Kontraindikace: Indikace:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kontraindikace: Indikace:"

Transkript

1 SLUŽBY NEHRAZENÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNOU REHABILITACE Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a. s. červen 2008

2 PEDIKÚRA To všichni víme, že péče o nohy je důležitá nejen z estetického hlediska, a to zejména v letních měsících, kdy jsou na očích celému světu, ale především nám jde o zdravotní hlediska a vliv na pohodu člověk. Při používání vhodné obuvi a při pravidelné pedikúře nebudete mít s vlastníma nohama problémy a budete se cítit lépe. Nabízíme klasickou pedikúru (mokrou). Po lázni Vám odstraníme starou zrohovatělou kůži a zlepšíme celkovou kondici chodidel, řešíme problémy s deformovanými a zarůstajícími nehty, ošetřujeme kuří oka, mozoly, zhrublou kůži na patách a jiné neduhy, které trápí Vaše nohy. Pokožku ošetříme a upravíme. Kontraindikace: poruchy krvácení a srážlivosti varixy všechna akutní kožní onemocnění hnisavá kožní onemocnění virová kožní onemocnění plísňová kožní onemocnění kožní onemocnění vyvolaná parazity Pravidelná pedikúra by měla patřit k péči o zdraví a krásu člověka, jako například kadeřník, kosmetika a další služby, které pravidelně většina z nás využívá. PERLIČKOVÉ KOUPELE NOHOU Je zde využíváno jemné taktilní dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací. Má sedativní účinek. speciální masážní hroty vibrační masáž chodidel perličková masáž chodidel kombinace vibrace a perlení současně Indikace: vazomotorická a klimakterická neuróza nespavost, bolesti hlavy neurologické nemoci nemoci pohybového aparátu Pravidelné masáže navozují přirozenou cestou tělesnou a duševní pohodu, podporují krevní oběh, zlepšení oběhu jak chodidel, tak i celých nohou.

3 UHLIČITÉ KOUPELE Při uzavřené uhličité koupeli se tělo klienta zabalí (nejlépe až po krk) do plastikového vaku, který se naplní koncentrovaným oxidem uhličitým v takovém množství, aby se pacient ležící na lůžku v nafouknutém vaku cítil příjemně. Prsty na nohou nesmí být folií omezovány v pohybu, aby nevázlo jejich prokrvení a neprochladly. Zábaly se provádí po sériích. Osvědčilo se třičtvrtěhodinových aplikací tak, že v prvních třech týdnech se provádí 2 3x týdně, pak 1x za týden. Po skončení zábalu nedoporučujeme sprchovat se! Zvlhčení kůže se ihned odpaří a na kůži nezůstane cenný film. Oxid uhličitý má výraznou detoxikační schopnost. Odstraňuje a neutralizuje nebezpečné kyslíkové radikály, které se denně v těle tvoří a tím brání vzniku revmatizmu a jiných zánětlivých chorob. Zvýšené prokrvení celého organismu umožňuje odplavení jedovatých látek z těla. metoda uzavřených uhličitých koupelí má dlohodobě příznivé účinky na centrální nervový systém, na cévní a srdeční systém u sportovců zvyšují svalové prokrvení, zkracují pocit bolesti svalů a únavy působí jako ideální kosmetický prostředek, zvyšuje se okysličení krve, snižuje se srážlivost, čímž se zlepšuje prokrvení a výživa pokožky preventivně působí proti poruchám metabolismu, proti infarktu, mozkovým mrtvicím, trombózám, emboliím, psychoimunologickému selhání, revmatickým nemocem a vysokému krevnímu tlaku výrazně se aktivizuje imunitní systém lidského organismu, což se projevuje rychlejším hojením ran, podporují protizánětlivé a hojivé procesy, léčí kožní nemoci zvyšují celkovou kondici organismu, blahodárně působí na osoby, které pracují ve stresových povoláních, po několika procedurách mizí potíže s poruchami spánku a dlouhodobé bolesti hlavy Doporučený oděv na koupele lehké bavlněné oblečení.

4 Suchá uhličitá koupel a její účinky na: CÉVNÍ SYSTÉM rozšiřuje cévy, žíly a vlásečnice, potlačuje tvorbu křečových žil, zlepšuje prokrvení mozku a končetin HORMONÁLNÍ SYSTÉM zvyšuje produkci hormonů, včetně sexuálních, zmírňuje potíže klimaktéria, potlačuje bolesti při menstruaci a upravuje nepravidelný menstruační cyklus, pomáhá při léčbě sterility NERVOVÝ SYSTÉM pomáhá při odstraňování neuróz, migrény a deprese, snižuje nespavost, posiluje při stavech vyčerpání SRDCE zlepšuje stav po infarktu a při angíně pectoris, snižuje krevní tlak POKOŽKU zjemňuje a zvláčňuje kůži, tlumí výskyt stařeckých skvrn, bradavic, akné, potlačuje pomerančovou kůži, hojí povrchové jizvy po operaci nebo poranění, hojí proleženiny, bércové vředy a popáleniny SVALSTVO A KOSTI odstraňuje otoky (snižuje nadváhu), potlačuje revmatické potíže, pomáhá při léčbě osteoporózy Kontraindikace: floridní procesy na srdci a cévách kardiální dekompenzace tachyarytmie koronární skleróza sklon ke kolapsům anémie a polyglobulie hypotenze epilepsie akutní ikty hysterie Metoda uzavřených uhličitých koupelí je v lékařském výzkumu a praxí dostatečně ověřena a její pozitivní účinky na lidský organismus jsou bez vedlejších nežádoucích účinků. MASÁŽE Masáže byly nedílnou součástí umění dávných lékařů v Číně a Japonsku, v Egyptě a Římě patřily k základní hygienické péči o tělo. Masáž je terapeuticky zaměřená manipulace s měkkými tkáněmi, svaly a ostatními částmi těla. Kvalitně provedená masáž rozproudí krev v těle, uvolní ztuhlé svaly a povzbudí tok lymfy, která odplavuje škodliviny. Tlak, tření, hlazení a pleskání a další typy dotyků stimulují nejen kůži, ale celé tělo. Dnes patří téměř k umění, jak vytvořit a zachovat co nejlepší zdravotní kondici. Masáž si dopřejeme, chceme-li se zbavit celodenní únavy, stresu a napětí. Dá se také použít k léčení oběhových potíží, při bolestech hlavy a nespavosti. Masáž naopak není vhodná pro pacienty se zánětem žil a trombózou. Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Uvolněné tělo je aktivnější a dovolí vám dosáhnout vašich denních cílů s větším klidem. Lidské tělo potřebuje lidský dotek a toho nám naše uspěchaná doba mnoho neposkytuje.

5 Léčivá moc doteku odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit zdraví. Život může přinést nejednu bolest, ale masáž vám ji pomůže překonat. Klasická masáž uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu a hýčká všechny stránky naší bytosti. Napomáhá: k upevňování tělesného i duševního zdraví posilování imunity osvěžení po psychické i fyzické zátěži schopnost organismu nastartovat samoozdravovací procesy uvolnit pocit napětí, úzkosti, deprese zmírnit bolesti hlavy a svalů při nespavosti osvěžovat a tonizovat kůži zesilovat krevní oběh odstraňovat toxiny Kontraindikace: kardiostimulátor gravidita maligní nádorová onemocnění veškerá akutní kožní onemocnění-ekzém, lupenka, furunkl hnisavá kožní onemocnění-pyodermie, impetigo virová kožní onemocnění-pásový opar, bradavice plísňová kožní onemocnění-dermatomykózy kožní onemocnění vyvolaná parazity-svrab veškeré alergie na používané krémy, masti, emulze Občasná masáž je jistě příjemná, ale účinky opakované masáže se násobí a největší blahodárné působení zajistí pravidelná masáž. Masáž ve Vás zanechá pocit znovu získané síly a energie.

6 MASÁŽE LÁVOVÝMI KAMENY (HOT STONES TERAPY) Masáž horkými kameny je technika stará jako lidstvo samo. Všechny dávné civilizace všech světadílů znaly již před mnoha tisíci lety zázračné působení sopečného kamene. Terapie horkými kameny spojuje sílu tří elementů země, ohně a vody. Horké i studené kameny se používaly k léčení v době antiky, v Číně, Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány či na Havaji Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku. Přinášejí celkové uklidnění, pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater, ledvin. Mimořádně silné jsou kosmetické účinky, masáž zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě. Hlavní zdravotní účinky hot stones masáže lávovými kameny: stimuluje krevní oběh a lymfatický systému hluboce relaxuje a harmonizuje organizmus postupně prohřívá celé tělo pomáhá detoxikaci organismu harmonizuje energii v těle posiluje paměť a zlepšuje koncentraci zlepšuje funkce nervového systému, odstraňuje psychické potíže, neurózy, deprese urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle upravuje potíže s trávením a přibýváním na váze zmírňuje klimakterické obtíže posiluje imunitní systém a pomáhá při potížích pohybového aparátu, bolestech zad, šíje a kloubů, revma, artrózách vynikající regenerace po zátěži, sportovních výkonech Kontraindikace: hypersensitivita na teplo infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav

7 poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny, křečové žíly onemocnění srdce vysokým krevním tlakem, diabetes, epilepsie silná a bolestivá menstruace, těhotenství Masáž lávovými kameny je doporučována všem, kdo mají problémy se spánkem, nesoustředěností, neschopností se uvolnit, podnikatelům, kteří jsou pod neustálým tlakem a lidem, kteří jsou nuceni podat v krátkém období špičkový výkon. TEPELNÉ RAŠELINOVÉ OBKLADY Jednorázový tepelný zábal se doporučuje při chronických revmatických onemocněních pohybového ústrojí, při poruchách prokrvení a svalové bolesti, při zvýšené náchylnosti k nemocem a velkém pracovním zatížení. Pomáhá při kožních problémech a je vhodný pro hydrataci a regeneraci pokožky. Přikládáním teplých rašelinových plátů se využívá jejich zklidňujících, hojivých a protizánětlivých účinků. Zábaly obvykle předchází masáži samotné, čímž je zajištěna maximální účinnost procedury.

8 CENÍK Uhličitá lázeň suchá částečná...30 minut...90,- Kč Uhličitá lázeň suchá celková...45 minut...110,- Kč Pytel...50,- Kč Pedikúra mokrá...45 minut...200,- Kč Masáž - plosky a bérec...10 minut...70,- Kč Stříhání nehtů.20 minut...50,- Kč Perličková lázeň chodidel...20 minut...40,- Kč Tepelné rašelinové zábaly - 1 sáček...30 minut...10,- Kč Tepelné rašelinové zábaly - krční límec...30 minut...20,- Kč Masáže masáž zad minut...160,- Kč masáž šíje...20 minut...160,- Kč masáž zad a šíje...30 minut...240,- Kč masáž zad a šíje...40 minut...340,- Kč reflexní masáž plosek 40 minut.380,- Kč masáž dolních končetin...45 minut...380,- Kč masáž zad, šíje a dolních končetin...90 minut...650,- Kč masáž zad, šíje, horních končetin...90 minut...650,- Kč celková masáž minut...810,- Kč (záda, šíje, břicho, horní a dolní končetiny) Masáže horkými lávovými kameny záda a šíje...45 minut...380,- Kč záda, šíje a plosky...60 minut...500,- Kč záda, šíje a dolní končetiny...90 minut...760,- Kč záda, šíje, břicho, horní a dolní končetiny minut ,- Kč Baňkování baňkování 30 minut.240,- Kč baňkování 45 minut.340,- Kč Procedury označené jsou pro zaměstnance Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., nemocnice Středočeského kraje s 50% slevou. Objednávky shora uvedené procedury na tel. čísle (Po Čt 6:30 14:00)

9 Kde nás najdete? V budově B naproti ředitelství, na třetím patře na konci chodby. Kdy? Po 6:00 14:30 Út 6:00 14:30 St 6:00 14:30 Čt 6:00 17:00 Pá 6:00 11:30 Jak se objednat? Osobně nebo na tel mobil:

WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK

WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK Wellness centrum VitaLine Vstup do wellness centra na 1 hodinu (vnitřní bazén + whirlpool): dospělý 90 Kč dítě do 11,9 let 45 Kč Vstup do wellness centra na 2 hodiny (zahrnuje

Více

LÉČEBNÉ LÁZNĚ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ a. s.

LÉČEBNÉ LÁZNĚ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ a. s. LÉČEBNÉ LÁZNĚ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ a. s. LEXIKON LÉČEBNÝCH PROCEDUR Lázeňská léčba Tradice a současnost Společnost Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s., navazuje na dlouholetou tradici lázeňské léčby v Mariánských

Více

léčba v hotelu dvořák geriatrický léčebný program To je vaše geriatrická lázeňská

léčba v hotelu dvořák geriatrický léčebný program To je vaše geriatrická lázeňská geriatrický léčebný program geriatrický léčebný program O procesu stárnutí existují nesčetné teorie: Vědci se zabývali telomerázou, melatoninem, podkalorickou výživou, poškozením buněk, opotřebováním,

Více

Pohybový aparát. 60 minut 690,-Kč

Pohybový aparát. 60 minut 690,-Kč Pohybový aparát 60 minut 680,- Kč ČÍNSKÁ ENERGETICKÁ MASÁŽ - působí především na centrální nervový systém a na většinu orgánů v těle, pomůže při bolestech zad, hlavy, nervozitě, atd., masáž je silně vitalizující

Více

Masáže Resort Green Valley

Masáže Resort Green Valley Masáže Resort Green Valley Základní popis nabízených masáží ZÁKLADNÍ POPIS NABÍZENÝCH MASÁŽÍ klasická relaxační, regenerační a sportovní masáž Je založena na tzv. švédské masáži. Využívá různé typy tření

Více

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE Hypertrichóza a nežádoucí ochlupení je běžným kosmetickým problémem jak u mužů, tak u žen. Mechanismus depilace pomocí pulsního světla a VPL je založen na principu selektivní

Více

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Z čistě fyzikálního hlediska je infračervené záření elektromagnetické vlnění, které se na stupnici elektromagnetického vlnění nalézá mezi červenou

Více

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA Stránka 1 z 173 Stránka 2 z 173 OBSAH Předmluva...9 Kvantová terapie. Mechanismus účinku a klinické účinky... 10 Kapitola 1... 14 ZÁKLADNÍ INFORMACE O PŘÍSTROJI KVANTOVÉ TERAPIE RIKTA... 14 Použití zařízení:...

Více

Sportovní masáž. Dominik Volavý 2013, www.ascm.cz; www.omasazi.cz

Sportovní masáž. Dominik Volavý 2013, www.ascm.cz; www.omasazi.cz Sportovní masáž Dominik Volavý 2013, www.ascm.cz; www.omasazi.cz Obsah 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. Úvod.....4 Historie masáží...7 Účinky

Více

OSTATNÍ BYLINNÉ KONCENTRÁTY, UNIKÁTNÍ PŘÍRODNÍ ZDROJE, ZELENÉ POTRAVINY, DALŠÍ STRAVNÍ DOPLŇKY A ANTISEPTICKÉ PRODUKTY

OSTATNÍ BYLINNÉ KONCENTRÁTY, UNIKÁTNÍ PŘÍRODNÍ ZDROJE, ZELENÉ POTRAVINY, DALŠÍ STRAVNÍ DOPLŇKY A ANTISEPTICKÉ PRODUKTY OSTATNÍ BYLINNÉ KONCENTRÁTY, UNIKÁTNÍ PŘÍRODNÍ ZDROJE, ZELENÉ POTRAVINY, DALŠÍ STRAVNÍ DOPLŇKY A ANTISEPTICKÉ PRODUKTY STIMARAL - povzbuzující a adaptogenní přípravek MO 387,- Kč - obsah 30ml Přípravek

Více

ZRALÝ VĚK BUĎTE STÁLE AKTIVNÍ. www.mojeprostata.cz. Rudolf Hrušínský: Dělám, co můžu, a když nemůžu, dělám to pomalejc.

ZRALÝ VĚK BUĎTE STÁLE AKTIVNÍ. www.mojeprostata.cz. Rudolf Hrušínský: Dělám, co můžu, a když nemůžu, dělám to pomalejc. komerční PřÍlOHa SPOleČnOSTI MeDIaPlaneT získejte přesné informace Jak se orientovat na internetu v otázkách rakoviny? Cévní mozková příhoda Kde hledat vhodnou pomoc? březen 2014 ZRALÝ VĚK foto: ArchIV

Více

Praktická kniha detoxikace a očisty organismu. Jan Anděl ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o. www.zdravisusmevem.cz

Praktická kniha detoxikace a očisty organismu. Jan Anděl ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o. www.zdravisusmevem.cz Praktická kniha detoxikace a očisty organismu Jan Anděl ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o. 2 Obsah: Lidské tělo v hlavní roli 4 Detoxikace za starých časů 9 Proč je třeba detoxikovat organismus 14 Jaké problémy se

Více

Jak dál po léčbě lymfomu. Informační příručka pro pacienty

Jak dál po léčbě lymfomu. Informační příručka pro pacienty Jak dál po léčbě lymfomu Informační příručka pro pacienty Kolektiv autorů, pacientské sdružení Lymfom Help, 2010 Jak dál po léčbě lymfomu Informační příručka pro pacienty Kolektiv autorů, pacientské sdružení

Více

1. OBOR TĚLOVÝCHOVNÉ LÉKAŘSTVÍ SPORTOVNÍ MEDICÍNA

1. OBOR TĚLOVÝCHOVNÉ LÉKAŘSTVÍ SPORTOVNÍ MEDICÍNA 1. OBOR TĚLOVÝCHOVNÉ LÉKAŘSTVÍ SPORTOVNÍ MEDICÍNA Obor tělovýchovné lékařství má v naší republice velmi bohatou historii a tradici. Je také zakládajícím členem světové federace sportovní medicíny FIMS

Více

Přinášíme nové procedury z bohatství nekonečné Sibiře

Přinášíme nové procedury z bohatství nekonečné Sibiře Jiří Fadler obchodní ředitel Lázní Kostelec u Zlína Vážení čtenáři, zatímco terasa lázeňského hotelu rozkvetla muškáty a posezení v těchto dnech evokuje alpskou usedlost s uklidňujícím výhledem na golfové

Více

VARIXY JAKO KOSMETICKÝ PROBLÉM. Iva Frolková

VARIXY JAKO KOSMETICKÝ PROBLÉM. Iva Frolková VARIXY JAKO KOSMETICKÝ PROBLÉM Iva Frolková Bakalářská práce 2011/2012 ABSTRAKT Cílem práce je literární průzkum výskytu varixů, jakožto problému současnosti jak z hlediska dermatologického, tak kosmetického.

Více

Kšické jaro již začalo!

Kšické jaro již začalo! Mimořádná sleva Kšické jaro již začalo! Voňavé porody Z praxe časopis pro zdraví a krásu 1/2012 Píše se únor 2012. Venku mrzne, až praští, a sdělovací prostředky se předhánějí v komentování těchto přímo

Více

NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění

NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění Motto: Každý je tak starý jak se cítí, cítí se úměrně svému zdraví a zdraví má úměrně tomu, co je pro ně ochoten udělat.

Více

Produkt Obsah Popis. Rozměr: 7,5 x 7,5cm. 3 LED základna ke krystalům. 500ml

Produkt Obsah Popis. Rozměr: 7,5 x 7,5cm. 3 LED základna ke krystalům. 500ml Produkt Obsah Popis 3 LED základna ke krystalům Rozměr: 7,5 x 7,5cm LED 3 diody - základna ke krystalům. Pomalu mění barvy podle čaker, nebo duhy. Každá barva lze zastavit. Napájení: 3x AAA mikrotužkové

Více

JEDNODUCHÉ DOMÁCÍ LÉČEBNÉ PROSTŘEDKY

JEDNODUCHÉ DOMÁCÍ LÉČEBNÉ PROSTŘEDKY JEDNODUCHÉ DOMÁCÍ LÉČEBNÉ PROSTŘEDKY Dr. Agatha Trash OBSAH ČÁST I: Horké zábaly Horký zábal s ochlazením...2 Horká lázeň nohou se zábalem do přikrývky...3 Působení vodoléčby...4 Nemoc, nepohodlné příznaky

Více

KATALOG SLUŽEB. Vaše krása v našich rukou DERMIC FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X

KATALOG SLUŽEB. Vaše krása v našich rukou DERMIC FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X Vaše krása v našich rukou DERMIC 2012 KATALOG SLUŽEB FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X RADIOFREKVENCE - obličejová RADIOFREKVENCE - tělová MESOPEELING Antiaging MESOBUST Zpevnění

Více

Výlety s dětmi. Pozdrav slunci. Jak se v létě nespálit. Co dělat, aby chodidla zůstala zdravá

Výlety s dětmi. Pozdrav slunci. Jak se v létě nespálit. Co dělat, aby chodidla zůstala zdravá 3. číslo 2010 zdarma Pozdrav slunci Výlety s dětmi Jak se v létě nespálit Co dělat, aby chodidla zůstala zdravá Medicinální cestou ke zdravým svalům, kloubům i chodidlům! Lekarna blok 03 2010 OK.indd 1

Více

V době každodenního spěchu a stresu potřebuje vaše tělo, milé ženy, zvláštní péči a účinnou ochranu, kterou si ale můžete částečně zajistit i samy.

V době každodenního spěchu a stresu potřebuje vaše tělo, milé ženy, zvláštní péči a účinnou ochranu, kterou si ale můžete částečně zajistit i samy. V době každodenního spěchu a stresu potřebuje vaše tělo, milé ženy, zvláštní péči a účinnou ochranu, kterou si ale můžete částečně zajistit i samy. Uvolněte se, naslouchejte sama sobě. Vy sama nejlépe

Více

konference nedašov 2011 Sborník příspěvků

konference nedašov 2011 Sborník příspěvků konference nedašov 2011 Sborník příspěvků KONFERENCE NEDAŠOV 2011 Zdravotní a sociální služby poskytované seniorům v pobytových zařízeních Sborník příspěvků Michaela Lutišanová [ed.] Praha 2011 Konference

Více

Léčba bércových vředů

Léčba bércových vředů Vyšší odborná škola, střední škola, jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky a základní škola MILLS, s. r. o. Čelákovice Léčba bércových vředů Absolventská práce Vedoucí práce: Bc. Alena Vagenknechtová

Více

Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR

Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR ~ 1 ~ Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR METODICKÁ PŘÍRUČKA OBSAH Úvodem... 2 Kompenzační cvičení... 4 Ukázky jednotlivých cviků v domácím prostředí, kanceláři a

Více

Miluju jarní a letní období, teplo a sluníčko

Miluju jarní a letní období, teplo a sluníčko 6/2008 solárních studií Bodysun Alice Bendová: Miluju jarní a letní období, teplo a sluníčko 6/2008 oznámení solária Bodysun slovo úvodem ZMĚNY PROVOZNÍ DOBY v soláriích bodysun v období vánočních svátků

Více

Active & Youth. Kniha o zdravém zivotním stylu. Dr. Jan Hejma. Managed by Vyšehrad 2000 Group

Active & Youth. Kniha o zdravém zivotním stylu. Dr. Jan Hejma. Managed by Vyšehrad 2000 Group Active & Youth Kniha o zdravém zivotním stylu Dr. Jan Hejma Managed by Vyšehrad 2000 Group 3 Obsah Wellness správný životní směr... 5 Dobré zdraví jako součást našeho životního stylu... 11 Základem je

Více

Život pokračuje! Informační brožura pro pacienty po transplantaci ledviny

Život pokračuje! Informační brožura pro pacienty po transplantaci ledviny Život pokračuje! Informační brožura pro pacienty po transplantaci ledviny Text aktualizovaný 2012 Obsah Úvod 3 Ledviny 4 Transplantace ledviny 7 Zdravotní péče po propuštění z nemocnice 14 Život po transplantaci

Více