AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Download "AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL"

1 8. předvánoční benefiční AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL ve prospěch ochrany přírody v pondělí 22. listopadu 2010 v 18 hodin ve Sněmovním sále Nové radnice Dominikánské nám. 1, Brno Pořádá Nadace Veronica Katalog uměleckých předmětů darovaných do benefiční aukce ve prospěch ochrany přírody

2

3 předvánoční benefiční 8. ve prospěch ochrany přírody AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL ve Sněmovním sále Nové radnice, Dominikánské nám.1, v pondělí 22. listopadu 2010 v 18 hodin Aukce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky. Dražitelem je pan Radko Pavlíček z aukční síně 1. Art Consulting, dražit se bude zapůjčenými dražebními čísly. Večer moderuje paní Lucie Zedníčková. Začátek aukce v hod., předpokládané ukončení v hod., následuje společenská část večera s ochutnávkou vín firmy Perla vín Jezeřany Maršovice s předním sommeliérem Mgr. Janem Rozkem. Poznámka: Ceny děl v tomto katalogu jsou stanoveny s ohledem na benefiční charakter aukce a díky laskavosti dárců umělců v řadě případů nižší než v galeriích. Do 10. prosince 2010 bude na stránkách probíhat internetová část aukce.

4 Andrisová Hana 1952 Nitra V letech vystudovala Masarykovu univerzitu v Brně. Věnuje se práci s dětskou kresbou, malbě, kresbě, grafice. Uspořádala několik samostatných výstav např. v roce 2005 v Galerii Ametyst Ostrava a účastnila se několika výstav kolektivních např. Brno Ateliér open Aubrechtová Pavla 1946 Praha 1970 VŠUP, obor grafika (F. Muzika). Uspořádala mnoho samostatných výstav u nás a v zahraničí (Japonsko). Zastoupena je v řadě našich významných sbírek např.: v Národní galerii v Praze a dalších veřejných i soukromých sbírkách doma a v zahraničí. Je členkou Umělecké besedy v Praze. Žije a tvoří v Novém Strašecí. Balšán Václav 1944 Karlovy Vary Studoval na SPŠ keramické v Karlových Varech, obor výtvarné zpracování porcelánu a keramiky. Věnuje se malbě, kresbě a grafice. Uspořádal přes 10 samostatných výstav a účastnil se i mnoha výstav skupinových doma i v zahraničí. Zastoupen v Národní galerii v Praze a v dalších českých galeriích. Žije a pracuje v Karlových Varech. Benešová Anna 1992 Studentka oktávy Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací. Vyhrála už několik výtvarných soutěží, ilustrovala ročenku krizového centra pro děti a mládež Spondea, její práce byla dlouho vystavena v Green pointu v Alfa pasáži, zúčastnila se několika výstav gymnázia Blaboliová Marie 1948 Praha Vystudovala AVU Praha, obor malba a grafika. Malířka, grafička, restaurátorka. V roce 1988 na Bienále grafiky v Krakově získala Cenu starosty města Lodže. Uspořádala přes 40 samostatných výstav a zúčastnila se řady společných doma i v zahraničí. Je členkou výtvarného sdružení Kruh a SČUG Hollar. Žije a pracuje v Praze. 1. Andrisová Hana Dětský úsměv 2007, kresba, malba, 40x40, volně Kč 3. Balšán Václav Březový les 2009, tempera, 49x34, rámováno Kč 2. Aubrechtová Pavla Bez názvu 2009, koláž, 29,7x21, volně Kč 4. Balšán Václav Kruhy 2004, olej, plátno, 35,5x45,5, volně Kč 5. Benešová Anna Labyrint 2010, tempera, 32x42, rámováno 500 Kč 6. Blaboliová Marie Rozkvetlý kaštan 2001, grafický list, 50x24, volně Kč 2

5 7. Boška Jindřich Fragment zima 1998, šablona a lak, olej na sololitu, 46x36, volně Kč 9. Boška Jindřich Sakrální kompozice 2007, grafika, 29x21, volně Kč 8. Boška Jindřich Kompozice Obraz v obraze 12009, olej, pastel, 29,5x20,5, volně Kč 10. Brančovský Rudolf Zjišťování krokodýla pomocí tohoto vozu 2010, akryl, 49x59, volně Kč Boška Jindřich 1931 Vlachovo Březí Studoval soukromě u svého otce a u ak. malířů Václava Boukala, Theodora Bechníka, Františka Grosse a PhDr. Arséna Pohribného. U nás uspořádal přes 30 samostatných výstav a účastnil se 50 kolektivních. V zahraničí se zúčastnil více než 70 výstav, na kterých získal 8 medailí za grafiku, v roce cenu za grafiku na IX. Premi internacional Joan Miró v Barceloně. Brančovský Rudolf 1980 Brno Vystudoval SPŠ slévárenskou obor umělecké zpracování kovů a drahých kamenů. V současné době tvoří akrylovou malbou na plátno či objekty vyřezávané ze sololitu. Krom malby rád pracuje i s prostorem, což ukazují např. četné obrazy malované pro stěny kaváren, restaurací, klubů či veřejných prostor. Mimo to je lídrem hudební skupiny Poletíme?. Od roku 1999 měl přes 50 samostatných výstav. Žije a tvoří v Brně a v Praze. Brunecký Ondřej 1976 Brno Vystudoval MZLU v Brně, obor Design nábytku a interiery. Od roku 1999 pracuje jako interiérový designer. Fotografování a cestování jsou nedílnou součástí jeho práce. Žije a pracuje v Brně. Bružeňák Jan 1947 Žije a pracuje v Brně v Bystrci. Je členem SVUT Brno, působí na Pedagogické fakultě MU, vede ateliér kresby, ilustrace a keramiky. Ve své kresbě, grafice i malbě vytváří vlastní iluzivní a fantaskní světy plné svébytné poetiky. Zároveň v eroticky laděných dílech Něžnosti vzdává hold lásce a ženskému tělu. Uspořádal bezpočet autorských i kolektivních výstav v ČR i zahraničí. 11. Brunecký Ondřej London panorama 2007, černobílá fotografie, 50x120, volně Kč 12.Bružeňák Jan Sova 2009, keramika, výška 17 cm 800 Kč 3

6 Buchtová Petra 1983 Vystudovala Střední školu uměleckého designu v Brně, obor užitá malba. a FaVU VUT v Brně. Žije a pracuje blízko Brna. Čermáček Petr 1972 Choceň Studium MZLU obor lesní inženýrství a ekologie. Grafikou, kresbou a malbou se zabývá od roku Autodidakt. Grafiky a malby byly otištěny v mnoha časopisech. Publikoval řadu básní a vydal několik autorských sbírek. Uspořádal 14 autorských výstav a 8 společných se účastnil. V současné době žije a pracuje v Brně. Divišová Varvara 1954 Karlovy Vary Věnuje se malbě a grafice už téměř dvacet let. Původně vystudovala Stavební fakultu na Českém vysokém učení technickém v Praze. Jejím jednoznačně hlavním malířským zájmem je krajina a příroda v koloběhu proměn ročních období. Systematicky ve svém díle postupuje od zobrazování konkrétních krajin Karlovarska nebo oblíbených jižních Čech ke zvýraznění obecně platné paměti krajiny soudobými výtvarnými prostředky. Pracuje při tom se širokou škálou sytých, zjemnělých i lomených barev. Žije a pracuje v Dalovicích u Karlových Varů. Dočekal Jan 1943 Třebíč Historik umění, výtvarný teoretik a výtvarník. Studoval dějiny umění a estetiky. Pracoval jako dělník, reklamní výtvarník, obchodní ředitel v polygrafické firmě, pedagog. Uskutečnil tři desítky autorských výstav, je autorem četných textů v katalozích výtvarných výstav a několika odborných publikací, dále také spoluautorem Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců. Žije v Třebíči. 13. Buchtová Petra Brouček II. 2010, akryl na dřevě, 21,5x15, volně Kč 15. Čermáček Petr Kry 2010, linoryt, 27x21, volně 150 Kč 14. Čermáček Petr Báje 2010, linoryt, 21x27, volně 200 Kč 16. Divišová Varvara Dřevo 2010, akryl, 30x25, volně Kč 17. Dočekal Jan U Zlaté stoky 2010, akryl, pastel, 29x42, rámováno Kč 18. Dočekal Jan Na kopečku 2009, akryl, tuš, 42x29, rámováno Kč 4

7 19. Dörfl František z cyklu Návraty 1993, kombinovaný tisk, 70x48, volně Kč 21. Dostál Lubomír Zvíře v lese 2009, kolorovaný autorský tisk, 42x30, volně 500 Kč 20. Dostál Adam Jedna ze snídaní v trávě 2001/2007, olej na plátně, 60x85, na podrámu, zalištováno Kč 22. Dostál Luděk Čtyřicetpět sluncí 2007, barevná litografie, 16x11, volně 500 Kč Dörfl František 1934 Černá, okr. Český Krumlov Studoval na SPŠS v Jihlavě a soukromě u malíře Theodora Bechníka. Je členem Sdružení výtvarných umělců Vysočiny. Získal medaili za grafiku v rámci Premie nacionale del Pomero, později Amici del Pomero v italském Miláně. Je zastoupen v soukromých a veřejných sbírkách v ČR i v zahraničí. Žije a pracuje v Jihlavě. Dostál Adam 1980 Absolvoval gymnázium, krátce studoval na vysoké škole. Věnuje se především volné malbě a linořezu. Od roku 2000 se zúčastnil 40 výstav a 3 sympozií v ČR, v soukromých sbírkách je zastoupen i v zahraničí. Žije v Horní Loděnici v Nízkém Jeseníku. Dostál Lubomír 1950 Brno V Brně absolvoval SUPŠ. Sochař, malíř, keramik. Zúčastnil se asi stovky výstav v ČR i zahraničí, samostatně vystavoval zejména ve Francii. Je členem Spolku olomouckých výtvarníků, skupiny Odjinud a Sudetské pětky. Je také autorem realizací v architektuře, především v Brně a na Olomoucku (reliéfy, sochy, kašny, stavby v krajině). Ilustroval několik knih. Žije v Horní Loděnici. Dostál Luděk 1943 SPŠ grafická v Praze, člen Unie výtvarných umělců ČR. Pracuje v oborech malba a volná grafika, převážně s přírodní a ekologickou tématikou. Uspořádal 23 samostatných výstav, účastnil se asi 30 kolektivních výstav. Zastoupen ve sbírkách např. ve Slezském muzeu Opavě, v Polsku, v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Olomouci. Foretník Martin 1964 Brno Studoval střední pedagogickou školu, nedokončil studia na PF UJEP. Je vicepresidentem umělecké společnosti TRIUM Brno a členem umělecké rady brněnského US Parnas. Zabývá se především technikou rozmývaných tuší a inkoustů, maluje na textil a experimentuje s domalbou na sklo, používá kombinované techniky. Ilustroval dvě knihy. Žije a pracuje v Brně. 23. Dostál Luděk Ostružnická ulice 2008, barevná litografie, 16x11, volně 500 Kč 24. Foretník Martin Rozkol 2010, kolorovaný tisk, kombinovaná technika, 25x25, pasparta pod sklem Kč 5

8 Halberštát Eduard 1937 Ústí nad Orlicí 1973 AVU v Praze (prof. Jan Smetana, doc. Jiří John), 1984 École des Beaux- Arts de Paris. Věnuje se malbě, volné grafice, kresbě a ilustraci. Zakládající člen internacionální tvůrčí skupiny ÉQUIPE DES POMPIERS, Člen výtvarné společnosti Kruh. Uspořádal řadu samostatných výstav a účastnil se výstav skupinových. Je zastoupen např. v Národní galerii v Praze a CROUS v Paříži. Žije a pracuje v Ostravě. Havlík Stanislav 1939 Studoval výtvarnou výchovu a ruštinu na Filosofické fakultě UP v Olomouci, původní profesí je pedagog. Jeho obrazy jsou kompozice s nejrůznějšími náměty, počínaje krajinomalbou a konče objekty s výraznými a ladnými proporcemi a hravou dislokací prvků. Kromě malby a kresby se věnuje také tvorbě a přednesu poesie. Havlová Jitka 1960 Brno Vystudovala grafiku na SUPŠ Brno, studovala také malbu a fotografii. Věnuje se fotografii, malbě a tvorbě šperků z přírodních materiálů. Zúčastnila se řady skupinových výstav a uspořádala 20 výstav samostatných v ČR i zahraničí. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách MG v Brně a v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze jsou její šperky. Je členkou TT klubu výtvarných umělců v Brně. Žije a pracuje v Brně. Hochmanová Zdena 1960 SUPŠ Brno - obor Tvorba nábytku a interieru. V roce 1990 získala Zlatou medaili na 14. mezinárodním bienále grafického designu Brno. Členka TT Klubu Brno. Věnuje se interieru, počítačové grafice, keramice, textilu. Žije a pracuje v Brně. 25. Foretník Martin Ještěrky 2010, tuš, 30x21, rámováno 800 Kč 27. Havlík Stanislav Podzimní fata morgana 2006, olej na sololitu, 40x40, rámováno Kč 26. Halberštát Eduard Lázně , autorská serigrafie, 54x40, volně 1100 Kč 28. Havlová Jitka Spona do vlasů 2005, spona z rohoviny, 4x Kč 29. Havlová Jitka Spona do vlasů II 2005, spona z rohoviny, 8,5x5 900 Kč 30. Hochmanová Zdena - Embrio Světa 2008, počítačová manipulace & kresba tužkou - digitální tisk, 45x70, volně Kč 6

9 31. Hochmanová Zdena - Embrio Světa - možnost , počítačová manipulace & kresba tužkou - digitální tisk, 45x70, volně Kč 33. Holík Karel Pohyb v budoucím čase 2010, akryl, 40x40, rámováno kč 32. Höhmová Zdena Hladina 2010, olej na plátně, 20,5x26,5,volně Kč 34. Houf Václav Hlava , serigrafie (sítotisk), 61x44, volně 800 Kč Höhmová Zdena 1955 Brno Vystudovala SUPŠ v Brně a AVU v Praze. Od roku 1980 se účastní kolektivních výstav, uspořádala mnoho samostatných výstav v ČR i zahraničí. Je zastoupena mimo jiné ve sbírkách Národní galerie v Praze, Muzea města Brna nebo Moravské galerie v Brně. Je členkou Sdružení Q Brno a Sdružení pražských výtvarných umělců. Žije a pracuje v Brně a v Praze. Holík Karel 1931 Vystudoval Umělecko-průmyslovou školu v Brně a Fakultu architektury na VUT v Bratislavě a v Brně. Po studiích začal pracovat na BVV v projekčním ateliéru se zaměřením na výstavní a interiérovou tvorbu. Výtvarná práce byla vždy součástí díla, zaměřeného speciálně na interiér. Souběžně se věnoval práci se sklem, zejména v leptaných vitrážích. Mezi větší realizované práce patří mimo jiné vitráž pro vstupní halu atomové elektrárny Dukovany nebo velkoplošný art protis pro kazašské Ministerstvo průmyslu. V poslední době, kdy ubylo bohatých investorů, se věnuje menším formátům. Žije v Brně. Houf Václav 1949 Brno 1969 textilní škola Brno, 1973 PdF UJEP v Brně, ateliér výtvarné výchovy (V. Drápal, J. Hadač). Původně se věnoval malbě a grafice, později se zaměřil na kreslený humor, propagační a knižní grafiku. Získal řadu ocenění, např. v soutěži Brněnský plakát nebo v roce 1989 Zlatno pero Beograda. Realizoval jak výstavy samostatné, tak kolektivní. Žije a pracuje v Brně. Husák Milivoj 1950 Trutnov Malíř, grafik, scénograf. Po absolvování SUPŠ v Brně ( ) studoval v letech na AVU v Praze. V letech pracoval v dělnických profesích. Od roku 1985 je ve svobodném povolání. Věnuje se kresbě, malbě, tvorbě sakrálních interiérů a scénografii. Je členem sdružení Otevřený dialog. Žije s rodinou v Lelekovicích u Brna. 35. Husák Milivoj Zahrada , akryl, uhel, popel, tuš, 67x48,5, volně Kč 36. Husák Milivoj Zahrada , akryl, uhel, popel, tuš, 67x48,5, volně Kč 7

10 Chatrný Dalibor 1925 Brno Vystudoval v Praze na AVU a Pedagogické fakultě UK, působil jako pedagog na oddělení propagační grafiky na ŠUŘ Brno, na AVU v Praze a na katedře scénografie JAMU v Brně. Je držitelem, mimo jiné, Ceny Michala Raného za mimořádný přínos českému umění a Ceny za celoživotní dílo v oblasti výtvarného umění udělené Ministerstvem kultury. Je zastoupen v řadě významných veřejných i soukromých sbírek v České republice i v zahraničí. Samostatně vystavuje od roku 1958 a od té doby se také pravidelně zúčastňuje kolektivních výstav u nás i v zahraničí. Jandora Petr 1970 Kyjov Vystudoval SPŠ slévárenskou v Brně, Fakultu architektury VUT Brno bakalářské studium a FaTUL Liberec inženýrské studium. Fotí pro potěšení své i svých přátel, oblíbené náměty jsou reportáž a krajina. Uspořádal několik výstav. Žije a pracuje v Brně. Janíková Tereza studentka Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací Jaroš Libor 1960 Zlín 1981 SUPŠ v Brně. Malíř, restaurátor, člen TT Klubu výtvarných umělců v Brně. Uspořádal přes 20 samostatných výstav a účastnil se řady výstav skupinových. Je zastoupen v některých našich sbírkách. Žije a pracuje v Žatčanech. Jasanský Pavel 1982 Litomyšl Autor vystudoval elektrotechnickou průmyslovku v České Třebové, později studoval na Lidové konzervatoři v Ostravě, v současné době fotí pro radost hlavně portréty a výrazový tanec. Od roku 2003 uspořádal několik samostatných výstav. 37. Chatrný Dalibor Bez názvu 1989, akvamarel, netkaná textilie, 50x39,5, volně Kč 39. Janíková Tereza Točité schodiště 2010, linoryt, 30x30, rámováno 500 Kč 38. Jandora Petr Děvčátko s konvičkou 2006, barevná fotografie, 54x36, rám 800 Kč 40. Jaroš Libor Arles Provance 2009, kresba, 42x29,7, volně Kč 41. Jaroš Libor Růže pro Husserla 2000, akryl na plátně, 55x55, lištováno Kč 43. Jasanský Pavel Tanec nedatováno, černobílá fotografie, 67x52, rámováno Kč 8

11 43. Karpíšek Jan Střecha z pole 2009, přírodní pigmenty z Rudice na plátně, 55x60, volně Kč 45. Klimeš Svatopluk Diskuse 2007, kresba bengálským ohněm na papíře, 55,5x45,5, volně Kč 44. Klimeš Svatopluk Vize - Krajina v Izraeli 2007, kresba bengálským ohněm na papíře, 55,5x45,5, volně Kč 46. Křivák David Kopretina 2009, linoryt, 27x21, pasparta 700 Kč Karpíšek Jan 1981 Jihlava Studoval na FaVU VUT v Brně v ateliéru Malba II, absolvoval rovněž stáž v ateliéru Performance. Je členem umělecké skupiny Svitava, účastnil se mnoha kolektivních výstav v ČR i v zahraničí a realizoval několik vlastních akcí. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze i v soukromých tuzemských a zahraničních sbírkách. Klimeš Svatopluk 1944 Brno AVU Praha, ateliér prof. A. Paderlíka. Výtvarník. Uspořádal přes 25 samostatných výstav u nás i v zahraničí, jeho dílo je zastoupeno v tuzemských i zahraničních sbírkách. V roce 1988 založil skupinu Papiriál. Žije a pracuje v Praze. Křivák David 1972 Hodonín Střední škola technického zaměření, Střední pedagogická škola, speciální pedagogika UP Olomouc a speciální pedagogika MU Brno. Nyní žije a pracuje v Ostravě. Přednášel na Ostravské univerzitě speciální pedagogiku surdopedii, psychopedii a arteterapeutické disciplíny. Pracuje jako speciální pedagog. Věnuje se jak tvorbě na přírodní materiály, tak i linorytům, malbě na sklo, akvarelu a olejům. Kučera Jindřich 1963 Brno Autodidakt, věnuje se řezbářství a malbě. Pro divadla v Kanadě a Německu vyráběl loutky, které vytváří i pro svá loutková představení. Žije a pracuje v Brně. Kuklík Ladislav 1947 Praha 1966 SUPŠ Praha, 1974 VŠUP Praha. Grafik, malíř a ilustrátor. Uspořádal přes 50 samostatných výstav doma i v zahraničí a účastnil se výstav skupinových. Je zastoupen v Národní galerii v Praze, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou a v jiných sbírkách domácích i zahraničních. Žije a pracuje v Praze. 47. Kučera Jindřich Angela Klíčnice (z cyklu Gastarbeitři ) 2010, plastika, 145x20x23, volně Kč 48. Kuklík Ladislav Koně 2010, barevný lept, 19x49, rámováno Kč 9

12 Kunzová Filimonová Lucie 1979 Náchod Studovala soukromě pod vedením ak. mal. Ivo Švorcáka a dále na SUPŠ v Turnově. V roce 2000 založila vlastní umělecký ateliér zaměřený na rytí kovů, malbu a plastiku. Zde také vyučuje figurální kresbu a malbu. Uspořádala přes 20 autorských výstav. Žije a pracuje v obci Obrubce u Mladé Boleslavi. Kuxová Markéta 1950 Šternberk Vystudovala SUŠP v Brně. Věnuje se především kresbě a keramice, ilustrovala několik knih, např. z básnického díla Karla Křepelky. Účastní se výstav v ČR i zahraničí, roku 1990 obdržela grant nadace Pollock-Krasner z USA. Je členkou Spolku olomouckých výtvarníků, žije v Horní Loděnici. Lamr Aleš 1943 Olomouc Studoval na SUPŠ v Brně. Je činný grafik, sochař a keramik. Uspořádal ke stovce samostatných výstav a účastnil se množství skupinových. Získal řadu ocenění, např. Cenu Salvátora Dalího v roce 2000 v Praze nebo cenu firmy Excudit za Grafiku roku 2005 v Praze. Je zastoupen v našich nejvýznamnějších sbírkách i v zahraničních galeriích. Žije a pracuje v Praze. Lepš Vladimír 1927 Nové Město nad Metují Vystudoval medicínu na UK v Praze. Kreslí od studentských let, v posledních dvou desetiletích se intenzivně věnuje dokumentaci starých stromů. Spolu s Jaroslavem Michálkem uspořádali řadu výstav na téma starých stromů v celé České republice. Lorenz Petr 1986 Brno Vystudoval SŠ uměleckých řemesel v Brně, obor kresba a ilustrace. Nyní studuje od roku 2007 na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně v ateliéru Grafika/kresba. Magni Milan 1960 Jihlava 1979 SUPŠ Brno, 1986 PdF MU Brno (M.Štolfa, L.Ochrymčuk). Malíř, grafik, výtvarný pedagog. Uspořádal přes 30 samostatných výstav a účastnil se množství kolektivních u nás i v zahraničí. Je zastoupen ve veřejných sbírkách. 49. Kunzová Filimonová Lucie - Na dně nedatováno, olej na plátně, 50x40, rámováno Kč 51. Lamr Aleš Bez názvu 1999, akvarel, 29,7x21, volně Kč 50. Kuxová Markéta Zahrada 2010, kresba tužkou, 30x20, rámováno Kč 52. Lepš Vladimír Hraničná, lípa v plotě roubenky 2010, perokresba, 29,7x21, volně 500 Kč 53. Lorenz Petr Potapěč 2010, malba na linu, 23x26, rámováno 800 Kč 54. Magni Milan Zpěv velryb 1991, serigrafie, 51,3x39,8, volně Kč 10

13 55. Macháček Zdeněk Sova Rozvera 2010, polychrom, výška 20 cm Kč 57. Mikulášková Daniela Oko vánoční 2007, bavlnka na plátně, 50x60, na podrámu Kč 59. Nemravová Lucie Jdoucí 2010, akryl na plátně, 85x85, na podrámu Kč 56. Mičanová Věra Harlekýn 2010, keramika, výška 63 cm Kč 58. Navrátil Pavel Mozek v Kostce 2010, stříbrný šperk, 3x2x1, závěs z kůže Kč 60. Nemravová Lucie Písemné seskupení 2008, monotyp, 41x31, volně 500 Kč Macháček Zdeněk 1925 Brno 1952 VŠUP Brno, 1947 MU Brno obor zoologie. Je autorem řady monumentálních objektů a mnoha zahradních plastik a menších skulptur a reliéfů pro interiéry u nás, v Rakousku, Německu, Francii, Švédsku, Mexiku, USA, Kanadě atd. Jeho díla jsou zastoupena v řadě galerií i v řadě soukromých sbírek u nás i v zahraničí. Je členem sdružení Q a Klubu výtvarných umělců Horácka ve Žďáru nad Sázavou, kde v minulých letech založil a organizoval Mezinárodní sochařské sympozium. Žije a pracuje na Vysočině v Křižovicích. Mičanová Věra 1960 Kadaň Vystudovala SEŠ v Praze a Karlových Varech, následovalo externí studium na Škole uměleckých řemesel, obor umělecká keramika v Praze. Praxi získala v Družstvu umělecké výroby Keramo, Praha. Ve své tvorbě se věnuje užité a dekorativní keramice, od roku l996 v tomto oboru podniká. Žije se svou rodinou v malé vesničce v Českém středohoří. Mikulášková Daniela 1974 Bruntál Vystudovala FF UP v Olomouci diplomovou prací u ak.mal.jiřího Krtičky, dva roky strávila na studijním pobytu v Izraeli, v letech navštěvovala ateliér environmentu ak.mal.vladimíra Merty na FaVU v Brně.V roce 2008 získala 1. místo v soutěži Jungart pro mladé umělce do 35 let. Nyní je členkou skupiny Svitava. Žije v Brně. Navrátil Pavel 1975 Olomouc Umělecký kovář. Od roku 1999 se vedle kovařiny věnuje i autorskému šperku, který tvoří zejména ze stříbra. Získal řadu ocenění u nás i v zahraničí, například v roce 2002 čestné uznání odborné poroty na Mezinárodním setkání uměleckých kovářů Hefaiston za stříbrné šperky. Žije a pracuje na Vysočině. Nemravová Lucie 1985 Praha Studentka 5. ročníku Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Brno, studijní obor: Výtvarná výchova a vizuální tvorba. Vystudovala střední Integrovanou školu Náhorní v Praze obor: Propagační grafik a aranžér. Samostatně vystavovala v Praze. V Brně se zúčastnila kolektivních výstav. V roce 1996 se zúčastnila soutěže The 26th Internacional Children's Art Exhibition Tokyo, Japan, kde vyhrála 3. místo. 11

14 Nestrojil Milan 1947 Třebíč V roce 1971 dostudoval FaF UK v Bratislavě. Je členem Unie výtvarných umělců ČR, TT Klubu v Brně a skupiny 4 v Třebíči. Zaměřuje se na grafiku, kresbu a malbu. Uspořádal 15 samostatných výstav. Žije a pracuje v Třebíči. Novotná Dita 1987 Vystudovala uměleckou školu obor umělecký odlévač na Střední průmyslové škole slévárenské v Brně. Žije a tvoří ve vesnici Křídla na Vysočině, její tvorba je především kreslený humor a ilustrace. Olešová Bohuslava 1951 Český Těšín 1979 SPŠ stavební Ostrava, obor výtvarná propagace. Uspořádala přes 40 samostatných výstav, mimo jiné v Oxfordu a Paříži, zúčastnila se výstav kolektivních, např. ve Švýcarsku, Holandsku, Polsku, Vídni, Anglii, Bonnu, Francii. Členka TT Klubu Brno. Žije a pracuje v Brně. Pazdírková Zuzana 1963 Brno PdF MU Brno, obor výtvarná výchova. Učí na výtvarně zaměřeném gymnáziu, zúčastnila se několika výstav. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v ČR, Švédsku a USA. Žije a pracuje v Brně. 61. Nestrojil Milan Červené zjevení 2010, kombinovaná technika,29,7x21, volně Kč 62. Novotná Dita Do boje 2010, kombinovaná technika, 21x29,7, clip 500 Kč 63. Novotná Dita Do boje II. 2010, kombinovaná technika, 21x29,7, clip 500 Kč 64. Olešová Bohuslava Únik z cyklu Skrytosti , kombinovaná technika, 78x59, volně Kč 65. Olešová Bohuslava - Soustředění z cyklu Skrytosti , kombinovaná technika, 76x53, volně Kč 66. Pazdírková Zuzana - Déšť 2010, pastel, 69x50, volně 700 Kč 12

15 67. Pevný Jindřich Ležící Kleopatra 2010, mědirytina, 11x20,8, volně 600 Kč 69. Pilgrová Jana Jakej pán, takovej pes 2010, akryl na plátně, 60x45, na podrámu 800 Kč 68. Pevný Jindřich Petrohradské blues 2010, mědirytina, 17,4x10, volně 600 Kč 70. Pilgrová Jana Strom roku 2010, grafika - horká jehla, 31x22, volně 400 Kč Pevný Jindřich 1961 Plzeň Malbě, grafice a plastice se profesionálně věnuje od 90.let. Svoje práce vystavoval na několika desítkách samostatných a skupinových výstav. V roce 2005 obdržel cenu poroty na Mezinárodním bienále drobné grafiky GRAFIX 2005 v Břeclavi za kolekci barevných linorytů. Uskutečnil řadu realizací v soukromých i veřejných prostorách. Zabývá se také divadlem a hudbou. Žije a pracuje v Pomezí u Poličky na Českomoravské vrchovině. Pilgrová Jana 1982 Vystudovala SUPŠ v Turnově, obor broušení skla a rytí drahých kamenů, v roce 2006 dokončila Pedagogickou fakultu na Ostravské univerzitě. Ve vyšetřeném čase se věnuje tvorbě, především malbě a grafice. Žije a pracuje v Brně. Pospíšil Rostislav 1950 Věnuje se kresbě, grafice, malbě a scénografii. Pravidelně vystavuje od roku Samostatně vystavoval v Anglii, Německu, Polsku, Rakousku, USA, na Moravě a v Čechách. Žije v Brně a na Kněževísku. Pospíšilová Martina 1977 Velké Meziříčí Studia na SZTŠ Bystřice nad Pernštejnem. V 80.letech absolventka LŠU, v 90.letech se zúčastnila kursů výtvarných technik, automatické kresby, malování mandal. Maluje olejem ve volném čase zejména motivy z ezoteriky a abstrakce. Věnuje se i fotografii a interiérové malbě. Vystavovala na skupinových i samostatných výstavách. Její díla jsou převážně v soukromých sbírkách. Žije a tvoří ve Velkém Meziříčí. 71. Pospíšil Rostislav Hráč na trumpetu 2009, serigrafie, tužka, 40x30,rámováno Kč 72. Pospíšilová Martina Hlubina vědomí nedatováno, olejomalba, 50 x42,rámováno Kč 13

16 Prachatická Markéta 1953 Praha Je samoukem, vysokoškolské studium jí nebylo umožněno. Od ukončení střední školy se věnuje knižní ilustraci, příležitostně kreslenému filmu a známkové tvorbě. Spolupracovala s různými nakladatelstvími, např. Albatros a Odeon v Praze, Viking Kestrel a Faber and Faber v Londýně, a.j. Absolvovala stipendijní pobyt na Camberwell College of Art v Londýně, pracovala jako asistentka doc. Dalibora Chatrného. Mimo jiné je několikanásobnou držitelkou ceny Nejkrásnější kniha. Žije a pracuje v Praze. Prekopová Jana 1981 Iľava Vystudovala FaVU VUT Brno. Autorka se věnuje komorní i monumentální tvorbě. V současné době vytváří především industriální ornamenty. Uspořádala několik samostatných výstav a zúčastnila se desítky výstav společných. Žije a pracuje v Brně. Přindiš Oskar 1947 Olomouc Malíř, kreslíř, sochař, tvůrce asambláží, kovových objektů a prostorových instalací. Je členem Spolku olomouckých výtvarníků. Účastnil se řady výstav v ČR (Nový zlínský salon II a III) i zahraniční (SRN, USA, Belgie, Švýcarsko). Je zastoupen ve veřejné sbírce geometrické abstrakce Musée d'art Cholet ve Francii. Žije v Horní Loděnici. Raffalová Kateřina Studentka Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací. Rossí Tomáš 1955 Brno V roce 1975 vystudoval SUPŠ v Brně, v roce 1987 AVU v Praze. Uspořádal několik autorských výstav u nás i v zahraničí a účastnil se také výstav skupinových. Věnuje se především malbě. Žije a tvoří v Janovičkách u Bystřice nad Perštejnem. Rudolf Pavel 1943 Brno Malíř, kreslíř, grafik. Studoval SUPŠ a Pedagogickou fakultu MU v Brně (1967). Pedagogicky působil na FaVU VUT v Brně. Samostatně vystavuje od roku Žije a pracuje v Brně. 73. Prachatická Markéta Tlachapoud 2001, lept, 42x32, volně Kč 75. Přindiš Oskar Hrozba (neřiďte se červenou linkou) 1991, tuš, sítotisk, 34x23, rámováno Kč 74. Prekopová Jana Jezírko 2006, olej na plátně, 35x45, rámováno Kč 76. Raffaelová Kateřina Kopretina 2010, tempera, 83x83, rámováno 400 Kč 77. Rossí Tomáš Zázraky sv. Františka z Asissi 2008, malba, 42x59, volně Kč 78. Rudolf Pavel Třiadvacet letních písmen 2009, akryl, 37x55, na podrámu Kč 14

17 79. Ruszelák Josef Slunce za modříny 1989, pastel, ruční karton, 42x60, volně Kč 81. Schaller Marek U vody 2010, tempera, 42x59, rámováno 500 Kč 80. Růžičková Blanka Con Amore 2010, koláž, 52x41, rámováno Kč 82. Sláma Miloš Křoviny II 2009, linoryt, 32x42, volně Kč Ruszelák Josef 1938 Nětčice Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti. V letech působil jako výtvarník Městského divadla Zlín, od roku 1992 je ve svobodném povolání. Věnuje se malbě, kresbě i užité grafice. Vytvořil řadu grafických cyklů, ilustroval básnické sbírky, graficky upravoval knihy, bibliofilie, divadelní programy a plakáty. Je autorem scénických výprav. Spolupracuje s Janáčkovou akademií v Brně. Uspořádal přes šedesát samostatných výstav a účastnil se více jak stovky výstav kolektivních. Od roku 1946 žije ve Zlíně. Růžičková Blanka 1943 Brno 1968 VŠUP Praha. Uspořádala 11 samostatných výstav, 30 účastí na skupinových výstavách, doma a v zahraničí (Rakousko, Francie, Polsko, Estonsko, Litva, Německo), organizátorka 5 ročníků Symposia Papír a 8 ročníků studentských soutěží Fenomén kniha. Zastoupena ve sbírkách MG Brno. Věnuje se kresbě, textilu, pracím z papíru. Žije a pracuje v Brně. Schaller Marek Student Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací. Sláma Miloš roční stáž v Paříži, Výtvarná škola V. Hollara Praha. Vystavuje od roku Získal čestné uznání Grafika roku 2005 a nominace na Grafiku roku Zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách doma i zahraničí. Žije a pracuje v Polničce u Žďáru nad Sázavou. Smolka Miloslav 1949 Absolvent opavské filozofické fakulty, obor výtvarná fotografie. Věnuje se fotografii (dokumentování svého regionu i volné tvorbě) a malbě. Zúčastnil se několika společných výstav v Česku a Rakousku, je zastoupen v soukromých sbírkách. Žije ve Šternberku a Horní Loděnici. 83. Smolka Miloslav Právo silnějšího 1997, fotografie, 40x30, volně 500 Kč 84. Smolka Miloslav Právo silnějšího II 1997, fotografie, 40x30, volně 500 Kč 15

18 Spěváček Jan 1973 Absolvoval Fakultu výtvarných umění v Brně v ateliéru malby prof. ak. mal. Jiřího Načeradského. Do povědomí se dostal jako malíř vodních scenérií, které pojednává jak v meditativním duchu, tak jako plochu pro groteskní setkání vodních živočichů. Žije a pracuje v Brně. Spěváčková Eva 1980 Je absolventkou ateliéru malby (Veselý, Lahoda) FaVU VUT Brno. Leitmotivem je jí předmětnost komponovaná do metafyzických souvislostí (konstelací): Budhové, mniši, roucha, drapérie, orientální polštáře, čokoládovobonbonové vesmíry či nově panenky. Žije a pracuje v Brně. Steklík Jan 1938 Ústí nad Orlicí Svou práci započal na přelomu 50. a 60. let pod vlivem informelu. Jeho tvorba přináší nečekaný humor, odlehčení a hru. Po tři desetiletí byl ředitelem Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu. Jeho tvorba zahrnuje lyrické konceptuální umění, akce, instalace, kresby, koláže nebo objekty. Žije a tvoří v Brně a Ústí nad Orlicí. Svoboda Jan 1957 Nové Město na Moravě Studoval na VUT, je malíř a sochař, od devadesátých let na volné noze. Své sochy často vytváří ze dřeva, věnuje se také nábytkové tvorbě. Své dílo představil na několika desítkách samostatných i společných výstav v ČR i v zahraničí. Žije s rodinou na statku na Vysočině. Šplíchal Zdeněk 1948 Třebíč Studoval na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, obor výtvarná kultura. V roce 1989 absolvoval Výtvarnou školu Igora Zhoře v Brně. Věnuje se malbě, grafice, plastice, ale i textilu. V poslední době jsou nejznámější jeho díla technikou akvareláže. Měl cca 20 samostatných výstav a účastnil se 35 kolektivních. Získal 3 ocenění za grafiku. Zastoupen v mnoha soukromých sbírkách v ČR i v zahraničí. Žije a pracuje v Třebíči. Štreit Jindřich 1946 Vsetín na Valašsku 1968 PdF UP v Olomouci, obor výtvarná výchova, později absolvoval Školu výtvarné fotografie. Fotograf, pedagog. Pracuje na dokumentárních projektech nejen v České republice, ale i v zahraničí. Připravil více než 400 autorských výstav a mnoha dalších se zúčastnil. Zastoupen je např.: The Museum of Modern Art New York, The Museum of fine Art Houston a jinde. Žije v Bruntálu. 85. Spěváček Jan Kroužení 2010, olej na plátně, 55x70, rámováno lištou Kč 87. Steklík Jan Rýn nad Kolínem 2010, koláž, 29,7x21, volně Kč 89. Šplíchal Zdeněk Prostor pro linie 2010, kombinovaná technika, 31,5x21,5, volně Kč 86. Spěváčková Eva Malý Buddha 2009, tempera, sprej, plátno, 30x30, na podrámu Kč 88. Svoboda Jan Pole 2010, olej, plátno, 30x50, rámováno Kč 90. Štreit Jindřich Hrůzová 1986, černobílá fotografie, 29x40, volně Kč 16

19 91. Švejdová Vlasta Léto 2010, giclée fine art print, 22x29, pasparta/rámováno Kč 93. Valečka Jaroslav Jachta 2010, litografie, 29x18, rámováno 800 Kč 92. Valečka Jaroslav Kometa 2010, litografie, 29x18, rámováno 800 Kč 94. Verešová Zdenka Kousek nebe 2009, olejomalba, 35x50, rámováno Kč Švejdová Vlasta 1964 Brno Vystudovala SUŠ (1964) loutkářství a hračky u prof. Karla Langra. V 80.letech vytvořila ve spolupráci s Filmovým studiem Barrandov 7 kreslených filmů. Film Matka? získal 1. Cenu na filmovém festivalu Červeného kříže a Červeného půlměsíce ve Varně v roce Napsala a nakreslila dvě knihy pro děti. Ilustrovala přes 93 knížek pro děti. Je nositelkou ceny Pohádkový zvoneček. V současné době se věnuje především olejomalbě a perokresbě. Valečka Jaroslav AVU v Praze (atelier malby prof. Sopka a atelier plastiky prof. Hendrycha), studium v zahraničí. Patří mezi zajímavé představitele současné mladší generace. Od roku 1993 získal několik stipendií a cen u nás i v zahraničí, mj. Cenu Sorosovy nadace a Hlávkovy nadace. Patří mezi výtvarníky, jejichž malba pokračuje v klasické linii figurální a krajinářské. Uspořádal několik desítek výstav samostatných i společných. Žije a pracuje v Praze. Verešová Zdenka 1975 Vyškov Studovala VOŠ Štětí grafický design a FaVU VUT v Brně ateliér Malba II. Ve své tvorbě se zabývá tématikou nebe, moře a země, které kromě klasického zpracování převádí do abstraktních forem. Žije a tvoří v Nemochovicích. Vičar Jan 1967 Svitavy Studoval na AVU v Praze. Zabývá se grafikou, zejména dřevořezem, mědirytem, dřevorytem a linorytem. Tématicky čerpá zejména z krajiny a přírody, nechává se oslovit moravským folklórem i exotickými kulturami. Vystavuje od poloviny 80.let, samostatné výstavy realizoval např. i v Kapském městě v JAR, švýcarském Bernu. Žije v Mladkově u Skalice nad Svitavou. Voráčková Václavíková Lucie 1968 Studovala na VŠUP v Praze v ateliéru malby. Věnuje se malbě kombinovanou technikou, kolorovanému tisku z výšky, malbě voskem. Uspořádala 5 samostatných výstav a účastnila se několika výstav kolektivních v ČR i v zahraničí. Spolupracuje s nakladatelstvím Prometheus a svá díla prezentuje na internetu. Žije a pracuje v Praze. 95. Vičar Jan Hvězdy II 2007, litografie, 75x60, volně Kč 96. Voráčková Václavíková Lucie Zahrada IV 2010, tisk + akvarel, A4 (12x12), volně 450 Kč 17

20 Zábojová Radka 1966 Karviná Ráj Několik let se věnovala tvorbě autorských ručních papírů a ručních kartonů, nyní se více zabývá kresbou a malbou. Své zkušenosti s vlastní výtvarnou tvorbou uplatňuje při vedení sebepoznávacích arteterapeutických skupin. Žije a pracuje v Brně. Zábranský Vlastimil ( ) 1936 Vráž u Berouna Studoval na FF UJEP. Věnuje se malbě, volné i užité grafice, kreslenému humoru a ilustraci. Získal řadu především zahraničních ocenění, např. 1. cena na Festivalu humoru, 1. cena ex aegno na Mezinárodním festivalu antifašistické karikatury v Aténách, ocenění Zlaté pero Bělehrad. Zúčastnil se mnoha výstav doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Brně. Zakrynyčny Viktor 1967 Kamenec Roku 1993 absolvoval fakultu výtvarných umění v Kamenci Podolskem na Ukrajině. Roku 1996 studoval v Aténách u sochaře Ramaziho. V současnosti se věnuje malířské tvorbě v polohách realistického až impresionistického přístupu s námětovou pestrostí. Svými díly je zastoupen v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Zoubek Olbram 1926 Praha Studoval na VŠUP, od roku 1951 se věnoval restaurátorství, specializoval se na renesanční sgrafito a kamennou plastiku. Jako restaurátor pracoval i v období, kdy nemohl svobodně tvořit. Mimo jiné je autorem posmrtné masky Jana Palacha, pomníku Jana Zajíce a Pomníku obětem komunismu na pražském Petříně. Stal se členem Unie výtvarných umělců, skupiny Trasa a Nové skupiny, je také zakládajícím členem a od roku 1999 starostou obnovené Umělecké besedy. V roce 1996 byl oceněn státní Medailí za zásluhy v oblasti kultury. Jeho dílo je zastoupeno v soukromých i veřejných sbírkách v ČR i zahraničí. Žije a tvoří v Praze a Litomyšli. 97. Voráčková Václavíková Lucie Zahrada V 2010, tisk + akvarel, A4 (12x12), volně 450 Kč 99. Zábojová Radka Klubko (lži) 2009, kresba uhel, 59x80, volně Kč 98. Zábojová Radka Bez názvu 2006, ruční karton, 58x28, volně Kč 100. Zábranský Vlastimil ( ) Z cyklu udržitelná biodiverzita 2010, kombinovaná technika, 45x35, volně Kč 101. Zakrynyčny Viktor - Brno. Sv. Jan 2010, olej na plátně, 40x30, na podrámu Kč 102. Zoubek Olbram Zvídavost Očekávající 1997, cín, částečně zlacený, výška 68 cm, volně Kč 18

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL 7. předvánoční benefiční AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL Katalog uměleckých předmětů darovaných do benefiční aukce ve prospěch ochrany přírody v pondělí 23. listopadu 2009 ve Sněmovním sále Nové radnice Dominikánské

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL

AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL 6. předvánoční benefiční AUKCE VÝTVARNÝCH DĚL Katalog uměleckých předmětů darovaných do benefiční aukce ve prospěch ochrany přírody v pondělí 24. listopadu 2008 ve Sněmovním sále Nové radnice Dominikánské

AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL

AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL PŘEDVÁNOČNÍ BENEFIČNÍ AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL NADACE VERONICA 24. 11. 2012 v 17 hodin Besední dům, Brno NADACE VERONICA Slavíme dvacet let! Od našeho založení jsme díky výnosům nadačního jmění a darům několika

marek trizuljak sklokrajina

marek trizuljak sklokrajina marek trizuljak sklokrajina 21. 9. 22. 11. 2013 moře II., tavená skleněná plastika marek trizuljak sklokrajina s markem trizuljakem jsem se seznámil (dnes se tomu nechce věřit) před více než dvaceti lety.

PORTFOLIO. Dita Klicnarová

PORTFOLIO. Dita Klicnarová PORTFOLIO Dita Klicnarová CV *3. 3. 1989 v Brně http://ditaklicnarova.blogspot.cz/ ditaklicnarova@gmail.com STUDIA 2011-2013 Fakulta výtvarných umění VUT v Brně, Ateliér Malířství 1 od 2011 Pedagogická

Doc. ak. mal. Vladimír Drápal, Červený kůň, 40 x 31 cm, malba na skle, 2003 Cena: 4000 AUKCE OBRAZŮ Vážení přátelé, nadační fond České myelomové skupiny podporuje boj odborníků i společnosti proti mnohočetnému myelomu, druhému nejčastějšímu krevnímu nádoru. Jedním z jeho klíčových poslání

Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Cejnková A. Dana SO i NE 10-16 MALÍŘKA Dobiáš Josef SO i NE 13-17 MALÍŘ Dobrovolný Martin SO i NE 9-12, 13-17 FOTO

Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Cejnková A. Dana SO i NE 10-16 MALÍŘKA Dobiáš Josef SO i NE 13-17 MALÍŘ Dobrovolný Martin SO i NE 9-12, 13-17 FOTO 120. Brázda Petr SO i NE 9-18 MALÍŘ Ukázky malířské autorské tvorby pedagoga a designéra. Práce se dřevem, design dřevěných hraček. Autor dále nabízí zájemcům navštěvovat po domluvě ateliér tvůrčí kresby,

KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ

KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ březen 2015 KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ prodejní benefiční výstavy pro Amelii v galerii KusKovu Výtěžek z prodeje bude použit na podporu bezplatných služeb Amelie, o.s. Radka Jandová věnovala Amelii pět

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Vraclav, 6 tel.: 6 8 e-mail: skola@vraclav.cz www.zsvraclav.cz Číslo projektu CZ..07/..00/.7 Název šablony III/ Inovace a zkvalitnění výuky

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

obrázky dětských autorů

obrázky dětských autorů obrázky dětských autorů 1.Barevné ladění 2. Drak 3.Duha 4. Jablko 5. Den s beruškou 6. Koník 7. Magický strom 8. Pejsek 9. Podzim 10. Podzimní skřítek 11. Rukavice 12.Slunce v duze 13. Duhové srdce 14.

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

zdeněk šplíchal komunikace v reálném čase

zdeněk šplíchal komunikace v reálném čase zdeněk šplíchal komunikace v reálném čase 22. 3. 22. 5. 2014 < z cyklu time čas, 2013, akryl na plátně ^ z cyklu time čas, 2013/2014, akryl na plátně > na řece moravě, 2013, akryl na plátně komunikace

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr Seznam stanic systému a InterKurýr Název ŽST Brno hl. n. *IK 725015267 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 12.30 18.00 12.30 18.00 12.30 18.00

Oficiální číselník vysokých škol

Oficiální číselník vysokých škol Oficiální číselník vysokých škol Aktualizováno: 16.2.2006 1100 V Univerzita Karlova v Praze UK Praha 01011900 11110 V 1. lékařská fakulta UK Praha 01011900 11120 V 3. lékařská fakulta UK Praha 01011900

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67 okres: Městský výbor Praha.. Sektor včelstev k.. k.. a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, včelstev včelstev včelstev Vykoupeno medu v kg v r. kočujících kočovných vozů kočovných přívěsů, včelstev včelstev včelstev nad

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2007/2008

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2007/2008 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2007/2008 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Prima A 2 hodiny týdně Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Jmenovka linie, bod, plocha, písmo Portrét kresba, šrafování, kánon lidské hlavy Keramika modelování základních tvarů, lepení, glazování; plastika

3 Tomáš Petříček Tomáš Petříček (Beroun, Česká republika) Tomáš Petříček již od dětství inklinoval k výtvarné tvorbě. Na berounském gymnáziu ho ovlivnil výtvarník Jaroslav Goldmann, zejména svými názory

12. PŘEDVÁNOČNÍ BENEFIČNÍ AUKCE

12. PŘEDVÁNOČNÍ BENEFIČNÍ AUKCE Investujte do umění. Udělejte radost sobě i druhým. 12. PŘEDVÁNOČNÍ BENEFIČNÍ AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL A ZÁŽITKŮ NADACE VERONICA Ernův sál Radnická 10, Brno sobota 22. 11. 2014 v 17:30 NADACE VERONICA Nadace

Hlavní výbor České pedagogické společnosti

Hlavní výbor České pedagogické společnosti Hlavní výbor České pedagogické společnosti Na posledním sjezdu konaném v Českých Budějovicích dne 26. března 2015 byli do hlavního výboru zvoleni tito členové: doc. PhDr. Tomáš Čech, Ph. D. předseda Absolvent

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2014/2015 (část školy Husova 10) Ředitel Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno, Husova 10 v souladu se zákonem 561/2004

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Za účelem shromáždění podkladů pro vznik výstavy si Vás dovolujeme oslovit s dotazníkem. Zaslaný dotazník obsahuje tyto části:

Za účelem shromáždění podkladů pro vznik výstavy si Vás dovolujeme oslovit s dotazníkem. Zaslaný dotazník obsahuje tyto části: Fenomén B! Výstavní projekt k 130. výročí založení keramické školy v Bechyni Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně Písecká 203 391 65 Bechyně tel.: +420 381 213 121 fax: +420 381 213 079 e-mail: reditel@supsbechyne.cz

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

V.7.2 Výtvarná výchova

V.7.2 Výtvarná výchova 1/7 V.7.2 Výtvarná výchova V.7.2.I 1. stupeň V.7.2.I. 1 Charakteristika předmětu Obsahové, časové a organizační vymezení Ve výtvarné výchově se žáci seznamují prostřednictvím činností s výrazovými prostředky

Akademie výtvarných umění v Praze

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Od 1. 1. 2013 budou vytvořeny nové finanční úřady, které vykonávají působnost na území kraje, tzn. 14 krajských

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016

Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016 Profilová část maturitní zkoušky ve školním roce 2015/2016 (část školy Husova 10) Ředitel Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy Brno, příspěvková organizace v souladu se zákonem 561/2004

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA 1. Pravěké umění rozdělení na Paleolit, Mezolit a Neolit; malířství, sochařství, keramika, megalitické

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 Původní Název FÚ Nové Číslo číslo číslo územního FÚ FÚ pracoviště 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 358 ÚP BRUNTÁL Územní pracoviště v Bruntále 463 3205 35 ÚP ČESKÝ BROD Územní

Kariérové poradenství 2008/2009

Kariérové poradenství 2008/2009 Kariérové poradenství 2008/2009 Ve školním roce 2008/2009 se pro studenty uskutečnilo několik akcí spojených s volbou jejich budoucí profese: 1. 22. října 2008 se studenti čtvrtých ročníků zúčastnili veletrhu

Informace pro zahraniční uchazeče o studium v akademickém roce 2015/2016

Informace pro zahraniční uchazeče o studium v akademickém roce 2015/2016 Informace pro zahraniční uchazeče o studium v akademickém roce 2015/2016 Užitečné odkazy: http://international.zcu.cz/index.php?stranka=uvod-en-0&cat_id=141 http://www.zcu.cz/study/studium-vyuka/nostrif.html

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červenec 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva květen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Rozvoj. Informace o programu podpory

Rozvoj. Informace o programu podpory Rozvoj Informace o programu podpory Program Rozvoj Program Rozvoj, který již využilo několik set význačných podnikatelských subjektů, dotuje investice primárně do strojního a technologického vybavení výrobních

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Potvrzení o účasti na dnech otevřených dveří získají návštěvníci u přednášejících

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Potvrzení o účasti na dnech otevřených dveří získají návštěvníci u přednášejících DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Katedra dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nabízí ve dnech 18. - 21. 11. 2014 všem zájemcům o studium dějin umění volný vstup do přednášek, seminářů a

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 Číslo pracoviště Název pracoviště ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO Číslo ÚFO Kód ÚFO VEMA c_pracufo c_ufo k_ufo_vema FÚ pro hlavní město Prahu Finanční úřad pro

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA UMĚLECKÁ ŠKOLA Výtvarné studio v podkroví muzea je součástí Základní umělecké školy Benešov. Přesto, že jeho zřízení v polovině 90. let zabralo muzeu prostory potřebné pro plánované expozice, je jeho činnost

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora. POPIS ČÍSELNÍKU : OKRES_LAU Název: Okresy v České republice Charakteristika: Číselník okresů v České republice založený na číselníku okresů OKRES_LAU, který vydal Český statistický úřad s platností od

VY_32_INOVACE_D53_VL4-5_KRAJE_A_KRAJSKÁ_MĚSTA_ČR

VY_32_INOVACE_D53_VL4-5_KRAJE_A_KRAJSKÁ_MĚSTA_ČR VY_32_INOVACE_D53_VL4-5_KRAJE_A_KRAJSKÁ_MĚSTA_ČR Název: Kraje a krajská města ČR Autor: Mgr. Milena Hrabalová Škola: Základní škola a Mateřská škola při lázních, Velké Losiny Předmět/ročník: Vlastivěda

CURRICULUM VITAE. Lenka Trubačová. info@lenkatrubacova.com www.lenkatrubacova.com Telefon: +420 604 432 858

CURRICULUM VITAE. Lenka Trubačová. info@lenkatrubacova.com www.lenkatrubacova.com Telefon: +420 604 432 858 CURRICULUM VITAE Lenka Trubačová E-Mail: info@lenkatrubacova.com URL: www.lenkatrubacova.com Telefon: +420 604 432 858 Zaměření: Zakázková výroba autorských šperků pro nejnáročnější klienty. Individuální

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Výtvarná výchova charakteristika předmětu

Výtvarná výchova charakteristika předmětu charakteristika předmětu Časové, obsahové a organizační vymezení Ročník prima sekunda tercie kvarta kvinta sexta septima oktáva Hodinová dotace 2 2 1 1 2 2 - - V rámci předmětu Výtvarná výchova RVP ZV

Učební plán předmětu. Průřezová témata

Učební plán předmětu. Průřezová témata Výtvarná výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 7 Dotace 2 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA: - Lidské

Granty NČA na rok 2015 Přehled projektů

Granty NČA na rok 2015 Přehled projektů 1 Katalog lidové architektury O 208 000 50 000 9-0-0 20 000 Barrister and Principal, o.p.s., Brno 157 595 2 ERA 21 Ročník 2014 P 5 530 000 60 000 9-0-0 60 000 ERA Média s.r.o., Brno 5 470 000 časopis 3

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Vraclav 52, 565 42 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.2473 Název šablony III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím e-mail: skola@vraclav.cz

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva březen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ Variaposter Variaposter přináší mimořádně účinnou kombinaci středního formátu (3 x A0) a umístění ve výši očí. Variapostery jsou umístěné na nejfrekventovanějších místech nádraží, často ve spojení s moderními

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv AKADEMICKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv AKADEMICKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv AKADEMICKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA Dvoustranné mezinárodní smlouvy Kulturní dohody, prováděcí programy ke kulturním dohodám, resortní smlouvy s

Členské asociace UNIE CZESHA

Členské asociace UNIE CZESHA Členské asociace UNIE CZESHA Asociace obchodních akademií Předseda: Ing. Radoslav Kučera Adresa: Obchodní akademie, Jirsíkova 875, 393 01 Pelhřimov Telefon: 565 301 730 Email: kucera@oa-pe.cz Tajemník:

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu

A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Vyučovací předmět: VÝTVARNÉ ČINNOSTI A. Charakteristika vyučovacího předmětu. a) Obsahové, časové a organizační vymezení předmětu Volitelný předmět Výtvarné činnosti má časovou dotaci 2 hodiny v u. Výuka

Jana AMIES. Malá setkání s umem a šikovností ve Strání

Jana AMIES. Malá setkání s umem a šikovností ve Strání Jana AMIES Malá setkání s umem a šikovností ve Strání Jana AMIES /Popelková / akad.malířka Pocházím ze Strání, kde jsem chodila na základní školu, po té jsem studovala na Umělecko průmyslové škole v Uherském

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva únor 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008 348/2008 Sb. VYHLÁŠKA ze dne 9. září 2008 o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík ČKR: SRK: KR: Zasedání rektorů přehled 1992-2015 (Stav k 4.6.2015) Česká konference rektorů Slovenská rektorská konference Klub rektorů českých a slovenských vysokých škol Termín Místo konání a hostitelská

Volitelné dějiny umění

Volitelné dějiny umění školní vzdělávací program ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI PLACE HERE ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI Název školy Adresa Palackého 211, Mladá Boleslav

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Sreality.cz Další možnosti pro klienty s aktivací Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Topování Developerský projekt 25 Kč/inzerát 5 Kč/den V rozmezí od do Koeficient 11 30

Výtvarná výchova Ročník TÉMA

Výtvarná výchova Ročník TÉMA Výtvarná výchova Ročník TÉMA 1. 2. Výtvarná výchova Vlastní tvorba Metodika emocionalní Vlastní tvorba Metodika popíše vhodné společenské chování v dané situaci; dokáže projevit kladné vztahy k umění,

Galerie Natura Zámek Průhonice Gallery natura Průhonice castle, CZ

Galerie Natura Zámek Průhonice Gallery natura Průhonice castle, CZ Galerie Natura Zámek Průhonice Gallery natura Průhonice castle, CZ Václav Fiala a jeho hosté václav Fiala and his guests Libor Teplý / Igor Hlavinka / Toni Scheubeck 2014 BOTANICKÝ ÚSTAV AKADEMIE VĚD ČR

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva duben 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE

STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE F A K U L T A STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE Program: ARCHITEKTURA A STAVITELSTVÍ VÝUKA ARCHITEKTURY NA FSv ČVUT V PRAZE 90. léta: reakce na změnu podmínek vznik programu Pozemní stavby a architektura = inženýrské

Václav Hejna Ze sbírky Galerie Zlatá husa v Praze, 2. 7. 11. 10. 2009

Václav Hejna Ze sbírky Galerie Zlatá husa v Praze, 2. 7. 11. 10. 2009 - rok 2009 - Svatoslav Krotký Obrazy a kresby, 22. 1. 1. 3. 2009 pozvánka, novinové články (2 ks) Technická univerzita Liberci, Textilní fakulta Textil a oděv, Šperk a sklo pozvánka (2 ks), novinové články

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce 2015 Oceněné práce Střední umělecká škola, Ostrava březen 2015 156 GRAND PRIX Průměrný počet bodů: 13,67 Celkové umístění: 1 Laura Hédervári T. R. Fiedl: Lomikal a jiné zádrhele 3. ročník, VOŠG a SPŠG

Seznam profesorů jmenovaných prezidentem republiky s účinností od 11. 6. 2013

Seznam profesorů jmenovaných prezidentem republiky s účinností od 11. 6. 2013 Seznam profesorů jmenovaných prezidentem republiky s účinností od 11. 6. 2013 1. doc. RNDr. Tomáš ADAM, Ph.D. pro obor: lékařská chemie a biochemie 2. doc. Ing. Štefan BARCÍK, CSc. pro obor: technika v

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2008

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2008 TOP 10 (20) nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR pořadí turistický cíl počet pořadí návštěvníků 2007 1. Pražský hrad 1,34 milionu (1.) 2. Zoo Praha 1,20 milionu (2.) 3. Židovské muzeum, Praha 612

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva srpen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

PhDr. Marek Perůtka narozen 1957 v Prostějově kontakt: perutka@ffnw.upol.cz

PhDr. Marek Perůtka narozen 1957 v Prostějově kontakt: perutka@ffnw.upol.cz PhDr. Marek Perůtka narozen 1957 v Prostějově kontakt: perutka@ffnw.upol.cz 1972 1976, Gymnázium Jiřího Wolkra v Prostějově 1976 1981, učitelský obor čeština výtvarná výchova, Filozofická fakulta, Univerzita

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV podle 7 odst. 4 písm. e) zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění Agentura

Učební plán předmětu. Průřezová témata Výtvarná výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 8 Dotace 1 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA: - Lidské

DIVADLO BEZ HRANIC (Křesomyslova 14, Praha 4 Nusle)

DIVADLO BEZ HRANIC (Křesomyslova 14, Praha 4 Nusle) Apokalypsa 2009 (tempera, akryl, 60x42) 4000,- Kč Apokalypsa II. 2009 (tempera, akryl, 42x59) Bubák 2011 (akryl, 48x65) 7000,- Kč 4000,- Kč 5000,- Kč Člověk 2011 (kombinovaná technika, 58x84) Jádro 2009

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva květen 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace Výtvarná výchova - 6. ročník prvky kresebného vyjádření světlo, stín, polostín textura, měkká modelace a šrafura jejich uspořádání v ploše a prostoru základní kresebné techniky např. kresebné studie, figurální

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2009

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2009 TOP 10 (20) nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR pořadí turistický cíl počet pořadí návštěvníků 2008 1. ZOO Praha 1,3 milionu (2.) 2. Pražský hrad 1,21milionu (1.) 3. Aquapalace Praha 760 tisíc

VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015

VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015 VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015 Volejbal kvalifikace A, kraj Karlovarský, Ústecký a Praha - 5. 5. 2015, Ústí nad Labem 1. Gymnázium Na Vítězné pláni,

PROFIL UNIVERZITY. Největší technická univerzita v České republice (24 000 studentů) Nejstarší česká vysoká škola na Moravě (založena 1899)

PROFIL UNIVERZITY. Největší technická univerzita v České republice (24 000 studentů) Nejstarší česká vysoká škola na Moravě (založena 1899) PROFIL UNIVERZITY Největší technická univerzita v České republice (24 000 studentů) Nejstarší česká vysoká škola na Moravě (založena 1899) Prestižní ocenění ECTS a DS Label již od roku 2009 Dlouhodobě

VYHLÁŠKA č. 348/2008 Sb. o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky

VYHLÁŠKA č. 348/2008 Sb. o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky VYHLÁŠKA č. 348/2008 Sb. o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v dohodě s Ministerstvem

ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8

ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8 ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8 B Benešov Beroun Blansko Brno PhDr. Věra Tawilová Malé nám. 1700, 256 01 Benešov 317 724 281 tawilova@seznam.cz SPONTE poradenské a terapeutické centrum

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ

VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ VESELÝ SENIOR, NADAČNÍ FOND STÁŘÍ JE ETAPOU ŽIVOTA, KTERÁ ČEKÁ KAŽDÉHO Z NÁS A PROTO BYCHOM JI NEMĚLI IGNOROVAT. VYBRANÉ AKTIVITY, AKCE VESELÉHO SENIORA 2006-2010 MALOVÁNÍ NA PALMOVCE 28. 10. 2006 Charitativní

Strategie vlády v boji s korupcí na období let 2013 a 2014

Strategie vlády v boji s korupcí na období let 2013 a 2014 Strategie vlády v boji s korupcí na období let 2013 a 2014 úkol č. 2.2.4. Zveřejňování poradců a poradních orgánů Poradní orgány Název orgánu Člen orgánu Předmět činnosti Odměna Rada muzea Předseda: Prof.

poslední aktualizace: 14. 10. 1893-2013 Hlavní partner 120. výročí Lidových novin

poslední aktualizace: 14. 10. 1893-2013 Hlavní partner 120. výročí Lidových novin poslední aktualizace: 14. 10. 1893-2013 Hlavní partner 120. výročí Lidových novin Úvod Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem. Poprvé vyšly v prosinci 1893. Vybudovaly si pověst nejserióznějších

OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM ROČNÍKEM IN MEMORIAM JANA HRUŠKY

OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM ROČNÍKEM IN MEMORIAM JANA HRUŠKY OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM ROČNÍKEM IN MEMORIAM JANA HRUŠKY Mezinárodní setkání naivních umělců, Státní zámek Lysice OHLÉDNUTÍ 1. 8. ZA 2014 PRVNÍM 8. 8. 2014ROČNÍKEM - IN MEMORIAM JANA HRUŠKY Mezinárodní setkání

SYMPOZIUM UMĚLECKOPRŮMYSLOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY 2007

SYMPOZIUM UMĚLECKOPRŮMYSLOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY 2007 SYMPOZIUM UMĚLECKOPRŮMYSLOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY 2007 PROGRAM 8. 6. 1 OBSAH Společné aktivity...2 Program pro účastníky na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Kamenický Šenov...3 Program pro účastníky

ing. arch. dušan urbanczyk

ing. arch. dušan urbanczyk ing. arch. dušan urbanczyk Ing. arch. Dušan Urbanczyk 1961 narozen ve Frýdku-Místku, ženatý, dva synové 1986 diplom na fakultě architektury VUT Brno 1986-1991 DRUPOS Projekty pro přibližně dvacet menších

Břetislav Malý, autorské portfolio -Odlesk (2012)

Břetislav Malý, autorské portfolio -Odlesk (2012) Břetislav Malý, autorské portfolio -Odlesk (2012) Jméno: Břetislav Malý Datum narození: 20. 2. 1985 Adresa: Prorubky 17, 516 01, Česká Republika Telefoní číslo: 00420 737 655 988 Email: maly.bretislav@seznam.cz

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 47,2 %

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 47,2 % Vysoká škola Úspěšnost uchazečů UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 47,2 % 1. lékařská fakulta 47,1 % 2. lékařská fakulta 16,0 % 3. lékařská fakulta 26,2 % Lékařská fakulta v Plzni 39,7 % Lékařská fakulta v Hradci

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok 2013 2014 Základní škola a Mateřská škola Hamry nad Sázavou, příspěvková organizace Hamry nad Sázavou 133 591 01 Žďár nad Sázavou tel.: 775 99 44