ÚVOD. Skryté písmeno b v mozaice.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ÚVOD. Skryté písmeno b v mozaice."

Transkript

1

2

3 ÚVOD Jak víte, ve spolupráci se studiem BinaryBros jsme se rozhodli k důležitému kroku. Zmodernizovat naší prezentaci na veřejnosti a sjednotit náš vzhled. Nejde nám jen o zviditelnění dlouholeté, tradiční značky družstva. Chceme navenek jasně říct, že rosteme, sílíme, ale nezapomínáme na své kořeny. Nové logo nebude ležet vždy jen samo na bílém podkladu. Daleko častěji bude žít v nejrůznější společnosti a v rozmanitém prostředí. Užívejme nový firemní znak, kde to jen půjde, ale mějme na paměti několik základních zásad... Skryté písmeno b v mozaice.

4 BARVY První, co bylo potřeba opravit a sjednotit, byly barvy. Z původního loga přešla zlatě oranžová jako hlavní barva a nově ji vyvážila tmavě rudá. Vytvořily tak spolu bikolóru pražských barev a zároveň daly logu dynamický a veselý náboj. Logotyp existuje v barevných variantách úměrně možnostem tisku a barvě pozadí. Pro fax se používá jednobarevná verze, pro novinový tisk odstíny šedé atd. Zároveň je nutné dohlédnout na to, aby oranžová vyšla co možná nejzářivější. Ideální pro tisk je užití přímé Pantone Coated - tedy lesklé - barvy. Na elektronické dokumenty, stránky apod. je pak nutné použít RGB verzi. PANTONE CMYK RGB WEB Rudá 166 C 0 / 78 / 100 / / 82 / 6 E Oranžová 137 C 0 / 46 / 100 / / 161 / 0 FF A1 00 pragostav-rgb.eps pragostav-cmyk.eps pragostav-pantone.eps pragostav-grey.eps pragostav-black.eps pragostav-orange.eps inverzní varianty i-pragostav-rgb.eps i-pragostav-cmyk.eps i-pragostav-pantone.eps i-pragostav-grey.eps i-pragostav-white.eps i-pragostav-orange.eps

5 PROSTOR Aby mohlo logo volně dýchat potřebuje volný prostor. Minimální volná plocha okolo logotypu je definovana výškou textu nápisu PRAGOSTAV. Skryté písmeno d v mozaice.

6 VELIKOSTI POUŽITÍ V TEXTU Se změnami velikostí logotypu se výrazně mění i jeho čitelnost. V případech, kdy je logotyp příliš malý, je třeba vypustit slogan Bytové družstvoʺ. Nebyl by čitelný a mohl by odvádět pozornost od samotného logotypu. Hodnotou, kdy mizí je výška 1 ½ cm. V textu nelze použít grafický symbol. Náhradou nám slouží zkratka BD. Neshoduje se se jménem v obchodním rejstříku, ale to ani u firmy T-Mobile, je to značka. Zkratka spojená s nesklonným názvem Pragostav - tedy BD Pragostav, pak mluví o organizaci a ne jakési osobě. Ne s Pragostavem můžete...ʺ, ale s BD Pragostav máte.... Dbejte i na to, aby se název nerozděloval, viz příklad. Správná ukázka v netypickém textu a ukázka chybného rozdělení do řádků. Velikost 4 cm. Velikost 2 cm. Toto je zmínka o BD Pragostav nalezená ve staré báji o dobrém hospodáři a nájemníkovi. Velikost 1,5 cm. Velikost 1 cm. Neque porro quisquam est qui BD Pragostav ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit... Integer egestas blandit est, at ultricies BD Pragostav enim lacinia at. Sed semper commodo elit, vel ullamcorper purus varius id.

7 VŠEOBECNÉ POUŽITÍ Po teoretickém úvodu je čas pro aplikaci loga v reálných situacích. Úkážeme si jak správná, tak špatná užití na základě doporučení z minulých kapitol. Oranžová na žluté vypadá šťavnatě, ale není dost kontrastní. Pozor na barevné přechody a obecně pestré pozadí. Části loga se mohou ztratit. Chybí jméno, bez něj by se logo nemělo objevit! Dobrý kontrast i okraje. Takto nevýrazné pozadí nepřekáží. Často stačí použít jednobarevné pozadí s kontrastním logem pro pěkný a čistý design. Neničte logo přemírou laciných efektů. Dbejte na jeho čistotu pro dosažení toho nejlepšího účinku. Bezpečný prostor je vyřešen nerušivým pozadím. Pro logo zvolena kontrastní barva. Průhlednost loga je špatně. Používejte navržené barvy. Pozor na pozadí! Nevyjímejte části loga, nedělte jeho sílu. Logotyp by se měl snažit vepsat do mysli jako celek. Neobarvujte logo mimo určené barvy, používejte dodané soubory. Pozor na prostor a kontrast!

8 ADRESÁŘ SOUBORŮ Složka LOGO-PRAGOSTAV se dělí na PRINT a WEB. Tyto podsložky vždy obsahují složky BLACK a WHITE. BLACK obsahuje varianty určené spíše pro tmavší pozadí, WHITE se hodí na světlá. Podsložka WEB obsahuje loga ve velikostech vhodných pro použití v u nebo na webových stránkách. Jsou malá jak rozměry, tak velikostí. Soubory pro tisk jsou dodávané jak v EPS tak TIF formátech, ale důrazně doporučujeme používat vektorový EPS. Zachováte tak všechny linie i barevné profily. Pro BD Pragostav vytvořili BinaryBros