PROGRAM PRŮBĚH, USNESENÍ. Zápis ze Schůze výboru oblasti UČPS ze dne

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PROGRAM PRŮBĚH, USNESENÍ. Zápis ze Schůze výboru oblasti 500 - UČPS ze dne 22.2. 2014"

Transkript

1 Zápis ze Schůze výboru oblasti UČPS ze dne Místo konání: Hradec Králové, zasedací místnost Filharmonie HK Začátek: 9:00 Konec: 10:00 Přítomni: Mgr. Jaroslav Vávra (Jizeran Semily), Eva Brandejsová (Smetana HK), Milan Linhart (VUS Pardubice), Mgr. Miloslav Samek (Foerster Jičín), Libuše Benýšková (členka výboru), Ing. Vlastimil Čejp (Hron Náchod), Jana Růžičková (Záboj Dvůr Králové nad Labem), Ing. Jozef Pikla (Doubravan Chotěboř, předseda revizní komise), Marie Landová (členka revizní komise), Pavel Tvrzník (Otakar Vysoké Mýto, člen revizní komise) Omluveni: Mgr. Markéta Výborná (Vlastislav Heřmanův Městec) Nepřítomna: Petra Buchtová (VUS Pardubice) PROGRAM 1) Prezence a cestovné výboru 2) Zpráva o hospodaření oblastního výboru (Linhart) 3) Kontrola daňové evidence a hospodaření (revizní komise) 4) Plnění za činnost hospodáře a náklady předsedy oblastního výboru 5) Příprava a schválení návrhu programu na konferenci, vyčlenění částky možných příspěvků 2014 sborům oblasti. 6) Diskuse a náměty na konferenci PRŮBĚH, USNESENÍ 1) Prezence a proplacení cest členům výboru (Milan Linhart) Schůze výboru se účastní 10 členů výboru z celkového počtu 12, schůze je usnášení se schopná. O příspěvek na dopravu se přihlásili tři účastníci. Celková částka vyplacená za jízdné členů je 644 Kč. Dále proplacen doklad za nákup občerstvení účastníkům konference 200 Kč. Byl přijat příspěvek od členky výboru 100 Kč, která je zpěvačkou nečlenského sboru. 2) Zpráva o hospodaření oblastního výboru (Milan Linhart) Stav financí oblasti k k Bankovní účet , ,72 Pokladna 1 478, ,- Závazky 0,- 450,- (srážková daň uhr ) Průběžné položky v roce 5 000,- Příjem oblasti ,- Přidělené příspěvky žadatelům ,- Vyúčtované příspěvky obdarovaných ,- Režie oblasti 6 176,- Konečný stav ,72 Hospodářský výsledek 4 597,72 (vč. závazku) Evidence odznaků - 22 stříbrné, 2 zlaté, 0 zlatých s granáty. Stav je Strana 1 (celkem 13)

2 Zlaté s granáty 0 OK, zlaté 2 ks nesouhlasí a stříbrných máme 22 ks. Historie odznaků v příloze. 3) Kontrola daňové evidence a hospodaření (revizní komise) Po přednesení zprávy o hospodaření oblasti 500 hospodářem p. Milanem Linhartem revizní komise (RK) prozkoumala mimo hlavní jednání schůze výboru daňovou evidenci oblasti. Odsouhlasila zůstatek bankovního účtu, hotovostní zůstatek pokladny a zkontrolovala založené daňové doklady, tak jak vše bylo doloženo hospodářem oblasti. Revizní komise potvrdila výsledky hospodaření za rok 2013 a konstatovala, že daňová evidence je vedena průkazně a hodnověrně. Proto RK poděkovala hospodáři za jeho činnosti a navrhla schůzi oblasti 500 a dále oblastní konferenci mu vyplatit dohodnutou obvyklou odměnu Kč brutto za rok ) Plnění za činnost hospodáře a náklady předsedy oblastního výboru Hospodář Milan Linhart odměnu přijímá, ale vyjadřuje se k tomu, že činnost pro Oblastní výbor provádí jakožto zástupce členského sboru VUS Pardubice, a proto navrhuje, aby jeho odměna byla fakturována sborem. Konkrétně: vedení daňové evidence a zpracování uzávěrky OV UČPS Vysokoškolským uměleckým souborem Pardubice. Pro 9, proti 0, zdržel se 1 VUS vystaví fakturu za odvedenou službu. Jaroslav Vávra obdrží částku odměnu na úhradu části telefonů v částce Kč, kterou přijímá, formu náhrady si zvolí sám a vyjádří se k ní v dalším bodě. Částku dává k dispozici na navýšení příspěvku akce, na níž se osobně podílí. Pro 9, proti 0, zdržel se 1 J. Vávra může Kč přenechat akci podpořené oblastí. 5) Příprava a schválení návrhu programu na konferenci, vyčlenění částky možných příspěvků 2014 sborům oblasti. Jozef Pikla upozorňuje, že bod konference o přijetí Smíšeného sboru Jitro Hradec Králové není relevantní, neboť do UČPS se vstupuje a tedy nového člena formálně s potěšením přivítáme. a) Foersterovy Osenice Obec Dětenice žádá o příspěvek Kč na festival Foersterovy Osenice Předseda J. Vávra zde navrhuje přidat částku 1500 Kč, která mu byla odsouhlasena jako úhrada za telefonní hovory (viz bod 4). Pro 10 proti 0 zdrželo se 0. - Příspěvek na FO 2014 v částce Kč schválen. b) Chotěboř koncert Stabat Mater A. Dvořáka Jozef Pikla předložil žádost o příspěvek Kč na pořádání koncertu k Roku české hudby, kterého se účastní kromě domácího Doubravanu, Salvátor Chrudim, VUS Pardubice a Vlastislav Heřmanův Městec - členské sbory UČPS. Pro 8, proti 0, zdrželo se 2 Příspěvek Kč na koncert v Chotěboři schválen. c) Informace o avizovaném Tomáškově Requiem (J. Vávra) Tomáškovo Requiem se připravovat nebude, v úvahu připadalo Te Deum laudamus Ant. Dvořáka, avšak FHK nám oznámila, že po jednání diecéze s p. dirigentem Vladimírem Válkem se spolupráce s FHK z důvodů velké vytíženosti p. dirigenta neuskuteční. Strana 2 (celkem 13)

3 d) Vánoční koncerty: Pokud se podaří dokončit aranžmá vánoční kantáty J. Vávry Štědrý den (text K. J. Erben, úprava pro smíšený sbor, sólisty, recitátora a malý orchestr), bude rozeslána sborům oblasti v průběhu prázdnin, aby se sbory, pokud se ji rozhodnou nastudovat, mohly v klidu připravit. Pak by připadaly v úvahu bilaterální spolupráce sborů oblasti. Bude řešeno při další schůzi výboru. 6) Diskuse a náměty na konferenci Členka výboru Libuše Benýšková se účastní poslední schůze a oznamuje konec práce ve výboru oblasti. Ve výboru pracovala mnoho let, zajišťovala trvale komunikaci s Filharmonií Hradec Králové, připravovala schůzovní místnost a byla dobrým duchem všech schůzí. Opominout nelze její kronikářskou činnost, kterou vykonávala se samozřejmou ochotou a láskou. V době ohrožení oblastního výboru trvale usilovala o jeho zachování a svými dlouholetými zkušenostmi podporovala vždy správnou cestu a směřování OV UČPS. Za paní Libuši Benýškovou nebudeme do výboru hledat náhradu, pokusíme se svou činnost dokumentovat v časopise Cantus. V této práci očekáváme pomoc p. Mgr. M. Samka. FHK oznamuje, že další schůze oblasti se již nemohou konat v zasedací místnosti. Úkolem výboru je zajistit místnost pro schůze a konference oblasti v HK (J. Vávra) jednání s Univerzitou Hradec Králové. J. Vávra poděkuje dopisem FHK. Eva Brandejsová, místopředsedkyně sdělila, že ve funkci setrvá ještě jeden rok a upozorňuje výbor, aby si na příští konferenci zajistil obsazení její funkce. Jejím hlavním důvodem je také skutečnost, že její sbor v UČPS není. V Semilech Jaroslav Vávra Ověřil: Jozef Pikla Strana 3 (celkem 13)

4 Zápis z Oblastní konference UČPS pro Královehradecký a Pardubický kraj Místo konání: Hradec Králové, zasedací místnost Filharmonie HK Začátek: 10:00 hod. Konec: 12:00 hod. Přítomni zástupci sborů: Pavel Tvrzník (Otakar Vysoké Mýto), Ing. Vlastimil Čejp (Hron Náchod), Jana Růžičková (Záboj Dvůr Králové nad Labem), Milan Linhart (VUS Pardubice), Mgr. Jaroslav Vávra (Jizeran Semily), Ing. Jozef Pikla (Doubravan Chotěboř), Jana Žemličková (Foerster Jičín), Věra Kubová (Pernštýn-Ludmila-Suk Pardubice), Mgr. Drahoslava Jiroutová (J. B. Foerster Přelouč), Milena Přibilová (Chorea corcontica Trutnov). Individuální členové oblasti: Mgr. Miloslav Samek (člen výboru), Libuše Benýšková (členka výboru), Marie Landová (členka revizní komise) Z konference se omluvily sbory: Vlastislav H. Městec, SPS Jasoň H. Brod, Kvítek Chotěboř, SPS KOS Litomyšl, PS Dalibor Svitavy. Nepřítomné sbory: Žerotín Brandýs nad Orlicí, Vlasta Dobruška, Campanula Dolní Dobruč, Gybon, H. Králové, PS Malikchor Chrudim, Podorlický DPS Jablonné nad Orlicí, Jaromír Jaroměř, Spolek Smetana Jičín, SPS Orlice Kostelec nad Orlicí, Lanškrounský ŽPS Lanškroun, Hlas Nová Paka, Pěvecké sbory ZŠ Prodloužená Pardubice, Bonifantes Pardubice, Prausův PS Rychnov nad Kněžnou, Rubeš Skuteč. PROGRAM 1) Přivítání hostů, zahájení konference (J. Vávra) 2) a) Roční zpráva o činnosti oblastního výboru za r b) Informace ze Sjezdu UČPS - právní uspořádání unie a sborů dle Z.č. 89/2012 (J. Vávra) 3) Zpráva revizní komise (předseda RK) 4) Úprava stávajícího výboru, zvoleného konferencí ) Přednesení návrhu činnosti OV na následující období r Rok české hudby, a počátek r (J. Vávra) a) Projekty sborů oblasti b) Výročí, společenské záležitosti, ocenění sbormistrů a sboristů 6) Rozpočet oblasti na rok 2014 (hospodář OV) 7) Přivítání nového člena oblasti 8) Návrhy na ocenění sbormistrů 9) Diskuse 10) Vydaná usnesení 11) Stanovení termínu další schůze výboru oblasti Program schůze byl jednomyslně schválen. PRŮBĚH, USNESENÍ 1) Přivítání hostů, zahájení konference (J. Vávra) Konference se účastní 11 zástupců sborů + 3 členové oblastního výboru, celkem 14 členů s právem hlasu. Strana 4 (celkem 13)

5 2) Roční zpráva o činnosti oblastního výboru za r Oblastní výbor se sešel v uplynulém období dvakrát v budově FHK. a) Členské sbory organizovaly tyto festivaly: XI. ročník Setkání uspořádal sbor Vlastislav Heřmanův Městec s podporou Pardubického kraje. Zúčastnilo se ho 8 sborů - PS Záboj Pelhřimov, PS Konzervatoře Pardubice, PS Záboj Dvůr Králové, PS Doubravan Chotěboř, PS Bendl Česká Třebová, Učitelský PS Tyl Kutná Hora, PS Dalibor Svitavy, PS Vlastislav Heřmanův Městec a Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice. Pro nepřízeň počasí se odpolední koncert uskutečnil v sokolovně. Jako společné skladby se zpívaly: Sbor Židů z opery Nabucco a Svatební pochod z opery Lohengrin. Atmosféra Setkání byla skvělá. Organizátorům patří upřímné poděkování. XIII. ročník Foersterových Osenic trpěl také nepřízní počasí. Zúčastnily se ho tyto sbory: Ženský sbor Českého spolku v Košicích, Kostelíčkový sbor Železný Brod, Ženský pěvecký sbor Smetana Kladno, Ženský pěvecký komorní sbor Canzonetta Letohrad, Chorea Corcontica Trutnov, Antonín Dvořák Turnov, Hlas Nová Paka, Pěvecký spolek Jizeran Semily. Zazněly tyto skladby: Akú som si (upr. Jan Šoupal), Rodné brázdy v šíř i v dál (J. B. Foerster) a Veru si ty, šohajíčku (upr. Oldřich Halma). Večer proběhly festivalové koncerty v akusticky dokonalém kostele sv. Václava ve Veliši (Hlas, Jizeran), v sále městské spořitelny v Sobotce (Smetana, Canzonetta) a v libáňském kostele sv. Ducha (Antonín Dvořák, Ženský pěvecký sbor při Českém spolku v Košicích a Chorea corcontica). Společný koncert v Osenicích a koncert ve Veliši uváděl A. Strejček. Velký hold náleží především všem organizátorům v čele s neúnavným starostou Dětenic Ing. Radomírem Vališkou a stále svěžím prof. Františkem Zumrem, jenž organizoval tradiční prolog v Praze. Sbory netradičně (Semily 12. říjen 2013 bienále): účast sborů Jizeran Semily, Hlas Nová Paka sbory východočeské oblasti), Jizerka Semily, Akcent Liberec, Červánek Svitavy, Sdružení dobrovolných sboristů Lomnice n. Pop. a Akcent Liberec. Festival se podařilo uskutečnit díky vstřícnosti sborů, měl vysokou uměleckou úroveň (Jizerka loni zvítězila v Pardubicích a Akcent v minulosti na Jirkovském Písňovaru). O festivalu vyšel článek v časopise Cantus (4/2013, s. 58).. Setkání Dvůr Králové Festivalu se zúčastnily tyto sbory: Záboj DK, Alou vivat Ústí nad Orlicí, J. B. Foerster Přelouč a Boleslav z Mladé Boleslavi. Ze závažných důvodů nepřijel na setkání sbor Hlas Nová Paka. Setkání mělo tradičně vysokou společenskou úroveň i zajímavou dramaturgii. Pořadatelé si zaslouží upřímné poděkování listopadu 2013 Festa academica: Musica oeconomica Pragensis, Praha; Pěvecký sbor Masarykovy univerzity; Brno, Sbor ATENEO Univerzity Palackého, Olomouc; Ženský pěvecký sbor Pedagogické fakulty UK, Praha; Akademický pěvecký sbor VŠB-TU, Ostrava; Chor Medici cantantes, Wroclaw; Spevácky zbor Apollo, Bratislava; Vysokoškolský umělecký soubor, Pardubice KOS, Litomyšl; Vocalissimo, Praha; Pěvecký sbor Evropská, Praha; Puellae et Pueri, Nový Jičín; Pěvecký sbor Gymnázia Dr. Karla Polesného, Znojmo; Pěvecký sbor Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba. Společná festivalová vystoupení vedli Milan Motl a Tomáš Židek. Strana 5 (celkem 13)

6 Nejreprezentativnější akce, na které se významně podílely sbory a sbormistři naší oblasti. Více ve Výroční zprávě VUS Pardubice 2013 zveřejněné na a v časopisu Cantus č. 4/2013 (s ) a 01/2014. Milan Linhart (VUS Pardubice) pracoval ve festivalovém výboru jako manager pro zahraniční sbory. b) Příspěvky do časopisu Cantus Sbory naší oblasti psaly do časopisu krátké zprávy, hezký článek o sboru Foerster Jičín vyšel v č. 4/2013 (s. 51), obsáhlý článek o muzikantském rodu Brádlových ze Semil napsal předseda (č. 4, s ). Dobře byly zhodnoceny také Foersterovy Osenice a Setkání v Heřmanově Městci. c) Informace ze Sjezdu UČPS a schůze hlavního výboru - právní uspořádání unie a sborů dle Z. č. 89/2012. Změny a pokyny pro spolky - v příloze manuál, výtah a ze zákoníku. Unie českých pěveckých sborů nového zákoníku bude SVAZ (svaz spolků). Na rok 2015 musíme pečlivě pro HV UČPS připravit festivaly a akce, které bude naše oblast v roce 2015 pořádat. Nemělo by to být obtížné, poněvadž mnohé naše festivaly se pořádají jako bienále a právě na r to dobře vychází. 3) Zpráva revizní komise (předseda RK) Revizní komise potvrdila předložené výsledky hospodaření a to se ziskovým výsledkem hospodaření Kč za rok 2013, což s přičtením zůstatku prostředků ,72 z představuje 18116,72 Kč přebytku převedeného do Roku české hudby RK konstatovala, že daňová evidence je vedena průkazně a hodnověrně. Proto navrhla schůzi oblasti 500 i oblastní konferenci vyplatit hospodáři dohodnutou obvyklou odměnu Kč brutto za rok ) Výbor. Změny ve výboru, zvoleného konferencí r do r Předseda Mgr. Jaroslav Vávra Místopředsedkyně Eva Brandejsová Hospodář Milan Linhart Členové výboru Ing. Vlastimil Čejp, Jana Růžičková, Mgr. Markéta Výborná Oblastní revizní komise: předseda Ing. Jozef Pikla, členové Marie Landová, Pavel Tvrzník. Nově přijato: Zástupce časopisu Cantus Mgr. Miloslav Samek, člen výboru. Změny ve výboru, zvoleného konferencí r do r Ukončení členství: Libuše Benýšková ukončila členství na vlastní žádost. Zrušení funkce: administrátorka Petra Buchtová, funkci nevykonává. Schválení zástupce oblasti v HV UČPS funkčního období Zástupcem v HV bude Mgr. Jaroslav Vávra, nebo jím zplnomocněný člen výboru. Pro 14, proti 0 Strana 6 (celkem 13)

7 5) Přednesení návrhu činnosti OV na následující, období r Rok české hudby, a počátek r (J. Vávra) a) projekty sborů oblasti I) VUS Pardubice v roce 2014 celoroční ceslostátní koncertní projekt: SBOROVÁ TVORBA PERLA ČESKÉ HUDBY obsahem je nastudování a veřejné produkce, účinkování v soutěžích i na přehlídkách s díly jubilantů RČH. Bude účinkovat v koncertním podprojektu výše uvedeného celostátního s dílem Stabat Mater A. Dvořáka se sbory UČPS a Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice v Chotěboři, Hradci Králové a v Heřmanově Městci, s KOJK v České Třebové. Plánuje účast v soutěžích na MF IFAS 2014, Polifonico Guido d Arezzo v Itálii a Sborovém podzimu v Polském Rybniku. V květnu pak koncertní soustředění na Semilsku ve spolupráci s předsedou naší oblasti. O příspěvek na akce nežádá s ohledem na upřednostnění jiných členských sborů. II) Pernštýn-Ludmila-Suk připravuje 7. festival sborového zpěvu, který se bude konat dne v KD Hronovická Pardubice, avizuje účastníky některými budou členské sbory UČPS. S ohledem na nepotvrzenou účast uvedených sborů v žádosti (zástupci jmenovaných jsou členy oblastního výboru) se konference usnáší, že sboru PLS bude poskytnut na festival příspěvek zpětně, nebo úhrada služby festivalu v částce 500 Kč na jeden zúčastněný členský sbor UČPS, maximálně však částka Kč. Úhrada se uskuteční po obdržení závěrečné zprávy. b) výročí, společenské záležitosti, ocenění sbormistrů a sboristů I) Foerster Jičín připravuje gratulační koncert k 70. narozeninám sbormistryně Ivany Hanzlové na 3. nebo 10. října Žádá tímto o příspěvek Kč na koncert v r Soubor s CV I. Hanzlové připojen. Příští rok 2015 bude Foerster Jičín mít na podzim koncert ke 20. výročí založení sboru. Žádá o Kč. 6) Rozpočet oblasti na rok 2014 (hospodář OV) Z roku 2013 k dispozici zůstatek Kč. Předpoklad režie oblasti roku 2014 včetně služeb Kč (zahrnuje dispozici předsedy, náklady hospodáře, cestovné a drobné výdaje). Předpoklad dotace z HV Kč. K rozdělení ve druhém pololetí a počátku roku 2015 navrhuje max Kč. Rezerva na rok 2015 = 5000 Kč. Příspěvky pro Foerster Jičín Kč (gratulační koncert) a Kč (výročí sboru) Schváleny první bude hrazen nejdříve po dotaci z HV. Příspěvky schváleny bez připomínek. 7) Přivítání nového člena oblasti Byl přivítán Smíšený sbor Jitro Hradec Králové, který zastupoval předseda Čestmír Brandejs. V roce 2014 spolupracoval s VUS Pardubice a Komorní filharmonií Pardubice na dvou vánočních koncertech v Pardubicích a Chrudimi. J. Vávra připomněl, že řada členů zpívala ve světoznámém dívčím sboru Jitro (sbormistr prof. Jiří Skopal) Strana 7 (celkem 13)

8 a východočeská oblast tak získává velmi kvalitního člena. Pan Brandejs uvedl, že více jak polovina stávajících členek v dívčím sboru Jitro nikdy nezpívala. 8) Návrhy na ceny Na cenu Bedřicha Smetany byla navržena sbormistryně PaedDr.Věra Burešová Iuventus Svitavy. Na cenu Sbormistr junior MgA. Tomáš Židek (VUS Pardubice) a Mgr. Petr Vacek (sbor Foerster Přelouč). Na Sbor roku v dětské kategorii p. sbormistr Mgr. Pavel Zerzán (Rubínek Vysoké Mýto). Žádost na Zlatý odznak s granáty pro p. sbormistra MVDr. Petra Růžičku bude zaslána. Charakteristiky sbormistrů zašlou předsedovi P. Tvrzník, M. Linhart, J. Růžičková a D. Jiroutová. Žádost VUS Pardubice o odznaky: Pavla Kožnarová, nástup do VUS 1993, žádost o zlatý odznak, Jana Kúrová (rozená Bednářová) nástup do VUS 2000, stříbrný odznak, Tomáš Židek, dirigent - Salvátor Chrudim (člen UČPS od 1999 do r. 2011), od r dirigent VUS (člen UČPS stále) - odznak stříbrný. Schváleno bez připomínek. 9) Diskuse Zástupce Smíšeného sboru Jitro oznámil účast ve společném projektu Stabat Mater A. Dvořáka v Litomyšli. Před uzavřením zápisu účast svého sboru v této akci odvolal. Poznámka: Festival nepořádá členský sbor oblasti, není možné žádat o příspěvek Unii. Věra Kubová PLS Pardubice oznámila, že neobdrželi členskou kartu na r a upřesnila adresy sídla a korespondenční. 10) Vydaná usnesení a) příspěvky - Foersterovy Osenice Kč - Setkání PS Pardubice 500 Kč na členský sbor, max Kč - Foerster Jičín (gratulace koncert 2014) Kč - Foerster Jičín (k 20. výr. 2015) Kč - Stabat Mater Chotěboř Kč b) ostatní - vánoční koncerty, budou projednány na základě žádostí na podzimní schůzi - další projekty sborů oblasti po obdržení na podzimní schůzi - výročí, společenské záležitosti, ocenění sbormistrů a sboristů, žádáme sbory, aby 11) Stanovení termínu další schůze výboru oblasti. 11. říjen 2014 schůze oblasti. Nová adresa bude rozeslána s pozvánkou. Strana 8 (celkem 13)

9 Poznámky: 1) Místo k schůzování zařízeno (Č. Brandejs na Univerzitě HK). Přesná adresa bude členům výboru včas zaslána před říjnovou schůzí. Poděkování vedoucímu katedry p. doc. M. Chrobákovi zaslal p. Čestmír Brandejs a předseda J. Vávra. 2) Návrhy na sbormistrovské ceny zaslány, o Zlaté odznaky s granáty zažádáno. 3) Spolupráce s FHK se letos neuskuteční z důvodu vytíženosti dirigenta Vladimíra Válka. 4) Návrh na požadavky oblastního výboru vůči HV UČPS na r si dovolím předložit ještě do konce března a zašleme ho všem sborům. 5) Pernštýn - Ludmila - Suk Pardubice neobdržel kartu řádného člena na rok 2013 M. Linhart oznámil sekretariátu adresu sboru sídelní (KD Dubina, Jana Zajíce 983, Pardubice) a korespondenční (Věra Kubová, Mezi Zahradami 139, Pardubice).. V Semilech Ověřil: Jozef Pikla Jaroslav Vávra Strana 9 (celkem 13)

10 (Zápis ze schůze HV UČPS) 1. příloha Zápis ze schůze HV UČPS dne 12. ledna 2014 v Křesťanském domově mládeže u sv. Ludmily, Francouzská 1, Praha 2. Přítomni: Michal Spirit, Roman Michálek, Zdeněk Kadlas, Vít Aschenbrenner, Hana Kultová, Eva Burianová, Marta Rozprýmová, Veronika Sirovátková-Klenerová, Hana Trejbalová, Ivana Kubelková, František Nantl, Jaroslav Vávra, Pavla Peková Omluveny: Eva Švarcová, Jitka Čudlá Program: 1. Zahájení 2. Zvolení předsedy 3. Zvolení 4. Stanovy 5. Rozpočet 6. Nájemní smlouva na kancelář 7. Licenční smlouva s OSA 8. Zprávy ze zahraničí od p. Kadlase 9. Různé - úkoly Jednání : 1. Zahájení - provedl předseda v demisi Michal Spirit. Setkání bylo shledáno a. usnášeníschopným. Dále byli přítomní dosavadním předsedou vyzváni k hlasovaní o navrženém kandidátovi na předsedu pro další období. 2. Zvolení předsedy navržen Roman Michálek 8 hlasů pro, RM se hlasování svým hlasem člena předsednictva a hlasem zástupce OV 100 se zdržel 3. Zvolení místopředsedy navržen Zdeněk Kadlas 9 hlasů pro, ZK se hlasování svým hlasem člena předsednictva zdržel. 4. Stanovy - v nových stanovách je posílena funkce HV a jen mezi zasedáními řeší provozní věci PHV. 5. Rozpočet 1. návrh že by se příspěvky oblastem rozdělovaly volněji, ale oblasti by se měly vyjádřit, kolik by na své projekty v tom kterém roce potřebovaly, 2. návrh je snížit procentuálně částku rozdělovanou oblastem a uspořený peníz by se přerozdělil na základě žádostí předložených HV k nějakému datu a ten by o nich pak hlasoval. a. 3. návrh - s ohledem na stávající nastavení bylo navrženo, že pro letošek zůstane při starém a nový koncept pro rok 2015 se připraví na zasedání v červnu-jednomyslně přijat. b. Členství sborů, které nesplní své členské povinnosti do , bude ukončeno. Strana 10 (celkem 13)

11 6. Problematika polských sborů zůstane jim číslo s osmičkou na začátku a jsou napříště pod OV Termíny 1.1. do nominace od OV na Sbor roku v kategorii dětských a dospělých sborů, dále nehonorované ceny za mimořádný přínos sborovému zpěvu a také návrhy za sbormistrovské ceny (Cena BS a sbormistr Junior) 1.2. do zprávy z oblastí a dění v nich 1.3. do finanční uzávěrka na formuláři za rok 2013, který pošle sekretariát na oblasti obratem do musí proběhnout oblastní konference, které zvolí/potvrdí ve funkcích své zástupce v Hlavním výboru do předají oblastní výbory výstupy z dotazů na sbory, jak jim může být UČS prospěšná v jejich činnosti ( pořádaní festivalů apod.) Zdeněk Kadlas a Ivana Kubelková byli požádáni o tři otázky, které se proberou na OK do konce ledna 1.7. OV700 připraví do CA 1/2014, tzn. do pozvánku a článek k Trojoku. 8. Zahraničí stále jsme členy EC-AEC a platíme příspěvky. Zapsala: Pavla Peková Schválil: Roman Michálek Strana 11 (celkem 13)

12 CV nominovaných 2. Příloha Ivana Hanzlová (Foerster Jičín) ukončila v r vysokoškolská studia na Pedagogické fakultě v Hradci Králové v oborech hudební výchova a ruský jazyk. Zpočátku působila na základních školách, později na Gymnáziu a SPgŠ v Nové Pace, po několik let na základní umělecké škole, v současné době vyučuje na Lepařově gymnáziu v Jičíně. Byla členkou Smíšeného sboru českého učitelstva a Pěveckého sdružení pražských učitelek, vystupovala i jako sólová pěvkyně. Jako sbormistryně školních sborů pracuje od r V Jičíně obnovila (pod patronací JKP) ženský pěvecký sbor Smetana a vedla ho po celých 14 let; na škole řídila deset let Dívčí pěvecký sbor LG a v současné době Smíšený pěvecký sbor Foerster. Více časopis Cantus r Rozhovor s p. Samkem. Petr Vacek je prvním profesionálním sbormistrem sboru J. B. Foerster Přelouč. Vede ho od roku Po absolutoriu oboru dirigování a hry na varhany na Konzervatoři Pardubice pokračuje ve studiu obou oborů na Hudební fakultě JAMU v Brně. Jako sbormistr spolupracoval s pěveckými sbory VUS Pardubice a Rubeš Skuteč. Svým profesionálním přístupem a na základě odborných znalostí v oboru dirigování a vlastních zkušeností s dirigováním, o které se zajímal již v chlapeckém sboru Bonifantes, kde zpíval, významně zvýšil úroveň přeloučského pěveckého sboru. Klade důraz na přesnost v intonaci, dynamice a na zvládnutí hlasové techniky. Tomáš Židek. Absolvent dirigování Konzervatoře Pardubice, kde byl jedním z jeho učitelů byl doc. Novák, CSc., zakladatel VUS. Dále absolvoval dirigování na Hudební fakultě AMU v Praze, kde nyní dokončuje doktorský studijní program. Spolupracoval s řadou významných českých orchestrů, např. Filharmonií B. Martinů Zlín, Severočeskou filharmonií Teplice, Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice a Plzeňskou filharmonií. Jako operní dirigent se představil v divadle F. X. Šaldy v Liberci. V současné době pedagogicky působí na Konzervatoři Pardubice. Je sbormistrem Salvátoru i Chrámového sboru Chrudim, ředitelem kůru v kostele Nanebevzetí P. Marie v Chrudimi. Opakovaně dirigentsky spolupracuje s Komorní filharmonií Pardubice a Filharmonií Hradec Králové. Věnuje se i komponování vokální a vokálně-instrumentální hudby. S VUS získal za své skladby ceny na FSÚ Jihlava v soutěži sborových novinek. Se svým sborem se v roce 2013 umístil ve zlatých pásmech mezinárodních soutěží ABB na Slovensku a FSU Jihlava. Jako umělecký vedoucí je hlavou cyklických uměleckých sborových celostátních i mezinárodních projektů, které dotovalo mj. i Ministerstvo kultury. Strana 12 (celkem 13)

13 Evidence odznaků ZLATÉ S GRANÁTY datum pohyb stav komu HV UČPS Žerotín Brandýs p. Škraňka Vlastislav HM, L. Štěpánová Dalibor Svitavy, manž. Károvi Doubravan, Ninger, Mendlíková, Šrámková HV UČPS Foerster Jičín Hanzlová Foerster Jičín Prouza VčOV UČPS Landová VčOV UČPS ing. Muzikant VčOV UČPS Benýšková Doubravan Chotěboř Šrámková 3. Příloha ZLATÉ HV UČPS Dalibor Svitavy HV UČPS Bořivoj Lomnice Doubravan Chotěboř Doubravan Chotěboř Prausův PS Hron Náchod Doubravan Chotěboř HV UČPS Vlastislav HM Jizeran Semily Doubravan Chotěboř STŘÍBRNÉ HV UČPS Dalibor Svitavy Doubravan Chotěboř Prasův PS HV UČPS Foerster Jičín HV UČPS Jaromír Jaroměř Dalibor Svitavy Prasův PS VUS Pardubice Doubravan Chotěboř Strana 13 (celkem 13)

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2008/09 zpracováno 24. 8. 2009 PODZIM 2008 6. 9. 2008 Vystoupení na zámku v Rudolticích 11. 9. 2008 Koncert

Více

Zápis z Valné schůze Jindřichohradecký symfonický orchestr 1. 2. 2015

Zápis z Valné schůze Jindřichohradecký symfonický orchestr 1. 2. 2015 Zápis z Valné schůze Jindřichohradecký symfonický orchestr 1. 2. 2015 obsah Valné schůze: 1. Úvod, prezence 2. Zpráva o vedení účetnictví za rok 2014 3. Zpráva revizní komise za rok 2014 4. Prezentace

Více

Z á p i s. František Kinský, Mgr. Pavel Kollert, Ivan Vodochodský, Mgr. Daniel Rada, František Staněk, Ing. Rudolf Šikula

Z á p i s. František Kinský, Mgr. Pavel Kollert, Ivan Vodochodský, Mgr. Daniel Rada, František Staněk, Ing. Rudolf Šikula Z á p i s z 24. jednání Výboru pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 26.3.2015 od 13 hod. RegioCentrum Nový pivovar, Hradec Králové Přítomni: Omluveni: Mgr.

Více

PROGRAM JEDNÁNÍ: KHK StČ, zasedání představenstva 30.11. 2010, Pražská 298, Brandýs nad Labem

PROGRAM JEDNÁNÍ: KHK StČ, zasedání představenstva 30.11. 2010, Pražská 298, Brandýs nad Labem Zápis z jednání představenstva KHK StČ, které se uskutečnilo dne 30. 11. 2010 od 09.00 hodin V ZASEDACÍ MÍSTNOSTI firmy AMZ Financial Group s.r.o., Pražská 298, 25001 Brandýs nad Labem Přítomni: Havlík

Více

ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ konaného dne 24. dubna 2004 v sále Městské knihovny v Děčíně IV

ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ konaného dne 24. dubna 2004 v sále Městské knihovny v Děčíně IV Oblastní stavební bytové družstvo Děčín se sídlem v Děčíně IV, Jeronýmova 425, PSČ 405 63 zapsáno v obchodním rejstříku Krajského soudu v Ústí nad Labem, oddíl Dr XXVI, vložka 302 ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ

Více

Z á p i s. o členské schůzi. DRUŽSTVA DLA, družstvo v likvidaci

Z á p i s. o členské schůzi. DRUŽSTVA DLA, družstvo v likvidaci Z á p i s o členské schůzi DRUŽSTVA DLA, družstvo v likvidaci konané dne 7. června 2013 1 Z á p i s o členské schůzi DRUŽSTVA DLA, družstvo v likvidaci konané dne 7. 6. 2013 v Nymburce v malém sále Obecního

Více

Zápis ze zasedání Akreditační komise oboru Anesteziologie a resuscitace ze dne 6.11.2007 Ministerstvo zdravotnictví

Zápis ze zasedání Akreditační komise oboru Anesteziologie a resuscitace ze dne 6.11.2007 Ministerstvo zdravotnictví Zápis ze zasedání Akreditační komise oboru Anesteziologie a resuscitace ze dne 6.11.2007 Ministerstvo zdravotnictví Přítomni: abecedně, prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc., doc. MUDr. Alena Černá, CSc.,

Více

Zápis ze zasedání výroční valné hromady. Český komitét CIRED. dne 5. února. 2009

Zápis ze zasedání výroční valné hromady. Český komitét CIRED. dne 5. února. 2009 Zápis ze zasedání výroční valné hromady Českého komitétu CIRED dne 5. února. 2009 Název sdružení: Český komitét CIRED Sídlo sdružení: Vinohradská 325/8, 120 21 Praha 2 Datum a čas jednání: 5. 2. 2008 od

Více

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Více

Zápis ze schůze KR ze dne 26.11.2013 v 15:30 hodin.

Zápis ze schůze KR ze dne 26.11.2013 v 15:30 hodin. Zápis ze schůze KR ze dne 26.11.2013 v 15:30 hodin. Zápis s přílohami bude umístěn na web KR www.klubrodicu.cz. Přílohy: prezenční listina Rady Klubu rodičů (12), hosté (1); hospodaření za období školního

Více

Mobil: +420 607 521 732; E-mail: osdlv.oblast3@seznam.cz; osdlv.morava2@seznam.cz. Zápis. z V. jednání Oblastní rady - Oblast III.

Mobil: +420 607 521 732; E-mail: osdlv.oblast3@seznam.cz; osdlv.morava2@seznam.cz. Zápis. z V. jednání Oblastní rady - Oblast III. Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice Oblastní pracoviště - Oblast III. Zastoupení pro kraje Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský

Více

Z á p i s. Omluveni: Vladimír Pejřil, JUDr. Libuše Růčková, PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Program jednání:

Z á p i s. Omluveni: Vladimír Pejřil, JUDr. Libuše Růčková, PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Program jednání: Z á p i s z 33. jednání Výboru pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 10. listopadu 2011 od 13 hodin v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Přítomni:

Více

Zápis z Valného shromáždění ČSKT v Praze dne 11. 3. 2013

Zápis z Valného shromáždění ČSKT v Praze dne 11. 3. 2013 Zápis z Valného shromáždění ČSKT v Praze dne 11. 3. 2013 Místo Konání: KTF UK, Thákurova 3, Praha 6 Přítomni členové (bez titulů): Stanislav DROBNÝ, Michal KAPLÁNEK, Eduard KRUMPOLC, Tomáš MACHULA, Petr

Více

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová 1 Rok 2011 obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové nástroje Marta Schäferová S. Sůva 1. místo Krajské kolo Smyčcové Národní

Více

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 5. 11. 2012

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 5. 11. 2012 ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 5. 11. 2012 Zasedání zahájeno: v 18:00 hodin Místo konání: kancelář obecního úřadu Počet zastupitelů: 9 Přítomni: Chadimová Pavla, Holánek Josef, Bajerová

Více

Zápis z valné hromady Místní akční skupiny Šumperský venkov konané dne 16. 12. 2010 v Novém Malíně

Zápis z valné hromady Místní akční skupiny Šumperský venkov konané dne 16. 12. 2010 v Novém Malíně Zápis z valné hromady Místní akční skupiny Šumperský venkov konané dne 16. 12. 2010 v Novém Malíně Jednání zahájeno v 15:15 hod. Přítomni: viz prezenční listina, která tvoří nedílnou přílohu tohoto zápisu

Více

Zápis ze zasedání Akreditační komise oboru Anesteziologie a intenzivní medicína ze dne 12.4.2010 Ministerstvo zdravotnictví

Zápis ze zasedání Akreditační komise oboru Anesteziologie a intenzivní medicína ze dne 12.4.2010 Ministerstvo zdravotnictví Zápis ze zasedání Akreditační komise oboru Anesteziologie a intenzivní medicína ze dne 12.4.2010 Ministerstvo zdravotnictví Přítomni: abecedně, prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc., MBA, prof. MUDr. Vladimír

Více

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Více

I. ZPRÁVA O ČINNOSTI MAS ORLICKO

I. ZPRÁVA O ČINNOSTI MAS ORLICKO Zápis z jednání valné hromady MAS ORLICKO Místo konání: Dne: Účastníci: Hosté: Omluven: Ověřovatel: Zapisovatelka: Sokolovna Lukavice 12.05.2011, od 13. hodin Ing.Oldřich Žďárský, Ing.Josef Paďour, Ing.Dana

Více

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 Původní Název FÚ Nové Číslo číslo číslo územního FÚ FÚ pracoviště 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 358 ÚP BRUNTÁL Územní pracoviště v Bruntále 463 3205 35 ÚP ČESKÝ BROD Územní

Více

Z á p i s. Přítomni: dle prezenční listiny, PharmDr. Jana Třešňáková člen Rady KHK,

Z á p i s. Přítomni: dle prezenční listiny, PharmDr. Jana Třešňáková člen Rady KHK, Z á p i s z 2. jednání Výboru zdravotního Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 7. 4. 2009 od 14.00 hod., v zasedací místnosti N2.903 RegioCentrum Nový pivovar, Hradec Králové Přítomni:

Více

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Od 1. 1. 2013 budou vytvořeny nové finanční úřady, které vykonávají působnost na území kraje, tzn. 14 krajských

Více

9 hlasů přítomných hlasovalo pro předložený návrh, 0 hlasů proti předloženému návrhu, 0 hlasů se zdrželo hlasování.

9 hlasů přítomných hlasovalo pro předložený návrh, 0 hlasů proti předloženému návrhu, 0 hlasů se zdrželo hlasování. Zápis z náhradní valné hromady/náhradního zasedání členské schůze Českého občanského sdružení proti chronické obstrukční plicní nemoci se sídlem Kartouzská 6, 150 98 Praha 5 Datum konání: 5. 12. 2014 Místo

Více

MĚSTO BLŠANY Z Á P I S

MĚSTO BLŠANY Z Á P I S -1- MĚSTO BLŠANY Z Á P I S ze zasedání Zastupitelstva města Blšany, které se uskutečnilo dne 18. 12. 2013 od 17:00 hod na Městském úřadě v Blšanech Přítomno: 9 členů zastupitelstva města Nepřítomno: 2

Více

ZÁPIS. (zahájení zasedání v 13:35, ukončení v 14:30)

ZÁPIS. (zahájení zasedání v 13:35, ukončení v 14:30) ZÁPIS z 9. zasedání výboru Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko, konaného dne 5. září 2007 v zasedací místnosti rady kraje, Krajský úřad Moravskoslezského kraje (zahájení zasedání v 13:35,

Více

Z Á P I S. ad 2) PROGRAM. Doplnění programu: 9. Žádost MC Jablíčka z Nepomyšle o finanční podporu na akci Vítání ptačího zpěvu dne 2.5.2014.

Z Á P I S. ad 2) PROGRAM. Doplnění programu: 9. Žádost MC Jablíčka z Nepomyšle o finanční podporu na akci Vítání ptačího zpěvu dne 2.5.2014. Z Á P I S ze 41. veřejného zasedání zastupitelstva městyse (ZM) Nepomyšl, konaného dne 25.4.2014 od 19.00 hodin do 20.14 hodin v zasedací místnosti úřadu městyse Přítomni: Josef Lněníček, Vilém Dorn, Mgr.

Více

Vzor dokumentů k zajištění výročních valných hromad SDH

Vzor dokumentů k zajištění výročních valných hromad SDH Vzor dokumentů k zajištění výročních valných hromad SDH - tento vzor není závazný a slouží pouze pro upřesnění jednotlivých kroků konání VVH SDH a to SDH, kteří nemají tolik zkušeností z konáním VVH -

Více

R E G I O N Á L N Í S V A Z H O K E J B A L U P R O P A R D U B I C K Ý A K R Á L O V E H R A D E C K Ý K R A J

R E G I O N Á L N Í S V A Z H O K E J B A L U P R O P A R D U B I C K Ý A K R Á L O V E H R A D E C K Ý K R A J Přítomni: Patrik Ticháček, Martin Komárek, Eva Králová, Pavel Štefka, Josef Kozel Omluven: - Program jednání: 1. Kontrola plnění úkolů a usnesení Výboru RSHb (od poslední řádné schůze Výboru RSHb) 2. Rekapitulace

Více

Mobil: +420 607 521 732; E-mail: osdlv.oblast3@seznam.cz; osdlv.morava2@seznam.cz. Zápis. ze IV. jednání Oblastní rady - Oblast III.

Mobil: +420 607 521 732; E-mail: osdlv.oblast3@seznam.cz; osdlv.morava2@seznam.cz. Zápis. ze IV. jednání Oblastní rady - Oblast III. Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice Oblastní pracoviště - Oblast III. Zastoupení pro kraje Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský

Více

Zápis z jednání výkonného výboru OSH Olomouc konaného dne 12. června 2012 v Olomouci

Zápis z jednání výkonného výboru OSH Olomouc konaného dne 12. června 2012 v Olomouci Přítomni: s. Vlastimila Švubová, s. Lenka Trnková, br. Ing. Jiří Kropáč, br. Mojmír Dostál, br. Roman Mácha, br. Jaroslav Rozsíval, br. Karel Šmoldas, br. Ing. Lukáš Pluháček,, br. Jiří Čepelák, br. Květoslav

Více

Zápis z jednání Rady MAS ORLICKO

Zápis z jednání Rady MAS ORLICKO Zápis z jednání Rady MAS ORLICKO Místo konání: Dne: Účastníci: Hosté: Zapisovatelka: Zasedací místnost MAS Žamberk 19. 4. 2011, ve 13:00 hodin Ing. Oldřich Žďárský Ing. Dana Hubálková Ing. Josef Paďour

Více

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 Číslo pracoviště Název pracoviště ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO Číslo ÚFO Kód ÚFO VEMA c_pracufo c_ufo k_ufo_vema FÚ pro hlavní město Prahu Finanční úřad pro

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva květen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Pravidla dotačního programu pro poskytování dotací z rozpočtu obce Nivnice

Pravidla dotačního programu pro poskytování dotací z rozpočtu obce Nivnice Pravidla dotačního programu pro poskytování dotací z rozpočtu obce Nivnice Program upravuje poskytování dotací v souladu se zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č.

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva duben 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

Více

Zápis z 2. jednání HV ČGS ze dne 21.1. 2015 v Praze

Zápis z 2. jednání HV ČGS ze dne 21.1. 2015 v Praze Zápis z 2. jednání HV ČGS ze dne 21.1. 2015 v Praze Jednání bylo svoláno pozvánkou Návrh programu 1. Kontrola zápisu Janský, Perlín 2. Časopisy vydávané ČGS Janský, Perlín, Bičík 3. Zhodnocení Týdne geografie

Více

Zápis z jednání Valné hromady

Zápis z jednání Valné hromady Zápis z jednání Valné hromady Místo konání: Dne: Městský úřad v Žamberku, zasedací místnost 14.04.2010, od 15.00 hodin Účastníci: Ing. Oldřich Žďárský, Ing. Josef Paďour, Ing. Dana Hubálková, Jan Vychplná

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva srpen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červenec 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve

Více

Z Á P I S z jednání Valné hromady OS ADMIN ČR ze dne 9. 10.10.2014

Z Á P I S z jednání Valné hromady OS ADMIN ČR ze dne 9. 10.10.2014 Z Á P I S z jednání Valné hromady OS ADMIN ČR ze dne 9. 10.10.2014 Místo konání: Zahájení a ukončení jednání: Předsedající: Přítomni: Omluveni: Nepřítomni: DM a ŠJ Písek 9.10.2014-15,30 hod. 10.10.2014

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Kolomuty konaného dne 6. prosince 2010 v zasedací místnosti obecního úřadu od 18:00 hod.

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Kolomuty konaného dne 6. prosince 2010 v zasedací místnosti obecního úřadu od 18:00 hod. Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Kolomuty konaného dne 6. prosince 2010 v zasedací místnosti obecního úřadu od 18:00 hod. Přítomni: p. Štecha Jaroslav, p. Král Václav, p. Červinka Jaromír, Ing. Stehlík

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva únor 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015 BONI PUERI základní umělecká škola, Hradec Králové Českosloveské armády 332/39, 500 03 Hradec Králové tel.: +420 608 200 472 e-mail: bonipueri@bonipueri.cz Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Více

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67 okres: Městský výbor Praha.. Sektor včelstev k.. k.. a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, včelstev včelstev včelstev Vykoupeno medu v kg v r. kočujících kočovných vozů kočovných přívěsů, včelstev včelstev včelstev nad

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva březen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva květen 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Zápis ze společného jednání komise pro výchovu a vzdělávání a komise kulturní

Zápis ze společného jednání komise pro výchovu a vzdělávání a komise kulturní nám. J. M. Marků 12 Lanškroun - Vnitřní Město 563 16 Lanškroun www.lanskroun.eu Čj.: MULA 9788/2015 Počet listů dokumentu: 3 Počet listů příloh: 2 Spisový znak: 101.2.3 V Lanškrouně 20. března 2015 Zápis

Více

Z á p i s č. 32/2015. Z řádné schůze představenstva SBD Hlubina, která se konala dne 11. května 2015 od 16:00 hod. v zasedací místnosti SBD Hlubina

Z á p i s č. 32/2015. Z řádné schůze představenstva SBD Hlubina, která se konala dne 11. května 2015 od 16:00 hod. v zasedací místnosti SBD Hlubina Z á p i s č. 32/2015 Z řádné schůze představenstva SBD Hlubina, která se konala dne 11. května 2015 od 16:00 hod. v zasedací místnosti SBD Hlubina Přítomní členové představenstva: p. Apfelthaler, pí Dešková,

Více

Zápis ze zasedání OZ 27.12.2013

Zápis ze zasedání OZ 27.12.2013 Zápis ze zasedání OZ 27.12.2013 Zasedání Zastupitelstva obce Hejná, bylo zahájeno v 19.00 starostou obce Vlastimilem Šatrou. Starosta přivítal přítomné a konstatoval, že zasedání bylo řádně svoláno. Informace

Více

Zápis č. 1 z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Kunžak dne 06. 11. 2014 v 17.oo hodin

Zápis č. 1 z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Kunžak dne 06. 11. 2014 v 17.oo hodin 1 Zápis č. 1 z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Kunžak dne 06. 11. 2014 v 17.oo hodin Přítomni: Brunnerová Alena, Čapek Jaroslav, Mgr. Jan Dobeš, Mgr. Eva Krafková, Král Petr, Kudrna Josef, Ing.

Více

Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice

Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v České republice Oblastní pracoviště - Oblast III. Zastoupení pro kraje Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský

Více

Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3.

Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3. Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3. patře Přítomni: Návrhový výbor: Mandátový výbor: Ověřovatelé

Více

Základní umělecká škola BONIFANTES. Gorkého 2658, Pardubice. Výroční zpráva

Základní umělecká škola BONIFANTES. Gorkého 2658, Pardubice. Výroční zpráva Základní umělecká škola BONIFANTES Gorkého 2658, Pardubice Výroční zpráva o činnosti ve školním roce 2012/2013 1 Obsah: Základní údaje o škole...3 Personální zajištění školy.5 Organizace výuky, cíle, prostorové

Více

Kontrolní výbor 17. INFORMACE KONTROLNÍHO VÝBORU. Markéta Secká. Vlastimil Jech předseda kontrolního výboru. Návrh usnesení

Kontrolní výbor 17. INFORMACE KONTROLNÍHO VÝBORU. Markéta Secká. Vlastimil Jech předseda kontrolního výboru. Návrh usnesení Kontrolní výbor 10. zasedání Zastupitelstva Městského obvodu Liberec - Vratislavice n.n. dne 19. 12. 2011 Bod pořadu jednání: 17. INFORMACE KONTROLNÍHO VÝBORU Věc: Informace kontrolního výboru Důvod předložení:

Více

OS MAS Krajina srdce Žižkovo náměstí 80, 391 43 Mladá Vožice

OS MAS Krajina srdce Žižkovo náměstí 80, 391 43 Mladá Vožice OS MAS Krajina srdce Žižkovo náměstí 80, 391 43 Mladá Vožice Zápis z Členské schůze OS MAS Krajina srdce ze dne 16. 5. 2008 v Hartvíkově za účasti veřejnosti Přítomní členové: Bc. Monika Břendová, Pavel

Více

Záznam z porady CVK, která se konala dne 5. 4. 2008 na Škrovádě.

Záznam z porady CVK, která se konala dne 5. 4. 2008 na Škrovádě. Záznam z porady CVK, která se konala dne 5. 4. 2008 na Škrovádě. Přítomní členové CVK: J. Juda OVK Vysočina, M. Dědek OVK Hruboskalsko, R. Mikuláš OVK Dubské skály P.Weisser OVK Jižní Morava, K. Berndt

Více

OBSAH. Jednání představenstva 3. Pozvánka na společenský večer.6. Oznámení... 7

OBSAH. Jednání představenstva 3. Pozvánka na společenský večer.6. Oznámení... 7 4 / 2007 1 OBSAH Jednání představenstva 3 Pozvánka na společenský večer.6 Oznámení... 7 2 Zápis z jednání představenstva Cechu MZS ČR konaném dne 6.září 2007 v Tišnově Přítomní členové představenstva:

Více

Z á p i s. Program jednání:

Z á p i s. Program jednání: Z á p i s z 28. jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 14. 9. 2011 od 9,00 hod. RegioCentrum Nový pivovar, Hradec Králové Přítomni: Omluveni: Mgr. Táňa Šormová,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A Ž I R O V N I C E VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY PEDAGOGICKÁ ČÁST ŠKOLNÍ ROK 2011-2012 V ŽIROVNICI DNE 30. 6. 2012 a/ Charakteristika školy: V Základní umělecké

Více

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale 2010 2011 Propozice soutěže celostátní soutěž škol ve florbale kategorie III. - 6. a 7. třída ZŠ IV. - 8. a 9. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií Praha, srpen 2010 Základní informace o

Více

Z á p i s. K bodu l Zahájení, přivítání přítomných Hlasování: Pro 9 Proti 0 Zdržel se 0

Z á p i s. K bodu l Zahájení, přivítání přítomných Hlasování: Pro 9 Proti 0 Zdržel se 0 Z á p i s z 13. jednání finančního výboru Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 22. 4. 2010 od 9:00 hod. RegioCentrum Nový pivovar, Hradec Králové Přítomni: členové výboru (viz prezenční

Více

Zasedání obecního zastupitelstva Číslo : 3 Datum : 28.03.2012

Zasedání obecního zastupitelstva Číslo : 3 Datum : 28.03.2012 Zasedání obecního zastupitelstva Číslo : 3 Datum : 28.03.2012 Zápis z veřejného zasedání ZO Přezletice ze dne 28.3.2012 Program: 1. Výzva k podání žádosti o účast v soutěžním dialogu a k prokázání splnění

Více

Anonymizováno dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů -17- HODOŇAN, stavební bytové družstvo, Na Pískách 3275/3, Hodonín. Zápis č.

Anonymizováno dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů -17- HODOŇAN, stavební bytové družstvo, Na Pískách 3275/3, Hodonín. Zápis č. Anonymizováno dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů -17- HODOŇAN, stavební bytové družstvo, Na Pískách 3275/3, Hodonín Zápis č. 5/2011 z jednání představenstva družstva konaného dne 25. 5.

Více

Zápis č. 10/2011 ze schůze obecního zastupitelstva obce Libkov ze dne 03. 09. 2011.

Zápis č. 10/2011 ze schůze obecního zastupitelstva obce Libkov ze dne 03. 09. 2011. Zápis č. 10/2011 ze schůze obecního zastupitelstva obce Libkov ze dne 03. 09. 2011. Bod č. 1) Zahájení zasedání zastupitelstva. Zasedání Zastupitelstva obce Libkov (dále též jako zastupitelstvo ) bylo

Více

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Ústředí ČSSZ Adresa: Křížová 25, 225 08 Praha 5 Telefonní ústředna: +420 257 061 111 Adresa e-podatelny: posta@cssz.cz Regionální pracoviště ČSSZ (včetně Okresních

Více

Z á p i s. z 22. jednání Výboru sociálního Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 30. 8. 2011 od 9 hod. v budově KÚ, místnost N2.

Z á p i s. z 22. jednání Výboru sociálního Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 30. 8. 2011 od 9 hod. v budově KÚ, místnost N2. Z á p i s z 22. jednání Výboru sociálního Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 30. 8. 2011 od 9 hod. v budově KÚ, místnost N2.903 Přítomni: Omluveni: dle prezenční listiny Šándorová Zdeňka,

Více

X. KRAJSKÁ OLYMPIÁDA MLÁDEŽE PARDUBICKÉHO KRAJE. Svitavy říjen 2011 květen 2012

X. KRAJSKÁ OLYMPIÁDA MLÁDEŽE PARDUBICKÉHO KRAJE. Svitavy říjen 2011 květen 2012 X. KRAJSKÁ OLYMPIÁDA MLÁDEŽE PARDUBICKÉHO KRAJE Svitavy říjen 2011 květen 2012 Krajské olympiády se zúčastnilo : 43 ZÁKLADNÍCH ŠKOL 28 STŘEDNÍCH ŠKOL Celkem se zúčastnilo 1.430 startujících Regionálních

Více

ze zasedání Zastupitelstva obce Drunče konaného dne 13.12.2013 Zasedání bylo zahájeno v 19:00 hodin starostou Obce Drunče p.vladislavem Skůpou.

ze zasedání Zastupitelstva obce Drunče konaného dne 13.12.2013 Zasedání bylo zahájeno v 19:00 hodin starostou Obce Drunče p.vladislavem Skůpou. Obec Drunče Zastupitelstvo obce Drunče ZÁPIS ze zasedání Zastupitelstva obce Drunče konaného dne 13.12.2013 ZAHÁJENÍ ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA Zasedání bylo zahájeno v 19:00 hodin starostou Obce Drunče p.vladislavem

Více

ZÁPIS Z III. ZASEDÁNÍ SPRÁVNÍ, DOZORČÍ RADY A PROGRAMOVÉHO VÝBORU MAS Vladař o.p.s.

ZÁPIS Z III. ZASEDÁNÍ SPRÁVNÍ, DOZORČÍ RADY A PROGRAMOVÉHO VÝBORU MAS Vladař o.p.s. MAS VLADAŘ o.p.s. Sídlo: Husova 153, 364 55 Valeč IČ: 264 04 818 Právní forma: Obecně prospěšná společnost Zapsáno v rejstříku obecně prospěšných společností vedeného Krajským soudem v Plzni oddíl 0, vložka

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 ČESKÉ DOTEKY HUDBY EM-ART, o.p.s. Zapsána u Krajského soudu v Hradci Králové, dne 15. prosince 2006 do rejstříku, pod značkou O vložkou číslo 146. Vedena u Městského soudu v

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Korouhev dne 22.4.2015

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Korouhev dne 22.4.2015 1 č.j. 5/2015 Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Korouhev dne 22.4.2015 Přítomni dle prezenční listiny Zahájení jednání: 22.4.2015 19:05 hodin v zasedací místnosti OÚ Ukončení jednání: 22.4.2015 20:45

Více

V Ý S L E D K O V Á L I S T I N A

V Ý S L E D K O V Á L I S T I N A S V Á T K Y P Í S N Í O L O M O U C 2 0 0 7 V Ý S L E D K O V Á L I S T I N A POŘADATELÉ FESTIVALU FESTA OLOMOUC s. r. o. FESTA MUSICALE OLOMOUC KATEDRA HUDEBNÍ VÝCHOVY PdF UP OLOMOUC CAMPANELLA OLOMOUC

Více

ZÁPIS z 21. zasedání finančního výboru ze dne 2. 12. 2013. Přítomni: Peštuková, Buchta, Švubová, Kubíček, Vysloužil, Zaoral

ZÁPIS z 21. zasedání finančního výboru ze dne 2. 12. 2013. Přítomni: Peštuková, Buchta, Švubová, Kubíček, Vysloužil, Zaoral ZÁPIS z 21. zasedání finančního výboru ze dne 2. 12. 2013 Přítomni: Peštuková, Buchta, Švubová, Kubíček, Vysloužil, Zaoral Nepřítomni: Slavík - rezignace Hosté: Peitlová, Frenštátská, Vinklerová Zapisovatel:

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008 Praha, 12.4.2009 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

Zahájení provedl Dr. Černý, který uvítal všechny účastníky zasedání.

Zahájení provedl Dr. Černý, který uvítal všechny účastníky zasedání. Zápis z jednání Rady Asociace středních školy oborů kadeřník a kosmetička ČR ze dne 11. 10. 2007 Jednání bylo přítomno 9 z 13 členů Asociace. Omluveni : SŠ Liberec, SŠ Žďár nad Sázavou Neomluveni : SŠ

Více

Zápis z Vědecké rady FBI VŠB TUO konané dne 16.5.2012

Zápis z Vědecké rady FBI VŠB TUO konané dne 16.5.2012 Zápis z Vědecké rady FBI VŠB TUO konané dne 16.5.2012 1. Úvod Děkan fakulty prof. Ing. Pavel Poledňák, PhD. zahájil zasedání VR, přivítal přítomné. Předal jmenovací dekrety nově jmenovaným členům VR FBI,

Více

Zápis číslo 24 ze zasedání zastupitelstva obce Kamenec u Poličky, konaného dne 23. 4. 2014 v sále Obecního úřadu v Kamenci u Poličky.

Zápis číslo 24 ze zasedání zastupitelstva obce Kamenec u Poličky, konaného dne 23. 4. 2014 v sále Obecního úřadu v Kamenci u Poličky. Zápis číslo 24 ze zasedání zastupitelstva obce Kamenec u Poličky, konaného dne 23. 4. 2014 v sále Obecního úřadu v Kamenci u Poličky. Přítomni: Petr Šváb, Jan Kadidlo, Luboš Kadidlo, Ing. Bohumil Novák,

Více

z veřejného zasedání zastupitelstva obce Syřenov, které se konalo dne 9.4.2010 od 19.00 hod. v místním pohostinství Na Klepandě.

z veřejného zasedání zastupitelstva obce Syřenov, které se konalo dne 9.4.2010 od 19.00 hod. v místním pohostinství Na Klepandě. Zápis z veřejného zasedání zastupitelstva obce Syřenov, které se konalo dne 9.4.2010 od 19.00 hod. v místním pohostinství Na Klepandě. Přítomno: 5 zastupitelů (B.Holeček a R Svoboda omluveni), 12 občanů,

Více

1. místo/prize Česká republika, Pardubice KOMORNÍ SBOR CZECH SOLOIST CONSORT 26,2 b

1. místo/prize Česká republika, Pardubice KOMORNÍ SBOR CZECH SOLOIST CONSORT 26,2 b MEZINÁRODNÍ FESTIVAL AKADEMICKÝCH SBORŮ " IFAS " INTERNATIONAL FESTIVAL OF ACADEMIC CHOIRS INTERNATIONALES FESTIVAL DER.AKADEMISCHEN. CHÖRE МЕЖДУНАРОДНЫЙ ФЕСТИВАЛЬ АКАДЕМИЧЕСКИХ ХОРОВ IFAS PARDUBICE Nám.

Více

SVOL komora soukromých lesů v ČR, z. s. S T A N O V Y

SVOL komora soukromých lesů v ČR, z. s. S T A N O V Y Článek 1 Název, sídlo, obvod činnosti SVOL komora soukromých lesů v ČR, z. s. S T A N O V Y 1. Název spolku je SVOL komora soukromých lesů v ČR, z. s. (dále jen Komora SL). Komora SL je nepolitickou korporací

Více

Z á p i s z jednání mimořádné valné hromady společnosti Severomoravská plynárenská, a. s.

Z á p i s z jednání mimořádné valné hromady společnosti Severomoravská plynárenská, a. s. Z á p i s z jednání mimořádné valné hromady společnosti Severomoravská plynárenská, a. s. Základní údaje Obchodní jméno: Severomoravská plynárenská, a. s. Sídlo: Plynární 2748/6, PSČ 702 72, Ostrava Moravská

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva březen 2014 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Zápis č. 4/2015 ze zasedání Výboru finančního Zastupitelstva města Tišnova konaného dne 2. září 2015 od 17:30 hodin v krizové místnosti radnice

Zápis č. 4/2015 ze zasedání Výboru finančního Zastupitelstva města Tišnova konaného dne 2. září 2015 od 17:30 hodin v krizové místnosti radnice Zápis č. 4/2015 ze zasedání Výboru finančního Zastupitelstva města Tišnova konaného dne 2. září 2015 od 17:30 hodin v krizové místnosti radnice Přítomni: Členové Výboru finančního Zastupitelstva města

Více

Zápis ze zasedání obecního zastupitelstva v Borovnici

Zápis ze zasedání obecního zastupitelstva v Borovnici Zápis ze zasedání obecního zastupitelstva v Borovnici Datum: 26.6.2014 Přítomní členové zastupitelstva: Ondřej Lejdar, Květa Štilcová, Ing. Lucie Bartošová, Martin Vočka, Martin Kühnel, Pavel Votoček Ing.

Více

Zápis z 3. jednání Finančního výboru Zastupitelstva města Česká Lípa, které se konalo dne 9.3.2015 od 16.00 hodin

Zápis z 3. jednání Finančního výboru Zastupitelstva města Česká Lípa, které se konalo dne 9.3.2015 od 16.00 hodin Zastupitelstva města, které se Strana č. 1 /8 Přítomni: Omluveni: Neomluveni: Kozák Roman, Panc Oldřich v 16.55, Rychtaříková Jana, Volfová Jitka, Zajícová Jana, Ulbrich Jaroslav, Svoboda Petr, Truhlář

Více

Z á p i s. ze 45. zasedání zastupitelstva Obce Bratčice, konaného dne 25.09.2014 od 18.00 hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu Bratčice

Z á p i s. ze 45. zasedání zastupitelstva Obce Bratčice, konaného dne 25.09.2014 od 18.00 hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu Bratčice Z á p i s ze 45. zasedání zastupitelstva Obce Bratčice, konaného dne 25.09.2014 od 18.00 hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu Bratčice Přítomni: dle prezenční listiny Zasedání zahájil a řídil starosta

Více

Z á p i s ze zasedání Rady města Heřmanův Městec ze dne 12.3.2015

Z á p i s ze zasedání Rady města Heřmanův Městec ze dne 12.3.2015 - 85 - Z á p i s ze zasedání Rady města Heřmanův Městec ze dne 12.3.2015 Přítomno: 5 členů rady omluven: Jan Řehák, Otakar Volejník Program: 1. Kontrola usnesení - usnesení č. 23/2015 soupis památek -

Více

D.13 - Hloubky zaplavení Q 100

D.13 - Hloubky zaplavení Q 100 D.13 - Hloubky Q 100 ICOB 576077 Albrechtice nad Orlicí 535427 Bakov nad Jizerou 579041 Batňovice 535443 Bělá pod Bezdězem 535451 Benátky nad Jizerou 563919 Bílý Kostel nad Nisou nezaplaveno 312 0 1 289

Více

Z á p i s. dle prezenční listiny. Neomluveni:

Z á p i s. dle prezenční listiny. Neomluveni: Z á p i s z 28. jednání výboru pro dopravu Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 7. 6. 2012 od 9 hod. v zasedací místnosti Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje, a.s. Přítomni:

Více

ŠKOLY S NEJLEPŠÍMI VÝSLEDKY

ŠKOLY S NEJLEPŠÍMI VÝSLEDKY ŠKOLY S NEJLEPŠÍMI VÝSLEDKY TOP 10 GYMNÁZIÍ V ČR (DLE VÝSLEDKŮ SPOLEČNÉ ČÁSTI MZ) TOP 10 SOŠ V ČR (DLE VÝSLEDKŮ SPOLEČNÉ ČÁSTI MZ) NÁZEV ŠKOLY KRAJ 1 Střední škola - Waldorfské lyceum Křejpského 1501 Praha

Více

Volební a jednací řád akademického senátu fakulty. Část II. Základní ustanovení. Volební řád

Volební a jednací řád akademického senátu fakulty. Část II. Základní ustanovení. Volební řád Vnitřní předpis fakulty Technická univerzita v Liberci Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Volební a jednací řád akademického senátu fakulty Část I. Základní ustanovení Článek 1 Úvodní

Více

Zápis z 17. řádného zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 18.12.2013 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu.

Zápis z 17. řádného zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 18.12.2013 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu. Zápis z 17. řádného zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 18.12.2013 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu. Starosta Ing. Vybíral přivítal všechny přítomné a zahájil 17. zasedání

Více

ZÁZNAM Z JEDNÁNÍ 1. MONITOROVACÍHO VÝBORU PRO FINANČNÍ MECHANISMY EHP/NORSKA 2009-2014 26. BŘEZNA 2012, PRAHA

ZÁZNAM Z JEDNÁNÍ 1. MONITOROVACÍHO VÝBORU PRO FINANČNÍ MECHANISMY EHP/NORSKA 2009-2014 26. BŘEZNA 2012, PRAHA ZÁZNAM Z JEDNÁNÍ 1. MONITOROVACÍHO VÝBORU PRO FINANČNÍ MECHANISMY EHP/NORSKA 2009-2014 26. BŘEZNA 2012, PRAHA Instituce Ministerstvo financí Hlasující členové: Jméno a příjmení Eva ANDEROVÁ pověřena zastupováním

Více

Z á p i s. členové výboru (viz. prezenční listina) Omluveni: - Program jednání: 1. Zahájení, přivítání přítomných 2. Nemocnice Vrchlabí 3. 4. 5.

Z á p i s. členové výboru (viz. prezenční listina) Omluveni: - Program jednání: 1. Zahájení, přivítání přítomných 2. Nemocnice Vrchlabí 3. 4. 5. Z á p i s z 1. jednání finančního výboru Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 29. 1. 2009 od 08:30 hodin RegioCentrum Nový pivovar, Hradec Králové Přítomni: členové výboru (viz. prezenční

Více

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora. POPIS ČÍSELNÍKU : OKRES_LAU Název: Okresy v České republice Charakteristika: Číselník okresů v České republice založený na číselníku okresů OKRES_LAU, který vydal Český statistický úřad s platností od

Více

Výsledek : Změna stanov byla přijata. Následně byly předsedající Lucií Šimkovou představeny změny v programu SVJ Rižská 1492 (záměna pořadí bodů).

Výsledek : Změna stanov byla přijata. Následně byly předsedající Lucií Šimkovou představeny změny v programu SVJ Rižská 1492 (záměna pořadí bodů). Zápis ze členské schůze Společenství vlastníků jednotek Rižská 1492, Praha 15, konané dne 21.8.2008 Datum konání : 21.8.2008 Místo : Toulcův Dvůr, Praha 15 Předsedající schůze : Lucie Šimková Zapisovatel

Více