PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum"

Transkript

1 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Doreta 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. - Máte-li jakékoliv další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. - Tento přípravek byl předepsán Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy. - Pokud se kterýkoliv z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoliv nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. V příbalové informaci naleznete: 1. Co je přípravek Doreta a k čemu se používá 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Doreta používat 3. Jak se přípravek Doreta užívá 4. Možné nežádoucí účinky 5. Jak přípravek Doreta uchovávat 6. Další informace 1. CO JE PŘÍPRAVEK DORETA A K ČEMU SE POUŽÍVÁ Přípravek Doreta je kombinací dvou analgetik (léků proti bolesti) tramadolu a paracetamolu, která společně zmírňují Vaši bolest. Přípravek Doreta je určen k léčbě středně silné až silné bolesti v případě, pokud Váš lékař usoudil, že je nutná kombinace tramadolu a paracetamolu. 2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK DORETA UŽÍVAT Neužívejte přípravek Doreta - jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na paracetamol, tramadol nebo na kteroukoli další složku přípravku Doreta; - jestliže pijete alkoholické nápoje; - užíváte-li jakýkoliv lék, který může způsobovat Vaši ospalost nebo sníženou bdělost; včetně analgetik s obsahem opioidů (látky původně získávané z opia), jako je morfin a kodein; - pokud užíváte současně inhibitory monoaminooxidázy (MAOI), například při depresi, nebo pokud jste užíval(a) kterýkoliv z MAOI během posledních dvou týdnů; - jestliže trpíte závažnými problémy jater; - máte-li epilepsii, která není užíváním Vašich současných léků náležitým způsobem potlačena. Zvláštní pozornosti při použití přípravku Doreta je zapotřebí - jestliže máte problémy s ledvinami; - jestliže máte problémy s játry nebo trpíte alkoholickým onemocněním jater nebo jste zaznamenal(a) zežloutnutí očí a kůže, což může ukazovat na žloutenku nebo problémy se žlučovody; - jestliže máte obtíže s dýcháním, například astma nebo plicní problémy; - pokud jste závislý(á) na jakýchkoliv jiných lécích užívaných pro zmírnění středně silné až silné bolesti, například na morfinu; - jestliže jste pacient(ka) s epilepsií nebo jste prodělal(a) záchvaty; 1/6

2 - pokud jste utrpěl(a) poranění hlavy, šok nebo máte silné bolesti hlavy, které mohou a nemusí být spojené se zvracením; - jestliže užíváte jiné léky obsahující paracetamol nebo tramadol. Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Riziko nežádoucích účinků je zvýšené, - jestliže užíváte léky, které mohou vyvolat křeče (záchvaty), jako některá antidepresiva nebo antipsychotika. Riziko vyvolání záchvatu se může zvýšit, jestliže s těmito léky současně užíváte i přípravek Doreta. Váš lékař Vám řekne, jestli je užívání přípravku Doreta pro Vás vhodné. - jestliže užíváte určitá antidepresiva. Přípravek Doreta a tyto léky se mohou vzájemně ovlivňovat a můžou se u Vás projevit příznaky jako bezděčné rytmické svalové stahy, včetně stahů okohybných svalů, neklid, nadměrné pocení, třes, zvýšené reflexy, zvýšení svalového napětí, tělesná teplota nad 38 C. Přípravek Doreta by se neměl užívat spolu s následujícími léky: - inhibitory monoaminooxidázy (MAOI), - analgetiky s obsahem opioidů, jako je morfin a kodein. Užívání přípravku Doreta se nedoporučuje spolu s následujícími léky: - karbamazepin, obvykle užívaný k léčbě epilepsie nebo faciální neuralgie (závažné záchvaty bolesti v obličeji), - opioidy užívané k léčbě závažné bolesti, například buprenorfin, nalbufin a pentazocin. Za určitých okolností lze přípravek Doreta užívat s následujícími léky: - inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) užívané k léčbě deprese. V časové souvislosti s terapeutickým podáváním tramadolu v kombinaci s jinými serotonergními léky, jako jsou selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a triptany, byl hlášen serotoninový syndrom. Známkami serotoninového syndromu mohou být například zmatenost, vzrušení, horečka, pocení, ataxie (porucha hybnosti a koordinace pohybů), nadměrné reflexy, myoklonie (krátké záchvatovité záškuby svalu) a průjem. - určité léky typu morfinu užívané například pro prevenci či zmírnění kašle, - sedativa (zklidňující léky), například benzodiazepiny, - prášky na spaní, například barbituráty, - určité léky užívané pro snižování krevního tlaku, - thalidomid, - baklofen užívaný pro uvolnění svalstva, - warfarin užívaný k ředění krve, - inhibitory CYP3A4, například ketokonazol (prostředek léčbě houbových infekcí) nebo erytromycin (k léčbě bakteriálních infekcí), - bupropion užívaný jako pomocný prostředek pro lidi, kteří přestávají kouřit, - tricyklická antidepresiva, - trankvilizéry (uklidňující prostředky). Užívání následujících léků spolu s přípravkem Doreta může ovlivnit působení přípravku Doreta ve Vašem organismu: - metoklopramid a domperidon, užívané při nevolnosti a zvracení, - kolestyramin užívaný k léčbě průjmu a svědivé pokožky. Chirurgické výkony a zkoušky Sdělte svému lékaři či zubnímu lékaři, že užíváte přípravek Doreta dříve, než se podrobíte jakékoliv anestezii (znecitlivění). Užívání přípravku Doreta s jídlem a pitím Přípravek Doreta lze užívat s jídlem i bez jídla. 2/6

3 - Doreta může způsobit pocity ospalosti. Alkohol může tyto pocity ještě zesílit. Alkohol: zvyšuje sedativní účinek opioidních analgetik; vliv na bdělost může být nebezpečný při řízení vozidel a ovládání nebezpečných strojů; vyhněte se pití alkoholických nápojů a léčivých přípravků obsahujících alkohol. Těhotenství a kojení Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Jelikož je přípravek Doreta pevnou kombinací léčivých látek zahrnujících tramadol, neměl by se v průběhu těhotenství a kojení používat. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Neřiďte vozidla, neobsluhujte strojní zařízení ani neprovádějte další činnosti, při kterých je nutná Vaše bdělost, dokud nezjistíte, jak na Vás přípravek Doreta působí. Přípravek Doreta může způsobit Vaši ospalost. 3. JAK SE PŘÍPRAVEK DORETA UŽÍVÁ Vždy užívejte přípravek Doreta přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Obvyklá zahajovací dávka jsou dvě tablety. V případě potřeby lze užít další dávky vždy po šesti hodinách, podle doporučení Vašeho lékaře. Neužívejte více než 8 tablet denně (které odpovídají 300 mg tramadolu a 2600 mg paracetamolu). Dávkování se upravuje podle intenzity bolesti a podle individuální citlivosti na bolest. K odstranění bolesti by se měla použít nejnižší možná dávka přípravku. Závažné onemocnění jater a ledvin (nedostatečnost)/dialyzovaní pacienti Pacienti se závažnou nedostatečností jater nebo ledvin nesmí léčivý přípravek Doreta užívat. Jestliže máte mírnou nebo středně závažnou nedostatečnost, Váš lékař Vám může doporučit prodloužení dávkovacího intervalu. Přípravek Doreta není doporučen pro děti mladší 12 let. Starší pacienti U starších pacientů (nad 75 let) může být prodloužena doba vylučování přípravku. Jestli se Vás to týká, Váš lékař Vám doporučí prodloužení dávkovacího intervalu. Tablety musí být spolknuty a zapity tekutinou. Tablety by se neměly žvýkat ani drtit. Tablety by se měly užívat po co nejkratší období. Máte-li pocit, že je účinek přípravku Doreta příliš silný (tj. cítíte silnou ospalost nebo obtíže s dýcháním) nebo příliš slabý (tj. zmírnění bolesti je nedostatečné), obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka. Pokud se Vaše příznaky nezlepší, navštivte svého lékaře. Jestliže jste užil(a) více přípravku Doreta, než jste měl(a) V případě předávkování je třeba ihned vyhledat lékařskou pomoc, dokonce i když se cítíte dobře, vzhledem k riziku opožděného závažného poškození jater. Jestliže jste užil(a) více přípravku Doreta, než jste měl(a), můžete zaznamenat vážnou poruchu prokrvování orgánů, ztrátu vědomí až kóma, mít křeče nebo potíže s dechem, cítit se špatně, zvracet, hubnout nebo mít bolesti břicha. Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Doreta Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Jestliže vynecháte některou dávku přípravku Doreta, vezměte svou další tabletu v obvyklé době. Jestliže přestal(a) užívat přípravek Doreta Jestliže jste přípravek Doreta po nějaký čas užíval(a), měl(a), byste sdělit svému lékaři, že chcete užívání přípravku přerušit, protože Vaše tělo si mohlo na přípravek zvyknout. Jestliže náhle přerušíte 3/6

4 užívání přípravku Doreta, můžete se cítit špatně. Můžete pociťovat úzkost, vzrušení, nervozitu, nespavost, hyperaktivitu, třes a/nebo žaludeční nevolnost. Máte-li jakékoliv další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Doreta nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Ve vzácných případech (vyskytujících se u méně než jedné z 1000, avšak u více než jedné z léčených osob) může užívání léku tohoto typu způsobit lékovou závislost, takže je těžké jej přestat užívat. Můžete pociťovat abstinenční příznaky, jako je vzrušení, úzkost, nervozita, nespavost, hyperaktivita, třes a/nebo žaludeční nevolnost. Jestliže zaznamenáte kterýkoliv z těchto účinků nebo jakékoliv jiné neobvyklé příznaky, sdělte to, prosím, co nejdříve svému lékaři nebo lékárníkovi. Velmi časté (vyskytující se u více než jedné z 10 léčených osob) nežádoucí účinky mohou zahrnovat: - nevolnost, - závratě, - ospalost. Jsou obvykle mírné a nezpůsobují žádné obtíže. Časté (vyskytující se u méně než jedné z 10, avšak u více než jedné ze 100 léčených osob) nežádoucí účinky mohou zahrnovat: - zvracení, - zácpu, - nadýmání, - průjem, - bolest žaludku, - trávící problémy, - sucho v ústech - bolest hlavy, - třes, - stav zmatenosti, - poruchy spánku, - změny nálad (úzkost, nervozita, euforie (pocit povznesené nálady)), - zvýšené pocení, - svědění. Méně časté (vyskytující se u méně než jedné ze 100, avšak u více než jedné z 1000 léčených osob) nežádoucí účinky zahrnují: - vysoký krevní tlak, poruchy srdečního rytmu a tepové frekvence, - obtíže nebo bolest při močení/bílkovina v moči, - kožní reakce/kopřivka, - zvonění v uších, - deprese, - noční můry, - halucinace (slyšení, vidění nebo pociťování věcí či dějů, které ve skutečnosti neexistují), - ztráta paměti, - obtíže při polykání, - krev ve stolici, - třes, - návaly horka, 4/6

5 - bolest na prsou, - nekoordinované pohyby, - svalové křeče, - neobvyklé pocity brnění nebo mravenčení, - křeče, - léková závislost, - rozostřené vidění, - dušnost, - zvýšené hladiny jaterních enzymů. Pokud se kterýkoliv z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoliv nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. 5. JAK PŘÍPRAVEK DORETA UCHOVÁVAT Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Přípravek Doreta nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání. Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. 6. DALŠÍ INFORMACE Co přípravek Doreta obsahuje - Léčivými látkami jsou tramadoli hydrochloridum a paracetamolum. Jedna potahovaná tableta obsahuje tramadoli hydrochloridum 37,5 mg, což odpovídá tramadolum 32,94 mg, a paracetamolum 325 mg. - Pomocnými látkami jsou: jádro tablety: předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), mikrokrystalická celulosa (E460) a magnesium-stearát (E572). potahová vrstva: hypromelosa, oxid titaničitý (E171), makrogol 400, žlutý oxid železitý (E172) a polysorbát 80. Jak přípravek Doreta vypadá a co obsahuje toto balení Potahované tablety jsou žlutohnědé, oválné, mírně bikonvexní. Potahované tablety jsou dostupné v balení po 2 (blistr se 2 tabletami) nebo po 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 a 100 tabletách (v blistrech po 10 tabletách), krabička. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovinsko Tato příbalová informace byla naposledy schválena: /6

6 Podrobné informace o tomto přípravku jsou uveřejněny na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (www.sukl.cz). 6/6

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 37,5 mg/325 mg potahované tablety Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 37,5 mg/325 mg potahované tablety Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Doreta 37,5 mg/325 mg potahované tablety Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls26980/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Doreta 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Doreta 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Sp.zn.sukls170282/2013 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA. TRAMUNDIN RETARD 100mg tablety s prodlouženým uvolňováním tramadoli hydrochloridum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA. TRAMUNDIN RETARD 100mg tablety s prodlouženým uvolňováním tramadoli hydrochloridum PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA TRAMUNDIN RETARD 100mg tablety s prodlouženým uvolňováním tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE sp. zn. sukls46158/2014 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE MABRON 50 mg tvrdé tobolky tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. Doreta Prolong 75 mg/650 mg tablety s prodlouženým uvolňováním tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

Příbalová informace: informace pro pacienta. Doreta Prolong 75 mg/650 mg tablety s prodlouženým uvolňováním tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Sp.zn.sukls188307/2016 Příbalová informace: informace pro pacienta Doreta Prolong 75 mg/650 mg tablety s prodlouženým uvolňováním tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE. MEDRACET 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE. MEDRACET 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum PŘÍBALOVÁ INFORMACE MEDRACET 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou

Více

MEDRACET 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

MEDRACET 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Sp.zn.sukls48837/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele MEDRACET 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

Cynt 0,2 Cynt 0,3 Cynt 0,4 potahované tablety moxonidinum

Cynt 0,2 Cynt 0,3 Cynt 0,4 potahované tablety moxonidinum Příloha č. 1 k rozhodnutí o převodu registrace sp.zn. sukls212727/2012, sukls212733/2012 a sukls212739/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Cynt 0,2 Cynt 0,3 Cynt 0,4 potahované tablety moxonidinum

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Apo-Tramadol/Paracetamol 37,5 mg/325 mg potahované tablety. tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Apo-Tramadol/Paracetamol 37,5 mg/325 mg potahované tablety. tramadoli hydrochloridum/paracetamolum PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Apo-Tramadol/Paracetamol 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Palgotal 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Palgotal 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Sp.zn.sukls72712/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Palgotal 75 mg/650 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve,

Více

TRAMAL RETARD TABLETY 100 mg TRAMAL RETARD TABLETY 150 mg TRAMAL RETARD TABLETY 200 mg tablety s prodlouženým uvolňováním (tramadoli hydrochloridum)

TRAMAL RETARD TABLETY 100 mg TRAMAL RETARD TABLETY 150 mg TRAMAL RETARD TABLETY 200 mg tablety s prodlouženým uvolňováním (tramadoli hydrochloridum) PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE TRAMAL RETARD TABLETY 100 mg TRAMAL RETARD TABLETY 150 mg TRAMAL RETARD TABLETY 200 mg tablety s prodlouženým uvolňováním (tramadoli hydrochloridum) Přečtěte

Více

sp.zn.sukls187300/2013

sp.zn.sukls187300/2013 sp.zn.sukls187300/2013 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE TRAMAL kapky 100 mg/1 ml, Perorální kapky, roztok (Tramadoli hydrochloridum) v lahvičce s dávkovací pumpou Přečtěte si pozorně celou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. OMACOR 1000 mg měkké tobolky Omega-3 acidorum esteri ethylici 90

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. OMACOR 1000 mg měkké tobolky Omega-3 acidorum esteri ethylici 90 Sp.zn.sukls118606/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE OMACOR 1000 mg měkké tobolky Omega-3 acidorum esteri ethylici 90 Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Protradon 100 mg tablety tramadoli hydrochloridum

Příbalová informace: informace pro uživatele. Protradon 100 mg tablety tramadoli hydrochloridum sp. zn. sukls111315/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Protradon 100 mg tablety tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

Procto-Glyvenol 400 mg + 40 mg čípky

Procto-Glyvenol 400 mg + 40 mg čípky sp.zn. sukls74884/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE Procto-Glyvenol 400 mg + 40 mg čípky (tribenosidum, lidocaini hydrochloridum monohydricum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci

Více

Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety (paracetamolum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum, phenylephrini hydrochloridum)

Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety (paracetamolum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum, phenylephrini hydrochloridum) Příloha č. 2 ke sdělení sp.zn.sukls96119/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety (paracetamolum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum, phenylephrini

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA sp.zn.sukls93493/2016 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA BRONCHIPRET TYMIÁN A PRVOSENKA, POTAHOVANÉ TABLETY 160 mg/60 mg Thymi extractum siccum, Primulae extractum siccum Přečtěte si pozorně tuto

Více

Cynt 0,2 Cynt 0,3 Cynt 0,4 potahované tablety moxonidinum

Cynt 0,2 Cynt 0,3 Cynt 0,4 potahované tablety moxonidinum sp.zn. sukls122313/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Cynt 0,2 Cynt 0,3 Cynt 0,4 potahované tablety moxonidinum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO PACIENTA. Levocetirizin Cipla 5 mg potahované tablety levocetirizini dihydrochloridum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO PACIENTA. Levocetirizin Cipla 5 mg potahované tablety levocetirizini dihydrochloridum sp.zn. sukls220559/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO PACIENTA Levocetirizin Cipla 5 mg potahované tablety levocetirizini dihydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než

Více

sp. zn. sukls194882/2014

sp. zn. sukls194882/2014 sp. zn. sukls194882/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele ZALDIAR 37,5 mg/325 mg potahované tablety Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve,

Více

EMEGAR 2 mg potahované tablety Granisetronum

EMEGAR 2 mg potahované tablety Granisetronum Příloha č. 1 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp. zn. sukls179441/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE EMEGAR 2 mg potahované tablety Granisetronum Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. TRAMAL čípky 100 mg Tramadoli hydrochloridum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. TRAMAL čípky 100 mg Tramadoli hydrochloridum sp.zn.sukls99252/2013 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE TRAMAL čípky 100 mg Tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. L- Carnitin,,Fresenius 1 g injekční roztok levocarnitinum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. L- Carnitin,,Fresenius 1 g injekční roztok levocarnitinum Příloha č.2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn.sukls83901/2008 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE L- Carnitin,,Fresenius 1 g injekční roztok levocarnitinum Přečtěte si pozorně celou

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta Desloratadin +pharma 5 mg potahované tablety Léčivá látka: desloratadinum

Příbalová informace: informace pro pacienta Desloratadin +pharma 5 mg potahované tablety Léčivá látka: desloratadinum Příbalová informace: informace pro pacienta Desloratadin +pharma 5 mg potahované tablety Léčivá látka: desloratadinum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

Více

Maratia 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

Maratia 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Sp.zn.sukls195824/2016 Příbalová informace: Informace pro uživatele Maratia 37,5 mg/325 mg tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. EWOFEX 120 mg potahované tablety EWOFEX 180 mg potahované tablety (Fexofenadini hydrochloridum)

Příbalová informace: informace pro uživatele. EWOFEX 120 mg potahované tablety EWOFEX 180 mg potahované tablety (Fexofenadini hydrochloridum) Sp.zn.sukls38468/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele EWOFEX 120 mg potahované tablety EWOFEX 180 mg potahované tablety (Fexofenadini hydrochloridum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Protradon 100 mg tablety tablety (tramadoli hydrochloridum)

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Protradon 100 mg tablety tablety (tramadoli hydrochloridum) Příloha č. 1 ke sdělení sp. zn. sukls206651/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Protradon 100 mg tablety tablety (tramadoli hydrochloridum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci

Více

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls81082/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls81082/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls81082/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE TRAMAL TOBOLKY 50 mg Tvrdé tobolky Tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

Přípravek Zolpidem Vitabalans je lék na spaní určený pouze ke krátkodobé léčbě.

Přípravek Zolpidem Vitabalans je lék na spaní určený pouze ke krátkodobé léčbě. Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls43733/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Zolpidem Vitabalans 10 mg potahované tablety Zolpidemi tartras Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

EMEGAR 2mg potahované tablety Granisetronum

EMEGAR 2mg potahované tablety Granisetronum Sp.zn.sukls43587/2015 Příbalová informace: Informace pro uživatele EMEGAR 2mg potahované tablety Granisetronum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

Více

Zdroj: www.sukl.cz (Státní ústav pro kontrolu léčiv) Informace o Hypnogenu, jeho užívání a účincích: www.hypnogen.psychoweb.cz

Zdroj: www.sukl.cz (Státní ústav pro kontrolu léčiv) Informace o Hypnogenu, jeho užívání a účincích: www.hypnogen.psychoweb.cz Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls131298/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE HYPNOGEN (Zolpidemi tartras) potahované tablety Přečtete si pozorně celou příbalovou informaci

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety. bromazepamum

Příbalová informace: informace pro pacienta. Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety. bromazepamum sp.zn. sukls179485/2009, sukls179486/2009 Příbalová informace: informace pro pacienta Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety bromazepamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. PROTRADON tvrdé tobolky tramadoli hydrochloridum

Příbalová informace: informace pro uživatele. PROTRADON tvrdé tobolky tramadoli hydrochloridum sp. zn. sukls107414/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele PROTRADON tvrdé tobolky tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. ZALDIAR EFFERVESCENS 37,5 mg/325 mg šumivé tablety Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

Příbalová informace: informace pro uživatele. ZALDIAR EFFERVESCENS 37,5 mg/325 mg šumivé tablety Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum sp.zn. sukls131329/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele ZALDIAR EFFERVESCENS 37,5 mg/325 mg šumivé tablety Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. CALOFRA 5 mg CALOFRA 10 mg Potahované tablety (Donepezili hydrochloridum)

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. CALOFRA 5 mg CALOFRA 10 mg Potahované tablety (Donepezili hydrochloridum) PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE CALOFRA 5 mg CALOFRA 10 mg Potahované tablety (Donepezili hydrochloridum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls11810/2008

Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls11810/2008 Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls11810/2008 PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO UŽIVATELE Buprenorphine SMB 0,4 mg sublingvální tableta Buprenorphini hydrochloridum Přečtěte si pozorně

Více

Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls125226/2012. TRALGIT OROTAB 50 mg tablety dispergovatelné v ústech Tramadoli hydrochloridum

Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls125226/2012. TRALGIT OROTAB 50 mg tablety dispergovatelné v ústech Tramadoli hydrochloridum Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls125226/2012 TRALGIT OROTAB 50 mg tablety dispergovatelné v ústech Tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

1. Co je přípravek Maltofer Fol žvýkací tablety a k čemu se používá. Maltofer Fol se používá k léčbě a prevenci nedostatku železa v organismu.

1. Co je přípravek Maltofer Fol žvýkací tablety a k čemu se používá. Maltofer Fol se používá k léčbě a prevenci nedostatku železa v organismu. sp.zn. sukls238178/2016 Příbalová informace: Informace pro uživatele Maltofer Fol tablety 100 mg / 0,35 mg, žvýkací tablety železo ve formě polymaltosum ferricum / kyselina listová Přečtěte si pozorně

Více

EXESTEA 25 mg Potahované tablety Exemestanum

EXESTEA 25 mg Potahované tablety Exemestanum PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE EXESTEA 25 mg Potahované tablety Exemestanum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Flexove 625 mg tablety. Glukosaminum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Flexove 625 mg tablety. Glukosaminum sp.zn.sukls163996/2014 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Flexove 625 mg tablety Glukosaminum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechejte

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Kytril 2 mg potahované tablety. Granisetronum

Příbalová informace: informace pro uživatele. Kytril 2 mg potahované tablety. Granisetronum Sp.zn.sukls180965/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Kytril 2 mg potahované tablety Granisetronum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

Více

PARALEN PLUS potahované tablety paracetamolum, pseudoephedrini hydrochloridum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum

PARALEN PLUS potahované tablety paracetamolum, pseudoephedrini hydrochloridum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum sp.zn. sukls85134/2010 a sukls101210/2013 Příbalová informace: informace pro uživatele PARALEN PLUS potahované tablety paracetamolum, pseudoephedrini hydrochloridum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Sp.zn. sukls190258/2013 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Astexana 25 mg Potahované tablety Exemestanum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum

Příbalová informace: informace pro uživatele. PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum sp.zn. sukls38442/2011 Příbalová informace: informace pro uživatele PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože

Více

PŘÍBALOVÝ LETÁK: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Adepend 50 mg potahované tablety. naltrexoni hydrochloridum

PŘÍBALOVÝ LETÁK: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Adepend 50 mg potahované tablety. naltrexoni hydrochloridum Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls211059/2009 PŘÍBALOVÝ LETÁK: INFORMACE PRO UŽIVATELE Adepend 50 mg potahované tablety naltrexoni hydrochloridum Před použitím se přečtěte pozorně celou

Více

INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. DIPIDOLOR, 7,5 mg/ml, injekční roztok Piritramidum

INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. DIPIDOLOR, 7,5 mg/ml, injekční roztok Piritramidum INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE DIPIDOLOR, 7,5 mg/ml, injekční roztok Piritramidum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat. - Ponechte si příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE YASNAL 5 mg YASNAL 10 mg potahované tablety donepezili hydrochloridum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE YASNAL 5 mg YASNAL 10 mg potahované tablety donepezili hydrochloridum PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE YASNAL 5 mg YASNAL 10 mg potahované tablety donepezili hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Více

sp.zn. sukls106127/2012 a sukls186748/2014

sp.zn. sukls106127/2012 a sukls186748/2014 sp.zn. sukls106127/2012 a sukls186748/2014 Příbalová informace: Informace pro uživatele Sanval 10 mg potahované tablety (zolpidemi tartras) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls173913/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls173913/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls173913/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Transmetil 500 mg tablety Ademetioninum enterosolventní tablety Přečtěte si pozorně celou

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Frontin 0,5 mg. Frontin 1 mg alprazolamum tablety

Příbalová informace: informace pro uživatele. Frontin 0,5 mg. Frontin 1 mg alprazolamum tablety sp.zn. sukls146940/2014, sukls146941/2014, sukls146942/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Frontin 0,25 mg Frontin 0,5 mg Frontin 1 mg alprazolamum tablety Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele

Příbalová informace: informace pro uživatele Příbalová informace: informace pro uživatele NOAX UNO 100 mg NOAX UNO 200 mg NOAX UNO 300 mg tablety s prodlouženým uvolňováním (tramadoli hydrochloridum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci

Více

VERMOX tablety mebendazolum

VERMOX tablety mebendazolum Příbalová informace: informace pro uživatele VERMOX tablety mebendazolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat používat, protože obsahuje pro Vás důležité

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Dracenax 2,5 mg Letrozolum potahované tablety

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Dracenax 2,5 mg Letrozolum potahované tablety Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp. zn. sukls172883/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Dracenax 2,5 mg Letrozolum potahované tablety Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci

Více

Ataralgin tablety PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Paracetamolum, Guaifenesinum, Coffeinum

Ataralgin tablety PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Paracetamolum, Guaifenesinum, Coffeinum PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Ataralgin tablety Paracetamolum, Guaifenesinum, Coffeinum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento přípravek

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE. ARICEPT 5 mg ARICEPT 10 mg donepezilum potahované tablety

PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE. ARICEPT 5 mg ARICEPT 10 mg donepezilum potahované tablety PŘÍBALOVÁ INFORMACE- INFORMACE PRO UŽIVATELE ARICEPT 5 mg ARICEPT 10 mg donepezilum potahované tablety Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. GERODORM 40 mg, tablety cinolazepamum

Příbalová informace: informace pro uživatele. GERODORM 40 mg, tablety cinolazepamum sp.zn. sukls52880/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele GERODORM 40 mg, tablety cinolazepamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Protevasc 35 mg tablety s prodlouženým uvolňováním trimetazidini dihydrochloridum

Příbalová informace: informace pro uživatele. Protevasc 35 mg tablety s prodlouženým uvolňováním trimetazidini dihydrochloridum Příbalová informace: informace pro uživatele Protevasc 3 mg tablety s prodlouženým uvolňováním trimetazidini dihydrochloridum % Tento přípravek podléhá dalšímu sledování. To umožní rychlé získání nových

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele AESCIN-TEVA. 20 mg, enterosolventní tablety. escinum alfa

Příbalová informace: informace pro uživatele AESCIN-TEVA. 20 mg, enterosolventní tablety. escinum alfa sp.zn. sukls113741/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele AESCIN-TEVA 20 mg, enterosolventní tablety escinum alfa Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

PIRABENE 800 mg PIRABENE 1200 mg potahované tablety (Piracetamum)

PIRABENE 800 mg PIRABENE 1200 mg potahované tablety (Piracetamum) sp.zn. sukls152252/2014, sukls152875/2014 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE PIRABENE 800 mg PIRABENE 1200 mg potahované tablety (Piracetamum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Dorsiflex 200 mg tablety (Mephenoxalonum)

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Dorsiflex 200 mg tablety (Mephenoxalonum) PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Dorsiflex 200 mg tablety (Mephenoxalonum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informace dříve, než začnete tento přípravek užívat. Ponechte si příbalovou informaci

Více

Příbalová informace: Informace pro uživatele. Granegis 1 mg Granegis 2 mg potahované tablety. granisetronum

Příbalová informace: Informace pro uživatele. Granegis 1 mg Granegis 2 mg potahované tablety. granisetronum Sp.zn.sukls86661/2015 Příbalová informace: Informace pro uživatele Granegis 1 mg Granegis 2 mg potahované tablety granisetronum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek

Více

sp.zn.sukls84290/2013

sp.zn.sukls84290/2013 sp.zn.sukls84290/2013 Příbalová informace: informace pro pacienta Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety Paracetamolum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum, phenylephrini hydrochloridum

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE. Zolpidem-ratiopharm 10 mg potahované tablety Zolpidemi tartras

PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE. Zolpidem-ratiopharm 10 mg potahované tablety Zolpidemi tartras sp.zn. sukls123393/2014 PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE Zolpidem-ratiopharm 10 mg potahované tablety Zolpidemi tartras Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento

Více

Příbalová informace: Informace pro uživatele. Tramadol/Paracetamol Actavis 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

Příbalová informace: Informace pro uživatele. Tramadol/Paracetamol Actavis 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Sp.zn.sukls188321/2016 Příbalová informace: Informace pro uživatele Tramadol/Paracetamol Actavis 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Rivastigmin-ratiopharm 1,5 mg Rivastigmin-ratiopharm 3,0 mg Rivastigmin-ratiopharm 4,5 mg Rivastigmin-ratiopharm 6,0 mg tvrdé tobolky rivastigminum Přečtěte

Více

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace č. j. MZDR 61316/2014 (sp. zn. sukls204443/2010) PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace č. j. MZDR 61316/2014 (sp. zn. sukls204443/2010) PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace č. j. MZDR 61316/2014 (sp. zn. sukls204443/2010) PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE HEDELIX SIRUP Hederae helicis folii extractum spissum (hustý extrakt

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. TRALGIT tvrdé tobolky tramadoli hydrochloridum

Příbalová informace: informace pro pacienta. TRALGIT tvrdé tobolky tramadoli hydrochloridum sp. zn. sukls98041/2014 Příbalová informace: informace pro pacienta TRALGIT tvrdé tobolky tramadoli hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

Více

Příbalová informace: Informace pro uživatele. Sumatriptan Mylan 50 mg Sumatriptan Mylan 100 mg potahované tablety sumatriptanum

Příbalová informace: Informace pro uživatele. Sumatriptan Mylan 50 mg Sumatriptan Mylan 100 mg potahované tablety sumatriptanum Sp. zn. sukls111740/2010, sukls111741/2010 a sp. zn. sukls25752/2013, sukls147536/2012 Příbalová informace: Informace pro uživatele Sumatriptan Mylan 50 mg Sumatriptan Mylan 100 mg potahované tablety sumatriptanum

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Doletam 37,5 mg/325 mg potahované tablety. tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

Příbalová informace: informace pro uživatele. Doletam 37,5 mg/325 mg potahované tablety. tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Sp.zn.sukls128707/2015 Sp.zn.sukls130838/2015 Příbalová informace: informace pro uživatele Doletam 37,5 mg/325 mg potahované tablety tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn.:41366/2009

Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn.:41366/2009 Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn.:41366/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Kinedryl tablety (moxastini teoclas, coffeinum anhydricum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety Bromazepamum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety Bromazepamum sp.zn. sukls192211/2014, sukls192222/2014 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety Bromazepamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele

Příbalová informace: informace pro uživatele sp. zn. sukls31619/2014, sukls31622/2014, sukls31620/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele MABRON RETARD 100 MABRON RETARD 150 MABRON RETARD 200 tablety s prodlouženým uvolňováním tramadoli

Více

sp. zn. sukls189078/2015

sp. zn. sukls189078/2015 sp. zn. sukls189078/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO UŽIVATELE COLDREX MAXGRIP CITRON prášek pro perorální roztok v sáčku paracetamolum, phenylephrini hydrochloridum, acidum ascorbicum Přečtěte

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. DEGAN 10 mg tablety metoclopramidi hydrochloridum monohydricum

Příbalová informace: informace pro uživatele. DEGAN 10 mg tablety metoclopramidi hydrochloridum monohydricum sp.zn.: sukls264114/2011 Příbalová informace: informace pro uživatele DEGAN 10 mg tablety metoclopramidi hydrochloridum monohydricum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento

Více

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK ZOLPIDEM MYLAN UŽÍVAT

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK ZOLPIDEM MYLAN UŽÍVAT Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls46737/2009 Příloha k sp.zn. sukls171937/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Zolpidem Mylan 10 mg potahované tablety zolpidemi tartars

Více

PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum

PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum Příloha č. 2 ke sdělení sp.zn.sukls247013/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE PARAMEGAL 500 MG tablety paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Cetixin 10 mg, potahované tablety. cetirizini dihydrochloridum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Cetixin 10 mg, potahované tablety. cetirizini dihydrochloridum Příloha č. 2a k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls151972/2009 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Cetixin 10 mg, potahované tablety cetirizini dihydrochloridum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. ARICEPT OROTAB 5 mg ARICEPT OROTAB 10 mg donepezili hydrochloridum tablety dispergovatelné v ústech

Příbalová informace: informace pro pacienta. ARICEPT OROTAB 5 mg ARICEPT OROTAB 10 mg donepezili hydrochloridum tablety dispergovatelné v ústech Příbalová informace: informace pro pacienta ARICEPT OROTAB 5 mg ARICEPT OROTAB 10 mg donepezili hydrochloridum tablety dispergovatelné v ústech Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE-INFORMACE PRO UŽIVATELE Rp. Unipres 10 Unipres 20 tablety (Nitrendipinum)

PŘÍBALOVÁ INFORMACE-INFORMACE PRO UŽIVATELE Rp. Unipres 10 Unipres 20 tablety (Nitrendipinum) PŘÍBALOVÁ INFORMACE-INFORMACE PRO UŽIVATELE Rp. Unipres 10 Unipres 20 tablety (Nitrendipinum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou

Více

Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls23438/2007

Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls23438/2007 Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls23438/2007 PŘÍBALOVÁ INFORMACE INFORMACE PRO UŽIVATELE TRALGIT tvrdé tobolky ( Tramadoli hydrochloridum) Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE Pro léčivý přípravek dostupný na lékařský předpis PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA

PŘÍBALOVÁ INFORMACE Pro léčivý přípravek dostupný na lékařský předpis PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA PŘÍBALOVÁ INFORMACE Pro léčivý přípravek dostupný na lékařský předpis PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO PACIENTA Xyzal 5 mg, potahované tablety Levocetirizini dihydrochloridum Přečtěte si pozorně celou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE- VP

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE- VP Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.: sukls237631/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE- VP ZODAC potahované tablety (cetirizini dihydrochloridum) Přečtěte si pozorně tuto příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. MedDex Vicks pastilky na suchý kašel s medem 7, 33 mg pastilky dextromethorphanum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. MedDex Vicks pastilky na suchý kašel s medem 7, 33 mg pastilky dextromethorphanum Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls125353/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE MedDex Vicks pastilky na suchý kašel s medem 7, 33 mg pastilky dextromethorphanum Přečtěte si

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta

Příbalová informace: informace pro pacienta sp.zn.sukls189076/2015 Příbalová informace: informace pro pacienta COLDREX NOČNÍ LÉČBA sirup paracetamolum, promethazini hydrochloridum, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum. Přečtěte si pozorně

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. APO-FAMOTIDINE 20 mg APO-FAMOTIDINE 40 mg. Potahované tablety famotidinum

Příbalová informace: informace pro uživatele. APO-FAMOTIDINE 20 mg APO-FAMOTIDINE 40 mg. Potahované tablety famotidinum sp.zn. sukls167525/2013, sukls167526/2013 a sp.zn. sukls203509/2013 Příbalová informace: informace pro uživatele APO-FAMOTIDINE 20 mg APO-FAMOTIDINE 40 mg Potahované tablety famotidinum Přečtete si pozorně

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. Desloratadin Actavis 5 mg Tablety dispergovatelné v ústech desloratadinum

Příbalová informace: informace pro pacienta. Desloratadin Actavis 5 mg Tablety dispergovatelné v ústech desloratadinum Sp.zn.sukls74244/2015 Příbalová informace: informace pro pacienta Desloratadin Actavis 5 mg Tablety dispergovatelné v ústech desloratadinum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. Maltofer 50 mg/ml perorální kapky, roztok

Příbalová informace: informace pro pacienta. Maltofer 50 mg/ml perorální kapky, roztok sp.zn.: sukls229282/2011 Příbalová informace: informace pro pacienta Maltofer 50 mg/ml perorální kapky, roztok polymaltosum ferricum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele Binabic 150 mg, potahované tablety Bicalutamidum

Příbalová informace: informace pro uživatele Binabic 150 mg, potahované tablety Bicalutamidum Sp.zn. sukls91007/2014 Příbalová informace: informace pro uživatele Binabic 150 mg, potahované tablety Bicalutamidum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. FORTRAL Pentazocini hydrochloridum tablety

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. FORTRAL Pentazocini hydrochloridum tablety PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE FORTRAL Pentazocini hydrochloridum tablety Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Zaldiar Retard 75mg/650 mg tablety s prodlouženým uvolňováním. Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Zaldiar Retard 75mg/650 mg tablety s prodlouženým uvolňováním. Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn. sukls46795/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Zaldiar Retard 75mg/650 mg tablety s prodlouženým uvolňováním Tramadoli hydrochloridum/paracetamolum

Více

Sp.zn.sukls263549/2012 Příbalová informace: informace pro uživatele. ZOPITIN 7,5 mg potahované tablety zopiclonum

Sp.zn.sukls263549/2012 Příbalová informace: informace pro uživatele. ZOPITIN 7,5 mg potahované tablety zopiclonum Sp.zn.sukls263549/2012 Příbalová informace: informace pro uživatele ZOPITIN 7,5 mg potahované tablety zopiclonum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat,

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Canocord 4 mg Canocord 8 mg Canocord 16 mg Canocord 32 mg tablety candesartanum cilexetilum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Canocord 4 mg Canocord 8 mg Canocord 16 mg Canocord 32 mg tablety candesartanum cilexetilum Příloha č. 2 k rozhodnutí o registraci sp.zn. sukls197551-54/2010 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Canocord 4 mg Canocord 8 mg Canocord 16 mg Canocord 32 mg tablety candesartanum cilexetilum

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. Tiapralan 100 mg tablety tiapridi hydrochloridum

Příbalová informace: informace pro pacienta. Tiapralan 100 mg tablety tiapridi hydrochloridum sp.zn. sukls34201/2015 Příbalová informace: informace pro pacienta Tiapralan 100 mg tablety tiapridi hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Transmetil 500 mg tablety enterosolventní tablety Ademetioninum

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Transmetil 500 mg tablety enterosolventní tablety Ademetioninum sp. zn. sukls53756/2015 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Transmetil 500 mg tablety enterosolventní tablety Ademetioninum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. GABITRIL 10 mg (tiagabini hydrochloridum monohydricum) potahované tablety

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. GABITRIL 10 mg (tiagabini hydrochloridum monohydricum) potahované tablety Příloha č. 2 ke změně sp.zn. sukls145683/2011 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE GABITRIL 10 mg (tiagabini hydrochloridum monohydricum) potahované tablety Přečtěte si pozorně celou příbalovou

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. ACCOLATE 20, potahované tablety. {zafirlukastum}

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. ACCOLATE 20, potahované tablety. {zafirlukastum} PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE ACCOLATE 20, potahované tablety {zafirlukastum} Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat. - Ponechte si příbalovou

Více

Příbalová informace: informace pro uživatele. Mirvedol 10 mg potahované tablety memantini hydrochloridum

Příbalová informace: informace pro uživatele. Mirvedol 10 mg potahované tablety memantini hydrochloridum Příbalová informace: informace pro uživatele Mirvedol 10 mg potahované tablety memantini hydrochloridum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože

Více

Příbalová informace: informace pro pacienta. Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety. bromazepamum

Příbalová informace: informace pro pacienta. Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety. bromazepamum sp.zn. sukls175012/2014, sukls175007/2014 Příbalová informace: informace pro pacienta Lexaurin 1,5 tablety Lexaurin 3 tablety bromazepamum Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete

Více

Paralen extra proti bolesti 12 tbl

Paralen extra proti bolesti 12 tbl Paralen extra proti bolesti 12 tbl 1. Co je přípravek PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI a k čemu se používá PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti.

Více