Nabídka výletů pro vás dunajské luhy. Národní park Donau-Auen Nabídky výletů pro skupiny 2014/2015

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nabídka výletů pro vás dunajské luhy. Národní park Donau-Auen Nabídky výletů pro skupiny 2014/2015"

Transkript

1 Nabídka výletů pro vás dunajské luhy Národní park Donau-Auen Nabídky výletů pro skupiny 2014/2015

2 Dunajské luhy přírodní klenot u bran Vídně Na území mezi Vídní a Bratislavou se rozléhá jedinečná lužní krajina. Tento přírodní skvost je chráněným územím a od roku 1996 je prohlášen národním parkem - Nationalpark Donau-Auen. Největším bohatsvím tohoto prostoru je velké množství biotopů, které tady vytvořil častý vzestup a pokles hladiny Dunaje, t.j. přirozená dynamika toku řeky. Ve své mnohotvárnosti nabízejí zdejší dunajské luhy životní prostor několika ohroženým druhům a opravdovým skvostům živočišné i rostlinné říše. Péče o ně a vytváření podmínek pro jejich rozmnožování je hlavním úkolem národního parku. Seznamte se s druhovou rozmanitostí parku ve společnosti průvodců národního parku, kteří vám ochotně osvětlí všechny detaily! Buďte svědky fascinujících přírodních koloběhů a naučte se rozumět jim! Objevujte nádheru přírody! Nechte se unést zázračným světem Donau-Auen! Na krásné prožitky v přírodě bychom si měli vyhradit dostatek času. Počítejte s tím, že naše prohlídky jsou plánované na dobu dvou až tří hodin. Příroda je někdy nevypočitatelná a rozmarná, proto je nutno při plánování výletů zohlednit i proměnlivost počasí. Dovolujeme si také upozornit, že při výletech loděmi není přítomnost psů povolena. Stejně tak je pro psy zakázán i vstup na Zámecký ostrov (Schlossinsel) v Centru národního parku zámek ORTH. Pokud se z důvodů nepředvidatelných okolností (ku příkladu z důvodů nepříznivých záplavových podmínek, špatného počasí, bouřky, zvýšeného výskytu komárů a pod.) v plánované době objednaný výlet nebude moci uskutečnit, vynasnažíme se vám nabídnout alternativní a stejně zajímavý program. Výstroj: Doporučujeme oblečení přiměřené počasí, ochranný oděv proti dešti, pevnou obuv, pokrývku hlavy, tekutiny k pití, ochranu před komáry i sluncem. Společnost Nationalpark Donau-Auen GmbH, jakož ani průvodci národním parkem, nenesou žádnou odpovědnost za možné vzniklé škody na zdraví nebo na majetku.

3 Objednávky, informace, poradenství Centrum národního parku zámek ORTH (schlossorth Nationalpark-Zentrum) Schloss Orth, 2304 Orth /Donau Od 21.března do 30.září: otevřeno denně od 9:00 18:00 hod. Od 1.řína do 1.listopadu: otevřeno denně od 9:00 17:00 hod. Od 2.listopadu do 20.března: zimní přestávka. Telefonické informace v době zimní přestávky: Po až Pá od 9:00 13:00 hod. Tel. +43 (0) 2212/3555, Fax +43 (0) 2212/ Infocentrum národního parku - zámek Eckartsau (Nationalpark-Infostelle Eckartsau) Schloss Eckartsau, 2305 Eckartsau Od 1. dubna do 31. října: otevřeno denně od 10:00 17:00 hod. Od 1. listopadu do 31. března: zavřeno, telefonické informace: Po až Pá 8:00 16:00 hod. Tel: +43 (0) 2214/2335 Ceny platné od 1. ledna 2014 Rádi vám poskytneme informace o speciálních nabídkách pro cestovní kanceláře! Prohlídky si rezervujete nejpozději 7 dní před požadovaným termínem. Prohlídky nabízíme v anglickém a slovenském jazyce, podle přání i v jiných cizích jazycích. Připravili jsme pro vás širokou paletu nabídek: Dunajské luhy úvodní vstupy Poznávejte Národní park Donau-Auen pohodlnou formou, a to zejména v Centru národního parku v zámku ORTH (schlossorth Nationalpark-Zentrum), které je vstupní branou do luhů. Nicméně tato nenáročná forma nikoho neukrátí o zážitky v krásné přírodě. Dunajské luhy aktivní túry Nabídka předpokládá aktivní poznávání přírody se zaměřením na vodní i suchozemské životní prostředí. Poznávejte okolní přírodu bezprostředne s pádlem v ruce, nebo formou pěších výletů překypujícím lužním lesem! Dunajské luhy dobrodružné túry Je příroda vaším druhým domovem? Pak jsou následující nabídky pro vás to pravé! Zaveslujte si po nespoutaně tekoucím Dunaji, nebo zažijte na vlastní kůži zelenou vodní divočinu s nádechem dobrodružství! Programy, které jsme připravili, jsou sestaveny tak, abyste společne se skupinou zažili v dunajských luzích den plný vzrušení. Rádi vám poradíme i v tom, jak si jednotlivé výlety můžete vhodně skombinovat. Impressum: Vlastník média a vydavatel: Nationalpark Donau-Auen GmbH, Schloss Orth, 2304 Orth / Donau, Tel. +43 (0) 2212/3450, foto: Antoníček, Christopher, Grabner, Kern, Kovacs, Kracher, Leitner, Madzigon, Neumair, Newman, Popp, Sendor-Zeman, stav: srpen 2013, tlač šetrná k životnímu prostředí, chyby v sazbě a tisku vyhrazeny.

4 Dunajské luhy úvodní vstupy Seznamte se s Národním parkem Donau-Auen pohodlnou a zajímavou formou a to hlavně v Centru národního parku v zámku ORTH, který je vstupní branou do lužních lesů. Nicméně tato nenáročná forma nikoho neukrátí o zážitky v krásné přírodě. Nabídky v rámci Centra národního parku v zámku ORTH a v jeho okolí Prohlídka expozice výstavy DonAUräume Výstava DonAUräume prezentuje návštěvníkům ve čtyřech místnostech rozličným způsobem podstatu a historii Národního parku Donau-Auen. V první se návštěvníci formou divadelního představení seznámí s tím, jak vzniká lužní les, v následující pak pomocí multimediální techniky mohou zažít cestování v čase. Vybavení třetí místnosti umožní návštěvníkům pohled na region dunajských luhů z ptačí perspektivy, v poslední místnosti jim dunajské víly formou obrazů poskytnou všechny nejdůležitější údaje o národním parku. Délka trvání: cca 1,5 hod. Počet osob: min. 15 lidí Cena: 8,50 za osobu Prohlídka areálu Schlossinsel (Zámecký ostrov) V bezprostřední blízkosti zámku ORTH, přímo v lužní přírodě, se nachází areál plný překvapení Schlossinsel. Během okružní prohlídky s průvodcem národního parku se zde seznámíte se zajímavými zvířaty, ku příkladu s evropskými želvami bahenními (Emys orbicularis), které můžete pozorovat úplně zblízka. Kromě toho poznáte i různé plazy žijící v luzích, kteří se dovedou mistrně maskovat. V pozorovatelně pod hladinou vody se seznámíte s dunajskými rybami bez toho, abyste se při tom namočili! Můžete zde obdivovat podvodní prales leknínů (Nymphaeaceae) i prustky obecné (Hippuris vulgaris). Dopřejte si nádhernou podívanou na kuličky kyslíku, které vypouštějí tyto rostliny - skutečně jsou podobné náhrdelníkům z perel! Poznejte druhovou pestrost rostlin dunajských luhů, od drobných popínavých druhů plaménku (Clematis), přes chutný chmel, až k mohutně šumícím topolům. Délka trvání: cca 1,5 hod. Počet osob: min. 15 osob Cena: 8,50 za osobu Kombinovaná nabídka: Prohlídka výstavy DonAUräume v Centru národního parku - zámek ORTH a prohlídka areálu Schlossinsel Délka trvání: cca 3 hod. (Včetně přestávek) Počet osob: min. 15 osob Cena: 11,50 za osobu Všechny nabídky v Centru národního parku zámek Orth se dají kulinářsky příjemně kombinovat - s občerstvením v kavárně Schloss Café, nebo s typickým regionálním menu v restauracích v obci Orth/Donau. Informujte se ohledně této možnosti!

5 Prohlídka Od středověkého vodního hradu po zámek v národním parku" Zámek Orth/Donau (Orth an der Donau) se pyšní bohatou historií. Během procházky kolem této impozantní stavby si vyslechnete mnohé zajímavé příběhy. Jejich hrdiny jsou bývalí obyvatelé a majitelé zámku, jako byli např. Niklas - hrabě ze Salmu (Graf von Salm), nebo přítelkyně prince Eugena krásná Lori von Wien. Figuruje v nich také korunní princi Rudolf, jediný syn císařovny Sissi a Františka Josefa I., který často navštěvoval dunajské luhy v roli přírodovědce. Spolu navštívíme ovšem i nynější obyvatele areálu Schlossinsel hady, žáby, ryby a jiné živočichy. Prohlídka kolem zámku Orth a návštěva areálu Schlossinsel Délka trvání: cca 1,5 hod. Počet osob: min. 15 osob Cena: 8,50 za osobu Prohlídka areálu Schlossinsel a procházka lužní krajinou Dopřejte si prohlídku areálu Schlossinsel s průvodcem národního parku a pak se společně s ním vydejte na výlet do luhů. Lužní les se nachází v bezprostřední blízkosti areálu, rozprostírá se vedle starého mrtvého ramena Dunaje zvaného Faden". Seznámíte se zde s různými lužními biotopy, jakými jsou kupříkladu mrtvé rameno, lužní les a suchý biotop na protipovodňové hrázi. Tato procházka je kouzelná v každém ročním období na jaře se tu nabízí pohled na pestrou květenu, kolem se rozléhá štěbet ptáků, hráz je porostlá zajímavou suchomilnou vegetací, kolem cesty se dají pozorovat obojživelníci, měkkýši a samozřejmě i hmyz! Všechny tyto živé organismy jsou přirozenou a neodlučitelnou součástí luhů, jenom s nimi je tady možný život. Délka trvání: cca 2 hod. Počet osob: min. 15 osob Cena: 11,50 za osobu

6 Programy na řece Dunaj a v luzích Výlety po Dunaji: Tschaiken-Tour po Dunaji a procházka lužní krajinou v obci Orth/Donau Kdo si netroufá sám veslovat, může si nasednout v obci Orth/Donau na loď Tschaike. Toto plavidlo je napodobeninou historické dunajské lodi. Během okružní plavby po Dunaji ucítíte sílu volně tekoucí řeky budete se plavit kolem strmých břehů a stejně tak kolem štěrkovitých pláží. Nakonec se projdete i po dunajských luzích. Nechte se překvapit druhovou rozmanitostí bujné přírody! Kouzelný pocit zažijete, když zaostříte svůj zrak na miniaturní přírodní objekty, objevíte u nich obdivuhodné a mnohdy fascinujíci detaily! Místo setkání: Orth / Donau, parkoviště u restaurace Uferhaus Délka trvání: cca 3 hod. Počet osob: min. 15 osob Cena: 24,- za osobu Během plavby lodí Tschaike si můžete ke konzumaci objednat víno a chléb! Informujte se ohledně této nabídky! Plavba lodí po Dunaji v okolí Hainburgu Domovský přístav výletní lodi Carnuntum je v Hainburgu. Je to také výchozí stanoviště této trasy. Během plavby s průvodcem národního parku se můžete kochat pohledem na soutok Moravy a Dunaje, na řekou formované strmé dunajské břehy a stejně tak i na štěrkovité pláže, které se rozprostírají naproti Hainburgu. Zažijete zde jeden z posledních úseků Dunaje ve střední Evropě, ve kterém ještě tato řeka projevuje nespoutanou dynamiku svého proudu. Místo setkání: Hainburg, parkoviště Donaulände Délka trvání: cca 2 hod. Počet osob: min. 20, max. 50 osob (v podpalubí pro 25 osob místa k sezení) Cena: 26,- za osobu Výlet je na programu během celého roku!

7 Aktivní výlety do dunajských luhů Cílem těchto nabídek je aktivní poznávání přírody přímo v jejím lůně na vodě i na souši. Přitom sami můžete vzít do rukou pádlo, nebo se vydat na pěší túru bujnou lužní krajinou! Kvízová soutěž pro badatele" (Rätselrallye) Prohlídka výstavy národního parku a kvízová soutěž v areálu Schlossinsel Chcete-li získané přírodovědné poznatky ihned využít, a ne jenom pasivně naslouchat výkladu průvodců, pak je tato nabídka pro vás jako stvořena. Nejprve si osvojíte základní poznatky o Národním parku Donau-Auen na výstavě v Centru národního parku zámku ORTH. Později se v malých skupinkách pod vedením průvodců projdete po přírodním areálu Schlossinsel, kde budete pozorovat několik druhů zvířat. Nově získané vědomosti si na závěr otestujete formou kvízové soutěže Rätselrallye. V této kolektivní soutěži si můžete vyzkoušet i svou odvahu, fyzickou šikovnost, jakož i týmového ducha. Snad největší výzvou pro vás bude visutý lanový most a přechod přes vodu po cestičce z dřevěných kůlů. Za odměnu a na památku každý účastník obdrží svůj vlastní diplom "Přírodovědný badatel". Délka trvání: cca 3 hod. (Včetně přestávek) Počet osob: min. 15 osob Cena: 14,- za osobu Všechny nabídky v Centru národního parku - zámek Orth, se dají kulinářsky příjemně kombinovat s občerstvením v kavárně Schloss Café, nebo s typickým regionálním menu v restauracích v obci Orth/Donau. Informujte se ohledně této možnosti!

8 Splav na gumových člunech a procházka lužní krajinou v Orth/Donau V katastru obce Orth/Donau se můžete plavit na gumovém člunu s průvodcem po klidných vodách vedlejšího ramene Dunaje. Nejprve albsolvujete krátký kurz veslování a potom se s člunem vnoříte do tajemného lužního lesa. Zastavíte se u bobřích okusů a naučíte se poznávat stopy tohoto ve dne plachého živočicha. Při optimální výšce vodní hladiny objevíte novou štěrkovou pláž místo zrodu mladého lužního lesa. S troškou štěstí spatříte volavku, ledňáčka říčního nebo dokonce i bobra! Pak vás vezme průvodce na okružní pěší túru lužní krajinou. Tato procházka je kouzelná v každém ročním období. Druhová rozmanitost rostlin i živočichů je v tomto záplavovém území Dunaje opravdu velmi bohatá. Objevíte tzv. mrtvé dřevo, které je ve skutečnosti velmi bohaté na živé organismy. Naučíte se poznávat různé strategie přežití a rozmnožování rostlin. Dynamiku říčního proudu vám přiblíží na stromech viditelná šedá linie, která zde zůstala jako svědek výšky posledních záplav. Cestou určitě narazíte na tady tak typické mloky a hmyz, a možná dokonce objevíte i některé ze vzácných druhů ptáků a savců. Místo setkání: Orth / Donau, parkoviště restaurace Uferhaus Délka trvání: cca 3 hod. Počet osob: min. 15 osob Cena: 24,- za osobu

9 Splav v kánoi dunajským ramenem Stopfenreuth V obci Stopfenreuth můžete splavovat na kánoi s průvodcem staré dunajské rameno. Průvodce vás nejprve zasvětí do základů veslování, za tím bude následovat plavba po klidné vodě vedlejšího ramena Dunaje až k místu jeho soutoku s hlavním tokem. Obec Stopfenreuth je považována za rodiště" národního parku. V prosinci roku 1984 se zde uskutečnilo tzv. povstání - obsazení luhů dobrovolnými ochránci přírody na protest proti plánované výstavbě vodní elektrárny Hainburg. Při optimální výšce vodní hladiny je voda ramena průzračná. Během plavby je možno pozorovat ryby plovoucí pod i mezi souvislými bujnými porosty vodních rostlin a leknínů. Největším zážitkem je pozorování evropské želvy bahenní, bobra, ledňáčka říčního. V okolní přírodě v závislosti na ročním období je možno pozorovat i vysokou a černou zvěř. Na soutoku ramena s hlavním tokem Dunaje vystoupíte z kánoe na břeh, odkud se nabízí malebný výhled na město Hainburg. V horkém ročním období je tady možné ovlažit se v řece, na jejím břehu pozorovat stopy bobra, hledat říční mušle a zajímavé dunajské oblázky. Na závěr následuje plavba na kánoi zpátky do výchozího stanoviště. Místo setkání: Stopfenreuth, Infocentrum při ochranné hrázi (Auen-Informations- Zentrum) Délka trvání: cca 3 hod. Počet osob: min. 9, max. 27 osob Cena: 225,- za kánoe (min. 6, max. 9 osob)

10 Procházky a pěší túry v Národním parku Donau-Auen Pěší túry a procházky, za doprovodu průvodce přírodou národního parku nebo lesníka národního parku, mají za cíl objevování nevšedních detailů v přírodě. Nejlepšími obdobími pro pěší túry jsou jarní, podzimní a zimní měsíce. Vyberte si z následujících nabídek: Tématické procházky v Lobau Pro oblast Obere Lobau jsou typické tzv. dunajské lesostepi suché, otevřené plochy s řídkou vegetací. Na jaře tu kvete úžasné spektrum původních druhů orchidejí! V suchomilných travinatých porostech se vyskytují i vzácné druhy hmyzu, jakou je například i kudlanka nábožná (Mantis religiosa). Na podzim tu hýří barvami pestré plody trnky a dřišťálu. V dané oblasti se konají rovněž tématické výlety pro milovníky historie. Trasy procházek jsou dlouhé dva až pět kilometrů a průvodci na nich budou vídeňští lesníci. Pěší túry s průvodcem po vídeňském území národního parku Místo setkání: Dům národního parku v Lobau (nationalparkhaus wien-lobau) Délka trvání: cca 3 hod. Počet osob: min. 6 osob Cena: 10,- za osobu ( 5,- při slevě) Objednávka túry je nutná nejpozději týden před vybraným termínem. Registrace: Dům národního parku v Lobau (nationalparkhaus wien-lobau) MA 49 - Forstamt und Landwirtschaftsbetrieb der Stadt Wien Dechantweg 8, 1220 Wien Tel. +43 (0) 1/ , Fax +43 (0) 1/ Schönau V oblasti Schönau můžete na relativně krátké trase pozorovat působivou druhovou pestrost lužních biotopů mrtvého dunajského ramena i dynamické lužní krajiny, biotop protipovodňové hráze, průtočného vedlejšího ramene i volně plynoucího toku Dunaje. Nechte se prekvapit zdejší flórou a faunou, která si tady svou existenci dokonale přizpůsobila místnímu charakteru životního prostředí. Místo setkání: bufet na hrázi

11 Orth an der Donau Trasy dvou různých pěších túr vedou buď lužní krajinou, která je před povodněmi chráněna hrází, nebo dynamickou lužní krajinou, která bývá pravidelně zaplavována povodněmi. Hranici těchto dvou rozdílných území tvoří protipovodňová hráz, na níž se po létech zrodil osobitý biotop s typickou flórou a faunou. Místo setkání: Trasa A (lužní krajina chánená před povodněmi): Centrum národního parku-zámek ORTH Trasa B (luhy v záplavové oblasti): restaurace Uferhaus přidunaji Eckartsau V minulosti vznikaly v lužních lesích za účelem císařských honů velké nezalesněné plochy. Tyto rozlehlé louky jsou dnes útočištěm mnoha druhů rostlin a živočichů. Velkoplošný anglický park kolem loveckého zámku Eckartsau vytváří zajímavý kontrast k těmto přirozeným loukám. Turistická trasa směřuje z uměle vytvořeného zámeckého parku přes území rozsáhlých přírodních luk až do divokého lužního pralesa, který je formován Dunajem. Místo setkání: Infocentrum národního parku zámek Eckartsau Stopfenreuth Okružní pěší trasa vede lužní krajinou Stopfenreuther Au, v jejímž srdci se v roce 1984 uskutečnil protest proti výstavbě hydroelektrárny. Trasa vede podél hráze až do záplavového území a přes mrtvá ramena až k samotnému Dunaji. Po vlečné cestě (Treppelweg) se trasa vine podél dunajského břehu a na konec směřuje zpět do výchozího stanoviště. Zažijte kouzlo procházky lužní přírodou a přitom získáte množství poznatků od svého průvodce národním parkem! Místo setkání: Stopfenreuth, Auen-Informationszentrum při protipovodňové hrázi Hainburg V této oblasti se tok Dunaje již blíží k Děvínské bráně (Ungarische Pforte). Pěší túra vede nejprve po proudu řeky, podél úpatí kopce Braunsberg, až k hradní zřícenině Rötelstein. Dále se pokračuje traverzou, která nabízí nádherný panoramatický výhled do okolní krajiny na nově renaturované štěrkovité dunajské pláže, ležící v národním parku naproti Hainburgu, jakož i na středověké centrum tohoto města. Místo setkání: parkoviště u Dunaje (Donaulände) Maria Ellend Haslau an der Donau Na rozdíl od severního břehu Dunaje, v této části národního parku klesá břehová linie řeky prudce dolů. Tento fenomén ovlivnil i výskyt osobité flóry na daném území.

12 Dunaj silou svého proudu po renaturaci a opětovném spojení vedlejších ramen s hlavním tokem v těchto místech už skoro dvacet letvýrazně formuje okolní lužní krajinu. Místo setkání: Maria Ellend/Bahnhof - železniční nádraží Přehled nabídky: Pěší túry po dunajských luzích v Dolním Rakousku s individuálními výchozími body Délka trvání: cca 3 až 3,5 hod. (Trasa dlouhá 2 až 8 km) Cena: 155,- (platí pro max. 20 osob) Pěší výlety v okolí Schönau, Orth/Donau, Eckartsau, Stopfenreuth, Hainburg, Maria Ellend Haslau je třeba předem objednat v Centru národního parku zámek ORTH (schlossorth Nationalpark-Zentrum)! Objednávky, informace, poradenství: Centrum národního parku zámek ORTH (schlossorth Nationalpark-Zentrum) Schloss Orth, 2304 Orth/Donau Od 21. března do 30. září: otevřeno denně od 9:00 18:00 hod. Od 1. října do 1. listopadu: otevřeno denně od 9:00 17:00 hod. Od 2. listopadu do 20. března: zimní přestávka. Telefonické informace během zimní přestávky: Po až Pá od 9:00 13:00 hod. Tel. +43 (0) 2212/3555, Fax +43 (0) 2212/ Infocentrum národního parku zámek Eckartsau (Nationalpark-Infostelle Eckartsau) Schloss Eckartsau, 2305 Eckartsau Od 1. dubna do 31. října: otevřeno denně od 10:00 17:00 hod. Od 1. listopadu do 31. března: zavřeno, telefonické informace: Po až Pá 8:00 16:00 hod. Tel. +43 (0) 2214/2335 bundesforste.at

13 Dunajské luhy dobrodružné výlety Pokud je příroda vaším druhým domovem, pak jsou následující nabídky pro vás jako stvořeny! Zaveslujte si po volně plynoucím Dunaji nebo zažijte na vlastní kůži dobrodružství v zelené vodní divočině! Řeka kopec lužní les" Dunajský kombinovaný výlet z Hainburgu Jste připraveni zažít dobrodružství? Sraz se uskuteční v přístavišti Hainburg. Průvodce národního parku nejprve přivítá účastníky, potom následuje krátký kurz veslování. Splav v gumových člunech vede pod hradní zříceninou Rötelstein. Na tomto místě získáte informace o projektech renaturace toku Dunaje i jeho břehů, které jsou prováděny na území národního parku. Na soutoku řek Moravy a Dunaje, s krásným výhledem k hradní zřícenině Děvín na území Slovenska, jsou aktuální další dvě témata horská řeka (Dunaj) a nížinná řeka (Morava). Splav dále pokračuje až po stanoviště Jägerhaussiedlung (hájovna). Zpět do výchozího stanoviště Hainburg se vrátíte pěší túrou přes skalní bralo Rötelsteinfelsen a pak proti proudu podél břehu Dunaje. Túra Řeka kopec lužní les" je výborným kombinovaným výletem, který přináší sebou množství nových pohledů na Národní park Donau-Auen. Délka trvání: cca 4 hod. Počet osob: min. 6, max. 10 osob na člun, věková hranice 15 let Cena: 250,- za člun Příjezd veřejnými dopravními prostředky: vlak Schnellbahn S 7 zastávka: železniční nádraží Hainburg dobře přístupné Dunajské dobrodružství" na gumových člunech ze Schönau do Orth/Donau Plavbou po mohutném proudu řeky kolem strmých dunajských břehů, štěrkových pláží i říčních lodí v gumových člunech s průvodci zažijete dobrodružství přímého kontaktu s přírodou. Každým ponořením pádla do vody ucítíte sílu proudu nespoutané řeky. Slastný odpočinek na štěrkové pláži, vůně Dunaje, pozorování lužního lesa, bujné vegetace, či objevování skryté fauny i takovými požitky vás obdaruje řeka! Sraz je v Orth/Donau při restauraci Uferhaus. Vaší skupiny se ujmou průvodci národního parku a vlastním autobusem se přesunete do obce Schönau. Tam vás průvodci rozdělí do jednotlivých člunů, následuje krátký kurz veslování na vedlejším dunajském rameni. Dobrodružství začíná až plavbou po volné řece, ve chvíli, kdy člun strhne proud Dunaje. Během plavby se dozvíte o jedinečných projektech národního parku zaměřených na propojení vedlejších dunajských ramen s hlavním proudem, jakož i o živočiších, kteří z těchto projektů profitují.

14 Cílem splavu je opětovně výchozí stanoviště túry v Orth/Donau. Je to skutečně nezapomenutelný zážitek! Délka trvání: cca 3 hod. Počet osob: min. 6, max. 10 osob na člun, věková hranice 15 let Cena: 225,- za člun Pro tento výlet musíte mít k dispozici vlastní autobus! Expedice přes bujný vodní prales" neobvyklá lužní exkurze Tady je pro vás připravena velká, dobrodružní túra za poznáním napříč lužní krajinou! Stejně jako probíhají expedice v džungli, i zde vede trasa zarostlými cestami přímo přes vodní prales. U této túry je zapotřebí mít nejenom dobrý orientační smysl, ale navíc i smysl pro týmovou práci. Trasa vede přes vodu, po písku, v blátě, i přes keře. Program je závislý na stavu vodní hladiny a na počasí, z nichž se odvíjí celkový fenomén dunajských luhů. V každém případě získáte nevšední zážitek z přímého kontaktu s nevypočitatelnou a neskrotnou přírodou. Místo setkání: Na objednávku Délka trvání: cca 3 hod. Cena: 155,- (platí pro max. 20 osob) Pro tento výlet je třeba mít k dispozici vlastní autobus!

15 Teambuilding: Kolektivní práce pro přírodu speciální programy pro skupiny Národní park Donau-Auen se spoléhá v projektech zaměřených na ochranu přírody také na podporu ze strany soukromých osob, sdružení a podniků. Všichni zůčastnění se svou dobrovolnou prací společně podílejí na jejich realizaci. Bez takovéto formy podpory by byla, zejména z hlediska omezených zdrojů, pro národní park realizace mnoha projektů nemožná. Dobrovolníci pomáhají zlepšovat kvalitu ekologických podmínek pobřežních biotopů řeky, a to např.: redukcí zavlečených, nepůvodních rostlinných porostů, monitorováním divoce žijících zvířat, sběrem odpadu, pečováním o mladé rostliny. Dynamické skupinové workshopy v přírodě Ve spolupráci s trenéry nabízí Národní park Donau-Auen také velmi osobité skupinové programy v přírodě, které jsou pro jednotlivé firmy dle jejich specifických potřeb takříkajíc ušité na míru ". Pomocí hravých cvičení se zde posiluje vzájemná spolupráce a rovněž se podporuje týmová kreativita, to znamená schopnosti, které je možné později všestranně využívat v běžné praxi firmy. Programy jsou zaměřeny na oblast ochrany přírody. To znamená, že účastníci pobývají po celou dobu před i po workshopu, ale také přímo při práci ve volné přírodě. Kromě toho, že si daný tým osvojuje vědomosti o aspektech ochrany přírody, jeho členové vykonávají v rámci cvičení i veřejně prospěšnou činnost. Práce v lůně přírody redukuje stres, objevují se pocity radosti ze soutěžení, posiluje se týmová solidarita a soudržnost skupiny. Díky modulární struktuře tohoto projektu se jednotlivé programy dají přizpůsobit velikosti konkrétní skupiny nebo i jiným požadavkům. Vedoucími programů jsou speciální trenéři a průvodci národním parkem. Vyžádejte si od nás individuální nabídku! Prostředí a druh potřebných prací v národním parku zvolíme podle ročního období a s ohledem na vybraný program. Pro vícedenní semináře jsou v regionu národního parku k dispozici seminární hotely. Rádi vám poradíme na adrese: Centrum národního parku zámek ORTH (schlossorth Nationalpark-Zentrum) Schloss Orth, 2304 Orth/Donau Od 21. března do 30. září: otevřeno denně od 9:00 18:00 hod. Od 1. října do 1. listopadu: otevřeno denně od 9:00 17:00 hod. Od 2. listopadu do 20. března: zimní přestávka. Telefonické informace během zimní přestávky: Po až Pá od 9:00 13:00 hod. Tel. +43 (0) 2212/3555, Fax +43 (0) 2212/

16 Přehledná mapa Národního parku Donau-Auen Region jako cíl návštěvy Národní park Donau-Auen je obklopen nejen kulturními a historickými památkami, ale i regiony pro labužníky a gurmány (Genuss-Regionen). Jsou mezi nimi např.: zámky Eckartsau a Schloss Hof, Marchegg město čápů, středověké město Hainburg, Archeologický park Carnuntum. Tyto zajímavé cíle leží v bezprostřední blízkosti národního parku. Rovněž regiony Marchfeld (Moravské pole) a Römerland Carnuntum hraničí přímo s národním parkem. Takže nic nestojí v cestě ani vášmu delšímu příjemnému pobytu v tomto regionu! Bližší informace a objednávky: Donau Niederösterreich Regionalbüro Römerland Carnuntum Marchfeld Tel. +43 (0) 2163/ , Fax DW 12

17 Nationalpark Donau-Auen GmbH 2304 Orth / Donau, Schloss Orth Tel (0) 2212/3450, Fax DW 17

Nabídka výletů pro vás dunajské luhy. Národní park Donau-Auen Nabídky výletů pro skupiny 2016

Nabídka výletů pro vás dunajské luhy. Národní park Donau-Auen Nabídky výletů pro skupiny 2016 Nabídka výletů pro vás dunajské luhy Národní park Donau-Auen Nabídky výletů pro skupiny 2016 Dunajské luhy přírodní klenot u bran Vídně Na území mezi Vídní a Bratislavou se rozléhá jedinečná lužní krajina.

Více

v Praze a na Kokořínsku

v Praze a na Kokořínsku Na výletech s mobilem Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky v Praze a na Kokořínsku Co jsou virtuální naučné stezky? Jedná se o nový moderní způsob značení přírodních, kulturních a turistických

Více

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie Malování v Provence 10 - denní zájezd Francie Navštivte a poznejte Provence, rodiště a působiště řady slavných malířů, a přeneste její krásy na malířské plátno! Kdo už někdy držel v ruce paletu a štětec,

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2013 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Nejbližším městem a centrem kulturního dění je malebný Omiš s ústím řeky Cetiny do moře. Pro návštěvu

Více

NABÍDKA VÝLETŮ 2015. ITÁLIE Ischia. Upozornění: Ceny a programy výletů jsou pouze orientační a jsou z loňské sezony.

NABÍDKA VÝLETŮ 2015. ITÁLIE Ischia. Upozornění: Ceny a programy výletů jsou pouze orientační a jsou z loňské sezony. NABÍDKA VÝLETŮ 2015 ITÁLIE Ischia Půldenní výlet kolem ostrova Ischia Půldenní okruh kolem ostrova Ischia s českým průvodcem. Prohlídky a zastávky na nejzajímavějších místech ostrova, výjezd do nejvýše

Více

NĚMECKO - Údolí Mosely

NĚMECKO - Údolí Mosely NĚMECKO - Údolí Mosely Nabídka incentivní cesty spojené s degustací vín Termín: 26. 30.8. 2015 Počet: 10-15 osob rodí se zde ta nejušlechtilejší vína z odrůdy Ryzlink rýnský Program cesty Během tohoto

Více

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Offpark je první volnočasové outdoorové centrum na Šumavě, které nabízí celou řadu sportovního a lehce adrenalinového vyžití. Zážitkové aktivity jsou soustředěny

Více

NABÍDKA FESTIVALOVÝCH BALÍČKŮ

NABÍDKA FESTIVALOVÝCH BALÍČKŮ 2016 Svátky Písní Olomouc 2016 NABÍDKA FESTIVALOVÝCH BALÍČKŮ 1 44. Mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky písní 2016 Pobytové balíčky Cestovní náklady, ubytování a stravování si hradí každý sbor na

Více

Otevření turistické sezony 2012

Otevření turistické sezony 2012 Otevření turistické sezony 2012 České Švýcarsko 21. 22. 4. 2012 Vydejte se za zážitky v Českém Švýcarsku Jetřichovické skály otevření naučné stezky Janovský trhák - cyklistická časovka do vrchu Tramvají

Více

Solná komora-h.rakousko

Solná komora-h.rakousko Jezero Wolfgangsee Plavba lodí po jezeře denní jízdenka: 17,60 se Salzkammergut Erlebnis-Card: 16,40 www.wolgangseeschifffahrt.at Schafbergbahn jízda úzkokolejkou na horu Schafbergbahn jízda tam i zpět:

Více

TEMATICKÝ ČASOVÝ PLÁN vyučovací předmět : PRVOUKA ročník: 3. Školní rok 2014/2015 vyučující Mgr. Marie Beďačová. Zařazená průřezová témata

TEMATICKÝ ČASOVÝ PLÁN vyučovací předmět : PRVOUKA ročník: 3. Školní rok 2014/2015 vyučující Mgr. Marie Beďačová. Zařazená průřezová témata Září Orientuje se v místě svého bydliště, v okolí školy, v místní krajině Zná základní údaje z historie a současnosti obce Zná některé lidové a místní zvyky a tradice Domov, orientace v krajině Škola,

Více

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice.

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice. 1. a 2.10. 2009 se v rámci projektu Vzdělaný venkov uskutečnila odborná exkurze do mikroregionu Džbány-Žebrák. Exkurzi připravily manažerky mikoregionu Nechanicko Jana Pečenková a Urbanické Brázdy Ing.

Více

Srovnání ochrany přírody a krajiny včeské republice a Rakousku na příkladu NP Podyjí a Thayatal. Michaela Krpálková

Srovnání ochrany přírody a krajiny včeské republice a Rakousku na příkladu NP Podyjí a Thayatal. Michaela Krpálková Srovnání ochrany přírody a krajiny včeské republice a Rakousku na příkladu NP Podyjí a Thayatal Michaela Krpálková Obsah Srovnání legislativy Srovnání územní ochrany přírody Srovnání NP aplikované na NP

Více

Tipy na výlety Solná komora

Tipy na výlety Solná komora Tipy na výlety Solná komora Karta Salzkammergut Erlebnis Card: k zakoupení ve všech infocentrech v regionu SALZKAMMERGUT a ve vybraných hotelech a penzionech. Cena dospělí: 4,90 EUR, děti zdarma S kartou

Více

Jak se žilo králům na Srí Lance

Jak se žilo králům na Srí Lance Strana 1 Jak se žilo králům na Srí Lance S pobytem u moře Na Srí Lance vzniklo první království už ve 4. století př. Kr. a poslední zaniklo r. 1815 předáním moci Britům. Procestujte města, kde pobývali

Více

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Nově zrekonstruovaná Turistická chata ve Špindlerově Mlýně nabízí velmi levné a stylové ubytování v srdci lyžařského areálu Svatý Petr. Cena od 150,-Kč na osobu. -

Více

Škody působené bobrem evropským na lesních porostech Biberschäden im Waldbewuchs

Škody působené bobrem evropským na lesních porostech Biberschäden im Waldbewuchs Škody působené bobrem evropským na lesních porostech Biberschäden im Waldbewuchs Ing. Jan Dovrtěl Ing. Miroslav Svoboda Lesy České republiky, s.p. Lesní závod Židlochovice Lesní závod Židlochovice organizační

Více

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2014 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru

Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2014 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Přijměte pozvání pro vaši dovolenou 2014 do Chorvatska, oblasti střední Dalmácie na Omišskou riviéru Nejbližším městem a centrem kulturního dění je malebný Omiš s ústím řeky Cetiny do moře. Pro návštěvu

Více

Doprovodné programy ke stálým expozicím

Doprovodné programy ke stálým expozicím Doprovodné programy ke stálým expozicím 1) historická expozice Rokycansko v minulosti : Výprava do pravěku (nástroje, činnosti, zbraně, šperky) Na návštěvě ve středověku (erby, rytíři a jejich zbroj, řemesla,

Více

PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012

PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012 PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012 pro organizované skupiny, příměstské tábory, DD, kolektivy dětí a mládeže atd. www.muzeumhk.cz Stezky muzejní budovou 1) Stezky po muzeu Účastníci tohoto putování muzejní

Více

VDO občanská společnost, stát - vytváření pravidel chování a týmové práce EV vztah člověka k prostředí - naše obec. EGS objevujeme Evropu a svět

VDO občanská společnost, stát - vytváření pravidel chování a týmové práce EV vztah člověka k prostředí - naše obec. EGS objevujeme Evropu a svět 1 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vyučovací předmět: Prvouka Ročník:3 Výstup Učivo Průřezová témata Mezipředmětové vztahy Poznámka MÍSTO, KDE ŽIJEME Orientuje se v místě svého bydliště, v okolí školy,

Více

Dívčí Kámen. Nabídka na využití prostor zříceniny hradu. platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014. Určeno veškerým kulturním vystoupením

Dívčí Kámen. Nabídka na využití prostor zříceniny hradu. platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014. Určeno veškerým kulturním vystoupením Nabídka na využití prostor zříceniny hradu Dívčí Kámen platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014 Určeno veškerým kulturním vystoupením Foto: Petr Znachoř Nabízíme možnost prezentace uměleckých aktivit v netradičním

Více

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.)

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.) Tipy na výlety Solná komora Karta Salzkammergut Erlebnis Card: k zakoupení ve všech infocentrech v regionu SALZKAMMERGUT a ve vybraných hotelech a penzionech. Cena dospělí: 4,90 EUR, děti zdarma S kartou

Více

VÝLETY. z Pucónu JI NÍ CHILE & ARGENTINA. www.capturachile.com

VÝLETY. z Pucónu JI NÍ CHILE & ARGENTINA. www.capturachile.com JI NÍ & ARGENTINA Navstivte to nejkrásnejsí z Chile a poznejte jeho rozmanitost, prírodní kontrasty, klima, geografii a kulturu. Charakter And a její kulturní dedictví jsou spojeny v Pucónu VÝLETY z Pucónu

Více

Cestovní ruch v Národním parku České. Švýcarsko. Riziko nebo příleţitost? Česko-saské Švýcarsko. www.npcs.cz. Cestovní ruch v NP České.

Cestovní ruch v Národním parku České. Švýcarsko. Riziko nebo příleţitost? Česko-saské Švýcarsko. www.npcs.cz. Cestovní ruch v NP České. Česko-saské Cestovní ruch Cestovní ruch v Národním parku České Riziko nebo příleţitost? Česko-saské Cestovní ruch Michaela Andělová České o.p.s. Mgr. Richard Nagel Správa NP České Česko-saské Cestovní

Více

4. Přírodní památka Kamenná u Staříče

4. Přírodní památka Kamenná u Staříče 4. Přírodní památka Kamenná u Staříče Na území dávno opuštěných vápencových lomů v prostoru mezi obcí Staříč a dolem Staříč III, na severovýchodním svahu vrchu Kamenná (385 m n. m.) se vyvinula travnatá

Více

V letošním roce uplynulo 40 let od premiéry slavné pohádky. Přijďte proto prožít den s Popelkou do Švihova. Připravili jsme pro vás hned dvě trasy.

V letošním roce uplynulo 40 let od premiéry slavné pohádky. Přijďte proto prožít den s Popelkou do Švihova. Připravili jsme pro vás hned dvě trasy. V ydejte se s námi barevnou podzimní přírodou po místech, kde se na Švihovsku natáčela před čtyřiceti lety oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku. Poznáte místa, kde Popelka se svojí sestrou Dorou a zlou

Více

Realizátor PROJEKTU Příležitost k rozmanitosti

Realizátor PROJEKTU Příležitost k rozmanitosti Tůně pro Arboretum Janovka Projekt: Tůně pro Arboretum Janovka Podpořil v r. 2013 Realizátor PROJEKTU Příležitost k rozmanitosti PLÁN Vybudování tůní a úprava potoka v lokalitě plánovaného Arboreta Janovka.

Více

Pojďte s námi do přírody

Pojďte s námi do přírody Pojďte s námi do přírody závěrečná zpráva projektu Vojtěch Kodet prosinec 2011 Pobočka České společnosti ornitologické na Vysočině Úvoz 23, 586 01 Jihlava, IČ 75107988 www.cso.cz/vysocina.html Pojďte s

Více

Malá farma/ CZ.1.07/1.1.18/02.0021 Malá farma

Malá farma/ CZ.1.07/1.1.18/02.0021 Malá farma Název projektu Stručný popis projektu Malá farma/ CZ.1.07/1.1.18/02.0021 Malá farma Záměrem projektu je zkvalitnit a zatraktivnit výuku přírodovědných a technických oborů a zároveň posílit kompetence žáků

Více

Glikorisa Beach*** www.cdtravel.cz Řecko Samos. ŘECKO Samos / Pythagorion. Kontakt: Daniela Švábová, tel. 737 275 107, email: daniela.svabova@osz.

Glikorisa Beach*** www.cdtravel.cz Řecko Samos. ŘECKO Samos / Pythagorion. Kontakt: Daniela Švábová, tel. 737 275 107, email: daniela.svabova@osz. Glikorisa Beach*** Kontakt: Daniela Švábová, tel. 737 275 107, email: daniela.svabova@osz.org ŘECKO Samos / Pythagorion www.cdtravel.cz Řecko Samos Poloha:oblíbený hotel ve velice klidném až osamoceném

Více

Dokumentace přírodního bohatství. Formy prezentace přírodního bohatství Ostravska. a zprostředkování ve vzdělávacích programech

Dokumentace přírodního bohatství. Formy prezentace přírodního bohatství Ostravska. a zprostředkování ve vzdělávacích programech Dokumentace přírodního bohatství Formy prezentace přírodního bohatství Ostravska a zprostředkování ve vzdělávacích programech Dokumentace přírodního bohatství širšího Ostravska základ pro ekologickou výchovu

Více

Kolem SEČSKÉ PŘEHRADY

Kolem SEČSKÉ PŘEHRADY Pardubický kraj Kolem SEČSKÉ PŘEHRADY Text a foto: Vojtěch Pavelčík Většina turistických tras vede z jednoho místa na místo druhé. To je samozřejmě v pořádku, ale přece jen se výletníci potřebují čas od

Více

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích.

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích. Panství Bechyně Panství Bechyně Společnost Panství Bechyně s.r.o. Vám nabízí široké spektrum služeb, a to nejen pronájem konferenčních a školicích prostor, ale také zajištění programu, koordinace akcí,

Více

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz

Aktivity CCRJM. březen 2013. www.ccrjm.cz Aktivity CCRJM březen 2013 Souhrn aktivit CCRJM Tvorba turistických produktů, programů, výletů Propagační materiály (distribuce), webové prezentace Fam tripy a press tripy domácí i zahraniční (Německo,

Více

6. Přírodní památka Profil Morávky

6. Přírodní památka Profil Morávky 6. Přírodní památka Profil Morávky Řeka Morávka se v úseku od Kamence ve Skalici až po Staré Město zahlubuje do terénu až na skalní podloží. Řeka zde vytváří kaňonovité údolí, skalní prahy a peřeje i hluboké

Více

Geografie Dolního Rakouska

Geografie Dolního Rakouska Obsah Geografie Dolního Rakouska Země zahrad v Dolním Rakousku Akce Přírodní zahrada Platforma Zahrady Dolního Rakouska DIE GARTEN TULLN Analýza zahradního turismu Geografie Dolního Rakouska největší spolková

Více

Jaké chcete nábřeží v Blansku?

Jaké chcete nábřeží v Blansku? Hlavní výstupy ze setkání Jaké chcete nábřeží v Blansku? Setkání proběhlo 8. března 2012 Ekologický institut Veronica Představujeme Vám hlavní výstupy ze setkání s názvem Jaké chcete nábřeží v Blansku?,

Více

za krásami brněnských lesů

za krásami brněnských lesů za krásami brněnských lesů Obsah Úvod 1 Naučné stezky 2 Naučná stezka lesnická - lesní správa Deblín 4 Naučná stezka lesnická - lesní správa Brno 6 Naučná stezka lesnická - lesní správa Lipůvka 8 Naučná

Více

Viadua sdružení pro ochranu a obnovu přírody a krajiny Závěrečná zpráva k projektu Vycházky do přírody pro rodiče a děti

Viadua sdružení pro ochranu a obnovu přírody a krajiny Závěrečná zpráva k projektu Vycházky do přírody pro rodiče a děti Viadua sdružení pro ochranu a obnovu přírody a krajiny Závěrečná zpráva k projektu Vycházky do přírody pro rodiče a děti dle Smlouvy OSKOL/FRM/000602/2013/Pal o poskytnutí finanční podpory z rozpočtu statutárního

Více

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_MOB_BU_17 Sada: Mobilní aplikace ve výuce Téma: Aplikace České Švýcarsko Autor: Mgr. Miloš Bukáček Předmět: Zeměpis Ročník: 3. ročník vyššího gymnázia Využití: Prezentace určená pro výklad

Více

Vážení přátelé, právě otvíráte publikaci s nabídkou výukových programů pro školní rok 2015-2016.

Vážení přátelé, právě otvíráte publikaci s nabídkou výukových programů pro školní rok 2015-2016. Vážení přátelé, právě otvíráte publikaci s nabídkou výukových programů pro školní rok 2015-2016. Kdo ji pro Vás připravil? Obecně prospěšná společnost Křivoklátsko ve spolupráci s AOPK ČR, RP Střední Čechy

Více

PARKINSON KLUB BRNO PLÁN ČINNOSTI 2015 PRAVIDELNÉ AKCE

PARKINSON KLUB BRNO PLÁN ČINNOSTI 2015 PRAVIDELNÉ AKCE PARKINSON KLUB BRNO PLÁN ČINNOSTI 2015 PRAVIDELNÉ AKCE 1. Rehabilitační cvičení parkinsoniků Tělocvična Každý čtvrtek 15.30-16.30 hod. (v termínech 15.1.-11.6. 2015 a 24.9.-10.12.2015) Tělocvična Sokolu

Více

residential golf lifestyle

residential golf lifestyle residential golf lifestyle AURA je prvním rezidenčním resortem v České republice, který svým obyvatelům přináší unikátní řešení venkovského, ale zároveň moderního životního stylu a bydlení uprostřed přírody

Více

ANALÝZA PŘÍLEŽITOSTÍ A RIZIK SPLAVNĚNÍ VLTAVY V JIŽNÍCH ČECHÁCH

ANALÝZA PŘÍLEŽITOSTÍ A RIZIK SPLAVNĚNÍ VLTAVY V JIŽNÍCH ČECHÁCH ANALÝZA PŘÍLEŽITOSTÍ A RIZIK SPLAVNĚNÍ VLTAVY V JIŽNÍCH ČECHÁCH ANALÝZA PŘÍLEŽITOSTÍ A RIZIK SPLAVNĚNÍ VLTAVY V JIŽNÍCH ČECHÁCH 1) Identifikační údaje Objednavatel: Jihočeský kraj U Zimního stadionu 1952/2

Více

CITES - Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora

CITES - Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora CITES - Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin Upravuje pravidla

Více

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ BEZBARIÉROVÉ SLUŽBY Informační centrum Sídlí na Husově náměstí 1225 a je bezbariérové. Vstup do prostoru IC je lehce vyvýšený (1 schod), na zazvonění je možno přistavit

Více

Po zdárné rekonstrukci lodě Kobliha vedla cesta na Baťův kanál.budou zde uvedeny zkušenosti a poznatky z plaveb během sezony 2014 a 2015.

Po zdárné rekonstrukci lodě Kobliha vedla cesta na Baťův kanál.budou zde uvedeny zkušenosti a poznatky z plaveb během sezony 2014 a 2015. S Koblihou na Baťáku Trasa z Veselí nad Moravou do Skalice Po zdárné rekonstrukci lodě Kobliha vedla cesta na Baťův kanál.budou zde uvedeny zkušenosti a poznatky z plaveb během sezony 2014 a 2015. Baťův

Více

Plazi jak je neznáte. S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky.

Plazi jak je neznáte. S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky. Plazi jak je neznáte S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky. Beseda je zaměřená na život, smysly, způsob života a další zajímavá fakta

Více

DRUHOTNÉ (SEKUNDÁRNÍ BIOTOPY)

DRUHOTNÉ (SEKUNDÁRNÍ BIOTOPY) DRUHOTNÉ (SEKUNDÁRNÍ BIOTOPY) Celá škála ekosystémů: - dálniční, silniční a železniční náspy, protipovodňové hráze - úseky pod vedením vysokého napětí - vytěžené lomy a pískovny, včetně těch určených k

Více

Lesy ČR a jejich role v ochraně biodiverzity České republiky

Lesy ČR a jejich role v ochraně biodiverzity České republiky Lesy ČR a jejich role v ochraně biodiverzity České republiky Vlastnictví lesů v České republice Přehled lesů ve správě Lesů ČR Hospodaření v lesích zajišťuje celkem 77 lesních správ a 5 lesních závodů.

Více

Zákon 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny

Zákon 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny Zákon 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny Účelem zákona je přispět k udržení a obnově přírodní rovnováhy v krajině, k ochraně rozmanitostí forem života, přírodních hodnot a krás a k šetrnému hospodaření

Více

HORNÍ HRAD ZOO STAVBY - HERALDICKÁ ZOO DIPLOMOVÁ PRÁCE TEXTOVÁ ZPRÁVA

HORNÍ HRAD ZOO STAVBY - HERALDICKÁ ZOO DIPLOMOVÁ PRÁCE TEXTOVÁ ZPRÁVA HORNÍ HRAD ZOO STAVBY - HERALDICKÁ ZOO DIPLOMOVÁ PRÁCE TEXTOVÁ ZPRÁVA Vypracovala: Bc. Jana Valchová, 2. ročník magisterského studia, LS 2014/15 Vedoucí práce: Ing. arch. Ivo Boháč, Ph.D. 1 FA VUTBR 2

Více

Druh učebního materiálu Prezentace Power Point

Druh učebního materiálu Prezentace Power Point VY_32_INOVACE_10_05_PŘ Téma Rostliny a živočichové v okolí našich domovů Anotace Osvojování poznatků o rostlinách a živočiších Autor Mgr. Martina Mašterová Jazyk čeština Očekávaný výstup Žak si prohlubuje

Více

Santa Maria Maior Resort

Santa Maria Maior Resort Santa Maria Maior Resort Developerský projekt Santa Maria Maior Resort Uprostřed okouzlující přírody, v exkluzivní lokalitě portugalského ostrova Madeira s jedinečným výhledem na Atlantik a hlavní město

Více

ROP SM, 5,19 km I/55 II/367 Střížovice, Kvasice. SFDI, VZ Cyklostezka podél Baťova kanálu - úsek Otrokovice 2,69 km I/55

ROP SM, 5,19 km I/55 II/367 Střížovice, Kvasice. SFDI, VZ Cyklostezka podél Baťova kanálu - úsek Otrokovice 2,69 km I/55 24. Moravská cyklistická cesta / podél Baťova kanálu ve Zlínském kraji 65,3 km Celková situace: Cyklostezka podél Baťova kanálu a Moravské stezky je budována postupně (viz. tabulka) Kompletní cyklostezka

Více

Výstavba terminálu kombinované dopravy v Břeclavi a napojení vodní cesty Dunaj ČR

Výstavba terminálu kombinované dopravy v Břeclavi a napojení vodní cesty Dunaj ČR Česká republika Národní strategie pro Fond soudržnosti období 2004-2006 - Sektor dopravy - PŘEHLEDNÝ POPIS PROJEKTU Výstavba terminálu kombinované dopravy v Břeclavi a napojení vodní cesty Dunaj ČR I Projekt

Více

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Správa CHKO Orlické hory Dobrovského 332 516 01 Rychnov nad Kněžnou

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Správa CHKO Orlické hory Dobrovského 332 516 01 Rychnov nad Kněžnou Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Správa CHKO Orlické hory Dobrovského 332 516 01 Rychnov nad Kněžnou ================================================ ================================================

Více

Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok

Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok GREECE TOUR 2012 Dovolená v oblasti Nei Pori (Platamonas) s I.S.C.Sports a cestovní kanceláří Pradok Po úspěších v minulých letech pokračujeme v pořádání oblíbené dovolené spojené se sportovním vyžitím.

Více

Kde žil a bádal Charles Darwin

Kde žil a bádal Charles Darwin Kde žil a bádal Charles Darwin Dům a zahrada, kde proslulý Charles Darwin a jeho rodina žili skoro 40 let, je nyní pod ochranou společnosti English Heritage, která se zasloužila o celkovou rekonstrukci.

Více

ASTROSTÁŽ - SPOLEČNÉ HVĚZDNÉ NEBE-II

ASTROSTÁŽ - SPOLEČNÉ HVĚZDNÉ NEBE-II Pozvánka na netradiční vzdělávací a poznávací akci ASTROSTÁŽ - SPOLEČNÉ HVĚZDNÉ NEBE-II Milí přátelé, srdečně Vás zveme na netradiční vzdělávací a poznávací akci, kterou pořádají Hvězdárna Valašské Meziříčí,

Více

OUTDOOR PROGRAMY. Poznámka: cena je uvedena orientační při délce trvání 2 hodiny. Může se lišit na základě aktivit.. Minimum

OUTDOOR PROGRAMY. Poznámka: cena je uvedena orientační při délce trvání 2 hodiny. Může se lišit na základě aktivit.. Minimum OUTDOOR PROGRAMY Klienti mají za úkol vyřešit to, jak překonat lanové překážky před nimi. Vhodné pro kolektivy (zejména pro akce typu teambuilding). Místo: okolí Hotelu DUO Poznámka: cena je uvedena orientační

Více

NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA

NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA Majetek Jihomoravského kraje ve správě Masarykova muzea v Hodoníně www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/ mikulcice-valy@masaryk.info, tlf. 518 357 293 BLÍZKÁ MINULOST

Více

Průvodce "Liptovská, Ružinov, Bratislava - Ružinov"

Průvodce Liptovská, Ružinov, Bratislava - Ružinov Děvín 48 10'36.59"N 16 59'5.75"E se nachází jihozápadním cípu Malých Karpat. Dominantním vrcholem je Děvínská Kobyla. Pod Děvínským hradem začíná červená turistická značka vedoucí až na Duklianský průsmyk.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4. Anotace: Valticko lednický areál a Pálava jako turistický region specifika, kulturní památky, využitelnost z hlediska turistického ruchu Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou

Více

Letní lezení ve Francii

Letní lezení ve Francii Letní lezení ve Francii Někomu se možná může zdát, že jet lézt do Francie v létě je trochu šílené. Neříkám, že ne,ale určitě se tu dají najít krásné oblasti, kde si můžete pohodově zalézt, vykoupat se,

Více

Výroční zpráva 2010. 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň

Výroční zpráva 2010. 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň Výroční zpráva 2010 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň Kdo jsme? Jsme nezisková organizace. Našimi členy jsou dobrovolníci a naše práce souvisí s činností oddílu mladých ochránců

Více

TREKKING V BARMĚ. Unikátní průzkumná výprava do hor nově otevřených oblastí, kde masová turistika ještě nepronikla.

TREKKING V BARMĚ. Unikátní průzkumná výprava do hor nově otevřených oblastí, kde masová turistika ještě nepronikla. TREKKING V BARMĚ Unikátní průzkumná výprava do hor nově otevřených oblastí, kde masová turistika ještě nepronikla. To nejlepší z Barmy pro aktivní a dobrodružněji založené cestovatele. Trekking v horách

Více

Program Dne fascinace rostlinami v České republice

Program Dne fascinace rostlinami v České republice Program Dne fascinace rostlinami v České republice Brno Uhlíkový cyklus rostlin v měnícím se klimatu přednášky, diskuze, měření vybranými přístroji 18. 5. 2012, 8:00 15:00 h. Bělidla 986/4a, Brno. pořádá

Více

VAZBY MEZI PREVENCÍ POVODŇOVÝCH RIZIK A CESTOVNÍM RUCHEM

VAZBY MEZI PREVENCÍ POVODŇOVÝCH RIZIK A CESTOVNÍM RUCHEM VAZBY MEZI PREVENCÍ POVODŇOVÝCH RIZIK A CESTOVNÍM RUCHEM VAZBY MEZI PREVENCÍ POVODŇOVÝCH RIZIK A CESTOVNÍM RUCHEM 1) Identifikační údaje Objednavatel: Jihočeský kraj U Zimního stadionu 1952/2 370 76 České

Více

Historie jinak. Nabídka programů pro školy v roce 2015 / 2016

Historie jinak. Nabídka programů pro školy v roce 2015 / 2016 Historie jinak Nabídka programů pro školy v roce 2015 / 2016 Programy pro školy realizuje Boii za podpory Pardubického kraje. Objednáním programu podporujete činnost spolku. Vážení učitelé, Představujeme

Více

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově

Muzeum vltavínů v Českém Krumlově Muzeum vltavínů v Českém Krumlově Základní informace o projektu Víte, že......vltavíny vznikly díky dopadu vesmírného tělesa na Zemi?...vltavíny znali a používali lidé již v době kamenné?...vltavíny přiletěly

Více

Pozvánka na turistický víkend do krásné skalní oblasti 3. - 5. 2. 2012. stále po zelené značče ke křižovatce v sedle Křížový Buk.

Pozvánka na turistický víkend do krásné skalní oblasti 3. - 5. 2. 2012. stále po zelené značče ke křižovatce v sedle Křížový Buk. Pozvánka na turistický víkend do krásné skalní oblasti 3. - 5. 2. 2012 Jedná se o tradiční setkání turistů a přátel přírody v oblasti Šluknovského výběžku. Připraveny jsou pro Vás denní a noční výlety

Více

MRATÍNSKÝ POTOK ELIMINACE POVODŇOVÝCH PRŮTOKŮ PŘÍRODĚ BLÍZKÝM ZPŮSOBEM

MRATÍNSKÝ POTOK ELIMINACE POVODŇOVÝCH PRŮTOKŮ PŘÍRODĚ BLÍZKÝM ZPŮSOBEM Úsek 08 (staničení 2706-2847 m) Stávající úsek, opevněný betonovými panely, je částečně ve vzdutí dvou stupňů ve dně. Horní stupeň slouží k odběru vody do cukrovarského rybníka. Dolní stupeň, viz foto,

Více

SEZNAM PROGRAMŮ LETÁK

SEZNAM PROGRAMŮ LETÁK SEZNAM PROGRAMŮ LETÁK VYDRA TAJEMNÁ KRÁLOVNA ŘEK Tento program má za cíl seznámit žáky s druhem živočicha, se kterým se v přírodě často nesetkávají vydrou říční. Žáci uvidí vydry naživo, dozví se o hlavních

Více

Výukové environmentální programy s mezipředmětovými vazbami

Výukové environmentální programy s mezipředmětovými vazbami Výukové environmentální programy s mezipředmětovými vazbami Ekologie, krajina a životní prostředí, ochrana životního prostředí, geologie a pedologie, praxe (Ing. Lenka Zámečníková) I) pracovní listy, poznávačky,

Více

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242

Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 CK TURISTA Korutany - gasthof Laggner ** - turistická karta v ceně / č.7242 4 - denní zájezd Turistika v Alpách, v nejjižnější části Rakouska s nejstálejším počasím. Korutany dělí jen necelých 140 km od

Více

Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek

Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.0624 Název šablony klíčové aktivity: I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti.

Více

Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně

Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně PRO PŘÁTELE A ČLENY DESTINAČNÍHO FONDU ČESKÉHO ŠVÝCARSKA www.ceskesvycarsko.cz Informační zpravodaj květen II. 2015 Veletrh cestovního ruchu v Trenčíně Ve dnech 15. 16. května proběhl ve slovenském Trenčíně

Více

1. Palkovické hůrky se zvedají z údolí Ostravice hned za městem.

1. Palkovické hůrky se zvedají z údolí Ostravice hned za městem. 17. Krajinou Palkovických hůrek Palkovické hůrky jsou při pohledu z Ostravské pánve směrem k jihu k Moravskoslezským Beskydám prvním vyšším horským pásmem prudce se zvedajícím nad mírně zvlněnou plošinou.

Více

Tipy na výlety Mittersill, Fusch

Tipy na výlety Mittersill, Fusch Tipy na výlety Mittersill, Fusch Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový volejbal,

Více

Přihláška na 24. konferenci České herpetologické společnosti 6. - 8. 11. 2009

Přihláška na 24. konferenci České herpetologické společnosti 6. - 8. 11. 2009 Přihláška na 24. konferenci České herpetologické společnosti 6. - 8. 11. 2009 Další, již 24. konference ČHS se uskuteční 6. 8. 11. 2009 v obci Dolní Lomná Ubytování a popis místa: Rekreační středisko se

Více

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový

Více

Bobr evropský (Castor fiber) silně ohrožený druh dle vyhlášky 395/1992, evropsky chráněný druh (přílohy II a IV Směrnice Rady 92/43/EHS.

Bobr evropský (Castor fiber) silně ohrožený druh dle vyhlášky 395/1992, evropsky chráněný druh (přílohy II a IV Směrnice Rady 92/43/EHS. A Dolní náměstí 38, 779 00 Olomouc T 585 228 584 F 585 228 584 E olomouc@hnutiduha.cz W www.hnutiduha.cz/olomouc IČO 44936354 ČÚ 2200096544/2010 Oblastní inspektorát ČIŽP Olomouc Tovární 41 772 00 Olomouc

Více

Hotel Baťov Tylova 727 Otrokovice Tel : 577 650 111 ŠKOLENÍ KONGRESY KONFERENCE FIREMNÍ AKCE

Hotel Baťov Tylova 727 Otrokovice Tel : 577 650 111 ŠKOLENÍ KONGRESY KONFERENCE FIREMNÍ AKCE Hotel Baťov Tylova 727 Otrokovice Tel : 577 650 111 ŠKOLENÍ KONGRESY KONFERENCE FIREMNÍ AKCE 1. Nabídka konferenčních a gastro prostor Pro potřeby Vašich školení Vám nabízíme využití všech typů salonků

Více

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ PROVENCE 2011 Vážení rodiče, milí studenti! V letošním školním roce máte poprvé možnost volby komplexní zahraniční exkurze. Po několika rocích, kdy se nabízelo pouze Chorvatsko, tedy destinace relativně

Více

VY_32_INOVACE_10_17_PŘ. Téma. Anotace Autor. Očekávaný výstup. Speciální vzdělávací potřeby - žádné - Klíčová slova

VY_32_INOVACE_10_17_PŘ. Téma. Anotace Autor. Očekávaný výstup. Speciální vzdělávací potřeby - žádné - Klíčová slova VY_32_INOVACE_10_17_PŘ Téma Anotace Autor Jazyk Očekávaný výstup Člověk jako ochránce i kazisvět Seznámení s vymíráním živočichů, ničení lesů, těžbou nerostných surovin, Mgr. Martina Mašterová čeština

Více

PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU NA ČESKÉ STRANĚ NOVÝ PLAVEBNÍ KANÁL Z HORNÍHO TOKU FLÁJSKÉHO POTOKA DO FREIBERSKÉ MULDY - KULTURNĚ NAUČNÁ STEZKA

PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU NA ČESKÉ STRANĚ NOVÝ PLAVEBNÍ KANÁL Z HORNÍHO TOKU FLÁJSKÉHO POTOKA DO FREIBERSKÉ MULDY - KULTURNĚ NAUČNÁ STEZKA PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU NA ČESKÉ STRANĚ NOVÝ PLAVEBNÍ KANÁL Z HORNÍHO TOKU FLÁJSKÉHO POTOKA DO FREIBERSKÉ MULDY - KULTURNĚ NAUČNÁ STEZKA 11. DUBNA 2013, KLÍNY (HOTEL EMERAN) Projektoví partneři Základní informace

Více

18. Přírodní rezervace Rybníky

18. Přírodní rezervace Rybníky 18. Přírodní rezervace Rybníky Nedaleko od silnice Kozlovice Tichá, asi v polovině vzdálenosti mezi okraji těchto obcí, byl kdysi rybníček, který již zanikl. Na jeho místě vznikla přirozenou sukcesí mokřadní

Více

So 28. 11. 2015. cena: 699,- Kč. Cena nezahrnuje: cestovní pojištění vč. storna 33,- Kč, jen léčebné výlohy 15,- Kč/os.

So 28. 11. 2015. cena: 699,- Kč. Cena nezahrnuje: cestovní pojištění vč. storna 33,- Kč, jen léčebné výlohy 15,- Kč/os. ADVENTNÍ KRAKOW (b) Vychutnejte si advent v Krakově, polském královském městě! V tento den je na královském hradě Wawel, /který je pro Poláky to co pro nás Pražský hrad/, volný vstup do některých expozicí.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

METODOCKÝ LIST. číslo projektu: Stela EXPEDICE CHŘIBY- PROJEKT EVVO. I. Pobytové týdny EVVO - KOMPLETNÍ programy EVVO na klíč

METODOCKÝ LIST. číslo projektu: Stela EXPEDICE CHŘIBY- PROJEKT EVVO. I. Pobytové týdny EVVO - KOMPLETNÍ programy EVVO na klíč METODOCKÝ LIST EXPEDICE CHŘIBY- PROJEKT EVVO číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0013 Stela I. Pobytové týdny EVVO - KOMPLETNÍ programy EVVO na klíč II. JEDNODENNÍ KOMBINOVANÉ PROGRAMY KONĚ+ III. Vícedenní

Více

Soutok Moravy a Dyje

Soutok Moravy a Dyje Soutok Moravy a Dyje Je jedním z nejrozsáhlejších lužních lesů Evropy Je nejnižším ( 148 m nad mořem) a nejjižněji položeným místem Moravy Leží na soutoku dvou řek Moravy a Dyje a stýkají se zde hranice

Více

Program na leden 2014

Program na leden 2014 Program na leden 2014 Čt 2.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 16.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 30.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Pá 17.1. Pedikúra ( od 13.00 hod.) Čt 23.1. Kadeřnice ( od 10.00 hod.) Program

Více

Detail slevy: Platnost slevy: Kde slevu uplatnit:

Detail slevy: Platnost slevy: Kde slevu uplatnit: Vyrazte na víkendový pobyt pro rodiny s dětmi v hotelu Junior v lázeňském městě Poděbrady. 3 dny pro 2 osoby a 1 dítě do 6 let. Vychutnejte si vynikající bohatou polopenzi a užijte si i neomezený vstup

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3149 Šablona: V/2 č. materiálu: Jméno autora: VY_52_INOVACE_008 Irena Prexlová Třída/ročník: IV.(4.)

Více

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE OLOMOUC - město s nejvíce památek na Moravě - Vláček v provozu květen-srpen

Více

Inovace výuky Člověk a jeho svět

Inovace výuky Člověk a jeho svět Inovace výuky Člověk a jeho svět Vv4/07 Autor materiálu: Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Mgr. Petra Hakenová Výtvarná výchova Výtvarná

Více

Vážení přátelé, Moc se na Vás všechny těšíme! Váš Nutricia tým

Vážení přátelé, Moc se na Vás všechny těšíme! Váš Nutricia tým Vážení přátelé, jak možná víte, letos v červnu jsme pořádali historicky první setkání určené teenagerům a dospělým. Konalo se v Rozdrojovicích u Brna a mnozí z Vás mohou potvrdit, že se více než vydařilo.

Více