Download "Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín"

1 Tisková zpráva 68. aukce Aukční Galerie Kodl a 103. aukce Aukční síně Vltavín, neděle 6.května :00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Celkový počet položek: 411 Prodaných položek: 70% Celková dosažená cena: Kč Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín V neděli 6. května 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den. Sběratelům umění bylo nabídnuto 411 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou přes 70 milionů Kč. O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální akt od Emila Filly s dosaženou cenou 15,2 milionů Kč, přičemž se jedná o třetí nejdražší Fillovu práci na světě. Druhou nejdražší položkou je Král Lear Josefa Čapka s dosaženou cenou 6,3 miliony Kč, přičemž jde o druhý nejdražší autorův obraz na aukčním trhu. Nejzásadnějším nárůstem se může pochlubit Hynaisův Kristus a Magdalena, který se z vyvolávacích 750 tisíců dostal na částku 4,5 milionu a stal se tak nejvýše vydraženým Hynaisovým obrazem. Brilantní plátno Václava Špály Na Orlici skončilo na mimořádné částce 4,2 milionu. Další rekordy tvoří nejdražší práce Čermákova s 2,9 miliony a Hlinomazova se svými 950 tisíci.

2 Nejvýznamnější díla Aukčního dne: Emil Filla ( ) Ležící žena olej na plátně, dat. 1932, 98,5 x 139 cm, sign. PN, rám, na rubu razítko z výstavy v Mánesu v roce 1933, na slepém rámu autorovo číslo 26. Naprosto unikátní Fillova svrchovaná malba představuje jeden z nejlepších obrazů v rámci celého jeho vývoje. Srovnatelně kvalitní a významné plátno světového formátu se na trhu s uměním vyskytne pouze zřídka. Snoubí v sobě vrcholnou tvorbu autorova sběratelsky vzácného krátkého až surrealistického období v mistrovsky zvládnutém kontrastu s lomeným pastelovým koloritem, umocňující celkový poetický dojem. Mimořádně uchopené pojetí zasněného aktu oscilující na hranici spánku a bdělého stavu delikátně kloubí jemnost s velice avantgardními odvážnými malířskými prostředky. Dílo získané původně přímo z malířova ateliéru v 70. letech se až doposud nacházelo ve významné pražské sbírce. Jedná se o naprosto zásadní práci nejvyšší galerijní úrovně úzce srovnatelnou s Picassovou tvorbou a postavenou do kontextu s výtvarnými světovými záměry té doby. Dále vystaveno v GVU v Chebu v roce 1967 na výstavě Emila Filly, Ženy. Reprodukováno v publikaci k výstavě Svět Emila Filly z roku 1987 (Galerie hl. města Prahy, , str. 69). Práce bude uvedena v chystaném autorově soupisu díla připravovaném prof. V. Lahodou. Konzultováno a posouzeno prof. T. Vlčkem a prof. J. Zeminou. Přiložena odborná expertiza PhDr. K. Srpa a znalecký posudek PhDr. M. Kodla Položka č. 33 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Josef Čapek ( ) Král Lear olej na plátně, 65 x 54 cm, sign. LN, rám. Zcela mimořádná ukázka Čapkovy vzácné kubofuturistické malby završující konec dvacátých let a jeho slavný cyklus Chlapů. Špičková scéna dále vyniká i odvážným expresivním koloritem a výjimečnou historií. Velice dynamicky a suverénně zachycuje herce Václava Vydru nejst. ( ), v jehož rodině bylo plátno uchováváno doposud, v legendární roli ztvárněné na prknech Národního divadla. Také tento fakt činí z obrazu vzácný sběratelský unikát, o jehož zapůjčení a

3 reprodukování v chystané obsáhlé monografii Impulsy futurismu projevila zájem Západočeská galerie v Plzni. Konzultováno a posouzeno PhDr. A. Pomajzlovou, PhD., PhDr. R. Musilem, prof. J. Zeminou a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. P. Pečínkové, restaurátorská zpráva akad. mal. Z. Grohmanové a akad. mal. Z. Reinerové Položka č. 159 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Václav Špála ( ) Na Orlici olej na plátně, dat. 1928, 65 x 81 cm, sign. PD, rám, v autorově seznamu uvedeno pod číslem 381, vzadu štítek z výstavy v Českomoravské zemské galerii. Není divu, že tato naprosto unikátní svrchovaná práce prvotřídní galerijní hodnoty pochází z kultovní a vytříbené kolekce právníka, diplomata a předního brněnského sběratele JUDr. Josefa Palivce. Sběratelsky zcela výsadní obraz syntetizuje nejlepší esenciální finesy Špálovy malby tehdy nastupujícího slavného vrcholného modrého období, které dalo vzniknout v roce 1928 jeho klíčovým plátnům. Atraktivitu ještě podtrhuje vkusná dobová autorova adjustace s francouzským štítkem. Konzultováno a posouzeno PhDr. H. Musilovou a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza prof. J. Zeminy a znalecký posudek PhDr. M. Kodla Položka č. 49 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Jakub Schikaneder ( ) Tiché moře olej na plátně, 93,5 x 129 cm, sign. PD, rám. Velkoformátový příklad nezaměnitelné malířské suverenity fascinuje naprosto osobitým a ojedinělým zachycením podvečerní nálady s poutavou hrou světel, stínů, odlesků a jemného koloritu. Velice přitažlivý divácký efekt ještě umocňuje sensitivně vyjádřený filosofický náboj a hloubka autorovy myšlenky, podtržené rafinovanou kompozicí a až snovým efektem. Skvělé plátno galerijní hodnoty s nezvykle pozitivním vyzněním pochází z vyzrálého období okolo roku Konzultováno a posouzeno prof. J. Zeminou a prof. R. Prahlem, CSc. Přiložena odborná

4 expertiza prof. T. Vlčka, CSc. (citace:...uvedené dílo je skutečným chef d oeuvrem Schikanederovy malířské tvorby, dosahuje maximálního účinku minimálními prostředky, jednoduchou kompozicí, suchou malbou rozptýlené barvy v rozměrné ploše obrazu. Dílo je možné považovat za jedno z nejšťastnějších vykročení malby počátku 20. století směrem k novým koncepcím malby poloviny 20. století, které spojily minimalizovanou skladbu obrazu s tématem světla rozptýleného v ploše obrazu tak, jak to například představují díla amerického malíře Marka Rothka... ) Položka č. 27 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Vojtěch Hynais ( ) Kristus a Magdalena olej na plátně, dat. 1889, 80 x 80 cm, sign. LD, rám, provedena rentoaláž. Na rubu přípis 1913 Anna Hynais. Štítek: Majetek autora, razítko pařížské dílny. Vzácně se vyskytující Hynaisova velice uvolněná brilantně zvládnutá, procítěná malba vyzařující mimořádnou hloubku námětu v kombinaci s mistrovským, moderně cítěným krajinářským provedením. Vysokou sběratelskou hodnotu ještě umocňuje vynikající původ z významné pražské sbírky, originální dobová adjustace a skutečnost, že dílo bylo publikováno v monografii V. Šumana (Viktor Šuman, Vojtěch Hynais, Edice J.U.V., Praha 1925, str ) a je uvedeno pod názvem Noli me tangere v Tomanově slovníku. Konzultováno a posouzeno prof. T. Vlčkem, CSc., PhDr. Š. Leubnerovou a prof. R. Prahlem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. N. Blažíčkové-Horové Položka č. 41 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč

5 Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín patří mezi nejvýznamnější české aukční síně s dlouholetou tradicí. Galerie Kodl na českém trhu po šest let držela absolutní aukční rekord za Zlaté rybičky od Emila Filly, které se v roce 2000 na její aukci odkleply za 7,3 miliónu Kč. Před pěti lety tato aukční síň vydražila dílo Jindřicha Štyrského Krajina v oblacích za neuvěřitelných 10,25 miliónů Kč a na předloňské jarní aukci padl další aukční rekord, když bylo vydraženo plátno Zbytek noci malířky TOYEN za 13, 2 milionů Kč a stalo se tak druhým nejdráže prodaným obrazem této autorky jak na českých, tak na i na světových aukcích. O největší překvapení poslední jarní aukce se ale postarala naprosto unikátní, monumentální malba od Josefa Čapka Neděle s dosaženou cenou 4,7 milionů Kč, která se tak stala nejdráže vydraženým obrazem tohoto autora. Na nejvyšší příčky v prestižním žebříčku dosáhla také vzácná práce Františka Janouška Milosrdný Samaritán, jejíž cena se vyšplhala až na skvělých 3,3 milionů Kč a představuje tak nejvýše vydražené Janouškovo plátno. Bez pochyby raritou byl potom velkoformátový olej Kamila Lhotáka Z Paříže s dosaženou cenou 2,6 milionů Kč, který tvořil třetí rekord jarní aukce. V minulé aukci, tzn. na podzim, padlo hned několik rekordních prodejů. O největší překvapení aukce se postaralo naprosto unikátní, monumentální zátiší od Emila Filly s dosaženou cenou 12 milionů Kč, přičemž se jedná o nejdražší dílo loňského roku, nejdražší Fillovu práci z meziválečného období a zároveň jde o 4. nejdražší mistrův obraz na světě. Druhou nejdražší položkou byl Černý pierot Jindřicha Štyrského s dosaženou cenou 10,4 miliony Kč, přičemž jde o druhý nejdražší autorův obraz na aukčním trhu. Na nejvyšší příčky v prestižním žebříčku dosáhla také vzácná práce Jakuba Schikanedera Staropražské nokturno, jehož cena se vyšplhala až na skvělých 5,8 milionů Kč, a Velká Iviška Mikuláše Medka, která se stala historicky nejvýše vydraženým Medkovým obrazem s cenou 2,5 milionů Kč.

Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín Tisková zpráva 69. aukce Aukční Galerie Kodl a 107. aukce Aukční síně Vltavín, neděle 2. prosince 2012-13:00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Celkový počet položek: 477

Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín Tisková zpráva 73. aukce Aukční Galerie Kodl a 125. aukce Aukční síně Vltavín, Neděle 30. listopadu 2014-13:00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Pořadatelé Aukčního dne:

Spranger, van Goyen, Hartmann a další

Spranger, van Goyen, Hartmann a další Spranger, van Goyen, Hartmann a další Nejdražší díla starého umění na loňských aukcích text KOUCKÁ TEREZA foto ART+ datum 05.01.2018 V minulém roce se na domácím trhu objevila řada kvalitních děl starého

Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili

Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili text VAŠÁTKOVÁ VENDULA datum 01.12.2017 Čtvrteční večerní dražba Arthouse Hejtmánek nabídla 149 artefaktů, které se prodaly za celkových více

AUKČNÍ DEN OCHY, ČES OBRA. rah. 3 3. E m i l Fi l l a - L e ž í c í ž e n a. 2 2. J a ro s l av Če r m á k - Že n a s d í t ě t e m CMY

AUKČNÍ DEN OCHY, ČES OBRA. rah. 3 3. E m i l Fi l l a - L e ž í c í ž e n a. 2 2. J a ro s l av Če r m á k - Že n a s d í t ě t e m CMY obalka.ai 1 30/03/2012 10:44:37 AUKČNÍ SÍŇ Ň VLTAVÍN VLT AU UKČNÍ GALERIE IE KODL AUKČNÍ DEN A U K Č N Í K A T A L O G C M Y CM MY CY CMY K 3 3. E m i l Fi l l a - L e ž í c í ž e n a 2 2. J a ro s l av

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL A U K Č N Í D E N 8 6. J o s e f Š í m a - K r a j i n a v A u v e r g n e - P a y s a g e d A u v e r g n e ( t r i p t y c h ) 7 7. To y e n - Z t r o s k o t á

AUKČNÍ DEN. neděle 27. listopadu 2011 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. 55. Jindřich Štyrský - Černý pierot AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN A U K Č N Í K A T A L O G 55. Jindřich Štyrský - Černý pierot 114. Jan Preisler - Studie k obrazu Koupání neděle 27. listopadu 2011 ve 13 hodin, Žofín

neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN 21. Emil Filla - Tři Grácie 140. Kamil Lhoták - Velké reklamní jablko neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY,

neděle 1. prosince 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

neděle 1. prosince 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN 86. Josef Šíma - Krajina v Auvergne - Paysage d Auvergne (triptych) 77. Toyen - Ztroskotání ve snu neděle 1. prosince 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský

První ochutnávka (díl třetí)

První ochutnávka (díl třetí) První ochutnávka (díl třetí) Výběr z nadcházejících aukcí, podzim 2017 text SKŘIVÁNEK JAN datum 22.09.2017 Loni na přelomu listopadu a prosince sběratelé a investoři na šesti aukcích utratili více než

AUKČNÍ DEN. neděle 28. listopadu 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha. 66 Jindřich Štyrský, Kompozice 88 Alois Wachsman, Námořník AUKČNÍ DEN 66 Jindřich Štyrský, Kompozice 88 Alois Wachsman, Námořník 23 Jakub Schikaneder, Kontemplace neděle 28. listopadu 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha 65. aukce Aukční Galerie Kodl

Bohumír Matal Červenec, 1945

Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal (1922-1988) Červenec, 1945 olej, 24 x 41,5 cm sign. PD Matal 45, na rubu BMATAL ČERVENEC S.1945 BÍLOVICE vystaveno Skupina 42, Síň Jaroslava Krále, Dům umění

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 30. listopadu 2014 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21.

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 30. listopadu 2014 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. negativni verze bez podkladu AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN A U K Č N Í D E N 7 9. To y e n ( M a r i e Č e r m í n o v á ), S e n 1 0 4. V á c l a v B o š t í k, B e z n á z v u neděle 30. listopadu

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL A U K Č N Í D E N 9 9. M i k u l á š M e d e k 4 4. V á c l a v Š p á l a neděle 19. května 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ

AUKČNÍ DEN. neděle 25. dubna 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha. 55 Toyen (Marie Čermínová), Zbytek noci AUKČNÍ DEN 55 Toyen (Marie Čermínová), Zbytek noci 50 Vlaho Bukovac, Sedící ženský akt neděle 25. dubna 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha 64. aukce Aukční Galerie Kodl a 83. aukce Aukční

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 24. května 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21.

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 24. května 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. negativni verze bez podkladu AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN A U K Č N Í D E N 1 9. B o h u m i l K u b i š t a, Ž e n a s k o č á r k e m 6 0 A. E m i l F i l l a, Z á t i š í s r y b í h l a v

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

milan dobeš dynamický konstruktivizmus

milan dobeš dynamický konstruktivizmus milan dobeš dynamický konstruktivizmus Milan Dobeš malíř, grafik, sochař, performer, autor světelně-kinetických objektů a monumentálních realizací v architektuře. Narozen 29. července 1929 v Přerově. V

(sobota) od 12:00 hod. Albrecht Dürer: renesance za Alpami První německý umělec, který psal o svém životě a s autoportrétem zacházel jako s

(sobota) od 12:00 hod. Albrecht Dürer: renesance za Alpami První německý umělec, který psal o svém životě a s autoportrétem zacházel jako s Letní univerzita pro každého 2016 Již 5. ročník oblíbeného letního vzdělávání přednášek, komentovaných vycházek a prohlídek. Poznáte nová místa, dozvíte se plno zajímavých informací, zažijete pohodový

Vzdálený sen. Olga a Josef Vyleťalovi

Vzdálený sen. Olga a Josef Vyleťalovi Vzdálený sen Olga a Josef Vyleťalovi 15. 6. 15. 7. 2018 Vzdálený sen Olga a Josef Vyleťalovi 15. 6. 15. 7. 2018 Hranice prostoru a světla v díle Olgy Vyleťalové Obrazové výjevy této bytostné malířky jako

Lenka Tichá 9-Vý t arná k ultura ult

Lenka Tichá 9-Vý t arná k ultura ult VÝTVARNÁ KULTURA 16. www.isspolygr.cz Vytvořil: Lenka Tichá Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název DUM 2. ročník (SOŠ, SOU) Interaktivní

77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. listopad 2016, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. listopad 2016, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění 77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 27. listopad 2016, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění 77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 27. listopad 2016, 12.00 Palác Žofín, Praha 1, Slovanský

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* 1871 1939) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: (1854) 1894 1939 (1974) Značka fondu: 72 Číslo evidenčního listu NAD: 4 Evidenční číslo inventáře: 158

AUKČNÍ DEN. neděle 15. května 2011 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha. 27 František Janoušek, Milosrdný Samaritán AUKČNÍ DEN 27 František Janoušek, Milosrdný Samaritán 64 Václav Špála, Zátiší s hyacinty a ovocem neděle 15. května 2011 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha 66. aukce Aukční Galerie Kodl a 94.

GUSTAV KLIMT. Personální bibliografie. KROUTVOR, Josef: Pocta Gustavu Klimtovi. P., Galerie Rudolfinum 1996. 74 s. Barev. il., portréty.

GUSTAV KLIMT. Personální bibliografie. KROUTVOR, Josef: Pocta Gustavu Klimtovi. P., Galerie Rudolfinum 1996. 74 s. Barev. il., portréty. GUSTAV KLIMT Personální bibliografie Z DÍLA GUSTAVA KLIMTA Knihy KLIMT, Gustav: Gustav Klimt. [Z anglického orig. přel. Jana Vlčková.] 1. vyd. [Frýdek-Místek], Alpress 2005. 80 s. Il. Z LITERATURY O GUSTAVU

Malíř Vladimír Houdek nový laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého. Napsal uživatel čtk,ić Neděle, 02 Prosinec :17 -

Malíř Vladimír Houdek nový laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého. Napsal uživatel čtk,ić Neděle, 02 Prosinec :17 - Cenu Jindřicha Chalupeckého za rok 2012 získal Vladimír Houdek, jediný zástupce malby ve finále. Ve finále prestižní soutěže pro výtvarné umělce do 35 let se letos utkali čtyři jednotlivci a jedna autorská

AUKČNÍ DEN OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ. neděle 29. listopadu 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

AUKČNÍ DEN OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ. neděle 29. listopadu 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN negativni verze bez podkladu AUKČNÍ DEN 21. Antonín Procházka, Třešňový květ 60. Emil Filla, Zátiší s ovocem, lahví rumu a lulkou neděle 29. listopadu 2015 ve 13

jednání Zastupitelstva města Ústí nad Labem

jednání Zastupitelstva města Ústí nad Labem jednání Zastupitelstva města Ústí nad Labem dne: 6. 12. 2017 bod programu: 17 věc: Rozdělení finančních prostředků v oblasti kultury v roce 2018 instituce každoročně podporované důvod předložení: Zákon

JULIUS MAŘÁK (* ) Inventář osobního fondu

420PEOPLE / Györi Balett / Pražský komorní balet / Tanec Brno dětem

420PEOPLE / Györi Balett / Pražský komorní balet / Tanec Brno dětem Tisková zpráva 420PEOPLE / Györi Balett / Pražský komorní balet / Tanec Brno dětem Letošní 23. ročník festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Brno nabídne pozoruhodný program. Představíme

ENCAUSTIC ART- žehličkové malování. Hana Stadlerová

ENCAUSTIC ART- žehličkové malování. Hana Stadlerová ENCAUSTIC ART- žehličkové malování Hana Stadlerová Pětiletá Maruška maluje na plátno (foto: R. Stadler) Nabídka výtvarných materiálů a výtvarných prostředků je mnohdy pro školní praxi limitem, pokud je

Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou Jiný pohled na Káhiru prostřednictvím několika desítek fotografických obrazů Jana Brodského nabízí výstava, kterou

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. Dějepis

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. Dějepis Autor: Název školy: Mgr. Petra Junková Základní škola, Radiměř, okres Svitavy Číslo projektu : CZ. 1.07/1.4.00/ 21.0081 Název šablony klíčové aktivity: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Vzdělávací

JOHANNES SPILBERG ( ): JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA, kolem 1650 olej na plátně 192 x 166,5 cm Vyvolávací cena kč

JOHANNES SPILBERG ( ): JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA, kolem 1650 olej na plátně 192 x 166,5 cm Vyvolávací cena kč JOHANNES SPILBERG (1619-1690): JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA, kolem 1650 192 x 166,5 cm Vyvolávací cena 7 000 000 kč Nabízené rozměrné plátno představuje na českém trhu se starým uměním skutečnou sběratelskou

KVALITA Díky kreativnímu designu, inovačním technologiím a špičkové výrobní kvalitě Noego skvěle naplňuje požadavky dnešní doby.

KVALITA Díky kreativnímu designu, inovačním technologiím a špičkové výrobní kvalitě Noego skvěle naplňuje požadavky dnešní doby. ZNAČKA Noego je designerská kolekce vytvořená zakladatelem Parasite Hugo Martinem. Je určena lidem, kterým záleží na tom, jak vypadají a chtějí vynikat. DESIGN Noego obruby si pohrávají se strukturou,

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017 ADAM JÍLEK MgA. Adam Jílek *29.3.1989, Praha / Česká republika je malíř mladé generace českých umělců. Přes svůj relativně nízký věk si stačil vyvinout výrazný vizuální i obsahový rukopis. Absolvent Akademie

www.sypka.cz strana 2

www.sypka.cz strana 2 V www.sypka.cz strana 2 SOBOTA 19. 5. 2012 od 13.30 hodin www.sypka.cz (pozor, nová adresa!) (nová adresa!) strana 7 Bez názvu Záda I., 1992 / 599 Záda II., 1992 / 599 / 519 Bez názvu / 759 Bez názvu,

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční katalog č. 44 44. výběrová aukce výtvarného umění, 28. února 2015 v Hotelu Malý pivovar, ul. Karla IV. č. 8, České Budějovice PROGRAM 44. AUKCE VÝTVARNÉHO

Vyšší odborná škola informačních služeb, Praha Institute of Technology, Sligo

Vyšší odborná škola informačních služeb, Praha Institute of Technology, Sligo Vyšší odborná škola informačních služeb, Praha Institute of Technology, Sligo Zpracování sbírky děl Otakara Schindlera v divadelním oddělení Národního muzea Projekt ročníkové práce Autor: Michaela Buriánková

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ Č. 11/2014 Vážení přátelé slánského muzea, letní radovánky jsou již dávno minulostí, podzim nastoupil v plné síle. To je ideální čas zavítat do muzea! V měsíci listopadu je pro Vás připraven

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE Muzejní sbírka pohlednic patří k nejbohatším, čítá několik tisíc kusů, přičemž její velká část je zatím uložena jako netříděný fond. Vedle místopisných tématik jsou

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ úvodní dopis téma harmonogram workshopy kontakt Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 6. ročníku

1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2, Praha 9,

1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2, Praha 9, VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Základní informace: Zřizovatelem fondu je pan David Fiala. Název a sídlo nadačního fondu: 1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2,

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám.

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám. Letní univerzita pro každého 2015 Již 4. ročník oblíbeného letního vzdělávání přednášek, komentovaných vycházek a prohlídek. Poznáte nová místa, dozvíte se plno zajímavých informací, zažijete pohodový

MUO dětem, žákům a studentům

MUO dětem, žákům a studentům MUO dětem, žákům a studentům nabídka vzdělávacích programů Muzea umění Olomouc http://www.olmuart.cz/vzdelavani facebook: MUO dětem září říjen 2015 Arcidiecézní muzeum Kroměříž Tel: 778 714 935 / email:

81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL

81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 2. prosince 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha 81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL www.galeriekodl.cz 81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 2. prosince 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha

Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký residenční pobyt v Kapli Nečtiny. Termín residence: 12. 30. září 2012

Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký residenční pobyt v Kapli Nečtiny. Termín residence: 12. 30. září 2012 Plzeň 2015 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký residenční pobyt v Kapli Nečtiny Termín residence: 12. 30. září 2012 Země, z nichž se mohou residenti hlásit: ČR, Slovensko, Německo, Polsko, Rakousko

80. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. května 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

80. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. května 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění 80 80. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 27. května 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění 80 80 th AUCTION DAY OF GALLERY KODL 80. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 27. května

Registr sbírek výtvarného umění a Muzejní autority Připravily: Vlaďka Mazačová Jarmila Podolníková

Registr sbírek výtvarného umění a Muzejní autority Připravily: Vlaďka Mazačová Jarmila Podolníková Registr sbírek výtvarného umění a Muzejní autority Připravily: Vlaďka Mazačová Jarmila Podolníková Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě Praha, 27. - 28. 11. 2013 Obsah O Radě galerií České republiky

Zpráva o udržitelnosti projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Zpráva o udržitelnosti projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zpráva o udržitelnosti projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost 1. ÚDAJE O PROJEKTU Registrační číslo projektu Název projektu CZ.1.07/1.2.05/01.0016 Vzdělávání pedagogů pro integraci

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ADOLPH MENZEL (* 85-905) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 839 904 Značka fondu: 29 Číslo evidenčního listu NAD: 96 Evidenční číslo inventáře: 52 Zpracovala:

Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II.

Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II. Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II. Praha, Národní galerie v Praze 7.12. 2010 20.3. 2011 Kortrijk, Broelmuseum 20. 4. 2011 18. 7. 2011 Výstava Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II.

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed. IX Barevné cvičení Podzim Kolik barev má podzim Tempera, akvarel Detail obličeje oko, ucho, ústa Hlava z profilu Hlava en face Kresba tužkou Beseda o umění J. Mánes: Josefína Video Mistrovská díla z českých

veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě PRACOVNÍ LISTY PRO DOSPĚLÉ A N T O N Í N C H I T T U S S I veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě Antonín Chittussi se narodil roku 1847 v

Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign

Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign Vyhlášení výsledků soutěže Teendesign neděle, 09 prosinec 2012 18:12 Již 8. ročník soutěže pro studenty gymnázií, středních a vyšších odborných škol postavil soutěžící před úkol zpracovat libovolnou technikou

ANIMAČNÍ PROGRAM PRO 1. A 2. STUPEŇ ZŠ, ZUŠ A SŠ K VÝSTAVĚ INVENTURA 2016

ANIMAČNÍ PROGRAM PRO 1. A 2. STUPEŇ ZŠ, ZUŠ A SŠ K VÝSTAVĚ INVENTURA 2016 ANIMAČNÍ PROGRAM PRO 1. A 2. STUPEŇ ZŠ, ZUŠ A SŠ K VÝSTAVĚ INVENTURA 2016 O VÝSTAVĚ INVENTURA 2016: Michal Ranný, Moře, 1973 Otakar Nejedlý, Pohled na Šumavu, 1926 Výstava Inventura 2016 je dovršením ročního

ALMA DE LA VERA (* ) Inventář osobního fondu

ALMA DE LA VERA (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ALMA DE LA VERA (* 1878-1934) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 1895-1934 Značka fondu: 74 Číslo evidenčního listu NAD: 71 Evidenční číslo inventáře: 104 Zpracovala:

kolem 1720 44,5 x 32,5 cm soukromá sbírka Praha STAV OBRAZU PŘED OPRAVOU ZPRÁVA O RESTAUROVÁNÍ OBRAZU Jedná se o nevelký žánrový výjev.

kolem 1720 44,5 x 32,5 cm soukromá sbírka Praha STAV OBRAZU PŘED OPRAVOU ZPRÁVA O RESTAUROVÁNÍ OBRAZU Jedná se o nevelký žánrový výjev. kolem 1720 44,5 x 32,5 cm soukromá sbírka Praha STAV OBRAZU PŘED OPRAVOU Jedná se o nevelký žánrový výjev. Obraz je ve zdánlivě dobrém stavu, je nažehlený na voskovou rentoaláž, tudíž stabilizovaný, a

václav kupka akty

václav kupka akty václav kupka akty 28. 7. 27. 9. 2018 ležící žena 1, 1997

atelier sochařky hany wichterlové

atelier sochařky hany wichterlové okolí újezdu_praha 1_malá strana atelier josefa sudka atelier sochařky hany wichterlové samostatně stojící stavba se zahradou na pozemku patřícímu mč praha 1 v současné době přístupná přes bytový dům újezd

RESTAURÁTORSKÁ ZPRÁVA ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM V KROMĚŘÍŽI. Václav Nosecký - Setkání Jáchyma s Annou

RESTAURÁTORSKÁ ZPRÁVA ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM V KROMĚŘÍŽI. Václav Nosecký - Setkání Jáchyma s Annou RESTAURÁTORSKÁ ZPRÁVA ARCIDIECÉZNÍ MUZEUM V KROMĚŘÍŽI Václav Nosecký - Setkání Jáchyma s Annou restauroval Peter Stirber ak.mal. 2016 Setkání Jáchyma s Annou Název díla: Inv. číslo: KE 1006, O 275 Majitel:

Úchvatný svět loutek v Lešné u Valašského Meziříčí

Úchvatný svět loutek v Lešné u Valašského Meziříčí TISKOVÁ ZPRÁVA Dne: 19. dubna 2013 Místo: Zámek Lešná - Valašské Meziříčí Organizace: Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace Zlínského kraje Úchvatný svět loutek v Lešné u Valašského Meziříčí

Tisková zpráva Účast na veletrhu designu Maison et Objet, Paříž,

Tisková zpráva Účast na veletrhu designu Maison et Objet, Paříž, Světlá nad Sázavou, leden 2016 Tisková zpráva Účast na veletrhu designu Maison et Objet, Paříž, 22.1. - 26.1.2016 Po velkém úspěchu na loňském zářijovém veletrhu Maison et Objet se BOMMA opět vrací do

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu Obraz v domácnosti Pravidla umístění obrazu Závěsný obraz v interiéru bytu Správné umístění obrazu v interiéru má podporovat a zdůrazňovat umělecké hodnoty obrazu. Umístění obrazu má tvůrčí charakter,velký

stránka 1 z 5 celkem

stránka 1 z 5 celkem hudba 18.9.2018 výročí 1918 koncert ské filharmonie k výročí republiky Slavnostní koncert ské filharmonie k 18. 9.2018, 19:30 18.9.2018 Slavnostní koncert ské filharmonie k Slavnostní koncert ské filharmonie

Muzeum stoleté. Sbíráme Vaše vzpomínky

Muzeum stoleté. Sbíráme Vaše vzpomínky 1913-2013 Muzeum Sbíráme Vaše vzpomínky Muzeum východních Čech v Hradci Králové Sbíráme Vaše vzpomínky V roce 2013 oslavíme sto let od otevření královéhradeckého muzea. Budova muzea je považována za nejvýznamnější

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU BENEŠOV SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU SVATÉ OBRÁZKY

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU BENEŠOV SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU SVATÉ OBRÁZKY SVATÉ OBRÁZKY Svaté obrázky jsou tradičním sdělovacím útvarem kombinujícím obraz a text za účelem podpory duchovního života jedince, v našem kulturním prostředí křesťanského. Tak jako má tato stránka lidské

Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů Katedry dějin umění FF UP

Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů Katedry dějin umění FF UP Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů Katedry dějin umění FF UP PhDr. Josef Bláha Předvelkomoravské mocenské centrum v Olomouci projekt číslo: 404/07/0368 doba trvání: 2007 2010 pozice:hlavní řešitel

Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů řešené na Univerzitě Palackého v Olomouci (archiv)

Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů řešené na Univerzitě Palackého v Olomouci (archiv) Grantové projekty a výzkumné záměry pedagogů řešené na Univerzitě Palackého v Olomouci (archiv) Mgr. Lukáš Bártl, Ph.D. Dějiny umění a interdisciplinarita projekt číslo: FF_2010_011 Fotograf Rupert Kytka

Přehled dějin českého umění Desková a nástěnná malba v Čechách v letech 1310-1550 (druhý díl fotogalerie)

Přehled dějin českého umění Desková a nástěnná malba v Čechách v letech 1310-1550 (druhý díl fotogalerie) Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Evropský sociální fond Přehled dějin českého umění Desková a nástěnná malba v Čechách v letech 1310-1550 (druhý díl fotogalerie) přednášející: Prof. PhDr. Ing.