Celoroční plán výchovně vzdělávací činnosti ŠD při ZŠ Radňovice KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Celoroční plán výchovně vzdělávací činnosti ŠD při ZŠ Radňovice KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ"

Transkript

1 Celoroční plán výchovně vzdělávací činnosti ŠD při ZŠ Radňovice KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

2 Plán ŠD na září: HRAJEME SI S KAMARÁDY ANEB ŘÍŠE PŘÁTELSTVÍ Společenské hry, hry se stavebnicemi a s kostkami dle zájmu dětí. Hry na školní zahradě- na obchod, na rodinu, stavby z písku Četba:Jaroslava Pechová-Strašuláci Září věnujeme aklimatizaci prvňáčků do kolektivu ŠD a zároveň i starším dětem znovu připomeneme vymezená pravidla, zásady bezpečnosti při hře a nutnost plnohodnotného soužití. Společně se snažíme vytvářet příjemnou atmosféru mezi dětmi a upevňovat kamarádství mezi nimi. Starší děti dopomáhají mladším i se sebeobsluhou a začleňují je mezi sebe. Pokud nám počasí dovolí, snažíme se pobývat venku - stavby z písku doplněné přírodninami či chaloupky pro skřítky v blízkém lesíku. Nakreslíme si tablo školy, každý ztvární svého kamaráda. Soutěživé hry na školní zahradě a na hřišti-zapojení prvňáčků do týmů starších. Vycházky do okolí školy, sběr přírodnin na další tvoření. Fotbal, vybíjená, badminton, líný tenis. Četba motivačních příběhů o dětech, povídání o dobrých a špatných lidských vlastnostech, jak pomoci kamarádovi, kdo je můj kamarád, zač bych ho chtěl pochválit či pokárat Hry typu Poznej svého kamaráda, Co se změnilo, Ptáčku, jak zpíváš?, Na postřeh atd.

3 Plán ŠD na říjen: HRÁTKY S PŘÍRODOU Volné hry dle zájmu dětí, puzzle, kreslení se šablonkami, omalovánky, uvolňovací cviky pro malé. Hry na školní zahradě a na hřišti. Poslech mluveného slova a dětských písniček. Četba: Jaroslava Pechová-Strašuláci Říjen je barevný měsíc, kdy se podzim projevuje v plné síle. Všímáme si změn v přírodě, sbíráme vybarvené listy, kaštany, šípky a žaludy na tvoření i do školní soutěže. Vyprávíme si o zvířátkách chystajících se na zimu, o ptácích, kteří už odlétli do teplých krajin i o těch, kteří zůstali. Pozorujeme vrcholící práce na polích, v sadech a zahradách. Rozlišujeme jedlé, nejedlé a jedovaté houby. Lisujeme listy do školního herbáře i na ostatní tvoření. Vyrábíme koláže a zvířátka ze šišek a ostatních přírodnin. Vyzkoušíme si techniku frotáže kůry a listů. V závěru měsíce vydlabáváme dýně pro Halloween. Upečeme si podzimní sušenky na večerní čtení ČTR5. Míčové hry a soutěže se švihadlem. Překážková dráha v přírodě. Vycházky na Harusův kopec-pouštění draka. Určujeme druhy stromů a keřů podle plodů a listů za pomoci encyklopedie. Starší děti vyhledávají další informace na internetu, zpracují prezentaci na interaktivní tabuli. Uspořádáme ochutnávku plodů zahrad a polí, povídáme si o jejich dalším zpracování a uskladnění. Povíme si, jak se k nám dostaly brambory a jak jim říkají jinde. Najdeme si informace o zvířátkách chystajících se k zimnímu spánku a nakreslíme si je. Nezapomeneme ani na zvířátka, kterým je třeba v zimě pomoci. Pokračujeme ve sběru kaštanů.

4 Plán ŠD na listopad: POHÁDKOVÉ HRANÍ TO NÁS VELMI BAVÍ Kreslení pohádkových bytostí, plnění pracovních listů na pohádkové téma. Prohlížení pohádkových knížek. Hra se stavebnicemi. Karetní hry. Poslech mluveného slova a písniček z pohádek. Četba:František Nepil-Pohádková lampička V listopadu se s dětmi podíváme do říše fantazie a pohádek. Děvčata navrhnou krásné šaty pro princeznu, kluci zase zámek. Vymyslíme tajnou zvířecí řeč a zahrajeme si na kouzelníka. Budeme hádat pohádkové bytosti, uspořádáme soutěž o nejhezčí strašidlo a vymyslíme originální zaklínadlo. Zkusíme potkat pohádkového dědečka a poprosit ho, aby nám splnil tajné přání. Nacvičíme si tanec na královský bál. Vyrobíme si strašidélko či princeznu z keramické hlíny. Z Kartonu vyrobíme loutky pohádkových bytostí a sehrajeme s nimi divadélko. Pohádková překážková dráha v tělocvičně (tunel, trampolína, žebřiny, kruhy, žíněnky). Florbal, Na jelena, rychlá vybíjená. V pohádkách vítězí dobro nad zlem, proto jsou všemi tak oblíbené. Děti jich mnoho znají, což využijeme při soutěžích. Motivujeme děti ke čtení, rozvíjíme jejich fantazii a představivost. Rozšiřujeme slovní zásobu a zdokonalujeme vyjadřovací schopnosti.

5 Plán ŠD na prosinec: ANDĚLSKÉ HRÁTKY Stolní společenské hry (Superfarmář), puzzle s vánočním motivem, plnění pracovních listů s adventní tematikou, kreslení s vánočními šablonkami a razítky, vystřihování vloček, hra se stavebnicemi, předvánoční úklid skříní, poslech koled a mluveného slova. Četba:vánoční příběhy a pohádky Adventním měsícem nás bude provádět postava anděla-symbol dobra a pomoci. Připomeneme si, proč se i dnes můžeme těšit na Mikuláše a co symbolizuje čert. Zmíníme se o Barboře a Lucce a o významu již zapomenutých zvyků spojovaných s těmito jmény. Povíme si o symbolech Vánoc, nakreslíme si příběh narození ježíška a nezapomeneme ani na tři mudrce. Vysvětlíme si, co pro nás znamená příchod nového roku a jak se na tento den těšívali naši předkové. Vyrobíme ozdoby na venkovní vánoční stromeček, nazdobíme adventní věnec, okna oblečeme do zimní nálady a samozřejmě nezapomeneme ani na pečení a zdobení perníčků. Honičky s čertovskou tématikou, míčové hry, hry na posílení obratnosti a postřehu. Seznámíme se s obyčeji předvánočního období a s tradicemi českých Vánoc, připomeneme si důležité pranostiky pro tuto dobu, naučíme se básničku, pokusíme se představit si a nakreslit peklo, povíme si o obdarovávání-co nám přináší, napíšeme a nakreslíme novoročenku pro kamaráda, zdokonalíme se ve zpěvu koled.

6 Plán ŠD na leden: LEDOVÉ HRÁTKY Hry se stavebnicemi a kostkami, karetní hry, puzzle-soutěž ve skládání puzzlí na rychlost, poslech mluveného slova a dětských písniček, pohádková DVD, pobyt na sněhu. Četba: Josef Lada-Mikeš Leden je měsíc plný sněhu a ledu. Využijeme ho k pobytu venku při sportu, ale také k zopakování zdravovědy a zásad bezpečnosti při sportovních aktivitách. Budeme si vyprávět o práci záchranářů, policistů a hasičů. Nezapomeneme na spící přírodu, při vycházkách budeme pozorovat stopy zvěře a ptactva. Na školní zahradě budeme pečovat o krmítko pro ptáčky a naučíme se je poznávat. Připomeneme si lednové pranostiky. Stavby ze sněhu-soutěž o nejhezčího sněhuláka, kresba do sněhu a vyšlapávání obrázků. Tvoření z keramické hlíny-zimní kachel. Bruslení, sáňkování, bobování, běžkaření. V tělocvičně míčové hry, opičí dráha. Zásady první pomoci, co dělat, když se při bruslení proboří led, jak přivolat pomoc. Proč je důležitá práce horské služby. Jak se chovat při utržení laviny. Nácvik stabilizované polohy. Možné dopady a rizika úrazů. Určujeme druhy zvěře a ptáků podle stop, vyzkoušíme odlitky stop ze sádry. Na internetu zjistíme, čím ptáčky krmit a zhotovíme vlastními silami krmítko. Vysvětlíme si, jak vznikaly pranostiky a co nám můžou říct dnes.

7 Plán ŠD na únor: MASOPUSTNÍ HRÁTKY Kreslení se šablonkami, omalovánky. Hry dle zájmu dětí-stavebnice, společenské hry, karetní hry. Puzzliáda. Plnění pracovních listů, poslech mluveného slova a písniček z pohádek. Četba: Josef Lada-Mikeš Únorový měsíc je plný veselí patřícího k Masopustu. Řekneme si, proč se Masopust slaví, jaké zvyky se k němu vážou, jak ho slavili naši předkové. Nachystáme si masky na školní karneval a pomůžeme s výzdobou sálu. Maškarní módní přehlídka. Nacvičíme si písničky a scénky. Užijeme si jarní prázdniny a budeme fandit při biatlonu. Výroba masek na karneval, pomoc při výzdobě kulturního domu. Stavby ze sněhu-sněhové lucerny. Výrobky do tomboly na karneval. Pobyt na sněhu-bruslení, bobování, koulování, vycházky do lesa. V tělocvičně dětské honící hry a hry s míčem. Pranostiky na únor, připomenutí Hromnic. Tradice Masopustu-jak se vypočítává, proč se v minulosti hodně slavil, co nám dává v dnešní době. Jak se slaví karnevaly v jiných zemích a na jiných kontinentech. Co symbolizují některé masky. Výtvarné a pracovní činnosti, výzdoba školy a sálu kulturního domu, četba, recitace a zpěv.

8 Plán ŠD na březen: HRAJEME SI NA JARO Příprava na školní soutěž ve zpěvu. Hra dle zájmu dětí-na obchod, na rodinu, na školu. Stavění z Lega a Chevy. Omalovánky a kreslení s jarní tématikou. Poslech mluveného slova a dětských písniček. Plnění pracovních listů. Četba: Miloš Macourek-Mach a Šebestová Po dlouhé zimě už toužebně očekáváme jaro. Pokusíme se ho přivolat jarním a velikonočním tvořením a hrami. Povíme si o tom, co se děje s probouzející přírodou a vydáme se do lesa na průzkum. Nezapomeneme na blížící se Velikonoce a uspořádáme soutěž MISS velikonoční vajíčko a vydáme se za pokladem velikonočního zajíčka. Naučíme se novou velikonoční říkanku a pokusíme se uplést mrskačku a věneček z proutí. Jarní a velikonoční tvoření z papíru, hlíny, přírodních materiálů a plsti. Opičí dráha, cvičení na rozvoj koordinace a obratnosti. Dětské hry s písničkami a říkankami. Oprášíme znalosti o jaru-první jarní den, znaky jara a probouzející se přírody. Pozorujeme změny v počasí. Připomeneme si tradici Velikonoc-jak je slavili naši předkové a jak se slaví dnes. Povíme si o tom, jak se na Velikonoce chystáme doma.

9 Plán ŠD na duben: ŘEMESLNÉ HRÁTKY Stavby z kostek, Lega, Chevy, Sevy. Zažehlovací korálky a navlékání těstovinových náhrdelníků. Omalovánky, kreslení dle fantazie dětí. Activity. Poslech mluveného slova a dětských písniček. Četba: A. Lindgrenová-Madynka Jaro je už v plném proudu, začínají polní práce a vše láká k pobytu venku. Povídáme si o tom, co všechno musí zastat rodiče chodí do zaměstnání, pracují doma a ještě mají koníčky, při kterých také fyzicky pracují. Ví děti, co je to řemeslo? Jak vznikala některá řemesla? Zkusíme si na některá zahrát. Nezapomeneme ani na 30. duben na Filipojakubskou noc a svátek všech malých čarodějnic a čarodějů. Tvoření zaměříme na ekologii-den Země a na svátek čarodějnic. Rychlá vybíjená, florbal, honičky s obměnami. Vycházky do okolí školy. Jaký je rozdíl mezi zaměstnáním a povoláním? Čím by děti chtěly být a proč? Ví, co pro to musí v budoucnu udělat? Mnohé se dozví z pracovních listů, které budou plnit, či z tajenek křížovek. O mnohých povoláních jsou krásné říkanky, které si s dětmi prvních a druhých tříd budeme číst.

10 Plán ŠD na květen: HRÁTKY SE ZVÍŘÁTKY Společenské hry, karetní hry, hry se stavebnicemi a s kostkami dle zájmu dětí. Hry na školní zahradě- na obchod, na rodinu, stavby z písku Poslech dětských písniček, prohlížení encyklopedií, DVD o zvířatech. Četba: A. Lindgrenová-Madynka V květnu se zaměříme na zvířátka. Rozdělíme si je podle místa, kde žijí a budeme si o nich vyprávět. Jaké mají zvířata vlastnosti- předvedeme si je a budeme je hádat. Zvířata se mnohdy stala i hlavními hrdinami filmů a knih, povíme si, která děti znají. Zmíníme se i o zvířatech, která pomáhají nemocným lidem. Na zvířata platí spousta přirovnání, budeme je společně domýšlet. Tvoření zaměříme na Den matek a vítání občánků. Namalujeme si vlastní ZOO. Míčové hry venku-fotbal, vybíjená, líný tenis, školka s míčem. Zvířata má každý rád a mnohé děti mají doma hospodářská zvířata či domácí mazlíčky. Povíme si zkušenosti s nimi, vyplníme si pracovní listy a hádanky. Zaměříme se i na méně známá, exotická zvířata a pokusíme se je výtvarně ztvárnit a vytvořit si papírovou ZOO. Starší děti o nich vypracují prezentaci na PC, menší je předvedou dramaticky. Šifrujeme zvířecí druhy. Výtvarné a pracovní činnosti, výzdoba školy, výrobky ke Dni matek a k Vítání občánků, četba, recitace a zpěv.

11 Plán ŠD na červen: PIRÁTSKÉ HRÁTKY Kreslení pohádkových bytostí, plnění pracovních listů na pohádkové téma. Dětské časopisy Pastelka a Mateřídouška. Hra se stavebnicemi. Karetní hry. Poslech mluveného slova a písniček z pohádek. Četba: A. Lindgrenová-Madynka Poslední měsíc školního roku nás vede k prázdninám a cestování. Vydáme se tentokrát na moře a staneme se piráty. Povíme si o tom, na jakých lodích se plavili, proč měli špatnou pověst a jestli se o nich můžeme slyšet i dnes. Zkusíme si vyrobit pirátské doplňky, které děti mohou dále využít při prázdninových hrách. Povíme si o zemích, které by děti chtěly navštívit a zjistíme proč. Hernu ŠD uvedeme do pořádku, uklidíme skříň s hračkami a budeme se těšit na prázdniny. Psaní tajného vzkazu neviditelným inkoustem, výroba pirátské šavle a klobouku, ušijeme si pytel na poklad. Míčové hry venku-fotbal, vybíjená, líný tenis, školka s míčem a se švihadlem, putování za pirátským pokladem. Při pirátském putování po mořích nezapomeneme na mapu a globus. Podíváme se, kde leží jednotlivé kontinenty, jaká moře a oceány je od sebe oddělují. Povíme si o rozdílu mezi mořem a oceánem. Prohlédneme si mořské živočichy a zopakujeme si určování světových stran. Zopakujeme si zásady při koupání ve volné přírodě a nacvičíme si první pomoc při záchraně tonoucího. Výtvarné a pracovní činnosti na pirátské téma, zpěv. Úklid výzdoby školy, příprava na prázdniny.

12 Použité zdroje: Naděžda Kalábová-Pohádkové vzdělávání, NIDM Krista Balková-Náměty pro školní družinu, Portál Barbara Karpetová, Kateřina Sládková-Nenuda v duchu českých tradic, Prostor

ROČNÍ PLÁN VÝCHOVNĚ - VZDĚLÁVACÍ ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY pro školní rok 2013/2014

ROČNÍ PLÁN VÝCHOVNĚ - VZDĚLÁVACÍ ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY pro školní rok 2013/2014 ROČNÍ PLÁN VÝCHOVNĚ - VZDĚLÁVACÍ ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY pro školní rok 2013/2014 školní družina při Speciální základní škole Skuteč, Rubešova 531 Plán činností školní družiny je zpracován do čtyřech bloků

Více

Stanovení obsahu a časového plánu v příležitostné činnosti ve školní družině

Stanovení obsahu a časového plánu v příležitostné činnosti ve školní družině Rámcový vzdělávací plán ŠD při ZŠ Koryčanské Paseky (školní rok 2014/2015) Vypracován podle školního vzdělávacího programu: Sluníčková škola pro radostné učení Stanovení obsahu a časového plánu v příležitostné

Více

Z á k l a d n í š k o l a a m a t eřská škola Měčín příspěvková organizace

Z á k l a d n í š k o l a a m a t eřská škola Měčín příspěvková organizace Téma: Moje škola Seznámení s okolím Měčína Sběr plodin (kaštany, trnky) Výtvarné vyjádření skutečnosti Téma: Barvy podzimu Celoroční spolupráce s Městskou knihovnou Měčín výzdoba, nástěnky Polodenní výlet

Více

vytvořit klidné, pohodlné klima bez stresů rozvíjet a upevňovat mezilidské vztahy, upevnit vztah k přírodě, vést děti ke zdravému životnímu stylu

vytvořit klidné, pohodlné klima bez stresů rozvíjet a upevňovat mezilidské vztahy, upevnit vztah k přírodě, vést děti ke zdravému životnímu stylu 4. Vzdělávací obsah 4.1 Školní vzdělávací činnosti Projekt: HRAJEME SI SPOLU Cíl: vytvořit klidné, pohodlné klima bez stresů rozvíjet a upevňovat mezilidské vztahy, upevnit vztah k přírodě, vést děti ke

Více

Přehled výchovně vzdělávací činnosti ve školní družině

Přehled výchovně vzdělávací činnosti ve školní družině Přehled výchovně vzdělávací činnosti ve školní družině I. oddělení (1.třída) V I. oddělení (děti ve věku 6,7 let) se navazuje na předchozí výchovnou činnost v mateřské škole. Cílem je především upevňování

Více

Svět kolem nás Jen to, co člověk miluje, bude také chránit.

Svět kolem nás Jen to, co člověk miluje, bude také chránit. Svět kolem nás Jen to, co člověk miluje, bude také chránit. - 1 - Svět kolem nás Tento projekt je zaměřen na ekologickou výchovu. Vychází z celoročního programu naší MŠ Náš rok, z programů Mgr. Jany Modré

Více

Základní a mateřská škola, Praha 3, náměstí Jiřího z Lobkovic 121/22. Odloučené pracoviště mateřská škola Perunova 6, Praha 3

Základní a mateřská škola, Praha 3, náměstí Jiřího z Lobkovic 121/22. Odloučené pracoviště mateřská škola Perunova 6, Praha 3 Základní a mateřská škola, Praha 3, náměstí Jiřího z Lobkovic 121/22 Odloučené pracoviště mateřská škola Perunova 6, Praha 3 Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Hrajeme si spolu Projednáno

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ STUDÁNKA

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ STUDÁNKA Mateřská škola Vodňany, Smetanova 204, 389 01 Vodňany, odloučené pracoviště Výstavní 1128 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ STUDÁNKA 1 OBSAH: 1. Identifikační údaje o škole 2. Obecná

Více

ROČNÍ PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY 2012/2013

ROČNÍ PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY 2012/2013 ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘI ZÁKLADNÍ ŠKOLE VE ZBÝŠOVĚ, J. A. KOMENSKÉHO 473 ROČNÍ PLÁN ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY 2012/2013 Hlavní úkoly ŠD ŠD slouží k výchově, vzdělávání a relaxaci dětí. Tvoří mezistupeň mezi výukou

Více

Příloha č. 3. Vzdělávací program školní družiny

Příloha č. 3. Vzdělávací program školní družiny Příloha č. 3 Vzdělávací program školní družiny 1 Základní škola Chlumčany Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání školní družina Platný od 1. září 2007 Schváleno pedagogickou radou Mgr.Ludmila

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ OBSAH 1. Identifikační údaje 2. Charakteristika školní družiny 3. Cíle zájmového vzdělávání ve školní družině 4. Klíčové kompetence 5.

Více

ŠKOLNÍ VZDÉLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY. Název programu: Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání

ŠKOLNÍ VZDÉLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY. Název programu: Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání ŠKOLNÍ VZDÉLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY Název programu: Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání Zpracoval: PhDr. Michal Stibor Pracoviště školy: Smiřických 2, 250 83 Škvorec Peněžní ústav školy:

Více

Základní škola a mateřská škola Bečov, okres Most, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Bečov, okres Most, příspěvková organizace Základní škola a mateřská škola Bečov, okres Most, příspěvková organizace 435 26 Bečov č. 17, tel. 476 110 317, www.zsbecov.cz Školní vzdělávací program pro školní družinu ZŠ Bečov Platný od 1. 9. 2014

Více

Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání - školní družina Sluníčka

Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání - školní družina Sluníčka Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání - školní družina Sluníčka 34. základní škola Plzeň, Gerská 32 příspěvková organizace 323 00 Plzeň tel.: 378028801, fax.: 378028802 e-mail: zs34@zs34.plzen-edu.cz

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro zájmové vzdělávání ve školní družině PRO ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 OBSAH: Identifikace školní družiny 1 Obecná charakteristika školní družiny 2 Kapitoly ŠVP pro zájmové vzdělávání

Více

Školní vzdělávací program pro Školní družinu

Školní vzdělávací program pro Školní družinu Školní vzdělávací program pro Školní družinu Předkladatel: Školní družina, Základní škola a Mateřská škola, L.Kuby 48, 370 07 České Budějovice, čestný statut,,fakultní základní škola Vedoucí vychovatelka:

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Mateřská škola Radomyšl okres Strakonice Školní 164, Radomyšl 387 31 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ Název programu JEN SI, DĚTI, VŠIMNĚTE, CO JE KRÁSY NA SVĚTĚ. Školní rok 2013/14 Školní

Více

Integrovaný blok Z domova do mateřinky

Integrovaný blok Z domova do mateřinky Vzdělávací nabídka ŠVP PV je soustředěna do 11i integrovaných bloků, ze kterých vycházejí ve své realizaci TVP všech tříd. ŠVP PV je otevřený dokument, který může být dále upravován a přizpůsobován podmínkám

Více

ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ

ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro předškolní vzdělávání ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ Základní škola a Mateřská škola Stružinec Vypracovala: Markéta Fišarová Verze č.1 Obsah ŠVP PV: 1. Identifikační údaje.str.1 2.

Více

pro školní rok 2012/2013

pro školní rok 2012/2013 Základní škola Gutha Jarkovského Kostelec nad Orlicí Výchovně vzdělávací program pro ŠD pro školní rok 2012/2013 Zpracovali: Alena Linková Jitka Bezdíčková Mgr. Jitka Šveidlerová Eva Langrová Platnost:

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro mateřskou školu při Základní škole a mateřské škole Staré Město, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace pro školní rok 2014/2015 Název ročního programu : CESTY A CESTIČKY

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘÍPRAVNÝ ROČNÍK

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘÍPRAVNÝ ROČNÍK Vokovická 32/3, 160 00 Praha 6, tel. 235 351 211, info@zsvokovice.cz, www.zsvokovice.cz ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘÍPRAVNÝ ROČNÍK (příloha k ŠVP Společná cesta pro ZV) Obsah. 1. Základní údaje o přípravném

Více

Mateřská škola Pod Vartou Semily. Rok v naší školce

Mateřská škola Pod Vartou Semily. Rok v naší školce Mateřská škola Pod Vartou Semily Rok v naší školce Mateřská škola Pod Vartou Semily Pod Vartou 609, 513 01 Semily tel. 481622694 e-mailová adresa: mspodvartou@gmail.com Školní vzdělávací program pro předškolní

Více

ŠKOLA PRO VŠECHNY DĚTI

ŠKOLA PRO VŠECHNY DĚTI ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLA PRO VŠECHNY DĚTI ŠKOLNÍ DRUŽINA Obsah: 1. Identifikační údaje... 3 2. Charakteristika školní družiny... 4 2.1. Budova ŠD a vybavení... 4 2.2. Provoz školní družiny... 4

Více

Školní vzdělávací program. pro předškolní vzdělávání

Školní vzdělávací program. pro předškolní vzdělávání Základní škola a mateřská škola Potůčky, okres Karlovy Vary Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Mateřská škola Potůčky Inovace ŠVP pro PV s platností: od 01. 04. 2010. Vypracovaly: Marta

Více

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program Mateřská škola Na Kopečku, Bradlecká 360, Kosmonosy Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Vydán ŘŠ pod Č.: 1/2012 Upraven a schválen pedagogickou radou: Zpracovala: Bc. Vendula Macháčková

Více

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. na období od září 2010. MATEŘSKÁ ŠKOLA Pardubice Polabiny, Mladých 158, 530 09 Pardubice

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. na období od září 2010. MATEŘSKÁ ŠKOLA Pardubice Polabiny, Mladých 158, 530 09 Pardubice Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání na období od září 2010 MATEŘSKÁ ŠKOLA Pardubice Polabiny, Mladých 158, 530 09 Pardubice tel.: 466 401 226, e-mail: ms-mladych@ms-mladych.cz, www: http://ms-mladych.cz

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY Základní školy Rumburk, Tyršova ulice 1066/2, okres Děčín, příspěvková organizace 1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE Název vzdělávacího programu : ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Více

Dvanáct je měsíců a každý z nich jinou čepici nosí.

Dvanáct je měsíců a každý z nich jinou čepici nosí. ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ Dvanáct je měsíců a každý z nich jinou čepici nosí. Jsem človíček šikovný a samostatný. V Jablonci nad Nisou 1.1.2010 Obsah: 1. Identifikační údaje...

Více