ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ"

Transkript

1 ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých měst ČR. V našem Zpravodaji vás chceme informovat o aktivitách, které v rámci projektu naše město pořádá, budeme vás zvát na nejrůznější akce a přineseme také ohlédnutí za některými z nich. Jihočeský festival zdraví podpořil dárcovství kostní dřeně Již třetí ročník Jihočeského festivalu zdraví se konal v Třeboni na Masarykově náměstí ve dnech 19. a 20. září a tentokrát byl věnován dobrovolnictví a dárcovství kostní dřeně. Po oba dva dny festivalu si mohli zájemci vyslechnout informace o dárcovství dřeně a dobrovolně se nechat zapsat do registru. Tuto možnost využilo 6 osob. Kdyby alespoň jeden z nich zachránil někdy v budoucnu život smrtelně nemocného pacienta, pak tento festival splnil přesně to, co bylo jeho smyslem. Páteční program zahájila série přednášek pro studenty středních škol. Téměř 90 studentů třeboňského Gymnázia a Obchodní akademie a Středního odborné školy a středního odborného učiliště si vyslechli v loutkovém sále přednášku Jany Vondrákové z českobudějovické nemocnice na téma dárcovství kostní dřeně a přednášku Vlasty Petrikové z Intervenčního centra při Diecézní charitě České Budějovice o problematice domácího násilí. Program na náměstí zahájila starostka Terezie Jenisová společně s hostem festivalu známou lékařkou Kateřinou Cajthamlovou. Ta přivítala diváky a pozvala je na svou besedu Jste opravdu to, co jíte?, která proběhla v podvečerních hodinách v Kulturním a kongresovém centru Roháč.

2 Foto

3 Po úvodních slovech pak následoval bohatý program. Na pódiu se vystřídala řada účinkujících studenti OA, SOŠ a SOU se svou módní přehlídkou, žáci Základní umělecké školy, třeboňská taneční skupina Lentilky, třeboňští taekwondisté anebo nejmenší členové Sboru dobrovolných hasičů z Hamru. Své místo měla na náměstí i mobilní půjčovna Městské knihovny Třeboň, která byla celé odpoledne doslova v obležení dětí i dospělých. Půjčit jste si tu mohli vybrané knihy s tématikou zdraví, vrátit si vypůjčené knihy, registrovat nové členy a zapomětlivým čtenářů, kteří přišli vrátit knihy, byla dokonce odpuštěna pokuta za pozdní vrácení. Pro nejmenší bylo připraveno psaní příběhu na pokračování na téma dar. Na náměstí byla rovněž nepřehlédnutelná výstava časopisu třeboňských gymnazistů GYM, který žáci dělají ve svém volném čase zcela dobrovolně. Časopis a práci studentů představila na pódiu paní ředitelka Anna Kohoutová. Všestrannost třeboňských gymnazistů potvrdilo i vystoupení zatím bezejmenné dívčí vokální skupiny. Zajímavým hostem byla rovněž spisovatelka Radka Lindourková, která představila svou novou knihu Cesta za domorodými kmeny. Závěr programu patřil hudební skupině KdoMělČas. Večerní přednáška zahradnického publicisty, cestovatele a zahradníka Pavla Chlouby na téma Nejkrásnější zahrady severní Anglie ukončila první den festivalu. V Domě přírody Třeboňska se sešlo na 20 obdivovatelů anglického zahradničení. Po celý den si mohli zájemci nechat vyšetřit zkontrolovat tělesné hodnoty jako např. BMI, hladinu cholesterolu, krevní tlak atd. Tyto služby nabízela Národní síť podpory zdraví prostřednictvím paní Marie Tichákové.

4 Foto

5 Sobotní program odstartovalo vystoupení čerstvých Mistrů Evropy ve standardních tancích Radky Karvánkové a Tomáše Ondráška, po kterém už pódium patřilo pozvaným hostům. Starostka Terezie Jenisová na pódiu přivítala vedoucí koordinačního centra Českého národního registru dárců dřeně Janu Navrátilovou, hematoložku Janu Vondrákovou z českobudějovické nemocnice, vedoucí klientského pracoviště Všeobecné zdravotní pojišťovny v Jindřichově Hradci Jiřinu Kostkovou, vedoucí dobrovolnického centra ADRA České Budějovice Jitku Chánovou, předsedkyni Výcvikového canisterapeutického sdružení Hafík Jaroslavu Bickovou, bývalou místostarostku Prachatic Hanu Rabenhauptovou, místostarostu Jindřichova Hradce Pavla Vejvara, ředitelku Oblastního spolku Českého červeného kříže Jindřichův Hradec Lenku Kalábovou a dvojnásobného dárce kostní dřeně Karla Lhotku z Českých Budějovic. Příjemný kulturní program pak zpříjemňoval celý sobotní den. Na pódiu se vystřídali již zmínění taekwondisté nebo taneční skupina Lentilky, pohádku pro děti zahráli členové Spolku třeboňského loutkového divadla. Náměstí rozezvučila i bubínková terapie soběslavského střediska Rolnička. Toto bubínkové vystoupení bylo rovněž netradičním zahájením vernisáže výstavy Necháme to tak?, kterou do Třeboně přivezlo občanské sdružení Zachraňme dominanty. Snahou výstavy je získávat vztah lidí k sakrálním stavbám - křížkem počínaje a kostelem konče, které potřebují jednak zachránit a jednak získat někoho, kdo by se o ně staral. Pak už následovalo vystoupení Jihočeského violoncellového orchestru. Skladby klasické i moderní vystřídala ukázka první pomoci v podání Českého červeného kříže a soutěže s Fitness reprezentant. Kdo chtěl, mohl se zúčastnit tří vycházek s instruktorem Nordic walking po Stezce zdraví anebo si vyslechnout zajímavé informace o tzv. zelených potravinách ve foyer kina Světozor. Pódium mezitím patřilo ukázce brazilského bojového umění s prvky akrobacie capoeira skupiny Tribo Unida, hudebnímu vystoupení klientů denního centra chráněné dílny Nazaret z Borovan a bluesovým melodiím v podání prachatické skupiny Buczech Blues. Svého vyhlášení se dočkala i soutěž s Třeboňským světem. Starostka Terezie Jenisová vylosovala tři výherce, kteří obdrželi ceny od Městských slatinných lázní.

6 Foto

7 Milou povinností bylo též předání výtěžku veřejné sbírky na podporu Výcvikového canisterapeutického Sdružení Hafík, která probíhala po oba dva dny festivalu. Toto sdružení pomáhá celé řadě lidí, od dětí přes seniory až po zdravotně hendikepované. Na podporu Hafíka se vybralo téměř korun, které budou využity na canisterapeutické pobyty zdravotně postižených dětí z jižních Čech. Všem, kteří přispěli, děkujeme. Sobotní program doprovodil jako každoročně pestrý trh zdravých produktů a výrobků chráněných dílen. Jihočeský festival zdraví získal již potřetí záštitu náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivany Stráské. Kulturní program byl finančně podpořen z Grantového programu podpora kultury Jihočeského kraje. Hlavním partnerem byla Všeobecná zdravotní pojišťovna. Všem těmto partnerům děkujeme za podporu! Na organizaci se dále podílely Městské slatinné lázně, Fitness reprezentant a mediálním partnerem bylo Hitradio Faktor. Děkujeme též účinkujícím a všem, kteří se podíleli na přípravách akce.

8 Fórum Zdravého města potřetí Třetí Fórum Zdravého města Třeboně hostil kulturně společenský sál Beseda v úterý 9. září Debaty se účastnilo 70 lidí. Ze společné diskuse vzešla desítka hlavních problémů města určených k řešení. Po úvodní prezentaci paní starostky Mgr. Terezie Jenisové, která přítomné seznámila s tím, co vše se v rámci vytipovaných problémů z loňského fóra řešilo, si slovo převzal ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR pan Ing. Petr Švec. Seznámil občany s průběhem akce a vysvětlil systém volení deseti největších problémů města. Na místě bylo deset stolů reprezentujících různá témata života ve městě. U nich se mohl každý vyjádřit k jakémukoliv tématu či oblasti, která je z jeho pohledu problematická a zaslouží si pozornost. Po skupinových debatách a prezentaci garanty jednotlivých oblastí se přikročilo k samotnému hlasování. Třeboňáci navrhují pracovat na těchto problémech: TOP 10 (podle účastníků besedy) zachování lékařské služby první pomoci realizovat workoutové hřiště vytvořit nové produkty cestovního ruchu - golf, rozhledna atd. řešit nedostatek veřejných WC včetně jejich značení zajisti více letních kapel pro mladé zlepšit kvalitu Světské stoky od hráze rybníka Svět po Zlatou stoku zlepšit průchodnost kruhového objezdu na Táboritské ulici + zvýšit bezpečnost chodců a cyklistů rozšířit kamerový systém (zejm. nový sportovní areál, autobusové nádraží) řešit absenci důstojné výstavní síně řešit volnočasové aktivity pro děti - čítárna, knihovna

9 Další problémy, o kterých se hlasovalo realizovat čajovnu pro mládež pomoci se zajištěním financování výstavby výtahu na poliklinice řešit sociální bydlení pro občany v tísni zlepšit povrch komunikací v historickém centru (zejm. Budějovická a Jindřichohradecká brána, Valy) vymezit parkoviště podle typu vozidla (osobní, karavany apod.) zlepšit komunikaci s Místní akční skupinou Třeboňsko navýšit kapacitu v domově seniorů zřídit destinační management Třeboňsko zvýšit frekvenci úklidu v periferních částech města pravidelně monitorovat demografické ukazatele - kapacita ZŠ, MŠ v souvislosti s porodností Všechny problémy, o kterých přítomní v sále hlasovali, byly zařazeny do ankety, která ověřila, zda je zvolených TOP 10 opravdu na místě. Anketní lístky jsou dostupné na těchto místech: podatelna městského úřadu Turistické informační centrum Masarykovo náměstí recepce Bertiných lázní pošta městská knihovna Konečným výstupem budou ověřené problémy, které budou předloženy radě a zastupitelstvu města a v příštím roce se na nich bude pracovat.

10 Foto

11 Grant města v sociální oblasti plní svůj účel Oblastní charita Třeboň společně s Pečovatelskou službou Ledax o.p.s. Třeboň uspořádaly v rámci projektu Spolu úspěšnou akci financovanou z grantového programu města Třeboně - posezení s harmonikou s občerstvením. Akce se uskutečnila v Klubovně důchodců v Domě s pečovatelskou službou v Chelčického ulici. Prostory klubovny zaplnili do posledního místa senioři a dále i ti, kteří využívají služby společnosti Ledax, která jim zajišťuje dovoz obědů během celého týdne. Přátelské posezení, při kterém si účastníci měli možnost popovídat a hlavně si také zazpívat oblíbené lidové písničky, doprovázel harmonikář Jiří Teska. Dokonce se tancovalo a vyprávěly se anekdoty pro zasmání. Vytvořila se výborná nálada a všichni účastníci se příjemně pobavili. Mateřská školka dostane nový kabát Mateřskou školu v Jeronýmově ulici čeká kompletní zateplení fasád, střechy, výměna oken a rekonstrukce hromosvodů. Jedná se o investici ve výši zhruba 7,1 milionu korun. Z toho 5,3 milionu by mělo být hrazeno z dotace Státního fondu životního prostředí a zbytek bude tvořit vlastní podíl z rozpočtu města.

12 Třeboň má nový varovný systém Na mimořádné události a krizové situace včetně povodní bude nově upozorňovat v Třeboni varovný a výstražný systém. Požadavky vzešly z povodňových zkušeností v letech 2002 a Městu se nyní podařilo vybudovat systém tak, aby bylo možné předpovídat a varovat ohrožené obyvatelstvo už v době před vznikem a v průběhu mimořádných situací. Přispěje i ke snížení materiálních škod a chrání lidské životy a zdraví. Součástí systému je mimo jiné i 129 hlásičů na sloupech veřejného osvětlení v Třeboni, Staré a Nové Hlíně a na Holičkách, v lokalitách, které jsou povodněmi ohroženy nejvíce. Vzniklo i pět hlásných profilů v Třeboni na Prostřední stoce v Dukelské ulici, na Prostřední stoce na nátoku do rybníku Rožmberk, na Lužnici ve Staré Hlíně a u samoty U Dušáků, a na Dračici ve Františkově, na nichž je kontinuálně měřena výška hladiny toků a výsledné údaje se pak dají najít na webové stránce Město nový systém stál včetně digitálního povodňového plánu bezmála korun, z nichž většinu, korun, pokryly dotace z evropského Fondu soudržnosti Státního fondu životního prostředí. Třeboňský hospic pomáhá už rok Hospicová péče sv. Kleofáše funguje v Třeboni od loňského roku. Za tu dobu její pracovníci poskytli komplexní péči a pomoc čtyřem rodinám. Poradenství však využívají desítky lidí měsíčně. Navíc každou středu od jedné hodiny ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Třeboň probíhá i společný projekt s píseckou Diakonií ČCE Pečuj doma, který má podpořit rodiny, které samostatně pečují o nemocného nebo umírajícího příbuzného.

13 Nový areál technických služeb otevřen Technické služby Třeboň, s.r.o. otevřely nový areál v Rybářské ulici, kde bylo vytvořeno kompletní technické i administrativní zázemí, včetně sběrného dvora. Nový areál je komfortnější jak pro zákazníky, tak pro zaměstnance. Provozy z Novohradské ulice budou do nového areálu v Rybářské přestěhovány v polovině měsíce. Od 20. října 2014 může veřejnost veškeré administrativní záležitosti v souvislosti s poskytovanými službami Technických služeb Třeboň, s.r.o. vyřizovat na této adrese. Stezka pro pěší a cyklisty v Dukelské V Dukelské ulici v úseku mezi ulicemi Mlýnská a Vodárenská byla zahájena realizace akce Stezka pro pěší a cyklisty. Předmětem zakázky jsou stavební úpravy chodníku místní komunikace včetně překládky dešťové kanalizace a sdělovacích kabelů, nového osvětlení stezky, zřízení zálivu autobusové zastávky, úpravy přechodu pro chodce ve směru do Lesní ulice, úpravy lávky přes Mlýnskou stoku. V rámci této akce dojde k vykácení zbylé části aleje jasanů (10 ks) z důvodu přeložení inženýrských sítí. Následně po dokončení stavebních prací bude vysazeno 15 nových stromů.

14 KONTAKTY: politik Zdravého města Třeboň Mgr. Terezie Jenisová, koordinátor projektu Zdravé město Třeboň Mgr. Alena Zárubová, Zpravodaj Zdravého města Třeboň je k dispozici na

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IX/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

02/2015 MASOPUSTY, BÁLY, KARNEVALY. ROZPOČET 2015» městské finance podrobně. TRHY V TŘEBONI» informace pro trhovce

02/2015 MASOPUSTY, BÁLY, KARNEVALY. ROZPOČET 2015» městské finance podrobně. TRHY V TŘEBONI» informace pro trhovce 02/2015 MASOPUSTY, BÁLY, KARNEVALY ROZPOČET 2015» městské finance podrobně TRHY V TŘEBONI» informace pro trhovce Á N L E T U N D É L H E NEPŘ Kombinovaná spotřeba a emise C02 vozů Fabia: 3,4 4,8 l/100

Více

09/2014. TŘEBOŇ CYKLISTICKÁ...» rozhovor s V. Školkou. LIBUŠE KOTILOVÁ» Můj život s houbami. PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘENÍ ROŽMBERK» další vývoj

09/2014. TŘEBOŇ CYKLISTICKÁ...» rozhovor s V. Školkou. LIBUŠE KOTILOVÁ» Můj život s houbami. PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘENÍ ROŽMBERK» další vývoj 09/2014 TŘEBOŇ CYKLISTICKÁ...» rozhovor s V. Školkou LIBUŠE KOTILOVÁ» Můj život s houbami PROTIPOVODŇOVÁ OPATŘENÍ ROŽMBERK» další vývoj AUTOSERVIS JINDRA Mrázkova 801, Soběslav info@autoservisjindra.cz

Více

Denní stacionář Olga v Říčanech

Denní stacionář Olga v Říčanech VĚSTNÍK MĚSTA A MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŘÍČANY červen / 2014 Hlavní téma: Denní stacionář Olga v Říčanech Výstavba pečovatelského domu pro seniory začala na konci dubna. V září má být hotovo! Slovo úvodem Anna

Více

04/2015 STUDIE REKONSTRUKCE GYMNÁZIA. NOVÝ ŘEDITEL LÁZNÍ» rozhovor. PAUL NURSE» nositel Nobelovy ceny v Třeboni

04/2015 STUDIE REKONSTRUKCE GYMNÁZIA. NOVÝ ŘEDITEL LÁZNÍ» rozhovor. PAUL NURSE» nositel Nobelovy ceny v Třeboni 04/2015 STUDIE REKONSTRUKCE GYMNÁZIA NOVÝ ŘEDITEL LÁZNÍ» rozhovor PAUL NURSE» nositel Nobelovy ceny v Třeboni SPRÁVNÝ ČAS PRO SEZÓNNÍ SERVIS Dopřejte svému vozu péči v autorizovaném servisu Nezapomeňte

Více

Profesor Jiří Hlaváč. čestným občanem města Třeboně. Jiří houdek Jiří Novák Jiří hlaváč. Stanislav. rozhovory: 7/2013. 15 Kč Zpravodaj města Třeboně

Profesor Jiří Hlaváč. čestným občanem města Třeboně. Jiří houdek Jiří Novák Jiří hlaváč. Stanislav. rozhovory: 7/2013. 15 Kč Zpravodaj města Třeboně 7/2013 15 Kč Zpravodaj města Třeboně Profesor Jiří Hlaváč čestným občanem města Třeboně rozhovory: Jiří houdek Jiří Novák Jiří hlaváč David henzl Stanislav Koranda Aktuálně: Povodně Aktuálně: Aktuálně:

Více

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE CHRUDIM HRAJE 2010 XiII. ROČNÍK MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE www.chrudim-city.cz, www.chrudim.eu turistický portál: www.navstevnik.cz DUBEN 2010 Informace k pořizování, projednávání a schvalování územního

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Evropský rok dobrovolnictví není prázdnou frází. Měsíčník Města Prachatice. XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011)

Radniční list. Starostův sloupek. Evropský rok dobrovolnictví není prázdnou frází. Měsíčník Města Prachatice. XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011) Radniční list Měsíčník Města Prachatice XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011) Starostův sloupek Květen pokládám za jeden z nejkrásnějších měsíců v roce a jak jsem psal v minulém sloupku, toto období vybízí

Více

Revitalizace kasáren ve finále, v říjnu se již úřaduje

Revitalizace kasáren ve finále, v říjnu se již úřaduje T Ř E B O Ň S K Ý 10 / 2009 Zpravodaj města Třeboně 15 Kč Revitalizace kasáren ve finále, v říjnu se již úřaduje redakce čtenáři Úvodník Co se nám líbí? Co se nám nelíbí? ŘÍJEN je podle indiánského kalendáře

Více

LUHAČOVICKÉ NOVINY. O z n á m e n í. Podívejte se na náš web. Vážení spoluobčané, Říjen 2014 ročník XXI. www.luhacovice.cz

LUHAČOVICKÉ NOVINY. O z n á m e n í. Podívejte se na náš web. Vážení spoluobčané, Říjen 2014 ročník XXI. www.luhacovice.cz LUHAČOVICKÉ NOVINY Říjen 2014 ročník XXI. Prezident ochutnal luhačovickou gastronomii Programové prohlášení zastupitelstva Kandidáti do komunálních voleb www.luhacovice.cz Podívejte se na náš web O z n

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015)

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Starostův sloupek V květnu letošního roku byly dokončeny rekonstrukce dvou základních škol v našem městě ZŠ Národní a ZŠ Zlatá

Více

KVĚTEN 1945 ON-LINE. OCENĚNÍ PRESTA» nejlepší jihočeské stavby. STEZKA OKOLO SVĚTA» třicetileté výročí

KVĚTEN 1945 ON-LINE. OCENĚNÍ PRESTA» nejlepší jihočeské stavby. STEZKA OKOLO SVĚTA» třicetileté výročí KVĚTEN 1945 ON-LINE OCENĚNÍ PRESTA» nejlepší jihočeské stavby STEZKA OKOLO SVĚTA» třicetileté výročí NEPŘEHLÉDNUTELNÁ Stáhněte si interaktivní katalog do svého mobilního zařízení. Zcela nová ŠKODA Fabia

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

NOVOBORSKÝ MĚSÍČNÍK. Městský zpravodaj. vycházejí dějiny nového boru iii. díl. silvestr na nám. míru. úřední hodiny v závěru roku

NOVOBORSKÝ MĚSÍČNÍK. Městský zpravodaj. vycházejí dějiny nového boru iii. díl. silvestr na nám. míru. úřední hodiny v závěru roku NOVOBORSKÝ MĚSÍČNÍK Městský zpravodaj Prosinec 2013 cena: 10 Kč silvestr na nám. míru str. 13 vycházejí dějiny nového boru iii. díl str. 12 úřední hodiny v závěru roku str. 3 Stavba je členěna na čtyři

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Rekordní investice v rozpočtu města na rok 2015. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 2 (únor 2015)

Radniční list. Starostův sloupek. Rekordní investice v rozpočtu města na rok 2015. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 2 (únor 2015) Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 2 (únor 2015) Starostův sloupek Necelé tři měsíce po komunálních volbách, poté co se adaptovala nová tvůrčí rada města, přichází doba ustanovení

Více

Pozvání na XIV. krajský sněm UNO OK

Pozvání na XIV. krajský sněm UNO OK číslo 2 3 2013 ZDARMA Bulletin Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje vychází s finanční podporou Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc Lucerničková martinská slavnost v Jeseníku

Více

Revitalizace prostranství

Revitalizace prostranství Stalo se Ing. Pavel Pikrt spolu s hejtmanem MVDr. Josefem Řihákem zahájili projekt výstavby MŠ v Příbrami II. Nové projekty na revitalizaci veřejných prostranství na Březohorském sídlišti Město Příbram

Více

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Cenu města získal Jiří Rosenfeld V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Podrobné výsledky komunálních a senátních voleb v Uherském Brodě

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Cenu města získal Jiří Rosenfeld V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Podrobné výsledky komunálních a senátních voleb v Uherském Brodě V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d ř í j e n 2 0 0 6 č í s l o 2 1 5 K č w w w. u b. c z BRODSKÝ ZPRAVODAJ V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Cenu města získal Jiří Rosenfeld Podrobné výsledky komunálních

Více

Třeboňský SVĚT. 4 / 2012 Zpravodaj města Třeboně. Co se bude dít v Třeboni?

Třeboňský SVĚT. 4 / 2012 Zpravodaj města Třeboně. Co se bude dít v Třeboni? Třeboňský SVĚT 4 / 2012 Zpravodaj města Třeboně 15 Kč Co se bude dít v Třeboni? Velikonoční trhy na náměstí Aleš Brichta a Vilém Čok koncert Z krypty až na dno Světa přednáška V pátek jsem potkala jednu

Více

Křest propagačního autobusu

Křest propagačního autobusu strana 02 bytová komise strana 04 pohádkový den strana 09 domácí násilí strana 10 aktivní granty strana 11 odpadové hospodářství 04 duben 2008 t i š t ě n o n a r e c y k l o va n é m p a p í r u www.tabor.cz

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Prachatice opět usilují o celostátní titul. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 3 (březen 2015) www.prachatice.

Radniční list. Starostův sloupek. Prachatice opět usilují o celostátní titul. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 3 (březen 2015) www.prachatice. Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 3 (březen 2015) Starostův sloupek P ř e d p á r t ý d n y uběhlo 100 dní, kdy bylo zvoleno nové v e d e n í n a š e h o města. V této chvíli často přicházejí

Více

Upozornění pro řidiče

Upozornění pro řidiče strana 02 vodné a stočné strana 03 dopravní uzavírky strana 07 08 festival léto nad jordánem strana 10 mistrovství čr v atletice 06 červen 2008 t i š t ě n o n a r e c y k l o va n é m p a p í r u www.tabor.cz

Více

Vdubnu proběhl zápis na. Při zápisu do školek byli uspokojeni všichni rodiče tříletých dětí. Blíže každodenním starostem občanů

Vdubnu proběhl zápis na. Při zápisu do školek byli uspokojeni všichni rodiče tříletých dětí. Blíže každodenním starostem občanů Žižkovské pivobraní se koná 5. a 6. června na Parukářce str. 20 Veletrh posky to vatelů sociálních a návazných služeb str. 18 Husité brali svoji víru jako úkol shůry, říká Petr Hušek, ředitel husovských

Více

roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J

roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J Měsíčník pro Roudnici nad Labem a okolní obce Roudnické noviny říjen 2014 Do poštovních schránek zdarma / v infocentru a v knihovně 15 Kč roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J ako každoročně

Více

www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma Volby do Zastupitelstva města Tábora se konají 20. a 21. října

www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma Volby do Zastupitelstva města Tábora se konají 20. a 21. října www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma Pro tento krátký úvodník jsem nevybral ani žádné hodnocení úspěšných zářijových Táborek, ani zamyšlení nad v říjnu očekávanými komunálními

Více

Den seniorů představil bohatou nabídku pomoci

Den seniorů představil bohatou nabídku pomoci 18/2013 Aktuálně z radnice Den seniorů představil bohatou nabídku pomoci poskytována v Sušici a přilehlých obcích každý den od 7:00 do 21:30 včetně víkendů a svátků a včetně rozvážení obědů z vlastní kuchyně

Více

prvňáčky letos otevíráme tři třídy. Doufám, že se jim u nás bude líbit, říká zástupkyně ředitele školy Iva Přasličáková.

prvňáčky letos otevíráme tři třídy. Doufám, že se jim u nás bude líbit, říká zástupkyně ředitele školy Iva Přasličáková. Kde najdete tu svou? Frýdlant nad Ostravicí Lhotka, Metylovice Baška Pržno Čeladná, Janovice Malenovice Pstruží Ostravice Kunčice p. O., Staré Hamry Bílá kultura Zpravodaj pro 13 obcí str. 2, 3 str. 4

Více

11/2014. Nekritizuj, čemu nerozumíš. Nepoznals to, hochu, na vlastní kůži. Elvis Presley. Sonja Baťová. Gahurův prospekt uspěl

11/2014. Nekritizuj, čemu nerozumíš. Nepoznals to, hochu, na vlastní kůži. Elvis Presley. Sonja Baťová. Gahurův prospekt uspěl Nekritizuj, čemu nerozumíš. Nepoznals to, hochu, na vlastní kůži. Elvis Presley 11/2014 Gahurův prospekt uspěl 5 Sonja Baťová 19 Festival outdoorových filmů 21 staré fotky 17. listopad 1989 Den boje za

Více