VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP Czech. Printed in Sweden

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12."

Transkript

1 VOLVO trucks. driving progress VOLVO trucks Prezentace společnosti RSP Czech. Printed in Sweden

2

3 Za vším stojí lidé Každý den, každou minutu, dokonce i každou sekundu míří někde na světě nákladní vozy se svým nákladem na své místo určení. Všechny tyto dopravní zakázky pramení z neustálé lidské touhy vyvíjet a obnovovat. Úkolem, který jsme si předsevzali ve společnosti Volvo Trucks, je pomoci tuto touhu naplňovat. Tuto úlohu se snažíme plnit v oblasti kvality a bezpečnosti a také s tím, aby dopad na životní prostředí byl v rámci možností co nejméně negativní. Vzhledem ke zkušenostem a odbornosti našich pracovníků máme stanoven jasný cíl: být dodavatelem kompletních přepravních řešení číslo jedna. Nyní i v budoucnu.

4

5 Několik milníků na naší cestě. Jedinou možností je cesta vpřed. Proto se musíme také ohlížet zpátky první sériově vyráběná sklápěcí kabina v Evropě 1979 je zahájen program Volvo Globetrotter 1996 na severoamerický trh byl uveden vůz Volvo VN Švédsko. Před 3000 lety. Lidé zde žili v nehostinných podmínkách. Život byl neustálým bojem proti drsnému severskému klimatu s krátkými dny po většinu roku. Avšak místní lidé přežili díky své vynalézavosti a schopnosti být vždy o krok napřed a začalo se jim dařit lépe. Toto dědictví si s sebou neseme až do dnešních dnů. Funkčnost. Jednoduchost. Spolehlivost. Lehkost. To je součástí skandinávské duše. Proto není vůbec překvapivé, že společnost Volvo byla založena již na konci dvacátých let 20. století. Zakladatelé společnosti Assar Gabrielsson a Gustaf Larson měli pocit, že tehdejší nákladní vozy nejsou na dostatečně dobré úrovni. Zakladatel společnosti Volvo Assar Gabrielsson Zakladatel společnosti Volvo Gustaf Larson 1995 Volvo ECT (koncepce vozu šetrného k životnímu prostředí) Pod pokličkou vývoje Některé věci se prostě nikdy nezmění 1928 řada LV 1, první nákladní vůz Volvo 1957 zahájení soutěže VISTA, každoroční soutěže společnosti Volvo pro mechaniky 1969 je založen tým společnosti Volvo pro výzkum příčin a průběhu nehod 1981 společnost Volvo kupuje divizi nákladních automobilů společnosti White Motor Corporation v USA První nákladní vůz jsme vyrobili v roce Od té doby se stalo hodně událostí, avšak některé věci se nezměnily ani trochu. Přesto máme pocit, že se všechno dá o něco vylepšit. Naše odhodlání řešit problémy a překonávat překážky vždy vedlo k tomu, že se nám často daří uvádět do praxe technické objevy a špičkové inovační technologie jako prvním na světě. Proto je společnost Volvo Trucks proslulá svým dynamickým myšlením a úsilím o lepší budoucnost. Schopnost neustále něco vylepšovat a také tři základní hodnoty kvalita, bezpečnost a péče o životní prostředí charakterizují vše, čeho jsme dosáhli v minulosti, co děláme nyní i co zamýšlíme do budoucna. Tyto hodnoty získáte samozřejmě při zakoupení každého nákladního vozu Volvo zahájili jsme jako první na světě sériovou výrobu motorů s turbodmychadlem 1960 společnost Volvo představuje bezpečnostní kabinu 1978 společnost Volvo Trucks představuje mezichladič stlačeného vzduchu, s jehož pomocí lze dosáhnout většího výkonu turbodmychadla 1993 na trh jsou uvedeny vozy Volvo FH12 a FH16, v současné době naše komerčně nejúspěšnější produkty 1995 byla zahájena sériová výroba airbagů 2006 na trh je uveden nový vůz Volvo FH16, nejvýkonnější nákladní vůz, jaký kdy byl na světě vyráběn Plány do budoucna Další informace o historii naší společnosti lze najít na adrese:

6 Nákladní vůz je třeba udržovat neustále v pohybu Největší vliv na spokojenost zákazníků mají poruchy a jejich četnost, neboť v důsledku poruch zákazníci ztrácejí čas i peníze. Proto naše společnost investuje nemalé prostředky k dosažení maximální spolehlivosti vyráběných vozů. Náš vývojový tým spolupracuje se zákazníky při získávání poznatků o používání nákladních automobilů v praxi. Získané poznatky jsou využívány při dalším vylepšování a při vývoji nových funkcí. Co se týče výroby, je třeba připomenout, že v našich závodech jsou jednotlivé úkony pečlivě kontrolovány, než je vyráběný vůz přesunut do další fáze výroby. Jakmile se vůz ocitne na silnici, je zajištěna neustálá dostupnost originálních náhradních dílů a servisních služeb. Je to právě tak jednoduché, jak by to mělo být. VYŠŠÍ zisk pro vaši firmu Pohonné hmoty jsou drahé a žádné výraznější zlevnění nelze očekávat. Ačkoli se naše společnost ve vývoji alternativních paliv řadí ke světové špičce, pro nejbližší budoucnost zůstane nejúčinnějším řešením nafta. Spalování nafty má však samozřejmě negativní dopady na životní prostředí. Za posledních 10 let jsme proto u našich nákladních automobilů dosáhli snížení emisí oxidu uhličitého o 20 %. Toho bylo možné dosáhnout především díky zvýšení účinnosti motorů, dalším vylepšením převodovek a snížením aerodynamického a valivého odporu. Jedním z výsledků tohoto soustředěného úsilí je zvýšení úspory paliva. A to je pro naše zákazníky jedině dobré. Také pro celou společnost mají takové výsledky pozitivní přínos. Vlastně pro nás pro všechny.

7

8 Čistší budoucnost Společnost Volvo provádí intenzivní výzkum pohon ných hmot, jako jsou paliva typu DME nebo bioplyn, ale pracuje také na dalším zdokonalování účinnosti stávajících motorů. Příkladem může být koncept hybridního motoru I-SAM, kde je vznětový motor podporován elektromotorem do takové míry, že spotřebu paliva lze omezit až o 35 %. Pozornost však není zaměřena jen na motory. V roce 2007 dojde k tomu, že náš výrobní závod v Tuve ve Švédsku se pravděpodobně stane prvním závodem na výrobu nákladních automobilů, který bude neutrální co do emisí oxidu uhličitého. Tato továrna bude využívat výhradně elektřinu generovanou z větrných zdrojů a celý bude vytápěn pouze pomocí biopaliv. V roce 2008 budou následovat další naše výrobní závody v Gentu v Belgii a ve městě Umeå ve Švédsku. V těchto třech závodech vzniká polovina naší celosvětové produkce nákladních vozů. Proč mít tři nákladní vozy, když dva stačí? Naši pracovníci nikdy nesedí s rukama nečinně založenýma; vždy je co zlepšovat. Proto také sledujeme mnoho důležitých záležitostí je-li třeba i z oblasti politiky. Z iniciativy naší společnosti byl v EU například podán legislativní návrh týkající se delších jízdních souprav. Díky povolení maximální celkové délky soupravy 25,25 m lze nyní s pouhými dvěma nákladními vozy dosáhnout stejné přepravní kapacity jako při použití tří kratších, které jsou nyní v zemích EU používány nejčastěji. Jen si to představte: Na silnicích bude jezdit o 30 % nákladních vozů méně než dosud. Použití delších souprav znamená také nižší celkovou spotřebu paliva a nižší objem emisí. Analýzy doprovázející uvedený návrh ukazují, že dopravní společnosti mohou snížit své náklady o 23 %. Objem emisí oxidu uhličitého v Evropě by se snížil o 10 až 20 milionů tun za rok. To nejsou zanedbatelné hodnoty, co říkáte? Další informace týkající se našich vylepšení v oblasti ochrany životního prostředí lze nalézt na adrese:

9 Klíčem k zisku jsou PŘEDEVŠÍM řidiči Co dělá řidiče opravdu dobrým řidičem? Důležitou roli v této rovnici vždy hraje pracovní prostředí. Čím lepší podmínky má člověk k tomu, aby si svůj pobyt za volantem skutečně vychutnal, tím je produktivnější. Z těchto důvodů se snažíme navrhovat pracovní prostředí, která jsou šitá na míru potřebám řidičů. Bezpečnost, komfort i další parametry to vše slouží k dosažení dvou cílů: efektivity a harmonie. Dokonce bychom se odvážili říct, že naše nákladní vozy jsou natolik dobře promyšlené, že mění dobré řidiče na ty nejlepší. A díky tomu také o to prospěšnější pro své zaměstnavatele. To nejdůležitější spočívá v detailech Nikdy jsme si nekladli za cíl vyrábět ty největší a nejnablýskanější nákladní vozy. Naším cílem je totiž vyrábět ty nejlepší. Na našich vozech je zřetelně vidět skandinávská tradice. Hlavními motivy jsou jednoduchost, čistý design, funkčnost a smysl pro detail. Společnost Volvo jako první na světě začala vyrábět nákladní vozy vybavené ocelovou bezpečnostní klecí, deformovatelným volantem, vnitřní výbavou, která pohlcuje případné nárazy, tříbodovými bezpečnostními pásy a airbagy. S nákladním vozem Volvo získáte také výborný výhled. Kromě toho lze vozy volitelně vybavit kamerami. Textová komunikace mezi posádkou vozu a operátorem v přepravní kanceláři snižuje riziko chyb. Klima je příjemné a sedadla se vzduchovým pružením představují tu nejkomfortnější volbu. Nízká hladina hluku znamená, že řidič zůstává ve střehu a že nepříznivé vlivy jsou minimalizovány. Poplašný systém v kabině umožňuje klidný noční spánek. To nejdůležitější spočívá v detailech.

10 Další pár pozorných očí navíc Mnohé výzkumy přesvědčivě ukazují, že za 90 % všech dopravních nehod je nutné hledat lidská selhání. Pokud bychom dokázali zvýšit pozornost řidičů, byl by na poli bezpečnosti učiněn velký krok vpřed. Jedním z experimentů v této oblasti je systém adaptivního tempomatu ACC. Jedná se o tempomat, který automaticky udržuje nastavenou vzdálenost za vozidlem jedoucím vpředu. Jiným příkladem je námi vyvinutý systém pro sledování očí řidiče. Pokud řidič po nepřiměřeně dlouhou dobu zaměří svou pozornost na něco jiného než na silnici před sebou nebo pokud začne jevit známky únavy, systém jej automaticky upozorní. Tímto způsobem se předchází potenciálním nehodám. Brzdný účinek, kdykoli je potřeba Při sjíždění dlouhých svahů s těžkými náklady jsou nesmírně zatěžovány a opotřebovávány brzdy. Tento problém je u vozidel Volvo vyřešen použitím motorové brzdy VEB. Účinnost tohoto systému je na takové úrovni, že jeho brzdnou sílu lze směle porovnat s brzdnou silou elektronické nebo hydraulické pomocné brzdy. Díky tomu je výrazným způsobem zvýšena také bezpečnost řidičů. Každý má právo na bezpečnou jízdu Přirozeně také ostatní účastníci silničního provozu mají právo na stejný stupeň bezpečnosti a ochrany jako řidiči nákladních vozů Volvo. Není proto překvapující, že naše společnost jako první zavedla systém ochrany proti podjetí zepředu (FUPS). V praxi je již používán odpovídající systém ochrany proti podjetí zezadu a z boku. Mnohé z bezpečnostních funkcí a prvků používaných u dnešních nákladních vozů Volvo mají svůj původ v mnohaleté práci výzkumného týmu společnosti Volvo. Tento tým vznikl v roce 1969 s cílem provádět výzkum dopravních nehod jejich příčin, průběhu a způsobu jejich možné prevence. Díky důkladným nárazovým testům (tzv. crash testům) naše nárazové testy kabin jsou nejnáročnější na světě víme, co je pro zajištění bezpečnosti potřeba. Cílem je bezpečnost všech. Další informace týkající se naší práce v oblasti bezpečnosti provozu lze nalézt na adrese:

11 Nespokojíme se jen s výrobou nejlepších nákladních vozů na světě Financování Více než 30 % našich zákazníků se rozhoduje fi nancovat nákup nákladního vozu prostřednictvím fi nančních služeb společnosti Volvo (Volvo Financial Services). Naší výhodou oproti službám běžných peněžních ústavů je to, že jsme dokonale obeznámeni se světem nákladních vozů i s potřebami, které tato oblast obnáší. Ať už se jedná o malou přepravní společnost s jedním (novým či použitým) nákladním automobilem nebo o větší společnost s celým vozovým parkem, jsme vždy připraveni postarat se o všechny detaily včetně vyřízení leasingových a pojistných smluv. Na přání zákazníka lze uzavřít také smlouvu o servisu a údržbě. Školení Naše programy školení řidičů jsou zaměřeny na zlepšení rentability každé jednotlivé dopravní zakázky. Zajišťujeme školicí kurzy ve všech oblastech, kde lze dosáhnout značných fi nančních úspor: úsporná a ekologická jízda, plánování tras a optimalizace vyřizování zakázek. Informace o dopravě a správa dopravních zakázek Nabízíme řešení využívající dálkový přenos dat, která usnadňují efektivní plánování. Digitální mapy, které umožňují sledovat umístění jednotlivých vozů v reálném čase. Systém textové komunikace mezi řidičem a dispečerem, díky němuž lze minimalizovat chyby a omezit vyrušování řidiče. Systémy, které automaticky a v dostatečném předstihu upozorní na potřebné servisní úkony. Pro trhy v různých zemích nabízíme různá specifi cká řešení.

12 Nákladní vozy tvoří přirozené jádro naší nabídky, jedná se však pouze o jednu část vysoce efektivního soukolí. Prostřednictvím nabídky společnosti Volvo můžete získat přístup ke globální síti služeb, která podporuje všechny fáze přepravních zakázek. Díky této nabídce lze rychle a snadno zlepšit samotnou činnost vaší fi rmy. Pokud říkáme, že nabízíme kompletní dopravní řešení, pak máme na mysli právě toto. Služby online Díky našim službám využívajícím internet můžete získat přesné údaje o nákladních vozech. Můžete si například vybrat příslušenství nebo si prohlížet různé modely nákladních vozů či procházet servisní smlouvy. Na některých trzích lze prostřednictvím internetu dokonce vyhledávat použité nákladní vozy či využívat různé systémy pro vyhledávání informací důležitých pro dopravu. Servisní střediska s nepřetržitou činností Servisní služba a služba pro údržbu jsou k dispozici 24 hodin denně. Cílem je maximální omezení doby případných prostojů vozů vaší společnosti. Naším cílem je zajistit kvalitu a zaručit, že budete mít vždy přístup k originálním náhradním dílům Volvo. Servisy Naše globální servisní síť se neustále rozrůstá. Zákazníci mohou získat pomoc zkušeného servisního technika ze společnosti Volvo Trucks bez ohledu na to, kde se právě nachází. Tyto služby mají souhrnný název Originální servis Volvo a zajišťují garantovanou kvalitu a přesnost kdekoli na cestě. Pronájmy a použité nákladní vozy Tyto služby jsou neocenitelné v případech, kdy potřebujete zvýšit kapacitu krátkodobě nebo i na delší dobu. Získáte nákladní vozy certifi kované společností Volvo s prodlouženou zárukou, dobrými fi nančními podmínkami a garantovanou servisní službou. Další informace o servisních službách lze nalézt na adrese:

13

14 1 VOLVO FE Volvo FE má robustnější konstrukci než Volvo FL a je navrženo pro lokální a regionální dopravu spíše na delší vzdálenosti. Volvo FE je určeno k přepravě těžších nákladů v obtížnějších podmínkách a je k dispozici také v třínápravové verzi. 2 VOLVO FL Volvo FL je náš nejlehčí nákladní vůz, určený pro místní a regionální přepravu na kratší vzdálenosti. Nabízí řidiči dokonalý výhled a umožňuje hbité proplétání i v přeplněných městských ulicích. Je navrženo pro dopravní zakázky, jako je například rozvážka ve městech, svoz odpadu či jiné úkoly, při nichž řidič musí za směnu mnohokrát nastoupit a vystoupit. 3 VOLVO VM U vozu Volvo VM jsme se zaměřili zejména na pracovní prostředí řidiče. Našimi prioritami byly komfort, dobrá viditelnost a vysoká bezpečnost. Tento vůz je dodáván v mnoha různých konfi guracích a je vhodný pro regionální přepravu i pro využití ve městech. Vůz Volvo VM je určen pro jihoamerický trh. 4 VOLVO FH16 Volvo FH16 je ideální pro přepravu dřeva nebo těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti. Díky svému výkonnému 16litrovému motoru a převodovce I-Shift dosahuje vysoké průměrné rychlosti. Na výběr je několik variant podvozku, přičemž všechny jsou navrženy pro komfortní a ekonomickou dopravu. Volvo FH16 se dodává na evropský, australský a vybrané asijské trhy. 5 VOLVO FH Volvo FH lze přirovnat k těžkým pracovním valachům. Je určeno pro přepravu těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti. Je dodáváno s několika variantami motoru: čtyřmi výkonnými a úspornými 13litrovými motory a dvěma silnými a úspornými 12litrovými jednotkami. Když se k tomu přidá převodovka I-Shift, lze snadno pochopit, proč je Volvo FH nejúspěšnějším modelem nákladního automobilu v celé historii společnosti. Volvo FH je k dispozici na všech trzích s výjimkou severoamerického. 6 VOLVO FM Volvo FM je zkonstruováno pro celou řadu dopravních zakázek lze jej využít v lokální i regionální přepravě. Nejběžnějšími oblastmi využití jsou stavebnictví a regionální doprava. Díky komfortní a dobře vybavené kabině a široké škále motorů a převodovek nabízí tento vůz výborné jízdní a cestovní vlastnosti a lze s ním dosáhnout nízké spotřeby paliva. 7 VOLVO VT Volvo VT v sobě kombinuje výkon, luxusní výbavu a výrazný zevnějšek. 16litrový motor o výkonu 625 koní je ideální pro dopravu na velké vzdálenosti s vysokou průměrnou rychlostí. Komfort a bohatá výbava jsou na nejvyšší možné úrovni a zevnějšek s množstvím chromu zajišťují, že tohoto krále silnic nikdo nepřehlédne. Vůz Volvo VT je určen pro severoamerický trh. Je dodáván také ve variantě s denní kabinou. 8 VOLVO VN Volvo VN bylo navrženo zejména pro dopravu na dlouhé vzdálenosti po severoamerickém kontinentu. Prostorný, komfortní a bezpečný vůz vás odveze, kam budete chtít. Bez ohledu na vzdálenost. Vůz Volvo VN se zrodil v Dublinu, ve státě Virginia v USA, kde se nachází největší závod společnosti Volvo Trucks na světě. 9 VOLVO VHD Vůz Volvo VHD je vhodný pro použití zejména ve stavebnictví a při svozu odpadu. Jedná se o nesmírně odolný, obratný a úsporný nákladní vůz, při jehož výrobě byly použity ty nejpevnější materiály. Vůz Volvo VHD je určen zejména pro severoamerický trh Další informace o vozech vyráběných naší společností lze nalézt na adrese:

15

16 Vítejte v galerii společnosti Volvo Trucks

17 Od Novosibirsku až po Rio de Janeiro Pobočky společnosti Volvo Trucks lze nalézt ve více než 130 zemích světa to je více než u kteréhokoli jiného výrobce nákladních vozů. Každý nákladní vůz díky tomu může být specifi cky upraven podle konkrétních provozních podmínek a může tak pracovat a pomáhat svým provozovatelům při plnění úkolů v těch prostředích, v nichž je používán. Zákazníci vždy získávají vozy se zárukou funkčnosti a spolehlivosti. Naše vozidla představují špičku na poli technologií a inovace, a to bez ohledu na to, zda vaše společnost působí na trhu, kde jsou potřeba hbité a mrštné vozy pro provoz v městské džungli, nebo naopak v branži, ve které je nutné pomocí silných korábů převážet těžké náklady přes celé kontinenty.

18 Žijeme ve vaší realitě Díky tomu, že působíme na globálním trhu, máme neocenitelné zkušenosti a know-how ohledně různých kulturních, geografi ckých i klimatických podmínek, současných trendů a politického vývoje. Díky tomu může naše společnost plánovat do budoucna a nabízet produkty a služby navržené speciálně pro konkrétní trhy. Náš úspěch je založen na citlivém přístupu a neustálé snaze zkoumat nové možnosti, jak vylepšit své produkty i služby. Naše rostoucí společnost nám každodenně umožňuje získávat další znalosti o nových trzích. FAKTA O SPOLEČNOSTI VOLVO TRUCK CORPORATION VÝROBA NÁKLADNÍCH VOZŮ VOLVO DEALEŘI SERVISY Plně vlastněná společností Volvo Částečně vlastněná společností Volvo Evropa 270 Severní Amerika 250 Jižní Amerika 130 Ostatní regiony 400 Evropa 1000 Severní Amerika 350 Jižní Amerika 130 Ostatní regiony 380

19 Tvořiví a nápadití lidé Ve společnosti Volvo Trucks pracuje více než zaměstnanců. Jednou z věcí, která nás odlišuje od mnoha jiných společností, je to, že všechny své zaměstnance povzbuzujeme k samostatnému myšlení, iniciativnímu jednání, navrhování vylepšených postupů a metod, díky čemuž se naše výrobky neustále vyvíjejí a zlepšují. Za naším vzrůstajícím úspěchem v průběhu let stojí právě tento přístup a způsob myšlení. A přesně touto cestou se hodláme ubírat i nadále. Další informace o naší společnosti lze nalézt na adrese:

20 člen skupiny volvo group Skupina Volvo Group je organizace orientovaná na zákazníky, která vyniká zejména úsilím o zajišťování kompletních dopravních řešení, která by posilovala dlouhodobou konkurenceschopnost našich obchodních partnerů na trhu. Naše společnost je špičkovým světovým výrobcem nákladních vozů, autobusů, stavebního zařízení, lodních a průmyslových pohonných zařízení a poskytovatelem komponent a služeb pro letecký průmysl. Poskytujeme také kompletní fi nanční služby. Společnost Volvo Group má své kořeny ve Švédsku, Francii a ve Spojených státech amerických a má celkem přibližně zaměstnanců. Naše výrobní závody se nacházejí v 18 zemích a prodáváme výrobky na trzích ve 180 státech světa. Objem našeho prodeje se v roce 2005 zvýšil přibližně na 230 miliard švédských korun. Oblasti našich obchodních zájmů jsou následující: Volvo Trucks vyrábí středně těžké a těžké nákladní vozy pro dálkovou i regionální dopravu a pro stavebnictví. Renault Trucks nabízí několik typů komerčních vozů od lehkých nákladních vozů pro rozvoz a distribuci až po těžké nákladní vozy pro dálkovou dopravu. Mack Trucks vyrábí těžké nákladní vozy zejména pro oblast stavebnictví a těžkou regionální dopravu v Severní Americe. Volvo Buses nabízí zejména kompletní autobusy a podvozky pro městskou, regionální, linkovou, turistickou i smluvní dopravu. Volvo Penta vyrábí motory a pohonné systémy pro pracovní i rekreační lodě a také pro průmyslové aplikace, jako jsou elektrické generátory a vodní čerpadla. Volvo Aero nabízí motorové komponenty pro letadla a kosmické rakety i rozsáhlou síť služeb pro letecký průmysl. Volvo Financial Services nabízí celou řadu řešení a produktů z oblasti fi nančnictví a pojišťovnictví pro zákazníky i dealery. Zajišťuje také státní fi nanční operace a služby v oblasti nemovitostí. Volvo Construction Equipment vyvíjí celou řadu různých typů strojů pro stavebnictví a s ním související průmyslové oblasti. Mnohé ze společností skupiny zajišťují podporu pro činnosti v daných oblastech. K největším jednotkám patří: Volvo 3P je odpovědná za vývoj produktů a nákupy pro operace související s nákladními vozy v rámci skupiny. Volvo Powertrain dodává společnostem v rámci skupiny Volvo Group vznětové motory, převodovky a nápravy. Volvo Information Technology zajišťuje řešení v oblasti informačních technologií (IT) pro průmyslové a komerční procesy v rámci skupiny i mimo ni. Volvo Logistics navrhuje a spravuje logistická řešení pro globální automobilový a letecký průmysl. Volvo Parts zajišťuje poprodejní služby a servis pro jednotlivé společnosti skupiny Volvo Group. Volvo Technology vyvíjí nové technologie a komerční řešení primárně pro společnosti skupiny Volvo Group. Další informace o naší společnosti lze nalézt na adrese:

21

22

23 Vývoj Nikoli však za každou cenu Nákladní vozy představují jednu z nejdůležitějších a nejúčinnějších dopravních metod. Díky jejich všestrannosti se mohou lidé kolem nich, dopravní fi rmy i celá společnost volně vyvíjet. Nákladní automobilová doprava má však také některé negativní stránky. Například výfukové a hlukové emise. Naše společnost hraje v tomto problému také svoji roli, ale zároveň se účastní jeho řešení. Společnost Volvo plně podporuje Kjótský protokol. Aktivně pracujeme na vývoji nových technologií a upřednostňujeme použití alternativních pohonných hmot, které méně zatěžují životní prostředí. Každá inovace však musí mít zároveň také komerční přínos, poněvadž v opačném případě by došlo k zastavení vývoje.

24 Dialog pro budoucnost Ze všech sil podporujeme otevřený dialog se zákazníky, politiky, orgány veřejné správy, médii i širokou veřejností. Pouze společnými silami je možné dosáhnout bezproblémové budoucnosti v dopravním průmyslu. Slibujeme převzít zodpovědnost za dynamický vývoj z technologického, komerčního, environmentálního i sociálního hlediska. Pokud máte jakékoli dotazy, nápady nebo připomínky, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi se účastníme každé podstatné diskuse.

25 Doporučujeme vám shlédnutí našeho filmu Kontaktujte nás Více informací o naší práci je možné nalézt na násle dujících webových stránkách, na kterých lze také vyhledat kontakty na zástupce společnosti pro jednotlivé oblasti. Historie Životní prostředí Bezpečnost Služby Nákladní vozy Skupina Volvo Group

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU DAF VŽDY SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ Žádná kategorie dopravy není tak různorodá a náročná jako doprava ve stavebnictví. Společnost DAF vyvinula skutečně komplexní řadu vozidel pro toto

Více

2012Rok značky ŠKODA

2012Rok značky ŠKODA 2012 Rok značky ŠKODA 8 40 16 42 22 49 26 35 Obsah 2012 Rok značky ŠKODA Předmluva předsedy představenstva Prof. Dr. h.c. Winfrieda Vahlanda 4 Představenstvo 6 Třída sama pro sebe třetí generace zcela

Více

TÜV SÜD Journal Česká republika

TÜV SÜD Journal Česká republika 3/2010 TÜV SÜD Journal Česká republika MSV 2010 - Představujeme nejlepší stroj na světě 4 Úsporná opatření ve veřejných budovách 9 Co vlastně ti solárníci dělají? 10-11 Posuzování funkční bezpečnosti 12-13

Více

Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON. Č.j.: TACR/3984/2014

Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON. Č.j.: TACR/3984/2014 Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON Č.j.: TACR/3984/2014 Podrobný popis cílů NPOV jednotlivých rezortů EPSILON Cíle pro 1. veřejnou soutěž programu EPSILON byly vybrány po dohodě s relevantními

Více

Kvalita a benchmarking ve veřejné dopravě 1

Kvalita a benchmarking ve veřejné dopravě 1 Kvalita a benchmarking ve veřejné dopravě 1 K použití tohoto materiálu Cílem projektu PORTAL je zrychlení průniku výsledků výzkumu EU do oblasti lokální a regionální dopravy prostřednictvím vytvoření nových

Více

Technologie ABB, které změnily svět

Technologie ABB, které změnily svět Technologie ABB, které změnily svět Technologie ABB, které změnily svět Za dlouhé roky své existence získala společnost ABB bohaté zkušenosti s inovacemi v oblasti technologií. ABB a její předchůdci, společnosti

Více

Univerzita Pardubice. Fakulta ekonomicko-správní Ústav podnikové ekonomiky a managementu

Univerzita Pardubice. Fakulta ekonomicko-správní Ústav podnikové ekonomiky a managementu Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní Ústav podnikové ekonomiky a managementu Řízení změn v podniku Veronika Gajdošíková Bakalářská práce 2013 PROHLÁŠENÍ Prohlašuji, že jsem tuto práci vypracovala

Více

Vytváření SDÍLENÉ HODNOTY. Průvodce novou firemní (r)evolucí

Vytváření SDÍLENÉ HODNOTY. Průvodce novou firemní (r)evolucí Vytváření SDÍLENÉ HODNOTY Průvodce novou firemní (r)evolucí Valerie Bockstette a Mike Stamp Doplněno českými případovými studiemi O FSG Hledáme lepší cesty, jak řešit společenské problémy FSG je nezisková

Více

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 NOVINKY 3 / 2011 Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 Vítěz kybernetických válek má na prsou lvíčka str. 14 15 Dnešní Švédsko je neformální, ale vysoce profesionální str. 28

Více

Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu

Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra managementu firem a institucí Řízení vztahů se zákazníky a tvorba hodnoty a přidané hodnoty produktu Bakalářská práce Autor: Petr Pavlas Bankovní management

Více

Materiál od ing. Pinkasové

Materiál od ing. Pinkasové Obchodní logistika a provoz Materiál od ing. Pinkasové I. Pojetí logistiky a jeho vývoj Definice logistiky podle Evropské logistické asociace: " Organizace, plánování, řízení a výkon toků zboží vývojem

Více

THINK! INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ PRO INTELIGENTNÍ SVĚT

THINK! INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ PRO INTELIGENTNÍ SVĚT THINK! KLIENTSKÝ MAGAZÍN IBM ČESKÁ REPUBLIKA 1/2009 KRIZI HENDRERCILIT PŘEŽIJÍ PRUŽNÍ A ODOLNÍ Rozhovor s Vladkem Šlezingrem KOMUNIKACE správy silnic DATABÁZE pro celou skupinu INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ PRO INTELIGENTNÍ

Více

Výhody efektivního využití energie Jak zajistit více užitku a zároveň snížit náklady a emise

Výhody efektivního využití energie Jak zajistit více užitku a zároveň snížit náklady a emise Kontaktní údaje ABB s.r.o. Lucia Sekerešová PR Manager Sokolovská 84-86 186 00 Praha 8 Tel.: +420 234 322 111 Fax: +420 234 322 113 www.abb.cz Copyright 2010 ABB. Všechna práva vyhrazena. Výhody efektivního

Více

D.3.4.3, WP 3. This Project (Contract No. IEE/09/848/SI2.558364) is supported by:

D.3.4.3, WP 3. This Project (Contract No. IEE/09/848/SI2.558364) is supported by: IEE Project BiogasIN Materiál pro Českou republiku Seminář pro administrativní sektor o realizaci projektů výroby a využití bioplynu D.3.4.3, WP 3 Česká bioplynová asociace, o.s. (CzBA) Za přispění Henning

Více

Volební program Strany zelených. pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny 2009

Volební program Strany zelených. pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny 2009 Volební program Strany zelených pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny 2009 Úvod... 1 Tři roky práce pro kvalitu života... 2 Zelená cesta z krize... 5 Cesta z krize vede po zelené... 6 Efektivní hospodaření

Více

Informační příručka o aplikacích termografie v průmyslu

Informační příručka o aplikacích termografie v průmyslu Využití termografie v průmyslu Informační příručka o aplikacích termografie v průmyslu Obsah page 1. Termokamera a princip jejich funkce 6 2. Jaké je využití termografie? 8 3. Využití termokamer v průmyslu

Více

Cestovní ruch pro všechny. Kolektiv autorů Katedry cestovního ruchu VŠE v Praze

Cestovní ruch pro všechny. Kolektiv autorů Katedry cestovního ruchu VŠE v Praze Cestovní ruch pro všechny Kolektiv autorů Katedry cestovního ruchu VŠE v Praze Praha 2008 Cestovní ruch pro všechny Vydalo: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Praha 2008 Staroměstské nám. 6, 110 15 Praha

Více

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010

Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 www.pwc.cz/csr Pomáháme kultivovat tržní prostředí Zpráva o společenské odpovědnosti 2010 Jak PwC Česká republika přispívá k rozvoji společnosti, v níž působí? foto Obsah Úvodní slovo Jiřího Mosera, řídícího

Více

STUDIJNÍ OPORA PODNIKÁNÍ V CESTOVNÍM RUCHU

STUDIJNÍ OPORA PODNIKÁNÍ V CESTOVNÍM RUCHU STUDIJNÍ OPOR RA PODNIKÁNÍ V CESTOVNÍM RUCHU Lenka Švajdová Ostrava 2011 Název: Autoři: Vydání: Počet stran: Tisk: Podnikání v cestovním ruchu a volnočasových aktivitách Ing. Bc. Lenka Švajdová, Ph.D.

Více

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 21. 04. 2015 speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 14/ Nový Dragonskin pro frézování Společnost WNT navazuje na úspěšnou řadu Dragonskin pro soustružení 16/ iscar v roce

Více

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s.

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2009 2013 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2013 2012 1 2011 2010 2009 Finanční

Více

PŘEDVÍDÁNÍ KVALIFIKAČNÍCH POTŘEB TRHU PRÁCE. Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání

PŘEDVÍDÁNÍ KVALIFIKAČNÍCH POTŘEB TRHU PRÁCE. Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání PŘEDVÍDÁNÍ KVALIFIKAČNÍCH POTŘEB TRHU PRÁCE Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání Kolektiv autorů Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání NVF Ing. Věra Czesaná, CSc. odborná editace Ing.

Více

MOŽNOSTI ENERGETICKÉHO VYUŽITÍ BIOMASY

MOŽNOSTI ENERGETICKÉHO VYUŽITÍ BIOMASY MOŽNOSTI ENERGETICKÉHO VYUŽITÍ BIOMASY MOŽNOSTI ENERGETICKÉHO VYUŽITÍ BIOMASY Ukázka praktických opatření z Akčního plánu pro biomasu v ČR na období 2012 2020. OBSAH Úvodní slovo ministra 4 I. Úvod 5

Více

SMARTstavebnictví. Daňové úlevy v oblasti vlastnického bydlení v zemích EU-27. Jak zelená je vaše budova?

SMARTstavebnictví. Daňové úlevy v oblasti vlastnického bydlení v zemích EU-27. Jak zelená je vaše budova? SMARTstavebnictví Strategický Management Analýzy Rozhovory Trendy červen 2011 Jak zelená je vaše budova? Zelené budovy developerům peníze vydělávají a uživatelům šetří str. 12 Hledání nových trhů jako

Více

Doprava a využití území 1

Doprava a využití území 1 Doprava a využití území 1 K použití tohoto materiálu Cílem projektu PORTAL je zrychlení průniku výsledků výzkumu EU do oblasti lokální a regionální dopravy prostřednictvím vytvoření nových kurzů a učebních

Více

III. KONCEPCE STÁTNÍ POLITIKY CESTOVNÍHO RUCHU V ČESKÉ REPUBLICE NA OBDOBÍ 2014-2020

III. KONCEPCE STÁTNÍ POLITIKY CESTOVNÍHO RUCHU V ČESKÉ REPUBLICE NA OBDOBÍ 2014-2020 III. KONCEPCE STÁTNÍ POLITIKY CESTOVNÍHO RUCHU V ČESKÉ REPUBLICE NA OBDOBÍ 2014-2020 duben 2013 Obsah Úvodem... 3 1 Východiska Koncepce... 4 2 Význam cestovního ruchu pro národní ekonomiku ČR... 6 3 Základní

Více

A Daimler company. FleetBoard Management vozidla Snížit spotřebu. Zvýšit efektivitu. Pro všechny značky.

A Daimler company. FleetBoard Management vozidla Snížit spotřebu. Zvýšit efektivitu. Pro všechny značky. A Daimler company FleetBoard Management vozidla Snížit spotřebu. Zvýšit efektivitu. Pro všechny značky. FleetBoard Vám pomůže optimálně řídit Váš vozový park! Vhodné pro dálkovou, distribuční a stavební

Více

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost?

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? 2013 e-trend Spolehlivé tipy pro váš e-shop Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? Editorial Obsah Trendy E-commerce 2013 pohledem Tomáše Hájka Zeptali jsme se Předních osobností

Více

Klasifikace ubytovacích zařízení jako způsob podpory kvality služeb v cestovním ruchu

Klasifikace ubytovacích zařízení jako způsob podpory kvality služeb v cestovním ruchu Klasifikace ubytovacích zařízení jako způsob podpory kvality služeb v cestovním ruchu Ing. Petr Houška a kolektiv Tato publikace byla vytvořena pro projekt Školení a vzdělávání pracovníků v cestovním ruchu

Více