B E P P O 4/2003 BEPPO 4/2003 NASÁVAČ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "B E P P O 4/2003 BEPPO 4/2003 NASÁVAČ"

Transkript

1 Čj.BEPPO403 hlavička B E P P O 4/2003 B E P P O informační bulletin Asociace malých debrujárů České republiky Ročník 10 - číslo 4 - rok neprošlo jazykovou úpravou zdarma BEPPO 4/2003 NASÁVAČ Zájezd FUTUROSCOPE Projekty na Další DOTACE na 2003 Ostatní pokračování v BEPPO 5/2003 Asociace malých debrujárů ČR, Mouřínov 7, BUČOVICE Pobočka: AMD ČR, Senovážné náměstí 24, Praha 1,www.debrujar.adam.cz Bankovní spojení: ČSOB,a.s.divize poštovní spořitelna, č.účtu / IČO Tel/fax/zázn , tel , mobil , 1.

2 Čj.BEPPO403 úvod Milí debrujáři, čtvrté Beppo držíte zcela netradičně v rukou již v září. Co nás vede k takovému tempu? Seminář v Praze otevřel a upřesnil řadu nových otázek, které je lépe neodkládat a raději se do nich pustit co nejdříve. O co se vlastně jedná: 1. Společný zájezd do FUTUROSCOPU se podle společného zjištění nepodařilo přes výhodnou cenu zaplnit především vzhledem k těžkostem s uvolňováním většiny vedoucích ze školy. Operativně se nám podařilo všechno změnit podle vašich požadavků a změněný termín i novou návratku najdete právě v tomto Beppu 4/03. Původní podmínky jsme zachovali a nyní je na vás, jestli do svoji situaci přehodnotíte a vyplněnou přihlášku odešlete na adresu ústředí 2. Projekty, které přihlašujeme do Programů MŠMT doznaly výrazných změn a bez vašich podkladů je budeme jen velmi obtížně zpracovávat. V Beppu 4/03 najdete základní informace a také nové formuláře. Podle uvedených pokynů by vám nemělo dát příliš práce své záměry do formulářů vepsat a také do odeslat na adresu ústředí 3. Můžete si také ještě požádat o dodatečnou finanční podporu svého klubu (formulář a pokyny také v Beppo 4/03). Po se výkonný výbor sejde, aby podle možností vyšel vašim žádostem vstříc. 4. Do konce roku nás ještě čekají dvě významné akce: volební valné shromáždění s přípravou výroční zprávy za rok 2003 a Vánoce debrujárů. Jedná se o tak zásadní setkání, že jsme se rozhodli jejich přípravě věnovat patřičnou pozornost a veškeré zpracované informace a nabídky vám poslat ještě v jednom novém Beppu 5/2003. Tak a teď už je to na vás a pak, že si debrujár neví vždycky rady! Váš prezident Petr Zapletal 2.

3 Čj. BEPPO403 futuroscope FUTUROSCOPE Na základě velmi dobrých zkušeností z minulých let a po průzkumu zájmu při semináři v Luhačovicích (březen 2003) se rozhodl výkonný výbor uspořádat společný výjezd vedoucích klubů AMD ČR. Po společném rozhodnutí na semináři výjezd uskutečníme v novém termínu! Akce je výrazně dotována a zařazeni budou řádně přihlášení zájemci podle termínu došlých přihlášek s platbou, do zaplnění 42 připravených míst. Vzhledem ke změně termínu a operativnímu řešení situace musíme použít metodu: Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Na nedostatečně vyplněné přihlášky bez úhrady bude brán ohled pouze při malém počtu zájemců. Uzávěrka: ve chvíli došlé 42 přihlášky Pátek Sobota Neděle Pondělí RÁMCOVÝ PROGRAM 9.00 odjezd účastníků busem z Brna z parkoviště u DDM JUNIOR nedaleko OD Tesco odjezd účastníků z Prahy, parkoviště OBI u metra Roztyly restaurace Kařez: možnost oběda v restauraci U Kroftů (není v ceně) hraniční přechod Rozvadov, dále trasa Norimberk, Saarbrücken, Reims, Metz 7.00 zastávka před Paříží, možnost individuální snídaně 9.00 Centre G.Pompidou procházka městem: Les Halles, rue Rivoli, Palais Royal Louvre individuální prohlídka a dále volný program v možnostmi (zahrady Tuilleries, muzeum D Orsay, náměstí Concorde Eiffelova věž: individuální prohlídka (vstupné není v ceně) odjezd do hotelu Formule 1, ubytování ve třílůžkových pokojích hotelu F odjezd z hotelu do Poitiers - po cestě zastávka na zámku na Loiře (např. Blois) Poitiers ubytování v hotelu F individuální program, možnost prohlídky Poitiers 9.00 FUTUROSCOPE návštěva parku obrazů odjezd do Paříže Paříž, ubytování v hotelu F1 Úterý odjezd do centra města 9.00 PALÁC OBJEVŮ prohlídka expozic individuální program v Paříži - možnost návštěvy muzea Umění a řemesel odjezd z Paříže Středa návrat do Prahy a Brna Cena dotované akce: Kč zahrnuje Doprava autokarem během celého zájezdu 3x ubytování ve třílůžkových (!) pokojích hotelu Formule 1 (bez snídaní) vstupné do Palais de la Découverte a parku Futuroscope vlastníci tzv. učitelské karty (ITIC) neplatí vstupné do Louvru, Museé d Orsay, Centre G.Pompidou karty pomůže zařídit na vaši žádost M.Šmídová (tel ) průvodce/tlumočník Podmínky pro zařazení na akci FUTUROSCOPE: Obratem zaslaná a řádně vyplněná návratka s poplatkem Kč (při nezařazení na akci se vrací účastníkovi v plné výši) Zájemci, kteří nejsou registrováni jako vedoucí KMD nebo vedoucími navrženi jako ti, kdo výrazně ovlivňují činnost klubu hradí částku Kč 7.

4 FYZIK DETEKTIVEM! Čj. BEPPO403fyzik Náš dlouholetý člen a nadšený fyzikář Marek Veselý v Buštěhradu připravuje zajímavé příběhy s detektivními zápletkami. Mnohem více se dozvíte na adrese internetových stránek: Připojuje ukázky, ale řešení neprozradíme! Debrujár si přece vždycky ví rady, ne? Zájemci mohou příběh vyřešit a napsat nám o tom nebo nezbývá nic jiného, než zapátrat na internetu. NEEXISTUJÍCÍ VRAŽDA? Do kanceláře inspektora Kopřivy nakoukl strážmistr Petráně: "Pane inspektore, pojďte si něco poslechnout. Na stopadesátosmičce jsme nahráli zajímavou věc." Inspektor se posadil a zaposlouchal se do hlasů z magnetofonu. Jeden patřil službu konajícímu policistovi na dispečinku, druhý hlas byl neznámý. Byl to hlas mužský a zněl značně rozrušeně. "Haló, policie?" "Ano, co si přejete?" "Chci ohlásit vraždu." "Kde se stala, kdo ji spáchal, viděl jste čin na vlastní oči?" dával policista rutinní otázky. "Stalo se to v garážích u ruzyňského letiště v patře H, na stání označeném 81. Zaparkoval jsem vůz a podíval se do zrcátka. Naproti taky zastavilo auto, vystoupil z něj nějaký muž a než stačil auto zamknout, tak přiběhli dva maskovaní muži a zastřelili ho. Potom utekli." "Zůstaňte na místě, posíláme tam výjezdovku." "To bohužel nemohu, za chvilku mi odlétá letadlo." Inspektor ani moc dlouho neváhal a zavelel: "Vemte techniky s sebou a jedem." "To ale není zapotřebí, my jsme tam jeli, a na té H 81 žádné auto nebylo, ani žádná krev, prostě nic. Musel to být fór nebo co!" namítal strážmistr Petráně."Jenže ono se to také nestalo na H 81, ale " Víte, kde došlo k vraždě? SVĚDEK "Tak vy tvrdíte, že jste tu vraždu viděl?" zeptal se ošuntělého staršího muže sedícího na židli v kanceláři inspektor Kopřiva. "Ano, pane inšpektór, na vlastní voči jsem ten mord viděl," dušoval se ten pobuda. "Prosím vás, jak jste to mohl vidět, když byl mráz až praštělo a okna byla zamrzlá!" křičel na něj inspektor. "Ale jak jsem šel vokolo toho baráku, tak jsem slyšel nějakej křik, tak jsem přistoupil k voknu, protože bylo zamrzlý, tak jsem na něj dejchnul a rukou utřel takový malý kolečko, abych viděl dovnitř. Tam ten mužskej škrtil tu ženskou." "Já vám povím jiný příběh, vám někdo zaplatil, vsadil bych se, že bratr zavražděné, abyste svědčil proti manželovi. Oni dva se totiž přímo nesnášeli. Jenže vaše výpověď má dost závažnou trhlinu." "Jakou trhlinu, proboha, já mluvím čistou pravdu." "Kdybyste ve škole ve fyzice dával pozor, tak byste musel přeci vědět, že " Co by měl pobuda z fyziky vědět? 8.

5 SMRTÍCÍ PLYN Inspektor Kopřiva se dostavil na místo, kde bylo nalezeno tělo mrtvého zahraničního dělníka. Ležel nahoře na palandě. Vypadal jakoby usnul. Bohužel, navěky. V místnosti kromě postele byl už jen stůl a dvě židle, pak také propan-butanový vařič a malá lednička. Spodní lůžko pod mrtvým, bylo rozestlané. "Tady taky někdo spal?" zeptal se inspektor. "Ano, já," ozvalo se z hloučku, který se díval dveřmi do místnosti. "Pojďte sem a řekněte mi, co se tady stalo," pozval dovnitř inspektor Kopřiva dělníka, zjevně také zahraničního. "Měl jsem štěstí, že jsem spal tady dole," vychrlil ze sebe dělník. "Kdybych spal nahoře, jako Vaska, tak je se mnou ámen." "A to jako proč, co se vlastně stalo? Já myslel, že zemřel ve spánku?" "On se udusil plynem. Než jsem zjistil, že nám utíká z vařiče, tak dost plynu uteklo. To víte plyn - pfff - rovnou nahoru," ukázal směrem vzhůru dělník. "To já znám, myslíte jako balónky na pouti." "Jo, přesně to mám na mysli. A protože Vaska spal nahoře, tak se chudák udusil." "Jako pohádka to bylo výborné, a jako výpověď to také nebylo špatné - aspoň vím, že jste se nám snažil lhát. Pokud byste měl čisté svědomí, nebylo zapotřebí lži. Jste zatčen." V čem dělník lhal? PŘÍPAD Z DOVOLENÉ Strážmistr Petráně se právě vrátil od moře a vyprávěl svému nadřízenému - inspektoru Kopřivovi, jaký případ se stal na jeho dovolené. "Šéfe, představte si: dva mladíci si vyjeli na lodi na volné moře. Rozhodli se, že budou z lodi skákat do vody. Ten jeden se rozběhl, ale zamotalo se mu lodní lano kolem nohy a tak přeletěl palubu a za tu nohu zůstal viset. Ten jeho kamarád říkal, že prý visel tak, že měl hlavu jen taktak nad vodou. Když mu tenhle druhý kamarád šel pomoct, tak uklouzl po mokré palubě, upadl a omdlel. Mezitím, co byl omdlelej, tak přišel příliv," tady strážmistr Petráně poklesl hlasem a snad že nic inspektor Kopřiva neříkal, tak ještě dodal: "Zvedla se voda." "Petráně, já samozřejmě vím, co je to příliv. Proboha, tak hloupej zase nejsem," loupl po strážmistrovi očima Kopřiva. Strážmistra to nijak nevyvedlo z míry a klidně pokračoval: "Takže potom, co se ten omdlelej probral, tak ten první mladík, co visel za tu nohu z lodi už měl kvůli tomu přílivu hlavu pod vodou. Prostě se utopil," skončil své vyprávění strážmistr Petráně. "Doufám, že toho druhého zatkli pro vraždu?" vyzvídal inspektor Kopřiva. "No, zatkli. Ale jak to můžete vědět, šéfe?" divil se strážmistr. Jak to mohl inspektor vědět? HODINÁŘ Někdo se zřejmě vetřel do přízně starého muže, v bytě ho zabil a pak okradl o všechny důchodcovské úspory. Jak známo, vražda vždycky přitáhne pozornost. Ani tahle, která se stala v jednom činžovním domě se neobešla bez davu přihlížejících, kterým inspektor Kopřiva neřekl jinak než "čumilové". Na chodbě před bytem zavražděného důchodce a také po celém schodišti jich bylo dost. Inspektor nařídil, aby jeho podřízení legitimovali a zapsali každého, kdo přihlížel. Za několik dní si je pozvali na kriminálku k výslechu. Tak například se tam objevil pán, který tvrdil: "Já jsem hodinář. Ten důchodce si mě pozval, protože potřeboval seřídit nějaké starožitné hodiny, které jsou těžké a nedají se přenášet. Když jsem však přicházel k bytu, už zde bylo několik lidí, a tak jsem se vlastně k němu nedostal, zůstal jsem tedy aspoň přihlížet." "Pravda, ten starý pán tam nějaké hodiny měl, tuším, že kyvadlové," přitakal inspektor. "Ale hrozně se předcházely. Zřejmě to jste měl opravit. Mohu se zeptat, jak se to u takových hodin dělá? To víte, já jsem v tomhle ohledu laik," jakoby omluvně dodal Kopřiva. "Není nic jednoduššího, jestliže jsou kyvadlové, jak říkáte, tak to se vlastně to kyvadlo kývá rychleji, než má, proto se předcházejí. Stačí, když se na kyvadlo dá takový malý přívažek - kyvadlo ztěžkne a pohybuje se pomaleji." "Mně to ale pálí rychleji a vám podle všeho ztěžkne život. To víte, čeká vás vězení. Vždyť vy, chlape, nejste žádný hodinář, ale nejspíš onen hledaný vrah" pobaveně a triumfálně prohlásil inspektor Kopřiva. Jak inspektor odhalil, že pán není hodinář? 9.

6 DEBRUJÁRSKÉ AKTUALITY Čj. BEPPO403aktuality VALNÉ SHROMÁŽDĚNÍ - proběhne 13. prosince 2003 po dobrých zkušenostech opět na hotelu OGAR v Luhačovicích. Jeho přípravě chceme věnovat patřičnou pozornost a proto veškeré nutné informace budou zanedlouho ještě v jednom BEPPU 5/2003, ve kterém dostanete: a) všechny pokyny k přihlášení a návratku b) obvyklé formuláře na doplnění svých činností v roce 2003, které poslouží zpracování naší výroční zprávy (od těchto výkazů se také potom odvíjí výše dotací pro naše kluby) c) kandidátky do výkonného výboru (VV AMD ČR) Toto všechno má ještě čas, ale už nyní bychom chtěli poprosit prezidenty a zástupce regionů, aby na svých jednáních vyhledali vhodné kandidáty do VV, které potom mohou na kandidátkách předložit. VÁNOCE DEBRUJÁRŮ - připravujeme na prosince 2003 do Prahy Tady také není kam spěchat, protože všechny podklady i s návratkami přiložíme do BEPPA 5/2003. V programu se mimo tradiční akce objeví i prezentace klubu na společném večeru, návštěvy Národního divadla, hvězdárny, NTM, ČVUT a MFF UK. Lze si vybrat i exkurzi do klubu Dětské tiskové agentury DOMINO. Zajímavé informace o této akci si můžete vyhledat na internetové adrese (připojujeme i ukázku z článku): V jedné z místností Klubu Domino, Dětské tiskové agentury se usadilo zvláštní zařízení. Vidíte ho na fotografii. Jmenuje se Vyhlídkové letecké zařízení FLIP. A do Domina se přestěhovalo z festivalu Jičín město pohádky. Když jsem v neděli 14. září dopoledne sbalil techniku Rádia Domino, měl jsem konečně čas zajít v klidu na výstavu Okamžitých her Petra Nikla a Jaroslava Kořána. Neděle byla posledním dnem, kdy byla výstava v Jičíně přístupná veřejnosti. Z vyprávění jsem věděl, že mne čeká něco dost neobvyklého a zajímavého. A musím přiznat, že mne exponáty zaujaly. Hrál jsem si s nimi - a taky na ně - jako malé dítě. Rozezníval jsem staré železné tyče, šrouby a klíče, foukal do maxitrumpety, čeřil vodu a vytvářel světelné efekty a v němém úžasu jsem zíral na FLIPa. Obvykle s sebou nosím reportážní minidisk. Zvuky jsem začal nahrávat, vznikala rozhlasová reportáž. Od paní, která prodávala vstupenky, jsem chtěl vědět, kam výstava putuje dál. Jen pokrčila rameny. Nevěděla to. No jo, jenomže udělat reportáž o výstavě, která právě končí a nepřidat informaci, kam se stěhuje a kde ji to se mi zdálo k ničemu. Takže jsem si zjistil telefonní číslo na jednoho z mohou posluchači vidět, autorů, Petra Nikla. Dozvěděl jsem se, že jeho exponáty skončí hned druhý den u něho v garáži. Přišlo mi to líto. Nabídl jsem mu, ať je vystaví v Praze v sídle Klubu Domino. Ještě v neděli večer se přijel na prostor podívat a v pondělí začal s instalací. A já vám mohu radostně sdělit, že hlavní část jičínské výstavy, tedy Vyhlídkové letecké zařízení FLIP Petra Nikla můžete vidět v Praze 4, v ulici Na Nivách 314. Přijďte se podívat. Slávek Hrzal, DTA 10.

Fyzik detektivem. Fyzika kolem nás

Fyzik detektivem. Fyzika kolem nás Fyzik detektivem Marek Veselý 1, ZŠ a MŠ Kladno Motivace Moje nejoblíbenější autorka detektivní literatury Agatha Christie kdysi řekla, že v dětství slyšela jednu hádanku, která ji přiměla k rozhodnutí

Více

ZAPLETAL@ADAM.CZ 621 526, 621 244, 00420.603.55 14 17 ČSOB 155361679/0300 - IČO

ZAPLETAL@ADAM.CZ 621 526, 621 244, 00420.603.55 14 17 ČSOB 155361679/0300 - IČO Asociace malých debrujárů České republiky,os. Sokolovská 702, 685 01 BUČOVICE Pobočka: 116 47 Praha 1, Senovážné nám. 24, Mgr.Petr Zapletal www.debrujar.cz E-mail: ZAPLETAL@ADAM.CZ Tel/fax/zázn.+420.234

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

Setkání. Takže nadále platí žádné informace nikomu a musíme si pospíšit, jinak nám ten případ seberou. Už

Setkání. Takže nadále platí žádné informace nikomu a musíme si pospíšit, jinak nám ten případ seberou. Už Setkání Evo, pozor, to auto! vykřikl Dominik. Výstřel. Co ty tady děláš? ptá se unaveně Eva a Dominik jí obejme. Náhle mu ztěžkne v náručí. Sanitka, nemocniční chodba. Nad operačním sálem zhasne světlo

Více

Metodický průvodce RODIČE DÍTĚTE SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Metodický průvodce RODIČE DÍTĚTE SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE Jan Michalík Metodický průvodce RODIČE DÍTĚTE SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM (nejen) NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE 2012 Metodický průvodce RODIČE DÍTĚTE SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM (nejen) NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE Jan Michalík 2012

Více

XIII Mors certa, hora incerta

XIII Mors certa, hora incerta XIII Mors certa, hora incerta Samuel se probudil časně ráno a okamžitě pospíchal do Parvatina pokoje. Dveře byly pootevřené. Mohu dál? zeptal se. Samozřejmě, oznámila mu Parvati a pustila ho do pokoje.

Více

www.vozickar.com XX. ROÈNÍK 16. prezentace nestátních neziskových organizací s humanitárním zaměřením Pro Váš úsměv 2011

www.vozickar.com XX. ROÈNÍK 16. prezentace nestátních neziskových organizací s humanitárním zaměřením Pro Váš úsměv 2011 4 2011 XX. ROÈNÍK 16. prezentace nestátních neziskových organizací s humanitárním zaměřením Pro Váš úsměv 2011 Inavozíkuzvládnete zvládnete cokoliv, limity máte jen ve své hlavě SMP CZ Wheelchair Czech

Více

Modul 4. Pracovní život. Prezentace modulu. Obsah modulu

Modul 4. Pracovní život. Prezentace modulu. Obsah modulu Modul 4 Pracovní život Prezentace modulu V tomto modulu se seznámíte s panem Pavelkou, který pracuje v zahradnictví. Od svého zaměstnavatele dostane zajímavou nabídku na spolupráci při úpravě zahrad v

Více

rozebíralo snad úplně všechno, co mělo kola. Každý šroubek z toho kterého auta byl vymontován. Mnoha věcem jsem se tedy přiučil. Bylo mi patnáct.

rozebíralo snad úplně všechno, co mělo kola. Každý šroubek z toho kterého auta byl vymontován. Mnoha věcem jsem se tedy přiučil. Bylo mi patnáct. Předmluva Jmenuji se Giorgio Flamini. Původem Ital, teď ovšem bydlím v České republice. Proč? Protože se mi tu prostě líbí. Upřímně řečeno, ne vždy jsem žil poctivě. Je to sice minulost, nicméně té se

Více

Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj

Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj Experience Europe! Zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali, pracovali, cestovali, byli na stáži nebo jako dobrovolníci. Neboj se a vycestuj Autorka: Anežka Novotná Autoři článků: Jan Janda, Tomáš

Více

U NÁS V ČAKOVICÍCH. Dobrovolní hasiči z Miškovic pořádájí nábor a lákají nováčky, str. 6 a 7 ZPRAVODAJ PRO OBČANY ČAKOVIC, MIŠKOVIC A TŘEBORADIC

U NÁS V ČAKOVICÍCH. Dobrovolní hasiči z Miškovic pořádájí nábor a lákají nováčky, str. 6 a 7 ZPRAVODAJ PRO OBČANY ČAKOVIC, MIŠKOVIC A TŘEBORADIC U NÁS V ČAKOVICÍCH ZPRAVODAJ PRO OBČANY ČAKOVIC, MIŠKOVIC A TŘEBORADIC únor 2015 Dobrovolní hasiči z Miškovic pořádájí nábor a lákají nováčky, str. 6 a 7 strana 4 MČ Praha Čakovice bude z dotací rekonstruovat

Více

POSEL SMRTI. Zúčtování. Lukáš Konvalina

POSEL SMRTI. Zúčtování. Lukáš Konvalina POSEL SMRTI VI Zúčtování Lukáš Konvalina Není důležité, jak dlouhý život vedeme, ale jak ho prožijeme, neboť k čemu je žít navěky, když nevnímáme krásy života a nejsme šťastni? Obsah I Vrať se mi!...4

Více

ediční řada A.M.I.M.S. M. Ze života pro život Skutečné příběhy skutečných lidí otištěné v časopise Milujte se!

ediční řada A.M.I.M.S. M. Ze života pro život Skutečné příběhy skutečných lidí otištěné v časopise Milujte se! ediční řada A.M.I.M.S. M. Ze života pro život Skutečné příběhy skutečných lidí otištěné v časopise Milujte se! Editoři: P. Marek Dunda P. Pavel Zahradníček OMI A.M.I.M.S. Apostolatus Mariae Immaculatae

Více

11/2012. měsíčník Roztok a Žalova. Tak a je po volbách. Úřad pět dní v týdnu? Kraj opět míří doleva, v Roztokách zvítězila pravice

11/2012. měsíčník Roztok a Žalova. Tak a je po volbách. Úřad pět dní v týdnu? Kraj opět míří doleva, v Roztokách zvítězila pravice 11/2012 měsíčník Roztok a Žalova Tak a je po volbách Úřad pět dní v týdnu? Kraj opět míří doleva, v Roztokách zvítězila pravice Na 138 zemětřesení denně si nikdy nezvyknete Pozoruhodný (ekonomicko-společenský)

Více

Na tom panství, zla a démonů lůně, znějí poslední kroky umrlce duně tam šíří se temnota na svém trůně.

Na tom panství, zla a démonů lůně, znějí poslední kroky umrlce duně tam šíří se temnota na svém trůně. III Semeniště zla Na tom panství, zla a démonů lůně, znějí poslední kroky umrlce duně tam šíří se temnota na svém trůně. 22. 12. 1995 Kasumi pustili z nemocnice krátce před Vánoci. V tu dobu Black Mirror

Více

Jeden rok v nové zemi

Jeden rok v nové zemi Jeden rok v nové zemi Evropská kontaktní skupina v České republice Žitná 45, Praha 1, 110 00, tel./fax: +420 222 211 799 www.ekscr.cz, office@ecgnet.cz Jeden rok v nové zemi Vydala: Evropská kontaktní

Více

AURA. ZAJÍMAVOSTI Uvítáte označení, že jste epileptik? Na trhu je silikonový náramek Epilepsy INFORMACE O EPILEPSII

AURA. ZAJÍMAVOSTI Uvítáte označení, že jste epileptik? Na trhu je silikonový náramek Epilepsy INFORMACE O EPILEPSII Společnost E /Czech Epilepsy Association o. s. AURA INFORMACE O EPILEPSII ZE SPOLEČNOSTI E Nalaďte si pořad Život s epilepsií na ČRo 6 Máme svého patrona Pořádáme vzdělávací program Úvod do problematiky

Více

Petr Nacházel. Hitlerovy oči

Petr Nacházel. Hitlerovy oči 1 Petr Nacházel Hitlerovy oči Petr Nacházel Praha 2000 Copyright Petr Nacházel 2 3 Jmenuji se James Scott a pracuji jako novinář u Los Angelského Postu. Můj život běžel až doposavad celkem klidně. Zaměstnání

Více

PIONÝRA 7 VYPALOVANÍ DO DŘEVA. březen PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK SAMI O SOBĚ. 2 reportáž (8 a 9) zprávy ze sdružení (12) námět na rukodělnou činnost (24)

PIONÝRA 7 VYPALOVANÍ DO DŘEVA. březen PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK SAMI O SOBĚ. 2 reportáž (8 a 9) zprávy ze sdružení (12) námět na rukodělnou činnost (24) PIONÝRA 7 březen PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK SAMI O SOBĚ VYPALOVANÍ DO DŘEVA 2013 2 reportáž (8 a 9) zprávy ze sdružení (12) námět na rukodělnou činnost (24) Pionýři na Ledovce Když jsem v minulém čísle Mozaiky

Více

WILLIAM EARL JOHNS BIGGLES ČERNÁ MASKA

WILLIAM EARL JOHNS BIGGLES ČERNÁ MASKA WILLIAM EARL JOHNS BIGGLES ČERNÁ MASKA T&M PRAHA 1999 W. E.Johns, 1964 Jacket Illustration Petr Barč, Zdeněk Burian Petr Barč, 1999 Zdeněk Burian dědicové, 1999 Illustrations Milan Fibiger, 1999 Translation

Více

ZÁPIS Z 8. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA LIBEREC, KONANÉHO DNE 29. 9. 2011 V ZASEDACÍ MÍSTNOSTI Č. 11

ZÁPIS Z 8. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA LIBEREC, KONANÉHO DNE 29. 9. 2011 V ZASEDACÍ MÍSTNOSTI Č. 11 ZÁPIS Z 8. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA LIBEREC, KONANÉHO DNE 29. 9. 2011 V ZASEDACÍ MÍSTNOSTI Č. 11 K bodu č. 1 Zahájení, schválení pořadu jednání Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé, je 15.00 hodin,

Více

Sartoriova 26, Praha 6, 169 00 Telefon:, 0608/630386, popř. 02/20512299 E-mail: madleska@hotmail.com

Sartoriova 26, Praha 6, 169 00 Telefon:, 0608/630386, popř. 02/20512299 E-mail: madleska@hotmail.com OBSAH Madlesčin úvodníček 2 Co je nejauktuálnějšího aneb Sojka ještě za tepla 3 Kam vás pozveme aneb Delikatesy 4 Drby, srandičky aneb Sojčí divočina 5 Špigyho humorné bastlení 6 Rozhovůrek s Péťou Špičánkem

Více

časopis lorm z.s. ZIMa VERŠE SLOVO ŠÉFREDAKTORA ZPRÁVY Z LORMU

časopis lorm z.s. ZIMa VERŠE SLOVO ŠÉFREDAKTORA ZPRÁVY Z LORMU 81 2014 časopis lorm z.s. ZIMa VERŠE SLOVO ŠÉFREDAKTORA ZPRÁVY Z LORMU Nad dopisy čtenářů Místo mého srdce příběh PRÁVNÍ PORADNA ZDRAVÍ haf INFORMACE HLUCHOSLEPé OSOBNOSTI ZE SVĚTA SPOLEČENSKÁ KRONIKA

Více

březen 2015 STODŮLECKÝ POSEL Zpravodaj Městské části Praha 13 FOTO: MONIKA AUŠKOVÁ

březen 2015 STODŮLECKÝ POSEL Zpravodaj Městské části Praha 13 FOTO: MONIKA AUŠKOVÁ březen 2015 STODŮLECKÝ POSEL Zpravodaj Městské části Praha 13 Pojmenujme horní rybník FOTO: MONIKA AUŠKOVÁ Zprávy ze zasedání rady Kompletní seznam usnesení a jejich úplné znění najdete na internetových

Více

rekvizitám. Nevíte, jestli všichni ze štábu bydlí tady v tom hotelu? A co další hosté, bydlí tu někdo jiný? Motta se nadechl a spustil: Vypadá to

rekvizitám. Nevíte, jestli všichni ze štábu bydlí tady v tom hotelu? A co další hosté, bydlí tu někdo jiný? Motta se nadechl a spustil: Vypadá to FILMAŘI Bylo uplakané ráno. Pierre stál u okna a díval se ven. Kam jsme se to dostali? Ptal se sám sebe. Nemůže říct, že by už Julii nemiloval, ale nějak se mu vzdalovala, nebo se mu to jen zdá a vzdaluje

Více

ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE

ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE 10 2002 ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE do roku 2003 15. valné shromáždění črdm nelze kázat vodu a pít víno z korespondence črdm go & regiontour 2003 bambiriáda 2003 archa v roce

Více

z obsahu čísla 19. listopadu 2009 ročník XII. číslo 20 Ještě jeden názor na rekonstrukci Trčkova náměstí

z obsahu čísla 19. listopadu 2009 ročník XII. číslo 20 Ještě jeden názor na rekonstrukci Trčkova náměstí 19. listopadu 2009 ročník XII. číslo 20 Byla uspořádána veřejná soutěž na návrh konceptu tohoto díla? Pokud ne, proč? (podepsán Kamil Remeš) Veřejná soutěž byla vyhlášena 10. 7. 2007 a tato soutěž neřešila

Více

Humorné snímky bojovaly o ceny

Humorné snímky bojovaly o ceny 11 listopad 2014 www.tanvald.cz 10. 11. 2014 proběhnou pravidelné prodejní trhy na centrálním parkovišti. Pozvánka na zasedání zastupitelstva Ve velké zasedací místnosti radnice se uskuteční ve středu

Více

Slovo starosty Dostavba dálnice D 11 - jdeme do finále nebo opět velké rozčarování?

Slovo starosty Dostavba dálnice D 11 - jdeme do finále nebo opět velké rozčarování? Chlumec nad Cidlinou dne 26.4.2001 Slovo starosty Dostavba dálnice D 11 - jdeme do finále nebo opět velké rozčarování? Vážení čtenáři, všem Vám je již notoricky známý a otřepaný evergreen dostavby dálnice

Více

VĚŽNÍK KOMPAS TŘEŠŤSKÉ FARNOSTI

VĚŽNÍK KOMPAS TŘEŠŤSKÉ FARNOSTI VĚŽNÍK KOMPAS TŘEŠŤSKÉ FARNOSTI VĚŽNÍK Chceš žít naplno svůj život?... 5 Církev je živá, protože Kristus je živý a my budeme také živí, když budeme žít s Kristem. A když my budeme žít se zmrtvýchvstalým

Více