MONITORING NÁVŠTĚVNOSTI CYKLISTICKÝCH A PĚŠÍCH STEZEK VE MĚSTECH I V PŘÍRODĚ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "MONITORING NÁVŠTĚVNOSTI CYKLISTICKÝCH A PĚŠÍCH STEZEK VE MĚSTECH I V PŘÍRODĚ"

Transkript

1 NABÍDKA MONITORING NÁVŠTĚVNOSTI CYKLISTICKÝCH A PĚŠÍCH STEZEK VE MĚSTECH I V PŘÍRODĚ Dodavatel: Partnerství, o.p.s. Údolní 33, , Brno společnost je zapsána u KS v Brně, oddíl O, vložka 187 IČO: , DIČ: CZ Kontakt: Ing. Luboš Kala Mobil Zpracováno: 11/2013, platnost nabídky do 12/2013

2 2 Obsah 1 Představení Partnerství, o.p.s Základní informace Naše služby v oblasti monitoringu Předmět nabídky Sčítače Eco-Counter Datová jednotka Eco-Combo Senzory PYRO, ZELT, MULTI Box/Sloupek/Totem Software Eco-Visio Modem Eco-GSM Služby v oblasti monitoringu Služby spojené s instalací Zařízení a služby spojené s odečtem dat Služby spojené s provozem Nástroje pro prezentaci dat veřejnosti Orientační cenová kalkulace Orientační cenová kalkulace za dodávku sčítačů a služeb celkový přehled Orientační cenová kalkulace za dodávku sčítačů a služeb jednotková A ZELT sčítání pouze cyklistů bez GSM přenosu dat B ZELT sčítání pouze cyklistů s GSM přenosem dat A PYRO sčítání cyklistů a pěších (bez rozlišení) bez GSM přenosu dat B PYRO sčítání cyklistů a pěších (bez rozlišení) s GSM přenosem dat A MULTI P/C sčítání cyklistů a pěších (s rozlišením) bez GSM přenosu dat B MULTI P/C sčítání cyklistů a pěších(s rozlišením)s GSM přenosem dat A MULTI P/C/A sčítání cyklistů, pěších a aut(s rozlišením) bez GSM přenosu dat B MULTI P/C/A sčítání cyklistů, pěších a aut(s rozlišením) s GSM přenosem dat Vybrané referenční zakázky... 19

3 3 1 Představení Partnerství, o.p.s. 1.1 Základní informace Obecně prospěšná společnost Partnerství (dále také Partnerství, o.p.s. ) byla založena v roce 2001 za účelem poskytování a zprostředkování informací a služeb pro trvale udržitelný rozvoj komunit, obcí a jejich partnerů z neziskového a podnikatelského sektoru, státní správy, případně pro sdružení těchto partnerů. Jejím zakladatelem je Nadace Partnerství, nejvýznamnější česká nadace podporující projekty ochrany životního prostředí. Zajišťujeme profesionální poradenství v oblasti rozvoje šetrné turistiky a dopravy, organizování seminářů, plánování veřejných prostranství a zapojování veřejnosti. Poskytujeme také služby týkající se přípravy a administrace projektů zaměřených na oblast udržitelného rozvoje a životního prostředí. Od roku 2008 jsme výhradním dodavatelem sčítačů Eco-Counter pro monitoring nemotorové dopravy a turistiky v ČR. 1.2 Naše služby v oblasti monitoringu Servis při návrhu monitorovacího systému Posouzení tras pohybu a výběr profilů k měření. Návrh vhodného technologického řešení. Zvážení klimatických jevů. Výhled rozvoje systému. Vyhodnocení pokrytí GSM signálem. Dodávka a instalace monitorovacího systému Prodej a pronájem sčítačů. Instalace systému. Zkušební provoz. Zaškolení obsluhy. Kalibrační sčítání. Údržba. Zpracování a interpretace dat Sběr a zpracování dat. Interpretace dat. Možnost doplňkového kvalitativního průzkumu. Zpracování souhrnných zpráv. Konzultace dalšího rozvoje systému.

4 4 2 Předmět nabídky Předmětem nabídky je dodávka monitorovacího systému Eco-Counter a doprovodných služeb v oblasti monitoringu návštěvnosti. Partnerství, o.p.s. dodává v ČR automatický systém monitoringu šetrné dopravy a turistiky Eco- Counter, určený pro sledování pěších, cyklistů a dalších uživatelů stezek, tras a dopravních pruhů. Základní vlastnosti monitorovacího systému Eco-Counter jsou: Selektivní sčítání cyklistů a pěších i ve smíšeném provozu, možnost sčítání i jezdců na koních a automobilů. Sčítání s vysokou přesností a rozlišením směru pohybu. Nepřetržité sčítání v hodinových nebo 15 min. intervalech. Automatický přenos dat prostřednictvím GSM modemu přímo do PC. Jednoduchá montáž ve městech i volné přírodě. Provoz na baterie s životností až 10 let bez potřeby připojení k elektrické síti. Odolnost vůči vandalismu i nepříznivým klimatickým vlivům. Profesionální zpracování dat pomocí specializovaného softwaru do tabulek a grafů, možnost exportu do formátu XLS, BMP aj. Monitorovací systém Eco-counter je tvořen automatickými sčítači, službami a doplňkovým zařízením. 2.1 Sčítače Eco-Counter Sčítače Eco-Counter se skládají z několika částí: 1. Datová jednotka Eco-combo slouží k uchovávání zaznamenaných dat. 2. Senzory zaznamenávají zvolené uživatele stezek, pro monitoring různých skupin uživatelů existují různé typy senzorů: a) PYRO Pyroelektrický senzor zaznamenává pěší, cyklisty, in-line aj. b) ZELT - Indukční smyčka zaznamenává cyklisty nebo automobily c) MULTI kombinace PYRO a ZELT zaznamenává pěší, cyklisty, in-line aj. 3. Box/sloupek slouží k uložení pyroelektrického senzoru. 4. Software Eco-Visio představuje nástroj pro správu, vyhodnocení a export dat. 5. Modem Eco-GSM umožňuje automatický přenos dat do softwaru Eco-visio.

5 DATOVÁ JEDNOTKA ECO-COMBO Sčítací datová jednotka je základem celého monitorovacího systému. Plní několik základních funkcí: Dodání energie pro senzor. Uchování dat ze senzoru v paměti. Přenos dat do netbooku nebo PDA přes bluetooth. Přenos dat přes GSM modem do PC uživatele. Mimořádně výkonná a zabezpečená jednotka byla vyvinuta tak, aby použité elektronické vybavení ve sčítací jednotce Eco-counteru fungovalo bezchybně po celou dobu funkčnosti výrobku. Životnost použité baterie až 10 let - umožňuje počítadlu, aby zůstalo zapečetěno a trvale vodotěsné, není proto potřeba otevírat samotnou skřínku počítadla. Technická specifikace: Rozměry: 16 cm v průměru Hmotnost: 0,95 kg Životnost baterie: 10 let Provozní teplota: -40 C až + 50 C Stupeň ochrany: IP 68 Provedení: zpevněný polyuretan, plech Kompatibilní senzory: všechny Minimální požadavky: pokrytí GSM sítí, nekovový kryt SENZORY PYRO, ZELT, MULTI PYRO - Pyroelektrický senzor (sčítání všech osob s rozlišením směrů, bez rozlišení pěších a cyklistů) Záznam tepelného záření lidského těla. Sčítání všech uživatelů stezky bez rozlišení. Možnost směrového rozlišení pohybu. Garantovaný dosah max. 15m. Instalace v boxu (mobilní, krátkodobé sčítání) nebo ve sloupku (statická, dlouhodobé sčítání).

6 6 ZELT - Indukční smyčka ZELT (sčítání cyklistům, příp. automobilů s rozlišením směrů) Záznam elektromagnetického impulzu kola nebo auta. Sčítání cyklistů s eliminací projíždějících aut, příp. rozlišení cyklistů a automobilů. Možnost směrového rozlišení pohybu. Garantovaný dosah min. 1m a max. 6m. Instalace na povrchu komunikace (mobilní, krátkodobé sčítání) nebo pod povrchem komunikace (statická, dlouhodobé sčítání). MULTI kombinace ZELT a PYRO (sčítání všech osob s rozlišením cyklistů a pěších a rozliš. směrů) Záznam elektromagnetického impulzu kola (auta) a tepelného záření lidského těla. Sčítání s rozlišením cyklistů a pěších, příp. i aut. Rozlišení směru pohybu (ne u automobilů). Garantovaný dosah smyčky min. 1m a max. 6m, garantovaný dosah pyrosenzoru max. 15m. Instalace smyčky na povrchu komunikace (statická, krátkodobé sčítání) nebo pod povrchem komunikace a instalace pyrosenzoru ve sloupku (statická, dlouhodobé sčítání).

7 BOX/SLOUPEK/TOTEM Pro uložení pyroelektrického senzoru ve městech nebo volné přírodě se využívá: Box z tvrzeného plastu (tzv. Pyro Box). Dřevěný sloupek do přírodního prostředí (tzv. Pyro Post). Plastový/kovový sloupek do městského prostředí (tzv. Urban Post). Plastový/kovový sloupek do interiéru (tzv. Pyro Column). Pro účely pojištění je možné box/sloupky realizovat v zamykatelné podobě. Pyro Box Pyro Post Urban Post Pyro Column Speciální typ sloupku představuje Eco-totem. Jedná se o kompaktní sčítač s jedním nebo více displeji pro zobrazení celkového denního a ročního počtu projíždějících cyklistů v reálném čase. Specifikace sloupku Eco-totem: Přední strana = zadní strana (zadní stranu lze přizpůsobit dle přání zákazníka). Sloupek obsahuje sčítač v konfiguraci: datová jednotka Eco-Combo + 2 indukční smyčky ZELT. Zobrazení denního a ročního počtu cyklistů formou stupnice nebo displeje pomocí zelených LED diod (lze rozšířit o další displeje: čas, datum, teplota atd.). Hliníkový rám i displej v tmavě šedé barvě RAL 7016 (jiné barvy dle přání zákazníka). Skleněný kryt (lze zaměnit za plastový). Barva odolná korozi a grafity. Podsvícení horní části sloupku (lze rozšířit dle přání zákazníka). Loga, texty, forma stupnice atd. (zpracováno dle přání zákazníka).

8 8 Sloupek Eco-totem v Pardubicích SOFTWARE ECO-VISIO V souladu s nejnovějšími trendy připravila společnost Eco-counter on-line software Eco-Visio, přístupný z libovolného počítače připojeného k internetu. Není tedy nutné ho instalovat do počítače. Tento software nabízí optimální řešení pro vizualizaci i analýzu dat a umožňuje implementaci dalších dat souvisejících s monitoringem. Software Eco-Visio zahrnuje: Komplexní management sčítačů, včetně geografického zobrazení. Zobrazení dat a jejich modifikace, sloučení sčítačů. Export dat do formátu (Excel, Word, PDF), vytvoření souvislého toku načítaných dat. Grafickou prezentaci dat ve formátu grafů. Automatické vytváření reportů s možností přizpůsobení individuálním požadavkům. Ukázka Eco-Visio: Vyvinuto pro profesionální prezentaci dat o outdoorovém sčítání lidí.

9 MODEM ECO-GSM Zařízení Modem ECO-GSM využívá sítě mobilních operátorů k odesílání dat do aplikace Eco-Visio. Toto řešení umožňuje přístup ke všem naměřeným datům bez nutnosti jejich stahování v terénu. Vlastnosti přenosového systému Při přenosu dat pomocí modemu Eco-GSM nemusíte pro získání a zpracování dat opustit svoji kancelář. Řešení tak snižuje celkové operační a režijní náklady na minimum. Systém varovných hlášení vám umožní indikovat problémy téměř v reálném čase. Rychlé získávání dat ze vzdálených a nedostupných lokalit. Možnost kontroly stavu pokrytí signálem pomocí SMS zpráv. Včetně SIM karty a provozních podmínek s mobilním operátorem. Pokud výpadek sítě znemožňuje odeslat data, jsou odeslána následující den. ová zpráva je uživateli doručena při jakýchkoliv nečekaných odchylkách dat. 2.2 Služby v oblasti monitoringu SLUŽBY SPOJENÉ S INSTALACÍ Instalace monitorovacího zařízení (různá náročnost dle typu monitorovacího zařízení) - Získání povolení (správců komunikací atd.). - Montážní práce. - Instalace SW a školení pro uživatele softwaru/odběratele a zpracovatele dat. - Ověření zkušebního provozu (asistence). Zaškolení v obsluze zařízení a softwaru (rozsah cca 4h) - Školení v sídle objednatele, příp. v lokalitě sčítače. - Praktická ukázka záznamu a odečtu dat. - Praktická ukázka správy a údržby zařízení. - Praktická ukázka nahrávání, zobrazení a analýzy dat v softwaru Eco-visio ZAŘÍZENÍ A SLUŽBY SPOJENÉ S ODEČTEM DAT GSM přenos dat - V případě sčítače s GSM se data odečítají prostřednictvím modemu Eco-GSM (data jsou modemem odesílána jednou denně do aplikace Eco-Visio). - Modem Eco-GSM současně odesílá upozornění na zvolený v případě abnormálně vysokých dat, nízkých dat nebo dat s vysokou odchylkou.

10 10 Netbook a aplikace Eco-link - Po instalaci aplikace Eco-Link do netbooku (s bluetooth a OS Windows) slouží ke stahování dat ze sčítací datové jednotky. - V prostředí netbooku umožňuje Eco-Link automatickou identifikaci každého monitorovacího zařízení, zobrazení dat a seřízení nastavení senzorů monitorovacího zařízení. Bluetooth adaptér pro PC a aplikace Eco-link - Po instalaci aplikace Eco-Link do zákazníkova notebooku (a po doplnění Bluetooth adaptéru v případě jeho absence) slouží ke stahování dat ze sčítací datové jednotky. - V prostředí zákazníkova notebooku umožňuje automatickou identifikaci každého monitorovacího zařízení, zobrazení dat a seřízení nastavení senzorů monitorovacího zařízení SLUŽBY SPOJENÉ S PROVOZEM Správa a údržba monitorovacího zařízení, vč. ručního odečtu dat - Průběžná kontrola a drobné servisní zásahy. - Výměna baterií. Zpracování měsíčních/ročních zpráv - Kontrola úplnosti a správnosti dat (korekce případných nesrovnalostí). - Zpracování měsíčních zpráv (zpracování textových, tabulkových a grafických výstupů s přehledem četnosti v denních a hodinových intervalech). - Zpracování analytických ročních zpráv (zpracování textových, tabulkových a grafických výstupů se srovnáním měsíčních a sezónních měření). Kalibrační sčítání - Ruční sčítání v lokalitě sčítače. - Srovnání dat zjištěných kalibračním sčítáním a automatickým měřením. - Zpracování zprávy z kalibračního sčítání a nastavení přepočítacího poměru dat. Kvalitativní šetření (dotazníkový průzkum) - Sestavení dotazníku, proškolení tazatelů a provedení sběru dat. - Statistické zpracování dat, interpretace získaných údajů a zpracování souhrnné zprávy o výsledcích kvalitativního šetření.

11 NÁSTROJE PRO PREZENTACI DAT VEŘEJNOSTI Veřejná webová stránka s prezentací dat - Zobrazení naměřených dat ve formě grafu. - Zobrazení celkového počtu uživatelů ode dne instalace a za poslední den. - Fotografie nebo mapa se zákresem umístění sčítače. Veřejná webová stránka s prezentací 10 NEJ lokalit - Prezentace 10 nejnavštěvovanějších lokalit se zvýrazněním prvního až třetího místa. - Zobrazení celkového počtu uživatelů za zvolené období. - Fotografie nebo mapa se zákresem umístění sčítače.

12 12 Web/PC Banner s automatickou aktualizací dat - Počítadlo celkového počtu uživatelů stezek on-line na internetových stránkách. - Počítadlo celkového počtu uživatelů stezek on-line formou miniaplikace v počítači.

Bezmotorová doprava. Chcete mít přehled o bezmotorové dopravě ve vašem městě?

Bezmotorová doprava. Chcete mít přehled o bezmotorové dopravě ve vašem městě? Bezmotorová doprava Chcete mít přehled o bezmotorové dopravě ve vašem městě? 02 03 Chcete mít přehled o tenzitě bezmotorové dopravy ve vašem městě? Začněte již dnes prostřednictvím sčítačuů Eco-Counter!

Více

NetRex s.r.o. Počítání lidí NetRex. Kompletní popis služby. Petr Kodytek

NetRex s.r.o. Počítání lidí NetRex. Kompletní popis služby. Petr Kodytek NetRex s.r.o. Počítání lidí NetRex Kompletní popis služby Petr Kodytek Verze 1.4 ze dne 17.5.2012 Stránka 1 z 11 Obsah Představení služby... 2 Hlavní výhody služby... 2 Jednoduchá instalace... 2 Dvě metody

Více

Definice předmětu požadovaných služeb plošného monitorovacího systému dopravních toků

Definice předmětu požadovaných služeb plošného monitorovacího systému dopravních toků Definice předmětu požadovaných služeb plošného monitorovacího systému dopravních toků Základní parametry služby Typ zdrojových dat Technologie zpracování dat Požadovaný výstup Fleetové palubní GPS jednotky

Více

MONITORING VOZIDEL. F&B COMPANY s.r.o. Čajkovského 18 779 00 Olomouc

MONITORING VOZIDEL. F&B COMPANY s.r.o. Čajkovského 18 779 00 Olomouc MONITORING VOZIDEL ON-LINE sledování vozidel Elektronická kniha jízd Přehled o čerpání a spotřebě PHM Statistiky provozu vozidel Zabezpečení vozidel F&B COMPANY s.r.o. Čajkovského 18 779 00 Olomouc Obsah

Více

Obchodní materiál. Informační systém WAM S/3 ekonomika, lidské zdroje, obchod. MIKROS, a.s. www.mikros.cz. v. 060523_podrobný

Obchodní materiál. Informační systém WAM S/3 ekonomika, lidské zdroje, obchod. MIKROS, a.s. www.mikros.cz. v. 060523_podrobný Obchodní materiál Informační systém WAM S/3 ekonomika, lidské zdroje, obchod MIKROS, a.s. www.mikros.cz v. 060523_podrobný Obsah 1. Představení společnosti 3 1.1. Základní údaje 3 1.2. O společnosti MIKROS,

Více

Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické

Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické Všechny informace a vyobrazení obsažené v tomto dokumentu mají informativní charakter. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu sortimentu, technické specifikace nebo designu bez předchozího upozornění. Kopírování

Více

Umíme toho daleko víc. Katalog partnerských řešení

Umíme toho daleko víc. Katalog partnerských řešení Umíme toho daleko víc Katalog partnerských řešení 1 Obsah 06 Lokalizace vozidel 14 Lokalizace osob 20 Zabezpečení vozidel 24 Zabezpečení objektů 28 Mobilní sběr dat 34 Vzdálený sběr dat 38 SMS aplikace

Více

Katalog řešení. Dotkněte se inovace. Jaro 2015. DUMy.cz. www.itrida.cz. Planeta aplikací. izákladna. Více než 140 000 výukových materiálů

Katalog řešení. Dotkněte se inovace. Jaro 2015. DUMy.cz. www.itrida.cz. Planeta aplikací. izákladna. Více než 140 000 výukových materiálů Jaro 2015 Katalog řešení DUMy.cz Více než 140 000 výukových materiálů www.itrida.cz Moderní výukové online prostředí Planeta aplikací Osvědčené aplikace i výukový obsah na jednom místě Dotkněte se inovace

Více

Jako zadavatel Vám tímto oznamujeme, že zahajujeme výběrové řízení v níže uvedené věci a vyzýváme Vás k podání nabídky.

Jako zadavatel Vám tímto oznamujeme, že zahajujeme výběrové řízení v níže uvedené věci a vyzýváme Vás k podání nabídky. Věc: Oznámení o zahájení výběrového řízení a výzva k podání nabídky Jako zadavatel Vám tímto oznamujeme, že zahajujeme výběrové řízení v níže uvedené věci a vyzýváme Vás k podání nabídky. 1. Zadavatel:

Více

Katalog produktů a služeb (2013)

Katalog produktů a služeb (2013) Ing. Karel Janeček Prostějovičky 79 798 03 Plumlov Stránka 2 Základní informace o produktech Katalog produktů a služeb (2013) O Yamaco Software je rodinnou firmou, která působí na trhu informačních technologií

Více

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference < 1 > Obsah OBSAH PROFIL SPOLEČNOSTI............................................ 2 PORTFOLIO Průmyslové počítače ELCOM IPC, s.r.o...............................

Více

Vysoká škola logistiky o.p.s. Monitoring silničních vozidel

Vysoká škola logistiky o.p.s. Monitoring silničních vozidel Vysoká škola logistiky o.p.s. Monitoring silničních vozidel (Bakalářská práce) Přerov, duben 2011 Renáta Kubíčková, Dis. Čestné prohlášení Prohlašuji, že předložená bakalářská práce je původní a vypracovala

Více

Projekt: Jednotná úroveň IS OŘ a modernizace technologií pro příjem tísňového volání ZS IZS Dodávka technologie

Projekt: Jednotná úroveň IS OŘ a modernizace technologií pro příjem tísňového volání ZS IZS Dodávka technologie Projekt: Jednotná úroveň IS OŘ a modernizace technologií pro příjem tísňového volání ZS IZS Dodávka technologie Technická specifikace předmětu plnění veřejné zakázky Plzeňský kraj Obsah 1 Úvod... 5 2 Okolí

Více

Zadávací dokumentace k veřejné zakázce. Vnitřní integrace úřadu obce s rozšířenou působností Ivančice

Zadávací dokumentace k veřejné zakázce. Vnitřní integrace úřadu obce s rozšířenou působností Ivančice Zadávací dokumentace k veřejné zakázce Vnitřní integrace úřadu obce s rozšířenou působností Ivančice Stránka 1 z 31 Obsah zadávací dokumentace Základní informace... 3 Kvalifikační předpoklady... 15 Způsob

Více

zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET zařízení je vybaveno rozhraním USB zařízení je připojitelné na sběrnici G-link zařízení je vybaveno

zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET zařízení je vybaveno rozhraním USB zařízení je připojitelné na sběrnici G-link zařízení je vybaveno Vysvětlivky značek, uváděných u výrobků: Vysvětlivky písmen v označení výrobků: identifikace - kontaktní čipy DALLAS zařízení je vybaveno rozhraním ETHERNET B bezkontaktní technologie EMmarin identifikace

Více

pro otevřené řízení podle zákona č.137/2006 Sb. nadlimitní veřejná zakázka na dodávky

pro otevřené řízení podle zákona č.137/2006 Sb. nadlimitní veřejná zakázka na dodávky ZADÁVACÍ DOKUMENTACE pro otevřené řízení podle zákona č.137/2006 Sb. nadlimitní veřejná zakázka na dodávky Komplexní odbavovací, řídící a informační systém veřejné hromadné dopravy ve Zlínském kraji SVAZEK

Více

Katalog řešení. Dotkněte se inovace. Podzim 2014. DUMy.cz. Trida.DUMy.cz. Planeta aplikací. izákladna. Více než 140 000 výukových materiálů

Katalog řešení. Dotkněte se inovace. Podzim 2014. DUMy.cz. Trida.DUMy.cz. Planeta aplikací. izákladna. Více než 140 000 výukových materiálů Podzim 2014 Katalog řešení DUMy.cz Více než 140 000 výukových materiálů Trida.DUMy.cz Moderní výukové prostředí ZDARMA Planeta aplikací Osvědčené aplikace i výukový obsah na jednom místě Dotkněte se inovace

Více

Integrovaný regionálny informačný systém - IRIS STUDIE PROVEDITELNOSTI

Integrovaný regionálny informačný systém - IRIS STUDIE PROVEDITELNOSTI Integrovaný regionálny informačný systém - IRIS STUDIE PROVEDITELNOSTI Datum zpracován studie 15. 10. 2014 Nabyvatel IT Cluster IRIS 1 / 28 Obsah TITULNÍ STRANA 1 1 DEFINICE POJMŮ, ZKRATEK A STYLŮ 3 1.1

Více

www.domat.cz DOMAT PŘEHLEDOVÝ KATALOG

www.domat.cz DOMAT PŘEHLEDOVÝ KATALOG www.domat.cz DOMAT PŘEHLEDOVÝ KATALOG OBSAH O společnosti 3 Přednosti systému 4 Novinky 5 Přehled systému 6 Topologie systému 7 Regulátory MiniPLC 8 Vývojové prostředí SoftPLC 9 Podstanice a I/O moduly

Více

6 Společnost T-Mobile Czech Republic a.s.

6 Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. 54 6 Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. Představení společnosti a stručná fakta Jsme dynamická telekomunikační společnost, zaměřená na poskytování kvalitních služeb prostřednictvím nejmodernějších

Více

Přímý překlad mezi cizími jazyky... 62 Korektorské služby... 63 Doprovodné tlumočení... 65 Konsekutivní tlumočení... 66 Simultánní tlumočení...

Přímý překlad mezi cizími jazyky... 62 Korektorské služby... 63 Doprovodné tlumočení... 65 Konsekutivní tlumočení... 66 Simultánní tlumočení... 1 Obsah Obsah... 2 Úvod... 5 Metodologie... 6 Obsah cenové mapy... 10 Karty činností... 18 Informační technologie: poradenství, vývoj programového vybavení, internet a podpora... 19 Tvorba webových stránek...

Více

26. 8. 2010 PROJECT INSTINCT

26. 8. 2010 PROJECT INSTINCT STUDIE PROVEDITELNOSTI PROJEKTU REGIONÁLNÍ DATOVÁ SÍŤ PARDUBICKÉHO KRAJE 26. 8. 2010 PROJECT INSTINCT OBSAH Seznam zkratek... 6 1 Úvodní informace... 8 1.1 Základní informace o projektu... 8 1.2 Účel zpracování

Více

Ive druhém kole samozřejmě platila tatáž

Ive druhém kole samozřejmě platila tatáž IT PRODUKT ROKU 2009 COMPUTERWORLD 11, 2009 21 Druhé letošní kolo soutěže IT produkt roku právě skončilo a v jeho průběhu postoupila do finále další skupina zajímavých produktů. Tentokrát jich redakce

Více

PATRIOT XI Instalační návod. Instalační návod. Ver. 02_cz. Eurosat Cs spol. s r. o. Rev. 13/10

PATRIOT XI Instalační návod. Instalační návod. Ver. 02_cz. Eurosat Cs spol. s r. o. Rev. 13/10 Instalační návod Ver. 02_cz OBSAH 1 POPIS... 3 1.1 ÚVODEM...3 1.2 POROVNÁNÍ MOŽNOSTÍ POUŽITÍ...3 2 ELEKTRONICKÁ KNIHA JÍZD (EKJ)...4 2.1 FUNKCE ELEKTRONICKÉ KNIHY JÍZD...4 2.1.1 Automatická kniha jízd...4

Více

Jednotná GIS databáze cyklistické infrastruktury R METODIKA. uplatn ní výsledk výzkumu

Jednotná GIS databáze cyklistické infrastruktury R METODIKA. uplatn ní výsledk výzkumu Jednotná GIS databáze cyklistické infrastruktury R METODIKA uplatn ní výsledk výzkumu Univerzita Palackého v Olomouci Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Oblast nemotorové dopravy Jednotná GIS databáze

Více

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Fakulta bezpečnostního inženýrství. Katedra požární ochrany a ochrany obyvatelstva

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Fakulta bezpečnostního inženýrství. Katedra požární ochrany a ochrany obyvatelstva Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Fakulta bezpečnostního inženýrství Katedra požární ochrany a ochrany obyvatelstva Využití mobilních geoinformačních technologií v záchranných službách

Více

Lokální výstražné a varovné systémy v ochraně před povodněmi

Lokální výstražné a varovné systémy v ochraně před povodněmi Lokální výstražné a varovné systémy v ochraně před povodněmi 1 1 ÚVOD... 3 2 Význam použitých zkratek... 5 3 Hlásná a předpovědní povodňová služba v ČR... 7 3.1 Legislativní základ... 7 3.2 Činnosti ČHMÚ

Více

Prezentace společnosti GRANT ADVISOR

Prezentace společnosti GRANT ADVISOR Prezentace společnosti GRANT ADVISOR Informační služby Srpen 2008 GRANT ADVISOR, spol. s r.o. je držitelem certifikátu mezinárodní normy ČSN EN ISO 9001 : 2001. Představení společnosti GRANT ADVISOR GRANT

Více

Í SYSTÉM N Č A M Software pro podniky OR INF

Í SYSTÉM N Č A M Software pro podniky OR INF Software pro podniky INFORMAČNÍ SYSTÉM ABRA G3 03 PÁR SLOV NA ÚVOD Rád bych prostřednictvím těchto řádků poděkoval za váš zájem o informační systémy ABRA. Naším hnacím motorem je heslo PROTOŽE MÍT SYSTÉM

Více

DOPRAVNÍ INFORMAČNÍ CENTRA

DOPRAVNÍ INFORMAČNÍ CENTRA Ministerstvo dopravy ČR ODBOR POZEMNÍCH KOMUNIKACÍ DOPRAVNÍ INFORMAČNÍ CENTRA Požadavky na výměnu, zpracování a distribuci dat a informací TECHNICKÉ PODMÍNKY únor 2005 Sdružení pro dopravní telematiku

Více