NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ OVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ E-MAILOVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU"

Transkript

1 NÁVOD K AKTIVACI A POUŽÍVÁNÍ OVÉHO ÚČTU V DOMÉNĚ PACR.EU

2 PŘIHLÁŠENÍ K OVÉMU ÚČTU Pro přihlášení k účtu je třeba do internetového vyhledávače napsat internetovou adresu Po zadání adresy, se na obrazovce objeví přihlašovací dialog. Do pole Windows Live ID zadejte váš školní ový účet, např. Do pole Heslo zadejte heslo, které Vám bylo přiděleno pro první přihlášení, a potvrďte tlačítkem Přihlásit.

3 AKTIVACE OVÉHO ÚČTU Po prvním přihlášení se zobrazí formulář pro aktivaci Vašeho ového účtu.

4 Do formuláře vyplníte tyto základní údaje: Z bezpečnostních důvodů zadejte heslo k účtu, ke kterému se chcete přihlásit. Tedy heslo pro první přihlášení. Zde zadejte své nové heslo, pod kterým se chcete k účtu přihlašovat. Je třeba nastavit tzv. Bezpečné heslo. Bezpečné heslo obsahuje 7-16 znaků. Nepoužívejte obecná slova a jména a využijte tři z následujících typů znaků: velká písmena, malá písmena, čísla a symboly. Pokud zapomenete heslo, je pro ověření identity možné použít skrytou odpověď.

5 Je vhodné zadat alternativní ovou adresu. Pokud zapomenete heslo, budou informace pro nastavení nového hesla zaslány na tuto adresu. Jako alternativní ovou adresu nastavte Vámi nejčastěji používanou ovou adresu, např. Zde vyberte Zemi a kraj, kde se nachází vaše škola. Do směrovacího čísla uveďte směrovací číslo školy, tedy a závěrem vyplňte rok vašeho data narození, např Pokud zapomenete heslo, bude k ověření vaší identity a nastavení nového hesla nutné zadat tyto informace a skrytou odpověď. Na závěr doporučujeme přečíst si Smlouvu o poskytování služeb Windows Live a Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů. Po úplném vyplnění formuláře potvrďte tlačítkem Souhlasím aktivaci vašeho ového účtu. Po úspěšné aktivaci se Vám zobrazí obsah Vašeho nového účtu.

6 NASTAVENÍ ÚČTU Po úspěšně aktivaci se vám zobrazí tato stránka a je třeba se znovu přihlásit. Pozor, s novým heslem z aktivace. Po úspěšně přihlášení se vám zobrazí tato stránka

7 Pro proces nastavení celého účtu slouží nápis Možnosti, který naleznete v pravém horním rohu. Nad tlačítkem Odhlásit se zobrazuje vaše jméno, v našem případě jméno Pod tímto jménem je schováno malé menu, kde naleznete druhou cestu k nastavení svého účtu.

8

9 Po kliknutí myši na nápis Možnosti, se vám zobrazí konzole pro nastavení celého účtu. Lze zde změnit veškerá data z aktivace.

10 VYTVOŘENÍ NOVÉHO HESLA V možnostech nastavení naleznete nadpis Účet. Pod ním je volba Vytvořit nové heslo. Vyberte tuto volbu a klikněte na ni. účtu. Objeví se požadavek na zadání stávajícího hesla pro ověření oprávněného uživatele

11 Po vyplnění správného hesla se objeví obrazovka pro možnost tvorby nového hesla. Grafika ukazuje bezpečnost nově zadaného hesla. Bezpečné heslo obsahuje 7-16 znaků. Nepoužívejte obecná slova a jména a využijte tři z následujících typů znaků: velká písmena, malá písmena, čísla a symboly. Po stisknutí tlačítka Uložit se na obrazovce objeví okno s potvrzení úspěšnosti změny hesla.

12 Po stisknutí tlačítka OK se na obrazovce objeví okno s dalšími možnostmi nastavení svého účtu.

13 ÚDAJE PRO OVĚŘENÍ IDENTITY PŘI ZAPOMENUTÍ HESLA Při aktivaci účtu jste zadali skrytou odpověď. Ta je využita při zapomenutí hesla a slouží pro ověření oprávněného uživatele. V případě, že s nastavením z aktivace nesouhlasíte, lze jej změnit a to následovně. Nad tlačítkem Odhlásit se zobrazuje vaše jméno, v našem případě jméno Pod tímto jménem je schováno malé menu, kde naleznete cestu k nastavení svého účtu. Vyberte položku Zobrazit účet a objeví se vám obrazovka s možnostmi nastavení. V obrazovce zvolíte položku Otázka a u ní je možnost Změnit.

14 Klikněte na Změnit a objeví se požadavek na zadání stávajícího hesla pro ověření oprávněného uživatele účtu. Po vyplnění správného hesla se objeví obrazovka pro možnost změny otázky a skryté odpovědi. V prvním poli opět vyplňte heslo a v dalším nastavte požadované změny.

15 Po konečném výběru stiskněte tlačítko Uložit. Následně budete vráceni do obrazovky s možností nastavení vašeho účtu. U položky Otázka je možné vidět námi zadanou změnu.

16 ALTERNATIVNÍ Při aktivaci účtu jste zadali alternativní . Ten další možností, jak získat zapomenuté heslo. V případě, že s nastavením z aktivace nesouhlasíte, lze jej změnit a to následovně. Nad tlačítkem Odhlásit se zobrazuje vaše jméno, v našem případě jméno Pod tímto jménem je schováno malé menu, kde naleznete cestu k nastavení svého účtu. Vyberte položku Zobrazit účet a objeví se vám obrazovka s možnostmi nastavení. V obrazovce zvolíte položku Alternativní ová adresa a u ní je možnost Změnit.

17 Klikněte na Změnit a objeví se obrazovka pro možnost změny alternativní e- mailové adresy. V prvním poli opět vyplňte heslo a v dalším nastavte požadované změny. Po konečném výběru stiskněte tlačítko Uložit. Následně budete vráceni do obrazovky s možností nastavení vašeho účtu. U položky Alternativní ová adresa je možné vidět námi zadanou změnu.

18 PROPOJIT EXISTUJÍCÍ ÚČTY WINDOWS LIVE Tato funkce slouží k propojení již existujících účtů vytvořených na platformě Hotmail (např. hotmail, windowslive, coolmail, nebo z jiné školy). Funkce umožňuje si pamatovat jen jedno přihlašovací jméno a heslo a po přihlášení využívat ostatních poštovních schránek. Toto propojení vytvoříme takto. Nad tlačítkem Odhlásit se zobrazuje vaše jméno, v našem případě jméno Pod tímto jménem je schováno malé menu, kde naleznete cestu k nastavení svého účtu. Vyberte položku Zobrazit účet a objeví se vám obrazovka s možnostmi nastavení. V obrazovce zvolíte položku Propojená ID a klikněte na ní.

19 účtu. Objeví se požadavek na zadání stávajícího hesla pro ověření oprávněného uživatele účtů. Po vyplnění správného hesla se objeví obrazovka pro možnost propojení ových

20 Zde je zobrazen seznam ových účtů, které jsou vzájemně propojeny. V našem případě, se jedná jen o aktuální účet. V případě, že již existuje učet, se kterým je možné se propojit, klikněte na položku Propojit s existujícím účtem služby Windows Live ID. Po kliknutí se objeví obrazovka s možností propojení. V prvním poli opět vyplňte heslo a v dalším nastavte parametry účtu, se kterým se chcete propojit.

21 Po konečném výběru stiskněte tlačítko Vytvořit propojení. Následně budete vráceni do obrazovky s možností nastavení vašeho účtu. V seznamu ových účtů, které jsou vzájemně propojeny, přibyli nově vytvořená propojení. V našem případě již existovalo více propojení, která jsou nyní aktivní. Zároveň je vidět, pod kterým účtem je uživatel připojen. V případě, že potřeba propojení zaniká, je možné propojení zrušit. U každého propojeného účtu je položka Zrušit propojení. Klikněte na položku a objeví se požadavek na zadání stávajícího hesla pro ověření oprávněného uživatele účtu.

22 Po vyplnění správného hesla se objeví obrazovka pro zrušení propojení účtu. Pro zrušení propojení stiskněte tlačítko Zrušit propojení. Následně budete vráceni do obrazovky s možností nastavení vašeho účtu. V seznamu ových účtů, které jsou vzájemně propojeny, zmizelo propojení s vybraným účtem. Takto lze postupovat, až do odebrání všech propojení.

23 UPRAVIT PROFIL Každý účet má možnost nastavení profilu, ve kterém si uživatel účtu nastavuje informace o své osobě. Profil lze upravit následovně. V pravém sloupci s informacemi na Domovské stránce je několik položek a to Sdílet rychlou zprávu, Přidat uživatele, Upravit profil, atd.

24 Vybereme položku Upravit profil a klikneme na ni. Objeví se obrazovka s profilem uživatele. Zde můžete upravit, nastavit a odstranit jakoukoliv informaci, kterou chcete sdělit jiným uživatelům. Návod neukazuje možnosti tohoto nastavení, jelikož je individuální a změna jeho obsahu neovlivňuje funkčnost účtu.

25 POŠTA, OVÝ WEB KLIENT Po nastavení celého účtu lze přejít do ového web klienta a zde vyřizovat veškerou poštu. Ovládání web klienta není součástí tohoto návodu. Pro tento účel slouží samostatný návod.

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část Uživatelská příručka aplikace WebKlient klientská část Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1 Tel.: +420 255 721 111 E-mail: info@cmzrb.cz www: http://www.cmzrb.cz

Více

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s.

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s. Sticky Password 5.0 manuál 2012 Lamantine Software, a.s. 2 Sticky Password 5.0 manuál Obsah Kapitola I Sticky Password 4 Kapitola II Rozhraní Sticky Password 4 1 Tlačítko... rychlého spouštění 5 2 Okno

Více

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka

BlackBerry Internet Service. Verze:: 4.5.1. Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service Verze:: 4.5.1 Uživatelská příručka Vydáno: 2014-01-08 SWD-20140108174357315 Obsah 1 Začínáme... 7 Plány služeb odesílání zpráv služby BlackBerry Internet Service... 7 Základy...7

Více

Google Apps. pošta. verze 2011

Google Apps. pošta. verze 2011 Google Apps pošta verze 0 Obsah Obsah... Úvod... První přihlášení... Seznámení s emailovou schránkou... Další přihlášení, odhlášení... 7 Přečtení emailu... 8 Napsání emailu... 9 Odpověď na email... 0 Mazání

Více

Global Payment Plus. Commerzbank AG, pobočka Praha UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Banka po Vašem boku

Global Payment Plus. Commerzbank AG, pobočka Praha UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Banka po Vašem boku Global Payment Plus UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Commerzbank AG, pobočka Praha Banka po Vašem boku Obsah PRVNÍ KROKY... 3 Krok č. 1 Přihlašovací údaje, USB token a čipová karta... 3 Krok č. 2 Spuštění aplikace...

Více

Příručka k užívání služby ČP INVEST online-verze poradce (dále jen Manuál pro poradce )

Příručka k užívání služby ČP INVEST online-verze poradce (dále jen Manuál pro poradce ) Příručka k užívání služby ČP INVEST online-verze poradce (dále jen Manuál pro poradce ) 1 Úvod Účelem tohoto Manuálu je seznámit Vás se službou ČP INVEST online-verze poradce, zejména Vám poskytnout návod

Více

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů Název: NOVÁ APLIKACE ETESTY (ekomunikace) Uživatelská dokumentace pro zkoušející Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy Datum vyhotovení: 29. 12. 2014 Výstup projektu: etesty

Více

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service

Uživatelská příručka BlackBerry Internet Service BlackBerry Internet Service Verze: 2.5 SWDT228826-291226-0617042504-010 Obsah Začínáme...3 BlackBerry Internet Service základy webových stránek...3 Řešení potíží s BlackBerry Internet Service webovými

Více

Návod na obsluhu aplikace Reminders.cz

Návod na obsluhu aplikace Reminders.cz Návod na obsluhu aplikace Reminders.cz Nový klient Registrace První přihlášení Odeslání podepsané smlouvy Formulář pro odeslání smlouvy Autorizovaný klient Přihlášení Zapomenuté heslo Hlavní stránka Popis

Více

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba 1 1. Úvod... 3 1.1. Účel dokumentu... 3 1.2. Připojení obchodníka k Mobito platbě... 3 1.3. Termíny a ustálené výrazy... 4 1.4. Popis Mobito portálu pro

Více

Příručka pro žadatele ver. 1.1

Příručka pro žadatele ver. 1.1 Příručka pro žadatele ver. 1.1 Zpracoval: Bc. Marcel Zadrobílek, odbor GD 2. prosince 2009 Obsah 1. Úvod... 4 1.1. Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7... 4 1.2. Poţadavky na softwarové vybavení... 5 1.3.

Více

REGISTRACE UŽIVATELE

REGISTRACE UŽIVATELE OBCHODOVÁNÍ S POVOLENKAMI REJSTŘÍK UNIE REGISTRACE UŽIVATELE Stručná uživatelská příručka Obsah Spuštění aplikace... 2 Přihlášení a odhlášení... 3 Vytvoření uživatelského účtu ECAS a přidání čísla mobilního

Více

Uživatelská příručka. Manuál k používání administračního systému CMSko.cz. 2011 CMSko.cz

Uživatelská příručka. Manuál k používání administračního systému CMSko.cz. 2011 CMSko.cz Uživatelská příručka Manuál k používání administračního systému CMSko.cz 2011 CMSko.cz 1 2 Obsah Obsah... 3 1. Začínáme... 5 1.1. Základní položky menu... 5 1.2. Význam symbolů... 6 1.3. Přihlášení do

Více

Nastavení služby Profi Komunikace (aplikace Microsoft Lync) jednoduchý uživatelský manuál

Nastavení služby Profi Komunikace (aplikace Microsoft Lync) jednoduchý uživatelský manuál Nastavení služby Profi Komunikace (aplikace Microsoft Lync) jednoduchý uživatelský manuál Obsah Úvod... 2 Stažení aplikace Microsoft Lync... 3 Instalace MS Lync... 5 První spuštění Microsoft Lync... 7

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Příručka pro lokálního administrátora Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 17. 6. 2011 Verze: 1.0 2011 MVČR Obsah 1 Úvod...4 1.1 Cíl dokumentu...4 1.2

Více

Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál )

Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál ) Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál ) 1 Úvod... 2 1.1 Co Vám přináší služba ČP INVEST online plus... 2 1.2 Jak získat službu ČP INVEST online plus... 2 2 Elektronický certifikát...

Více

Manuál pro studenty. Obsah

Manuál pro studenty. Obsah Manuál pro studenty Studovat můžete v čase, který Vám vyhovuje a z jakéhokoliv prostředí. Náklady na cestovné a ubytování tímto ušetříte! Kurz Vás nebude nic stát! Počet kurzů bude záviset jen na Vás.

Více

Nástroj pro editaci obsahu (CK Editor)... 35 Ikony nástrojů... 36 Media pool... 41 Postup pro vložení obrázku do rozšiřujících materiálů:...

Nástroj pro editaci obsahu (CK Editor)... 35 Ikony nástrojů... 36 Media pool... 41 Postup pro vložení obrázku do rozšiřujících materiálů:... Výukovýs of t war e Fyzi kapr oži vot př í r učk akpouž í váníapl i k ace Obsah Doporučené požadavky na uživatele a systém... 4 Aplikace Fyzika pro život... 4 Hlavní prvky stránek výukového software...

Více

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Autor: Stanislav Chromý Verze dokumentu: 1.0 Poslední aktualizace: 5. dubna 2012 Obsah 1. Začínáme 4 1.1 Co je to Manažer datových shránek 4 1.2 Po prvním spuštění 4 1.4 Nastavení

Více

BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD. 1. Obsah. 2. Aktivace účtu

BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD. 1. Obsah. 2. Aktivace účtu BALÍKONOŠ.CZ NÁVOD 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Aktivace účtu... 1 3. První přihlášení... 2 4. Práce se zásilkami... 2 4.1. Vkládání zásilek... 2 4.2. Editace zásilek... 3 4.3. Uzavírání dávek... 4 4.4. Tisk

Více

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD Přihlášení a Registrace Copyright 2012 LG Electronics. All Rights Reserved. 01. Stlačením tlačítka Home na dálkovém ovladači spustíte úvodní obrazovku LG Smart TV. 01A. V

Více

PŘÍLOHA Č. 5 PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE. Zlepšení prostředí v problémových sídlištích POKYNY PRO VYPLNĚNÍ

PŘÍLOHA Č. 5 PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE. Zlepšení prostředí v problémových sídlištích POKYNY PRO VYPLNĚNÍ PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE A PŘÍJEMCE Zlepšení prostředí v problémových sídlištích PŘÍLOHA Č. 5 POKYNY PRO VYPLNĚNÍ ELEKTRONICKÉ PROJEKTOVÉ ŽÁDOSTI BENEFIT7 Vydání 01, platnost od 22. května 2009 OBSAH: 1.

Více

SUN Outdoor Registrační systém. Návod pro rodiče. Obsah návodu. Registrační systém. Návod pro rodiče. 1 Registrace a přihlašování...

SUN Outdoor Registrační systém. Návod pro rodiče. Obsah návodu. Registrační systém. Návod pro rodiče. 1 Registrace a přihlašování... SUN Outdoor Registrační systém Obsah návodu 1 Registrace a přihlašování... 2 1.1 Registrace... 2 1.2 Zadání registračního klíče... 3 1.2.1 Registrační klíč mi nepřišel... 3 1.2.2 Vložení registračního

Více

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Změna hesla... 2. 4. Úprava registrovaných informací... 3. 5. Sdílené informace...

1. Obsah. 2. Úvod. 1. Obsah... 1. 2. Úvod... 1. 3. Změna hesla... 2. 4. Úprava registrovaných informací... 3. 5. Sdílené informace... 1. Obsah 2. Úvod 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Změna hesla... 2 4. Úprava registrovaných informací... 3 5. Sdílené informace... 4 6. Domovská stránka služeb... 5 Windows Live Ve službách Windows Live.

Více

SW Diana v.2. Dokumentace on-line aplikace evidence členů ČMMJ. Uživatelský manuál role člen

SW Diana v.2. Dokumentace on-line aplikace evidence členů ČMMJ. Uživatelský manuál role člen SW Diana v.2 Dokumentace on-line aplikace evidence členů ČMMJ Uživatelský manuál role člen 1 Obsah 1.Slovníček základních pojmů...3 1.Obecné informace...4 1.Technické informace...4 2.Validace a chybová

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 6. 5. 2015 Verze: 4.5 2015 MVČR Obsah 1 Úvod...6 1.1 Cíl dokumentu...6 1.2 Zkratky a definice...6 1.3 Technické

Více

Provozní pokyny Bezpečnostní průvodce

Provozní pokyny Bezpečnostní průvodce Provozní pokyny Bezpečnostní průvodce Pro bezpečné a správné používání si před použitím tohoto zařízení přečtěte Bezpečnostní informace v příručce "Důležité informace". OBSAH 1. Getting Started (Začínáme)

Více

Dotace na podporu sociální práce

Dotace na podporu sociální práce Dotace na podporu sociální práce Uživatelská příručka Verze 1.1 15. 6. 2015 Copyright 2015 OKsystem a.s. OBSAH 1 SPOLEČNÉ PRVKY VŠECH FORMULÁŘŮ... 3 2 SPUŠTĚNÍ APLIKACE... 5 3 MENU APLIKACE... 6 4 POSTUP

Více

Obsah 1. Všeobecné informace... 4

Obsah 1. Všeobecné informace... 4 Uživatelská příručka pro Virtuální centrum karet společnosti Slovnaft Česká republika spol. s r.o. Obsah 1. Všeobecné informace... 4 1.1. Technické požadavky... 4 1.1.1. Internet Explorer... 4 1.2. Bezpečnost...

Více

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA

DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA DOKUMENTACE REDAKČNÍHO SYSTÉMU PINYA Obsah Obsah... 4 Pinya CMS... 5 Přihlášení do systému... 6 Položky v menu administrace... 7 Uživatelé... 8 Správa uživatelů... 8 Nový uživatel... 9 Role... 10 Vytvoření

Více