Reportáž o testech SCIO! Rozhovor s naším vtipálkem! Stránka plná vtipů od Jakuba Fichtnera! Pozvánka do kina na film Bídníci! Zpráva o amnestii!

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Reportáž o testech SCIO! Rozhovor s naším vtipálkem! Stránka plná vtipů od Jakuba Fichtnera! Pozvánka do kina na film Bídníci! Zpráva o amnestii!"

Transkript

1 ! Reportáž o testech SCIO! Rozhovor s naším vtipálkem! Stránka plná vtipů od Jakuba Fichtnera! Pozvánka do kina na film Bídníci! Zpráva o amnestii! Aktuality z Klicperky! Článek o Marsu!

2 Vtipy Jaký učitel ti nejvíce sedí? No, většina učitelů si na mě nesedá, ale jestli myslíš, s jakým učitelem si nejvíce rozumím, tak je to život. Nemusíme se učit, protože život nás naučí. K jakému předmětu chováš největší zášť? Já hrozně nerad ukazuji na věci a lidi, kteří mi vadí, ale když už to musím říct, tak je to radiátor. Jak ses srovnal se spojením devátých tříd? Je ti bližší současná třída, nebo by si to radši vrátil? Jaký je rozdíl mezi školou a blázincem?.. V blázinci je alespoň personál normální. Tak to je dobrá otázka, ale jak jsem říkal, neuč se, život nás naučí. Tak život nás naučil, jak spolu vycházet, žít a pracovat jako jedna společná třída plná odhodlání a lásky. Určitě bych to nevrátil, protože už jsem si zvykl, jak společně fungujeme. I když jsme falešní, máme se rádi. A nakonec? Není důležité, jaké věci se nám dějí, ale jak na ně reagujeme. (Epikletos, asi 55 př. n. l.) Autoři: Jakub Fichtner a Barbora Nečasová

3 Rozhovor s naším vtipálkem Danielem Nožičkou Čeho by si chtěl v životě dosáhnout? Tak já bych chtěl dosáhnout velkého uznání, protože až umřu, chci aby celá moje vesnice nesla moji rakev do krematoria, kde mě zpopelní a můj popel nasypou do vodíkem napuštěného balónu a vypustí mě do vesmíru, kde ten balón exploduje a já se rozpráším po celém světě. Co je pro tebe v životě nejdůležitější? Moje zdraví a zdraví všech, kteří žijí v mém srdci. Chybí ti tvoje vlasy? Na své vlasy si vzpomenu vždy, když ulehávám do své postele, vždy si říkám, kde bych mohl být se svými vlasy. Ale jinak ani moc ne. To že se ostříhám, je pro mě jako očista. Jako čerstvá ranní sprcha. Při hodině matematiky. Učitel se dětí ptá, kolik je 3x2. Pepíček se přihlásí a povídá: Pane učiteli, na stropě je komár." Učitel odpoví: Tak ho zašlápni a dej pokoj." On je matematik a ona matematička. Sedí spolu v parku na lavičce. On povídá: Myslíš na to, na co já?" Ona špitne: Ano." On: A kolik ti to vyšlo?" Tvůj oblíbený kandidát na K? Tak to je těžká otázka, ale myslím si, že můj nejoblíbenější kandidát na K je Karel Schwarzenberg.

4 Mars Jak asi všichni víme, Mars je 4. planeta od Slunce na které by údajně mohl být život. Ale je nějaký důkaz? Právě kvůli tomu poslala NASA začátkem července 2012 na Mars sondu jménem Curiosity. SCIO testování deváťáků V listopadu 2012 se žáci devátého ročníku zúčastnili celostátního testování vědomostí společnosti SCIO. Citace z výsledků: Výsledky Vaší školy v matematice jsou nadprůměrné. Patříte mezi úspěšné školy a máte lepší výsledky než 80% zúčastněných škol. Tato sonda zatím zjistila, že: 1. Písek na Marsu je podobný tomu na Havaji 2. Objevila kámen nezvyklého složení 3. Pozorovala zatmění slunce 4. Objevila organické sloučeniny, které jsou předpokladem vzniku života 5. Objevila suchý sníh Výsledky Vaší školy v českém jazyce jsou nadprůměrné. Patříte mezi úspěšné školy a máte lepší výsledky než 70% zúčastněných škol. Svými výsledky v anglickém jazyce se Vaše škola řadí mezi lepší průměrné školy, máte lepší výsledky než 60% zúčastněných škol. A nyní se chystá vrtat pod povrch rudé planety. Tak uvidíme, co tato sonda ještě objeví

5 Anketa na internetové stránce Volba čtenářů 60% 50% 40% 30% 20% 10% 0% Karel Schwarzenberg Miloš Zeman Nejdu volit vůbec Osudová jízda Povídka Sedím v obývacím pokoji a pozoruji svou tvář v zrcadle. Je nezvykle ustaraná a drsná. Co je to za dívku, která mi hledí do očí? Proč je tak smutná? Crrr, crr, cr!" slyším zvonek u domovních dveří. Těžce se přesunu na vozíčkové křeslo, které je v mém devatenáctiletém životě tou největší zkouškou. Pojďte dál", pozvu mladou ženu v šedém kostýmu do místnosti, ve které poslední dva měsíce trávím všechen svůj volný čas. Dáte si kávu?" Ráda," odpoví slečna Macháčková. Nechcete pomoci?" Děkuji, zvládnu to. Musím." Reportérka se usadí v kožené sedačce a připraví si věci potřebné ke své práci. Po chvilce přijíždím i já s tácem na klíně. Podívá se na mne upřímným pohledem a zeptá se: Můžeme začít?" Zkroušeně sklopím oči a přitakám: Ano, prosím." Ona se jen zeptá: Co se stalo?" Byl krásný letní den. Sluníčko šimralo na nose a paprsky hladily mé vlasy. Tak kde se touláš, pospěš!" uslyším známý hlas pod oknem. Vykouknu. Už letím!" Hodím na sebe plavky a šaty a už běžím ze schodů za Patrikem. Políbí mě na čelo a vyrážíme vstříc letnímu dni. Máme zpoždění, musíme na to šlápnout." Neblázni, času je dost," přemlouvám ho. Ale Tereza s Michalem na nás čekají." Vydáváme se k blízkému rybníku. Cesta utekla jako voda. Z dálky na nás mává zamilovaný pár. No konečně, vám to ale trvalo." Celé odpoledne si užíváme sluníčka a letních radovánek. Najednou se zarazím. Patriku! Co to piješ?" Klid, dám si jen jedno!" No, to snad nemyslíš vážně, vždyť řídíš!" Říkám, že si dám jen jedno." Půjdu pěšky!" Nikam!" Chytí mě za paži. Au, to bolí!" Vysmeknu se a jdu si sednout na vedlejší břeh. Trucuji. Zbytek dne spolu neprohodíme ani větu. Marně čekám na omluvu. Stmívá se. Kde jsi? Dělej, nasedej!" Pohlédnu mu smutně do očí. Má je zarudlé. Poprosím ho, abychom šli pěšky. Dostává se mi odpovědi: Ani náhodou!" Usedám na přední sedadlo vozu a raději se poutám. Z dechu je cítit, že jedno pivo opravdu neměl. Pouští nahlas rádio. Rozjíždíme se bez problémů. Snad pojede opatrně. Zpomal!" Přes hlasitou hudbu mě buď neslyší, nebo ignoruje. Řítíme se velkou rychlostí dál a dál. Slyšíš? Zpomal!" Cítím se jako uvězněná v kleci. Ostrá zatáčka. Pískot kol. Skřípání brzd. Strach. Hluk a křik. Sténání hlasů v povzdálí. Všude jen kouř a krev. Probouzím se v nemocnici. Tupá bolest. Hlava jako střep. Někdo mě drží za ruku. Patriku?" zasténám a těžká víčka pohlédnou na postavu vedle lůžka.

6 To jsem já, holčičko moje." Poznávám matčin hlas. Nemohu, nemám sílu. Usínám. Po nějaké době se probírám. O čase nemám ani zdání. Slyším za dveřmi hlasy. Ta dívka, jak utrpěla autohavárii, měla veliké štěstí, že přežila. Ještě že byla připoutaná. Co jí je? Chvíle ticha. Tak co mi je?" křičím. Já necítím nohy, bože!" Sestřičko! Rychle nějaká sedativa!" Trvalo mi měsíc, než jsem si uvědomila, co se stalo. Poraněná mícha. Obě nohy ochrnuté a nemohu vstát. Vy nevíte, jaké to je!" V noci jsem se již několikrát probudila s pláčem a sahala si na nohy, zda nenastala změna. Marně. Byla jsem upoutaná na vozík a závislá na rodičích. Nyní to je už lepší. Avšak smířená s tím nebudu nikdy! Vtom cítím na tvářích slzy. Zarazím se. Já pláču. Reportérka se cítí trapně a podává mi papírový kapesník. Voní po jahodách. Smím se zeptat? Co je s tím chlapcem?" Možná to bude znít hloupě, ale já nevím." Znovu se rozpláču. Nadechnu se: Prý má mít soud." Vy jste se nesetkali?" Jediný, co vám mohu dát, je toto." Vytáhnu obálku a třesoucíma rukama ji reportérce podávám. Ale prosím, nečtěte to tady." O týden později čtu článek v novinách s názvem: Osudová jízda. Příběh mladé dívky. Otáčím na další stranu. Nemám sílu číst si to celé. Vidím jen na konci stránky svoji báseň: Koho byste volili? V naší třídě jsme se zeptali 30 nezletilých občanů. Volba prezidenta Smutek, bolest a taky žal, nevím, jak bez tebe budu žít dál. Hrozně moc mě všechno bolí, jenže mé slzy ti ránu nezahojí. Cítím hořkost a plno strachu, plazím se ve špíně, v prachu. Byl to tak černý den, teď lituji, prosím, ať je to jen sen! Stále v lásku tajně věřím, v noci ve vzpomínkách k tobě běžím. Odpustit se to nedá, vím, ale zapomenout neumím! Zeman Schwarzenberg Dana Vávrová, 9. A

7 Aktuality z naší školy Kontrola úklidu leden 2013 Celkový pořádek, úklid v lavicích, uklizené židličky na lavicích, uspořádání třídy, smazaná tabule, nástěnky, květiny ve třídě. Výsledky: 6. A 39 bodů 6. B 40 bodů 7. A 44 bodů 3. místo 7. B - 48 bodů 2. místo 8. A - 49 bodů 1. místo 8. B 40 bodů 9. A 9 bodů Komise: šestičlenná žáci tříd 4. A, 8. B, p. Cajthamlová, p. Hníková Autoři: Tomáš Frýda, Pavel Dohnal Bídníci Režie: Tom Hooper Novinky v kinech Když bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) propustí na podmínku, netuší, že za zády bude mít jako věčný stín posedlého inspektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zloděj zůstane vždy zlodějem a Valjean se zdá být jasným příkladem, zvlášť když pravidla podmínečného propuštění záhy poruší. Jenže Valjeanovi se daří unikat, začne žít pod změněnou identitou, stane se ctihodným občanem a dokonce starostou, jenže ani tehdy není před slídivým Javertem v bezpečí. Po smrti tovární dělnice Fantine (Anne Hathaway), kterou si klade za vinu, se ujme její dcerky Cosette. Společně s ní pak před Zákonem utíká do anonymity francouzské metropole. Tam na ně po pár letech relativního klidu čeká kromě Javerta i další nebezpečí ulice bobtnající revolucí, kterou připravují mladí kluci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), se při letmém setkání zamiluje do dospívající Cosette (Amanda Seyfried) a ta jeho city opětuje. Kvůli své dceři a jejímu štěstí se Valjean rozhodne riskovat, dokonce se vydá na barikády v předvečer rozhodujícího souboje mezi revolucionáři a armádou, aby z předem prohrané bitvy zachránil Mariuse. Na místě, kde historie napsala jednu ze svých krvavých kapitol, se zároveň odehraje finální souboj mezi ním a Javertem.

8 Babovřesky Režie: Zdeněk Troška Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: Je to prostě film tak trošku' ze života. Po smrti stoleté Trudy zůstanou na konci vesnice lukrativní pozemky se starým domem. To se hodí starostovi a jeho příbuznému, kteří mají na pozemky zálusk a chtějí zde vybudovat autobazar. Jenže pozůstalí Hálovi se synem Adamem se rozhodnou, že se jim vila líbí a opraví ji, i když v ní prý straší. Podtitul z dopisu venkovské drbny naznačuje, že na scénu vstoupí i místní zbožné ženy v čele s univerzální klepnou Horáčkovou, která o všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát... A uzurpuje si právo do všeho zasahovat. A právě do této vesničky přichází nový farář. Zbožné ženy čekají váženého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně vyhlížející asi třicetiletý mladík s dvojsmyslným jménem. Netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává v Babovřeskách množství humorných situací. Aktuality z našeho regionu Únorová tvořivá dílnička pro děti a rodiče Opět ve středu, , od 14:00 do 16:00 zveme děti a rodiče na další z tvořivých dílen pod vedením paní Ivy Syřišťové. Tentokrát budeme vyrábět stojánek na tužky. Přineste si s sebou ruličky od toaletního papíru. Ostatní materiál bude k dispozici. Pozvánka na zimní stadion Zveme Vás na zimní stadion v Novém Bydžově, kde si můžete zabruslit a když dostanete hlad, tak i zajít do restaurace na něco dobrého. Otevírací doba PO 13:00-16:15 ÚT 13:00-16:00 ST 13:00-16:15 ČT 13:00-16:00 PÁ 13:00-16:15 SO 13:30-15:00 NE 13:30-16:00 Vstupné DOSPĚLÍ 35,- Kč DÍTĚ 20,- Kč DOPROVOD 10,- Kč ŠKOLY - ŽÁK 20,- Kč

Vyškovský cedník 2010

Vyškovský cedník 2010 Vyškovský cedník 2010 Sborník oceněných prací literární soutěže pro děti a mládež Vyškovska Tři brány komunitní nadace pro vědění, umění a civilizaci Knihovna Karla Dvořáčka 2 Obsah Úvodní slovo ředitelky

Více

Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek

Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek 2015 Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek EDITORIAL Byla zima mezi nami a včil už je za horami. Hu, hu, hu, JARO UŽ JE TU! Tak těmito slovy kdysi vítaly děti jaro. Přinášelo jim totiž

Více

VĚTRÁK PROSINEC 2009

VĚTRÁK PROSINEC 2009 VĚTRÁK PROSINEC 2009 OBSAH ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ 2 ZKOUŠKA RYBOVKY 3 RŮŽENČINA ZAHRÁDKA 5 CESTA VLAKEM 5 PŘEKVAPENÍ U VLTAVY 7 PODEJ RUKU ZEMI 8 ROZHOVOR S VĚTRÁKEM 9 DOPIS NA ROZLOUČENOU 10 VÁNOCE, SKAUTI

Více

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO ROWAN COLEMAN 2015 Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována ani elektronicky

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

Následující příběh odehrává se převážně na cestě z vnitrozemí k moři, kam jedou hlavní postavy, z různých důvodů, které jsou z následujícího textu

Následující příběh odehrává se převážně na cestě z vnitrozemí k moři, kam jedou hlavní postavy, z různých důvodů, které jsou z následujícího textu Jedna ku padesáti Následující příběh odehrává se převážně na cestě z vnitrozemí k moři, kam jedou hlavní postavy, z různých důvodů, které jsou z následujícího textu zřejmé. Při pokusu o žánrové zařazení

Více

Studentský literární almanach žákyň a žáků Obchodní akademie a Střední odborné školy logistické v Opavě

Studentský literární almanach žákyň a žáků Obchodní akademie a Střední odborné školy logistické v Opavě Studentský literární almanach žákyň a žáků Obchodní akademie a Střední odborné školy logistické v Opavě Veronika Hoangová Václav Khýr Ondřej Čech Natálie Gregorová Kateřina Morová Karolína Olšová Kamil

Více

IDENTITA. Odvaha odlišovat se. Rozhovor: Rozálie Kohoutová. Žít v jiném těle. březen 2012 3. ročník 11. číslo. téma čísla MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ

IDENTITA. Odvaha odlišovat se. Rozhovor: Rozálie Kohoutová. Žít v jiném těle. březen 2012 3. ročník 11. číslo. téma čísla MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ březen 2012 3. ročník 11. číslo Žít v jiném těle Odvaha odlišovat se Rozhovor: Rozálie Kohoutová téma čísla IDENTITA ČASOPIS PRO MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ Milý čtenáři, sníh z hor pomalu ustupuje, ve městech

Více

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B Literární texty Matyáš Perek, 8. B ZŠ a MŠ J. Š. Baara 2014/2015 Bolest Někdy mám pocit, že cítím všechnu bolest světa, jako by v něm ubývalo světla. Jako by všechno procházelo mnou, bolest lidí, kteří

Více

NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT

NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT 36. ROČNÍK 2008/2009 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo ve školním roce 2008/09 v pořadí již 36. ročník Národní soutěže dětského

Více

2. číslo ROZHOVORY S IGELITKOU NA PIK LENINA ČASOPIS GJB-SPGŠ

2. číslo ROZHOVORY S IGELITKOU NA PIK LENINA ČASOPIS GJB-SPGŠ 2. číslo ČASOPIS GJB-SPGŠ ROZHOVORY S IGELITKOU NA PIK LENINA Rozhovor s paní profesorkou Ludíkovou Mgr. Stanislava Ludíková (*1958 Přerov) Člen Českého horolezeckého svazu od roku 1978 Nejvýznamnější

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence.

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Texty s láskou Texty s láskou autorské texty Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Redakce: Jan Bušta, Alena Mikulíková Sazba a design: Jan Bušta Korektury: Alena

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

Maturita? Sportka jako vždy! Prezentiáda+ 2015 JAK JE TO U NÁS S BÁSNIČKAMI BAKERY

Maturita? Sportka jako vždy! Prezentiáda+ 2015 JAK JE TO U NÁS S BÁSNIČKAMI BAKERY JAK JE TO U NÁS S BÁSNIČKAMI Prezentiáda+ 2015 Maturita? Sportka jako vždy! BAKERY! y n i n d z á r Hurá, p Vstříc prázdninám! Úvodník! Už#se#to#blíží.#Už#je#to#konečně#tady!#Cí6te#to#ve#vzduchu?#Hmmm#

Více

KOSTEL SV. FRANTIŠKA Z ASSISI A KOMUNITNÍ CENTRUM BL. MATKY TEREZY. 18. září zahájení katechetického roku v Komunitním centru Matky Terezy

KOSTEL SV. FRANTIŠKA Z ASSISI A KOMUNITNÍ CENTRUM BL. MATKY TEREZY. 18. září zahájení katechetického roku v Komunitním centru Matky Terezy fchodoviny ZPRAVODAJ FARNOSTI CHODOV PRAHA 10 /2014 KOSTEL SV. FRANTIŠKA Z ASSISI A KOMUNITNÍ CENTRUM BL. MATKY TEREZY Mám ruce na tleskání a nohy abych šel, abych všem tu zprávu o Pánu pověděl. Mám uši

Více

Irena Eliášová LISTOPAD

Irena Eliášová LISTOPAD Irena Eliášová LISTOPAD 1 Irena Eliášová LISTOPAD KHER www.kher.cz ISBN 978-80-87780-03-9 Tato kniha vznikla bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Nakladatelství KHER z celého srdce děkuje

Více

1. kapitola Sobota 3.8.1991. Suchdol nad Lužnicí.

1. kapitola Sobota 3.8.1991. Suchdol nad Lužnicí. 1 Za bolest děkuji 1. kapitola Sobota 3.8.1991. Suchdol nad Lužnicí. Přijali jsme s Romanem návrh kamarádů, abychom naši svatební cestu strávili s nimi na vodě. Tak tu teď s nimi stojím a do uší mi buší

Více

Hana Křivánková: BOHOUŠ

Hana Křivánková: BOHOUŠ Hana Křivánková: BOHOUŠ 1 NA SLOVÍČKO S HANOU KŘIVÁNKOVOU V úvodu je třeba se zmínit o Vaši básnické prvotině, kterou vydalo Středisko východočeských spisovatelů v Pardubicích pod pseudonymem Hana Eva

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem A je tu podzim září říjen 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Jen tak na okraj Po prázdninové pauze Vás opět vítáme u dalšího vydání Clicku. V naší redakci se tentokrát

Více

Mukopolysacharidosa, to zlé a dlouhé slovo.

Mukopolysacharidosa, to zlé a dlouhé slovo. Mukopolysacharidosa, to zlé a dlouhé slovo. Jan Michalík, 1998 Úvod aneb proč vznikla Dobrý večer. V šatně vědecké knihovny v Olomouci sedí opět stejná paní. Věk - neurčitý. Důchodový však jistý. Je příjemná

Více

SLOVÍČKA (NEJEN) PRO DĚTI

SLOVÍČKA (NEJEN) PRO DĚTI 40 DNÍ S JANOVÝM EVANGELIEM: S KRISTEM VE SVĚTĚ SLOVÍČKA (NEJEN) PRO DĚTI Vážení rodiče, milé děti, přátelé! Připravili jsme pro vás a vaše děti 40 krátkých příběhů a zamyšlení. Naším cílem je, abyste

Více

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků 1 OBSAH Úvod..3 Loučení.4 Loučení - básnička 5 Prověřovací otázky pro deváťáky 6 11 Charakteristika 9. třídy 12-14 Poznáte, kdo je kdo?...15-17 Z per našich žáků..18-33 Výtvory žáků.34-42 2 Úvod Je tu

Více

Z OBSAHU: Zpravodaj YMCA Živá rodina 9/2010 3

Z OBSAHU: Zpravodaj YMCA Živá rodina 9/2010 3 Z OBSAHU: Koukol... 4 V rodinném kruhu... 5 Gándhího růže... 6 Vistárie, cupcaky a záhady českého jazyka... 7 Podobenství o hodináři... 9 Jak dítě nahlíží na pozici matky ve svém životě... 10 Aforismy

Více

VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ A STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA TRUTNOV POSLEDNÍ K R V I N K A ROKU 2009

VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ A STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA TRUTNOV POSLEDNÍ K R V I N K A ROKU 2009 VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ A STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA TRUTNOV POSLEDNÍ K R V I N K A ROKU 2009 ŠKOLNÍ ČASOPIS Č. 57 ze DNE 18. PROSINCE 2009 ROČNÍK XIII. 1 Sedmapadesáté číslo KRVINKY obsahuje:

Více

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun.

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun. JSEM SPECIÁLNÍ PEDAGOG A PRACUJI S FILÍPKEM, KTERÉMU JE ŠEST LET Je to jemný a citlivý chlapec, ale v malém okamžiku se dokáže proměnit ve velkého rošťáka. Jeho kukadlům se nedá odolat. Když se mi zrovna

Více

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva Speciální vydání třída oktáva 1 ; Obsah Úvodník...str. 3 Praha ve střípcích i ve střepinách...str. 4 Strasti studentů......str. 5 Každodenní počty fejeton....str. 6 Životní styl maturanta......str. 7-8

Více

39. ročník literární soutěže TRAPSAVEC 2013

39. ročník literární soutěže TRAPSAVEC 2013 3 4 39. ročník literární soutěže TRAPSAVEC 2013 5 6 Výsledky 39. ročníku literární soutěže TRAPSAVEC 2013 Zlatý Trapsavec Noční návštěva Petr Dollyk Doležal * Malý Trapsavec čestné uznání pro nejlépe ohodnocenou

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Obsah Obsah... 2 Slovo ke čtenářům... 2 Profesoři, jak je neznáte... 3 Úžasné je zažít pocit, kdy během vyučování ve třídě splynu s ostatními a hodina se odvíjí bez viditelných autorit všeho druhu....

Více