V této kapitole se naučíte základnímu ovládání programu ZoomText, totiž:

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V této kapitole se naučíte základnímu ovládání programu ZoomText, totiž:"

Transkript

1 KAPITOLA 2 Začínáme V této kapitole se naučíte základnímu ovládání programu ZoomText, totiž: Jak ZoomText instalujete a aktivujete. Jak ZoomText spustíte a ukončíte. Jak ZoomText zapnete a vypnete. Jak používáte uživatelské rozhraní ZoomTextu a systémovou ikonu. Jak využijete podpory ZoomTextu při přihlašování do Windows Vista. Jak při práci se ZoomTextem získáte potřebnou nápovědu. Se znalostmi získanými v této kapitole program spustíte a začnete používat, nicméně seznamte se prosím též s dalšími kapitolami, kde najdete úplný návod k programu.

2 14 Instalace a deinstalace programu ZoomText Instalace programu ZoomText 9.1 je velmi jednoduchá. Instalační CD ZoomTextu obsahuje mluvící instalační program se zvětšenými dialogy, které Vás instalací vedou. Můžete volit ze dvou metod instalace: Automatická a Vlastní. Automatická instalace instaluje ZoomText v nejobvyklejším nastavení (je uvedené v tabulce níže). Při instalaci projdete menším počtem dialogů a instalace je rychlejší. Vlastní instalace umožňuje vlastní volbu všech nastavení instalace. Následující tabulka popisuje volby nastavení aplikované při automatické instalaci.

3 Kapitola 2 Začínáme 15 Nastavení instalace Při automatické instalaci se nastaví volba Složka programu C:\Program Files\ZoomText 9.1 Umístit ikonu ZoomTextu na plochu Windows * Ano Spouštět ZoomText automaticky startu systému * po Ne Hlasové syntetizéry ** ZoomText čistě anglická verze: Instalují se všechny anglické hlasové syntetizéry. ZoomText mezinárodní verze: Instaluje se syntéza TruVoice English a všechny syntetizéry dostupné pro zvolený jazyk. * Toto nastavení lze po instalaci kdykoli změnit. Volbu najdete v dialogu Program. Dialog otevřete z hlavního menu z nabídky Nastavení volbou Program... ** Hlasové syntetizéry volíte jen při instalaci programu ZoomText Zvětšovač/Odečítač.

4 16 Jak instalujete ZoomText 1. Vypněte antivirové programy a zavřete všechny ostatní aplikace. 2. Vložte instalační CD ZoomTextu do mechaniky. Instalační program Setup se spustí automaticky. V průběhu instalace se řiďte pokyny na obrazovce. 3. Proveďte instalaci podle pokynů na obrazovce. Pokud se instalace Setup nespustí automaticky 1. Odklepněte tlačítko Start ve Windows a zvolte Spustit Projděte obsah instalačního CD. 3. Zvolte program Setup na CD a odklepněte Otevřít. 4. Odklepněte OK v dialogu Spustit.

5 Kapitola 2 Začínáme 17 Stažení programových komponent Pokud jste stahovali program ZoomText 9.1 z internetové stránky Ai Squared, nemusíte mít všechny volitelné programové komponenty. Tyto komponenty zahrnují hlasové syntetizéry a lokalizaci produktu (cizojazyčné verze ZoomTextu). Komponenty si můžete kdykoli stáhnout. Pozn.: Výběr komponent ke stažení závisí na typu instalovaného ZoomTextu a na operačním systému. Jak programové komponenty stáhnete V menu ZoomTextu Nápověda zvolíte Stáhni programové komponenty... Prohlížeč se připojí na příslušnou internetovou stránku programových komponent ZoomTextu. Uvidíte seznam dostupných komponent spolu s pokyny pro stahování a instalaci.

6 18 Automatická aktualizace ZoomText 9.1 nabízí automatické prověření verze a její aktualizaci po internetu. Tato služba udržuje Vaši instalaci ZoomTextu stále aktuální s posledními opravami a vylepšeními. Služba funguje takto... Po každém spuštění ZoomTextu se pomocník s aktualizací podívá, zda jste připojeni k internetu. Pokud ano, rychle prověří, zda provozujete poslední verzi. Je-li dostupná aktualizace, pomocník se dotáže, zda chcete aktualizaci stáhnout. Odklepnutím tlačítka ʹAnoʹ se aktualizace automaticky stáhne a instaluje. Pozn.: Pro tuto funkci potřebujete internetové připojení. Pomocník s aktualizací ZoomTextu

7 Kapitola 2 Začínáme 19 Pokud správce systému nebo vy sami nechcete, aby se po každém spuštění ZoomTextu prověřovala možnost aktualizace, můžete funkci automatické aktualizace vypnout následujícím postupem: Jak automatickou aktualizaci vypnete 1. V menu Nastavení zvolíte Program Zrušíte zaškrtnutí Hledej aktualizace při každém spuštění ZoomTetxu. 3. Odklepnete OK. Vedle automatické aktualizace můžete možnost aktualizace ručně. Jak ručně prověříte možnost aktualizace kdykoli prověřit Z nabídky Windows Start zvolíte Programy ZoomText 9.1 Prověřit aktualizace. Objeví se pomocník, který Vás celým postupem provede.

8 20 Start programu ZoomText 9.1 Po instalaci spustíte program ZoomText následujícím postupem. Na ploše Windows klepněte na ikonu ZoomText 9.1. V menu Start ve Windows zvolte Programy ZoomText 9.1 ZoomText 9.1. Pozn.: Systém můžete konfigurovat tak, aby se ZoomText spustil automaticky po startu počítače. Tuto volbu zadáte buď v průběhu instalace, nebo ji můžete nastavit v dialogu Možnosti v kartě Program. Podrobněji viz ʺMožnosti programuʺ v kapitole 5. Po spuštění ZoomText změní obrazovku počítače - uvidíte zvětšenou část normální obrazovky. Při pohybu myší, psaní nebo navádění aplikace zvětšený pohled roluje automaticky tak, abyste aktivní oblast stále viděli. Pokud jste instalovali ZoomText Zvětšovač/Odečítač, bude program hlasem doprovázet veškeré činnosti při práci s dokumenty a aplikacemi. Všechny Windows aplikace přitom pod spuštěným ZoomTextem pracují normálně.

9 Kapitola 2 Začínáme 21 Aktivace ZoomTextu 9.1 ZoomText 9.1 obsahuje technologii aktivace produktu navrženou tak, aby vyloučila neautorizované používání programu a přitom nezatěžovala oprávněné uživatele. Aktivace produktu je jednoduchý, jasný a anonymní proces, který je po internetu hotový během několika sekund. Po instalaci ZoomTextu máte 60 dní na aktivaci produktu. Do aktivace budete ZoomText provozovat jako zkušební verzi (trial). Produkt můžete aktivovat hned nebo kdykoli v průběhu 60-denní zkušební lhůty. Ve zkušební lhůtě jsou všechny funkce programu dostupné, takže program můžete plně používat. Po uplynutí zkušební lhůty ZoomText nespustíte, dokud jej neaktivujete.

10 22 Příprava na aktivaci ZoomTextu Pro aktivaci programu potřebujete sériové číslo Vašeho ZoomTextu 9.1, které dostanete při nákupu produktu. Pokud jste zakoupili aktualizaci programu a předchozí verze ZoomTextu už není v systému instalována, budete ještě potřebovat sériové číslo této předchozí verze ZoomTextu (verze 9.0 nebo dřívější). Potřebná sériová čísla najdete v balení produktu tak, jak je popsáno dále. Kde najdete sériové číslo ZoomTextu Na obalu instalačního CD ZoomTextu Na registrační kartě produktu Na krabici ZoomTextu v krabicovém balení Vz adu na uživatelské příručce Pozn.: Pokud jste ZoomText 9.1 zakoupili v internetovém obchodě Ai Squared, dostanete sériové číslo produktu v potvrzujícím u.

11 Kapitola 2 Začínáme 23 Aktivace produktu Po každém spuštění ZoomTextu se během 60-denní zkušební lhůty objeví pomocník s aktivací. Pomocník nabídne výběr z následujících možností: Možnost 1: Mám sériové číslo a aktivovat chci ZoomText Zvolte tuto možnost, jestliže jste již ZoomText zakoupili a jste připraveni program aktivovat. Pomocník Vás provede celým aktivačním procesem. Možnost 2: Chci koupit ZoomText Zvolte tuto možnost, jste-li připraveni k nákupu produktu. Pomocník zobrazí informaci, jak ZoomText koupíte. Možnost 3: Chci vyzkoušet ZoomText Zvolte tuto možnost, pokud chcete ZoomText provozovat ve zkušebním režimu. Ve zkušebním režimu můžete ZoomText používat 60 dní. Po uplynutí 60-denní zkušební lhůty ZoomText nespustíte, dokud jej neaktivujete.

12 24 Pomocník s aktivací úvodní dialog Pokud se rozhodnete pro aktivaci ZoomTextu, budete vyzváni k zadání sériového čísla produktu. Po zadání sériového čísla je způsob aktivace určen tím, zda máte či nemáte internetové připojení.

13 Kapitola 2 Začínáme 25 Jestliže jste připojeni k internetu, systém automaticky odešle sériové číslo a systémový kód aktivačnímu serveru Ai Squared k validaci. Váš systém pak zpátky obdrží aktivační kód, který aktivuje uživatelskou licenci ZoomTextu. Celý proces proběhne v několika sekundách. Jestliže nejste připojeni k internetu, pomocník zobrazí Vaše sériové číslo a systémový kód spolu s pokyny, jak aktivační kód získáte ruční aktivací. Aktivační kód získáte z aktivační stránky Ai Squared (pomocí jiného počítače připojeného k internetu) nebo kontaktujte svého prodejce či oddělení podpory Ai Squared. Telefonická pomoc Ai Squared s aktivací je k dispozici v pondělí až pátek od 9 do 17 hodin východního času. V severní Americe volejte bezplatně (866) Mimo severní Ameriku volejte (802)

14 26 Aktivujete instalaci Zvětšovače/Odečítače sériovým číslem Zvětšovače Jesliže jste instalovali verzi ZoomText Zvětšovač/Odečítač a pak ji aktivujete pomocí sériového čísla Zvětšovače, instalace se změní na produkt ZoomText Zvětšovač - tj. všechny funkce odečítání obrazovky se vypnou. Funkce odečítání obrazovky obnovíte, když zakoupíte sériové číslo verze Zvětšovač/Odečítač a produkt znovu aktivujete. Aktivujete ZoomText na více než jednom počítači S jedno-uživatelskou licencí smíte ZoomText instalovat a aktivovat až na třech počítačích (v souladu s licenčním ujednáním k programu ZoomText). Mnohonásobná aktivace vychází vstříc uživatelům, kteří používají více než jeden počítač, např. počítač doma, počítač v zaměstnání a přenosný laptop. ZoomText může být zároveň instalovaný až na třech počítačích, avšak používání takové kolektivní instalace je omezeno na jednoho uživatele v každém daném okamžiku. Pozn.: Více-uživatelská licence ZoomTextu dovoluje jen jednu aktivaci na licencovaného uživatele.

15 Kapitola 2 Začínáme 27 Přenos licence k programu ZoomText Když chcete přenést program ZoomText na jiný počítač nebo potřebujete přeformátovat pevný disk stávajícího počítače, je důležité, abyste nejprve přenesli licenci k programu zpět na aktivační server ZoomTextu. Tento přenos zachová Vaši licenci, takže ji můžete použít k aktivaci nové instalace ZoomTextu. Licenci k programu ZoomText přenesete z menu Nápověda Přenes licenci k programu... Tím spustíte pomocníka s aktivací, který Vás povede celým procesem převodu licence. Výsledkem bude deaktivovaný ZoomText na Vašem stávajícím počítači s tím, že jej můžete znovu aktivovat na jiném počítači.

16 28 Časté dotazy k aktivaci produktu Co je aktivace? Aktivace produktu je anti-pirátská technologie zajišťující, že produkt je oprávněně používán. Jak aktivace funguje? Proces aktivace ověřuje legitimitu sériového čísla a to, že číslo nebylo aktivováno na více počítačích, než dovoluje licenční ujednání k programu ZoomText. Co se stane, když program neaktivuji? Když program neaktivujete do 60 dnů (od instalace), ZoomText přestane fungovat a nespustíte jej, dokud program neaktivujete. Co mám dělat, když se aktivace nezdaří? Aktivace selže jen za vyjímečných okolností. Opakovanou aktivací většinou dokážete ZoomText aktivovat stejně rychle a snadno, jako by to byla aktivace první. Jestliže selže pokus o opakovanou aktivaci, kontaktujte prodejce nebo Ai Squared s žádostí o pomoc. Co mám dělat, když potřebuju přeformátovat nebo inovovat svůj počítač? Když potřebujete přeformátovat pevný disk nebo aktualizovat operační systém Windows, měli byste nejprve přenést licenci k programu ZoomText zpátky na aktivační server ZoomTextu. Viz ʺPřenos licence k programu ZoomTextʺ v předchozí části. Pozn.: Při instalaci opravných balíčků a záplat Windows nemusíte licenci přenášet.

17 Kapitola 2 Začínáme 29 Co mám dělat, když chci přenést ZoomText na jiný počítač? Když chcete přenést program ZoomText na jiný počítač, je důležité, abyste nejprve přenesli licenci k programu ZoomText zpátky na aktivační server ZoomTextu. Tím si zachováte programovou licenci a můžete ji později použít k aktivaci nové instalace ZoomTextu. Viz ʺPřenos licence k programu ZoomTextʺ v předchozí části.

18 30 Registrace ZoomTextu 9.1 Chcete-li ZoomText plně využívat a chránit si poskytnutou licenci k používání, doporučuje dodavatel AiSquared, abyste si ZoomText co nejdříve po instalaci registrovali. Registrací získáte nárok na technickou podporu, levné aktualizace a zvýšenou podporu přinášející úspory. Budete také em dostávat zpravodaje AiSquared, v němž najdete informace o nových produktech, speciálních nabídkách a užitečné tipy a triky pro práci se ZoomTextem. Osobní informace, které při registraci poskytnete, jsou pokládany za přísně důvěrné. AiSquared neposkytuje ani nesdílí tyto informace s jinými organizacemi, takže se nemusíte obávat jejích zneužití třetí osobou. ZoomText můžete registrovat třemi způsoby:

19 Kapitola 2 Začínáme 31 Registrace ZoomTextu po internetu (doporučujeme) Registrace po internetu je rychlá a snadná. Jenom si na stránce AiSquared vytvoříte svůj zákaznický účet, k účtu se přihlásíte a zvolíte Registrovat produkt. K zákaznickému účtu máte přístup 24 hodin denně a kdykoli můžete své údaje aktualizovat, prohlížet své objednávky nebo získat sériové číslo registrovaného produktu. Toho s výhodou využijete, pokud potřebujete produkt aktivovat a jeho sériové číslo nemáte po ruce. Registrační proces po internetu spustíte některým z následujících kroků: V pomocníku s aktivací ZoomTextu zvolíte odkaz Registrovat po internetu hned (v závěrečném dialogu pomocníka). V menu k nápovědě ZoomTextu zvolíte Registrovat ZoomText V internetovém prohlížeči zadejte adresu Registrace poštou V každém balení ZoomTextu najdete registrační kartu se zvětšeným tiskem. Jenom kartu vyplníte a odešlete poštou. Registrace po telefonu Registrovat po telefonu můžete v pracovní dny pondělí až pátek, od 9 do 17:00 hod. východního času. Ze severní Ameriky na čísle 1 (800) Odjinud na čísle ++1 (802)

20 32 Uživatelské rozhraní ZoomTextu Po spuštění programu se na obrazovce objeví uživatelské rozhraní ZoomTextu. Toto okno obsahuje veškeré ovládání programu. Všechna nastavení ZoomTextu jsou přístupná prostřednictvím standardních menu nebo pomocí snadno použitelných nástrojů. Každá lišta nástrojů představuje sadu tlačítek s rychlým přístupem k nejdůležitějším a často používaným nastavením programu. Každé tlačítko na liště se snadno identifikuje podle nápovědné ikony a popisku. Příbuzná tlačítka jsou seskupena pospolu a nad epsána odklepnutelným odkazem, jímž otevřete přiřazený dialog (kromě nadpisu Vyhledávání). Pozn.: Funkce zvětšování a odečítání jsou seskupeny do oddělených kart a dialogů. Funkce odečítání obrazovky jsou přístupné pouze ve verzi ZoomText Zvětšovač/Odečítač.

21 Kapitola 2 Začínáme 33 Tlačítko ZoomTextu Aktivuje či deaktivuje program ZoomText. Deaktivováním programu jen vypnete všechny funkce zvětšování a odečítání, aniž program ukončíte. Karta Zvětšovače Zobrazuje nástroje ZoomTextu ovládající zvětšování obrazovky. Karta Odečítače Zobrazuje nástroje ZoomTextu ovládající odečítání obrazovky. Nástroj Nápověda Poskytne nápovědu k odklepnuté položce v rozhraní. Stavová lišta Zobrazuje jméno aktivní aplikace a informuje, kdy lze použít AppReader a DocReader (ʺČtečkyʺ), oblasti čtení (ʺOblastiʺ) a nastavení aplikací (ʺNastavení apl.ʺ). Tlačítko minimalizace Schová uživatelské rozhraní ZoomTextu.

22 34 Minimalizace uživatelského rozhraní Uživatelské rozhraní ZoomTextu můžete minimalizovat (skrýt) nebo obnovit (učinit viditelným), aniž ovlivníte práci programu. Jak minimalizujete ZoomText Proveďte jeden z následujících kroků: V titulním pruhu ZoomTextu odklepnete tlačítko Minimalizace. Pokud je uživatelské rozhraní ZoomTextu aktivní, stiskněte ESC. Jak obnovíte ZoomText Proveďte jeden z následujících kroků: Klepněte na tlačítku ZoomText 9.1 v liště úloh. Stiskněte rychlou kombinaci uživatelského rozhraní: CTRL + SHIFT + U. Pozn.: Je-li uživatelské rozhraní ZoomTetxu otevřené a jen překryté okny jiných aplikací, pak obnovením rozhraní ZoomTextu jej zviditelníte (přivedete navrch nad ostatní okna).

23 Kapitola 2 Začínáme 35 Aktivace a deaktivace programu ZoomText ZoomText můžete kdykoli vypnout a zapnout, aniž přitom program ukončujete. Ve vypnutém stavu ZoomText vrátí obrazovku počítače do normálního (nezvětšeného) vzhledu a zastaví veškerý hlasový výstup. Jak aktivujete ZoomText V uživatelském rozhraní ZoomTextu klepněte na tlačítku ZoomText. Kl.komb. : ALT + INSERT Jak deaktivujete ZoomText V uživatelském rozhraní ZoomTextu klepněte na tlačítku ZoomText. Kl.komb.: ALT + DELETE

24 36 Ikona v systémové liště Po spuštění ZoomTextu se objeví jeho ikona v systémové liště (vedle hodin). Odklepnutím ikony rozvinete menu s přístupem k důležitým nastavením ZoomTextu. Levým odklepnutím máte přístup k: Aktivaci a deaktivaci ZoomTextu Úpravě velikosti zvětšení Spouštění AppReaderu a DocReaderu (pouze v ZoomTextu Zvětšovač/Odečítač) Menu po levém klepnutí Pravým odklepnutím máte přístup k: Obnovení a minimalizaci ZoomTextu Ukončení programu ZoomText Menu po pravém klepnutí

25 Kapitola 2 Začínáme 37 Nástroje ovládané z klávesnice Nástroji Uprav, Zmraz, ŘekniTo můžete klepnout a táhnout tak, abyste vybrali oblast obrazovky přiřazenou příslušné funkci. Nástroje jsou snadno ovladatelné myší, nicméně je můžete ovládat též z klávesnice pomocí příkazů, které akce myši simulují. Po aktivaci nástroje ZoomTextu můžete nástroj ovládat příkazy z klávesnice podle následující tabulky. Akce myši Pohyb ukazatelem Levé klepnutí Pravé klepnutí Příkaz z klávesnice šipka NAHORU, DOLŮ, LEVÁ, PRAVÁ ENTER ESC Pravé táhnutí objektem SHIFT + PRAVÁ šipka Levé táhnutí objektem Táhnutí objektem nahoru Táhnutí objektem dolů SHIFT + LEVÁ šipka SHIFT + šipka NAHORU SHIFT + šipka DOLŮ

26 38 Ukončení programu ZoomText Program ZoomText můžete kdykoli ukončit. Po ukončení programu se obrazovka vrátí do normálního (nezvětšeného) stavu a hlasový výstup se vypne. Jak ukončíte ZoomText Proveďte jeden z následujích kroků: V menu Soubor zvolíte Konec. V titulním pruhu ZoomTextu odklepnete tlačítko Zavři.

27 Kapitola 2 Začínáme 39 Odinstalování ZoomTextu Jestliže nechcete ZoomText ve svém počítači nadále provozovat, můžete jej kdykoli odinstalovat. Odinstalováním ZoomTextu vymažete všechny jeho programové soubory a vrátíte systém do stavu před instalací ZoomTextu. Před deinstalací byste si měli uvědomit důsledky: následující Pokud provozujete ZoomText v rámci 60-denní zkušební lhůty, ztratíte odinstalováním všechny zbývající zkušební dny. Novou instalací ZoomTextu zkušební dny neobnovíte. Pokud provozujete aktivovaný ZoomText, musíte před jeho odinstalováním přenést licenci k programu zpět na aktivační server ZoomTextu. Tím si zachováte licenci k programu, kterou můžete později použít k aktivaci ZoomTextu na jiném systému. Podrobněji v odstavci ʺPřenos licence k programu ZoomTextʺ v této kapitole. Jak ZoomText odinstalujete 1. V menu Windows Start zvolíte Programy ZoomText 9.1 Odinstaluj ZoomText Dále se řídíte pokyny na obrazovce. Spustí se program pro deinstalaci ZoomTextu.

28 40 Podpora přihlašování do Windows Vista ZoomText nabízí podstatnou podporu s využitím funkcí zvětšování a mluvení při přihlašování do systému Windows Vista. Lze zvětšovat (až 36x), invertovat barvy na obrazovce a zapnout odečítání obrazovky, takže každý ovládací prvek při pohybu po přihlašovacím dialogu uslyšíte. Pozn.: Při zvětšování není na přihlašovací obrazovce Windows Vista k dispozici funkce xfontu ZoomTextu, kvalita zvětšeného textu bude tedy horší. ZoomText také při mluvení používá implicitní hlasovou syntézu konfigurovanou ve Windows. Nástrojová lišta ZoomTextu pro podporu přihlašování Když zapnete podporu přihlašování ZoomTextu, zobrazí se automaticky nástrojová lišta ZoomTextu pro přihlášení vždy, když se ukáže přihlašovací obrazovka Windows Vista. Nástrojová lišta pro přihlášení obsahuje ovládací prvky pro vypnutí, zapnutí a nastavení zvětšování a mluvení. Nástrojová lišta ZoomTextu pro přihlášení

29 Kapitola 2 Začínáme 41 Tlačítko ZoomTextu Zapnete nebo vypnete ZoomText. Když je ZoomText vypnutý (není aktivní), jsou všechny funkce zvětšování a mluvení vypnuté, program však běží. Rychlé kombinace: Zapnout ZoomText: ALT + INSERT Vypnout ZoomText: ALT + DELETE Zvětšení Nastavíte velikost zvětšení od 1x do 36x. Rychlé kombinace: Zvětšit: ALT + NUMPAD PLUS Zmenšit: ALT + NUMPAD MINUS Inverze Zapnete nebo vypnete inverzi barev. Rychlá kombinace: CTRL + SHIFT + C Řeč Zapnete nebo vypnete hlasový výstup. Rychlá kombinace: ALT + SHIFT + S Pozn.: Při každém přihlášení do systému Windows Vista pomocí podpory přihlašování ZoomTextu, se automaticky ukládají zvolená nastavení podpory přihlašování a zavedou se při následující přihlašovací proceduře.

30 42 Zapnutí a vypnutí podpory přihlašování ZoomTextu Podporu přihlašování ZoomTextu zapnete a vypnete v dialogu Možnosti programu. Když je podpora zapnutá, je dostupná všem uživatelům na přihlašovací obrazovce Windows Vista. Jak zapnete podporu přihlašování ZoomTextu 1. V menu Nastavení zvolíte Program... Zobrazí se dialog Možnosti s otevřenou kartou Program. 2. Ujistěte se, že políčko Zapnout podporu přihlašování ZoomTextu do Windows Vista je zaškrtnuté. Pozn.: Chcete-li upravovat tuto volbu, musíte být přihlášeni s administrátorskými právy. Jinak je volba nepřístupná (pole je zašedlé). 3. Odklepnete tlačítko OK.

31 Kapitola 2 Začínáme 43 Ovládání uživatelského účtu ve Windows Vista Jednou z nových důležitých funkcí zabezpečení ve Windows Vista je funkce Ovládání uživatelského účtu, zkráceně UAC. UAC má zabránit nepřátelským programům v poškozování souborů, změně konfigurací systému i v odesílání důvěrných údajů ze systému. UAC plní tuto úlohu tak, že nutí všechny aplikace běžet jako standardní uživatel i v případě, že jste přihlášeni s administrátorskými právy. Když potom spustíte program, který vyžaduje administrátorské oprávnění, zobrazí UAC výzvu s žádostí o povolení. Proto mnoho normálních procesů při běhu programu bude generovat UAC výzvu, např. při obecných úlohách jako je změna času nebo instalace ovladače k tiskárně. UAC výzva se také objeví vždy, když budete upravovat nebo používat následující funkce ZoomTextu, které jsou jinak pro systém zcela bezpečné: Spustíte pomocníka s aktivací Spustíte pomocníka s aktualizací ZoomTextu Přenášíte licenci k programu ZoomText Stahujete a instalujete programové komponenty Použijete jisté příkazy pro opravy (v dialogu Podpora) Měníte nastavení v možnostech programu nebo uživatelského rozhraní ZoomTextu

32 44 Více informací o funkci Ovládání uživatelského účtu se dozvíte v nápovědě k systému Windows Vista. S případnými dotazy ohledně UAC výzvy generované ZoomTextem se prosím obraťte na oddělení AiSquared pro podporu produktu.

33 Kapitola 2 Začínáme 45 Nápověda ZoomText nabízí následujcí dokumentaci a nástroje, které pomáhají při výuce a práci s programem: Uživatelská příručka programu ZoomText 9.1 Obsahuje úplný popis všech vlastností a příkazů programu ZoomText 9.1. Stručný průvodce programem ZoomText 9.1 Poskytuje stručný a názorný návod k používání základních funkcí programu ZoomText. Interaktivní nápověda k programu ZoomText 9.1 Obsahuje úplný popis programu ZoomText 9.1 v rozsahu Uživatelské příručky, uzpůsobený pro interaktivní nápovědu. Celá nápověda je přístupná přímo z uživatelského rozhraní a nápovědu k jednotlivým pojmům pak vyhledáváte na kartách Obsah, Rejstřík, Najít. Nástroj Napověz Rozvine popis k odklepnuté položce v liště nástrojů ZoomTextu. Nástroj nápovědy Co to je? Rozvine popis k odklepnuté položce v dialogu ZoomTextu.

34 46 Jak pracujete s interaktivní nápovědou 1. V menu Nápověda zvolíte Nápověda k ZoomTextu. 2. V okně Nápověda odklepnete jednu z karet: Obsah Dostanete nápovědu k tématu vybranému z obsahu. Rejstřík Dostanete nápovědu k pojmu vybranému z rejstříku. Vyhledej Dostanete nápovědu k tématu vyhledanému podle zadaného slova nebo fráze. Pozn.: V každém dialogu ZoomTextu najdete tlačítko Nápověda, po jehož odklepnutí se zobrazí kontextová nápověda k dialogu. Jak použijete nástroj Napověz 1. V uživatelském rozhraní ZoomTextu zvolíte nástroj Napověz. Nástroj Napověz se aktivuje. 2. Ukazatel přesunete nad položku lišty nástrojů. 3. Klepnutím rozvinete popis k položce. 4. Nástroj Nápověda deaktivujete pravým klepnutím nebo stiskem ESC.

35 Kapitola 2 Začínáme 47 Jak pracujete s nástrojem nápovědy Co to je? 1. V kterémkoli dialogu ZoomTextu zvolíte nástroj nápovědy Co to je? (umístěný v titulním pruhu). Nástroj Napověz se aktivuje. 2. Ukazatel přesunete nad položku dialogu. 3. Odklepnutím zobrazíte stručný popis k položce.

36 48

Program pro zvětšování a zvýrazňování obrazovky, který snižuje únavu zraku. O tomto průvodcia

Program pro zvětšování a zvýrazňování obrazovky, který snižuje únavu zraku. O tomto průvodcia Program pro zvětšování a zvýrazňování obrazovky, který snižuje únavu zraku O tomto průvodcia Vítejte v programu ZoomText Express ZoomText Express je dostupný a snadno použitelný zvětšovací počítačový program.

Více

Systém KobaSpeech 2 stáhnete z internetové stránky http://www.kobaspeech.com

Systém KobaSpeech 2 stáhnete z internetové stránky http://www.kobaspeech.com KobaSpeech 2 Má-li počítač sloužit jako hlasový výstup, potřebujete program typu Zoomtext Zvětšovač/Odečítač (zvětšování s hlasovou podporou), LunarPlus (zvětšování s hlasovou podporou) apod. Tyto programy

Více

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET)

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) 1. Instalace plovoucí síťové verze zahrnuje dvě části: a) instalace serveru a b) lokální instalace na připojených pracovních

Více

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci Tento dodatek ke stručnému průvodci ZoomTextu popisuje nové funkce a další odlišnosti, které jsou specifické pro ZoomText 10.1. Pro základní informace k instalaci

Více

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 OBSAH Obsah Doplňková dokumentace...3 Požadavky na systém...4 Požadavky na systém: Mac OS X...4 Požadavky na systém: Windows...4 Instalování: Mac OS...5 Přidávání

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

1. POSTUP INSTALACE A KONTROLA NASTAVENÍ MICROSOFT SQL SERVERU 2005 EXPRESS:

1. POSTUP INSTALACE A KONTROLA NASTAVENÍ MICROSOFT SQL SERVERU 2005 EXPRESS: 1. POSTUP INSTALACE A KONTROLA NASTAVENÍ MICROSOFT SQL SERVERU 2005 EXPRESS: Ověřte prosím následující nastavení (tento postup se může nepatrně lišit podle operačního systému Vašeho pc). Pro lepší viditelnost

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Datacard Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Co potřebujete Tiskárna karet je zapnuta a připravena k tisku karet ve stavu Ready, a stavová dioda

Více

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Stručná příručka Klikněte sem pro stažení nejnovější verze dokumentu ESET NOD32 Antivirus poskytuje

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE INSTALACE SW EduArt OBSAH: OBSAH: TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE POSTUP INSTALACE KDE NAJDETE INSTALAČNÍ SOUBOR JAK SPUSTÍTE

Více

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 SAGEM F@st 840 ADSL USB modem Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 Předtím, než začnete: Ujistěte se, že dodávka samoinstalačního balíčku Vašeho ADSL USB modemu SAGEM F@st 840 obsahuje tyto

Více

Návod pro Windows 7. Automatická konfigurace Windows 7 a Vista umožňují použít konfiguraci WiFi připojení pomocí programu eduroamcuni.exe.

Návod pro Windows 7. Automatická konfigurace Windows 7 a Vista umožňují použít konfiguraci WiFi připojení pomocí programu eduroamcuni.exe. Návod pro Windows 7 Tento návod popisuje nastavení operačního systému Windows 7 a Vista pro připojení do bezdrátové sítě eduroam. Předpokládá se, že uživatel má již nainstalovány (většinou od výrobce)

Více

Mozilla Firefox. obsah 1/10. Kompletní průvodce programem

Mozilla Firefox. obsah 1/10. Kompletní průvodce programem 1/10 Mozilla Firefox víc než pouhý prohlížeč Prohlížeč Mozilla Firefox je známý svou spolehlivostí, rychlostí, ochranou soukromí uživatelů a příjemným uživatelským prostředím. Přestože je určen především

Více

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG)

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) I. Instalace TV DIGITAL OnGuide Pokud máte aplikaci TVCenter 6 nainstalovanou z originálního CD, vložte tento disk do mechaniky Vašeho PC a počkejte

Více

Postup získání licence programu DesignBuilder v4

Postup získání licence programu DesignBuilder v4 Postup získání licence programu DesignBuilder v4 DesignBuilder je tvořen grafickým prostředím propojeným s několika moduly poskytujícími určitou funkci. Budete potřebovat licenci pro každý z modulů, který

Více

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku.

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. Začněte zde Vyrovnání tiskových kazet bez počítače Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. 1 Zkontrolujte, zda je v

Více

Příručka rychlého nastavení sítě

Příručka rychlého nastavení sítě Příručka rychlého nastavení sítě WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42078_CS 2004. Všechna práva vyhrazena. Uplatňovaná ochrana autorských práv se vztahuje na všechny formy a záležitosti spojené

Více

Z Money S3 do Money S4 snadno a rychle

Z Money S3 do Money S4 snadno a rychle Z Money S3 do Money S4 snadno a rychle www.money.cz 2 Money S4 Z Money S3 do Money S4 snadno a rychle Instalace Money S4 Instalace produktu Money S4 je velmi snadná a intuitivní, instalační program uskuteční

Více

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile F-Secure Mobile Security for Windows Mobile 1. Instalace a aktivace Předchozí verze Instalace Aktivace Pokud máte nainstalovanou předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Security, je třeba ji ukončit.

Více

Modul 2. Druhá sada úkolů:

Modul 2. Druhá sada úkolů: Zadání Druhá sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada2. 1. Ve složce Ulohy vytvořte šest nových složek (podle obrázku) a pojmenujte

Více

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA)

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) INSTALACE A NASTAVENÍ Krok 1. Připojení skeneru k počítači Pomocí kabelu USB připojte skener k počítači 1. Zapojte síťový adaptér do konektoru skeneru. 2. Zapojte druhý konec

Více

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B)

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) GTS Czech s.r.o., Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3, Česká republika tel. 800 990 990 // info@gts.cz Návod nastavení modemu a spuštění služby (platné pro Zyxel Prestige VMG1312-B30B) Úvod Vážený zákazníku,

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1 IPFW Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu verze 1.1 Popis aplikace Aplikace IPFW (IP Firewall) je určen k řízení placeného připojení k Internetu ve spojení s elektronickým mincovníkem

Více

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Tento instalační průvodce slouží pro rychlé nainstalování ovladačů pro EasyGate UMTS Data a zprovoznění internetového připojení pomocí HSDPA/GPRS. Vložené screenshoty

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs Software Capture Pro Začínáme A-61640_cs Začínáme se softwarem Kodak Capture Pro Software a Capture Pro Limited Edition Instalace softwaru: Kodak Capture Pro Software a Network Edition... 1 Instalace softwaru:

Více

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu

Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Manuál snadné instalace počítače All-in-One Compaq 100eu Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení All-in-One PC Compaq 100eu od HP. Manuál první pomoci, který právě držíte v rukou, se může stát vaším

Více

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b)

GTS internet DSL. Návod nastavení modemu a spuštění služby. (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b) GTS Czech s.r.o., Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3, Česká republika tel. 800 990 990 // info@gts.cz Návod nastavení modemu a spuštění služby (platné pro Zyxel Prestige 870HN-53b) Úvod Vážený zákazníku,

Více

Reinstalace programu

Reinstalace programu Reinstalace programu 0 Reinstalace programu AMICUS Před reinstalací programu AMICUS si připravte licenční list programu, zálohovací médium odpovídající kapacity (nejlépe flash disk nebo externí disk) a

Více

TecGo Online Local. Váš vstup do TecCom. Instalace, nastavení a použití objednávkového softwaru verze 3.0

TecGo Online Local. Váš vstup do TecCom. Instalace, nastavení a použití objednávkového softwaru verze 3.0 TecGo Online Local Váš vstup do TecCom Instalace, nastavení a použití objednávkového softwaru verze 3.0 OBSAH I. Druh instalace II. III. Instalace programu TecLocal Nastavení online-připojení a. Online-připojení

Více

Instalační manuál pixel-fox

Instalační manuál pixel-fox Instalační manuál pixel-fox Verze 01/2011 V5 (CZ) - Subject to change without notice! Systémové požadavky: Aktuální minimální systémové požadavky pro používání software pixel-fox na vašem PC jsou: - IBM

Více

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU Následující návod stručně popisuje, jak nastavit přístup do bezdrátové sítě pomocí protokolu 802.1X ve Windows Vista (české verzi). Prvním krokem

Více

Příručka pro instalaci, aktivaci, správu a deinstalaci SelectionProfessional

Příručka pro instalaci, aktivaci, správu a deinstalaci SelectionProfessional Příručka pro instalaci, aktivaci, správu a deinstalaci SelectionProfessional Impressum Veškerá autorská práva vyhrazena. Bez našeho písemného schválení není dovoleno žádným způsobem kopírovat tuto příručku

Více

Instalační příručka pro Windows Vista

Instalační příručka pro Windows Vista Instalační příručka pro Windows Vista Než je možno tiskárnu použít, musíte připravit hardware a instalovat ovladač. Ve Stručném návodu k obsluze a v této Instalační příručka pro Windows Vista naleznete

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w. k o s m a s. c z, U I D : K O S 1 8 1 1 7 9 U k á z k a k n i h

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Autorská práva a licence 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Reprodukce, úpravy nebo překlad jsou bez předchozího písemného

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Verze: 1.0.0 2 Obsah 0 Část I Předmluva 1 Vítejte 3... 3 Část II Instalace 4 Část III Aktivace programu 8 Část IV Obsluha programu 9 1 Menu... 9 Soubor... 9 Otevřít test... 9 Zobrazit

Více

Uživatelská příručka. Čeština

Uživatelská příručka. Čeština Uživatelská příručka 1 Práce se skenerem Tato příručka popisuje používání plochého skeneru dokumentů HP Scanjet 8270 a jeho příslušenství, řešení problémů při instalaci a kontaktování oddělení podpory

Více

Příručka pro klientský certifikát

Příručka pro klientský certifikát Příručka pro klientský certifikát OBSAH 1) Instalace programového vybavení do systému Microsoft Windows 2 1. krok - Průvodce instalací 4 2. krok - Dokončení instalace 5 3. krok - Instalace na PC, který

Více

Návod pro SMS Operátor off-line klient

Návod pro SMS Operátor off-line klient Verze: 1.10 Strana: 1 / 1 Návod pro SMS Operátor off-line klient 1. Co je to off-line klient SMS Operátor Off-line klient SMS Operátor je aplikace k systému SMS Operátor pro posílání SMS, která umožňuje:

Více

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka Popis funkce Softwarový nástroj INISOFT Update je univerzálním nástrojem pro stahování, údržbu a distribuci programových aktualizací

Více

National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software. National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru

National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software. National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru 1 Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru Obsah Možnost A.

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows Vista Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojování pomocí protokolu

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. pro 485COM FW 2.x (MODBUS)

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. pro 485COM FW 2.x (MODBUS) pro 485COM FW 2.x (MODBUS) Obsah Obsah 3 1. Instalace 4 1.1 Podpora operačních systémů 4 1.2 Podpora USB modemů 4 1.3 Instalace USB modemu 4 1.4 Instalace aplikace 4 2. Nastavení 5 2.1 Nastavení jazykové

Více

LW313 Sweex Wireless 300N Adapter USB

LW313 Sweex Wireless 300N Adapter USB LW313 Sweex Wireless 300N Adapter USB Prosím, nepřehlédněte! Nevystavujte Sweex Wireless 300N Adapter USB extrémním teplotám. Nestavte jej na přímé sluneční světlo nebo do přímé blízkosti tepelných zdrojů.

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8.

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8. Nápověda a postupy Zde najdete návody a tipy pro práci, které Vám mohou usnadnit práci s produkty PDF-XChange. V případě, že si myslíte, že by zde neměl některý dotaz nebo problematika chybět, napište

Více

Rychlý návod k použití Eee PC 4G (701) Eee PC 4G Surf Eee PC 8G

Rychlý návod k použití Eee PC 4G (701) Eee PC 4G Surf Eee PC 8G Překlad do češtiny sponzorovala firma i4wifi a.s. E351O Rychlý návod k použití Eee PC 4G (701) Eee PC 4G Surf Eee PC 8G Jak Eee PC zapnout Uvádíme zde jen stručné pokyny k používání Eee PC. Podrobnější

Více

Certifikační autorita PostSignum

Certifikační autorita PostSignum Certifikační autorita PostSignum Generování klíčů a instalace certifikátu pomocí programu PostSignum Tool Plus na čipové kartě, USB tokenu verze 1.0.0 Uživatelská dokumentace Březen 2010 Strana 1 (celkem

Více

Αlpha 8 instalace a upgrade. Poznámky k instalaci Αlpha V8, Logical Medical Systems. GENNET s.r.o Kostelní 9 170 00 Praha 7

Αlpha 8 instalace a upgrade. Poznámky k instalaci Αlpha V8, Logical Medical Systems. GENNET s.r.o Kostelní 9 170 00 Praha 7 Poznámky k instalaci Αlpha V8, Logical Medical Systems GENNET s.r.o Kostelní 9 170 00 Praha 7 David Stejskal uživatelská podpora david.stejskal@gennet.cz Jana Vávrová uživatelská podpora jana.vavrova@gennet.cz

Více

Enterprise Network Center

Enterprise Network Center Centralizovaný systém pro správu síťových zařízení Výchozí nastavení: Uživatelské jméno: root Heslo: root Příručka k rychlé instalaci Verze 1.2 Vydání 1, 03/2011 Copyright 2011. Všechna práva vyhrazena.

Více

Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS

Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS Obsah: 1. Nastavení Internet Exploreru pro vstup do IS ARGIS... 3 1.1. Postup uživatele při umístění IS ARGIS do zóny důvěryhodných serverů... 3 1.2.

Více

Modul 2. První sada úkolů:

Modul 2. První sada úkolů: Zadání První sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada1. 1. Ve složce Ulohy vytvořte čtyři nové složky (podle obrázku) a pojmenujte

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

Chytrá nastavení Windows 7

Chytrá nastavení Windows 7 4/11 pouhým klepnutím třeba zmiňovanou fotku nezobrazíte. V seznamu naleznete i další nastavení, ale ta nejsou již tak významná pro používání počítače a jedná se spíše o kosmetické detaily. Nastavení pak

Více

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100 Návod k obsluze Úvod Záznamník teploty a vlhkosti je opatřen velmi přesným teplotním a vlhkostním čidlem. Hlavními přednostmi záznamníku jsou vysoká přesnost, krátká

Více

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311 Návod pro aktualizaci software telefonu ALIGATOR A311 Obsah Návod pro aktualizaci SW telefonu ALIGATOR A311... 1 Než začnete... 2 Stažení a příprava programu pro aktualizaci... 2 Instalace USB ovladačů...

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

Adresy CR v1 Databáze adresných bodů České republiky. 2009 Picodas Praha, spol. s r.o. 1995-2009 Garmin International

Adresy CR v1 Databáze adresných bodů České republiky. 2009 Picodas Praha, spol. s r.o. 1995-2009 Garmin International Adresy CR v1 Databáze adresných bodů České republiky 2009 Picodas Praha, spol. s r.o. 1995-2009 Garmin International Základní informace Adresy CR v1 je novým mapovým produktem zahrnujícím databázi adresných

Více

Evidence majetku a Windows 8

Evidence majetku a Windows 8 Evidence majetku a Windows 8 S novými počítači se u uživatelů objevuje operační systém Windows 8. Provoz programu Evidence majetku na takovém počítači je možná dvěma způsoby. A. Provoz evidence majetku

Více

Nastavení CADprofi pro CAD, aktivace a registrace CADprofi

Nastavení CADprofi pro CAD, aktivace a registrace CADprofi Nastavení pro CAD, aktivace a registrace Obsah 1 Nastavení pro program CAD... 1 1.1 Automatické nastavení pro program CAD... 1 1.2 Ruč ní nastavení do programu CAD... 3 2 Registrace a aktivace licence...

Více

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Česká verze Verze 1.5 Březen 2010 Informační centrum Univerzita Pardubice Obsah Obsah... 1 Windows XP... 2 Windows

Více

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers STRUČNÁ PŘÍRUČKA Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers Obsah 1. Úvod...1 2. Nutné podmínky...1 3. Instalace Ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Před začátkem instalace...2 3.2

Více

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort 1. O převodu V tomto průvodci vás krok za krokem seznámíme s postupem, jak převést data ze stávajícího programu Medicus 2 (dále jen

Více

Modulární autoalarm www.levnealarmy.cz

Modulární autoalarm www.levnealarmy.cz Modulární autoalarm www.levnealarmy.cz DÁLKOVÝ OVLADAČ Tlačítko Obrázek Funkce Podmínka zapnutí a uzamknutí dveří alarm je vypnutý 1 vyhledání auta se zvukem alarm je zapnutý ukončení poplachu je spuštěný

Více

Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz. Strana 1 z 12

Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz. Strana 1 z 12 Průvodce aplikací GTS Webový portál www.centrex.gts.cz Strana 1 z 12 Obsah 1 Přihlášení... 3 2 Změna hesla... 4 3 Hlavní stránka aplikace základní popis... 4 4 Použití interaktivní nápovědy... 4 5 Úprava

Více

registrace Fyzické (tj. MAC) adresy

registrace Fyzické (tj. MAC) adresy zjištění MAC (Fyzické) adresy Stiskněte současně + R (nebo myší zvolte Start Spustit...) Do okna Spustit zadejte cmd /K ipconfig /all. V seznamu, který uvidíte, vyhledejte sekci Adaptér sítě Ethernet Připojení

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2015 Copyright 2015 Altair CUZAK s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

Návod na nastavení připojení k bezdrátové síti eduroam

Návod na nastavení připojení k bezdrátové síti eduroam Univerzita Pardubice Návod na nastavení připojení k bezdrátové síti eduroam Obsah 1. Nastavení MS Windows XP pro připojení k bezdrátové síti eduroam... 2 2. Instalace certifikátu CESNET CA v prostředí

Více

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 7.0 Než začnete AirPlus G 802.11g/2.4 GHz bezdrátový víceportový tiskový

Více

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka

Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Mobilní skener Eye-Fi Stručná uživatelská příručka Funkce skeneru Eye-Fi Skenování dokumentů a odesílání souborů do počítače (s nainstalovanou aplikací Eye-Fi Center) Naskenujte dokument Naskenovaný obraz

Více

Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP

Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP Postup instalace je vyzkoušen na počítači, který má aplikovánu Aktualizaci Service Pack2 a má zapnuty všechny

Více

FIREMNÍ CERTIFIKÁT V APLIKACI PŘÍMÝ KANÁL NÁVOD PRO KLIENTY

FIREMNÍ CERTIFIKÁT V APLIKACI PŘÍMÝ KANÁL NÁVOD PRO KLIENTY FIREMNÍ CERTIFIKÁT V APLIKACI PŘÍMÝ KANÁL NÁVOD PRO KLIENTY 1. POUŽITÍ FIREMNÍHO CERTIFIKÁTU 1.1 Stručný popis Firemní certifikát je nový typ certifikátu, který Vám umožní zrychlit a zjednodušit Vaši práci.

Více

Popis nového archivačního programu pro rok 2011

Popis nového archivačního programu pro rok 2011 Popis nového archivačního programu pro rok 2011 Součástí nových verzí programů JAPO pro rok 2011 je také přepracovaný archivační program. Byl výrazně zjednodušen a navíc poskytuje širší možnosti využití.

Více

Informační manuál PŘIPOJENÍ K WIFI ČZU (zaměstnanci)

Informační manuál PŘIPOJENÍ K WIFI ČZU (zaměstnanci) Informační manuál PŘIPOJENÍ K WIFI ČZU (zaměstnanci) ODBOR INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ Středisko správy HW a SW 1 Nastavení hesla v Intranetu Po přihlášení do intranetu klikněte na Personália

Více

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace 1. Terminálová aplikace Kartový systém Harrachov Card sestává ze 3 částí: - Veřejných webových stránek na adrese www.harrachovcard.cz, kde mohou zákazníci i poskytovatelé najít informace o systému, zobrazit

Více

Manuál k programu KaraokeEditor

Manuál k programu KaraokeEditor Manuál k programu KaraokeEditor Co je KaraokeEditor? Program slouží pro editaci tagů v hudebních souborech formátu mp3. Tagy jsou doprovodné informace o písni, uložené přímo v mp3. Aplikace umí pracovat

Více

Aktualizace softwaru, zálohování a obnova

Aktualizace softwaru, zálohování a obnova Aktualizace softwaru, zálohování a obnova Uživatelská příručka Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows je registrovaná ochranná známka Microsoft Corporation v USA. Informace uvedené

Více

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign?

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign? Obnova certifikátu Před vypršením platnosti certifikátů si musí uživatelé ProID+ esign požádat o nový certifikát. Otázky, spojené s obnovou, a postup obnovy certifikátu na kartě ProID+ esign jsou uvedeny

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B

AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B Bezdrátový router ADSL 2+ AR-7084gA / AR-7084A/ AR-7084gB / AR-7084B Průvodce rychlou instalací Verze 1.0 / Listopad 2006 1. Informace o výrobku Děkujeme, že jste zakoupili výrobek firmy Edimax. Je to

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více