Projekt Můj život moje volba? pátek anotace dílen

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Projekt Můj život moje volba? pátek 11.5.2011 anotace dílen"

Transkript

1 Projekt Můj život moje volba? pátek anotace dílen

2 Za mřížemi život nekončí některá volba prostě není ta správná, alespoň podle zákona... trestu vězení se říká odnětí svobody, alespoň podle zákona... napraví někoho odnětí svobody? připraví tě opravdu o všechnu svobodu? zastaví se tím tvůj život a nemáš šanci s ním nic udělat? co tedy vězňové celou tu dobu dělají? Jeden ze zaměstnanců vazební věznice vám popovídá o tom, jak vypadá všední i sváteční den v nápravném zařízení a bude doufat, že tyto informace nebudete nikdy potřebovat... Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Rinkové v jejích konzultačních hodinách.

3 Centrum umělého oplodnění Fakultní nemocnice Brno Porodnice Obilní trh Máte možnost navštívit nejstarší porodnici v Brně. Stručně se seznámit s historií a současností této instituce. Prohlédnout si dostupné prostory v komplexu budov. Hlavní náplní však bude povídání o problematice tzv. dětí ze zkumavky. Přiměřenou formou získáte informace o této medicínské metodě. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Tocháčkové v jejích konzultačních hodinách.

4 Nejen kroků P. Františka Lízny František Lízna je český kněz, jezuita, cestovatel. Podniknul několik pěších cest poutí napříč Evropou, při kterých ušel pěšky přes km. První cestu podnikl v roce 1984 od západního Německa po hranice Ukrajiny. Tuto cestu zvládl za 22 dní. Jedna z největších poutí byla cesta do Španělska, při které překonal zhruba km pěšky. Na tyto poutě se vypravoval s batohem na zádech a nocoval ve volné přírodě. O svých cestách a o svém životě vypráví v několika knihách (Musím jít dál kroků P. Františka Lízny za svatým Jakubem, ). Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Adámkové v jejích konzultačních hodinách.

5 EXTREMISMUS Lektor : Bc. David Lebeda» předseda občanského sdružení Imperativ - statutární zástupce» lektor pro problematiku rizikových skupin se zaměřením na extremismus» lektor VOŠ sociálně pedagogické a teologické JABOK, Salmovská 8, P 2, kontakt : Dnešní mladá generace v mnoha případech nechápe pojmy totalita, diktatura, omezování svobody projevu apod. Při setkání s žáky a studenty jsme zjistili, že často nejsou obeznámeni se situací v minulém režimu a nebo nemají zájem o tuto problematiku. Vzhledem ke skutečnosti, že mladý člověk je velmi ovlivnitelný a mnohdy podlehne různým směrům, subkultuře, názorům apod., je zásadním problémem neinformovanost. Poté dochází k odklonu od pouhého protestu proti rodičům, pedagogům, společnosti k promyšlenému prosazení cílů, pocházejících od vůdčích osobností extremistických hnutí a stran. Lze také konstatovat, že i nepochopení jedinci hledají smysl života v různých extremistických uskupeních, partách či skupinách. Člověk, který má pocit, že nikam nepatří, se ve skupině cítí silný a je dostatečně prokázáno, že v mnoha případech je jeho jednání nebezpečnější. Mladí extremisté jsou často agresivnější, aktivnější se sklony k militarismu apod. Chtějí se předvést před svými staršími kolegy a bojí se, aby opět nevypadli ze skupiny (party) a nikam nepatřili. Nejsme naivní a je nám jasné, že každý člověk má určité období vzdoru, protestu, názoru. Je však důležité, aby toto období bylo v mnoha případech pro společnost co nejméně nebezpečné. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Leichmannové v jejích konzultačních hodinách.

6 POSUNOUT SVĚT K LEPŠÍMU SETKÁNÍ S NEDÁVNÝM ŘEDITELEM ORGANIZACE DUHA, NYNÍ o.s.ratolest BRNO Poznejte řízení velké organizace zaměřené na ochranu životního prostředí, jednání s politiky, organizaci blokády kácení na Šumavě Petr MACHÁLEK vystudoval politologii a sociologii na brněnské Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V Hnutí DUHA pracuje od roku Zastával pozici finančního ředitele, později ředitele národní kanceláře. Bylo na něm, aby celá organizace šlapala jako hodinky. Petr má zvláštní hobby: jednou za čas si vezme na týden dovolenou a v týmu mezinárodních pozorovatelů jede někam na východ kontrolovat, jak probíhají např. další zfalšované volby Právě nyní se vrací z Gruzie a Abcházie Co je Hnutí DUHA? Hnutí DUHA s úspěchem prosazuje ekologická řešení, která zajistí zdravé a čisté prostředí pro život každého z nás. Říká se, že je patrně nejvlivnější česká zelená organizace. Chcete se dozvědět víc o přípravě právě této kampaně, kterou můžete potkat ve městě? Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Johnové v jejích konzultačních hodinách.

7 Výstup na Kilimanjaro a cizinec žijící v Čechách Chtěli byste se dostat vlastními silami na nejvyšší horu Afriky Kilimanjaro? Jaký to je pocit, budou vám vůbec stačit síly a jaký je na vrcholu výhled? Jak správně naplánovat cestu, co vše je třeba mít s sebou? Čemu všemu se musí přizpůsobit cizinec v naší zemi? Proč žije právě v Čechách, je tu spokojen a musel se něčemu přizpůsobit? Chtěl by zkusit ještě jinou cizí zemi? To vše, a nejen to velice rád odpoví člověk, který tuto horu pokořil, který procestoval velkou část světa a nakonec se usadil v Čechách Steffen R. Sämann. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Slezákové v jejích konzultačních hodinách.

8 Expedice Kilimanjaro 2010 výstup pacientů s roztroušenou sklerozou na nejvyšší vrchol Afriky "Čím větší má člověk sny, tím bohatší má život." R.Kypling Představte si, že je Vám už 18 let, život je občas fajn i s každodenními starostmi s kamarády, rodiči, školou, láskou a najednou po jednom upadnutí, vleklé únavě... Vám sdělí, že Vaše diagnóza zní nevyléčitelná nemoc, neznáme příčinu a víme jen, že témeř 50 % pacientů skončí na invalidním vozíku... život se Vám obrátí naruby a máte chuť raději nebýt. Pět žen s touto nemocí to nevzdalo a v říjnu 2010 odlétají do Afriky na výstup na tuto téměř 6000 m vysokou horu... Máte možnost zhlédnout film "Máš jen jednu šanci", popovídat si s jednou s organizátorek této výpravy, prohlédnout fotky i prožít den v keňské škole. A i když se nepotkáme: Nikdy to v životě nevzdávejte, VEŘTE VE SPLNĚNÍ VAŠICH SNŮ :-) Radka Keršnerová Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Mahlové v jejích konzultačních hodinách.

9 Odsouzený Poznej osud vězňů z věznice Kuřim Čtyři vybraní odsouzení věznice Kuřim k nám do školy přijedou v doprovodu členů Vězeňské služby popovídat svůj příběh a zahrají dokonce na hudební nástroje. POZOR!! DÍLNU SI MOHOU ZAPSAT JEN ŽÁCI 9. ROČNÍKU. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Kováře v jeho konzultačních hodinách.

10 Dílna Řeholník, řeholnice V dnešní době se někteří lidé rozhodli, že budou žít bez manželství, oženěni za Církev, provdány za Boha, bez vlastního majetku a že budou dobrovolně poslouchat druhé. Je to normální? Co je k tomu vede? Jaké je to být v manželství s Bohem či Církví? Je řeholník ten, kdo se jen modlí nebo nedělá nic? Jde Církvi o majetek, nebo ne? Jaký je běžný den řádových sester a bratří? Kde bydlí? Chceš-li se dozvědět víc o těchto otázkách, pak jsi srdečně zván právě do naší dílny. Sestra Kristina a bratr Robert si pro Vás připravili povídání nejen o svém životě a o své volbě. Dílna se uskuteční v klášteře bratří minoritů nebo v klášteře sester františkánek. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Bendové v jejích konzultačních hodinách.

11 SOS dětská vesnička Brno Medlánky Co to je? Je to několik, kde v každém žije maminka pěstounka s Proč existují? Aby, které rodiče nemají, nebo děti, o které se rodiče nestarají, vyrůstaly v rodině a měly sourozence. Co nás čeká při návštěvě? Podíváme se do SOS dětské vesničky, mrkneme do popovídáme, kde si s paní ředitelkou a možná i maminkou, jak se žije ve vesničce, co děti dělají, kdo se může stát maminkou pěstounkou,. Další informace můžete najít na Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Matulíkové v jejích konzultačních hodinách.

12 PETR KOUKAL - Hvězda badmintonu 1998: Obyčejná tělocvična v malém městečku, badminton a dvanáctiletý kluk s velmi smělými cíli. 2008: Několikanásobný titul mistra ČR, účast na LOH v Pekingu. 2009: Forma roste, pozvolna se probojovává do nejužší světové špičky. 2010: Nastupuje nejtěžší soupeř kariéry. Rakovina. Úspěšná operace v září a následné chemoterapie silně devastují mladý organismus. 2011: I s tímto těžkým handicapem obhajuje titul mistra republiky. Znovu začíná žít jeho velký sen - projít úspěšně kvalifikací na Letní olympijské hry v Londýně Pokud se mu to podaří, bude prvním hráčem historie českého badmintonu, který se zúčastní dvou olympiád. Vůle, disciplina, odhodlání. To vše Petr Koukal má. A udělá pro to maximum. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Kučery v jeho konzultačních hodinách.

13 Irena Fuchsová, suflérka Činoherního klubu v Praze Kdyby Irena Fuchsová v roce 1954 neonemocněla dětskou obrnou, stala by se s největší pravděpodobností herečkou a pokračovala tak v rodinné tradici. Svůj profesní život přesto spojila s divadlem stala se suflérkou. Chcete-li se dozvědět víc, otevřete stránky

14 ZMĚNIT SMĚR Příběh středoškoláka, který udělal chybu Dokázal ji ale napravit, prošel úspěšně probačním programem, jeho život se nyní ubírá zpět k lepšímu. Probační program Změnit směr je podpůrným programem pro mladistvé, kteří se dostali do konfliktu se zákonem. Popovídáte si se 17 letým žákem SŠ, ale také vedoucím psychologem PhDr. Pavlem Řezáčem. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Nesňalové v jejích konzultačních hodinách.

15 Chcete si popovídat o současném novém povolání některých našich paní učitelek? To Vám nabídne dílna: Žena na mateřské Budete mít možnost zeptat se jich, jak se jim tato role líbí a čím je obohacuje. A třeba se seznámíte i s jejich děťátky :-) Téma je doporučeno dívkám i chlapcům, kteří mají zájem diskutovat o tom, jakou roli mají ženy na mateřské dovolené. Společně se zamyslíme nad tím, jaké faktory ovlivňují rozhodnutí ženy i muže, založit si rodinu. Dílnu si můžete zapsat u p. uč. Špinarové v jejích konzultačních hodinách.

Metodická část VÝCHOVA K AKTIVNÍMU OBČANSTVÍ. Demokracie. versus extremismus

Metodická část VÝCHOVA K AKTIVNÍMU OBČANSTVÍ. Demokracie. versus extremismus Metodická část VÝCHOVA K AKTIVNÍMU OBČANSTVÍ Demokracie versus extremismus DEMOKRACIE VERSUS EXTREMISMUS VÝCHOVA K AKTIVNÍMU OBČANSTVÍ Metodická část Motto: Sám svobody kdo hoden, svobodu zná vážiti každou,

Více

ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE

ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE 5 2003 ZPRAVODAJ O VÝCHOVĚ A VYUŽITÍ VOLNÉHO ČASU DĚTÍ A MLÁDEŽE vesmírná reklama dobrá vůle přeměněná ve skutečnost sdružení pracující s tělesně handicapovanými když dva dělají totéž skaut je prospěšný

Více

BROŽURA PŘÍKLADŮ DOBRÉ PRAXE JAK JDE TO

BROŽURA PŘÍKLADŮ DOBRÉ PRAXE JAK JDE TO BROŽURA PŘÍKLADŮ DOBRÉ PRAXE JAK NA JDE TO 1 Jak na to a Jde to. Brožura příkladů dobré praxe. Projekt: Nejsme chudinky, jsme hrdinky! Reg. číslo projektu: CZ.1.04/3. 4. 04/88.00315 Vydalo roku 2014 Koordinační

Více

Tvorba spisového řádu pro školy

Tvorba spisového řádu pro školy LEGISLATIVA Tvorba spisového řádu pro školy Ing. Mgr. Eva Urbanová, lektorka a metodička spisové služby Krajského úřadu Středočeského kraje V minulém ãísle jsem vytvofiila ãást vzorového spisového fiádu

Více

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PĚSTOUNSKÉ PÉČI A PÉČI PORUČNÍKA

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PĚSTOUNSKÉ PÉČI A PÉČI PORUČNÍKA ZÁKLADNÍ INFORMACE O PĚSTOUNSKÉ PÉČI A PÉČI PORUČNÍKA Věduna Bubleová, Jana Frantíková, Lucie Vránová Základní informace o pěstounské péči a péči poručníka Středisko náhradní rodinné péče o. s. Praha

Více

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou?

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Navigace světem práce Jak najít tu pravou? Evropská kontaktní skupina Dejvická 28, 160 00 Praha 6 www.ekscr.cz, info@ekscr.cz, facebook.com/ekscr Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Vydala: Evropská

Více

Pozitivní ovlivňování životních postojů a Orientační dny pro mládež jako formy primární prevence

Pozitivní ovlivňování životních postojů a Orientační dny pro mládež jako formy primární prevence UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE Evangelická teologická fakulta Bakalářská práce Pozitivní ovlivňování životních postojů a Orientační dny pro mládež jako formy primární prevence Vedoucí práce: Ing. Mgr. Jan

Více

vesnička květen 2015

vesnička květen 2015 vesnička květen 2015 2 Milí přátelé, každý z nás dospělých si přejeme hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. Co si přejí náctileté děti? Až vyrostu, chci být šťastný, zdravý, v bezpečí, nešikanovaný, být

Více

MĚSÍČNÍK ŠUMPERSKÉHO DĚKANÁTU

MĚSÍČNÍK ŠUMPERSKÉHO DĚKANÁTU ROČNÍK 3 ČÍSLO 5 KVĚTEN 2012 TAM&TAM MĚSÍČNÍK ŠUMPERSKÉHO DĚKANÁTU OBSAH KŘEST O VELI- KONOCÍCH V ŠUMPERKU ROZHOVOR - MANŽELÉ KOPŘIVOVI PROGRAM NOCI KOSTELŮ SVĚTEC MÉHO SRDCE - GIANNA BERETTA MOLLA VELIKONOČNÍ

Více

ČESKÁ SKUPINA FEANTSA: SAD, ARMÁDA SPÁSY, NADĚJE S B O R N Í K ZE SEMINÁŘE NA TÉMA BEZDOMOVSTVÍ V EVROPĚ OLOMOUC, 4. 3. 1998

ČESKÁ SKUPINA FEANTSA: SAD, ARMÁDA SPÁSY, NADĚJE S B O R N Í K ZE SEMINÁŘE NA TÉMA BEZDOMOVSTVÍ V EVROPĚ OLOMOUC, 4. 3. 1998 ČESKÁ SKUPINA FEANTSA: SAD, ARMÁDA SPÁSY, NADĚJE S B O R N Í K ZE SEMINÁŘE NA TÉMA BEZDOMOVSTVÍ V EVROPĚ OLOMOUC, 4. 3. 1998 NADĚJE, občanské sdružení, Praha 1997 Sborník je vydán pro účastníky semináře

Více

obsah kamínky 1+2/2006 editorial rozhovor s Markem Ebenem Na růžích ustláno

obsah kamínky 1+2/2006 editorial rozhovor s Markem Ebenem Na růžích ustláno obsah 2 4 5 10 11-13 14 15 16 17 18 19 20 24 25 26 27 28 rozhovor s Markem Ebenem Na růžích ustláno téma závažná nemoc v rodině žijeme a jsme spolu šance pro postižené a jejich rodiny neklidné stránky

Více

Základní informace o osvojení (adopci)

Základní informace o osvojení (adopci) Základní informace o osvojení (adopci) Autorský kolektiv: Věduna Bubleová, Alena Vávrová, Lucie Vránová Recenze: Hana Konečná Korektury: Zuzana Straková Vydalo: Středisko náhradní rodinné péče, Praha 2011

Více

Za kolektiv Národního informačního centra pro mládež a Eurodesku Mgr. Šárka Kušková a Mgr. Michal Urban

Za kolektiv Národního informačního centra pro mládež a Eurodesku Mgr. Šárka Kušková a Mgr. Michal Urban Dobrovolnictví Publikace, kterou právě držíte v rukou, je již třetí v řadě informačních brožur, které jsme pro vás připravili. Měla by vám pomoci orientovat se v oblasti dobrovolnictví. Přijměte text jako

Více

Dobré zprávy: Vážení a milí, Z obsahu... Bulletin Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 1 (2009) : č. 2 červen

Dobré zprávy: Vážení a milí, Z obsahu... Bulletin Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 1 (2009) : č. 2 červen Dobré zprávy: Bulletin Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 1 (2009) : č. 2 červen Vážení a milí, v našem druhém čísle časopisu Dobré zprávy, které se vám právě dostává do rukou, vám chceme představit

Více

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí Otvíráme E D I C E Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013 Sedm příběhů, které stojí za osudy dětí Obsah TeNTO časopis je TišTěN Na ekologickém papíře 3 5 Editorial Terezy Maxové 6 Příběh první:

Více

Základní informace o pěstounské péči a péči poručníka

Základní informace o pěstounské péči a péči poručníka Základní informace o pěstounské péči a péči poručníka Autorský kolektiv: Věduna Bubleová, Jana Frantíková, Lucie Vránová Korektura: Zuzana Straková Vydalo: Středisko náhradní rodinné péče, Praha 2011 1

Více

Nastavme výhybku v životě mladé generace! Program Zdravá mládež - přednášky na českých školách

Nastavme výhybku v životě mladé generace! Program Zdravá mládež - přednášky na českých školách Nastavme výhybku v životě mladé generace! Program Zdravá mládež - přednášky na českých školách Můžeš změnit osud jednoho dítěte. Program Dálková adopce PLUS Nepál, Filipíny, Srí Lanka a Uganda Služební

Více

RODINA A ŠKOLA. bulletin Sdružení Linka bezpečí duben 2013. DĚTEM JE NEJVĚTŠÍM VZOREM SPOLEČNOST str. 7 8. Rozhovor s ředitelem základní školy.

RODINA A ŠKOLA. bulletin Sdružení Linka bezpečí duben 2013. DĚTEM JE NEJVĚTŠÍM VZOREM SPOLEČNOST str. 7 8. Rozhovor s ředitelem základní školy. bulletin Sdružení Linka bezpečí duben 2013 RODINA A ŠKOLA POMNĚNKOVÝ DEN 2013 str. 3. Aktuální informace o akci SLB, která se koná každý rok koncem května. I RODIČE OBČAS POTŘEBUJÍ POMOC str. 4. Rozhovor

Více

PRO ZÁJEMCE O PĚSTOUNSKOU PÉČI

PRO ZÁJEMCE O PĚSTOUNSKOU PÉČI PRO ZÁJEMCE O PĚSTOUNSKOU PÉČI DÍTĚ - RODINA - PĚSTOUNSTVÍ OBSAH PRO ZÁJEMCE O PĚSTOUNSKOU PÉČI 2 3 6 8 10 11 12 14 15 17 Dítě rodina pěstounství Nejčastější otázky k pěstounství Jaké jsou vlastně děti,

Více

romano VIP Časopis pro celou rodinu 1/2014 Ročník 8, leden vydalo občanské sdružení IQ Roma servis, o. s. Časopis vznikl s finanční podporou:

romano VIP Časopis pro celou rodinu 1/2014 Ročník 8, leden vydalo občanské sdružení IQ Roma servis, o. s. Časopis vznikl s finanční podporou: romano VIP Časopis pro celou rodinu 1/2014 Ročník 8, leden vydalo občanské sdružení IQ Roma servis, o. s. Časopis vznikl s finanční podporou: S finanční podporou z programu Evropské unie Základní práva

Více

Časopis Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 4 (2012) : č. 3 září. Život dětí v rodině je jediný přirozený

Časopis Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 4 (2012) : č. 3 září. Život dětí v rodině je jediný přirozený Dobré zprávy: Časopis Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 4 (2012) : č. 3 září Život dětí v rodině je jediný přirozený Jednou z priorit Olgy Havlové byla zásadní změna prostředí dětských domovů,

Více

Dobrovolníci mění svět

Dobrovolníci mění svět Dobrovolníci mění svět sborník příkladů dobré praxe Vážené čtenářky, vážení čtenáři, právě otevíráte publikaci, která vznikla v rámci Evropského roku dobrovolnictví vyhlášeného Evropskou komisí pro rok

Více

Otvíráme. Šance pro mladé z dětských domovů: New Job New Life. Magazín nejen o českých dětech Vydání III/2013 EDICE

Otvíráme. Šance pro mladé z dětských domovů: New Job New Life. Magazín nejen o českých dětech Vydání III/2013 EDICE 03_2013_NTMD_NTM_2 08.10.13 19:08 Stránka 1 Otvíráme EDICE Magazín nejen o českých dětech Vydání III/2013 Šance pro mladé z dětských domovů: New Job New Life 03_2013_NTMD_NTM_2 08.10.13 19:08 Stránka 2

Více

Alarm č.32. téma: cestování za lidskými právy

Alarm č.32. téma: cestování za lidskými právy Tištěná verze: ISSN 1214-9632, online verze: ISSN 1801-0415 dobrovolná cena 5 Kč Z p r a v o d a j o ž i v o t n í m p r o s t ř e d í a l i d s k ý c h p r á v e c h č í s l o 3 2 / / l é t o 2 0 0 6

Více

Vězeňská zdravotní péče patří k nejlepším

Vězeňská zdravotní péče patří k nejlepším ČESKÉ 3/2010 čtvrtletník pro vězeňství a kriminální prevenci VĚZEŇSTVÍ Vězeňská zdravotní péče patří k nejlepším Generální ředitel Jiří Tregler: Čeká nás více práce za méně peněz Vězňové pomáhali při povodních

Více

Sborník příspěvků z Konference k uznávání neformálního vzdělávání

Sborník příspěvků z Konference k uznávání neformálního vzdělávání Cesty k uznávání Sborník příspěvků z Konference k uznávání neformálního vzdělávání TATO PUBLIKACE JE SPOLUFINANCOVÁNA EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY Cesty k uznávání Sborník

Více

Klub. www.neziskovky.cz. Neziskovky.cz

Klub. www.neziskovky.cz. Neziskovky.cz SVĚT 1/2010 zpravodaj pro neziskové organizace www.neziskovky.cz NEZISKOVEK Vaše dotazy str. 5 Neziskovky.cz upravují ceny pro rok 2010 Zvýšení daně z přidané hodnoty (DPH) se dotklo také Neziskovek.cz.

Více

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU Zpravodaj 1/2013 Navlečení v modrých pláštěnkách a kšiltovkách jsme putovali s básníkem. Rozdávali jsme sošky ceny APLAUS. Vybírali vaše nejlepší fotografie, kde společným jmenovatelem byla modrá barva.

Více

klientský magazín společnosti Swiss Life Select 2015 2roky v České republice

klientský magazín společnosti Swiss Life Select 2015 2roky v České republice klientský magazín společnosti Swiss Life Select 2015 2roky v České republice 6 Lidé Poznejte naše klienty, kteří mají skutečně zajímavé životní osudy i kariéry Grand Tour. Velká cesta Švýcarskem autem

Více

Dobré zprávy: Vážení a milí přátelé, Z obsahu... Časopis Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 1 (2009) : č. 4 prosinec

Dobré zprávy: Vážení a milí přátelé, Z obsahu... Časopis Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 1 (2009) : č. 4 prosinec Dobré zprávy: Časopis Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové ročník 1 (2009) : č. 4 prosinec Vážení a milí přátelé, Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové byl při tom, když na počátku 90. let vznikala občanská

Více