Česká numismatická společnost pobočka v Českých Budějovicích pořádá 54. neveřejnou aukci pro členy České numismatické společnosti.

20. Antiochos VIII. (125-96), bronz 20 mm. Hlava - orel pat. 2/ Východní Keltové, bronz 20 mm. Hlava - trojzubec

1. František Josef I., 10 K KB nep. hr. 1/ Prusko, Vilém II., 20 M A na R. menší poškození 1/

Česká numismatická společnost pobočka v Českých Budějovicích pořádá neveřejnou aukci pro členy České numismatické společnosti.

1. František Josef I., dukát 1914 Vídeň nep. skvrnka 0/

1. Uhry, Ladislav Pohrobek ( ), dukát b.l. zn. KH - Kremnica 1/ Frant. Josef I., 10 Kor Vídeň 1/

Základní sazby zahraničního stravného pro rok

Maturitní okruhy pro 1.KŠPA Kladno, s.r.o. Zeměpis cestovního ruchu. Cestovní ruch

Ceny jsou uvedeny v Kč za minutu. Účtuje se první minuta celá, dále je spojení účtováno po vteřinách. Ceník tarifů T 30 T 30 HIT T 80 T 80 HIT

ANTIKA Licinius I AE Folis, Rv: IOVI CONSERVATORI AVGG, stojící Jupiter s Viktorií, mincovna Cyzicus (SMK), patina -1/1-220

Ceník a sazebník pro klienty TeleUspory s.r.o.

Faleristika - aktuální nabídka

Rudolf II Malý groš 1586, Jáchymov - Hoffmann, patina, HN.8a (opis 7c) 2/2-240

Docílené ceny 134. aukce pobočky ČNS v Hradci Králové ze dne / ,- 2. Dukát dr. vada mat.

A Měnový kód. Základní sazby stravného Afghánistán EUR euro 35,- Albánie EUR euro 35,- Alžírsko EUR euro 35,- Andorra EUR euro 40,- Měna

ORLÍ 20, BRNO

ORLÍ 20, BRNO

P.Gregor - Seznam článků ( připomínky hlaste na mail.greggy.@tiscali.cz )

CETEL - TELEFONOVÁNÍ

56. DRAŽBA BRNO BRNO

BRNO BRNO DRAŽBA

CENÍK SLUŽEB BALÍČKY INTERNET. CentroNet, a.s. Sokolovská 100/ Praha 8 Tel: TV programů + internet 50M/50M

Úřad pro harmonizaci ve vnitřním trhu (OHIM) francouzština angličtina španělština

24 Napoleon III. jako president II. republiky 20 francs 1852 A KM-774 zbytky

Pavla Suttrová: Rozvodovost v evropském srovnání 55

ceník služeb platný od K elektřině výhodné volání

Rozpočtová politika kultura, obrana

ORLÍ 20, BRNO

Příloha I.A. Vývoj platů soudců obecných soudů v letech (Zdroj: Ministerstvo spravedlnosti České republiky, Ústavní soud České republiky)

Ceník tarifů T 30 T 30 HIT T 80 T 80 HIT. Měsíční paušál Cena volné jednotky 0,33 0,33 0,33 0,33

PŘÍMÉ ZAHRANIČNÍ INVESTICE. Březen 2004

Grantová smlouva (více příjemců) PŘÍLOHA IV - PLATNÉ SAZBY PRO PŘÍSPĚVKY NA JEDNOTKOVÉ NÁKLADY

Francie, Napoleon III T Frank 1867 A, 6.41g, dr. rysky, KM.801.1, Y /1-4000

Mezinárodní volání Rozdělení zemí do jednotlivých zón

Ceník služeb RWE Mobil

Seznam dvoustranných leteckých dohod

1) K požadovaným údajům o počtu podaných žádostí o udělení státního občanství České republiky za posledních deset let uvádíme následující.

Příloha k vyhlášce č. 309/2015 Sb. Základní sazby zahraničního stravného pro rok 2016

v sobotu 10. června 2017 v Chebu Aukce se koná v přednáškové síni Ekonomické fakulty Západočeské university v Chebu,Hradební 22.

Cena (v Kč) bez DPH s DPH bez DPH s DPH bez DPH s DPH bez DPH s DPH bez DPH s DPH bez DPH s DPH

Osvobození od požadavku superlegalizace listin pro použití v ČR

Aktuální přepočítací relace dle nařízení vlády č. 62/1994 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Aktuální stav k

VYHLÁŠKA. č. 309/2015 Sb., o stanovení výše základních sazeb zahraničního stravného pro rok 2016

Přehled známek a razítek vydaných k XXI. ZOH 2010 ve Vancouveru

Mobilní hlasové služby

Zahraniční obchod podle zboží a zemí

Otázkové okruhy pro státní závěrečné zkoušky. magisterského studia dějepisu

BRNO BRNO DRAŽBA

dne 12. března 2017 (neděle) v OBECNÍM DOMĚ NYMBURK, Bedřicha Smetany 55. (Souřadnice GPS: 50 11'18 N, 15 2'23 E.)

2. Habsburkové. Rudolf II. ( ). Dukát 1592 Praha - Ercker (3,63 g). MKČ-298

Dějepis (v bloku) (DEJb) Světové a československé dějiny od konce 19. století 4. ročník a oktáva

VYZNAMENÁNÍ PREZIDENTA BENEŠE THE DECORATIONS OF PRESIDENT BENEŠ

MINCE ZLATÉ ČSR AFRIKA JIŽNÍ

Sálová aukce podzimní aukce papírových platidel, mincí, řádů a vyznamenání

BRNO BRNO DRAŽBA

ANTIKA Constantinus I AE Folis, Rv: SOLI INVICTO COMITI, stojící Sol, podobný S.3767, mincovna patrně Řím, patina -1/2 50

BRNO BRNO DRAŽBA

PŘÍLOHA. návrhu. rozhodnutí Rady

BRNO BRNO DRAŽBA

SPOLEČNÁ ZEMĚDĚLSKÁ POLITIKA V ČÍSLECH

Gymnázium, Brno, Elgartova 3

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

65. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu :00 hod.

c e n í k h l a s o v é h o ř e š e n í O2 Supreme účtování volání prostřednictvím sekundové tarifikace od počátku volání (uvedené ceny jsou bez DPH)

Emisní plán České mincovny pro rok Medaile

Souhrnný přehled změn Poštovních a obchodních podmínek České pošty, s.p., s účinností od

ORLÍ 20, BRNO

STATISTIKY CESTOVNÍHO RUCHU JIŽNÍ ČECHY 2007

Česká numismatická společnost pobočka v Českých Budějovicích pořádá 54. neveřejnou aukci pro členy České numismatické společnosti. Aukce se koná v sobotu 19. května 2018!!! v klubovně T.j. Orel Lannova třída č. 2-2. poschodí!!! (Restaurace Vatikán) PROGRAM: 7,30 hodin - prohlídka materiálu 8,30 hodin zahájení aukce Zveme Vás srdečně i na členskou schůzi, která se bude konat v pátek dne 18. května 2018 od 18:00 hodin na témže místě a která bude spojena s drobnou aukcí. Členská schůze dne 19. května 2018 se bude konat dle platných řádů ČNS. Dražba je povolena pouze členům s platnou průkazkou Společnosti. Výstava a prodej nenumismatického materiálu nejsou povoleny. Případné reklamace na kvalitu lze uplatnit pouze podle platného řádu. Vydražené předměty lze vyvést za hranice státu jen při řádném splnění podmínek zákona č. 71/1994. Poplatek 50,- Kč za katalog uhraďte na účet č. 4200148999/6800. Dodržujte prosím předepsaný variabilní symbol. Případně katalog vraťte na adresu: Ing. Ludvík Zeman Jana Štursy 27, 370 10 České Budějovice i.lu.ze@seznam.cz Na tutéž adresu zasílejte nejpozději týden před konáním aukce písemné limity. Na přátelské setkání se těší členové a výbor pobočky České Budějovice Email: cnscb@tiscali.cz Výsledky aukce na http://cnscb.wz.cz

Výklad zákona 71/94 Sb. o prodeji a vývozu kulturních památek v platném znění Mince a ostatní numismatický materiál (razidla, papírová platidla, nouzová platidla, cenné papíry, úvěrové doklady a doklady bezhotovostního styku, faleristické doklady, řády, vyznamenání, plakety, medaile, žetony a známky) starší 50ti let jsou zahrnovány pod pojem předmětů s kulturní hodnotou.(viz příloha č. 1/XIV.(1.-4.) XIV. Předměty z oboru numismatiky mimo předmětů uvedených doba v bodě II. vzniku 1. razidla starší 50 let 2. mince, papírová platidla, nouzová platidla kovová, papírová, keramická i jiná, cenné papíry, např. akcie, podílové listy nebo kolky, úvěrové doklady a doklady bezhotovostního styku starší 50 let 3. faleristické doklady, řády, vyznamenání starší 50 let 4. plakety, medaile, žetony, známky starší 50 let Pro jejich prodej na domácím trhu není žádné zákonné omezení, pokud nejde o vývoz těchto předmětů nebo pokud se nejedná o předměty z oboru z archeologie, kdy je při každé nabídce k prodeji nutné osvědčení k trvalému vývozu - 3 (1). Ze stanov ČNS vyplývá, že na aukcích a akcích ČNS nesmí být nabízen jiný než numismatický materiál a tudíž na nich nesmí být nabízeny předměty z archeologickou hodnotou. Předměty z obou archeologie definuje příloha č. 1/bod II. zákona 71/94 Sb., která říká, že tyto mohou být nabízeny k prodeji pouze s povolením k vývozu, vydávaným příslušnou organizací. II. Předměty z oboru archeologie archeologické nálezy, které jsou dokladem života člověka od počátků jeho vývoje a zachovaly se v zemi nebo pod vodou včetně kosterních nálezů lidských a zvířecích 2

Numismatické předměty, pohybující se na sběratelském trhu lze podle Zákona o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty č. 71/1994 Sb. v rámci ČR volně obchodovat bez zákonného omezení s výjimkou numismatických předmětů prokazatelně pocházejících z nálezů. Mince s prokazatelnými nálezovými okolnostmi patří mezi archeologické předměty. Tyto předměty mohou být nabídnuty k prodeji pouze s vývozním povolením a vzhledem ke stanovám ČNS nesmějí být na aukcích a akcích ČNS nabízeny ani prodávány. POUŽITÁ LITERATURA: H.A.Seaby: Greek coins ad their values D.R. Sear: Roman coins and their values D.R. Sear: Byzantine coins and their values A. Petrowicz: Arsacides Münzen F. Cach: Nejstarší české mince J.Smolík: Pražské groše a jejich díly P.Radoměrský: Nález mincí z 15. století v Dvoře Královém u Berouna J.Hásková: Pražské groše z let 1471-1526 I. Halačka: Vládní mincovnictví na našem území H. Janovský: Kartotéka českých vládních mincí B.Koch:Der Wiener Pfennig L.Huszár: Münzkatalog Ungarn E.Fiala: Collection Ernst Prinz zu Windisch - Grätz J.Vicenti: Catalog general de la moneda Espaňola Ch.L. Krause-C. Mishler: World coins 1601-1700, 1701-1800 W.D. Craig: Coins of the world 1750-1850 J. Chvojka: Medaile Českobudějovicka G.Schön: Weltmunzkatalog 20. Jahrhundert J. Bajer: Papírová platidla ČSR a ČR A.Pick: World paper money J.Neumann: Beschreibung der bekanntesten Kupfermünzen World paper money 1961 2001 ( v textu katalogu WPM) Z. Nechanický: Východočeská numismatická falza J. Chvojka: Ražby poslední českobudějovické mincovny Nabídkový seznam sestavil: PhDr. Jiří Chvojka 3

Z L A T É M I N C E A M E D A I L E 1. MARIE TEREZIE, dukát 1755 Nagybanya nerovný 2/2 8 000 2. FERDINAND V., čtyřdukát 1848 A R 1/1 20 000 dvě drobné dírky při okraji 3. FRANTIŠEK JOSEF I., 20 K. 1915 Vídeň. NOVORAŽBA nep. skvr. 4 0/0 5 500 4. ČSR, dukát 1923 1/1 6 000 5. Dukát 1923 1/1 6 000 6. Dukát 1931 skvrnky 1/1 5 500 7. Dvoudukátová medaile JSEM RAŽEN atd. 1928 nep. hr. 1/1 10 000 8. Svatováclav. medaile 1929, 27 mm, 12 g nep. skvr. 0/0 40 000 A N T I K A 9. MAKEDONIE, bronz 26 mm. Hlava Alexandra - král na koni S 4808 pěkná patina 10. SYRIE, Antiochos VII. (138-129), tetradrachma. Stoj. Athéna S 7091 okraj 2/2 300-1/1 3 000 11. ŘÍM - republika. Quintus Titius (88 př.n.l.), as R 2/3 1 000 S 221 malý důlek na. rubu, patina 12. Republika, fam. Aciia (49 př.n.l.), denár. Babelon 8 2/2 1 000 13. VESPASIÁN (69-79), denár. Sed. Vesta S - -1/2 1 300 14. ANTONlNUS PlUS (138-161), konsekrační denár. Orel 1/-1 1 500 na oltáři S 1201 15. ANTONlNUS PlUS, konsekrační denár. Pohřební hranice S 1202 16. MARCUS AURELIUS (jako caesar 139-161), denár z let 154-155 Stoj. Minerva S - patina 17. M. Aurelius jako caesar, denár z let 158-159 Stoj. Minerva S - -1/2 1 500 1/-1 1 000-1/2 1 100 18. GORDlÁN III. (238-244), denár. Sed. Securitas S 2376 1/2 1 400 19. FILIP Il. (247-249), Ag antoninián. Stoj. Felicitas 1/1 1 500 RIC 233 pěkná patina 20. OTACILIA SEVERA (manž. Filipa I.), Ag antoninián Stoj. Pietas S 2531 21. VOLUSIÁN (251-253), Ag antoninián. Stoj. Felicitas S 2723 22. QUINTILLUS (270), bronz. antoninián, Stoj. Fides S 3144 rub poněkud excentrický 23. SEVERINA (manž. Aureliána), bronz. denár S 3187 R Stoj. Venuše patina 24. DIOKLECIÁN (284-305), poreformní radiát S 3440 minc. Heraclea patina, krásný 1/2 1 200 1/-1 1 100 1/-1 1 100 1/1 2 000 1/1 180

25. KONSTANTIN I. Vel. (307-337), AE 3 GLORIA EXERC. S 3775 minc. Konstantinopol patina 1/-1 80 26. KONSTANTIN I. a synové, AE 3 URBS ROMA S 3794 patina 5 1/1 80 27. HELENA (+ 328), bronz 18 mm. Stoj. Helena S 3808 1/1 2 000 minc. Sirmium krásný 28. HELENA, AE 3. Stoj. Helena, minc. Heraclea S 3808 1/1 280 patina 29. HELENA, bronz 16 mm. Stoj. Pax, minc. Trevír S - okraj 1/1 800 30. KONSTA.NTIN II. jako caesar (317-337), AE 3/4 GLORIA 2/1 70 EXERC. minc. Cyzicus patina 31. KONSTANS (337-350), centenionalis S 3873, Siscia patina 2/2 80 32. KONSTANS, centenionalis S 3873, minc. Siscia patina -2/-2 60 33. KONSTANTIUS II. (337-361), AE 4 S 3899, Thessalonica pat. 2/2 60 34. JULIÁN APOSTATA (360-363), AE 3 VOT X MULT. XX minc. Konstantinopolis patina, krásný 1/1 140 35. VALENTINIÁN I. (364-375), AE 3 GLORIA ROM. -2/3 50 S 4002 patina 36. Valentinián I., AE 3 SECURITAS S 4003 okraj, patina 1/2 70 37. VALENS (364-378), AE 3 GLORIA ROM. S 4017 Siscia patina 1/1 80 38. VALENS, AE 3 Securitas S 4018 patina -1/-2 70 39. PROCOPIUS (365-366), bronz 16 mm. Stoj. císař S- 2/3 1 200 B Y Z A N C E, S T A R Ý O R I E N T 40. KONSTANTIN V. (741-775), follis patina 3/-2 150 41. ALEXIUS I. (1081-1118), tetarteron patina -2/3 100 42. ELYMAIS, Kamnaskires VI. (cca. 100 n.l.), 2/3 1 000 billon. čtyřdrachma S 5888 R 43. PERSIE, Chusro II. (590-625), Ag drachma. (602-603) 1/1 1 100 44. Chusro II., Ag drachma (626-627) -1/1 1 100 45. PERSIE-TABARISTÁN, guvernér Farukchán (712-728) 1/1 1 500 půldrachma R krásná 46. Tabaristán, guvernér Umar, Ag půldrachma dat. 125 (742 n.l.) Mitch. neuvádi RR krásná 47. Tabaristán, guvernér Chusrid II. (740-742), půldrachma krásná 48. Guvernér Sulejman, půldrachma dat. 137 (788 n.1.) R Mitch. 280 okraj nedoraž. 0/0 3 000 1/1 1 100-1/-1 1 200 49. Dtto ale guvernér Hani Mitch. 281 okraj nedoraž 1/1 600 50. Guvernér Hani, půldrachma dat. 138 (789 n.l.) skvr. -1/1 600

Č E S K É Z E M Ě DO R. 1526 51. VÁCLAV II. (1283-1305), pražský groš Smolík č. 2 1/1 1 000 okraj mírně nedoražen 52. JAN LUCEMB. (1310-46), pražský groš Sm. č. 14 R okraj 2/-1 500 53. KAREL IV. (1346-78), pražský groš Sm. č. 6 okraj nedoraž. 2/2 500 54. VÁCLAV IV. (1378-1419), pražský groš, kontramarka 4 000 Straubingu Smolík č. 205 kontramarka 1 55. VÁCLAV IV., pražský groš. Dotažená koruna, vysoké písmo Smolík č. 6 okraj nedoraž., skvrnka koroze 56. JIŘÍ PODĚBRAD. (1458-71), pražský groš okraj část. nedoražen, dvojráz 57. MORAVA - JIHLAVA, městský peníz bez čtyřrázu (po r. 1452) Radoměrský č. 20 mírně nedoraž. 58. VLADISLAV II. JAG. (1471-1516), pražský groš Hásková IX c 3 líc, IX c 2 rub 59. LUDVÍK JAG. (1516-26), černý peníz Smolík 54 var. patina 2/2 250 2/3 500 2 200-2/2 250 2 100 R A K O U S Y A U H R Y DO R. 1526 60. DOLNÍ RAKOUSY, Albrecht III. nebo IV., fenik se čtyřrázem z let 1388-99, Vídeň Radoměrský č. 5 61. UHRY, Ludvik z Anjou (1342-82), 1/2 praž. groše pro Červenou Rus Saurma 5259 RR okraj nedoraž. 2 50 2/2 2 400 R A Ž B Y H A B S B U R K Ů 62. FERDINAND I. (1526-64), 6 kr. bez letopočtu, Vídeň -1/-1 800 63. Groš 1549 tzv. hubáček, Vídeň naprasklý 3/3 100 64. Černý peníz bez letopočtu Smolík č. 30 1 150 65. MAXMILIÁN II. (1564-76), bílý groš bez letopočtu Chv. E 4 2/2 800 Č. Budějovice, Gebhart okraj nedoraž. 66. MATYÁŠ (1611-19), denár 1612 KB 2/2 90 67. Denár 1614 KB -1/-1 90 68. Denár 1615 KB 2/-1 90 69. Denár 1616 KB 1/1 90 70. Denár 1617 KB 1/2 90 71. Denár 1618 KB 1/-1 90 72. Denár 1619 KB 1/1 90 73. FERDINAND III. (1637-57), denár 1639 KB nepatrně okraj 2/2 90 74. ZIKMUND FRANT., arcivévoda. (1662-65), 3 kr. 1664 prohnutý ražbou 1/-1 300 6

75. LEOPOLD I. (1657-1705), 6 kr. 1674 Vratislav SHS vada střížku na líci 1/1 600 76. Groš 1705 Praha, Egerer 2/2 150 77. Krejcar 1698 CB, Břeh vada střížku 2/2 60 78. KAREL VI. (1711-40), tolar 1731 Kremnica -1/1 6 000 79. MARIE TEREZIE, tolar 1765 G Günzburg skvr., škr. 2/-1 2 800 80. Kříž. tolar 1768 Brusel okraj mírně nedoražen 2/-1 1 600 81. 30 kr. 1742 Vídeň. Na líci vyraženo lep, měl ouško 2/2 280 82. 20 krejcar 1765 Vídeň menší vada na líci 2/-1 180 83. 20 krejcar 1780 Praha EvS - IK škr. 2/2 200 84. 17 krejcar 1754 KB skvr. -2/2 300 85. 15 krejcar 1745 KB -2/-2 280 86. 10 krejcar 1763 Praha 2/-1 140 87. 10 krejcar 1764 Günzburg vryp, skvr. 2/-1 110 88. Poltura 1763 KM lak. -2/-2 90 89. Krejcar 1762 Praha okraj nedoraž., stopy pozlacení 2/2 70 90. Krejcar 1763 W, 1780 K 2 ks -2/2, 2/2 100 91. Grešle 1760 Praha hrany -1/1 120 92. Denár 1763 1/-1 100 93. 1/2 a 1/4 krejcar oba 1777 S 2 ks 3/3, -2/2 80 94. Fenik 1765 bez značky lak. 2/-1 70 95. Haléř 1765 b. zn., Vídeň -1/-1 90 96. JOSEF II., křížový tolar 1787 Brusel 2/2 1 000 97. Půltolar 1786 A pro Uhry. Neodborně odstraň. ouško 2/3 200 98. 20 krejcar 1782 B -1/0 240 99. 20 krejcar 1786 A just., škr. -1/-1 180 100. 20 krejcar 1788 B 2/1 250 101. 10 krejcar 1788 B -2/2 150 102. Krejcar 1780 W lak. 2/-1 70 103. Grešle 1781 A (poškoz. hrana), 1/2 kr. 1781 A 2 ks 2/2 80 104. FRANTIŠEK II., kříž. tolar 1796 M just. 2/2 800 105. 12 krejcar 1795 A okraj nedoraž. 3/3 100 106. 10 krejcar 1795 E nepatrná stopa po oušku -2/2 100 107. 7 krejcar 1802 B. Na líci i rubu drobné stopy úchytů -1/-1 150 108. 30 krejcar 1807 A -1/1 180 109. 30 krejcar 1807 B, S 2 ks 2 až 3 200 110. 15 krejcar 1807 A 2/-1 80 111. 15 krejcar 1807 B, S 2 ks 2 až 3 150 112. 6 krejcar 1800 A, B 2 ks -1/-1, 2/2 140 7

113. 6 krejcar 1800 B stopy koroze 2/2 50 114. 6 krejcar 1800 C (hranka), S 2 ks -1/1,2/2 140 115. 3 krejcar 1799 B škr. -2/2 200 116. 3 krejcar 1800 B, C (skvr.) 2 ks 2/2 100 117. 3 krejcar 1800 F, S (hranka) 2 ks 3/-3,2/2 120 118. 3 krejcar 1812 B škr. 2/-1 60 119. Dtto hr. 2/2 40 120. Krejcar 1800 C, S 2 ks -1/-1, 2/2 60 121. Krejcar 1812 B (lak.), S 2 ks -2/-1, -1/1 122. Krejcar 1816 A, 0, S 3 ks 1 až 2 100 123. Krejcar 1812 B, 1816 A 2 ks 3/2,2/2 40 124. 1/2 krejcar 1800 A (vryp, lak), 1812 S 2 ks 2/-1,1/1 120 125. 1/4 krejcar 1800 A -1/1 120 126. 1/4 krejcar 1812 A škr., zašlý 2/1 60 127. 1/4 krejcar 1816 B (škr., okraj), 1/2 kr. 1816 S 2 ks 1 až -1 80 128. Tolar 1823 B skvr. 1/1 2 000 129. Dtto škr., hranka, m. o. (?) 2/1 800 130. Tolar 1824 C skvrnky -1/1 1 500 131. 20 krejcar 1803 A -2/2 150 132. 20 krejcar 1808 A 2/-1 180 133. Dtto líc poškráb. -2/-2 60 134. 20 krejcar 1809 A líc poškráb., hr. 2/2 70 135. 20 krejcar 1815 B škr. 2/2 120 136. 20 krejcar 1830 C nep. skvr. 1/1 200 137. 20 krejcar 1833 B Madona líc nepatrně porézní 2/2 200 138. 20 krejcar 1833 B orel škr., skvr. -2/2 120 139. 20 krejcar 1833 C -1/1 180 140. 20 krejcar 1835 C skvrnky -1/1 200 141. 10 krejcar 1818 V škr., vada na hr. 2/2 150 142. 5 krejcar 1815 A m.o. (dírku?) 2/2 100 143. 3 krejcar 1815 A 2/2 150 144. FERDINAND V. (1835-48), tolar 1841 A vlas. škr. 0/0 4 000 145. 20 krejcar 1839 B 2/2 180 146. 20 krejcar 1841 A nep. just. -1/0 200 147. Dtto. 2/1 120 148. 20 krejcar 1844 C -1/1 200 149. 20 krejcar 1846 C nep. skvr. -1/1 200 150. 10 krejcar 1839 C puchýřky -2/-1 100 151. 10 krejcar 1848 B 2/2 150 8 50

152. 6 krejcar 1848 C 2/-1 100 153. 5 krejcar 1840 C -1/1 160 154. 5 krejcar 1844 A 2/-1 140 155. 3 krejcar 1837 A 3/2 60 156. 2 krejcar 1848 A poškrábaný -1/-1 100 157. UHRY - revoluce, 1 kr. 1848 b. zn. 1/1 150 M I N C E F R A N T I Š K A J O S E F A I. 158. Dvouzlatník 1879 stříbrná svatba nep. skvr. 0/0 1 200 159. Zlatník 1857 A 2/-1 600 160. Zlatník 1859 A, tečka za REX 0/0 300 161. Zlatník 1860 A bez tečky za REX modravá patina, skvrnka 0/0 250 162. Zlatník 1861 A zlatavá patina, skvrnka 0/0 250 163. Zlatník 1871 A nep. škr. 1/1 800 164. Zlatník 1873 KB 2x hrana -1/-1 700 165. Zlatník 1876 Vídeň 1/1 300 166. Zlatník 1879 Vídeň skvr. 1/1 150 167. Zlatník 1879 KB -1/-1 160 168. Zlatník 1881 KB nep. skvr. 0/0 250 169. Zlatník 1883 Vídeň patina 1/1 240 170. Zlatník 1883 KB 2/-1 200 171. Dtto 1/1 350 172. Zlatník 1886 Vídeň skvrnka 2/-1 180 173. Zlatník 1887 Vídeň 1/1 240 174. Zlatník 1887 KB skvr. -1/1 220 175. Zlatník 1891 Vídeň nep. hr. 2/1 180 176. 5 Kor. 1900 Vídeň 2/-1 450 177. 5 Kor. 1900 KB 2/-1 450 178. 5 Kor. 1909 Marschall nep. škr. -1/0 800 179. 2 Kor. 1913 Vídeň -1/1 120 180. Koruna 1892 KB nečišť. 3/2 100 181. Koruna 1893 b. zn. i KB 2 ks 2/2,-2/2 140 182. Koruna 1893 a 1894 b. zn. 2 ks 3/2,2/2 120 183. Koruna. 1894 b. zn. i KB 2 ks 3/2,2/2 140 184. Koruna 1895 b. zn., i KB 2 ks 2/2 hr. 2/-1 140 185. Koruna 1896 a 1899 b. zn. 2 ks 2/2,-1/1 140 186. Koruna 1897 b. zn. R -1/-1 1 500 187. Koruna 1898 a 1899 b. zn. 2 ks 2/2 140 188. Koruna 1900 Vídeň -1/1 80 9

189. Koruna 1900 a 1901 Vídeň 2 ks nečišť. 2/2 160 190. Koruna 1904 Vídeň 2/-1 300 191. Dtto skvr. 2/2 300 192. Koruna 1908 jubil. skvr. -1/1 100 193. Koruna. 1912, 1914 Vídeň 2 ks patina 1/1 140 194. Koruna 1914 Vídeň, 1915 KB 2 ks 0/0 160 195. Koruna 1915 b. zn. i KB 2 ks patina 1/1 140 196. Koruna 1916 b. zn. i KB 2 ks 1/1, 0/0skvr. 140 M I N C E Č S R, Č S S R i Č R 197. 5 haléř 1930 nep. hranka, patina 1/1 400 198. 20 haléř 1926 0/0 300 199. 1 Kč 1930-1/-1 50 200. 5 Kč 1929, 10 Kč 1932 2 ks 2/2, 1/1skvr. 100 201. 10 Kč 1928 TGM, 5 Kč 1928 (škr.) 2 ks 1/1,0/0 120 202. 10 Kč 1928 TGM, 10 Kč 1932 2 ks skvr. 1/0,2/2 120 203. 10 Kč 1930, 31, 32 3 ks skvr. 1 až 2 180 204. 10 Kč 1930, 32 2 ks 1/1skvr. -1/-1 140 205. 10 Kč 1932, 20 Kč 1933 2 ks skvr. 1 až 2 140 206. 20 Kč 1933, 34 2 ks skvr. 1 až 2 150 207. 20 Kč 1937 TGM 0/0 100 208. 50 Kčs 1947, 48 2 ks skvr. 1/1 100 209. 100 Kčs 1948 UK 0/0 80 210. 100 Kčs 1948 oba typy 0 až 1 160 211. 100 Kčs 1948 UK, 50 Kčs 1947 2 ks 1/1 120 212. 100 Kčs 1949 hor. práva, 50 Kčs 1947 2 ks 0 až 1 140 213. 100 Kčs 1948 rep., 50 Kčs 1948 2 ks 0/0 120 214. 100 Kčs 1949 oba typy 2 ks 0/0 180 215. 100 Kčs 1949 hor. práva, 50 Kčs 1949 Stalin 2 ks 1/1 150 216. 100 Kčs 1949 Stalin. 1951 Gottwald 2 ks 0 až 1 200 217. 50 Kčs 1948 a 1949 2 ks 0 až 1 160 218. 100 Kčs 1951 Gottwald 0/0 80 219. 25 Kčs 1954 SNP 0/0 100 220. 10 Kčs 1954 SNP 1/1 60 221. 10 Kčs 1954 a 1955 2 ks 0 až 1 120 222. 25 Kčs 1954 SNP 0/0 120 223. 10 Kčs 1957 Komenský 1/1 60 224. 10 Kčs 1966 Velká. Morava 0/0 60 10

225. Dtto skvr. 1/1 60 226. 25 Kčs 1969 Purkyně nep. skvr. 0/0 200 227. 100 Kčs 1983 Nár. divadlo, 50 Kčs 1987 kůň 2 ks 0 až 1 150 228. 100 Kčs 1988 výstava kapsle 0/0 100 229. 50 Kčs 1988 Jánošík kapsle 0/0 50 230. 200 Kč 1995 OSN kapsle 0/0 220 231. 200 Kč 1999 NATO kapsle, karta 0/0 220 232. 200 Kč 2009 Kepler pouzdro, karta proof 350 233. 200 Kč 2010 Zeman pouzdro, karta proof 350 234. 200 Kč 2017 M. Terezie karta, etue proof 700 235. 500 Kč 2013 Blachut kapsle, karta 0/0 900 236. Sada oběh. minci 1991 ČSFR 450 237. Sada oběh. minci 1997 500 238. Sada oběh. minci 2006 fotbal 450 239. Sada oběh. minci 2006 a návrhy minci Euro 550 240. Sada oběh. mincí 2015 proof 1 200 S L E Z S K O 241. Vratislav, haléř b. l. (1471-1516). Saurma II/34 2/2 100 242. Zhořelec, městský peníz GOR - koruna Rad. č. 6 patina 2/2 100 N Ě M E C K É S T Á T Y 243. BAVORSKO, Maxmilián I. (1596-1651), krejcar 1624 K.M.120 2/1 100 244. Max. III. Josef (1745-77), konv. tolar 1765 A Cr. 35 škr. 2/2 600 245. Tolar 1777 s Madonou škr. 2/2 800 246. 20 krejcar 1763 b. zn. a 1766 A 2 ks škr. 2/2 200 247. 20 krejcar 1772 madona, 1773 znak 2 ks 3/-3, 2/-1 180 248. 10 krejcar 1774 a 1788 2 ks hr., škr. 2/2,3/2 120 249. Max. I. Josef (1805-25), korun. tolar 1809 Cr. 143 2/2 700 m.o., škr. 250. 6 krejcar 1830, 3 kr, 1851 2 ks 2/2 60 251. Krejcar 1825, 1847 a 1856 (prohnutý) 3 ks 2/2 80 252. Dvoufenik 1795, 1840 a 1861 3 ks 1 až 2 90 253. Fenik 1851 (úhoz) a 1871 2 ks 2/3,1/1 40 254. Fenik 1761, ha1éř 1851 2 ks 2/2,1/1 80 255. Ludvík II. (1864-86), 5 M. 1875 D Sch.4 hranky 2/-1 600 256. Otto (1886-1913), 5 M. 1903 D hrana -1/1 400 257. Třímarka 1911 D hranka, skvr. 1/1 250 258. Ludvik III. (1913-18), 3 M. 1914 D Sch. 21 1/1 400 11

259. BRANDENBURG, Jiří Vilém (1619-40), dreipölker 1622 K.M. 56 12 3/-2 100 260. Dreipölker 1625 K.M. 56.4 vada střížku -2/-2 100 261. Dreipölker 1626 2/2 100 262. NORIMBERK, tolar 1757 s tit. Františka I. Cr. 73 2/2 4 000 malá stopa po o., nečišť. 263. PRUSKO, Fridrich II. (1740-86), 1/3 tol. 1758 b. zn. Cr. 27 minc. Drážďany patina 2/2 280 264. 1/12 tol. 1764 A, Cu 1/24 tol. 1785 A 2 ks 3/-2,1/1 90 265. Fridrich Vilém III. (1797-1840), 1/6 tol. 1826 A Cr. 129 2/-1 80 266. Čtyřgroš 1805 A, 1817 A 2 ks 3/-2,2/2 120 267. 2 1/2 groš 1842 A, 1865 A (m. o.) 2 ks skvr. 1/1,3/-2 100 268. Půlgroš 1841 A Cu, groš 1849 A, 1869 A 3 ks 1až 3 150 269. Čtyřfenik 1854 A, 1867 A 2 ks 2/2,3/3 80 270. Třífenik 1763 D, 1854 A (hr.) 2 ks -2/3,1/1 60 271. Třífenik 1829 A, 1866 A 2 ks hr. 2/2,1/1 60 272. Dvoufenik 1854 A, 1868 B 2 ks -1/-1, 50 1/1 273. Fenik 1842 (prohnutý). 1851 A. 1868 B 3 ks 1 až 2 45 274. Vilém I. (1861-88), spolkový tolar 1866 A 1/1 800 275. 5 M. 1876 C m. o. (?) 2/1 350 276. 2 M. 1876 A 2/2 180 277. 5 M. 1901 200 let království poškození a zásek na hraně 1/1 350 278. Vilém II., 5 M. 1913 A lic škr., na rubu vrypy -1/-1 400 279. 3 M. 1909 A poškoz. hrana (ražbou?), hranky 0/0 280 280. 3 M. 1910 A 0/1 300 281. 3 M. 1913 A 25 let vlády hranky, škr. -1/1 300 282. 3 M. 1913 100 let bitvy u Lipska m. o. (?) -1/-1 250 283. 3 M. 1914 A hranky, nep. škr. 1/1 280 284. 2 M. 1901 200 let království 0/0 200 285. 2 M. 1907 A 1/1 240 286. 2 M. 1913 25 let vlády m. o. -1/1 200 287. 2 M. 1913 100 let bitvy u Lipska. 1/1 240 288. SASKO, Fridrich lii., Jan a Jiří (1507-25), činžovní groš Saurma 4425 1/2 700 289. Jan Jiří I. (1615-56), groš 1624 Drážďany, Rehnen K. M. 71 vada střížku 2/2 200 290. Groš 1625 Drážďany, Jakob -1/2 200 291. Groš 1634 Drážďany, Jakob 1/1 200 292. Fridrich Aug. I. (1694-1733), 1/12 tol. 1709 vada střížku 1/1 200 293. Fridrich Aug. III. (1763-1827), tolar 1764 Lipsko skvrny -2/-1 800

294. Tolar 1806 SGH Drážďany m. o., škr. 2/3 300 295. 2/3 tol. 1771 EDC Drážďany měl dírku 2/-1 180 296. 1/12 tol. 1764 EDC Drážďany vada střížku 2/2 90 297. Fridrich August (1836-54), tolar 1849 F malá stopa po oušku 2/2 350 298. Nový groš 1865 B, 2 nové groše 1850 F, 1864 B 3 ks 1až 2 120 299. Jan (1854-73), 1 a 5 fenik, oba 1862 B 2 ks 1/1, 60-1/-1 300. Albert (1873-1902), 5 M. 1875 E škr. 2/2 800 301. Jiří (1902-04), 5 M. 1904 E hrany 2/1 450 302. Fridrich Aug. III. (1904-18), 3 M. 1909 E škr. -1/1 350 303. 3 M. 1913 E bitva u Lipska 0/0 400 304. NĚMECKO, 1 M. 1912 A 0/0 150 305. 2 M. 1933 E Luther -1/1 500 306. 5 M. 1934 F Schiller hr., škr. -1/1 2 500 307. 2 M. 1934 F Schiller vlas. škr. 1/1 500 308. 2 M. 1938 E Hindenburg nep. skvrnka 1/0 80 E V R O P S K É S T Á T Y 309. ANGLIE, Viktorie, gotický florin 1875 Sch. 105 D -2/2 700 310. Anglie - Coventry, token 1/2 p. 1794. Nahá lady Godiva -1/1 450 311. ARMÉNIE, Levon I. (1199-1218), Ag tram pěkná pat., okraj -1/1 500 312. BULHARSKO, Konstantin Asěn (1257-77), Cu misk. trachy -2/-2 300 R Mušmov 22 nedoraž., patina 313. Ivan Alex. a Teodor (1331-71), Cu stameon R líc excentr., patina 13 2/2 240 314. Ivan Sracimir (1360-96), Cu asarion patina 2/2 200 315. FINSKO pod Ruskem, 1 Marka 1892 L skvrnky -1/1 300 316. 1 Marka 1915 S patina 1/1 460 317. FRANCIE, Filip IV. (1285-1314), denier tournois nalomený 1/2 400 318. Napoleon III., 5 Fr. 1867 A Sch. 113 c škr. 2/2 500 319. Francie, Anjou, denier blíže neurčený 2/2 600 320. GIBRALTAR, 25 n. penny 1971 opice K.M. 5a. proof 300 321. GUERNESEY, 8 doubl. 1864 hr. -1/1 100 322. HALIČ pod Polskem, Vladislav Jag. (1387-99), půlgroš RR -1/2 2 000 Saurma 5273 var. část. nedoraž. 323. ITÁLIE - Benátky, blíže neurč. mince údajně z 2. pol. 13. stol. Cu 10 mm 324. Itálie - Florencie, Hospodář. podpůrná spol., 1 Lira. b, l. Cu 25 mm 325. Itálie - Mantova, Vincenc I. (1587-1612), grosso b. l. K. M. 45 úhoz. -1/-2 100 1/1 100 3/3 100

326. Itálie, dvoulira 1915 Y 51 skvrnka 1/1 180 327. LITVA, Vitold (1421-24), dirham Zlaté hordy s kontramarkou 1 500 Litvy RR kontramarka 2 328. Alexandr (1492-1506), půlgroš b.l. Sa 5504 3/-2 100 329. Zikmund I. (1506-44), půlgroš 1510 Sa 5510 vryp 2/2 60 330. Půlgroš 1512 Sa 5512 okraj nedor. -1/1 100 331. Půlgroš 1513 Sa 5513 2/2 100 332. Půlgroš 1514 Sa 5514 okraj 2/2 80 333. Půlgroš 151... nedoraž., stopy koroze 2/2 80 334. Jan Kazimír (1648-68), Solidus 1661 a 1665 2 ks 1 až -1 80 335. Solidus 1661 a 1666 2 ks -1 až 2 80 336. LOTYŠSKO pod Švédskem, Kristina (1632-54), solidus 1645 1/1 50 ročník R úhoz ve středu mince, krásná patina 337. Solidus 1647 excentr. 1/1 80 338. Solidus 1649 okraj, excentr., stopy koroze 1/1 80 339. Solidus 1651 okraj -1/1 80 340. MAĎARSKO, 5 P. 1938 sv. Štěpán hranka 1/1 300 341. NIZOZEMÍ - Maastricht. 40 sols 1579 obléhací RR 3/3 1 000 Cu 33 mm okraj naprask. 342. POLSKO, Zikmund I. (1506-48), korunní groš 1529 Saurma 5289 kraj. střížek 14 2/2 250 343. Jan Kazimír (1649-68), solidus 1660 stopy koroze 2/-2 50 344. Solidus 1660 (excentr.) a 1661 2 ks -1/-1 60 345. PORTUGALSKO, 1000 Esc. 1996 P. Maria 0/0 240 346. 200 Esc. 1995 Timor 1/1 50 347. 200 Esc. 1997 P. L. Frois 0/0 50 348. 200 Esc. 1997 J. Anchieta nep. skvr. 0/0 50 349. 200 Esc. 1997 B. de Gois 0/0 50 350. RlGA pod Polskem, solidus 1615 kraj. střižek, excentr. 1/2 100 351. Solidus 1616 okraj nedoraž. 2/2 80 352. Solidus 1617 střed nedoraž. 2/2 80 353. RIGA pod Švédskem, poltura 1624 stopy kor., okraj nedoraž. 2/2 150 354. 1/24 tol. 1648 K. M. 3 2/2 180 355. Solidus 1650 kraj. střížek 1/-1 70 356. Solidus 1651 stopy kor. -1/-1 70 357. Solidus 1652 skvrny kor. 1/1 70 358. RUSKO, Zlatá horda, Džanibeg (1341-56), Ag dirham 747 H. (1346 n.l.), minc. Džadída 2/2 260 359. Ivan III. (1462-1505), děnga Spas. 75.3 excentr. 1/2 300 360. Děnga Ag, jezdec - nápis R 2/-1 300 361. Vasilij Iv. (1505-33), děnga Spas. 75.9 1/2 280

362. Ivan IV. jako velkokníže (1533-47), Ag 1/2 děnga okraj 1/2 100 363. Fedor Ivan. (1584-96), kopějka 2/2 90 364. Boris Godunov (1598-1605), kopějka 2/2 100 365. Polská okupace, Vladislav (1610-12). kopějka. Kaim. 1390-1/2 1 500 RR 366. Michail Romanov (1613-45), kopějka -2/2 100 367. M. Romanov, kopějka 2/2 80 368. Alexej Mich. (1645-76), Ag kopějka excentr. 2/2 80 369. Alexej Mich., Cu kopějka. 10 ks 1 až 3 300 370. Petr I. (1669-1725), Ag kopějka excentr. 2/1 80 371. Alžběta. I. (1741-62), Ag 5 kop. 1759 patina, hr. 2/2 140 372. Děnga 1748-1/2 80 373. Kateřina II. (1762-96), rubl 1773 TI SPB-FL vrypy na líci 4/-2 400 374. Cu 5 kop. 1795 EM hr. 2/2 250 375. 2 kop. 1763 SPB (stopy přeražby), 1 kop. 1795 EM (lak) 3/3,-1/2 220 2 ks 376. Poluška, 1789 EM 2/-1 120 377. Pavel I. (1796-1801), 2 kop. 1798 EM stopy kor. 2/-2 150 378. Kopějka 1797, děnga 1796 obě EM 2 ks 2 až -2 150 379. ALEXANDR II. (1801-25), 2 kop. 1813 Jekatěrinburg okraj 2/2 100 380. Mikuláš I. (1825-55), rubl 1829 SPB NG hranky, škr. 2/2 900 381. Rubl 1834 SPB NG 1/1 1 000 382. Půlrubl 1848 SPB NI škr. -1/-1 400 383. 10 kop. 1852 a 1854 obě SPB 2 ks škr. 1/1 100 384. 10 kop. 1837 EM Cu úhoz, hrana -2/2 180 385. Ag 5 kop. 1837 a 1845 obě SPB 2 ks -1/-1, 100 1/1 386. Cu 5 kop. 1832 EM 2/-1 150 387. Cu 3 kop. serebr. 1842 EM lak., -1/1 150 388. Cu 2 kop. serebr. 1841 SPM úhozy 2/2 80 389. 2 kop. 1827, 1 kop. 1829 (kor.) obě EM 2 ks -1/-3, 1/1 lak 80 390. 2 kop. 1837, 1 kop. 1831 obě EM 2 ks lak.1-/2 2/3 škr. 391. 2 kop. 1852, 1 kop. 1853 obě EM 2 ks 3/3,2/2 70 392. 1 kop. serebr. 1840 EM, 1/2 kop. srebr. 1843 SM 2 ks 3/2, -1/-1 120 393. Děněžka 1852 EM, poluška 1850 (zašlá) 2 ks -1/-1 lak., 4/4 50 394. Alexandr II. (1855-81), rubl 1877 SPB NI nep. hrana 0/0 1 400 395. Dtto m.o. -1/-1 800 396. 25 kop. 1855 SPB NI -1/1 150 15 80

397. 25 kop. 1858 SPB FB hr. -1/-1 300 398. 20 kop. 1861 FB, 15 kop. 1861, 10 kop. 1865 NF 3 ks 1/1 200 399. Cu 5 kop. 1861 EM škr. 1/2 100 400. Cu 5 kop. 1866 EM lak., hranka 1/1 120 401. Cu 5 kop. 1876 SPB nový typ zbytky r. l. 1/1 100 402. 3 kop. 1868 EM 1/1 40 403. 2 kop. 1855 VM škr. 2/1 100 404. 2 kop. 1867 SPB, 1868 EM 2 ks lak. 2/-2,2/1 40 405. 1 kop. 1860 VM, děněžka 1859 VM 2 ks lak. 1/1 120 406. 1 kop. 1869 SPB (vrypy), 1876 EM 2 ks 1/3,1/1 30 407. Alexandr III. (1881-94) rubl 1893 SPB AG 2/2 500 408. 50 kop. 1894 SPB AG -2/-2 250 409. 20 kop. 1893 SPB AG 2/-1 40 410. 10 kop. 1889, 5 kop. 1890 obě SPB AG 2 ks 1/-1 80 411. 3 kop. 1891 (hr.), 2 kop. 1892 lak. 2 ks 3/2,-1/1 50 412. 1 kop. 1891 a 1893 obě SPB 2 ks 1/1,-2/2 40 413. 1/2 kop. 1889 SPB 2/2 60 414. 1/4 kop. 1889 SPB lak. 1/1 120 415. MIKULÁŠ II., rubl 1896 Paříž 3/2 350 416. Rubl 1912 EB několik škr., hranka 1/1 500 417. Rubl 1913 Romanovci nep. škr. 1/0 2 000 418. 50 kop. 1907 EB 2/-1 300 419. 50 kop. 1910 EB -1/1 300 420. 25 kop. 1896-1/1 260 421. 20 kop. 1911 SPB, 1916 b. zn. 2 ks 1/1 90 422. 15 kop. 1904 AR, 1916 b. zn. 2 ks -1/-1, 80 1/1 423. 10 kop. 1911 SPB, 1916 b. zn. 2 ks 1/1 80 424. Ag 5 kop. 1909 EB, 1913 VS 2 ks 1/1 70 425. Cu 5 kop. 1911 SPB hranka -1/-1 120 426. 3 a 2 kop. 1916 b. zn. 2 ks lak. 1/1 80 427. Kopějka 1897 SPB., 1916 b. zn. 2 ks zbytky raž. lesku 1/1 40 428. 1/2 kop. 1911 (zbytky raž. lesku) a 1913 2 ks 1/1 60 429. 1/4 kop. 1910 SPB lak. 1/1 90 430. SAN MARIN0, 500 L. 1974 Y 39 skvr. 0/0 220 431. 500 L. 1976 Y 58 0/0 220 432. ŠPANĚLSKO, Isabela (1833-68). 40 cent. 1867-2/2 250 433. Alfons XIII. (1886-1931), 1 cent. 1906 Sch. 5 0/0 100 434. ŠVÉDSKO, Gustav Adolf (1611-32), 1/24 tol. 1633 2až3 160 pro Pobaltí 2 ks 16

435. Kristina (1632-64 ), 1/24 tol. 1634 pro Pobaltí okraj nedoražen 2/2 80 436. Oskar II. (1872-1907), 2 Kr. 1897 jubil. Sch. 116 pat. 1/0 380 437. 2 Kr. 1907 zlatá svatba Sch. 19 0/0 340 438. Gustav V. (1907-50), 2 Kr. 1921 jubil. Sch. 36 skvrnky 1/0 280 439. 2 Kr. 1932 jubil. Sch. 37 pat. 1/0 280 440. 2 Kr. 1938 jubil. Sch. 39 pat. 1/0 260 441. TURECKO,. Mehmed II. (1451-81), Ag akče 10 ks 1 až 2 200 442. Bajazid II. (1481-1512), Ag akče 10 ks 1 až 2 200 443. Selim I. (1512-20). Ag akče 8 ks 1 až 2 160 444. Sulejman I. (1520-66) Ag akče 10 ks 1 až 2 200 445. VATIKÁN, Jan XXIII. (1958-63), 100 L. 1962 koncil Sch. 65 0/0 100 446. Pavel VI. (1963-78), 500 L. 1971 Sch. 115 b 0/0 220 447. 500 L. 1975 Sch. 115 e nep. škr. 0/0 220 448. 20 L. 1971 Sch. 112 b skvr. 0/0 80 449. EVROPA i ZÁMOŘÍ, mince 20. stol., obecné kovy 37 ks 0 až 2 50 Z Á M O Ř S K É S T Á T Y 450. ANNAM, Chinh Hoa Tung (poč. 17. stol.), 1 bao pat. -1 70 451. Thanh Nguyen Tong (1402-17), 1 bao pat. 3 70 452. An Phap Nguyen (1414-28), 1 bao pat. 2 40 453. Thieu Binh Tong (1431-40), 1 bao pat., kor. 3 70 454. Duyen Ninh Thong (1453-60), 1 bao pěkná patina 1 70 455. Quang Thuan Tong (1460-69). 1 bao stopy koroze -1 70 456. Hong Duc Tong (1470-98), 1 bao patina 2 70 457. Canh Thong Thong (1497-1504), 1 bao patina 2 70 458. Vinh Tho Tong (1655-61), 1 bao patina -2 70 459. Canh Hung Cu (1740-85), 1 bao patina 2 70 460. Canh Hung Thuan (1740-85), 1 bao patina nebo koroze 2 70 461. Canh Hung Thuan, 1 bao koroze 3 70 462. Canh Hung Vinh (1740-85), 1 bao patina 2 70 463. Chieu Thong Tung (1786-89), 1 bao patina 2 70 464. Quang Trung Tung (1786-91). 1 bao patina 2 70 465. Gia Long Tong (1813-19), 7 keš patina 2/2 80 466. Thieu Tri Tong (1841-48), 1 bao patina 2 70 467. AUSTRÁLIE, Jiří V., 1 p. 1919 Sch. 10 vryp 2/1 60 468. ČÍNA, jižní dynastie Tchang, Tang Ku, 1 keš 1 90 469. Rebelové Ming, Li Yung (1674-78), 1 keš patina -1 90 470. Jüan Š Kchaj, dollar z let 1914-21 Sch. 33 1/1 400 17

471. INDIE- Navar, Ganapatí Naga (cca. 340 n. l.), Cu ratis 3 ks různé 472. Mughalové, Akbar (1556-1605), Cu dam 19,3 g. 992 H. (1585) 18 1 až 2 150-2/-2 140 473. JAPONSKO, Genho Tauho, 1 mon, Nagasaki 2 40 474. Kanei Tauho, 1 mon -1 40 475. Ag 1 Šu z let 1853-65. 15 x 9 mm, 1,9 g Sch. 22 1/1 500 476. Ag 1 Bu z let 1868-69. 23 x 15 mm, 8,6 g Sch. 35-1/-1 800 477. JEMEN, Muzaffar Jusuf (1249-95), Ag Dirham 664 H. (1265) 1/2 280 Mitch. 1424 var. Okraj mírně nedoraž. 478. JIHOAFR. REPUBLIKA, P. Krüger (1883-1902), 1 Shil. 1894 2/2 130 Sch. 4 vlas. škr. 479. JIŽNÍ AFRIKA, Alžběta II., 2 1/2 Sh. 1954 Sch. 61 škr. -2/2 190 480. JORDÁNSKO, 5 fils 1964 Sch. 9 1/1 60 481. MAROKO - Ceuta, anonym. čtvercový dirham 12. - 13. stol. 2 ks různé Mitch. 532 2 až -2 280 482. MOZAMBIK, 5 Esc, 1960 Sch. 23 skvr. 1/1 120 483. NOVÝ FOUNDLAND, Viktorie, 50 cent. 1900 škr. -2/2 350 484. PANAMA, 5 cent. 1968 Sch. 25 0/0 30 485. SEVERNÍ VIETNAM, 5 hao 1946 Sch. 2 a skvr. 2/2 50 486. UGANDA, 1 Sh. 1966 Sch. 5 patina 1/1 40 487. USA, 1 Doll. 1921 Morgan škr. 1/1 400 488. VENEZUELA, 1 Bolivar 1965 Ag Sch. 31 0/0 80 P A P Í R O V Á P L A T I D L A 489. RAKOUSKO, 10 Zl. 1806 Sém 37 podlepený, několik dírek 3 400 490. 1 Zl. 1848 Sém 79-3 400 491. UHRY, revoluce, 10 Ft. 1.9.1848 Košut růžky -2 300 492. RAKOUSKO-UHERSKO, 1 Zl. 1882 Sém 174 3 200 zmačkaný 493. 1000 K. 1902 přetisk DEUTSCH... přel. 2 40 494. 25 K. 1918 serie 3131 Sém 193 2 250 495. 200 K. 1918 serie A 2049-2 400 496. ČSR, 10 K. 1915 kolkovaná BHK 1 a růžek -2 80 497. 100 K. 1912 kolkovaná BHK 5a natrž. 1 cm -2 120 498. 1 Kč 1919 serie 156 BHK 7 N 500 499. 20 Kč 1919 serie P 026 BHK 10 3 400 500. 10 Kč 1927 serie N 186 BHK 22 e 1 150 501. 50 Kč 1929 sere Tb BHK 24 b 1 500 502. 100 Kč 1931 serie KC BHK 25 nerovná, 3 120 zahnědlá 503. 1000 Kč 1932 serie A BHK 26-3 700

504. Protektorát, 5 K. b.l. serie A 001 ruční přetisk BHK 29 a N 500 505. 1 K. b. l. serie B, C, D, H BHK 30 4 ks N 200 506. 5 K. b. l. serie A, B, P BHK 31 3 ks N až -1 150 507. 100 K. 1940/II serie 34 G BHK 33 a dolní okraj nep. N 100 natrž. 508. 50 K. 1940 serie A 29 BHK 34 1 400 509. 5000 Kč 1920 přetisk serie B BHK N 3 SPECIMEN N 400 510. Sudety, 20 RM 1945 Liberec serie AM N 100 511. ČSR, 100 Kčs b. l. serie PL BHK 74 1 150 512. 500 Kčs b. l. serie CA BRK 75 perfor. 3 m. d. N 500 513. 1000 Kčs b. l. serie BE BHK 76 N 400 514. 100 Kčs 1945 serie B 12 BHK 77 N 150 515. 1000 Kč 1945 serie 05 C BHK 78 N 300 516. 5000 Kčs 1945 serie 17 A. BHK 79 N 900 517. 500 Kčs 1946 serie I BHK 80 N 300 518. 50 Kčs 1950 serie A 07 BHK 85 1 150 519. 1 Kčs 1953 serie BM BHK 86 N 50 520. 25 Kčs 1953 serie BC BHK 90 a N 120 521. 10 Kčs 1960 serie E 47 BHK 94 c 1 30 522. 100 Kčs 1961 serie Z 26 BHK 98 b 3 80 523. 100 Kčs 1961 serie G 72 BHK 98 e N 150 524. 20 Kčs 1970 serie L 56 BHK 100 N 40 525. 500 Kčs 1973 serie W 23 BHK 101 N 500 526. 20 Kčs 1988 serie E 26 BHK 105 N 40 527. 100 Kčs 1989 serie A 08 BHK 106 N 100 528. ČESKÁ REP., 200 Kč 1993 serie A 01 č. 010607 2 300 529. ANGLIE, 5, 10, 50 p. vojenské 6. emise 3 ks N 30 530. ISLAND, 10 Kr. 1961 WPM 48 N 40 531. LITVA, UKRAJINA, SSSR - 2 Lit. 1993, 5 Hř. 2004, N 60 3 Rb. 1961 3 ks 532. MAĎARSKO, 1000 P. 1945 kolkovaná P 118 3 30 533. 100 Mil. P. 1946 P 124-2 30 534. 10.000 P. 1946 P 126 růžek -1 30 535. 1 mil. P. 1946 P 128 skvr. 3 30 536. NĚMECKO, nouzovky 1918-20 3 ks 1 ks poškoz. okraje N 30 537. Město Boppard, nouz. 5 mil. Mk. 1923 podlepená, razítko -2 70 538. Město Essen, nouz. 10 mil. Mk. 1923 okraje zmačkané 3 70 539. Město Hamburk, nouz. 2 mil. Mk. 1923 okraj zmačkaný -2 70 540. Region Porýní. nouz. 2 mil. Mk. 1923-1 70 541. NDR, 20 M. 1975 WPM 29 a 2 25 542. PORTUGALSKO, 100 Esc. 1985 WPM 178 d -1 70 19

543. PŘÍDNĚSTŘÍ, 1 Rb. 2007 N 20 544. RAKOUSKO, 1 K. 1922 na rubu protižid. text nep. skvr. -1 50 545. SLOVENSKO, 500 Kč 1929 přetisk BHK 44-2 500 546. 50 Kčs 1940 serie Oe BHK 50 N 450 547. 500 Ks 1941 serie 5 E d BHK 52 přelož. 2 300 548. 5000 Ks 1944 serie 5 I n neperforovaná! 1 1 800 549. 500 Ks 1941 serie 9 P i kolkovaná BHK 64 N 800 550. 1000 Ks 1940 kolkovaná BHK 65 přelož. 1 500 551. AFGHANISTÁN, 1000 Afghání 1991 WPM 61 c N 50 552. ANGOLA, 100 Esc. 1972 WPM 101 2 100 553. ČÍNA - provincie Sin kiang, bankovka na plátně, cca 1920 zahnědlé okraje, dírky -2 400 554. DOMINIKÁNSKÁ REP., 1 Peso 1988 WPM 126 N 50 555. ÍRÁN, 50 Riál b.l. (cca. 1970) WPM 85 a N 100 556. IZRAEL, 1 šekel 1978 WPM 43 N 40 557. JEMEN, 100 Riel b.l. (1993) WPM 28 N 40 558. KAJMAN. OSTROVY, 1 Doll. 2010 N 60 559. KAMBODŽA, 1000 Riel b.l. (1973) WPM 17 N 30 560. LAOS, 5 Kip b.l. (1962) WPM 9 b 1 70 561. MAURETÁNIE, 200 Oug. 2006 N 80 562. 500 Oug. 2006 N 80 563. MYANMAR (BARMA), 20 Kyat b.l. (1994) WPM 72 N 20 564. PARAGUAY, 1 Guarani b.l. (1963) WPM 193 a N 50 565. SEVER. KOREA, 200 won 2005 N 45 566. 500 won 2007 N 45 567. SEVER. VIETNAM, 1 Dong 1947 P 96-3 80 excentr., okraj zmačk. 568. SUDÁN, 200 Dinár 1998 N 50 L I T E R A T U R A, D O K U M E N T Y 569. Robert Göbl: Numismatik. Mnichov 1987 N 250 570. Jos. Smolík: Pražské groše a jejich díly. Reedice 1971 400 nepatrně použitý, obal natržen 571. Švarcenberská půjčka 1838, nevyplň. kupon N 100 572. Obálka s dopisem z r. 1903 Adresát: J. Seydler, Neznašov 200 Odesilatel: Alice Masaryková 20

Ř Á D Y, M E D A I L E, O D Z N A K Y, R Ů Z N É 573. RAKOUSKO, František II., Armádní dělový kříž na průvleč. stuze VM 2.2B nová stuha a prstenec 574. Frant. Josef I., med. Za statečnost, Ag 40 mm, Leisek VM l.5/ix.c patina 575. Medaile Za statečnost, punc. Ag 31 mm, Tautenhayn VN 1. 5/IX.D hrana, patina 576. Medaile Za statečnost, bronz 31 mm, Tautenhayn VM 1. 5/XI.A stopy koroze 21 1/1/1 3 500 1/1/2 1 500 1/1/2 1 400 1/1/2 200 577. Dtto mírně posunut opis skvrna na stuze 1/1/2 200 578. Medaile Za statečnost, zinek 31 mm, na hraně nápis WM 1.5/Xl.C 2/2/2 460 579. Tyrolská medaile 1866, Ag 31 mm VM 1.26 A nep. hr. 0/0/1 4 000 580. Válečná medaile 1873 VM 1.28 A skvr. 2/2/1 250 581. Dtto bez tečky za UNGARN, soudkovité ouško skvrna 1/1/2 350 Jiný typ č.2 582. Dtto, varianta kovu nep. skvr. 1/1/2 250 583. Dtto bez tečky za číslem 2 na rubu nep. skvr. 1/1/1 280 584. Dtto, bílý kov, stuha, stužka patina 1/1/1 380 585. SIGNUM LAUDIS, civil. stuha, 64 lístků VM 1.29.I skvrnka 1/1/1 740 586. Dtto, stuha s meči, 62 lístků VM 1.29.II menší stopy kor. 1/1/1 760 587. SIGNUM MEMORlAE 1898 VM 32 1/1/1 140 588. Dtto, zlacené VM 32 B 1/1/1 160 589. Dtto, náhradní šedý kov VN 32 C 1/1/1 140 590. Dtto civilní VM 33 nová stuha, pěkná pat. 1/1/1 150 591. Záslužná med. Za 40 let věrné služby VM 1.34.b skvrnky 1/1/1 300 592. Pamětní med. Bosna Hercegovina 1908 VM 1.41/A 1/1/1 900 593. Med. ZA 25 letou záslužnou činnost hasičskou VM 1.36 1/1/-1 260 594. Vojenský záslužný křiž III. tř. Znač. FR, válečná dekorace 1/1/2 850 VM 2-5, C 6 (?) chybí kroužek, smalt. poškoz., stužka 595. Dtto, válečná dekorace VM 2.5,D 30 drobné poškoz. smaltu 596. Záslužný kříž s korunou 1849, Kunz Vídeň, zlac. bronz VM 2-6 c 3 stužka 597. Stříbrný záslužný křiž s korunou 1849, Bachruch, Budapešť oprava smaltu (?) 1/1/2 850 1/1/1 2 200 1/1/1 1 800 598. Dtto, punc. Ag. Pův. etue J. Mayers Söhne Wien 1/1/1 2 200 599. Železný Záslužný křiž bez koruny 1916, válečná stuha 1/1/1 360 VM 2.7.E skvr. 600. Služební křiž za 25 let. Na rubu věnováni 44. regimentu infanterie VM 2.8-1869 C zlacení setřeno, stužka 1/1/1 1 800

601. Mobilizační kříž 1912/13. Zlac. bronz VM 2/13 stužka 1/-/-1 380 602. Červený křiž, II. tř., válečná. Punc. Ag VM 2-14-4 1/1/2 1 800 smalt mírně poškozen 603. Červený kříž, čestná medaile. Bronz, nová stuha, patina VM 2-14-6 chybí kroužek 604. Červený křiž, čestná medaile válečná, zlacená VM 2-14-6 nová stuha, nep. skvrna 605. Červený kříž, Ag čestná medaile válečná VM 2-14-5 oprava ouška, Chybí kroužek poškoz. smalt 1/1/1 500 1/1/1 800-1/1/1 600 606. Červený kříž, miniatura Čestné medaile na motýl. stužce 1/1/2 240 607. RAKOUSKO-UHERSKO, Služební kříž za 12 let podobné jako Marco 378. 3 ks, varianty, 1 x stužka 1 x stopy koroze 1/1/1 950 608. Služební křiž za 6 let služby. Podobný jako Marco 381 2 ks, varianty 1/-/1 600 609. Státní cena za chov koní. Ag 40 mm, punc., Tautenhayn škr. 1/1/1 400 610. RAKOUSKO - republika, pamětní medaile na 1. svět. válku 1/1/1 200 bronz., Grienauer Marco 101 a 611. USA, medaile Za. vojenské výkony. Bronz, osmihranná, stuha 612. MAĎARSKO, pamětní med. na 1. svět. válku VM 1-54-A hr. 613. RAKOUSKO-UHERSKO, Karel, medaile Za statečnost Ag 30 mm VM 1-5-XII.D 1/1/1 40 1/1/1 160 1/1/3 280 614. Dtto bronz 30 mm VM 1-5-XlI.D 1/1/1 160 615. Karel, med. Za zraněni, výrobce HMA, stuha se 3 pruhy 1/1/1 320 VM 1-43-A skvrnky 616. Dtto výrobce WA, stuha s 5 pruhy VM 1-43-A nová stuha, skvr. 617. Karel, SIGNUM LAUDIS, zlacený bronz, na stuze meče Kautsch, VM 1-29-G 618. Dtto, punc. Ag, civilní stuha, Kautsch VM 1-29-K na líci vrypy, na stuze skvrny 1/1/1 160 1/1/2 1 200-1/1/2 1 200 619. Karel, vojenský kříž znač. BSW. VM 2-18 1/1/1 160 620. Dtto znač. Winter und Adler, stužka VM 2-18 1/1/-1 180 621. Dtto, značka nečitelná, stužka VM 2-18 1/1/-1 160 622. Dtto znač. JC VM 2-18 1/1/2 180 623. Dtto znač. WA VM 2-18 skvrnky 1/1/-1 160 624. Č S R, řád sokola s meči jako VM 4-I-B oprava ouška, poškoz. smalt, stužka 625. Válečný kříž 1918 jako VM 5-1C na stuze lipová ratolest, stužka 22-1/-1/-1 3 000 1/1/1 360

626. Revoluční medaile jako VM 6 D. Tmavý lehký kov, dekret nedoraž. slovo VZHŮRU, odborně oprav. dekret 627. Dtto, světlý kov, sign. Na stuze štítek ALSACE VM 6 B stužka 628. Medaile vítězství, Španiel VM 7-A soudkovité ouško, stužka, dekret 629. BELGIE, Medaile vítězství. Stuha s hrazdičkou, stužka na aversu písmeno R hranka, skvr. 23 1/1/1 1 000 1/1/1 340 1/-1/1 700 1/1/1 320 630. Dtto bez hrazdičky a stužky, varianta ouška 1/1/2 240 631. Dtto, stužka nep. skvrny, hranka 1/1/1 240 632. Dtto sign. Paul Dubois, stužka škr. 1/1/1 350 633. ITÁLIE, Medaile vítězství, stuha, stužka 1/1/-1 400 634. ČSR, kříž V těžkých dobách neznámé provenience. Čáry na ramenech kříže, stuha cihlově červená, pruhy z Ag drátků 2/2/1 500 635. Kříž V těžkých dobách, stuha, stužka VM 8-A skvr. 1/1/1 240 636. Dtto, stuha, stužka VM 8-B 1/1/1 200 637. Dtto, jiný typ písma, stužka VM 8-B. 1/1/1 250 638. Válečný kříž 1939, stužka VM 11-B 1/1/1 320 639. Medaile Za chrabrost, stužka VM 12-B-1 1/1/1 200 640. Vojenská medaile Za zásluhy, s meči, bronz, stužka VM 13-A 1/1/-1 220 641. Medaile Čs. armády v zahraničí. Na stuze dva štítky -1/-1/1 220 (F a SSSR) VM 14-A stužka část. koroze 642. Pamětní medaile pro Čs. dobrovolce, stužka VM 63-a 1/1/1 220 643. Dtto, stužka VM 63-b 1/1/-1 220 644. Medaile příslušníků Domobrany 1938, stužka VM 64 skvr. 1/1/1 450 645. Medaile příslušníků Domobrany 1945, stužka VM 65 1/1/1 550 646. Slovenská med. Za vernosť a brannosť Na stuze i stužce 1/1/1 240 zlacený štítek VM 66-a 647. Pamětní odznak I. sboru voj. záložníků v Praze VM 72 1 700 648. Pamětní medaile I. sboru voj. záložníků v Praze 1959 1/1/1 3 000 VM 73 nová stuha 649. Národná garda, bronz. medaile Za verné služby, stužka VM 76-b skvr. 1/1/1 360 650. Křiž NSG Za věrné služby 1938 signovaný. Miniatura na 1/1/1 320 jehle VM 77-a 651. Pamětní medaile 3. střeleckého pluku, stužka VM 85 1/1/1 450 652. Pamětní medaile 5. střeleckého pluku, stužka VM 87 1/1/1 650 653. Pamětní med. 10. střeleckého pluku 1917-1947 VM 92 1/1/1 800 plus odznak na jehle skvr.

654. Pamětní med. 11. střeleckého pluku 1918-1948 Písek VM 93 skvr. 655. Pamětní med. 35. pěšího pluku Foligno 1918-48 plus odznak na jehle VM 110 nep. skvr. 656. Pamětní med. 39. výzvěd. pluku 1918-48 VM 111 skvrnky 657. Pamětní med. Čs. dobrovolců v Itálii 1918-48 VM 113 stužka, dekret, etue 1/1/1 1 200 1/1/1 2 600 1/1/-1 1 200 1/1/1 400 658. FIDAC, pamětní med., 1. typ, bez ltp. VM 123 0/0/1 150 659. FIDAC, pamětní med., 3. typ (Pichl), datovaná skvr. 1/1/1 150 660. Dtto, 4. typ s letopočtem. Kulovité ouško, stužka 1/1/1 170 661. Čsl. dělostřelci na Rusi 1917-47, pam. medaile VM 97 1/1/1 1 700 662. Odznak partyzán. brigády M. J. Husi VM 141 1 420 663. Diplom. odznak Karla IV. Důstoj. stupeň bez mečík. závěsu, 1/-/1 2 800 stužka s meči, odznak na jehle VM 159-III 664. Národní garda, Ag med. Karla IV. Za věrnost a branné zásluhy VM 161-b skvrnky 1/1/1 450 665. Za budování brannosti, zlac. odznak Karla lv. VM 162 1/1/1 450 skvr. 666. Dtto, stříbrný odznak 1 450 667. Dtto, bronzový odznak skvr. 1 450 668. 1. revoluční pluk NSG 1945 Praha. Pamětní medaile bez 1/1/2 320 štítku na stuze VM 163 669. Čsl. obec dobrovol., pamětní kříž 1939-45, stužka VM 167 1/1/1 200 670. Národní revol. armáda Brno. Pamětní medaile a miniatura 1/-/1 240 na jehle VM. 182 671. OV ČSPB Šumperk. Medaile Za obranu, bronz VM 183 1/1/1 240 672. Odboj. skupina Masarykovy Lány, pam. medaile, bronz 1/1/1 1 700 na stuze páska s nápisem VM 192 a R 673. Revoluční nár. výbor Tábor 1945, pamět. medaile, bronz diplom VM 198 nep. skvr. 674. Pam. křiž SOPVP. VM 212 b + 2 typy d, na jehle s. stužkou a knofl., stužka, etue 675. Svaz protifašist. bojovníků, kříž Za věrnost (1960) stužka VM 213 676. Obrana národa, pam. medaile bez štítku ON, stužka VM 240 skvr. 677. ČSSR, med. Za zásluhy o výstavbu, punc. Ag, č. 4885 stužka, etue VK 33-2 678. Med. Za vynikající práci, bronz, č. 29.716 VM 34-2 etue poškozena 1/1/1 800 1/1/1 300 1/1/1 200 1/1/1 160 1/1/1 300 1/1/1 200 679. Dtto, č. 28.329. Lak. (?), stužka, etue skvrny -1/-1/1 250 24

680. Med. Za pracovní věrnost, punc, Ag, ZUKOV VM 47-1 náhradní etue, skvr. 25 1/1/1 350 681. Dtto, stužka, etue VM 47-2 1/1/1 260 682. Početní peníz blíže neurč. s německým textem. Cu 25 mm 2/-2 250 683. Papež Jan VI. (705-707), jednostr. litá med., 17. stol. 2 500 bronz 35 mm R 684. Štěpán VI. (885-891), jednostr. litá med., 17. stol. bronz 36 mm R -1 500 685. Lev X. (1513-21),litá med., 17. stol. Tmavý kov 40 mm R -1/2 500 686. Pavel IV. (1555-59), litá med., 17. stol. 2/2 500 Bronz 30 mm R dírka 687. Lev XII. (l823-29), jubil. rok 1826. Německý text, mosaz 39 mm m. o. 688. ČSR, med. Jsem ražen z českého kovu, Španiel 1928 Ag 34 mm hrana 2/-1 300 0/0 1 500 689. Čs. amatérský plavecký svaz, med. 1928, bronz 35 mm škr. 1/- 300 690. ČESKÁ REP., Síly Územní obrany GŠ 1997-2002, P. Horák 0/0 50 mosaz 80 mm, certifikát 691. Č. Budějovice, Obchod. a průmysl. komora, záslužná med. Chv. 68 Ag 900/1000, 44 mm hranky, dvě ťuknutí v ploše 692. Č. Budějovice, 50 let pobočky ČNS 2002, P. Soušek bronz 40 mm, náklad 50 ks skvr. 693. Králíky, župní výstava 1936. Postř. bronz 53 mm vryp na rubu, hranka 694. Protivín, švarcenb. pivovar, známka na 1 l piva Lik. 122 mosaz 26 mm 695. Příbram, med. Historie příbram. hornictví, J. Chvalník Cu 60 mm, b. l., náklad 90 ks. Informační leták 696. Tábor, pob. ČNS, Cu med. 35 mm k 80. aukci 2017. Certifikát 697. Trhové Sviny, med. 500 let městem 1938, A. Peter. Ag 33 mm 698. NĚMECKO - Sasko, med. na drahotu 1923, Hörnlein. Bronz 38 mm 699. SASKO- Hildburghausen, porcelánka Limbach, kov. známka Cu 17 mm b.l. (1788) 700. NĚMECKO, Staveb. a hospodář. komora Oberdonau, med. za 25 let spolupráce. Na R. věnování a ltp. 1944. Bronz 42 mm, Plany 701. FRANCIE, miniaturní portrétní medaile z let 1820-22 R 4 ks Cu, 1 ks Ag 702. Francie, záslužná med. b. l., Morlon. Bílý kov 40 mm kapsle, skvr. 1/1 800 1/1 500 1/1 200-1/-1 160 1/1 500 1/1 100 1/1 300 1/1 400 1 100 1/2 200 0 až 1 1 000 1/1 100

703. UHRY, med. na dokončeni železnice 1897. Stavěl J. Horský numismatik. Postříbř. bronz 29 mm R skvr. 0/0 500 704. CHILE, mezinár. výstava v Santiagu 1875. Cu 30mm 1/1 150 705. Č. Budějovice, Deutsche Liedertafel 1856, postříbř. odznak 1 3 000 se stuhou, znač. LINDNER MUNCHEN R 706. ČSR, odznak Intendant. učiliště č. 2112 B 18-1 1 200 707. Letecké učiliště, odznak č. 957 B 19 1 700 708. Letecké tech. učiliště, odznak č. 1500 B 20 1 700 709. Vojenské učiliště pohraniční a vnitřní stráže J. Fučíka, 1 1 100 odznak č. 645 B 29 710. Odznak Vzorný spojař č. 01586, ZUKOV 1 500 711. Odznak Vzorný chemik č. 05550 nepatrně poškoz. smalt B 3 1 1 200 712. Odznak Vzorný kulometník č. 16.336 B 5 1 500 713. Odznak Vzorný průzkumník č. 12038 B 8 1 1 400 714. Odznak Vzorný tech. pracovník č.01470 B 13 1 500 715. Odznak Vzorný odstřelovač č. 00642 B 14 1 2 400 716. Odznak Vzorný ženista č. 10262 B 20 1 400 717. Kov. známky, jetony, medaile (1 ks). Obecné kovy, 1 až 2 100 19.-20. stol. 9 ks 718. Sada medailí českých zemských patronů. Punc. Ag 925/1000 40 mm 10 ks v dřev. kazetě + CD. Rok vydáni 2000. proof 4 800 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Děkujeme srdečně všem našim sponzorům a dodavatelům materiálu do této aukce. Dodavatelům, jejichž materiál bude vydražen za 200 000 Kč a více, nebude účtován poplatek ve výši 5 %. Těšíme se na další spolupráci. 26

Docílené ceny na aukci ČNS pob. České Budějovice 2017 Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena 1 3 400 39 0 77 0 115 0 153 160 2 5 000 40 420 78 0 116 0 154 340 3 1 400 41 600 79 0 117 200 155 320 4 0 42 0 80 0 118 420 156 400 5 0 43 0 81 0 119 0 157 200 6 1 000 44 0 82 300 120 650 158 360 7 0 45 320 83 300 121 600 159 400 8 0 46 0 84 500 122 1 200 160 340 9 0 47 0 85 400 123 90 161 0 10 500 48 200 86 0 124 110 162 130 11 0 49 1 100 87 0 125 90 163 3 500 12 0 50 0 88 0 126 110 164 700 13 750 51 0 89 240 127 90 165 220 14 280 52 0 90 0 128 110 166 260 15 240 53 1 000 91 0 129 130 167 280 16 0 54 0 92 150 130 90 168 550 17 160 55 0 93 0 131 120 169 500 18 0 56 0 94 1 200 132 500 170 340 19 0 57 600 95 1 600 133 8 000 171 1 200 20 0 58 0 96 0 134 0 172 240 21 0 59 0 97 500 135 5 000 173 320 22 1 100 60 0 98 0 136 1 800 174 200 23 0 61 700 99 700 137 0 175 230 24 280 62 0 100 0 138 380 176 240 25 0 63 0 101 0 139 400 177 280 26 0 64 0 102 800 140 300 178 0 27 1 600 65 0 103 0 141 500 179 3 400 28 0 66 0 104 280 142 0 180 130 29 0 67 0 105 220 143 240 181 0 30 0 68 0 106 280 144 500 182 0 31 0 69 0 107 170 145 260 183 280 32 0 70 0 108 0 146 340 184 0 33 0 71 0 109 0 147 650 185 2 400 34 1 900 72 420 110 0 148 0 186 280 35 0 73 0 111 100 149 360 187 200 36 300 74 140 112 500 150 360 188 220 37 0 75 800 113 0 151 500 189 320 38 0 76 800 114 0 152 800 190 300 27

Docílené ceny na aukci ČNS pob. České Budějovice 2017 Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena 191 300 229 1 100 267 440 305 650 343 110 192 550 230 0 268 0 306 1 000 344 0 193 340 231 260 269 300 307 40 345 0 194 420 232 360 270 200 308 120 346 0 195 280 233 0 271 0 309 0 347 0 196 280 234 50 272 240 310 0 348 240 197 320 235 160 273 120 311 0 349 360 198 220 236 42 274 0 312 240 350 280 199 0 237 130 275 0 313 0 351 0 200 280 238 260 276 0 314 140 352 260 201 360 239 240 277 550 315 0 353 280 202 240 240 180 278 500 316 0 354 240 203 340 241 220 279 220 317 140 355 240 204 300 242 150 280 100 318 0 356 240 205 380 243 240 281 0 319 0 357 0 206 360 244 0 282 220 320 0 358 240 207 550 245 0 283 240 321 0 359 260 208 260 246 180 284 140 322 0 360 0 209 2 000 247 170 285 120 323 0 361 160 210 340 248 60 286 0 324 300 362 0 211 200 249 320 287 150 325 260 363 800 212 200 250 320 288 30 326 180 364 800 213 480 251 320 289 200 327 0 365 750 214 460 252 360 290 340 328 300 366 90 215 1 400 253 200 291 300 329 0 367 90 216 460 254 750 292 300 330 0 368 0 217 460 255 0 293 250 331 300 369 90 218 460 256 0 294 0 332 300 370 90 219 480 257 0 295 300 333 0 371 120 220 550 258 80 296 190 334 120 372 130 221 2 000 259 2 400 297 70 335 0 373 360 222 0 260 120 298 0 336 100 374 300 223 120 261 120 299 0 337 0 375 0 224 70 262 170 300 0 338 100 376 0 225 0 263 2 200 301 0 339 0 377 0 226 30 264 300 302 0 340 0 378 240 227 30 265 280 303 0 341 30 379 190 228 30 266 0 304 0 342 55 380 0 28

Docílené ceny na aukci ČNS pob. České Budějovice 2017 Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena 381 0 419 500 457 180 495 0 533 280 382 240 420 0 458 700 496 120 534 220 383 100 421 20 459 190 497 0 535 600 384 0 422 40 460 160 498 80 536 220 385 400 423 42 461 75 499 100 537 750 386 380 424 26 462 240 500 160 538 260 387 200 425 300 463 320 501 800 539 300 388 0 426 0 464 320 502 0 540 480 389 260 427 30 465 380 503 130 541 380 390 240 428 1 900 466 0 504 100 542 360 391 320 429 0 467 260 505 300 543 1 400 392 40 430 280 468 0 506 20 544 600 393 130 431 20 469 1 200 507 0 545 280 394 0 432 42 470 0 508 50 546 280 395 0 433 30 471 50 509 0 547 0 396 280 434 30 472 80 510 0 548 300 397 420 435 1 300 473 160 511 0 549 300 398 220 436 160 474 120 512 250 550 0 399 44 437 750 475 100 513 15 551 650 400 55 438 420 476 0 514 0 552 600 401 46 439 600 477 0 515 30 553 2 600 402 46 440 260 478 50 516 120 554 850 403 60 441 320 479 460 517 70 555 650 404 60 442 600 480 50 518 0 556 500 405 120 443 380 481 75 519 25 557 260 406 85 444 220 482 0 520 35 558 0 407 65 445 150 483 130 521 65 559 320 408 70 446 600 484 60 522 30 560 160 409 65 447 110 485 0 523 0 561 10 000 410 75 448 240 486 0 524 150 562 0 411 95 449 260 487 0 525 300 563 0 412 60 450 0 488 50 526 0 564 340 413 60 451 1 200 489 0 527 150 565 2 000 414 70 452 80 490 65 528 480 566 0 415 42 453 130 491 50 529 900 567 350 416 42 454 100 492 0 530 600 568 350 417 50 455 260 493 30 531 400 569 380 418 30 456 150 494 0 532 240 570 1 600 29

Docílené ceny na aukci ČNS pob. České Budějovice 2017 Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena Pol. Cena 571 1 400 582 80 593 0 604 0 615 50 572 100 583 0 594 650 605 110 616 0 573 120 584 0 595 500 606 140 617 0 574 650 585 0 596 70 607 0 618 0 575 1 600 586 2 400 597 100 608 0 619 600 576 0 587 9 000 598 200 609 2 000 620 190 577 0 588 1 000 599 550 610 700 621 0 578 90 589 440 600 600 611 0 622 0 579 0 590 120 601 500 612 220 580 0 591 80 602 80 613 250 581 0 592 0 603 140 614 300 30

Jiří Vandas Obchod s mincemi Školská 34 Otevřeno Praha 1 Po - Pá 10-18 tel.:222313285 So 10-14 www.mince.cz info@mince.cz Nákup - prodej Velká nabídka domácích a zahraničních mincí, papírových platidel a medailí Odborná literatura a pomůcky pro sběratele Zlaté mince Výkup za hotové Komisní prodej 31