Svátek seniorů v Brně: i senioři se rádi baví! diváků

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Svátek seniorů 1.10. v Brně: i senioři se rádi baví! 15 000 diváků"

Transkript

1 Svátek seniorů

2 Svátek seniorů v Brně: i senioři se rádi baví! Tisíce úsměvů, bouřlivé ovace a dobrá nálada doplněná hřejivými slunečními paprsky. Taková byla atmosféra historicky prvních brněnských oslav Svátku seniorů v sobotu 1. října Slavilo se na náměstí Svobody a na akci přišlo diváků. Bohatý kulturní program se konal v centru Brna už od desíti hodin ráno. Vystoupily mažoretky Kalimero, folklorní soubor Iskerka či Jožka Šmukař s cimbálovkou. K svátku seniorům také přišli popřát zástupci města a kraje, jihomoravský hejtman Michal Hašek a primátor města Brna Roman Onderka Svátek seniorů zaštítili. Význam akce zdůraznila při zahájení Svátku seniorů jihomoravská radní Marie Cacková. Rozhodně bychom neměli zapomínat na naše blízké, kteří jsou už v důchodovém věku a měli bychom se snažit jim nejen udělat radost podobnými akcemi, ale také poradit a pomoct, když je to potřeba. Dodala, že k tomuto účelu slouží jihomoravským seniorům takzvané Senior Pointy, což jsou infostánky, kde vyškolení pracovníci všem zájemcům pomůžou a poradí například se sociální tematikou nebo s moderními technologiemi. První Senior Point jsme otevřeli v Brně na Mendlově náměstí a další už fungují v Blansku a Tišnově, doplnila Cacková. Partnerem projektu bylo i statutární město Brno. Naše město je nejrychleji stárnoucím městem, i když to tak díky množství vysokoškolských studentů nevypadá. A pokud slavíme svátek dětí, matek a mnoho jiných významných dnů, tak bychom měli projevit respekt i našim rodičům a prarodičům, uvedl brněnský primátor Roman Onderka. Nejvíce očekávaná kulturní vystoupení přišla na řadu po poledni. Nejen seniory pobavily ve dvou pásmech Květa Fialová a Naďa Konvalinková, publiku zazpíval a pobavil ho Vladimír Hron a návštěvníci si také užili koncert Pavla Dobeše a kombinované pásmo Nadi Urbánkové. O oslavách Mezinárodního dne seniorů jsem se poprvé dozvěděla až letos tady a velmi se ta myšlenka líbí. Rozhodně bychom měli seniory

3 více začlenit do běžného života, více se jich ptát a více jim naslouchat, sdělila Naďa Konvalinková. Sobotní akci si pochvaloval i Vladimír Hron. Vypadá to tady báječně! Spousta stánků, zajímavý program a slunečné počasí, to mi připomíná tradiční poutě, které mám moc rád. Je třeba se radovat z takových krásných akcí právě na podzim, kdy na některé lidi padají chmury, zdůraznil Hron. To, že podzim života i podzim jako roční období mohou být krásné, je přesvědčena i Naďa Urbánková. Myslím, že je to v člověku samotném už od rána. Chce to přijít do koupelny a ty spadlé koutky si zvednout. Hned je den příjemnější, prozradila svůj recept na dobrou náladu Urbánková. Květa Fialová i Naďa Konvalinková na sobotních oslavách také obdrželi čestné Senior pasy. Myslím, že tyto slevové karty jsou geniální nápad a všechny kraje by si z Jižní Moravy měly vzít příklad řekla s úsměvem Konvalinková. O čestný Senior pas však nepřišla ani Naďa Urbánková, která ho získala o den později na Svátku seniorů v Jihlavě. Právě tam, v Brně a v Praze se letos poprvé konaly oslavy Svátku seniorů.

4 Premiéra Svátku seniorů v Jihlavě 2.10.: oslavy pohody 2. října 2011se slavilo v obchodním centru City Park Jihlava a na akci přišlo téměř diváků. Akce se konala pod záštitou MUDr. Jiřího Běhounka, hejtmana kraje Vysočina a Ing. Jaroslava Vymazala, primátora města Jihlavy. V rámci kulturního programu vystoupila lidová smyčcová kapela Pramínek ale i třeba Jiří Helán, Eva a Vašek a Naďa Urbánková. K svátku seniorům také přišli popřát zástupci kraje a města. Svátek seniorů v Česku ještě není příliš známý, ale věřím, že se to změní. Určitě tomu přispěly i dnešní slavnosti. Těší mě, že zrovna kraj Vysočina mohl tomuto projektu dát svou záštitu a být součástí premiérových oslav, sdělil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Akce nadchla i zástupce krajského města Jihlavy. Jsem velice rád, že naše město mohlo tuto unikátní akci podpořit. Vždyť na seniory se často zapomíná a svůj den si rozhodně zaslouží, uvedl náměstek primátora města Jihlavy Rudolf Chloupek. Nejvíce očekávaná vystoupení přišla na řadu hned po poledni. Příchozí si mohli poslechnout vystoupení Jiřího Helána a Moravěnky. Lidé jeho písně znají a s chutí si s ním zanotovali. Mám v životě velké štěstí, že mohu lidem rozdávat štěstí a vyprávět příběhy. Písničky jsou o životě, někdy smutné jindy veselé. Ale to všechno k životu patří. Každý den je jiný a ten dnešní je plný písní, dárků i pocitů. Svátku seniorů držím palce, popřál Jiří Helán. Mnozí návštěvníci Svátku seniorů se odpoledne už nemohli dočkat dalšího vystoupení. Naďa Urbánková totiž měla přichystaný kombinovaný program s povídáním a písničkami. Celá myšlenka Svátku seniorů je moc dobrý nápad. Vždyť právě lidé ve starším věku by si měli hledat důvody, proč se zaradovat a usmát. A když to nejde samo, chce to hned ráno v koupelně ty spadlé koutky zvednout a hned je den příjemnější, prozradila svůj recept na dobrou náladu Urbánková. Právě tato zpěvačka, která na Vysočině už léta žije, také v rámci Svátku seniorů dostala čestný Senior pas.

5 Všem hostům oslav se tak líbila myšlenka Senior pasů i program spojený s Mezinárodním dnem seniorů. Vždyť se slaví Den dětí i Den matek, tak proč opomíjet seniory? Svátek seniorů zaujal i pěveckou dvojici Evu a Vaška, kteří na posluchače středního a staršího věku nedají dopustit. Senioři nám dávají energii a smysl vystoupení. Jsou vděční za pozornost, stejně jako my. Mezi námi to funguje jako zrcadlo, pošlou nám na pódium energii a my jim ji vracíme v podobě písniček, vysvětluje svorně dvojice. Svátek seniorů v Praze 1.10.: slunce, dárky a zábava! Spousta úsměvů, ovace a dobrá nálada doplněná hřejivými slunečními paprsky. Historicky první oslavy Svátku seniorů v Praze, se konaly v sobotu 1. října Slavilo se na venkovní terase nové budovy Národního muzea ve Vinohradské ulici. Na akci přišlo asi 1500 návštěvníků. Jako první zahrála cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy. Všem příchozím nabídli velice bohatý repertoár a senioři si dokonce mohli nechat zahrát písničku na přání. Cimbálová muzika zahrála úplně všechno. Nic je nepřekvapilo. Teplé téměř letní počasí přilákalo mnoho seniorů, snad největší motivací ale byl očekávaný koncert Evy a Vaška. Někteří fanoušci byli na místě už dvě hodiny před začátkem koncertu. Myšlenka Svátku seniorů pěveckou dvojici Evu a Vaška nadchla. Právě na posluchače středního a staršího věku nedají dopustit. Senioři nám dávají energii a smysl vystoupení. Jsou vděční za pozornost, stejně jako my. Mezi námi to funguje jako zrcadlo, pošlou nám na pódium energii a my jim ji vracíme v podobě písniček, vysvětluje svorně dvojice. Že si svých příznivců váží, dokázali i po koncertě. Ochotně se s fanoušky fotografovali a rozdávali autogramy.

6 Od jedné hodiny odpolední pak v rámci Svátku seniorů vystupovali finalisté soutěže Čenda hledá supertalent. Tato soutěž je spojená s projektem Rodinné pasy a letos se konala už podruhé. Rodinný pas je slevová karta pro rodiny s dětmi a její držitelé mohou využívat mnoha slevy po celé České republice i v zahraničí. Atmosféru krásného slunečného odpoledne Svátku seniorů doplnil i koncert Felixe Slováčka. Zazněly hity z dílny Karla Svobody včetně písně Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. Posluchači byli nadšení a Felix Slováček sklidil velký aplaus. Senioři měli také po celý den možnost navštívit za zvýhodněné vstupné komentované prohlídky výstav Antibiotika a Krása motýlích křídel. Sami si mohli projít nově otevřenou výstavu Vynálezci a vynálezy a zdarma mohli navštívit prohlídku budovy bývalého Federálního shromáždění. Protože se pražský Svátek seniorů konal v prostoru letní terasy kavárny Prager, nemohla chybět vůně kávy a sladkého pečiva. Senioři ke kávě dostali vodu a koláček zdarma. Koláčky nabízeli brigádníci i hostům v průběhu programu a jako dárek si každý senior odnesl perníček, který vyrobila Charita Blansko. Svátek seniorů se letos konal v Brně, Jihlavě a Praze. Cílem je rozšířit povědomí o tomto svátku a založit tradici. Vždyť kolik radosti udělá třeba právě odpoledne strávené s rodiči či prarodiči.

7 Partneři projektu Svátek seniorů Podporu následující subjekty: - 44 muzeí, galerií, hradů, zámků a dalších kulturních institucí měst a obcí ČR - 52 dalších poskytovatelů Muzea a kulturní instituce Dům pánů z Kunštátu, Muzeum ve Šlapanicích, Podhorácké muzeum Předklášteří, Památník Mohyla míru Práce, Muzeum v Ivančicích, Památník písemnictví na Moravě Rajhrad, Jihomoravské muzeum ve Znojmě, Městské muzeum a galerie Hlinsko, Městské muzeum Chrastava, Fuhrichův Dům v Chrastavě, Muzeum města Brna -Hrad Špilberk, Prachatické muzeum, Městské muzeum Rýmařov, Vrbasovo muzeum ve Ždánicích, Muzeum Vyškovska, Vlastivědné muzeum Kyjov, Sklářské muzeum Kamenický Šenov, Památník Terezín, Městské muzeum v Ústí nad Orlicí, Muzeum Středních Brd, Západočeská galerie v Plzni, Městský palác Templ, Hrad a zámek Klenová, Kostel sv. Vavřince v Klatovech, Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech, Muzeum města Mnichovo Hradiště Soubor lidových staveb Vysočina Hlinsko, Automuzeum Praga Praha západ, Národní galerie v Praze, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Stará radnice Tábor, Muzeum regionu Valašsko, Hvězdárna Vsetín, Muzeum regionu Valašsko, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Městské muzeum Žacléř, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského Praha, Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod, Strahovská knihovna Královské kanonie premonstrátů na Strahově Praha, Národní muzeum - Nová budova Praha, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Zámek Brtnice, Muzeum loutek v Plzni. Obce a městské části Veřovice, Bohuňovice, Bouzov, Hlubočky, Jívová, Majetín, Bítovany, Těšetice, Jenčice, Uničov, Zápy, Brumovice, Pržno, Košařiska, Záhoří, Melč, Bořetín, Skřipov, Slavkov, Služovice, Stěbořice, Šilheřovice, Šilheřovice, Štěpánkovice, Velká Polom, Velké Hoštice, Bělá, Drnek, Zalešany, Dřevohostice, Luka, Nelešovice, Osek nad Bečvou, Podolí, Radslavice, Sušice, Tučín, Bernartice, Rohozec, Podveky, Dobrovítov, Kostomlátky, Chocerady, Stožice, Vysoká Libyně, Radvanec, Dlouhý Most, Libočany, Zálužice, Přestanov, Běštín, Cerhovice, Hýskov, Sudějov, Liteň, Tlustice, Trubská, Záluží, Zdice, Brandýsek, Doksy, Dřetovice, Hospozín, Kačice, Šetějovice, Ledce, Pletený Újezd, Stehelčeves, Uhy, Trubín, Cerhenice, Kostelec nad Černými Lesy, Ohaře, Ratboř, Tismice, Toušice, Zásmuky, Kutná Hora, Církvice, Horka II, Kácov, Krchleby, Nové Dvory, Suchdol, Tupadly, Uhlířské Janovice, Žehušice, Cítov, Hořín, Neratovice, Hořešovičky, Bakov nad Jizerou, Benátky nad Jizerou, Bítouchov, Hanušovice, Hanušovice, Čistá, Chocnějovice, Jabkenice, Katusice, Horní Kněžeklady, Javorník, Mnichovo Hradiště, Mnichovo Hradiště, Jeseník, Němčice, Jindřichov, Jindřichov, Semčice, Nebřehovice, Sukorady, Přední Zborovice, Kalenice, Nymburk, Činěves, Kostomlaty nad Labem, Krchleby, Křinec, Chvalovice, Mcely, Městec Králové, Oskořínek, Poděbrady, Stará Lysá, Tatce, Vrbová Lhota, Krásno, Podolanka, Polerady, Říčany, Sibřina, Struhařov, Sulice, Škvorec, Veleň, Zvánovice, Černošice, Dolní Břežany, Kamenný Přívoz, Ohrobec, Petrov, Průhonice, Štěchovice, Tursko, Velké Přílepy,

8 Horní Lukavice, Vonoklasy, Dolce, Libina, Daleké Dušníky, Loštice, Dublovice, Drahkov, Mikulovice, Jince, Kamýk nad Vltavou, Mohelnice, Nový Malín, Olšany, Křepenice, Písečná, Vlčtejn, Postřelmov, Rovensko, Obořiště, Zvíkovec, Svébohov, Úsov, Sedlčany, Vidnava, Vlčice, Vsetín, Čistá, Kounov, Kroučová, Mšec, Červené Poříčí, Trnovany, Sýkořice, Choryně, Leskovec, Borovany, Dolní Bukovsko, Dubné, Hranice, Radimovice, Chrášťany, Valašská Polanka, Velká Lhota, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou, Všemyslice, Besednice, Černá v Pošumaví, Starý Šachov, Lipno nad Vltavou, Vyšší Brod, Cizkrajov, Nezabylice, Kvítkov, Tuhaň, Horní Radouň, Úherce, Kámen, Chlum u Třeboně, Ludvíkovice, Týček, Bílý Potok, Majdalena, Chudoslavice, Staňkovice, Dobšice, Stráž nad Nežárkou, Pelhřimov, Častrov, Červená Řečice, Rybník, Jiřice, Kámen, Čečkovice, Počátky, Věžná, Vyklantice, Písek, Cerhonice, Drhovle, Chyšky, Milevsko, Ponětovice, Protivín, Říčky, Skryje, Radkov, Tálín, Vracovice, Medlovice, Horní Vltavice, Heršpice, Lhenice, Netolice, Litohoř, Hroznatín, Volary, Číčenice, Chelčice, Miloňovice, Branišov, Předslavice, Hory, Moravskoslezský Kočov, Staré Heřminovy, Malá Štáhle, Vodňany, Čaková, Hlásnice, Babice, Medlov, Bukovany, Vojkovice, Dobratice, Smilovice, Žabeň, Žabeň, Stříbrnice, Bělá nad Radbuzou, Velká Kraš, Velká Kraš, Skorošice, Černíkov, Kvíčovice, Mutěnín, Olbramice, Jakubčovice nad Odrou, Srbice, Úsilov, Nebanice, Ústí nad Labem, Vražné, Mrsklesy, Bečov nad Teplou, Bochov, Hroznětín, Nové Sedlice, Otročín, Bezděkov, Dlažov, Janovice nad Úhlavou, Lhota u Vsetína, Sytno, Lukoveček, Sušice, Blovice, Čižice, Chlumčany, Chválenice, Losiná, Merklín, Držovice, Vrčeň, Vstiš, Bučí, Česká Bříza, Heřmanova Huť, Křelovice, Plešnice, Úlice, Zruč-Senec, Rokycany, Mlečice, Sokolov, Bukovany, Chodov, Kraslice, Kraslice, Kynšperk nad Ohří, Rodná, Staré Sedlo, Vintířov, Tachov, Bor, Rozvadov, Stříbro, Bohatice, Brniště, Střítež pod Křemešníkem, Doksy, Janovice v Podještědí, Kamenický Šenov, Krompach, Rynárec, Skalice u České Lípy, Sloup v Čechách, Třebětice, Děčín, Heřmanov, Hřensko, Jílové, Verneřice, Bílence, Hora Svatého Šebestiána, Kadaň, Kalek, Radonice, Údlice, Výsluní, Malá Skála, Maršovice, Liberec, Český Dub, Habartice, Kryštofovo Údolí, Pěnčín, Šimonovice, Višňová, Litoměřice, Drahobudice, Dušníky, Chotiněves, Křešice, Libochovany, Kolešov, Mšené-lázně, Račiněves, Rochov, Roudnice nad Labem, Snědovice, Štětí, Třebušín, Úštěk, Vrutice, Žabovřesky nad Ohří, Brnířov, Koštice, Lubenec, Nepomyšl, Očihov, Petrohrad, Slavětín, Smolnice, Pastuchovice, Růžová, Český Jiřetín, Havraň, Lom, Meziboří, Obrnice, Patokryje, Bžany, Duchcov, Modlany, Osek, Proboštov, Homole u Panny, Řehlovice, Hať, Velké Březno, Havlíčkův Brod, Kunín, Skotnice, Liboš, Lípa, Třebom, Modlíkov, Chromeč, Mírov, Hladké Životice, Věžnice, Vilémov, Hradec Králové, Boharyně, Drozdov, Lovčice, Zborov, Ohnišťany, Roudnice, Kosmonosy, Třebechovice pod Orebem, Výrava, Úholičky, Hlinsko, Vrbičany, Krouna, Miřetice, Chudíř, Branžež, Perálec, Proseč, Přestavlky, Řepníky, Tisovec, Vinary, Hradec nad Svitavou, Dobrá Voda u Hořic, Kopidlno, Libáň, Lužany, Samšina, Volanice, Náchod, Heřmanice, Otovice, Police nad Metují, Sázava, Slatina nad Úpou, Chvaletice, Svinčany, Trusnov, Veselí, Dobruška, Janov, Mokré, Ohnišov, Rybná nad Zdobnicí, Synkov- Slemeno, Bradlecká Lhota, Jilemnice, Rakousy, Tatobity, Svitavy, Bystré, Krásný Les, Újezd u Plánice, Litomyšl, Malíkov, Rozstání, Slatina, Študlov, Telecí, Vendolí, Vítějeves, Vysoká, Batňovice, Černý Důl, Příkosice, Hostinné, Chotěvice, Lanžov, Maršov u Úpice, Rtyně v Podkrkonoší, Špindlerův Mlýn, Třebihošť, Úpice, Vlčkovice v Podkrkonoší, Česká Rybná, Lukavice, Vlčkov, Vraclav, Blansko, Adamov, Hluboké Dvory, Jedovnice, Kotvrdovice,

9 Křtiny, Kulířov, Skrchov, Uhřice, Újezd u Černé Hory, Vavřinec, Kobylnice, Malešovice, Maršov, Nebovidy, Nová Ves, Rebešovice, Silůvky, Sivice, Telnice, Újezd u Rosic, Unkovice, Zbýšov, Žatčany, Železné, Břeclav, Dolní Věstonice, Horní Věstonice, Klobouky u Brna, Křepice, Němčičky, Nikolčice, Podivín, Pohořelice, Šitbořice, Vranovice, Zlín, Halenkovice, Kašava, Napajedla, Otrokovice, Veselá, Zádveřice-Raková, Hodonín, Bukovany, Louka, Malá Vrbka, Skoronice, Ždánice, Žeraviny, Hodice, Kozlov, Malý Beranov, Mrákotín, Nadějov, Suchá, Třešť, Ústí, Zbilidy, Cetechovice, Komárno, Kostelec u Holešova, Ludslavice, Počenice-Tetětice, Rymice, Vítonice, Březsko, Čechy pod Kosířem, Čelčice, Drahany, Konice, Obědkovice, Pěnčín, Suchdol, Tvorovice, Určice, Bačice, Hartvíkovice, Hrotovice, Okarec, Štěměchy, Vladislav, Zašovice, Buchlovice, Hostějov, Kněžpole, Kudlovice, Kožušice, Lysovice, Prusy-Boškůvky, Slavkov u Brna, Topolany, Zelená Hora, Ctidružice, Dyjákovice, Lesná, Oleksovice, Podmolí, Vrbovec, Zálesí, Březí nad Oslavou, Dlouhé, Křižanov, Křoví, Netín, Pavlov, Pokojov, Radenice, Rozsochy, Ruda, Škrdlovice, Štěpánov nad Svratkou, Zvole, Jindřichov, Ryžoviště, Široká Niva, Baška, Kaňovice, Lhotka, Mosty u Jablunkova, Hlincová Hora, Český Těšín, Dětmarovice, Bartošovice, Soutice, Krychnov, Jistebník, Klimkovice, Kopřivnice, Odry, Studénka, Opava(nečleněná část města), Bystré, Pustá Kamenice, Úpice, Ústí nad Orlicí, Králíky, Letohrad, Výprachtice, Drnovice, Valchov, Velké Opatovice, Zbraslavec, Ostopovice, Podolí, Velatice, Uherčice, Hřivínův Újezd, Hvozdná, Kašava, Otrokovice, Vizovice, Moravský Písek, Prušánky, Jihlava, Brtnice, Mysletice, Kroměříž, Hulín, Lubná, Dřevnovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Koněšín, Bojkovice, Korytná, Košíky, Nivnice, Topolná, Uherský Brod, Vlčnov, Drnovice, Hoštice-Heroltice, Moravské Málkovice, Snovídky, Jezeřany- Maršovice, Kravsko, Slup, Dolní Loučky, Hamry nad Sázavou, Spělkov, Brantice, Huzová, Hnojník, Kunčice pod Ondřejníkem, Orlová, Rychvald, Mořkov, Příbor, Studénka, Opava- Komárov, Praha 11, Praha 17, Praha 18, Praha 20, Praha 9, Praha-Čakovice, Praha-Kunratice, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Libuš, Praha-Nebušice, Praha-Nedvězí, Praha-Petrovice, Praha-Šeberov, Praha-Troja, Praha-Velká Chuchle, Plzeň 2-Slovany, Plzeň 5-Křimice, Plzeň 9-Malesice, Ostrava-Martinov, Ostrava-Nová Ves, Ostrava-Stará Bělá, Brno-sever, Brno- Bystrc, Brno-Bosonohy, Brno-Útěchov, Brno-Žebětín Další poskytovatelé slev SALON VIOLA, Halla Beauty studio, Cestovní agentura Bad Gastein, Hotel Koupaliště Letovice APOS, RC Heřmánek, HOMEOPATICKÁ PORADNA, Mgr. Alžběta Matiášová, Solná jeskyně Boskovice - Mořská pláž, Studio Slunce, Penzion - muzeum - cukrárna "U Veterána", Wellness Kuřim s.r.o., Poliklinika, Zahradníkova, odd. Nutriční terapie, Rekondiční studio FIGURELA, Hotel Sladovna****Černá Hora, Internetový obchod s kosmetikou a-cosmetics.cz, Relaxační centrum Schůzka 7.13, Magic therapy - Fyzioterapeutka Milena Kořínková Lužice, Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou a kurzy olejomalby Velká Losenice, Lékárna u Panny Marie Vítězné s.r.o., Hotel Slovan a.s., Koupelny Besteco s.r.o., STEAK HOUSE HIGHLANDER Brno, CAFE ONYX, Ristorante Piazza Omega Brno, Vinárna a restaurace Tramín Brno, Filharmonie Brno, Penzion U Hraběnky Petrovice, MALIJA agentura s.r.o. Moravský Krumlov, OPTIK KROUMAN Brno, Alternativní masérské studio Troubsko.

10 Vinařství Sádek s.r.o., MEGA Production a.s., vinařství MARCUS, Tomáš Beránek Vinný sklep U Žíznivého mnicha, Vinařství Lekavý, VERITAS spol. s r.o., Vinařství Vajbar Kobylí, Templářské sklepy Čejkovice, RAJHRADSKÉ KLÁŠTERNÍ s.r.o., Marek Štýbl vinařství Vitis Moravia, Marek Štýbl vinařství Vitis Moravia, VINIUM a.s. Velké Pavlovice, Včelco s.r.o., Grilované speciality, Mareš Zeman, Vinárium - Rodinné vinařství Košut, Vinotéka Perkmistr, LEVANDULOVÁ, Francouzské delikatesy, Bramborové speciality, Tradiční perník, Valašské speciality, Koření od Samuela, Maďarské speciality, Dřevěné dekorační předměty, Šperky z přírodních kamenů, Duhový domov - rodinný ateliér, Hrnčíř - BM keramika a Dřevo a dřevěné hračky.

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Více

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr Seznam stanic systému a InterKurýr Název ŽST Brno hl. n. *IK 725015267 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 12.30 18.00 12.30 18.00 12.30 18.00

Více

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 Původní Název FÚ Nové Číslo číslo číslo územního FÚ FÚ pracoviště 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 358 ÚP BRUNTÁL Územní pracoviště v Bruntále 463 3205 35 ÚP ČESKÝ BROD Územní

Více

PROGRAM FINANČNÍ PODPORY OBCÍM POSTIŢENÝM POVODNĚMI V LETECH 2006 A 2009 PŘI ZAJIŠŤOVÁNÍ DOČASNÉHO NÁHRADNÍHO UBYTOVÁNÍ Skutečně čerpané dotace

PROGRAM FINANČNÍ PODPORY OBCÍM POSTIŢENÝM POVODNĚMI V LETECH 2006 A 2009 PŘI ZAJIŠŤOVÁNÍ DOČASNÉHO NÁHRADNÍHO UBYTOVÁNÍ Skutečně čerpané dotace 217318 - Podpora obcím postiţených povodněmi 117517 - Podpora při zajišťování dočasného náhradního ubytování a dalších souvisejících potřeb v důsledku povodně či jiné ţivelní pohromy PROGRAM FINANČNÍ PODPORY

Více

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 Číslo pracoviště Název pracoviště ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO Číslo ÚFO Kód ÚFO VEMA c_pracufo c_ufo k_ufo_vema FÚ pro hlavní město Prahu Finanční úřad pro

Více

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Od 1. 1. 2013 budou vytvořeny nové finanční úřady, které vykonávají působnost na území kraje, tzn. 14 krajských

Více

AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy

AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy 3.12. KDYNĚ, Kino, v 18 hodin; přednáška Jižní Afrika (Namibie, Lesotho,

Více

Festival muzejních nocí 2008 IV. ročník

Festival muzejních nocí 2008 IV. ročník Festival muzejních nocí 2008 IV. ročník Zlínský kraj 16. kvě tna 14. č ervna 2008 Časový harmonogram Festivalu muzejních nocí 2008 98 měst, 139 institucí 15. května 2008 Luhačovice Muzeum jihovýchodní

Více

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Více

IMI system for services

IMI system for services IMI system for services 1. NIMIC Ministerstvo průmyslu a obchodu 2. DIMIC for Services Ministerstvo průmyslu a obchodu Ministry of Industry and Trade Ministry of Industry and Trade 3. COMPETENT AUTHORITIES

Více

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2009

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2009 TOP 10 (20) nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR pořadí turistický cíl počet pořadí návštěvníků 2008 1. ZOO Praha 1,3 milionu (2.) 2. Pražský hrad 1,21milionu (1.) 3. Aquapalace Praha 760 tisíc

Více

Rozvoj. Informace o programu podpory

Rozvoj. Informace o programu podpory Rozvoj Informace o programu podpory Program Rozvoj Program Rozvoj, který již využilo několik set význačných podnikatelských subjektů, dotuje investice primárně do strojního a technologického vybavení výrobních

Více

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2008

Návštěvnost turistických cílů v ČR 2008 TOP 10 (20) nejnavštěvovanějších turistických cílů v ČR pořadí turistický cíl počet pořadí návštěvníků 2007 1. Pražský hrad 1,34 milionu (1.) 2. Zoo Praha 1,20 milionu (2.) 3. Židovské muzeum, Praha 612

Více

ČESKÉMU STAVEBNICTVÍ?

ČESKÉMU STAVEBNICTVÍ? JAK SE DAŘÍ ČESKÉMU STAVEBNICTVÍ? Tisková konference Praha, 6. 9. 212 ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD I Na padesátém 81, 1 82 Praha 1 I czso.cz 1/11 DLOUHODOBÝ VÝVOJ VE STAVEBNICTVÍ Trend indexu stavební produkce

Více

Seznam smluvních partnerů na provádění lesnických činností a prodej dříví pro Lesy ČR, s.p. stav k 1.1.2014

Seznam smluvních partnerů na provádění lesnických činností a prodej dříví pro Lesy ČR, s.p. stav k 1.1.2014 Seznam smluvních partnerů na provádění lesnických činností a prodej dříví pro Lesy ČR, s.p. stav k 1.1.2014 Kód SÚJ název SÚJ název LS název firmy platnost smlouvy do 10106 MĚSTO ALBRECHTICE Město Albrechtice

Více

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67 okres: Městský výbor Praha.. Sektor včelstev k.. k.. a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, včelstev včelstev včelstev Vykoupeno medu v kg v r. kočujících kočovných vozů kočovných přívěsů, včelstev včelstev včelstev nad

Více

PŘÍLOHA K ROZKAZU O ZAVEDENÍ GVD - PŘEHLED OMEZENÍ JÍZDY VLAKŮ

PŘÍLOHA K ROZKAZU O ZAVEDENÍ GVD - PŘEHLED OMEZENÍ JÍZDY VLAKŮ PŘÍLOHA K ROZKAZU O ZAVEDENÍ GVD - PŘEHLED OMEZENÍ JÍZDY VLAKŮ Platí od 14. prosince 2014 Z m ě n y Číslo změny Platí od Opravil aktualizace 12. ledna 2015 KANGO 1. 2. února 2015 KANGO 2. 13. dubna 2015

Více

D.13 - Hloubky zaplavení Q 100

D.13 - Hloubky zaplavení Q 100 D.13 - Hloubky Q 100 ICOB 576077 Albrechtice nad Orlicí 535427 Bakov nad Jizerou 579041 Batňovice 535443 Bělá pod Bezdězem 535451 Benátky nad Jizerou 563919 Bílý Kostel nad Nisou nezaplaveno 312 0 1 289

Více

Číslo vlaku Název vlaku Výchozí bod Odjezd Cílový bod Příjezd Poznámky KJŘ 54-172/2 Porta Bohemica Budapest-Keleti pu. 7:25 Hamburg-Langenfelde 22:05

Číslo vlaku Název vlaku Výchozí bod Odjezd Cílový bod Příjezd Poznámky KJŘ 54-172/2 Porta Bohemica Budapest-Keleti pu. 7:25 Hamburg-Langenfelde 22:05 Číslo vlaku Název vlaku Výchozí bod Odjezd Cílový bod Příjezd Poznámky KJŘ 54-172/2 Porta Bohemica Budapest-Keleti pu. 7:25 Hamburg-Langenfelde 22:05 a _ w K[ 54-173/3 Porta Bohemica Hamburg-Langenfelde

Více

Dolní. Krupá. Bezděz. Plužná. Bukovno. Boreč. Strenice. Vtelno. Chotětov. Dolní. Slivno. Loučeň Vlkava Tišice. Kostelní Hlavno. Předměřice.

Dolní. Krupá. Bezděz. Plužná. Bukovno. Boreč. Strenice. Vtelno. Chotětov. Dolní. Slivno. Loučeň Vlkava Tišice. Kostelní Hlavno. Předměřice. Přehled výletů Dolní Krupá Deštná Klášter Hradiště nad Jizerou 2 Snědovice Houska Hošťka Luka Radouň Vidim Plužná Katusice Mšeno Sukorady Liběchov 12 Nebužely Chorušice Lhotka Cítov 8 ernouček Bezno Libáň

Více

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ

Variaposter. 252 x 119 NÁDRAŽÍ FORMÁT CENA + TERMÍNY PROVOZOVÁNÍ Variaposter Variaposter přináší mimořádně účinnou kombinaci středního formátu (3 x A0) a umístění ve výši očí. Variapostery jsou umístěné na nejfrekventovanějších místech nádraží, často ve spojení s moderními

Více

knihovna (upozornění: ne všechny knihovny musí být veřejné ) Věznice Bělušice Krajská hygienická stanice Středočeského kraje, územní pracoviště

knihovna (upozornění: ne všechny knihovny musí být veřejné ) Věznice Bělušice Krajská hygienická stanice Středočeského kraje, územní pracoviště knihovna (upozornění: ne všechny knihovny musí být veřejné ) Věznice Bělušice Krajská hygienická stanice Středočeského kraje, územní pracoviště Benešov Městská knihovna Benešov Krajská hygienická stanice

Více

Výhercům srdečně blahopřejeme a posíláme certifikát! Výherci školních výletů:

Výhercům srdečně blahopřejeme a posíláme certifikát! Výherci školních výletů: Losování o školní výlety: V tabulce jsou třídy, které splnili podmínky (objednávka 10 publikací na třídu) (konečný stav) V případě, že škola splnila kvótu např. na 3 třídy (objednávka více než 30 publikací),

Více

ODBORNOSTI V AVZO TSČ ČR

ODBORNOSTI V AVZO TSČ ČR ODBORNOSTI V AVZO TSČ ČR STŘELECTVÍ 1. ZO.AVZO TSČ ČR-40025 Velká Hleďsebe 2. ZO.AVZO TSČ ČR-40027 AK Libavské Údolí 3. ZO.AVZO TSČ ČR-40031 Cheb Město 4. ZO.AVZO TSČ ČR-40178 SSK Jáchymov-Ostrov 5. ZO.AVZO

Více

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Vraclav, 6 tel.: 6 8 e-mail: skola@vraclav.cz www.zsvraclav.cz Číslo projektu CZ..07/..00/.7 Název šablony III/ Inovace a zkvalitnění výuky

Více

Příloha č. 5 Rámcové smlouvy Seznam Pověřujících zadavatelů

Příloha č. 5 Rámcové smlouvy Seznam Pověřujících zadavatelů Příloha č. 5 Rámcové smlouvy Seznam Pověřujících zadavatelů Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest BENJAMÍN, p.o. Bytová správa MV s.p.o. CENIA - česká informační agentura životního prostředí

Více

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora. POPIS ČÍSELNÍKU : OKRES_LAU Název: Okresy v České republice Charakteristika: Číselník okresů v České republice založený na číselníku okresů OKRES_LAU, který vydal Český statistický úřad s platností od

Více

Protože se mi z nich tají dech.

Protože se mi z nich tají dech. www.deichmann.com 150 Kč Váš slevový kód: CZP315 Tento kupón může být uplatněn pouze jedenkrát při nákupu v internetovém obchodě společnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o., a to do 31. 5. 2015. Minimální hodnota

Více

ROČNÍ PLÁN Školní rok 2014/2015. Mateřská škola Olomouc, Helsinská 11, příspěvková organizace.

ROČNÍ PLÁN Školní rok 2014/2015. Mateřská škola Olomouc, Helsinská 11, příspěvková organizace. ROČNÍ PLÁN Školní rok 2014/ Mateřská škola Olomouc, Helsinská 11, příspěvková organizace. ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2014 - Organizace školního roku 2014/ v základních školách, středních školách, základních

Více

Pravomoci státních institucí a úřadů

Pravomoci státních institucí a úřadů Pravomoci státních institucí a úřadů Obec v samostatné působnosti V samostatné působnosti obec rozhoduje mimo jiné o těchto záležitostech: a) rozhoduje o přijetí do ústavů sociální péče, které spravuje,

Více

Protože je chci mít hned. 599.-Kč. 150 Kč Váš slevový kód: CZP115. www.deichmann.com. www.deichmann.com

Protože je chci mít hned. 599.-Kč. 150 Kč Váš slevový kód: CZP115. www.deichmann.com. www.deichmann.com www.deichmann.com 150 Kč Váš slevový kód: CZP115 Tento kupón může být uplatněn pouze jedenkrát při nákupu v internetovém obchodě společnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o., a to do 10. 4. 2015. Minimální hodnota

Více

Prostorová analýza konkurenceschopnosti železniční dopravy v České republice z hlediska časové efektivity Stanislav KRAFT Michal VANČURA

Prostorová analýza konkurenceschopnosti železniční dopravy v České republice z hlediska časové efektivity Stanislav KRAFT Michal VANČURA Prostorová analýza konkurenceschopnosti železniční dopravy v České republice z hlediska časové efektivity Stanislav KRAFT Michal VANČURA URA Geografický Ústav PřF P F MU, Brno Katedra geografie, PF JU,

Více

Hospodářsky slabé oblasti Libereckého kraje

Hospodářsky slabé oblasti Libereckého kraje Hospodářsky slabé oblasti Libereckého kraje V současné době aktuální vymezení hospodářsky slabých a podprůměrných oblastí vyšlo z prací na aktualizaci Programu rozvoje Libereckého kraje na období 2007-2013.

Více

VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015

VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015 VÝSLEDKY KVALIFIKACÍ SPORTOVNÍ LIGY ZÁKLADNÍCH ŠKOL O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ 2014-2015 Volejbal kvalifikace A, kraj Karlovarský, Ústecký a Praha - 5. 5. 2015, Ústí nad Labem 1. Gymnázium Na Vítězné pláni,

Více

Protože jsou zkrátka in.

Protože jsou zkrátka in. www.deichmann.com 150 Kč Váš slevový kód: CZP415 Tento kupón může být uplatněn pouze jedenkrát při nákupu v internetovém obchodě společnosti DEICHMANN-OBUV s.r.o., a to do 31. 8. 2015. Minimální hodnota

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 32818/ENV/14 Ing. Soukupová / l. 2321 15. 5. 2014 Věc:

Více

SOCIODEMOGRAFICKÁ ANALÝZA. Ministerstvo práce a sociálních věcí

SOCIODEMOGRAFICKÁ ANALÝZA. Ministerstvo práce a sociálních věcí SOCIODEMOGRAFICKÁ ANALÝZA w MAPY ROZLOŽENÍ OHROŽENÍ DĚTÍ A RODIN V ČR Ministerstvo práce a sociálních věcí SocioFactor s.r.o. 2013 Podklad k návrhu optimalizace řízení a financování systému péče o ohrožené

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 50792/ENV/14 Mgr. Indráková / l. 2559 31. 7. 2014 Věc:

Více

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3.

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. Okresní města ČR VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. roč. NG Využití: Učební materiál pro

Více

999.-Kč. Podzim v ležérním stylu 25 % 50 % každý model TÝDEN OD 9. 10. DO 15. 10. 2013. www.deichmann.com KUPTE 2 PÁRY & NA LEVNĚJŠÍ PÁR SLEVA KUPTE

999.-Kč. Podzim v ležérním stylu 25 % 50 % každý model TÝDEN OD 9. 10. DO 15. 10. 2013. www.deichmann.com KUPTE 2 PÁRY & NA LEVNĚJŠÍ PÁR SLEVA KUPTE JůůůBILEJNÍ TÝDEN OD 9. 10. DO 15. 10. 2013 KUPTE 3 PÁRY & NA NEJLEVNĚJŠÍ PÁR DODATEČNĚ KUPTE 2 PÁRY & NA LEVNĚJŠÍ PÁR 25 % 50 % SLEVA SLEVA Podzim v ležérním stylu 999.-Kč 1 116 515 vel. 36 42 1 116 517

Více

D.11 - Cílová ochrana zastavěných území

D.11 - Cílová ochrana zastavěných území D.11 - Cílová ochrana zastavěných území Obec Kraj Vodní tok ID vodního útvaru Albrechtice nad Orlicí KH Orlice 10403000 30,3 32,0

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA: 90972/ENV/14 Mgr. Indráková/l.2559 30. 12. 2014 Věc: Posuzování

Více

Mnichovo Hradiště. Libuň Bělá pod Bezdězem Dobřeň. Branžež Kněžmost Bakov nad Jizerou. Mšeno Bukovno Dolní. Kosmonosy. Dobrovice.

Mnichovo Hradiště. Libuň Bělá pod Bezdězem Dobřeň. Branžež Kněžmost Bakov nad Jizerou. Mšeno Bukovno Dolní. Kosmonosy. Dobrovice. Polabím na lodi Mnichovo Hradiště Okna Klášter Hradiště nad Jizerou Deštná Lomnice nad Popelkou Libuň Houska Luka Bělá pod Bezdězem Dobřeň Boseň Březovice Lobeč Vidim Plužná Újezd pod Troskami Branžež

Více

Oranžový minivolejbal

Oranžový minivolejbal Žlutý minivolejbal 1 Lanškroun A Brno 2 MSK Beskydy B Brno 3 Slovácká Slavia Uherské Hradiště Brno 4 Svitavy A Brno 5 Svitavy B Brno 6 ŠSK Ostrava C Brno 7 TJ Polička A Brno 8 TJ Polička B Brno 9 TJ Polička

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 7344/ENV/15 Ing. Říčan/l.2486 27. 2. 2015 Věc: Posuzování

Více

1. FÁZE PLOŠNÉ ŠETŘENÍ UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ

1. FÁZE PLOŠNÉ ŠETŘENÍ UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ Veřejná zakázka Statistické šetření ubytovacích zařízení cestovního ruchu, cestovních kanceláří a cestovních agentur na území ČR 1. FÁZE PLOŠNÉ ŠETŘENÍ UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ 1 Projekt a jeho cíle Popis

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva únor 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC Vladimír Kebza, National Institute of Public Health, Prague Iva Šolcová, Institute of Psychology, CAS, Prague

Více

Abecední seznam členů AMG

Abecední seznam členů AMG Abecední seznam členů AMG Aš Bechyně Benešov Beroun Blansko Blatná Blovice Bohdalice Bojkovice Boskovice Brandýs nad Labem Bruntál Břeclav Březnice Bystřice nad Pernštejnem Bystřice pod Hostýnem Čáslav

Více

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC Vladimír Kebza, National Institute of Public Health, Prague Iva Šolcová, Institute of Psychology, CAS, Prague

Více

Orologi Solari Longitude: 17 58 E Latitude: 49 57 N J.C. 2010. Čas jde jen jedním směrem

Orologi Solari Longitude: 17 58 E Latitude: 49 57 N J.C. 2010. Čas jde jen jedním směrem 8 18 11 12 13 14 15 Orologi Solari Longitude: 17 58 E Latitude: 49 57 N J.C. 2010 17 Čas jde jen jedním směrem Sluneční hodiny patří k nejstarším známým zařízením používaným k měření času a nejstarším

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva duben 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Ústředí ČSSZ Adresa: Křížová 25, 225 08 Praha 5 Telefonní ústředna: +420 257 061 111 Adresa e-podatelny: posta@cssz.cz Regionální pracoviště ČSSZ (včetně Okresních

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva květen 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV podle 7 odst. 4 písm. e) zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění Agentura

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva srpen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Sreality.cz Další možnosti pro klienty s aktivací Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Topování Developerský projekt 25 Kč/inzerát 5 Kč/den V rozmezí od do Koeficient 11 30

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

Více

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín Olomoucký 2 412 983 1 994 201 1 770 397

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín Olomoucký 2 412 983 1 994 201 1 770 397 Přehled schválených ů v segmentu veřejných budov programu Zelená úsporám k 31. 12. 2014 Žadatel u Místo realizace u Obec Bystřice Zateplení objektu Požární zbrojnice v Bystřici Bystřice Moravskoslezský

Více

1399.-Kč SKVĚLÁ CENA 1199.

1399.-Kč SKVĚLÁ CENA 1199. Hvězdná obuv na dosah 1399.- 14% 1199. 1 716 437 vel. 7.5 11.5 * Akční nabídka na vybrané druhy obuvi, vyobrazené na této stránce letáku a označené samolepkou Skvělá cena, platí ve všech prodejnách Deichmann

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva březen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Abecední seznam členů AMG

Abecední seznam členů AMG Abecední seznam členů AMG Aš Bechyně Benešov Beroun Bílovec Blansko Blatná Blovice Bohdalice Bojkovice Boskovice Brandýs nad Labem Bruntál Břeclav Březnice Bystřice nad Pernštejnem Bystřice pod Hostýnem

Více

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín Olomoucký 2 524 610 1 967 108 1 770 397

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín Olomoucký 2 524 610 1 967 108 1 770 397 Přehled schválených ů v segmentu veřejných budov programu Zelená úsporám k 31. 1. 2014 Žadatel u Místo realizace u na Obec Bystřice Zateplení objektu Požární zbrojnice v Bystřici Bystřice Moravskoslezský

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva květen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

ROTOPEDTOURS A PĚŠKOTOURS 2011 - výsledky

ROTOPEDTOURS A PĚŠKOTOURS 2011 - výsledky ROTOPEDTOURS A PĚŠKOTOURS 211 - výsledky NÁZEV ZAŘÍZENÍ POČET VĚK ÚČASTNÍKŮ NAJETÉ METRY NACHOZENÉ METRY Poř. ADRESA, KRAJ ÚČASTNÍKŮ od-do let číslo Praha ELPIDA PLUS, o.p.s., 1. Na Strži 4, Praha 4 Pankrác,

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

VY_32_INOVACE_D53_VL4-5_KRAJE_A_KRAJSKÁ_MĚSTA_ČR

VY_32_INOVACE_D53_VL4-5_KRAJE_A_KRAJSKÁ_MĚSTA_ČR VY_32_INOVACE_D53_VL4-5_KRAJE_A_KRAJSKÁ_MĚSTA_ČR Název: Kraje a krajská města ČR Autor: Mgr. Milena Hrabalová Škola: Základní škola a Mateřská škola při lázních, Velké Losiny Předmět/ročník: Vlastivěda

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červenec 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve

Více

Pozvánka na cenově zvýhodněné podzimní a zimní pobyty v málo známých ale krásných východních Krkonoších za cenu 390,-Kč za den s polopenzí.

Pozvánka na cenově zvýhodněné podzimní a zimní pobyty v málo známých ale krásných východních Krkonoších za cenu 390,-Kč za den s polopenzí. Pozvánka na cenově zvýhodněné podzimní a zimní pobyty v málo známých ale krásných východních Krkonoších za cenu 390,-Kč za den s polopenzí. Penzion se nachází na úpatí Rýchorského hřebene, jehož vrcholem

Více

INSTRUKCE. ČÁST PRVNÍ Změna vnitřního a kancelářského řádu pro okresní, krajské a vrchní soudy. Čl. I

INSTRUKCE. ČÁST PRVNÍ Změna vnitřního a kancelářského řádu pro okresní, krajské a vrchní soudy. Čl. I INSTRUKCE Ministerstva spravedlnosti ze dne 23. dubna 2010, č. j. 81/2010 OD ST, kterou se mění instrukce Ministerstva spravedlnosti ze dne 3. prosince 2001, č. j. 505/2001 Org, kterou se vydává vnitřní

Více

V E Ř E J N Á V Y H L Á Š K A

V E Ř E J N Á V Y H L Á Š K A Úřední deska Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Úřední deska příslušných obecních úřadů (viz rozdělovník) 19475/ZP/2012 28. 11. 2012 Odbor životního prostředí a zemědělství Ing. Aleš Novák / 418 oddělení

Více

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín Olomoucký 2 412 983 1 994 201 1 770 397

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín Olomoucký 2 412 983 1 994 201 1 770 397 Přehled schválených ů v segmentu veřejných budov programu Zelená úsporám k 30. 6. 2015 Žadatel u Místo realizace u na Obec Bystřice Zateplení objektu Požární zbrojnice v Bystřici Bystřice Moravskoslezský

Více

ZE1ACZEZ06DT - 1. Testový sešit obsahuje 14 úloh. Pokyny pro vyplňování záznamového archu. Na řešení úloh máte 40 minut.

ZE1ACZEZ06DT - 1. Testový sešit obsahuje 14 úloh. Pokyny pro vyplňování záznamového archu. Na řešení úloh máte 40 minut. ZE1ACZEZ06DT Systémový projekt KVALITA I 2 A1 U1 Tvorba nástrojů pro evaluaci a autoevaluaci výsledků vzdělávání MOSTY A MĚSTA ZEMĚPIS ZŠ Testový sešit obsahuje 14 úloh. Na řešení úloh máte 40 minut. Odpovědi

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA. Vývoj nezaměstnanosti ve Zlínském kraji v červnu 2014. Úřad práce ČR Krajská pobočka Ve Zlíně. Čiperova 5182 760 42 Zlín

TISKOVÁ ZPRÁVA. Vývoj nezaměstnanosti ve Zlínském kraji v červnu 2014. Úřad práce ČR Krajská pobočka Ve Zlíně. Čiperova 5182 760 42 Zlín TISKOVÁ ZPRÁVA Úřad práce ČR Krajská pobočka Ve Zlíně Čiperova 5182 760 42 Zlín Zlín, 8. 7. 2014 Vývoj nezaměstnanosti ve Zlínském kraji v červnu 2014 Tel.: 950 175 411 Červnový vývoj na trhu práce bývá

Více

Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje

Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Příloha č. 3 Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje 271 Prostějov hl. n.-dzbel trať v celé délce ČD 273 Červenka-Prostějov

Více

Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice

Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice Ing. Jiří Lípa, Česká televize Ing. Jan Kracík, MBA, Legal Solutions, a.s. Agenda Historie

Více

Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje

Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje Tarif Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Příloha č. 3 Seznam linek v Integrovaném dopravním systému Olomouckého kraje 291 IDSOK také ve vlacích R1402, 1403, 1404, 1405, 1406, Zábřeh na

Více

OBSAH. Mapy geochemické reaktivity hornin 1 : 50 000 (63 Kč) 30. Mapy geologické 1 : 25 000 (52 Kč) 2

OBSAH. Mapy geochemické reaktivity hornin 1 : 50 000 (63 Kč) 30. Mapy geologické 1 : 25 000 (52 Kč) 2 OBSAH geologická služba Mapy geologické 1 : 25 000 (52 Kč) 2 Vysvětlivky ke geologickým mapám 1 : 25 000 (47 Kč) 4 Mapy inženýrskogeologické 1 : 25 000 (52 Kč) 6 Mapy ložisek a prognóz 1 : 25 000 (52 Kč)

Více

Seznam investičních specialistů

Seznam investičních specialistů Seznam investičních specialistů Benešov Martin Blatný Tyršova 162, 256 56 Benešov tel.: +420 (956) 730 124, +420 (724) 422 517, e-mail: MBlatny@csas.cz Beroun Petr Peterka Politických vězňů 183/8, 266

Více

PŘÍLOHA 2 - SEZNAM OSLOVENÝCH INSTITUCÍ

PŘÍLOHA 2 - SEZNAM OSLOVENÝCH INSTITUCÍ PŘÍLOHA 2 - SEZNAM OSLOVENÝCH INSTITUCÍ 1. Centrum BAZALKA - ZŠ speciální a MŠ speciální, o.p.s., České Budějovice 2. Dětské integrační centrum a mateřská škola, s.r.o., Praha 4 3. Dětský domov a Mateřská

Více

MOŽNOSTI DOBROVOLNICTVÍ V REGIONECH

MOŽNOSTI DOBROVOLNICTVÍ V REGIONECH MOŽNOSTI DOBROVOLNICTVÍ V REGIONECH informace o tématu dobrovolnictví: http://www.hest.cz/ informační portál o dobrovolnictví v ČR všeobecné nabídky dobrovolnictví: http://databaze.dobrovolnik.cz/ široká

Více

Seznam kontaktů na územní skupiny IPA

Seznam kontaktů na územní skupiny IPA Seznam kontaktů na územní skupiny IPA č. ÚS US vedoucí US kontaktní adresa služ.tel. mobil E-mail 101 Cheb Jan KMEC Přátelství 8, 350 02 CHEB 102 Klatovy Mgr. Josef PODROUŽEK Švíhov 63, 340 12 Švíhov 334

Více

2.2. DOPLATEK NA BYDLENÍ

2.2. DOPLATEK NA BYDLENÍ 2.2. DOPLATEK NA BYDLENÍ Doplatek na bydlení je dávka pomoci v hmotné nouzi, která společně s vlastními příjmy občana a příspěvkem na bydlení ze systému státní sociální podpory pomáhá uhradit odůvodněné

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA: 180/ENV/15 Ing. Říčan/l.2486 5. 1. 2015 Věc: Posuzování vlivů

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA: 3855/ENV/12 Ing. Slezák/l. 2442 22. 2. 2012 Věc: Posuzování vlivů

Více

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín OLO 2 524 610 1 967 108 1 770 397

Zlepšení tepelně technických vlastností budovy ZŠ Nový Malín č.p. 274, Nový Malín Nový Malín OLO 2 524 610 1 967 108 1 770 397 Přehled schválených ů v segmentu veřejných budov programu Zelená úsporám k 31. 5. 2014 Žadatel u Místo realizace u Obec Bystřice Zateplení objektu Požární zbrojnice v Bystřici Bystřice MOR 1 752 282 1

Více

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale 2010 2011 Propozice soutěže celostátní soutěž škol ve florbale kategorie III. - 6. a 7. třída ZŠ IV. - 8. a 9. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií Praha, srpen 2010 Základní informace o

Více

Rozpis utkání Poháru ČFbU 2010 - muži

Rozpis utkání Poháru ČFbU 2010 - muži 1. kolo - skupina A 28. a 29. srpen 2010 1. kolo POHÁRU ČFbU 8XMP-1A01 1 28.8 FbK Atom Praha DTJ Trutnov : FbK Atom Praha 8XMP-1A02 1 28.8 TJ Lovochemie Lovosice LFP FbK Olymp Praha : FbK Atom Praha 8XMP-1A03

Více

1.liga - muži 1.pol. 2.pol. družstva

1.liga - muži 1.pol. 2.pol. družstva 1.liga - muži 1 4.10.14 10.1.15 1 a SKST Baník Havířov B 6 a TJ Ostrava KST B 2 1 b KST Zlín 6 b Siko Orlová 3 2 a KT Praha 5 a SF SKK El Niňo B 4 2 b Libín Prachatice 5 b Elizza Praha 5 3 a US Steinerová

Více

NAŠE ČÍSLO JEDNACÍ:0255/BK/15 VYŘIZUJE:Gaťáková DATUM:16.1.2015

NAŠE ČÍSLO JEDNACÍ:0255/BK/15 VYŘIZUJE:Gaťáková DATUM:16.1.2015 Nádražní 318 763 26 Luhačovice tel.: +420 577 119 626 e-mail: bilekarp@nature.cz www.nature.cz dle rozdělovníku NAŠE ČÍSLO JEDNACÍ:0255/BK/15 VYŘIZUJE:Gaťáková DATUM:16.1.2015 Věc: Informování obcí a dalších

Více

SVOLÁNÍ ZASTUPITELSTVA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

SVOLÁNÍ ZASTUPITELSTVA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE PROGRAM: SVOLÁNÍ ZASTUPITELSTVA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE k 22. zasedání, které se koná ve velké zasedací síni sídla Jihomoravského kraje, Žerotínovo nám. 3/5 Začátek jednání je 28. dubna 2011 v 8:30 1. Technický

Více