Poté je možné se Přihlásit prostřednictvím údajů zadaných při Registraci nového účtu.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Poté je možné se Přihlásit prostřednictvím údajů zadaných při Registraci nového účtu."

Transkript

1 Jak se přihlásit do činnosti DDM Jihlava on-line Do kroužků, na tábory a vybrané akce DDM Jihlava je možné se přihlásit přes přihlašovací portál Klientské centrum na webové adrese: Klientské centrum je určeno pro rodiče a účastníky neformálního vzdělávání. Co lze v klientském centru vykonávat: - Přihlašovat sebe / své děti na kroužky, tábory, akce - Zadávat nové členy do databáze - Měnit údaje u stávajících členů - Kontrolovat zpracování přihlášek (jejich momentální stav) - Kontrolovat došlé platby či nezaplacené položky, prodlužovat platby na další období (platí pro kroužky) Postup registrace do klientského centra: Po otevření stránky (případně přes webové stránky DDM Jihlava se zobrazí úvodní nabídky Přihlášení, Nový účet a Obnovení hesla. Pro prvotní přihlášení je nutné vyplnit všechny kolonky Nový účet a kliknout na tlačítko Registrovat. Obratem obdržíte mailem automaticky vygenerovanou zprávu s potvrzením registrace. Pro správné zakončení registrace je potřeba kliknout na odkaz v uvedeném mailu. Tento mechanismus slouží k ověření vlastnictví Vaší ové adresy. Poté je možné se Přihlásit prostřednictvím údajů zadaných při Registraci nového účtu. Registrace již evidovaného účastníka Pokud se do klientského centra zaregistruje účastník, který již má v našem DDM záznam v adresáři členů, jsou k jeho účtu po přihlášení automaticky připojeni všichni účastníci, kteří mají v databázi shodnou ovou adresu. Dále je postup stejný. Informace o účastnících Po úspěšném přihlášení ke klientskému účtu se na úvodní stránce zobrazí uživateli přehled všech účastníků, které má již se svým účtem svázané (u nových registrací zde nebude nic). Kdykoliv po kliknutí na položku nabídky Účastníci se zobrazí přehled účastníků, jejich přihlášek, stavu přihlášek a plateb.

2 Zadání nového účastníka Po přihlášení se zobrazí stránka s názvem Účastníci. Na této stránce lze zakládat nové účastníky a následně založené účastníky upravovat, sledovat stav přihlášek na kroužky/tábory/akce a jejich úhrady.

3 Postup založení nového účastníka Klikněte na tlačítko s nápisem Nový účastník. Zde je potřeba vyplnit osobní a kontaktní údaje nového účastníka. Pokud máte vyplněny všechny informace o novém účastníkovi, klikněte na tlačítko Uložit. V případě, že nebudete mít vyplněn některý z potřebných údajů, systém Vás na to při ukládání upozorní. Pokud je vše v pořádku, objeví se na konci formuláře oznámení o úspěšném uložení účastníka. Takto je možné zakládat neomezený počet účastníků.

4 Oprava údajů již registrovaných účastníků V části okna označené účastníci klikněte na účastníka, kterého chcete upravovat. Otevře se Vám okno s předvyplněnými údaji o účastníkovi, které můžete upravovat. Po dokončení úprav stiskněte tlačítko Uložit. Přihlašování na kroužek/akci/tábor Založené účastníky lze přihlašovat na kroužky/akce/tábory v levém sloupci menu. Vyberte Vámi požadovanou aktivitu (např. Kroužky) a zobrazí se výpis konkrétních aktivit. V pravé části lze tyto aktivity filtrovat dle zaměření, dnů konání, místa konání či charakteru akce. Jednotlivé aktivity je možno filtrovat pomocí položek, které jsou v pravé části okna (např. DEN KONÁNÍ, MÍSTO KONÁNÍ).

5 Klikněte na aktivitu, na kterou chcete jednoho či více účastníků přihlásit. Zobrazí se popis aktivity a její základní informace. Pod těmito informacemi se zobrazí Přihlásit na. Vyberte, koho chcete přihlásit a stiskněte ikonku

6 V dalším kroku vyberte předpis k platbě a další zobrazené kolonky. Poté klikněte na Pokračovat. Je možné přihlásit i účastníka, který nesplňuje věkové omezení, neboť se jedná o nezávazné přihlášení. Je poté na posouzení příslušného pracovníka DDM, zda takovéhoto účastníka povolí a řádně přihlásí!

7 Následně zkontrolujte a doplňte údaje (adresy, telefony, y apod.) a stiskněte tlačítko Pokračovat.

8 Na záložce Podmínky vyberte jednotlivé Souhlasy a zatrhněte políčko Souhlasím s podmínkami.

9 Poté klikněte na tlačítko Přihlásit. V tuto chvíli se přihláška odeslala a čeká na schválení. Na Vám přijde informace o zpracování přihlášky. Jedná se o předběžnou přihlášku. Informace doručená na . Tuto nezávaznou přihlášku zkontroluje oprávněný pracovník DDM a změní stav přihlášky na přihlášen, zamítnut či náhradník a to dle situace v dané aktivitě. Pokud je to možné a člena lze přihlásit, bude Vám zaslán informační o přihlášení a v systému naleznete vygenerovanou přihlášku.

10 V Klienstkém centru na adrese ddmjihlava.iddm.cz si následně budete moci stáhnout přihlášku. Odhlášení účastníka z aktivity DDM Odhlásit účastníka za aktivity lze pouze na DDM, kde tuto skutečnost nahlásíte příslušnému pracovníkovi. Odhlašování z kroužku probíhá písemnou formou na formuláři, který je dostupný ke stažení na v sekci Ke stažení. Nastavení klientského centra V levém sloupci menu lze vybrat Nastavení. Zde je možné změnit své osobní údaje (jméno a příjmení) a heslo. Jakoukoliv změnu je potřeba potvrdit kliknutím na tlačítko Uložit.

11 Odhlášení z klientského centra Z klientského centra se odhlásíte kliknutím na ikonu vpravo nahoře V případě potíží s klientským centrem, kontaktujte pracovníky DDM Jihlava. Věříme, že naše klientské centrum zjednoduší přihlašování na aktivity DDM Jihlava a ušetří Váš drahocenný čas.