Příručka aplikace INVIO pro administrátory Str. 1/22

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Příručka aplikace INVIO pro administrátory Str. 1/22"

Transkript

1 Str. 1/22 Obsah 1. Popis aplikace Programové verze aplikace... 4 Specifika instalace verze databáze SQL 2005 Express... 4 Specifika instalace verze databáze SQL 2008 R2 Express Instalace aplikace... 7 Lokální a síťová instalace... 7 Instalované součásti... 7 Kroky instalace... 8 První spuštění aplikace Invio (platí jen pro instalaci Invio serveru)... 9 Časté dotazy k aplikaci Invio Migrace aplikace Invio z SQL 2005 Express na SQL 2008 Express Přechod ze systému Windows XP Reinstalace aplikace Zálohování aplikace Aktualizace aplikace Nastavení firewallu pro síťovou instalaci Nastavení datové komunikace a proxy serveru Verze dokumentu: 1.4 ( )

2 Str. 2/22 1. Popis aplikace Aplikace Invio je aplikace typu klient, instalovaná na hardwarovém vybavení zákazníka, která slouží k zadávání balíkových a/nebo cargo zásilek a k přenosu dat o zásilkách od zákazníka do přepravních systémů společnosti Geis. Zároveň umožňuje zákazníkům tisk přepravních štítků, předávacích protokolů a také možnost hromadného importu dat zásilek z jeho vlastních informačních systémů. Detailní popis všech funkcí a ovládání aplikace je obsažen v samostatném dokumentu Uživatelský manuál aplikace Invio. Tento dokument je primárně určen pro administrátory a pokročilé uživatele, kteří provádějí vlastní instalaci aplikace Invio. Minimální požadavky operační systém Windows XP SP2 a vyšší doporučeno Windows 7 procesor Pentium 600 MHz a vyšší doporučeno 1 GHz paměť RAM 512 MB doporučeno 1 GB prohlížeč Internet Explorer verze 6.0 SP1 a vyšší doporučeno Internet Explorer 8.0 konektivita do Internetu (detaily v kapitole Nastavení datové komunikace a proxy serveru) Režimy fungování aplikace Aplikace Invio může fungovat ve dvou režimech. v demo režimu si může zákazník libovolně testovat vytváření zásilek a import zásilek, adresář příjemců a nastavení tisku. Vytvořené zásilky se do systémů společnosti Geis nepřenášejí, ani je není možné po přepnutí do ostrého provozu použít jako skutečné zásilky. Štítky vytištěné v demo režimu neobsahují skutečná data (obsahují text DEMO ), aby nedošlo k nechtěné záměně se štítky pro skutečné zásilky. v produkčním režimu se vytvořené zásilky přenášejí na servery společnosti Geis, jsou číslovány v rámci přiděleného rozsahu a štítky obsahují skutečná data včetně čárových kódů pro automatizované zpracování. Přechod z demo do produkčního režimu je možný pouze ve spolupráci s obchodním zástupcem společnosti Geis, který zajistí nastavení dalších parametrů v systémech společnosti Geis zejména přidělení číselné řady a kódu zákazníka. V aplikace Invio může být v rámci jedné instalace zavedeno více firem, výběr konkrétní firmy se provádí vždy při startu aplikace, přepnutí je možné i během práce přímo z aplikace.

3 Str. 3/22 Součásti aplikace Invio Hlavními součástmi aplikace Invio jsou Invio klient a databáze. Klient Invio Databáze aplikace, ve které se zadávají zásilky, udržuje adresář příjemců, provádí nastavení tisku a také probíhá komunikace se systémy společnosti Geis slouží k ukládání dat o zásilkách, číselník příjemců slouží k ukládání údajů firem, které jsou v aplikaci Invio zavedeny

4 Str. 4/22 K dispozici jsou následující verze aplikace Invio: 2. Programové verze aplikace 32bitová / 64bitová verze s verzí databáze SQL Server 2005 Express / SQL Server 2008 Express Níže je uvedena kompatibilita verze aplikace pro jednotlivé operační systémy: Invio s verzí databáze SQL 2005 Express je podporováno na následujících operačních systémech: Windows XP Windows 7 Windows 8 Windows Server 2003 Windows Server 2008 (R2) Invio s verzí databáze SQL 2008 R2 Express je podporováno na následujících operačních systémech: Windows XP Windows 7 Windows 8 Windows Server 2008 (R2) Windows Server 2012 (R2) Specifika instalace na některých operačních systémech jsou uvedena v další kapitole. Specifika instalace verze databáze SQL 2005 Express Windows 8: Rozhraní.NET Framework 3.5 je součástí systému Windows, ovšem je třeba jej zapnout. Bližší informace k tomuto tématu viz článek Během průběhu instalace se může objevit toto hlášení: Aplikace vyžaduje instalaci součásti.net Framework 3.5

5 Str. 5/22 Při zvolení možnosti Přeskočit skončí instalace aplikace Invio neúspěšně (klient Invio není nainstalován). Při zvolení možnosti Instalovat tuto součást se ovšem v některých případech instalace komponenty nezdaří: V tom případě je možné nainstalovat tuto komponentu ručně z instalačního média Windows 8 zadáním tohoto příkazu z příkazového řádku: DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:d:\sources\sxs kde D: je písmeno CD-ROM s instalačním médiem Windows 8. Pokud je třeba, písmeno v příkazu upravte. Ruční instalace komponenty.net může trvat až 20 minut. Specifika instalace verze databáze SQL 2008 R2 Express Windows XP: Před samotnou instalací Invio s verzí databáze SQL Server 2008 je třeba nainstalovat ručně následující komponenty (v odpovídající bitové verzi): Windows 8:.NET Framework 3.5 SP1 Microsoft Installer 4.5 (KB942288) Powershell for Windows XP (KB926139) Při instalaci některých komponent se může zobrazit varování o potížích s kompatibilitou. V tomto případě zvolte možnost Pokračovat bez nápovědy (viz obrázek niže).

6 Str. 6/22 Windows Server 2012: Před samotnou instalací Invio s verzí databáze SQL Server 2008 je nutné nainstalovat přes konzolu Administrace serveru funkci.net Framework 3.5. K této akci bude vyžadován instalační zdroj (ISO nebo DVD). Při instalaci některých komponent se může zobrazit varování o potížích s kompatibilitou. V tomto případě zvolte možnost Pokračovat bez nápovědy.

7 Str. 7/22 3. Instalace aplikace Instalační program Invio je k dispozici ke stažení na adrese menu Ke stažení. Je třeba nainstalovat správnou bitovou verzi, podle verze instalovaného operačního systému (32 bit nebo 64 bit). Bitovou verzi operačního systému je možné zjistit v ovládacích panelech - kliknout pravým tlačítkem na ikonu Počítač nebo Tento počítač a vybrat menu Vlastnosti. Celou instalaci je třeba provést pod administrátorským účtem. Vlastní provoz aplikace Invio je pak možný pod právy běžného uživatele. Pokud je instalace spuštěna na počítači, kde je již nainstalován SQL server s jinou instancí, bude přidána instance GEIS. Pokud je instalace spuštěna na počítači, kde je již SQL server s instancí GEIS, bude tato instance přepsána! Lokální a síťová instalace Aplikace Invio může být instalována buď v režimu lokálním, nebo v režimu síťovém. Lokální instalace o klient Invio a databáze jsou instalovány na jednom počítači (Invio server) o zadávání zásilek probíhá pouze z tohoto počítače síťová instalace o klient Invio a databáze jsou instalovány na jednom počítači (Invio server) o klient Invio může být nainstalován na dalších počítačích (Invio klienti) o zadávání zásilek je možné z Invio serveru i všech Invio klientů o data o zásilkách a nastavení firem jsou centrálně uložena na Invio serveru Instalované součásti Při instalaci aplikace Invio se instalují následující součásti: o SQL Server 2005 Express (pouze při lokální instalaci) nebo SQL Server 2008 R2 Express instaluje se vždy samostatná instance pro Invio, pojmenovaná GEIS. o MS XML Parser (pokud již není instalován, pouze při lokální instalaci) o.net Framework 2.0 pro SQL Server 2005 Express (pokud již není instalován) o.net Framework 3.5 SP1 pro SQL Server 2008 R2 Express o Klient Invio Mohou být vyžadovány i další součásti v závislosti na hostitelském operačním systému, viz kapitola 2. Před vlastní instalací aplikace Invio zkontrolujte, že jsou tyto součásti nainstalovány.

8 Str. 8/22 Kroky instalace Nejprve zvolte správnou bitovou verzi instalátoru a zvolte mezi verzí SQL 2005 Express nebo SQL 2008 R2 Express. Dále se řiďte následujícími pokyny: Krok 1 Spusťte instalátor. Po potvrzení úvodní obrazovky je třeba v dalším kroku instalace zvolit Typ instalace: Zvolte Lokální, pokud instalujete ve firmě aplikaci Invio poprvé nebo budete používat Invio pouze na jediném počítači. Lokální instalace zahrnuje instalaci klienta Invio a databáze MS SQL Server 2005 Express. Po dokončení lokální instalace bude počítač pracovat v režimu Invio serveru. Zvolte Síťová, pokud se databáze již nachází na jiném počítači. Síťová instalace zahrnuje pouze instalaci klienta Invio. Po dokončení síťové instalace bude počítač pracovat v režimu Invio klienta. Krok 2 (pouze při instalaci Invio klienta) V tomto kroku se zadá IP adresa nebo DNS název počítače, kde je nainstalován Invio server.

9 Str. 9/22 Krok 3 V dalším kroku se volí instalační složka, doporučuje se ponechat defaultní. Krok 4 Zvolte, zda chcete vytvořit programovou skupinu v menu Start a zástupce aplikace na ploše Nyní následuje instalace všech komponent dle zvoleného typu instalace. Po instalaci všech komponent se zobrazí hlášení o dokončení instalace. Pokud jde o síťovou instalaci, je třeba dále zkontrolovat nastavení firewallu, viz příslušná kapitola. První spuštění aplikace Invio (platí jen pro instalaci Invio serveru) Po instalaci je třeba založit v aplikaci Invio nového zákazníka. K jeho založení je uživatel vyzván při prvním spuštění Invio klienta.

10 Str. 10/22 V následujícím dialogu jsou dostupné tři záložky, jejichž význam je popsán níže. 1. Záložka Demo zákazník o Zvolte, pokud s aplikací Invio začínáte a dosud jste ji nepoužívali o Po prvotní instalaci pokračujete vždy touto volbou Údaje zadané v tomto kroku je třeba vyplnit pečlivě a podle skutečnosti, později je může změnit pouze společnost Geis. Po vytvoření zákazníka je třeba aplikaci restartovat. Od tohoto okamžiku pracuje aplikace v tzv. demo režimu, který je vysvětlen výše. Tato skutečnost je uvedena v záhlaví hlavního okna aplikace za názvem firmy.

11 Str. 11/22 Následující dvě volby slouží pouze pro případ reinstalace aplikace Invio: 2. Záložka Z registračního souboru o Zvolte, pokud provádíte reinstalaci aplikace Invio (např. z důvodu reinstalace celého počítače nebo přenosu Invio serveru z jiného počítače) a nemáte dostupnou zálohu databáze 3. Záložka Ze zálohy o Zvolte, pokud provádíte reinstalaci aplikace Invio (např. z důvodu reinstalace celého počítače nebo přenosu Invio serveru z jiného počítače) a máte dostupnou zálohu databáze Po nové instalaci (nebo reinstalaci) ještě následuje kontrola verze a synchronizace dat se systémy společnosti Geis. Je-li počítač připojen k Internetu, proběhne aktualizace online. V případě off-line připojení je možné na záložce Importovat ze souboru vybrat aktualizační soubor. Časté dotazy k aplikaci Invio Otázka: Je možné instalovat Invio na plnohodnotný SQL Server 200x, který ve firmě již používáme? Odpověď: Není, protože by byl problém s oprávněním do databáze (účet sa ). Otázka: Můžete nám sdělit heslo sa k databázi? Odpověď: heslo nelze sdělit, ani společnost Geis nemá sa přístup. Otázka: je možné se z jednoho klienta Invio připojit k více databázím (např. k lokální a síťové)? Odpověď: ano, je to možné. Stačí upravit soubor C:\Program Files\Invio\db.cfg. Např. localhost\geis nebo <IP adresa>\geis.

12 Str. 12/22 4. Migrace aplikace Invio z SQL 2005 Express na SQL 2008 Express Pokud je třeba aktualizovat instalaci Invio z verze 2005 na 2008, je třeba dodržet níže uvedený postup. Před migrací: 1. Zálohujte databázi. Detaily k zálohování databáze viz kapitola Zálohování aplikace. 2. Ručně odinstalujte SQL Server 2005 Express přes Ovládací panely. Jedná se o tyto položky v seznamu instalovaných programů: Microsoft SQL Server 2005 Microsoft SQL server Native Client Pozor: Migrace na verzi SQL 2008 Express je možná pouze tehdy, pokud na daném počítači neběží žádná z instancí SQL Server 2005 Express nebo SQL Server Pokud používáte SQL Server 2005 (Express) pro jiné programy (existují další instance SQL Server 2005 Express), nemůžete provést migraci Invio na SQL Server 2008 Express. Před odinstalováním jakékoliv instance SQL Server 2005 (Express) se ujistěte, že jste provedli zálohu všech databází, abyste předešli ztrátě dat. Postup migrace: 1. Ujistěte se, že máte zálohovanou databázi Invio. 2. Zkontrolujte, že verze Invio SQL 2008 je pro OS na daném počítači podporována 3. Spusťte instalátor Invio SQL 2008 v příslušné bitové verzi 4. Provede se kontrola instalace předchozí verze (SQL Express 2005). Pokud je tato verze detekována, instalátor se ukončí a neprovedou se žádné změny. Verzi SQL 2005 (Express) je třeba nejprve ručně ze systému odebrat. 5. Proveďte instalaci dle pokynů průvodce instalací (s přihlédnutím ke specifickým požadavkům při instalaci na některé operační systémy uvedeným v předchozí kapitole). 6. Proveďte obnovu databáze. Detaily k obnově databáze viz příslušná kapitola.

13 Str. 13/22 5. Přechod ze systému Windows XP Pro operační systém (dále jen OS) Windows XP je ze strany společnosti Microsoft ukončena podpora ke dni Po tomto datu nebudou již společností Microsoft pro tento OS vydávány aktualizace ani opravné balíčky. Při přechodu z OS Windows XP na novější je třeba dodržet následující postup, aby byla i po přechodu na novější OS dodržena funkčnost klienta Invio včetně nastavení, kompletní historie zásilek a adresáře příjemců. 1. Zálohujte aplikaci Invio viz kapitola Zálohování aplikace. Soubor se zálohou si uložte na bezpečné místo (flash disk, externí disk). POZOR: Vynecháním tohoto kroku nebude možné obnovit data z původní instalace (historie zásilek, adresář příjemců, nastavení aplikace). 2. V závislosti na verzi nově zvoleného OS zkontrolujte kompatibilitu aplikace Invio viz kapitola Programové verze aplikace 3. zvolte správný instalátor Invio, jak je popsáno v kapitole Instalace aplikace a postupujte dále podle pokynů. Věnujte pozornost specifikům instalace na jednotlivé OS, jak je uvedeno v kapitole Programové verze aplikace 4. věnujte pozornost kapitole Reinstalace aplikace pro obnovení dat ze zálohy 5. pokud se jedná o síťovou instalaci, věnujte pozornost kapitole Nastavení firewallu pro síťovou instalaci

14 Str. 14/22 6. Reinstalace aplikace Instalační program Invio je k dispozici ke stažení na adrese menu Ke stažení. Pokud se aplikace Invio znovu instaluje na stejný počítač, je třeba nejprve provést odinstalaci aplikace a poté ještě ručně vymazat adresář C:\Program Files\Invio a zastavit službu MS SQL (GEIS) v ovládacím panelu Služby. Jednotlivé kroky instalace aplikace Invio jsou detailně popsány v příslušné kapitole. Při reinstalaci je třeba rozlišit následující dvě situace: a) Zákazník NEMÁ zálohu databáze při této variantě obnovy přijde zákazník o adresář a historii zásilek Zákazník musí kontaktovat svého obchodního zástupce Geis, který zajistí přípravu obnovení zákaznického účtu v systémech Geis. Po provedení těchto úkonů na svém počítači nainstaluje INVIO a při instalaci zvolí možnost instalace z registračního souboru, který obdrží mailem či jinou formou od společnosti Geis. b) Zákazník MÁ zálohu databáze historie zásilek i adresář zůstanou zachovány Zákazník provede zálohu databáze ve staré instalaci aplikace Invio (menu Nástroje Zálohovat databázi), viz kapitola 3. Soubor se zálohou databáze uloží na bezpečné místo (flash disk, externí disk atd.). Dále kontaktuje svého obchodního zástupce Geis, který zajistí přípravu obnovení zákaznického účtu v systémech Geis. Po provedení těchto úkonů na svém počítači nainstaluje INVIO a při instalaci zvolí možnost instalace ze zálohy, kterou si předtím vytvořil. Po reinstalaci Po každé reinstalaci zkontrolujte nastavení aplikace invio, zejména nastavení tiskárny pro tisk štítků a předávacích protokolů (menu Nástroje Nastavení). Pokud jde o síťovou instalaci a Invio server se nově instaluje se na počítač s jinou IP adresou nebo DNS jménem, je třeba na všech Invio klientech změnit v instalační složce aplikace Invio (defaultně C:\Program Files\Invio nebo C:\Program Files(x86)\Invio u 64bitové verze operačního systému) konfigurační soubor db.cfg. Tvar záznamu v konfiguračním souboru je následující: <Invio server>\geis, kde <Invio server> je buď IP adresa nebo DNS jméno počítače, kde je Invio server nainstalován. Pokud jde o síťovou instalaci, je třeba zkontrolovat také nastavení firewallu, viz příslušná kapitola.

15 Str. 15/22 7. Zálohování aplikace V případě síťové instalace se zálohování provádí pouze na počítači s instalovanou lokální databází (kde byla provedena lokální instalace). Existují tři možnosti zálohování: 1) ručně z aplikace (Nástroje Zálohovat databázi), ve zvoleném adresáři se vytvoří soubor se zálohou geis.bak. 2) automaticky z aplikace při tisku předávacího protokolu (Nástroje Nastavení, záložka Tisk a SMTP, sekce Zálohovat DB volba Po vytištění protokolu) 3) přes příkazový řádek v případě opakovaného zálohování vhodnější, neboť lze zadat jako job pro opakované spouštění. Postup: záloha se provede příkazem Invio -backup <cesta k zaloznimu souboru> Pokud je v aplikaci Invio zavedeno více firem, záloha (i obnova) je provedena automaticky pro všechny firmy. Při opakovaném zálohování z aplikace Invio do stejné složky se starší soubor přepíše novějším.

16 Str. 16/22 Možnosti aktualizace aplikace jsou následující: 8. Aktualizace aplikace 1) Aplikace se aktualizuje automaticky při spuštění, pokud je na centrálním serveru společnosti Geis nová aktualizace k dispozici 2) Pokud proces automatické aktualizace selže, je možné provést online aktualizaci před příkazový řádek Postup: aktualizace se provede příkazem Invio -update 3) Pokud nejsou online aktualizace dostupné, je možné provést offline aktualizaci databáze s použitím aktualizačního souboru, který vám byl zaslán technickou podporou (RegistrationFile_Full.zip). Postup: aktualizace se provede příkazem Invio -update <cesta k aktualizačnímu souboru.zip>

17 Str. 17/22 9. Nastavení firewallu pro síťovou instalaci U síťové instalace je třeba vždy zkontrolovat a případně nastavit firewall na počítači, kde běží Invio server. V základním nastavení je v systému Windows aktivován vestavěný Windows Firewall (název používaný ve Windows 7) nebo Brána firewall (název používaný ve Windows XP). Pokud je firewall vypnutý, není třeba úpravu nastavení provádět. Pokud je na počítači provozován firewall třetí strany, je třeba provést nastavení dle dokumentace k tomuto firewallu. Pokud není firewall správně nastaven, může se na Invio klientech při pokusech o spuštění aplikace zobrazovat chybové hlášení dle obrázku níže nebo podobné (např. Neznámý uživatel ). Postup nastavení pro Windows XP: Nastavení firewall se provádí v Ovládacích panelech, ikona Brána firewall systému Windows. Po otevření nastavení je třeba na záložce Výjimky kliknout na tlačítko Přidat program a následně kliknout na tlačítko Procházet a zvolit postupně tyto programové soubory:

18 Str. 18/22 C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1*\MSSQL\Binn\sqlservr.exe C:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Shared\sqlbrowser.exe *Pokud je na počítači více instancí SQL Server 2005 Express, je třeba dohledat instanci, která patří k aplikaci Invio a zvolit podle ní správný adresář (každá instance má vlastní adresář, adresáře jsou pojmenovány číslem instance). Instance Invio je pojmenována GEIS. Výběr programu se potvrdí vždy tlačítkem OK. Na obrázku níže jsou již tyto soubory přidané (sqlbrowser.exe a sqlservr.exe). Kliknutím na tlačítko OK se ukončí nastavení Brány firewall.

19 Str. 19/22 Postup nastavení pro Windows 7: Ovládací panely Brána Windows Firewall, vlevo zvolit odkaz Povolit programu nebo funkci průchod bránou Windows Firewall V následujícím dialogu je třeba nahoře stisknout tlačítko Změnit nastavení, a dále zvolit dole tlačítko Povolit jiný program

20 Str. 20/22 V následujícím dialogu zvolit tlačítko Procházet a postupně vybrat tyto programy: C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Binn\sqlservr.exe C:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Shared\sqlbrowser.exe Platnost pravidla upravte podle potřeby na připojení v doméně / privátní připojení (zaškrtnutím příslušných políček v příslušném sloupci), viz screenshot níže. Celé nastavení pak potvrdit tlačítkem OK. Výsledné nastavení vypadá jako na obrázku níže

21 Str. 21/22

22 Str. 22/ Nastavení datové komunikace a proxy serveru Pro správnou komunikaci mezi klientem Invio a servery skupiny Geis (tzn. aplikace Invio na straně zákazníka pracuje v on-line režimu) je zapotřebí povolit na korporátním firewallu (routeru) následující: Port: Typ komunikace: 80 (HTTP) TCP (obousměrně) Server: app1.geis.cz ( ) app2.geis.cz ( ) Pokud zákazník využívá pro připojení do Internetu proxy server, na který je třeba zadat přihlašovací údaje, provede se toto nastavení v klientovi Invio v menu Nástroje, volba Nastavení, záložka Tisk a SMTP. Údaje potřebné pro přihlášení vám sdělí váš správce infrastruktury.

Příručka aplikace INVIO pro administrátory Str. 1/24

Příručka aplikace INVIO pro administrátory Str. 1/24 Str. 1/24 Obsah 1. Popis aplikace... 2 2. Programové verze aplikace... 4 Specifika instalace verze databáze SQL 2005 Express... 4 Specifika instalace verze databáze SQL 2008 R2 Express... 5 3. Instalace

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

Instalace SQL 2008 R2 na Windows 7 (64bit)

Instalace SQL 2008 R2 na Windows 7 (64bit) Instalace SQL 2008 R2 na Windows 7 (64bit) Pokud máte ještě nainstalovaný MS SQL server Express 2005, odinstalujte jej, předtím nezapomeňte zálohovat databázi. Kromě Windows 7 je instalace určena také

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

SKYLA Pro II. Popis instalace programu

SKYLA Pro II. Popis instalace programu SKYLA Pro II Popis instalace programu Rev. 30.07.2014 O manuálu Dokument popisuje celý proces instalace programu Skyla Pro II, který se v některých ohledech liší od instalace předchozích verzí a upozorňuje

Více

INSTALAČNÍ MANUÁL. TME gadget

INSTALAČNÍ MANUÁL. TME gadget INSTALAČNÍ MANUÁL TME gadget OBSAH 1 KROKY PŘED INSTALACÍ... 2 1.1 Kontrola operačního systému a internetového připojení... 2 1.2 Příprava instalačního souboru TMEgadget.exe... 2 2 INSTALACE... 2 2.1 Spuštění

Více

OBSAH... 2 ÚVOD... 3 TYPY INSTALACE... 4

OBSAH... 2 ÚVOD... 3 TYPY INSTALACE... 4 OBSAH OBSAH... 2 ÚVOD... 3 O této příručce...3 Téma 3 Určení 3 Potřebný software...3 Systémové požadavky...3 Požadavky na server 3 TYPY INSTALACE... 4 Instalace na samostatná PC (Typická)...4 Typická instalace

Více

Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32

Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32 Informační systém ISOP 7-13 Vypracováno pro CzechInvest Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. Dokument ze dne 20.2.2015, verze 1.00 Konfigurace

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

Nastavení programu pro práci v síti

Nastavení programu pro práci v síti Nastavení programu pro práci v síti Upozornění: následující text nelze chápat jako kompletní instalační instrukce - jedná se pouze stručný návod, který z principu nemůže popsat všechny možné stavy ve vašem

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Přechod na síťovou verzi programu

Přechod na síťovou verzi programu Přechod na síťovou verzi programu Poslední aktualizace 25.10.2013 Přechod na síťovou verzi programu 1 Realizace počítačové sítě 3 2 Původní počítač bude provozován jako server 3 2.1 Průběh... nové síťové

Více

Postup instalace síťové verze Mount Blue

Postup instalace síťové verze Mount Blue Postup instalace síťové verze Mount Blue Instalace na serveru 1. Stáhněte si instalační balíček pro server ze stránek Mount Blue na adrese: http://www.mountblue.cz/download/mountblue-server-setup.exe 2.

Více

1. POSTUP INSTALACE A KONTROLA NASTAVENÍ MICROSOFT SQL SERVERU 2005 EXPRESS:

1. POSTUP INSTALACE A KONTROLA NASTAVENÍ MICROSOFT SQL SERVERU 2005 EXPRESS: 1. POSTUP INSTALACE A KONTROLA NASTAVENÍ MICROSOFT SQL SERVERU 2005 EXPRESS: Ověřte prosím následující nastavení (tento postup se může nepatrně lišit podle operačního systému Vašeho pc). Pro lepší viditelnost

Více

APS Administrator.OP

APS Administrator.OP APS Administrator.OP Rozšiřující webový modul pro APS Administrator Přehled přítomnosti osob v oblastech a místnostech Instalační a uživatelská příručka 2004 2013,TECH FASS s.r.o., Věštínská 1611/19, Praha,

Více

Instalace a první spuštění programu. www.zoner.cz

Instalace a první spuštění programu. www.zoner.cz Instalace a první spuštění programu www.zoner.cz CZ Průvodce instalací Z nabídky instalačního CD vyberte Zoner Photo Studio 13 v požadované jazykové verzi * a klikněte na položku Instalace programu. Pokud

Více

Základní informace pro zprovoznění Aktovky Dozory IS MPP

Základní informace pro zprovoznění Aktovky Dozory IS MPP Základní informace pro zprovoznění Aktovky Dozory IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 15. 6. 2015, verze 1.00 Základní informace

Více

Instalace Microsoft SQL serveru 2012 Express

Instalace Microsoft SQL serveru 2012 Express Instalace Microsoft SQL serveru 2012 Express Podporované OS Windows: Windows 7, Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012,

Více

APS 400 nadministrator

APS 400 nadministrator APS 400 APS 400 nadministrator Balík programů pro správu systému APS 400 Instalační příručka 2004 2008,TECH FASS s.r.o., Plavecká 503, 252 42 Jesenice, www.techfass.cz, techfass@techfass.cz (vydáno dne

Více

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor

Návod pro použití Plug-in SMS Operátor Verze: 1.06 Strana: 1 / 17 Návod pro použití Plug-in SMS Operátor 1. Co to je Plug-in modul SMS Operátor? Plug-in modul (zásuvkový modul) do aplikace MS Outlook slouží k rozšíření možností aplikace MS

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2015 Copyright 2015 Altair CUZAK s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

Instalace programu ProGEO

Instalace programu ProGEO Instalace programu ProGEO Obsah dokumentu: 1. Požadavky na systém 2. Průběh instalace 3. Aktivace zakoupené licence 4. Automatické aktualizace Updater 1. Požadavky na systém Softwarové požadavky: MicroStation

Více

Zálohování v MS Windows 10

Zálohování v MS Windows 10 Zálohování v MS Windows 10 Historie souborů Způsob zálohování jako v MS Windows 8.1 Nastavení Aktualizace a zabezpečení Zálohování nebo Ovládací panely Systém a zabezpečení - Historie souborů Přidat jednotku

Více

Velký křízovkářský slovník 4.0 (VKS) Instalace programu

Velký křízovkářský slovník 4.0 (VKS) Instalace programu Velký křízovkářský slovník 4.0 (VKS) Instalace programu Obsah Technické podmínky pro provoz programu minimální konfigurace... 2 Základní informace... 2 Hlavní nabídka instalačního programu... 2 Instalace

Více

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka Popis funkce Softwarový nástroj INISOFT Update je univerzálním nástrojem pro stahování, údržbu a distribuci programových aktualizací

Více

Návod k instalaci S O L U T I O N S

Návod k instalaci S O L U T I O N S Návod k instalaci SOLUTIONS Návod k instalaci Hasičská 53 700 30 Ostrava-Hrabůvka www.techis.eu www.elvac.eu +420 597 407 507 Obchod: +420 597 407 511 obchod@techis.eu Podpora: +420 597 407 507 support@techis.eu

Více

Instalace programu HSI Tools

Instalace programu HSI Tools Instalace programu HSI Tools Obsah dokumentu: 1. Požadavky na systém 2. Průběh instalace 3. Aktivace zakoupené licence 4. Automatické aktualizace Updater 1. Požadavky na systém Softwarové požadavky: MicroStation

Více

Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2

Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2 Instalační příručka Command WorkStation 5.6 se sadou Fiery Extended Applications 4.2 Sada Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 obsahuje aplikace Fiery pro provádění úloh souvisejících se serverem

Více

Univerzální rezervační systém. Uživatelská příručka

Univerzální rezervační systém. Uživatelská příručka Univerzální rezervační systém Uživatelská příručka Obsah I. Instalace... 3 II. První spuštění aplikace... 4 III. Hlavní okno aplikace... 5 IV. Nastavení aplikace... 6 1. Přidání místností... 6 2. Uživatelské

Více

Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware

Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware Instalace a základní administrátorské nastavení 602LAN SUITE 5 Groupware Obsah Úvod...2 Instalace...2 Doporučená hardwarová konfigurace......2 Podporované operační systémy......2 Ještě před instalací......2

Více

P D S - 5 P. Psychologický diagnostický systém. Instalační manuál. Popis instalace a odinstalace programu Popis instalace USB driverů

P D S - 5 P. Psychologický diagnostický systém. Instalační manuál. Popis instalace a odinstalace programu Popis instalace USB driverů P D S - 5 P Psychologický diagnostický systém Instalační manuál Popis instalace a odinstalace programu Popis instalace USB driverů GETA Centrum s.r.o. 04 / 2012 GETA Centrum s.r.o. Nad Spádem 9/206, 147

Více

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele CS OTE OTE Launcher Manager 1/13 Obsah Použité zkratky... 2 1 Úvod... 3 2 Nastavení systému uživatele... 3 2.1 Konfigurace stanice... 3 2.2 Distribuce aplikace OTE Launcher Manager... 3 2.3 Download aplikace

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2014 Copyright 2014 Altair Software s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

Systémové požadavky Xesar

Systémové požadavky Xesar Xesar První kroky Systémové požadavky Xesar Osobní počítač; min. 1,2 GHz nebo vyšší Nejméně 8 GB RAM (u 64bitového systému, z toho 4 GB dostupné pro systém Xesar) 2 hostitelské zařízení USB 2.0 pro kódovací

Více

SYSTEM EDUBASE INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA

SYSTEM EDUBASE INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA SYSTEM EDUBASE INSTALAČNÍ PŘÍRUČKA Tento dokument byl kompletně napsán, sestaven a vytištěn v programu dosystem - EduBase. Více informací o programu dosystem - EduBase naleznete na www.dosli.cz. VARIACE

Více

Průvodce instalací aplikace MIPS

Průvodce instalací aplikace MIPS Průvodce instalací aplikace MIPS Stažení souboru s aplikací MIPS Z internetových stránek Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v.v.i. (http://www.vubp.cz) je ke stažení aplikace v komprimované podobě s

Více

STATISTICA 9 Postup instalace plovoucí síťové verze na terminálovém serveru a Citrixu

STATISTICA 9 Postup instalace plovoucí síťové verze na terminálovém serveru a Citrixu STATISTICA 9 Postup instalace plovoucí síťové verze na terminálovém serveru a Citrixu 1. Tento návod se soustředí na instalaci na terminálová server a Citrix, ale je použitelný pro jakoukoli instalaci,

Více

ASSET Server

ASSET Server Trade FIDES, a.s. ASSET Server 1.0.12.0 (aktualizace - 4/2014) Popis software Manuál správce systému 2 ASSET Server manuál technika Obsah 1 Úvod...4 1.1 Popis software...4 2 Instalace software...5 2.1

Více

Fides Software Storage Client

Fides Software Storage Client Trade FIDES, a.s. Fides Software Storage Client 1.0.2.0 (aktualizace - 4/2014) Popis programu Manuál správce systému 2 Fides Software Storage Client manuál správce Obsah 1 Úvod...3 1.1 Popis software...3

Více

Demoprojekt Damocles 2404

Demoprojekt Damocles 2404 Vizualizační a řídicí systém kategorie SCADA/HMI Demoprojekt Damocles 2404 (časově omezený demoprojekt pro zařízení Damocles 2404 společnosti HW group s.r.o.) Verze systému: 3.7.1.9 Poslední revize dokumentu:

Více

EPLAN Electric P8 2.7 s databázemi na SQL serveru

EPLAN Electric P8 2.7 s databázemi na SQL serveru EPLAN Electric P8 2.7 s databázemi na SQL serveru EPLAN Electric P8 2.7 k dispozici pouze ve verzi 64bit. EPLAN Electric P8 využívá k ukládání některých dat databáze. Artikly, překladový slovník 1 ) a

Více

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele CS OTE OTE-COM Launcher Manager aplikace vnitrodenního trhu s plynem 1/19 Obsah Použité zkratky... 2 1 Úvod... 3 2 Nastavení systému uživatele... 3 2.1 Konfigurace stanice... 3 2.2 Distribuce aplikace

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

SOFTWARE 5P. Instalace. SOFTWARE 5P pro advokátní praxi 2010. Oldřich Florian

SOFTWARE 5P. Instalace. SOFTWARE 5P pro advokátní praxi 2010. Oldřich Florian SOFTWARE 5P Instalace SOFTWARE 5P pro advokátní praxi 2010 Oldřich Florian 2010 Instalace Stránka 1 z 16 Obsah Instalace Runtime Access 2010... 2 Instalace klienta (programu)... 3 Instalace databáze...

Více

PŘÍRUČKA ADMINISTRÁTORA. Instalace programu

PŘÍRUČKA ADMINISTRÁTORA. Instalace programu PŘÍRUČKA ADMINISTRÁTORA Instalace programu duben 2011 Obsah 1 ÚVOD... 2 2 TECHNICKÉ PODMÍNKY... 2 2.1 POŽADAVKY NA HW... 2 2.2 POŽADAVKY NA SW... 3 3 INSTALACE PROGRAMOVÝCH SOUBORŮ... 3 4 INSTALACE MS

Více

Obsah. KELOC CS, s.r.o... v ý v o j a p r o d e j e k o n o m i c k é h o s o f t w a re

Obsah. KELOC CS, s.r.o... v ý v o j a p r o d e j e k o n o m i c k é h o s o f t w a re Obsah Nastavení TCP/IP na PC na serveru... 2 Nastavení brány firewall na serveru... 3 Nastavení služby SQL Server Browser na serveru... 5 Nastavení ODBC na klientské stanici... 6 Místní a jazykové nastavení

Více

plussystem Příručka k instalaci systému

plussystem Příručka k instalaci systému plussystem Příručka k instalaci systému Tato příručka je určena zejména prodejcům systému a případně koncovým uživatelům. Poskytuje návod, jak provést potřebná nastavení komponent. ITFutuRe s.r.o. 26.2.2015

Více

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET)

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) 1. Instalace plovoucí síťové verze zahrnuje dvě části: a) instalace serveru a b) lokální instalace na připojených pracovních

Více

1. Úvod. 2. CryptoPlus jak začít. 2.1 HW a SW předpoklady. 2.2 Licenční ujednání a omezení. 2.3 Jazyková podpora. Požadavky na HW.

1. Úvod. 2. CryptoPlus jak začít. 2.1 HW a SW předpoklady. 2.2 Licenční ujednání a omezení. 2.3 Jazyková podpora. Požadavky na HW. CryptoPlus KB verze 2.1.2 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA říjen 2013 Obsah Obsah 2 1. Úvod 3 2. CryptoPlus jak začít... 3 2.1 HW a SW předpoklady... 3 2.2 Licenční ujednání a omezení... 3 2.3 Jazyková podpora...

Více

Instalace pluginů pro formuláře na eportálu ČSSZ

Instalace pluginů pro formuláře na eportálu ČSSZ Instalace pluginů pro formuláře na eportálu ČSSZ Uživatelská příručka Aktualizováno: 10. 8. 2017 Obsah Instalace pluginů pro formuláře na eportálu ČSSZ... 1 Obsah... 2 1 Přehled změn v tomto dokumentu...

Více

Základní informace a postup instalace systému IS MPP

Základní informace a postup instalace systému IS MPP Základní informace a postup instalace systému IS MPP Modul plánování a přezkoumávání, verze 1.20 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. dokument ze dne 27. 3. 2013, verze 1.01 Základní informace a

Více

Šachmatky Resortní část

Šachmatky Resortní část Instalační manuál Šachmatky Resortní část název dokumentu: autor: DATA SOLUTIONS s.r.o. verze: 1.0 datum: 11.05.11 stádium: důvěrnost: Finální verze Určeno správcům sítě název souboru: SM_Instalacni Manual_Resort_110511.doc

Více

Edu-learning pro školy

Edu-learning pro školy Edu-learning pro školy ONLINE VARIANTA Příručka pro instalaci a správu EDU 2000 s.r.o. Počítačové vzdělávání a testování Oldřichova 49 128 00 Praha 2 www.edu2000.cz info@edu2000.cz www.edu-learning.cz

Více

Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze)

Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze) Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze) Proces instalace probíhá automaticky. V jednotlivých krocích se instalují všechny aktuálně potřebné programy. To se liší podle operačního systému

Více

Návod pro připojení k síti VŠPJ prostřednictvím VPN Vysoká škola polytechnická Jihlava

Návod pro připojení k síti VŠPJ prostřednictvím VPN Vysoká škola polytechnická Jihlava Návod pro připojení k síti VŠPJ prostřednictvím VPN Vysoká škola polytechnická Jihlava autor: OIKT 2015 Obsah Návod pro instalaci VPN... 3 Důležité upozornění... 3 Příprava na instalaci - stažení souborů...

Více

NASTAVENÍ PROGRAMU EVIDENCE AUTOBAZARU PRO OS VISTA, WIN7 a WIN8 LOKÁLNÍ INSTALACE (PRO 1 POČÍTAČ)

NASTAVENÍ PROGRAMU EVIDENCE AUTOBAZARU PRO OS VISTA, WIN7 a WIN8 LOKÁLNÍ INSTALACE (PRO 1 POČÍTAČ) NASTAVENÍ PROGRAMU EVIDENCE AUTOBAZARU PRO OS VISTA, WIN7 a WIN8 LOKÁLNÍ INSTALACE (PRO 1 POČÍTAČ) Pro správný provoz programu na OS MS VISTA a WIN7 je po nainstalování programu nutno provést, případně

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele CS OTE OTE Launcher Manager 1/20 Obsah Použité zkratky... 2 1 Úvod... 3 2 Nastavení systému uživatele... 3 2.1 Konfigurace stanice... 3 2.2 Distribuce aplikace OTE Launcher Manager... 3 2.3 Download aplikace

Více

Připojení ke vzdálené aplikaci Target 2100

Připojení ke vzdálené aplikaci Target 2100 Připojení ke vzdálené aplikaci Target 2100 Pro úspěšné připojení ke vzdálené aplikaci Target 2100 je nutné připojovat se ze stanice s Windows XP SP3, Windows Vista SP1 nebo Windows 7. Žádná VPN není potřeba,

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

NÁVOD K INSTALACI SOLUTIONS

NÁVOD K INSTALACI SOLUTIONS NÁVOD K INSTALACI SOLUTIONS Obsah 1 PŘEDPOKLADY Strana 3 2 INSTALACE Strana 4-10 Úvodní obrazovka instalace Licenční ujednání Vložení licenčního souboru Nastavení připojení k databázi Volba způsobu provozování

Více

NÁVOD K INSTALACI SOLUTIONS

NÁVOD K INSTALACI SOLUTIONS NÁVOD K INSTALACI SOLUTIONS Obsah 1 PŘEDPOKLADY Strana 3 2 INSTALACE Strana 4-10 Úvodní obrazovka instalace Licenční ujednání Vložení licenčního souboru Nastavení připojení k databázi Volba způsobu provozování

Více

Instalace programu ProVIS

Instalace programu ProVIS Instalace programu ProVIS Tento program umožňuje instalovat program ProVIS. Umožňuje vybrat, kam se bude instalovat, a jednotlivé součásti instalace. Instalace probíhá v několika krocích. Každý krok má

Více

Provozní pokyny Aplikační stránky

Provozní pokyny Aplikační stránky Před použitím tohoto zařízení si důkladně přečtěte tento manuál a mějte jej po ruce pro budoucí použití. Provozní pokyny Aplikační stránky OBSAH Jak číst tuto příručku...2 Použité symboly...2 Vyloučení

Více

ČSOB Business Connector

ČSOB Business Connector ČSOB Business Connector Instalační příručka Člen skupiny KBC Obsah 1 Úvod... 3 2 Instalace aplikace ČSOB Business Connector... 3 3 Získání komunikačního certifikátu... 3 3.1 Vytvoření žádosti o certifikát

Více

Certifikační autorita PostSignum

Certifikační autorita PostSignum Certifikační autorita PostSignum Generování klíčů pomocí programu PostSignum Tool Plus verze 2.0.1 Uživatelská dokumentace Červenec 2011 Strana 1 (celkem 21) 1 Obsah 1 Obsah...2 2 Úvod...3 2.1 Informace

Více

APS Web Panel. Rozšiřující webový modul pro APS Administrator. Webové rozhraní pro vybrané funkce programového balíku APS Administrator

APS Web Panel. Rozšiřující webový modul pro APS Administrator. Webové rozhraní pro vybrané funkce programového balíku APS Administrator APS Web Panel Rozšiřující webový modul pro APS Administrator Webové rozhraní pro vybrané funkce programového balíku APS Administrator Instalační a uživatelská příručka 2004 2016,TECH FASS s.r.o., Věštínská

Více

ABRA Software a.s. ABRA on- line

ABRA Software a.s. ABRA on- line ABRA Software a.s. ABRA online ÚVOD 2 2.1 ABRA on-line - úvod 1 ČÁST 1 2 1.1 ABRA on-line - připojení do vzdálené aplikace z prostředí OS MS Windows 1 ČÁST 2 11 2.1 ABRA on-line - připojení do vzdálené

Více

SMTPServer - Příručka

SMTPServer - Příručka Obsah Požadavky na systém... 2 Použití... 2 Proč vlastní SMTPServer... 2 Koncepce tohoto SMTPServeru... 2 Instalace SMTPServeru... 2 Odinstalování SMTPServeru... 6 Jak tento SMTPServer pracuje... 7 Stavy

Více

INSTALACE. programu WinDUO. pod Windows 7 / Windows Vista. ČAPEK-WinDUO, s.r.o.

INSTALACE. programu WinDUO. pod Windows 7 / Windows Vista. ČAPEK-WinDUO, s.r.o. ČAPEK-WinDUO, s.r.o. INSTALACE programu WinDUO pod Windows 7 / Windows Vista 1) Instalace programu WinDUO 2) Nastavení práv 3) První spuštění 4) Doporučení 5) Co Vás při instalaci mohlo potkat 6) Archivace

Více

Instalace certifikátu

Instalace certifikátu Instalace certifikátu 1 Úvod... 2 2 Instalace certifikátu pomocí Internet Exploreru... 3 2.1 Windows Vista... 6 3 Instalace certifikátu do FireFoxu 3.x... 8 1 1 Úvod Nainstalování certifikátu je zapotřebí

Více

INSTALACE SOFTWARE A AKTIVACE PRODUKTU NÁVOD

INSTALACE SOFTWARE A AKTIVACE PRODUKTU NÁVOD INSTALACE SOFTWARE A AKTIVACE PRODUKTU NÁVOD www.aktion.cz Obsah: Kompletní instalace (serverová část) str. 03 Aktivace produktu první spuštění str. 10 Instalace Windows klienta na jiný počítač v síti

Více

IFTER-EQU Instalační manuál

IFTER-EQU Instalační manuál IFTER-EQU Instalační manuál Revize: Únor 2016 1 / 30 Obsah: 1 IFTER EQU Instalace softwaru 1.1 Rychlá instalace 1.1.1 Instalace na jeden počítač 1.1.2 Instalace na více počítačů 1.2 Pokročilá instalace

Více

Předpoklady správného fungování formulářů

Předpoklady správného fungování formulářů Předpoklady správného fungování formulářů Uživatelská příručka Aktualizováno: 19. 2. 2018 Obsah 1 Úvod... 3 2 Systémové požadavky... 3 3 Práce s přílohami... 3 4 MS Internet Explorer... 3 4.1 Instalace

Více

[Zadejte název společnosti.] Instalace. SOFTWARE 5P pro správu bytového fondu 2010. Oldřich Florian

[Zadejte název společnosti.] Instalace. SOFTWARE 5P pro správu bytového fondu 2010. Oldřich Florian [Zadejte název společnosti.] Instalace SOFTWARE 5P pro správu bytového fondu 2010 Oldřich Florian 2010 Instalace Stránka 1 z 11 Obsah Instalace Runtime Access 2010... 2 Instalace klienta (programu)...

Více

Instalace a první spuštění Programu Job Abacus Pro

Instalace a první spuštění Programu Job Abacus Pro Instalace a první spuštění Programu Job Abacus Pro Pro chod programu je nutné mít nainstalované databázové úložiště, které je připraveno v instalačním balíčku GAMP, který si stáhnete z našich webových

Více

Software602 FormApps Server

Software602 FormApps Server Software602 FormApps Server Instalace pluginů pro elektronické formuláře Aktualizováno: 13. 1. 2017 Software602 a.s. Hornokrčská 15 140 00 Praha 4 tel: 222 011 602 web: www.602.cz e-mail: info@602.cz ID

Více

A4300BDL. Ref: JC

A4300BDL. Ref: JC # Uživatelský manuál A4300BDL Aplikace :! Jednoduchý program umožňující přenos souboru s pochůzkou k měření z programu DDS 2000 do přístroje řady Adash 4300! Jednoduchý program umožňující přenos naměřených

Více

Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP. Nefunkční podpis certifikátem

Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP. Nefunkční podpis certifikátem Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP Nefunkční podpis certifikátem Obsah... 1 1. Zjištění nastavení prohlížeče... 3 2. Reinstalace Java... 3 3. Další možnosti... 3 4. Nastavení prohlížeče Ms IE

Více

APS Web Panel. Rozšiřující webový modul pro APS Administrator

APS Web Panel. Rozšiřující webový modul pro APS Administrator APS Web Panel Rozšiřující webový modul pro APS Administrator Přehled přítomnosti osob v oblastech a místnostech, změna uživatelského hesla a PINu a nastavení časového plánu Instalační a uživatelská příručka

Více

Instalace MS SQL Server 2005 a nastavení programu DUEL pro síťový provoz

Instalace MS SQL Server 2005 a nastavení programu DUEL pro síťový provoz Instalace MS SQL Server 2005 a nastavení programu DUEL pro síťový provoz Tento návod řeší instalaci MS SQL Serveru 2005 včetně nastavení serveru a lokálních stanic pro korektní fungování aplikace DUEL

Více

Reinstalace programu

Reinstalace programu Reinstalace programu 0 Reinstalace programu AMICUS Před reinstalací programu AMICUS si připravte licenční list programu, zálohovací médium odpovídající kapacity (nejlépe flash disk nebo externí disk) a

Více

Instalace MS SQL Serveru 2012

Instalace MS SQL Serveru 2012 Instalace MS SQL Serveru 2012 v bezplatné verzi Express Upozornění: následující text nelze chápat jako kompletní instalační instrukce produktu MS SQL - jedná se pouze stručný návod, který z principu nemůže

Více

Aplikace a služba Money Dnes Publisher v deseti krocích

Aplikace a služba Money Dnes Publisher v deseti krocích 2 Money Dnes Publisher Uživatelská příručka Aplikace a služba Money Dnes Publisher v deseti krocích Tento step-by-step manuál vás provede korektním nastavením ovladače Money Dnes Publisher pomocí přiloženého

Více

Návod na provedení upgrade IS Harmonik

Návod na provedení upgrade IS Harmonik Návod na provedení upgrade IS Harmonik Ing. Martin Klinger 4.6.2015 Co je to upgrade IS Harmonik? Upgrade systému představuje soubor technických nebo legislativních změn v ekonomickém softwaru Harmonik,

Více

Doporučený návod na síťovou instalaci programu Aconto SQL 11.5

Doporučený návod na síťovou instalaci programu Aconto SQL 11.5 Doporučený návod na síťovou instalaci programu Aconto SQL 11.5 Instalace programu Aconto sestává z instalace databázového SQL serveru a samotného ekonomického systému Aconto. Instalace se otevře spuštěním

Více

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Datacard Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Co potřebujete Tiskárna karet je zapnuta a připravena k tisku karet ve stavu Ready, a stavová dioda

Více

!! UPOZORNĚNÍ!! Po nainstalování programu nezapomeňte instalovat Sestavy a Aktualizaci!! Pokyny k instalaci

!! UPOZORNĚNÍ!! Po nainstalování programu nezapomeňte instalovat Sestavy a Aktualizaci!! Pokyny k instalaci S B N - Start Správa bytů a nemovitostí Pokyny k instalaci!! UPOZORNĚNÍ!! Po nainstalování programu nezapomeňte instalovat Sestavy a Aktualizaci!! VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh tel: 724

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Instalace webové služby Mydlinka

Instalace webové služby Mydlinka Instalace webové služby Mydlinka Aktualizace dokumentu: 21.10.2014 Obsah 1 Co je to webová služba Mydlinka 2 Požadavky na instalaci a provoz 2.1 SAS 2.2 Databáze 2.3 Operační systém 2.4 Softwarové vybavení

Více

Motorola Phone Tools. Začínáme

Motorola Phone Tools. Začínáme Motorola Phone Tools Začínáme Obsah Minimální požadavky... 2 Před instalací aplikace Motorola Phone Tools... 3 Instalace aplikace Motorola Phone Tools... 4 Instalace a konfigurace mobilního zařízení...

Více

Příručka k instalaci a aktivaci

Příručka k instalaci a aktivaci Příručka k instalaci a aktivaci Děkujeme, že jste si vybrali memoq 5, jedno z nejlepších překladatelských rozhraní pro překladatele na volné noze, překladatelské agentury a firmy. Tato příručka vás provede

Více

Fides Software Storage Administrator

Fides Software Storage Administrator Trade FIDES, a.s. Fides Software Storage Administrator 1.0.2.0 (aktualizace - 7/2014) Popis programu Manuál správce systému 2 Fides Software Storage Administrator manuál správce Obsah 1 Úvod... 3 1.1 Popis

Více

Instalační Příručka. Verze 10

Instalační Příručka. Verze 10 Instalační Příručka Verze 10 Vytvořeno 30. listopadu 2009 Obsah Instalační příručka 1 Předpoklady... 1 Spuštění instalačního průvodce... 2 Uvítací okno... 4 Licenční ujednání... 5 Údaje o vás... 6 Instalace

Více