Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.4. Bezpečnost na internetu - spotřebitel

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.4. Bezpečnost na internetu - spotřebitel"

Transkript

1 Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.4 Bezpečnost na internetu - spotřebitel

2 Osobní ochrana dat při nakupování na internetu Právní předpis č. 101/2000 Sb., Zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů. Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento zákon chrání všechny osobní údaje (jméno a příjmení, dodací adresa, ová adresa, telefonní číslo, popř. další informace jako IČO, DIČ aj.), které budou vašemu internetovému obchodu poskytnuty. Jste odpovědni za nakládání s těmito informacemi a ručíte, že budou použity jen na ty účely, se kterými byl zákazník obeznámen. Doporučujeme také na vaše stránky uvést toto sdělení: Veškerá osobní data a kontaktní údaje uvedené při objednávce zboží jsou určeny pouze pro účely internetového obchodu. (název), který s nimi nakládá v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

3

4 Platby na internetu

5

6 mbanka.securitypayment.cz Phisher

7 Internet data a informace Audio DATA Programy Internet Video INFORMACE Text DATA DATA

8 Kybernetická kriminalita - kriminalita bílých límečků Počítače v podstatě neumožňují páchat novou neetickou a trestnou činnost, poskytují jen novou technologii a nové způsoby na páchání již známých činů jako sabotáž, krádež, neoprávněné užívání cizí věci, vydírání nebo špionáž.

9 Skupiny kybernetické kriminality Z hlediska postavení počítače při páchání trestné činnosti 1. Trestné činy ve vztahu k počítači, jeho příslušenství a jiným nosičům informací jako k věcem movitým krádež, neoprávněné užívání cizí věci 205 krádež, 206 zpronevěra, 209 podvod, 215 a 214 podílnictví atd. 2. Trestné činy ve vztahu k softwaru, datům, uloženým informacím, počítač a jeho programové vybavení a data v něm jako cíl útoku, jako předmět trestného činu porušování autorských práv, 270 trestního zákoníku útoky viry proti počítačům a informačním systémům Manipulace s osobními daty občanů 180 trestního zákoníku Ochrana přenášených zpráv ( ) Trestná činnost páchaná na internetu Hacking neoprávněný přístup a průnik

10 Skupiny kybernetické kriminality Z hlediska postavení počítače při páchání trestné činnosti 3. Trestné činy, při nichž je počítač prostředkem k jejich páchání Podvody a padělky Dokladové delikty Změny údajů v informačním systému Neoprávněné užívání cizí věci, neoprávněný přístup k počítačovému systému. Nejčastěji : převody financí, většinou zaměstnanci finančních úřadů

11 Pachatelé KK Kiddidiots Tvůrce virů Příležitostný hacker Profesionální hacker Phisher falešné www stránky pomocí metod sociálního inženýrství Nájemný počítačový pachatel KK

12 Charakteristika hackera Osoba mužského pohlaví (odhad 98%). Věk let, hranice se stále snižuje. Žije bez obvyklých přiměřených společenských styků ICT a internet mu zajišťuje většinu sociálních kontaktů. Je vybaven technicky a má požadované znalosti i praxi v ICT obvykle od dětství. Má obvykle neomezený přístup na internet nonstop připojení.

13 Podle ustanovení 89 trestního řádu je nutné dokazovat zejména: Zda se stal skutek, v němž je spatřovat trestný čin. Zda této skutek spáchal obviněný, případě za jakých pohnutek. Podstatné okolnosti k posouzení osobních poměrů pachatele. Podstatné okolnosti umožňující stanovení následku a výše škody způsobené trestným činem. Okolnosti, které vedly k trestné činnosti nebo umožnily jejich spáchání.

14 Informace z hlediska právní terminologie Majetek (synonymum je vlastnictví) HMOTNÝ NEHMOTNY

15 Právní ochrana informací Podle autorského práva není autorským dílem myšlenka, ale její konkrétní autorskoprávní ztvárnění. Autorství k dílu. Nedotknutelnost díla. Přístup k dílu. Nakládání s dílem. Autorská odměna. Slušné vypořádání. Užívání díla jinou osobou, které se musí dít způsobem nesnižujícím jeho hodnotu.

16 ŠEDÁ ZÓNA LEGÁLNÍ NELEGÁLNÍ

17 Legální x nelegální FILMY

18 Natáčet v kině (Simpsonovi) film vidělo přes lidí ztráta 10 mil dolarů, pokuta: 19letý mladík 150 tis Kč. Porušení smlouvy s provozovatelem, sdílení filmu. TORRENT stahuju a zároveň sdílím stahujete je od dalších uživatelů. Obcházení ochran.

19 FILMY - šedá zóna

20 Legální FILMY

21 HUDBA Nelegální Sdílení hudby Vlastní kapela je OK HUDBA šedá zóna Free YouTube converter MP3 Rádio AudialsONE

22

23 SOFTWARE Nelegální Komerční software pro osobní použití. Pouze si můžete vytvořit zálohovou kopii koupeného software. Problém cracku, instalace sw včetně malware, sami si jej spustíte.

24 Programy - licence Freeware Shareware MIT licence Trial Adware

25 SOFTWARE Šedá zóna Programy prolamující ochranu proti kopírování disků. ABADONWARE 5let staré programy.

26 SOFTWARE Legální Kupte si jej Freeware Open-source

27 Prázdné CD 1 Kč Maďarsko 11 Kč Ochranný svaz autorský OSA

28 CREATIVE COMMONS

29 FOTOGRAFIE Jen když autor obrázku uvede souhlas s jeho použitím! https://www.tineye.com/

30 E - Booky Není zakotvena v legislativě. Volná díla - autor je 70 let po smrti.

31 Zákazníci prodali svou duši Zákazník poskytuje společnosti nakládat s jeho duší, 22% odmítlo, dostali 5 dolarů odměnu.

32 Snadné peníze Dragasani - Rumunsko obyvatel MTCN (Money Transfer Control Number)

33 Co můžete na internetu dále chytit KEYLOGGER = software, který snímá stisky jednotlivých kláves. Neohrožuje přímo počítač, ale slouží ke zjišťování hesel jiných lidí. TROJSKÉ KONĚ = uživateli skrytá část programu nebo aplikace s funkcí, se kterou uživatel nesouhlasí (tj. činnost škodlivá). ČERVI = specifický počítačový program, který je schopen automatického rozesílání kopií sebe sama na jiné počítače. Poté, co infikuje systém, převezme kontrolu nad prostředky zodpovědnými za síťovou komunikaci a využívání je ke svému vlastnímu šíření. BACKDOOR = tzv. zadní vrátka; metoda umožňující obejít běžnou autentizaci, která za běžných okolností brání uživateli v neoprávněném využívání počítačového systému. Jsou součástí softwaru či hardwaru. MALWARE = počítačový program určený ke vniknutí nebo poškození počítačového systému.

34

35 Jak se chránit

36 Vaše stopy na internetu Velikost okna prohlížeče (používejte pouze standardní rozlišení). COOKIES - odstraňte cookies ihned po opuštění stránky. Systémový čas javascript čte lokální čas. Fonty. Doplňky a pluginy. Pohyby myší. HTTP Signatury typ prohlížeče.

37 Hesla

38 Nejčastěji použitá hesla (Up 1) 2. password (Down 1) (Unchanged) 4. qwerty (Up 1) 5. abc123 (Down 1) (New) ( Up 2) (Up 5) 9. iloveyou (Up 2) 10. adobe123 (New) (Up 5) 12. admin (New) (New) 14. letmein (Down 7) 15. photoshop (New) (New) 17. monkey (Down 11) 18. shadow (Unchanged) 19. sunshine (Down 5) (New) 21. password1 (up 4) 22. princess (New) 23. azerty (New) 24. trustno1 (Down12)

39 Prolomení hesla Hrubá síla hashkiller.com

40 TRUE CRYPT BitLocker od Microsoftu

41 Krádež online identity 600 euro Zakládání fiktivních účtů, nákup na ebay

42 Nová identita na internetu

43 BEZPEČNOST PROHLÍŽEČE I.

44 BEZPEČNOST PROHLÍŽEČE II.

45 BEZPEČNOST PROHLÍŽEČE III.

46 ANONYMOUS WE ARE ANONYMOUS WE ARE LEGION WE DO NOT FORGIVE WE DO NOT FORGET EXPECT US JSME ANONYMOUS JSME LEGIE NEODPOUŠTÍME NEZAPOMÍNÁME OČEKÁVEJTE NÁS

47 V jako Vendeta Futuristický snímek V jako Vendeta je zasazen do totalitní Británie a vypráví příběh jemné mladé dívky Evey, která je maskovaným mužem jménem V zachráněna ze situace, kdy jí šlo o život. Tento mistr boje a klamu je neobyčejně charismatický a snaží se podnítit ostatní spoluobčany, aby se vzbouřili proti tyranii a útlaku. Spolu s tím, jak Evey odkrývá tajemství původu V, objevuje mnohé pravdy i o sobě, a stává se jeho spojencem v uskutečnění plánu vnést do společnosti plné násilí a korupce opět svobodu a spravedlnost. Photo Warner Bros.

48 Komunikační kanály IRC (internet realy chat) nemusí být účet 4chan měsíční návštěvnost 22 mil uživatelů

49 Botnet - sít zombie SQL injection Nízkoorbitální iontový kanon Útoky

50

51 Sociální inženýrství Sociální inženýrství je způsob manipulace lidí za účelem provedení určité akce nebo získání určité informace. Termín je běžně používán ve významu podvodu nebo podvodného jednání za účelem získání utajených informací organizace nebo přístup do informačního systému firmy. Ve většině případů útočník nepřichází do osobního kontaktu s obětí.

52 Techniky sociálního inženýrství Když Kevin Mitnick (jeden z nejznámějších hackerů) vypovídal před americkým Kongresem o tom, jak získával od firem hesla a jiné citlivé informace, uvedl: Představil jsem se jako někdo jiný a prostě jsem o ně požádal.

53 I. Přímý přístup Útočník bez okolků přímo požádá oběť (například recepční) o její uživatelské jméno a heslo. I tato metoda může mít někdy nárok na úspěch. II. Důležitý uživatel Útočník předstírá, že je někým z vedení firmy, má problémy, které velice rychle potřebuje vyřešit a požádá o informace typu: typ používaného software pro vzdálený přístup, jeho konfiguraci, telefonní čísla k vytáčení, další informace nutné k při logování se k serveru. Pracovník technické podpory samozřejmě "nadřízenému" rád pomůže (nerad by měl konflikty a nerad by přišel o práci). III. Bezmocný uživatel Útočník si vybere identitu například nového zaměstnance (nebo zaměstnance nepříliš zručného v ovládání počítače), který má potíže s prvním přihlášením do firemní sítě (popřípadě zapomněl heslo a nutně potřebuje pracovat na svém projektu). Skutečný zaměstnanec-oběť se snaží dotyčnému pomoci (pracujeme přeci v jedné firmě, v jednom týmu, tak proč nepomoci), například tím, že dočasně poskytne útočníkovi své uživatelské jméno a heslo, v případě administrátora pak tím, že například vygeneruje pro daný účet nové heslo. IV. Pracovník technické podpory Útočník předstírá, že patří do firemního oddělení informatiky. Tímto způsobem lze získat zaručeně pravdivé informace od běžných uživatelů. Typicky může jít o zaslání u, který se tváří, že je od administrátora a požaduje s jakýmkoli odůvodněním znovupotvrzení loginu a hesla. Řadoví zaměstnanci, kteří nejsou školeni, samozřejmě nemají ani ponětí o tom, že hlavička Odesílatel vůbec nemusí obsahovat pravdivé informace. V. Obrácená sociotechnika Situace se obrátí. Útočník obvykle zaranžuje události tak, aby se na něj s prosbou o pomoc obrátila samotná oběť.

UNIVERZITA PARDUBICE FAKULTA EKONOMICKO-SPRÁVNÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. 2010 Vít Řanda

UNIVERZITA PARDUBICE FAKULTA EKONOMICKO-SPRÁVNÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. 2010 Vít Řanda UNIVERZITA PARDUBICE FAKULTA EKONOMICKO-SPRÁVNÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2010 Vít Řanda Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní Zneužití informačních technologií při páchání trestné činnosti Informační

Více

1Srov. PROSISE, Ch., MANDIVA, K. Incident response & komputer forensic, second edition. Emeryville : McGraw-Hill Companies, 2003. s.

1Srov. PROSISE, Ch., MANDIVA, K. Incident response & komputer forensic, second edition. Emeryville : McGraw-Hill Companies, 2003. s. JUDr. Jan Kolouch KYBERNETICKÉ ÚTOKY Cílem článku je uvést nejběžnější útoky, ke kterým dochází v síti Internet. Určitá protiprávní jednání v kyberprostoru je možné podřadit pod příslušná ustanovení platného

Více

Přehled soudobých hrozeb počítačové bezpečnosti

Přehled soudobých hrozeb počítačové bezpečnosti 21. Klasifikace bezpečnostních hrozeb pro počítače, možnosti ochrany PC. Etické zásady a právní normy související s informatikou (autorské právo, správné citace, typy licencí počítačových programů). Problematika

Více

MÉDIA A SVĚT ICT. Mgr. Lenka Fojtíková. Havířov 2013

MÉDIA A SVĚT ICT. Mgr. Lenka Fojtíková. Havířov 2013 MÉDIA A SVĚT ICT Mgr. Lenka Fojtíková Havířov 2013 Tyto studijní materiály vznikly za finanční podpory Evropského sociálního fondu (ESF) a rozpočtu České republiky v rámci řešení projektu OP VK CZ.1.07/3.1.00/37.0170

Více

Krádež identity. Bc. Pavel Hubáček

Krádež identity. Bc. Pavel Hubáček Krádež identity Bc. Pavel Hubáček Diplomová práce 2014 UTB ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky, 2014 4 ABSTRAKT Tato diplomová práce se zabývá problematikou krádeže identity. Cílem je identifikovat

Více

OFICIÁLNÍ WWW PREZENTACE OBCE JÍLOVICE BEZPEČNOSTNÍ ASPEKTY INTERNETU JIHOČESKÁ UNIVERZITA PEDAGOGICKÁ FAKULTA RADEK FILIP KATEDRA INFORMATIKY

OFICIÁLNÍ WWW PREZENTACE OBCE JÍLOVICE BEZPEČNOSTNÍ ASPEKTY INTERNETU JIHOČESKÁ UNIVERZITA PEDAGOGICKÁ FAKULTA RADEK FILIP KATEDRA INFORMATIKY JIHOČESKÁ UNIVERZITA PEDAGOGICKÁ FAKULTA KATEDRA INFORMATIKY OFICIÁLNÍ WWW PREZENTACE OBCE JÍLOVICE BEZPEČNOSTNÍ ASPEKTY INTERNETU BAKALÁŘSKÁ PRÁCE RADEK FILIP ČESKÉ BUDĚJOVICE 2003 Anotace: Tato práce

Více

Pokročilý uživatel 12

Pokročilý uživatel 12 Obsah Úvodní slovo 4 Začínající uživatel 05 12 17 Jak správně pracovat s webem 5 Online komunikace 6 E-mailová komunikace bezpečně 7 Sociální sítě 8 Zabezpečení počítače 9 Hesla 11 Ochrana dat 12 Stahování

Více

Všeobecné obchodní podmínky pro Obchodníky k užívání a provozu Systému flips

Všeobecné obchodní podmínky pro Obchodníky k užívání a provozu Systému flips 1 Všeobecné obchodní podmínky pro Obchodníky k užívání a provozu Systému flips flips Technologies s.r.o., IČ: 24216101, se sídlem Argentinská 286/38, Holešovice, 170 00 Praha 7, Praha, zapsaná v OR u MS

Více

Příručka o ochraně a zabezpečení dat

Příručka o ochraně a zabezpečení dat Příručka o ochraně a zabezpečení dat Hlavní partneři: Partner: Ladislav Šolc, MCSE www.itinfo.cz www.3wd.cz/protect Příručka o ochraně dat pro veřejnou správu Úvod.................................................................................3

Více

Průvodce zabezpečením

Průvodce zabezpečením Průvodce zabezpečením pro malé organizace 2004 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena. Microsoft, Outlook a Windows jsou buď registrované ochranné známky, nebo ochranné známky společnosti Microsoft

Více

Bezpečnost dat v informatice

Bezpečnost dat v informatice Bezpečnost dat v informatice Data security in informatics Václav Chytil Bakalářská práce 2011 ABSTRAKT Tématem této bakalářské práce je Bezpečnost dat v informatice. V teoretické části jsou popsány jednotlivé

Více

1.1 Vymezení trestné činnosti na úseku informačních technologií

1.1 Vymezení trestné činnosti na úseku informačních technologií ANALÝZA SOUČASNÉHO STAVU A TRENDŮ VÝVOJE TRESTNÉ ČINNOSTI NA ÚSEKU INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ A INTERNETU VČETNĚ NÁVRHU ŘEŠENÍ 1 Úvod Předkládanou analýzu vypracoval odbor bezpečnostní politiky ministerstva

Více

Rozhodování soudů o skutcích posouzených podle 257a TZ. I. Úvodem

Rozhodování soudů o skutcích posouzených podle 257a TZ. I. Úvodem I. Úvodem Rozhodování soudů o skutcích posouzených podle 257a TZ V rámci projektového úkolu 1 nazvaného Výzkum a analýza závažných forem trestné činnosti, který provádí Institut kriminologie a sociální

Více

Provozní řád výpočetní techniky Fakulty. informatiky. managementu Univerzity Hradec Králové

Provozní řád výpočetní techniky Fakulty. informatiky. managementu Univerzity Hradec Králové Provozní řád výpočetní techniky Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové Září 2010 Obsah: 1. Účel 2. Definice základních pojmů 3. Všeobecné informace 4. Organizační struktura 5. Přidělování

Více

Informační bezpečnost

Informační bezpečnost Informační bezpečnost Ochrana osobních údajů na internetu 1 Obsah INFORMAČNÍ BEZPEČNOST NA INTERNETU... 3 ROLE UŽIVATELE NA INTERNETU... 3 ÚŽIVATEL A JEHO DIGITÁLNÍ STOPY... 3 RIZIKA DIGITÁLNÍCH STOP...

Více

a počítačové technologie

a počítačové technologie 4. a počítačové technologie 4.1 Bezpečný počítač Bezpečný počítač pro práci je takový počítač, který neobsahuje žádný nežádoucí software a který není napadnutelný z Internetu. Část bezpečnosti zajišťují

Více

Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti

Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti Policejní akademie ČR v Praze a Česká pobočka AFCEA Výkladový slovník kybernetické bezpečnosti Petr Jirásek, Luděk Novák, Josef Požár První elektronické oficiální vydání První oficiální verze slovníku

Více

Pedagogická fakulta Katedra informatiky

Pedagogická fakulta Katedra informatiky Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra informatiky Bakalářská práce Digitální bezpečnost ve školních vzdělávacích programech základních a středních škol Vypracoval: David

Více

Bezpečnost dat v informatice Data Security in Computer Science. Jan Hraňo

Bezpečnost dat v informatice Data Security in Computer Science. Jan Hraňo Bezpečnost dat v informatice Data Security in Computer Science Jan Hraňo Bakalářská práce 2014 UTB ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky, 2014 4 ABSTRAKT Tato bakalářská práce se zaobírá především

Více

(NE)bezpečný Internet

(NE)bezpečný Internet Obsah 1. Předmluva 2. Vznik a vývoj Internetu 3. Nejpoužívanější komunikační technologie a aplikace Internetu a. E-mail b. Chat c. IM d. SMS brány e. Sociální sítě f. P2P sítě 4. Podstata nebezpečí internetové

Více

D I P L O M O V Á P R Á C E

D I P L O M O V Á P R Á C E Právnická fakulta Masarykovy univerzity Katedra trestního práva D I P L O M O V Á P R Á C E Počítačová kriminalita Michal Jangl 2007 Prohlašuji, že jsem diplomovou práci na téma Počítačová kriminalita

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Analýza metod a nástrojů fraud managementu ve vybraném podniku Analysis of methods and tools of fraud management in a selected company

Více

6 Bezpečnost online systémů a platebních systémů

6 Bezpečnost online systémů a platebních systémů 6 Bezpečnost online systémů a platebních systémů Cíle výuky modulu Popsat klíčové aspekty bezpečnosti e-commerce Identifikovat klíčové bezpečnostní hrozby v prostředí e-commerce. Popsat, jak technologie

Více

Bezpečnost, ochrana dat a autorských práv

Bezpečnost, ochrana dat a autorských práv Kapitola sedmá Bezpečnost, ochrana dat a autorských práv Mgr. Radek Hoszowski Učební text Bezpečnost, ochrana dat a autorských práv Bezpečnost počítače Za bezpečný počítač považujeme ten počítač, který

Více

SKRIPTA K SEMINÁŘI OCHRANA AUTORSKÝCH PRÁV V RÁMCI VZDĚLÁVACÍHO PROJEKTU FILMY NEJSOU ZADARMO III

SKRIPTA K SEMINÁŘI OCHRANA AUTORSKÝCH PRÁV V RÁMCI VZDĚLÁVACÍHO PROJEKTU FILMY NEJSOU ZADARMO III SKRIPTA K SEMINÁŘI OCHRANA AUTORSKÝCH PRÁV V RÁMCI VZDĚLÁVACÍHO PROJEKTU FILMY NEJSOU ZADARMO III Úvod Porušování autorského práva je současnou společností všeobecně tolerováno a pro mnohé se stalo běžnou

Více

Pravidla, zásady a způsob zabezpečování kontroly užívání počítačových programů

Pravidla, zásady a způsob zabezpečování kontroly užívání počítačových programů Pravidla, zásady a způsob zabezpečování kontroly užívání počítačových programů 1 Obsah: Pravidla, zásady a způsob zabezpečování kontroly užívání počítačových programů Úvod ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Všeobecné podmínky pro užívání služeb poskytovaných na internetových stránkách FTV Prima, spol. s r.o.

Všeobecné podmínky pro užívání služeb poskytovaných na internetových stránkách FTV Prima, spol. s r.o. Všeobecné podmínky pro užívání služeb poskytovaných na internetových stránkách FTV Prima, spol. s r.o. 1. PREAMBULE 1.1. FTV Prima, spol. s r.o., se sídlem Praha 8 - Libeň, Na Žertvách 24/132, PSČ 180

Více

Bezpečnostní řešení IT společnosti. Libor Housírek

Bezpečnostní řešení IT společnosti. Libor Housírek Bezpečnostní řešení IT společnosti Libor Housírek Bakalářská práce 2006 ABSTRAKT Cílem této práce je základní seznámení s použitím a využitím bezpečnostních informačních technologií jako základního prostředku

Více

Ochrana práv duševního vlastnictví. Ing. Tomáš Badal

Ochrana práv duševního vlastnictví. Ing. Tomáš Badal Ochrana práv duševního vlastnictví Ing. Tomáš Badal Připravil: Ing. Tomáš Badal Ústav lesnické a dřevařské ekonomiky a politiky Ochrana práv duševního vlastnictví Foto: Lukáš Krajíček Dostupné z: http://commons.wikimedia.org/wiki/file:klasterni_knihovn

Více

Průvodce bezpečného užívání internetu

Průvodce bezpečného užívání internetu Průvodce bezpečného užívání internetu Mgr. Kateřina Drahá Vážení rodiče, průvodce, kterého začínáte číst, je sestaven s vědomím, že každý rodič si přeje pro své dítě to nejlepší, vychovává ho a ochraňuje.

Více