Individuální výhledy. Okenní a dveřní systémy

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Individuální výhledy. Okenní a dveřní systémy"

Transkript

1 Individuální výhledy Okenní a dveřní systémy

2

3 4-5 Podnik v zorném poli Obsah Okna, dveře a prosklené nástavby FINSTRAL 6-7 vytváří, oddělují a spojují obytné prostory. Atraktivní designerské znaky 8-9 chrání obytné prostory. Tepelná ochrana Ochrana proti hluku Ochrana proti povětrnosti chrání hodnoty. Funkční a konstrukčně jisté vytváří hodnoty a snižují náklady. Hospodárnost, kvalita, záruka chrání životní prostředí. Spoří zdroje a energii, chrání životní prostředí Okenní systém Systém středového těsnění Top 90 Systém středového těsnění Top 72 Okna a dveře z PVC-hliníku Povrchy a barvy, výbava Program produktů Prosklené stěny, malé fasády, okenice, rolety, domovní dveře, zimní zahrady Reference Rodinné domy / dvojdomky, bytové domy, hotely, průmyslové stavby a veřejné stavby

4 4 5 Podnik v zorném poli FINSTRAL vyrostl ze stavební a nábytkářské truhlárny na vedoucí evropský podnik snejmodernější okenní technikou: 15 produkčních závodů, pracovníků, vlastní produkce profilů a izolačních skel náleží k podniku a umožňuje širokou nabídku. Okna, dveře a prosklené nástavby jsou vyráběny nejmodernější výrobní technikou, řízenou pomocí EDV, přizpůsobenou ve velikosti, provedení a funkci. Flexibilní struktura podniku a odborná kompetence pracovníků a prodejců garantují kvalitu a inovativní vývoj. FINSTRAL nabízí řešení specifické pro jednotlivé země a snaží se o servis zaměřený na zákazníka. Okenní a dveřní systémy FINSTRAL jsou testované v IFT Institutu a zajištěné v kvalitě RAL. Osvědčily se více než milionkrát v praxi. Podnik je certifikován dle DIN EN ISO 9001, DIN EN ISO a BS OHSAS 18001:2007. DIN EN ISO 9001 EN EN EN systém bezpečnosti práce BS OHSAS 18001:2007 systém ochrany životního prostředí ISO Sídlo společnosti Ritten (Jižní Tyrolsko) FINSTRAL-partner ve Vaší blízkosti FINSTRAL je spolu se svými prodejními a montážními partnery zastoupen v mnoha evropských zemích. Prodejní místa, montáž a služba zákazníkům jsou regionálně dosažitelné. Školení odborní zaměstnanci provádějí na místě kompetentní poradenství a odbornou, pečlivou montáž. Dlouholetá spolupráce FINSTRALu a jeho partnerů garantuje bezproblémové vyřízení zakázky se spolehlivým servisem a údržbou. FINSTRAL je zastoupen v Itálii, Německu, Francii, Španělsku, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemí, Belgii, Lucembursku, Slovinsku, České republice, Řecku, Chorvatsku a Bulharsku.

5 Výrobní závody Pobočky FINSTRAL Gochsheim (Německo) okna, zimní zahrady, izolační sklo FINSTRAL Nord Bad Lauterberg (Německo) okna Závod Weber im Moos (Itálie) profily FINSTRAL Greiz (Německo) okna, zimní zahrady Závod Kurtatsch (Itálie) profily a okna FINSTRAL Altenburg (Německo) rolety Centrální sklad profílů Kurtatsch (Itálie) FINSTRAL Vallmoll (Španělsko) - prodej Závod Villnöss (Itálie) vchodové dveře FINSTRAL Wihr au Val (Francie) - prodej Závod Barbian (Itálie) - okenice FINSTRAL Apeldoorn (Nizozemí) - prodej Závod Schabs (Itálie) - okna Závod Scurelle (Itálie) - okna a izolační sklo Závod Verona (Itálie) - okna a izolační sklo Závod Borgo (Itálie) hliníková okna a dveře Síť zastoupení Snaha o inovaci a kvalitu je naší motivací. Výsledkem je 45 let úspěchů.

6 6 7 Tvar a funkce v souladu Díky FINSTRALu lze kreativně vytvoř it pracovní prostory, obytné prostory a fasády. Individuální požadavky na funkci a design mohou vyřešit rozmanité možnosti kombinací tvarů, variant křídel, způsobů otevírání, zasklených prvků a prvků svýplní. Vedle oken a dveří konstruuje FINSTRAL také stěny a fasády z profilů z PVC se zesílenou ocelovou výztuhou podle nové normy EU. Pro velkoplošné otvory jsou nabízeny různé modely dveří: posuvné dveře, výklopné-posuvné dveře nebo skládací dveře, vždy i v provedení s nízkými prahy pro bezbariérové stavby. Okna FINSTRAL jsou komfortní v obsluze a údržbě. Dlouhodobá funkčnost způsobů otevírání otáčení, vyklápění, posouvání nebo skládání je zaručena pomocí integrovaného navaděče křídla s blokováním chybné obsluhy. Obzvláště atraktivní designérské znaky produktů FINSTRAL: charakteristické povrchy profilů v tónech bílá, bílá satinovaná, antická bílá, perlově bílá, papyrusově bílá, světle šedá satinovaná a šedá satinovaná struktury dřeva ořech, zlatý dub, dub a rustikální dub filigránské, vzduchotěsné a vodotěsné příčky, rozdělující sklo, jako prvek skla úhlově stabilně propojeny Kvalita v detailu Barevně přizpůsobená těsnění, distanční rámečky skel, krytky kování i speciální výplně, stylové olištování skel. Všechny tyto prvky podtrhují kvalitu produktů FINSTRAL v detailu.

7 Okna, dveře a prosklené stěny FINSTRAL vytvářejí, oddělují a spojují obytné prostory. Živá a příjemná obytná atmosféra vzniká tam, kde estetické pocity a funkční potřeby znamenají jedno a to samé.

8 8 9 Jasné oddělení interiéru a exteriéru Během 45-ti let zkušeností se okno z PVC vyvinulo k vyzrálému systému. Promyšlený systém rámu okna a velmi kvalitní sklo zajišt ují trvalou kvalitu bydlení. Na základě pozitivního dlouhodobého sledování je dnes cca. 56 % rámů oken v Evropě z PVC. Úspora energie ochranou proti horku a slunci Více než 70 % spotřeby energie domácnosti připadá na topení. Ještě vyšší energetickou náročnost vyžaduje klimatizační zařízení. Určující účinek na spotřebu energie má přitom kvalita oken. FINSTRAL vyvinul okna s tepelnou ochranou, která významně redukují spotřebu energie díky optimální izolaci rámu a speciálním tepelně izolujícím sklům. Tepelně izolující skla od FINSTRALu snižují náklady na energii, zvyšují komfort bydlení a snižují emise CO 2. Okenní Hodnoty rámu Izolující sklo Tepelně Tepelně Proti slunci a Proti slunci a systém Uf v [W/m 2 K] 28 mm izolující trojsklo izolující trojsklo horku izolující sklo horku izolující Plus-Valor 40 mm 40 mm Sun-Control sklo Sun-Block Znaky tepelné izolace Super-Valor Energy-Valor 28 mm 30 mm Ug hodnoty skla dle DIN EN 673 v [W/m 2 K] - - 1,1 0,6 0,7 1,1 1,1 Uw hodnoty skla dle EN :2006 Top 72 Classic-line 1,2 1,2 0,87 0,94 1,2 1,2 Top 72 Nova-line 1,2 1, ,2 1,2 Top 90 Classic-line 1,0 0,82 0,89 Top 90 Step-line 1,0 0,82 0,89 Top 90 Nova-line 0,92 0,78 0,86 Charakter. hodnoty ochrany proti slunci Hodnota celk. propuštěné energie g [%] Transmise světla LT [%] Standardně dodáváno s tepelně-optimalizovaným distančním rámečkem. Hodnoty kominovaného křídla jsou na straně 19. Snížení hluku Obtěžování hlukem v obytných a pracovních oblastech stále stoupá. Hluk snižuje komfort bydlení, vede k poruchám koncentrace, spánku, dokonce až k vážným onemocněním. hladina hluku (zvýšení o 10 db, znamená dvojnásobné zvýšení intenzity zvuku) poruchy koncentrace poruchy spánku db(a) poškození sluchu Zvukově izolovaná okna FINSTRAL uklidní byty a kanceláře kvalitní konstrukcí rámu, speciálními hluk izolujícími skly a odborným připojením ke stavbě. Pro místa s extrémně vysokým zatížením konstruuje FINSTRAL kombinovaná okna Twin-line se speciálně vysokou protihlukovou izolací. Charakteristické hodnoty zvukové izolace Prosklené nástavby Celková hodnota okna ověřeného systému oken dle DIN EN ISO 717 Top db 38 db Top 72 Twin-line 42 db 43 db Ochrana proti povětrnosti spolehlivou konstrukcí Počasí zatěžuje okna a venkovní dveře. Ochrana před bouřkou a nárazovým deštěm vyžaduje spolehlivou konstrukci prvků, ověřené detaily připojení na stavbu a odbornou montáž. Okenní prvky FINSTRAL jsou testovány dle evropské normy a odpovídají nejvyšším nárokům. Charakteristické hodnoty systému Top 72 Těsnost proti nárazovému dešti třída 9A (nejvyšší třída dle EN 12208) Propustnost vzduchu třída 4 (nejvyšší třída dle EN 12207)

9 standardně tepelně-optimalizovaný distančí rámeček trojskla s tepelnou ochranou použitelná až do Ug 0,6 W/m 2 K sedmikomorový systém středového těsnění hodnota Uf až 1,2 W/m 2 K úhlově stabilní provedení křídla díky slepení izolačního skla a rámu křídla rozsáhlý program kvalitních skel s ochranou proti horku a hluku kování uložené v suché komoře spodní, venkovní těsnění proti vodě nebo třetí obvodové venkovní těsnění zaoblené obrysy profilu těsnění svařené přímo k profilu velká komora pro shromažd ování vody se skrytými odvodňovacími drážkami Top 90 Step-line Okna, dveře a prosklené stěny FINSTRAL chrání obytné prostory. Jestliže obtěžující hluk a nepříjemné počasí zůstanou venku, vzniká lepší předpoklad pro bezpečí a osobní blažený pocit ve vlastních čtyřech stěnách.

10 10 11 Vysoké standardy v otázkách bezpečnosti Bezpečnostní opatření proti vloupání náleží k základní výbavě oken a dveří FINSTRAL. Již standardní provedení je vybaveno dvoubodovým bezpečnostním kováním a masivními zavíracími díly. Vypáčení křídel v zavřené nebo vyklopené poloze je těmito opatřeními ztíženo. Pro další individuální bezpečnostní požadavky nabízí FINSTRAL programem Protect cenově příznivé systémy pro účinnou ochranu proti vloupání. Použití vrstvených bezpečnostních skel brání proražení skla a vede současně ke zvýšené ochraně proti hluku. Také riziko úrazu při rozbití skla je tímto sníženo. Způsoby vniknutí 5 % 8 % 13 % 74 % vypáčení rámu vyklopené okno rozbití skla ostatní Statistika ukazuje, že více než polovina všech vloupání oknem a prosklenými dveřmi je provedena vypáčením u rámu. To znamená, že bezpečnostní zamykání, která náleží u FINSTRALu k základnímu vybavení, představují účinnou ochranu před vloupáním. Zejména kriminální úřad výslovně upozorňuje na to, že většina zlodějů nemá k dispozici žádné těžké zařízení, nýbrž že téměř vždy použije pouze šroubovák. Místa napadení 18 % 0,2 % 81,8 % okna a prosklené dveře domovní dveře a dveře do sklepa ostatní Okna a prosklené dveře jsou pro zloděje zdaleka nejčastější místa napadení. Z toho vyplývá, že zabezpečení oken náleží nejvyšší priorita při ochraně budovy. Důvody selhání 14 % 44 % 42 % existující bezpečnostní výbavy vyrušení při činu nerozlišitelné Nejčastější příčinou selhání pokusu o vloupání představují existující bezpečnostní opatření v místech napadení. Proto jsou bezpečnostní opatření, pokud jsou z venku zjistitelná, účinným odstrašením. To ukazuje skutečnost, že v posledních letech přibývá vloupání ve starých domech, zatímco počet vloupání v novostavbách se snižuje. Zdroj: Zemský kriminální úřad Nordheim Westfalen Bezpečnostní systémy FINSTRAL Pro individuální bezpečnostní požadavky vyvinul FINSTRAL programem Protect dva další cenově příznivé systémy pro účinné zabránění vloupání. standardní klika klika s pulzantem uzamykatelná klika dvoubodové bezpečnostní kování s bezpečnostním blokováním na straně kliky nahoře a dole proti vypáčení při zavřeném nebo vyklopeném okně bezpečnostní uzávěr ochrana proti navrtání klika s pulzantem vrstvené bezpečnostní sklo čtyřbodové bezpečnostní kování ve všech rozích dle EN 1627 RC 1N klika s pulzantem vrstvené sklo P2A nebo P4A k ochraně proti útoku těžkým nástrojem (RC 1) I pro profesionální lupiče je vniknutí u tohoto provedení téměř nemožné: okno zkoušené dle EN 1627 RC 2 se zamykacími díly s kalenou ocelovou deskou rozmístěnými po obvodu uzamykatelná klika s ochranou proti navrtání vrstvené sklo P4A nebo P5A k ochraně proti útoku masivním nástrojem

11 přestavitelné válečkové čepy pro optimální přítlačný tlak a dobré těsnění kovaný ocelový čep tvaru hříbku ke zvýšení ochrany proti vniknutí ochrana mechanismu proti navrtání zvenku bezpečnostní skla třídy P2A, P4A, P5A díly kování našroubované do ocelového výztuhy vrstvená bezpečnostní skla ztěžují proražení skleněné tabule ocelový uzamykatelný díl bezpečně přišroubován do ocelové výztuhy bezpečnostní hříbkový uzávěr zabraňuje vypáčení Okna, dveře a prosklené nástavby FINSTRAL chrání hodnoty. Aktivní a pasivní bezpečnost jsou dnešní a zítřejší požadavky, které lze respektovat při únosných nákladech.

12 12 13 Ekonomicky myslet, ekologicky jednat Rozhodnutí pro okna a dveře FINSTRAL není jen rozhodnutím designu, funkce, trvanlivosti a hospodárnosti. Významnou redukcí spotřeby energie při topení a chlazení budov poklesnou emise CO 2 a jsou šetřeny zdroje. Ekologické aspekty Statistiky a šetření dokládají, že PVC je dnes s ohledem na ekologickou snášenlivost jeden z nejlepších prověřovaných materiálů. K dispozici jsou detailní informace o spotřebě energie a emisích při výrobě a životnosti, náročnosti na péči, náklady na výrobu a likvidaci. Fakta připouštějí oficiální doporučení pro plast i ve srovnání s možnými alternativními látkami. Přibližný podíl materiálu rámů oken na trhu v Evropě dřevo-hliník 3 % ostatní 1 % dřevo 18 % hliník 22 % PVC 56 % Budoucnost PVC Minulost a přítomnost ukázaly, že PVC je neopomenutelnou umělou hmotou. Stálý vývoj ekologické snášenlivosti, velké pokroky v recyklaci materiálů, výhody v ekologickém porovnání, úspora důležitých zdrojů a dlouhá životnost garantují účelné používání PVC i v budoucnosti. Okna z PVC jsou opakovatelně použitelná. FINSTRAL provozuje v závodě interně recyklaci odpadů z produkce profilů a výroby rámů. stavby Bau obaly Verpackungen ostatní Sonstiges elektro Elektro auta Auto nábytek Möbel Podnik FINSTRAL vynaložil velké úsilí, aby vyhověl ekologickým požadavkům naší doby. Od roku 1999 je podnik certifikován dle DIN EN ISO pro ochranu životního prostředí. DIN EN ISO systém bezpečnosti práce BS OHSAS 18001:2007 systém ochrany životního prostředí ISO EN EN EN PVC jako trvalý materiál

13 1. Demontáž Při výměně oken se stará plastová okna demontují. 6. Koloběh se uzavírá Plastové profily se mohou použít v nových oknech nebo jiných plastových výrobcích. 2. Zpětné doručení Stará plastová okna se dodají k recyklačním zařízením. Všechny výrobní závody společnosti FINSTRAL využívají recyklační zařízení pro opětovné použití materiálu. 5. Opětovné využití Vzniklý granulát představuje poslední stupeň procesu přípravy. Nyní začíná opětovné využití. Z granulátu se vytvoří nové plastové profily. 3. Roztřídění Demontovaná plastová okna se rozloží na jednotlivé součásti a čistě se oddělí. 4. Rozdrcení K opětovnému použití se určité části rámů oken rozdrtí v PVC mlýnech. Okna, dveře a prosklené nástavby FINSTRAL chrání životní prostředí. Vědomé zacházení se zdroji dnes zajistí kvalitu života zítra.

14 14 15 Na míru střižená kvalita Snížení nákladů na energii za topení v zimě a klimatizaci v létě. FINSTRAL vyrábí všechny své výrobky přesně na míru co do velikosti, vybavení a kvality funkce a optimalizuje tím užitek zákazníka. Objekt za objektem je určováno provedení. Okno za oknem je kvalita funkce prováděna podle specifických požadavků. Například speciální ochrana proti hluku z ulice, ochrana proti slunci pro jižní stranu nebo tepelná ochrana pro severní stranu, jakož i zvýšená bezpečnostní opatření pro přízemí a první poschodí nebo sítě proti hmyzu pro kuchyňské okno. Přidaná hodnota FINSTRALu Základní kvalita FINSTRALu příp. základní výbava zahrnutá do ceny Další možná výbava Okna a dveře FINSTRAL mají již v základní výbavě mnoho funkčních kvalit a dobrý poměr ceny a výkonu. Tepelná izolace hodnota rámu Uf 1,2 W/m 2 K sklo s ochranou proti teplu Ug 1,1 W/m 2 K tepelně optimalizovaný distanční rámeček tepelně izolující sklo Super-Valor s trojsklem Ug 0,9 příp. 0,6 W/m 2 K systém kombinovaných oken (Twin-line) K poklesu nákladů působí široký dodavatelský program FINSTRAL s celkovým řešením Vše z jedné ruky pro uzavření všech otvorů ve fasádě. Stylově jednotné povrchy a barvy jsou nabízeny pro okna, okenice, rolety, domovní Tlumení hluku testovaná hodnota tlumení hluku 32 db hluk izolující skla pro testované tlumení hluku 38 db; 40 db; 42 db až 47 db 3 těsnění v systému středového těsnění dveře, zimní zahrady, skleněné nástavby a malé fasády. Při renovacích nebo sanacích starých staveb mohou být okna FINSTRAL vestavěna i bez Stabilní bezpečnost Funkčnost a snadnost užívání výztuhy rámů od 800 mm výztuhy křídel od mm bezpečnostní kování domovních dveří upevnění rohových ložisek a ložisek nůžek min. jedním šroubem do ocelové výztuhy rámu nízká údržba a snadná péče zvedáky křídel blokování chybné obsluhy bezpečnostní pakety: Protec Plus RC 1N / RC 1 Protect Safety Plus RC 2 kování s výkyvnou západkou u domovních dveří dodatečné jištění závěsů domovních dveří kování léto/zima zednické práce. FINSTRAL používá povětrnosti odolné materiály s dlouhou životností, údržbářské práce jako natírání nejsou ani po letech nutné a hniloba v regionech s extrémním počasím nebo v polohách vystavených povětrnosti je vyloučena. Kování je ověřeno dle ISO 9227 a prokazuje ochranu před korozí třídy 4 dle EN Estetika Design Schopnost přizpůsobení strukturované/satinované povrchy příjemné, zaoblené a sražené linie profilů a obrysů provedení Classic stylová provedení barevně přizpůsobená těsnění skel barevně neutrální těsnění v drážkách povrchy se strukturou dřeva provedení PVC-hliník bohatý výběr příček, dekoračních skel, výplní velký program příslušenství Systém oken a dveří FINSTRAL v mnoha variantách umožňuje splnění téměř všech požadavků na tvary a slohy a nabízí mnoho regionálně přizpůsobených řešení napojení na stavbu. Dlouhá životnost Kvalita na vždy nerezavějící a odolný materiál rámů izolační sklo speciální antikorozní ochrana kování trvale elastická těsnění

15 Okna, dveře a prosklené nástavby FINSTRAL vytváří hodnoty a snižují náklady. Větší komfort bydlení, méně výdajů za energie, minimální náklady na údržbu. Investice, která se vyplatí.

16 16 17 Okna a dveře z PVC a PVC-hliníku - systém Perfektní symbióza tepelné izolace, techniky a designu. Současná okna a dveře nemusejí vyhovovat pouze estetickým měřítkům na energeticky efektivní a udržitelnou výstavbu. V tomto smyslu kombinuje systém oken a dveří Top 90 kvalitní design s inovativní technologií. Velké skleněné plochy a minimální viditelnost rámů vytvářejí prostou eleganci, zatím co energeticky optimalizovaná detailní řešení garantují výborné tepelné hodnoty, snížené náklady na energii a komfortní vnímání bydlení. Křídlo Step-line nejlepší hodnota tepelné izolace U w 0,75 W/m 2 K Křídlo Classic-line S velmi štíhlými, ale markatními obrysy přináší naše plastová okna Top 90 spoustu světla do Vašch místností. Pro vynikající tepelnou izolaci a vysoké energetické úspory se již ve standardním provedení nachází zasklení trojsklem Super-Valor, tepelně -izolující okenní křídlo se 7 komorami a tepelně-optimalizovaný distanční rámeček. Celoobvodové slepení křídla s izolačním sklem činní okno neobyčejně stabilní a bezpečné v jeho užvání. Vysoce kvalitní kování poskytuje moderní komfort při ovládání a účinnou ochranu proti vloupání. Křídlo Nova-line nejlepší hodnota tepelné izolace U w 0,78 W/m 2 K Moderní vzhled, prosvětlené místnosti: S bezrámovým křídlem na venkovní straně a štíhlými rozměry křídla Nova-line na vnitřní straně získají Vaše místnosti mnoho světla. Okna jsou sériově vyráběna s izolačním trojsklem Super-Valor a poskytují výborné izolační vlastnosti. Žádný problém s rozdílným vzhledem rámu při kombinaci s pevným zasklením. V KAB provedení jsou okna dostupná také s venkovním hliníkovým opláštěním: K dobrým vlastnostem plastu se pak přidává vyšší stálost a ještě větší výběr v barevném provedení. vnější vzhled Top 90 Nova-line KAB Probarvené relliéfní profily NOVINKA Profily se strukturou dřeva NOVINKA bílá satinovaná antická bílá perlově bílá světle šedá šedá ořech dub satinovaná satinovaná zlatý dub

17 středového těsnění Top 90 Kombinované křídlo Twin-line Classic U w 0,99 W/m 2 K při otevřená žaluzii Žaluzie Štíhlé obrysy tohoto okna okouzlují svým moderním vzhledem. Integrovaná žaluzie je umístěna v prostoru mezi skly chráněném před nečistotami, větrem a nepříznivým počasím. Průhled a průchod slunce a jeho energie je možné regulovat pomocí řetízku či motorem přesně podle Vašich potřeb. Křídlo Twin-line Classic nabízí samozřejmě také velmi dobré izolační vlastnosti. Tři okenní tabulky a vysoce izolující vícekomorový plastový profil dosahuje hodnoty Uw 0,99 W/m 2 K. Pokud si přejete tepelnou izolaci až Uw 0,80 W/m 2 K, opatříme kombinované okno čtyřsklem. Protihluková ochrana patří k dalším přednostem tohoto multifunkčního okna: Sendvičová skladba s velkými prostory mezi okenními tabulkami, několikanásobné těsnění a třetí okenní tabulka v kombinovaném křídle společně zajišt ují klidný domov. obsluha a orientace lamel pomocí funkčně bezpečného řetízku lamely 35 mm motorový pohon jako nadstandard K údržbě žaluzií se nechá kombinované křídlo snadno otevřít. Kombinované křídlo Twin-line Nova U w 1,0 W/m 2 K při otevřená žaluzii Žaluzie obsluha a orientace lamel pomocí funkčně bezpečného řetízku lamely 25 mm motorový pohon jako nadstandard Z venkovní strany sotva viditelný profil křídla dává oknu moderní vzhled, který se nechá velmi dobře kombinovat s variantou křídla Nova-line. Integrovaná žaluzie je umístěna v prostoru mezi skly chráněném před nečistotami, větrem a nepříznivým počasím. Průhled a průchod slunce a jeho energie je možné regulovat pomocí řetízku či motorem přesně podle Vašich potřeb. Křídlo Twin-line Nova nabízí samozřejmě také velmi dobré izolační vlastnosti. Tři okenní tabulky a vysoce izolující vícekomorový plastový profil dosahují hodnoty Uw 1,0 W/m 2 K. Pokud si přejete tepelnou izolaci až do Uw 0,83 W/m 2 K, opatříme kombinované okno čtyřsklem. Protihluková ochrana patří k dalším přednostem tohoto okna: Sendvičová skladba s velkými prostory mezi okenními tabulkami, několikanásobné těsnění a třetí okenní tabulka v kombinovaném křídle společně zajišt ují klidný domov. V provedení KAB jsou Vaše okna dostupná také s venkovním hliníkovým opláštěním: Nenáročné na údržbu a stabilní hliníkové povrchy jsou na výběr v mnoha barevných a povrchových úpravách. Venkovní sklo standardně dodáváme jako bezpečnostní sklo Bodysafe (ESG) s celoobvodovým smaltováním okrajů. Charakt.hodnoty zvuk.izolace Provedení Zvuková izolace Twin-line Twin-line Classic Nova Vnitřní sklo db 40 db Vnitřní sklo db 44 db

18 18 19 Okna a dveře z PVC - systém středového Systém středového těsnění Top 72. Systém testován, mnoho variant, tvarů a designu. Kvalitní systém oken FINSTRAL garantuje nejlepší hodnoty těsnosti (třída 4) dle EN a odolnosti proti nárazovému dešti (třída 9A) dle EN Vícekomorová konstrukce garantuje velmi dobré tepelně izolační vlastnosti (Uf 1,2 W/m 2 K). Výběr rozmanitých rámů umožňuje odborné připojení na zdivo v novostavbě i při renovaci. Díky rozmanitým variantám křídel (Classic-line, Step-line a Nova-line) může být vzhled nebo funkce prvku vytvářena dle požadavků. Velmi pevné ocelové výztuhy zaručují trvalou stabilitu tvaru a jistotu funkce. Povrchy a barvy NOVINKA bílá bílá satinovaná antická bílá perlově bílá papyrusově bílá světle šedá satinovaná šedá satinovaná Kombinace: rám Top 72 skřídlem Classic-line zlatý dub dub Blok rám v kombinaci s křídlem Classic-line sít proti hmyzu miniroleta NOVINKA ořech rustikální dub Speciální tvary Kombinace: blok rám skřídlem Classic-line blok srám se sít kou proti hmyzu systém překrytí u staré stavby k výměně oken bez zednické práce (Tento tvar není možný pro Twin-line křídla.)

19 těsnění Top 72 Druhy otevírání Varianta Nova-line otvíravé okno / dveře otvíravé-výklopné okno / dveře výklop před otevřením výklopné v horním světlíku na venkovní straně neviditelné křídlo vysoká stabilita křídla slepením skla po obvodu štíhlé profily na vnitřní straně snadnější údržba Kombinace: Top 72 rám se skrytým křídlemtyp Nova-line vyklápěcí-posuvné a otvíravé-výklopné dveře (u kombinovaných křídel (Twin-line) není možné) Druhy příček Kombinované křídlo, varianta Twin-line Classic* příčka Stil z PVC (u kombinovaných křídel Twin-line a u křídel Nova-line není možná) příčka Classic z PVC 32 mm (u kombinovaných křídel Twin-line a u křídel Nova-line není možná) zvýšená tepelná ochrana vzduchovým polštářem 33 mm s předsazeným sklem v kombinovaném křídle zvýšená zvuková izolace třetím sklem v kombinovaném křídle integrovaná žaluzie jako ochrana proti slunci * obloukové provedení nelze, šikmé provedení jen bez žaluzií uvnitř ležící mosazná příčka Charakteristické hodnoty tepelné izolace Charakt.hodnoty zvukové izolace Provedení Žˇaluzie Hodnota Uw Hodnota g [W/m 2 K] [%] EN-ISO se sklem Plus Valor 1,1 otevřená 1,0 55 % se sklem Plus Valor 1,1 zavřená 11 % Provedení Vnitřní sklo Vnitřní sklo Zvuková izolace 39 db 42 db

20 20 21 Okna a dveře z PVC hliníku KAB - systém Systém středového těsnění Top 72 KAB Spojení osvědčených vlastností Barevná škála hliníku příklady speciálních barev venkovní překrytí hliníku pro rozsáhlý výběr barev a povrchů bezpečné provedení bez nebezpečí koroze a tvorby plísně v prostoru spojení vysoký samočisticí efekt hliníkového povrchu a tím menší nárok na péči a čištění Druhy otevírání a tvarů otvíravé okno / dveře otvíravé / výklopné okno / dveře Provedení Nova-line KAB výklop před otevřením výklopné v horním světlíku Speciální tvary provedení s hliníkovým překrytím rámu (křidlo se nemusí překrývat, protože zvenku není viditelné) optická symetrie mezi pevnými poli a poli křídel (Tento tvar není možný pro Twin-line křídla.)

21 středového těsnění Top 72 KAB Kombinované okno Twin-line Classic se středovým těsněním: Multifunkční okno příklady barev RAL kombinace výhod kombinovaného okna Twin-line Classic a venkovního překrytí v hliníku dobře použitelné i ve spojení s prvky KAB technické hodnoty viz. kombinované okno Twin-line Classic strana 19 vyklápěcí-posuvné a otvíravé-výklopné dveře (u kombinovaných křídel Twin-line není možné) Příčka příčka Classic z PVC-hliníku (u kombinovaných křídel Twin-line není možná) poháněcí skřínka pro žaluzii ve stejné barvě jako lamely žaluzie bez průhledu na okraji žaluzie a tím úplná ochrana příčka Stil z PVC-hliníku meziskelní hliníkové příčky bohatý výběr barev lamel obsluha možná řetízkem, klikou nebo motorem

22 22 23 Povrchy a barvy, Přehled barev Provedení zasklívacích lišt Povrchy a barvy s jedinečným účinkem. Strukturované, satinované nebo hladké povrchy, v jemně sladěných barevných tónech, nabízejí volný prostor pro tvorbu, pro respektování stavebního stylu a barevné okolí fasády. Speciální barevná přání mohou být splněna také ekologickým lakováním v mnoha barevných tónech RAL. bílá hladká bílá satinovaná antická bílá ražená perlově bílá ražená papyrusová bílá ražená NOVINKA NOVINKA provedení Classic provedení Stil světle šedá satinovaná s ochrannou UV fólií šedá satinovaná s ochrannou UV fólií zlatý dub struktura dřeva dub struktura dřeva ořech struktura dřeva Těsnění a distanční rámečky skla rustikální dub struktura dřeva Harmonický přechod od profilu ke sklu. Výplně Skla hladká výplň zploštělá výplň drážkovaná výplň matné sklo Pavé bílé výplň pokrytá hliníkem skleněná výplň Mastercarré Miami

23 Okenní kličky stříbrná EV1 champagne mosaz bílá křížová klika EV1 nerezavějící ocel klika s pulzantem uzamykatelná klika Okna - provedení kování blokování otevírání klíčem energeticky úsporné kování léto/zima dvoustupňové otočné větrání štěrbinové otevírání brzda křídla Výplně z hliníkových pruhů Parapet strukturovaný plech vnitřní parapet hladký strukturovaný plech pyramida venkovní parapet

24 24 25 Velkoplošné otvory Zvedací-posuvné dveře HST Provedení je vhodné zejména pro velkoplošné otvory. Š ířky prvků jsou možné až do mm. Extrémně nízké a tepelně izolované prahy a jednoduchý ovládací mechanismus zaručují optimální užítný komfort. Vybavení oboustrannou klikou a zámkem je možné. Zvýšená ochrana proti vloupání v uzavřené poloze a při štěrbinovém větrání může být integrována v kování. Zvedací-posuvné dveře jsou k dodání ve světlých površích FINSTRAL a ve variantách PVC-hliník a hliník-hliník. detail prahu Vyklápěcí-posuvné dveře K otevření se křídlo pomocí kliky a pomocí speciálních dílů kování odstaví od rámu a může se posouvat do strany. Sklopné provedení jakož i 4 bezpečnostní blokování jsou standardně obsaženy. 2-dílné provedení provedení s křídlem DK pro otevírání 2/3

25 Okenice Tradiční ochrana proti průhledu a slunci Okenice působí stylově na fasádu domu: Individuální představy a architektonická omezení se mohou znatelně proměnit použitím širokých kombinací tvarů, povrchů, barev, lamel a výplní. Okenicemi se může regulovat světlo a stín, průhled a výhled. Jsou-li okenice zavřené, brání navíc vloupání a působí jako tlumení proti horku a hluku. Okenice z PVC jsou izolující a nemají radiační účinek. Použitím kvalitní umělé hmoty a proti korozi chráněného kování je okenice odolná počasí a má dlouhou životnost. Je proto stabilní a nevyžaduje údržbu. Okenice jsou k dostání ve všech obvyklých funkcích a provedeních: K přiklopení, složení, posouvání a roztahování. Dodavatelský program FINSTRAL obsahuje také speciální připojení ke stavbě pro regionálně přizpůsobené tvary pro novostavby a rekonstrukce starých staveb. pevné lamely pohyblivé lamely lamelová výplň pevné dekorativní kazety

26 26 27 Rolety Snadné pro obsluhu Rolety plní mnoho funkcí. Vedle ochrany proti průhledu, zatmění a k regulaci světla nabízejí stáhnuté rolety dodatečnou ochranu proti horku a bezpečnost. Obsluha je jednoduchá a možná třemi způsoby: pásek je nejrychlejší způsob obsluhy, klika má nízkou hlučnost a motor je pohodlný a programovatelný. Nasazovací minirolety Skříňky pro minirolety mohou být vybaveny izolační hodnotou Urk 1,3 W/m 2 K nebo Urk 0,85 W/m 2 K. Tlumení hluku odpovídá standardu okna a může být na přání zvýšeno až na 40 db. Pro nejrůznější stavební podmínky jsou nabízeny odpovídající řešení rolet: standardní rolety pro stavebně již existující kastlíky ve zdi rolety s kastlíkem s vnitřním obložením (maxiblok) speciálně pro renovace nasazovací minirolety a předsazené minirolety vnitřní pohled Blok rám s miniroletami a sítí proti hmyzu nové provedení kastlíku se zaobleným zakrytím kastlík na rolety je barevně sladěn s povrchem a barvou okna a navíjí se nehlučně pomocí štětečkového těsnění Předsazené rolety Maxi- nasazovací rolety venkovní pohled - předsazený kastlík zapuštěný pásek elektromotor dálkové ovládání

27 Lamely rolet Žaluzie Sítě proti hmyzu Lamely rolet lze dodat ve dvou kvalitních provedeních: ocelí zesílené a teplo tlumící lamely z PVC nebo v hliníkovém provedení. Hliníkové nabízí zvýšenou stabilitu jakož i tlumení tepla a jsou velmi barevně stabilní i u tmavých provedení. Lamely hliníkové rolety Sítě proti hmyzu mohou být na oknech umístěny i v kombinaci s roletami a okenicemi. Obsluha se provádí ze shora dolů; nebo ze strany posuvně ručním tahem a zpětnou pružinou. Vedení jsou barevně přizpůsobená. Sítě proti hmyzu se skládají z kvalitní tkaniny ze skleněných vláken s opláštěním PVC. V nabídce je také provedení k fixní montáži. Integrované do rolety Barvy hliníkových lamel: Žaluzie jsou u kombinovaných oken Twin-line uspořádány mezi křídly a tím chráněny před větrem, počasím, špínou a poškozením. Vzavřeném stavu mají zlepšenou tepelnou izolaci nejméně o 10 %. Nabízejí ochranu proti slunci, průhledu a transmisi světla. V kombinovaných oknech mohou být žaluzie obsluhovány řetízkem nebo motorem. Na vnitřní straně u standardních oken jsou obsluhovány řetízkem. sítě proti hmyzu pro okna G25 G27 G28 G29 G30 G31 Venkovní raffstory G32 G33 G34 G35 G36 G37 sítě proti hmyzu pro dveře G38 G39 G41 Sitě proti hmyzu - nepohyblivé G42 G43 G46 G54 G57 G63 G70 G71 G73 G89 G90 G92 G94 G95 G96 G98 G99

SYSTÉM OKEN A DVE Í TOP 72. Osvědčená řešení pro větší komfort bydlení

SYSTÉM OKEN A DVE Í TOP 72. Osvědčená řešení pro větší komfort bydlení SYSTÉM OKEN A DVE Í TOP 72 Osvědčená řešení pro větší komfort bydlení 2 Více kvality pro váš domov Větší komfort bydlení snížené náklady na energie minimální náročnost na opravy a údržbu FINSTRAL vyrábí

Více

VEKRA 2014/2015 PRODUKTOVÝ KATALOG. okna vašeho domova

VEKRA 2014/2015 PRODUKTOVÝ KATALOG. okna vašeho domova VEKRA okna vašeho domova 2014/2015 PRODUKTOVÝ KATALOG PŘEDSTAVENÍ ZNAČKY VEKRA Krásná okna pro váš svět Okna jsou jednou z nejdůležitějších součástí našich domovů. Díváme se přes ně na svět, chrání nás

Více

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2013 2014

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2013 2014 KATALOG OKEN A DVEŘÍ 013 014 O NÁS Okna a dveře mohou mít desítky různých podob ale vždy jsou prvkem, který je pro váš projekt mimořádně důležitý. Jakékoli chybné rozhodnutí při výběru materiálu či zasklení

Více

VEKRA 2013/2014 PRODUKTOVÝ KATALOG. okna vašeho domova

VEKRA 2013/2014 PRODUKTOVÝ KATALOG. okna vašeho domova VEKRA okna vašeho domova 2013/2014 PRODUKTOVÝ KATALOG PŘEDSTAVENÍ ZNAČKY VEKRA Krásná okna pro váš svět Okna jsou jednou z nejdůležitějších součástí našich domovů. Díváme se přes ně na svět, chrání nás

Více

www.sulko.cz. 800 155 156

www.sulko.cz. 800 155 156 www.sulko.cz. 800 155 156 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu jejich bydlení.

Více

PORTAL pro dřevěná a plastová okna.

PORTAL pro dřevěná a plastová okna. PORTAL pro dřevěná a plastová okna. Technické informace: ES, HS, PSK PLUS, PS PLUS, FS PLUS, CS. Okenní kování Dveřní kování POSUVNÉ KOVÁNÍ Větrací technika technika pro budovy POSUVNÉ KOVÁNÍ ECO SLIDE

Více

DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE. produktový katalog

DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE. produktový katalog DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE produktový katalog 2013/2014 Obsah 04 10 důvodů proč TWW 05 Jak vybírat okna 06 Jak vzniká okno 08 Dřeviny 09 Povrchová úprava 10 Dřevěná okna a dveře - úvod 12 Eurookno IV68 13 Termookno

Více

Funkční dveře pro stavební objekty

Funkční dveře pro stavební objekty Venkovní dveře s přerušeným tepelným mostem jako multifunkční a bezpečnostní dveře Až o 30 % lepší tepelná izolace* díky přerušenému tepelnému mostu Funkční dveře pro stavební objekty Robustní vnitřní

Více

roletový systém s vyšší hodnotou www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl

roletový systém s vyšší hodnotou www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl roletový systém s vyšší hodnotou REHAU Comfort-Design Plus www.rehau.cz Stavebnictví Automotive Průmysl 2 dobré rozhodnutí inovativní roletový systém REHAU Comfort-Design Plus Použití tohoto inovativního

Více

Cl systém kopulový světlík F100 NOVINKA: CI systém skleněných prvků F100

Cl systém kopulový světlík F100 NOVINKA: CI systém skleněných prvků F100 Cl systém kopulový světlík F100 NOVINKA: CI systém skleněných prvků F100 Technologie a design pro budoucnost ve stavitelství Customized Nový Cl systém LAMILUX světlíků F100 Díky LAMILUX CI systému světlíků

Více

2010 2011 Dřevěná okna a dveře. Produktový katalog

2010 2011 Dřevěná okna a dveře. Produktový katalog 2010 2011 Dřevěná okna a dveře Produktový katalog TOP WOOD WINDOWS Obsah Představení značky TWW... 2 Jak vzniká okno...4/7 Jak vybírat okna...8/9 Dřevěná okna a dveře... 10 Profily oken...12/13 Vchodové

Více

PORTÁL pro dřevěná a plastová okna.

PORTÁL pro dřevěná a plastová okna. PORTÁL pro dřevěná a plastová okna. Technické informace. PSK PLUS, PS, HS, FS, CS. Okenní kování Dveřní kování Kování pro posuvné dveře Větrací technika a technika pro budovy Generace PSK PLUS. PSK 100

Více

NÁVOD K POUŽITÍ A BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ. Okenní a dveřní systémy

NÁVOD K POUŽITÍ A BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ. Okenní a dveřní systémy NÁVOD K POUŽITÍ A BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ Okenní a dveřní systémy 2 PŘEDMLUVA Vážený zákazníku, děkujeme, že jste si vybral výrobky společnosti FINSTRAL. Aby zůstala Vaše okna a dveře dlouhodobě pěkná

Více

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVEŘE VÝROBKOVÁ A MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA Kolektiv pracovníků Atelieru DEK, DEKPROJEKT s.r.o. Červenec 2009-1 - O B S A H 1 Úvod...4 2 Vymezení pojmů...4 3 Okna a balkonové dveře WINDEK

Více

Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod

Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007 Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod Tady si i koroze vyláme zuby! Řešení pro nejvyšší požadavky: MACO kování

Více

Voda pod kontrolou. Kanalizační systémy a odpadní soupravy Geberit. Geberit spol. s r.o. Moravanská 85 619 00 Brno

Voda pod kontrolou. Kanalizační systémy a odpadní soupravy Geberit. Geberit spol. s r.o. Moravanská 85 619 00 Brno Geberit spol. s r.o. Moravanská 85 619 00 Brno T: 547 212 335 F: 547 212 340 sales.cz@geberit.com www.geberit.cz Voda pod kontrolou. Kanalizační systémy a odpadní soupravy Geberit. CHd/12.11 by Geberit

Více

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný.

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný. 36/2011 ročník 14 Hledáte rady a tipy na bydlení? Zveme Vás na FOR ARCH PVA EXPO Praha 21. 25. 9. v Letňanech Evropské dotace pomáhají zlepšit prostředí českých sídlišť www.panelovydum.cz Koupelna s luxferami

Více

Pro Vaše sny a přání máme okna i dveře otevřená dokořán.

Pro Vaše sny a přání máme okna i dveře otevřená dokořán. PRODUKTOVÝ KATALOG 2013 Pro Vaše sny a přání máme okna i dveře otevřená dokořán. NĚKOLIK ZAMYŠLENÍ PŘED VÝBĚREM OKEN A DVEŘÍ CO VÁM MOHU NABÍDNOUT? Když tuto otázku uslyšíte od číšníka v dobré restauraci,

Více

OKNA PRO VÁŠ SPOKOJENÝ ŽIVOT PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI

OKNA PRO VÁŠ SPOKOJENÝ ŽIVOT PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI OKNA PRO VÁŠ SPOKOJENÝ ŽIVOT PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI OKNA PRO VÁŠ SPOKOJENÝ ŽIVOT Vážení zákazníci, Profil společnosti dovolujeme si Vám touto cestou v krátkosti představit naši společnost, výrobky a služby,

Více

Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 1 / 2007. TIP-ON pro TANDEM: Otevírání zásuvek bez úchytek

Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 1 / 2007. TIP-ON pro TANDEM: Otevírání zásuvek bez úchytek Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 1 / 2007 TIP-ON pro TANDEM: Otevírání zásuvek bez úchytek Více řešení v jednom stylu. DORMA TS 93 systém v novém Contur Designu DORMA Contur je nová designová

Více

Prvek venkovní žaluzie

Prvek venkovní žaluzie www.schlotterer.cz Prvek venkovní žaluzie Úspora energie Zvýšení pocitu pohodlí Řízení denního světla 3 Inteligentní ochrana před sluncem: pravý odborník na úsporu energie. Pasivní chlazení, solární topení

Více

jsou do ní integrovány fotovoltaické panely. Každá obvodová zeď může být jiná.

jsou do ní integrovány fotovoltaické panely. Každá obvodová zeď může být jiná. 50 Realizace. Princip: optimalizace tepelné Každý stavební prvek má zásadní vliv. Ať střecha, obvodová stěna nebo sklep dobrá tepelná kvalita jednotlivých komponentů je vždy tou nejbezpečnější a nejvíce

Více

OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE

OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE KATALOG PRO ZÁKAZNÍKY olární systémy Tepelná čerpadla Řízené větrání s rekuperací tepla Kotle na biomasu Ekologické stavby, vysoké ceny energií, státní podpora a v neposlední

Více

Geus okna, a.s. U Nikolajky 912, 150 00 Praha 5 - Smíchov Účinnost od: 1.1.2008 ISO 9001:2001 2 / 17

Geus okna, a.s. U Nikolajky 912, 150 00 Praha 5 - Smíchov Účinnost od: 1.1.2008 ISO 9001:2001 2 / 17 Geus okna a.s. U Nikolajky 912 150 00 Praha 5 - Smíchov ISO 9001:2001 2 / 17 OBSAH: Základní ustanovení...4 Předmět normy...4 1. Profily...4 1.1 MATERIÁL... 4 1.1.1 PVC PROFILY...4 1.1.2 VÝZTUŽE...4 1.1.3

Více

Program dveří Teckentrup

Program dveří Teckentrup Program dveří Teckentrup FUNKČNÍ DVEŘE Z OCELI, NEREZOVÉ OCELI A HLINÍKU Protipožární dveře Bezpečnostní dveře Víceúčelové dveře Vnitřní dveře Dveře z uzavřených profilů O T V Í R Á M E V R A T A A D V

Více

MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY. Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt

MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY. Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt PODĚKOVÁNÍ Realizační tým Moravskoslezského energetického klastru věnuje poděkování

Více

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2014 2015

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2014 2015 KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2014 2015 2 3 ZÁRUKA 5LET 4 5 VÝROBNÍ ZÁVODY Okna a dveře Otherm se vyrábí ve výrobních závodech: Husinec, Lázně Toušeň, Zášová, Velké Meziříčí. Výrobní závod v Husinci zaujímá plochu

Více

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2014 2015

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2014 2015 KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2014 2015 2 3 4 ZÁRUKA 5LET 5 VÝROBNÍ ZÁVODY Okna a dveře Otherm se vyrábí ve výrobních závodech: Husinec, Lázně Toušeň, Zášová, Velké Meziříčí. Výrobní závod v Husinci zaujímá plochu

Více

TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY INTHERMO PRO DŘEVOSTAVBY

TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY INTHERMO PRO DŘEVOSTAVBY TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY PRO DŘEVOSTAVBY TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY PRO DŘEVOSTAVBY PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ TEPELNĚ-IZOLAČNÍ SYSTÉMY INTHERMO PRO DŘEVOSTAVBY PŘEHLED VÝROBKŮ A ZPRACOVÁNÍ 1 OBSAH 1. Přehled 1.1

Více

Utvářet životní prostor

Utvářet životní prostor Utvářet životní prostor Prospekt 2013 český 10 68 88 94 100 2 Contenido 4...Prostor pro Vaše sny 6...Přednosti Přírodní podlahy 12... Třívrstvé podlahy 14... Selská prkna 24... Selská prkna Rustik 30...

Více