AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

Download "AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL"

1 8. předvánoční benefiční AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL ve prospěch ochrany přírody v pondělí 22. listopadu 2010 v 18 hodin ve Sněmovním sále Nové radnice Dominikánské nám. 1, Brno Pořádá Nadace Veronica Katalog uměleckých předmětů darovaných do benefiční aukce ve prospěch ochrany přírody

2

3 předvánoční benefiční 8. ve prospěch ochrany přírody AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL ve Sněmovním sále Nové radnice, Dominikánské nám.1, v pondělí 22. listopadu 2010 v 18 hodin Aukce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky. Dražitelem je pan Radko Pavlíček z aukční síně 1. Art Consulting, dražit se bude zapůjčenými dražebními čísly. Večer moderuje paní Lucie Zedníčková. Začátek aukce v hod., předpokládané ukončení v hod., následuje společenská část večera s ochutnávkou vín firmy Perla vín Jezeřany Maršovice s předním sommeliérem Mgr. Janem Rozkem. Poznámka: Ceny děl v tomto katalogu jsou stanoveny s ohledem na benefiční charakter aukce a díky laskavosti dárců umělců v řadě případů nižší než v galeriích. Do 10. prosince 2010 bude na stránkách probíhat internetová část aukce.

4 Andrisová Hana 1952 Nitra V letech vystudovala Masarykovu univerzitu v Brně. Věnuje se práci s dětskou kresbou, malbě, kresbě, grafice. Uspořádala několik samostatných výstav např. v roce 2005 v Galerii Ametyst Ostrava a účastnila se několika výstav kolektivních např. Brno Ateliér open Aubrechtová Pavla 1946 Praha 1970 VŠUP, obor grafika (F. Muzika). Uspořádala mnoho samostatných výstav u nás a v zahraničí (Japonsko). Zastoupena je v řadě našich významných sbírek např.: v Národní galerii v Praze a dalších veřejných i soukromých sbírkách doma a v zahraničí. Je členkou Umělecké besedy v Praze. Žije a tvoří v Novém Strašecí. Balšán Václav 1944 Karlovy Vary Studoval na SPŠ keramické v Karlových Varech, obor výtvarné zpracování porcelánu a keramiky. Věnuje se malbě, kresbě a grafice. Uspořádal přes 10 samostatných výstav a účastnil se i mnoha výstav skupinových doma i v zahraničí. Zastoupen v Národní galerii v Praze a v dalších českých galeriích. Žije a pracuje v Karlových Varech. Benešová Anna 1992 Studentka oktávy Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací. Vyhrála už několik výtvarných soutěží, ilustrovala ročenku krizového centra pro děti a mládež Spondea, její práce byla dlouho vystavena v Green pointu v Alfa pasáži, zúčastnila se několika výstav gymnázia Blaboliová Marie 1948 Praha Vystudovala AVU Praha, obor malba a grafika. Malířka, grafička, restaurátorka. V roce 1988 na Bienále grafiky v Krakově získala Cenu starosty města Lodže. Uspořádala přes 40 samostatných výstav a zúčastnila se řady společných doma i v zahraničí. Je členkou výtvarného sdružení Kruh a SČUG Hollar. Žije a pracuje v Praze. 1. Andrisová Hana Dětský úsměv 2007, kresba, malba, 40x40, volně Kč 3. Balšán Václav Březový les 2009, tempera, 49x34, rámováno Kč 2. Aubrechtová Pavla Bez názvu 2009, koláž, 29,7x21, volně Kč 4. Balšán Václav Kruhy 2004, olej, plátno, 35,5x45,5, volně Kč 5. Benešová Anna Labyrint 2010, tempera, 32x42, rámováno 500 Kč 6. Blaboliová Marie Rozkvetlý kaštan 2001, grafický list, 50x24, volně Kč 2

5 7. Boška Jindřich Fragment zima 1998, šablona a lak, olej na sololitu, 46x36, volně Kč 9. Boška Jindřich Sakrální kompozice 2007, grafika, 29x21, volně Kč 8. Boška Jindřich Kompozice Obraz v obraze 12009, olej, pastel, 29,5x20,5, volně Kč 10. Brančovský Rudolf Zjišťování krokodýla pomocí tohoto vozu 2010, akryl, 49x59, volně Kč Boška Jindřich 1931 Vlachovo Březí Studoval soukromě u svého otce a u ak. malířů Václava Boukala, Theodora Bechníka, Františka Grosse a PhDr. Arséna Pohribného. U nás uspořádal přes 30 samostatných výstav a účastnil se 50 kolektivních. V zahraničí se zúčastnil více než 70 výstav, na kterých získal 8 medailí za grafiku, v roce cenu za grafiku na IX. Premi internacional Joan Miró v Barceloně. Brančovský Rudolf 1980 Brno Vystudoval SPŠ slévárenskou obor umělecké zpracování kovů a drahých kamenů. V současné době tvoří akrylovou malbou na plátno či objekty vyřezávané ze sololitu. Krom malby rád pracuje i s prostorem, což ukazují např. četné obrazy malované pro stěny kaváren, restaurací, klubů či veřejných prostor. Mimo to je lídrem hudební skupiny Poletíme?. Od roku 1999 měl přes 50 samostatných výstav. Žije a tvoří v Brně a v Praze. Brunecký Ondřej 1976 Brno Vystudoval MZLU v Brně, obor Design nábytku a interiery. Od roku 1999 pracuje jako interiérový designer. Fotografování a cestování jsou nedílnou součástí jeho práce. Žije a pracuje v Brně. Bružeňák Jan 1947 Žije a pracuje v Brně v Bystrci. Je členem SVUT Brno, působí na Pedagogické fakultě MU, vede ateliér kresby, ilustrace a keramiky. Ve své kresbě, grafice i malbě vytváří vlastní iluzivní a fantaskní světy plné svébytné poetiky. Zároveň v eroticky laděných dílech Něžnosti vzdává hold lásce a ženskému tělu. Uspořádal bezpočet autorských i kolektivních výstav v ČR i zahraničí. 11. Brunecký Ondřej London panorama 2007, černobílá fotografie, 50x120, volně Kč 12.Bružeňák Jan Sova 2009, keramika, výška 17 cm 800 Kč 3

6 Buchtová Petra 1983 Vystudovala Střední školu uměleckého designu v Brně, obor užitá malba. a FaVU VUT v Brně. Žije a pracuje blízko Brna. Čermáček Petr 1972 Choceň Studium MZLU obor lesní inženýrství a ekologie. Grafikou, kresbou a malbou se zabývá od roku Autodidakt. Grafiky a malby byly otištěny v mnoha časopisech. Publikoval řadu básní a vydal několik autorských sbírek. Uspořádal 14 autorských výstav a 8 společných se účastnil. V současné době žije a pracuje v Brně. Divišová Varvara 1954 Karlovy Vary Věnuje se malbě a grafice už téměř dvacet let. Původně vystudovala Stavební fakultu na Českém vysokém učení technickém v Praze. Jejím jednoznačně hlavním malířským zájmem je krajina a příroda v koloběhu proměn ročních období. Systematicky ve svém díle postupuje od zobrazování konkrétních krajin Karlovarska nebo oblíbených jižních Čech ke zvýraznění obecně platné paměti krajiny soudobými výtvarnými prostředky. Pracuje při tom se širokou škálou sytých, zjemnělých i lomených barev. Žije a pracuje v Dalovicích u Karlových Varů. Dočekal Jan 1943 Třebíč Historik umění, výtvarný teoretik a výtvarník. Studoval dějiny umění a estetiky. Pracoval jako dělník, reklamní výtvarník, obchodní ředitel v polygrafické firmě, pedagog. Uskutečnil tři desítky autorských výstav, je autorem četných textů v katalozích výtvarných výstav a několika odborných publikací, dále také spoluautorem Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců. Žije v Třebíči. 13. Buchtová Petra Brouček II. 2010, akryl na dřevě, 21,5x15, volně Kč 15. Čermáček Petr Kry 2010, linoryt, 27x21, volně 150 Kč 14. Čermáček Petr Báje 2010, linoryt, 21x27, volně 200 Kč 16. Divišová Varvara Dřevo 2010, akryl, 30x25, volně Kč 17. Dočekal Jan U Zlaté stoky 2010, akryl, pastel, 29x42, rámováno Kč 18. Dočekal Jan Na kopečku 2009, akryl, tuš, 42x29, rámováno Kč 4

7 19. Dörfl František z cyklu Návraty 1993, kombinovaný tisk, 70x48, volně Kč 21. Dostál Lubomír Zvíře v lese 2009, kolorovaný autorský tisk, 42x30, volně 500 Kč 20. Dostál Adam Jedna ze snídaní v trávě 2001/2007, olej na plátně, 60x85, na podrámu, zalištováno Kč 22. Dostál Luděk Čtyřicetpět sluncí 2007, barevná litografie, 16x11, volně 500 Kč Dörfl František 1934 Černá, okr. Český Krumlov Studoval na SPŠS v Jihlavě a soukromě u malíře Theodora Bechníka. Je členem Sdružení výtvarných umělců Vysočiny. Získal medaili za grafiku v rámci Premie nacionale del Pomero, později Amici del Pomero v italském Miláně. Je zastoupen v soukromých a veřejných sbírkách v ČR i v zahraničí. Žije a pracuje v Jihlavě. Dostál Adam 1980 Absolvoval gymnázium, krátce studoval na vysoké škole. Věnuje se především volné malbě a linořezu. Od roku 2000 se zúčastnil 40 výstav a 3 sympozií v ČR, v soukromých sbírkách je zastoupen i v zahraničí. Žije v Horní Loděnici v Nízkém Jeseníku. Dostál Lubomír 1950 Brno V Brně absolvoval SUPŠ. Sochař, malíř, keramik. Zúčastnil se asi stovky výstav v ČR i zahraničí, samostatně vystavoval zejména ve Francii. Je členem Spolku olomouckých výtvarníků, skupiny Odjinud a Sudetské pětky. Je také autorem realizací v architektuře, především v Brně a na Olomoucku (reliéfy, sochy, kašny, stavby v krajině). Ilustroval několik knih. Žije v Horní Loděnici. Dostál Luděk 1943 SPŠ grafická v Praze, člen Unie výtvarných umělců ČR. Pracuje v oborech malba a volná grafika, převážně s přírodní a ekologickou tématikou. Uspořádal 23 samostatných výstav, účastnil se asi 30 kolektivních výstav. Zastoupen ve sbírkách např. ve Slezském muzeu Opavě, v Polsku, v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Olomouci. Foretník Martin 1964 Brno Studoval střední pedagogickou školu, nedokončil studia na PF UJEP. Je vicepresidentem umělecké společnosti TRIUM Brno a členem umělecké rady brněnského US Parnas. Zabývá se především technikou rozmývaných tuší a inkoustů, maluje na textil a experimentuje s domalbou na sklo, používá kombinované techniky. Ilustroval dvě knihy. Žije a pracuje v Brně. 23. Dostál Luděk Ostružnická ulice 2008, barevná litografie, 16x11, volně 500 Kč 24. Foretník Martin Rozkol 2010, kolorovaný tisk, kombinovaná technika, 25x25, pasparta pod sklem Kč 5

8 Halberštát Eduard 1937 Ústí nad Orlicí 1973 AVU v Praze (prof. Jan Smetana, doc. Jiří John), 1984 École des Beaux- Arts de Paris. Věnuje se malbě, volné grafice, kresbě a ilustraci. Zakládající člen internacionální tvůrčí skupiny ÉQUIPE DES POMPIERS, Člen výtvarné společnosti Kruh. Uspořádal řadu samostatných výstav a účastnil se výstav skupinových. Je zastoupen např. v Národní galerii v Praze a CROUS v Paříži. Žije a pracuje v Ostravě. Havlík Stanislav 1939 Studoval výtvarnou výchovu a ruštinu na Filosofické fakultě UP v Olomouci, původní profesí je pedagog. Jeho obrazy jsou kompozice s nejrůznějšími náměty, počínaje krajinomalbou a konče objekty s výraznými a ladnými proporcemi a hravou dislokací prvků. Kromě malby a kresby se věnuje také tvorbě a přednesu poesie. Havlová Jitka 1960 Brno Vystudovala grafiku na SUPŠ Brno, studovala také malbu a fotografii. Věnuje se fotografii, malbě a tvorbě šperků z přírodních materiálů. Zúčastnila se řady skupinových výstav a uspořádala 20 výstav samostatných v ČR i zahraničí. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách MG v Brně a v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze jsou její šperky. Je členkou TT klubu výtvarných umělců v Brně. Žije a pracuje v Brně. Hochmanová Zdena 1960 SUPŠ Brno - obor Tvorba nábytku a interieru. V roce 1990 získala Zlatou medaili na 14. mezinárodním bienále grafického designu Brno. Členka TT Klubu Brno. Věnuje se interieru, počítačové grafice, keramice, textilu. Žije a pracuje v Brně. 25. Foretník Martin Ještěrky 2010, tuš, 30x21, rámováno 800 Kč 27. Havlík Stanislav Podzimní fata morgana 2006, olej na sololitu, 40x40, rámováno Kč 26. Halberštát Eduard Lázně , autorská serigrafie, 54x40, volně 1100 Kč 28. Havlová Jitka Spona do vlasů 2005, spona z rohoviny, 4x Kč 29. Havlová Jitka Spona do vlasů II 2005, spona z rohoviny, 8,5x5 900 Kč 30. Hochmanová Zdena - Embrio Světa 2008, počítačová manipulace & kresba tužkou - digitální tisk, 45x70, volně Kč 6

9 31. Hochmanová Zdena - Embrio Světa - možnost , počítačová manipulace & kresba tužkou - digitální tisk, 45x70, volně Kč 33. Holík Karel Pohyb v budoucím čase 2010, akryl, 40x40, rámováno kč 32. Höhmová Zdena Hladina 2010, olej na plátně, 20,5x26,5,volně Kč 34. Houf Václav Hlava , serigrafie (sítotisk), 61x44, volně 800 Kč Höhmová Zdena 1955 Brno Vystudovala SUPŠ v Brně a AVU v Praze. Od roku 1980 se účastní kolektivních výstav, uspořádala mnoho samostatných výstav v ČR i zahraničí. Je zastoupena mimo jiné ve sbírkách Národní galerie v Praze, Muzea města Brna nebo Moravské galerie v Brně. Je členkou Sdružení Q Brno a Sdružení pražských výtvarných umělců. Žije a pracuje v Brně a v Praze. Holík Karel 1931 Vystudoval Umělecko-průmyslovou školu v Brně a Fakultu architektury na VUT v Bratislavě a v Brně. Po studiích začal pracovat na BVV v projekčním ateliéru se zaměřením na výstavní a interiérovou tvorbu. Výtvarná práce byla vždy součástí díla, zaměřeného speciálně na interiér. Souběžně se věnoval práci se sklem, zejména v leptaných vitrážích. Mezi větší realizované práce patří mimo jiné vitráž pro vstupní halu atomové elektrárny Dukovany nebo velkoplošný art protis pro kazašské Ministerstvo průmyslu. V poslední době, kdy ubylo bohatých investorů, se věnuje menším formátům. Žije v Brně. Houf Václav 1949 Brno 1969 textilní škola Brno, 1973 PdF UJEP v Brně, ateliér výtvarné výchovy (V. Drápal, J. Hadač). Původně se věnoval malbě a grafice, později se zaměřil na kreslený humor, propagační a knižní grafiku. Získal řadu ocenění, např. v soutěži Brněnský plakát nebo v roce 1989 Zlatno pero Beograda. Realizoval jak výstavy samostatné, tak kolektivní. Žije a pracuje v Brně. Husák Milivoj 1950 Trutnov Malíř, grafik, scénograf. Po absolvování SUPŠ v Brně ( ) studoval v letech na AVU v Praze. V letech pracoval v dělnických profesích. Od roku 1985 je ve svobodném povolání. Věnuje se kresbě, malbě, tvorbě sakrálních interiérů a scénografii. Je členem sdružení Otevřený dialog. Žije s rodinou v Lelekovicích u Brna. 35. Husák Milivoj Zahrada , akryl, uhel, popel, tuš, 67x48,5, volně Kč 36. Husák Milivoj Zahrada , akryl, uhel, popel, tuš, 67x48,5, volně Kč 7

10 Chatrný Dalibor 1925 Brno Vystudoval v Praze na AVU a Pedagogické fakultě UK, působil jako pedagog na oddělení propagační grafiky na ŠUŘ Brno, na AVU v Praze a na katedře scénografie JAMU v Brně. Je držitelem, mimo jiné, Ceny Michala Raného za mimořádný přínos českému umění a Ceny za celoživotní dílo v oblasti výtvarného umění udělené Ministerstvem kultury. Je zastoupen v řadě významných veřejných i soukromých sbírek v České republice i v zahraničí. Samostatně vystavuje od roku 1958 a od té doby se také pravidelně zúčastňuje kolektivních výstav u nás i v zahraničí. Jandora Petr 1970 Kyjov Vystudoval SPŠ slévárenskou v Brně, Fakultu architektury VUT Brno bakalářské studium a FaTUL Liberec inženýrské studium. Fotí pro potěšení své i svých přátel, oblíbené náměty jsou reportáž a krajina. Uspořádal několik výstav. Žije a pracuje v Brně. Janíková Tereza studentka Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací Jaroš Libor 1960 Zlín 1981 SUPŠ v Brně. Malíř, restaurátor, člen TT Klubu výtvarných umělců v Brně. Uspořádal přes 20 samostatných výstav a účastnil se řady výstav skupinových. Je zastoupen v některých našich sbírkách. Žije a pracuje v Žatčanech. Jasanský Pavel 1982 Litomyšl Autor vystudoval elektrotechnickou průmyslovku v České Třebové, později studoval na Lidové konzervatoři v Ostravě, v současné době fotí pro radost hlavně portréty a výrazový tanec. Od roku 2003 uspořádal několik samostatných výstav. 37. Chatrný Dalibor Bez názvu 1989, akvamarel, netkaná textilie, 50x39,5, volně Kč 39. Janíková Tereza Točité schodiště 2010, linoryt, 30x30, rámováno 500 Kč 38. Jandora Petr Děvčátko s konvičkou 2006, barevná fotografie, 54x36, rám 800 Kč 40. Jaroš Libor Arles Provance 2009, kresba, 42x29,7, volně Kč 41. Jaroš Libor Růže pro Husserla 2000, akryl na plátně, 55x55, lištováno Kč 43. Jasanský Pavel Tanec nedatováno, černobílá fotografie, 67x52, rámováno Kč 8

11 43. Karpíšek Jan Střecha z pole 2009, přírodní pigmenty z Rudice na plátně, 55x60, volně Kč 45. Klimeš Svatopluk Diskuse 2007, kresba bengálským ohněm na papíře, 55,5x45,5, volně Kč 44. Klimeš Svatopluk Vize - Krajina v Izraeli 2007, kresba bengálským ohněm na papíře, 55,5x45,5, volně Kč 46. Křivák David Kopretina 2009, linoryt, 27x21, pasparta 700 Kč Karpíšek Jan 1981 Jihlava Studoval na FaVU VUT v Brně v ateliéru Malba II, absolvoval rovněž stáž v ateliéru Performance. Je členem umělecké skupiny Svitava, účastnil se mnoha kolektivních výstav v ČR i v zahraničí a realizoval několik vlastních akcí. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze i v soukromých tuzemských a zahraničních sbírkách. Klimeš Svatopluk 1944 Brno AVU Praha, ateliér prof. A. Paderlíka. Výtvarník. Uspořádal přes 25 samostatných výstav u nás i v zahraničí, jeho dílo je zastoupeno v tuzemských i zahraničních sbírkách. V roce 1988 založil skupinu Papiriál. Žije a pracuje v Praze. Křivák David 1972 Hodonín Střední škola technického zaměření, Střední pedagogická škola, speciální pedagogika UP Olomouc a speciální pedagogika MU Brno. Nyní žije a pracuje v Ostravě. Přednášel na Ostravské univerzitě speciální pedagogiku surdopedii, psychopedii a arteterapeutické disciplíny. Pracuje jako speciální pedagog. Věnuje se jak tvorbě na přírodní materiály, tak i linorytům, malbě na sklo, akvarelu a olejům. Kučera Jindřich 1963 Brno Autodidakt, věnuje se řezbářství a malbě. Pro divadla v Kanadě a Německu vyráběl loutky, které vytváří i pro svá loutková představení. Žije a pracuje v Brně. Kuklík Ladislav 1947 Praha 1966 SUPŠ Praha, 1974 VŠUP Praha. Grafik, malíř a ilustrátor. Uspořádal přes 50 samostatných výstav doma i v zahraničí a účastnil se výstav skupinových. Je zastoupen v Národní galerii v Praze, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou a v jiných sbírkách domácích i zahraničních. Žije a pracuje v Praze. 47. Kučera Jindřich Angela Klíčnice (z cyklu Gastarbeitři ) 2010, plastika, 145x20x23, volně Kč 48. Kuklík Ladislav Koně 2010, barevný lept, 19x49, rámováno Kč 9

12 Kunzová Filimonová Lucie 1979 Náchod Studovala soukromě pod vedením ak. mal. Ivo Švorcáka a dále na SUPŠ v Turnově. V roce 2000 založila vlastní umělecký ateliér zaměřený na rytí kovů, malbu a plastiku. Zde také vyučuje figurální kresbu a malbu. Uspořádala přes 20 autorských výstav. Žije a pracuje v obci Obrubce u Mladé Boleslavi. Kuxová Markéta 1950 Šternberk Vystudovala SUŠP v Brně. Věnuje se především kresbě a keramice, ilustrovala několik knih, např. z básnického díla Karla Křepelky. Účastní se výstav v ČR i zahraničí, roku 1990 obdržela grant nadace Pollock-Krasner z USA. Je členkou Spolku olomouckých výtvarníků, žije v Horní Loděnici. Lamr Aleš 1943 Olomouc Studoval na SUPŠ v Brně. Je činný grafik, sochař a keramik. Uspořádal ke stovce samostatných výstav a účastnil se množství skupinových. Získal řadu ocenění, např. Cenu Salvátora Dalího v roce 2000 v Praze nebo cenu firmy Excudit za Grafiku roku 2005 v Praze. Je zastoupen v našich nejvýznamnějších sbírkách i v zahraničních galeriích. Žije a pracuje v Praze. Lepš Vladimír 1927 Nové Město nad Metují Vystudoval medicínu na UK v Praze. Kreslí od studentských let, v posledních dvou desetiletích se intenzivně věnuje dokumentaci starých stromů. Spolu s Jaroslavem Michálkem uspořádali řadu výstav na téma starých stromů v celé České republice. Lorenz Petr 1986 Brno Vystudoval SŠ uměleckých řemesel v Brně, obor kresba a ilustrace. Nyní studuje od roku 2007 na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně v ateliéru Grafika/kresba. Magni Milan 1960 Jihlava 1979 SUPŠ Brno, 1986 PdF MU Brno (M.Štolfa, L.Ochrymčuk). Malíř, grafik, výtvarný pedagog. Uspořádal přes 30 samostatných výstav a účastnil se množství kolektivních u nás i v zahraničí. Je zastoupen ve veřejných sbírkách. 49. Kunzová Filimonová Lucie - Na dně nedatováno, olej na plátně, 50x40, rámováno Kč 51. Lamr Aleš Bez názvu 1999, akvarel, 29,7x21, volně Kč 50. Kuxová Markéta Zahrada 2010, kresba tužkou, 30x20, rámováno Kč 52. Lepš Vladimír Hraničná, lípa v plotě roubenky 2010, perokresba, 29,7x21, volně 500 Kč 53. Lorenz Petr Potapěč 2010, malba na linu, 23x26, rámováno 800 Kč 54. Magni Milan Zpěv velryb 1991, serigrafie, 51,3x39,8, volně Kč 10

13 55. Macháček Zdeněk Sova Rozvera 2010, polychrom, výška 20 cm Kč 57. Mikulášková Daniela Oko vánoční 2007, bavlnka na plátně, 50x60, na podrámu Kč 59. Nemravová Lucie Jdoucí 2010, akryl na plátně, 85x85, na podrámu Kč 56. Mičanová Věra Harlekýn 2010, keramika, výška 63 cm Kč 58. Navrátil Pavel Mozek v Kostce 2010, stříbrný šperk, 3x2x1, závěs z kůže Kč 60. Nemravová Lucie Písemné seskupení 2008, monotyp, 41x31, volně 500 Kč Macháček Zdeněk 1925 Brno 1952 VŠUP Brno, 1947 MU Brno obor zoologie. Je autorem řady monumentálních objektů a mnoha zahradních plastik a menších skulptur a reliéfů pro interiéry u nás, v Rakousku, Německu, Francii, Švédsku, Mexiku, USA, Kanadě atd. Jeho díla jsou zastoupena v řadě galerií i v řadě soukromých sbírek u nás i v zahraničí. Je členem sdružení Q a Klubu výtvarných umělců Horácka ve Žďáru nad Sázavou, kde v minulých letech založil a organizoval Mezinárodní sochařské sympozium. Žije a pracuje na Vysočině v Křižovicích. Mičanová Věra 1960 Kadaň Vystudovala SEŠ v Praze a Karlových Varech, následovalo externí studium na Škole uměleckých řemesel, obor umělecká keramika v Praze. Praxi získala v Družstvu umělecké výroby Keramo, Praha. Ve své tvorbě se věnuje užité a dekorativní keramice, od roku l996 v tomto oboru podniká. Žije se svou rodinou v malé vesničce v Českém středohoří. Mikulášková Daniela 1974 Bruntál Vystudovala FF UP v Olomouci diplomovou prací u ak.mal.jiřího Krtičky, dva roky strávila na studijním pobytu v Izraeli, v letech navštěvovala ateliér environmentu ak.mal.vladimíra Merty na FaVU v Brně.V roce 2008 získala 1. místo v soutěži Jungart pro mladé umělce do 35 let. Nyní je členkou skupiny Svitava. Žije v Brně. Navrátil Pavel 1975 Olomouc Umělecký kovář. Od roku 1999 se vedle kovařiny věnuje i autorskému šperku, který tvoří zejména ze stříbra. Získal řadu ocenění u nás i v zahraničí, například v roce 2002 čestné uznání odborné poroty na Mezinárodním setkání uměleckých kovářů Hefaiston za stříbrné šperky. Žije a pracuje na Vysočině. Nemravová Lucie 1985 Praha Studentka 5. ročníku Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Brno, studijní obor: Výtvarná výchova a vizuální tvorba. Vystudovala střední Integrovanou školu Náhorní v Praze obor: Propagační grafik a aranžér. Samostatně vystavovala v Praze. V Brně se zúčastnila kolektivních výstav. V roce 1996 se zúčastnila soutěže The 26th Internacional Children's Art Exhibition Tokyo, Japan, kde vyhrála 3. místo. 11

14 Nestrojil Milan 1947 Třebíč V roce 1971 dostudoval FaF UK v Bratislavě. Je členem Unie výtvarných umělců ČR, TT Klubu v Brně a skupiny 4 v Třebíči. Zaměřuje se na grafiku, kresbu a malbu. Uspořádal 15 samostatných výstav. Žije a pracuje v Třebíči. Novotná Dita 1987 Vystudovala uměleckou školu obor umělecký odlévač na Střední průmyslové škole slévárenské v Brně. Žije a tvoří ve vesnici Křídla na Vysočině, její tvorba je především kreslený humor a ilustrace. Olešová Bohuslava 1951 Český Těšín 1979 SPŠ stavební Ostrava, obor výtvarná propagace. Uspořádala přes 40 samostatných výstav, mimo jiné v Oxfordu a Paříži, zúčastnila se výstav kolektivních, např. ve Švýcarsku, Holandsku, Polsku, Vídni, Anglii, Bonnu, Francii. Členka TT Klubu Brno. Žije a pracuje v Brně. Pazdírková Zuzana 1963 Brno PdF MU Brno, obor výtvarná výchova. Učí na výtvarně zaměřeném gymnáziu, zúčastnila se několika výstav. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v ČR, Švédsku a USA. Žije a pracuje v Brně. 61. Nestrojil Milan Červené zjevení 2010, kombinovaná technika,29,7x21, volně Kč 62. Novotná Dita Do boje 2010, kombinovaná technika, 21x29,7, clip 500 Kč 63. Novotná Dita Do boje II. 2010, kombinovaná technika, 21x29,7, clip 500 Kč 64. Olešová Bohuslava Únik z cyklu Skrytosti , kombinovaná technika, 78x59, volně Kč 65. Olešová Bohuslava - Soustředění z cyklu Skrytosti , kombinovaná technika, 76x53, volně Kč 66. Pazdírková Zuzana - Déšť 2010, pastel, 69x50, volně 700 Kč 12

15 67. Pevný Jindřich Ležící Kleopatra 2010, mědirytina, 11x20,8, volně 600 Kč 69. Pilgrová Jana Jakej pán, takovej pes 2010, akryl na plátně, 60x45, na podrámu 800 Kč 68. Pevný Jindřich Petrohradské blues 2010, mědirytina, 17,4x10, volně 600 Kč 70. Pilgrová Jana Strom roku 2010, grafika - horká jehla, 31x22, volně 400 Kč Pevný Jindřich 1961 Plzeň Malbě, grafice a plastice se profesionálně věnuje od 90.let. Svoje práce vystavoval na několika desítkách samostatných a skupinových výstav. V roce 2005 obdržel cenu poroty na Mezinárodním bienále drobné grafiky GRAFIX 2005 v Břeclavi za kolekci barevných linorytů. Uskutečnil řadu realizací v soukromých i veřejných prostorách. Zabývá se také divadlem a hudbou. Žije a pracuje v Pomezí u Poličky na Českomoravské vrchovině. Pilgrová Jana 1982 Vystudovala SUPŠ v Turnově, obor broušení skla a rytí drahých kamenů, v roce 2006 dokončila Pedagogickou fakultu na Ostravské univerzitě. Ve vyšetřeném čase se věnuje tvorbě, především malbě a grafice. Žije a pracuje v Brně. Pospíšil Rostislav 1950 Věnuje se kresbě, grafice, malbě a scénografii. Pravidelně vystavuje od roku Samostatně vystavoval v Anglii, Německu, Polsku, Rakousku, USA, na Moravě a v Čechách. Žije v Brně a na Kněževísku. Pospíšilová Martina 1977 Velké Meziříčí Studia na SZTŠ Bystřice nad Pernštejnem. V 80.letech absolventka LŠU, v 90.letech se zúčastnila kursů výtvarných technik, automatické kresby, malování mandal. Maluje olejem ve volném čase zejména motivy z ezoteriky a abstrakce. Věnuje se i fotografii a interiérové malbě. Vystavovala na skupinových i samostatných výstavách. Její díla jsou převážně v soukromých sbírkách. Žije a tvoří ve Velkém Meziříčí. 71. Pospíšil Rostislav Hráč na trumpetu 2009, serigrafie, tužka, 40x30,rámováno Kč 72. Pospíšilová Martina Hlubina vědomí nedatováno, olejomalba, 50 x42,rámováno Kč 13

16 Prachatická Markéta 1953 Praha Je samoukem, vysokoškolské studium jí nebylo umožněno. Od ukončení střední školy se věnuje knižní ilustraci, příležitostně kreslenému filmu a známkové tvorbě. Spolupracovala s různými nakladatelstvími, např. Albatros a Odeon v Praze, Viking Kestrel a Faber and Faber v Londýně, a.j. Absolvovala stipendijní pobyt na Camberwell College of Art v Londýně, pracovala jako asistentka doc. Dalibora Chatrného. Mimo jiné je několikanásobnou držitelkou ceny Nejkrásnější kniha. Žije a pracuje v Praze. Prekopová Jana 1981 Iľava Vystudovala FaVU VUT Brno. Autorka se věnuje komorní i monumentální tvorbě. V současné době vytváří především industriální ornamenty. Uspořádala několik samostatných výstav a zúčastnila se desítky výstav společných. Žije a pracuje v Brně. Přindiš Oskar 1947 Olomouc Malíř, kreslíř, sochař, tvůrce asambláží, kovových objektů a prostorových instalací. Je členem Spolku olomouckých výtvarníků. Účastnil se řady výstav v ČR (Nový zlínský salon II a III) i zahraniční (SRN, USA, Belgie, Švýcarsko). Je zastoupen ve veřejné sbírce geometrické abstrakce Musée d'art Cholet ve Francii. Žije v Horní Loděnici. Raffalová Kateřina Studentka Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací. Rossí Tomáš 1955 Brno V roce 1975 vystudoval SUPŠ v Brně, v roce 1987 AVU v Praze. Uspořádal několik autorských výstav u nás i v zahraničí a účastnil se také výstav skupinových. Věnuje se především malbě. Žije a tvoří v Janovičkách u Bystřice nad Perštejnem. Rudolf Pavel 1943 Brno Malíř, kreslíř, grafik. Studoval SUPŠ a Pedagogickou fakultu MU v Brně (1967). Pedagogicky působil na FaVU VUT v Brně. Samostatně vystavuje od roku Žije a pracuje v Brně. 73. Prachatická Markéta Tlachapoud 2001, lept, 42x32, volně Kč 75. Přindiš Oskar Hrozba (neřiďte se červenou linkou) 1991, tuš, sítotisk, 34x23, rámováno Kč 74. Prekopová Jana Jezírko 2006, olej na plátně, 35x45, rámováno Kč 76. Raffaelová Kateřina Kopretina 2010, tempera, 83x83, rámováno 400 Kč 77. Rossí Tomáš Zázraky sv. Františka z Asissi 2008, malba, 42x59, volně Kč 78. Rudolf Pavel Třiadvacet letních písmen 2009, akryl, 37x55, na podrámu Kč 14

17 79. Ruszelák Josef Slunce za modříny 1989, pastel, ruční karton, 42x60, volně Kč 81. Schaller Marek U vody 2010, tempera, 42x59, rámováno 500 Kč 80. Růžičková Blanka Con Amore 2010, koláž, 52x41, rámováno Kč 82. Sláma Miloš Křoviny II 2009, linoryt, 32x42, volně Kč Ruszelák Josef 1938 Nětčice Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti. V letech působil jako výtvarník Městského divadla Zlín, od roku 1992 je ve svobodném povolání. Věnuje se malbě, kresbě i užité grafice. Vytvořil řadu grafických cyklů, ilustroval básnické sbírky, graficky upravoval knihy, bibliofilie, divadelní programy a plakáty. Je autorem scénických výprav. Spolupracuje s Janáčkovou akademií v Brně. Uspořádal přes šedesát samostatných výstav a účastnil se více jak stovky výstav kolektivních. Od roku 1946 žije ve Zlíně. Růžičková Blanka 1943 Brno 1968 VŠUP Praha. Uspořádala 11 samostatných výstav, 30 účastí na skupinových výstavách, doma a v zahraničí (Rakousko, Francie, Polsko, Estonsko, Litva, Německo), organizátorka 5 ročníků Symposia Papír a 8 ročníků studentských soutěží Fenomén kniha. Zastoupena ve sbírkách MG Brno. Věnuje se kresbě, textilu, pracím z papíru. Žije a pracuje v Brně. Schaller Marek Student Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací. Sláma Miloš roční stáž v Paříži, Výtvarná škola V. Hollara Praha. Vystavuje od roku Získal čestné uznání Grafika roku 2005 a nominace na Grafiku roku Zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách doma i zahraničí. Žije a pracuje v Polničce u Žďáru nad Sázavou. Smolka Miloslav 1949 Absolvent opavské filozofické fakulty, obor výtvarná fotografie. Věnuje se fotografii (dokumentování svého regionu i volné tvorbě) a malbě. Zúčastnil se několika společných výstav v Česku a Rakousku, je zastoupen v soukromých sbírkách. Žije ve Šternberku a Horní Loděnici. 83. Smolka Miloslav Právo silnějšího 1997, fotografie, 40x30, volně 500 Kč 84. Smolka Miloslav Právo silnějšího II 1997, fotografie, 40x30, volně 500 Kč 15

18 Spěváček Jan 1973 Absolvoval Fakultu výtvarných umění v Brně v ateliéru malby prof. ak. mal. Jiřího Načeradského. Do povědomí se dostal jako malíř vodních scenérií, které pojednává jak v meditativním duchu, tak jako plochu pro groteskní setkání vodních živočichů. Žije a pracuje v Brně. Spěváčková Eva 1980 Je absolventkou ateliéru malby (Veselý, Lahoda) FaVU VUT Brno. Leitmotivem je jí předmětnost komponovaná do metafyzických souvislostí (konstelací): Budhové, mniši, roucha, drapérie, orientální polštáře, čokoládovobonbonové vesmíry či nově panenky. Žije a pracuje v Brně. Steklík Jan 1938 Ústí nad Orlicí Svou práci započal na přelomu 50. a 60. let pod vlivem informelu. Jeho tvorba přináší nečekaný humor, odlehčení a hru. Po tři desetiletí byl ředitelem Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu. Jeho tvorba zahrnuje lyrické konceptuální umění, akce, instalace, kresby, koláže nebo objekty. Žije a tvoří v Brně a Ústí nad Orlicí. Svoboda Jan 1957 Nové Město na Moravě Studoval na VUT, je malíř a sochař, od devadesátých let na volné noze. Své sochy často vytváří ze dřeva, věnuje se také nábytkové tvorbě. Své dílo představil na několika desítkách samostatných i společných výstav v ČR i v zahraničí. Žije s rodinou na statku na Vysočině. Šplíchal Zdeněk 1948 Třebíč Studoval na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, obor výtvarná kultura. V roce 1989 absolvoval Výtvarnou školu Igora Zhoře v Brně. Věnuje se malbě, grafice, plastice, ale i textilu. V poslední době jsou nejznámější jeho díla technikou akvareláže. Měl cca 20 samostatných výstav a účastnil se 35 kolektivních. Získal 3 ocenění za grafiku. Zastoupen v mnoha soukromých sbírkách v ČR i v zahraničí. Žije a pracuje v Třebíči. Štreit Jindřich 1946 Vsetín na Valašsku 1968 PdF UP v Olomouci, obor výtvarná výchova, později absolvoval Školu výtvarné fotografie. Fotograf, pedagog. Pracuje na dokumentárních projektech nejen v České republice, ale i v zahraničí. Připravil více než 400 autorských výstav a mnoha dalších se zúčastnil. Zastoupen je např.: The Museum of Modern Art New York, The Museum of fine Art Houston a jinde. Žije v Bruntálu. 85. Spěváček Jan Kroužení 2010, olej na plátně, 55x70, rámováno lištou Kč 87. Steklík Jan Rýn nad Kolínem 2010, koláž, 29,7x21, volně Kč 89. Šplíchal Zdeněk Prostor pro linie 2010, kombinovaná technika, 31,5x21,5, volně Kč 86. Spěváčková Eva Malý Buddha 2009, tempera, sprej, plátno, 30x30, na podrámu Kč 88. Svoboda Jan Pole 2010, olej, plátno, 30x50, rámováno Kč 90. Štreit Jindřich Hrůzová 1986, černobílá fotografie, 29x40, volně Kč 16

19 91. Švejdová Vlasta Léto 2010, giclée fine art print, 22x29, pasparta/rámováno Kč 93. Valečka Jaroslav Jachta 2010, litografie, 29x18, rámováno 800 Kč 92. Valečka Jaroslav Kometa 2010, litografie, 29x18, rámováno 800 Kč 94. Verešová Zdenka Kousek nebe 2009, olejomalba, 35x50, rámováno Kč Švejdová Vlasta 1964 Brno Vystudovala SUŠ (1964) loutkářství a hračky u prof. Karla Langra. V 80.letech vytvořila ve spolupráci s Filmovým studiem Barrandov 7 kreslených filmů. Film Matka? získal 1. Cenu na filmovém festivalu Červeného kříže a Červeného půlměsíce ve Varně v roce Napsala a nakreslila dvě knihy pro děti. Ilustrovala přes 93 knížek pro děti. Je nositelkou ceny Pohádkový zvoneček. V současné době se věnuje především olejomalbě a perokresbě. Valečka Jaroslav AVU v Praze (atelier malby prof. Sopka a atelier plastiky prof. Hendrycha), studium v zahraničí. Patří mezi zajímavé představitele současné mladší generace. Od roku 1993 získal několik stipendií a cen u nás i v zahraničí, mj. Cenu Sorosovy nadace a Hlávkovy nadace. Patří mezi výtvarníky, jejichž malba pokračuje v klasické linii figurální a krajinářské. Uspořádal několik desítek výstav samostatných i společných. Žije a pracuje v Praze. Verešová Zdenka 1975 Vyškov Studovala VOŠ Štětí grafický design a FaVU VUT v Brně ateliér Malba II. Ve své tvorbě se zabývá tématikou nebe, moře a země, které kromě klasického zpracování převádí do abstraktních forem. Žije a tvoří v Nemochovicích. Vičar Jan 1967 Svitavy Studoval na AVU v Praze. Zabývá se grafikou, zejména dřevořezem, mědirytem, dřevorytem a linorytem. Tématicky čerpá zejména z krajiny a přírody, nechává se oslovit moravským folklórem i exotickými kulturami. Vystavuje od poloviny 80.let, samostatné výstavy realizoval např. i v Kapském městě v JAR, švýcarském Bernu. Žije v Mladkově u Skalice nad Svitavou. Voráčková Václavíková Lucie 1968 Studovala na VŠUP v Praze v ateliéru malby. Věnuje se malbě kombinovanou technikou, kolorovanému tisku z výšky, malbě voskem. Uspořádala 5 samostatných výstav a účastnila se několika výstav kolektivních v ČR i v zahraničí. Spolupracuje s nakladatelstvím Prometheus a svá díla prezentuje na internetu. Žije a pracuje v Praze. 95. Vičar Jan Hvězdy II 2007, litografie, 75x60, volně Kč 96. Voráčková Václavíková Lucie Zahrada IV 2010, tisk + akvarel, A4 (12x12), volně 450 Kč 17

20 Zábojová Radka 1966 Karviná Ráj Několik let se věnovala tvorbě autorských ručních papírů a ručních kartonů, nyní se více zabývá kresbou a malbou. Své zkušenosti s vlastní výtvarnou tvorbou uplatňuje při vedení sebepoznávacích arteterapeutických skupin. Žije a pracuje v Brně. Zábranský Vlastimil ( ) 1936 Vráž u Berouna Studoval na FF UJEP. Věnuje se malbě, volné i užité grafice, kreslenému humoru a ilustraci. Získal řadu především zahraničních ocenění, např. 1. cena na Festivalu humoru, 1. cena ex aegno na Mezinárodním festivalu antifašistické karikatury v Aténách, ocenění Zlaté pero Bělehrad. Zúčastnil se mnoha výstav doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Brně. Zakrynyčny Viktor 1967 Kamenec Roku 1993 absolvoval fakultu výtvarných umění v Kamenci Podolskem na Ukrajině. Roku 1996 studoval v Aténách u sochaře Ramaziho. V současnosti se věnuje malířské tvorbě v polohách realistického až impresionistického přístupu s námětovou pestrostí. Svými díly je zastoupen v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Zoubek Olbram 1926 Praha Studoval na VŠUP, od roku 1951 se věnoval restaurátorství, specializoval se na renesanční sgrafito a kamennou plastiku. Jako restaurátor pracoval i v období, kdy nemohl svobodně tvořit. Mimo jiné je autorem posmrtné masky Jana Palacha, pomníku Jana Zajíce a Pomníku obětem komunismu na pražském Petříně. Stal se členem Unie výtvarných umělců, skupiny Trasa a Nové skupiny, je také zakládajícím členem a od roku 1999 starostou obnovené Umělecké besedy. V roce 1996 byl oceněn státní Medailí za zásluhy v oblasti kultury. Jeho dílo je zastoupeno v soukromých i veřejných sbírkách v ČR i zahraničí. Žije a tvoří v Praze a Litomyšli. 97. Voráčková Václavíková Lucie Zahrada V 2010, tisk + akvarel, A4 (12x12), volně 450 Kč 99. Zábojová Radka Klubko (lži) 2009, kresba uhel, 59x80, volně Kč 98. Zábojová Radka Bez názvu 2006, ruční karton, 58x28, volně Kč 100. Zábranský Vlastimil ( ) Z cyklu udržitelná biodiverzita 2010, kombinovaná technika, 45x35, volně Kč 101. Zakrynyčny Viktor - Brno. Sv. Jan 2010, olej na plátně, 40x30, na podrámu Kč 102. Zoubek Olbram Zvídavost Očekávající 1997, cín, částečně zlacený, výška 68 cm, volně Kč 18

1. Adámek Luděk Mísa 2008, vitráž, 40x28x5 1 900 Kč

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL 7. předvánoční benefiční AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL Katalog uměleckých předmětů darovaných do benefiční aukce ve prospěch ochrany přírody v pondělí 23. listopadu 2009 ve Sněmovním sále Nové radnice Dominikánské

VYSVĚTLIVKY. Výtvarné a řemeslné dílny Výstavy a expozice. Havlíčkův Brod. Žďár nad Sázavou. Pelhřimov. Jihlava OKRES JIHLAVA. 56 58 60 64 73 77 78 80 81 82 84 85 VYSVĚTLIVKY Výtvarné a řemeslné dílny Výstavy a expozice Havlíčkův Brod Pelhřimov Jihlava Žďár nad Sázavou OKRES JIHLAVA Třebíč 20 53. Bartoň David - Ateliér v bývalé

Josef Sládek - malba. Prezentace malby, 2002-2006. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství, Ústav konstruování, 5.

Josef Sládek - malba. Prezentace malby, 2002-2006. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství, Ústav konstruování, 5. Josef Sládek - malba Prezentace malby, 2002-2006 Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství, Ústav konstruování, 5. ledna 2007 1 Obsah str.3 Profil str.4 Výstavy str.5 Literatura str.6-47

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL 6. předvánoční benefiční AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL Katalog uměleckých předmětů darovaných do benefiční aukce ve prospěch ochrany přírody v pondělí 24. listopadu 2008 ve Sněmovním sále Nové radnice Dominikánské

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky Anotace Autorka Výstavy Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky Prostředí jenž kolem sebe každý z nás každodenně vytváří je ovlivněno touhou po životě. Její hodnotu máme nastavenou uvnitř svého srdce a

AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL

AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL PŘEDVÁNOČNÍ BENEFIČNÍ AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL NADACE VERONICA 24. 11. 2012 v 17 hodin Besední dům, Brno NADACE VERONICA Slavíme dvacet let! Od našeho založení jsme díky výnosům nadačního jmění a darům několika

PORTFOLIO. Dita Klicnarová

PORTFOLIO. Dita Klicnarová PORTFOLIO Dita Klicnarová CV *3. 3. 1989 v Brně http://ditaklicnarova.blogspot.cz/ ditaklicnarova@gmail.com STUDIA 2011-2013 Fakulta výtvarných umění VUT v Brně, Ateliér Malířství 1 od 2011 Pedagogická

Doc. ak. mal. Vladimír Drápal, Červený kůň, 40 x 31 cm, malba na skle, 2003 Cena: 4000 AUKCE OBRAZŮ Vážení přátelé, nadační fond České myelomové skupiny podporuje boj odborníků i společnosti proti mnohočetnému myelomu, druhému nejčastějšímu krevnímu nádoru. Jedním z jeho klíčových poslání

3 Tomáš Petříček Tomáš Petříček (Beroun, Česká republika) Tomáš Petříček již od dětství inklinoval k výtvarné tvorbě. Na berounském gymnáziu ho ovlivnil výtvarník Jaroslav Goldmann, zejména svými názory

Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek.

Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům, kteří využívají služeb Charity Frýdek-Místek. CHARITA FRÝDEK-MÍSTEK Skutečná radost nepramení z bohatství ani z lidské chvály, ale z vykonání něčeho užitečného. W. T. Grenfell KATALOG K AUKCI VÝTVARNÝCH DĚL Výtěžek aukce je určen na pomoc seniorům,

Sdružení pro rozvoj Soláně občanské sdružení

Sdružení pro rozvoj Soláně občanské sdružení Sdružení pro rozvoj Soláně občanské sdružení 1. Projekt Informační centrum a galerie Zvonice Soláň 2. Projekt Galerie v přírodě, valašská zahrada a valašská krajina na Soláni Sdružení pro rozvoj Soláně,o.s.

obrázky dětských autorů

obrázky dětských autorů obrázky dětských autorů 1.Barevné ladění 2. Drak 3.Duha 4. Jablko 5. Den s beruškou 6. Koník 7. Magický strom 8. Pejsek 9. Podzim 10. Podzimní skřítek 11. Rukavice 12.Slunce v duze 13. Duhové srdce 14.

marek trizuljak sklokrajina

marek trizuljak sklokrajina marek trizuljak sklokrajina 21. 9. 22. 11. 2013 moře II., tavená skleněná plastika marek trizuljak sklokrajina s markem trizuljakem jsem se seznámil (dnes se tomu nechce věřit) před více než dvaceti lety.

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ

KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ březen 2015 KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ prodejní benefiční výstavy pro Amelii v galerii KusKovu Výtěžek z prodeje bude použit na podporu bezplatných služeb Amelie, o.s. Radka Jandová věnovala Amelii pět

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA UMĚLECKÁ ŠKOLA Výtvarné studio v podkroví muzea je součástí Základní umělecké školy Benešov. Přesto, že jeho zřízení v polovině 90. let zabralo muzeu prostory potřebné pro plánované expozice, je jeho činnost

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013 Příloha č. 1 Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013 Seznam finančních úřadů do 31. 12. 2012 Seznam finančních úřadů od

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL 5. předvánoční benefiční AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL Katalog uměleckých předmětů darovaných do benefiční aukce na podporu ochrany přírody v Bílých Karpatech Pořádá Nadace Veronica v úterý 27. listopadu 2007 ve

Panorama Aleny Dostálové

Panorama Aleny Dostálové Panorama Aleny Dostálové autor: archiv zvětšit obrázek Čítárna Unijazzu pořádá retrospektivní výstavu díla akademické malířky Aleny Dostálové u příležitosti nedožitých osmdesáti let této významné představitelky

Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Cejnková A. Dana SO i NE 10-16 MALÍŘKA Dobiáš Josef SO i NE 13-17 MALÍŘ Dobrovolný Martin SO i NE 9-12, 13-17 FOTO

Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Cejnková A. Dana SO i NE 10-16 MALÍŘKA Dobiáš Josef SO i NE 13-17 MALÍŘ Dobrovolný Martin SO i NE 9-12, 13-17 FOTO 120. Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Ukázky malířské autorské tvorby pedagoga a designéra. Práce se dřevem, design dřevěných hraček. Autor dále nabízí zájemcům navštěvovat po domluvě ateliér tvůrčí kresby,

Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš

Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš je jednou z nejvýznamnějších osobností generace Národního divadla. Byl předním malířem českých dějin a bezpochyby se podílel na utváření českého umění. Jeho tvorba byla ovlivněna,zvláště

Oficiální číselník vysokých škol

Oficiální číselník vysokých škol Oficiální číselník vysokých škol Aktualizováno: 16.2.2006 1100 V Univerzita Karlova v Praze UK Praha 01011900 11110 V 1. lékařská fakulta UK Praha 01011900 11120 V 3. lékařská fakulta UK Praha 01011900

open society of artists

open society of artists open society of artists SVÌTOVÁ UNIE KULTURY WORLD UNION OF CULTURE MLÁDE V AKCI MÙJ NEJKRÁSNÌJŠÍ ZÁ ITEK 4. roèník mezinárodní umìlecké soutì e pro dìti a mláde PRAHA ØÍJEN 2015 Umìlecká soutì pro dìti

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2014/2015

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2014/2015 Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha, Cheb, Židovská 8, příspěvková organizace Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2014/2015 O b s a h: 1. Charakteristika školy 2. Přehled učebních plánů

Na výstavě Pro Dva umělkyně předvádí svou vizuálně bohatou tvorbu datovanou od roku 2011.

Na výstavě Pro Dva umělkyně předvádí svou vizuálně bohatou tvorbu datovanou od roku 2011. Na výstavě Pro Dva umělkyně předvádí svou vizuálně bohatou tvorbu datovanou od roku 2011. Poté co Alena Kupčíková absolvovala pražskou Akademie výtvarného umění - dokončena titul Ph.D., studium v zahraničí

DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ NOVÉ PERSPEKTIVY

DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ NOVÉ PERSPEKTIVY CENTRUM LOCIKA VÁS SRDEČNĚ VÍTÁ NA KONFERENCI DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ NOVÉ PERSPEKTIVY AKCE SE KONÁ POD ZÁŠTITOU MINISTERSTVA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ PROFILY VYSTUPUJÍCÍCH A ANOTACE PŘÍSPĚVKŮ PŘÍBĚH O LOCICE

Zpráva o udržitelnosti projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Zpráva o udržitelnosti projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Zpráva o udržitelnosti projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost 1. ÚDAJE O PROJEKTU Registrační číslo projektu Název projektu CZ.1.07/1.2.05/01.0016 Vzdělávání pedagogů pro integraci

Olomoucká obrazárna IV

Olomoucká obrazárna IV Olomoucká obrazárna IV Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek 25. 2. 25. 9. 2016 Arcidiecézní muzeum Olomouc Galerie KONCEPCE VÝSTAVY Marie Mžyková, Martina Potůčková KURÁTORKA VÝSTAVY Martina

VY_32_INOVACE_12_FILMOVÝ FESTIVAL ZLÍN_34

VY_32_INOVACE_12_FILMOVÝ FESTIVAL ZLÍN_34 VY_32_INOVACE_12_FILMOVÝ FESTIVAL ZLÍN_34 Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu:cz.1.07/1.4.00/21.2400 Anotace:

voál s olůvkem (záclona Stylex) R 0194 01 v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R 0293 01 barva 1179, v. 260 cm

voál s olůvkem (záclona Stylex) R 0194 01 v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R 0293 01 barva 1179, v. 260 cm voál s olůvkem (záclona Stylex) R 0194 01 v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R 0293 01 barva 1179, v. 260 cm K O L E K C E J A R O - L É T O 2 0 0 8 Vážení přátelé, končí doba chladných měsíců a s

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr Seznam stanic systému a InterKurýr Název ŽST Brno hl. n. *IK 725015267 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 12.30 18.00 12.30 18.00 12.30 18.00

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 Základní umělecká škola Velké Popovice Komenského 198 251 69 Velké Popovice Středočeský kraj Tel./fax :323665847 Mobil :724304692 e-mail:zusvp@cmail.cz

Nové vedení Domu umění města Brna

Nové vedení Domu umění města Brna Nové vedení Domu umění města Brna Tisková konference 19 03 (2013) v 11 h Dům umění města Brna Malinovského nám. 2 Od 1. března 2013 vede Dům umění města Brna jeho dlouhodobá spolupracovnice, kurátorka

PEMIC BOOKS a.s. 20 let zkušeností s působením na knižním trhu

PEMIC BOOKS a.s. 20 let zkušeností s působením na knižním trhu PEMIC BOOKS a.s. 20 let zkušeností s působením na knižním trhu Kdo jsme PEMIC BOOKS a.s. byl založen 15. 11. 2001, kdy společnost převzala veškeré aktivity a činnost fyzické osoby Petr Michálek - PEMIC

Výbor pro sociální politiku a zdravotnictví nepřijal k předloženému vládního návrhu ústavního zákona usnesení.

Výbor pro sociální politiku a zdravotnictví nepřijal k předloženému vládního návrhu ústavního zákona usnesení. Parlament České republiky Poslanecká sněmovna 1 9 9 5 I. volební období 1809 Společná zpráva výborů Poslanecké sněmovny k vládnímu návrhu ústavního zákona o vytvoření vyšších územních samosprávných celků

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Vraclav, 6 tel.: 6 8 e-mail: skola@vraclav.cz www.zsvraclav.cz Číslo projektu CZ..07/..00/.7 Název šablony III/ Inovace a zkvalitnění výuky

Štěstí se nás drží. Výsledky soutěže o Cenu sv. Lukáše

Štěstí se nás drží. Výsledky soutěže o Cenu sv. Lukáše Štěstí se nás drží. Výsledky soutěže o Cenu sv. Lukáše Před rokem jsem se čirou náhodou dostal na vernisáž Ceny sv. Lukáše a hned jsem věděl, že chci studovat na této škole a zúčastnit se této soutěže.

úhel POHLEDU MIRKa KAUFMANa FRANTIŠEK KINSKÝ představuje/presents

úhel POHLEDU MIRKa KAUFMANa FRANTIŠEK KINSKÝ představuje/presents FRANTIŠEK KINSKÝ představuje/presents úhel POHLEDU MIRKa KAUFMANa GALERIE KINSKÝ / KOSTELEC NAD ORLICÍ / 15. 6. - 28. 7. 2013 PROJEKT S NÁZVEM ÚHEL POHLEDU SI KLADE ZA CÍL ZMAPOVAT A PŘEDSTAVIT TVORBU

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Kariérové poradenství 2008/2009

Kariérové poradenství 2008/2009 Kariérové poradenství 2008/2009 Ve školním roce 2008/2009 se pro studenty uskutečnilo několik akcí spojených s volbou jejich budoucí profese: 1. 22. října 2008 se studenti čtvrtých ročníků zúčastnili veletrhu

VEŘEJNÉ VYSOKÉ ŠKOLY přijímací řízení podle fakult a procenta úspěšnosti

VEŘEJNÉ VYSOKÉ ŠKOLY přijímací řízení podle fakult a procenta úspěšnosti VEŘEJNÉ VYSOKÉ ŠKOLY přijímací řízení podle fakult a procenta úspěšnosti (podle stavu k: 31. 12. 2007) ŠKOLA / FAKULTA přihlášených, kteří se dostavili k přijímacímu řízení 1), 3) přijatých 1), 2) úspěšnost

Výroční zpráva. šk.rok 2010/2011. Základní umělecká škola Sokolov, Staré náměstí 37 356 01 Sokolov. Výroční zpráva ZUŠ Sokolov šk.

Výroční zpráva. šk.rok 2010/2011. Základní umělecká škola Sokolov, Staré náměstí 37 356 01 Sokolov. Výroční zpráva ZUŠ Sokolov šk. Výroční zpráva šk.rok 2010/2011 Základní umělecká škola Sokolov, Staré náměstí 37 356 01 Sokolov 1 Výroční zpráva ZUŠ Sokolov, Staré náměstí 37, 356 01 Sokolov školní rok 2010/2011 Obsah: 1. Charakteristika

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Vyučovací předmět: VÝTVARNÉ ČINNOSTI A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Volitelný předmět Výtvarné činnosti má časovou dotaci 2 hodiny v u. Výuka

ZPRÁVA O ČINNOSTI MĚSTSKÉHO MUZEA A GALERIE HUSTOPEČE V ROCE 2007

ZPRÁVA O ČINNOSTI MĚSTSKÉHO MUZEA A GALERIE HUSTOPEČE V ROCE 2007 ZPRÁVA O ČINNOSTI MĚSTSKÉHO MUZEA A GALERIE HUSTOPEČE V ROCE 2007 Městské muzeum a galerie Hustopeče (dále jen MMG) je organizační složkou Města Hustopeče a v roce 2007 disponovalo třemi stálými expozicemi

Čtvrtek 7. května v 17.00 hodin divadelní sál MKD VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZUŠ MĚLNÍK Absolventský a ročníkový koncert žáků tanečního oboru ZUŠ Mělník.

Čtvrtek 7. května v 17.00 hodin divadelní sál MKD VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZUŠ MĚLNÍK Absolventský a ročníkový koncert žáků tanečního oboru ZUŠ Mělník. PROGRAM MEKUC KVĚTEN 2015 Pondělí 4. května v 17.00 MKD KVĚTEN 1945 NA MĚLNÍKU Přednáška vojenského historika pplk. PhDr. Eduarda Stehlíka doplněná výstavou dobových fotografií a plakátů ze Státního archivu

VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ

VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ FOND STÁŘÍ JE ETAPOU ŽIVOTA, KTERÁ ČEKÁ KAŽDÉHO Z NÁS A PROTO BYCHOM JI NEMĚLI IGNOROVAT. VYBRANÉ AKTIVITY, AKCE VESELÉHO SENIORA 2006-2010 MALOVÁNÍ NA PALMOVCE 28. 10. 2006 Charitativní

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed. IX Barevné cvičení Podzim Kolik barev má podzim Tempera, akvarel Detail obličeje oko, ucho, ústa Hlava z profilu Hlava en face Kresba tužkou Beseda o umění J. Mánes: Josefína Video Mistrovská díla z českých

Městské muzeum Sedlčany

Městské muzeum Sedlčany Městské muzeum Sedlčany Výroční zpráva za rok 2009 1) Úvod 2) Návštěvnost 3) Sbírky 4) Knihovna 5) Výstavy 6) Ostatní činnost 7) Akvizice (přírůstky) 8) Sponzorské dary a příspěvky 9) Hospodaření 1) Úvod

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO NAVAZUJÍCÍHO MAGISTERSKÉHO STUDIA FAKULTY DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO NAVAZUJÍCÍHO MAGISTERSKÉHO STUDIA FAKULTY DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ DO NAVAZUJÍCÍHO MAGISTERSKÉHO STUDIA FAKULTY DESIGNU A UMĚNÍ LADISLAVA SUTNARA ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI PRO AKADEMICKÝ ROK 2016/2017 Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (dále

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 47,2 %

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 47,2 % Vysoká škola Úspěšnost uchazečů UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 47,2 % 1. lékařská fakulta 47,1 % 2. lékařská fakulta 16,0 % 3. lékařská fakulta 26,2 % Lékařská fakulta v Plzni 39,7 % Lékařská fakulta v Hradci

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2007/2008

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2007/2008 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2007/2008 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti

Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti Příloha č. 10, str. 1 Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti Finanční úřad pro hlavní město Prahu: 1. Územní pracoviště pro Prahu 1, 2. Územní

H 3069 08 š. 100 x v. 270 cm, š. 200 x v. 270 cm š. 300 x v. 270 cm barvy: 1000 - bílá 1192 - stříbrná 1106 - modrá 1592 - oranžová 1112 - vínová

H 3069 08 š. 100 x v. 270 cm, š. 200 x v. 270 cm š. 300 x v. 270 cm barvy: 1000 - bílá 1192 - stříbrná 1106 - modrá 1592 - oranžová 1112 - vínová H 3069 08 š. 100 x v. 270 cm, š. 200 x v. 270 cm š. 300 x v. 270 cm barvy: 1000 - bílá 1192 - stříbrná 1106 - modrá 1592 - oranžová 1112 - vínová PODZIM 2008 - ZIMA 2009 Voál s olůvkem R 0005 51 v. 150,

Václav Hejna Ze sbírky Galerie Zlatá husa v Praze, 2. 7. 11. 10. 2009

Václav Hejna Ze sbírky Galerie Zlatá husa v Praze, 2. 7. 11. 10. 2009 - rok 2009 - Svatoslav Krotký Obrazy a kresby, 22. 1. 1. 3. 2009 pozvánka, novinové články (2 ks) Technická univerzita Liberci, Textilní fakulta Textil a oděv, Šperk a sklo pozvánka (2 ks), novinové články

Informace pro zahraniční uchazeče o studium v akademickém roce 2015/2016

Informace pro zahraniční uchazeče o studium v akademickém roce 2015/2016 Informace pro zahraniční uchazeče o studium v akademickém roce 2015/2016 Užitečné odkazy: http://international.zcu.cz/index.php?stranka=uvod-en-0&cat_id=141 http://www.zcu.cz/study/studium-vyuka/nostrif.html

Inovace vybavení Intermediální školy. Akademie výtvarných umění v Praze. Intermediální škola prof. M.Knížáka

Inovace vybavení Intermediální školy. Akademie výtvarných umění v Praze. Intermediální škola prof. M.Knížáka 1 Vlastní rozvojový projekt Inovace vybavení Intermediální školy Akademie výtvarných umění v Praze Intermediální škola prof. M.Knížáka Projekt: Inovace vybavení Intermediální školy Akademie výtvarných

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok 2013 2014 Základní škola a Mateřská škola Hamry nad Sázavou, příspěvková organizace Hamry nad Sázavou 133 591 01 Žďár nad Sázavou tel.: 775 99 44

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008 Č. Jméno.. Adresa školy.. Adresa bydliště.. (Jméno a adresu vyplňte až po ukončení soutěžního kola, především u prací postupujících do vyššího kola.) Národní institut dětí a mládeže MŠMT, Sámova 3, 101

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA 1. Pravěké umění rozdělení na Paleolit, Mezolit a Neolit; malířství, sochařství, keramika, megalitické

11. Obrazová příloha. Obsah

11. Obrazová příloha. Obsah 11. Obrazová příloha Obsah Scénografie... 116 Výstavy... 119 Interiéry... 134 Architektura... 180 Design nábytku... 190 Výtvarná a grafická činnost... 218 115 Scénografie 116 Obr. 102 Návrh scény k opeře

Členské asociace UNIE CZESHA

Členské asociace UNIE CZESHA Členské asociace UNIE CZESHA Asociace obchodních akademií Předseda: Ing. Radoslav Kučera Adresa: Obchodní akademie, Jirsíkova 875, 393 01 Pelhřimov Telefon: 565 301 730 Email: kucera@oa-pe.cz Tajemník:

Průměrné výdaje domácností na cestovní ruch v roce 2003

Průměrné výdaje domácností na cestovní ruch v roce 2003 Průměrné výdaje domácností na cestovní ruch v roce 2003 Průměrné výdaje na os/rok průměrná Zaměstnanci Zemědělci v Kč v % v Kč v % v Kč Spotřební vydání 84568 100 85920 100 73356 z toho: rekreace a kultura

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Granty NČA na rok 2015 Přehled projektů

Granty NČA na rok 2015 Přehled projektů 1 Katalog lidové architektury O 208 000 50 000 9-0-0 20 000 Barrister and Principal, o.p.s., Brno 157 595 2 ERA 21 Ročník 2014 P 5 530 000 60 000 9-0-0 60 000 ERA Média s.r.o., Brno 5 470 000 časopis 3

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67 okres: Městský výbor Praha.. Sektor včelstev k.. k.. a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, včelstev včelstev včelstev Vykoupeno medu v kg v r. kočujících kočovných vozů kočovných přívěsů, včelstev včelstev včelstev nad

Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2.

Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2. únor 2/2009 Masarykova veřejná knihovna Vsetín Dolní náměstí 1356, 755 01 Vsetín tel.: 571 412 143, mobil: 720 449 454 web: http://www.mvk.cz, e-mail: mvk@vs.inext.cz Informační centrum Dolní náměstí 1356,

zdeněk šplíchal komunikace v reálném čase

zdeněk šplíchal komunikace v reálném čase zdeněk šplíchal komunikace v reálném čase 22. 3. 22. 5. 2014 < z cyklu time čas, 2013, akryl na plátně ^ z cyklu time čas, 2013/2014, akryl na plátně > na řece moravě, 2013, akryl na plátně komunikace

CHRÁM DUŠE SVINUTÉ DIMENZE

CHRÁM DUŠE SVINUTÉ DIMENZE CHRÁM DUŠE SVINUTÉ DIMENZE KONCEPCE MULTIMEDIÁLNÍ INSTALACE VÝTVARNÝCH DĚL DANY PUCHNAROVÉ VE SPOLUPRÁCI S Dr. H. BLOCHOVOU (klášter ČESKÝ KRUMLOV, UC UP OLOMOUC, zámek DOBŘICHOVICE aj.) IDEOVÁ BÁZE PROJEKTU:

STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE

STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE F A K U L T A STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE Program: ARCHITEKTURA A STAVITELSTVÍ VÝUKA ARCHITEKTURY NA FSv ČVUT V PRAZE 90. léta: reakce na změnu podmínek vznik programu Pozemní stavby a architektura = inženýrské

Zpráva o činnosti za volební období 2010 2012. Jana Galášová, předsedkyně SKIP10 Opava 13. 3. 2013

Zpráva o činnosti za volební období 2010 2012. Jana Galášová, předsedkyně SKIP10 Opava 13. 3. 2013 Zpráva o činnosti za volební období 2010 2012 Jana Galášová, předsedkyně SKIP10 Opava 13. 3. 2013 Mgr. Zuzana Bornová, Ing. Pavel Cimbálník, Mgr. Renata Domoráková, Mgr. Lenka Fišrová, Jana Galášová, Mgr.

Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda smyslové citlivosti IX. Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda Odvodí na živém modelu základní proporce lidské postavy. Zjistí

OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM ROČNÍKEM IN MEMORIAM JANA HRUŠKY

OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM ROČNÍKEM IN MEMORIAM JANA HRUŠKY OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM ROČNÍKEM IN MEMORIAM JANA HRUŠKY Mezinárodní setkání naivních umělců, Státní zámek Lysice OHLÉDNUTÍ 1. 8. ZA 2014 PRVNÍM 8. 8. 2014ROČNÍKEM - IN MEMORIAM JANA HRUŠKY Mezinárodní setkání

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv AKADEMICKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv AKADEMICKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv AKADEMICKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA Dvoustranné mezinárodní smlouvy Kulturní dohody, prováděcí programy ke kulturním dohodám, resortní smlouvy s

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ Variaposter Variaposter přináší mimořádně účinnou kombinaci středního formátu (3 x A0) a umístění ve výši očí. Variapostery jsou umístěné na nejfrekventovanějších místech nádraží, často ve spojení s moderními

Vážení a milí účastníci 4. ročníku soutěžní přehlídky. Mozart opět v Olomouci 2015 )

Vážení a milí účastníci 4. ročníku soutěžní přehlídky. Mozart opět v Olomouci 2015 ) Vážení a milí účastníci 4. ročníku soutěžní přehlídky Mozart opět v Olomouci 2015! Jménem pořádajícího klavírního oddělení ZUŠ Žerotín Olomouc Vás chci co nejsrdečněji pozvat do Olomouce a vyjádřit přání,

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: PŘEDNÁŠKY A BESEDY

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: PŘEDNÁŠKY A BESEDY PŘEDNÁŠKY A BESEDY Koncepce tematických celků přednášek a besed, případně také kursů a tvůrčích dílen je popsána v jedné z úvodních kapitol, která se věnuje charakteru vzdělávání nabízeného Muzeem umění

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008 348/2008 Sb. VYHLÁŠKA ze dne 9. září 2008 o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Po a St 8.00 17.00 Pá 8 14 Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Jindřichův Hradec

Po a St 8.00 17.00 Pá 8 14 Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Jindřichův Hradec Název úřadu Adresa Telefon Email Fax Úřední doba pro veřejnost Středočeský kraj materiál-kontaktní místo Benešov K Pazderně 906, 256 01 Benešov 974871300 krpstc.oszbm.benesov@mvcr.cz 974871307 materiál-kontaktní