ANALÝZA STOXX EUROPE LONG Expanzivní monetární politika ECB podpoří evropské akcie

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ANALÝZA STOXX EUROPE 600 - LONG Expanzivní monetární politika ECB podpoří evropské akcie"

Transkript

1 ANALÝZA STOXX EUROPE LONG Expanzivní monetární politika ECB podpoří evropské akcie Eva Mahdalová cz.linkedin.com/in/evamahdal/cs

2 SHRNUTÍ: VÝVOJ SITUACE V EUROZÓNĚ S příchodem roku 2015 představila Evropská centrální banka nový program ke stimulaci ekonomiky eurozóny. ECB tímto krokem vstoupila do nové éry a zařadila se vedle ostatních centrálních bank, které měly vždy po ruce jakékoliv nástroje k uvolnění měnové politiky. Jak vyplývá z tiskové zprávy, ECB bude od začátku března nakupovat dluhopisy evropských vlád i soukromých společností na sekundárním trhu v objemu 60 miliard eur měsíčně, přičemž program má zatím časové omezení do konce září ECB se zaměří na dluhopisy s investičním ratingem a splatností od dvou do třiceti let. Evropská centrální banka přijala toto rozhodnutí v situaci, kdy se většina ukazatelů momentální i očekávané inflace v eurozóně přibližovala ke svým historickým minimům. Nebezpečím bylo, že potenciální sekundární vlivy na tvorbu mezd a cen budou mít negativní dopad na hospodářský růst. Tato situace tedy vyžadovala radikální reakci měnové politiky. Šéf ECB Mario Draghi uvedl, že program kvantitativního uvolňování by mohl eventuálně přesáhnout určený časový horizont, pakliže by se nedařilo dosáhnout stanoveného střednědobého inflačního cíle 2 %. Účelem nákupu aktiv je poskytovat měnový stimul do ekonomiky a to v situaci, kdy se klíčové úrokové sazby ECB nachází prakticky na nulové hranici. Nákupy ještě více uvolní měnové a finanční podmínky a zpřístupní tak podnikům a domácnostem levnější financování. To obvykle vede k podpoře investic a spotřebě. A v konečné fázi by to mohlo přispět k návratu inflace poblíž 2 %. Po provedení fundamentální a technické analýzy jsme dospěli k názoru, že cena futures na evropský akciový index STOXX Europe 600 by mohla v nejbližších třech až šesti měsících pokračovat v růstu až na úroveň 400 bodů. Případný nákup je vhodné provést při poklesu ceny ze současných 372 na 360 bodů. Graf č. 1: Vývoj ceny akciového indexu STOXX Europe 600 (zdroj: Bloomberg)

3 AUTOMATICKÉ INVESTIČNÍ STRATEGIE VÝHODY STRATEGIÍ: široká nabídka pokročilých investičních strategií výběr vhodné strategie na základě požadavků klienta obchodování probíhá podle pevně daných a prověřených pravidel motivace společnosti dosáhnout klientovi zisk Colosseum je členem AKAT. Colosseum, a. s. Londýnská 59, Praha 2 Tel.: Fax: Broker Roku v kategorii Komodity v roce 2011, 2012, V roce 2014 celkový vítěz ankety. 17 LET NA TRHU T SRYZE ČESKÁ SPOLEČNO

4 Hlavní důvody, proč očekáváme růst akciového indexu STOXX Europe 600: 1. Evropská centrální banka pokračuje v uvolněné měnové politice Expanzivní monetární politika pomáhala akciím již v historii. Proč tedy očekáváme, že by se mělo akciím dařit i v tomto roce? Podíváme- li se na vývoj bilancí centrálních bank, jakožto Evropské centrální banky, Americké centrální banky a Japonské centrální banky, zjistíme, že vývoj bilancí všech třech centrálních bank dohromady bude dál narůstat, což je pozitivní zpráva pro akcie. Globálně uvolněná politika a růst bilancí centrálních bank nadále pokračují. Navzdory tomu, že FED ukončil kvantitativní uvolňování, tak ECB a BoJ v něm dál pokračují a navyšují objem peněz v ekonomikách. Tato politika samozřejmě těší finanční trhy, jelikož likvidita bude i nadále dodávána. To ovšem vede k oslabení eura, což má značný dopad na evropské společnosti, jelikož každé oslabení eura k dolaru znamená růst zisků evropských firem. Graf č. 2: Vývoj bilancí centrálních bank v miliardách EUR, USD a bilionech JPY (zdroj: Bloomberg) 2. Eurozóna bojuje s deflací Výrazný pád cen ropy nenechává eurozónu v klidu spát. Zlevnění ropy po sobě zanechalo stopy v podobě velmi nízké inflace. V eurozóně v lednu klesly spotřebitelské ceny na nejnižší úroveň od roku Z prvního odhadu, který zveřejnil statistický úřad Eurostat, vyplývá, že spotřebitelské ceny v eurozóně meziročně poklesly v lednu o 0,6 % po prosincovém poklesu o 0,2 %. Proti černému deflačnímu scénáři se rozhodla bojovat Evropská centrální banka, která od března tohoto roku spouští nový program QE v objemu 60 miliard eur měsíčně. To by mělo podpořit podle statistického úřadu Eurostat rostoucí inflační očekávání. Uvolněná monetární politika a mírně převládající inflační prostředí by podle našeho názoru měly mít na akcie pozitivní vliv.

5 Graf č. 3: Inflace a inflační očekávání v eurozóně v % (Zdroj: Bloomberg) 3. Index podnikatelského klimatu v Německu vzrostl Index Ifo, který monitoruje vývoj německé ekonomiky, v lednu vzrostl na 106,7 ze 105,5 bodu v prosinci. Ekonomové očekávali růst pouze na 106,3 bodu. Podle zprávy výzkumného institutu Ifo se index dostal na nejvyšší úroveň za posledního půl roku. Podle agentury Reuters data indikují, že rok 2015 začíná pro největší evropskou ekonomiku slibně. Tento výsledek potvrzuje stabilizaci průmyslu. Němečtí podnikatelé jsou evidentně více spokojenější se svou aktuální obchodní situací, což jde ruku v ruce s pozitivním výhledem budoucího vývoje.

6 Graf č. 4: Ifo index podnikatelského klimatu v Německu (zdroj: Bloomberg) 4. Výsledková sezóna Evropským společnostem se navzdory slabému hospodářskému růstu daří zvyšovat tržby. Tento vývoj je do značné míry způsoben oslabujícím eurem a zvyšováním relativní atraktivity evropských výrobků na zahraničních trzích. Podle údajů agentury Bloomberg se tržby firem v indexu STOXX Europe 600 zvýšily v minulém roce o 1,2 %, přičemž v předchozím roce byl zaznamenán pokles o 2 %. Podle mediánového odhadů analytiků by se tržby měly letos zvýšit o další procento. Z hlediska zisků je dosavadní výkonnost evropských firem horší. Pracovní trh je v regionu značně strnulý, což zaměstnavatelům neumožňuje rychle redukovat mzdové náklady. Nicméně několik významných firem už ohlásilo škrty. Mezi nimi je i německý Siemens, který chce propustit 7400 pracovníků (2 % zaměstnanců). Tímto chce docílit redukci nákladů o jednu miliardu EUR. Analytici odhadují pro letošní rok výrazné zlepšení produktivity práce a zvýšení zisku firem v indexu o 50 % na nový rekord.

7 Graf č. 5: Meziroční změna tržeb a zisku firem v indexu STOXX Europe 600 (Zdroj: Bloomberg) 5. Technická analýza akciového indexu STOXX Europe 600 Na denním grafu se cena indexu STOXX Europe 600 pohybuje v rostoucím trendu. To potvrzují klouzavé průměry (rychlejší SMA 50 a pomalejší SMA 100), které se nachází pod cenou. Cena rovněž vytváří vyšší minimální hodnoty a vyšší maximální hodnoty, což je známka býčího trendu. Rovněž byla dvakrát lehce prolomena rezistentní psychologická úroveň 350, avšak poté se cena vrátila zpět k nižším úrovním, ze kterých vytvořila nové vyšší supportní úrovně. Napotřetí již došlo k úplnému proražení. Tento významný průlom byl potvrzen tak, že cena si vytvořila novou supportní úroveň 365, odkud se odrazila a pokračovala dál k aktuální hodnotě 372. Očekáváme, že STOXX Europe 600 bude dál pokračovat v rostoucím trendu až k magické úrovni 400. U těchto důležitých kulatých hodnot nedochází obvykle ihned k průrazu. Podle našeho názoru je pravděpodobné, že dojde k drobné korekci a až poté bude tato rezistentní úroveň 400 proražena. Potom má cena z technického hlediska otevřenou cestu k vyšším úrovním.

8 Graf č. 6: Denní cenový vývoj futures na STOXX Europe 600 v bodech (zdroj: Bloomberg) Možná rizika: 1. Geopolitická rizika mohou vést ke kolísání ceny akciového indexu. Významné jsou zejména krize na Ukrajině, chystané volby ve Velké Británii a v neposlední řadě rozdílné politiky centrálních bank. 2. Neblahý vliv na akcie by mohla mít zhoršující se situace v Řecku, jež by mohla vyvrcholit odchodem této země z eurozóny. 3. Dlouhotrvající nízký hospodářský růst může mít negativní dopad na akcie. Závěr Důvody, proč v časovém horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme růst ceny akciového indexu STOXX Europe Evropská centrální banka povolila další kvantitativní uvolňování 2. Inflační očekávání se v eurozóně zvyšují 3. Podnikatelská nálada v Německu se zlepšuje trvale 3 měsíce za sebou. 4. Investoři očekávají výrazný nárůst ziskovosti firem 5. Index se podle technické analýzy nachází v silném vzestupném trendu Specifikace kontraktu Futures kontrakt na STOXX Europe 600 (burza: Eurex) Měsíc dodání březen 2015 (případně další měsíce při dlouhodobé investici) Objem kontraktu 50 x hodnota indexu Kurz v EUR Hodnota bodu: 1 bod = 50 EUR (pohyb kurzu o 1 bod znamená zisk/ztrátu 50 EUR) Margin 1744 EUR/kontrakt Tato analýza byla vytvořena na základě informací dostupných k datu jejího uveřejnění. Momentálně není analytiky společnosti Colosseum, a.s., naplánovaná aktualizace analýzy.

9 Colosseum je členem AKAT. Colosseum, a. s. Londýnská 59, Praha 2 Tel.: Fax: Broker Roku v kategorii Komodity v roce 2011, 2012, V roce 2014 celkový vítěz ankety. 17 LET NA TRHU T SRYZE ČESKÁ SPOLEČNO UPOZORNĚNÍ TATO ZPRÁVA JE POUZE INFORMATIVNÍ A NENÍ MYŠLENA JAKO NÁVRH NEBO NABÍDKA KE KOU- PI ČI PRODEJI JAKÉKOLIV KOMODITY, FUTURES KONTRAKTU, OPCE NEBO JINÉHO INVESTIČNÍHO NÁSTROJE. FAKTA A INFORMACE ZDE OBSAŽENÉ JSOU ZÍSKÁNY ZE ZDROJŮ, KTERÉ COLOSSE- UM, A.S. ( SPOLEČNOST ) POVAŽUJE ZA VĚROHODNÉ, S TÍM, ŽE ZA PŘESNOST A SPOLEHLIVOST INFORMACÍ OBSAŽENÝCH V TĚCHTO ZDROJÍCH ODPOVÍDÁ JEJICH ZDROJ. SPOLEČNOST NE- ODPOVÍDÁ ZA TYPOGRAFICKÉ CHYBY V TÉTO ZPRÁVĚ. VEŠKERÉ NÁZORY A ODHADY V TÉTO ZPRÁVĚ VYJADŘUJÍ NÁZOR SPOLEČNOSTI K DATU TÉTO ZPRÁVY A VYHRAZUJE SI PRÁVO NA JE- JICH ZMĚNU BEZ PŘEDCHOZÍHO UPOZORNĚNÍ. SPOLEČNOST, JEJÍ POBOČKY, PŘEDSTAVITELÉ A/NEBO ZAMĚSTNANCI MOHOU, ALE NEMUSÍ KDYKOLIV DRŽET KRÁTKÉ A/NEBO DLOUHÉ POZICE V JAKÉKOLIV KOMODITĚ, FUTURES KON- TRAKTU, OPCI NEBO JINÉM INVESTIČNÍM NÁSTROJI ZMIŇOVANÉM V TÉTO ZPRÁVĚ. PŘÍKAZY UVEDENÉ V TOMTO DOKUMENTU MOHOU BÝT POUZE ILUSTRATIVNÍ A SPOLEČNOST JE MŮŽE, ALE NEMUSÍ PROVÁDĚT NA TRHU. VEŠKERÉ NÁZORY V TÉTO ZPRÁVĚ JSOU NÁZORY ODDĚLENÍ ASSET MANAGEMENT SPOLEČNOSTI. OSTATNÍ POSKYTOVATELÉ INVESTIČNÍCH SLUŽEB NEBO JINÉ PUBLIKACE MOHOU VYJADŘOVAT ROZDÍLNÝ NEBO PROTICHŮDNÝ NÁZOR. NÁZORY V TÉTO ZPRÁVĚ MOHOU BÝT ZALOŽENY NA RŮZNÝCH ANALYTICKÝCH METODÁCH NEBO DIS- CIPLÍNÁCH. NAPŘÍKLAD FUNDAMENTÁLNÍ A TECHNICKÁ ANALÝZA OBVYKLE POUŽÍVAJÍ RŮZNÉ METODY A ODLIŠNÉ ČASOVÉ OBDOBÍ, PROTO MOHOU ČINIT RŮZNÉ ZÁVĚRY OHLEDNĚ VÝVOJE STEJNÉ KOMODITY, TERMÍNOVÉHO KONTRAKTU NEBO JINÉHO INVESTIČNÍHO NÁSTROJE. SKU- TEČNOSTI, KTERÉ V BUDOUCNU NASTANOU, SE MOHOU OD INFORMACÍ UVEDENÝCH V TÉTO ZPRÁVĚ VÝZNAMNĚ LIŠIT A MOHOU TAK VÝZNAMNĚ OVLIVNIT ANALÝZU OBSAŽENOU V TÉTO ZPRÁVĚ, PŘIČEMŽ INTERVAL BUDOUCÍCH ZMĚN NENÍ MOŽNÉ PŘEDEM STANOVIT. INVESTIČNÍ STRATEGIE POPISOVANÉ V TÉTO ZPRÁVĚ JSOU RISKANTNÍ A NEJSOU VHODNÉ PRO KAŽDÉHO INVESTORA. POKUD PLNĚ NEPOROZUMÍTE PODMÍNKÁM A RIZIKŮM POPISOVANÝCH OBCHODŮ, VČETNĚ ROZSAHU POTENCIÁLNÍHO RIZIKA ZTRÁTY, KTERÉ MŮŽE DOSÁHNOUT A V URČITÝCH PŘÍPADECH I PŘESÁHNOUT HODNOTU PŮVODNÍ INVESTICE, MĚLI BYSTE SE TA- KOVÝCH OBCHODŮ ZDRŽET. VÝSLEDKY INVESTIC MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ZÁRUKOU VÝ- NOSŮ BUDOUCÍCH. ANALÝZA OBSAŽENA V TÉTO ZPRÁVĚ JE POUZE UKÁZKOVÁ A MOHOU, ALE NEMUSÍ BÝT NA JE- JÍM ZÁKLADĚ PROVÁDĚNY OBCHODY V RÁMCI SLUŽBY ASISTENT. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NE- JEDNÁ O KOMPLETNÍ PŘEHLED VŠECH OBCHODŮ, KTERÉ PROBÍHAJÍ V RÁMCI SLUŽBY ASISTENT. VYUŽIJETE-LI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ SPOLEČNOSTI, ČINÍTE TAK VÝHRADNĚ NA ZÁKLADĚ VLASTNÍHO ROZHODNUTÍ. INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ POSKYTNUTÉ SPOLEČNOSTÍ SE V BU- DOUCNU MŮŽE UKÁZAT JAKO NESPRÁVNÉ, INVESTICE UČINĚNÉ NA JEHO ZÁKLADĚ MOHOU BÝT ZTRÁTOVÉ. SPOLEČNOST MŮŽE V ZÁVISLOSTI NA DALŠÍM VÝVOJI KDYKOLIV SVÉ DOPORU- ČENÍ V BUDOUCNU ODVOLAT NEBO ZMĚNIT, A TO I NA OPAČNÉ. SPOLEČNOST VÁM POSKYTU- JE POUZE INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ, SAMOTNÁ INVESTIČNÍ ROZHODNUTÍ JSOU VŽDY NA VÁS A NESETE ZA NĚ PLNOU ODPOVĚDNOST. TATO ANALÝZA NENÍ INVESTIČNÍ SLUŽBOU VE SMYSLU UST. 4 ODST. 2 PÍSM. E) ZÁKONA O PODNIKÁNÍ NA KAPITÁLOVÉM TRHU INVESTIČNÍ PO- RADENSTVÍ TÝKAJÍCÍ SE INVESTIČNÍCH NÁSTROJŮ. POPLATKY SOUVISEJÍCÍ S OBCHODOVÁNÍM NEGATIVNÍM ZPŮSOBEM OVLIVŇUJÍ VÝSLEDEK INVESTOVÁNÍ. POPLATKY JSOU UPLATŇOVÁNY, I KDYŽ JE VÝSLEDKEM OBCHODU ZTRÁTA. SPOLEČNOST COLOSSEUM, A.S. ( SPOLEČNOST ) JE LICENCOVANÝM OBCHODNÍKEM S CENNÝ- MI PAPÍRY, KTERÝ PODLÉHÁ DOHLEDU ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY. NENÍ-LI V TÉTO ZPRÁVĚ UVEDENO JINAK, NEMÁ SPOLEČNOST VÝZNAMNÝ FINANČNÍ PODÍL NA ZÁKLADNÍM KAPITÁLU ŽÁDNÉHO EMITENTA FINANČNÍCH NÁSTROJŮ NEBO NA INVESTIČ- NÍCH STRATEGIÍCH UVEDENÝCH V TÉTO ZPRÁVĚ A ANI S ŽÁDNÝM EMITENTEM FINANČNÍCH NÁSTROJŮ NEMÁ UZAVŘENOU DOHODU O TVORBĚ A ŠÍŘENÍ INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. EMITENTI FINANČNÍCH NÁSTROJŮ UVEDENÍ VE ZPRÁVĚ NEJSOU SPOLEČNOSTÍ INFORMOVÁNI O INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍCH PŘED JEJICH VYDÁNÍM. SPOLEČNOST UPLATŇUJE V RÁMCI JEJÍHO PROVOZU PRAVIDLA PRO ZJIŠŤOVÁNÍ A ŘÍZENÍ STŘETU ZÁJMŮ, KTERÉ BRÁNÍ VZNIKU STŘETU ZÁJMŮ VE VZTAHU K INVESTIČNÍM DOPORUČENÍM: JMU_MIFID.PDF). ODMĚNA ZAMĚSTNANCŮ ODDĚLENÍ ASSET MANAGEMENT SPOLEČNOSTI, KTEŘÍ VYPRACOVALI TU-TO ZPRÁVU, NENÍ ZÁVISLÁ ANI JINAK NESOUVISÍ S VYDÁNÍM INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ URČITÉHO TYPU NEBO TRENDU. VÝNOS ANI NÁVRATNOST INVESTICE NEJSOU ZARUČENY. VÝKONNOST INVESTICE V MINULOS- TI NE-ZARUČUJE PŘÍZNIVÉ VÝSLEDKY DO BUDOUCNA. HODNOTA, CENA ČI PŘÍJEM Z AKTIV SE MŮŽE MĚ-NIT ANEBO BÝT TAKÉ OVLIVNĚN POHYBEM SMĚNNÝCH KURZŮ. VÍCE INFORMACÍ ZÍSKÁTE NA COLOSSEUM, A.S. VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA. JAKÉKOLIV NEAUTORIZOVANÉ POUŽITÍ, DUPLIKACE NEBO ŠÍRENÍ TOHOTO MATERIÁLU JE ZAKÁZANO.

Ropa WTI - short. Břidlicová revoluce v USA tlačí cenu ropy dolů. Vít Jedlička, analytik 3.12.2013. jedlicka@colosseum.cz

Ropa WTI - short. Břidlicová revoluce v USA tlačí cenu ropy dolů. Vít Jedlička, analytik 3.12.2013. jedlicka@colosseum.cz Ropa WTI - short Břidlicová revoluce v USA tlačí cenu ropy dolů Vít Jedlička, analytik jedlicka@colosseum.cz 3.12.2013 Colosseum, a.s. Londýnská 59, 120 00 Praha 2, Czech Republic Tel.: +420 2460 888 88,

Více

Spreadový týdeník 23.-27.3.2015

Spreadový týdeník 23.-27.3.2015 Spreadový týdeník 23.-27.3.2015 Marek Hauf analytik hauf@hbpartners.cz Tel: 234 768 016 Přehled potencionálních obchodů: Graf č. 1: Komoditní spread CZ5-KWZ5 (zdroj: Track`n Trade) Historie ukazuje, že

Více

Platina - LONG. Cena platiny je těsně nad produkčními náklady. Boris Tomčiak, analytik, tomciak@colosseum.cz 22. 06. 2012

Platina - LONG. Cena platiny je těsně nad produkčními náklady. Boris Tomčiak, analytik, tomciak@colosseum.cz 22. 06. 2012 Platina - LONG Cena platiny je těsně nad produkčními náklady Boris Tomčiak, analytik, tomciak@colosseum.cz 22. 06. 2012 Colosseum, a.s. Londýnská 59, 120 00 Praha 2, Czech Republic Tel.: +420 2460 888

Více

Zemní plyn - long: Rostoucí spotřeba potlačí cenu plynu

Zemní plyn - long: Rostoucí spotřeba potlačí cenu plynu Zemní plyn - long: Rostoucí spotřeba potlačí cenu plynu Boris Tomčiak, analytik, tomciak@colosseum.cz 15. 06. 2011 Colosseum, a.s. Londýnská 59, 120 00 Praha 2, Czech Republic Tel.: +420 2460 888 88, Fax:

Více

Euro - short: Sázka na problémy Evropy

Euro - short: Sázka na problémy Evropy Euro - short: Sázka na problémy Evropy Petr Čermák, analytik, cermak@colosseum.cz 04. 11. 2011 Colosseum, a.s. Londýnská 59, 120 00 Praha 2, Czech Republic Tel.: +420 2460 888 88, Fax: +420 2460 888 89

Více

Japonskému jenu vychází slunce

Japonskému jenu vychází slunce Japonskému jenu vychází slunce Nákup japonského jenu prodej amerického dolaru Štěpán Pírko květen 2006 1 Japonský jen na vzestup Při důkladné analýze současných a očekávaných ekonomických faktorů vychází

Více

Dlouhodobá investice do uranu

Dlouhodobá investice do uranu Dlouhodobá investice do uranu Boris Tomčiak, analytik tomciak@colosseum.cz 14.9.2007 Shrnutí Díky celosvětovému hladu po elektřině bude uran bezpochyby zdrojem energie 21. století. To si uvědomili i investoři,

Více

Ingersoll-Rand analýza

Ingersoll-Rand analýza Ingersoll-Rand analýza Petr Čermák, analytik, cermak@colosseum.cz 8. srpna 2008 K nákupu jsme se rozhodli proto, že společnost má nízké hodnotové ukazatele, solidní tempo růstu zisků a tržeb, v poslední

Více

Zlato long. Nákup zlata spekulace na vzestup ceny

Zlato long. Nákup zlata spekulace na vzestup ceny Zlato long Nákup zlata spekulace na vzestup ceny Září 2002 Zlato na vzestup Trh zlata se nacházel od začátku osmdesátých let v sestupném trendu. Podle všech indicií se na podzim roku 1999 vytvořilo dno.

Více

Japonský jen short. Prodej japonského jenu spekulace na pokles kurzu. Říjen 2002

Japonský jen short. Prodej japonského jenu spekulace na pokles kurzu. Říjen 2002 Japonský jen short Prodej japonského jenu spekulace na pokles kurzu Říjen 2002 1 Japonský jen na pokles Hodnota japonského jenu se vůči americkému dolaru nachází v dlouholetém sestupném trendu. Japonská

Více

Ekonomické výhledy. 2014: Spotřebitelům pomůže nulová inflace. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 2013

Ekonomické výhledy. 2014: Spotřebitelům pomůže nulová inflace. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 2013 EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 213 Čtvrtletní zpráva a report Ekonomické výhledy 214: Spotřebitelům pomůže nulová inflace Jan Vejmělek (42) 222 8 568 jan_vejmelek@kb.cz Jiří Škop (42) 222 8

Více

TÝDENNÍ PŘEHLED. 16. - 20. červen 2014

TÝDENNÍ PŘEHLED. 16. - 20. červen 2014 TÝDENNÍ PŘEHLED 16. - 20. červen 2014 Zavírací hodnota Týden 3 měsíce Začátek roku Rok Roční min Roční max PX 1,033 0.0 4.1 4.4 15.0 853 1,046 CZK/EUR 27.44 0.0 0.0-0.4-5.9 25.51 27.69 CZK/USD 20.18 0.5-1.4-1.4-3.2

Více

Čtvrtletník Ekonomika pod lupou. 4. čtvrtletí 2013. Recese u konce vítejte v dobrých časech?

Čtvrtletník Ekonomika pod lupou. 4. čtvrtletí 2013. Recese u konce vítejte v dobrých časech? Čtvrtletník Ekonomika pod lupou. čtvrtletí 3 Recese u konce vítejte v dobrých časech? Ekonomické a strategické analýzy research@csas.cz (+ 99 9) www.investicnicentrum.cz Důležitá upozornění, složení analytického

Více

TÝDENNÍ PŘEHLED. 26. - 30. červenec 2010. Výhled na tento týden

TÝDENNÍ PŘEHLED. 26. - 30. červenec 2010. Výhled na tento týden TÝDENNÍ PŘEHLED 26. - 30. červenec 2010 Zavírací hodnota Týden (%) 3 měsíce (%) Začátek roku (%) Rok (%) Roční min Roční max PX 1,175 0.7-7.5 5.1 14.0 1,030 1,315 CZK/EUR 24.78 1.4 3.1 6.7 3.2 24.71 26.60

Více

TÝDENNÍ PŘEHLED. 29. červen - 3. červenec 2015

TÝDENNÍ PŘEHLED. 29. červen - 3. červenec 2015 TÝDENNÍ PŘEHLED 29. červen - 3. červenec 2015 Zavírací hodnota Týden 3 měsíce Začátek roku Rok Roční min Roční max PX 982-1.3-6.4 3.7-1.5 901 1,058 CZK/EUR 27.10 0.5 1.6 2.1 1.2 27.10 28.32 CZK/USD 24.41-0.1

Více

Ministerstvo financí Odbor Finanční politika

Ministerstvo financí Odbor Finanční politika vnější prostředí, fiskální politika, měnová politika a úrokové sazby, směnné kurzy, strukturální politiky, demografie, hospodářský cyklus, kompozitní předstihový indikátor, konjunkturální indikátor, ekonomick

Více

Výhled na prosinec a rok 2015 2. 12. 2014 SPAD VÝHLED NA PROSINEC / ROK 2015. Prosinec 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK.

Výhled na prosinec a rok 2015 2. 12. 2014 SPAD VÝHLED NA PROSINEC / ROK 2015. Prosinec 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK. Výhled na prosinec a rok 2015 2. 12. 2014 SPAD VÝHLED NA PROSINEC / ROK 2015 Prosinec 2014 WWW.JTBANK.CZ WWW.ATLANTIK.CZ S T R A N A 1 Listopad byl doslova k neudržení. Po zvýšené volatilitě v říjnu (rozpětí

Více

ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2012

ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2012 ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2012 květen 2013 OBSAH Shrnutí vývoje v roce 2012... 3 1. Makroekonomická situace a vnější vztahy... 5 1.1. Makroekonomická situace... 5 1.2. Devizový trh... 7 2.

Více

Výroční zpráva 2014. Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s.

Výroční zpráva 2014. Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s. 12 13 Výroční zpráva 2014 Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2010 2014 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2014 2013

Více

Ministerstvo financí ČR oddělení analýz finančního trhu. ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU v 1. pololetí 2005

Ministerstvo financí ČR oddělení analýz finančního trhu. ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU v 1. pololetí 2005 Ministerstvo financí ČR oddělení analýz finančního trhu ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU v 1. pololetí 2005 listopad 2005 1. SHRNUTÍ... 3 2. MAKROEKONOMICKÁ SITUACE... 4 3. PROSTŘEDKY POUŽITELNÉ NA FINANČNÍM

Více

KBC Multi Track. Otevřená investiční společnost podle belgického práva s variabilním počtem podílů, nesplňující podmínky směrnice 2009/65/ES ICB

KBC Multi Track. Otevřená investiční společnost podle belgického práva s variabilním počtem podílů, nesplňující podmínky směrnice 2009/65/ES ICB Revidovaná výroční zpráva k 31. prosinci 2013 KBC Multi Track Otevřená investiční společnost podle belgického práva s variabilním počtem podílů, nesplňující podmínky směrnice 2009/65/ES ICB Na základě

Více

Prezentace Španělská ekonomika IBEX 35

Prezentace Španělská ekonomika IBEX 35 Aura Invest Group s.r.o., vázaný zástupce společnosti Colosseum, a.s., OCP Prezentace Španělská ekonomika IBEX 35 11/2014 Upozornění TATO PREZENTACE MÁ SLOUŽIT INVESTORŮM, U NICHŽ SE OČEKÁVÁ, ŽE BUDOU

Více

SWOT. 30.červen 2015 Utility ISIN: CZ0005112300. Kurz: EUR: 27,245 CZK USD: 24,347 CZK

SWOT. 30.červen 2015 Utility ISIN: CZ0005112300. Kurz: EUR: 27,245 CZK USD: 24,347 CZK Cílová cena : 616 CZK 22,6 EUR Doporučení : akumulovat accumulate Akt.kurz (30.6.15): 568,00 CZK 20,8 EUR Diskont od : 8,5 % V posledních týdnech lze vysledovat faktory, které posouvají akcie ČEZ ještě

Více

A Východiska predikce

A Východiska predikce A Východiska predikce A.1 Vnější prostředí V porovnání s minulou predikcí se výhled globálního ekonomického růstu mírně zlepšil, nejistoty ohledně budoucího vývoje však nadále přetrvávají. Za změnou výhledu

Více

Erste Bank 2002 Přední poskytovatel finančních služeb ve střední Evropě

Erste Bank 2002 Přední poskytovatel finančních služeb ve střední Evropě Výroční zpráva 2002 Erste Bank 2002 Přední poskytovatel finančních služeb ve střední Evropě Vedoucí postavení: více než 10 milionů klientů Úspěch: navýšení kapitálu Zvýšení: free float roste na 64,4 %

Více

Ekonomický měsíčník LISTOPAD 2003

Ekonomický měsíčník LISTOPAD 2003 Ekonomický měsíčník LISTOPAD 23 ČNB ponechala úrokové sazby beze změny Bankovní rada snížila prognózu inflace. ČNB zmírnila své obavy z růstu retailových úvěrů. Centrální banka neklade překážky emisi dluhopisů

Více

ZPRÁVA O FINANČNÍ STABILITĚ

ZPRÁVA O FINANČNÍ STABILITĚ ZPRÁVA O FINANČNÍ STABILITĚ 213 / 214 ZPRÁVA O FINANČNÍ STABILITĚ 213 / 214 ISBN 978-8-87225-52-3 Péče o finanční stabilitu je definována v zákoně o České národní bance (ČNB) č. 6/1993 Sb. ve znění pozdějších

Více

ZNALECKÝ POSUDEK č. 30/2013

ZNALECKÝ POSUDEK č. 30/2013 Kvita, Pawlita & Partneři, s. r.o. Olbrachtova 1334/27, 710 00 Ostrava - Slezská Ostrava Zapsaná v Obchodním rejstříku u KS v Ostravě, oddíl C, vložka 6941. ZNALECKÝ POSUDEK č. 30/2013 VE VĚCI URČENÍ ZPENĚŽITELNÉ

Více

Komerční banka. Držet. 5 179 Kč ANALÝZY A DOPORUČENÍ. - 1 - Fio banka, a.s.

Komerční banka. Držet. 5 179 Kč ANALÝZY A DOPORUČENÍ. - 1 - Fio banka, a.s. ANALÝZY A DOPORUČENÍ Komerční banka Držet 5 189 Kč Komerční banka Nové doporučení: Držet Předešlé doporučení: Redukovat Cílová cena (6M): 5 189 Kč Minulá cílová cena: 4 301 Kč Datum vydání: 6. 12. 2014

Více

EVROPSKÁ CENTRÁLNÍ BANKA VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA

EVROPSKÁ CENTRÁLNÍ BANKA VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA CS EVROPSKÁ CENTRÁLNÍ BANKA VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA V roce 2009 je na všech publikacích ECB vyobrazen motiv z bankovky 200. VÝROČNÍ ZPRÁVA Evropská centrální banka, 2009 Adresa Kaiserstrasse 29 60311

Více