vltavin_letak_1 5.6.2013 10:52 Stránka 1 Benefiční aukce Společnosti časopisu Ateliér 13. 6. 2013 od 18 hodin v aukční síni Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, 110 00 Praha 1 První podání na www.auctions-art.cz Aukce se řídí dražební vyhláškou Aukční síně Vltavín s. r. o. K dosažené ceně není účtována aukční přirážka. 1. Adriena Šimotová Johnová (1926) Popsaná hlava barevný měkký kryt, papír, 1995, 38 x 36,5 cm, papír 69,5 x 49,5 cm 20 000,- 2. Adriena Šimotová Johnová (1926) TI AMO I. barevný měkký kryt, papír, 1992, 34,5 x 24,5 cm, papír 67,7 x 49,5 cm 1 3. Adriena Šimotová Johnová (1926) Nikdo Někdo barevný měkký kryt, papír, 1992, 49,7 x 39,3 cm, papír 67,7 x 49,5 cm 16 000,- 4. FRANTA (František Mertl) (1930, žije ve Francii) Studie k svědkovi kombinovaná technika, papír, 1999, 110 x 75 cm 113 640,- 5. Kravaty serigrafie, papír, 2006, 6. Psí čas litografie, papír, 2005, 7. Hlad serigrafie, papír, 2004, 8. Zoufalství litografie, papír, 2003, 9. Holá záda serigrafie, papír, 2002, 10. Ivana Lomová (1959) Ostrovy litografie, papír, 2005, 42 x 52 cm 2 500,-
vltavin_letak_1 5.6.2013 10:52 Stránka 2 11. Ivana Lomová Mosty 17. (1959) Jindřich Štreit Vajglov (1946) litografie, papír, 2005, 42 x 52 cm černobílá fotografie, 1985, 32 x 45 cm (31 x 43,5 cm) 2 500,- 12. Pavel Brázda (1926) Závodník č. 2 litografie, hlazený ruční papír s vo dotiskem, 1956 2008, 48,5 x 33,6 cm 8 000,- 18. Markéta Vlčková (1980) Madona hokejistou vinylová fólie, 2006, 131,9 x 38,7 cm 2 000,- 13. Pavel Brázda (1926) Závodníci 3, 2, 5 litografie, hlazený ruční papír s vo dotiskem, 1956 2008, 48,5 x 33,6 cm 8 000,- 14. 19. Renáta Laryszová (1975) Shining kombinovaná technika, plátno, 2005, 50 x 50 cm Pavel Brázda (1926) Chůze s hadí ženou 20. sítotisk, papír, 2012, František Hodonský Z lučních zahrad (1945) akryl, olej, plátno, 2012, 40 x 50 cm 20 000,- 15. Pavel Brázda (1926) Velký astronaut sítotisk, papír, 2012, 21. František Hodonský (1945) Vodní zahrada olej, překližka, 2010, 80 x 40 cm 30 000,- 16. 22. Lubomír Přibyl (1937) Prostorové plány v horizontále materiálový tisk, 2010, 76 x 58 cm 1 (1945) 2004, papír 50 x 33 cm, otisk 24 x 20 cm
vltavin_letak_1 5.6.2013 10:52 Stránka 3 23. 30. Jan Karpíšek Sen o žraločím kostýmu otisk 20 x 29,5 cm (1981) olej, plátno, 2012, 60 x 70 cm 9 000,- 24. 31. Karel Pokorný Person objekt, sklo, 2012, 35 x 25 x 2 cm otisk 19,5 x 39,5 cm 6 000,- (1952) 32. 25. Dana Puchnarová (1938) Velký ornament III. serigrafie, papír, 1970, 90 x 52 cm otisk 19,5 x 39,5 cm 4 500,- 26. 33. Dana Puchnarová (1938) otisk 24 x 39,5 cm Tři nejlepší barvy litografie, papír, 2006, 80 x 54 cm 4 500,- 27. 34. Dana Puchnarová otisk 20 x 29,5 cm (1938) Fuga J. S. Bacha litografie, papír, 2006, 80 x 54 cm 28. 4 500,- Sophie Curtil (1949, žije ve Francii) 35. suchá jehla, papír, 2010, papír 33 x 50 cm, otisk 12,5 x 30 cm FRANTA (František Mertl) Výzva 29. Sophie Curtil (1949, žije ve Francii) suchá jehla, papír, 2011, papír 33 x 50 cm, otisk 12 x 29,5 cm (1930, žije ve Francii) kombinovaná technika, papír, 2002, 110 x 75 cm 11
vltavin_letak_1 5.6.2013 10:52 Stránka 4 36. 42. Jaromír Brabenec Kurt Gebauer (1934) (1941) Triangl Dvojice ve sprše serigrafie, papír, 1977, 50 x 65 cm litografie, papír, 2011 2013, 72 x 51 cm 4 000,- 37. Jaroslav Valečka (1972) 43. Kurt Gebauer Stodola (1941) Ležící na kachličkách olej, plátno, 2007, 55 x 45 cm litografie, papír, 2011 2013, 72 x 51 cm 38. Michal Singer Patero smyslů (1959) Galerie Klatovy / Klenová zámek Týnec 2007. Úvo dní text Michal Singer. Album č. 28. litografie, papír, 5 kusů, 2007, 44. Zdeňka Marschalová (1951) Přítelkyně Rozhovor akvarel, papír, 2012, 44 x 66 cm 6 000,- 45. Miloslav Marschal (1947) Bez názvu akryl, papír, 2013, 42 x 63 cm 39. Jan Merta (1952) Praporečnice serigrafie, papír, 2012, 5 500,- 46. Jiří Černický Bez názvu (1966) silikon, plátno, 2009, 35 x 30 x 7 cm 40 000,- 40. Jan Merta 47. (1952) Laozi serigrafie, papír, 2010, 27 x 21,2 cm 2 500,- Roman Franta Láska a nenávist (Do pekel) akryl, plátno, 2007, 20,3 x 25,3 cm 41. Jan Rýz (1946) Tříbarevné preludium plastila, 2012, 30 x 21 x 14 cm 48. Slavomír Kleprlík (1930) Kostel sv. Bartoloměje Kyje kvaš, temp era, papír, 1949, 30 x 38,5 cm 4 000,-
vltavin_letak_1 5.6.2013 10:52 Stránka 5 49. 56. Olbram Zoubek Matouš Karel Zavadil (1926) Moira 4, kanelura, půlená (1976) bronz, 2008, v. 64 cm 60 000,- malba na skle, 2010, 31 x 25 cm 50. 57. Lubomír Typlt Marta Zavadilová (1975) (1978) Bez názvu Bez názvu tempera, papír, 2012, 50 x 70 cm barevná fotografie, 2008, 17,5 x 26,5 cm 4 000,- Voják v poli 8 000,- 51. 58. Michael Rittstein (1949) Vláha Šárka Radová Pachtění (1949) porcelán, 2010, 40 x 12 x 15 cm akryl, plátno, 2009, 40 x 45 cm 22 000,- 59. 52. Pavel Mára (1951) Memory č. 4 archivní pigmentový tisk, plátno, 2009, 16 x 19,2 cm Jakub Švéda Molekuly III. (1973) kombinovaná technika, papír, 2012, 58,5 x 41,5 cm 53. Štěpán Grygar White Label (1955) černobílá fotografie, 1997, 40 x 30 cm 54. Stanislav Kolíbal (1925) Tři kruhy a čtverec akvarel, papír, 2007, 50,5 x 33,5 cm 20 000,- 60. Stanislav Tůma (1950 2005) J.V. + S.T., Praha Hradčany autorská bromostříbrná zvětšenina, 1994, 30 x 24 cm 8 500,- 61. Jakub Špaňhel Golf č. 7 (1976) akryl, papír, 2008, 50 x 70 cm 9 000,- 55. 62. Veronika Bromová Pavla Sceranková (1978) (1980) Ona a on, Anděl pozemský Čtenářka kresba, barevné tužky, černý papír, 2012, 20,8 x 29,6 cm 6 000,- porcelán, kniha, 2013, 14 x 18,5 cm 1
vltavin_letak_1 5.6.2013 10:52 Stránka 6 63. 70. Dušan Zahoranský Barbora Šlapetová (1972) (1973) Here and now z cyklu Madony dřevo, 2011, v. 45,4 cm barevná fotografie, 2006, 21 x 29,7 cm 64. 71. Jan Švankmajer Patrik Hábl Čína (1934) Přežít svůj život koláž, papír, 2009, 30 x 40 cm akryl, plátno, 2013, 40 x 40 cm 9 500,- 18 000,- 72. 65. Kateřina Štenclová (1959) Jana Želibská (1941, žije na Slovensku) Kameny Béžový igelit akryl na igelitu na rámu, 2007, 70 x 80 cm kombinovaná technika (serigrafie a fotokoláž), černý papír, 1983 1984, 84 x 60 cm, obrazová plocha 1 66. Alva Hajn (1975) (1938 1991) 73. Abstraktní kompozice Ondřej Basjuk asambláž, 70. 80. léta 20. století, 65,5 x 89 cm M.S.R.G.E.B. olej, plátno, 2012, 60 x 50 cm (1983) 67. Barbora Šlapetová (1973) z cyklu Madony barevná fotografie, 2006, 21 x 29,7 cm Ondřej Basjuk Kůň (1983) akvarel, papír, 2013, 24,5 x 33 cm 2 500,- 68. Jiří Surůvka 74. (1961) Gilbert & George edice 4/6, digitální tisk, plátno, 1999, 120 x 75 cm 1 75. Dorota Sadovská (1973, žije na Slovensku) Svatá Lucie serigrafie, plátno, 2012, 21 x 17 cm 69. 76. Svatopluk Klimeš Michal Pěchouček (1944) (1973) Zlomky z Herakleita č. 19 Port Louis # 15 vypalovaná kresba, papír, 2013, 40 x 30 cm 2 000,- malba, akryl, plátno, 2012, 40 x 30 cm
vltavin_letak_1 5.6.2013 11:06 Stránka 7 77. 84. Svatopluk Klimeš Kristina Vašíčková (1944) (1980) Kresba ohněm Grupa 1/12 vypalovaná kresba, papír, 1995, 56,8 x 45,8 cm polyester, popel, železo, 2007, v. 39 cm 78. Juraj Meliš 85. (1942, žije na Slovensku) Blažej Baláž Listopad (1958, žije na Slovensku) linořez, papír, 1972, 71 x 47 cm ARTHIVSTORY akryl, tuš, papír, 2003, 28 x 41 cm 6 860,- 79. 86. Juraj Meliš Mária Balážová (1942, žije na Slovensku) (1956, žije na Slovensku) Maskovaná G12-Strela linořez, papír, 1973, 45 x 62 cm serigrafie, papír, 2005, 58 x 90 cm 80. 87. Juraj Meliš (1942, žije na Slovensku) Pod hladinou linořez, papír, 1973, 45 x 62 cm 81. Juraj Meliš (1942, žije na Slovensku) Hommage à Picasso Z mesta von I III linořez, papír, 1973, 45 x 62 cm ofset, papír, 1970, 82. 9 000,- 88. Patrik Kovačovský (1970, žije na Slovensku) Čas...priestor VI (Priestor života) ze série Reiterpretace Incident akryl na ofsetovém tisku, 2013, 18 x 23 cm 1 83. serigrafie, papír, 1974, 50 x 70 cm 89. Ilona Németh (1963, žije na Slovensku) Kód Čas...priestor VII (Galéria času II) sítotisk 12/60, papír, 2008, 70 x 100 cm serigrafie, papír, 1974, 50 x 70 cm 26 000,-
vltavin_letak_1 5.6.2013 10:52 Stránka 8 90. Rezy civilizáciou VI serigrafie, papír, 1972/74, 91. Topografia XXXII ofset, papír, 1971, 70 x 45 cm 92. Vykričník VII serigrafie, papír, 1974, 93. Koncentrácia energií (Černá diera) ofset, papír, 1979/2007, 94. Lenka Horňáková Civade (1971, žije ve Francii) All that jazz pastel, papír, 40 x 50 cm 6 000,- 95. 96. Marián Mudroch (1945, žije na Slovensku) Hľadanie strateného času barevný ofset, papír, 1983, 82 x 103 cm 97. Miloš Urbásek (1932 1988) K-82-08 pastel, ruční papír, 1982, 65 x 50 cm 28 000,- 98. Robert Urbásek (1965, žije na Slovensku) S-IX./6.-_/1.-S serigrafie, papír, 2012, 70 x 70 cm 99. Jozef Jankovič (1937, žije na Slovensku) Hlava s geometriou serigrafie, papír, 2000, 52,5 x 53 cm, papír 81 x 70 cm 5 700,- 100. Jaroslava Severová (1942) Lines 10s digital print, papír, 2011 70 x 70 cm 4 200,- 101. Jaroslava Severová (1942) Lines 14m digital print, papír, 2011 70 x 70 cm 4 200,- Peter Bartoš (1938, žije na Slovensku) Duchovné ostrovy a vzťahy v predávanom Slovensku kombinovaná disperze na korku, 2005-2012, 56,5 x 76 cm 1 Aukční síň Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, 110 00 Praha 1, Telefon: 224 930 340, Fax: 224 934 608, Mobilní tel.: 604 215 296, 739 071 594 Otevřeno po pá: 10:00 12:00 a 13:30 18:00 http://www.auctions-art.cz/limitni_listek.php?lang=cz