Store. Share Sync. Secur. Servi. Dedikovaný operační systém pro NAS. DiskStation Manager 4.3.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Store. Share Sync. Secur. Servi. Dedikovaný operační systém pro NAS. DiskStation Manager 4.3. www.synology.com"

Transkript

1 Store Secur Servi e Share Sync ce Dedikovaný operační systém pro NAS DiskStation Manager 4.3

2 Společnost Synology plně využívá výhod nejnovějších technologií, aby mohla poskytnout podnikům a domácím uživatelům spolehlivé a cenově dostupné způsoby centralizovaného ukládání dat, jednoduchého zálohování dat, sdílení a synchronizace souborů napříč různými platformami a přístupu k datům na cestách. Synology si klade za cíl dodávat výrobky s průkopnickými funkcemi a nejlepší zákaznickou podporou ve své třídě.

3 Storing all possibilities To je to, v co věříme.

4 01-02 Co je DiskStation Manager (DSM)? DiskStation Manager je intuitivní webový operační systém, který běží na každém zařízení DiskStation a RackStation. Je navržen tak, aby vám co nejvíce pomohl spravovat vaše data: dokumenty, fotografie, hudbu, videa a veškerý další důležitý obsah. DiskStation Manager ale znamená více než pouhé ukládání dat. Můžete si vybrat z celé palety aplikací a služeb, které přinesou více zábavy do vašeho života a zefektivní vaši práci. 02/ Co je DiskStation Manager (DSM)? 11/ Bezpečnost dat a serveru 03/ Centrum balíčků 12/ Synology Cloud 04/ Sdílení souborů a zdrojů 13/ Zálohování dat 05-06/ Aplikace pro váš byznys 14/ Připraveno na virtualizaci 07 08/ Multimediální aplikace 15 16/ Monitoring 09/ Účty a oprávnění 17 18/ Mobilní aplikace 10/ Správa serveru

5 DiskStation Manager 4.3 Centrum balíčků Vše, co potřebujete pro vaši práci i zábavu, naleznete právě zde stačí jen vybrat aplikaci a kliknutím ji nainstalovat. Je to rychlé a snadné. Všechno, co potřebujete, je zde Najděte, co chcete Projděte si aplikace podle kategorií. Rychle najdete, co potřebujete. Aplikace přehledně Všechno, co potřebujete vědět o aplikacích jejich nároky, aktualizace, screenshoty a popis zjistíte před samotnou instalací. Snadně a pohodlně Snadná instalace Instalace aplikace je snadná jako jediné kliknutí myší. Ať už je to aktualizace jediné aplikace nebo všech najednou, stačí jen několik kliknutí a vše bude připraveno. Kontrola vašich stažených souborů MyDS Center uchovává záznam o všech aplikacích, které jste nainstalovali. Administrátoři, kteří spravují více zařízení DiskStation, mohou zobrazit všechny nainstalované balíčky nainstalované na každém z nich. Notifikace Centrum balíčků za Vás monitoruje aktuální stav aplikací. Kdykoli se objeví nová aktualizace, budete okamžitě upozorněni. Nyní Vám už nic neunikne a vaše aplikace budou stále aktuální. Vyvíjejte vlastní aplikace Synology nabízí rozsáhlou dokumentaci a mnoho nástrojů pro programátory. Využijte těchto možností a udělejte existující software kompatibilní se systémem DiskStationManager.

6 03-04 Sdílení souborů a zdrojů Ať už pracujete na PC či Mac, z domova či na cestách, sdílení je se zařízením DiskStation vždy snadné. File Station Používejte aplikaci File Station pro správu a sdílení všech vašich souborů přes webový prohlížeč. Díky HTML5 je dosaženo rychlého nahrávání a prohlížení. Příjemné uživatelské rozhraní Potřebujete sdílet soubory? Vytvořte během vteřiny odkaz na sdílení. Chcete-li soubor naopak nahrát, stačí jej jednoduše přetáhnout do FileStation. Podpora Hot key Ve File Station můžete nyní používat hot keys pro následující úkony: kopírovat, vyříznout, vložit, označit vše - jak si budete přát! Účty a privilegia Při vytváření sdílených složek přidělujte přístupy podle uživatele či skupiny (podporováno Windows ACL). Lepší prohlížení Přepínejte mezi zobrazením ikon či seznamem, abyste viděli soubory tak, jak chcete. Díky podpoře scrollování je procházení mnohem plynulejší. FTP DS file Jednoduché a bezpečné Zřízení přístupu přes FTP nevyžaduje nic víc než pár kliknutí myší. Díky podpoře SFTP budou vaše důležité soubory v bezpečí. FXP FXP vám umožnuje výměnu souborů přímo mezi dvěma FTP stránkami, aniž byste museli data nejdříve stáhnout. PXE a TFTP Použijte TFTP protokol k vytvoření PXE prostředí. Hromadné bootování, upgrade a správa mohou být nyní mnohem efektivnější a levnější. Správa obsahu na cestách Díky aplikaci DS file můžete přes mobilní zařízení bez námahy sdílet, nahrávat a kopírovat soubory uložené na vašem zařízení DiskStation. Prohlížení souborů odkudkoliv Aplikace DS file vám dovoluje snadno prohlížet dokumenty, obrázky a videa na svém mobilním zařízení kdekoli a kdykoli. Sdílení na všech platformách DiskStation podporuje sdílení přes různé platformy, kdy mohou být soubory jednoduše vyměňovány mezi Windows, Mac a Linuxovými klienty. Bezpečné přenosy Přenášení souborů je se zařízením DiskStation bezpečné a zajištěné. Podpora HTTPS znamená, že se vždy během přenosu můžete spolehnout na šifrování.

7 DiskStation Manager 4.3 Aplikace pro váš byznys Synology nabízí celou škálu aplikací, které zvýší produktivitu a efektivitu vašeho podnikání Poštovní služba Intuitivní rozhraní Můžete sledovat poštovní aktivity v reálném čase, sledovat vytíženost sítě či kontrolovat poštovní záznamy. Provádějte změny pouze několika kliknutími. Zabezpečte váš server Díky prvkům, jako je filtrovací modul nevyžádané pošty s blacklist seznamem DNS adres a SSL/TLS připojením, bude váš server v bezpečí před jakoukoli hrozbou zvenčí. Nainstalujte ClamAV jako další vrstvu zabezpečení. Jednoduchá správa Poštovní server podporuje automatické odpovědi či vícenásobné aliasy domén pro snadnou správu účtů. Služba Syslog Kompletní řešení Centralizujte sběr a správu protokolů, anebo proměňte svoje zařízení DiskStation do syslog klienta s aplikací Syslog Server. Rychlejší hledání protokolů Zabudovaný vyhledávač vám dovoluje vyhledávat dle klíčových slov, data, kategorie a dalších parametrů, aby hledání bylo rychlejší. Inteligentní archivace Můžete automaticky archivovat protokoly na základě jejich velikosti, počtu či stáří a ukládat je jako prostý text. Antivirus Užijte si plnohodnotné bezpečnostní prvky a chraňte svoje zařízení DiskStation před viry pomocí Synology Antivirus Essential nebo McAfee. RADIUS Server RADIUS Server posiluje síťovou bezpečnost a dodává Wi-Fi síti ověření, které zabraňuje neoprávněným přístupům k citlivým datům. *McAfee je placený balíček v Centru balíčků (volitelné obnovení licence až na dva roky).

8 05-06 Služba VPN Úsporná Snižte pořizovací a provozní náklady díky používání balíčku VPN Server a proměňte svoje zařízení DiskStation v plnohodnotný, funkcemi nabitý VPN server. Jednoduché nastavení VPN kanál můžete nastavit jednoduše propojením dvou zařízení Diskstation jako server a klient, což vám umožní okamžitý přístup k datům na pobočce. Zabezpečený přístup S SSL/TLS šifrováním, L2TP přes IPsec, PAP a MS-CHAP autorizací a kontrolou oprávnění je zabezpečení vaší VPN jednodušší než kdykoli předtím. DNS Server Plná kontrola domén Použijte DNS server pro hostování svého vlastního správce domén a zlepšete přidělování jmen v rámci své organizace. Flexibilita při používání Jednoduše přidělte rozdílné IP adresy rozdílným serverům jako FTP, poštovní server či webová služba. Úsporný Bez nutnosti dalšího fyzického serveru pro funkci DNS serveru použijte stávající infrastrukturu. Web Hosting Díky zabudované podpoře PHP a MySQL mohou firmy na zařízení Diskstation snadno vytvořit a hostovat až 30 webových stránek. Tiskový server Připojením multifunkční tiskárny k zařízení DiskStation může kdokoli z vaší kanceláře začít okamžitě využívat sdíleného tisku, skenování a faxování. Odpadá tak potřeba dedikovaného tiskového serveru.

9 DiskStation Manager 4.3 Multimediální aplikace Obohaťte svůj digitální život úžasnými multimediálními aplikacemi. Ukládejte svoje videa, fotky a hudbu v jednom jediném zábavním centru a získejte vice potěšení z vaší sbírky. Budete překvapeni, jak je její sdílení mezi vaše přátele snadné, a to kdykoli a kdekoli chcete! Photo Station Photo Station vám dává neomezený prostor pro vytvoření online foto alb a blogů. Vaše fotogalerie je jako stvořená pro sdílení s přáteli a rodinou. Navíc si každý může snadno vytvořit svůj vlastní individuální účet. Okamžitá online galerie Nahrávání fotek je jednoduché a plynulé. Jakmile jsou fotky nahrány, zobrazí se v chronologickém pořadí jako galerie nebo v dalších volitelných zobrazeních. Přímo na sociální sítě Fotky a videa lze sdílet na různých sociálních sítích. Můžete synchronizovat fotky na Facebook, sdílet přes Twitter, Picasa a Plurk. Prohlížení & úprava obrázků Podívejte se na fotky, kde je označen váš pes; prohlédněte si na mapě světa místa, která jste navštívili. Dodejte svým fotkám nádech kreativity úpravou pomocí nástrojů jako Aviary. Organizace alb Organizujte alba do rozdílných kategorií. Je to další intuitivní způsob, jak dodat vaší galerii profesionální a uspořádaný vzhled.

10 07-08 Video Station Mějte nejlepší filmy a televizní pořady vždy na dosah ruky. Video Station je centrálním místem zábavy pro každého. Organizujte si svůj video obsah úhledným způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Domácí kino Více informací o vaší sbírce Sledujte filmy, kdykoli chcete. Pokračujte ve sledování přesně tam, kde jste naposled přestali. Vytvořte uživatelské účty, abyste uchránili děti před nevhodným obsahem. Informace o filmech a seriálech jsou automaticky stahovány ve vámi zvolené řeči. Sledujte a nahrávejte zároveň AirPlay a DLNA přenos Sledujte nebo nahrávejte TV programy díky DTV tunerům. Vícenásobný přenos pomocí hardwarového klíče a podpora HDHomeRun zajišťují větší flexibilitu. Video Station podporuje přehrávání na televizi přes AirPlay nebo DLNA protokol. Užijte si širokoúhlou zábavu s přáteli a rodinou. Audio Station Zabudovaný hudební přehrávač vám dovoluje přehrávat hudbu z webového prohlížeče do reproduktorů nebo DMR zařízení. Vytvořte si jednoduchý audio cloud s vaší osobní hudební knihovnou a seznamy skladeb. Texty písní Internetová rádia Poslech hudby bez hranic Užívejte si hudbu a karaoke díky textům písní zobrazovaným uprostřed obrazovky s možností dalších individuálních nastavení. Poslouchejte rádio přes web a sestavte si vlastní seznam oblíbených stanic, aby byly dostupné pouhým kliknutím myší. Poslouchejte hudbu na několika AirPlay zařízeních a ovládejte je na dálku přes mobilní zařízení. Svoje skladby můžete díky podpoře A2DP přehrávat také na vysoce kvalitních Bluetooth zařízeních.

11 DiskStation Manager 4.3 Účty a oprávnění Zvyšte výkonnost díky centralizované správ účtů a dalších zdrojů. Správa DiskStation Místní účty & skupiny Vytvořte v zařízení DiskStation místní uživatelské účty a skupiny a přidělujte oprávnění ke sdíleným složkám. Nastavte uživatelům datové a přenosové limity. Sdílená složka Jednoduše vytvořte, upravte, zaheslujte či dokonce použijte pravidla NFS k jakékoliv sdílené složce zařízení DiskStation. Udržujte vaše soubory dobře organizované a splňující bezpečnostní požadavky. Windows ACL Správa s DSM ACL oprávnění mohou být konfigurována přímo přes DSM rozhraní. Přiřaďte přístupová pravidla podle účtu ke každému souboru, ale stejně tak ke službám AFP, NFS, FTP a WebDAV. Delegování práv Práce spojená se správou může být rozdělena mezi IT manažery rozšířením práv k přidělování ACL oprávnění na ně samotné. Adresářová & doménová podpora Windows AD DiskStation se může bez zvláštního úsilí připojit ke stávající skupině Windows AD domén. IT personál tak může snadno spravovat uživatelská doménová přístupová práva k DSM službám, aplikacím a sdíleným složkám. Integrace DSM aplikací Od sdílení souborů až po y - uživatelé se mohou přihlásit se svými Windows AD a LDAP účty a používat rozličné DSM aplikace pro zefektivnění pracovních úkonů. Služba LDAP Používejte DiskStation jako LDAP server pro centrální správu účtů a omezení administrativní zátěže. DiskStation lze navíc připojit ke stávající LDAP adresářové službě, takže uživatelé mohou přistupovat ke všem službám se stejnými přihlašovacími údaji. Přihlášení do Google Apps Adresářový server se synchronizuje s mnoha systémy účtů. Uživatelé se tedy například mohou přihlásit do Google Apps se svými LDAP přihlašovacími údaji.

12 09-10 Správa serveru DiskStation přichází s celou řadou funkcí, které správu serveru výrazně zjednoduší. Sledování zdrojů Kontrolujte zatížení systému Díky nástroji Sledování zdrojů můžete sledovat zatížení procesoru, paměti, pevných disků a sítě. Monitorujte aktuální procesy Získejte přehled o všech běžících procesech a o tom, kolik výkonu spotřebovávají. Správa šířky pásma Kontrola provozu Upřednostňujte a rezervujte přenosovou rychlost sítě jednotlivým DSM službám, aby nedošlo k přetížení vaší podnikové sítě. Rychlostní limit Rychlostní limit nastavuje mez přenosové rychlosti pro jednotlivé uživatele či skupiny uživatelů. Naplánujte využívání přenosové kapacity dle vašich firemních požadavků. Plánovač úloh Plánovač úloh Vám umožňuje vidět a spravovat všechny úkoly rychle a přehledně. Vytvořte si vlastní plán pro automatické provádění různých úkolů. Upozornění Aktivujte si upozornění SMS zprávou, em nebo jejich přesměrování na svoje mobilní zařízení a budete dostávat varovná hlášení pokaždé, když se změní status serveru. Hlášení o využití disku Sledujte stav vašich disků Naplánujte si periodickou tvorbu reportů, nebo si nechte vygenerovat jednorázový, kdykoli jej budete potřebovat. Tak můžete mít využití místa na úložišti neustále pod kontrolou. Efektivní monitoring Pomocí reportů můžete také identifikovat trendy a cykly v míře využití vašich úložišť, což vám usnadní optimalizaci serverů a plánování do budoucna. Najděte a odstraňte duplikáty svých souborů.

13 DiskStation Manager 4.3 Bezpečnost dat a serveru Zajištění integrity dat a dostupnosti systému díky všestranným řešením Synology Synology High Availability (SHA) Díky využití dvou serverů v clusterovém uspořádání dokáže SHA zabezpečit, že při selhání primární jednotky budou veškeré pracovní úkoly automaticky a bez odstávky převedeny na sekundární jednotku, která se stane primární. Praktický průvodce konfigurací vám pomůže zřídit a nastavit tak pokročilé funkce, jako je funkce Link aggregation či VLAN, aby byl zajištěn plynulý a efektivní chod vašeho podnikání. Global Hot Spare Váš úložný prostor bude účinně střežen proti ztrátě dat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Hot spare náhradní disky jsou vždy připraveny fyzicky nahradit vypadnuté disky a obnovit data bez přerušení provozu bez ohledu na používaný typ nebo skupinu RAID. 2stupňové ověření Rozšiřte ochranu svého centrálního úložiště o další úroveň. Kromě přihlašovacích údajů, je pro přihlášení k DSM vyžadován 6místný jednorázový kód, který je dostupný pouze přes vaše mobilní zařízení. Další bezpečnostní opatření DiskStation zajišťuje komplexní ochranu pomocí bezpečnostních prvků, které zabraňují narušení systémů nebo úniku důvěrných dat. Firewall Nastavte a povolte jen určité DSM služby, síťové porty nebo IP adresy pro přístup na vaše zařízení DiskStation. Blokování IP adres & povolené seznamy Odepřete nestandardní připojení a vyberte důvěryhodná připojení s nastavitelnými IP seznamy. Zajistěte kontrolu přístupu k vašemu zařízení DiskStation díky IP filtrování. DoS ochrana Potlačte DoS útoky přes Internet a zachovejte plynulý chod síťového provozu. Stupeň síťové bezpečnosti, který máte na dosah ruky. AES šifrování Certifikace FIPS a vládou doporučované AES 256bitové šifrování zaručí, že sdílené složky zůstanou důvěrné.

14 11-12 Synology Cloud Správa cloudu jednodušší než kdykoli předtím Cloud Station S aplikací Cloud Station je synchronizace snadná a vaše soubory přístupné kdykoli a odkudkoli je to bezpečné cloudové úložiště pro dokumenty, hudbu, fotky a video. Kdykoli, když večer skončíte s úpravou dokumentu, stačí ho uložit a dokument se automaticky objeví i na vašem druhém počítači, až ho zapnete další den ráno. Vaše soubory budou odteď vždy aktuální. Přístup odkudkoliv Cloud Station funguje jak na PC, tak na Mac. Na cestách použijte pro okamžitou synchronizaci souborů mobilní aplikaci DS cloud. Kontrola verzí a výběrová synchronizace Uchováte až 32 verzí každého souboru, takže už se nemusíte obávat, že úpravy budou přepsány dalšími uživateli. Zvolte typy souborů, které se mají synchronizovat, a uspořte tak výpočetní výkon i přenosovou kapacitu. Neomezené možnosti Cloud Station podporuje neomezené množství uživatelů a synchronizovaných složek, pro potřeby firem je tedy ideální. Velikost jednotlivých souborů pak může být až 10 GB. Offline přístup Vaše data budou dostupná dokonce i bez připojení k internetu Cloud Station synchronizuje soubory automaticky, jakmile je připojení obnoveno. QuickConnect QuickConnect je navržen tak, aby Vám umožnil zprovoznit cloud během několika kliknutí a bez nutnosti nastavovat váš router. Zapnutím aplikace QuickConnect budete moci přistupovat k vašemu obsahu kdykoliv a kdekoliv. Synology DDNS Synology poskytuje kompletní DDNS službu a umožňuje vytvořit osobního doménového jména pro vaše zařízení DiskStation pomocí několika kliknutí. Proč? Protože tímto způsobem si nebudete muset pamatovat neustále se měnící IP adresy. MyDS Center Mějte přehled o DDNS a dostaňte okamžitě upozornění, pokud se spojení stane nedostupným. 13 doménových jmen Nejenže si můžete založit jedno zdarma, ale můžete si vybrat dokonce z 13 různých variant. Která je vaše oblíbená?

15 DiskStation Manager 4.3 Zálohování dat Spolehněte se na komplexní řešení zálohování dat od společnosti Synology Zálohování serveru Zálohování přes síť Zálohujte s šifrováním a kompresí dat z jedné stanice DiskStation do druhé anebo do rsync kompatibilního serveru. Zálohování cloudu S balíčkem Glacier Backup budou vaše data archivována na službě Amazon Glacier levně a efektivně. Synchronizace sdílených složek Sdílené složky lze synchronizovat v reálném čase z více serverů na jeden cílový server, což minimalizuje dobu nutnou pro zotavení po havárii. Zálohování konfigurací Vytvořte rozvrh pro zálohování, takže změny budou vždy zachovány a připraveny pro migraci systému. Nastavení mohou být obnovena na různých úrovních podle rozsahu změn. Synology Time Backup Kontrola verzí Funkce Snapshots Vám dovoluje zálohovat současný stav sdílených složek. Můžete vytvořit různé verze záloh a obnovit složky z určitého časového bodu. Přizpůsobení záloh Vytvořte automatické plány zálohování, aby bylo zajištěno, že se nikdy na nic nezapomene. Nebo provádějte vzdálené zálohování a vaše data budou k dispozici na vzdálené stanici DiskStation. Smart Recycle Služba Smart Recycle automaticky maže nepotřebné verze záloh, zatímco vybrané zálohy se uchovávají. Přebytečné verze již nebudou zatěžovat vaše úložiště. Zálohování stolního počítače Z PC na DiskStation Uživatelé Windows mohou použít pro bezproblémové zálohování souborů na stanice DiskStation aplikaci Synology Data Replicator 3 nebo jiné aplikace třetích stran. Z Mac na DiskStation DiskStation spolupracuje s nástrojem TimeMachine od společnosti Apple. Zde se tedy nic nemění a vy můžete i nadále pokračovat v zálohování nejvíce intuitivním způsobem.

16 13-14 Připraveno na virtualizaci Vyspělé úložné řešení maximalizuje rychlost, efektivitu správy a systémové vytížení Certifikace pro virtualizaci Plná podpora virtualizace Synology modely s dvěma LAN porty nabízejí širokou podporu virtualizace, která zahrnuje VMware vsphere 5.1, VAAI, Windows Server 2012, Microsoft ODX a Citrix XenServer. Dimenzováno pro všechny velikosti Synology má kompletní řadu serverů připravených na virtualizaci. Nejen velcí korporátní zákazníci, ale také malé a středně velké podniky mohou využít efektivní správy umožněné virtualizačními řešeními. Funkce LUN Clone Okamžitě k použití LUN klony lze vytvořit bez čekání a okamžitě tak snížit náročnost vaší IT správy. Efektivnost IT správci budou využívat vysoce efektivní datové řešení, které je díky minimálním nárokům na místo na disku zároveň úsporné. Vysoká produktivita Díky rychlé instalaci a vysoké efektivitě může LUN klon významně urychlit nasazení informačních technologií a vývojových procesů při současné redukci administrativní zátěže. Funkce LUN Snapshot Vysoký výkon Vytvoření a provoz momentek LUN nemá téměř žádný vliv na výkon, což pomáhá zachovat hladký provoz datových center. Rychlá záloha & obnovení Z momentky v určitém čase je během okamžiku vytvořena záložní verze, která umožňuje velmi rychlou obnovu dat. Až 256 momentek Můžete vytvořit až 256 momentek na jeden LUN. Nároky na místo jsou vzhledem k tomu, že každá momentka zabere přibližně tisícinu originální velikosti LUN, minimální.

17 DiskStation Manager 4.3 Monitoring Chraňte svůj majetek s naším spolehlivým a komplexním NVR systémem Živé zobrazení Sledujte vše, co se děje na vašich IP kamerách. Stále na cestách? Živé zobrazení a nahrávky je možné sledovat ve všech hlavních prohlížečích a mobilních zařízeních. Správa kamer Nastavení kamery v aplikaci Surveillance Station je velmi snadné a intuitivní. Na stavovém panelu najdete kompletní sadu nástrojů pro správu: vždy po ruce a kdykoliv je potřeba. Souběžné živé zobrazení Sledujte zároveň až 49 kanálů a využijte paletu nástrojů jako zobrazení typu rybí oko či nastavitelné rozvržení kanálů. Analýza živého zobrazení Využijte poskytované analytické funkce pro odhalení podezřelých pohybů. Systém například může rozpoznat, pokud objekt zůstane v zóně bez setrvání déle, než je stanoveno, a spustí alarm. Kamerová hlídka Chraňte vaše okolí pomocí funkce hlídací trasy a automatického nahrávání. Pokud je zjištěn pohyb, spustí se nahrávání a vaše kamera může pro lepší pokrytí prostoru natáčet z různých úhlů, které jste si sami nastavili. Široký systém podpory kamer Vyberte si z více než 1600 kamer od známých výrobců. Dlouhodobá spolupráce s vybranými dodavateli umožňuje stále větší míru přizpůsobení konkrétním projektům. Centralized Management System (CMS) Systém centrální správy - CMS - ulehčuje správu rozsáhlých monitorovacích systémů využívajících několik serverů. Poskytuje centralizovanou kontrolu nastavení kamer, správu oprávnění a nahrávek vše přes jedno rozhraní. Upozornění Vyberte události, které by měly odeslat hlášení: budete vždy upozorněni a připraveni reagovat během vteřin. Příjem upozornění je možný přes SMS, nebo oznámení přesměrovaná na mobilní zařízení či Skype.

18 15-16 Správa nahrávání Spravujte nahrávky efektivně díky vhodným nástrojům. Použijte analýzu obrázků pro určení kritických událostí. Zachyťte moment Seznam nahrávek, kalendář a časová osa vám umožní snadno nalézt konkrétní záznam. Pomocí ladicích nástrojů můžete zvýšit kvalitu videa, nebo během několika vteřin pomocí funkce inteligentního vyhledávání a jejích 8 různých typů analýzy nalézt jakoukoli kritickou událost. Archivace a oprávnění Nahrávky jsou exportovány přímo na vaše zařízení DiskStation. V případech, kdy musíte prokázat svoje tvrzení, nabízí nástroj Evidence Integrity Authenticator možnost ověření, že vaše nahrávka nebo vyfocený obrázek z aplikace Surveillance Station jsou zcela jedinečné a bez úprav. Mobilní Nainstalujte si DS cam na svoje mobilní zařízení, abyste i kdekoli na cestách byli stále v centru dění. Můžete sledovat živé vysílání a nahrané události až na 6 kanálech a kdykoli pořizovat momentky. Kalendář nahrávání Vytvořte plány nahrávání přesně podle svých potřeb: použijte chytré nahrávání s různými režimy jako Ruční, Plynulý, Detekce pohybu, Poplašné zařízení a Poplašné zařízení s detekcí pohybu. VS240HD Zařízení VisualStation slouží jako úsporná a užitečná monitorovací stanice určená pro nasazení ve velkém rozsahu. Přenosy naživo můžete sledovat až na 24 kanálech v 720p HD rozlišení.

19 DiskStation Manager 4.3 Mobilní aplikace Mobilní aplikace Synology vám umožní spojení s vaším zařízením DiskStation a veškerým jeho obsahem, dokonce i když jste na cestách. DS video Užívejte si vaše videa, kdekoli chcete S aplikací DS video můžete sledovat filmy a televizní vysílání uložené ve vaší filmotéce, když jste na cestách nebo jen jedete do práce. Doma si DS video užijete na Roku TV. Přehrávání přes AirPlay DS video lze použít jako dálkový ovladač pro filmy přehrávané na vaší televizi prostřednictvím AirPlay nebo DLNA. Užijte si širokoúhlou zábavu se svými přáteli a rodinou. Chytrá obnova Aplikace DS video si pamatuje, kde jste se sledováním přestali, a nabídne vám pokračovat od tohoto bodu. DS download Vzdálená tvorba úkolů S aplikací DS download můžete hledat dle klíčových slov a vytvářet nová stahování na dálku přes vaše ios nebo Android mobilní zařízení. Snadná správa stahování Z mobilních zařízení můžete také spustit časové plány stahování a upravovat šířku pásma sítě. DS photo+ Sdílejte vzpomínky DS photo+ vám umožňuje sdílet svoje krásné vzpomínky, kdykoli budete chtít. Stáhněte si alba, abyste je na svých mobilních zařízeních měli na dosah i tehdy, pokud nemáte k dispozici připojení k síti. Okamžité nahrávání Každý váš snímek bude automaticky nahrán do aplikace Photo Station. Tímto způsobem nikdy nepřijdete ani o jedinou z vašich cenných vzpomínek. DS audio Osobní knihovna Zvolte si pro vaše cestování ten pravý playlist podle vaší momentální nálady. Hudební knihovna na cestách Přenášejte sebou terabyty hudby uložené na vašem zařízení DiskStation, ať už se vydáte kamkoli. Offline přehrávání Díky offline módu aplikace DS audio Vás od poslechu oblíbených kapel a zpěváků nezastaví ani nedostupné připojení k internetu.

20 17-18 DS cloud Synchronizace souborů přes cloud Díky aplikaci DS cloud jsou všechny vaše pracovní soubory k dispozici na mobilních zařízeních i bez připojení k internetu. Váš bezpečný osobní cloud Všechny vaše soubory jsou uchovány bezpečně na osobním cloudu: na vašem zařízení DiskStation. Podpora SSL šifrování zaručuje, že přenos dat je vždy zabezpečen. Volitelná nastavení Máte možnost synchronizace souborů podle typu a velikosti tak, aby odpovídaly dostupnému úložnému prostoru. Zvolte synchronizaci pouze při připojení přes Wi-fi a vyhnete se vysokým poplatkům za datové přenosy. DS cam Vždy na stráži S aplikací DS cam můžete sledovat živé zobrazení, pořizovat snímky, používat PTZ funkce nebo sledovat zaznamenané nahrávky, kdykoliv to budete potřebovat. Stále informován Vyberte si z devíti různých typů alarmu, které spustí hlášení a obdržíte upozornění přesměrované na mobilní zařízení. Nikdo Vás již nikdy nezastihne nepřipravené. DS finder Najdi mě Nemůžete najít DiskStation? Stisknutím tlačítka Najít mě jej vyhledáte okamžitě a okamžitě tak budete reagovat na případné problémy. Zapnutí a vypnutí S aplikací DS finder lze DiskStation také vypnout či zapnout a to i z druhé strany světa. DS file Přístup k souborům odkudkoliv Díky aplikaci DS file, můžete procházet a prohlížet obsah svého zařízení DiskStation dokumenty, videa nebo fotografie na vašem mobilním zařízení. Správa obsahu na cestách Udělejte změny v souborech či složkách na poslední chvíli kopírování, odstranění nebo úpravu ještě než se dostanete do práce. DSM mobile Správa DiskStation na dálku Můžete spravovat téměř vše účty, sdílené složky, DSM služby, aplikace a mnoho dalšího přímo na svém mobilním zařízení. Monitorujte stav PC S aplikací DSM mobile můžete sledovat procesor, síť, využití paměti či systémové protokoly v reálném čase.

21 Systémové nároky Pro další informace o systémových nárocích a omezeních u některých funkcích prosím navštivte O programu Synology DiskStation Manager Synology DiskStation Manager (DSM) nabízí intuitivní webové rozhraní, které pomáhá domácnostem a organizacím různých velikostí se správou dat, síťových zdrojů a každodenních úkolů na zařízeních DiskStation a RackStation. Jeho záběr sahá od sdílení souborů, zálohování dat, bezpečnost, systém účtů, aplikace, přes cloudové služby, mobilní aplikace, monitoring až po multimediální podporu. Pro více informací Pokud chcete zjistit více o programu Synology DiskStation Manager a o tom jakým způsobem může pomoci se správou vašich dat, navštivte prosím Zákazník je odpovědný za dodržování zákonných povinností. Je výhradně na zákazníkovi, zda využije právního poradce pro identifikaci a interpretaci veškerých příslušných zákonů a regulativních požadavků, které mohou mít vliv na zákazníkovo podnikání a jakýchkoliv úkonů, které může být zákazník nucen učinit tak, aby byl v souladu s nimi. Synology neposkytuje právní poradenství a ani nezaručuje, že její služby a produkty zajišťují soulad zákazníka s jakýmkoliv zákonem či předpisem. Copyright Synology Incorporated Synology Incorporated 3F-3, No.106, Chang An W. Rd., Taipei 10351, Tchaj-wan Designed in Taiwan Říjen 2013 Všechna práva vyhrazena Synology a další známky, loga a produkty společnosti Synology nebo názvy služeb a sloganů obsažených v tomto dokumentu jsou ochranné známky společnosti Synology a jejích dodavatelů či poskytovatelů licencí a nesmí být kopírovány, napodobovány nebo používány, ať jako celek nebo zčásti, bez předchozího písemného souhlasu společnosti Synology nebo příslušných vlastníků ochranných známek. Všechny ostatní ochranné známky, registrované ochranné známky, názvy produktů a společností nebo loga zmíněné v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků. Žádná část tohoto dokumentu nesmí být kopírována ani šířena v jakékoli podobě bez písemného souhlasu společnosti Synology Incorporated. Produktové informace jsou revidované k datu prvního vydání. Údaje a informace o výrobku mohou být změněny bez předchozího upozornění. Veškerá prohlášení týkající se budoucího vývoje a záměrů společnosti Synology podléhají změnám bez předchozího upozornění a představují pouze cíle a plány.

22 Synology Inc. 3F-3, No. 106, Chang An W. Rd., Taipei, Taiwan Tel: Fax: Synology America Corp NE Bel-Red Road, Bellevue, WA USA Tel: Synology SARL 39 rue Louis Blanc, Courbevoie Francie Tel: Synology GmbH Grafenberger Allee Düsseldorf Deutschland Tel: Synology UK Ltd. Etheridge Avenue, Brinklow, Milton Keynes, MK10 0BP, UK Tel: Synology může kdykoli a bez předchozího upozornění provádět změny specifikací a popisy produktů. Copyright 2013 Synology Inc. Všechna práva vyhrazena. Synology a ostatní názvy produktů společnosti Synology jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Synology Inc. Ostatní názvy společností a produktů zde uvedených jsou ochrannými známkami jejich příslušných vlastníků.

DISKSTATION MANAGER 5.0 DEDIKOVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM PRO NAS

DISKSTATION MANAGER 5.0 DEDIKOVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM PRO NAS DISKSTATION MANAGER 5.0 DEDIKOVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM PRO NAS www.synology.com Synology je hlavním prodejcem NAS na celosvětovém trhu. Jako specializovaný dodavatel NAS serverů se snažíme využívat nejnovější

Více

PŘEHLED PRODUKTŮ 2014 KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ ÚLOŽIŠTĚ DAT

PŘEHLED PRODUKTŮ 2014 KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ ÚLOŽIŠTĚ DAT PŘEHLED PRODUKTŮ 2014 KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ ÚLOŽIŠTĚ DAT www.synology.com Synology je hlavním prodejcem NAS na celosvětovém trhu. Jako specializovaný dodavatel NAS serverů se snažíme využívat nejnovější technologie

Více

Uživatelská příručka Synology NAS

Uživatelská příručka Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20150506 Obsah Kapitola 1: Ú vod Kapitola 2: Začínáme se systémem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS a systému DSM... 8 Přihlášení do systému

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20130906 Obsah Kapitola 1: Úvod Kapitola 2: Začněte s programem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20141024 Obsah Kapitola 1: Ú vod Kapitola 2: Začínáme se systémem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS a systému DSM... 7 Přihlášení do systému

Více

Uživatelská příručka Synology DiskStation

Uživatelská příručka Synology DiskStation Vychází ze systému DSM 4.0 ID dokumentu Syno_UsersGuide_DS_20120321 1 Obsah Kapitola 1: Úvod Kapitola 2: Začněte s programem Synology DiskStation Manager Instalace stanice Synology DiskStation... 7 Přihlaste

Více

logf... mail... toboolean... B.8. Příklady... PTZ Preset tour... PTZ Preset tour s tlačítky stop a restart... Závěr...

logf... mail... toboolean... B.8. Příklady... PTZ Preset tour... PTZ Preset tour s tlačítky stop a restart... Závěr... Obsah Úvod... 5 Důležitá upozornění... 6 1. O IPCorderu... 7 1.1. Popis systému... 7 1.2. Systémové požadavky... 8 1.3. První spuštění... 9 Nalezení IPCorderu... 9 Příprava úložiště... 10 Průvodce nastavením...

Více

1. Co nového přináší cloud. 2. Mýty a pravdy o cloudu. 4. Po dálnici za businessem. 5. Informace data znalosti. 7. Je snadné přejít a začít

1. Co nového přináší cloud. 2. Mýty a pravdy o cloudu. 4. Po dálnici za businessem. 5. Informace data znalosti. 7. Je snadné přejít a začít ...aneb jednoduché BEZPLATNÉ ON-LINE ŠKOLENÍ pro podnikatele, který chce snižovat náklady a zvyšovat kvalitu i spolehlivost. Na přelomu listopadu a prosince 2011 pořádala Asociace malých a středních podniků

Více

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 2009 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent jsou obchodní

Více

NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ. Office 365 pro vaši firmu

NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ. Office 365 pro vaši firmu NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ Office 365 pro vaši firmu JAK MÍT SVOU KANCELÁŘ NEUSTÁLE U SEBE A JEŠTĚ UŠETŘIT Moderní technologie byly

Více

NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ. Office 365 pro vaši firmu

NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ. Office 365 pro vaši firmu NA KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ PRÁCE ODKUDKOLIV PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY BEZ POČÁTEČNÍ INVESTICE DATA V BEZPEČÍ pro vaši firmu ŘEŠENÍM JE nejsou pouze známé aplikace Office (Word, Excel, PowerPoint ). Je to kompletní

Více

Struná píruka s ešením problém

Struná píruka s ešením problém Struná píruka s ešením problém O BSAH Důležité informace 2 Základní informace o počítači 4 Bezpečnost a pohodlí... 4 Bezpečnostní upozornění... 4 Zdravotní upozornění... 4 Seznámení s vaším počítačem...

Více

Norton. AntiVirus. Uživatelská příručka k aplikaci

Norton. AntiVirus. Uživatelská příručka k aplikaci Norton TM AntiVirus Uživatelská příručka k aplikaci Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů na životní prostředí.

Více

Průvodce pro rychlý start a řešení OBSAH. www.packardbell.com

Průvodce pro rychlý start a řešení OBSAH. www.packardbell.com OBSAH Důležité informace 2 Základní informace o počítači 3 Bezpečnost a pohodlí... 3 Bezpečnostní upozornění... 3 Zdravotní upozornění... 3 Seznámení s vaším počítačem... 4 Klávesnice a touchpad... 4 Mechaniky

Více

Firma, která vymyslela fi rewall Snadná Barracuda Networks Přidaná hodnota Šifrování

Firma, která vymyslela fi rewall Snadná Barracuda Networks Přidaná hodnota Šifrování ČERVEN 2011 / ročník XII, č. 3 BEZPEČNOST V ICT Firma, která vymyslela firewall Rozhovor se šéfem české pobočky Check Pointu Miloslavem Lujkou Snadná a efektivní obrana Barracuda Networks nedostižná hodnota

Více

Spolupráce na vyšší úrovni

Spolupráce na vyšší úrovni Spolupráce na vyšší úrovni E-maily a týmová spolupráce Sdílení a schvalování dokumentů Správa znalostí, aktivit a informací v týmu Instant messaging a videokonference Integrovaný editor textů, tabulek

Více

Výukový materiál pro projekt Elektronická školička. Začínáme ve škole s aplikacemi od Google

Výukový materiál pro projekt Elektronická školička. Začínáme ve škole s aplikacemi od Google Výukový materiál pro projekt Elektronická školička reg. č. CZ.1.07/1.3.05/02.0041 Začínáme ve škole s aplikacemi od Google pomůcka pro učitele i žáka Ing. David Skála a Ing. Michal Martoch, červen 2012,

Více

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka Uživatelská příručka k systému FreeAgent GoFlex?Home 2011 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent

Více

Uživatelská příručka. pro NAS. Ver.1.0.0.0909. (For ADM 2.0)

Uživatelská příručka. pro NAS. Ver.1.0.0.0909. (For ADM 2.0) Uživatelská příručka pro NAS Ver.1.0.0.0909 (For ADM 2.0) Table of Contents ASUSTOR NAS User Guide 1. Seznámení... 5 2. Předinstalované aplikace... 6 2.1. Nastavení... 6 2.1.1. Obecné... 6 2.1.2. Síť...

Více

Dokumentace k systému Windows Server 2008 pro osoby s rozhodovací pravomocí v technické oblasti zkrácená verze

Dokumentace k systému Windows Server 2008 pro osoby s rozhodovací pravomocí v technické oblasti zkrácená verze Dokumentace k systému Windows Server 2008 pro osoby s rozhodovací pravomocí v technické oblasti zkrácená verze Obsah... 2 Přehled... 2 Více kontroly... 2 Lepší ochrana... 2 Větší flexibilita... 6 Virtualizace...

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Verze: 10.0.0. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Verze: 10.0.0. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Verze: 10.0.0 Uživatelská příručka Vydáno: 2013-03-22 SWD-20130322133417232 Obsah Vítejte!... 7 BlackBerry 10: nové aplikace a funkce... 8 Začínáme... 12 Nastavení zařízení...

Více

Kerio Control. Kerio Technologies

Kerio Control. Kerio Technologies Kerio Control Příručka administrátora Kerio Technologies 2012 Kerio Technologies s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Tento manuál popisuje konfiguraci a správu produktu Kerio Control ve verzi 7.4.0. Změny

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Karolina Kadlecová Návrh architektury sdílení a ukládání informací v prostředí Microsoft

Více

My Passport Wireless. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka

My Passport Wireless. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka My Passport Wireless Přenosný pevný disk Uživatelská příručka Servis a podpora společnosti WD Pokud narazíte na jakýkoli problém, obraťte se na nás dříve, než výrobek vrátíte. Většinu dotazů technické

Více

I8910. Uživatelská příručka

I8910. Uživatelská příručka I8910 Uživatelská příručka Používání této příručky Nejdříve čtěte! V případě, že byste potřebovali bližší informace, instrukce či tipy k vašemu přístroji, máte k dispozici následující možnosti: Systém

Více

Autor: Karel Klatovský

Autor: Karel Klatovský Autor: Karel Klatovský Tato příručka byla vytvořena v rámci programu Partneři ve vzdělávání společnosti Microsoft. 2 Obsah Úvod... 4 Datová úložiště... 4 Diskety... 4 CD/DVD/BluRay... 4 USB flash disky...

Více

Acronis Backup Advanced Version 11.5 Update 4

Acronis Backup Advanced Version 11.5 Update 4 Acronis Backup Advanced Version 11.5 Update 4 VZTAHUJE SE NA NÁSLEDUJÍCÍ PRODUKTY: Advanced pro Exchange ZÁLOHOVÁNÍ DAT APLIKACE MICROSOFT EXCHANGE SERVER Obsah 1 Důležité poznámky... 4 2 Přehled... 5

Více

Úvod 27 O autorech 31

Úvod 27 O autorech 31 Stručný obsah Úvod 27 O autorech 31 Část I: Instalace a spuštění 1. Co je nového v operačním systému Windows Vista 35 2. Instalace a konfigurace Windows Vista 49 3. Přizpůsobení systému Windows Vista 99

Více

This product includes software licensed from Symbian Software Ltd 1998-2008. Symbian and Symbian OS are trademarks of Symbian Ltd.

This product includes software licensed from Symbian Software Ltd 1998-2008. Symbian and Symbian OS are trademarks of Symbian Ltd. 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. PROHLÁŠENÍ O SHODĚ Společnost NOKIA CORPORATION tímto prohlašuje, že tento výrobek RM-412 je ve shodě se základními požadavky a dalšími příslušnými ustanoveními směrnice

Více

Začínáme s Android telefonem

Začínáme s Android telefonem Začínáme s Android telefonem V této publikaci se dozvíte, jak začít pracovat s telefonem se systémem Android, jaké jsou jeho možnosti, a jaké jsou nejlepší aplikace pro začátečníky i pokročilé uživatele.

Více