Almanach. prací žáků českého jazyka. Slohová práce

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Almanach. prací žáků českého jazyka. Slohová práce"

Transkript

1 Almanach prací žáků českého jazyka Hymna života Život je šance - využij ji Život je krása - obdivuj ji Život je blaženost - užívej ji Život je sen - uskutečni ho Život je výzva - přijmi ji Život je povinnost - naplň ji Život je hra - hrej ji Život je bohatství - ochraňuj ho Život je láska - potěš se s ní Život je záhada - pronikni ji Život je slib - splň ho Život je smutek - překonej ho Život je hymna - zpívej ji Život je boj - přijmi ho Život je štěstí - zasluž si ho Život je život - žij ho. Slohová práce (Matka Tereza)

2 (Úvaha) Téma: Je lepší nevyčnívat z řady? Je lepší nevyčnívat z řady? Proč bychom neměli vyčnívat z řady? Já říkám, že bychom měli, ale co je jedna osoba proti většině? Stádo, dav je to něco obrovského, co se drží jediného názoru a ignoruje ty, co mají jiný nápad. Dav se dá také velice snadno zmanipulovat a usměrnit. Názorný příklad je ve 2. světové válce a mnoha dalších, kde se vždy vyskytl jeden vůdce, řečník nebo bojovník, který strhl vždy tak obrovskou lavinu ničivých událostí, že se na to nesmí nikdy zapomenout. Co kdyby tehdy vystoupil někdo z řady a vzepřel se? Dopadlo by to stejně, nebo jinak? To se asi nikdy nedozvíme, protože není nikdo znám, kdo by to alespoň zkusil. A na druhou stranu, Hitler taky vystoupil z řady a k nohám mu padl skoro celý svět. Nejnebezpečnější tedy není samotný dav, ale ten, kdo dal podnět k jeho vytvoření. Samozřejmě, že bez takových lidí bychom dnes byli v mnoha věcech pozadu, protože ruku v ruce s nimi jde i jistý pokrok, otázkou však zůstává, proč je k tomu potřeba tolik nevinných lidských životů? Je tedy lepší nevyčnívat z řady? To je relativní a musí si na to přijít každý sám, protože na tohle neexistuje žádná příručka. Konec konců, největšími zbraněmi nejsou jaderné zbraně ani pistole, ale jazyk, řeč a manipulace, které jdou spolu ruku v ruce odnepaměti. Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám. Slabá L. VIII. A

3 Slohová práce (Neznámý autor)

4 (Úvaha) Téma: Lžu. Proč? Lež Většina lidí si myslí, že je lež špatná. Podle mě to ale není pravda. V dnešní době se lže poměrně často. Většinou je to ze špatných důvodů, zlomyslnosti, hrdosti nebo závisti. Taková lež hodně často přechází v pomluvy. V minulosti byly za lhaní a pomlouvání obviňovány převážně ženy. Nevím, proč tomu tak bylo, když velká část mužů lhala, lže a bude lhát lépe než ženy. Muži velmi často lžou kvůli nevěře nebo proto, že ztratili práci. Mnohdy kvůli tomu nemají špatné svědomí. My, ženy, naopak máme aspoň výčitky, špatné svědomí a většina se přizná (neplatí to o všech ženách). Tuhle lež bych zařadila do kategorie špatná lež. Na druhé straně je lež užitečná a někdy i oprávněná. Například když matka zjistí, že její dítě někoho okradlo, nebo způsobilo trestný čin. Tato žena je postavena do velmi složité situace. Ví, že by to měla nahlásit na policii, ale zároveň je to její dítě, které vychovala a porodila. Asi si myslíte, že by to měla nahlásit. Zkuste se vžít do této situace a uvidíte, že se nebudete moci rozhodnout. Kategorie Užitečná lež se používá především při vyjednávání, ochraně nebo při přibarvení nějakých zážitků. Určitě ji každý z nás alespoň jednou použil. Já osobně lžu kvůli tomu, abych nikoho nezranila, neublížila mu nebo ho nezklamala. Lžu třeba kvůli známkám. Většinou se přiznám, nakonec pak zjistím, že jsem se nemusela ničeho bát, protože rodiče to vzali dobře. Obvykle mě donutí se lépe učit. Pro někoho to je nepříjemná věc. Ale obvykle to pomáhá dostat lepší známku. Taky jsem lhala kvůli tomu, abych neublížila kamarádce tím, že bych jí řekla pravdu o tom, co se o ní povídá. Raději jsem ji povzbuzovala a před pomluvami bránila. Jakmile jsem uznala za vhodné, že bych jí to měla říct, tak jsem to prostě udělala. Ona mi jen řekla, že o tom všem ví a že si cení toho, co jsem pro ni udělala. Takže se ptám. Existuje někdo, kdo nikdy nezalhal? Myslíte si, že lež je opravdu tak špatná?

5 Dufková M. VIII. B Slohová práce (úvaha) Téma: Když příroda pláče Uvažovala jsem nad tím, jak může příroda plakat. Jaký k tomu je důvod? Je to kvůli lidem? To my jsme ty nestvůry? Člověk by nevěřil, jak přírodě ublíží, když vyhodí plastovou láhev. Ta se rozkládá spousty a spousty let, než ji příroda znovu pojme za svou. Líbí se mi, že lidé vymýšlí takové věci, jako jsou tašky, které se za dva roky rozloží. Ovšem je šok, když něco takového najdete na dně skříně Navíc jsou tu i tací, kteří přírodě ubližují zcela úmyslně. Příroda pak roní další a další slzy. Pro nás je její bolest nepředstavitelná. Připadá mi to jako v ringu. Zem proti lidem. A jak je zvykem lidé zasahují tvrdé rány. Ale proč? Proč jsme taková monstra? Proč se lidé snaží vytěžit ropu do poslední kapičky? Pralesy do posledního stromu? Proč? Jednou se ale Zemi uleví. Lidé ji opustí, i když ji zmačkají a vyhodí jako popsaný papír. Najdou si nový čistý a nepoškozený, který zničí stejně jako Zem. Proč jsou lidé tak hloupí? Proč vyhazují jídlo jen tak? Proč bezdomovci nosí odpadky do lesa? Cožpak je to baví? To jim nedojde, že jim domek z papíru vydrží leda tak do prvního deště? Vždyť je to absurdní. Netřídit odpad, zakládat nelegální skládky, ničit svět To jsou lidé opravdu tak tvrdošíjní? Proč vyvražďují ohrožené druhy?

6 Cožpak nevědí, že příroda pláče? Bojím se, že na tyto otázky nikdy nenaleznu odpověď. Ale vlastně ji ani znát nechci. Bojím se toho, co si někteří jedinci myslí. Měli bychom přírodu opečovávat, starat se oni Je to ten největší skvost, který existuje. Člověk ani neví, kolik krásy má kolem sebe. Daníšková B. VIII. B Slohová práce (úvaha) Téma: Moderní je nekouřit Proč nekouřit? Je kouření nezdravé? Myslím si, že ano. V dnešní době se počet kuřáků rapidně zvedl. Kouřit začínají nejen lidé ve středním věku, ale i mladiství, kteří ještě ani zdaleka nedovršili dospělosti. A proto se ptám: Proč se počet kuřáků nesnižuje? Opravdu je v dnešní době tak moderní kouření? Chcete li znát můj názor, tak odpověď je NE. Podle mě je moderní nekouřit a to už z několika důvodů. První důvod je ten, že cigarety jsou drahé. To opravdu chtějí kuřáci utratit své jmění jen za cigarety? Vždyť by se za tolik peněz dalo koupit úplně něco jiného a mnohem víc užitečného. Podle mě by výrobci měli cigarety zdražit, nebo už je vůbec nevyrábět. Třeba by to kuřáky odradilo a příroda by bez poházených nedopalků byla mnohem hezčí. Dalším důvod je ten, že hodně lidí v restauracích kouří. Nekuřáci by si rádi vychutnali své jídlo, aniž by jim do nozder proudil ne příliš vábně vonící kouř z cigaret. A proto se ptám: Kuřáci, chcete, abyste ostatním lidem znechucovali jejich pochoutky? Nechcete si raději chodit zakouřit před restauraci?

7 Třetí důvod je zdraví. Kuřáci, ať už více závislí, či méně, si vdechovaným kouřem ničí plíce, a nejen ty. Ničí zdraví i přátelům, spolupracovníkům anebo jen lidem, které potkávají s cigaretou v ruce na ulici. Mají zapotřebí pořád kašlat a navštěvovat lékaře? Myslím, že kdyby kuřáci přestali kouřit, všem by se ulevilo. Linhartová P. VIII. B Slohová práce (Úvaha) Téma: Potřebujeme umět cizí jazyky? Potřebujeme umět cizí jazyky? Právě mi je 20 let. Dokončil jsem střední školu a začínám přemýšlet, co budu v budoucnu dělat. Vždycky jsem si přál pracovat v Anglii, ale umím dost dobře anglicky? Najdu si tam dobrou práci? Co zkusit vystudovat anglickou vysokou školu? Ovládal bych plynule anglický jazyk, ale byl bych dost dobrý, abych tam mohl pracovat? Mám na to? Zvládnul bych to v pořádku, či budu propadat a jen tak proplouvat všemi předměty? Nebo mám raději jít do Německa a zkusit pracovat tam? Znamená to spoustu cestování a navíc, co můj domov? Budu tam bydlet trvale, nebo dojíždět? Budu se setkávat s rodinou a přáteli? Jak zní známé přísloví: Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Platí anebo ne? Mám se tímto příslovím řídit? Bavilo by mě cestovat po světě. Ale stačí mi tyto dva jazyky, které částečně umím? Co se učit další? Které? Ruštinu, francouzštinu, španělštinu? Který je asi nejlepší? Nebo to mám vše zahodit a zůstat doma v České republice a postačit si s češtinou. Zbavil bych se mnoha problémů a starostí. Budu blízko své rodiny a lidí, co dobře znám.

8 Ale cestování mě láká víc. Chci vidět moře, pouště, pláže a spoustu krásných míst. A navíc existují spousty slovníků a překladačů. Nemusím být k tomu přece vysokoškolák a umět deset jazyků. Nebo ano? Je lepší tohle vše umět? Myslím si, že takhle dobrý nebudu. Umět cizí jazyky se do života hodí. Je dobré ovládat jazyk, který hraje prim. Člověk je pak svobodný. Heckr J. VIII. A Slohová práce (Úvaha) Téma: Je lepší nevyčnívat z řady? Procházka M. VIII. A Vyčnívat z řady? Ano ne? Domnívám se, že pokud by nikdo nevyčníval z řady, svět by byl moc monotónní a nebyla by ani špetka pobavení, na které jsme zvyklí. Ale pokud chci vyčnívat z řady, nebudou se ostatní lidé smát? To záleží na povaze druhého člověka a už ne tolik na nás, protože my nemůžeme ovlivnit chování druhých lidí. Když vyčníváme z řady jakkoliv, ať už je to rasou, barvou vlasů, chováním, přízvukem, řečí, vlastnostmi, tak to neovlivňuje naše práva. Každý člověk, přestože je každý nějak rozdílný, by měl být rovnocenný. Má to nějaké nevýhody? Pokud rádi bavíte lidi, má to pouze jednu nevýhodu. Vždy se najde někdo, kdo by utlačoval vaše práva kvůli vaší rozdílnosti. Výhoda je, že každý člověk může být jiný, jinak zábavný, a to tvoří svět rozmanitým. Ovšem rozdílnými se nemusíme stát z vlastní vůle. Můžete se narodit třeba s vadou řeči. Poté již záleží na kolektivu, jak vás přijme. Vyčnívat z řady je pro svět důležitý faktor, jelikož jinak by tu bylo vše stejné. Kdybyste nevyčnívali z davu svým názorem, nikdo by si nevšímal problémů a nedostatků, které vás trápí, nikdo by vás nepodpořil a nikdo by s vašimi problémy nic neudělal.

9 A jaké to má důsledky? Někteří lidé, kteří nerespektují druhé, kteří si myslí, že jsou nejlepší, se vám budou smát za vaši odlišnost. Ale někteří lidé to vezmou jako vítanou změnu do života. Většina lidí se obléká a chová jako každý jiný člověk na planetě, ale když jim otevřete oči svou odlišností, začnou se na svět dívat lépe a stanou se alespoň v něčem výjimeční. Ovšem samozřejmě se domnívám, že kdybyste se změnili chováním z normálního člověka na vandala ulic, moc lidí tím nepotěšíte. Přemýšlím nad tím, že když lidé budou čím dál tím více výjimeční, tak ze světa vymizí nuda a všichni se budeme bavit více, než se nám kdy zdálo. Být jiný je vlastnost, která má své klady a zápory. Pro mě osobně převažují klady, a tím pádem jsem rád za to, že může být každý rozdílný. Slohová práce

10 (Úvaha) Lžu. Proč? Je milosrdná lež dobrá? Podle mého názoru jde především o situaci. Například lhát svému příbuznému před operací, že všechno určitě dopadne dobře, vám zajistí klidný průběh operace. Ale lhát svému manželovi, že jste mu věrná, přestože nejste, už není nevinná lež. Milosrdná lež je dobrá, když se za ní skrývají dobré úmysly. Proč lžeme? Myslím si, že většina z nás lže proto, aby vylepšily svět kolem, nebo sami sebe. Domnívám se, že každý alespoň jednou zatajil špatnou známku, nebo jednu ze svých horších vlastností. Každý jednou zalhal, ale pak musel nést následky. Dokázala bych týden nelhat? Kdyby to nebyl moc špatný týden, myslím si, že ano. Ale bylo by to těžké, když počítáte i legraci s kamarádkami a pár špatných známek. Přesto všechno bych se odhodlala a dokázala bych to. Souvisí nedůvěra se lží? Jak bych se zachovala, kdyby mi někdo lhal? Podle mého názoru, nedůvěra na lži přímo závisí. Kdyby vám někdo lhal, vaše důvěra k němu prudce klesne. K člověku, který by mi lhal, bych se zachovala podle velikosti jeho lží. Lež má své dobré a špatné stránky. Lež je prostě součástí života, stejně jako nás samých. Slohová práce Kellerová Z. VIII. A

11 (Úvaha) Téma: Cizí jazyky Potřebujeme umět cizí jazyky? Kdybychom neuměli cizí jazyky, tak by to ve světě nevypadalo jako teď. Každý by měl jen svůj mateřský jazyk a nedokázal by se domluvit v zahraničí. Nebyla by taková možnost pro cestování, zahraniční politiku a domluvy mezi státy. Myslím, že umět cizí jazyky je prospěšné a důležité. Učíme se mnoho nového, potom také máme větší možnosti. Třeba, když chceme najít práci. Všichni víme, že už v mnoha zaměstnáních je potřeba umět cizí jazyky. Když je budeme umět, nebo alespoň trochu ovládat, tak budeme mít větší šanci najít nějakou slušnou práci. Uvažuji, že také cestování by nebylo jednoduché. Ano, cestovat by se asi dalo, ale kdybychom měli v cizině nějaký vážný problém a nedokázali bychom si poradit a domluvit se, jak by nám bylo?. Asi by se nikomu moc cestovat nechtělo. Lidé by nemohli poznávat kultury jiných zemí. Je neférové, že se jako světový jazyk učí angličtina, ale to už určitě nezměníme. Neustále přemýšlím nad tím, jaké by to bylo, kdyby světovým jazykem byla čeština. Musí to být velká výhoda. Ale kdyby nebyl jeden určený jazyk, tak by nebyly domluvy mezi státy a myslím, že by bylo více sporů a byly by nepokoje. Určitě je výhodné umět cizí jazyky, nebo alespoň ovládat jejich základy. Svět by nebyl takový, jaký je teď. Dryjáková D. VIII. A

12

13 Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít. (Jan Werich)

14 Robinsona brzy ráno probudí zvláštní zvuk ze stromu, který dělal ŠŠŠŠŠŠ! Robinson:,,Ty umíš mluvit? Strom: ŠŠŠŠŠŠ! Robinson:,,Takže neumíš mluvit? Strom: ŠŠŠŠŠŠŠ! Robinson:,,Ty si ze mě budeš dělat srandu?! Strom: ŠŠŠŠŠŠŠ! Robinson: Strom: ŠŠŠŠŠŠ! Robinson:,,Takže ty si ze mě budeš dělat ŠŠŠŠŠŠ?! Strom:,,Né, jenom nacvičuju mašinku! Zdrůbecký V., Doege L. VII.B NAFOUKANÁ ČEPICE

15 Robinson: Áá, tady jsi! Čepice: Jó, jsem úplně mokrá! Robinson: To jsem tak rád, že jsem tě našel. Čepice: Ale já jsem mokrá! Robinson: Tak tě pověsím na strom. Čepice: Ty větve pořád všude tlačí. Robinson: Nestěžuj si pořád! Čepice: Já jsem zvyklá na komfort. Robinson: Pětihvězdičkové hotely nevedeme. Čepice: To raději zůstanu mokrá! Robinson: Tak buď! Robinson odešel a tak zůstala čepice mokrá. Tato zpověď není zcela podle pravdy!!! Zettelová K., Labudová L., Malá B. VII. B Boxerky

16 Šmejd jeden! Dneska se rozhodl, že ho budu krýt ještě den. Říkám mu Frantík (tomu člověku samozřejmě) 13:49 Už se zase drbe. Nenávidím ho. Pořád do mne něco pouští. Nevím, co to je. Deprimuje mě to. 16:30 Šmejd jeden. On si nemůže dojít na velkou. Ty plyny mě rozežírají. Tak je 21:45 a já jdu do koše :45 Franta vstává. Bere mě z koše a hodí mě do pračky. Sype na mě nějaký žravý písek a nahoru lije Vaniš. 11:45 Už skoro hodinu se točím a na hlavu mi pořád teče ten Vaniš. Ptám se ostatních boxerek na hygienu. Dozvěděl jsem se, že na tom tak špatně nejsem, ale stejně mě to štve. 14:16 Právě visím na prudkém slunci. Čistý, složený. 17:00 Tma. Všude je tma, spal jsem a teď nevím, kde jsem :30 Frantík mě táhne v něčem na kolečkách. Prý jdu někam do přírody. Ten den už se nic zajímavého neděje. Šlauf J. VIII. A

17 Robinson a strom

18 R: Ahoj strome! S... R: Tak ty mne ignoruješ. S... R: Víš, stojíš mi v cestě. S... R: Uhni! S... Robinson půl hodiny hleděl na strom a dožadoval se odpovědi, Ta však stále zněla. S... R: Uhni, nebo se neudržim! S... Robinson začal do stromu vztekle kopat a mlátit, ale po pěti minutách padnul vyčerpáním. R: Ehm, máš tuhý kořínek. S... R: Víš co, já tě pokácím. Ale Robinsonovi došlo že nemá čím. A začal do stromu opět kopat a mlátit, po další hodině Robinson řekl: Vyhrál jsi. A strom obešel. Poté, co odešel za strom, na něj spadl asteroid. Velich D., Kunc P. VII. B Tabule

19 Já, školní tabule, jsem zase špinavá. Nikdo mě neutírá. Ani když jsem popsaná a špinavá od těch jejich fixek Dnes mě ta nepříjemná uklízečka konečně umyla Je neděle a nic se neděje. Je tu nuda a tma. Hodil by se mi kamarád Přivalily se hordy dětí a píší na mě nesmyly. A to ještě není ani hodina. Nejvíc ze všech ten Jakub Šimsa z VIII. A Dnes je volno, takže jsem tu zase sama o 3hod. později: A hle, je tu asi nový kamarád. Nějaká elektronická tabule a pokládají ji hned vedle mě VEČER Ale nééé, sundali mě a hodili mě na velké stěhovací auto. Už vím co se děje. Vyměnili mě. Mě, věrnou tabuli, co jsem tu byla 20 let. Vyměnili mě za tu NOVOU Jsem na skládce. Jsem tu se spoustou nových přátel. Dokonce jsem méně špinavá než ve škole Pomoc! Dali mě do stroje, do kterého něco vleze a vyleze to jako kostka šrotu. To je asi můj konec!!! Diviš M., Šimsa J. VIII. A Robinson Crusoe a jeho nekonečný příběh

20 V: Po ztroskotání Robinsona Crusoe v roce 1569 uplynulo 5 týdnů. Jednou takhle ráno, když se vzbudil, říká R: Nemůžu tady jen tak trčet a koukat do moře, musím se vrátit domů. Nejprve bych měl jít na průzkum. V: A tak se náš Robinson vydal do nedaleké jeskyně, s přístupem k moři. R: Hele, vor asi tu nebudu sám. Vypadá to, že jeho majitel už ho nebude potřebovat. V: Robinson vor odtáhnul ke své pláži, kde ho zprovoznil, aby vydržel celou cestu. R: Nevím, jak dlouho budu na cestě, tak si obstarám pár zásob jídla a vody. V: Po půl hodině hledání zásob si šel ještě pro kokos. R: Pojď sem, ty kokose, nadutej! K: Nepudu, nepudu R: Říkám, pojď sem, akorát mě zdržuješ. K: Fajn V: BUM!!! Kokos mu spadl přímo na hlavu. Robinson ztratil paměť a vor odplul zpět do jeskyně. Po dvou hodinách se Robinson probral. R: Hmm Nemůžu tady jen tak trčet a koukat do moře, musím se vrátit domů Konec nebo začátek? Hons T., Jizba M. VII. B Dialog Levé a Pravé boty

21 Levá:,,Proč musí být jen jedna levá bota? Pravá:,,Pozor tam dole. Levá:,,To mluvíš na mě? Pravá:,,Na koho jiného!? Levá:,,Aha, odkud jsi přiletěl? Pravá:,,Z lidské nohy. Levá:,,Aha, ty jsi pravá, já se bavím jen s levými. Pravá:,,No, tak dneska budeš mít premiéru. Levá:,,Tak to s tebou zkusím. Pravá:,,Jak dlouho tu seš? Levá:,,Dlouho. Pravá:,,Co myslíš pod pojmem dlouho? Levá:,,Hniju tady už dva týdny. Pravá:,,Jo, to znám. Přiletěl jsem z nohy Robinsona Crusoa Kučerová H., Roháč A. 7. B

22 Robinsonova mysl R: Kde jsem to skončil? Pravil Robinson. k: Nevím. R: Plavil jsem se po moři. Víš, co se mi potom stalo? k: Vím, ale nepovím. R: Řekni mi to, já to chci vědět!!! k: Ne. R: Počkat, já mluvím s kamenem? k: Jo. R: Já jsem se asi zbláznil. k: Máš pravdu. R: Kde to vlastně jsem? k: Na ostrově. R: Ty mluvíš? k: Ne. Robinson vztekle mrštil kamenem do moře, pak padl vyčerpáním. Kuba T., Čihák A. VII. B

23 Z deníku mobilu Pondělí: 7:00 - už zase musím vzbudit toho lenocha 8:00 - už mě zase strčila do té nechutné kapsy, vsadím se, že mě zase vyndá v hodině a začne mě matlat těmi svými upatlanými prsty 10:00 - zase ležím na lavici, jestli mě ta nepříjemná učitelka zase sebere, ať si mě ta holka nepřeje. Já nejsem hračka, aby si mě lidé vyměňovali jako samolepku!!! 12:00- ajéje, je tu oběd. To znamená, že zase budu mít nudle s mákem úplně všude 15:00 - tentokrát do mě zase něco strčila a ještě ke všemu mě nutí zpívat to budu zase všem pro smích. 15:30 - a heleme se, někdo jí volá. To budu zase půl dne poslouchat debatu ve slovech: miluju tě, jsi moje zlatíčko...no to se mám zase na co těšit, alespoň už nemusím zpívat 17:00 - pomalu už mi dochází energie. Měla by mě strčit do nabíjení, ale ona ne! No tak to si budu muset zase poradit sám. Dobrou 20:00 - proč mě zase budí? Já musím spát musím doplnit energii Oooo, ona mě strčila do nabíjení a mně to úžasně prospělo. Jsem nabitý na 100%, teď už mě snad jenom položí na stůl a nechá mě být Zítra mě čeká to samé... Asi začnu stávkovat!!! Suchánková B. VIII. A

24 Rozhovor pro strach Puška: Ach jo, konečně už mě našel, že mu to trvalo. Ten necita! Jen tak si mě hodil na rameno a třese se mnou jak s pytlem mouky. Co se to děje?! Vykřikla puška a Robinson zaběhl za strom. Puška: A v tu chvíli jsem věděla po čem Robinson jde, byl to krásný mohutný orel sedící na větvi stromu. Robinson:,,Tak jdem na to...nabít...! Puška: Stůj! Počkej, vydrž! O co se tu pokoušíš!? Robinson dál přehlížel slova pušky. Robinson: Cvak, nabito, zamířeno... Puška opět : Ty neslyšíš!? Stůj! Haló! Nedělej to! Robinson:...zamířit a vystřelit...! Puška si uvědomovala situaci a snažila se varovat orla, ale bylo už pozdě. Robinson vystřelil, ozvala se rána a kouřová clona. Orel smutně vyhekl, puška byla jako nemluvně. Po pár vteřinách se puška začala usmívat od spouště ke spoušti. Puška : Někdo nám tu neumí mířit a zakřenila se. Procházková T. VII. B Suk Š. VII. B

25 Robinson a puška Robinson: Něco jsem našel. Je to schované pod bednami. Budu je muset odsunout. Hej rup! Puška: A sakra, už mě našel. A to to vypadalo, že to bude klidná dovolená. Robinson: Co to je? To jsem ještě neviděl. Puška: Ten chlap je snad úplně blbej! Robinson: Vypadá to, že je tu spoušť. Zkusím ji zmáčknout. Puška: Doufám, že umí mířit. Puška: Pif! Robinson: Co to sakra bylo? Puška: Tak nic, no Vypravěč: Poté Robinson odhodil pušku do moře s tím, že raději použije jiné zbraně. Vypravěč: Po pár dnech vyplavala puška na břeh a provedla krutou pomstu. Záleská A., Škvarová N. VII. B

26 Sekerka: Tak už jsem konečně zhotovena. Čekám, až mě někdo použije. Palma: Snad si mě sekerka nevšimne. Je poměrně blízko. Sekerka: Támhle je hezká palma, můžu s ní naštípat dost dřeva. Palma: Slituj se, je tu dřeva dost, nemusím to být zrovna já. Sekerka: Dobrá, dnes dřevo štípat nebudu. Ale dávej si pozor, jsi snadný terč! Palma: Děkuji ti sekerko! Jizba M. Libertová P. VII. B

27 Přítel je, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád. Je to osoba, s kterou se odvažujete být sám sebou. (Crane)

28 Miniportrét Danča je má nejlepší kamarádka. Ráda hraje basketball a doslechla jsem se, že ho prý hraje dost dobře. Je stejně stará jako já. Má skvěle vypracovanou postavu, modrozelené oči jako Karibské moře, nos tak akorát ani velký, ani malý a plné rty. To, co všechny upoutá na první pohled, jsou dlouhé hnědé kudrnaté vlasy. Většinou má dobrou náladu a je jako sluníčko. Když chce, umí být celkem tichá a nenápadná, ale to jenom ve škole. Je milá, upřímná a otevřená. Někdy dokáže být i duchem nepřítomna. V dospělosti by nejspíš chtěla být letuškou a procestovat celý svět. Zejména Austrálii a Spojené arabské emiráty. Miluje hlavně Sydney, Gold Coast a Dubaj. Na závěr bych snad chtěla jen dodat, že ji mám hrozně ráda a přeji jí, aby si splnila všechny své sny a aby nikdy nezapomněla na naše trapasy a neztratila svoje trefné hlášky, kterými dokáže rozesmát snad celou třídu. Slabá L. VIII. A

29 Miniportrét Usain Bolt Usain Bolt - skvělý, úžasný, dokonalý. Je to můj velký vzor. Neskutečné je, že se ve svých 25 letech stal nejrychlejším mužem planety a držitelem několika světových rekordů na trati 100 m, 200 m. Se svými běžeckými kolegy na štafetě 4 x 100 m vyhrál již několik světových šampionátů a jsou držiteli světového rekordu. Myslím si, že ho zná snad každý! A pokud ne, seznámíte se s ním tehdy, když budete sledovat různé atletické soutěže a šampionáty. Jaký Usain je? Pochází z Jamajky, tudíž je černé pleti. Má hnědočerné vlasy, čokoládově zbarvené oči, vysokou a neskutečně svalnatou postavu, kterou mu dokreslují dlouhé vypracované nohy. Už jen podle projevu na závodech si myslím, že je milý, skromný a usměvavý. Prostě človíček oplývající velkou spoustou energie a bezkonkurenčního humoru a zábavy. Vybrala jsem si ho, protože se sama věnuji atletice a jednou bych chtěla dokázat to, co dokázal on. Stát se legendou KRÁLOVNY SPORTU a pobavit svět svým humorem a vtípky. Shönphlugová K. VIII. A

30 Miniportrét Lenka má čtrnáct let. Je to moje nejlepší kamarádka. Znám ji už od první třídy a moc si jí vážím. Má celkem dlouhé hnědé vlasy, čokoládově hnědé oči a tmavší pleť. Je vysoká a hubená. Nosí brýle. Neustále se usmívá jako sluníčko. Je chytrá, milá a přátelská. Všichni ji mají moc rádi. Má logické myšlení. Vždy chodí včas a nikdy nepřišla pozdě. Ve svém volném čase se věnuje odbíjené, která ji moc baví. Ráda by procestovala celý svět. Má velkou a bujnou fantazii. Také se zajímá o přírodní vědy a vyniká v matematice. Jejím snem je se stát zahradní architektkou. Umí se hezky oblékat. Někdy přijde do školy oblečená jako modelka. Občas je moc sebekritická. Lenka je má nejlepší kamarádka a doufám, že naše přátelství vydrží co nejdéle. Dryjáková D. VIII. A

31 Mini portrét S Míšou se známe asi dva roky, je to moje nejlepší kamarádka a je jí 14 let. Míša má dlouhé hnědé vlasy a krásné zeleno-hnědé oči. Její postava je štíhlá a středně vysoká. Její nohy jsou velmi dlouhé. Líbí se mi, jak se obléká, hlavně proto, že jí to sluší. Na její tváři stále poletuje úsměv. Její obličej zdobí světlé pihy. Míša je velmi milá, hodná, kamarádská, ale také drzá a velmi snadno se naštve. Je stydlivá a většinou naprosto upřímná. Mezi její zájmy patří hlavně kamarádi a gymnastika. Ale také ráda chodí ven se psem a kreslí. Tráví hodně času na mobilu a strašně ráda spí u kamarádek. Ráda se dívá na filmy a různé seriály, mezi její oblíbené patří Prolhané krásky. Mám ji moc ráda. Je to moje nejlepší kamarádka. Koderová R. VIII. A

32 Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. (Jan Amos Komenský)

33 Žáci 8. ZŠ Kladno Vodarenská 2116 Ministerstvo školství Praha Hradčany Pražský hrad Žádost o zlepšení školy Vážené Ministerstvo školství, po anketě, kterou jsme vytvořili, jsme zjistili, že by se ve škole dala zavést herna s bowlingovou dráhou, minigolfem, kulečníkem, s nějakými automaty na hry a s barem s nealkoholickými nápoji. Také by tu mohly být třídy se zaměřením na určitý předmět. Dále by se daly rozšířit tělocvičny, zavést bazény a vybudovat několik prosklených výtahů. A místo školní jídelny by mohla být restaurace s obsluhou a profesionálními kuchaři. Za kladné vyřízení předem děkujeme. Kladno Žáci VII. B

34 ZÁVODY Jednoho dne si vyšla želva na procházku, když tu uviděla u stromu osamělého šneka, hned za ním šla. A ptá se: Šneku, copak ti je? Proč si tak sám? A šnek odpovídá: Víš, chtěl jsem si s někým hrát, ale nemám žádné kamarády. Želva na to povídá: Tak pojď se mnou na závody, mám tam spoustu kamarádů, můžeš se s nimi seznámit. Odpoledne na louce: Odpoledne, když začínaly závody, želva nervózně říká: Kde je ten šnek, už by tu měl být? Už začínají závody. Najednou vidí, jak šnek přichází. V tom se všichni připravili na start, byl slyšet výstřel a všichni se rozeběhli. I přesto, že se šnek snažil, doběhl poslední. Želva k němu přišla a laskavým hlasem praví: Šneku, i přesto, že jsi prohrál, viděla jsem tvoji snahu. Něco ti povím. Horší než prohrát, je nepokusit se. A v tento den si šnek našel nejlepšího přítele. Ponaučení: Horší než prohrát, je nepokusit se. Zikmundová K., Zettelová K., Hajková K. VII. B

35 BAJKA O SOVĚ A TUČŇÁKOVI Jednou takhle lesem prolétá sova. A najednou vidí malého tučňáka, který kráčí lesem. Velice se podiví a ohlédne se za ním. Bohužel si nevšimne velikého stromu a nabourá do něj. Okolo zrovna prochází tučňák. Sova, která si zlomila křídlo, mu poví: Pomoz mi a já ti to oplatím. Tučňák jí ale nepomohl a šel pryč. Asi po měsíci se stala tučňákovi nehoda. Spadne do díry právě v tu chvíli, kdy kolem zrovna letí sova. Najednou si vzpomene, že tučňák jí také nepomohl a bez váhání odešla. Tučňák jí po té nehodě vyhledal a omluvil se jí. Od té doby jsou nejlepší přátelé. Ponaučení: Vždycky na každého jednou dojde. Doege L., Zdrůbecký V. VII. B

36 Organizace na vznik svátků Havlová v Praze H. Vávrová L. Malcová Dobrý den, žádám o povolení konání významného dne vtipů. Tento svátek by se mohl týkat dne Asi se ptáte proč. Důvod je ten, že by každý obyvatel České republiky měl znát všechny vtipy. Vtipy dělají člověku radost. Může se dostavit každý, kdo zná nějaký vtip, nebo by se chtěl nějaký naučit. Za kladné vyřízení předem děkuji. Malcová L., Vávrová H. VII. B

37 Prase a mravenci Jednoho dne nedostalo prase najíst, a tak se rozhodlo, že si bude potravu shánět samo. Uteče z ohrady a vydá se po cestě dál. Kousek od cesty uvidí obrovské mraveniště a mravenečníka, který se láduje mravenci. Prase dostalo na mravence chuť a bálo se, že mu je mravenečník sní. Vrátí se zpět do ohrady a vyrobí z bláta falešné mravence, které potom podstrčí mravenečníkovi. Nastraží mravence na cestu a vrátí se zpět. Mravenečník prochází cestou a vidí falešné mravence. Jelikož je plný, nebude je jíst a pokračuje si odpočinout. Po několika minutách se prase vrací zpět do ohrady. Jde stejnou cestou, a protože má ještě hlad, sní falešné mravence. Až poté co je sní, si uvědomí, že to byli ti falešní. Poučení:,,Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Libertová P., Škvarová N., Malá B. VII. B

38 O čilém hrochovi Žil byl jednou jeden hroch. A ten hroch byl vtipkař. Vždy si ze sousedů utahoval tím, že je mají napadnout krokodýli. Stalo se to jednou, pro ostatní dobrý vtip. Stalo se to podruhé, už otřepané jim to přišlo být. Stalo se to po třetí, ostatní se naštvali. A pak jednoho dne volá hroch: Krokodýli a né né né! Ostatní mu však nevěřili a krokodýlové doopravdy zaútočili. Kvůli hrochovi byli všichni zabiti. Ponaučení: Vtip vícekrát řečený už není vtipný. A když jde o vážnou věc, pak ti ostatní nevěří. Kunc P. VII. B

39 Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe. (John Lennon)

40 Kufřice Zase už do mě hází všelijaké věci a oblečení. Áá, říkám si, to zase někam pojedu. Jediné, co mě zajímá, je kam. Jenom doufám, že zase nezažiji něco podobného jako stanování. Tam mě pořád vytahovali z teplého auta ven a sedali si na mě. Málem jsem vypustila duši. Nebo zase někam do hor. Tam vám byla taková zima! Celou dobu jsem se třásla jako osika a ani mi nenechali žádné oblečení. Všechno si nacpali do té nafoukané skříně, která se mi posmívala a celou noc se mnou házela ze strany na stranu. Cítím, že toho oblečení není zase tak moc, a tak doufám, že pojedu někam do tepla. Avšak jaké bylo mé překvapení, když mě dali do auta a za chvíli mě opět vytahovali ven a táhli do nějaké obří budovy! Vevnitř bylo takových různých lidí a letušek? Potichu se zaraduji, jelikož můj kamarád kufr už tady prý byl. Jenom je škoda, že ho nevzali s sebou. Nejspíš byl moc svalnatý, zatímco já jsem samá výztuha. Najednou mě moji páníčci odevzdají nějaké potrhlé zmalované ženštině a ta mě potetuje! Grr, říkám si, taky mi mohla vybrat hezčí. Jsou tam samé čárky a číslíčka. Naloží mě na takový divný hejbátko a tím mě vyvezou ven. Tam mě nějací dva chlápci vezmou a hodí mě do myslím, že se tomu říká éro. Snažím se jim říct, aby nám tu rozsvítili, ale už je pozdě a zavírají za námi dveře. Vidím jen černo a černo. Když tu se najednou místnost začne třást a já si pomyslím, že odtud se už nikdy nedostanu a rozpářu se. Pak omdlím.. Honková V. VIII. A

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

Den kdy se vrátí láska k nám

Den kdy se vrátí láska k nám Den kdy se vrátí láska k nám obsazení: Tereza Petra Göbelová Petra Tereza Agelová 1. scéna pohoda Proslov DJ karaoke party hard repertoár Podvod, Holky z naší školky, Pohoda, Den kdy se vrátí láska k nám

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství, které si pamatujete až do dnes. Stačí popisovat základní události a roky

Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství, které si pamatujete až do dnes. Stačí popisovat základní události a roky Vstupní zpráva Jméno: xyz Datum od:.. Zprávu odešlete na kalina@mujkouc.cz Více informací na www.mujvztah.cz www.mamdepku.cz Životní příběh Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství,

Více

Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ "Rozhodování o domácím mazlíčkovi"

Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ Rozhodování o domácím mazlíčkovi Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ "Rozhodování o domácím mazlíčkovi" Anotace Lekce představuje jednu z možností, jak integrovat zvolené téma do hodiny čtení a propojit práci s textem

Více

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla

Myši vzhůru nohama. podle Roalda Dahla podle Roalda Dahla B yl jednou jeden starý pán, kterému bylo 87 let a jmenoval se Labon. Celý svůj život to byl klidný a mírumilovný člověk. Byl velmi chudý, ale velmi šťastný. Když Labon zjistil, že má

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla CZ Habermaaß-hra 5589 Klasické kostky Kravička Karla Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Cyklistické závody. A startujeme!

Cyklistické závody. A startujeme! Cyklistické závody 4. 10. se konal cyklistický závod škol a školek Horní Suché. Účast byla hojná, počasí všem přálo. Závody organizovalo SRPŠ spolu s polskou ZŠ a školkou a taky PZKO. Seřadiště bylo u

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje SKLADBA SOUVĚTÍ Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje duben 2010 Mgr. Domalípová Marcela, Mgr. Fořtová Jana 1 z 14 Obsah: vztahy mezi větami

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

Cesta života / Cesta lásky

Cesta života / Cesta lásky Kudy do nebe Cesta života / Cesta lásky Cesta života Smyslem života není jen někam jít. Chceme-li, aby náš život měl smysl, je třeba mít cíl, který stojí za to, abychom kvůli němu občas museli překonat

Více

Jak se v parku narodil dráček

Jak se v parku narodil dráček Jak se v parku narodil dráček Klárka a Matýsek jsou dobří kamarádi. Nejradši chodí ven do parku. Hrají si s dalšími kamarády na schovku SCHOVKA POD DEKOU, na honěnou HONIČKA SE ZÁCHRANOU nebo si jen tak

Více

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty 12.1 Struktury Potřebuju menší džíny. Vedle náměstí je obchod. Myslím, že.. Musím si je zkusit. Kde si je můžu zkusit? Podívejte se. Líbí se mi. Sluší ti/vám. Jakou máte

Více

Kurz Sociální a komunikační dovednosti

Kurz Sociální a komunikační dovednosti Kurz Sociální a komunikační dovednosti Lektorka, autorka materiálů: Mgr. Kateřina Obsah kurzu: 1. Pravidla a cíle kurzu 2. Seznamovací rozhovory teorie a nácvik, témata vhodná k vedení rozhovoru seznamovacího,

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Zpracování náslechové hospitace

Zpracování náslechové hospitace Zpracování náslechové hospitace Obor: Informační technologie ve vzdělávání Vypracoval Jan Katriniok Obsah Úvod... 3 Vyučovací hodina matematiky... 4 Přehled... 4 Přípravná fáze vyučovací hodiny... 4 Realizační

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě?

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Za napětím v manželství bývá často neochota se omluvit.

Více

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Jméno a příjmení: Nikola Součková Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Mgr. Nina Dyčenková Datum odevzdání: 31. 03.

Více

Chemie 8. ročník, FRAUS AROMATICKÉ UHLOVODÍKY ARENY

Chemie 8. ročník, FRAUS AROMATICKÉ UHLOVODÍKY ARENY AROMATICKÉ UHLOVODÍKY ARENY ARENY Učebnice str. 58 Uhlovodíky obsahující v molekulách alespoň jedno benzenové jádro Vlastnosti: zapáchají, jsou jedovaté, mají karcinogenní účinky, hořlavé Benzenové jádro

Více

Metodika podpory sociálních dovedností

Metodika podpory sociálních dovedností 1 Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, o.s. Metodika podpory sociálních dovedností Aneb jak připravit a vést kurzy sociálních dovedností pro lidi s mentálním postižením

Více

Asertivní komunikace

Asertivní komunikace Asertivní komunikace Kde se vzalo, tu se vzalo Autorem metody tréninku asertivity je Američan Andrew Salter. Své žáky učil spontánním reakcím, přiměřenému projevu emocí a umění stát si za svým. dovednost

Více

Kresba pastelkami. O námětech obrazů (M.Brožová)

Kresba pastelkami. O námětech obrazů (M.Brožová) Kresba pastelkami O námětech obrazů (M.Brožová) http://www.pastelky.cz/obrazy-kreslene-pastelkami Kam chodíte na nápady? Nápad na obraz ke mně přichází jako celek, buď se mi zdá ve snu, nebo mě navštíví,

Více

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK.

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK. TÝDENÍK PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008 Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 2 Já nevím, co pořád chtějí. Jestli je

Více

Fantazie a realita Žáci určují, zda je příběh nebo konkrétní informace v něm fantazie nebo realita.

Fantazie a realita Žáci určují, zda je příběh nebo konkrétní informace v něm fantazie nebo realita. Tý 11 Žáci určují, zda je příběh nebo konkrétní informace v něm fantazie nebo realita. 1 2 3 4 5 Řekněte: Tento týden budeme určovat rozdíl mezi tím, co je smyšlené, a tím, co se může opravdu stát. Tomu,

Více

Přídavná jména. Český jazyk třída pro jazykovou přípravu. Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí

Přídavná jména. Český jazyk třída pro jazykovou přípravu. Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí Přídavná jména Český jazyk třída pro jazykovou přípravu Autor: Mgr. Karla Kubíčková Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí Slovům, která nám říkají, jak se věci, lidé nebo zvířata jmenují,

Více

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku JANA HOCHMANNOVÁ Román o krizi středního věku 12 Novinka Přijíždím domů z práce a manžel sedí u kávy. Spokojeně popíjí nápoj a šibalsky se na mě dívá. Neříká nic, jen mě pozoruje. Nevím, co si o tom mám

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

Ahoj kamarádi, jste p emýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili?

Ahoj kamarádi, jste p emýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili? Ahoj kamarádi, určitě jste přemýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili? Jestli uvěřili tomu podivnému a podezřelému chlapíkovi a sedli

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její přestavba, kdy přibylo celé jedno patro. Také byla přistavěna

Více

UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého.

UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého. UČÍM SE ŘÍKAT NE Vaše slovo buď ano, ano ne, ne ; co je nad to, je ze zlého. Pomůcky: pracovní list, DUHA 9/2014 2015. Přivítání Přivítáme se, přeptáme se dětí, jak se jim daří, a rozdáme si pracovní listy

Více

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 %

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Počet odpovědí: 76 Souhrn Uveď své pohlaví Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Uveď třídu 1A 10 13 % 1B 8 11 % 2A 11 15 % 3A 10 13 % 3B 14 19 % 4A 13 17 % 4B 9 12 % Měli by přednášku Sex, AIDS, Vztahy slyšet i

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

KIDSCREEN-52. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro rodiče

KIDSCREEN-52. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro rodiče KIDSCREEN-52 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro rodiče Page 1 of 7 Datum: Měsíc Rok Milí rodiče, Jak se daří vašemu dítěti? Jak se cítí? To je to, co bychom se od vás rádi dověděli. Prosíme

Více

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová Poezie k tématům: Hudba, Věda 1. místo v krajském kole Andrea Wagnerová Hudba dřina Hudba bývá také dřina, není lehká jak peřina. Písničky jsou noty pouhé? Někdy ale pěkně dlouhé. Láska, talent k hudbě

Více

Dotazníkové šetření žáci II. stupeň typ dotazníku č.3 ZŠ JAK Lysá n.l.

Dotazníkové šetření žáci II. stupeň typ dotazníku č.3 ZŠ JAK Lysá n.l. Dotazníkové šetření žáci II. stupeň typ dotazníku č.3 ZŠ JAK Lysá n.l. 1. Jsi rád(a), že můžeš chodit právě do této školy? Ano 69 Spíše ano 54 Spíše ne 4 Ne 2 Je mi to jedno 15 2. Je ve škole důvěryhodná

Více

Jiří Janda. Keep Calm and Speak! Větná stavba 1: Čas přítomný

Jiří Janda. Keep Calm and Speak! Větná stavba 1: Čas přítomný Jiří Janda Keep Calm and Speak! Větná stavba 1: Čas přítomný Mojí bezvadné manželce Lucii, kamarádům Michalu Černému a Janu Šidlákovi za podporu a inspiraci a všem mým skvělým studentům. Copyright Jiří

Více

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne PŘÍLOHA č. 1 DOTAZNÍK PRO ŽÁKY Název školy: Třída: Jsem: chlapec - dívka 1. Co podle tebe znamená výraz šikana? a) opakované posmívání a zesměšňování b) bití c) braní a poškozování věcí d) vymáhání věcí

Více

Radek Šíra, 2013. Úvodní strana Petr Kulhánek, 2013. Sbal ji je registrovaná ochranná známka

Radek Šíra, 2013. Úvodní strana Petr Kulhánek, 2013. Sbal ji je registrovaná ochranná známka Radek Šíra, 2013 Úvodní strana Petr Kulhánek, 2013 Sbal ji je registrovaná ochranná známka 2 Obsah Úvod... 4 Ženské pohlaví... 5 Příprava... 10 Fyzická příprava... 10 Psychická příprava... 11 Příprava

Více

Cesta vděčnosti / Cesta odcházení

Cesta vděčnosti / Cesta odcházení Cesta vděčnosti / Cesta odcházení Název a logo Advent-Orion je ochranná známka zapsaná do rejstříku ochranných známek Úřadu průmyslového vlastnictví pod číslem zápisu 198705. Advent-Orion, Praha 2012 Ilustrace

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

THERE IS/ARE EXERCISES

THERE IS/ARE EXERCISES THERE IS/ARE EXERCISES E1) POPIŠTE NÁSLEDUJÍCÍ OBRÁZEK 15 VĚTAMI S POUŽITÍM VAZBY THERE IS/ARE: E2) DO NÁSLEDUJÍCÍCH VĚT DOPLŇTE VAZBU THERE IS/ARE: 1. fourteen students in our class. 2. a fly in my soup!

Více

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pracovní listy upravil a navrhl Jindřich Racek a kol. Obrázky

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

Báseň Pavla Šruta: Lichožrout

Báseň Pavla Šruta: Lichožrout Registrační číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/21.3075 Šablona: I/2 Sada: VY_12_INOVACE_01 VM Pořadové číslo vzdělávacího materiálu: 23 Ověření ve výuce: Předmět: ČJ Třída: III. B Datum: 10.12.2013 Předmět:

Více

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu.

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Od: Jan Rudzinskyj O létání sním od malička co si pamatuji. Za komunistů jsem se dozvěděl, že nejsem vhodný kandidát pro létání (asi bych jim s tím Blaníkem

Více

M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO

M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO 1 M. M. Cabicar PRCEK PLOD NA PLANETĚ HUGO 2 Copyright: Autor: M. M. Cabicar Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2014 ISBN: 978-80-7512-091-5 (epub) 978-80-7512-092-2 (mobipocket) 978-80-7512-093-9 (pdf)

Více

Školní rok 2013/2014 2. číslo Reklama

Školní rok 2013/2014 2. číslo Reklama Školní rok 2013/2014 2. číslo Reklama Toto číslo časopisu je věnováno reklamám, protože reklamy nás doprovázejí téměř všude a to například v televizi, v časopisech, nebo na internetu. Reklamy jsou velice

Více

Habermaaß-hra 4638. Moje první hra Můj den

Habermaaß-hra 4638. Moje první hra Můj den CZ Habermaaß-hra 4638 Moje první hra Můj den Moje první hra Můj den Dvě barevné umísťovací hry pro 1-2 hráče ve věku od 2 let, nebo jedno dítě a dospělého. Autor: Hanna Bachmann Design: Jutta Neundorfer

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

Člověk a zdraví - Osobnostní a sociální

Člověk a zdraví - Osobnostní a sociální City Metodický list práce s interaktivní tabulí a do sešitů - city a pocity (práce s textem), rozdělení citů a pocitů, nálady, afekty, vášně podklady ke kopírování Obecné informace k řadě pracovních listů

Více

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ:

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ: Test týmových rolí Pokyny: U každé otázky (I - VII), rozdělte 10 bodů mezi jednotlivé věty podle toho, do jaké míry vystihují vaše chování. V krajním případě můžete rozdělit těchto 10 bodů mezi všechny

Více

Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících

Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících datum narození: bydliště: pohlaví druh postižení: rodina: postižení v rodině: psycholog, jiný odborník): probírali jste otázku sexuálního

Více

Klíčové kompetence vedoucího pracovníka v procesu řízení školy

Klíčové kompetence vedoucího pracovníka v procesu řízení školy Název projektu: Reg. č. projektu: Rozvoj klíčových kompetencí zástupců ředitele na školách a školských zařízeních CZ.1.07/1.3.49/01.0002 Modul : Klíčové kompetence vedoucího pracovníka v procesu řízení

Více

Deník Duchové. aneb naše kroky do neznáma...

Deník Duchové. aneb naše kroky do neznáma... Deník Duchové aneb naše kroky do neznáma... 24. března 2013 Jdeme do toho - přihláška do soutěže Název týmu - DUCHOVÉ Tým tvoří: Kapitánka Kačka Ducháčková Kontaktní osoba Dáša Ducháčková Psychická podpora

Více

Význam ochrany přírody

Význam ochrany přírody Význam ochrany přírody 1. Velký, protože příroda představuje podmínky pro náš život a představuje přirozenou krásu pro náš duševní život. 2. Na světě nejsme sami, žijí s námi i jiné živočišné a rostlinné

Více

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE Test 4 (lekce 10, 11, 12).../ze 100 bodů 1. Poslouchejte text. Zatrhněte, co je/není pravda. 8 bodů 1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE 2. Jana měla špatnou dovolenou. ANO NE 3.

Více

Dnes jsme se zeptali p. uč. Simony Cochlarové, která učí jazyk český a výtvarnou výchovu:

Dnes jsme se zeptali p. uč. Simony Cochlarové, která učí jazyk český a výtvarnou výchovu: 1/ 2008 Aktuálně: Honzík ukazuje tatínkovi vysvědčení: Tedy něco tak strašného jsem ještě neviděl, říká otec. Já taky ne, právě jsem to našel ve tvých věcech, říká Honza. ROZHOVOR Dnes jsme se zeptali

Více

Synonyma, antonyma, homonyma

Synonyma, antonyma, homonyma Synonyma, antonyma, homonyma MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VELKÁ BYSTŘICE projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_25_02 Tématický celek:

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník)

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník) VY_ 32_INOVACE_10 Anotace Materiál obsahuje pracovní list, na kterém žáci doplňují i, í, y, ý, postupně ve vyjmenovaných a příbuzných slovech po B, L, M a pak v souhrnném cviření Autor Mgr. Dana Walterová

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ZŠ SLOVAN slaví 40. výročí ze Slovanu 2013/2014 Třetí číslo k oslavám ZŠ Slovan Pár řádků k zamyšlení..od patnáctileté žákyně naší školy Dětství a dospělost. Co bylo ve škole,

Více

Sedmnáctka Jaro 1.1.2013

Sedmnáctka Jaro 1.1.2013 2013 Sedmnáctka Jaro. 1.1.2013 Tak kde je to JARO Pan učitel Růžička V tomto díle časopisu jsme se rozhodly vyzpovídat pana učitele Růžičku. Tady jsou naše dotazy: 1. Chtěl jste být učitelem už od malinka,

Více

Odpověď na vaše otázky: emoce, pocity a odpuštění

Odpověď na vaše otázky: emoce, pocity a odpuštění Odpověď na vaše otázky: emoce, pocity a odpuštění Radost je podle mého názoru vždy příjemná. Jak se může změnit v emoci? Z radosti se stane emoce v případě, že se necháte ovlivnit rozumem. Jakmile vás

Více

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA a STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, Česká Lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA a STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, Česká Lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace Název školy: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA a STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, Česká Lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace Číslo a název projektu: Číslo a název šablony klíčové aktivity: Označení materiálu: Typ

Více

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, IČO 750 111 91, ČSOB 220196017/0300 SOCIÁLNÍ SLUŽBY ČESKÁ Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, Česká republika DOTAZNÍK

Více

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas TŘÍDA : 8.A / 22 žáků 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím Ano 22 Ano 21 Ano 14 Ne Ne Ne 7 nevím 1 Nevím 1 Beseda byla poučná 6x Dobře vše vysvětlila 7x Byla zajímavá 5x Ví, o čem mluví,

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

Udělejte skvělé fotky

Udělejte skvělé fotky Udělejte skvělé fotky Teď když víte, jak svůj fotoaparát ovládat, můžete začít s fotografováním. Třeba běžnými momentkami. Nicméně pokud se budete chtít dostat od obyčejných momentek dál k opravdu skvělým

Více

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ Přivítali jsme opět mezi nás své kamarády z lesa, vody a vůbec z celé přírody. VÁŽENÍ RODIČE, V MĚSÍCI ŘÍJNU JSME VÁS NESVOLALI,

Více

Obrázkové Bingo. trojúhelník. zebra. králík ovce. boty. motorka. židle Příroda a počasí

Obrázkové Bingo. trojúhelník. zebra. králík ovce. boty. motorka. židle Příroda a počasí Obrázkové Bingo Obsah Toto balení obsahuje 100 obrázkových karet. Karty mají na jedné straně obrázek a na druhé význam obrázku jiné karty. Dále balení obsahuje 36 hracích karet. Na těchto hracích kartách

Více

Zpracovala Nová Milena a tým DC

Zpracovala Nová Milena a tým DC Milé děti, od měsíce února si bude s vámi hrát a pracovat nejen Kateřina, Naďa a Terezka, Petra, ale i nová teta Regina. Je mladá, hezká, veselá a pracovala s dětmi jako jste vy. Budete jí mít určitě rády.

Více

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Metodika poradenství Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Úvod V následujícím textu je popsán způsob vedení rozhovoru s klientem, jehož cílem je pomoci klientovi prozkoumat jeho situaci, která ho přivedla

Více

Denisa Václavíková - Noční procházka

Denisa Václavíková - Noční procházka Denisa Václavíková - Noční procházka Pomalu kráčím po tmavém pokoji k oknu, musím dávat pozor, ať o něco nezakopnu, odhrnuji záclonu a dívám se skzr žaluzie ven, je to realita, nebo sen? Otevírám dveře

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

Drogy a volný čas. Výsledky výzkumu provedeného na středních a základních školách středočeského kraje ve školním roce 2011/12

Drogy a volný čas. Výsledky výzkumu provedeného na středních a základních školách středočeského kraje ve školním roce 2011/12 Drogy a volný čas Výsledky výzkumu provedeného na středních a základních školách středočeského kraje ve školním roce 2011/12 - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Jičínská 762, 293 01 Mladá

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena Soustředění 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz všechna práva vyhrazena Umění soustředit se Ano, někdy to je skutečně umění, dokázat se plně soustředit na to, co děláme. Jsou situace, kdy nám

Více

Lidová slovesnost. Ročník 8.

Lidová slovesnost. Ročník 8. ČESKÝ JAZYK Lidová slovesnost Ročník 8. květen 2013 Autor: Mgr. Vladimíra Barboříková Zpracováno v rámci projektu Krok za krokem na ZŠ Želatovská ve 21. století registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3443

Více

je kámoška do nepohody. Je neuvěřitelně inteligentní a oddaná svým blízkým přátelům. Taková kamarádka je hotový poklad Violetta na ni nedá dopustit.

je kámoška do nepohody. Je neuvěřitelně inteligentní a oddaná svým blízkým přátelům. Taková kamarádka je hotový poklad Violetta na ni nedá dopustit. nevídaně chytrá dívka se spoustou energie a krásným hlasem, který zdědila po své mámě. Je upřímná, spontánní a romantická a hlavně neobvykle inteligentní. A podobně jako snad každý teenager stále hledá

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3665 Šablona: I/2 č. materiálu: VY_32_INOVACE_366 Jméno autora: Třída/ročník: Mgr. Tomáš Vaculík

Více

VODNÍ VÝZVA. Identifikace a řešení problému životního prostředí v okolí školy v oblasti HYDROLOGIE

VODNÍ VÝZVA. Identifikace a řešení problému životního prostředí v okolí školy v oblasti HYDROLOGIE VODNÍ VÝZVA Identifikace a řešení problému životního prostředí v okolí školy v oblasti HYDROLOGIE Program GLOBE - Téma roku 2013/14 GLOBE Téma roku 2013/2014 V průběhu nadcházejícího školního roku se v

Více

Vyhlášení výsledků literární soutěže očima žákyně 8.A Venduly Tlusté:

Vyhlášení výsledků literární soutěže očima žákyně 8.A Venduly Tlusté: Únor 2008 Vyhlášení výsledků literární soutěže Ve středu 13.2.2008 ve 13:30 hodin proběhlo v Paláci knih na Václavském náměstí slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže. Žáci, kteří se umístili na

Více

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let

KIDSCREEN-27. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let KIDSCREEN-27 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro děti a dospívající od 8 do 18 let Page 1 of 5 Dobrý den, Datum: Měsíc Rok Jak se ti daří? Jak se cítíš? Rádi bychom se to od tebe dozvěděli. Přečti

Více