Katalog. výtvarných děl a grafických listů zařazených do aukce. Nadační fond onkologie pro 21. století

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Katalog. výtvarných děl a grafických listů zařazených do aukce. Nadační fond onkologie pro 21. století"

Transkript

1 Katalog výtvarných děl a grafických listů zařazených do aukce Nadační fond onkologie pro 21. století 1

2 Vyvolávací cena: 8 000,- Kč Rozměr: 550 x 550 mm Jiří Altmann Akademický malíř Jiří Altmann se zabývá grafikou, ilustrací, kresbou, restaurováním. Vedle dřeva, zejména techniky dřevořezu, jej zajímají i jiné přírodní materiály, například kámen. Manželkou, pravou rukou a úžasnou inspirací malíře Jiřího Altmanna je známá herečka a dabérka Jana Altmannová, babča z Troškových Babovřesk. 2

3 Vyvolávací cena: 2 800,- Kč Rozměr: 110 x 155 mm ALENA ANTONOVÁ Narozena v roce 1930 v Praze, absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, ateliér Emila Filly. Je mimořádně talentovaná a stále navazuje na český kubismus. Oblíbené jsou motivy žen a květin. List určený pro aukci je realizován technikou dřevořezu a doplněn o akvarel. Motivem je bílá květina ve váze a dosvědčuje autorčiny znalosti této náročné grafické techniky. 3

4 Vyvolávací cena: 3 000,- Kč Rozměr: 215 x 300 mm KAREL BENEŠ Narozen 1932 ve Vlčnově. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Antonína Strnadela. Významný ilustrátor a tvůrce několika set exlibris pro české i zahraniční sběratele. Vynikající jsou velké volné grafické listy realizované převážně technikou barevné litografie. Nabízený list nesoucí název Leoncavallovi Komedianti (2006) je ukázkou jeho mistrné kresby jednoduchou linkovou čárou. 4

5 Vyvolávací cena: 3 000,- Kč Rozměr: 200 x 270 mm DANIELA BENEŠOVÁ Narodila se v Klatovech v roce 1929, studovala na VŠUP v Praze v ateliéru Emila Filly a Antonína Strnadela. Je autorkou zdařilých ilustrací převážně pro děti a mládež. Maluje sugestivní obrazy, na nichž stejně jako u volné grafiky reaguje na českou krajinu, ženu v městském prostředí a často bývá ovlivněna klasickou hudbou, která ji provází celým životem. Hudební námět Inspirace realizovaný technikou barevné litografie je toho svědectvím. 5

6 Vyvolávací cena: 3 300,- Kč Rozměr: 207 x 295 mm JIŘÍ BRÁZDA Teplický rodák (1952), vystudoval VŠUP v ateliérech Zdeňka Sklenáře a Jiřího Mikuly. Při realizaci svých listů, na nichž je často zachycena nahá žena umístěná v intimním prostředí, využívá převážně kombinovanou techniku leptu se suchou jehlou či akvatintou. Je autorem stovek exlibris, obrazů a grafik, které jsou dnes populární nejen u nás, ale i v zahraničí. Dvě skotačivé dívenky v rytmu hudby patří i do dnešní aukční nabídky a jsou důkazem jeho mistrovského ovládání grafických technik. 6

7 Vyvolávací cena: 2 800,- Kč Rozměr: 195 x 297 mm HANA ČÁPOVÁ Narodila se v roce 1956 v Praze a VŠUP v Praze absolvovala v ateliéru Jiřího Mikuly. Oblíbená autorka mezi sběrateli drobné i volné grafiky. Realizuje většinou figurativní scény, v nichž najdeme také zvířata, která mistrně začleňuje do kompozičních celků. Její mistrovská kresba je zřetelně čitelná i z listu Giovanni, na němž vévodí dvě významné postavy i část notové partitury. Použitá technika je barevný lept, jež uplatňuje v celé své tvorbě. 7

8 Vyvolávací cena: 3 500,- Kč Rozměr: 195 x 295 mm EVA HAŠKOVÁ Kladenská rodačka (1946), absolventka ateliéru Zdeňka Sklenáře a Jiřího Anderle na VŠUP v Praze. Ve své rozsáhlé tvorbě využívá především techniku barevného leptu kombinovaného s akvatintou. Je autorem zajímavých ilustrací pro bibliofilské tisky pro významná nakladatelství a vytvořila mnoho volných grafik reagujících na historii či zachycujících krásy staré Prahy. Hudebně laděný motiv Praha hudební je jedním z nich. 8

9 Vyvolávací cena: 4 000,- Kč Rozměr: 246 x 332 mm KAREL CHABA Narodil se v Sedlci-Prčicích v roce 1925, autodidakt, výtvarný samotář. Přesto, že známe převážně jeho výrazně barevné obrazy, na nichž zachytil svérázným způsobem půvabné náměty ze staré Prahy, nelze opomenout grafické dílo, v němž se jeho zajímavé opusy opět dotýkají pražských zákoutí. Město měst ožívá pod jeho citlivou rukou a člověk v myšlenkách rád vstupuje do vylidněných uliček starého města, kde ještě nejsou davy turistů, hluk a křik. Praha barokní na našem listu je svědectvím o jeho bystrém oku zachycujícím i drobné detaily na fasádách starobylých paláců. 9

10 Vyvolávací cena: 2 800,- Kč Rozměr: 208 x 293 mm James Janíček Narodil se v roce 1935 v Ontariu, vystudoval uměleckou školu v Detroitu a Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Václava Pukla). Je realizátorem mnoha ilustrací, grafik pro bibliofilské tisky i volných grafických listů vytištěných technikou barevného leptu s akvatintou. Pro list, který je nabízen v aukci, zvolil hudební námět, v němž reaguje na Mozartovu skladbu Malá noční hudba. Jeho volná tvorba není příliš rozsáhlá, o to vzácnější jsou jeho kresebně dokonalé, promyšlené listy. 10

11 Vyvolávací cena: 2 800,- Kč Rozměr: 135 x 195 mm EVA JANÍČKOVÁ Rodilá Pražačka (1935), absolventka AVU v Praze, ateliéry V. Pukla a Vl. Silovského. Patří k ženám, v jejichž grafické tvorbě realizované převážně technikou leptu s akvatintou nacházíme často motivy plné poezie, tajemných zahrad, intimních koutů staré Prahy. Listy mají osobité kouzlo, nabízejí skrytá tajemství, o čemž svědčí i list s názvem Nokturno, jež nás přivádí na Bertramku ve chvíli, kdy jasný měsíc ozářil noční scénu s tajemnou postavou ženy. 11

12 Vyvolávací cena: 3 000,- Kč Rozměr: 165 x 235 mm BORIS JIRKŮ Narozen v roce 1955 ve Zlíně. Akademii výtvarných umění v Praze absolvoval v ateliéru profesora A. Paderlíka v roce Dnes patří k významným ilustrátorům, malířům a grafikům, jejichž tvorba přesáhla hranice našeho státu. Významné jsou ilustrace ke knihám G. Marqueze a M. Bulgakova. Obrazy i sochy patří dnes k vyhledávaným uměleckým dílům a grafická tvorba technikou barevné serigrafie je vyhledávána sběrateli pro svou vysokou kvalitu provedení. List Villon napovídá něco o ilustrátorské tvorbě. 12

13 Vyvolávací cena: 3 000,- Kč Rozměr: 210 x 297 mm BORIS JIRKŮ Dívčí portrét je svědectvím o přesné kresbě jednoduchou linkou. 13

14 Vyvolávací cena: 2 800,- Kč Rozměr: 120 x 160 mm JAN KAVAN Narozen v roce 1947 ve Zlíně. Absolvent VŠUP v Praze v ateliéru Zdeňka Sklenáře, Antonína Strnadela a Jiřího Trnky. Malíř, grafik, ilustrátor. Patří mezi přední tvůrce známek, ilustroval řadu bibliofilských tisků. Volnou grafiku zpracovává převážně technikou barevného leptu nebo litografií. Volná tvorba je poznamenána experimentem, oblibu mezi sběrateli ale získaly zvláště listy reagující na českou krajinu, kterou dovede zaznamenat poetickým způsobem, nepostrádajícím vtipné postřehy. List pro aukci je zhotoven barevnou litografií a pozorný divák najde i onen vtipný prvek, který do listu zakomponoval. 14

15 Vyvolávací cena: 4 500,- Kč Rozměr: 242 x 398 mm KRISTIAN KODET Autor patřící do významné umělecké rodiny se narodil v Praze v roce Vystudoval Uměleckou akademii v Bruselu. Patří dnes k oblíbeným a vyhledávaným umělcům mezi sběrateli i laiky, kteří si oblíbili jeho nezaměnitelný rukopis, zajímavou barevnost a poetické náměty. Oba listy nabízené v aukci jsou z hudebního prostředí, které je autorovi blízké. První list zachytil Ofélii v dramatickém prostředí, do něhož ji autor umístil. 15

16 Vyvolávací cena: 3 700,- Kč Rozměr: 242 x 398 mm KRISTIAN KODET Paganini už dokončil své ďábelské sólo a mává nadšenému publiku. 16

17 Vyvolávací cena: 3 000,- Kč Rozměr: 195 x 295 mm VLADIMÍR KOMÁREK Dnes již nežijící autor všeobecně uznávaný a oceňovaný se narodil v roce 1928 v Hořensku u Semil. Studoval na Akademii výtvarných umění (prof. K. Minář) a na VŠUP Praha (K. Štípl). Desítky grafických opusů, stovky drobných lístků s přípisem exlibis a poetické obrazy stále patří k těm nejvyhledávanějším. List Bludný Holanďan z roku 1999 je ukázkou jeho čistého rukopisu a znalosti grafické techniky suchá jehla, s níž s oblibou pracoval. 17

18 Vyvolávací cena: 3 500,- Kč Rozměr: 137 x 195 mm KAROL ONDREIČKA Slovenský malíř a grafik se narodil v roce 1944 v Čachticích. Studoval v ateliéru profesora Albína Brunovského na VŠVU v Bratislavě. Jeho tvorba je stále vyhledávaná sběrateli nejen na Slovensku, ale i v mnoho zemích světa. Byl výborným ilustrátorem, malířem obrazů, na nichž zachytil snové náměty zaplněné postavami. Ilustrační tvorba byla zaměřena na poezii, dětské knihy a na vybrané bibliofilské tiky. Náš list je realizován suchou jehlou a je reakcí na námět ruské básnířky žijící v Praze, Mariny Cvetájevové. V složité kompozici najdeme zašifrovanou postavu básnířky a můžeme ocenit důmyslné zpracování celé plochy grafického listu. 18

19 Vyvolávací cena: 2 500,- Kč Rozměr: 205 x 145 mm JAN OTAVA Narozen v Praze v roce Studoval v ateliéru profesora Ladislava Čepeláka na Akademii výtvarných umění. Věnuje se užité, volné a drobné grafice. Rád pracuje technikou čárového leptu či suchou jehlou. Náměty vyhledává v přírodě a jednotlivé motivy jsou zpracovány s citem, nepostrádají citlivou poezii, kterou v krajině nachází. Některé náměty dokazují jeho schopnost zachytit pomíjivé okamžiky, které se v přírodě odehrávají. Ukázkou je i list Ptačí rej, na němž zaznamenal shluk ptáků radujících se z krásného podzimního dne. 19

20 Vyvolávací cena: 2 000,- Kč Rozměr: 177 x 207 mm JEŇÝK PACÁK Všestranný umělec, žel dnes už se můžeme setkat jen s jeho zajímavou, ale vždy vtipnou tvorbou. Narodil se v roce 1941 v Praze, vystudoval Akademii výtvarných umění v ateliéru profesora V. Sychry a A. Paderlíka. Jeho dílo je rozsáhlé. Zahrnuje ilustraci, malbu, keramiku a grafiku. Všestrannost potvrzuje i skutečnost, že byl u zrodu hudební skupiny Olympik, s níž pak úzce spolupracoval. Jeho humor byl nakažlivý a mezi sběrateli oblíbený. List s názvem Listopad je dokladem jeho vtipně řešené kompozice a potěší každého, kdo se rád usmívá. Byl realizován technikou barevné litografie v roce

21 Vyvolávací cena: 2 000,- Kč Rozměr: 188 x 270 mm CTIRAD STEHLÍK Narodil se v Praze v roce 1938, studoval na AVU v ateliéru profesora Karla Součka. Jeho dílo ilustrátorské i grafické bylo zpracováno převážně technikou barevné litografie a vyznačovalo se vždy čistotou rukopisu, nepostrádalo poetický náboj a bylo kultivovaně barevné. List S mísou hrušek nabízí ovoce vábivé na pohled a určitě stejně chutné. Škoda, že autor těchto kultivovaných listů už také nežije. 21

22 Vyvolávací cena: 2 800,- Kč Rozměr: 190 x 295 mm KAREL ŠAFÁŘ Rodák z Rychnova nad Kněžnou (1938), absolvent ateliéru profesora Karla Svolinského na VŠUP v Praze. Věnoval se po celý život malbě a volné grafice. Mezi sběrateli byl vyhledáván pro schopnost realizovat nejen krajinné ale i figurální motivy. Jeho pestrá tvorba zachycuje často prostředí cirkusů, hlavy veselých i smutných klaunů a nevšední pohledy na fotogenickou Prahu. Rád používal grafickou techniku barevného leptu, ale i suchou jehlu či linoryt. Námět vybraný pro aukci nese název Bludný Holanďan a nepostrádá dramatickou atmosféru tohoto známého příběhu. Autor také nežije, jen jeho dílo nás stále oslovuje. 22

Katalog. výtvarných děl a grafických listů zařazených do aukce na podporu Nadačního fondu onkologie pro 21. století

Katalog. výtvarných děl a grafických listů zařazených do aukce na podporu Nadačního fondu onkologie pro 21. století Katalog výtvarných děl a grafických listů zařazených do aukce na podporu Nadačního fondu onkologie pro 21. století Nadační fond onkologie pro 21. století 1 l Prof. MUDr. Jitka Abrahámová, DrSc. Primářka

Více

100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar

100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar 100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar Galerie Univerzity Pardubice Univerzitní knihovna 12. dubna 31. května 2017 Jan Bauch (1898-1995); linoryt Kamil Lhoták (1912-1990); litografie František

Více

Boris Jirků Vladimír Suchánek Dana Kyndrová Ivan Gruber. Host večera Tomáš Klus

Boris Jirků Vladimír Suchánek Dana Kyndrová Ivan Gruber. Host večera Tomáš Klus Galerie Českých center a Soroptimist klub Praha si Vás dovolují pozvat na exkluzivní aukci čtyř uměleckých děl předních českých umělců Boris Jirků Vladimír Suchánek Dana Kyndrová Ivan Gruber v úterý 28.

Více

O autorovi básní a autorech obrazů: Mgr. Jaroslav Pivoda

O autorovi básní a autorech obrazů: Mgr. Jaroslav Pivoda Jaroslav Pivoda Procházky životem počet stran 178, plnobarevný tisk vazba pevná běžná cena 499 Kč včetně DPH naše cena 449 Kč včetně DPH cena K M K 399 Kč včetně DPH ISBN 978-80-86930-64-0 Vydal Jaroslav

Více

EXLIBRIS A DROBNÁ GRAFIKA

EXLIBRIS A DROBNÁ GRAFIKA HANA ČÁPOVÁ EXLIBRIS A DROBNÁ GRAFIKA 4 27. července až 5. září 2015 Galerie U Kellerů, Radnice, náměstí Karla Šternberka 68 a plzeňská sekce Spolku sběratelů a přátel exlibris 1 2 34 1. Exl F. MÁSLER.

Více

ODEHNAL KATALOG VÝSTAVY

ODEHNAL KATALOG VÝSTAVY BOHUSL AV ODEHNAL KATALOG VÝSTAVY BOHUSLAV ODEHNAL narozen 3. 12. 1930 v České Třebové V roce 1939 se přestěhoval s rodiči na Moravu a v Mladkově se usadili v roce 1942. Základní školu absolvoval v Boskovicích.

Více

obrázky dětských autorů

obrázky dětských autorů obrázky dětských autorů 1.Barevné ladění 2. Drak 3.Duha 4. Jablko 5. Den s beruškou 6. Koník 7. Magický strom 8. Pejsek 9. Podzim 10. Podzimní skřítek 11. Rukavice 12.Slunce v duze 13. Duhové srdce 14.

Více

Benefice pro Borůvku Galerie Portheimka Štefánikova 12 Praha 5 23. října 2014 od 18 hodin

Benefice pro Borůvku Galerie Portheimka Štefánikova 12 Praha 5 23. října 2014 od 18 hodin Benefice pro Borůvku Galerie Portheimka Štefánikova 12 Praha 5 23. října 2014 od 18 hodin 1 Benefice pro Borůvku aukce originálních grafických listů Borůvka Praha o.p.s. pomáhá již 16 let lidem s tělesným

Více

Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne pod. č. j. 20 /18

Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne pod. č. j. 20 /18 Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne 29. 11. 2018 pod. č. j. 20 /18 Seznam předmětů humanitární aukce Minimální příhoz: v hodnotě do 1 000,- Kč činí 100,- Kč v hodnotě od 1 001 Kč do 5 000,- Kč

Více

Jak se jinak nazývá způsob, kterým umělec dosáhne rozmnožitelnosti díla (2D) na stanovený náklad a přitom vzniknou samé originály?

Jak se jinak nazývá způsob, kterým umělec dosáhne rozmnožitelnosti díla (2D) na stanovený náklad a přitom vzniknou samé originály? Jak se jinak nazývá způsob, kterým umělec dosáhne rozmnožitelnosti díla (2D) na stanovený náklad a přitom vzniknou samé originály? originál x kopie x reprodukce signování díla signování grafiky Podpis

Více

ZNALECKÝ POSUDEK č. 166/2015

ZNALECKÝ POSUDEK č. 166/2015 Mgr. Hana Nováková Sídl. Pražská 2892 580 01 Havlíčkův Brod ZNALECKÝ POSUDEK č. 166/2015 Počet stran včetně titulního listu: 15 Počet vyhotovení: 2 Město Nové Město na Moravě Vratislavovo nám. 103 592

Více

Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií

Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Uvedené příklady představují určité typy autoritních záznamů, u nichž chceme upozornit

Více

Benefice pro Borůvku Výsledky aukce 23. října 2014 Nabídka nevydražených děl

Benefice pro Borůvku Výsledky aukce 23. října 2014 Nabídka nevydražených děl Benefice pro Borůvku Výsledky aukce 23. října 2014 Nabídka nevydražených děl Benefice pro Borůvku aukce originálních grafických listů Borůvka Praha o.p.s. pomáhá již 16 let lidem s tělesným postižením

Více

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE Muzejní sbírka pohlednic patří k nejbohatším, čítá několik tisíc kusů, přičemž její velká část je zatím uložena jako netříděný fond. Vedle místopisných tématik jsou

Více

CZ.1.07/1.5.00/34.0802 Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. České výtvarné umění na přelomu 19. a 20. století VY_32_INOVACE_21_05

CZ.1.07/1.5.00/34.0802 Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. České výtvarné umění na přelomu 19. a 20. století VY_32_INOVACE_21_05 Průvodka Číslo projektu Název projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity CZ.1.07/1.5.00/34.0802 Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Příjemce

Více

Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou

Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou Jiný pohled na Káhiru. Český egyptologický ústav FF UK slaví padesát let založení výstavou Jiný pohled na Káhiru prostřednictvím několika desítek fotografických obrazů Jana Brodského nabízí výstava, kterou

Více

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s. Dřevnická 1788, Zlín. Identifikátor školy:

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s. Dřevnická 1788, Zlín. Identifikátor školy: Česká školní inspekce Zlínský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, o.p.s. Dřevnická 1788, 760 01 Zlín Identifikátor školy: 600 020 495 Termín konání inspekce: 11. a

Více

Datum Příjmení Jméno Název díla vzniku Technika Rozměr Signatura Stav díla. značeno a

Datum Příjmení Jméno Název díla vzniku Technika Rozměr Signatura Stav díla. značeno a Evid enčn í číslo Datum Příjmení Jméno Název díla vzniku Technika Rozměr Signatura Stav díla 001 Anderle Jiří Jiřímu Kotalíkovi k 75 lept 20x8,5 cm 002 Benda Jan Zátiší 30. léta skica tužkou 10,2x14,5

Více

Specializace z výtvarné výchovy ročník TÉMA

Specializace z výtvarné výchovy ročník TÉMA Specializace z výtvarné výchovy 2-4 Seznamování s uměním v praxi 2 Teorie výtvarného a samostatně vyhledává informace o dané tematice, autorovi; aktivně se podílí na programu exkurzí; vyjádří vlastní prožitky

Více

Jeho díla jsou zastoupena v muzeích a soukromích sbírkách v Evropě, zámoří a v Austrálii.

Jeho díla jsou zastoupena v muzeích a soukromích sbírkách v Evropě, zámoří a v Austrálii. Milan Ďuriš Milan Ďuriš se narodil v Toužimi. Od roku 1982 se věnuje malbě. V druhé polovině 80. let absolvoval soukromé studium. Je členem Unie výtvarných umělců, v tvůrčí skupině P89 a v Asociaci Momentary

Více

Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché

Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché geometrické tvary) Používána byla především krychle (lat.

Více

TEMATICKÝ PLÁN. září. říjen. listopad. prosinec

TEMATICKÝ PLÁN. září. říjen. listopad. prosinec Týdenní dotace: 1h/týden Vyučující: Mgr. Lenka Erberová, Mgr. Věra Antalová, Mgr. Vladimíra Hryzlíková, Ročník: 1. (1. A, 1. B, 1. O) Školní rok 2016/2017 UČIVO 1. Zjišťování výtvarných dovedností - volná

Více

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace Výtvarná výchova - 6. ročník prvky kresebného vyjádření světlo, stín, polostín textura, měkká modelace a šrafura jejich uspořádání v ploše a prostoru základní kresebné techniky např. kresebné studie, figurální

Více

veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě

veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě PRACOVNÍ LISTY PRO DOSPĚLÉ A N T O N Í N C H I T T U S S I veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě Antonín Chittussi se narodil roku 1847 v

Více

AMBERSKÁ ČTYŘTVÁRNOST

AMBERSKÁ ČTYŘTVÁRNOST ARBOREUS AMBERSKÁČTYŘTVÁRNOST ST DUTÝ OBŮRKA CHALUPÁŘ Hudba,ruda,rytířaautíčko Výstavavýtvarnéhoumění odharaldabäumlera,heinrichawilfriedahohla, AchimaHüttnera,SandraMaxima vgaleriijiříhotrnkyvplzni od24.srpnado17.září2011

Více

SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE

SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE Doc. PhDr. Jiří Šetlík, CSc. (nar. 1929) je uznávaným českým historikem umění. V šedesátých. letech byl vedoucím sbírky moderního umění Národní galerie v Praze a v závěru 60. let

Více

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace Výtvarná výchova - 6. ročník prvky kresebného vyjádření OSV rozvoj schopnosti tvar, objem a prostor poznávání světlo, stín, polostín textura, měkká modelace a šrafura OSV sebepoznání a jejich uspořádání

Více

DOPROVODNÉ PROGRAMY pro školy a zájmové skupiny...

DOPROVODNÉ PROGRAMY pro školy a zájmové skupiny... DOPROVODNÉ PROGRAMY pro školy a zájmové skupiny... Vydejte se do tajů výtvarného umění a dětské fantazie Navštivte se svými žáky Galerii moderního umění v Hradci Králové, kde mají děti možnost objevovat

Více

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky Anotace Autorka Výstavy Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky Prostředí jenž kolem sebe každý z nás každodenně vytváří je ovlivněno touhou po životě. Její hodnotu máme nastavenou uvnitř svého srdce a

Více

od do PAVEL TASOVSKÝ A PAVEL TASOVSKÝ ML. KATALOG VÝSTAVY UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ V EXTERIÉRU HISTORICKÉHO MĚSTA

od do PAVEL TASOVSKÝ A PAVEL TASOVSKÝ ML. KATALOG VÝSTAVY UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ V EXTERIÉRU HISTORICKÉHO MĚSTA od 8. 6. do 30. 9. PAVEL TASOVSKÝ A PAVEL TASOVSKÝ ML. KATALOG VÝSTAVY UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ V EXTERIÉRU HISTORICKÉHO MĚSTA Anketa o nejoblíbenějším exponátu: za vyplnění malá odměna a postup do slosování

Více

Bohumír Matal Červenec, 1945

Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal (1922-1988) Červenec, 1945 olej, 24 x 41,5 cm sign. PD Matal 45, na rubu BMATAL ČERVENEC S.1945 BÍLOVICE vystaveno Skupina 42, Síň Jaroslava Krále, Dům umění

Více

stručně popsat historii grafiky a grafického designu definovat základní pojmy z oblasti grafiky

stručně popsat historii grafiky a grafického designu definovat základní pojmy z oblasti grafiky 1 ÚVOD Grafika je jedním z druhů výtvarného umění. Vymezení pojmu je poměrně složité. Obecně můžeme říci, že grafikou nazýváme umělecké dílo, kdy umělec použije jednu z grafických technik a dílo rozmnoží

Více

MgA. Sevdalina Kovářová Kostadinova Sevda M

MgA. Sevdalina Kovářová Kostadinova Sevda M MgA. Sevdalina Kovářová Kostadinova Sevda M agistra umění Sevdalina Kovářová Kostadinova Sevda je umělkyně bulharského původu, která působí v ČR více než 15 let. Je narozena v roce 1973 v Bulharsku. Po

Více

Volná grafika, základní druhy a techniky

Volná grafika, základní druhy a techniky Volná grafika, základní druhy a techniky Grafika ve smyslu umělecké grafiky je jedním z druhů výtvarného umění. Obecně můžeme říci, že grafikou nazýváme umělecké dílo, kdy umělec použije jednu z grafických

Více

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Vyučovací předmět: VÝTVARNÉ ČINNOSTI A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Volitelný předmět Výtvarné činnosti má časovou dotaci 2 hodiny v u. Výuka

Více

Zamýšlená akvizice výtvarného umění

Zamýšlená akvizice výtvarného umění Zamýšlená akvizice výtvarného umění Slovní a fotografická dokumentace (přední a zadní strana) souboru výtvarných děl akademického malíře Václava Zemana: 1) Modré goloásky, návrh filmového plakátu, 1970

Více

Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne pod. č. j. 19 /17

Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne pod. č. j. 19 /17 Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne 29. 11. 2017 pod. č. j. 19 /17 Seznam předmětů humanitární aukce Minimální příhoz: v hodnotě do 1 000,- Kč činí 100,- Kč v hodnotě od 1 001 Kč do 5 000,- Kč

Více

Panorama Aleny Dostálové

Panorama Aleny Dostálové Panorama Aleny Dostálové autor: archiv zvětšit obrázek Čítárna Unijazzu pořádá retrospektivní výstavu díla akademické malířky Aleny Dostálové u příležitosti nedožitých osmdesáti let této významné představitelky

Více

Výtvarná výchova. 9. ročník. Zobrazování přírodních forem. Giuseppe Arcimboldo

Výtvarná výchova. 9. ročník. Zobrazování přírodních forem. Giuseppe Arcimboldo list 1 / 6 Vv časová dotace: 1 hod / týden Výtvarná výchova 9. ročník VV 9 1 01 vybírá, vytváří a pojmenovává co nejširší škálu prvků vizuálně obrazných vyjádření a jejich vztahů; uplatňuje je pro vyjádření

Více

VÝTVARNÝ PROJEKT GYMNÁZIUM FRANTIŠKA ŽIVNÉHO BOHUMÍN

VÝTVARNÝ PROJEKT GYMNÁZIUM FRANTIŠKA ŽIVNÉHO BOHUMÍN VÝTVARNÝ PROJEKT FOTOGRAFIE NEBO KRESBA? GYMNÁZIUM FRANTIŠKA ŽIVNÉHO BOHUMÍN A/ teoretická část Srovnání fotografie a kresby Náměty Kompoziční postupy B/ praktická část - Stromy Fotografie studentů Perokresba

Více

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč Aukční položka č. 51 Jana Kremanová: Pantarhei I. Umělec: Jana Kremanová Technika: Serigrafie Žánr: Kompozice Rok vzniku díla: 1992 Rozměry: 500 700 mm Autorský tisk Signatura: Kremanová 92, PD Adjustace:

Více

Marie M. Šechtlová Na cestách

Marie M. Šechtlová Na cestách Marie M. Šechtlová Na cestách 24. 1. 16. 3. 2018 26. 1. 10. 3. 2017 Marie Šechtlová Místo a datum narození: Praha 13. března 1952 Vzdělání: Střední odborná škola výtvarná v Praze, VŠ UMPRUM v Praze (ateliér

Více

Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne 26. 11. 2015 pod. č. j. 17/2015

Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne 26. 11. 2015 pod. č. j. 17/2015 Omega spol. s. r. o. - humanitární aukce dne 26. 11. 2015 pod. č. j. 17/2015 Seznam předmětů humanitární aukce Minimální příhoz: v hodnotě do 1 000,- Kč činí 100,- Kč v hodnotě od 1 001 Kč do 5 000,- Kč

Více

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE MARIE NETOUŠKOVÁ (* ) KAMIL LHOTÁK (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE MARIE NETOUŠKOVÁ (* ) KAMIL LHOTÁK (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE MARIE NETOUŠKOVÁ (* 1931-2002) KAMIL LHOTÁK (* 1912-1990) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: (1905) 1946-2002 (2003) Značka fondu: 147 Číslo evidenčního listu NAD: 167

Více

Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 IČO: 47813121 Projekt: OP VK 1.5

Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 IČO: 47813121 Projekt: OP VK 1.5 Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 IČO: 47813121 Projekt: OP VK 1.5 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Více

Kocianova houslová soutěž

Kocianova houslová soutěž Kocianova houslová soutěž 60. ročník 8. 12. května 2018 Ústí nad Orlicí Jaroslav Kocian * 22. února 1883 Ústí nad Orlicí 7. března 1950 Praha houslista, hudební skladatel, pedagog Jaroslav se narodil v

Více

MARTIN SALCMAN (* ) Inventář osobního fondu

MARTIN SALCMAN (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE MARTIN SALCMAN (* 1896 1979) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: 1933 1974 Značka fondu: 71 Číslo evidenčního listu NAD: 111 Evidenční číslo inventáře: 63 Zpracovala:

Více

LEDEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

LEDEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 LEDEN Diptych vídeňský Pavlína Rejtharová Dřevěné destičky plátnem potažené, křídový podklad s vyrytou a černě vytaženou kresbou, tempera. Pravděpodobně cestovní oltářík. Levá strana představuje matku

Více

Výtvarná výchova charakteristika předmětu

Výtvarná výchova charakteristika předmětu charakteristika předmětu Časové, obsahové a organizační vymezení Ročník prima sekunda tercie kvarta kvinta sexta septima oktáva Hodinová dotace 2 2 1 1 2 2 - - V rámci předmětu Výtvarná výchova RVP ZV

Více

Společnost TTM o.s. vzdělávací instituce akreditovaná MŠMT ČR pod č.j.: MSMT / nabízí

Společnost TTM o.s. vzdělávací instituce akreditovaná MŠMT ČR pod č.j.: MSMT / nabízí Společnost TTM o.s. vzdělávací instituce akreditovaná MŠMT ČR pod č.j.: MSMT - 24322/2015-1 nabízí cyklus vzdělávacích programů pro výtvarné pedagogy VÝTVARNÁ LABORATOŘ 1. ÚVODNÍ SEMINÁŘ 2. MOŽNOSTI KRESBY

Více

jiří bárta ordo linearum

jiří bárta ordo linearum jiří bárta ordo linearum 24. 9. 24. 11. 2016 ordo linearum IV 2012, olej, plátno

Více

Předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA Ročník: 1.

Předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA Ročník: 1. Ročník: 1. - rozpozná a pojmenovává prvky vizuálně obrazného vyjádření (linie, tvary, objemy, barvy, objekty), porovnává je a třídí na základě odlišností vycházejících z jeho zkušeností, vjemů, zážitků

Více

Benefiční výstava pro Nadaci Rakovina věc veřejná Pavel Grégr, Martin Paladino, Ondřej Růžička

Benefiční výstava pro Nadaci Rakovina věc veřejná Pavel Grégr, Martin Paladino, Ondřej Růžička Benefiční výstava pro Nadaci Rakovina věc veřejná Pavel Grégr, Martin Paladino, Ondřej Růžička 4. 11. 2009 23. 12. 2009 Restaurace Fluidum Lucemburská 6, Praha 3-Vinohrady Pavel Grégr, Léto 100x120 cm

Více

JAN KONŮPEK (* ) Inventář osobního fondu

JAN KONŮPEK (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN KONŮPEK (* 1883-1950) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 1917-1944 (1964) Značka fondu: 13 Číslo evidenčního listu NAD: 42 Evidenční číslo inventáře: 133 Zpracovala:

Více

AUKCE 92. Česká a světová grafika 19. a 20. století. Práce na papíře, fotografie. Čtvrtek 24. března 2011 v 17 hodin, Aukční síň Vltavín, Praha

AUKCE 92. Česká a světová grafika 19. a 20. století. Práce na papíře, fotografie. Čtvrtek 24. března 2011 v 17 hodin, Aukční síň Vltavín, Praha AUKCE 92 A U K Č N Í S Í Ň V L T A V Í N A U K Č N Í S Í Ň V L T A V Í N 140. Josef Lada Česká a světová grafika 19. a 20. století Práce na papíře, fotografie A U K Č N Í K A T A L O G Čtvrtek 24. března

Více

Rezidenční pobyty v klášteře Broumov

Rezidenční pobyty v klášteře Broumov Rezidenční pobyty v klášteře Broumov Partneři a historie 3 Rezidenční pobyty v klášteře Broumov Program rezidencí v klášteře Broumov vznikl ve spolupráci Českého literárního centra, sekce Moravské zemské

Více

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY. PIGMENT Pigment FAKULTA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ ATELIÉR MALÍŘSTVÍ 3

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY. PIGMENT Pigment FAKULTA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ ATELIÉR MALÍŘSTVÍ 3 VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ ATELIÉR MALÍŘSTVÍ 3 FACULTY OF FINE ARTS STUDIO OF PAINTING 3 PIGMENT Pigment BAKALÁŘSKÁ PRÁCE BACHELOR S THESIS AUTOR

Více

Velehradské Dny lidí dobré vůle se dostaly již do podvědomí

Velehradské Dny lidí dobré vůle se dostaly již do podvědomí F O T O G R A F I C K Á S O U T Ě Ž VELEHRAD 2007 konaná u příležitosti Dnů lidí dobré vůle - Velehrad 2007 Velehradské Dny lidí dobré vůle už mají svou tradici, a přece je jejich mimořádná atmosféra vždycky

Více

23. září 2013. Dobročinná aukce výtvarných děl plzeňských autorů na podporu kostelíku U Ježíška

23. září 2013. Dobročinná aukce výtvarných děl plzeňských autorů na podporu kostelíku U Ježíška 23. září 2013 Dobročinná aukce výtvarných děl plzeňských autorů na podporu kostelíku U Ježíška City Digitální tisk (plakát) Autor: Martin Czeller Rozměry: 86,5 x 70 cm Vyvolávací cena 100 Kč 2 Children

Více

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš Vážení hosté benefičního večera, jsem rád, že se po roce potkáváme v čase adventu na XI. ročníku benefiční akce pro SKP-CENTRUM, o.p.s. Dovolte mi, přivítat Vás zde v Rytířském sále pardubického zámku,

Více

Katalog aukce pro Green Doors. O.s. Green Doors Galerie Artinbox

Katalog aukce pro Green Doors. O.s. Green Doors Galerie Artinbox Katalog aukce pro Green Doors O.s. Green Doors Galerie Artinbox 3. Vladimír Birgus: Vídeň archivní inkoustový tisk, 5/20, 32 x 45 cm, 2009 vyvolávací cena: 4 000 Kč běžná prodejní cena: 15 000 Kč 4. Veronika

Více

Špička ledovce 2013 Výběr z oceněných bakalářských a diplomových prací studentů Ústavu umění a designu ZČU

Špička ledovce 2013 Výběr z oceněných bakalářských a diplomových prací studentů Ústavu umění a designu ZČU Tisková zpráva Galerie Ladislava Sutnara, Plzeň Špička ledovce 2013 Výběr z oceněných bakalářských a diplomových prací studentů Ústavu umění a designu ZČU Vernisáž výstavy: Místo konání: Termín konání

Více

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017 ADAM JÍLEK MgA. Adam Jílek *29.3.1989, Praha / Česká republika je malíř mladé generace českých umělců. Přes svůj relativně nízký věk si stačil vyvinout výrazný vizuální i obsahový rukopis. Absolvent Akademie

Více

DARUJ DVAKRÁT KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL PRO CHARITATIVNÍ PRODEJ NA PODPORU OHROŽENÝCH RODIN

DARUJ DVAKRÁT KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL PRO CHARITATIVNÍ PRODEJ NA PODPORU OHROŽENÝCH RODIN DARUJ DVAKRÁT KATALOG UMĚLECKÝCH DĚL PRO CHARITATIVNÍ PRODEJ NA PODPORU OHROŽENÝCH RODIN Milí přátelé, obdivovatelé umění! V katalogu, který právě otevíráte, nabízíme ke koupi zajímavá umělecká díla známých

Více

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP Ročník: I. III. - rozeznává různé přírodní materiály - seznamuje se s rozličnými technikami přechází od hry k experimentu Experimenty s nástroji - kresba: rukou, tužkou, rudkou, uhlem, dřívkem, fixy, malba

Více

ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU

ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU ZÁKLADNÍ STUDIUM VÝTVARNÉHO OBORU Vzdělávání na I. stupni základního studia je sedmileté a je určeno žákům, kteří dosáhli věku 7 let. Tato věková hranice platí bez ohledu na skutečnost, zdali žák navštěvoval

Více

1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2, Praha 9,

1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2, Praha 9, VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Základní informace: Zřizovatelem fondu je pan David Fiala. Název a sídlo nadačního fondu: 1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2,

Více

Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně

Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně První aukce vynesla na projekt Nový start 2 858 300 korun, díky doprodejům se částka zvýšila na 3 073 300 korun V neděli 3. 12. 2007 se v rámci aukčního dne Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín na pražském

Více

Výtvarná výchova - 1. ročník

Výtvarná výchova - 1. ročník Výtvarná výchova - 1. ročník rozpoznává a pojmenovává prvky vizuálně obrazného vyjádření /linie, tvary, objemy, barvy, objekty dokáže uspořádat, střídat nebo kombinovat jednoduché prvky interpretuje různá

Více

CZ.1.07/1.4.00/ VY_32_INOVACE_ 120_VV9 ZÁTIŠÍ. Základní škola a Mateřská škola Nikolčice, příspěvková organizace

CZ.1.07/1.4.00/ VY_32_INOVACE_ 120_VV9 ZÁTIŠÍ. Základní škola a Mateřská škola Nikolčice, příspěvková organizace CZ.1.07/1.4.00/21.2490 VY_32_INOVACE_ 120_VV9 ZÁTIŠÍ Základní škola a Mateřská škola Nikolčice, příspěvková organizace Ing. Ladislav Straka ZÁTIŠÍ Zátiší je umělecké dílo, které vkusně zobrazuje neživé

Více

VOJTĚCH PREISSIG. Personální bibliografie Z DÍLA VOJTĚCHA PREISSIGA. Knihy

VOJTĚCH PREISSIG. Personální bibliografie Z DÍLA VOJTĚCHA PREISSIGA. Knihy VOJTĚCH PREISSIG Personální bibliografie Z DÍLA VOJTĚCHA PREISSIGA Knihy BAREVNÝ lept a barevná rytina. Technické poznámky. 2. přehledové vyd. 50 ve stroji za tisku číslovaných výtisků. Vyzdobil autor.

Více

6.1. I.stupeň. Vzdělávací oblast: 6.1.7. Vyučovací předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Charakteristika vyučovacího předmětu 1. stupeň

6.1. I.stupeň. Vzdělávací oblast: 6.1.7. Vyučovací předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA. Charakteristika vyučovacího předmětu 1. stupeň 6.1. I.stupeň Vzdělávací oblast: 6.1.7. Vyučovací předmět: VÝTVARNÁ VÝCHOVA Charakteristika vyučovacího předmětu 1. stupeň Vzdělávání ve vyučovacím předmětu Výtvarná výchova : - směřuje k podchycení a

Více

MATURITNÍ PRÁCE Z VÝTVARNÉ VÝCHOVY A JEJÍ OBHAJOBA PŘED MATURITNÍ KOMISÍ

MATURITNÍ PRÁCE Z VÝTVARNÉ VÝCHOVY A JEJÍ OBHAJOBA PŘED MATURITNÍ KOMISÍ MATURITNÍ PRÁCE Z VÝTVARNÉ VÝCHOVY A JEJÍ OBHAJOBA PŘED MATURITNÍ KOMISÍ školní rok: 2018-2019 studium: čtyřleté 1 Téma maturitní práce: Identita. Reflexe a sebereflexe. Okruhy ke zpracování tématu maturitní

Více

Galerie Malostranská beseda Malostranské náměstí 21, Praha 1, (3. np.) Otevřeno út- ne: h. Vstupné snížené 30,-Kč, plné 50,-Kč

Galerie Malostranská beseda Malostranské náměstí 21, Praha 1, (3. np.) Otevřeno út- ne: h. Vstupné snížené 30,-Kč, plné 50,-Kč PROGRAM NA ŘÍJEN Galerie Malostranská beseda Malostranské náměstí 21, 110 00 Praha 1, (3. np.) Otevřeno út- ne: 12 20 h. Vstupné snížené 30,-Kč, plné 50,-Kč 2.10. - 30. 10. 2012 vernisáž 2. 10. od 19h

Více

1. dobročinná aukce. obrazů na téma Provence

1. dobročinná aukce. obrazů na téma Provence 1. dobročinná aukce obrazů na téma Provence Aukce se koná v sobotu 21. 5. 2016 ve FLORIAN CAFÉ v České Lípě. PROGRAM 10:00 příchod hostů, prohlídka obrazů a akvarelů 11:00 zahájení dobročinné aukce 13:00

Více

V pátek 3. května 2013 se uskutečnil koncert pro klienty, jejich rodinné příslušníky, přátele a známé, který si v rámci projektu "Kdo jiný?

V pátek 3. května 2013 se uskutečnil koncert pro klienty, jejich rodinné příslušníky, přátele a známé, který si v rámci projektu Kdo jiný? V pátek 3. května 2013 se uskutečnil koncert pro klienty, jejich rodinné příslušníky, přátele a známé, který si v rámci projektu "Kdo jiný?" připravili žáci 6. třídy ZŠ Deblín. Průvodní slovo pronesl Mons.

Více

1963-2013. ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA, OPAVA, SOLNÁ 8, příspěvková organizace. kresba. učitelé. prostorové vyjadřování. akční tvorba

1963-2013. ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA, OPAVA, SOLNÁ 8, příspěvková organizace. kresba. učitelé. prostorové vyjadřování. akční tvorba kresba malba grafika prostorové vyjadřování akce festivaly akční tvorba příprava na SŠ, VŠ za uměním, za vzděláním učitelé 1963-2013 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA, OPAVA, SOLNÁ 8, příspěvková organizace 1963

Více

GYMNÁZIUM OSTRAVA ZÁBŘEH, VOLGOGRADSKÁ 6a. Mgr. Marcela Gajdová. Tematické plány pro školní rok 2016/2017

GYMNÁZIUM OSTRAVA ZÁBŘEH, VOLGOGRADSKÁ 6a. Mgr. Marcela Gajdová. Tematické plány pro školní rok 2016/2017 GYMNÁZIUM OSTRAVA ZÁBŘEH, VOLGOGRADSKÁ 6a Mgr. Marcela Gajdová Tematické plány pro školní rok 2016/2017 Estetická výchova výtvarná výchova (prima B ŠVP) Estetická výchova výtvarná výchova (sekunda - ŠVP)

Více

vernisáž uvede Mgr. Čeněk Hlavatý a hudebně doprovodí skupina Milánosz

vernisáž uvede Mgr. Čeněk Hlavatý a hudebně doprovodí skupina Milánosz Mělnické kulturní Tisková zpráva 2. 3. 2016 SILVIA GAJDOŠÍKOVÁ-BELIS: OBRAZY ZPOD KŮRY Dřevěné plastiky, objekty, intarzie a komiks galerie Ve Věži Mělník otevřeno denně mimo pondělí 14 23 h vstup volný

Více

Benefice pro Borůvku II. Galerie Portheimka Štefánikova 12, Praha října 2016 od 18 hodin

Benefice pro Borůvku II. Galerie Portheimka Štefánikova 12, Praha října 2016 od 18 hodin Benefice pro Borůvku II. Galerie Portheimka Štefánikova 12, Praha 5 31. října 2016 od 18 hodin Benefice pro Borůvku II. aukce originálních grafických listů, fotografií a obrazů Borůvka Praha o.p.s. pomáhá

Více

Výtvarná výchova Ročník TÉMA

Výtvarná výchova Ročník TÉMA Výtvarná výchova Ročník TÉMA 1. 2. Výtvarná výchova Vlastní tvorba Metodika emocionalní Vlastní tvorba Metodika popíše vhodné společenské chování v dané situaci; dokáže projevit kladné vztahy k umění,

Více

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008 Č. Jméno.. Adresa školy.. Adresa bydliště.. (Jméno a adresu vyplňte až po ukončení soutěžního kola, především u prací postupujících do vyššího kola.) Národní institut dětí a mládeže MŠMT, Sámova 3, 101

Více

Vzdělávací obor - Výtvarná výchova - obsah

Vzdělávací obor - Výtvarná výchova - obsah Vzdělávací obor - Výtvarná výchova - obsah 6. ročník 1. ROZVÍJENÍ Kompetence k učení SMYSLOVÉ Kompetence k řešení problémů CITLIVOSTI Kompetence komunikativní Kompetence sociální a personální Žák vybírá,

Více

Katalog. č. 1. Zátiší Michaela Hanzlíková 2007 akryl na desce 70 x 50 cm 1.000 Kč. Katalog. č. 2

Katalog. č. 1. Zátiší Michaela Hanzlíková 2007 akryl na desce 70 x 50 cm 1.000 Kč. Katalog. č. 2 KATALOG AUKCE 2015 Katalog. č. 1 Zátiší Michaela Hanzlíková 2007 akryl na desce 70 x 50 cm 1.000 Kč Katalog. č. 2 Zátiší Silvie Horaisová 2011 120 x 80 cm 1.500 Kč Katalog. č. 3 Olympijské hry Anna Hones

Více

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization)

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization) Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization) Gaudia proti rakovině o.s. Vás srdečně zve na benefiční aukci Gaudia against cancer

Více

O NEJKRÁSNĚJŠÍ EX LIBRIS. Téma: Ke 100. výročí vyhlášení republiky

O NEJKRÁSNĚJŠÍ EX LIBRIS. Téma: Ke 100. výročí vyhlášení republiky Ředitelka Základní umělecké školy v Bohumíně vyhlašuje 2. ročník celoměstské výtvarné soutěže O NEJKRÁSNĚJŠÍ EX LIBRIS Téma: Ke 100. výročí vyhlášení republiky V latině Ex libris znamená "z knih". Ve skutečnosti

Více

Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš

Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš je jednou z nejvýznamnějších osobností generace Národního divadla. Byl předním malířem českých dějin a bezpochyby se podílel na utváření českého umění. Jeho tvorba byla ovlivněna,zvláště

Více

ROMANTISMUS. Bartoníčková Eliška, Tercie C

ROMANTISMUS. Bartoníčková Eliška, Tercie C ROMANTISMUS Bartoníčková Eliška, Tercie C Vznik a charakteristika slohu umělecký a myšlenkový směr časově souběžný s klasicismem a empírem (1.pol.19.stol.) reakce na studenou racionalitu klasicismu příčiny

Více

Zámecké saxofonové kvarteto / kostel sv. Anny (Anenské náměstí) jablonecké kostely otevřeny doprovodný program VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Zámecké saxofonové kvarteto / kostel sv. Anny (Anenské náměstí) jablonecké kostely otevřeny doprovodný program VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ Zámecké saxofonové kvarteto 3. 7. 2012 / 17.00 kostel sv. Anny (Anenské náměstí) Zámecké saxofonové kvarteto vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let po známých českých orchestrech.

Více

Výtvarná výchova v 5. ročníku

Výtvarná výchova v 5. ročníku Výtvarná výchova v 5. ročníku září Rozvíjení smyslové citlivosti Řeší úkoly dekorativního charakteru v ploše (symetrická a asymetrická řešení). Místo mých prázdnin Využívá přítlak, odlehčení, šrafování,

Více

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization)

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization) Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization) Gaudia proti rakovině o.s. Vás srdečně zve na benefiční aukci Gaudia against cancer

Více

ČÁST PRVNÍ PRÁVO AUTORSKÉ A PRÁVA S NÍM SOUVISEJÍCÍ. Předmět úpravy. Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie 1) a upravuje

ČÁST PRVNÍ PRÁVO AUTORSKÉ A PRÁVA S NÍM SOUVISEJÍCÍ. Předmět úpravy. Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie 1) a upravuje Úplné znění zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), jak vyplývá ze změn provedených zákony č. 81/2005 Sb., č.

Více

Stavební úpravy ( otevírání arkád ) v atriovém dvoře muzea - býv. piaristické koleje.

Stavební úpravy ( otevírání arkád ) v atriovém dvoře muzea - býv. piaristické koleje. ZPRAVODAJ Č. 6/2014 Vážení přátelé slánského muzea, věříme, že si vyberete z naší červnové programové nabídky. Zahájíme další uměleckou výstavu, představíme novou expozici v Národopisném muzeu ve Třebízi

Více

Aukce výtvarných děl. ve prospěch realizace pomníku generálmajorovi Rudolfu Pernickému. 6. listopadu 2013

Aukce výtvarných děl. ve prospěch realizace pomníku generálmajorovi Rudolfu Pernickému. 6. listopadu 2013 Aukce výtvarných děl ve prospěch realizace pomníku generálmajorovi Rudolfu Pernickému 6. listopadu 2013 Generálmajor Ing. Rudolf Pernický (1915 2005) 2 Aukce výtvarných děl ve prospěch realizace pomníku

Více

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ FAKULTA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ FACULTY OF FINE ARTS OD KRESBY K OBRAZŮM FROM DRAWINGS TO PAINTINGS

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ FAKULTA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ FACULTY OF FINE ARTS OD KRESBY K OBRAZŮM FROM DRAWINGS TO PAINTINGS VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ FACULTY OF FINE ARTS ATELIÉR MALÍŘSTVÍ 1 STUDIO PAINTING 1 OD KRESBY K OBRAZŮM FROM DRAWINGS TO PAINTINGS BAKALÁŘSKÁ

Více

VY_32_INOVACE_20 Leoš Janáček : Sinfonietta_37

VY_32_INOVACE_20 Leoš Janáček : Sinfonietta_37 VY_32_INOVACE_20 Leoš Janáček : Sinfonietta_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu

Více

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* 1857-1914) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: 1895-1912 Značka fondu: 63 Číslo evidenčního listu NAD: 104 Evidenční číslo inventáře: 113 Zpracovala: Lucie

Více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO NAVAZUJÍCÍHO MAGISTERSKÉHO STUDIA FAKULTY DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO NAVAZUJÍCÍHO MAGISTERSKÉHO STUDIA FAKULTY DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO NAVAZUJÍCÍHO MAGISTERSKÉHO STUDIA FAKULTY DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI PRO AKADEMICKÝ ROK 2016/2017 Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (dále

Více

open society of artists

open society of artists open society of artists SVÌTOVÁ UNIE KULTURY WORLD UNION OF CULTURE MLÁDE V AKCI MÙJ NEJKRÁSNÌJŠÍ ZÁ ITEK 4. roèník mezinárodní umìlecké soutì e pro dìti a mláde PRAHA ØÍJEN 2015 Umìlecká soutì pro dìti

Více

Napsal uživatel Jan Melena Čtvrtek, 16 Listopad :21 - Aktualizováno Čtvrtek, 16 Listopad :31

Napsal uživatel Jan Melena Čtvrtek, 16 Listopad :21 - Aktualizováno Čtvrtek, 16 Listopad :31 Od pondělí 13. listopadu je možné v galerii Peron navštívit výstavu Dana Trantiny a Petra Sadofsky (vlevo na snímku) nazvanou Last minute Mars - All inclusive 2017. Jak název výstavy napovídá, jedná se

Více