KONSTRUKČNÍ KATALOG ROZVÁDĚČOVÝCH SKŘÍNÍ VČETNĚ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KONSTRUKČNÍ KATALOG ROZVÁDĚČOVÝCH SKŘÍNÍ VČETNĚ PŘÍSLUŠENSTVÍ"

Transkript

1 KONSTRUKČNÍ KATALOG ROZVÁDĚČOVÝCH SKŘÍNÍ VČETNĚ PŘÍSLUŠENSTVÍ

2 PŘEHLED KATALOGU I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII XIII XIV XV XVI XVII XVIII XIX Skříně STA-N, STA-NL Příslušenství STA-N, STA-NL Spojování skříní STA-N, STA-NL Podstavce skříní Přístrojový rošt s příslušenstvím Modulární a datový systém skříní STA-N, STA-NL Mezidíly a přechodové díly Propojovací mosty Střechy ke skříním STA Ovládací pulty Rozváděčové skříně ASTRA Atypická výroba Nerezové skříně Protipožární skříně astra EMC skříně Michelle Izolátory a jejich příslušenství Klimatizace skříňových rozváděčů Prodejní místa rozváděčových skříní Certifi káty

3 OBSAH I SKŘÍNĚ STA-N, STA-NL Obchodní informace...6 Základní konstrukce skříní STA-N, STA-NL...7 Přehled vyráběných typů dodací podmínky, přehled rozdílnosti skříní...8 Hlavní montážní rozměry skříní STA-N, STA-NL Hmotnosti skříní STA-N...11 Jednodveřová skříň se zadním zákrytem (STA-N )...12 Dvoudveřová skříň (STA-N 2D)...13 Dvoukřídlá skříň se zadním zákrytem (STA-N 2K)...14 Jednodveřová skříň se zadním zákrytem (STA-NL )...15 Dvoudveřová skříň (STA-NL 2D)...16 Dvoukřídlá skříň se zadním zákrytem (STA-NL 2K)...17 Jednodveřová skříň se zadním zákrytem (STA-NL ) - vzor kótování...18 II PŘÍSLUŠENSTVÍ STA-N, STA-NL Dveře skříně STA-N, STA-NL Prosklení dveří...20 Víko dna (VKD )...21 Posuvné plechy (PPS )...22 Boční zákryt (ZKB., ZKBL.)...23 Balíček se spojovacím materiálem (BAL ZKB..)...23 Zadní zákryt (ZKA., ZKAL.)...24 Montážní panel (MPO.) Mezipanel montážního panelu (MMP..)...25 Držák montážního panelu (DMP.)...26 Kluzák (KL MPO)...26 Balíček MPO a spojovací materiál (BAL MPO)...26 Montážní pomůcka pro nasazování MPO (PMONT MPO..)...26 Přechodový díl (PDD..., PDDL...)...27 Dělící plech (DPL...)...27 Dveřní příčka (PDV..)...27 Těsnění (IST...)...28 Spojovací rám (RAS...)...28 Příčky (PRA.., PRB.., PRC.., PRD.., PRE..) Přístrojový můstek zesílený (PMZ..)...30 Držák nosiče přípojnic DELTA (DND..)...31 Držák SONAP (DSP..)...31 Držák ochranného vodiče PE (DPE.)...32 Aretace ARDV 120 levá a pravá...32 Osvětlení...33 Kapsy na výkresy (KAPSA..)...33 Závěsné oko (ZO4)...34 Těsnění místo závěsného oka (PZ13)...34 Samostatně prodávané díly Samozhášivá směs (SAM.SMĚS)...34 Speciální matice (MAT.M.)...34 Panty (PANT STS, PANT STA)...35 Držák bočního zákrytu (DZK)...35 Držák příčky + zákrytu (DPZ, DPRA)

4 Zámky Zámek s kulatými táhly...36 Zámek s plochými táhly pro jednokřídlé dveře Zámek s plochými táhly pro dvoukřídlé dveře...37 Vložky do zámků, západka...37 III SPOJOVÁNÍ SKŘÍNÍ STA-N, STA-NL Spojování skříní STA-N, STA-NL Spojovací sada (SS8)...39 Spojovací díl (SD6)...39 Montážní spojka (MS2)...39 IV PODSTAVCE SKŘÍNÍ Podstavce skříní...40 Podstavec montovaný (PSM)...41 Díl univerzální průchozí (PSK...)...42 Podstavec PST - ATYP...42 Patky (PTK.)...42 V PŘÍSTROJOVÝ ROŠT S PŘÍSLUŠENSTVÍM Přístrojový rošt...43 Nosník přístrojového můstku (NPM..P, NPM..2P, NPM..KP)...43 Šroub se čtyřhranem...43 Přístrojový můstek univerzální (PMU.)...44 Přístrojový můstek (PMK.)...44 Držák nosníku roštu (DNR.)...45 Držák můstku (DMU..)...45 Krycí panely (KPVS., KPVZ., KPPS., KPPZ.)...45 VI MODULÁRNÍ A DATOVÝ SYSTÉM SKŘÍNÍ STA-N, STA-NL Modulární systém přístrojového roštu...46 Nosník roštu posuvný (NRP )...46 Držák lišty (DDL)...46 Otočný rám modulární 19 (ORN )...47 Zaslepovací plech (ZPN )...48 Otočný rám modulární 19 s vysunutým čepem (ORV )...49 Zaslepovací plech (ZPV )...50 Krycí panely (KPL, KPU )...51 Police dveří sklopná (PLC...)...51 Nosník modulární (NMO )...52 Držák nosníku modulárního 19 (DNM 19..)...52 Nosník modulární datový (NMO..)...53 Police datová perforovaná (PLD.)...54 Police pevná...54 Police výsuvná (PLV...)...54 VII MEZIDÍLY A PŘECHODOVÉ DÍLY Mezidíl (MZD )...55 Mezidíl s dveřmi a zámkem (MDZ, MDZL ) Mezidíl s dveřmi a šrouby (MDS, MDSL ) Mezidíl se zákrytem (MZK, MZKL ) Podstavec mezidílu (PSD )...58 Rohový díl (RHD )...59 Podstavec rohového dílu (PSR )

5 VIII PROPOJOVACÍ MOSTY Propojovací mosty...61 Příruba mostu (SMX..)...61 Spojovací díl (SMC.)...62 Krajní skříň mostu (SMA.)...62 Zákryt mostu a nadstavby (ZAM.)...63 Nadstavba (SMB )...64 IX STŘECHY KE SKŘÍNÍM STA Střecha jehlanová (SRJ.)...65 Střecha sedlová (SRD.)...66 Střecha šikmá (SRK.)...67 Střecha ventilační (SRV.)...68 X OVLÁDACÍ PULTY Pro stojící obsluhu (DTA...)...69 Pro sedící obsluhu (DTB...)...70 XI ROZVÁDĚČOVÉ SKŘÍNĚ ASTRA Sériová výroba - IP ASTRA STC, ASTRA SCTV, ASTRA SCTV 2K...72 ASTRA R, ASTRA R..2K, nosník roštu NPM KP...73 ASTRA R, ASTRA R..2K, montážní panely MMP...74 Konstrukční nákresy skříní ASTRA Montážní sada na zeď pro skříně ASTRA (MS4)...77 XII ATYPICKÁ VÝROBA Atypická výroba...78 XIII NEREZOVÉ SKŘÍNĚ Nerezové skříně...79 XIV PROTIPOŽÁRNÍ SKŘÍNĚ ASTRA Protipožární skříně...80 XV EMC SKŘÍNĚ MICHELLE EMC skříně MICHELLE...81 Útlum skříně STA-MICHELLE...82 XVI IZOLÁTORY A JEJICH PŘÍSLUŠENSTVÍ Izolační materiály pro fázové a ochranné sběrnice...83 Přehled rozmístění podpěrných izolátorů...84 Nosič přípojnic DELTA Nosič přípojnic DELTA-COMPACT (DELTA C) XVII KLIMATIZACE SKŘÍŇOVÝCH ROZVADĚČŮ Oběhové ventilátory, topná tělesa...91 Teplotní výpočet Výpočet průtoku...93 Nucené větrání - přehled Vytápění...96 Topná tělesa - přehled...97 Termostaty...98 XVIII PRODEJNÍ MÍSTA ROZVÁDĚČOVÝCH SKŘÍNÍ Česká republika, Slovenská republika...99 XIX CERTIFIKÁTY Certifi káty CQS, IQ NET, produktové

6 I Vážení obchodní přátelé, firma Spálovský, a.s. Vám nabízí ucelenou typovou řadu ocelových skříní STA-N v krytí IP 55 a STA-NL v krytí IP 40 se stupněm ochrany před mechanickými nárazy IK 09. Ocelové skříně svou moderní konstrukcí odpovídají normám ČSN. Skříně splňují všechny základní požadavky kladené na stavbu elektrických rozvodných zařízení nízkého napětí. Univerzální konstrukce skříní STA-N umožňuje vytváření složitých montážních celků a vysoce variabilní rozmístění přístrojové náplně. Dokonalé dílenské zpracování umožňuje stavbu elektrických zařízení pro prostory nebezpečné podle ČSN , tab. 32-NM2, mimo AB1, AB2, AB8, AE6, AF2, AP2, AP3, AP4, BC4, CB4. SPOLEČNÉ KVALITATIVNÍ ZNAKY PROTIKOROZNÍ OCHRANA SKŘÍNÍ STA-N Standardně jsou skříně dodávány s povrchovou úpravou práškovou termoreaktivní barvou epoxy-polyester, μm, odstín RAL Protikorozní odolnost je doložena atestem. V tomto provedení jsou dodávány všechny typy bez bližší specifikace na objednávce. Pro prostředí venkovní, pod přístřeškem nebo tropické vlhké s přímým slunečním zářením, jsou skříně opatřeny vrstvou práškové termoreaktivní barvy z čistého polyesteru, μm, se zvýšenou odolností proti přímému slunečnímu záření. Pro zvlášť náročné a složité prostředí lze skříně opatřit dodatečnou základní barvou DRYZINK s vysokým podílem zinku, μm. Jako další zvýšení protikorozní ochrany nabízíme galvanické zinkování včetně povrchové úpravy termoreaktivní barvou z čistého polyesteru. Umístění skříně v těchto prostředích musí být na objednávce uvedeno zvlášť. Skříně STA mohou být vyrobeny: - z nerezového plechu opatřeny vrstvou práškové termoreaktivní barvy z čistého polyesteru - z nerezového broušeného plechu KRYTÍ SKŘÍNÍ STA-N Skříně STA-N v krytí IP 55 mají atestaci z Fyzikálního zkušebního ústavu Ostrava-Radvanice. POSPOJOVÁNÍ Zemnící body u všech typů skříní jsou provedeny technologií kapacitního navařování poměděnými zemnícími šrouby. Umožňují vodivé propojení všech kovových částí skříně. Systém pospojování je u všech typů skříní testován v EZÚ Praha. OBCHODNÍ PODMÍNKY OBCHODNÍ ZÁRUKY Firma Spálovský, a.s. ručí odběratelům za kvalitu výrobků (mimo škody způsobené neodbornou manipulací) po dobu 24 měsíců, více viz Montážní návod. ÚDAJE PRO OBJEDNÁVKU V objednávce uveďte: Adresu a identifikační znaky odběratele. Místo určení, jméno a telefon kontaktní osoby. Způsob odběru a přepravy. Množství, typ skříní vč. objednacích čísel. Množství, typy příslušenství skříní vč. objednacích čísel. Prostředí, do kterého bude skříň montována (viz protikorozní ochrana STA-N): např. venkovní. TERMÍNY DODÁVEK Podle výkresů zákazníka je také možné provádět děrování jednotlivých dílů (dveře, zákryty, montážní panely). U lakovaných dílů je výhodou, že se děrování provádí před povrchovou úpravou, takže hrany otvorů jsou pak ošetřeny lakem. Termín dodání takto upravených skříní jsou 3 týdny. OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME NA ADRESE: SPÁLOVSKÝ, a.s. Nádražní 329, ZDOUNKY Tel.: Fax:

7 I ZÁKLADNÍ KONSTRUKCE SKŘÍNÍ STA-N, STA-NL Základní konstrukci skříní STA-N a STA-NL tvoří svařovaný, samonosný rám, který je u všech typů opatřen perforací v bočních sloupcích. Strop a dno skříně je opatřeno otvorem pro průchod vodičů. Dno skříně může být dodáno s odnímatelným víkem nebo posuvnými plechy. Strop skříně je dodáván standardně s víkem. Pro splnění krytí IP 55 jsou dveře, zadní a boční zákryt a víko opatřeny polyuretanovým vypěňovacím těsněním. Sloupky skříně nesou odnímatelné boční a zadní zákryty. Jsou perforovány otvory mm a průměrem 4,3 mm o rozteči 25 mm, které umožňují uchycení přístrojových roštů, montážních panelů, perforovaných příček a pomocných konstrukcí pro montáž přístrojů do skříně s využitím volných speciálních matic zapadajících do otvorů v rámu a samořezných šroubů. Dveře skříně je možné montovat jako levé nebo pravé. Zevnitř jsou opatřeny odnímatelnou výztuhou (pouze u skříní STA-N perforovanou). Jsou zavěšeny na 4 pantech a zavírají se pomocí čtyřbodového zámku. Mohou být osazeny skleněným průzorem v krytí IP 55. Skříň může být postavena na pryžových, kovových nebo stavitelných patkách, nebo na podstavci (str ). Pro manipulaci lze skříně vybavit 4 ks závěsných ok. Všechny typové řady jsou konstrukčně shodné, liší se vnitřním vybavením a stupněm krytí. Přístroje lze do skříně montovat na přístrojový rošt, montážní panel, otočný rám, případně jejich kombinaci. Příslušenství je shodné pro skříně všech typových řad. Skříně je možno kombinovat do vícedílných sestav Dveře 2 Výztuha dveří 3 Těsnění dveří 4 Strop skříně 5 Víko 6 Zadní zákryt 7 Boční zákryt 8 Montážní panel 9 Perforovaná příčka E 10 4-bodový uzávěr 11 Závěs dveří 12 Schránka 13 Dno skříně 14 Patky skříně 15 Podstavec skříně 16 Rám skříně

8 I PŘEHLED VYRÁBĚNÝCH TYPŮ DODACÍ PODMÍNKY: Standardní skříně (do 5 pracovních dnů): - skříně barvy RAL 7032 standardních rozměrů kombinací: výška: 1800, 2000 šířka: 600, 800, 1000, 1200 hloubka: 300, 400, 500, 600, 800, provedení: 1D, 2K, 2D, 2KD, 4K Nestandardní skříně (do 10 pracovních dnů nebo dle dohody): - skříně obsahující alespoň jeden nestandardní rozměr: výška: 1200, 1400, 1600, 2200 šířka: 400, 500, 700, 900, 1100 hloubka: 700, standardní skříně s úpravami (děrování, apod.) - pulty uvedené v katalogu - datové skříně - police uvedené v katalogu - asymetrické dvoukřídlé dveře - jiný odstín lakování standardních skříní než RAL 7032 struktura Atypické skříně (dle dohody): - skříně alespoň jedním rozměrem vybočující z řady (např. šířka 750 mm) - nestandardní skříně s úpravami (děrování, apod.) - pulty s jinou konstrukcí, úpravy rozměrů apod. - skříně a jiné zboží konstrukčně nezpracované - jiný odstín lakování nestandardních a atypických skříní než RAL 7032 struktura Uvedené termíny jsou výrobní, je nutné počítat s dobou přepravy. Ostatní provedení skříní lze vyrobit po dohodě o technickém provedení. Označování skříní: Typ skříně: N - krytí skříně IP 55 NL - krytí skříně IP 40 STA N Výška skříně v dm Šířka skříně v dm Hloubka skříně v dm Přehled rozdílnosti skříní: Typové řady Krytí Dveře Vnitřní vybavení Poznámka STA-N IP 55 vylamovací klika (štít) příčky E STA-NL IP 40 štít příčky E 8

9 I HLAVNÍ MONTÁŽNÍ ROZMĚRY SKŘÍNÍ STA-N, STA-NL STA-N A B C D E F G H P Poznámka

10 I HLAVNÍ MONTÁŽNÍ ROZMĚRY SKŘÍNÍ STA-N, STA-NL Poznámka: 2 Skříně mají ve dně a stropu dva otvory. 55 H G Detail Z A Výška vstupního a bočního otvoru skříně B Šířka vstupního otvoru skříně C Šířka bočního otvoru skříně D Vzdálenost montážního panelu od vnějšího okraje čela skříně E F Rozměry otvoru dna (šířka hloubka) A G H Rozměry otvoru stropu (šířka hloubka) P Počet prostupů kabelů v posuvném dně Hloubka (např. 400) Celková hloubka skříně včetně dveří a zad. Kóta 85 označuje vzdálenost čelní strany montážního panelu od zadní strany sloupku, nejzazší umístění montážního panelu ve skříni. B F E C Z D hloubka skříně +20 mm zákryt +25 mm dveře 10

11 I HMOTNOSTI SKŘÍNÍ STA-N Typ skříně STA-N 1D (kg) 2D (kg) Typ skříně STA-N 1D (kg) 2D (kg) Typ skříně STA-N 1D (kg) 2D (kg) Typ skříně STA-N 1D (kg) 2D (kg) Typ skříně STA-N 1D (kg) 2D (kg) Typ skříně STA-N Pozn.: Hmotnost skříní zahrnuje skelet skříně, dveře skříně a zadní zákryt. 1D (kg) 2D (kg) 11

12 I JEDNODVEŘOVÁ SKŘÍŇ se zadním zákrytem STA-N (krytí IP 55, stupeň ochrany IK 09) Příklad objednání: STA-N výška 2000, šířka 0800, hloubka 0600 Skříň umožňuje vytváření vícedílných sestav s přístupem z obou stran. - Tuhý svařovaný rám s horním odnímatelným víkem a spodním otvorem (podle požadavků zákazníka lze objednat dolní odnímatelné víko nebo posuvné plechy viz str. 21, 22). - Přední dveře levé se zámkem s vylamovací klikou. - Odnímatelný zadní zákryt. - Odnímatelné příčky typ E 2 ks (od hloubky 600 mm 4 ks). - Předlisované otvory ve stropu (pro transportní oka). Boční zákryty skříně nejsou součástí dodávky (možnost objednat viz str. 23). STA-N

13 I DVOUDVEŘOVÁ SKŘÍŇ STA-N... 2D (krytí IP 55, stupeň ochrany IK 09) Příklad objednání: STA-N D-0487 výška 2000, šířka 0800, hloubka 0600 Skříň umožňuje vytváření vícedílných sestav s možností montáže dvojité přístrojové náplně s přístupem z obou stran. - Tuhý svařovaný rám s horním odnímatelným víkem a spodním otvorem (podle požadavků zákazníka lze objednat dolní odnímatelné víko nebo posuvné plechy viz str. 21, 22). - Přední a zadní dveře levé se zámkem s vylam. klikou. - Odnímatelné příčky typ E 2 ks (od hloubky 600 mm 4 ks). - Předlisované otvory ve stropu (pro transportní oka). Boční zákryty skříně nejsou součástí dodávky (možnost objednat viz str. 23). STA-N D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D

14 I DVOUKŘÍDLÁ SKŘÍŇ se zadním zákrytem STA-N... 2K (krytí IP 55, stupeň ochrany IK 09) Příklad objednání: STA-N K-0854 výška 2000, šířka 0800, hloubka 0600 Skříň umožňuje vytváření vícedílných sestav s přístupem z obou stran do míst s menším prostorem pro otvírání dveří. Křídla dveří je možno volit i nestejně velká (viz str. 19). - Tuhý svařovaný rám s horním odnímatelným víkem (u šířky 1200 dvě víka) a spodním otvorem (podle požadavků zákazníka lze objednat dolní odnímatelné víko nebo posuvné plechy viz str. 21, 22, u šířky 1200 dvojnásobný počet). - Přední dveře dvoukřídlé se zámkem s vylam. klikou. - Odnímatelný zadní zákryt. - Odnímatelné příčky typ E 2 ks (od hl. 600 mm 4 ks). - Předlisované otvory ve stropu (pro transportní oka). Boční zákryty skříně nejsou součástí dodávky (možnost objednat viz str. 23). STA-N K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K

15 I JEDNODVEŘOVÁ SKŘÍŇ se zadním zákrytem STA-NL (krytí IP 40, stupeň ochrany IK 09) Příklad objednání: STA-NL výška 2000, šířka 0800, hloubka 0600 Skříň umožňuje vytváření vícedílných sestav s přístupem z obou stran. - Tuhý svařovaný rám s horním odnímatelným víkem a spodním otvorem (podle požadavků zákazníka lze objednat dolní odnímatelné víko nebo posuvné plechy viz str. 21, 22). - Přední dveře levé se zámkem se štítem, neperforované výztuhy dveří. - Odnímatelný zadní zákryt. - Odnímatelné příčky typ E 2 ks (od hl. 600 mm 4 ks). - Předlisované otvory ve stropu (pro transportní oka). Boční zákryty skříně nejsou součástí dodávky (možnost objednat viz str. 23). STA-NL

16 I DVOUDVEŘOVÁ SKŘÍŇ STA-NL... 2D (krytí IP 40, stupeň ochrany IK 09) Příklad objednání: STA-NL D-4114 výška 2000, šířka 0800, hloubka 0600 Skříň umožňuje vytváření vícedílných sestav s možností montáže dvojité přístrojové náplně s přístupem z obou stran. - Tuhý svařovaný rám s horním odnímatelným víkem a spodním otvorem (podle požadavků zákazníka lze objednat dolní odnímatelné víko nebo posuvné plechy viz str. 21, 22). - Přední a zadní dveře levé se zámkem se štítem, neperforované výztuhy dveří. - Odnímatelné příčky typ E 2 ks (od hl. 600 mm 4 ks). - Předlisované otvory ve stropu (pro transportní oka). Boční zákryty skříně nejsou součástí dodávky (možnost objednat viz str. 23). STA-NL D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D D

17 I DVOUKŘÍDLÁ SKŘÍŇ se zadním zákrytem STA-NL... 2K (krytí IP 40, stupeň ochrany IK 09) Příklad objednání: STA-NL K-4299 výška 2000, šířka 0800, hloubka 0600 Skříň umožňuje vytváření vícedílných sestav s přístupem z obou stran do míst s menším prostorem pro otvírání dveří. Křídla dveří je možno volit i nestejně velká (viz str. 19). - Tuhý svařovaný rám s horním odnímatelným víkem (u šířky 1200 dvě víka) a spodním otvorem (podle požadavků zákazníka lze objednat dolní odnímatelné víko nebo posuvné plechy viz str. 21, 22, u šířky 1200 dvojnásobný počet). - Přední dveře dvoukřídlé se zámkem se štítem, neperforované výztuhy dveří. - Odnímatelný zadní zákryt. - Odnímatelné příčky typ E 2 ks (od hl. 600 mm 4 ks). - Předlisované otvory ve stropu (pro transportní oka). Boční zákryty skříně nejsou součástí dodávky (možnost objednat viz str. 23). STA-NL K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K K

18 I JEDNODVEŘOVÁ SKŘÍŇ se zadním zákrytem STA-NL. Příklad objednání: STA-NL výška 2000, šířka 0800, hloubka 0600 Skříň umožňuje vytváření vícedílných sestav s přístupem z obou stran. vzor kótování 18

19 II PŘÍSLUŠENSTVÍ STA-N, STA-NL DVEŘE SKŘÍNĚ STA-N, STA-NL Dveře jsou součástí dodávky skříně, standardně jsou namontovány jako levé se zámkem umístěným ve sloupku (STA-N vylamovací klika, STA-NL štít) a vložkou D5. Jsou vyrobeny z plechu tl. 1,5 mm, zevnitř vyztuženy (STA-N perforované odnímatelné výztuhy, STA-NL odnímatelné výztuhy bez perforace) a opatřeny závěsy s úhlem otevření 120. Dveře výšky 2000, 1800, šířky 1000 a všechny dveře výšky 2200 jsou vyrobeny z plechu tl. 2 mm. MOŽNÉ ZMĚNY, KTERÉ JE NUTNÉ OZNAČIT NA OBJEDNÁVCE: - Dveře namontovat jako pravé. - Zámek s vložkou FAB se stejným nebo rozdílným klíčem (viz str. 36) je nutné samostatně specifikovat. - Dveře a panty 180 (pokud zákazník potřebuje dveře s úhlem otevření 180, je nutné v objednávce napsat PANT 180 ). - Dveře 2K s nestejnými křídly (v objednávce je nutné označit velikost křídel dveří a umístění zámku). Dveře skříní 1K STA-N Dveře skříní 1K STA-NL Dveře skříní 2K STA-N Dveře skříní 2K STA-NL P P 89 L 89 A L 89 A 88 V B K V B K V B K V B K A 88 L 88 Š 88 A 88 L 88 Š 88 Š Š 88 Š Š 88 A A A A A A B A B B B A B B A B A B Vylamovací klika Štít Vylamovací klika Štít 19

20 II HLAVNÍ MONTÁŽNÍ ROZMĚRY DVEŘÍ SKŘÍNÍ STA-N, STA-NL Výška dveří Šířka dveří Vnitřní výška mezi výztuhami dveří Vnitřní šířka mezi výztuhami dveří Rozteč otvorů svislých výztuh Typ skříně V Š K L P 2206x x x x x x x 2K x 2K x 2K x 2K x x x x x x x x PROSKLENÍ DVEŘÍ Příklad objednání: S pro skříň STA-N / NL výška 2000, šířka 0800 Prosklení (lepené sklo CONEX 6,4 bezpečnostní s odolností proti nárazu dle DIN PW/300) se provádí podle požadavků zákazníka. Pro objednávku je vhodné použít max. doporučené rozměry, které jsou uvedeny v tabulce (pokud zákazník bude požadovat větší prosklení, je nutné použít dveře bez výztuh). Typ skříně Výška dveří Šířka dveří Max. Max. doporučená doporučená výška otvoru šířka otvoru pro sklo pro sklo Typ skříně Výška dveří Šířka dveří Max. Max. doporučená doporučená výška otvoru šířka otvoru pro sklo pro sklo V Š B A V Š B A 2206x x x x x x x x x x x x x 2K x x 2K x x 2K x x 2K x

Skříně pro rozvaděče CUBICO IP40, RAK IP55

Skříně pro rozvaděče CUBICO IP40, RAK IP55 Skříně pro rozvaděče CUBICO IP40, RAK IP55 Pro komerční prostory a průmyslové aplikace ONLINE NAKUPOVÁNÍ! VČETNĚ INFORMACE O DOSTUPNOSTI v kanceláři i na cestách s Live Phone Aplikací Skladem v centrálním

Více

Make IT easy: Nový rozváděč TS IT

Make IT easy: Nový rozváděč TS IT Make IT easy: Nový rozváděč TS IT Nový rozváděč TS IT. Nový světový standard síťové a serverové techniky. Pod názvem TS IT prezentovala firma Rittal na CeBIT 202 poprvé kompletně nově vyvinutý systém stojanových

Více

EKM. Profil společnosti. Statutární orgán společnosti. Výrobní a ekonomické údaje. Kontaktní údaje

EKM. Profil společnosti. Statutární orgán společnosti. Výrobní a ekonomické údaje. Kontaktní údaje Profil společnosti Společnost EKM vznikla 18. května 1992 zápisem do obchodního rejstříku Krajského obchodního soudu v Brně odd. C, číslo 5863 s obchodním jménem Elektro Kroměříž, s. r. o. Sídlo: Kroměříž,

Více

ČISTÉ PROSTORY REALIZACE PROSTOR S VYSOCE NÁROČNÝMI POŽADAVKY NA ČISTOTU PROSTŘEDÍ

ČISTÉ PROSTORY REALIZACE PROSTOR S VYSOCE NÁROČNÝMI POŽADAVKY NA ČISTOTU PROSTŘEDÍ ČISTÉ PROSTORY REALIZACE PROSTOR S VYSOCE NÁROČNÝMI POŽADAVKY NA ČISTOTU PROSTŘEDÍ FORCLEAN - ucelený systém pro komplexní výstavbu prostor s vysoce náročnými požadavky na pracovní prostředí, tzv. čisté

Více

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVEŘE VÝROBKOVÁ A MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA Kolektiv pracovníků Atelieru DEK, DEKPROJEKT s.r.o. Červenec 2009-1 - O B S A H 1 Úvod...4 2 Vymezení pojmů...4 3 Okna a balkonové dveře WINDEK

Více

Geus okna, a.s. U Nikolajky 912, 150 00 Praha 5 - Smíchov Účinnost od: 1.1.2008 ISO 9001:2001 2 / 17

Geus okna, a.s. U Nikolajky 912, 150 00 Praha 5 - Smíchov Účinnost od: 1.1.2008 ISO 9001:2001 2 / 17 Geus okna a.s. U Nikolajky 912 150 00 Praha 5 - Smíchov ISO 9001:2001 2 / 17 OBSAH: Základní ustanovení...4 Předmět normy...4 1. Profily...4 1.1 MATERIÁL... 4 1.1.1 PVC PROFILY...4 1.1.2 VÝZTUŽE...4 1.1.3

Více

LABORATORNÍ NÁBYTEK. laboratorní nábytek / digestoře / bezpečnostní skříně / židle

LABORATORNÍ NÁBYTEK. laboratorní nábytek / digestoře / bezpečnostní skříně / židle laboratorní nábytek / digestoře / bezpečnostní skříně / židle Nábytek Fisher Laboratorní nábytek Fisher umožňuje vytvářet modulární sestavy laboratorních stolů od jednoduchých pracovišť pro práci v sedě

Více

TPM 088/12 Změna 2 Platné od: 28. 3. 2014 KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY MANDÍK

TPM 088/12 Změna 2 Platné od: 28. 3. 2014 KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY MANDÍK TPM 088/12 Změna 2 Platné od: 28. 3. 2014 KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY MANDÍK 2 TPM 088/12 MANDÍK, a. s., Dobříšská 550, 267 24 Hostomice, www.mandik.cz OBSAH 1. VÝKONOVÁ ŘADA JEDNOTEK................................................

Více

ODSAVAČE PRŮMYSLOVÉ POC 14/20/30

ODSAVAČE PRŮMYSLOVÉ POC 14/20/30 ODSAVAČE PRŮMYSLOVÉ POC 14/20/30 PC 12 7664 část 1 MODULOVÉ PROVEDENÍ Účinnost od 1 / 2011 Počet stran: 26-1 - ODSAVAČE POC VELIKOST 14/20/30 MODULOVÉ PROVEDENÍ OBSAH: str. 1 POPIS, FUNKCE, ROZMĚRY. str.

Více

Klece šibíkové. Klece těžní

Klece šibíkové. Klece těžní TĚŽNÍ KLECE DOPRAVNÍ NÁDOBY TĚŽNÍ KLECE Použití: Těžní klece slouží pro dopravu rubaniny, lidí a materiálu v jamách a šibících uhelných a rudných dolů. Dle užití a provedení se dělí na: - klece havarijních

Více

BASIC PROČ BASIC? BASIC představení řady BASIC

BASIC PROČ BASIC? BASIC představení řady BASIC BASIC Stavebnicový, ekonomický kancelářský nábytek pro široké uplatnění, vyráběný z dřevotřískových desek laminovaných s odolnými ABS hranami. MATERIÁL / POPIS.. dřevotřísková deska laminovaná tl. 18 mm..

Více

Pozn.: - položky tohoto katalogu lze objednat pouze telefonicky, emailem anebo faxem, v současné době je již nenaleznete na našem e-shopu - dodací

Pozn.: - položky tohoto katalogu lze objednat pouze telefonicky, emailem anebo faxem, v současné době je již nenaleznete na našem e-shopu - dodací Pozn.: - položky tohoto katalogu lze objednat pouze telefonicky, emailem anebo faxem, v současné době je již nenaleznete na našem e-shopu - dodací doba je 4 hodin - do objednávky uveďte vždy kód OP - platí

Více

Rolety a garážová vrata

Rolety a garážová vrata Ceník a manuál Rolety a garážová vrata Venkovní rolety Rolovací garážová vrata 55 Rolovací garážová vrata 77 Sešit 3 (6/2007) t o n e j l e p š í p o d s l u n c e m Kontakt SERVIS CLIMAX, a.s. - výrobce

Více

MONTÁŽNÍ MATERIÁL. a díly pro vzduchotechiku. Diskontní prodej pro odborné firmy se zárukou ceny a kvality

MONTÁŽNÍ MATERIÁL. a díly pro vzduchotechiku. Diskontní prodej pro odborné firmy se zárukou ceny a kvality 2009 MONTÁŽNÍ MATERIÁL a díly pro vzduchotechiku Diskontní prodej pro odborné firmy se zárukou ceny a kvality 12 let obchodní značky nízkonákladová distribuce 12 let obchodní značky UNIVENT CZ s.r.o. je

Více

KATALOG - ELEKTROTECHNICKÝ MATERIÁL

KATALOG - ELEKTROTECHNICKÝ MATERIÁL 2014 KATALOG - ELEKTROTECHNICKÝ MATERIÁL PROFIL FIRMY Základní informace: Historie a současnost firmy Obchodní název: Elektro, výrobní družstvo v Bečově nad Teplou Právní forma: Družstvo IČO: 00028886

Více

Mincové a kartové zámky

Mincové a kartové zámky Mincové a kartové zámky Mincové a kartové zámky FAB, s.r.o., člen celosvětového zámkařského koncernu ASSA ABLOY AB, zaujímá vedoucí postavení na českém trhu zaměřeném na bezpečnostní systémy, zámky a ochranu

Více

Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod

Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007 Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod Tady si i koroze vyláme zuby! Řešení pro nejvyšší požadavky: MACO kování

Více

2014-2015 PRODUKTOVÝ KATALOG

2014-2015 PRODUKTOVÝ KATALOG 2014-2015 PRODUKTOVÝ KATALOG Mokrovraty sídlo firmy, sklady Mokrovraty sklad Dobříš sklady 2 Rybníky sklady PILECKÝ, s. r. o., Váš dodavatel plotových systémů, je na trhu již od roku 1994, kdy začínal

Více

Člen skupiny NIBE Švédsko

Člen skupiny NIBE Švédsko Člen skupiny NIBE Švédsko KVALITA V CELÉM PROCESU V celém procesu výroby elektrických topných těles ve společnosti Backer Elektro CZ je dlouhodobě přikládána velká důležitost kvalitě produktů ve všech

Více

Katalog LV 70 2010, část BD01 SIVACON 8PS

Katalog LV 70 2010, část BD01 SIVACON 8PS BD01 Přípojnicové systémy 0 až 160A Katalog LV 70 2010, část BD01 SIVACON 8PS SIVACON 8PS Přípojnicové systémy BD01, (CD-L, BD2) Všeobecné poznámky 1 Katalog LV 70 2010 Přípojnicové systémy, přehled 2

Více

Přístroje nízkého napětí. Plastové rozvodnice, krabice a elektroinstalační materiál

Přístroje nízkého napětí. Plastové rozvodnice, krabice a elektroinstalační materiál Přístroje nízkého napětí Plastové rozvodnice, krabice a elektroinstalační materiál Obsah Rozvodnice modulové Nouzová a poplachová zařízení Rozvodnice prázdné Odbočné, přechodové a montážní krabice Instalační

Více

Specifická váha 1,46 g/cm 3 Napětí na mezi kluzu 43 N/mm 2

Specifická váha 1,46 g/cm 3 Napětí na mezi kluzu 43 N/mm 2 1.15.1 Profilový systém ALFA Plastová okna ALFA jsou vyráběna z německého profilového systému SALAMANDER 2D. Vyniká zářivě bílou barvou v odstínu RAL9003. Systém zahrnuje okna, balkónové dveře a posuvné

Více

Popis firmy VŠÍM, CO DĚLÁME, CHCEME I NADÁLE PŘISPÍVAT K POVĚSTI SILNÉHO ČESKÉHO TRADIČNÍHO VÝROBCE ZÁMKŮ A KOVÁNÍ.

Popis firmy VŠÍM, CO DĚLÁME, CHCEME I NADÁLE PŘISPÍVAT K POVĚSTI SILNÉHO ČESKÉHO TRADIČNÍHO VÝROBCE ZÁMKŮ A KOVÁNÍ. Stavební kování Popis firmy Firma TOKOZ a.s. působí v oblasti zabezpečovacích mechanismů a kování více než 90 let. Díky těmto dlouholetým zkušenostem jsme se stali skutečnými specialisty na výrobu visacích

Více

Datová & Telekomunikační řešení a rozvaděče

Datová & Telekomunikační řešení a rozvaděče Datová & Telekomunikační řešení a rozvaděče výběr z produktového katalogu CONTEG 4 TestCenter for DataCenters Nová řešení: Monitorovací systém RAMOS Side To Side řešení Napájecí panely (PDU) EC ventilátory

Více

Katalog výrobků ARMATURY, TVAROVKY A ZAKÁZKOVÁ VÝROBA Z NEREZOVÝCH VÝROBKŮ. Armaturka Koukol České Budějovice

Katalog výrobků ARMATURY, TVAROVKY A ZAKÁZKOVÁ VÝROBA Z NEREZOVÝCH VÝROBKŮ. Armaturka Koukol České Budějovice 24 Katalog výrobků ARMATURY, TVAROVKY A ZAKÁZKOVÁ VÝROBA Z NEREZOVÝCH VÝROBKŮ Armaturka Koukol České Budějovice Naše společnost působí na českém trhu od roku 1991 a navazuje na předválečnou výrobu armatur

Více

Průmyslová sekční vrata. DURATEC - plastové prosklení s nejvyšší odolností proti poškrábání

Průmyslová sekční vrata. DURATEC - plastové prosklení s nejvyšší odolností proti poškrábání // DURATEC - plastové prosklení s nejvyšší odolností proti poškrábání Průmyslová sekční vrata Bezpečná jsou lepší, s inovativními integrovanými dveřmi bez vysokého prahu 2 Know-how specialisté 4-9 SPU

Více

Integrované řešení pro spolehlivý a účinný rozvod elektrické energie

Integrované řešení pro spolehlivý a účinný rozvod elektrické energie Totally Integrated Power SIVACON 8PS Integrované řešení pro spolehlivý a účinný rozvod elektrické energie LI - přípojnicový systém www.siemens.com/busbar Obsah Totally Integrated Power 2 Úvod 3 Možnosti

Více

1.11 Elektrika Novelizováno: 2014-10-20

1.11 Elektrika Novelizováno: 2014-10-20 Vypracoval Gestor Schválil Listů Příloh Kalivoda, Líbal, Černý VSB VS 24 Technické podmínky pro elektrické vybavení strojů, strojních zařízení a přípravků ve ŠKODA AUTO a.s. Obsah: 1. Všeobecné požadavky...

Více

Rozvaděče vn. Rozvaděče vn. typu 8DJ10/8DJ20 PROVOZNÍ NÁVOD. do 25 kv, s plynovou izolací

Rozvaděče vn. Rozvaděče vn. typu 8DJ10/8DJ20 PROVOZNÍ NÁVOD. do 25 kv, s plynovou izolací s Rozvaděče vn typu 8DJ10/8DJ20 do 25 kv, s plynovou izolací Rozvaděče vn PROVOZNÍ NÁVOD Objednací číslo: 817-8030.0 Opravené vydání: 07.1 Vydání: 24-10-2008 Všeobecně Tento návod z důvodu přehlednosti

Více

Systémy otevíračů oken a nadsvětlíků GEZE GEZE SYSTÉMY OTEVÍRAČŮ OKEN A NADSVĚTLÍKŮ. Otevírače oken a nadsvětlíků OL90 N, OL95 a OL100

Systémy otevíračů oken a nadsvětlíků GEZE GEZE SYSTÉMY OTEVÍRAČŮ OKEN A NADSVĚTLÍKŮ. Otevírače oken a nadsvětlíků OL90 N, OL95 a OL100 GEZE SYSTÉMY OTEVÍRAČŮ OKEN A NADSVĚTLÍKŮ Ústav sociální péče řádu Johanitů, Berlín Systémy otevíračů oken a nadsvětlíků GEZE Otevírače oken a nadsvětlíků OL90 N, OL95 a OL100 BEWEGUNG MIT SYSTEM Přehled

Více