Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili

První ochutnávka (díl třetí)

Výstava obrazů skupiny BENE

1. Adámek Luděk Mísa 2008, vitráž, 40x28x Kč

Spranger, van Goyen, Hartmann a další

open society of artists

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Aukční den. Žofín Slovanský ostrov v neděli 1. prosince 2002 v 11:00 hodin.

Příloha č. 9 VÝTVARNÁ VÝCHOVA

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Č. 240/14 Dražebník vyhlašuje konání veřejné společné dražby dobrovolné (dále jen dražba) dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných o dra

KAREL HYNEK MÁCHA A HRADY ŽEBRÁK A TOČNÍK ( ) 1836)

Výtvarná výchova/základní pojmy pro VV a výtvarné techniky

1. Černý anděl. keramika; 37 cm vyvolávací cena: 300,- Spací anděl. textil; 42 cm vyvolávací cena: 250,-

Učební plán předmětu. Průřezová témata

Nejdražší starožitnosti letošního roku

Katalog. č. 1. Zátiší Michaela Hanzlíková 2007 akryl na desce 70 x 50 cm Kč. Katalog. č. 2

Seznam vystavených exponátů - výstava Václav Kiml - Retrospektiva - dodatek katalogu Výstavní síň Mánes

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

AUKCE v Rudolfinu. Aukční katalog. Galerie Peron a Galerie Solidet ve 14 hodin Sukova síň - Alšovo nábřeží 12, Praha 1

6.2. II.stupeň. Vzdělávací oblast: Umění a kultura Vyučovací předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Charakteristika vyučovacího předmětu 2.

Společnost TTM o.s. vzdělávací instituce akreditovaná MŠMT ČR pod č.j.: MSMT / nabízí

Podmínky prodeje 137 obrazů autora Mirosla Paráka

Hravý architekt Děti na Pražském hradě 2014 (v rámci mezinárodního festivalu architektury Architecture Week Praha 2014)

Nadace Charty. K o n t o B a r i é r y

BENEFIČNÍ AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL VE PROSPĚCH O.s. GREEN DOORS

Přehled TOP 150 nadací a fondů podle objemu rozdělených příspěvků 2015

reg. obchodní rejstřík Krajský obchodní soud Praha, oddíl C, vložka Škola je držitelem Certifikátu kvality ISO 9001:2000

FOTOGRAFIE. 1. října 2017, od hodin. Galerie Nová síň, Voršilská 3, Praha 1

D O B R O Č I N N Á A U K C E V Ý T V A R N Ý CH D Ě L

Obrazová příloha: 2. František Hudeček: Rytmus, 1964, olej, plátno, 116 x 83 cm. Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

obr. 2: Váchal, J.: Erotikové (1922), kolorovaná perokresba 53 x 42 cm, soukromá sbírka.

Název k.ú. OPSUB - název ID vlastnictví Podíl čitatelpodíl jmenovýměra Druh pozemku Způsob využití Číslo LV Radim u Kolína Ziková Jana

DARUJ DVAKRÁT KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL PRO CHARITATIVNÍ PRODEJ NA PODPORU OHROŽENÝCH RODIN

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu

Setkání na cestě Benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria,

Jsme součástí mezinárodní organizace Environmental Partnership Association.

NEWSLETTER LEDEN 2018

Rozpis denních aktivit

J I Ř Í A N D E R L E

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KRISTIAN PAVEL LANŠTJÁK (* ) Inventář osobního fondu

,,Příloha č. 1 k vyhlášce č. 381/2007 Sb.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA VERONSKÉ NÁMĚSTÍ VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Benefiční aukce Společnosti časopisu Ateliér

P Ř E H L E D U S N E S E N Í

První aukce vynesla na projekt Nový start 2 858 300 korun, díky doprodejům se částka zvýšila na 3 073 300 korun V neděli 3. 12. 2007 se v rámci aukčního dne Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín na pražském Žofíně konala i charitativní aukce ve prospěch Konta BARIÉRY. Zájemci se mohli poprat o první stovku ze sbírky 300 uměleckých děl, které věnovala společnost ČEZ. Celkem bylo vydraženo 58 artefaktů v ceně 2 858 300 korun. To překročilo vyvolávací cenu všech děl o více než 700 tisíc. Kupci si mohli dovolit přistoupit na o něco vyšší částky, k cenám obrazů totiž nejsou připočítávány aukční přirážky jako v obvyklých komerčních dražbách. Nejdražší vydraženou položkou se stal obraz Martina Benky Odpočinek. Po velké bitvě zaplatí kupec za olej na plátně 920 tisíc korun místo vyvolávací ceny 90 tisíc! Podobný obří skok potkal i plátno Slovenská krajina od Erdelyiho. Z vyvolávacích 40 tisíc se vyšplhal až na 465 tisíc. Nevydražená díla je možné zakoupit v kanceláři nadace za vyvolávací cenu navýšenou o 10%. Zbylé dvě stovky uměleckých děl ze sbírky budou vydraženy v rámci dvou aukcí v příštím roce. Utržené peníze půjdou do poslední koruny na projekt Konta BARIÉRY Nový start. Chystá se pomoci symbolické sedmičce lidí, kteří se na vozíku ocitli v průběhu posledního roku. Čekají je obrovské výdaje jako vozík, bezbariérová úprava bytu či auta, počítač... Pomoc s uhrazením těchto položek snad alespoň částečně přispěje i k překonání psychického náporu, který s sebou nová životní situace přinesla. Proto všem, kdo zakoupením díla na projekt přispěli, mockrát děkujeme. Doprodejem se částka určená na projekt Nový start zatím zvýšila na 3 073 300 korun. Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně 01 Adámek Rudolf Na podzim tempera, lepenka, rámováno, zaskleno, 31x43 cm, 02 Achrer Josef Pohár pro Gaudího kombinovaná technika, plátno, dat. 99, rámováno, 100x85 cm, sign. LD Prodejní cena: 44 000 Kč

07 Bauer Jiří Blata olej, plátno, rámováno, 84x129 cm, Prodejní cena: 27 500 Kč 08 Benedikt Václav Zvíře olej, plátno, dat. 77, rámováno, 100x75 cm, sign. UD Prodejní cena: 22 000 Kč 09 Benedikt Václav Svěží krajina olej, plátno, dat. 94, rámováno, 62x85 cm, sign. LD Prodejní cena: 22 000 Kč 12 Bílek František Květen ( 1945 ) plaketa, bronz, dřevo, deska, 20x46 cm, sign. LD 13 Bílková Marie Modrá zahrada koláž, rámováno, paspartováno, zaskleno, 25x20 cm, sign. PD Prodejní cena: 3 300 Kč

14 Bílková Marie Hudební nabídka koláž, rámováno, paspartováno, zaskleno, 25x20 cm, nesign. Prodejní cena: 3 300 Kč 15 Bílková Marie Zdenička koláž, rámováno, paspartováno, zaskleno, 27x20 cm, nesign. Prodejní cena: 3 300 Kč 16 Bláha František Předjaří pod Homolkou akvarel, lepenka, dat. 50, rámováno, paspartováno, zaskleno, 35x61 cm, 24 Brožík Václav Portrét šlechtice olej, plátno, rámováno, 41x32 cm, nesign. Prodejní cena: 165 000 Kč 25 Březina Jan Vesnička olej, sololit, rámováno, 26x32 cm, Prodejní cena: 16 500 Kč

26 Bubeníček Ota Vožický hrad olej, plátno, rámováno, 59x70 cm, sign. LD Prodejní cena: 55 000 Kč 28 Burda Václav Ohnivý keř barevná fotografie, deska, dat. 2001, rámováno, 51x75 cm, Prodejní cena: 2 750 Kč 31 B. J. signatura J. B. Dr. Edvard Beneš plaketa, bronz, mramorový sokl, průměr 17 cm, sign. 32 Čihák Edvard Kairo olej, plátno, rámováno, 46x32 cm, sign. LD Prodejní cena: 16 500 Kč 36 Dillinger Petr V háji suchá jehla, papír, dat. 29, rámováno, paspartováno, zaskleno, 16x21 cm, Prodejní cena: 1 650 Kč

37 Dinele T. M. Nicola Tesla busta, bronz, výška 80 cm, sign. vpravo na rukávu Prodejní cena: 66 000 Kč 38 Doležal Z cyklu o vodě kombinovaná technika, karton, dat. 99, rámováno, zaskleno, 65x65 cm, Prodejní cena: 6 600 Kč 41 Duša Ferdiš Ružomberok dřevoryt, rámováno, paspartováno, zaskleno, 33,5x30 cm, Prodejní cena: 2 200 Kč 42 Duša Ferdiš Krajina u Hlubočep dřevoryt, papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 24x36,5 cm, sign. LD Prodejní cena: 2 200 Kč 43 Duša Ferdiš Strečno dřevoryt, papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 37x32 cm, Prodejní cena: 2 200 Kč

48 Gabriel Karel Vltava od Baby olej, plátno, dat. 42, rámováno, 49x78 cm, sign. LD Prodejní cena: 22 000 Kč 49 Grafnetr Ludvík Černínská ulice akvarel, papír, dat. 1950, rámováno, paspartováno, zaskleno, 41x34 cm, Prodejní cena: 4 950 Kč 50 Halata Dobroslav Touhy acryl, plátno, dat. 97, rámováno, 55x40 cm, sign. LD Prodejní cena: 7 700 Kč 51 Halata Dobroslav Budoár acryl, plátno, dat. 96, rámováno, 65x80 cm, sign. LD 52 Halata Dobroslav Figurální kompozice acryl, plátno, rámováno, 55x70 cm, sign. LD Prodejní cena: 16 500 Kč

58 Halata Sylvestr Vrby uhel, papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 41x60 cm, Prodejní cena: 7 700 Kč 59 Halata Sylvestr Sklizeň brambor lept, dat. 54, rámováno, paspartováno, zaskleno, 28x40 cm, Prodejní cena: 2 200 Kč 67 Herbst Jaroslav Olše lavírovaná kresba, lepenka, dat. 30, rámováno, paspartováno, zaskleno, 60x47 cm, Prodejní cena: 5 500 Kč 68 Heřmanská Eva Anděl blažené smrti smalt, rámováno, 50x50 cm, Prodejní cena: 19 800 Kč 70 Hlávka Ladislav Riviéra olej, plátno, dat. 32, rámováno, 66x100 cm, Prodejní cena: 16 500 Kč

74 Hovorka Krkonoše olej, deska, dat. 1938, rámováno, 39x50 cm, Prodejní cena: 9 900 Kč 77 Hurt Josef Jaro pastel, velur, rámováno, paspartováno, zaskleno, 29x35 cm, Prodejní cena: 8 800 Kč 81 Ivančevič T. Karel Baxa reliéf, bronz, 46x35 cm, sign. LD Prodejní cena: 9 900 Kč 83 Jaroš Bohumil Krajina kvaš, lepenka, rámováno, zaskleno, 60x87 cm, sign. LD 87 Ježek Alois Cikánská ulička v bývalém ghetu perokresba, papír, dat. 1928, rámováno, paspartováno, zaskleno, 19,5x30 cm, sign. LD Prodejní cena: 3 850 Kč

91 Jiránek Miloš Portrét Vrchlického pastel, velurový papír, rámováno, paspartováno, zaskleno, 34x42 cm, Prodejní cena: 22 000 Kč 94 Justich Rainhold? Lesní veduta olej, plátno, rámováno, 68x78 cm, nečitelně