Zpráva o účasti společnosti Freewood s.r.o. na veletrhu WOOD-TEC 2013 v Brně

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zpráva o účasti společnosti Freewood s.r.o. na veletrhu WOOD-TEC 2013 v Brně"

Transkript

1 Zpráva o účasti společnosti Freewood s.r.o. na veletrhu WOOD-TEC 2013 v Brně Na konci října 2013 jsme se zúčastnili veletrhu Wood-Tec, který je tradiční prezentací výrobců a dodavatelů dřevoobráběcích strojů. Na ploše téměř 100 m 2 jsme návštěvníkům představili 6 exponátů 4 počítačem řízené dřevoobráběcí stroje, které jsme předváděli v provozu, balící automat na nábytek a komory na tepelné ošetření a tepelnou modifikaci dřeva. V Brně jsme představili výběr strojů, které jsou u zákazníků aktuálně nejvíce poptávané, protože nabízí rychlou návratnost investice. Našim cílem bylo oslovit menší a střední firmy, které hledají možnost investice do strojů nabízejících úsporu mzdových nákladů i materiálu, jsou přesné a nenáročné na obsluhu. V případě vysokoteplotní komory jsme se snažili návštěvníkům naznačit nové možnosti zhodnocení řeziva. Největší zájem návštěvníků stánku překvapivě vzbuzoval CNC soustruh CENTAURO, model T-Star. T-Star je určen pro výrobce, kteří chtějí nabídnout vysokou variabilitu a originalitu soustružených prvků v menších sériích. Možnosti soustruhu zvyšuje NC fréza, která je

2 volitelným příslušenstvím. Součástí stroje je grafický CAD software. Programování je snadné a nevyžaduje po obsluze žádné speciální znalosti. Základní cena soustruhu začíná od cca 750 tis.kč. Cena obsahuje vzdálenost mezi hroty mm, pohyblivou lunetu, soustružení řízené programem až do průměru obrobku 250 mm, nebo manuálně až do průměru 500 mm, programování až 10 ti vrstev obrábění. Za příplatek cca 250 tis. je k dispozici NC fréza s řízenými otáčkami osy C. Značku CENTAURO nese také další exponát těšící se značnému zájmu. Jedná se o NC dlabací a frézovací stroj ALFA. Stroj je vhodný pro přesné dlabání a frézování otvorů ve výrobě dveří, zárubní, schodů, regálů, nábytkových dílců, drobných dřevostaveb, zahradního nábytku apod. Otvory vyráběné na tomto stroji mohou mít různorodý tvar a velikost, např.otvor pro zámek dveří, včetně bezpečnostního tříbodového, protiplechy, skryté závěsy dveří, otvor pro kliku a zámkovou vložku, osazení pro schodnice, příčky regálů, dřevěných venkovních žaluzií apod. Užitnou hodnotu stroje tvoří přesnost umístění, tvaru a velikosti otvoru, vysoká úspora mzdových nákladů a 100% bezpečnost práce. Obsluha pouze umístí obrobek na stůl, zvolí program a spustí obrábění, které pak probíhá v automatickém režimu.

3 Nástroj pracuje v horizontální, nebo vertikální rovině, s přímým převodem síly z motoru na nástroj, bez použití agregátů, s volitelnými otáčkami 0 až otáček za minutu. Velikost a umístění otvorů je řízena počítačem dle zvoleného programu. Tvorba programů je velice jednoduchá pomocí grafiky a přednastavených geometrických tvarů. Přesnost otvorů je možno regulovat volbou nadměrku opracování. Stroj se vyznačuje malými provozními náklady a jednoduchou údržbou. Díky nízké investiční náročnosti ve výši cca 800 tis. Kč je stroj vhodný i pro malé a střední provozy. Na stánku jsme také prezentovali velmi přesné řezání tenkých dílců na vertikální pásové pile s integrovaným pásovým automatickým podavačem SUPERCUT 80. Stroj zaujal především ty návštěvníky, kteří ve své výrobě potřebují řezat přesně a rychle tvrdé dřeviny, jako výrobci hudebních nástrojů, výrobci třívrstvých podlah, schodů a interiérových prvků, zpracovatelé tropických dřevin, ale i výrobci dveří a okrasných dárkových předmětů. Hlavními užitnými vlastnostmi pily je velmi přesný řez při vysoké rychlosti podávání až 30 m /min. Tloušťka pilového pásu 0,9 mm přináší vysokou úsporu řezaného materiálu. Materiál lze řezat kolmo, nebo v úhlu (např.výroba rohů beden). Max výška řezu je 400 mm. Délka vkládaného řeziva je bez omezení. Podavač manuálně stavitelný, nebo programovatelný.

4 Vertikální pásové pily s integrovaným podavačem CENTAURO jsou univerzální stroje na podélné opracování řeziva. Robustní konstrukce pil umožňuje intenzivní využití se stálou vysokou přesností řezu. Vyrábí se v různých provedeních dle typu a způsobu zpracování jednotlivých druhů dřeva. Cena stroje v základním provedení začíná na cca 450 tis. Kč, na veletrhu jsme prezentovali vrchol nabídky v ceně cca 750 tis. Kč. Pro prezentaci CNC strojů od specializovaného výrobce CNC společnosti UNITEAM jsme vybrali model UNICAWOOD v provedení s 3 osým elektrovřetenem a dvěma přídavnými vřeteny pro pilové kotouče o průměru 300 mm. Stroj byl vyroben na míru pro výrobce dveří. Slouží především pro formátování a falcování dveřních sendvičů, ale také pro frézování výplňových otvorů a případné další povrchové opracování dveří. Na veletrhu byla skvělá příležitost vidět pohromadě a porovnat téměř všechny hlavní značky CNC strojů dodávaných na českém trhu. Návštěvníci v porovnání s konkurencí kladně hodnotili robustnost a perfektní dílenské zpracování UNITEAMU ve srovnání s ostatními CNC v dané cenové kategorii.

5 Výrobní společnost Uniteam vyrábí 3, 4 a 5ti osé CNC stroje a tvoří ji tři divize CNC stroje na výrobu prvků interiérů budov - schody, dveře a nábytek, dále divize CNC strojů pro stavební průmysl, jako CNC stroje na výrobu krovů, nebo opracování masivních dřevěných panelů dřevostaveb a poslední divize CNC strojů na opracování plastu, hliníku a kompozitních materiálů. Tyto stroje využívají výrobci modelů pro slévárny, výrobci interiérů lodí a lodních trupů, interiérů obytných automobilů a letadel, výrobci automobilových dílů, ale i výrobci 3D reklamy apod. Pro představení komplexnosti naší nabídky jsme mezi exponáty zařadili také balící automat na nábytek od výrobní společnosti GG MACCHINE, model AT s prstencem o průměru mm. Balící automaty kladně hodnotí pro vysoké úspory mzdových nákladů a balícího materiálu nejen výrobci nábytku a nábytkových dílců, ale také výrobci dveří, výrobci

6 palubek, podlahovek, lepených hranolů, spárovky a všichni, kteří balí své výrobky do stretch fólie a vedle uvedených úspor ohodnotí i profesionální vzhled balení svých výrobků. Balící automat pracuje zcela samostatně. Obsluha položí balený díl na vstupní dopravník, nasadí ochranné rožky, kartony či bublinkovou fólii, posune připravený díl k čidlu balícího stroje a věnuje se přípravě dalšího dílu. Stroj sám nasadí folii, provede balení dle zvoleného programu a zabalený díl odsune na výstupní dopravník. Vkládání bublinkové fólie může být také automatické. Programy obsahují 8 způsobů balení. Průměr prstence odpovídá rozměrům baleného zboží. Délka balíků je bez omezení. Stroj pracuje s cívkami fólie o vnějším průměru 250 mm a šetří tak prostoje při výměně cívek. Šířka fólie je 250 mm, případně i 500 mm. 100% předtah fólie přináší vysokou úsporu balícího materiálu. Provedení stolů a dopravníků lze upravit dle povahy a tvaru baleného zboží. Doplňkové příslušenství tvoří automatické nakládání rozměrných a těžkých předmětů z vertikální polohy. Investice do balícího automatu se rychle vrátí. Stroj se vyplatí v provozu, kde balí dva a více pracovníků, nebo se balí dlouhé či těžké předměty. GG Macchine nabízí kompletní balící program, od balení palubek a KVH hranolů, přes balení oken a dveří až po velké stroje pro balení částí dřevostaveb.

7 Poslední exponát stánku Freewood s.r.o. tvořila maketa sušící komory, jejíž plochu jsme využili pro prezentaci výrobků společnosti BIGonDRY, která se zabývá vývojem a výrobou sušících komor na dřevo, tepelné ošetření palet, pařících komor, kondenzačních jednotek pro sušení dřeva v extrémních klimatických podmínkách, vakuových sušáren a vrchol nabídky tvoří termokomory pro tepelnou modifikaci dřeva při teplotách až 230 C. Českou premiéru měla na veletrhu WOOD-TEC v Brně horkovzdušná sušárna řeziva BIGonDRY s integrovaným přímým plynovým vytápěním. Jde o zařízení, jež v zahraničí pracuje již u mnoha firem, ale v tuzemsku je novinkou. Předností jsou nízké náklady - 3 Kč na 1 ks palety EUR 800 x 1200, 65 Kč na 1 m3 řeziva. To jsou průměrné náklady tepelného ošetření ISPM 15 (při ceně 15,- Kč / m3 plynu) v této sušárně. Integrované přímé plynové vytápění zaručuje 200 procentní bezpečnost proti zahoření dřeva a nevyžaduje další investice do kotle, zásobníku horké vody a budovy kotelny. Se zvyšující se cenou a stále horší dostupností dřevního odpadu se přímé plynové topení sušárny stává stále více ekonomicky výhodnější variantou. Během veletrhu jsme zaznamenali přes 200 jednání a do 1 měsíce po veletrhu jsme uzavřeli 6 prodejů. Dále aktivně jednáme s dalšími cca 20 potenciálními zákazníky. Ukázalo se, že jsme se výběrem exponátů trefili do složení návštěvníků.

8 Rádi bychom poděkovali za návštěvu stánku všem návštěvníkům a s ostatními se těšíme na viděnou na dalších veletrzích, nejbližší už začátkem února 2014 Dřevostavby v Praze, kde budeme prezentovat CNC UNITEAM na výrobu krovů a dřevostaveb, úhlové pily STROMAB pro tesařské firmy a další produkty pro výrobce dřevostaveb. Za kolektiv stánku společnosti Freewood Zdeněk Kramoliš jednatel Na stánku se návštěvníkům dále věnovali: Petr Kopecký obchodní oddělení spol.freewood s.r.o. Jaroslav Fiurášek - obchodní oddělení spol.freewood s.r.o. Ivana Fiurášková naše milá hosteska Erik Konečný obchodně technický poradce spol.centauro Spa Giulio Mescoli technický poradce spol.centauro Spa Roberto Carafoli odborný technik spol. Centauro Spa Tiziano Gherardi majitel spol.gg Macchine Srl Diego Volpato technický poradce spol.bigondry Srl

KOMERČNÍ PREZENTACE. Ochrana nástrojů při obrábění

KOMERČNÍ PREZENTACE. Ochrana nástrojů při obrábění Technický týdeník 20 1. 7. 10. 2013 17 Ochrana nástrojů při obrábění V oblasti ochrany nástrojů existuje více různých přístupů k jejich řešení. V tomto článku bychom vám rádi představili způsob, který

Více

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno. Soustružení a frézování s minimálními vedlejšími časy Brother M140X1. Technický týdeník 21 8.-21. 10.

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno. Soustružení a frézování s minimálními vedlejšími časy Brother M140X1. Technický týdeník 21 8.-21. 10. Technický týdeník 21 8.-21. 10. 2013 19 Soustružení a frézování s minimálními vedlejšími časy Brother M140X1 Japonská firma Brother je po celém světě známa především díky spotřební a kancelářské elektronice,

Více

Divize Výroby Součástí funguje na třísměnný provoz. vystavované stroje na zákaznických dnech. ze světa obráběcích strojů

Divize Výroby Součástí funguje na třísměnný provoz. vystavované stroje na zákaznických dnech. ze světa obráběcích strojů ze světa obráběcích strojů Zpravodaj pro zaměstnance, zákazníky a obchodní partnery duben / 2012 www.kovosvit.cz představujeme střípky ze světa pozvánka Plechárna Čína Den otevřených dveří strana 4 strana

Více

PSMCZ 4+5. stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ. www.psmcz.cz. HELUZ FAMILY 50 2in1. U = 0,11 W/m 2 K

PSMCZ 4+5. stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ. www.psmcz.cz. HELUZ FAMILY 50 2in1. U = 0,11 W/m 2 K PSMCZ 4+5 ISSN 1802-6907 www.psmcz.cz 2012 stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ AREÁL VÝSTAVIŠTĚ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH HELUZ FAMILY 50 2in1 broušené cihelné bloky s integrovanou tepelnou izolací

Více

PRODUKTOVÝ KATALOG 2014

PRODUKTOVÝ KATALOG 2014 PRODUKTOVÝ KATALOG 2014 technologie sušení a skladování zrnin STELA-LAXHUBER GEbR. RUBERG BROCK BIN SKANDIA ELEVATOR JE-MA PFEUFFER HUTCHINSON OBSAH Filozofie 6 Historie 8 Současnost 10 Export 12 Naše

Více

Vytápění. Rady, tipy, informace

Vytápění. Rady, tipy, informace Rady, tipy, informace Měřiče spotřeby Díky PRE jsem ušetřila 1 500 Kč na ročním provozu kombinované chladničky. Půjčte si i vy zdarma měřič spotřeby. www.energetickyporadce.cz/merici-zarizeni 2 Centrum

Více

Porovnání jednotlivých druhů dopravy

Porovnání jednotlivých druhů dopravy Porovnání jednotlivých druhů dopravy Ing. Petr Besta, Ph.D., Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava, Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství, Katedra ekonomiky a managementu v metalurgii

Více

KOVOSVIT MAS E.news. Stroj MCU 630V-5X nyní i s možností soustružení

KOVOSVIT MAS E.news. Stroj MCU 630V-5X nyní i s možností soustružení KOVOSVIT MAS E.news Svět obráběcích strojů Newsletter pro zákazníky a obchodní partnery číslo 5 / září 2010 WWW.KOVOSVIT.CZ Inovace a rozšíření možností u pětiosého obrábění! Stroj MCU 630V-5X nyní i s

Více

LT COMBO Nabídka 100966 Datum 21/10/2011

LT COMBO Nabídka 100966 Datum 21/10/2011 LT COMBO Nabídka 100966 Datum 21/10/2011 Zákazník: K laskavé pozornosti: AGRICO Rybářská 671 379 01 Třeboň pana Františka Šedivého a pana Karla Pěšíčka Vážení pánové, Navazujeme na naše jednání a děkujeme

Více

ZEMĚDĚLSKÁ FAKULTA PROBLEMATIKA ZPRACOVÁNÍ DŘEVNÍ BIOMASY ŠTĚPKOVAČI. Bc. Pavel Kalvas. Diplomová práce. Vedoucí diplomové práce

ZEMĚDĚLSKÁ FAKULTA PROBLEMATIKA ZPRACOVÁNÍ DŘEVNÍ BIOMASY ŠTĚPKOVAČI. Bc. Pavel Kalvas. Diplomová práce. Vedoucí diplomové práce JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH ZEMĚDĚLSKÁ FAKULTA PROBLEMATIKA ZPRACOVÁNÍ DŘEVNÍ BIOMASY ŠTĚPKOVAČI Bc. Pavel Kalvas Diplomová práce Vedoucí diplomové práce Doc. Ing. Antonín Jelínek, CSc.

Více

NOVINKY, UDÁLOSTI A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA ELEKTROEROZE. Naše témata: pozitivní ekonomický vývoj v našem oboru a inovace made by PENTA

NOVINKY, UDÁLOSTI A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA ELEKTROEROZE. Naše témata: pozitivní ekonomický vývoj v našem oboru a inovace made by PENTA news 2/2014 NOVINKY, UDÁLOSTI A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA ELEKTROEROZE Naše témata: pozitivní ekonomický vývoj v našem oboru a inovace made by PENTA Všichni vidíme a vnímáme, že hospodářská situace v našem

Více

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2013 2014

KATALOG OKEN A DVEŘÍ 2013 2014 KATALOG OKEN A DVEŘÍ 013 014 O NÁS Okna a dveře mohou mít desítky různých podob ale vždy jsou prvkem, který je pro váš projekt mimořádně důležitý. Jakékoli chybné rozhodnutí při výběru materiálu či zasklení

Více

hala G1, stánek 16 - divize KRAUSSMAFFEI - divize PERIFERIE

hala G1, stánek 16 - divize KRAUSSMAFFEI - divize PERIFERIE I N T E R N E T O V Ý Č A S O P I S K U B O U Š E K G R O U P 13. - 17. 9. 2010 Výstaviště Brno POZVÁNKA NA MSV BRNO hala G1, stánek 16 - divize KRAUSSMAFFEI - divize PERIFERIE hala F, stánek 44 - divize

Více

Okna. Rady, tipy, informace OB-1

Okna. Rady, tipy, informace OB-1 Okna Rady, tipy, informace OB-1 Obsah Základní parametry okenního systému 2 Materiál okenního systému 3 Dřevo 3 Plast 4 Kov 5 Kombinace 7 Energetická úspora oken 8 Rozhodující kritéria 10 Postup při výměně

Více

Tribotechnické informace, procesní kapaliny, maziva str. 25 45

Tribotechnické informace, procesní kapaliny, maziva str. 25 45 TECHNIKA VČERA, DNES A ZÍTRA Soutěž ve spolupráci se značkou Volkswagen Chcete vyhrát HORSKÉ KOLO? Co pro to musíte udělat? Více na str. 67 WWW.TECHMAGAZIN.CZ ŘÍJEN 2014 30 Kč 1,40 EUR 3D tiskárna už dokáže

Více

Magazín o materiálech a technologiích pro výrobu reklamy a tisk. Jaro 2011. www.multiexpo.eu

Magazín o materiálech a technologiích pro výrobu reklamy a tisk. Jaro 2011. www.multiexpo.eu Magazín o materiálech a technologiích pro výrobu reklamy a tisk Jaro 2011 www.multiexpo.eu AGFA GRAPHICS Široké možnosti tisku se systémem :Anapurna. :ANAPURNA M4F 4 COLOUR UV PRINTER. :ANAPURNA M 2050

Více

Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod

Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007. Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod Schachermayer, spol. s r.o., Mezi Vodami 1935/7, 143 01 Praha 4 NEPRODEJNÉ 4/2007 Odborný časopis pro řemeslo, průmysl a obchod Tady si i koroze vyláme zuby! Řešení pro nejvyšší požadavky: MACO kování

Více

#2-3 2009 ESPEKTRUM. Mezinárodní veletrh svařování a dělení materiálu ESSEN 2009

#2-3 2009 ESPEKTRUM. Mezinárodní veletrh svařování a dělení materiálu ESSEN 2009 #2-3 2009 ESPEKTRUM O b c h o d n ě t e c h n i c k ý z p r a v o d a j E S A B V A M B E R K, s. r. o. Mezinárodní veletrh svařování a dělení materiálu ESSEN 2009 2 ESAB SPEKTRUM 2-3 2009 Slovo redakce

Více

DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE. produktový katalog

DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE. produktový katalog DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE produktový katalog 2013/2014 Obsah 04 10 důvodů proč TWW 05 Jak vybírat okna 06 Jak vzniká okno 08 Dřeviny 09 Povrchová úprava 10 Dřevěná okna a dveře - úvod 12 Eurookno IV68 13 Termookno

Více

n í z k o e n e r g e t i c k é Montážní příručka

n í z k o e n e r g e t i c k é Montážní příručka s t a v e b n í s y s t é m p r o n í z k o e n e r g e t i c k é únor 2009 d o m y s t a v e b n í s y s t é m p r o n í z k o e n e r g e t i c k é Výrobce: Europanel s.r.o. U Kolory 302 Liberec 25 Vesec

Více

www.sulko.cz. 800 155 156

www.sulko.cz. 800 155 156 www.sulko.cz. 800 155 156 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu jejich bydlení.

Více

ThermoWood ŽIVOT TERASY FASÁDY SAUNY NÁBYTEK. www.prokom.cz DOPRAVA ZBOŽÍ PO CELÉ ČR ZDARMA DO 3 5 DNÍ!

ThermoWood ŽIVOT TERASY FASÁDY SAUNY NÁBYTEK. www.prokom.cz DOPRAVA ZBOŽÍ PO CELÉ ČR ZDARMA DO 3 5 DNÍ! TERASY FASÁDY SAUNY NÁBYTEK CELÝ NA ŘEŠENÍ C 212 teplotě při Vyrobeno ŽIVOT L 0 let let! URČENO PRO EXTERIÉR! www.prokom.cz DOPRAVA ZBOŽÍ PO CELÉ ČR ZDARMA DO 3 5 DNÍ! Největší specialista na materiál

Více

MatrixInfo listopad 2013

MatrixInfo listopad 2013 MatrixInfo listopad 2013 Divize Matrix Automotive se opět po roce prezentovala na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Jaroslav Švarc, ředitel divize Matrix Automotive, se před odjezdem na Mezinárodní

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Analýza efektivnosti podnikových výrobních procesů An analysis of the efficiency of corporate production processes Šárka Kosobudová Cheb

Více

news NOVIN KY, UDÁLOSTI A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚ TA ELEKTROEROZE

news NOVIN KY, UDÁLOSTI A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚ TA ELEKTROEROZE MSV SPECIÁL 1 / 2013 NOVIN KY, UDÁLOSTI A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚ TA ELEKTROEROZE Slovo úvodem Vážení přátelé, s potěšením a se ctí si vás dovoluji pozvat k novém vydání PENTA News. Obdobně, jako v minulých

Více

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU DAF VŽDY SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ Žádná kategorie dopravy není tak různorodá a náročná jako doprava ve stavebnictví. Společnost DAF vyvinula skutečně komplexní řadu vozidel pro toto

Více

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února 28/2009 ročník 12 Pozvánky na výstavy: PANELOVÝ DŮM A BYT Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace Ostrava, Brno, Praha Program PANEL by mohl pomoci proti krizi

Více

Strojírenský speciál MSV 2014. MSV 2014 BRNO 29.9. - 3.10.2014 Pavilon F, stánek 016

Strojírenský speciál MSV 2014. MSV 2014 BRNO 29.9. - 3.10.2014 Pavilon F, stánek 016 Strojírenský speciál MSV 2014 MSV 2014 BRNO 29.9. - 3.10.2014 Pavilon F, stánek 016 56. mezinárodní strojírenský veletrh 9. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů MSV 2014 IMT 2014 MSV 2014

Více

SOUČASNÉ TRENDY V OBRÁBĚNÍ OZUBENÝCH KOL

SOUČASNÉ TRENDY V OBRÁBĚNÍ OZUBENÝCH KOL Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava Fakulta strojní SOUČASNÉ TRENDY V OBRÁBĚNÍ OZUBENÝCH KOL Učební text doc. Dr. Ing. Ivan Mrkvica Ostrava 2011 Tyto studijní materiály vznikly za finanční

Více

Technologie 3D tisku. Upínače pro mikroobrábění. Umělý list vyrábí elektřinu z vody. str. 10 35. str. 54 55

Technologie 3D tisku. Upínače pro mikroobrábění. Umělý list vyrábí elektřinu z vody. str. 10 35. str. 54 55 TECHNIKA VČERA, DNES A ZÍTRA WWW.TECHMAGAZIN.CZ DUBEN 2014 30 Kč 1,40 EUR Umělý list vyrábí elektřinu z vody Technologie 3D tisku Upínače pro mikroobrábění Strojírenské technologie For Industry 2014 str.

Více