříšně kluzká těla Křečové žíly PRO KAŽDÉHO, KDO RÁD O SEBE PEČUJE Dětská mast na opruzeniny

Více

COSMETICS. Sfagnum Cosmetic. kosmetika, která působí blahodárně na pokožku celého těla KOSMETIKA S RAŠELINOVÝM EXTRAKTEM

COSMETICS. Sfagnum Cosmetic. kosmetika, která působí blahodárně na pokožku celého těla KOSMETIKA S RAŠELINOVÝM EXTRAKTEM COSMETICS Sfagnum Cosmetic kosmetika, která působí blahodárně na pokožku celého těla KOSMETIKA S RAŠELINOVÝM EXTRAKTEM KOSMETIKA Sfagnum Cosmetic je kosmetika, která díky vysokému obsahu minerálních látek

Více

kosmetika z mořských řas a minerálů

kosmetika z mořských řas a minerálů kosmetika z mořských řas a minerálů Moře, vaše zahrada krásy. Francouzská značka THALGO přináší již více než 45 let bohatství a výjimečný potenciál moře ve formě profesionálních ošetření, zkrášlujících

Více

Kapitola 1. Krása to je zdraví

Kapitola 1. Krása to je zdraví Kapitola 1. Krása to je zdraví 1. Jen to je krásné, co je zdravé Jen to je krásné, co je zdravé. Starořecký výrok V celé historii lidstva snili lidé o tom být krásným a vynakládali hodně úsilí, času a

Více

příčiny vzniku ošetření a prevence atopický ekzém léčba režimová doporučení

příčiny vzniku ošetření a prevence atopický ekzém léčba režimová doporučení příčiny vzniku ošetření a prevence atopický ekzém léčba režimová doporučení Syncare Plus, s.r.o. 2009 vydal: Syncare Plus 2009 www.syncare.cz autor: Dr. et Mgr. Petr Svoboda recenzoval: Doc. MUDr. Jarmila

Více

Péče o blízkou osobu 4

Péče o blízkou osobu 4 Obsah Péče o blízkou osobu 4 Zásady domácí péče 6 Náhle nebo postupně? Snazší cesta neexistuje 6 Změna rolí a vztahů. Důstojnost na prvním místě 6 Člověk a jeho nemoc 8 Každodenní péče 9 Strava a pitný

Více

magazín Milujeme slunce... Alphega lékárna Ale všeho moc škodí Alergie na slunce aneb To svědění nikdy neskončí Lupy Zbavme se jich jednou provždy

magazín Milujeme slunce... Alphega lékárna Ale všeho moc škodí Alergie na slunce aneb To svědění nikdy neskončí Lupy Zbavme se jich jednou provždy Alphega lékárna magazín 03 květen - červen 2015 Vaše zdraví je naší prioritou ZDARMA od mého Alphega lékárníka Alergie na slunce aneb To svědění nikdy neskončí Lupy Zbavme se jich jednou provždy Milujeme

Více

Obsah. Předmluva... 7

Obsah. Předmluva... 7 dѓlna kr sy 1 2 Obsah Předmluva......................................................................................... 7 ČÁST I. Seznamení s kůží.........................................................................

Více

Aloe Bits n' Peaches. Obsah, forma: 1 litr, kanystřík s gelem

Aloe Bits n' Peaches. Obsah, forma: 1 litr, kanystřík s gelem Nápoje z Aloe vera Aloe vera je pro své léčivé vlastnosti používána mnoha civilizacemi na celém světě již po staletí. Nyní i vy můžete poznat její schopnosti ve čtyřech variantách zdravých nápojů z čerstvé

Více

Nabídkový katalog ručně vyráběných mýdel

Nabídkový katalog ručně vyráběných mýdel Nabídkový katalog ručně vyráběných mýdel OBECNĚ O MÝDLE Mýdlo příjemně voní a krásně vypadá, což jsou většinou naše základní požadavky na mycí prostředek. Nemohli bychom však při každodenním kontaktu s

Více

NOVINKA. Jaro 2012 S KAROTENOIDY. Bylinky krásy a mládí Sladká detoxikace Candelilla & oleogely Jak na opruzeniny Wine Wellness OPALOVACÍ OLEJE

NOVINKA. Jaro 2012 S KAROTENOIDY. Bylinky krásy a mládí Sladká detoxikace Candelilla & oleogely Jak na opruzeniny Wine Wellness OPALOVACÍ OLEJE časopis pro Vás Jaro 2012 Bylinky krásy a mládí Sladká detoxikace Candelilla & oleogely Jak na opruzeniny Wine Wellness NOVINKA OPALOVACÍ OLEJE S KAROTENOIDY Více na str. 12 3x NOVÉ WELLNESS OLEOGELY ZEŠTÍHLUJÍCÍ

Více

LÉKÁRNA. Péče o svaly, klouby i chodidla. Svůdný dekolt Aktivně v pokročilém věku S dětmi na slunce? Pomoc a péče z přírody. Tipy na dovolenou!

LÉKÁRNA. Péče o svaly, klouby i chodidla. Svůdný dekolt Aktivně v pokročilém věku S dětmi na slunce? Pomoc a péče z přírody. Tipy na dovolenou! LÉKÁRNA 3. číslo / 2009 / zdarma Svůdný dekolt Aktivně v pokročilém věku S dětmi na slunce? Péče o svaly, Tipy na dovolenou! klouby i chodidla Pomoc a péče z přírody Připijte si na zdraví www.naturprodukt.cz

Více

HIGH CARE COSMETICS kosmetická péče na vysoké úrovni FACIAL BODY NUTRI

HIGH CARE COSMETICS kosmetická péče na vysoké úrovni FACIAL BODY NUTRI HIGH CARE COSMETICS kosmetická péče na vysoké úrovni FACIAL BODY NUTRI adresa Vašeho High Care Centra Odjakživa je zdravá a hladká pleť symbolem krásy. Bohužel to není samozřejmostí. Firma Weyergans má

Více

WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK

WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK Wellness centrum VitaLine Vstup do wellness centra na 1 hodinu (vnitřní bazén + whirlpool): dospělý 90 Kč dítě do 11,9 let 45 Kč Vstup do wellness centra na 2 hodiny (zahrnuje

Více

Relaxační studio Havaj - 1 - Nabídkový katalog 2007-II Relaxační studio Havaj - 2 - Nabídkový katalog 2007-II Naše nabídka Solária: dvě horizontální dvě vertikální Sun Fix Kosmetika: celková kosmetika

Více

SPA & WELLNESS BROCHURE

SPA & WELLNESS BROCHURE SPA & WELLNESS BROCHURE 2012 / 2013 Czech version Vážení hosté Tradice lázeňství, v podobě v jaké ho známe dnes, sahá až do dob dávného starověku. Již slavní Římané, a před nimi i staří Řekové a Egypťané,

Více

KATALOG PRODUKTŮ PÉČE O POKOŽKU DÉLKY A STYLING

KATALOG PRODUKTŮ PÉČE O POKOŽKU DÉLKY A STYLING KATALOG PRODUKTŮ PÉČE O POKOŽKU DÉLKY A STYLING Modelka: Kateřina Kristelová -1- LOTION CONCENTRÉE ŘADA PROTI PADÁNÍ VLASŮ 13 AKTIVNÍCH PŘÍRODNÍCH SLOŽEK S EXTRÉMNÍ VITALITOU A SILOU. PŘÍRODNÍ KONCENTRÁT,

Více