Street For Art Závěrečná zpráva. Blackville Park kultury, oddechu a městského plánování ročník festivalu Street For Art

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Street For Art 2013. Závěrečná zpráva. Blackville Park kultury, oddechu a městského plánování 22. 29. 2013 6. ročník festivalu Street For Art"

Transkript

1 Street For Art 2013 Závěrečná zpráva Blackville Park kultury, oddechu a městského plánování ročník festivalu Street For Art

2 Street For Art 2013 Festival Street For Art se v roce 2013 nově přesunul na pražské sídliště Černý Most. Oproti dřívějším ročníkům se zaměřil na revitalizaci lokality, kterou by městská část Praha 14 mohla k provozování kulturních, uměleckých, sportovních nebo volnočasových akcí využívat i nadále. Ve spolupráci s MČ Praha 14 a architekty ze studia Mjölk a edit! zde vznikl dočasný park kultury, oddechu a městského plánování nazvaný BLACKVILLE. Blackville se po dobu festivalového týdne ( ) stal modelovým místem pro setkávání veřejnosti, zástupců veřejné správy, umělců, odborníků. Byl tak ztělesněním principu transparentní, otevřené, kreativní participace obyvatel a uživatelů města na jeho rozvoji, strategickém plánování a dlouhodobém oživení. Letošní proměna zanedbaného místa na park pro veřejnost byla jednou ze samotných součástí programu festivalu. Uměleckou část programu pak tvořila výstava Mezi sídlištěm a městem kurátorky Jany Pavlové a architekta Vladimíra Štulce, interaktivní umělecký projekt Názoroid Jany Babincové, audiovizuální performance Tři černoši v tunelu Heleny Blaškové, Marie Hladíkové a Johany Švarcové či koncerty (nejen) místních kapel. Pro návštěvníky festivalu byla připravena řada aktivit na téma participace na veřejné správě. Díky úzké spolupráci s úřadem MČ Praha 14 vznikla tematická linka Otevřený úřad. Spolupráce se zástupci města proběhla i na celopražské úrovni - areál festivalu využila pro své výjezdní zasedání Ozvučná deska, poradní orgán Rady hl. m. Prahy.

3 Blackville park kultury, oddechu a městského plánování Během 6. ročníku festivalu Street For Art vznikl na metru Černý Most dočasný park kultury, oddechu a městského plánovaní Blackville. Přímo na festivalu pak proběhl 24. května 2013 workshop Blackville Černý Most: Jakou pro něj chceme budoucnost? Na setkání s veřejnosti došlo pod vedením architekta Petra Klápště a sociálního antropologa Martina Veselého k brainstormingu na téma hodnot a potenciálu rozvoje daného místa. Nejcitelnějším potenciálem se jeví využití prostoru jako odpočinkové městské zóny s mobiliářem, prostoru pro pořádání krátkodobých akcí, setkání s vedením MČ Praha 14, prostoru pro galerii ve veřejném prostoru a místem pro aktivity dětí a rodičů. Relevantním realizátorem těchto aktivit by pak mohla být příspěvková organizace Praha 14 kulturní ve spolupráci s městskou části Praha 14.

4 Transparentní festivalový bar Součástí festivalové architektury byl také bar (tematicky) transparentní bar z vlnitého sklolaminátu od architektonického studia edit!, který se bezprostředně po skončení akce převezl na vznikající verandu nového lokálního kreativního a komunitního centra Plechárna Černý Most.

5 Otevřený úřad Diskutujte o městě, v jakém žijete a tvořte město, v jakém žít chcete. Město je živý organizmus. Aby takový systém přirozeně a dobře fungoval, musí spolu jeho zástupci komunikovat. Street For Art 2013 tak nabídl sérii debat, diskuzí, tvůrčích dílen a veřejných prezentací, ve kterých rezonovalo téma městského plánování se zapojením obyvatel a aktivních uživatel města. To vše a za účastí zástupců městské části Praha 14, odborníků, urbanistů, sociologů, architektů a umělců a ve veřejném prostoru. Otevřený úřad byl sérií odpoledních debat v nových úředních hodinách od 16:00 20:00 hodin, mezi nimiž nechyběla veřejné projednání problematických lokalit Prahy 14 (metro Hloubětín, metro Černý Most), speciální víkendová tvůrčí dílna na vizi města realizovaná ve spolupráci s občanských sdružením KVAS, jenž je autorem Strategie pro kulturu, umění, sport a volný čas na Praze 14, kolektivní umělecký tvůrčí brainstorming nad mapou metropole, ale také debaty s celopražskými programovými partnery (Ozvučná deska lokální speciál, Hlídači města prezentace mapující pražské kauzy poslední doby, debata 4 stoly pro veřejnou správu kultury). Součástí programového cyklu Otevřený úřad byly také dvě oficiální veřejná setkání obyvatel Prahy 14 s veřejnou správou Dětské fórum a Fórum zdravé městské části organizovaných přímo samotnou MČ Praha 14.

6 Tři černoši v tunelu aneb panoptikum městských legend Helena Blašková, Marie Hladíková, Johana Švarcová Tři černoši v tunelu aneb panoptikum městských legend je třicetiminutový živý obraz, instalace a performance, které spojují hned několik neuvěřitelných městských legend z různých koutů světa. Na jedné scéně se v bohatém výtvarném zpracování setkávají podivné bytosti z těch nejzapomenutějších světových sídlišť a stejně jako v muzeu voskových figurín i tady se zdá, že se občas pohnou Městské legendy možná nejsou pravdou, ale zcela jistě jsou součástí naší identity a našeho města. Performance Tři černoši v tunelu byla mozaikou (ne)uvěřitelných příběhů nejen z Černého Mostu.

7 Názoroid Názoroid aneb Červené NE byl objektem umělkyně Jany Babincové vznikající přímo na míru lokalitě Černý Most. Původní koncept vizuálních barevných textů se v tvorbě Babincové, která již řadu let pracuje s principem kódování, značně rozšiřuje, vstupuje do dalších médií, zkoumá vztahy malby, zvuku, objektu, instalace a performance. Názoroid aneb Červené NE vybízel po dobu celého festivalu k přímé tvůrčí participaci kolemjdoucích, posunoval uvažování směrem k sociální interakci a doslova zhmotňoval názory občanů na dění na Praze 14. Základní otázkou, na kterou návštěvníci festivalu odpovídali, byla kulturní nabídka a potenciál Prahy 14 zakódovaný do barevného schématu. Výsledný artefakt bude přesunut na úřad MČ Praha 14 a stane se tak uměleckou inspirací v prostorách veřejné správy.

8 Zahrada hrou s Nadací Proměny Programovým partnerem školních edukací divadelních představení a otevřené víkendové dílny pro rodiny s dětmi na téma Zahrada hrou byla Nadace Proměny. Návštěvníci si tak pod vedením umělce a lektora Jana Pfeiffera vyzkoušeli vytvořit svou ideální hravou zahradu.

9 Boris Carloff, Ohm Square a další Street For Art na Černém Mostě hostil koncerty kapel Ohm Square, Cikne Čercheňa, Tiny Beat z produkce spřátelené Daska Records, Nuibility, DJ Philipa TBC, DJ Probe a speciální první pražský koncert po cenách Apollo a Anděl Borise Carloffa.

10 Marketing a propagace Mediální obsah týkající se šestého ročníku festivalu Street For Art zaplnil v květnu obrazovky TV Metropol, České televize (Kulturama, ČT 24 přímý přenos ze zahájení festivalu, reportáže z festivalu atd.), rozhlasový éter Českého rozhlasu i dalších rádií a stránky deníků. Tematicky se články a rozhovory zaostřovaly nejčastěji na samotnou revitalizaci lokality a pozitivně hodnocenou nezvyklou míru participace lokální veřejné správy na programu, produkci i propagaci celého festivalu a souvisejících kulturní aktivit na Praze 14. Média: Tisk: MF Dnes, Hospodářské noviny, Lidové noviny, Metro, 5+2 Televize: ČT reportáž a přímý vstup ze zahájení festivalu, ČT 2/24 Kulturama, TV Metropol rozhovor Rozhlas: ČRo 1 Radiožurnál, Regina, Česko, Radio Wave ve zpravodajských vstupech, reportážích a rozhovorech, telefonické rozhovory v Rádiu City, Radiu 1 Internet: Lidovky.cz, Proti šedi, Místní kultura, Earch.cz, Kulturissimo, CityBee, Literární noviny Mediální partnerství: Rádio 1-30x 30 spot Outdoor: A1 výlepy tiskovin v rámci Prahy 14, 400 ks plakátů A2 distribuovaných po celé Praze, 4000 programu DL skládačky distribuovaných po celé Praze, navigace na místě

11 Ohlasy z médií Festival Street For Art staví nový park kultury na Černém Mostě (Metro) Festival Street For Art vidí rozvoj měst přes kulturu (Česká televize) Na stanici metra Černý Most vznikne 'park kultury a oddechu' (Lidové noviny) OBRAZEM: Ikonický prostor Černého Mostu a Street for Art (Česká televize) Letošní Street For Art trvale oživí mapu Prahy (Kulturissimo) Kočičí máma a zlý Santa na Street for Art (Radio Wave) Street For Art jako akční urbanistický zásah (Radio Wave) Na pražském Černém Mostě začal Street for Art. Radnice debatuje s obyvateli o budoucnosti města (Český rozhlas)

12 Jdu na Blackville (ambasadoři) Festival Street For Art v roce 2013 podpořila prostřednictvím on-line kampaně Jdu na Blackville, protože řada umělců, odborníků, členů spřátelených nadací a kulturních institucí. Krátce před festivalem tak vyjádřili osobní podporu prostřednictvím soukromé pozvánky, kterou uživatelé sdíleli na svém facebookovém profilu.

13 Partneři Organizátor: Zahrada, o.p.s. a Praha 14 kulturní Hlavní partneři: Praha 14, Ministerstvo kultury České republiky, Hlavní město Praha Partneři: Veolia, VVD, Johnny Servis, Nobel Sound Agendy, Sys-Data.com Programoví partneři: Nadace Proměny, KVAS, Společně pro Desítku, Anthropictures, Ozvučná deska, Agora Mediální partneři: Radio Wave, Radio 1

14 Tým Ředitel: David Kašpar Finanční ředitelka: Marie Kašparová Dramaturgyně festivalu: Michaela Hečková Marketing a PR: Jiří Sulženko Výkonná produkce: Kryštof Šámal Produkce: Vojtěch Havlovec Festivalová stavba: Jiří Broum, Jan Kratochvíl, Jiří Laštovka Asistentky programu:tereza Němečková, Anežka Petkevičová Edukace: Nadace Proměny Architektura festivalu: Mjölk architekti Architektura festivalového baru: edit! Design: FunkFu Fotografové: Jan Hromádko, Anna Šolcová Kameraman: Pavel Borecký

15 Kontakt Street For Art Zahrada, o.p.s. Praha 14 kulturní

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 OBSAH Poslání organizace Základní informace Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti

Více

STRATEGIE PRO KULTURU, UMĚNÍ, SPORT A VOLNÝ ČAS NA PRAZE 14 pro léta 2014-2024

STRATEGIE PRO KULTURU, UMĚNÍ, SPORT A VOLNÝ ČAS NA PRAZE 14 pro léta 2014-2024 STRATEGIE PRO KULTURU, UMĚNÍ, SPORT A VOLNÝ ČAS NA PRAZE 14 pro léta 2014-2024 Zadavatel: Praha 14 kulturní pro ÚMČ Praha 14 Zpracovatel: Kvas o. s., MgA. Olga Škochová a MgA. Jakub Deml Spolupráce na

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

Výroční zpráva za rok 2014

Výroční zpráva za rok 2014 Lidé výtvarnému umění výtvarné umění lidem, o. p. s. GALERIE EMILA FILLY v ÚSTÍ NAD LABEM Výroční zpráva za rok 2014 1 A. Úvod Obecně prospěšná společnost Lidé výtvarnému umění výtvarné umění lidem vznikla

Více

1) Poslání Společnosti

1) Poslání Společnosti Výroční zpráva 2014 Obsah 1) Poslání Společnosti...1 2) Historie Společnosti... 2 3) Lidé ve Společnosti... 2 4) Činnost Společnosti... 3 5) Dárci, partneři a spolupracovníci... 14 6) Kontakty... 15 7)

Více

Závěrečná zpráva o 8. ročníku sousedské slavnosti

Závěrečná zpráva o 8. ročníku sousedské slavnosti Závěrečná zpráva o 8. ročníku sousedské slavnosti Zažít město jinak 2013 Jakmile místní občané přijmou něco za vlastní, mají k tomu absolutně jiný vztah. Vždy totiž bráníte a rozvíjíte to, co máte rádi.

Více

Závěrečná zpráva. Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1

Závěrečná zpráva. Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1 Závěrečná zpráva Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Březen 2012 1 Dále jen Evropský rok dobrovolnictví

Více

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012 Národní informační a poradenské středisko pro kulturu VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012, únor 2013 NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 PRAHA ÚNOR 2013 výroční zpráva

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011. ROMEA, o. s. Nad Primaskou 38 118 00 Praha 10. Kancelář Žitná 49 110 00 Praha 1. http://www.sdruzeniromea.cz romea@romea.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011. ROMEA, o. s. Nad Primaskou 38 118 00 Praha 10. Kancelář Žitná 49 110 00 Praha 1. http://www.sdruzeniromea.cz romea@romea. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 ROMEA, o. s. Nad Primaskou 38 118 00 Praha 10 Kancelář Žitná 49 110 00 Praha 1 http://www.sdruzeniromea.cz romea@romea.cz [1] Zpracovali zaměstnanci ROMEA, o. s. Text Kolektiv ROMEA,

Více

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Úřad vlády České republiky Sekretariát Rady vlády pro národnostní menšiny Praha 2011 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice

Více

Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy

Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy Zkrácená verze Úvod Vážení obyvatelé Ostravy, předložená (zkrácená verze) aktualizace Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy se pokouší

Více

Strategický plán rozvoje městské části Praha 14 pro období 2015 až 2025

Strategický plán rozvoje městské části Praha 14 pro období 2015 až 2025 Strategický plán rozvoje městské části Praha 14 pro období 2015 až 2025 Název projektu: Strategické plánování a řízení v úřadu MČ Praha 14 v praxi Registrační číslo projektu: CZ.1.04/4.1.01/89.00087 Obsah

Více

Obsah. Milí přátelé, 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost. 02 úvodní slovo

Obsah. Milí přátelé, 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost. 02 úvodní slovo Výroční zpráva Nadace Vodafone 2013/2014 02 Obsah 02 úvodní slovo 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost 12-17 vpohybu 18-19 blesková pomoc 20-21 zapojení zaměstnanců

Více

Pedagogické střípky III

Pedagogické střípky III Pedagogické střípky III Sborník projektových záměrů, realizovatelných ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání, vypracovaných a obhájených účastníky III. ročníku Studia pedagogiky volného času v

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2011 Obsah Obsah... 2 Poděkování... 4 Úvod... 5 1. Údaje o společnosti... 6 1.1. Kontaktní a identifikační data... 6 1.2. Struktura společnosti...

Více

OBSAH. (Stěhování do nových prostor)

OBSAH. (Stěhování do nových prostor) VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 OBSAH Úvodní slovo str. 3 Kdo jsme str. 3 Poslání a cíle str. 3 Historie str. 3 Bez lidí by nebylo Pexeso str. 3 Organizační struktura str. 5 Shrnutí roku 2011 str. 6 Výhled 2012 str.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 ROČNÍ PLÁN ZLEPŠOVÁNÍ ZM A MA21 PRO ROK 2013 ČESKÝ BROD ZDRAVÉ MĚSTO A MÍSTNÍ AGENDA 21

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 ROČNÍ PLÁN ZLEPŠOVÁNÍ ZM A MA21 PRO ROK 2013 ČESKÝ BROD ZDRAVÉ MĚSTO A MÍSTNÍ AGENDA 21 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 A ROČNÍ PLÁN ZLEPŠOVÁNÍ ZM A MA21 PRO ROK 2013 ČESKÝ BROD ZDRAVÉ MĚSTO A MÍSTNÍ AGENDA 21-1- OBSAH A. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012... 3-14 1. Popis projektu....... 3 2. Národní síť zdravých

Více

Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, APLA, Nová škola,,

Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, APLA, Nová škola,, Blesková pomoc, krok jinak, Ekolist.cz, Red Bikes, Jan Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, Nová škola,, vozejkov.cz, CEREBRUM,

Více

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018 Moravská galerie v Brně Husova 18, 662 Brno Pražákův palác Jurkovičova vila Rodný dům Josefa Hoffmanna Uměleckoprůmyslové muzeum Místodržitelský

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

Kreativní centrum Brno

Kreativní centrum Brno Expertní analýza na téma: Kreativní centrum Brno Brno 2013 Partnerství subjektů meziuniverzitní studentské sítě CZ.1.07/2.4.00/31.0157 Kreativní centrum Brno Zpracovatelé expertní analýzy: Bc. Eva Doleželová

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

Výroční zpráva 2009. Otevřená společnost, o.p.s.

Výroční zpráva 2009. Otevřená společnost, o.p.s. Výroční zpráva 2009 Otevřená společnost, o.p.s. Motto Otevřená společnost může existovat jedině tehdy, jste-li ochotni za ni bojovat. Nikdo nemá patent na absolutní pravdu. George Soros Výroční zpráva

Více

www.mlynymestu.cz Stručné zhodnocení výstupů pracovní skupiny Mlýny za období leden duben 2014 a návrh dalšího postupu

www.mlynymestu.cz Stručné zhodnocení výstupů pracovní skupiny Mlýny za období leden duben 2014 a návrh dalšího postupu AUTOMATICKÉ MLÝNY: PARDUBICKÁ KULTURFABRIK Stručné zhodnocení výstupů pracovní skupiny Mlýny za období leden duben 2014 a návrh dalšího postupu Existence brownfields a problematika jejich regenerace představuje

Více

PROJEKT LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE ROK REALIZACE 2013

PROJEKT LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE ROK REALIZACE 2013 PROJEKT KULTURA MEZI PANELY LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE PRACOVIŠTĚ LABYRINT LUŽÁNKY - středisko volného času LIDICKÁ 50, BRNO ROK REALIZACE 2013 Labyrint světa a ráj srdce J. A. Komenský DNE: 28.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 STŘEDNÍ UMĚLECKOPRŮMYSLOVÁ ŠKOLA SKLÁŘSKÁ KAMENICKÝ ŠENOV, Havlíčkova 57, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Sídlo organizace: Havlíčkova 57, 47114 Kamenický

Více

20.6. 26.6.2011. u příležitosti 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk z Československa

20.6. 26.6.2011. u příležitosti 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk z Československa T Ý D E N S V O B O D Y 20.6. 26.6.2011 u příležitosti 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk z Československa 21. června 1991 překročil hranice Československa poslední železniční

Více

Lidé najdou úřad na jednom místě. Moje obrazy jsou spíše vize

Lidé najdou úřad na jednom místě. Moje obrazy jsou spíše vize Druhý ročník Žižkovského pivobraní se blíží str. 11 a 16 JAK SE VYHNOUT PŘEDLUŽENÍ A JAK ŘEŠIT DOMÁCÍ NÁSILÍ STR. 12 A 13 Moje obrazy jsou spíše vize Rozhovor s malířem a sochařem Jaroslavem Rónou str.

Více

Výroční zpráva 2014. Agora CE o.p.s.

Výroční zpráva 2014. Agora CE o.p.s. Výroční zpráva 2014 Agora CE o.p.s. 1 OBSAH 1. Agora Central Europe... 3 2. Statutární orgány a tým organizace... 4 3. Slovo ředitelky: Agora CE v roce 2014... 5 4. Participační projekty... 6 Praha pro

Více

ČSOB a Era pro podporu regionů

ČSOB a Era pro podporu regionů Vítězné projekty Menších komunitních grantů ČSOB : JIHOČESKÝ KRAJ Krajina Mikuláše Rutharda Obnova starých krajinných struktur na Chlumecku a jejich hospodářské využití aneb Přiveď ovečku na pastvu a vysaď

Více