AN.aukce. I. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava 15.6.2016. Korespondenční

ČNS, pobočka v Hradci Králové aukce

2. Habsburkové. Rudolf II. ( ). Dukát 1592 Praha - Ercker (3,63 g). MKČ-298

Docílené ceny 134. aukce pobočky ČNS v Hradci Králové ze dne / ,- 2. Dukát dr. vada mat.

BRNO BRNO DRAŽBA

AN.aukce II. aukce - numismatika. AN.aukce. II. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční s možností e-limitování na

BRNO BRNO DRAŽBA

MINCE ZLATÉ ČSR AFRIKA JIŽNÍ

56. DRAŽBA BRNO BRNO

BRNO BRNO DRAŽBA

BRNO BRNO DRAŽBA

20. Antiochos VIII. (125-96), bronz 20 mm. Hlava - orel pat. 2/ Východní Keltové, bronz 20 mm. Hlava - trojzubec

AN.aukce. III. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava Korespondenční s možností e-limitování na

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO BRNO 60. DRAŽBA Sazba: Miloslav Vymazal Tisk: Europrinty, spol. s r.o.

ČESKA NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST, pobočka v NYMBURCE-PODĚBRADECH

ORLÍ 20, BRNO

BRNO BRNO DRAŽBA

ORLÍ 20, BRNO

ČNS, pobočka v Hradci Králové, výsledková listina 129. aukce ze dne

BRNO BRNO DRAŽBA

& H. D. R A U C H, W I E N #3/0 p

ORLÍ 20, BRNO

DUKÁT spol. s r. o. Orlí BRNO. pořádá DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. Program

zdobeném zlatém medailonu se závěsem 14 karátů, celková váha 7,12g

ORLÍ 20, BRNO

BRNO BRNO DRAŽBA

7. Aukce. Mince Rakouska - Uherska. Internetovo - korespondenční aukce

AN.aukce. IX. aukce - NUMISMATIKA. Jihlava s možností e-limitování na

BRNO BRNO DRAŽBA

ORLÍ 20, BRNO

Jižní Afrika, Jiří V ½ Sovereign 1925 SA, Pretoria, 3.994g, KM.20 0/0 3200

BRNO BRNO DRAŽBA

& H. D. R A U C H, W I E N BRNO

ORLÍ 20, BRNO

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST

24 Napoleon III. jako president II. republiky 20 francs 1852 A KM-774 zbytky

DUKÁT spol. s r. o. Orlí BRNO. pořádá DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek

1-/ Paulsen 114ff. "R" 0/ Au 0,987 punc 27mm 12,01g raženo pouze 1058 ks "R" PROOF mm 3,51g

65. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu :00 hod.

Hromadný mincovní nález z Roztok u Jilemnice

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové ( ) Olomouc Karel II. Liechtenstein ( )

12 Zlatý dukát České republiky Autor: J. Truhlíková-Spěváková. 13 Zlatý dukát České republiky Autor: J. Truhlíková-Spěváková.

DUKÁT spol. s r. o. Orlí BRNO. pořádá DRAŽBU. mincí, medailí, bankovek. BÍLÝ DŮM, Žerotínovo nám. 6, BRNO.

ZLATO x 1 Keltové - Bójové stol. př. Kr. 1/24 statéru typ Athena-Alkis 0,35g 1/1 3000

ORLÍ 20, BRNO

70. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu Sobota :00 hod.

61. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu

ZLATO x 1 Keltové - Bójové na Moravě II. stol. př. Kr. 1/8 statéru abstraktní 1/1 6000

Ivan Chládek & H. D. Rauch, Wien BRNO DRAŽBA 85. DRAŽBA. mince medaile bankovky

1. František Josef I., dukát 1914 Vídeň nep. skvrnka 0/

C-1761/1 Au ks 1,70 g Prsten, briliant cca 0,2 ct. liška. C-1761/3 Au ks 5,75 g Prsten, briliant cca 0,68 ct. labuť

63. AUKCE Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu

67. AUKCE. Limitní Mincí, medailí a ostatního numismatického materiálu :00 hod.

JEDNOOBOROVÁ HISTORIE

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA PODMÍNKY. neomezené anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní stříbrné 200 Kč mince k 750. výročí založení Českých Budějovic

ORLÍ 20, BRNO telefon (fax):

Numismatika. Metodický pokyn. dru17_numismatika

AN.aukce I. aukce - NUMISMATIKA Jihlava 15.6.2016 Korespondenční Jihlava 2016

D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A AN.aukce, zastoupená Radkem Nápravníkem, Hosov 165 586 01 Jihlava, IČO: 46173200, (dále jen dražebník), vyhlašuje konání dobrovolné, společné dražby movitých věcí, která se uskuteční ve znění zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách (dále jen zákon), v Jihlavě ve středu 15. června 2016. I. Popisy jednotlivých movitých věcí, které jsou předmětem dražby, označení stavu jejich zachovalosti a stanovení nejnižších podání, která jsou zároveň cenami odhadními, jsou uvedeny v dražebním seznamu. II. Prohlídku movitých věcí předaných do dražby lze uskutečnit po předchozím dohovoru: v Jihlavě ve dnech 6. - 13. 6. 2016. Při prohlídce věcí jsou účastníci prohlídky povinni dbát pokynů dražebníka nebo jím určených osob III. Stanovení příhozů: Vyvolávací cena Kč Příhoz Kč do 200 10 od 201 do 500 20 od 501 do 1.000 50 od 1.001 do 2.000 100 od 2.001 do 5.000 200 od 5.001 do 20.000 500 od 20.001 do 50 000 1.000 IV. Vydražitelům, kteří vydraží movité věci zasláním limitů (dále jen limitenti), budou vydražené věci zaslány na dobírku poštou do vlastních rukou s doručenkou. K ceně dosažené vydražením bude připočítána 15 % odměna pro dražebníka a poštovné ve výši 80 Kč,-. Poštovné a balné neúčtujeme při zasílání limitů do tuzemska při vydražené ceně vyšší než 20.000,- Kč Dražebník není plátcem DPH. Zahraniční účastníci dražby jsou při požadavku zaslání vydraženého materiálu povinni opatřit si osvědčení podle zákona č. 71/1994 Sb. o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty. Organizace pověřené vydáváním osvědčení - např. Národní muzeum Praha, Moravské muzeum Brno atd. DRAŽEBNÍ ŘÁD Před zasláním limitů prostudujte Dražební řád na internet. stránkách www.an-aukce.cz

Pokyny pro limitování na korespondenční aukci Katalog aukce je vystaven na www.an-aukce.cz a www.numismatika.cz. Limit lze poslat poštou na uvedenou adresu Radek Nápravník Hosov 165 586 01 JIHLAVA nebo elektronicky na adresu napravnik.r@email.cz. Uzávěrka podaných limitů je 15. června 2016 do 24.00 hod. Úspěšné mohou být pouze takové limity, které aktuální cenu překonají alespoň o jeden příhoz. Obsah: Mince Položky Řím císařství.................. 1-39 Denárové a grošové období Evropa... 40-47 Čechy...................... 48-194 Církevní ražby................ 195-213 Rakouské ražby................ 214-238 Tolarová Evropa............... 239-273 František Josef I............... 274-320 Československo a Slovenské....... 321-436 Německo................... 437-535 Evropa..................... 536-662 Asie...................... 663-686 Austrálie a Oceánie............. 687-691 Amerika.................... 692-722 Konvoluty.................. 723-727 Literatura.................. 728-734 Použitá literatura: AAH Sverige Mynt 1521-1977 C Cach: Nejstarší české mince I.-IV.díl, Praha 1970-82 Cast. Castelin, K.:Česká drobná mince doby předhusitské a husitské 1300 1471, Praha 1953 Her Herinek: Österreichische Münzprägungen Höl. Höllhuber, U.: Die Fünfzehner Kaiser Leopolds I., Salzburg 1998 Hus Huszar: Münzkatalog Ungarn KM Standart catalog of world coins Kr. Krug, G.: Die meissnisch-sachsische Groschen 1338-1500, Berlin 1974 MKČ. Halačka: Mince zemí koruny české Nech Nechanický, Z.: Mincovnictví Leopolda I. 1657-1705, Hradec Králové 1991. Pinta Pražské groše Karla IV Rad Radoměrský: Nález mincí z 15.stol.v Králově Dvoře u Berouna, ČNS Praha 1976 RIC - Mattingly, Sydenhamm, Kent: The Roman Imperial Coinage, London 1923-1988 Sa Saurma-Jeltsch H.: Die Saurmasche Münzsammlung deutscher,schweizerischer und polnischer Gepräge, Berlin 1892

Sm Smolík, J.: Pražské groše a jejich díly 1300-1547, Praha 1971 ŠM Šmerda: Denáry české a moravské SV Suchomel, D.,Videman, J.: Mincovnictví olomouckých Vogelhuber Taler und Schautaler des Erzhauses Habsburg Zkratky RL ražební lesk pr.,prask. Prasklý škr škrábance 0 perf zachovalost Ú.,úh. Úhoz vl. vlasový 1 krásný hr., hry hrana, hrany ned. nedoražený 2 pěkně zachovalý just. justýrovaný nastř. nastřižený 3 zachovalý m.o. měl ouško okr. okraj Proof lešt.razidla o. ouško kor. koroze BJ bankovní jak. m.d. měl dírku stř. střížek - + mezistupeně kval. d.,dír. dírka okráj.okrájený -R- méně se vyskytuj. n.,nep. nepatrný zc. zcela -RR- vzácný m. malý Cu Měď b.zn. bez značky dr. drobně Ag Stříbrný b.l. bez letopočtu vyl. vylomený Au Zlatý av. avers skvr. skvrna Fe Železný rv. revers s.,sil. silně var. varianta sign. signovaný sl. slabě st. stopa,stuha

číslo popis stav cena ŘÍM císařství 1 Hadrianus 117-138 AR Denár - R: stojící Pietas " P.M.TR.P.COS.II.VOT.PVB" R.I.C. 47.3,5g, ražba Řím 118, patina -1/2 750 1 2 2 3 AR Denár - R: stojící císař " VOTA PVBLICA" R.I.C. 290.3,2g, ražba Řím 134-8, patina Antoninus Pius 138-161 AR Denár - ražba za vlady Hadriana, Av: IMP.T.AEL.CAES.HAD.ANTONINVS, R: stojící Minerva " AVG.PIVS.P.M.TR.P.COS.DS.II" R.I.C. 9.3,0g, ražba Řím 138-9, dr skvrnky, patina 2/2 460 1/1 800 3 4 Faustina starší, manž Antonina Pia AR Denár - posmrtně, DIVA FAVSTINA R: stojící Juno " AETERNITAS" R.I.C. 344a.3,5g, ražba Řím, patina 2/2 600 4 5 Lucilla, manž Lucia Vera AR Denár - R: sedící Concordia " CONCORDIA" R.I.C. 758.3,3g, ražba Řím, patina 2/2 750 5 6 Septimius Severus 193-211 AR Denár - R: stojící Annona " ANNONAE AVGG" R.I.C. 107.3,2g, ražba Řím 197-8, patina 1/-1 700 6 7 7 AR Denár - R: Viktorie v chůzi " VIC.AVGG.COS.II.P.P." R.I.C.499.2,7g, ražba Řím 195, patina 1/-1 700

8 Julia Domna, manž Septima Severa AR Denár - R: stojící Venuše " VENVS VICTRIX" R.I.C. 581.3,2g, ražba Řím 196-211, patina +1/+1 750 8 9 9 10 Caracalla 198-217 AR Denár - R: stojící Herkules " P.M.TR.P.XVI.COS.IIII.P.P." R.I.C. 206a.3,2g, ražba Řím 213, patina Elagabalus 218-222 AR Denár - R: stojící Fides " FIDES MILITVM." R.I.C. 73.2,6g, ražba Řím 219-220, oválný střížek, patina 1/1 700-1/-1 750 10 11 Alexander Severus 222-235 AR Denár - R: stojící Aequitas " AEQUITAS AVG" R.I.C. 127.2,7g, ražba Řím 222-228, nedoraž, patina 1/1 650 11 12 12 13 AR Denár - R: sedící Concordia " CONCORDIA" R.I.C. 275.2,6g, ražba Antiochia, neprav okr, mírně naprasklý ražbou, patina AR Denár - R: stojící Mars " MARTI PACIFERO" R.I.C. 160c.2,8g, ražba Řím 222-228, neprav tvar střížku, patina +1/+1 700 +1/+1 700 13 14 14 15 16 AR Denár - R: běžící Pax " PAX AVG" R.I.C. 168.2,4g, ražba Řím 222-228, nedoraž, patina Julia Mamaea, matka Alex. Severa AR Denár - R: stojící Juno s pávem " IVNO CONSERVATRIX" R.I.C. 343.2,4g, ražba Řím, patina AR Denár - R: stojící Vesta " VESTA" R.I.C. 360.3,0g, ražba Řím, patina 1/-1 600-1/-1 550 +1/1 700 15 16 17 Gordianus III. 238-244 AE Sestercius - R: sedící Fortuna "FORTVNA REDVX S.C", R.I.C 331a 14,8g, 2/-2 340 17

18 AR Antoninianus - R: stojící Jupiter, "IOVI STATORI", R.I.C 84 3,8g, naprasklý 1/1 400 18 19 19 20 21 AR Antoninianus - R: sedící Fortuna, "FORTVNA REDVX", R.I.C 144 4,5g, sbírkový kus AR Antoninianus - R: stojící Laetitia, "LAETITIA AVG.N", R.I.C 221 3,1g, AR Antoninianus - R: stojící Securitas, "SECVRIT PERP", R.I.C 151 3,7g, Chaurova zn v Rev 0/0 500 1/-1 400 0/0 500 21 22 23 Philippus I. 244-249 AR Antoninianus - R: stojící Annona, "ANNONA AVGG", R.I.C 28 3,1g, ražba 244, naprasklý Otacilia Severa AR Antoninianus - R: sedící Concordia, "CONCORDIA AVGG", R.I.C 119 3,0g, ražba 246-248 -1/-1 360 0/1 550 23 24 25 26 27 28 29 30 Gallienus 253-268 Billon Antoninianus - R: "ABVDANTIA AVG" v poli "B", R.I.C 157, 2,6g, ražba Řím 265, nedoraž Billon Antoninianus - R: "AETERNITAS AVG" v poli hvězda, R.I.C 629, 3,6g, ražba Milano Billon Antoninianus - R: "FORTVNA RED" v poli "S", R.I.C S572, 2,9g, mrně nedoraž Aurelianus Lucius Domitius 270-275 AE Antoninianus - R: Aurelianus vpravo se žezlem přijímá od Jupitera glob, "IOVI CONSER", R.I.C 225 3,4g, minc.p * - Siscia,pěkná patina, AE Antoninianus - R: Aurelianus vpravo s kopím přijímá od ženy věnec, "RESTITVT ORBIS", R.I.C 399 4,5g, pěkná patina, AE Antoninianus - R: Fortuna sedící na kole, "FORTVNA ORBIS", R.I.C 128 4,3g, minc.t - Řím,pěkná patina, AE Antoninianus - R: Svornost vojska, "CONCORDIA MILITVM",...3,8g, minc.a - Řím, pod čarou X X I, pěkná patina, téměř 1/1 220 1/1 260 1/1 220 0/1 360 1/1 280 1/-1 220 0/0 360

31 32 33 Probus 276-282 AE Antoninianus - R: stojící Laetitia s věncem a kotvou, "LAETITIA FVND" AE Antoninianus - R:Císař vpravo s orlem a kopím dostává glob od Jupitera, RIC V/II 905, "CLEMENTIA TEMP", minc.zn XXIP, ražba Cyzicus, patina AE Antoninianus - R: stojící Sol na quatrize (čtyřspřeží) R.I.C. 911, "SOLI INVICTO", zbytky postříbření, ražba Cyzicus, patina 1/-1 200 1/-1 200 1/-1 200 34 35 36 Diocletianus Caius Valerius 284-305 AE Antoninianus - R: Svornost vojska, "CONCORDIA MILITVM", 2,6g, minc.he - Heraclea, pěkná patina, Claudius II. Gothicus 268-270 AE Antoninianus - R: stojící Aequitas " AEQUITAS AVG", ražba Antiochia 268-9, Aurelianus 270-275 AE Antoninian - R: stojící Aurelian proti stijící ženě s věncem " RESTITVT ORBIS", ražba Siscia 274-5, Maximianus 293-311 -1/1 260-1/1 200-1/1 200 37 AE 1/4 Follis - R: "GENIO POPVLI ROMANI", ražba Siscia 305-6 1/1 200 Licinius I. Valerius Licinianus 308-325 38 AE Follis - R: "IOVI CONSERVATORI AVGG", ražba Thessaloniki 1/-1 200 Konvolut 39 Konvolut nazařazených řím. drob. ražeb 5 ks 2-3 220

Denárové a grošové období Evropa Polsko Alexander I. Jagell. 1501-06 40 1/2 Groš bez let, Krakow - Szydlowiecki, 0,4 a 0,5g, 2ks 2-2 100 Rakousko Přemysl Otakar II.1251-78 41 Fenik bez let - pták, Lusch 77, 0,9g, nep nedor 1 140 42 Fenik bez let - pták, Lusch 77, 0,8g, nep nedor 1 140 Albrecht I. 1282-1308 43 Fenik bez let - panter, Lusch 101, 0,8g, nep nedor 1 180 43 arciv Zikmund 1439-96 (Tyrolsko) 44 Krejcar bez let - Hall, Sa 819 0,9g, nedoraž, 2/2 160 Něm. státy Bavorsko Albert III. 1438-60 45 Fenik bez let - Rad VIII/27a, 0,4g, Rev: mírně nedoražen 0/0 120 Regensburg Jindřich III. 1253-90 46 Fenik bez let - Lev nad hradbami, 0,9g, patina 0 280 47 46 Sasko - Míšeň Fridrich II.1428-64 Groš bez let (1457-62) - Lipsko, Krug 891/15, Rad 13, 2,5g, mělká ražba, naprask, patina 1/1 460 47 Čechy Karel IV. 1346-78 48 Pražský groš bez let - Pinta III.a/1,,,3,2g, nedoražen, nep napras 2/2 340 49 Pražský groš bez let - Pinta III.a/1,,,3,3g, nedoražen, 2/2 340 50 Pražský groš bez let - Pinta IV.b/1,,,3,6g, nedoražen, 2/2 340 51 Pražský groš bez let - Pinta IV.c/1,,,3,6g, nedoražen, 2/2 340

52 53 54 Pražský groš bez let - Pinta IV.,,,3,6g,excentric ražba, nedoražen, Pražský groš bez let - Pinta V.a2,,,3,6g, excentric ražba, nedoražen, Pražský groš bez let - Pinta V.a2,,,3,0g, excentric ražba, nedoražen, 2/2 340 2/2 340 3/3 200 Václav IV. 1378-1419 55 Pražský groš bez let - Sm 1,,,2,7g, nedoražen, 2/2 340 56 Pražský groš bez let - Sm 1,,,3,0g, nedoražen, -2/-2 240 57 Pražský groš bez let - Sm 4,,,1,6g, excentric ražba, nedoražen, okraj -2/-2 200 Ludvík I. Jagell 1516-26 58 Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/1, patina 1 80 59 Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/1, patina 1 80 60 Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm neuvádí (jako č.9, ale pouze dvě tečky), otevřené "D", nedoraž střed, patina 1 80 61 Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/10, patina 1 80 Ferdinand I 1526-64 62 Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/11, mírně nedoraž, tm patina 1 80 63 Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/12, mírně nedoraž 1 80 64 Bílý peníz jednostranný, bez let - Sm/12, patina 1 80 65 Rudolf II. 1576-1612 Malý groš 1580, Praha - Gebhart, MKČ 335, 0,7g, nedoražen, napraskl ražbou, patina -1/-1 400 65 66 Malý groš 1582, České Budějovice - Schonfeld, MKČ 451, 0,9g, nedoražen, patina -1/-1 800 66 67 Malý groš 1587, Jáchymov - Hofmann, MKČ 406, 0,9g, nedoražený střed, patina -1/-1 500 67 68 69 70 Malý groš 1597, Praha - Erckerová, MKČ 348, 0,7g, nedoražen, patina Ferdinand II. 1619-1637 3.krejcar 1624, Praha - Suttner, MKČ 759, střížek RL, mírně nedoražen střed, téměř 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 883, v Av: zn "B" v kroužku, v Rev: CW za letop. 2/2 260 1/1 320 2/-1 180

71 72 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ neuvádí, v Av: FERDI.II.D.GR zn min CW I.S.A.G.H.B.REX tečka, v Rev: ARCHID..A.D. 3 v kroužku B.V.M.M.1624, nepatr.vylom. 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 884, v Av: FERDI.II.D.GR. CW. I.S.A.G.H.B.REX tečka., v Rev: ARCHID..A.D. 3 v kroužku B.V.MA.M.1624, mělká ražba 1/-1 200 1/1 320 73 74 75 72 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 884, v Av: FERDI.II.D.G. CW. RI.S.A.G.H.B.R(velké)EX tečka., v Rev: ARCH.D..A.D.B 3 v kroužku V.R.M.A.M.624, mělká ražba 3.krejcar 1624, Brno - Wonsiedler, MKČ 886, v Av: FERDI.II.D.GR B v perlič závorce I.S.A.G.H.B.REX květ., v Rev: ARCHI.D..A.D.BV 3 v kroužku G.O.TY.16Z4 CW, chyboražba G místo C, mělká ražba 3.krejcar 1624, Brno - Zwirner, MKČ neuvádí, Av: zn minc Z v kroužku, v Rev: ARCHI.D..A.D.BV 3 v kroužku G.O.TY.624, chyboražba G místo C, mělká ražba -1/2 200-1/-1 320-1/-1 360 75 76 76 3.krejcar 1625, Brno - Wonsiedler, MKČ 884, v Av: FERDI.II.D.G. CW.R.I.S.A.G.H.B.R. ozdoba., v Rev: ARCHID..A.D. 3 v kroužku B.MA.M.1625., střížek s leskem, mělká ražba 1/1 340 77 3.krejcar 1625, Praha - Hubmer, MKČ 759, Chyboražba v Av: chybí tečka mezi REX a FERDI a současně tečka mezi FER.DI, -1/-1 280 nedoražen střed, 78 3.krejcar 1626, Kutná Hora - Holzl, MKČ 809, v Av: nad hlavou místo květu tečka, nedoražen střed -1/2 180 79 3.krejcar 1626, Praha - Hubmer, MKČ 759, mělká ražba -1/-1 260 80 3.krejcar 1627, Praha - Hubmer, MKČ 760, v Av: nad hlavou místo tečky dvojtečka, minc zn v závorce, střížek RL, mělká ražba 1/1 340 81 82 80 3.krejcar 1627, Praha - Hubmer, MKČ 760, v Rev: var tečky po obou stranách koruny, mělká ražba 3.krejcar 1627, Jáchymov - Steinmuller, MKČ 842, mělká ražba, téměř -1/-1 260 0/1 360 82 83

83 3.krejcar 1627, Vratislav - Riedel, MKČ 1013, v Av: var D.G.R.(3) I.S.A.G.H.B.REX, téměř 0/0 420 84 3.krejcar 1628, Kutná Hora - Holzl, MKČ 809, bez mincm zn, 2/+1 180 85 3.krejcar 1628, Kutná Hora - Holzl, MKČ 811, střížek RL, nedoražený střed, mělká ražba 1/1 320 86 3.krejcar 1629, Jáchymov - Steinmuller, MKČ 842, nedoražený střed, mělká ražba, -1/-1 440 87 3.krejcar 1629, Vratislav - Riedel, MKČ 1018, var v Av: velká hlava v perličkovém okruží, v Rev: orlice také v perličkovém 0/0 280 okruží 88 3.krejcar 162?, Praha - Hubmer, MKČ 760, nedoražený střed, mělká ražba, 1/1 240 89 3.krejcar 1629, Praha - Hubmer, MKČ 760, Chyboražba v Rev: tečka v letopočtu mezi 6.2, střížek RL, nedoražený střed, mělká ražba, +1/+1 360 89 90 90 3.krejcar 1630, Praha - Hubmer, MKČ 760, 1/0 440 91 3.krejcar 1630, Praha - Hubmer, MKČ 760, nedoražený střed, mělká ražba, 1/1 280 92 3.krejcar 1630, Vratislav - Riedel+Ziesler, MKČ 1020, 0/1 320 93 3.krejcar 1630, Vratislav - Hema, MKČ 1021, pouze II/1630- IV/1630, sb.kus RR 0/0 550 93 94 3.krejcar 1630, Praha - du Bois, MKČ 760, střížek RL, mělká ražba, 1/1 440 95 3.krejcar 1630, Vratislav - Riedel+Ziesler, MKČ 1020, var v Av: nad hlavou 3 cány místo 2, střížek RL, nedoražený střed, mělká 1/1 380 ražba, 96 3.krejcar 1633, Praha - Schuster, MKČ 763,střížek RL, nedoražený střed, mělká ražba, 1/1 400 97 3.krejcar 1633, Vratislav - Ziesler, MKČ 1023, střížek zbytky RL, mělká ražba, 1/1 240 98 3.krejcar 1634, Kutná Hora - Holzl, MKČ 810, nedoražený střed, mělká ražba 1/1 360 99 3.krejcar 1635, Praha - Schuster, MKČ 763,střížek RL, mírně nedoražen, mělká ražba, -1/-1 260 3.krejcar 1636, Praha - Schuster, MKČ 763,střížek RL, mírně 100 nedoražen, mělká ražba, 1/1 380 101 3.krejcar 1637, Praha - Schusterova, MKČ 763, 2/2 100 3.krejcar 1637, Praha - Wolker, MKČ 763, mírně nedoražen, 102 mělká ražba, 1/-1 360 103 1.krejcar 1624, Kutná Hora - Holzl, MKČ 817, mírně nedoražen, -1/-1 200 104 1.krejcar 1624, Kutná Hora - Holzl, MKČ 817, mírně nedoražen, -1/-1 200 105 1.krejcar 1624, Brno - Zwirner, MKČ 888, mělká ražba 2/2 100

1.krejcar 1624, Brno - Wohnsiedler, Av: MKČ 890, Rev: MKČ 106 889, mělká ražba 2/2 100 107 1.krejcar 1624, Olomouc - Zwirner, MKČ 939, mělká ražba 2/-1 140 1.krejcar 1625, Ratiboř - Raschke+Dyringer, jako MKČ 1125, Var 108 opisu Av:FERD.II.D.G.Rl zn min (SD)SAG.H.B.RE křížek, v Rev: ARCHID.A.DV.B.R.C.TY1625 tečka, střížek RL, mírně napraskl 0/0 320 okraj téměř 109 1.krejcar 1625, Ratiboř - Raschke+Dyringer, jako MKČ 1125, Var opisu Av:FERD.II.D.G.Rl zn min (SD)S.A.G.H.B.REX křížek, v Rev: ARCHID.A.DVX.BVR.C.T1625 křížek, mělká ražba, proh a 2/1 280 narovnaný 110 1.krejcar 1625, Vratislav - Riedel, MKČ 1033, v Rev: zn mincmistra HR nad pařáty orlice, střížek RL, mírně nedoražen 1/1 180 střed, 1.krejcar 1626, Vratislav - Riedel, MKČ 1033, var, střížek RL, 111 mírně nedoražen, téměř 0/-1 220 112 1.krejcar 1627, Vratislav - Riedel, MKČ 1034, mírně proh ražbou 2/2 100 113 1.krejcar 1627, Mikulov - není znám, MKČ 958, mělká ražba -1/-1 220 1.krejcar 1628, Mikulov - není znám, MKČ 959, mělká ražba, 114 lakovaný -2/2 100 115 1.krejcar 1628, Olomouc - Fritsch, MKČ 941, mírně proh ražbou -1/-1 180 116 1.krejcar 1633, Olomouc - Fritsch, MKČ 948, střížek RL, mírně nedoražen, mělká ražba, -1/-1 180 117 Grešlě 1624, Vratislav - Riedel, MKČ 1055, mincmistr zn v Rev 1/1 100 Grešlě 1624, Vratislav - Riedel, MKČ 1055, bez mincmistr zn, 118 střížek RL, mělká ražba, téměř Grešlě 1624, Vratislav - Riedel, MKČ 1055, bez mincmistr zn, 119 střížek RL, mělká ražba, téměř Grešlě 1624, Nisa - Riedel, MKČ 1095, bez mincmistr zn, střížek 120 RL, mělká ražba, téměř Grešlě 1624, Nisa - Riedel, MKČ 1098, bez mincmistr zn, mělká 121 ražba, téměř 0/0 180 0/0 180 0/0 300 1/1 220 122 Ferdinand III. 1637-57 3.krejcar 1635, Kladsko - Rossner, MKČ 1335, mělká ražba, téměř 0/0 800 122 123 123 124 125 126 127 3.krejcar 1639, Praha - Wolker, MKČ 1180, dr vada střížku v Av ražbou 3.krejcar 1642, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Rev: BOHEMI, střížek RL, nedoražen, 3.krejcar 1643, Vratislav - Reichart+Jan, labuť+mi, MKČ 1291, var opisu v Av: FERDIII.D:G.R.(3)IS.AG.H.B.REX, var v Rev: ARCHIDVX (labuť).a.g.h.b.t 3.krejcar 1643, Vratislav - Reichart+Jan, labuť+mi, MKČ 1291, var opisu v Av: FERDIII.D:G.R.(3)IS.AG.H.B.REX, var v Rev: ARCHIDVX (labuť).a.g.h.b.t 3.krejcar 1644, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Rev: BOHEMI, střed mírně nedoražen, patina 1/1 400-1/-1 440 1/1 400-1/-1 320 1/1 500

128 3.krejcar 1644, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Av:chybí tečka mezi D a G, var opisu v Rev: BOHEMI, patina +1/1 500 128 130 129 130 3.krejcar 1645, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Rev: BOHEMI, střížek RL, mírně nedoraž, patina 3.krejcar 1648, Praha - Wolker, MKČ 1181, var opisu v Av:chybí tečka mezi D a G, var opisu v Rev: BOHEMI, střížek RL, mírně nedoraž, patina 1/1 500 +1/1 550 130 131 131 1.krejcar 1639, Olomouc - Schafer, MKČ 1241, var v Av:okruží z perlovce místo hl kruhu, opis bez teček mezi písmeny, místo písmena "S" (semper) hranaté "B", var opisu v Rev: okruží z perlovce místo hl kruhu, opis bez teček mezi písmeny, 1/0 550 Leopold I. 1657-1705 XV. krejcar 1662, Vratislav - Hubner, MKČ 1594,,,5,9g, dr vada 132 mat 2/2 240 XV. krejcar 1663, Vratislav - Hubner, MKČ 1595,,,5,7g, mělká 133 ražba, setřelý 2/2 240 VI. krejcar 1676, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 134 1610,,,2,5g, proh ražbou 1/2 350 135 3 krejcar 1659, Kutná Hora - Hackl, MKČ 1462, 1,5g, patina 1/1 850 136 137 138 139 140 135 3 krejcar 1668, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1620,,,1,3g, patina 3 krejcar 1669, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1621,,,1,6g, mírně setř Av 3 krejcar 1669, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1622,,,1,5g, mírně proh ražbou 3 krejcar 1670, Vratislav (SHS) - Hammerschmidt, MKČ 1624,,,1,5g, střížek RL, mělká ražba, 3 krejcar 1693, Kutná Hora - Hackl, MKČ 1466, 1,7g, střížek RL, mělká ražba, nedoraž 1/1 340 1/1 340 1/1 280 1/1 280 1/1 750 141 140 3 krejcar 1695, Praha - Egerer, MKČ 1426, var v Av: kruh okruží 1,4g, mělká ražba -1/1 280

142 3 krejcar 1695, Vratislav (M.M/.W) - Wackerl, MKČ 1630,,,1,4g, Chyboražba v Rev: ARCHIDVX.A.zn mincm DVX.BVR.SIL, Rev podobný jako ražby v Opolí (Nowak) střížek RL, mělká ražba 1/1 280 142 143 3 krejcar 1696, Praha - Egerer, MKČ 1425, Chyboražba opisu v 143 Rev: BOHEM LAE 1,3g, mělká ražba -2/-1 400 3 krejcar 1697, Vratislav (M.M/.W) - Wackerl, MKČ 1631,,,1,5g, 144 střížek RL, mělká ražba, proh ražbou, mírně setř -1/-1 220 3 krejcar 1698, Břeh (C.B) - Wackerl, MKČ 1701,,,1,3g, střížek 145 RL, mělká ražba, 1/1 300 3 krejcar 1700, Praha - Egerer, MKČ 1429, var v Av: kruh 146 okruží 1,4g, 1/1 360 1 krejcar 1699, Břeh (C.B) - Wackerl, MKČ 1706,,,0,7g, mírně 147 setř 1/1 180 148 1 krejcar 1700, Opolí (FN) - Nowak, MKČ 1706,,,0,7g, -1/1 100 149 1 krejcar 1703, Kutná Hora - Wohnsidler, MKČ 1472,,,0,5g, 2/2 240 150 1 krejcar 1704, Kutná Hora - Wohnsidler, MKČ 1472,,,0,5g, 2/-1 320 151 Grešle 1669, Opolí - Ehinger, MKČ 1683, -1/2 100 152 Grešle 1671, Opolí - Ehinger, ale jako MKČ 1682, tm patina 1/1 160 153 Grešle 1671, Opolí - Ehinger, MKČ 1684, tm patina 1/1 160 154 Grešle 1673, Opolí - Kirschenhofer, MKČ 1684, tm patina -1/-1 100 155 Grešle 168?, Opolí - Kirschenhofer, MKČ 1684, tm patina 1/1 100 156 Grešle 1693, Břeh - Brettschneider, MKČ 1708, tm patina 0/0 120 157 Grešle 1696, Břeh - Brettschneider, MKČ 1709, 0/0 120 158 Grešle 1705, Opolí - Nowak, MKČ neuvádí, ale jako 1687, patina R 1/1 400 158 159 160 161 162 Josef I. 1705-1711 3.krejcar 1709, Praha - Egerer, MKČ 1721, pórovitý, mělká ražba, 3.krejcar 1710, Kutná Hora - Wohnsiedler, MKČ 1731, mělká ražba, 3.krejcar 1711, Praha - Putz, MKČ 1724, ( I.A.P ) pórovitý, mělká ražba, Karel VI. 17011-40 XV krejcar 1733, Praha - Scharff, MKČ 1820, 6,0g, mírně proh ražbou, patina -1/-1 500-1/2 340-1/2 260 1/1 2000 162

163 VI krejcar 1733, Praha - Scharff, MKČ 1822, 3,0g, dr rýhy v Av, téměř 0/0 2200 163 3 krejcar 1715, Praha - Scharff, MKČ 1825, dr vada střížku v Av:, 164 1,4g, mělká ražba 3 krejcar 1715, Praha - Scharff, MKČ 1825, Chyboražba Rev: 165 orlice bez okruží jako MKČ 1830 1,5g, mělká ražba 3 krejcar 1717, Praha - Scharff, MKČ 1832, 1,7g, mírně proh 166 ražbou, patina -1/-1 340 1/2 500-1/1 360 167 3 krejcar 1719, Praha - Scharff, MKČ 1834, 1,5g, mělká ražba 2/-1 200 168 1 krejcar 1712, Kutná Hora - Wohnsiedler, MKČ 1868, rozdělený letop 0,8g, pórovitý střížek, 1/-1 440 168 169 CU padělek 3 krejcar 1713, Vratislav - FN Nowak, mělká ražba +2/+2 300 Marie Teresie 170 Tolar 1769, Brusel, hlava, 29,6g, setřelý, dobové ouško 2/2 700 170 10 krejcar 1764, Praha - Erdmann, MKČ 1961, 3,6g, mírně 171 setřelý, patina -1/-1 300 10 krejcar 1764, Praha - Erdmann, MKČ 1961, 3,6g, mírně 172 setřelý, dr skvrnky v Rev, patina 2/-1 240 173 3 krejcar 1761, Praha - Erdmann, MKČ 1973, 1,4g, patina 1/1 750 173 175 174 3 krejcar 1762, Praha - Erdmann, MKČ 1972, 1,4g, patina 2/-1 550 175 3 krejcar 1765, Praha - Erdmann, MKČ 1973, 1,3g, patina -1/1 800 1 krejcar 1761, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1980, dr koroze, 176 patina 1/-1 260

177 1 krejcar 1762, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1980, patina 1/1 200 178 1 krejcar 1763, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1980, patina 1/-1 300 179 Grešle 1760, Praha "P" - Erdmann, MKČ 1982, patina 1/-1 260 180 František Lotrinský 1745-65 Tolar 1760, Praha - Erdmann, MKČ jako 1987, MKČ ale neuvádí pro tento ročník, KM 2038, 27,8g, dr vada mat v ploše Av, mírně just -1/-1 4200 180 181 XVII krejcar 1763, Praha - Erdmann,MKČ 1992, 6,0g, 1/-0 2200 182 181 VII krejcar 1762, Praha - Erdmann,MKČ 1998, 3,0g, mírně just v Rev, nedoraž, patina -1/-1 800 183 184 185 182 VII krejcar 1762, Praha - Erdmann,MKČ 1998, 3,0g, nedoraž, patina Josef II. - spoluvládce 20 krejcar 1769, Praha - Erdmann+Stohr, C / EvS-AS MKČ 2008, 6,1g, nep rysky v ploše, setřelý, patina František II 1792-1835 Tolar konvenční 1824, Praha - Hippmann, MKČ 2025, 28,0g, nep rysky v ploše, dr úhozy v Av, patina 2/-1 750 2/2 280 1/1 2000 185

20 krejcar 1804, Praha - Stohr, MKČ 2033, 6,6g, nep rysky v 186 ploše, setřelý Rev, patina R 0/2 600 20 krejcar 1830, Praha - Hippmann, MKČ 2039, 6,6g, rysky v 187 ploše, patina 2/2 260 20 krejcar 1832, Praha - Hippmann, MKČ 2033, 6,6g, rysky v 188 ploše v Rev, patina, téměř 1/-1 280 189 7 krejcar 1802, Praha - Stohr, MKČ 2044, 4,6g, patina RL 1000 190 189 6 krejcar 1800, Praha - Kendler, MKČ 2047, 12,0g, dr vada mat v Av, krásná patina 1/0 440 191 192 190 Konvolut Cu mincí - 3 krejcar, 1 krejcar a 1/2 krejcar 1800, Praha - Ferdinand V. 1835-1848 20 krejcar 1846, Praha - Leitner, MKČ 2055, 6,6g, dr rysky v ploše, patina, 2-2 180 1/1 380 192 193 20 krejcar 1847, Praha - Leitner, MKČ 2055, 6,6g, dr rysky v 193 ploše, patina, 1/0 360 194 6 krejcar 1848, Praha - Leitner, MKČ 2057, 2,2g, dr rysky v ploše, 0/0 500

195 Církevní ražby Olomouc Karel II. Lichtenstein 1664-95 3.krejcar 1666 - špice, KM 227.2, SV 316 D4/B4 var v letop s tečkami mez číslicemi 16.6.6., mírně proh ražbou 0/-0 550 195 Salzburg Jan II. 1429-41 196 Fenik se čtyřrázem bez let - Rad VII/1, Koch 26, 0,5g 1 120 197 Fenik se čtyřrázem bez let - Rad VII/1, Koch 26, 0,4g 1 120 Matthias Lang von Wellenburg 1519-40 198 2 fenik 1537 - Sa 890, tm patina 1 60 199 2 fenik 153? - Sa 895-9, tm patina 1 60 Ernest von Baiern 1540-54 200 2 fenik 155? - Sa 907/8, lak 1 60 201 2 fenik 1551 - Sa 908, tm patina 1 60 Michael von Khunburg 1554-60 202 2 fenik 1559 - tm patina, mírně nedoraž -1 60 Jan Jacob von Khuen 1560-86 203 2 fenik 1567 - Sa 925, tm patina 1 60 204 2 fenik 1567 - Sa 925, tm patina 1 60 205 2 fenik 15?? - Sa 923-8, tm patina 1 60 206 2 fenik 1573 - tm patina, mírně nedoraž 1 60 Wolfgang Dietrich aus Reitenau 1587-1612 207 2 fenik 1593 - tm patina 1 60 208 2 fenik 1601 - tm patina 1 60 Paris von Londron 1619-53 209 1 krejcar 163? - KM 84, tm patina -1/2 100 Maximilian Gandolph, Graf von Küenburg, 1668-1687 210 1 krejcar 1677 - KM 187, mírně setřelý -1/-1 150 Sigismund III, Graf von Schrattenbach 1753-1771 211 1 krejcar 1760 - KM 392, patina 1/1 120

Papežský stát Pius VI 1775-1799 212 Baiocco bez let-xxiii (1797) - KM 1225, -1/-1 380 212 Pius IX 1846-70 213 Soldo 1867, XXI - decimal sys. -1/-1 70 Rakouské ražby arciv. Karel 1564-90 214 1/2 krejcar 1583 - Graz, Štýrsko, nep proh ražbou, patina 1 340 214 218 215 arciv. Ferdinand 1564-95 Tolar bez let - Hall, M-A.49 (podobný jako tab 9/18) opis Av:.FERDINAND:D:G:ARCHID:AVSTRIAE., Rev: DVX.BVRGVNDIE COMES.TYROLIS,...28,7g, dr vada mat, nepatr hr, 1/1 4000 216 215 3 krejcar bez let - Ensisheim, opis Av:.FERDI:D 3 v kroužku G:AR.AVST., Rev: křížek LANDG:ALSAT. CO:PHIRT, mělká ražba 1/1 360 217 216 1 krejcar bez let - Hall, opis Av:.FERD.D:G. 1 v závorce ARC AVS., Rev: DUX BVR COM TIR, mělká ražba -1/-1 180 Ferdinand II. (jako arciv.štýrský 1592-1618) 218 2 Fenik 1594, Graz (Štýrsko), R 1 350

219 Ferdinand III. 1637-57 3.krejcar 1639, Saint Veit - Hans Georg Perro bez zn, KM 835, dr vada střížku v Av, patina, téměř 0/0 650 219 220 arciv. Leopold V. 1619-32 Tolar 16Z0 - Hall, v kněžském hávu, Voglhuber -175/I Var., opis Av:květ LEOPOLDUS.NECNON.CAETERI:D:G:ARCHID:AVSTRIAE, Rev: DVC:BVRG:STYR:CAR:ET CARN:COM:TYROL.,...28,4g, střížek zbytky RL, dr vada mat, dr škr, téměř -0/-0 4400 221 220 10 krejcar 16Z4 - Hall, v kněžském hávu, KM - 438.1, 4,4g, nepatr hr, dr škr, téměř -1/-1 750 222 221 10 krejcar 1632 - Hall, v brnění, KM - 589.2, 4,2g, střížek zbytky RL, dr škr, téměř 0/0 1100 223 222 3 krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 238, var v Rev: číslo 3 v kruhu dole, střížek RL, mírně nedoraž, 0/0 600 224 225 223 3 krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 238, var v Rev: číslo 3 v kruhu nahoře, mělká ražba, 3 krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 238, var v Rev: číslo 3 v kruhu dole, část nedoražen 1/1 240-1/-1 200

226 3 krejcar bez let (1625-32) - Hall, v brnění, KM 583, mělká ražba, část nedoražen 1/1 240 227 1 krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 253, mírně prohn 2/2 100 1 krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 253, olám okr, tm 228 patina 2/2 100 1 krejcar bez let - Hall, v kněžském hávu, KM 253, var v Av: 229 perličkové okruží, mírně prohn 2/2 100 230 1 krejcar bez let (1625-32) - Hall, v brnění, KM 575, 2/2 180 1 krejcar bez let (1625-32) - Hall, v brnění, KM 575, var v A i R 231 perličkové vnitřní okruží, 1/-1 200 232 arciv. Ferdinand Karel 1632-62 3 krejcar 1643 - Hall, KM 852, střížek RL, mělká ražba, tmavá pat 0/0 240 232 233 233 3 krejcar 1650 - Hall, KM 852, střížek RL, patina 0/0 240 arciv. Zikmund František 1662-65 234 3 krejcar 1665 - Hall, KM 1209, mělká ražba, nej ročník -1/-1 240 Leopold I. 1657-1705 235 XV krejcar 1662, Vídeň - Cetto, KM 1170, Hol 62.5.2, kraj střížek 0/RL 1400 236 235 XV krejcar 1664, Vídeň - Cetto, KM 1170, Hol 64.2.13, vnitř okruží + perlovec RL 1400 237 236 VI. Krejcar 1690, Vídeň - Mittermayer, KM 1185, Nech 1949, kraj střížek -1/-1 500 237 František II 1792-1835 238 Konvolut - 3 krejcar, Vídeň - 1826 (4x), 1832 a 1833 6ks 2-3 220

Tolarová Evropa FRANCIE Lorraine Karl III and Nikolaus 1625 239 Denier bez let, Nancy - KM 28, 1/1 220 LIVONIA-RIGA (Lotyšsko) Riga pod Polskem Zikmund III. 240 Schilling 1612, KM 5, var opisu v Av: SIGIS, patina 1/1 200 Riga pod Švédskem Kristýna Solidus bez let, var opisu v Av: CHRIS D.REG SVE, Rev: 241 vyražen ze dvou razidel, tm patina 1/1 200 242 NĚMECKO Augsburg-sv. město 1/2 Batzen 1625, s titulem Ferdinanda II., KM A 16, střížek RL, patina 0/0 360 242 243 243 1 Krejcar 1645, s titulem Ferdinanda III. - mincm J B Holeisen, KM 78, tm patina 0/0 280 Bavorsko Maxmilian I. 1598-1651 244 Fenik 1608, Mnichov, KM 5, střížek RL, tm patina 0/0 280 244 245 Fenik jednostranný 1632, KM 242, patina 0/0 340 246 1 Krejcar 16Z4, Mnichov, KM 120, mírně nedoraž, patina, téměř 0/0 240 247 1/2 Batzen 16Z4, Mnichov, KM 128, střížek RL, patina, 0/0 240 247 Erfurt 248 12 Fenik 16ZZ, Mnichov, KM 37, tm patina 0/-0 420 248

249 Hanau Lichtenberg Johann Reinhard 1599-1625 3 Krejcar bez let, s titulem Matyáše, KM 21, střížek RL, mírně nedoraž okraj, patina, Hanau Munzenberg Kateř. Belgická-poruč Filipa Mořice 1612-1638 -0/-0 280 250 3 Krejcar 1614, s titulem Matyáše, KM 32, mírně nedoraž, patina, +1/+1 200 Hessen Darmstadt Ernst Ludwig, 1678-1739 251 1 Krejcar 1723 BIB - B J Bethmann, KM 70.2, -1/-1 160 Hessen Marburg Ludwig IV. 1567-1604. 252 1/2 Groš, Sa 2278, nedoražen, dobová dírka, patina 1/-1 180 Mansfeld Bornstadt Franz Maxmilian a Heinrich Franz 253 1/3 Tolaru 1672 AB-K, KM125 1/1 1200 253 Nordlingen Eberhard 1506-1535 254 Batzen 1514, Sa 1378, nedoražený střed v Av i Rev, patina -1/-1 600 254 255 Norimberk XV krejcar (1/8 Tolaru) 1622 s titul Ferdinanda II., H Ch Lauer, KM 60, mírně nedoraž, patina, +1/+1 420 255 256 Pfalz Zweibrucken Johann I. 1569-1604. 3 Krejcar 1596, s titulem Rudolfa, Sa 2009, střížek RL, nedoraž, mělká ražba, napraskl ražbou, patina, 1/1 280

257 3 Krejcar 1600, s titulem Rudolfa, Sa 2013, střížek RL, mělká ražba, patina, 0/0 360 Regensburg 258 1 Krejcar 1623, KM 38, mělká ražba, patina, +1/+1 200 1/2 Batzen 1634, KM 73, dr vada mat střížku, excentrická raž, 259 patina, +1/+1 360 Solms Lichtenburg Ernst, Eberhard und Herman Adolf 1562-90 260 3 krejcar bez let, s titul Rudolfa II., Sa 2329, dvojráz, patina, 1/1 220 261 1/2 Batzen 1590, s titul Rudolfa II., Sa 2341, mělká ražba, patina, -1/-1 180 Sasko Johann Georg I. 1615-1656 262 1/24 Tolaru 1624 - H v Rehnen (labuť), KM 71 1/1 360 Friedrich August III, 1763-1806 263 1/48 Tolaru 1781, Drážďany - Croll, KM 966-1/-1 100 Waldeck - hrabství Fгаnz, Wilhelm, Ernst, Christian a Vollrath 1588-97. 264 1/2 Batzen 1594 - Sa 2291, var hladké okruží, nedoražen, patina -1/-1 220 265 1/2 Batzen 159? - Sa 2287-92, var perlovec okruží, nedoražen, patina -1/-1 220 266 ŠVÉDSKO Kristýna 1632-54 1/4 Ore 1654, Avesta, AAH No134/Typ III., KM 188, excentr ražba, -1/-1 360 266 ŠVÝCARSKO - kantony GRAUBUNDEN, Reichenau Thomas Franz von Schauenstein-Ehrenfels 1723-1740 267 2 fenik b.l. Bilon HMZ2-597a, KM-23, tm. patina 1 400 267 LUZERN 268 3 krejcar 1602, Sa 1700, KM 9, patina 1/1 240 3 krejcar 1604, Sa neuvádí, KM 9, dr vada mat, mírně nedoraž, 269 patina 1/-1 200

SCHAFFHAUSEN 270 3 krejcar let setřen, mírně nedoraž, mělká ražba, patina -1/2 200 ZUG 271 3 krejcar 1604, Sa 1721, KM 17, patina 1/1 240 UHRY Ferdinand II. 1618-37 272 VIIII denár 1623, Kremnice - KM 81 2/3 400 273 denár 1628, Kremnice - KM 88, sbírkový kus 0/0 200 František Josef I. 1848-1916 Konvenční měna 1848-57 274 3 centimisimi 1852 M - IMPERO AVSTRIACO 1/1 380 274 275 1/2 krejcar 1851 "A" 0/-1 140 276 1/2 krejcar 1851 "B" 0/0 240 Rakouská a spolková měna 1857-92 277 Zlatník 1859 "A" - bez tečky za REX, dr škr v ploše, patina 1/-1 200 278 Zlatník 1860 "A" - bez tečky za REX, dr škr v ploše 0/0 400 279 Zlatník 1861 "A" - dr škr v ploše, patina 0/0 300 280 Zlatník 1873 - bez zn 1/1 600 281 Zlatník 1875 - bez zn 0/RL 360 281 282 282 Zlatník 1877 - bez zn 0/RL 360 283 Zlatník 1879 - bez zn 2/2 100 284 Zlatník 1879 - bez zn 0/0 320 285 Zlatník 1880 - bez zn 0/RL 380 285 286 Zlatník 1883 - bez zn, dr škr v ploše 0/0 320

287 Zlatník 1884 - bez zn, dr škr v ploše RL 380 287 288 Zlatník 1886 - bez zn, dr škr v ploše, patina 0/RL 380 288 289 289 Zlatník 1891 - bez zn, dr škr v ploše RL 400 290 Zlatník 1892 - bez zn, dr škr v ploše 1/1 400 291 1/4 Zlatníku 1860 "B", dr škr v ploše 1/1 220 292 20 krejcar 1870 - bez zn 2/2 50 293 10 krejcar 1868 - bez zn 1/1 50 294 10 krejcar 1870 - bez zn 2/2 30 295 5 krejcar 1858 "A" dr škr v ploše 1/1 140 296 5 krejcar 1859 "A" 0/RL 360 296 297 1 krejcar 1885 - bez zn 1/1 20 298 5/10 krejcar 1859 "A", 1/1 50 299 5/10 krejcar 1885 - bez zn, 0/-0 180 300 5/10 krejcar 1891 - bez zn, 0/-0 260 Korunová měna 1892-1916 301 5 korun1908 - k 60 výročí nastoupení vlády, škr v ploše 2/2 200 302 2 koruny 1912 a 1913 - bez zn, dr škr v ploše 2ks 1-1 180 303 1 koruna 1893, 94, 95, 96, 99, 00, 01, 02, 03 - bez zn 9ks 2/2 300 304 1 koruna 1897 - bez zn 2/2 200 305 1 koruna 1912 - bez zn, dr škr v ploše -1/1 100 306 1 koruna 1913 - bez zn, dr škr v ploše -1/1 80 307 1 koruna 1914 - bez zn 0/1 120 308 1 koruna 1915 - bez zn 0/0 120 309 1 koruna 1916 - bez zn 0/0 120 310 20 haléřů 1911 - bez zn 0/0 180 311 20 haléřů 1914 - bez zn 1/1 220 312 10 haléřů 1911 - bez zn 1/0 220 313 2 haléře 1893 - bez zn -1/2 40 314 2 haléře 1894 - bez zn 1/-1 60 315 2 haléře 1916 - bez zn 0/1 100 316 1 haléř 1896 - bez zn 1/-1 160 317 1 haléř 1897 - bez zn 1/1 240 318 Konvolut mincí FJI. 2h - 20h 28 ks, každý ročník jiný 1-2 200

Karel I. 1916-18 319 20 haléřů 1917 a 18 - bez zn 2ks 1-1 70 320 2 haléře 1917 a 18 - bez zn 2ks 1-1 50 ČESKOSLOVENSKO Období 1918-38 321 20 Kč 1933,1934 2ks +1/+1 180 322 10 Kč 1930,1933 2ks 1/1 140 323 5 Kč 1938 0/0 50 324 5 Kč 1925, 26, 28, 29 4ks 1-2 30 325 1 Kč 1930, dr škr v ploše R -1/-1 70 326 1 Kč 1922, 23 24, 25, 29, 37, 38 + 50 h 1921, 22, 24, 31 11ks 1-2 40 327 50 h 1925 R 2/2 100 328 50 h 1927 R 2/2 100 329 25 h 1933 0/0 100 330 20 h 1925 R 2/2 100 331 20 h 1921, 22, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 37, 38 11ks 1-2 100 332 10 h 1922 0/0 100 333 10 h 1923 0/0 100 334 10 h 1926-0/0 100 335 10 h 1928-0/0 100 336 10 h 1929 R -0/0 340 336 337 338 337 10 h 1933 R -0/0 400 338 10 h 1935 R -0/-0 400 339 10 h 1936-0/0 100 340 10 h 1924, 25, 27, 30, 31, 32, 34, 37, 38 9ks 0-1 100 341 5 h 1923, sbírkový kus RL 200 341 342 342 5 h 1926, dr úhoz na hr, R +1/+1 400 343 5 h 1929-0/0 160 344 5 h 1938 0/0 160 345 5 h 1925, 27, 28, 31 4ks 0-1 50 346 2 h 1923, 24 2ks 0-1 100 Období 1939-45 Protektorát Čechy a Morava 347 1 Kč 1942 a 43 2ks 0-1 160 348 1 Kč 1944, lak. -0/-0 160 349 50 h 1941, lak. 1/1 80 350 50 h 1944, malá ox. skvrnka. +1/+1 80 351 20 h 1941 0/0 140 352 20 h 1942 0/0 100 353 20 h 1944 0/0 140 354 10 h 1940 RL 160 355 10 h 1942, lak. 0/0 120 356 10 h 1943 0/0 120

357 Konvolut - 50h 1940, 43... 20h 1943 10h 1941 4ks lak, oxd 0-1 40 358 Období 1945-53 Konvolut 2 Kč 1947, 48 1 Kč 1946, 50, 51, 52 50 h 1947, 48, 50, 51, 52 20 h 1948, 49, 50, 51, 52 16ks 0-1 80 Období 1953-92 359 3 h 1954 0/0 80 360 5 h 1955 RR 2/2 160 361 5 h 1970 R -1/2 50 362 5 h 1974 0/0 50 363 5 h 1975 0/0 50 364 5 h 1989 R 1/+1 50 365 10 h 1954 +1/0 160 366 10 h 1958 RR 2/2 180 367 10 h 1962 0/0 140 368 10 h 1964 R 2/2 100 369 10 h 1970 0/0 140 370 10 h 1971 R 0/0 200 371 10 h 1974 R 0/-0 50 372 10 h 1990 R 0/0 50 373 20 h 1974 R 1/1 40 374 20 h 1979 R 1/1 40 375 20 h 1987 R 1/1 40 376 20 h 1988 R 1/1 40 377 20 h 1990 R -0/-0 40 378 50 h 1964 R 1/1 40 379 50 h 1985 R 1/1 40 380 50 h 1986 R -0/-0 50 381 50 h 1987 R 1/1 50 382 50 h 1988 R 1/1 50 383 50 h 1990 R 1/1 50 384 Konvolut 1Kčs 1957, 58, 59, 60 4 ks -1-2 200 385 1Kčs 1967 R 2/2 40 386 1Kčs 1983 R -1/-1 40 387 1Kčs 1984 R -1/-1 40 388 2Kčs 1984 R -1/-1 40 Konvolut 5h 1991, 10h 1991 a 1992, 20h 1991 a 1992, 50h 389 1991 a 1992, 1 Kč 1991 a 1992, 2Kč 1991, 5Kč 1991 11 ks 0-1 280 390 10 Kč 1990 Masaryk, RONAI 1/1 300 390 391 10 Kč 1990 Masaryk, M.R 0/0 80 392 10 Kč 1991 Štefánik 0/0 80 393 10 Kč 1992 Rašín 0/0 80 394 10 Kč 1993 Masaryk, M.R 0/0 80 395 10 Kč 1991 Štefánik 0/0 80 Mince PROOF v etui, 1993-2015 396 200 Kč 1995 - OSN orig.etue+kapsle+certifikát proof 2400

397 200 Kč 2002 - Emil HOLUB orig.etue+kapsle+certifikát proof 1600 398 200 Kč 2003 - Jaroslav VRCHLICKÝ orig.etue+kapsle+certifikát proof 1200 399 200 Kč 2004 - Vstup ČR do EU orig.etue+kapsle+certifikát proof 1200 400 200 Kč 2004 - bible Kralická orig.etue+kapsle+certifikát proof 1000 200 Kč 2005 - VOSKOVEC a WERICH 401 orig.etue+kapsle+certifikát proof 1600 402 200 Kč 2005 - bitva u Slavkova orig.etue+kapsle+certifikát proof 1200 200 Kč 2005 - Mikuláš DAČICKÝ z Heslova 403 orig.etue+kapsle+certifikát proof 750 404 200 Kč 2006 - F.J.GERSTNER orig.etue+kapsle+certifikát proof 800 200 Kč 2006 - stř. um-prum.škola sklářská 405 orig.etue+kapsle+certifikát proof 750 406 200 Kč 2006 - Matěj REJSEK orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 407 200 Kč 2006 - vymření Přemyslovců orig.etue+kapsle+certifikát proof 900 408 200 Kč 2006 - Jaroslav JEŽEK orig.etue+kapsle+certifikát proof 700 409 200 Kč 2007 - Jednota bratrská orig.etue+kapsle+certifikát proof 600 200 Kč 2007 - zákl. kamen Karlova mostu 410 orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 200 Kč 2007 - zákl. kamen Karlova mostu 411 orig.etue+kapsle+certifikát proof 600 200 Kč 2007 - zákl. kamen Karlova mostu 412 orig.etue+kapsle+certifikát proof 600 413 200 Kč 2007 - Jarmila NOVOTNÁ orig.etue+kapsle+certifikát proof 600 414 200 Kč 2007 - Jarmila NOVOTNÁ orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 415 200 Kč 2007 - Jarmila NOVOTNÁ orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 200 Kč 2007 - vypušť. umělé družice 416 orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 200 Kč 2007 - vypušť. umělé družice 417 orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 200 Kč 2007 - vypušť. umělé družice 418 orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 419 200 Kč 2008 - zakládání vinic orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 420 200 Kč 2008 - zakládání vinic orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 421 200 Kč 2008 - zakládání vinic orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 422 200 Kč 2008 - Josef HLÁVKA orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 423 200 Kč 2008 - Josef HLÁVKA orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 424 200 Kč 2008 - Josef HLÁVKA orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 425 200 Kč 2008 - Viktor PONREPO orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 426 200 Kč 2008 - Viktor PONREPO orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 427 200 Kč 2008 - Viktor PONREPO orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 200 Kč 2008 - Národní tech.muzeum 428 orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 200 Kč 2008 - Národní tech.muzeum 429 orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 200 Kč 2008 - Národní tech.muzeum 430 orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 431 200 Kč 2008 - založení ČSLH orig.etue+kapsle+certifikát proof 650 432 200 Kč 2008 - založení ČSLH orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 433 200 Kč 2008 - založení ČSLH orig.etue+kapsle+certifikát proof 550 Ročníkové sady 434 Sada oběžných mincí 1999 - vstup do NATO BJ 1000 SLOVENSKO

Ročníkové sady 435 Sada oběžných mincí 1994 + žeton NBS/Tvorca kov. Krásy BJ 440 436 Sada oběžných mincí 1999 + žeton NBS Bratislava/TANAP BJ 650 NĚMECKO Období do r.1871 Nassau 437 1/4 krejcaru 1822, KM 35a, 1/1 30 Prusko 438 Wilhelm I. 1861-88, 1 silbern groschen 1865 A, KM 485 0/0 70 Drobné ražby císařství 439 1 Mark 1904 A -1/2 100 440 1/2 Mark 1915 D 0/0 160 441 10 Fenik 1891 E -1/-1 120 442 10 Fenik 1893 A -1/-1 80 443 10 Fenik 1900 A -1/-1 60 444 5 Fenik 1911 J 1/1 30 445 5 Fenik 1912 A 1/1 30 446 2 Fenik 1905 F -1/-1 50 Nouzové ražby 447 Hersfeld - 10 Fenik 1919 0/-0 30 448 Darmstadt - 10 Fenik 1917 1/1 30 449 Mainz - 10 Fenik 1917 1/1 30 450 Trier - 10 Fenik 1919 3ks 1/1 100 451 Zwiesel - 10 Fenik 1920 1/1 60 Sasko - Míšeň - 2Mk 1921, hnědý porcelán, 27,6 a 27,8mm, M- 452 22281.20 2ks 1/1 160 453 Sasko - Míšeň - 2Mk 1921, hnědý porcelán, 29mm, M-22281.20 1/1 80 Sasko - Míšeň - 1Mk 1921, hnědý porcelán, 24,5 a 25mm, M- 454 22281.14 2ks Sasko - Míšeň - 50 pf 1921, hnědý porcelán, 22mm, M-22281.9 455 2ks 1/1 160 1/1 160 456 Sasko - Míšeň - 20 pf 1921, hnědý porcelán, 22mm, M-22281. 1/1 80 Výmarská republika 1918-33 457 50 Fenik 1922 A 1/1 30 458 3 Mark 1922 A 1/1 20 459 200 Mark 1923 A a 500 Mark 1923 A 2ks 1-1 50 460 1 Rntpf 1923 A a 2 Rntpf 1924 A 1-1 60 461 5 Rntpf 1924 A a 10 Rntpf 1924 G 1-1 60 462 5 Rpf 1925 D a 5 Rpf 1935 A 1-1 40 463 5 Rpf 1925 J 1/1 40 464 10 Rpf 1924 J -1/-1 20 465 10 Rpf 1934 D 1/1 70 466 50 Rpf 1927 A -1/-1 30 3. říše 1933-45 467 5 Mark 1934 J - kostel bez data v Av. 1/1 360 468 5 Mark 1936 F - Hindenburg. 1/1 300 469 2 Rpf 1940 D 0/0 260

469 470 470 2 Rpf 1940 J 0/0 260 471 10 Rpf 1937 E R -0/-0 500 471 472 10 Rpf 1938 B -0/-0 160 473 2 Mark 1938 E -0/-0 220 474 5 Mark 1938 F -0/-0 300 474 475 50 Rpf 1935 E 0/0 200 476 50 Rpf 1942 E -0/-0 220 BRD 1948-477 1 Pfennig 1948 D - Bank Deutscher Lander 1/1 200 478 1 Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 0/0 160 479 1 Pfennig 1950 D 0/0 70 480 1 Pfennig 1950 J -0/1 50 481 5 Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 1/1 80 482 5 Pfennig 1949 J - Bank Deutscher Lander 1/1 80 483 5 Pfennig 1950 D 1/1 80 484 5 Pfennig 1950 F 1/1 80 485 10 Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 1/1 110 486 10 Pfennig 1949 F - Bank Deutscher Lander 1/1 180 487 10 Pfennig 1949 F - Bank Deutscher Lander -1/-1 100 488 10 Pfennig 1949 G - Bank Deutscher Lander 1/1 260 488 489 10 Pfennig 1949 J - Bank Deutscher Lander 1/1 110 490 10 Pfennig 1950 D 1/1 80 491 10 Pfennig 1950 F 1/1 80 492 10 Pfennig 1950 F 1/1 70 493 10 Pfennig 1950 G 1/1 260 493 494 494 10 Pfennig 1950 J 1/1 260

495 50 Pfennig 1949 D - Bank Deutscher Lander 1/1 50 496 50 Pfennig 1949 F - Bank Deutscher Lander 1/1 50 497 1 Mark 1950 J 1/1 260 497 498 1 Mark 1957 J 1/1 200 499 2 Mark 1977 J - Adenauer, dr rýhy v ploše 1/1 60 500 2 Mark 1970 D - Heuss, dr rýhy v ploše 1/1 100 501 2 Mark 1987 D - Schumacher, dr rýhy v ploše 1/1 40 502 2 Mark 1990 F - Erhard, dr rýhy v ploše 1/1 40 503 2 Mark 1991 D - Strauss, dr rýhy v ploše 1/1 40 DDR 1948-90 504 1 Pfennig 1948 A 1/1 50 505 1 Pfennig 1949 A 1/1 50 506 1 Pfennig 1952 A 1/1 40 507 1 Pfennig 1953 A 1/1 30 508 5 Pfennig 1948 A 1/1 50 509 5 Pfennig 1949 A 1/1 40 510 5 Pfennig 1950 A 1/1 60 511 5 Pfennig 1950 A 1/1 50 512 5 Pfennig 1952 A 1/1 30 513 5 Pfennig 1952 E 1/1 120 514 5 Pfennig 1953 A 1/1 40 515 5 Pfennig 1953 E 1/1 120 516 10 Pfennig 1948 A 1/1 50 517 10 Pfennig 1949 A 1/1 80 518 10 Pfennig 1950 A 1/1 40 519 10 Pfennig 1950 E 1/1 140 520 10 Pfennig 1952 A 1/1 30 521 10 Pfennig 1953 E 1/1 120 522 10 Pfennig 1953 E 1/1 120 523 50 Pfennig 1950 A 1/1 90 524 1 Pfennig 1965 A 0/0 400 524 525 525 5 Pfennig 1985 A 0/0 300 526 10 Pfennig 1963 A 1/1 500 526 527 50 Pfennig 1958 A 1/1 90 528 50 Pfennig 1968 A 1/1 90 529 50 Pfennig 1980 A 1/1 140 530 1 Mark 1956 A 1/1 80 531 1 Mark 1963 A 1/1 100

532 1 Mark 1972 A 1/1 100 533 1 Mark 1975 A 1/1 100 534 2 Mark 1977 A 1/1 140 535 2 Mark 1978 A 1/1 140 EVROPA BELGIE 536 2 centimes 1912, KM 64 - DES BELGES 1/1 30 10 centimes 1920, KM 86 a 25 centtimes 1922, KM 69 - BELGIE 537 2ks 1-1 30 1 Frank 1939, KM 119 a 25 centtimes 1939, KM 114.1-538 BELGIQUE-BELGIE 2ks 1-1 30 539 BULHARSKO 2 stotinky 1912, KM 23.2, 1 Leva 1923, KM 35 a 50 Leva 1940, KM 48 3ks 1-1 40 FRANCIE Napolen III. 1852-70 540 1 centime 1862 A, sb kus, dr skvrnky 0/0 80 Konvolut 5 centimes 1853-57 - různé minc. A,B,BB,D,K,M a W 541 7ks 1-2 50 III. Republika 1870-1940 542 2 centimes 1897, sb kus, dr skvrnky 0/0 50 543 5 centimes 1916, KM 842 a 10 centtimes 1913, KM 843 2ks 1-1 30 5 centimes 1920, KM 865 a 5 centtimes 1921 a 36, KM 875 544 3ks 1-1 30 10 centimes 1918, KM 866a a 25 centtimes 1918, KM 867a 545 2ks 1-1 30 50 centimes 1921, KM 884, 1 Frank 1921, KM 876 a 2 Frank 546 1924, KM 877 3ks 1-1 30 50 centimes 1932, KM 894.1, 1 Frank 1937, KM 885 a 2 Frank 547 1941, KM 886 3ks 1-1 30 548 10 Frank 1931, KM 878 1/1 30 10 centimes 1941, KM 897, 50 centimes 1941, KM 894.1a, 1 549 Frank 1949B, KM 885a.2, 2 Frank 1941, KM 886a.1 a 5 Frank 0-1 40 1949, KM 888b.1 5ks 550 VICHY - 20 centimes 1941, KM 899, 20 centimes 1943, KM 900.1, 50 centimes 1942, KM 914.1, 1 Frank 1942, KM 902.1 a 2 Frank 1943, KM 904.1. 5ks 0-1 40 551 GIBRALTAR Elizabeth II.1 penny, 2 pence, 5 pence, 10 pence, 20 pence, 50 pence, 1 Pound a 2 Pounds vše 2004, sbírkové 8ks 0/0 160 552 553 GUERNSEY Elizabeth II.1 penny 1998, 2 pence 1999, 5 pence1999...sbírkové 3 ks ISLAND Konvolut 1 Eyrir 1946-KM 8, 5 Aurar 1960-KM 9, 25 Aurar 1957- KM 11, 50Aurar 1969-KM17, 1 Koruna 1975-KM 12a, 1 Koruna 1976-KM 23 a 10 Aurar 1981-KM 25 7ks 0/0 40 0-1 50

ITÁLIE Humbert I. 1878-1900 554 20 centimisimi 1894 KB 1/1 20 Vittorio Emanuele 555 20 centimisimi 1910 a 1919, nej ročník, KM 44 2ks 1-0 80 556 20 centimisimi 1918 KM 58 1/1 20 557 5 centimisimi 1923, KM 59 a 10 centimisimi1934, KM 60 2ks 1-0 30 558 50 centimisimi 1921, KM 61.1 0/0 20 559 1 Lira 1922 a 1923 KM 62 0-0 50 560 2 Lira 1924 KM 63 1/1 30 10 centimisimi 1941 KM 74a, 20 centimisimi 1942 KM 75b, 50 561 centimisimi 1941 KM 76b a 2 Lira 1940 KM 78a nemagnetická 4ks 1-0 50 JERSEY Viktorie I. 1837-1901 562 1/13 Shiling 1870-0/-0 550 562 JUGOSLAVIE Alexander I.1921-34 - království SHS 563 10 Para 1920 KM 2 1/1 30 564 25 Para 1920 KM 3 1/1 30 565 50 Para 1925 KM 4 1/1 20 566 1 Dinar 1925 KM 5 1/1 20 567 2 Dinar 1925 KM 6 1/1 20 Alexander I.1921-34 - království Jugoslavie 568 10 Dinar 1931 Paříž KM 10 1/1 40 Petar II. 1934-45 569 50 Para, KM 18, 2 Dinar KM 20 a 10 Dinar KM 22 3ks 1/1 30 LUCEMBURSKO Wilhelm III. 1849-90 570 5 Centimes 1854, skvr v Av 0/1 40 Wilhelm IV. 1905-12 571 5 Centimes 1908, KM26 1/1 20 Charlotte 1919-64 Konvolut 10 Centimes 1924, KM34, 10 Centimes 1930, KM41, 25 572 centimes 1930, KM a 1 Frank 1946 KM 46.1 4 ks 1/1 20 573 MALTA Konvolut 1 cent 2001 KM-93, 2 cent 1986 KM-79, 2 cent 1991 KM-94 a 5 cent 2001 KM-95 4ks 1-1 20 NIZOZEMÍ Wilhelmina I. 1890-1948 574 1 cent 1900, 1 cent 1914 KM 152 a 1 cent 1941 3ks 1/1 20 575 10 cent 1914 KM 145 a 10 cent 1944P KM163 2ks 1/1 20

576 1 cent 1942 KM 170, 10 cent 1941 a 1942 KM 173 a 25 cent 1941 4ks 1/1 30 POLSKO 577 10 Zlotych 1932, Y 22-1/-1 30 RAKOUSKO 578 1 groš 1936, KM-2836 1/1 20 579 2 groš 1950, KM-2876 1/1 20 580 5 groš 1931, KM-2846 1/1 30 581 5 groš 1936, KM-2846 1/1 100 582 5 groš 1953, KM-2875 1/0 100 583 50 groš 1960, KM-2885, dr škr v ploše -1/-1 40 584 50 groš 1961, KM-2885, dr škr v ploše 2/2 30 585 50 groš 1963, KM-2885, dr škr v ploše -1/-1 40 586 1/2 schiling 1925, KM-2839 1/1 40 587 1 schiling 1926, KM-2835 1/1 50 588 2 schiling 1928, KM-2843, Schubert, dr rýhy v ploše, tm patina -1/-1 50 589 2 schiling 1929, KM-2844, Billroth, dr škr v Av 1/0 120 590 2 schiling 1931, KM-2847, Mozart, 0/0 280 591 2 schiling 1932, KM-2848, Hayden, 0/0 750 591 592 20 schiling 1986, KM-2975.1, Georgenberger handfeste -0/-0 40 Konvolut 100 korun 1924 4x, 200 Korun 1924 4x, 1000 Korun 593 1924 3x, 1groš 1925 2x, 2 groš 1925 1x a 10 groš 1925 3x 17 ks 0-1 40 RUSKO Mikuláš I. 1825-55 594 5 kopějek 1832, Bit-537, -1/+2 60 Mikuláš II. 1894-1917 595 1 Rubl 1897, Bit-40, dr škr v ploše -1/+2 60 596 5 Kopějek 1899 AΓ, Bit-165-1/2 30 597 2 Kopějky 1903 CΠB, Bit-238 0/-0 30 598 2 Kopějky 1915, Bit-250 0/-0 30 599 1/2 Kopějky 1912 CΠB, Bit- 1/1 20 600 Ročníková sada 1996-300 let Ruského námořnictva - sada obsahuje 1, 5, 10, 20, 50 a 100 rublů + žeton Petra I. Zakladatele - v obalu BJ 650 SAN MARINO 601 500 Lir 1985, KM-181-0/-0 30 602 500 Lir 1989, KM-239-0/-0 30 603 500 Lir 1993, KM-301-0/-0 30 604 500 Lir 1995, KM-330-0/-0 30 605 200 Lir 1993, KM-300 0/0 30 606 100 Lir 1976, KM-57 0/0 50

607 608 SRBSKO Petr I. 1903-18 Konvolut 2 pare 1904, KM-23, 10 para 1912, KM-19 a 20 para 1912, KM-20 3ks Konvolut 2 pare 1904, KM-23, 10 para 1912, KM-19 a 20 para 1912, KM-20 3ks 0-1 20 0-1 20 VELKÁ BRITÁNIE Viktorie 1837-1901 609 Farthing 1878 a 79 2ks 1-2 50 610 Farthing 1901 KM 788.2-0/1 40 611 1 Penny 1880 RR 1/2 450 612 1 Penny 1898 R 1/1 250 613 1/2 Penny 1898 R 2/2 40 Edward VII. 1901-10 614 1 Penny 1904, KM-794.2 2/2 20 615 1 Penny 1906, KM-794.2 1/-1 20 616 6 Pence 1905, KM-799 +2/+2 40 Georg V. 1910-36 617 Farthing 1918 KM 808.2 0/0 40 618 1/2 Penny 1925, KM-809 1/2 30 619 1/2 Penny 1931, KM-837 1/-1 20 620 1 Penny 1916, KM-810 1/2 30 621 1 Penny 1927, KM-826 1/2 20 622 1 Penny 1935, KM-838 1/1 20 623 3 Pence 1932, KM-831 1/-1 20 624 3 Pence 1915, KM-813 2/2 20 625 6 Pence 1923, KM-815a.1 R 1/2 90 626 6 Pence 1929, KM-832 2/-1 20 627 1 Shilling 1914, KM-816 1/+2 40 628 1 Shilling 1918, KM-816 1/2 40 629 1 Shilling 1927, KM-833-1/-1 20 630 1 Shilling 1928, KM-833 0/0 50 631 1 Florin 1915, KM-817 2/2 40 632 1 Florin 1936, KM-834 1/1 30 633 1/2 Koruna1920, KM-818.1 1/+2 90 634 1/2 Koruna1936, KM-818.1 1/1 90 Georg VI. 1936-52 635 Farthing 1939 KM -843 0/0 30 636 1/2 Penny 1944, KM-844 1/1 20 637 1/2 Penny 1951, KM-868 1/1 20 638 1 Penny 1940, KM-845 1/+2 20 639 1 Penny 1947, KM-845 0/0 40 640 1 Penny 1949, KM-869 1/-1 20 641 3 Pence 1942, KM-849 1/1 20 642 3 Pence 1940, KM-848 1/1 20 643 6 Pence 1941, KM-852 1/1 20 644 1 Shilling 1942, KM-853 1/1 40 645 1 Shilling 1942, KM-854 1/2 30 646 2 Shillings 1943, KM-855 1/1 40 647 2 Shillings 1951, KM-878-1/-1 30 648 1/2 Koruna1940, KM-856 1/1 70

649 1/2 Koruna1948, KM-866 1/1 40 650 1/2 Koruna1949, KM-879 1/1 40 Elizabeth II. 1952-651 1/2 Penny 1956, KM-896 0/0 30 652 1 Penny 1966, KM-897 1/1 20 653 3 Pence 1954, KM-900 1/0 30 654 6 Pence 1953, KM-889 1/0 20 655 6 Pence 1958, KM-903 1/1 20 656 6 Pence 1960, KM-903 1/1 20 657 1 Shilling 1953, KM-891 0/0 40 658 1 Shilling 1954, KM-905-1/1 30 659 1 Shilling 1957, KM-904-1/1 30 660 2 Shillings 1962, KM-906-1/-1 40 661 1/2 Koruna1958, KM-907-1/-1 40 662 1/2 Koruna1967, KM-907-1/-1 40 ASIE HONG-KONG Viktorie 1837-1901 663 1 cent 1901 Heaton, KM-4.3-1/1 80 664 5 cent 1895 1/1 80 665 10 cent 1899 1/1 80 666 20 cent 1891-1/-1 180 Edward VII. 1901-10 667 1 cent 1904 Heaton, KM-11-0/0 50 Georg VI. 1936-52 668 10 cent 1950, KM-25 1/0 30 Elizabeth II. 1952-669 5 cent 1967, KM-29.1 0/0 20 670 20 cent 1976, KM-36, patina -1/0 20 671 50 cent 1961, KM-30.1 1/0 20 672 50 cent 1978, KM-41, dr skvrnky 1/0 20 673 1 Dolar 1974, KM-35 1/1 30 674 1 Dolar 1978, KM-43 1/1 30 675 5 Dolar 1980, KM-46, dr rýhy v ploše 1/1 30 Konvolut 10 cent 1994, 20 cent 1998, 50 cent 1997, 1 dolar 676 1997, 2 dolar 1998, 5 dolar 1997 a 10 dolar 1994 7 ks 0-0 140 677 678 679 HOLANDSKÁ INDIE Konvolut 1/2 cent 1859, KM-306, 1 cent 1856, KM-307.1 a 2 1/2 cent 1896, KM-308 INDIE Konvolut 5 paise 1971, 10 paise 1959, 10 Paise 1973 a 20 paise 1985 4ks IRAN Konvolut 1rial KM-1172 2x, 2 rials KM-1173 a 10 rials KM-1178 4ks IRAK 1-1 180 0-1 30 0-1 40