Svátek seniorů v Brně: i senioři se rádi baví! diváků

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Svátek seniorů 1.10. v Brně: i senioři se rádi baví! 15 000 diváků"

Transkript

1 Svátek seniorů

2 Svátek seniorů v Brně: i senioři se rádi baví! Tisíce úsměvů, bouřlivé ovace a dobrá nálada doplněná hřejivými slunečními paprsky. Taková byla atmosféra historicky prvních brněnských oslav Svátku seniorů v sobotu 1. října Slavilo se na náměstí Svobody a na akci přišlo diváků. Bohatý kulturní program se konal v centru Brna už od desíti hodin ráno. Vystoupily mažoretky Kalimero, folklorní soubor Iskerka či Jožka Šmukař s cimbálovkou. K svátku seniorům také přišli popřát zástupci města a kraje, jihomoravský hejtman Michal Hašek a primátor města Brna Roman Onderka Svátek seniorů zaštítili. Význam akce zdůraznila při zahájení Svátku seniorů jihomoravská radní Marie Cacková. Rozhodně bychom neměli zapomínat na naše blízké, kteří jsou už v důchodovém věku a měli bychom se snažit jim nejen udělat radost podobnými akcemi, ale také poradit a pomoct, když je to potřeba. Dodala, že k tomuto účelu slouží jihomoravským seniorům takzvané Senior Pointy, což jsou infostánky, kde vyškolení pracovníci všem zájemcům pomůžou a poradí například se sociální tematikou nebo s moderními technologiemi. První Senior Point jsme otevřeli v Brně na Mendlově náměstí a další už fungují v Blansku a Tišnově, doplnila Cacková. Partnerem projektu bylo i statutární město Brno. Naše město je nejrychleji stárnoucím městem, i když to tak díky množství vysokoškolských studentů nevypadá. A pokud slavíme svátek dětí, matek a mnoho jiných významných dnů, tak bychom měli projevit respekt i našim rodičům a prarodičům, uvedl brněnský primátor Roman Onderka. Nejvíce očekávaná kulturní vystoupení přišla na řadu po poledni. Nejen seniory pobavily ve dvou pásmech Květa Fialová a Naďa Konvalinková, publiku zazpíval a pobavil ho Vladimír Hron a návštěvníci si také užili koncert Pavla Dobeše a kombinované pásmo Nadi Urbánkové. O oslavách Mezinárodního dne seniorů jsem se poprvé dozvěděla až letos tady a velmi se ta myšlenka líbí. Rozhodně bychom měli seniory

3 více začlenit do běžného života, více se jich ptát a více jim naslouchat, sdělila Naďa Konvalinková. Sobotní akci si pochvaloval i Vladimír Hron. Vypadá to tady báječně! Spousta stánků, zajímavý program a slunečné počasí, to mi připomíná tradiční poutě, které mám moc rád. Je třeba se radovat z takových krásných akcí právě na podzim, kdy na některé lidi padají chmury, zdůraznil Hron. To, že podzim života i podzim jako roční období mohou být krásné, je přesvědčena i Naďa Urbánková. Myslím, že je to v člověku samotném už od rána. Chce to přijít do koupelny a ty spadlé koutky si zvednout. Hned je den příjemnější, prozradila svůj recept na dobrou náladu Urbánková. Květa Fialová i Naďa Konvalinková na sobotních oslavách také obdrželi čestné Senior pasy. Myslím, že tyto slevové karty jsou geniální nápad a všechny kraje by si z Jižní Moravy měly vzít příklad řekla s úsměvem Konvalinková. O čestný Senior pas však nepřišla ani Naďa Urbánková, která ho získala o den později na Svátku seniorů v Jihlavě. Právě tam, v Brně a v Praze se letos poprvé konaly oslavy Svátku seniorů.

4 Premiéra Svátku seniorů v Jihlavě 2.10.: oslavy pohody 2. října 2011se slavilo v obchodním centru City Park Jihlava a na akci přišlo téměř diváků. Akce se konala pod záštitou MUDr. Jiřího Běhounka, hejtmana kraje Vysočina a Ing. Jaroslava Vymazala, primátora města Jihlavy. V rámci kulturního programu vystoupila lidová smyčcová kapela Pramínek ale i třeba Jiří Helán, Eva a Vašek a Naďa Urbánková. K svátku seniorům také přišli popřát zástupci kraje a města. Svátek seniorů v Česku ještě není příliš známý, ale věřím, že se to změní. Určitě tomu přispěly i dnešní slavnosti. Těší mě, že zrovna kraj Vysočina mohl tomuto projektu dát svou záštitu a být součástí premiérových oslav, sdělil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Akce nadchla i zástupce krajského města Jihlavy. Jsem velice rád, že naše město mohlo tuto unikátní akci podpořit. Vždyť na seniory se často zapomíná a svůj den si rozhodně zaslouží, uvedl náměstek primátora města Jihlavy Rudolf Chloupek. Nejvíce očekávaná vystoupení přišla na řadu hned po poledni. Příchozí si mohli poslechnout vystoupení Jiřího Helána a Moravěnky. Lidé jeho písně znají a s chutí si s ním zanotovali. Mám v životě velké štěstí, že mohu lidem rozdávat štěstí a vyprávět příběhy. Písničky jsou o životě, někdy smutné jindy veselé. Ale to všechno k životu patří. Každý den je jiný a ten dnešní je plný písní, dárků i pocitů. Svátku seniorů držím palce, popřál Jiří Helán. Mnozí návštěvníci Svátku seniorů se odpoledne už nemohli dočkat dalšího vystoupení. Naďa Urbánková totiž měla přichystaný kombinovaný program s povídáním a písničkami. Celá myšlenka Svátku seniorů je moc dobrý nápad. Vždyť právě lidé ve starším věku by si měli hledat důvody, proč se zaradovat a usmát. A když to nejde samo, chce to hned ráno v koupelně ty spadlé koutky zvednout a hned je den příjemnější, prozradila svůj recept na dobrou náladu Urbánková. Právě tato zpěvačka, která na Vysočině už léta žije, také v rámci Svátku seniorů dostala čestný Senior pas.

5 Všem hostům oslav se tak líbila myšlenka Senior pasů i program spojený s Mezinárodním dnem seniorů. Vždyť se slaví Den dětí i Den matek, tak proč opomíjet seniory? Svátek seniorů zaujal i pěveckou dvojici Evu a Vaška, kteří na posluchače středního a staršího věku nedají dopustit. Senioři nám dávají energii a smysl vystoupení. Jsou vděční za pozornost, stejně jako my. Mezi námi to funguje jako zrcadlo, pošlou nám na pódium energii a my jim ji vracíme v podobě písniček, vysvětluje svorně dvojice. Svátek seniorů v Praze 1.10.: slunce, dárky a zábava! Spousta úsměvů, ovace a dobrá nálada doplněná hřejivými slunečními paprsky. Historicky první oslavy Svátku seniorů v Praze, se konaly v sobotu 1. října Slavilo se na venkovní terase nové budovy Národního muzea ve Vinohradské ulici. Na akci přišlo asi 1500 návštěvníků. Jako první zahrála cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy. Všem příchozím nabídli velice bohatý repertoár a senioři si dokonce mohli nechat zahrát písničku na přání. Cimbálová muzika zahrála úplně všechno. Nic je nepřekvapilo. Teplé téměř letní počasí přilákalo mnoho seniorů, snad největší motivací ale byl očekávaný koncert Evy a Vaška. Někteří fanoušci byli na místě už dvě hodiny před začátkem koncertu. Myšlenka Svátku seniorů pěveckou dvojici Evu a Vaška nadchla. Právě na posluchače středního a staršího věku nedají dopustit. Senioři nám dávají energii a smysl vystoupení. Jsou vděční za pozornost, stejně jako my. Mezi námi to funguje jako zrcadlo, pošlou nám na pódium energii a my jim ji vracíme v podobě písniček, vysvětluje svorně dvojice. Že si svých příznivců váží, dokázali i po koncertě. Ochotně se s fanoušky fotografovali a rozdávali autogramy.

6 Od jedné hodiny odpolední pak v rámci Svátku seniorů vystupovali finalisté soutěže Čenda hledá supertalent. Tato soutěž je spojená s projektem Rodinné pasy a letos se konala už podruhé. Rodinný pas je slevová karta pro rodiny s dětmi a její držitelé mohou využívat mnoha slevy po celé České republice i v zahraničí. Atmosféru krásného slunečného odpoledne Svátku seniorů doplnil i koncert Felixe Slováčka. Zazněly hity z dílny Karla Svobody včetně písně Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. Posluchači byli nadšení a Felix Slováček sklidil velký aplaus. Senioři měli také po celý den možnost navštívit za zvýhodněné vstupné komentované prohlídky výstav Antibiotika a Krása motýlích křídel. Sami si mohli projít nově otevřenou výstavu Vynálezci a vynálezy a zdarma mohli navštívit prohlídku budovy bývalého Federálního shromáždění. Protože se pražský Svátek seniorů konal v prostoru letní terasy kavárny Prager, nemohla chybět vůně kávy a sladkého pečiva. Senioři ke kávě dostali vodu a koláček zdarma. Koláčky nabízeli brigádníci i hostům v průběhu programu a jako dárek si každý senior odnesl perníček, který vyrobila Charita Blansko. Svátek seniorů se letos konal v Brně, Jihlavě a Praze. Cílem je rozšířit povědomí o tomto svátku a založit tradici. Vždyť kolik radosti udělá třeba právě odpoledne strávené s rodiči či prarodiči.

7 Partneři projektu Svátek seniorů Podporu následující subjekty: - 44 muzeí, galerií, hradů, zámků a dalších kulturních institucí měst a obcí ČR - 52 dalších poskytovatelů Muzea a kulturní instituce Dům pánů z Kunštátu, Muzeum ve Šlapanicích, Podhorácké muzeum Předklášteří, Památník Mohyla míru Práce, Muzeum v Ivančicích, Památník písemnictví na Moravě Rajhrad, Jihomoravské muzeum ve Znojmě, Městské muzeum a galerie Hlinsko, Městské muzeum Chrastava, Fuhrichův Dům v Chrastavě, Muzeum města Brna -Hrad Špilberk, Prachatické muzeum, Městské muzeum Rýmařov, Vrbasovo muzeum ve Ždánicích, Muzeum Vyškovska, Vlastivědné muzeum Kyjov, Sklářské muzeum Kamenický Šenov, Památník Terezín, Městské muzeum v Ústí nad Orlicí, Muzeum Středních Brd, Západočeská galerie v Plzni, Městský palác Templ, Hrad a zámek Klenová, Kostel sv. Vavřince v Klatovech, Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech, Muzeum města Mnichovo Hradiště Soubor lidových staveb Vysočina Hlinsko, Automuzeum Praga Praha západ, Národní galerie v Praze, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Stará radnice Tábor, Muzeum regionu Valašsko, Hvězdárna Vsetín, Muzeum regionu Valašsko, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Městské muzeum Žacléř, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského Praha, Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod, Strahovská knihovna Královské kanonie premonstrátů na Strahově Praha, Národní muzeum - Nová budova Praha, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Zámek Brtnice, Muzeum loutek v Plzni. Obce a městské části Veřovice, Bohuňovice, Bouzov, Hlubočky, Jívová, Majetín, Bítovany, Těšetice, Jenčice, Uničov, Zápy, Brumovice, Pržno, Košařiska, Záhoří, Melč, Bořetín, Skřipov, Slavkov, Služovice, Stěbořice, Šilheřovice, Šilheřovice, Štěpánkovice, Velká Polom, Velké Hoštice, Bělá, Drnek, Zalešany, Dřevohostice, Luka, Nelešovice, Osek nad Bečvou, Podolí, Radslavice, Sušice, Tučín, Bernartice, Rohozec, Podveky, Dobrovítov, Kostomlátky, Chocerady, Stožice, Vysoká Libyně, Radvanec, Dlouhý Most, Libočany, Zálužice, Přestanov, Běštín, Cerhovice, Hýskov, Sudějov, Liteň, Tlustice, Trubská, Záluží, Zdice, Brandýsek, Doksy, Dřetovice, Hospozín, Kačice, Šetějovice, Ledce, Pletený Újezd, Stehelčeves, Uhy, Trubín, Cerhenice, Kostelec nad Černými Lesy, Ohaře, Ratboř, Tismice, Toušice, Zásmuky, Kutná Hora, Církvice, Horka II, Kácov, Krchleby, Nové Dvory, Suchdol, Tupadly, Uhlířské Janovice, Žehušice, Cítov, Hořín, Neratovice, Hořešovičky, Bakov nad Jizerou, Benátky nad Jizerou, Bítouchov, Hanušovice, Hanušovice, Čistá, Chocnějovice, Jabkenice, Katusice, Horní Kněžeklady, Javorník, Mnichovo Hradiště, Mnichovo Hradiště, Jeseník, Němčice, Jindřichov, Jindřichov, Semčice, Nebřehovice, Sukorady, Přední Zborovice, Kalenice, Nymburk, Činěves, Kostomlaty nad Labem, Krchleby, Křinec, Chvalovice, Mcely, Městec Králové, Oskořínek, Poděbrady, Stará Lysá, Tatce, Vrbová Lhota, Krásno, Podolanka, Polerady, Říčany, Sibřina, Struhařov, Sulice, Škvorec, Veleň, Zvánovice, Černošice, Dolní Břežany, Kamenný Přívoz, Ohrobec, Petrov, Průhonice, Štěchovice, Tursko, Velké Přílepy,

8 Horní Lukavice, Vonoklasy, Dolce, Libina, Daleké Dušníky, Loštice, Dublovice, Drahkov, Mikulovice, Jince, Kamýk nad Vltavou, Mohelnice, Nový Malín, Olšany, Křepenice, Písečná, Vlčtejn, Postřelmov, Rovensko, Obořiště, Zvíkovec, Svébohov, Úsov, Sedlčany, Vidnava, Vlčice, Vsetín, Čistá, Kounov, Kroučová, Mšec, Červené Poříčí, Trnovany, Sýkořice, Choryně, Leskovec, Borovany, Dolní Bukovsko, Dubné, Hranice, Radimovice, Chrášťany, Valašská Polanka, Velká Lhota, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou, Všemyslice, Besednice, Černá v Pošumaví, Starý Šachov, Lipno nad Vltavou, Vyšší Brod, Cizkrajov, Nezabylice, Kvítkov, Tuhaň, Horní Radouň, Úherce, Kámen, Chlum u Třeboně, Ludvíkovice, Týček, Bílý Potok, Majdalena, Chudoslavice, Staňkovice, Dobšice, Stráž nad Nežárkou, Pelhřimov, Častrov, Červená Řečice, Rybník, Jiřice, Kámen, Čečkovice, Počátky, Věžná, Vyklantice, Písek, Cerhonice, Drhovle, Chyšky, Milevsko, Ponětovice, Protivín, Říčky, Skryje, Radkov, Tálín, Vracovice, Medlovice, Horní Vltavice, Heršpice, Lhenice, Netolice, Litohoř, Hroznatín, Volary, Číčenice, Chelčice, Miloňovice, Branišov, Předslavice, Hory, Moravskoslezský Kočov, Staré Heřminovy, Malá Štáhle, Vodňany, Čaková, Hlásnice, Babice, Medlov, Bukovany, Vojkovice, Dobratice, Smilovice, Žabeň, Žabeň, Stříbrnice, Bělá nad Radbuzou, Velká Kraš, Velká Kraš, Skorošice, Černíkov, Kvíčovice, Mutěnín, Olbramice, Jakubčovice nad Odrou, Srbice, Úsilov, Nebanice, Ústí nad Labem, Vražné, Mrsklesy, Bečov nad Teplou, Bochov, Hroznětín, Nové Sedlice, Otročín, Bezděkov, Dlažov, Janovice nad Úhlavou, Lhota u Vsetína, Sytno, Lukoveček, Sušice, Blovice, Čižice, Chlumčany, Chválenice, Losiná, Merklín, Držovice, Vrčeň, Vstiš, Bučí, Česká Bříza, Heřmanova Huť, Křelovice, Plešnice, Úlice, Zruč-Senec, Rokycany, Mlečice, Sokolov, Bukovany, Chodov, Kraslice, Kraslice, Kynšperk nad Ohří, Rodná, Staré Sedlo, Vintířov, Tachov, Bor, Rozvadov, Stříbro, Bohatice, Brniště, Střítež pod Křemešníkem, Doksy, Janovice v Podještědí, Kamenický Šenov, Krompach, Rynárec, Skalice u České Lípy, Sloup v Čechách, Třebětice, Děčín, Heřmanov, Hřensko, Jílové, Verneřice, Bílence, Hora Svatého Šebestiána, Kadaň, Kalek, Radonice, Údlice, Výsluní, Malá Skála, Maršovice, Liberec, Český Dub, Habartice, Kryštofovo Údolí, Pěnčín, Šimonovice, Višňová, Litoměřice, Drahobudice, Dušníky, Chotiněves, Křešice, Libochovany, Kolešov, Mšené-lázně, Račiněves, Rochov, Roudnice nad Labem, Snědovice, Štětí, Třebušín, Úštěk, Vrutice, Žabovřesky nad Ohří, Brnířov, Koštice, Lubenec, Nepomyšl, Očihov, Petrohrad, Slavětín, Smolnice, Pastuchovice, Růžová, Český Jiřetín, Havraň, Lom, Meziboří, Obrnice, Patokryje, Bžany, Duchcov, Modlany, Osek, Proboštov, Homole u Panny, Řehlovice, Hať, Velké Březno, Havlíčkův Brod, Kunín, Skotnice, Liboš, Lípa, Třebom, Modlíkov, Chromeč, Mírov, Hladké Životice, Věžnice, Vilémov, Hradec Králové, Boharyně, Drozdov, Lovčice, Zborov, Ohnišťany, Roudnice, Kosmonosy, Třebechovice pod Orebem, Výrava, Úholičky, Hlinsko, Vrbičany, Krouna, Miřetice, Chudíř, Branžež, Perálec, Proseč, Přestavlky, Řepníky, Tisovec, Vinary, Hradec nad Svitavou, Dobrá Voda u Hořic, Kopidlno, Libáň, Lužany, Samšina, Volanice, Náchod, Heřmanice, Otovice, Police nad Metují, Sázava, Slatina nad Úpou, Chvaletice, Svinčany, Trusnov, Veselí, Dobruška, Janov, Mokré, Ohnišov, Rybná nad Zdobnicí, Synkov- Slemeno, Bradlecká Lhota, Jilemnice, Rakousy, Tatobity, Svitavy, Bystré, Krásný Les, Újezd u Plánice, Litomyšl, Malíkov, Rozstání, Slatina, Študlov, Telecí, Vendolí, Vítějeves, Vysoká, Batňovice, Černý Důl, Příkosice, Hostinné, Chotěvice, Lanžov, Maršov u Úpice, Rtyně v Podkrkonoší, Špindlerův Mlýn, Třebihošť, Úpice, Vlčkovice v Podkrkonoší, Česká Rybná, Lukavice, Vlčkov, Vraclav, Blansko, Adamov, Hluboké Dvory, Jedovnice, Kotvrdovice,

9 Křtiny, Kulířov, Skrchov, Uhřice, Újezd u Černé Hory, Vavřinec, Kobylnice, Malešovice, Maršov, Nebovidy, Nová Ves, Rebešovice, Silůvky, Sivice, Telnice, Újezd u Rosic, Unkovice, Zbýšov, Žatčany, Železné, Břeclav, Dolní Věstonice, Horní Věstonice, Klobouky u Brna, Křepice, Němčičky, Nikolčice, Podivín, Pohořelice, Šitbořice, Vranovice, Zlín, Halenkovice, Kašava, Napajedla, Otrokovice, Veselá, Zádveřice-Raková, Hodonín, Bukovany, Louka, Malá Vrbka, Skoronice, Ždánice, Žeraviny, Hodice, Kozlov, Malý Beranov, Mrákotín, Nadějov, Suchá, Třešť, Ústí, Zbilidy, Cetechovice, Komárno, Kostelec u Holešova, Ludslavice, Počenice-Tetětice, Rymice, Vítonice, Březsko, Čechy pod Kosířem, Čelčice, Drahany, Konice, Obědkovice, Pěnčín, Suchdol, Tvorovice, Určice, Bačice, Hartvíkovice, Hrotovice, Okarec, Štěměchy, Vladislav, Zašovice, Buchlovice, Hostějov, Kněžpole, Kudlovice, Kožušice, Lysovice, Prusy-Boškůvky, Slavkov u Brna, Topolany, Zelená Hora, Ctidružice, Dyjákovice, Lesná, Oleksovice, Podmolí, Vrbovec, Zálesí, Březí nad Oslavou, Dlouhé, Křižanov, Křoví, Netín, Pavlov, Pokojov, Radenice, Rozsochy, Ruda, Škrdlovice, Štěpánov nad Svratkou, Zvole, Jindřichov, Ryžoviště, Široká Niva, Baška, Kaňovice, Lhotka, Mosty u Jablunkova, Hlincová Hora, Český Těšín, Dětmarovice, Bartošovice, Soutice, Krychnov, Jistebník, Klimkovice, Kopřivnice, Odry, Studénka, Opava(nečleněná část města), Bystré, Pustá Kamenice, Úpice, Ústí nad Orlicí, Králíky, Letohrad, Výprachtice, Drnovice, Valchov, Velké Opatovice, Zbraslavec, Ostopovice, Podolí, Velatice, Uherčice, Hřivínův Újezd, Hvozdná, Kašava, Otrokovice, Vizovice, Moravský Písek, Prušánky, Jihlava, Brtnice, Mysletice, Kroměříž, Hulín, Lubná, Dřevnovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Koněšín, Bojkovice, Korytná, Košíky, Nivnice, Topolná, Uherský Brod, Vlčnov, Drnovice, Hoštice-Heroltice, Moravské Málkovice, Snovídky, Jezeřany- Maršovice, Kravsko, Slup, Dolní Loučky, Hamry nad Sázavou, Spělkov, Brantice, Huzová, Hnojník, Kunčice pod Ondřejníkem, Orlová, Rychvald, Mořkov, Příbor, Studénka, Opava- Komárov, Praha 11, Praha 17, Praha 18, Praha 20, Praha 9, Praha-Čakovice, Praha-Kunratice, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Libuš, Praha-Nebušice, Praha-Nedvězí, Praha-Petrovice, Praha-Šeberov, Praha-Troja, Praha-Velká Chuchle, Plzeň 2-Slovany, Plzeň 5-Křimice, Plzeň 9-Malesice, Ostrava-Martinov, Ostrava-Nová Ves, Ostrava-Stará Bělá, Brno-sever, Brno- Bystrc, Brno-Bosonohy, Brno-Útěchov, Brno-Žebětín Další poskytovatelé slev SALON VIOLA, Halla Beauty studio, Cestovní agentura Bad Gastein, Hotel Koupaliště Letovice APOS, RC Heřmánek, HOMEOPATICKÁ PORADNA, Mgr. Alžběta Matiášová, Solná jeskyně Boskovice - Mořská pláž, Studio Slunce, Penzion - muzeum - cukrárna "U Veterána", Wellness Kuřim s.r.o., Poliklinika, Zahradníkova, odd. Nutriční terapie, Rekondiční studio FIGURELA, Hotel Sladovna****Černá Hora, Internetový obchod s kosmetikou a-cosmetics.cz, Relaxační centrum Schůzka 7.13, Magic therapy - Fyzioterapeutka Milena Kořínková Lužice, Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou a kurzy olejomalby Velká Losenice, Lékárna u Panny Marie Vítězné s.r.o., Hotel Slovan a.s., Koupelny Besteco s.r.o., STEAK HOUSE HIGHLANDER Brno, CAFE ONYX, Ristorante Piazza Omega Brno, Vinárna a restaurace Tramín Brno, Filharmonie Brno, Penzion U Hraběnky Petrovice, MALIJA agentura s.r.o. Moravský Krumlov, OPTIK KROUMAN Brno, Alternativní masérské studio Troubsko.

10 Vinařství Sádek s.r.o., MEGA Production a.s., vinařství MARCUS, Tomáš Beránek Vinný sklep U Žíznivého mnicha, Vinařství Lekavý, VERITAS spol. s r.o., Vinařství Vajbar Kobylí, Templářské sklepy Čejkovice, RAJHRADSKÉ KLÁŠTERNÍ s.r.o., Marek Štýbl vinařství Vitis Moravia, Marek Štýbl vinařství Vitis Moravia, VINIUM a.s. Velké Pavlovice, Včelco s.r.o., Grilované speciality, Mareš Zeman, Vinárium - Rodinné vinařství Košut, Vinotéka Perkmistr, LEVANDULOVÁ, Francouzské delikatesy, Bramborové speciality, Tradiční perník, Valašské speciality, Koření od Samuela, Maďarské speciality, Dřevěné dekorační předměty, Šperky z přírodních kamenů, Duhový domov - rodinný ateliér, Hrnčíř - BM keramika a Dřevo a dřevěné hračky.

Jak postupovat při výměně řidičského průkazu? Jak zjistím kde mi vydají (vymění) řidičský průkaz?

Jak postupovat při výměně řidičského průkazu? Jak zjistím kde mi vydají (vymění) řidičský průkaz? Jak postupovat při výměně řidičského průkazu? Odpověď naleznete v detailních údajích životní situace výměna řidičských průkazů zde. Jak zjistím kde mi vydají (vymění) řidičský průkaz? Na příslušném pracovišti

Více

Český telekomunikační. 22 Lt.24:)" 16 \\ \-

Český telekomunikační. 22 Lt.24:) 16 \\ \- Český telekomunikační úřad se sídlem Sokolovská 219, Praha 9 p o š t o v ni přihrádka 02, 22502 Praha 025 '{'.?,~~JTOTO ROZHODNUTI NABYLO PRAvNI i".)'~("i: 22 Lt.24:)" ij;';'~ MOCI dne -. ~::~~.~.~~:~.~~;.~I:~~

Více

POŠTOVNÍ VÌSTNÍK Èeský telekomunikaèní úøad

POŠTOVNÍ VÌSTNÍK Èeský telekomunikaèní úøad POŠTOVNÍ VÌSTNÍK Èeský telekomunikaèní úøad Èástka 8 Roèník 2015 Praha 24. èervna 2015 OBSAH: Sdìlení Èeského telekomunikaèního úøadu 23. Rozhodnutí o smlouvì o pøístupu ke zvláštním službám a prvkùm poštovní

Více

Seznam železničních stanic na jednotlivých tratích. Pozn.: Stanice psané kurzívou jsou stanice, které se nacházejí na odbočce dané železniční tratě

Seznam železničních stanic na jednotlivých tratích. Pozn.: Stanice psané kurzívou jsou stanice, které se nacházejí na odbočce dané železniční tratě Seznam železničních stanic na jednotlivých tratích Pozn.: Stanice psané kurzívou jsou stanice, které se nacházejí na odbočce dané železniční tratě 010 011 012 013 Praha-Holešovice Praha-Holešovice Pečky

Více

Abecední seznam železničních stanic

Abecední seznam železničních stanic Abecední seznam železničních stanic A Beroun-Závodí Bohuslavice nad Metují zastávka Adamov Běrunice Bohuslavice nad Úpou Adamov zastávka Běšiny Bohuslavice nad Vláří Adršpach Bezdědovice Bohuslavice u

Více

NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR. v roce 2014 CENTRUM INFORMACÍ A STATISTIK KULTURY NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU

NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR. v roce 2014 CENTRUM INFORMACÍ A STATISTIK KULTURY NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU 120 21 Praha 2, Fügnerovo náměstí 1866/5, POB 12 telefon: +420 221 507 900 NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU e-mail: nipos@nipos-mk.cz www.nipos-mk.cz NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V

Více

v roce 2012 Národní informační a poradenské středisko pro kulturu CENTRUM INFORMACÍ A STATISTIK KULTURY

v roce 2012 Národní informační a poradenské středisko pro kulturu CENTRUM INFORMACÍ A STATISTIK KULTURY Národní informační a poradenské středisko pro kulturu 120 21 Praha 2, Blanická 4, POB 12 tel.: 221 507 900 fax: 221 507 929 e-mail: nipos@nipos-mk.cz http: // www.nipos-mk.cz NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ

Více

MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR

MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR Národní informační a poradenské středisko pro kulturu 120 21 Praha 2, Fügnerovo nám. 5, POB 12 tel.: 221 507 900 e-mail: nipos@nipos-mk.cz http: // www.nipos-mk.cz NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH

Více

NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR V ROCE 2007

NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR V ROCE 2007 Národní informační a poradenské středisko pro kulturu 120 21 Praha 2, Blanická 4, POB 12 tel.: 221 507 900 fax: 221 507 929 e-mail: nipos@nipos-mk.cz http: // www.nipos-mk.cz NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ

Více

Číselník cyklotras IV.tř.v ČR (poslední aktualizace 1.1.2015)

Číselník cyklotras IV.tř.v ČR (poslední aktualizace 1.1.2015) Číselník cyklotras IV.tř.v ČR (poslední aktualizace 1.1.2015) * = trasa vyznačena = evidenční list Doplnění hlavních cyklotras: č. 6: CT Ohře č. 7: Vltava: Praha Klecany Máslovice (přívoz) Chvatěruby Kralupy

Více

Dodávky z výroby při výkonu nad 10 MW t. Dodávky z výroby při výkonu do 10 MW t Cena [Kč/GJ] Dodávky z primárního rozvodu. Cena [Kč/GJ] Množství [GJ]

Dodávky z výroby při výkonu nad 10 MW t. Dodávky z výroby při výkonu do 10 MW t Cena [Kč/GJ] Dodávky z primárního rozvodu. Cena [Kč/GJ] Množství [GJ] primárního Abertamy 100 horká voda 385,68 5 304 Abertamy 100 horká voda 0,81 385,68 5 304 Adamov 100 9 420,05 9 100 458,57 57 462 Adamov - areál ADAST 100 pára 19,7 442,02 67 999 Albrechtice - Školní (ZŠ

Více

Pravomoci státních institucí a úřadů

Pravomoci státních institucí a úřadů Pravomoci státních institucí a úřadů Obec v samostatné působnosti V samostatné působnosti obec rozhoduje mimo jiné o těchto záležitostech: a) rozhoduje o přijetí do ústavů sociální péče, které spravuje,

Více

oblast podpory ID název žadatele prioritni osa

oblast podpory ID název žadatele prioritni osa prioritni osa oblast podpory ID název žadatele 1 1.1 1612488 Kanalizace a voda Křivoklátsko, dobrovolný svazek obcí 1 1.1 1288601 TEPVOS, spol. s r.o. 4 4.2 40304 DIAMO, státní podnik 1 1.1 541408 Svazek

Více

K odeslání ze zdrojů členství v Kč. z toho počet mezi 18 a 70 lety. z toho počet mladších 18 let. z toho počet starších 70 let

K odeslání ze zdrojů členství v Kč. z toho počet mezi 18 a 70 lety. z toho počet mladších 18 let. z toho počet starších 70 let Praha 1 AFK SLAVIA MALEŠICE 1010041 45 29 16 0 6075,00 Praha 1 Fotbalová Akademie Alexe Zbura s.r.o. 1010061 59 7 52 0 7965,00 Praha 1 SK ADVOKÁT PRAHA o.s. 1010011 26 26 0 0 3510,00 Praha 10 AFK Záběhlice

Více

SEZNAM SDH REGISTROVANÝCH DO PROGRAMU RECYKLUJTE S HASIČI

SEZNAM SDH REGISTROVANÝCH DO PROGRAMU RECYKLUJTE S HASIČI Kraj Okres SDH Jihočeský České Budějovice SDH Buková Jihočeský České Budějovice SDH Čakov Jihočeský České Budějovice SDH Češnovice Jihočeský České Budějovice SDH Dívčice Jihočeský České Budějovice SDH

Více

K odeslání ze zdrojů členství v Kč. Počet zaplacených z toho počet mezi 18 a 70 lety. z toho počet mladších 18 let. z toho počet starších 70 let

K odeslání ze zdrojů členství v Kč. Počet zaplacených z toho počet mezi 18 a 70 lety. z toho počet mladších 18 let. z toho počet starších 70 let y Praha 1 AFK SLAVIA MALEŠICE 1010041 110004 59 40 19 0 7 965,00 Kč Praha 1 Fotbalová Akademie Alexe Zbura s.r.o. 1010061 NULL 25 2 23 0 3 375,00 Kč Praha 1 SK ADVOKÁT PRAHA o.s. 1010011 110001 26 26 0

Více

Ceny tepelné energie k 1. 1. 2014 včetně DPH

Ceny tepelné energie k 1. 1. 2014 včetně DPH Abertamy - Krátká 459 K 100,00 0,810 636,12 682 636,12 1 225 Adamov B 100,00 2,254 290,72 22 572 u nad 10 MW t u do 10 MW t Adamov - Opletalova 38 a 22 B 100,00 0,460 632,18 1 780 Adamov - P. Jílemnického

Více

NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR

NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ V KRAJÍCH ČR Národní informační a poradenské středisko pro kulturu 120 21 raha 2, Blanická 4, OB 12 tel.: 221 507 900 fax: 221 507 929 e-mail: nipos@nipos-mk.cz http: // www.nipos-mk.cz NÁVŠTĚVNOST MUZEÍ A GALERIÍ

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ANNUAL REPORT

VÝROČNÍ ZPRÁVA ANNUAL REPORT 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA ANNUAL REPORT ELEKTROWIN ELEKTROWIN umožňuje allows Czech obyvatelům ČR residents to hand odevzdávat vyřazené over their discarded spotřebiče na appliances 11 320 místech at 11,320

Více

Abecední seznam členů AMG

Abecední seznam členů AMG Abecední seznam členů AMG Aš Bechyně Benešov Beroun Blansko Blatná Blovice Bohdalice Bojkovice Boskovice Brandýs nad Labem Bruntál Břeclav Březnice Bystřice nad Pernštejnem Bystřice pod Hostýnem Čáslav

Více

Abecední seznam členů AMG

Abecední seznam členů AMG Abecední seznam členů AMG Aš Bechyně Benešov Beroun Bílovec Blansko Blatná Blovice Bohdalice Bojkovice Boskovice Brandýs nad Labem Bruntál Břeclav Březnice Bystřice nad Pernštejnem Bystřice pod Hostýnem

Více

Č N Í Z P R Á 2 011 U A L R E

Č N Í Z P R Á 2 011 U A L R E Ý R O Č N Í Z P R Á R V A V 2 011 T A N N U A L R E P O Obsah 3 Úvodní slovo 4 Nové projekty roku 2011 6 Úspěšné projekty 8 Výrobci / WEEE Fórum 12 Mapa sběrných míst 14 Seznam smluvních obcí 15 Výsledky

Více

Algoritmus pro výpočet strukturálně postižených regionů ve SRR ČR 2000-2006. Ukazatel Charakteristika Váha

Algoritmus pro výpočet strukturálně postižených regionů ve SRR ČR 2000-2006. Ukazatel Charakteristika Váha Příloha č. 1 Algoritmus pro výpočet strukturálně postižených regionů ve SRR ČR 2000-2006 Tab. 1: Charakteristika jednotlivých ukazatelů a jejich váhy. Ukazatel Charakteristika Váha Ad 1 Podíl osob zaměstnaných

Více

Obsah Ú v o d R o z d ě le n i p o d le k r a jů a o k r e s ů H la v n í m ě s to P r a h a - o k r e s P r a h a K ra j - j iž n í Č e c h y

Obsah Ú v o d R o z d ě le n i p o d le k r a jů a o k r e s ů H la v n í m ě s to P r a h a - o k r e s P r a h a K ra j - j iž n í Č e c h y Obsah Ú vod 15 Ú zem n ě sp ráv n í ro zd ělen í 15 O tev írací d o b a a v stu p n é 15 C o s se b o u? 15 R o zd ělen i p o d le k rajů a ok resů 16 H la v n í m ěsto P ra h a - o k res P ra h a 17 Ú

Více

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace NÁVRH. železničního jízdního řádu. pro období od 14.12.2014 do 12.12.2015

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace NÁVRH. železničního jízdního řádu. pro období od 14.12.2014 do 12.12.2015 Správa železniční dopravní cesty, státní organizace Generální ředitelství Dlážděná 1003/7 110 00 Praha1 Č.j.: 25228/2014-O16 NÁVRH železničního jízdního řádu pro období od 14.12.2014 do 12.12.2015 Obsahuje

Více

Festival muzejních nocí 2015 XI. ročník

Festival muzejních nocí 2015 XI. ročník Festival muzejních nocí 2015 XI. ročník 1 5. května 1 3. června 2015 tiskové zpravodajství V letošním roce se uskuteční již XI. ročník Festivalu muzejních nocí, který bude probíhat od 15. května do 13.

Více

Marketingová strategie rozvoje cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji pro léta 2009 2013 aktualizace s výhledem do roku 2015

Marketingová strategie rozvoje cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji pro léta 2009 2013 aktualizace s výhledem do roku 2015 Marketingová strategie rozvoje cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji pro léta 2009 2013 aktualizace s výhledem do roku 2015 Agentura pro regionální rozvoj, a.s. Ostrava 2008-2009 1 Zadavatel: Moravskoslezský

Více

Nadace ČEZ v roce 2011 3 Základní údaje 4 Orgány Nadace ČEZ k 20. 6. 2012 5 Úvodní slovo předsedy správní rady 6 Nadační projekty 10 Stromy 2011 12

Nadace ČEZ v roce 2011 3 Základní údaje 4 Orgány Nadace ČEZ k 20. 6. 2012 5 Úvodní slovo předsedy správní rady 6 Nadační projekty 10 Stromy 2011 12 Výroční zpráva 2011 1 1 OBSAH Nadace ČEZ v roce 2011 3 Základní údaje 4 Orgány Nadace ČEZ k 20. 6. 2012 5 Úvodní slovo předsedy správní rady 6 Nadační projekty 10 Stromy 2011 12 Projekty Oranžové schody

Více

Praha Město Společnost Adresa místa zpětného odběru Provozní doba Kontakt

Praha Město Společnost Adresa místa zpětného odběru Provozní doba Kontakt Veřejná místa zpětného odběru elektrozařízení v České republice Praha Město Společnost Adresa místa zpětného odběru Provozní doba Kontakt Jesenice - Vestec SAFINA, a.s. Vídeňská 104, 252 42 Jesenice, Vestec

Více

Festival muzejních nocí 2014 Jubilejní X. ročník

Festival muzejních nocí 2014 Jubilejní X. ročník Festival muzejních nocí 2014 Jubilejní X. ročník 16. května 14. června 2014 tiskové zpravodajství Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let k atraktivním prezentacím kulturního

Více