...VAŠE DOBRÉ ROZHODNUTÍ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "...VAŠE DOBRÉ ROZHODNUTÍ"

Transkript

1 ...VAŠE DOBRÉ ROZHODNUTÍ

2 SEZÓNA 2014/2015 Gabriela Preissová: JEJÍ PASTORKYŇA Režie: Zdeněk Černín Premiéra: Jaroslav Foglar: RYCHLÉ ŠÍPY Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová Premiéra: P. A. Caron de Beaumarchais: FIGAROVA SVATBA Režie: Marcel Škrkoň Premiéra: Ray Cooney: = 3 Režie: Roman Groszmann Premiéra: Nikolaj Koljada: SLEPICE Režie: Jozef Krasula Premiéra: POHÁDKY Na motivy Boženy Němcové: ČERTŮV ŠVAGR Režie: Bela Schenková Premiéra: Josef Čapek: O PEJSKOVI A KOČIČCE Režie: Miroslav Pokorný Premiéra: VAŠE DOBRÉ ROZHODNUTÍ

3 VÁŽENÍ DIVÁCI, PŘÍZNIVCI DIVADLA, rád bych Vám všem, kteří nás podporujete a navštěvujete divadlo, poděkoval za Vaši přízeň. 62. sezóna divadla Šumperk se zvolna chýlí ke konci a my se už teď těšíme a zveme Vás na sezónu 63., tedy sezónu 2014/2015. Dnes Vám předkládáme ochutnávku toho, co Vás v nové sezóně čeká. A že to budou kusy lákavé, o tom není pochyb. Přijměte tímto naše pozvání a staňte se předplatiteli. Krásné okamžiky v divadle Vám přeje MgA. Matěj Kašík ředitel

4 Olga Kaštická

5 JEJÍ PASTORKYŇA Gabriela Preissová Sto dvacet pět let od premiéry v Národním divadle v Praze uvádí Divadlo Šumperk poprvé ve své historii hru Gabriely Preissové Její pastorkyňa v režii a úpravě Zdeňka Černína. Leoš Janáček musel autorku doslova přemlouvat, aby souhlasila s operním ztvárněním atraktivní látky, kterou proslavil tak, že Preissová přenesla životy svých postav i na stránky románu. Cesta mezi českou klasiku byla otevřena. Zdeněk Černín více než folklorní kolorit tématu akcentuje vztahy mezi postavami pastorkyňa (schovanka) Jenůfa si odnáší z nenaplněného vztahu se Števou utajované dítě. Přiznat se k nemanželskému dítěti není v bigotním prostředí moravské vesnice na přelomu století možné, zvláště když strážkyní morálky a zbožnosti je kostelnička Buryjovka nevlastní matka Jenůfy. Všechny postavy nabízejí velkou příležitost pro herecký koncert, který udrží diváka v napětí od začátku až po dramatické finále. Inscenace jako odkaz české klasiky je určena nejen tradičnímu divákovi, na své si přijde i ten, který má rád moderní přístupy v klasickém repertoáru zobrazujícím i dnes aktuální problémy. Pro studenty bude Její pastorkyňa příjemným poselstvím toho, že se nejedná o text navěky uvězněný v maturitním seznamu četby, ale ve spojení s moderní původní hudbou šumperského rodáka Davida Rottera o přitažlivou podívanou. Režie: Zdeněk Černín Premiéra:

6 Petr Komínek

7 RYCHLÉ ŠÍPY Jaroslav Foglar Příběhy Rychlých šípů, řečených také Šípáci, patří bezesporu do zlatého fondu české literatury pro mládež. Ovšem nejen pro ni! Ruku na srdce mnohý dospělák se i dnes blaženě zasní při vzpomínkách, jak kdysi skrytý pod peřinou hltal stránky Foglarových knih, jak se v partě kluci s holkami dohadovali, kdo z nich je Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer a Rychlonožka, a jestli mají holky právo být alespoň Červenáčkem? Inscenační tým šumperské verze Rychlých šípů se rozhodl nechat takzvanou Stínadelskou trilogii Jaroslava Foglara (knihy Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta) stranou a jako základ pro divadelní inscenaci bylo zvoleno dnes už kultovní komiksové zpracování dobrodružství Rychlých šípů přesně to, co kdysi vycházelo v časopise Mladý hlasatel. Na scénu se tak dostává nejen pětice pravdomluvných hochů, ale i proradné Bratrstvo kočičí pracky. Těšit se tak můžete na smršť bláznivě krásných příběhů o pravém přátelství plných humoru, nostalgie, ale i milého poučení. Inscenace režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové si za svůj cíl bere vytvořit zábavu pro malé, střední i ty velké, hlavně však pro ty s touhou po srandě a dobrodružství, nejlépe pak ale dobrou zábavu pro celou rodinu. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová Premiéra:

8 Dana Růžičková

9 FIGAROVA SVATBA Pierre Augustin Caron de Beaumarchais Figaro, jedna z nejoblíbenějších postav na divadelních jevištích, prožívá výjimečný den. Aby si mohl vzít svou milovanou Zuzanku, musí projít kolotočem jak nebezpečných, tak i komických situací. Figarova svatba je příběhem rivality sluhy Figara a jeho soka v lásce hraběte Almavivy. A když je cílem snažení láska, netřeba hledět na prostředky. S nespravedlností mocných se nedá jednat v rukavičkách a možná právě proto si Figaro, který má kromě svého šarmu a důvtipu mnoho lidských chyb a neřestí, dokázal podmanit diváky po celém světě. Klasická divadelní komedie Figarova svatba se konečně představí i v našem divadle. V režii Marcela Škrkoňe se herecký soubor šumperského divadla postará o to, aby hlediště mnohokrát propuklo smíchy. Autor hry, francouzský dramatik Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais ( ), se proslavil trojicí her s hlavním hrdinou Figarem Lazebník Sevillský, Figarova svatba a Provinilá matka. Hra Figarova svatba měla pohnutou historii. Vznikla v roce 1775, nicméně král Ludvík XVI. tuto satirickou kritiku aristokracie zakázal a prohlásil za společensky nebezpečnou. Povolena byla až v roce 1784, stala se velmi populární a veliké oblibě se těší dodnes. Režie: Marcel Škrkoň Premiéra:

10 Jan Kroneisl

11 1 + 1 = 3 Ray Cooney Ray Cooney (1932) jako autor divadelních komedií se stal už za svého života legendou a v roce 2005 obdržel od anglické královny za služby dramatu Řád britského impéria. Ve Francii si vysloužil přezdívku anglický Feydeau a jeho komedie potvrzují, že je mistrem frašky. Cooneyho hry jsou plné překvapivých situací a neschází jim tradiční britský humor = 3, v originále Run for Your Wife, je jeho nejúspěšnější komedií. Vypráví příběh manželské nevěry, která se vzpírá svému prozrazení. Nabalují se na ni témata transvestie, homosexuality, bisexuality a kdovíjaké další sexuality. Hlavní postavou je nešťastný taxikář John, kterého dobrá vůle pomoci a nešťastná nehoda vykolejí z křehce udržované rovnováhy skrývaného dvojženství. Prvek nejrůznějších zmatků a nepochopení pak zosobňují postavy souseda a dvou policistů, a nejdůležitějšími tvůrci trablů jsou samozřejmě postavy obou Johnových žen. Režie: Roman Groszmann Premiéra:

12 Milan Cimerák

13 SLEPICE Nikolaj Koljada Už jste někdy načapala manžela s milenkou v posteli? Ne? A vy už jste byli svědky neúspěšné sebevraždy utonutím v mělké vodě? Už jste zažili potoky ženských slz a tuny zhrzené mužské ješitnosti? Jestli ne, tak divácky velice úspěšná komedie Slepice vám nabízí všechno najednou. Hlavními protagonisty příběhu manželského mnohoúhelníku jsou stárnoucí divadelní šéf a režisér, mladá a krásna herečka, jejíž přitažlivosti málokdo odolá, a nakonec režisérova manželka se svou přítelkyní. Ruský dramatik Nikolaj Koljada, jehož hry jsou uváděny na plakátech mnoha divadel po celém světě, dokonale zná prostředí stejně jako své hrdiny a staví je do nezáviděníhodných situací, ve kterých se míchá pověstný smích i slzy. Stárnoucí herečka venkovského divadla se odmítá smířit se situací, kdy jí muže i divadelní role krade jakási mladá slepice. Brzy ráno vtrhne do jejich pelechu, aby si to s nimi stručně a jasně vyřídila. Jenomže Jenomže jak už to chodí, některé věci jsou jinak, než se nám na první pohled zdají být. O nepříjemná překvapení tedy není nouze, a tak se kolotoč nečekaných událostí začne točit naplno. Koljada však své postavy nezničí úplně, a má pro jejich chování nejednou i laskavé pochopení. Slepice je vynikající šancí pro herce a především pro herečky, zahrát si s chutí a naplno o tom, co tak dobře znají o divadle a o soukromém životě herců, který může být mnohdy napínavější než Shakespearovo drama. Režie: Jozef Krasula Premiéra:

14 Vít Pištecký

15 O PEJSKOVI A KOČIČCE Josef Čapek Veselá hudební pohádka pro děti od tří let. To bylo tenkrát, když spolu Pejsek a Kočička hospodařili. Měli u lesa svůj malý domeček, a tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé... - tak takhle začíná pohádkové a veselé vyprávění Josefa Čapka o trochu nemotorném Pejskovi a způsobně vychované Kočičce, jež okouzlilo už naše babičky, dědečky, maminky i tatínky, když ještě byli dětmi. A které mají rádi caparti a špunti, kteří jsou dětmi právě teď. Naše pohádková komedie zachovává nezaměnitelnou poetiku Čapkova vyprávění, plného švandy, dobrodružství a tajuplných záhad. Tvůrci výpravného představení pohádku přizdobili svěžími písničkami, tancem, a také magickými kouzly, jež jsou k vidění jenom na divadle. Kluci a holčičky, kteří na pohádku přijdou, budou společně s Pejskem a Kočičkou drhnout špinavou podlahu, prát prádlo, zašívat roztržená kaťata, péct dort, utěšovat ztracenou panenku, čarovat a kouzlit hvězdičky pro hodnou noční košilku, hrát si, zpívat písničky a radovat se z toho, že sluníčko svítí jako žárovka a na světě je krásně jako v pohádce... Režie: Miroslav Pokorný Premiéra:

16 Lucie Šmejkalová

17 ČERTŮV ŠVAGR Na motivy Boženy Němcové Čert, hlavní hrdina tohoto představení, je považován za bytost, která odvrací lidi od dobra a svádí je ke zlu. Nicméně v českých pohádkách často vystupuje jako bytost vtipná a spravedlivá, která se staví na stranu ubožáků a lidi zlé a hříšné odnáší do pekla. I v našem představení je díky spravedlivému čertu potrestána pýcha, hrubost a lakota. Petr, sirotek, kterého okradla macecha, se nedočká spravedlnosti a lásky ani u krále, ani u lidí, a tak odchází do světa. Osud ho zavane přímo do pekla, kde slouží čertu. Po letech se vrací a nachází vytoužené štěstí. Tvůrci představení hledali nové způsoby, jak se posunout ve vyjádření. Na scéně se tak objevují loutky, symboly, živí herci a masky, díky kterým podněcují k radosti, zvídavosti a novým nápadům. Dominantní částí scény je staré loutkové divadlo, loutky marionety a panely ztvárňující hlavní hrdiny a prostředí, které nabízí variabilní možnosti pro hraní. Představení je výtvarně pojato tak, aby navodilo atmosféru kočovných skupin, které kdysi putovaly po českých vesnicích a městech. Cílem je podnítit fantazii dětského diváka. Děti mohou, díky barevnosti, obrazům a propojení živých herců a loutek, prožít i jakýsi emoční a výtvarný rej, který jim zabarví současný přetechnizovaný svět do teplých barev, a připomene, že svět pohádek má i nadále velký smysl a význam. Režie: Bela Schenková Premiéra:

18 Vendula Nováková

19 Hana Vonzino, Petr Komínek Petr Král Jiří Konečný

20 DIVADLO ŠUMPERK NABÍZÍ: pronájem reprezentativních prostor (svatby, plesy, firemní večírky, oslavy, koncerty...) nabízíme jednotlivá uzavřená představení pro firmy možnost využití cateringových služeb restaurace Opera a Vana pronájem nákladního vozu včetně řidiče půjčovna kostýmů Po Pá 12:30 14:30 hodin krejčovství na zakázku včetně oprav stolařské práce, drobné opravy možnost kanceláří k pronájmu

21

22

23 DRŽÍME CENY PŘI ZEMI OBCHODNÍ PODMÍNKY PŘEDPLATNÉHO: předplatné nelze vrátit ani vyměnit abonentní průkaz je možné použít pouze na představení uváděná pro skupinu vyznačenou v jeho záhlaví abonentní průkaz je přenosný při ztrátě abonentní vstupenky bude bezplatně vystaven duplikát změna programu vyhrazena v případě změny programu ze strany Divadla Šumperk budete informováni em nebo oznámením změnu kontaktních údajů ve vlastním zájmu oznamte obchodnímu oddělení. V opačném případě není možné zajistit doručení oznámení o změně programu nevyhovuje-li Vám termín představení, je nutno oznámit tuto skutečnost s dostatečným předstihem kvůli výběru náhradního termínu

24 Vydalo Divadlo Šumperk, s. r. o. Sezóna Ředitel: MgA. Matěj Kašík Texty a redakce: MgA. Matěj Kašík, Šárka Čejková Foto: Petr Veselý a archiv Sazba: Tomáš Wurst Tisk: Grafotyp Šumperk

25

26 Závazná přihláška SEZÓNA 2014/2015 DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO PŘEDPLATITELE dosavadním předplatitelům rezervujeme místa do do hlediště je bezbariérový přístup žádáme všechny návštěvníky divadla, aby svá místa v hledišti zaujali včas, při některých inscenacích nemusí být opozdilí diváci po začátku představení vpuštěni do hlediště před vstupem do divadla prosíme neopomeňte vypnout své mobilní telefony VÝHODY PRO PŘEDPLATITELE výrazná sleva na předplatném oproti ceně při volném prodeji stabilně zajištěná místa v hledišti abonentní průkaz je přenosný pokud si objednáte oznámení, vždy Vás včas budeme informovat o termínu inscenace Přihlášky a platby předplatného přijímáme od pondělí do pátku v pokladně divadla (15:00 17:00 hodin). V době letních prázdnin odevzdávejte pouze přihlášky na vrátnici divadla. Platbu následně proveďte během měsíce září (nejpozději do ). VEŠKERÉ INFORMACE O PŘEDPLATNÉM ZÍSKÁTE V OBCHODNÍM ODDĚLENÍ DIVADLA ŠUMPERK Silvie Nováková tel.: /kl. 45, mobil:

27

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater Divadlo J. K. Tyla v Plzni The J. K. Tyl Theatre in Pilsen Das J. K. Tyl Theater in Pilsen CZ Ředitelství Prokopova 14, 301 00 Plzeň tel.: +420 378 038 048 fax: +420 377 330 653 Obchodní útvar Odd. prodeje

Více

Martin Mejzlík v roli krále Jiřího VI. Dramaturgický plán nadcházející sezóny. zdeněk rumpík a 47 členů mladého studia laik

Martin Mejzlík v roli krále Jiřího VI. Dramaturgický plán nadcházející sezóny. zdeněk rumpík a 47 členů mladého studia laik 5 20 14 DIVADELNÍ ZPRAVODAJ >>> květen >>> 104. sezóna 2013/14 Martin Mejzlík v roli krále Jiřího VI. Dramaturgický plán nadcházející sezóny zdeněk rumpík a 47 členů mladého studia laik Na představení

Více

Noc divadel poprvé v Pardubicích. O životě a divadle s Václavem Duškem. dojmy milana uhdeho po premiéře balady

Noc divadel poprvé v Pardubicích. O životě a divadle s Václavem Duškem. dojmy milana uhdeho po premiéře balady 11 20 13 DIVADELNÍ ZPRAVODAJ >>> listopad >>> 104. sezóna 2013/14 Noc divadel poprvé v Pardubicích O životě a divadle s Václavem Duškem dojmy milana uhdeho po premiéře balady Na představení označená abonentní

Více

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Kulturní dům Kopřivnice DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Vážení diváci, s radostí se k Vám vracím po roce, abych Vám představila novou divadelní nabídku v Kulturním domě Kopřivnice. Pokračuje ve filozofii,

Více

sezóna PŘEDPLATNÉ 2011/2012 Vím, co mám! OPERA ČINOHRA BALET OPERETA/MUZIKÁL

sezóna PŘEDPLATNÉ 2011/2012 Vím, co mám! OPERA ČINOHRA BALET OPERETA/MUZIKÁL NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE STATUTÁRNÍHO MĚSTA OSTRAVA PŘEDPLATNÉ sezóna 2011/2012 Vím, co mám! OPERA ČINOHRA BALET OPERETA/MUZIKÁL Vážení a milí diváci, drazí abonenti, současní

Více

06 Nejen s Lindou Rybovou. 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus a Eurydika. o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím

06 Nejen s Lindou Rybovou. 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus a Eurydika. o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím Číslo 6 / Únor 2013 / 130. sezona 2012 2013 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 06 Nejen s Lindou Rybovou o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus

Více

SOUTĚŽNÍ KOMEDIE GRAND FESTIVALU SMÍCHU

SOUTĚŽNÍ KOMEDIE GRAND FESTIVALU SMÍCHU 1 20 12 DIVADELNÍ ZPRAVODAJ >>> LEDEN >>> 102. sezóna 2011/12 LASKAVÝ, ALE I ROZHNĚVANÝ PETR KOSTKA VEČER SOUČASNÉ RUMUNSKÉ DRAMATIKY SOUTĚŽNÍ KOMEDIE GRAND FESTIVALU SMÍCHU POZOR!!! PŘEDSTAVENÍ OZNAČENÁ

Více

55 LET LATERNY MAGIKY 31. Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem. Balet Borise Eifmana v Praze. Připravujeme Pád Arkuna

55 LET LATERNY MAGIKY 31. Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem. Balet Borise Eifmana v Praze. Připravujeme Pád Arkuna ČÍSLO 1 / ZÁŘÍ 2014 / 132. SEZONA 2014 2015 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 06 17 24 Rozhovor s ředitelem Národního divadla Janem Burianem Balet Borise Eifmana v Praze Připravujeme Pád Arkuna FOTO: ARCHIV 55

Více

JAN BURIAN O NOVÉ PODOBĚ DIVADLA PŘEDSTAVUJEME JURAJ DEÁK, PETR KOFROŇ NOVĚ NA REPERTOÁRU KNíŽE IGOR, PORCIE COUGHLANOVÁ, NOC NA KARLŠTEJNĚ PREMIÉRY

JAN BURIAN O NOVÉ PODOBĚ DIVADLA PŘEDSTAVUJEME JURAJ DEÁK, PETR KOFROŇ NOVĚ NA REPERTOÁRU KNíŽE IGOR, PORCIE COUGHLANOVÁ, NOC NA KARLŠTEJNĚ PREMIÉRY Divadlo J. K. Tyla 9. ročník 4/2011 www.djkt plzen.cz JAN BURIAN O NOVÉ PODOBĚ DIVADLA PŘEDSTAVUJEME JURAJ DEÁK, PETR KOFROŇ NOVĚ NA REPERTOÁRU KNíŽE IGOR, PORCIE COUGHLANOVÁ, NOC NA KARLŠTEJNĚ PREMIÉRY

Více

Kalendář akcí v Horních Počernicích v červnu 2014

Kalendář akcí v Horních Počernicích v červnu 2014 06/2014 Ročník 62 S KOLEM BEZPEČNĚ NA PRÁZDNINY 12. 6., ZŠ Stoliňská Kalendář akcí v Horních Počernicích v červnu 2014 DO 1. 6. VÝSTAVA FENOMÉN IGRÁČEK...CHVALSKÝ ZÁMEK DO 1. 6. MILOŠ FIKEJZ: TVÁŘE SVĚTA

Více

letní shakespearovské slavnosti 2015

letní shakespearovské slavnosti 2015 letní shakespearovské slavnosti 2015 PRESS KIT generální partner OBSAH strana 2 strana 3 4 strana 4 11 strana 4 5 strana 6 strana 6 7 strana 7 strana 8 strana 8 9 strana 9 strana 9 10 strana 10 11 strana

Více

Technická univerzita v Liberci

Technická univerzita v Liberci Technická univerzita v Liberci FAKULTA PŘÍRODOVĚDNĚ-HUMANITNÍ A PEDAGOGICKÁ Katedra: Studijní program: Kombinace: českého jazyka a literatury učitelství pro 2. stupeň ZŠ český jazyk - občanská výchova

Více

NOVINY. Dnes v listě: Poděkování dárcům krve Sběrné dvory Koncerty: Katapult, Wohnout i vážná hudba Festival Jeden svět Zápis do mateřské školy Sport

NOVINY. Dnes v listě: Poděkování dárcům krve Sběrné dvory Koncerty: Katapult, Wohnout i vážná hudba Festival Jeden svět Zápis do mateřské školy Sport Číslo 6 Ročník XVII Zdarma 3. dubna 2015 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

LUHAČOVICKÉ NOVINY JARMARK. Podívejte se na náš web. Vážení čtenáři,

LUHAČOVICKÉ NOVINY JARMARK. Podívejte se na náš web. Vážení čtenáři, LUHAČOVICKÉ NOVINY Září 2014 ročník XXI. Rekostrukce Jurkovičovy aleje Rozhovor s Václavem Hudečkem Balety a opery v kině Elektra www.luhacovice.cz Podívejte se na náš web Vážení čtenáři, Mezinárodní festival

Více

Osudové shody okolností nás provázejí životem všechny

Osudové shody okolností nás provázejí životem všechny ČÍSLO 17 (Č Í S L O 2 S E Z Ó N Y 2 013 / 2 014) LISTOPAD PROSINEC 2013 www.ndm.cz NÁRODNÍ DIVADLO MOR AVSKOSLEZ SKÉ Hostující choreografka Nataša Novotná Opera Ernani o lásce, cti a boji o moc Veselohra?

Více

pro vas 12 / 2014 / ročník 5 / zdarma reklamní magazín českých drah Iva Pazderková Měla jsem daleko lepší míry

pro vas 12 / 2014 / ročník 5 / zdarma reklamní magazín českých drah Iva Pazderková Měla jsem daleko lepší míry 12 / 2014 / ročník 5 / zdarma pro vas reklamní magazín českých drah 90 60 90 Iva Pazderková Měla jsem daleko lepší míry Nejrychleji na Slovensko od 14. prosince 2014 Praha Poprad-Tatry 6 h 23 minut, od

Více

Věřím v lásku a štěstí. Operní pěvkyně Jana Kurucová. www.ndm.cz NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ OPERETA/MUZIKÁL ČINOHRA BALET EXTRA

Věřím v lásku a štěstí. Operní pěvkyně Jana Kurucová. www.ndm.cz NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ OPERETA/MUZIKÁL ČINOHRA BALET EXTRA ČÍSLO 22 (ČÍSLO 2 SEZÓNY 2014/2015) LISTOPAD PROSINEC 2014 www.ndm.cz NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ Operní pěvkyně Jana Kurucová Věřím v lásku a štěstí ČINOHRA BALET OPERETA/MUZIKÁL EXTRA Foto titulní

Více

průvodce Tanec smrti Premiéra 24. 1. na Malé scéně ABC Divadelní LEDEN 2015 9. ročník 2014/2015 ZDARMA Foto: Alena Hrbková

průvodce Tanec smrti Premiéra 24. 1. na Malé scéně ABC Divadelní LEDEN 2015 9. ročník 2014/2015 ZDARMA Foto: Alena Hrbková Divadelní průvodce 05 LEDEN 2015 9. ročník 2014/2015 ZDARMA Foto: Alena Hrbková Tanec smrti Premiéra 24. 1. na Malé scéně ABC ..2..10 NEJ 3.. Obsah Leden 2015 Veronika Gajerová Správná odpověď k soutěži

Více

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé.

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. SBORISTÉ Nikolaj Penev Dimitar Sabov To budou Čechoslováci čubrnět! Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. DIVADLO J. K. TYLA V PLZNI Světová premiéra 7. února 2015 na Nové

Více

průvodce Sen čarovné noci Premiéra 23. 3. v Divadle ABC Divadelní březen 2013 7. ročník 2012/2013

průvodce Sen čarovné noci Premiéra 23. 3. v Divadle ABC Divadelní březen 2013 7. ročník 2012/2013 Divadelní průvodce 07 březen 2013 7. ročník 2012/2013 ZDARMA Sen čarovné noci Premiéra 23. 3. v Divadle ABC MLADÁFRONTA..2..úvodníK 3.. Obsah Březen 2013 Vážení diváci, Návštěva 4 5 Vittorio Franceschi

Více

Vaše nová kancelář. www.toka.cz

Vaše nová kancelář. www.toka.cz Vaše nová kancelář www.toka.cz EDITORIAL Máte rádi Vánoce? Cesta hromadným dopravním prostředkem se často změní v nedobrovolný zdroj informací. Obzvlášť teď v předvánočním období, kdy se během tří zastávek

Více

Pavel Novotný propadl kouzlu zvonů. Režisér Zdeněk Dušek představí Lháře. Lenka Lagronová opět v režii Radka Žáka

Pavel Novotný propadl kouzlu zvonů. Režisér Zdeněk Dušek představí Lháře. Lenka Lagronová opět v režii Radka Žáka 10 20 14 DIVADELNÍ ZPRAVODAJ >>> říjen >>> 105. sezóna 2014/15 Pavel Novotný propadl kouzlu zvonů Režisér Zdeněk Dušek představí Lháře Lenka Lagronová opět v režii Radka Žáka Na představení označená abonentní

Více

číslo 4 / 2013 ročník XI. FOTO: Tomáš Železný Vychází v celém Ústeckém kraji.

číslo 4 / 2013 ročník XI. FOTO: Tomáš Železný Vychází v celém Ústeckém kraji. číslo 4 / 2013 ročník XI. 6 Festival Young for Young v Mostě počtvrté 11 Z Čech až na konec světa od Jakuba k Jakubovi 12 Dlouhá zima zbrzdila čištění města 16 Opravy na bytových domech v letošním roce

Více

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil Číslo 18 Ročník XIV Zdarma 19. října 2012 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 565/322 123, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

BARRANDOV STUDIO FALCON RWE TV NOVA

BARRANDOV STUDIO FALCON RWE TV NOVA BARRANDOV STUDIO FALCON RWE TV NOVA NOVÁ FILMOVÁ POHÁDKA ZDEŇKA TROŠKY Premiéra 21.2. 2008 www.nejkrasnejsihadanka.cz Vznik filmu podpořil Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie Distributor:

Více

Bída není problém minulosti. str.4 ZDARMA. 40 000 výtisků. Vychází na Mostecku, Litvínovsku, Teplicku, Chomutovsku a přilehlých obcích.

Bída není problém minulosti. str.4 ZDARMA. 40 000 výtisků. Vychází na Mostecku, Litvínovsku, Teplicku, Chomutovsku a přilehlých obcích. ZPRAVODAJ ZDARMA 40 000 výtisků číslo 2 / 2008 ročník VI. Mostecka 6 Vize hejtmana Šulce. Bedřichův Světec má nejstarší památku - unikátní kostel. 12 Vandalismus? Nic nového... Máme se bát výtahů? United

Více

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ ČÍSLO 16 (ČÍSLO 1 SEZÓNY 2013/2014) ZÁŘÍ ŘÍJEN 2013 www.ndm.cz NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ Herečka činohry NDM Andrea Mohylová Stejně jako Isolda se dokážu zamilovat tak, že je to pro mě zhoubné OPERA

Více

PROGRAM KINA AERO NA MĚSÍC duben 2010

PROGRAM KINA AERO NA MĚSÍC duben 2010 PROGRAM KINA AERO NA MĚSÍC duben 2010 kino aero DUBEN 2010 1. ČT 10.00 ZOUFALCI 18.00 ZOUFALCI 20.30 PROKLETÝ OSTROV 2. PÁ 17.30 3 SEZÓNY V PEKLE 20.00 MAMUT 22.30 OSVÍCENÍ 3. SO 18.00 SMRT ČEKÁ VŠUDE

Více

průvodce Bylo nás pět Premiéry 22. a 24. března v Divadle ABC Divadelní BŘEZEN 2014 8. ročník 2013/2014 ZDARMA Ilustrace: Iva Hüttnerová

průvodce Bylo nás pět Premiéry 22. a 24. března v Divadle ABC Divadelní BŘEZEN 2014 8. ročník 2013/2014 ZDARMA Ilustrace: Iva Hüttnerová Divadelní průvodce 07 BŘEZEN 2014 8. ročník 2013/2014 ZDARMA Ilustrace: Iva Hüttnerová Bylo nás pět Premiéry 22. a 24. března v Divadle ABC MLADÁ FRONTA..2..úvodníK 3.. Obsah Březen 2014 Vážení diváci,

Více

Kateřina Fričová ředitelka programu ČT

Kateřina Fričová ředitelka programu ČT Česká televize jako médium veřejné služby věnuje po celý rok systematickou pozornost občanům s různými handicapy, národnostním menšinám, seniorům i dalším skupinám, bez nichž by naše společnost nebyla

Více