Vítejte v DHL, největší přepravní společnosti na světě, a dovolte, abychom se Vám v krátkosti představili. Přestože se raději díváme do budoucnosti,

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vítejte v DHL, největší přepravní společnosti na světě, a dovolte, abychom se Vám v krátkosti představili. Přestože se raději díváme do budoucnosti,"

Transkript

1

2 Vítejte v DHL, největší přepravní společnosti na světě, a dovolte, abychom se Vám v krátkosti představili. Přestože se raději díváme do budoucnosti, vrátíme se na chvíli o dvě století zpět, do doby napoleonských válek. Právě tady začíná psát současná DHL svou historii, a to díky důstojníkovi napoleonské armády Louisi Danzasovi, který přepravuje zásilky pro samotného císaře Napoleona. Od počátku 19. století uplynula dvě století a dnešní DHL, která vznikla sloučením společností DHL International, Danzas a Deutsche Post Euro Express, distribuuje zásilky do více než 220 zemí celého světa. V loňském roce do naší rodiny přibyli dva noví členové, společnost Exel a PPL. Nabízíme Vám široké portfolio služeb letecké, silniční a železniční přepravy v profesionální kvalitě. Vyberte si. Stačí Vám doručení jednotlivé zásilky, nebo si přejete vypracovat individuální projekt komplexního logistického řešení? V obou případech Vám naši odborníci vyjdou maximálně vstříc. Spolehlivost, rychlost a kvalita našich služeb jsou prověřeny dlouholetou praxí. Chcete mít celý svět na dosah? Pak se s důvěrou obraťte na DHL. Historie společnosti 1815 Založení firmy bývalým důstojníkem Napoleonovy armády Louisem Danzasem Společnosti Danzas & L'Eveque je svěřena pravidelná mezikontinentální poštovní přeprava mezi přístavem Le Havre a New Yorkem Adrian Dalsey, Larry Hillblom a Robert Lynn zakládají společnost DHL. Je doručena první zásilka ze San Franciska na Honolulu Deutsche Post se stává majoritním vlastníkem Danzasu (březen); akvizice holandské logistické skupiny Nedlloyd ETD (červenec) a švédské ASG AB (srpen) a jejich integrace pod hlavičkou Danzasu DHL se stává součástí skupiny Deutsche Post World Net (DPWN) Deutsche Post World Net se stává 100% vlastníkem společnosti DHL Společnosti Danzas, DHL a Deutsche Post EuroExpress se v rámci skupiny DPWN začleňují pod značku DHL Dokončení právní integrace společností Danzas, DHL a Deutsche Post EuroExpress v České republice a vznik nových právních subjektů DHL Express (Czech Republic) s.r.o. a DHL Logistics (Czech Republic) s.r.o Společnost Deutsche Post World Net dokončila převzetí britské logistické společnosti Exel. Po této transakci se DHL stává největší logistickou společností na světě. Na konci roku navíc DHL získala 100% podíl společnosti PPL - nejvýznamějšího českého soukromého expresního přepravce působícího především na trhu v České republice.

3 DHL v číslech: DHL Express (Czech Republic) s.r.o. počet zaměstnanců - více než 1200 počet obsluhovaných zemí - více než 220 počet letadel - 1 počet poboček - 54 z toho 7 v Praze počet automobilů Svět počet zaměstnanců - více než počet kanceláří počet skladů počet automobilů počet letadel počet obsluhovaných zemí počet zákazníků - více než 3,5 milionu počet zásilek přepravených v roce více než 1 miliarda Společnost DHL. Naši lidé, náš svět, Váš úspěch Nabízíme Vám optimální přepravní řešení od jednoduchého doručení Vaší zásilky až po komplexní logistická řešení nejvyšší kvality šitá na míru dané situaci. Opíráme se přitom o detailní znalosti lokálních trhů a zároveň nabízíme výhody celosvětové přepravní sítě. Tým našich odborníků vždy zvolí optimální způsob přepravy Vaší zásilky a kontroluje její průběh od okamžiku objednání až do jejího doručení. Snažíme se vytvářet globální pracovní prostředí, získávat nejtalentovanější pracovníky a rozvíjet jejich schopnosti jednat podnikavě a čestně. To nám pomáhá být rychlejší a flexibilnější v plnění Vašich potřeb, tedy potřeb našich zákazníků. Naši lidé Společnost DHL vděčí za úspěch všem svým zaměstnancům, pro které je charakteristické velké pracovní nasazení a nadšení. V počátcích našeho podnikání vypadala často expanze naší společnosti na nové trhy tak, že službu zajišťoval pouze jeden místní zaměstnanec, který měl k dispozici jen vlastní vůz. Stejný entuziasmus naleznete u našich zaměstnanců po celém světě i dnes. V současnosti je DHL multikulturní a mezinárodní organizací. V našem globálním koordinačním centru v Bruselu pracují lidé 47 národností, kteří hovoří více než 30 různými jazyky. Vzniká tak široká škála názorů, které si jako firma vážíme, protože nám umožňuje porozumět požadavkům našich zákazníků a správně se rozhodovat.

4 Nadnárodní charakter společnosti DHL nám umožňuje jednat velmi pohotově nejenom při podnikání, ale například i při přírodních katastrofách. V roce 2004 jsme pomáhali při nápravách škod způsobených tsunami a v roce 2005 při záplavách v New Orleans. Humanitární pomoc chápeme jako součást naší společenské zodpovědnosti. Náš svět Pečlivě zkoumáme možnosti jak minimalizovat dopad našeho podnikání na životní prostředí (např. využití čisté energie oproti využívání fosilních paliv). Již dva roky systematicky spolupracujeme s několika indiánskými kmeny v Brazílii na zalesnění Amazonského pralesa. Zavádíme tzv. "Global Environmental Management System", s jehož pomocí budeme sledovat a minimalizovat dopady našeho podnikání na životní prostředí. DHL Express v České republice získala za tento systém certifikát podle požadavků ISO 14001:2004. V České republice podporujeme projekty, které si dle našeho názoru zaslouží pozornost celé veřejnosti. Od roku 2005 jsme se proto stali hlavním partnerem Švandova divadla. Představení tohoto souboru můžete zhlédnout po celé České republice. Věnujeme zvláštní péči ekologickým a charitativním projektům. Pomoc v těchto oblastech považujeme za důležitou součást naší sociální zodpovědnosti. Až z dalekého Norska jsme přepravili oblečení pro děti z českých dětských domovů. Podporujeme také české vozíčkáře. Jsme dodavateli populárního Filmového festivalu v Karlových Varech, který se řadí mezi pět nejprestižnějších festivalů v Evropě. Do Karlových Varů dopravujeme bezpečně z celého světa všechny promítané soutěžní i nesoutěžní filmy a dokumenty. Dynamika, rychlost a silná vůle je typická pro naše podnikání stejně jako pro sport. Coby generální partneři volejbalového klubu VK DHL se těšíme z každého vítězství našeho týmu. Prostřednictvím dlouhodobých projektů se snažíme podporovat i české exportéry. Spolupracujeme s mnoha soukromými společnostmi i vládními agenturami. Exportní cena DHL je soutěž, kterou vyhlašujeme pravidelně již devět let. Snažíme se tak podporovat a motivovat především malé a střední exportéry. Tato soutěž je součástí rozsáhlého projektu na podporu exportu, nazvaného Exportní klub. Exportní výzkum DHL mapuje vývoj exportního prostředí a je současně pravidelně doplňován o aktuální témata, která mohou ovlivňovat export z České republiky. Nabídka produktů a služeb DHL v České republice: DHL je ze 100 % vlastněna skupinou Deutsche Post World Net a v České republice ji zastupují tři právní subjekty: DHL Express (Czech Republic) s.r.o., DHL Logistics (Czech Republic) s.r.o. a DHL Information Services (Europe) s.r.o. Společnost DHL Express (Czech Republic) s.r.o. je zastoupena divizemi Express a Freight. Společnost DHL Logistics (Czech Republic) s.r.o. je zastoupena divizemi DHL Global Forwarding a DHL Exel Supply Chain.

5 DHL Express DHL je ideálním partnerem pro všechny, kdo potřebují využít služeb spolehlivé celosvětové expresní a balíkové přepravy. Jsme jedničkou v oblasti expresních přeprav zásilek a dokumentů a naše síť zahrnuje více než 4000 kanceláří a více než různých destinací po celém světě. DHL Express Vám nabízí optimální řešení letecké přepravy zásilek do více než 220 zemí světa včetně služeb pro vyzvednutí a doručení prioritních zásilek v nejkratším možném termínu. Dále Vám nabízí spolehlivou přepravu Vašich zásilek pozemní cestou po celé Evropě a v České republice ještě doplněnou přepravami kusových a balíkových zásilek. Široká nabídka přepravních řešení Vám umožňuje vybrat si cenu a způsob doručení přesně podle svých potřeb a možností. Freight DHL DHL Freight nabízí řešení pro mezinárodní i vnitrostátní přepravu, celovozové a speciální přepravy i pro konsolidaci kusových zásilek v Evropě. Zboží převážíme po silnici, železnici a kombinací obou těchto způsobů přepravy. Transportní řešení z domu do domu pokrývají celou Českou republiku a Evropu včetně Turecka. DHL Freight také zajistí rychlé celní odbavení vlastními celními deklaranty, poradenství nebo outsourcing a skladování. DIVIZE DHL GLOBAL FORWARDING Divize DHL Global Forwarding (dříve divize DHL Danzas Air & Ocean) představuje vysokou kvalitu v leteckých a námořních přepravách v rámci všech hlavních destinací na všech kontinentech světa. Letecká kargo přeprava se zaměřuje na přepravu zásilek všech druhů, velikostí i hmotností. Může se jednat o standardní kargo, nebezpečné zboží, zboží vyžadující teplotní režim atd. Námořní přeprava poskytuje komplexní řešení přeprav kusových a celokontejnerových zásilek. Vedle přepravních řešení z domu do domu se divize DHL Global Forwarding specializuje také na přepravy náročných investičních celků. DIVIZE DHL EXEL SUPPLY CHAIN Divize DHL Exel Supply Chain (dříve divize Solutions) nabízí zákaznicky orientovaná logistická řešení pro celý dodavatelsko-odběratelský řetězec. Široká nabídka služeb umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků v každé fázi distribučního řetězce - od výrobce / dodavatele k prodejci / konečnému spotřebiteli. Služby zahrnují veškeré kroky od úvodních konzultací a návrhů procesů až po vlastní realizaci a řízení celého logistického řetězce.

6 Mezinárodní přeprava 1)DHL Same Day Služba DHL Same Day nabízí okamžité vyzvednutí a doručení Vašich zásilek v nejkratším možném termínu. Je určena především pro časově citlivé exportní i importní zásilky, jejichž doručení je prioritní potřebou zákazníka. Při přepravě zásilek tohoto druhu pro Vás společnost DHL připraví návrh řešení šitý na míru dané situaci. Hlavní výhody, které Vám přináší služba DHL Same Day: Individuální přístup ke každé zakázce. Okamžité vyzvednutí zásilky speciálně vyškolenými zaměstnanci společnosti DHL. Nejrychlejší způsob doručení v předem dohodnutých termínech. Osobní dohled nad Vašimi zásilkami po celou dobu přepravy. Cena služby je stanovena před realizací zakázky. Vlastnosti služby: ZAHRNUTO V CENĚ Přeprava "ze stolu na stůl" Non-stop zákaznický servis Sledování pohybu zásilek Automatická zpráva o stavu zásilky Automatické oznámení o doručení Standardní celní služby Pojištění zásilky Standardní obalové materiály Speciální obalové materiály Přeprava nebezpečného zboží dle IATA 2)Express - TimeDefinite Exportní služba Doručení do 9:00 přepraví Vaši zásilku rychle "ze stolu na stůl" do 9:00 následujícího pracovního dne po odeslání do většiny evropských měst a do druhého pracovního dne po odeslání do vybraných zemí Středního východu, Afriky a Asie. Hlavní výhody, které Vám přináší služba Doručení do 9:00: Přednostní zpracování a přeprava Vašich zásilek. Automatické oznámení o doručení. Garance vrácení 100 % ceny přepravného.* Přeprava zásilek o celkové hmotnosti do 250 kg (25 kg/kus). Pružný systém objednání a vyzvednutí zásilky ve stejný den.

Marketingový mix společnosti DHL Marketing Mix of DHL

Marketingový mix společnosti DHL Marketing Mix of DHL MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC Ústav managementu a marketingu Ondřej Kastner Marketingový mix společnosti DHL Marketing Mix of DHL Bakalářská práce Vedoucí práce: Ing. Mgr. Renáta Pavlíčková, MBA Olomouc

Více

SKUPINA AWT. Obrat dle jednotlivých typů služeb. Reference

SKUPINA AWT. Obrat dle jednotlivých typů služeb. Reference PROFIL SKUPINY AWT ÚVODNÍ SLOVO Značka AWT se sice na logistickém trhu představila teprve v roce 2010, její základy ale tvoří šedesátileté zkušenosti z oblasti dopravy a logistiky a zhruba dva a půl tisíce

Více

Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7

Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7 Delivering solutions. PRO PŘÍZNIVCE DB SCHENKER podzim - zima 2010 Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7 Rozhovor o nových trendech na trhu a službách pro zákazníky 4-5 Námořní přeprava

Více

Průvodce službami dhl express 2014

Průvodce službami dhl express 2014 Průvodce službami DHL Express 2014 2 Průvodce službami 2014 Služby DHL Express 4 Same Day Time Definite Day Definite International Mail Same Day 6 DHL Sprintline DHL Jetline DHL Secureline Time Definite

Více

Aktuální téma: Co je nového v celním řízení str. 4. PRO PŘÍZNIVCE SPOLEČNOSTI DB SCHENKER léto 2009. Balíková služba v ČR 5

Aktuální téma: Co je nového v celním řízení str. 4. PRO PŘÍZNIVCE SPOLEČNOSTI DB SCHENKER léto 2009. Balíková služba v ČR 5 Delivering solutions. PRO PŘÍZNIVCE SPOLEČNOSTI DB SCHENKER léto 2009 Aktuální téma: Co je nového v celním řízení str. 4 Balíková služba v ČR 5 Kombinace kamionu a železnice 6 7 Nové webové stránky 10

Více

Rok 2012 plný událostí v námořních přepravách str. 12

Rok 2012 plný událostí v námořních přepravách str. 12 Delivering solutions. PRO PŘÍZNIVCE DB SCHENKER podzim / zima 2012 Rok 2012 plný událostí v námořních přepravách str. 12 Úspěšný rok 2012 přinesl řadu novinek 4 Míří vaše obchodní aktivity na Východ? 6

Více

DHL EXPRESS 10:30. Se službou DHL EXPRESS 10:30 udáváte tempo Vašemu podnikání.

DHL EXPRESS 10:30. Se službou DHL EXPRESS 10:30 udáváte tempo Vašemu podnikání. Import Export Domestic DHL EXPRESS 10:30 Rychlé a spolehlivé doručení dokumentů i zboží ze stolu na stůl do 10.30 hodin následujícího pracovního dne do obchodních center v USA, s automatickým oznámením

Více

Logistika při řízení dopravy ve vybraném podniku

Logistika při řízení dopravy ve vybraném podniku Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Ekonomická fakulta Katedra řízení Studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: N6208 Obchodní podnikání Marketing management Diplomové práce na téma:

Více

Na obalu záleží! Inteligentní logistika pro automotiv Logistika pro E-shop: Mistr světa sází na Geis

Na obalu záleží! Inteligentní logistika pro automotiv Logistika pro E-shop: Mistr světa sází na Geis Noviny pro zákazníky a zaměstnance říjen 2010 www.geis-group.com Inteligentní logistika pro automotiv Logistika pro E-shop: Mistr světa sází na Geis Na obalu záleží! 2 editorial Milé čtenářky, milí čtenáři,

Více

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z Allianz pojišťovna, a. s. Výroční zpráva 2012 S vámi od A do Z Základní ekonomické údaje Vybrané ukazatele (v mil. Kč) 2012 2011 Změna 2012/2011 Hrubé předepsané pojistné 11 568 11 044 4,7 % Životní pojištění

Více

BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUT OF

BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUT OF VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUT OF STUDIE LOGISTICKÝCH SLUŽEB PRO KONKURENČNÍ VÝHODU THE STUDY OF LOGISTIC

Více

www.tnt.com 0800 xxx xxx Průvodce službami TNT Jednoduchý průvodce, díky kterému můžete své zásilky posílat snadno a rychle

www.tnt.com 0800 xxx xxx Průvodce službami TNT Jednoduchý průvodce, díky kterému můžete své zásilky posílat snadno a rychle www.tnt.com 0800 xxx xxx Průvodce službami TNT Jednoduchý průvodce, díky kterému můžete své zásilky posílat snadno a rychle obsah strana 04 strana 12 strana 24 strana 34 strana 42 strana 46 strana 50 strana

Více

SPOLEČNĚ DOKÁŽEME VÍCE. Víme, co umíme

SPOLEČNĚ DOKÁŽEME VÍCE. Víme, co umíme SPOLEČNĚ DOKÁŽEME VÍCE Víme, co umíme Clarity and Opportunity Víme, co umíme Cílem této brožury je přinést jednoznačnou informaci o našich možnostech nabídky pojištění a také o odvětvích či oblastech,

Více

DHL EUROCONNECT. SNADNÉ SPOJENÍ DO EVROPY, NA BLÍZKÝ VÝCHOD A DO SEVERNÍ AFRIKY

DHL EUROCONNECT. SNADNÉ SPOJENÍ DO EVROPY, NA BLÍZKÝ VÝCHOD A DO SEVERNÍ AFRIKY DHL EUROCONNECT. SNADNÉ SPOJENÍ DO EVROPY, NA BLÍZKÝ VÝCHOD A DO SEVERNÍ AFRIKY čtěte dále Přeprava vašich kusových zásilek první třídou s DHL Freight. Pro mezinárodní kusovou přepravu máte k dispozici

Více

Koncept CSR v praxi průvodce odpovědným podnikáním

Koncept CSR v praxi průvodce odpovědným podnikáním Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem České republiky Koncept CSR v praxi průvodce odpovědným podnikáním Předmluva Vážené čtenářky, vážení čtenáři, do rukou

Více

Zlatý klenot uprostřed lesů. Přeprava komponentů pro nový hotel v Davosu. Asii s námi máte na dosah ruky. 5 tipů pro bezpečnost v logistickém řetězci

Zlatý klenot uprostřed lesů. Přeprava komponentů pro nový hotel v Davosu. Asii s námi máte na dosah ruky. 5 tipů pro bezpečnost v logistickém řetězci Zlatý klenot uprostřed lesů Přeprava komponentů pro nový hotel v Davosu Asii s námi máte na dosah ruky 5 tipů pro bezpečnost v logistickém řetězci Rekordní přeprava do Ruska Úvodník Obsah Rozhovor 04 V

Více

Noviny pro zákazníky a zaměstnance I listopad 2011 I www.geis-group.cz. Nový člen skupiny Geis: General Transport AG. Více než projektová logistika

Noviny pro zákazníky a zaměstnance I listopad 2011 I www.geis-group.cz. Nový člen skupiny Geis: General Transport AG. Více než projektová logistika Noviny pro zákazníky a zaměstnance I listopad 2011 I www.geis-group.cz Nový člen skupiny Geis: General Transport AG Více než projektová logistika 2 editorial Milé čtenářky, milí čtenáři, nepřetržitý růst

Více

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční zpráva 2011

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční zpráva 2011 Allianz pojišťovna, a. s. Výroční zpráva 2011 Základní ekonomické údaje Vybrané ukazatele (v mil. Kč) 2011 2010 Změna 2011/2010 Hrubé předepsané pojistné 11 044 10 651 3,7 % Životní pojištění 3 736 3 621

Více

Česká zemědělská univerzita v Praze Technická fakulta

Česká zemědělská univerzita v Praze Technická fakulta Česká zemědělská univerzita v Praze Technická fakulta Analýza logistického systému ve vybrané organizaci bakalářská práce Vedoucí práce: Ing. Veronika Vítková Autor práce: Jan Novák PRAHA 2012 Prohlášení

Více

výroční zpráva 2006 ČSOB Leasing, a.s.

výroční zpráva 2006 ČSOB Leasing, a.s. výroční zpráva 2006 ČSOB Leasing, a.s. ČSOB Leasing je největší leasingovou společností ve střední a východní Evropě. Dlouhodobě získává náskok před všemi svými konkurenty na trhu obsah 1. Úvod 4 1.1.

Více

Poslouchat, pochopit, reagovat.

Poslouchat, pochopit, reagovat. Výroční zpráva 2013 Poslouchat, pochopit, reagovat. Výroční zpráva 2013 www.unicreditbank.cz Tato zpráva vyjadřuje přístup UniCredit k bankovnictví činí tak prostřednictvím příběhů, které jsme v každodenním

Více

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Výroční zpráva 2009 2009 Zimní sportovní hry Pustevny 2009 Kapitálové životní pojištění HARMONIE Nejúspěšnější pojišťovnou v anketě makléřů Pojišťovna

Více

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012 Jasné odpovědi pro skutečné výhody Výroční zpráva 2012 Letošní výroční zprávu UniCredit Bank Czech Republic, a.s., provázejí pozitivní zpětné vazby od klientů, kterým den co den poskytujeme konkrétní

Více

Mezinárodní a vnitrostátní stěhování Stěhování na klíč

Mezinárodní a vnitrostátní stěhování Stěhování na klíč STĚHOVÁNÍ ALBOS MOVERS Mezinárodní a vnitrostátní stěhování Stěhování na klíč Způsob oslovení zákazníka - bezplatná inspekce/prohlídka stěhované zásilky - seznámení s požadavky klienta - informování klienta

Více

kvalita Životní prostředí bezpečnost soft skills Czech Volba jistoty. Více hodnoty.

kvalita Životní prostředí bezpečnost soft skills Czech Volba jistoty. Více hodnoty. kvalita TECHNIKA Životní prostředí bezpečnost soft skills Czech Volba jistoty. Více hodnoty. AKADEMIE. KATALOG 2010/2011. Vydavatel TÜV SÜD Czech s.r.o. Novodvorská 994/138 142 21 Praha 4 Tel.: +420 239

Více

Profil společnosti T-SySTemS CzeCh RepubliC

Profil společnosti T-SySTemS CzeCh RepubliC Profil společnosti T-Systems Czech Republic O společnosti T-Systems Czech Republic T-Systems je spolu s T-Mobile součástí holdingu Deutsche Telekom AG. T-Systems zajišťuje komplexní služby a péči o ICT

Více

Úspěch spočívá v detailech

Úspěch spočívá v detailech Služby Projekty Více o nás Úspěch spočívá v detailech Deloitte v České republice V publikaci jsou použity fotografie plastik Tomáše Medka, který se podílí na projektu Deloitte Inovace v umění. Deloitte

Více

Marketingový výzkum vybraných pojišťoven

Marketingový výzkum vybraných pojišťoven UNIVERZITA PARDUBICE Fakulta ekonomicko-správní Marketingový výzkum vybraných pojišťoven Pavla Stachová Bakalářská práce 2010 2 3 Tuto práci jsem vypracovala samostatně. Veškeré literární prameny a informace,

Více

PŘEPRAVUJTE JEDNODUŠE

PŘEPRAVUJTE JEDNODUŠE PŘEPRAVUJTE JEDNODUŠE Usnadněte si odesílání zásilek s pomocí tohoto Průvodce službami FedEx a dalších on-line materiálů. FedEx. Solutions powered by people. Pro Vaše pohodlí si zde napište Vaše číslo

Více

Rozhovor s Nikolou Sudovou na str. 14 15. zima 2006. Dodavatelský řetězec roku 2020. 15 let v životě SCHENKER. 12 Rapid a jeho bratříček.

Rozhovor s Nikolou Sudovou na str. 14 15. zima 2006. Dodavatelský řetězec roku 2020. 15 let v životě SCHENKER. 12 Rapid a jeho bratříček. zima 2006 Rozhovor s Nikolou Sudovou na str. 14 15 Dodavatelský řetězec roku 2020 2 15 let v životě SCHENKER 12 Rapid a jeho bratříček 5 Mýtné v ČR 16 Kostičky do celé Evropy 6 7 MS motocyklů MOTO GP 19

Více