Neříkej ne! Nikol Pelclová

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Neříkej ne! Nikol Pelclová"

Transkript

1 Kapitola 1: Vrať mi pero Neříkej ne! Nikol Pelclová Vrať mi to pero!, řekla Monika. Ale to už do třídy přišla paní učitelka a Martin jí to pero musel vrátit. Ve třídě se nedělo nic neobvyklého, ale když Monika přišla domů, čekalo jí tam překvapení. Přijela totiž její nejlepší kamarádka Irena. Vy neznáte Moniku? Ani Irenu? Tak já vám o nich něco řeknu. Monika Greenová žije se svou maminkou, tatínkem a babičkou ve městečku Stay Hill. Chodí do 7. třídy, je jí 13 let a je strašně zamilovaná do třídního fešáka Brandona. Její nejlepší kamarádka Irena za ní přijela až z New Jerseay, ale jen na týden, protože se její rodiče rozvádějí a ona musí být u soudu. Martin je takový lump, takže všem něco furt bere nebo někoho zlobí. Třídní fešák Brandon je takový hrozně namyšlený a myslí si, jak je chytrý. Ukážeš mi fotky? Zeptala se Irena. Monika jí pak ukázala fotoalbum s fotkami z tábora. Holky si je prohlížely asi hodinu a pak šly dolů na večeři. K večeři byly špagety. Jak bylo ve škole?, zeptala se Moniky maminka. Monika chvíli mlčela, ale pak řekla: Nic novýho, ale maminka se začala víc a víc vyptávat a nakonec se přiznala, že má poznámku za to, že se ve třídě honila. Rodiče jí pak zabavili notebook a mobil. Druhý den ve škole se jí Brandon zeptal, jestli by mu půjčila pravítko, ale ona byla naštvaná, protože jí rodiče zabavili její oblíbené věci. I když by jindy řekla s radostí ano, dnes řekla ne. Celý den jí to pak trápilo, hrozně moc si přála, aby se o ni někdo jako je Brandon zajímal, ale ona mu řekla ne. Takže Brandon si teď asi myslí, že o něj nemám zájem. Brandona to ani moc nezajímalo, protože si půjčil pravítko od třídní modelky Eliz. Elizabeth Hertrová a její roj slečinek jsou třídní modelky, pořád za někým dolejzají (hlavně za klukama). Druhý den šla Monika s Irenou k jejich kamarádce Emily. Emily Nolkinsnová je obyčejná dívka, která chodí s Monikou do třídy. U Emily si povídaly o klukách (Emily je taky zamilovaná do Brandona, ale Monika se to nesmí dozvědět). Další den ve škole řekla Emily Brandonovi, že ho Monika nesnáší, a že ho napráskala učitelce. Brandon se pak na Moniku naštval, a když se ho chtěla zeptat, jestli půjde ven tak, řekl ne. Monice to bylo divné, protože s ní chodí vždycky ven, ale myslela si, že zrovna nemá náladu. Tak šla Monika ven s Martinem a Irenou. Emily s ní ale nešla, protože jí Brandon požádal, jestli by nešla s ním a ona řekla, že ano. V parku se všichni potkali.

2 Kapitola 2: Nelži mi už Monika: Neříkal jsi, že náhodou ven nechceš!! Brandon se podíval na Emily a pak řekl: Ne, ty jsi se ptala, jestli nechci jít ven s tebou a já řekl, že ne. Monika: A proč jsi se mnou nechtěl jít ven? Brandon jí pak řekl, že by to měla vědět sama a odešel. Protože Irena už musela odjet do New Jersey, tak si s Monikou alespoň psala. Moničin Facebookový chat s Irenou Monika Greenová: Škoda, že jsi musela odjet. Chybíš mi tu. Irena Sugrová: Ty mě taky, a co Brandon? Monika Greenová: Pořád nechápu, proč je na mě naštvanej, vždyť já mu přece nic neudělala, nebo jo? Irena Sugrová: Za tu dobu, co jsem byla u vás, tak jsem nic nepostřehla, ale třeba si to někdo vymyslel a řekl mu to. Monika Greenová: Já si zítra promluvím s Eliz a třeba mi řekne, jestli na mě někdo donáší. Následující den šla Monika za Eliz, ale ona nic nevěděla. Celý den se pak Brandon na Moniku ani nepodíval, i když to Moniku moc mrzelo, tak vlastně pořád nevěděla, proč se na ni naštval. Moničin Facebookový chat s Brandonem Monika Greenová: Brandone, já nevím, proč se na mě zlobíš, vždyť já jsem ti přece nic neudělala, nebo jo? Brandon fešák Jones: Ty už nevíš, co jsi řekla?? Jestli ne, tak si vzpomeň, protože já nemám lhaní rád a lidi, co lžou tak ty nemám rád už vůbec! Monika Greenová: Fajn, tak jak chceš, ale ty jsi to skončil, ne já.

3 Kapitola 3: Vezmi mě k vám Monika chtěla Brandona naštvat, ale zároveň chtěla zjistit, proč se na ní naštval, a tak zašla za Eliz a chtěla patřit do její party slečinek, za kterejma furt Brandon chodí. Ale Eliz jí řekla, že jestli k nim chce patřit, tak musí nosit značkové oblečení, malovat se až moc a nebavit se s Emily a Irenou. Jelikož Monika chtěla, aby jí Brandon řekl, proč se na ní naštval, tak nejdřív napsala Ireně, že se s ní teď nesmí bavit a nesmí jí psát. Irena to pochopila, ale nebyla moc šťastná, že si nemůže psát se svojí nejlepší kamarádkou. Potom poprosila maminku, jestli by jí nevzala do nějakého značkového obchodu. Maminka souhlasila, že ji vezme jenom do Takka a do Gatu, protože jiné značkové obchody jsou moc drahé. Monika si v obchodech nakoupila různá trička, sukně a jedny super džíny, taky si tam koupila nějaké rtěnky a řasenku. Do školy přišla Monika namalovaná a oblečená ve značkovém, proto jí Eliz dovolila, aby si k nim na obědě mohla přisednout. Na obědě si k jejímu stolu přisedl i Brandon a naschvál si sedl na kraj stolu, aby nemusel sedět vedle Moniky. Když potom všichni odnášeli tácy se zbytky jídla, Brandon šel na stranu s Eliz. Sice jsem neslyšela, co jí tam Brandon říkal, ale podle toho, jak vypadal, tak jí určitě říkal: Proč tam s náma seděla Monika? A Eliz mu na to řekla asi tohle: Splnila podmínky a nevidím důvod, proč by tam sedět nemohla a jestli se ti to nelíbí, tak tam s náma nemusíš sedět ty! Moničin deník 27.1.: Mně už dochází trpělivost, možná bych se Brandona měla zeptat. Ale proč se se mnou nebaví? Já to nechápu, na obědě vedle mě nechce ani sedět, nějak moc se zase baví s Emily. Jo, nedávno jsem je zase viděla v parku a zajímalo by mě co, si od toho Emily slibuje, vždyť ví, že se mi Brandon líbí, a přece by mi ho nepřebrala, když jsme kámošky. Ale na to se Emily nemůžu zeptat, protože jsem Eliz slíbila, že se nebudu bavit s Irenou a Emily. Zítra nebo pozítří se musím Brandona zeptat, protože se mnou už jinak nikdy nepromluví a já toho budu litovat.

4 Kapitola 4: Odpustil jsi mi? Monice už začala docházet nová trička, a když nebude mít nová trička, nebude moci být s Eliz a jejím rojem. Víte, Eliz a její parta nosí každý den jiné značkové oblečení, a když ho Monika nebude mít, tak si s nimi nebude moci sednout na obědě a promluvit si s Brandonem. Musím si s ním promluvit, řekla Monika. Jinak ho ztratím! Při hodině se stalo něco zvláštního, Brandon se na Moniku usmál, jako by jí chtěl snad odpustit nebo co. Pak řekl Brandon Monice, že mu Emily řekla, že jsem o něm dělala drby, ale pak se sama přiznala, že si to vymyslela. Společně pak šel Brandon s Monikou na oběd, ale když je viděla Emily, tak nevěděla, kdo je. Byla tak rozzuřená že, jí bylo až do pláče, jak je Monice a Brandonovi spolu dobře, ale neztrácela naději, řekla si, že ho získá zpátky, ať chce nebo ne. Moničin deník 3.2.: Jsem ráda, že se se mnou Brandon baví a že mě pozval na rande. No jo, v pátek jdeme spolu do kina na nějaký dobrodružný film. Už se nemůžu dočkat, až spolu budeme chroupat popcorn. Taky mě ale naštvala Emily, co tím sleduje? Nejdřív mě u Brandona pomluví, a pak se přizná, no co to je za taktiku? Já ji prostě nechápu, ale po tomhle už kámošky určitě nebudeme a vsadím se, že Brandon se s ní taky bavit nebude, protože on si na své pověsti hodně zakládá. Sice není namyšlený jako ostatní kluci, ale pověst je důležitá ne? Hned ve středu jsem Eliz řekla, že jí děkuju, že jsem mohla být členkou její party a že už budu radši sama sebou, ale ona mi na to řekla tohle: Nemáš za co děkovat, stejně si nás několikrát ztrapnila před klukama, tak se měj. Řeknu vám, že bych ji nejradši praštila, ale já se vyprovokovat nenechám a taky si za to mohla sama a nemůžu za to, že kluci chtěli vidět fotku ze školky, kde má Eliz zrovna neštovice a celý obličej má červenej. Stejně jsem ale ráda zažila, jak se chovaj modelky, ale upřímně - nic pro mě pořád držet diety nebo cvičit, já radši zůstanu u svýho stylu a v pátek půjdu s Brandonem na rande. Kapitola 5:Ty se se mnou rozcházíš? Co si mám vzít na sebe?, řekla Monika. Monika se chystala na svoje, první rande s Brandonem a hrozně, hrozně se těšila, až si v kině sednou vedle sebe a budou se jen tak koukat na ten film. Nebo až jí Brandon poprvé políbí, to bude teprve nádhera. V kině se dělo všechno přesně podle představ, ale před kinem, když už film skončil, tak Brandon řekl Monice tohle: Nemůžu s tebou chodit, víš, jsem třídní celebrita, a kdyby někdo zjistil, že s tebou chodím, tak by z toho byl skandál, proto bude lepší, když budu chodit s Kelly Dyllane, protože je to nejlepší kámoška holky, se kterou chodí Chad. Chad a Natalie Clarkson jsou nejkrásnější pár ze třídy,a to jsou spolu teprve 3 roky, proto musím chodit s Kelly, a ne s tebou.

5 Monika mu vrazila facku a odešla domů, ale neztrácela naději, řekla si, že na ni ještě bude žárlit, jaká bude ona třídní celebrita. A druhý den přišla do školy jako kočka. Namalovaná, super učesaná a ve značkovém oblečení. I když jindy nebyla moc oblíbená, dneska po ní pokukovali všichni kluci, ale když prošla kolem Kelly nebo Natalie, tak všichni byli ticho jako pěny. Myslím, že to bylo proto, že si mysleli, že se pohádáme nebo co, ale jinak to bylo v poho a dokonce i Brandon s Chadem po Monice pokukovali a myslím, že to bylo Brandonovi líto. Moničin deník 5. 2.: Musím si najít nějakýho kluka, aby Brandon ještě víc žárlil a pak se ke mně vrátil, protože jinak zůstane s hroznou nevkusně oblékající se příšerou. A možná by tu i jeden kluk byl, jmenuje se Daniel. Daniel Kauzek je kluk z osmičky, je hrozně fajn a jsme kámoši, možná, že on by mi mohl pomoct, i když nevím to jistě. Další den jsem zašla za Danielem a ten mi řekl, že mi rád pomůže a že se se mnou dokonce bude i líbat, no já nevím co, ale jsem hrozně šťastná, že mám tak skvělýho kámoše a teď vlastně i kluka. Kapitola 6: Školní noviny. Škola, škola a zase škola!, řekla Monika. Monika propadá skoro ze všech předmětů jenom proto, že se furt snaží dostat Brandona. Ona s ním snad už v 8. třídě nebude, jestli se nezlepší. Naštěstí jim to s Danielem teď klape, takže když mají před Brandonem dělat, že spolu chodí, tak jim to nedělá problém, ale vždycky, když Brandon políbí Kelly, tak nevědí, kdo jsou. Ve školních novinách, které píše Christina Wendys jsou vždycky na titulní stránce nejkrásnější 2 páry ze všech ročníků. Takže tam jsou Chad a Natalie + Brandon a Kelly, ale teď jsem tam byla já s Danielem a Chad s Natalii. Což bylo divné, protože skoro nikdo nevěděl, že já a Daniel spolu chodíme. Tohle samozřejmě Brandona naštvalo a snažil se na titulku školních novin dostat. O hodinu tělocviku se Brandon fotil, natáčel, ale hlavně tam musela být Natalie, aby ty fotky mohli dát Christin a ta je dala do novin. Moničin Facebookový chat s Danielem 7. 2.: Daniel Kauzek: Dneska jsme to Brandonovi těma novinama nandali, co? Monika Greenová: To jo. Ten koukal, jak když ho vyndali z rakve. Daniel Kauzek: Nechtěla bys jít zítra na Chadovu party? Monika Greenová: S tebou?

6 Daniel Kauzek: Jo a šla bys, jestli jo, tak v 8 u tebe. Monika Greenová: Budu se těšit. Moničin deník 7. 2.: Mám strach jít na tu Chadovu party, aby se náhodou do mě Daniel nezamiloval nebo já do něho. Možná bysme měli to divadýlko ukončit, protože už je to moc. Brandon si mě stejně nevšímá, jen se snaží, aby byl zase na titulce novin, no jo, no, je to frajírek. Taky ta škola, propadám skoro ze všeho, asi bych se měla začít víc učit. No, a pak je tu Daniel, já ho mám ráda jako kámoše, a ne jako svýho kluka. Pokračování příště...

Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací.

Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací. Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací. Přijde mi to jako velmi zajímavý nápad, je to jiná forma výuky a jsem názoru, že pro nás i jistě zajímavější než klasická výuka.

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

rekvizitám. Nevíte, jestli všichni ze štábu bydlí tady v tom hotelu? A co další hosté, bydlí tu někdo jiný? Motta se nadechl a spustil: Vypadá to

rekvizitám. Nevíte, jestli všichni ze štábu bydlí tady v tom hotelu? A co další hosté, bydlí tu někdo jiný? Motta se nadechl a spustil: Vypadá to FILMAŘI Bylo uplakané ráno. Pierre stál u okna a díval se ven. Kam jsme se to dostali? Ptal se sám sebe. Nemůže říct, že by už Julii nemiloval, ale nějak se mu vzdalovala, nebo se mu to jen zdá a vzdaluje

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

Jerome David Salinger. Kdo chytá v žitě

Jerome David Salinger. Kdo chytá v žitě Jerome David Salinger Kdo chytá v žitě J. D. Salinger The Catcherinthe Rye Přeložili Luba a Rudolf Pellar Vydání šesté All rights reserved Copyright 1945, 1946, 1951 by J. D. Salinger Copyright renewed

Více

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi Nick ji doprovodil domů. Vycházkovým krokem to měli dvacet minut cesty. Možná jsi měl zůstat s ní a ne se mnou. řekla Alicia. Ann to zvládne. Navíc je tam Carmen, nic se jí nestane. Doufám, že jí moje

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

Mám to ve svejch rukách. Já. Já. Teď to ovlivňuju. Na chvíli na všechno zapomenout. Něco se děje. Aspoň se něco děje.

Mám to ve svejch rukách. Já. Já. Teď to ovlivňuju. Na chvíli na všechno zapomenout. Něco se děje. Aspoň se něco děje. Prohrábnu si kapsy, prachy dneska mám po úspěšným včerejšku, jsem bohatej, dneska to možná bude slabší, ale třeba ne, jenže je brzo, pro tyhle věci je ještě moc brzo, tak jen tak courám po městě, není

Více

tak dlouho? Co se mi to stalo? Kde jsou mí rodiče? Ááááááááá, zkusil jsem to ještě jednou. Tak fajn, řekla sestra a poplácala mě po rameni.

tak dlouho? Co se mi to stalo? Kde jsou mí rodiče? Ááááááááá, zkusil jsem to ještě jednou. Tak fajn, řekla sestra a poplácala mě po rameni. Kapitola první Někdo pláče. Dívka. Není to žádný pěkný pláč, jako když pláčou herečky, kdy delikátní slzy klouzají po krásné tváři. Tohle je brek, bulení a lapání po dechu. Opravdový pláč. Musím se probudit.

Více

Alena Jakoubková MŮŽEŠ-LI SE VDÁT DNES, NEODKLÁDEJ TO NA ZÍTŘEK. Vydala Moravská Bastei MOBA, s. r. o., Brno www.mobaknihy.cz www.facebook.com/moba.

Alena Jakoubková MŮŽEŠ-LI SE VDÁT DNES, NEODKLÁDEJ TO NA ZÍTŘEK. Vydala Moravská Bastei MOBA, s. r. o., Brno www.mobaknihy.cz www.facebook.com/moba. Alena Jakoubková MŮŽEŠ-LI SE VDÁT DNES, NEODKLÁDEJ TO NA ZÍTŘEK Vydala Moravská Bastei MOBA, s. r. o., Brno www.mobaknihy.cz www.facebook.com/moba.cz Alena Jakoubková, 2013 Moravská Bastei MOBA, s. r.

Více

Velké a malé příběhy, rok 1989 Poznámka: Rozhovor se vztahuje pouze k 70. a 80. letům 20. století.

Velké a malé příběhy, rok 1989 Poznámka: Rozhovor se vztahuje pouze k 70. a 80. letům 20. století. Velké a malé příběhy, rok 1989 Poznámka: Rozhovor se vztahuje pouze k 70. a 80. letům 20. století. Identifikace pamětníka Jméno: Jana M. Datum narození: 1968 Jak bys klasifikovala svůj třídní původ? To

Více

Zaniklý svět ostravských biografů /pamětníci vyprávějí/

Zaniklý svět ostravských biografů /pamětníci vyprávějí/ Zaniklý svět ostravských biografů /pamětníci vyprávějí/ Almanach 5. ročníku Šumné Ostravy Zaniklý svět ostravských biografů Karolína Kafková, 16 let, Gymnázium Ostrava-Hrabůvka Sedíš nějak křivě a škrábeš

Více

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT

JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT JAK ZÍ SKAT PRA CÍ, KTERA VA S BUDE NEJEN Z ÍVÍT, ALE Í BAVÍT Petra Harazímová www Blahopřeji Vám a zároveň děkuji! Je úžasné, že se zajímáte o rozvoj své osobnosti, že jste se rozhodli udělat něco sami

Více

Pak přišel zápas, na kterej asi nikdy nezapomenu. Jeli jsme do Jablonce, ten hrál docela dobře, ale žádná hitparáda to z jeho strany nebyla. Druhá věc je, že jsme mu dost dovolili, protože jsme na to utkání

Více

Všechny řitě světa i ta má

Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski Všechny řitě světa i ta má Ann Menebrokerové ELMER 1. OSAMĚLOST Edna kráčela ulicí s plnou taškou nákupu, když si všimla nápisu na bočním okně automobilu, kolem kterého procházela: HLEDÁ

Více

můj ne tak sladký život rachel harrisová

můj ne tak sladký život rachel harrisová můj ne tak sladký život rachel harrisová Přeložila Kristýna Brunclíková Copyright 2014 by Rachel Harris This translation published by arrangement with Entangled Publishing, through RightsMix LLC. All rights

Více

PESTRO- BAREVNÝ SVĚT ANEB MULTIKULTURNÍ WORKSHOPY PRO UČITELE MŠ A 1. STUPNĚ ZŠ

PESTRO- BAREVNÝ SVĚT ANEB MULTIKULTURNÍ WORKSHOPY PRO UČITELE MŠ A 1. STUPNĚ ZŠ PESTRO- BAREVNÝ SVĚT ANEB MULTIKULTURNÍ WORKSHOPY PRO UČITELE MŠ A 1. STUPNĚ ZŠ ISBN 978-80-87217-13-9 PESTROBAREVNÝ SVĚT aneb multikulturní workshopy pro učitele MŠ a 1. stupně ZŠ PESTROBAREVNÝ SVĚT aneb

Více

Analýza potřeb dětí a mládeže ve městě Litoměřice. Závěrečná zpráva z kvalitativního šetření

Analýza potřeb dětí a mládeže ve městě Litoměřice. Závěrečná zpráva z kvalitativního šetření Analýza potřeb dětí a mládeže ve městě Litoměřice Závěrečná zpráva z kvalitativního šetření Jiří Hlaváček, prosinec 2011 1. OBSAH 1. OBSAH... 2 2. ÚDAJE O VÝZKUMU... 3 3. SHRNUTÍ HLAVNÍCH POZNATKŮ... 4

Více

Člověk míní, život mění...

Člověk míní, život mění... Člověk míní, život mění... Žánr: Psychologické Žánr2: AU Pár: Hermiona Grangerová, Severus Snape Přístupnost: pro všechny Období: Po Bradavicích Autor: wixie 1 Člověk míní, život mění... První díl povídky

Více

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám

Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám Linda a Richard Eyrovi Jak naučit děti hodnotám ÚVOD Proč? Kdy? Kde? Kdo? Co? a Jak? Než začneme společně přemýšlet, jak učit děti hodnotám, věnujme se nejprve důvodům, které nás k tomu vedou. Odpovězme

Více

C:\Users\Plazma\Desktop\309\Block_Lawrence-Reseni_Dettweilerovych.pdb

C:\Users\Plazma\Desktop\309\Block_Lawrence-Reseni_Dettweilerovych.pdb C:\Users\Plazma\Desktop\309\Block_Lawrence-Reseni_Dettweilerovych.pdb PDB Name: Block L. ŘEŠENÍ DETTWEILEROVÝCH Creator ID: REAd PDB Type: TEXt Version: 0 Unique ID Seed: 0 Creation Date: 3.12.2008 Modification

Více

POHÁDKY ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA vám přináší esperanto.

POHÁDKY ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA vám přináší esperanto. POHÁDKY ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA vám přináší esperanto. Pohádky vypráví dětem babičky, dědové a rodiče na celém světě. Český esperantista Theodor Kilián požádal své přátele, roztroušené po celém světě, aby

Více

David Kufa MOŽNÁ JE VŠECHNO JINAK

David Kufa MOŽNÁ JE VŠECHNO JINAK 1 David Kufa MOŽNÁ JE VŠECHNO JINAK 2 Copyright Autor: David Kufa Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2014 ISBN: 978-80-87976-68-5 (epub) 978-80-87976-69-2 (mobipocket) 978-80-87976-70-8 (pdf) 3 SETKÁNÍ

Více

Tajemné příbě hy. Bubá k skuteč ně se stalo, podle [2]

Tajemné příbě hy. Bubá k skuteč ně se stalo, podle [2] Tajemné příbě hy Vítejte do světa děsivépravdy a ješ tě děsivější fikce. Vítejte do světa, kde skutečnost bere na sebe podobu iluze. Poznáte, který z následujících příběhů se skutečně stal a který si jen

Více

SPOLEČNÝ PROJEKT. Harry Korman, M.D., SIKT Malmö (Švédsko)

SPOLEČNÝ PROJEKT. Harry Korman, M.D., SIKT Malmö (Švédsko) SPOLEČNÝ PROJEKT Harry Korman, M.D., SIKT Malmö (Švédsko) Zdroj: KORMAN, H. The common project. 2004. Dostupné na: Překlad: Leoš Zatloukal a Lenka Tkadlčíková ZAČÁTEK SEZENÍ Začínám

Více

1 Jim Dawson byl hezký od narození. Byl jedináček, na

1 Jim Dawson byl hezký od narození. Byl jedináček, na 1 Jim Dawson byl hezký od narození. Byl jedináček, na svůj věk velký, s dokonalou postavou, a když vyrostl, stal se z něj vynikající sportovec a smysl života rodičů. Oběma bylo kolem čtyřiceti a po letech

Více

1. kapitola JmEnuJi SE remington

1. kapitola JmEnuJi SE remington 1. kapitola Jmenuji se Remington Brooke Melanie mi už půl hodiny křičí do ucha a já jsem celá otupělá z toho, čeho jsme svědky. Skoro nic neslyším. Jen své vlastní srdce. Buší mi v hlavě jako divé, zatímco

Více