EDITORIAL. Grafický manuál. Značka PLZEŇSKÁ TEPLÁRENSKÁ, a.s. a její logo

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "EDITORIAL. Grafický manuál. Značka PLZEŇSKÁ TEPLÁRENSKÁ, a.s. a její logo"

Transkript

1 EDITORIAL Grafický manuál Grafický manuál je obecně závazný předpis sloužící jako návod pro práci se značkou (logem). Obsahuje definici hodnot (logotyp, grafické prvky, prostředí, barevnost), pokyny pro jejich použití a podobu materiálů od vizitek přes hlavičkové papíry až po firemní prezentace či oblečení atd.). Pro opravdu účinnou konstruktivní komunikaci je nutné zachovávat vše, co je v manuálu definováno. Dokumenty vytvořené mimo platné vzory (formuláře, zprávy atd.), kde je použito logo společnosti Plzeňská teplárenská, a.s., musí vycházet ze zde uvedených materiálů. Teprve pak je možné zajistit, aby společnost Plzeňská teplárenská, a.s. vystupovala pod konzistentní hlavičkou ve všech komunikačních kanálech, vůči svým partnerům i na veřejnosti. Značka PLZEŇSKÁ TEPLÁRENSKÁ, a.s. a její logo Značky nejsou abstraktní subjekty ani technické předměty. Značky jsou živé organizmy. Vytvářejí je lidé a lidé je také používají. Stejně jako lidé mají i značky různé tváře a svůj vlastní, jedinečný charakter. Funkcí značky je odlišit společnost, její služby a produkty od konkurence. Logo značky Plzeňská teplárenská, a.s. je symbolem společnosti, její veřejnou tváří. Modernizace a redesign loga společnosti Plzeňská teplárenská, a.s. ji prezentuje jako moderní, dynamicky se rozvíjející energetickou společnost.

2 1.1. REDESIGN LOGA VE SPOJENÍ SE SLOGANEM ZNAČKY LOGO BEZ SLOGANU Původní podoba loga Nová podoba loga Značka Plzeňská teplárenská, a.s. má novou vizuální identitu. Změna původního loga včetně typografie sloganu dodala společnosti pronikavější a modernější výraz. Následující stránky upřesňují správné užití loga. Pro správnou vizuální komunikaci je nezbytné důsledné dodržování tohoto manuálu.

3 LOGO VE SPOJENÍ SE SLOGANEM ZNAČKY česká a anglická verze Základem značky Plzeňská teplárenská, a.s. je slogan Více než energie. Ten spojuje veškeré pozitivní asociace a atributy vycházející z hlavních předmětů podnikání a filozofie společnosti s následnou prezentací před odbornou i laickou veřejností. Slogan značky by měl doprovázet logo na všech typech prezentačních materiálů.

4 KODIFIKACE LOGA česká a anglická verze Při konstrukci loga je třeba důsledně dodržovat stanovené poměry mezi obrázkem, názvem a specifickým řešením typografie sloganu v jazykových mutacích včetně jeho EKO symbolu zeleného lístku.

5 OCHRANNÁ ZÓNA LOGA česká a anglická verze /2 X X 1/2 X 1/2 X 1/2 X 1/2 X X 1/2 X 1/2 X 1/2 X Ochranná zóna je definována jako šíře části loga ve všech směrech. Smyslem ochranné zóny je zajistit dostatečný odstup loga od všech ostatních grafických prvků, které by mohly jedinečnost loga opticky narušit. Ochranná zóna také slouží ke správnému umístění loga na okraji formátu papíru apod. Ochranná zóna loga umístěného na fotografiích však není v žádném případě bílý či jinak barevný podkladový obdélník. Logo je nutné učinit součástí celkové kompozice.

6 LOGO ZÁKLADNÍ BAREVNÁ VERZE česká a anglická verze mm 28,7 mm Jako minimální velikost loga doporučujeme šířku uvedenou na kótách u jednotlivých variant. Ve výjimečných případech, kdy je zapotřebí použít logo menší než výše uvedené, se musí vypustit slogan s motivem lístečku. Základní barevná verze loga je doporučena pro bílý nebo světlý podklad.

7 LOGO B/W POZITIV česká a anglická verze mm 28,7 mm Černobílá verze loga je vhodná pro použití v novinách, ve faxové zprávě či jiných černobílých tiskovinách v případech, kde nelze použít barevné logo.

8 LOGO B/W NEGATIV česká a anglická verze mm 28,7 mm Inverzní (bílá) verze loga se používá na libovolné tmavé barvě nebo pro ražbu na reklamní předměty. Černý obdélník v podkladu je pouze informativní a není součástí loga.

9 LOGO JEDNOBAREVNÝ POZITIV česká a anglická verze mm 28,7 mm Jednobarevná pozitivní modrá verze loga se používá v případech, kdy nelze použít pro tisk více než jednu barvu (např. v tiskové inzerci).

10 LOGO JEDNOBAREVNÝ NEGATIV česká a anglická verze mm 28,7 mm Jednobarevná negativní modrá verze loga se používá v případech, kdy nelze použít pro tisk více než jednu barvu. Modrý obdélník v podkladu je pouze informativní a není součástí loga.

11 LOGO NA POZADÍ JEDNOBAREVNÉ PLOCHY příklady použití Vyobrazení ukazují aplikaci barevné, černobílé a bílé verze loga na světlých a tmavých klidných plochách. Aplikace barevné verze loga na svítivých, pestrých či jinak rušivých barvách nejsou žádoucí, ale mohou nastat situace, kdy se aplikaci loga na takový podklad nelze vyhnout (např. ochranné pomůcky s barvou definovanou předpisem nebo specifické reklamní předměty). V takových případech je nutné použít logo jednobarevné nebo inverzní.

12 LOGO NA NEHOMOGENNÍM POZADÍ příklady použití Umístění loga na nehomogenním pozadí, jakým je např. fotografie, se řídí základním pravidlem: učiňte logo přirozenou součástí obrazové kompozice tak, aby nebyla narušena jeho čitelnost. Zaručení čitelnosti loga však nesmí v žádném případě vést k jeho modifikaci a ani k podkládání loga necitlivě pouze bílou plochou. Vždy lze najít správné řešení, ať už drobnou retuší fotografie v podkladu, úpravou barevné saturace (ztmavení pod logem) nebo změnou výřezu.

13 1.2. GRAFICKÉ PRVKY základní verze / modifikace 1.2. Doplňujícím grafickým prvkem loga a celkového vizuálního stylu Plzeňské teplárenské, a.s. je využití kompozice čtverců v přesně nadefinovaných barvách a jejich odstínech. Tuto kompozici lze použít také v jednobarevném či inverzním provedení jako doplněk celkového výrazu všech tiskovin a propagačních materiálů.

14 GRAFICKÉ PRVKY příklady použití Grafický prvek čtverců je možné citlivě přetvářet také s využitím fotografií a jejich vzájemného překrývání a vytváření průniků. Je zapotřebí postupovat citlivě s přihlédnutím k již vytvořeným a zde prezentovaným tiskovinám.

15 1.3. FIREMNÍ MASKOTI barevné modifikace 1.3. Topíto Svítíto Chladíto Topíto Svítíto Chladíto Zpříjemnění a ozvláštnění komunikace bylo dosaženo využitím maskotů a jejich názvů pro jednotlivé obory činnosti. Značka Plzeňská teplárenská, a.s. tak obrací svou přátelskou tvář k širší veřejnosti s cílem vyjádřit svůj otevřený a vstřícný postoj nejen k zákazníkům, ale také k životnímu prostředí. Topíto Svítíto Chladíto Topíto Svítíto Chladíto Topíto Svítíto Chladíto Topíto Svítíto Chladíto

16 1.4. BAREVNOST 1.4. Pantone 2945C + U 100C 55M 0Y 15K R0 G78 B137 RAL 5002 Pantone 368C + U 65C 0M 100Y 0K R56 G172 B54 RAL 6018 Pantone 172C + U 0C 80M 100Y 0K R225 G86 B22 RAL 2004 Pantone Black 70 % 0C 0M 0Y 70K R96 G93 B92 RAL 7043 Pantone 130C + U 0C 30M 100Y 0K R243 G174 B0 RAL 1003 Pantone 376C + U 55C 0M 100Y 0K R91 G181 B49 RAL 6018 Pantone 2945C + U 100C 55M 0Y 15K R0 G78 B137 RAL 5002 Symbol Pantone 2945C + U 100C 55M 0Y 15K R0 G78 B137 RAL 5002 Symbol Pantone 2945C + U 100C 55M 0Y 15K R0 G78 B137 RAL 5002 Typografie Pantone 2945C + U 100C 55M 0Y 15K R0 G78 B137 RAL 5002 Typografie Pantone 368C + U 65C 0M 100Y 0K R56 G172 B54 RAL 6018 Symbol Pantone 368C + U 65C 0M 100Y 0K R56 G172 B54 RAL 6018

17 1.5. FOTOGRAFIE příklady použití 1.5. EKOLOGIE TEPLO ELEKTŘINA CHLAD

Grafický manuál. společnosti Teplárna České Budějovice, a. s.

Grafický manuál. společnosti Teplárna České Budějovice, a. s. Grafický manuál společnosti Teplárna České Budějovice, a. s. Platnost od 2013 Úvod Grafický manuál je souborný materiál definující základní grafické konstanty firemního designu a jejich správné použití.

Více

manuál corporate identity

manuál corporate identity manuál corporate identity základní grafická koncepce brandu Manuál corporate identity zahrnuje tištěnou i elektronickou (pdf) verzi na CD. Veškeré obsažené materiály slouží pouze jako předlohy pro vytvoření

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu

Manuál jednotného vizuálního stylu Manuál jednotného vizuálního stylu OBSAH 1 ÚVOD 1.01 Jednotný vizuální styl 1.02 Funkce a užití manuálu 2 ZNAČKA 2.01 Základní barevné provedení 2.02 Polotónové a černobílé provedení 2.03 Značka s dovětkem

Více

Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk

Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris Šumperk» Manuál vizuální identity SVČ a ZpDVPP Doris Šumperk ÚVODEM» ÚVODEM Školní rok 2012/2013 je rokem změn v zájmovém

Více

MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY

MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY ZÁKLADNÍ VARIANTA Aplikace na bílé a ostatní světlé podklady. INVERZNÍ VARIANTA Inverzní varianta je určená pro použití na tmavém pozadí, při zachování dostatečného kontrastu mezi

Více

Stručný grafický manuál značky TOP 09

Stručný grafický manuál značky TOP 09 S podporou Starostů Stručný grafický manuál značky TOP 09 Verze 1.0 Obsah Úvod................................ 1 Logotyp základní barevná verze...................... 2 Logotyp černobílé verze.........................

Více

Počítačový design. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky

Počítačový design. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky Počítačový design Informační systémy pro elektronické podnikání Robin Palička Obsah 1 Role designu ve firemní identitě...

Více

Základními symboly Agentury Česká Kanada jsou:

Základními symboly Agentury Česká Kanada jsou: AGENTURA ČESKÁ KANADA SYMBOLIKA, GRAFICKÉ PRVKY A JEJICH POUŽITÍ Ochranná známka ve svém grafickém vyjádření obsahuje celou plochu listu lípy a list javoru, jako základní symboly zemí Čech a Kanady ve

Více

1. logo instituce. Grafický manuál použití loga

1. logo instituce. Grafický manuál použití loga 1. logo instituce Grafický manuál použití loga 1. logo instituce obsah 1. logo instituce 1. 1. anglická verze loga 1. 2. základní provedení loga 1. 3. negativní provedení 1. 4. grafická definice loga 1.

Více

IOP - KVALITA ŽIVOTA GRAFICKÝ MANUÁL KVALITA ŽIVOTA

IOP - KVALITA ŽIVOTA GRAFICKÝ MANUÁL KVALITA ŽIVOTA IOP - KVALITA ŽIVOTA GRAFICKÝ MANUÁL KVALITA ŽIVOTA OBSAH Koncept KVALITA ŽIVOTA si klade za cíl zpřehlednit oblasti, v nichž IOP investuje finanční prostředky z evropských fondů. Jinými slovy se IOP snaží

Více

Corporate Identity Akcidenční tiskoviny

Corporate Identity Akcidenční tiskoviny Akcidenční tiskoviny Logotyp /01 základní varianta loga Logotyp Logotyp CPI Group se skládá ze dvou různobarevných stejně velkých čtverců, které na sebe vodorovně navazují. Barevné složení Pantone: CMYK:

Více

KATALOG SLUŽEB. ZAOSTŘENO NA REKLAMU www.imperialmedia.cz

KATALOG SLUŽEB. ZAOSTŘENO NA REKLAMU www.imperialmedia.cz KATALOG SLUŽEB ZAOSTŘENO NA REKLAMU www.imperialmedia.cz OBSAH O SPOLEČNOSTI 03 GRAFICKÉ STUDIO 05 LOGOTYP GRAFICKÝ MANUÁL OBALOVÁ GRAFIKA FIREMNÍ TISKOVINY FOTOGRAFICKÉ PRÁCE WEBOVÉ STUDIO 15 STATICKÉ

Více

manuál vizuální identity esf v ČR 2007-13 manuál vizuální identity esf v ČR 2007-13

manuál vizuální identity esf v ČR 2007-13 manuál vizuální identity esf v ČR 2007-13 manuál vizuální identity esf v ČR 007-3 manuál vizuální identity esf v ČR 007-3 manuál vizuální identity esf v ČR 007-3 úvod Manuál ESF 007-3 úvod Tento Manuál VI ESF v ČR 007-3 vznikl přepracováním a

Více

KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY

KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY Obsah I. Úvod II. Výchozí stav a) organizace činnosti ústředních a ostatních orgánů státní správy b) forma a obsah aktivit orgánů státní správy c) činnost zahraničních

Více

Výběrové řízení na zhotovitele redesignu loga a manuálu firemní identity (zadávací dokumentace) E) podmínky podání návrhu do výběrového řízení 6

Výběrové řízení na zhotovitele redesignu loga a manuálu firemní identity (zadávací dokumentace) E) podmínky podání návrhu do výběrového řízení 6 Výběrové řízení na zhotovitele redesignu loga a manuálu firemní identity (zadávací dokumentace) Obsah: A) identifikační údaje zadavatele 1 B) představení zadavatele s ohledem na identifikaci cílových skupin

Více

OBSAH:...CHYBA! ZÁLOŽKA NENÍ DEFINOVÁNA.

OBSAH:...CHYBA! ZÁLOŽKA NENÍ DEFINOVÁNA. Pravidla pro v rámci OPPI OBSAH:...CHYBA! ZÁLOŽKA NENÍ DEFINOVÁNA. 1. OBECNÉ PODMÍNKY... 2 2. TYPY TECHNICKÝCH PROSTŘEDKŮ PRO PROPAGACI A POSKYTOVÁNÍ INFORMACÍ PRO JEDNOTLIVÉ DRUHY REALIZOVANÝCH ČINNOSTÍ

Více

Manuál vizuálního stylu Univerzity obrany

Manuál vizuálního stylu Univerzity obrany Manuál vizuálního stylu Obsah 01 Úvod 01 01 Úvod 02 01 Jak pracovat s grafickým manuálem 03 01 Struktura univerzity obrany a jejích součástí 04 01 Názvy instituce 05 01 Názvy instituce 02 Znak 01 02 Znak

Více

Audit přístupnosti webových stránek Portálu veřejné správy České republiky

Audit přístupnosti webových stránek Portálu veřejné správy České republiky Audit přístupnosti webových stránek Portálu veřejné správy České republiky I. Obsah Audit přístupnosti webových stránek Portálu veřejné správy...1 I. Obsah...1 II. Zhotovitel...1 III. Autorská práva k

Více

PŘÍPRAVA INFORMAČNÍCH A PROPAGAČNÍCH MATERIÁLŮ PRO CESTOVNÍ RUCH

PŘÍPRAVA INFORMAČNÍCH A PROPAGAČNÍCH MATERIÁLŮ PRO CESTOVNÍ RUCH PŘÍPRAVA INFORMAČNÍCH A PROPAGAČNÍCH MATERIÁLŮ PRO CESTOVNÍ RUCH 1 ZÁKLADNÍ SKRIPTUM VZDĚLÁVACÍHO MODULU PŘÍPRAVA INFORMAČNÍCH A PROPAGAČNÍCH MATERIÁLŮ V CESTOVNÍM RUCHU Autoři: Ing.Cyril Křůpala, Ing.

Více

TVORBA INTERNETOVÝCH STRÁNEK OBCÍ

TVORBA INTERNETOVÝCH STRÁNEK OBCÍ TVORBA INTERNETOVÝCH STRÁNEK OBCÍ Dr. Ing. Jan Savický a Odbor informatiky Krajského úřadu kraje Vysočina jan.savicky@webhouse.cz portál Města a obce online (http://mesta.obce.cz) Česká vydavatelská pro

Více

VYHODNOCENÍ MARKETINGOVÝCH AKTIVIT FIRMY HITRÁDIO MAGIC BRNO VE VZTAHU K ZÁKAZNÍKŮM

VYHODNOCENÍ MARKETINGOVÝCH AKTIVIT FIRMY HITRÁDIO MAGIC BRNO VE VZTAHU K ZÁKAZNÍKŮM SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Marketing a management VYHODNOCENÍ MARKETINGOVÝCH AKTIVIT FIRMY HITRÁDIO MAGIC BRNO VE

Více

Přivedeme vaši firmu k prosperitě. Internet a design Marketingová podpora Časopis

Přivedeme vaši firmu k prosperitě. Internet a design Marketingová podpora Časopis Přivedeme vaši firmu k prosperitě. 1 Internet a design Marketingová podpora Časopis Na počátku je vize jak dovést vaši firmu k prosperitě. 2 O společnosti Internet a design Prosperita Internet a design

Více

Korporátní design repertoárových jednosouborových divadel

Korporátní design repertoárových jednosouborových divadel JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Ateliér divadelního manažerství a jevištní technologie Divadelní manažerství Korporátní design repertoárových jednosouborových divadel Bakalářská

Více

... to je jiné kafe. www.marionetti.cz. ver.20100812

... to je jiné kafe. www.marionetti.cz. ver.20100812 ... to je jiné kafe www.marionetti.cz Profil Marionetti působí na evropském trhu od roku 2007. Díky spolupráci s předními grafiky a fotografy poskytujeme svým klientům profesionální přístup v oblasti grafického

Více

Logotyp RADIA PROGLAS. Verze 1, 03/2010 grafický manuál

Logotyp RADIA PROGLAS. Verze 1, 03/2010 grafický manuál RADIA PROGLAS Verze 1, 03/2010 grafický manuál 1 2 3 7 8 A. ochranná známka, popis B. Barva a rozměry loga barva rozměry font písma formáty C. Způsoby použití pro barevný tisk ochranný prostor pro černobílý

Více

11. Pravidla pro provádění informačních a propagačních aktivit 11.1 Obecná pravidla zajišťování publicity projektu

11. Pravidla pro provádění informačních a propagačních aktivit 11.1 Obecná pravidla zajišťování publicity projektu 11. Pravidla pro provádění informačních a propagačních aktivit 11.1 Obecná pravidla zajišťování publicity projektu Příjemce podpory z OP VK financovaného Evropským sociálním fondem (ESF) je v souladu s

Více

Podniková identita. Co je v této kapitole nejpodstatnější?

Podniková identita. Co je v této kapitole nejpodstatnější? Kapitola 6 Podniková identita KAPITOLA 6 Podniková identita Co je v této kapitole nejpodstatnější? Význam identity organizace pro její komunikaci a řízení. Pochopení toho, z čeho a jak se identita organizace

Více

I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í. Zvyšování kvality vzdělávání učitelů přírodovědných předmětů. Oldřich Lepil.

I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í. Zvyšování kvality vzdělávání učitelů přírodovědných předmětů. Oldřich Lepil. I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í Zvyšování kvality vzdělávání učitelů přírodovědných předmětů TEORIE A PRAXE TVORBY VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ Oldřich Lepil Olomouc 2010 Tento projekt je

Více

Zahraničně obchodní politika

Zahraničně obchodní politika Zahraničně obchodní politika Vzdělávací materiál ke kurzu Zahraniční obchod Slezská univerzita v Opavě Okresní hospodářská komora Karviná 2010-2013 Výukový materiál je výstupem projektu Posílení konkurenceschopnosti

Více

Metodický pokyn. Verze 1.10

Metodický pokyn. Verze 1.10 Metodický pokyn k vyhlášce č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti)

Více