VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP Czech. Printed in Sweden

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12."

Transkript

1 VOLVO trucks. driving progress VOLVO trucks Prezentace společnosti RSP Czech. Printed in Sweden

2

3 Za vším stojí lidé Každý den, každou minutu, dokonce i každou sekundu míří někde na světě nákladní vozy se svým nákladem na své místo určení. Všechny tyto dopravní zakázky pramení z neustálé lidské touhy vyvíjet a obnovovat. Úkolem, který jsme si předsevzali ve společnosti Volvo Trucks, je pomoci tuto touhu naplňovat. Tuto úlohu se snažíme plnit v oblasti kvality a bezpečnosti a také s tím, aby dopad na životní prostředí byl v rámci možností co nejméně negativní. Vzhledem ke zkušenostem a odbornosti našich pracovníků máme stanoven jasný cíl: být dodavatelem kompletních přepravních řešení číslo jedna. Nyní i v budoucnu.

4

5 Několik milníků na naší cestě. Jedinou možností je cesta vpřed. Proto se musíme také ohlížet zpátky první sériově vyráběná sklápěcí kabina v Evropě 1979 je zahájen program Volvo Globetrotter 1996 na severoamerický trh byl uveden vůz Volvo VN Švédsko. Před 3000 lety. Lidé zde žili v nehostinných podmínkách. Život byl neustálým bojem proti drsnému severskému klimatu s krátkými dny po většinu roku. Avšak místní lidé přežili díky své vynalézavosti a schopnosti být vždy o krok napřed a začalo se jim dařit lépe. Toto dědictví si s sebou neseme až do dnešních dnů. Funkčnost. Jednoduchost. Spolehlivost. Lehkost. To je součástí skandinávské duše. Proto není vůbec překvapivé, že společnost Volvo byla založena již na konci dvacátých let 20. století. Zakladatelé společnosti Assar Gabrielsson a Gustaf Larson měli pocit, že tehdejší nákladní vozy nejsou na dostatečně dobré úrovni. Zakladatel společnosti Volvo Assar Gabrielsson Zakladatel společnosti Volvo Gustaf Larson 1995 Volvo ECT (koncepce vozu šetrného k životnímu prostředí) Pod pokličkou vývoje Některé věci se prostě nikdy nezmění 1928 řada LV 1, první nákladní vůz Volvo 1957 zahájení soutěže VISTA, každoroční soutěže společnosti Volvo pro mechaniky 1969 je založen tým společnosti Volvo pro výzkum příčin a průběhu nehod 1981 společnost Volvo kupuje divizi nákladních automobilů společnosti White Motor Corporation v USA První nákladní vůz jsme vyrobili v roce Od té doby se stalo hodně událostí, avšak některé věci se nezměnily ani trochu. Přesto máme pocit, že se všechno dá o něco vylepšit. Naše odhodlání řešit problémy a překonávat překážky vždy vedlo k tomu, že se nám často daří uvádět do praxe technické objevy a špičkové inovační technologie jako prvním na světě. Proto je společnost Volvo Trucks proslulá svým dynamickým myšlením a úsilím o lepší budoucnost. Schopnost neustále něco vylepšovat a také tři základní hodnoty kvalita, bezpečnost a péče o životní prostředí charakterizují vše, čeho jsme dosáhli v minulosti, co děláme nyní i co zamýšlíme do budoucna. Tyto hodnoty získáte samozřejmě při zakoupení každého nákladního vozu Volvo zahájili jsme jako první na světě sériovou výrobu motorů s turbodmychadlem 1960 společnost Volvo představuje bezpečnostní kabinu 1978 společnost Volvo Trucks představuje mezichladič stlačeného vzduchu, s jehož pomocí lze dosáhnout většího výkonu turbodmychadla 1993 na trh jsou uvedeny vozy Volvo FH12 a FH16, v současné době naše komerčně nejúspěšnější produkty 1995 byla zahájena sériová výroba airbagů 2006 na trh je uveden nový vůz Volvo FH16, nejvýkonnější nákladní vůz, jaký kdy byl na světě vyráběn Plány do budoucna Další informace o historii naší společnosti lze najít na adrese:

6 Nákladní vůz je třeba udržovat neustále v pohybu Největší vliv na spokojenost zákazníků mají poruchy a jejich četnost, neboť v důsledku poruch zákazníci ztrácejí čas i peníze. Proto naše společnost investuje nemalé prostředky k dosažení maximální spolehlivosti vyráběných vozů. Náš vývojový tým spolupracuje se zákazníky při získávání poznatků o používání nákladních automobilů v praxi. Získané poznatky jsou využívány při dalším vylepšování a při vývoji nových funkcí. Co se týče výroby, je třeba připomenout, že v našich závodech jsou jednotlivé úkony pečlivě kontrolovány, než je vyráběný vůz přesunut do další fáze výroby. Jakmile se vůz ocitne na silnici, je zajištěna neustálá dostupnost originálních náhradních dílů a servisních služeb. Je to právě tak jednoduché, jak by to mělo být. VYŠŠÍ zisk pro vaši firmu Pohonné hmoty jsou drahé a žádné výraznější zlevnění nelze očekávat. Ačkoli se naše společnost ve vývoji alternativních paliv řadí ke světové špičce, pro nejbližší budoucnost zůstane nejúčinnějším řešením nafta. Spalování nafty má však samozřejmě negativní dopady na životní prostředí. Za posledních 10 let jsme proto u našich nákladních automobilů dosáhli snížení emisí oxidu uhličitého o 20 %. Toho bylo možné dosáhnout především díky zvýšení účinnosti motorů, dalším vylepšením převodovek a snížením aerodynamického a valivého odporu. Jedním z výsledků tohoto soustředěného úsilí je zvýšení úspory paliva. A to je pro naše zákazníky jedině dobré. Také pro celou společnost mají takové výsledky pozitivní přínos. Vlastně pro nás pro všechny.

7

8 Čistší budoucnost Společnost Volvo provádí intenzivní výzkum pohon ných hmot, jako jsou paliva typu DME nebo bioplyn, ale pracuje také na dalším zdokonalování účinnosti stávajících motorů. Příkladem může být koncept hybridního motoru I-SAM, kde je vznětový motor podporován elektromotorem do takové míry, že spotřebu paliva lze omezit až o 35 %. Pozornost však není zaměřena jen na motory. V roce 2007 dojde k tomu, že náš výrobní závod v Tuve ve Švédsku se pravděpodobně stane prvním závodem na výrobu nákladních automobilů, který bude neutrální co do emisí oxidu uhličitého. Tato továrna bude využívat výhradně elektřinu generovanou z větrných zdrojů a celý bude vytápěn pouze pomocí biopaliv. V roce 2008 budou následovat další naše výrobní závody v Gentu v Belgii a ve městě Umeå ve Švédsku. V těchto třech závodech vzniká polovina naší celosvětové produkce nákladních vozů. Proč mít tři nákladní vozy, když dva stačí? Naši pracovníci nikdy nesedí s rukama nečinně založenýma; vždy je co zlepšovat. Proto také sledujeme mnoho důležitých záležitostí je-li třeba i z oblasti politiky. Z iniciativy naší společnosti byl v EU například podán legislativní návrh týkající se delších jízdních souprav. Díky povolení maximální celkové délky soupravy 25,25 m lze nyní s pouhými dvěma nákladními vozy dosáhnout stejné přepravní kapacity jako při použití tří kratších, které jsou nyní v zemích EU používány nejčastěji. Jen si to představte: Na silnicích bude jezdit o 30 % nákladních vozů méně než dosud. Použití delších souprav znamená také nižší celkovou spotřebu paliva a nižší objem emisí. Analýzy doprovázející uvedený návrh ukazují, že dopravní společnosti mohou snížit své náklady o 23 %. Objem emisí oxidu uhličitého v Evropě by se snížil o 10 až 20 milionů tun za rok. To nejsou zanedbatelné hodnoty, co říkáte? Další informace týkající se našich vylepšení v oblasti ochrany životního prostředí lze nalézt na adrese:

9 Klíčem k zisku jsou PŘEDEVŠÍM řidiči Co dělá řidiče opravdu dobrým řidičem? Důležitou roli v této rovnici vždy hraje pracovní prostředí. Čím lepší podmínky má člověk k tomu, aby si svůj pobyt za volantem skutečně vychutnal, tím je produktivnější. Z těchto důvodů se snažíme navrhovat pracovní prostředí, která jsou šitá na míru potřebám řidičů. Bezpečnost, komfort i další parametry to vše slouží k dosažení dvou cílů: efektivity a harmonie. Dokonce bychom se odvážili říct, že naše nákladní vozy jsou natolik dobře promyšlené, že mění dobré řidiče na ty nejlepší. A díky tomu také o to prospěšnější pro své zaměstnavatele. To nejdůležitější spočívá v detailech Nikdy jsme si nekladli za cíl vyrábět ty největší a nejnablýskanější nákladní vozy. Naším cílem je totiž vyrábět ty nejlepší. Na našich vozech je zřetelně vidět skandinávská tradice. Hlavními motivy jsou jednoduchost, čistý design, funkčnost a smysl pro detail. Společnost Volvo jako první na světě začala vyrábět nákladní vozy vybavené ocelovou bezpečnostní klecí, deformovatelným volantem, vnitřní výbavou, která pohlcuje případné nárazy, tříbodovými bezpečnostními pásy a airbagy. S nákladním vozem Volvo získáte také výborný výhled. Kromě toho lze vozy volitelně vybavit kamerami. Textová komunikace mezi posádkou vozu a operátorem v přepravní kanceláři snižuje riziko chyb. Klima je příjemné a sedadla se vzduchovým pružením představují tu nejkomfortnější volbu. Nízká hladina hluku znamená, že řidič zůstává ve střehu a že nepříznivé vlivy jsou minimalizovány. Poplašný systém v kabině umožňuje klidný noční spánek. To nejdůležitější spočívá v detailech.

10 Další pár pozorných očí navíc Mnohé výzkumy přesvědčivě ukazují, že za 90 % všech dopravních nehod je nutné hledat lidská selhání. Pokud bychom dokázali zvýšit pozornost řidičů, byl by na poli bezpečnosti učiněn velký krok vpřed. Jedním z experimentů v této oblasti je systém adaptivního tempomatu ACC. Jedná se o tempomat, který automaticky udržuje nastavenou vzdálenost za vozidlem jedoucím vpředu. Jiným příkladem je námi vyvinutý systém pro sledování očí řidiče. Pokud řidič po nepřiměřeně dlouhou dobu zaměří svou pozornost na něco jiného než na silnici před sebou nebo pokud začne jevit známky únavy, systém jej automaticky upozorní. Tímto způsobem se předchází potenciálním nehodám. Brzdný účinek, kdykoli je potřeba Při sjíždění dlouhých svahů s těžkými náklady jsou nesmírně zatěžovány a opotřebovávány brzdy. Tento problém je u vozidel Volvo vyřešen použitím motorové brzdy VEB. Účinnost tohoto systému je na takové úrovni, že jeho brzdnou sílu lze směle porovnat s brzdnou silou elektronické nebo hydraulické pomocné brzdy. Díky tomu je výrazným způsobem zvýšena také bezpečnost řidičů. Každý má právo na bezpečnou jízdu Přirozeně také ostatní účastníci silničního provozu mají právo na stejný stupeň bezpečnosti a ochrany jako řidiči nákladních vozů Volvo. Není proto překvapující, že naše společnost jako první zavedla systém ochrany proti podjetí zepředu (FUPS). V praxi je již používán odpovídající systém ochrany proti podjetí zezadu a z boku. Mnohé z bezpečnostních funkcí a prvků používaných u dnešních nákladních vozů Volvo mají svůj původ v mnohaleté práci výzkumného týmu společnosti Volvo. Tento tým vznikl v roce 1969 s cílem provádět výzkum dopravních nehod jejich příčin, průběhu a způsobu jejich možné prevence. Díky důkladným nárazovým testům (tzv. crash testům) naše nárazové testy kabin jsou nejnáročnější na světě víme, co je pro zajištění bezpečnosti potřeba. Cílem je bezpečnost všech. Další informace týkající se naší práce v oblasti bezpečnosti provozu lze nalézt na adrese:

11 Nespokojíme se jen s výrobou nejlepších nákladních vozů na světě Financování Více než 30 % našich zákazníků se rozhoduje fi nancovat nákup nákladního vozu prostřednictvím fi nančních služeb společnosti Volvo (Volvo Financial Services). Naší výhodou oproti službám běžných peněžních ústavů je to, že jsme dokonale obeznámeni se světem nákladních vozů i s potřebami, které tato oblast obnáší. Ať už se jedná o malou přepravní společnost s jedním (novým či použitým) nákladním automobilem nebo o větší společnost s celým vozovým parkem, jsme vždy připraveni postarat se o všechny detaily včetně vyřízení leasingových a pojistných smluv. Na přání zákazníka lze uzavřít také smlouvu o servisu a údržbě. Školení Naše programy školení řidičů jsou zaměřeny na zlepšení rentability každé jednotlivé dopravní zakázky. Zajišťujeme školicí kurzy ve všech oblastech, kde lze dosáhnout značných fi nančních úspor: úsporná a ekologická jízda, plánování tras a optimalizace vyřizování zakázek. Informace o dopravě a správa dopravních zakázek Nabízíme řešení využívající dálkový přenos dat, která usnadňují efektivní plánování. Digitální mapy, které umožňují sledovat umístění jednotlivých vozů v reálném čase. Systém textové komunikace mezi řidičem a dispečerem, díky němuž lze minimalizovat chyby a omezit vyrušování řidiče. Systémy, které automaticky a v dostatečném předstihu upozorní na potřebné servisní úkony. Pro trhy v různých zemích nabízíme různá specifi cká řešení.

12 Nákladní vozy tvoří přirozené jádro naší nabídky, jedná se však pouze o jednu část vysoce efektivního soukolí. Prostřednictvím nabídky společnosti Volvo můžete získat přístup ke globální síti služeb, která podporuje všechny fáze přepravních zakázek. Díky této nabídce lze rychle a snadno zlepšit samotnou činnost vaší fi rmy. Pokud říkáme, že nabízíme kompletní dopravní řešení, pak máme na mysli právě toto. Služby online Díky našim službám využívajícím internet můžete získat přesné údaje o nákladních vozech. Můžete si například vybrat příslušenství nebo si prohlížet různé modely nákladních vozů či procházet servisní smlouvy. Na některých trzích lze prostřednictvím internetu dokonce vyhledávat použité nákladní vozy či využívat různé systémy pro vyhledávání informací důležitých pro dopravu. Servisní střediska s nepřetržitou činností Servisní služba a služba pro údržbu jsou k dispozici 24 hodin denně. Cílem je maximální omezení doby případných prostojů vozů vaší společnosti. Naším cílem je zajistit kvalitu a zaručit, že budete mít vždy přístup k originálním náhradním dílům Volvo. Servisy Naše globální servisní síť se neustále rozrůstá. Zákazníci mohou získat pomoc zkušeného servisního technika ze společnosti Volvo Trucks bez ohledu na to, kde se právě nachází. Tyto služby mají souhrnný název Originální servis Volvo a zajišťují garantovanou kvalitu a přesnost kdekoli na cestě. Pronájmy a použité nákladní vozy Tyto služby jsou neocenitelné v případech, kdy potřebujete zvýšit kapacitu krátkodobě nebo i na delší dobu. Získáte nákladní vozy certifi kované společností Volvo s prodlouženou zárukou, dobrými fi nančními podmínkami a garantovanou servisní službou. Další informace o servisních službách lze nalézt na adrese:

13

14 1 VOLVO FE Volvo FE má robustnější konstrukci než Volvo FL a je navrženo pro lokální a regionální dopravu spíše na delší vzdálenosti. Volvo FE je určeno k přepravě těžších nákladů v obtížnějších podmínkách a je k dispozici také v třínápravové verzi. 2 VOLVO FL Volvo FL je náš nejlehčí nákladní vůz, určený pro místní a regionální přepravu na kratší vzdálenosti. Nabízí řidiči dokonalý výhled a umožňuje hbité proplétání i v přeplněných městských ulicích. Je navrženo pro dopravní zakázky, jako je například rozvážka ve městech, svoz odpadu či jiné úkoly, při nichž řidič musí za směnu mnohokrát nastoupit a vystoupit. 3 VOLVO VM U vozu Volvo VM jsme se zaměřili zejména na pracovní prostředí řidiče. Našimi prioritami byly komfort, dobrá viditelnost a vysoká bezpečnost. Tento vůz je dodáván v mnoha různých konfi guracích a je vhodný pro regionální přepravu i pro využití ve městech. Vůz Volvo VM je určen pro jihoamerický trh. 4 VOLVO FH16 Volvo FH16 je ideální pro přepravu dřeva nebo těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti. Díky svému výkonnému 16litrovému motoru a převodovce I-Shift dosahuje vysoké průměrné rychlosti. Na výběr je několik variant podvozku, přičemž všechny jsou navrženy pro komfortní a ekonomickou dopravu. Volvo FH16 se dodává na evropský, australský a vybrané asijské trhy. 5 VOLVO FH Volvo FH lze přirovnat k těžkým pracovním valachům. Je určeno pro přepravu těžkých nákladů na dlouhé vzdálenosti. Je dodáváno s několika variantami motoru: čtyřmi výkonnými a úspornými 13litrovými motory a dvěma silnými a úspornými 12litrovými jednotkami. Když se k tomu přidá převodovka I-Shift, lze snadno pochopit, proč je Volvo FH nejúspěšnějším modelem nákladního automobilu v celé historii společnosti. Volvo FH je k dispozici na všech trzích s výjimkou severoamerického. 6 VOLVO FM Volvo FM je zkonstruováno pro celou řadu dopravních zakázek lze jej využít v lokální i regionální přepravě. Nejběžnějšími oblastmi využití jsou stavebnictví a regionální doprava. Díky komfortní a dobře vybavené kabině a široké škále motorů a převodovek nabízí tento vůz výborné jízdní a cestovní vlastnosti a lze s ním dosáhnout nízké spotřeby paliva. 7 VOLVO VT Volvo VT v sobě kombinuje výkon, luxusní výbavu a výrazný zevnějšek. 16litrový motor o výkonu 625 koní je ideální pro dopravu na velké vzdálenosti s vysokou průměrnou rychlostí. Komfort a bohatá výbava jsou na nejvyšší možné úrovni a zevnějšek s množstvím chromu zajišťují, že tohoto krále silnic nikdo nepřehlédne. Vůz Volvo VT je určen pro severoamerický trh. Je dodáván také ve variantě s denní kabinou. 8 VOLVO VN Volvo VN bylo navrženo zejména pro dopravu na dlouhé vzdálenosti po severoamerickém kontinentu. Prostorný, komfortní a bezpečný vůz vás odveze, kam budete chtít. Bez ohledu na vzdálenost. Vůz Volvo VN se zrodil v Dublinu, ve státě Virginia v USA, kde se nachází největší závod společnosti Volvo Trucks na světě. 9 VOLVO VHD Vůz Volvo VHD je vhodný pro použití zejména ve stavebnictví a při svozu odpadu. Jedná se o nesmírně odolný, obratný a úsporný nákladní vůz, při jehož výrobě byly použity ty nejpevnější materiály. Vůz Volvo VHD je určen zejména pro severoamerický trh Další informace o vozech vyráběných naší společností lze nalézt na adrese:

15

16 Vítejte v galerii společnosti Volvo Trucks

17 Od Novosibirsku až po Rio de Janeiro Pobočky společnosti Volvo Trucks lze nalézt ve více než 130 zemích světa to je více než u kteréhokoli jiného výrobce nákladních vozů. Každý nákladní vůz díky tomu může být specifi cky upraven podle konkrétních provozních podmínek a může tak pracovat a pomáhat svým provozovatelům při plnění úkolů v těch prostředích, v nichž je používán. Zákazníci vždy získávají vozy se zárukou funkčnosti a spolehlivosti. Naše vozidla představují špičku na poli technologií a inovace, a to bez ohledu na to, zda vaše společnost působí na trhu, kde jsou potřeba hbité a mrštné vozy pro provoz v městské džungli, nebo naopak v branži, ve které je nutné pomocí silných korábů převážet těžké náklady přes celé kontinenty.

18 Žijeme ve vaší realitě Díky tomu, že působíme na globálním trhu, máme neocenitelné zkušenosti a know-how ohledně různých kulturních, geografi ckých i klimatických podmínek, současných trendů a politického vývoje. Díky tomu může naše společnost plánovat do budoucna a nabízet produkty a služby navržené speciálně pro konkrétní trhy. Náš úspěch je založen na citlivém přístupu a neustálé snaze zkoumat nové možnosti, jak vylepšit své produkty i služby. Naše rostoucí společnost nám každodenně umožňuje získávat další znalosti o nových trzích. FAKTA O SPOLEČNOSTI VOLVO TRUCK CORPORATION VÝROBA NÁKLADNÍCH VOZŮ VOLVO DEALEŘI SERVISY Plně vlastněná společností Volvo Částečně vlastněná společností Volvo Evropa 270 Severní Amerika 250 Jižní Amerika 130 Ostatní regiony 400 Evropa 1000 Severní Amerika 350 Jižní Amerika 130 Ostatní regiony 380

19 Tvořiví a nápadití lidé Ve společnosti Volvo Trucks pracuje více než zaměstnanců. Jednou z věcí, která nás odlišuje od mnoha jiných společností, je to, že všechny své zaměstnance povzbuzujeme k samostatnému myšlení, iniciativnímu jednání, navrhování vylepšených postupů a metod, díky čemuž se naše výrobky neustále vyvíjejí a zlepšují. Za naším vzrůstajícím úspěchem v průběhu let stojí právě tento přístup a způsob myšlení. A přesně touto cestou se hodláme ubírat i nadále. Další informace o naší společnosti lze nalézt na adrese:

20 člen skupiny volvo group Skupina Volvo Group je organizace orientovaná na zákazníky, která vyniká zejména úsilím o zajišťování kompletních dopravních řešení, která by posilovala dlouhodobou konkurenceschopnost našich obchodních partnerů na trhu. Naše společnost je špičkovým světovým výrobcem nákladních vozů, autobusů, stavebního zařízení, lodních a průmyslových pohonných zařízení a poskytovatelem komponent a služeb pro letecký průmysl. Poskytujeme také kompletní fi nanční služby. Společnost Volvo Group má své kořeny ve Švédsku, Francii a ve Spojených státech amerických a má celkem přibližně zaměstnanců. Naše výrobní závody se nacházejí v 18 zemích a prodáváme výrobky na trzích ve 180 státech světa. Objem našeho prodeje se v roce 2005 zvýšil přibližně na 230 miliard švédských korun. Oblasti našich obchodních zájmů jsou následující: Volvo Trucks vyrábí středně těžké a těžké nákladní vozy pro dálkovou i regionální dopravu a pro stavebnictví. Renault Trucks nabízí několik typů komerčních vozů od lehkých nákladních vozů pro rozvoz a distribuci až po těžké nákladní vozy pro dálkovou dopravu. Mack Trucks vyrábí těžké nákladní vozy zejména pro oblast stavebnictví a těžkou regionální dopravu v Severní Americe. Volvo Buses nabízí zejména kompletní autobusy a podvozky pro městskou, regionální, linkovou, turistickou i smluvní dopravu. Volvo Penta vyrábí motory a pohonné systémy pro pracovní i rekreační lodě a také pro průmyslové aplikace, jako jsou elektrické generátory a vodní čerpadla. Volvo Aero nabízí motorové komponenty pro letadla a kosmické rakety i rozsáhlou síť služeb pro letecký průmysl. Volvo Financial Services nabízí celou řadu řešení a produktů z oblasti fi nančnictví a pojišťovnictví pro zákazníky i dealery. Zajišťuje také státní fi nanční operace a služby v oblasti nemovitostí. Volvo Construction Equipment vyvíjí celou řadu různých typů strojů pro stavebnictví a s ním související průmyslové oblasti. Mnohé ze společností skupiny zajišťují podporu pro činnosti v daných oblastech. K největším jednotkám patří: Volvo 3P je odpovědná za vývoj produktů a nákupy pro operace související s nákladními vozy v rámci skupiny. Volvo Powertrain dodává společnostem v rámci skupiny Volvo Group vznětové motory, převodovky a nápravy. Volvo Information Technology zajišťuje řešení v oblasti informačních technologií (IT) pro průmyslové a komerční procesy v rámci skupiny i mimo ni. Volvo Logistics navrhuje a spravuje logistická řešení pro globální automobilový a letecký průmysl. Volvo Parts zajišťuje poprodejní služby a servis pro jednotlivé společnosti skupiny Volvo Group. Volvo Technology vyvíjí nové technologie a komerční řešení primárně pro společnosti skupiny Volvo Group. Další informace o naší společnosti lze nalézt na adrese:

21

22

23 Vývoj Nikoli však za každou cenu Nákladní vozy představují jednu z nejdůležitějších a nejúčinnějších dopravních metod. Díky jejich všestrannosti se mohou lidé kolem nich, dopravní fi rmy i celá společnost volně vyvíjet. Nákladní automobilová doprava má však také některé negativní stránky. Například výfukové a hlukové emise. Naše společnost hraje v tomto problému také svoji roli, ale zároveň se účastní jeho řešení. Společnost Volvo plně podporuje Kjótský protokol. Aktivně pracujeme na vývoji nových technologií a upřednostňujeme použití alternativních pohonných hmot, které méně zatěžují životní prostředí. Každá inovace však musí mít zároveň také komerční přínos, poněvadž v opačném případě by došlo k zastavení vývoje.

24 Dialog pro budoucnost Ze všech sil podporujeme otevřený dialog se zákazníky, politiky, orgány veřejné správy, médii i širokou veřejností. Pouze společnými silami je možné dosáhnout bezproblémové budoucnosti v dopravním průmyslu. Slibujeme převzít zodpovědnost za dynamický vývoj z technologického, komerčního, environmentálního i sociálního hlediska. Pokud máte jakékoli dotazy, nápady nebo připomínky, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi se účastníme každé podstatné diskuse.

25 Doporučujeme vám shlédnutí našeho filmu Kontaktujte nás Více informací o naší práci je možné nalézt na násle dujících webových stránkách, na kterých lze také vyhledat kontakty na zástupce společnosti pro jednotlivé oblasti. Historie Životní prostředí Bezpečnost Služby Nákladní vozy Skupina Volvo Group

Bosch na 64. veletrhu IAA Užitkové vozy v Hannoveru Hospodárné technologie nabízejí příležitosti k růstu Zaměření na neustálé snižování spotřeby

Bosch na 64. veletrhu IAA Užitkové vozy v Hannoveru Hospodárné technologie nabízejí příležitosti k růstu Zaměření na neustálé snižování spotřeby Tisková zpráva Bosch na 64. veletrhu IAA Užitkové vozy v Hannoveru Hospodárné technologie nabízejí příležitosti k růstu Zaměření na neustálé snižování spotřeby Září 2012 PI 7811 Zvýšení hospodárnosti a

Více

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Hugo van der Goeslaan 1 Postbus 90065 5600 PT Eindhoven Tel : +31 (0)40 214 21 04 Fax: +31 (0)40 214 43 17 Internet: www.daf.com Robustní, výkonná, hospodárná a vyvinutá

Více

... technika v souladu s přírodou

... technika v souladu s přírodou ... technika v souladu s přírodou filozofie Všechny oblasti podnikání společnosti TEDOM spojuje společná filozofie - efektivní a ekologické využití energetických palivových zdrojů. Tuto filozofii naplňujeme

Více

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector.

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. LEHKÉ A JEDNODUCHÉ Je vašim cílem udržení stálé teploty na dlouhé vzdálenosti s maximálním užitečným zatížením a minimálním prostojem? Jednotka Vector 1350 v sobě

Více

Schindler CZ, a.s. Profil společnosti. Od nás. Pro vás. www.schindler-cz.cz

Schindler CZ, a.s. Profil společnosti. Od nás. Pro vás. www.schindler-cz.cz Schindler CZ, a.s. Od nás. Pro vás. www.schindler-cz.cz Ovládáme čas i prostor Každý den přepravíme více než miliardu lidí po celém světě, tzn. zhruba půl milionu lidí za minutu. Náš produkt je mobilita.

Více

ČSAD Uherské Hradiště a.s.

ČSAD Uherské Hradiště a.s. ČSAD Uherské Hradiště a.s. Váš spolehlivý dopravce firemní prezentace ZÁKLADNÍ INFORMACE česká dopravní firma s 60-letou historií v r. 1993 transformována na akciovou společnost roční obrat 21 mil EUR

Více

Co můžete jako řidič udělat pro životní prostředí?

Co můžete jako řidič udělat pro životní prostředí? Co můžete jako řidič udělat pro životní prostředí? Některá zajímavá fakta Některá zajímavá fakta V porovnání s dobou před 30-ti lety jsme nyní v oblasti spotřeby paliva o 20-30% hospodárnější. Proto produkujeme

Více

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann.

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. STARÁME SE O VÁS MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. Zapomeňte vše, co jste potřebovali vědět o údržbě. My na vás nezapomeneme nikdy. Tlak na náklady

Více

Strojírenství a doprava. CNG v dopravě

Strojírenství a doprava. CNG v dopravě Strojírenství a doprava CNG v dopravě CNG jako palivo v dopravě Ekologické palivo (výrazné omezení vypouštěných zplodin přispívá k ochraně ovzduší) CNG vozidla neprodukují prachové částice, výrazně nižší

Více

Alcoa. Kola, kterým můžete věřit

Alcoa. Kola, kterým můžete věřit Alcoa Kola, kterým můžete věřit Alcoa, váš partner od roku 1948 Společnost Alcoa rostla a vyvíjela se více než 125 let na základě tradice inovace a nadšení našich zaměstnanců. Nalezli jsme trhy pro naše

Více

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Smooth Delší životnost Efficiency pro for vaše Tough deskové Environments výměníky tepla Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Delší životnost pro vaše

Více

NOVÁ VOZIDLA DAF EURO 6 PRO STAVEBNICTVÍ LF A CF CONSTRUCTION DRIVEN BY QUALITY

NOVÁ VOZIDLA DAF EURO 6 PRO STAVEBNICTVÍ LF A CF CONSTRUCTION DRIVEN BY QUALITY NOVÁ VOZIDLA DAF EURO 6 PRO STAVEBNICTVÍ LF A CF CONSTRUCTION DRIVEN BY QUALITY TRUCKS PARTS FINANCE WWW.DAF.COM Nový model CF Construction je ideálním vozidlem například pro stavebnictví, obor vyžadující

Více

GreenPlan. 14. 11. 2007 Peter Tölgyesi. Make a green move GreenPlan. There is a lot to be won

GreenPlan. 14. 11. 2007 Peter Tölgyesi. Make a green move GreenPlan. There is a lot to be won GreenPlan 14. 11. 2007 Peter Tölgyesi Make a green move GreenPlan. There is a lot to be won Představení projektu GreenPlan» je globální iniciativou společnosti LeasePlan. Jde o první iniciativu svého druhu

Více

Traktory řady 5E 5055E (55 k./40 kw), 5065E (65 k./48 kw), 5075E (75 k./55 kw)

Traktory řady 5E 5055E (55 k./40 kw), 5065E (65 k./48 kw), 5075E (75 k./55 kw) Traktory řady 5E 5055E (55 k./40 kw), 5065E (65 k./48 kw), 5075E (75 k./55 kw) 2 Traktory řady 5E představení Když méně je více Traktor do živočišné výroby, ke koním, do sadů, pro komunální využití nebo

Více

1. Úvod. Tabulka 1.1. Srovnání množství a výkonů přepraveného zboží v závislosti na druhu dopravy v ČR.

1. Úvod. Tabulka 1.1. Srovnání množství a výkonů přepraveného zboží v závislosti na druhu dopravy v ČR. 1. ÚVOD Česká republika má vzhledem ke své poloze ve středu Evropy důležitou úlohu v mezinárodní dopravě. Rok 2004 pro nás byl zlomový díky našemu vstoupení do EU a v dopravě se to projevilo podle očekávání

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA www.hokkaido.cz Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění Tepelné čerpadlo vzduch - voda Omezení emisí CO 2 Spotřeba energie Životní prostředí Principem každého

Více

NOVÁ ŘADA NÁKLADNÍCH VOZIDEL SCANIA V8. Síla a styl

NOVÁ ŘADA NÁKLADNÍCH VOZIDEL SCANIA V8. Síla a styl NOVÁ ŘADA NÁKLADNÍCH VOZIDEL SCANIA V8 Síla a styl NOVÁ ŘADA VOZIDEL SCANIA V8 2-3 Ukažte své ambice. Nová řada nákladních vozidel V8 v mnoha ohledech představuje samotnou podstatu nabídky Scania. Kombinuje

Více

ZNAČENÍ ENERGETICKÝMI ŠTÍTKY a ErP

ZNAČENÍ ENERGETICKÝMI ŠTÍTKY a ErP ZNAČENÍ ENERGETICKÝMI ŠTÍTKY a ErP 3 / 1. SOUVISLOSTI 6 / 2. EKO-DESIGN (ErP) 7 / 3. ENERGETICKÉ ŠTÍTKY 12 / 4. SVĚT SE MĚNÍ, ARISTON JE S VÁMI 1 KONTEXT PROČ ENERGETICKÉ ŠTÍTKY A ErP? Potýkání se s klimatickými

Více

DISTRIBUCE. Efektivita v pohybu

DISTRIBUCE. Efektivita v pohybu DISTRIBUCE Efektivita v pohybu MNOHO ÚKOLŮ V JEDINÉM DNI 2 Nejspíše máte obrovské množství závazků. Musíte stíhat doručit zboží v termínu a udržovat náklady pod kontrolou. Není snadné zajistit, aby vše

Více

Efektivní řízení vozového parku

Efektivní řízení vozového parku Efektivní řízení vozového parku Jak snížit investiční a provozní náklady vozového parku? Václav Štefl Fleet manager Tel. 775 85 85 85 vaclav.stefl@domansky.cz Historie společnosti Založena 21.2.1995 Od

Více

Záruční doklady, které obdržíte při uzavření prodloužené záruky CarGarantie, mají skutečné výhody:

Záruční doklady, které obdržíte při uzavření prodloužené záruky CarGarantie, mají skutečné výhody: BEZSTAROSTNÁ JÍZDA Profitujte z dlouhodobé záruky. Váš prodejce Opel Vám nabízí optimální jistotu. Díky prodloužené záruce pro nové vozy Opel budete jezdit i po uplynutí dvouleté výrobní záruky i nadále

Více

Efektivní řízení vozového parku

Efektivní řízení vozového parku Efektivní řízení vozového parku Jak snížit investiční a provozní náklady vozového parku? Václav Štefl Fleet manager Tel. 775 85 85 85 vaclav.stefl@domansky.cz Historie společnosti Založena 21.2.1995 Od

Více

CAR MONITOR. MONITORING VOZIDEL - SYSTÉMY GPS a GSM

CAR MONITOR. MONITORING VOZIDEL - SYSTÉMY GPS a GSM PREZENTACE CAR MONITOR CAR MONITOR MONITORING VOZIDEL - SYSTÉMY GPS a GSM CAR MONITOR 1.1FUNKCIONALITY SYSTÉMU Monitoring vozidel Generování automatické knihy jízd On-line sledování pohybu vozidel Sledování

Více

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA

TEPELNÁ ČERPADLA VZUCH - VODA TEPELNÁ ČERPDL VZUCH - VOD www.hokkaido.cz Budoucnost patří ekologickému a ekonomickému vytápění Tepelné čerpadlo vzduch - voda Principem každého tepelného čerpadla vzduch - voda je přenos tepla z venkovního

Více

Závazné nabídky. Okamžitá rezervace. Bez čekání.

Závazné nabídky. Okamžitá rezervace. Bez čekání. Závazné nabídky. Okamžitá rezervace. Bez čekání. SEND Objednávejte leteckou přepravu rychleji než kdykoli předtím. Změna je ve vzduchu Získávání nabídek, provádění rezervací a sledování zásilek představuje

Více

Dokumentace podprogramu 1

Dokumentace podprogramu 1 Dokumentace podprogramu 1 1. Základní údaje podprogramu: identifikační údaje: Pořízení nízkoemisních pohonných a pomocných jednotek 2. Bilance potřeb a zdrojů financování podprogramu ISPROFIN S 05 270

Více

KAŽDÝ VÝVOJ ZAČÍNÁ OTÁZKOU: JAK PŘISPĚJEME KE ZVÝŠENÍ VAŠÍ EFEKTIVITY?

KAŽDÝ VÝVOJ ZAČÍNÁ OTÁZKOU: JAK PŘISPĚJEME KE ZVÝŠENÍ VAŠÍ EFEKTIVITY? VÁŠ ZISK JE NÁŠ CÍL KAŽDÝ VÝVOJ ZAČÍNÁ OTÁZKOU: JAK PŘISPĚJEME KE ZVÝŠENÍ VAŠÍ EFEKTIVITY? SKUTEČNÁ EFEKTIVITA Společnost DAF rozumí vašemu podnikání a chápe, jak je pro vás důležitá efektivita. Při vývoji

Více

APS Germany GmbH Váš specialista na odborně repasované díly pro nákladní a užitkové vozy

APS Germany GmbH Váš specialista na odborně repasované díly pro nákladní a užitkové vozy Přesvědčivé důvody pro cenově přiměřenou a efektivní opravu Vašeho vozu s repasovaným dílem APS. Váš specialista na odborně repasované díly pro nákladní a užitkové vozy Nemontujte do Vašeho vozu použité

Více

SERVISNÍ JEDNOTKY PRO SÁNÍ A ČIŠTĚNÍ PŘENOSNÝCH MOBILNÍCH TOALET WWW.ROMBV.COM WWW.EUROM.CZ

SERVISNÍ JEDNOTKY PRO SÁNÍ A ČIŠTĚNÍ PŘENOSNÝCH MOBILNÍCH TOALET WWW.ROMBV.COM WWW.EUROM.CZ SERVISNÍ JEDNOTKY PRO SÁNÍ A ČIŠTĚNÍ PŘENOSNÝCH MOBILNÍCH TOALET WWW.EUROM.CZ WWW.ROMBV.COM EUROM... VÍCE NEŽ JEN STROJE Používáno vice jak 1350 uživateli denně Velmi snadná obsluha díky ergonomii Vyčištění

Více

tradice a kvalita PLOŠINOVÉ VOZÍKY AKU ET AKUMULÁTOROVÉ

tradice a kvalita PLOŠINOVÉ VOZÍKY AKU ET AKUMULÁTOROVÉ tradice a kvalita PLOŠINOVÉ VOZÍKY AKUMULÁTOROVÉ AKU ET Snem každého kouče je mít ve svém týmu spolehlivého hráče, který tým podrží ve chvílích, kdy se zrovna nedaří, můžeme se o něho opřít a za jeho výsledky

Více

osobní vozy fiat. stačí si jen vybrat.

osobní vozy fiat. stačí si jen vybrat. osobní vozy fiat. stačí si jen vybrat. MNOHÉ MALÉ VĚCI JSOU JEDINEČNÉ. Vidět všechny veselé barevné 500, jak se ženou ulicemi měst, je prostě velkolepé. 500 budí pozornost kdekoli. Drzá barevná maličkost

Více

VÝBAVY A CENY AVEO 5DVEŘOVÉ

VÝBAVY A CENY AVEO 5DVEŘOVÉ VÝBAVY A CENY AVEO 5DVEŘOVÉ CENÍK PLATNÝ OD 1.4.2012 CENA 1.2 Edice 100 CENÍKOVÁ CENA AKČNÍ CENA 273 900 Kč Interiér Kapsa na zadní straně sedadla řidiče Kapsa na zadní straně sedadla spolujezdce Sluneční

Více

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice Životní prostředí a doprava Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice Tento učební materiál vznikl v rámci projektu "Integrace

Více

Servis pracovních oděvů

Servis pracovních oděvů Servis pracovních oděvů Svěřte péči o své pracovní oděvy odborníkům Společnost Lindström je jednou z předních evropských fi rem poskytujících servis textilních výrobků. Jsme globálním partnerem fi rem

Více

Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou

Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou Praze CLAM GALLASŮV PALÁC 2.10.2014 Koncept Smart Prahy Vytváření vzájemných synergií mezi různými síťovými odvětvími jako je doprava, energetika, bezpečnost,

Více

Mercedes-Benz CharterWay: Řešení mobility bez hranic

Mercedes-Benz CharterWay: Řešení mobility bez hranic Mercedes-Benz CharterWay: Řešení mobility bez hranic Na cestách vždy v čele se službani šitými na míru: Mercedes-Benz CharterWay International. Prodejní společnosti Mercedes-Benz CharterWay jsou zastoupeny

Více

Buy Smart+ Zelené nakupování je správná volba Vozidla. Place, Date Event Name and company of speaker

Buy Smart+ Zelené nakupování je správná volba Vozidla. Place, Date Event Name and company of speaker Buy Smart+ Zelené nakupování je správná volba Vozidla Place, Date Event Name and company of speaker Obsah Úvod Nákupní pokyny a kritéria Náklady životního cyklu Ekoznačky Praktické tipy na nákup a užití

Více

Technická data Platná pro modelový rok 2016. Nová California

Technická data Platná pro modelový rok 2016. Nová California Technická data Platná pro modelový rok 2016 Nová California Motory splňující emisní normu Euro 6 Typ motoru/počet ventilů na válec Vstřikování/přeplňování Zdvihový objem (cm 3 ) Max. výkon (kw) při otáčkách

Více

Role MHMP na poli podpory čisté mobility Podpora programů šetrné dopravy ve městech

Role MHMP na poli podpory čisté mobility Podpora programů šetrné dopravy ve městech Role MHMP na poli podpory čisté mobility Podpora programů šetrné dopravy ve městech Ing. Vladimír Schmalz Zastupitel Předseda výboru pro územní rozvoj Programy šetrné dopravy ve městech podporující čistou

Více

SCANIA OMNIEXPRESS. Inspirován individualitou

SCANIA OMNIEXPRESS. Inspirován individualitou SCANIA OMNIEXPRESS Inspirován individualitou SCANIA OMNIEXPRESS 2-3 Řeší služby v celé šíři Kola i svět se točí neustále rychleji. O to důležitější je čas od času zběsilé tempo vypnout, sednout si a v

Více

Město Tábor. Zkušenosti s využitím pohonu na CNG ve městě Tábor. XVII. Celostátní konference NSZM, Praha, 2.12. 2010

Město Tábor. Zkušenosti s využitím pohonu na CNG ve městě Tábor. XVII. Celostátní konference NSZM, Praha, 2.12. 2010 Město Tábor Zkušenosti s využitím pohonu na CNG ve městě Tábor XVII. Celostátní konference NSZM, Praha, 2.12. 2010 Obsah prezentace Co je CNG? Jak to v Táboře začalo Využití CNG v autobusové dopravě Využití

Více

Regionální doprava. Stavebnictví. Svoz odpadu. Přeprava cisternami a kusových zásilek

Regionální doprava. Stavebnictví. Svoz odpadu. Přeprava cisternami a kusových zásilek Volvo FM Regionální doprava Stavebnictví Svoz odpadu Přeprava cisternami a kusových zásilek Total Obsah Větší výkon pro ty, kdo chtějí dosáhnout více Volvo FM zastane víc práce Rychlejší regionální přeprava

Více

Známe Vaše auto jako své boty! Servis přímo od výrobce a deset dalších důvodů, proč přijet právě k nám

Známe Vaše auto jako své boty! Servis přímo od výrobce a deset dalších důvodů, proč přijet právě k nám Známe Vaše auto jako své boty! Servis přímo od výrobce a deset dalších důvodů, proč přijet právě k nám ŠKODA Servisní centrum Váš servis přímo od výrobce Přijeďte na pravidelnou údržbu nebo opravu se svým

Více

ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH

ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH DOPRAVNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH Řídit dopravu ve městě znamená mít systém složený z částí, které si vzájemně rozumí. ? Dáváte si za cíl zlepšit plynulost dopravy a snížit tvorbu kolon? Snažíte

Více

Chceš být IN? Tankuj zemní plyn!

Chceš být IN? Tankuj zemní plyn! CNG Company s. r. o. Hředle 81 267 51 Zdice IČ: 256 73 386 DIČ: CZ 256 73 386 č. ú: 19-6496590207/0100 info@cngcompany.cz Chceš být IN? Tankuj zemní plyn! Proč právě zemní plyn? LEVNĚJŠÍ PROVOZ CNG umožňuje

Více

ŠKODA AUTO Fleet v České republice Ondřej Pospíšil 18. června 2015

ŠKODA AUTO Fleet v České republice Ondřej Pospíšil 18. června 2015 ŠKODA AUTO Fleet v České republice Ondřej Pospíšil 18. června 2015 Aktivní zastoupení na více než 100 trzích po celém světě Automobily ŠKODA se vyrábějí v 7 zemích světa 5 286 prodejních a servisních partnerů

Více

300 KG NA DLANI JEDNÉ RUKY. Co se vám vybaví?

300 KG NA DLANI JEDNÉ RUKY. Co se vám vybaví? 300 KG NA DLANI JEDNÉ RUKY. o se vám vybaví? MIHELIN Total Performance, Nepodceňujte význam pneumatik! Všechny pneumatiky ale nejsou stejné! Pro každé období jsou vhodné jiné pneumatiky! Pneumatiky představují

Více

Snížení nákladů na energii a šetření zdrojů. www.istockphoto.com. BHKW na zemní plyn Účinná alternativa

Snížení nákladů na energii a šetření zdrojů. www.istockphoto.com. BHKW na zemní plyn Účinná alternativa Zemní plyn Moduly BHKW do 4 000 kw ti Snížení nákladů na energii a šetření zdrojů www.istockphoto.com BHKW na zemní plyn Účinná alternativa innos č ú v e c d ů V Silný partner Šetrné ke klimatu a účinné

Více

Peugeot Expert Tepee ALLURE L2H1

Peugeot Expert Tepee ALLURE L2H1 Peugeot Expert Tepee ALLURE L2H1 Peugeot Expert Tepee ALLURE L2H1Půjčovna MITOP HB s.r.o.nabízí nový komfortní osmimístní mikrobus značky Peugeot Expert Tepee L2H1. Rok výroby 2013.Mikrobus lze využít

Více

Český výrobek se světovými parametry

Český výrobek se světovými parametry Český výrobek se světovými parametry Výroba, prodej.. kování je vyráběno a montováno v České republice. Expedováno ze skladů v Praze, Brně, Plzni, Dobrušce, Bratislavě a z mnoha dalších značkových prodejen

Více

VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ

VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ VÝROBCE VZDUCHOTECHNICKÝCH, CHLADICÍCH A ELEKTRONICKÝCH ZAŘÍZENÍ PŘESNÁ KLIMATIZACE KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY INŽENÝRING VZDUCHOTECHNIKY A KLIMATIZACE PROJEKČNÍ SLUŽBY AUTORSKÝ DOZOR STAVEB ŘÍDICÍ SYSTÉMY

Více

tradice a kvalita AKU zet čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové

tradice a kvalita AKU zet čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové tradice a kvalita čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové AKU zet Snem každého kouče je mít ve svém týmu spolehlivého hráče, který tým podrží ve chvílích, kdy se zrovna nedaří, můžeme se o něho opřít

Více

Hákové nosiče kontejnerů

Hákové nosiče kontejnerů Hákové nosiče kontejnerů 2 Všestranný a flexibilní agroliner Návěs s hákovým nosičem Zjistili jsem, že všestrannost hákového nosiče můžeme také uplatnit v zemědělství, proto jsme vytvořily tento návěs,

Více

PŘEVEZMĚTE ŘÍZENÍ OVLÁDÁNÍ LETMÝM DOTYKEM NOVÁ GENERACE PLYNULÝCH PŘEVODOVEK OD NEW HOLLAND

PŘEVEZMĚTE ŘÍZENÍ OVLÁDÁNÍ LETMÝM DOTYKEM NOVÁ GENERACE PLYNULÝCH PŘEVODOVEK OD NEW HOLLAND N E W H O L L A N D T 7 O O O OVLÁDÁNÍ LETMÝM DOTYKEM Ovládání elektrohydraulických okruhů dva okruhy hydrauliky ovládáte lehkým zmáčknutím tlačítka. Aktivace IntelliSteer TM zmáčknete tlačítko a automatický

Více

Zavádění dopravy na zkapalněný zemní plyn (LNG) Ing. Václav Chrz, CSc Chart Ferox, Děčín,

Zavádění dopravy na zkapalněný zemní plyn (LNG) Ing. Václav Chrz, CSc Chart Ferox, Děčín, 2. mezinárodní konference Trendy Evropské Dopravy Praha,6. 6. 2013 Zavádění dopravy na zkapalněný zemní plyn (LNG) Ing. Václav Chrz, CSc Chart Ferox, Děčín, www.chartindustries.com IGU, Mezinárodní Plynárenská

Více

SVĚTOVÝ VÝHLED ENERGETICKÝCH TECHNOLOGIÍ DO ROKU 2050 (WETO-H2)

SVĚTOVÝ VÝHLED ENERGETICKÝCH TECHNOLOGIÍ DO ROKU 2050 (WETO-H2) SVĚTOVÝ VÝHLED ENERGETICKÝCH TECHNOLOGIÍ DO ROKU 2050 (WETO-H2) KLÍČOVÁ SDĚLENÍ Studie WETO-H2 rozvinula referenční projekci světového energetického systému a dvouvariantní scénáře, případ omezení uhlíku

Více

Starline = tříletá záruka + vynikající dostupnost + příznivá cena

Starline = tříletá záruka + vynikající dostupnost + příznivá cena sortimentní nabídka Starline = tříletá záruka + vynikající dostupnost + příznivá cena Co znamenají jednotlivé části této rovnice? 3letá záruka = nadstandardní benefit při nákupu náhradních dílů Starline,

Více

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 SONETTO Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 Alup Poháněn technologiemi. Navržen na základě zkušeností. Firma Alup Kompressoren má více než 90 let zkušeností s průmyslovou výrobou. Naší ambicí je nabízet

Více

23042012_WORKsmart_ECO_bro_CZ. WORKsmart -Eco. Pečujte o životní prostředí i svůj zisk. Let s drive business. www.tomtom.

23042012_WORKsmart_ECO_bro_CZ. WORKsmart -Eco. Pečujte o životní prostředí i svůj zisk. Let s drive business. www.tomtom. 23042012_WORKsmart_ECO_bro_CZ WORKsmart -Eco Pečujte o životní prostředí i svůj zisk www.tomtom.com/business Let s drive business Obsah 2 Jak ekologické je vaše podnikání? 3 Optimalizace využití vozidel

Více

SMC Váš partner pro automatizaci

SMC Váš partner pro automatizaci SMC Váš partner pro automatizaci SMC celosvětový lídr v automatizaci S 32% podílem na globálním trhu jsme předními světovými odborníky v oboru pneumatiky. Jsme silným partnerem pro průmysl a vytváříme

Více

Barometr CVO 2009 Česká Republika

Barometr CVO 2009 Česká Republika Barometr CVO 2009 Česká Republika 29. dubna 2009 FLEET MANAGEMENT 2009 Jan Tejnor, Sales Manager ARVAL CZ s.r.o. Obsah Představení CVO Trendy ve správě vozových parků Metody financování Dopad hospodářské

Více

ŠKODA AUTO Česká republika Ondřej Pospíšil 10. září 2015

ŠKODA AUTO Česká republika Ondřej Pospíšil 10. září 2015 ŠKODA AUTO Česká republika Ondřej Pospíšil 10. září 2015 Aktivní zastoupení na více než 100 trzích po celém světě Automobily ŠKODA se vyrábějí v 7 zemích světa 5 286 prodejních a servisních partnerů Přes

Více

Nové přístupy k hospodárnosti: Bosch snižuje spotřebu paliva. v užitkových vozidlech až o 15 procent. Projev Dr. Bernda Bohra,

Nové přístupy k hospodárnosti: Bosch snižuje spotřebu paliva. v užitkových vozidlech až o 15 procent. Projev Dr. Bernda Bohra, 18. září 2012 RF 00165 Nové přístupy k hospodárnosti: Bosch snižuje spotřebu paliva v užitkových vozidlech až o 15 procent Projev Dr. Bernda Bohra, ředitele divize Bosch Automotive Group, na tiskové konferenci

Více

ESI[tronic] základ moderní diagnostiky vozidel, techniky, údržby a servisu. Informace Obsah Rozsah. Výbava vozidel. Náhradní díly diesel

ESI[tronic] základ moderní diagnostiky vozidel, techniky, údržby a servisu. Informace Obsah Rozsah. Výbava vozidel. Náhradní díly diesel ESI[tronic] základ moderní diagnostiky vozidel, techniky, údržby a servisu Servisy mohou v budoucnu nabízet veškeré služby pro stále komplikovanější vozidla pouze s profesionálním diagnostickým a informačním

Více

M{ZD{ CX-3 204210_15R1_CX3_V3_COVERS.indd 1-3 29/05/2015 16:22:22

M{ZD{ CX-3 204210_15R1_CX3_V3_COVERS.indd 1-3 29/05/2015 16:22:22 M{ZD{ CX-3 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 1 2 2 3 5 2 4 3 16 17 SKYACTIV TECHNOLOGY 18 19 6 1 7 5 2 4 3 8 20 21 NEJBEZPEČNĚJŠÍ MÍSTO NA SILNICI Každá Mazda, kterou vyrobíme, je vybavena celou škálou

Více

Náš zákazník Henkel. Centrální uzel pro složité přepravní úkoly

Náš zákazník Henkel. Centrální uzel pro složité přepravní úkoly Náš zákazník Henkel Centrální uzel pro složité přepravní úkoly Shrnutí Přeprava zboží z různých míst v Evropě zákazníkům v Bulharsku, Rumunsku, Srbsku nebo Chorvatsku po nejjednodušší trase, v různých

Více

PŘEPRAVA NADROZMĚRNÝCH (SPECIÁLNÍCH) NÁKLADŮ

PŘEPRAVA NADROZMĚRNÝCH (SPECIÁLNÍCH) NÁKLADŮ VÝROBCE SPECIÁLNÍ DOPRAVNÍ TECHNIKY www.umikov.cz SPECIÁLNÍ TECHNIKA PRO PŘEVOZ NADMĚRNÝCH NÁKLADŮ * SPECIÁLNÍ NÁVĚSOVÁ A DOPRAVNÍ TECHNIKA NA KLÍČ SPECIÁLNÍ DOPRAVNÍ SYSTÉMY PŘEPRAVA NADROZMĚRNÝCH (SPECIÁLNÍCH)

Více

Již od 149 900 Kč* včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek až na 4 roky. Povolte uzdy své fantazii a vytvořte si Twingo podle svých představ!

Již od 149 900 Kč* včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek až na 4 roky. Povolte uzdy své fantazii a vytvořte si Twingo podle svých představ! NOVÉ TWINGO Již od 149 900 Kč* včetně prodloužené záruky a servisních prohlídek až na 4 roky AKTUÁLNÍ AKCE S Novým Twingem vám bude město ležet u nohou! Povolte uzdy své fantazii a vytvořte si Twingo podle

Více

CA Business Service Insight

CA Business Service Insight SPECIFIKACE PRODUKTU: CA Business Service Insight CA Business Service Insight agility made possible Díky produktu CA Business Service Insight budete vědět, které služby jsou v rámci vaší společnosti využívány,

Více

Řada motorů Euro 6 od společnosti Scania: Osvědčená technologie a řešení pro každou potřebu

Řada motorů Euro 6 od společnosti Scania: Osvědčená technologie a řešení pro každou potřebu 18. listopadu 2013 Řada motorů Euro 6 od společnosti Scania: Osvědčená technologie a řešení pro každou potřebu Scania nyní nabízí jedenáct motorů Euro 6, od 250 hp do 730 hp. Zákazníci z celé Evropy, kteří

Více

Letmý pohled na Evropskou investiční banku

Letmý pohled na Evropskou investiční banku Letmý pohled na Evropskou investiční banku Jako banka EU poskytujeme finanční prostředky na životaschopné a udržitelné investiční projekty v Evropě i mimo Evropu a nabízíme odborné poradenství. Našimi

Více

Všestrannost v malém balení. 3036E Standardní kompaktní traktor

Všestrannost v malém balení. 3036E Standardní kompaktní traktor Všestrannost v malém balení 3036E Standardní kompaktní traktor 2 Ještě nikdy předtím jste neviděli takový standard Některá pravidla jsou tu proto, aby byla porušena. Když jsme konstruovali kompaktní traktor

Více

Marketing Zacílení vývoje Original Equipment

Marketing Zacílení vývoje Original Equipment Product Fact Book Marketing Zacílení vývoje Original Equipment Pneu ContiEcoContact 5 byla vyvíjena ve spolupráci s našimi OE zákazníky a byly respektovány jejich požadavky na optimalizaci valivého odporu.

Více

ADVANCED WORLD TRANSPORT

ADVANCED WORLD TRANSPORT ADVANCED WORLD TRANSPORT STOJÍME NA PEVNÝCH ZÁKLADECH 1952 2010 vznik společností OKD, Doprava a Čechofracht spojení zkušeností z různých oblastí dopravy a logistiky a vytvoření jedné silné entity pod

Více

STABILNÍ EFEKTIVITA A ERGONOMIE

STABILNÍ EFEKTIVITA A ERGONOMIE STABILNÍ EFEKTIVITA A ERGONOMIE PONSSE ergo VÝKONNÉ A UNIVERZÁLNÍ Harvestor PONSSE Ergo může být vybaven pro různé potřeby, např. volbou různých typů hydraulických jeřábů, počtu kol a typů harvestorových

Více

Tisková informace. Systém řízení osobních vozidel s novými funkcemi a úsporou energie. IAA05_PT01 September 2005

Tisková informace. Systém řízení osobních vozidel s novými funkcemi a úsporou energie. IAA05_PT01 September 2005 Tisková informace IAA05_PT01 September 2005 Systém řízení osobních vozidel s novými funkcemi a úsporou energie Společnost ZF Lenksysteme GmbH, společný podnik 50:50 firmy Robert Bosch GmbH a firmy ZF Friedrichshafen

Více

5. ČESKÉ DOPRAVNÍ FÓRUM. AKTUÁLNÍ ŘEŠENÍ DOPRAVY V METROPOLÍCH EVROPY 8. 9. 6. 2011 Praha

5. ČESKÉ DOPRAVNÍ FÓRUM. AKTUÁLNÍ ŘEŠENÍ DOPRAVY V METROPOLÍCH EVROPY 8. 9. 6. 2011 Praha UDRŽITELNÁ DOPRAVA V PRAZE 5. ČESKÉ DOPRAVNÍ FÓRUM AKTUÁLNÍ ŘEŠENÍ DOPRAVY V METROPOLÍCH EVROPY 8. 9. 6. 2011 Praha Jak lze zavádět udržitelnou (čistou) dopravu? Evropská unie (DG TREN) definuje řadu oblastí

Více

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda)

Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Předběžný návrh řešení systému vytápění pomocí: tepelného čerpadla Vaillant arotherm VWL (provedení vzduch/voda) Nabídka č. 2310201319 Investor: pan Peter Kovalčík RD Ruda 15, Velké Meziříčí email: peter.kovalcik@seznam.cz

Více

b) P- V3S M2 valník P V3S valník

b) P- V3S M2 valník P V3S valník P - V3S a) P-V3S valník Automobil P-V3S je třínápravový střední nákladní terénní automobil 6 x 4 x 2 s polokapotovou valníkovou karosérií. Je určen pro přepravu materiálu nebo osob po komunikacích i v

Více

Novinka firmy. Roto. se ozve, když je na správném místě!

Novinka firmy. Roto. se ozve, když je na správném místě! Novinka firmy Roto se ozve, když je na správném místě! Roto german made Společnost Roto Frank AG se sídlem v Leinfelden- Echterdingenu u Stuttgartu je německá skupina podniků. Firma Roto se stabilně rozrostla

Více

PLYNOVÉ KOGENERAČNÍ JEDNOTKY

PLYNOVÉ KOGENERAČNÍ JEDNOTKY PLYNOVÉ KOGENERAČNÍ JEDNOTKY Záleží nám na prostředí, ve kterém žijeme. Mnoho lidí, organizací a státních institucí nám předkládá modely ekologického chování, které mají chránit životní prostředí, zvláště

Více

Dopravní studie Nastavení mýtného z hlediska objíždění

Dopravní studie Nastavení mýtného z hlediska objíždění Dopravní studie Nastavení mýtného z hlediska objíždění Mgr. Jiří Dufek MOTRAN Research, s.r.o. www.motran.info Cíl studie: přispět k diskusi o optimalizaci rozsahu a výše mýtného vytvořit podkladní materiál

Více

tradice a kvalita ČELNÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY MOTOROVÉ

tradice a kvalita ČELNÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY MOTOROVÉ tradice a kvalita ČELNÍ VYSOKOZDVIŽNÉ VOZÍKY MOTOROVÉ SL Snem každého kouče je mít ve svém týmu spolehlivého hráče, který tým podrží ve chvílích, kdy se zrovna nedaří, můžeme se o něho opřít a za jeho

Více

CNG a LNG pro čistý provoz těžkých vozidel

CNG a LNG pro čistý provoz těžkých vozidel 10. České dopravní fórum, Praha, 31.10.2013, Ministerstvo dopravy ČR CNG a LNG pro čistý provoz těžkých vozidel Ing. Václav Chrz, CSc předseda výboru pro LNG ČPS Chart Ferox, a.s., Děčín Úvodem stručně

Více

VÝHODY RIZIKA NEORIGINÁLNÍ SVĚTLOMETY. SVĚTLOMETY Iveco. Málo účinné, málo bezpečné. Dokonale účinné a bezpečné. nemají originální značku

VÝHODY RIZIKA NEORIGINÁLNÍ SVĚTLOMETY. SVĚTLOMETY Iveco. Málo účinné, málo bezpečné. Dokonale účinné a bezpečné. nemají originální značku ZAOSTŘENO NA KVALITU IVECO N 4 SVĚTLOMETY Iveco VÝHODY NEORIGINÁLNÍ SVĚTLOMETY RIZIKA Dokonale účinné a bezpečné Málo účinné, málo bezpečné nesou originální značku, která potvrzuje jejich původ a použitý

Více

Legislativa a zimní pneumatiky

Legislativa a zimní pneumatiky Legislativa a zimní pneumatiky Zimní pneumatiky dle Evropské unie Na území Evropské unie je platná definice zimních pneumatik dle Směrnice rady 92/23/EHS přílohy II v článcích 2.2 a 3.1.5. 2.2 (Specifikace

Více

Dacia Logan & Logan MCV

Dacia Logan & Logan MCV Dacia Logan & Logan MCV Komfort a inteligentní technologie Dotykový multimediální systém Media Nav 2.0*. Tempomat s omezovačem rychlosti*. Zadní parkovací senzor. * Dostupný v závislosti na verzi. Nevídaný

Více

T-Cars Fleet Management

T-Cars Fleet Management Elektronická správa vozového parku Provozovatel: Obsah 1. INFORMACE O SPOLEČNOSTI... 2 1.1 Základní údaje...2 1.2 Charakteristika...3 2. SPECIFIKACE NABÍZENÝCH SLUŽEB... 3 2.1 Specifikace systému správy

Více

Bosch Injection Systems Uvolněte svůj potenciál. www.bosch.cz

Bosch Injection Systems Uvolněte svůj potenciál. www.bosch.cz Bosch Injection Systems Uvolněte svůj potenciál www.bosch.cz Vstřikovací systémy: příležitosti pro všechny Technologie Inovace firmy Bosch se neomezují pouze na systémy vznětových motorů. Přímé vstřikování

Více

Přehled. Strategie snížení skleníkových plynů v silniční. dopravě: analytické metody

Přehled. Strategie snížení skleníkových plynů v silniční. dopravě: analytické metody Přehled Strategie snížení skleníkových plynů v silniční dopravě: analytické metody Overview Strategies to Reduce Greenhouse Gas Emissions from Road Transport: Analytical Methods Czech translation Přehledy

Více

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ NEJUNIVERZÁLNĚJŠÍ SYSTÉM PRO NOVOSTAVBY A REKONSTRUKCE REVOLUČNÍ TECHNOLOGIE INOVATIVNÍ MATERIÁLY ŠVÉDSKÁ KVALITA

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ NEJUNIVERZÁLNĚJŠÍ SYSTÉM PRO NOVOSTAVBY A REKONSTRUKCE REVOLUČNÍ TECHNOLOGIE INOVATIVNÍ MATERIÁLY ŠVÉDSKÁ KVALITA PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ A CHLAZENÍ NEJUNIVERZÁLNĚJŠÍ SYSTÉM PRO NOVOSTAVBY A REKONSTRUKCE REVOLUČNÍ TECHNOLOGIE INOVATIVNÍ MATERIÁLY ŠVÉDSKÁ KVALITA SYSTÉM OPTIHEAT OPTIHeat je ucelený systém teplovodního vytápění

Více

JOHNSON CONTROLS PARTS CENTER. Výhody originálních dílů Sabroe od Johnson Controls

JOHNSON CONTROLS PARTS CENTER. Výhody originálních dílů Sabroe od Johnson Controls JOHNSON CONTROLS PARTS CENTER Výhody originálních dílů Sabroe od Johnson Controls Výsledkem použití originálních dílů je nižší spotřeba energie Používání originálních nahradních dílů pro Sabroe chladící

Více

MAN TeleMatics Vaše cesta k efektivnímu vozovému parku

MAN TeleMatics Vaše cesta k efektivnímu vozovému parku Downloading % 99 SYSTEM Downloading % 71 % 25 Downloading % 25 % 16 % 88 START % 29 % 06 Downloading % 34 Downloading % 23 % 16 % 48 % 65 Downloading % 75 Downloading % 23 MAN TeleMatics Vaše cesta k efektivnímu

Více

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY

OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY OBJEDNÁVACÍ A INFORMAČNÍ SYSTÉMY STAkis-W STAkis-S Již dnes k dispozici všem zákazníkům společnosti Stahlgruber bez výjimky! www.stahlgruber.cz STAkis-W OBJEDNÁVACÍ SYSTÉM BEZ NUTNOSTI INSTALACE Jako výchozí

Více

EUROPART CZ Školení pro zákazníky 2015. V této brožurce najdete termíny technických školení firmy EUROPART a našich dodavatelů

EUROPART CZ Školení pro zákazníky 2015. V této brožurce najdete termíny technických školení firmy EUROPART a našich dodavatelů Školení pro zákazníky 2015 V této brožurce najdete termíny technických školení firmy EUROPART a našich dodavatelů Slovo úvodem... Vážení zákazníci společnosti EUROPART, také v roce 2015 Vám nabízíme kompaktní

Více

Mobilní tak, abychom neškodili klimatu!

Mobilní tak, abychom neškodili klimatu! Klimabündnis grenzenlos >>> Mobilní tak, abychom neškodili klimatu! Doprava je pro klima problémem číslo 1 Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z programu INTERREG IIIA pro přeshraniční spolupráci.

Více

Dacia Celebration. Limitovaná série

Dacia Celebration. Limitovaná série Dacia Celebration Limitovaná série Dacia slaví úspěch a uvádí limitovanou sérii Celebration U značky Dacia je vše možné: koupit si vůz 4X4, elegantní sedan, 5místné stylové vozidlo, jednoprostorový vůz

Více

Tisková konference při příležitosti zahájení programu 14. listopadu 2007, Praha T. Voříšek, J. Krivošík, SEVEn, o.p.s.

Tisková konference při příležitosti zahájení programu 14. listopadu 2007, Praha T. Voříšek, J. Krivošík, SEVEn, o.p.s. Obsah programu GreenPlan Tisková konference při příležitosti zahájení programu 14. listopadu 2007, Praha T. Voříšek, J. Krivošík, SEVEn, o.p.s. Obsah prezentace 1. Východiska přípravy obsahu programu GreenPlan

Více

MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD

MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD MODULOVÁ ŘEŠENÍ PRO MALOOBCHOD www.touax.cz VAŠE POTŘEBY......NAŠE MODULOVÁ ŘEŠENÍ CHCETE ZÍSKAT NOVÉ ZÁKAZNÍKY RYCHLE A S NIŽŠÍMI NÁKLADY? OTEVŘETE SI RETAILOVÝ OBCHOD POSTAVENÝ MODULOVOU TECHNOLOGIÍ

Více

ŠKODA PŘEDPLACENÝ SERVIS

ŠKODA PŘEDPLACENÝ SERVIS ŠKODA PŘEDPLACENÝ SERVIS Servisní karta ŠKODA Předplacený servis Popis služby Varianta Standard 5 let, max. 60.000 km ŠKODA Předplacený servis je doplňkovou službou společnosti ŠKODA AUTO a.s., která Vám

Více