ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období NZIS REPORT č.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období NZIS REPORT č."

Transkript

1 NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

2 Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období Datový zdroj: výkaz A (MZ) 1-1: radiační onkologie, klinická onkologie (A33) Sběr dat v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů. Zpravodajské jednotky: Výkaz vyplňuje samostatně každé oddělení (pracoviště) klinické onkologie, radiační onkologie, dětské onkologie a hematoonkologie včetně ambulantních částí nemocnic (dále ZJ), bez ohledu na jejich zřizovatele. Sběr dat probíhá v ročních intervalech (vždy pro období ). Shrnutí V roce 215 vyplnilo výkaz A (86,6 %) zpravodajských jednotek (Obrázek 1). Kompletní hlášení podaly fakultní nemocnice a malé sdružené ambulance. Nejméně vyplňují, relativně k jejich celkovému počtu, velké sdružené ambulance, samostatná odborná laboratoř a ostatní ambulantní zařízení (Obrázek 2). Úplná vyplněnost je v Jihočeském, Plzeňském, Libereckém a Královéhradeckém kraji, naopak nejnižší v hlavním městě Praze (Obrázek 3). Rozmístění hlásících zpravodajských jednotek v jednotlivých okresech ČR zobrazuje Obrázek 4. Cca 52 % z nich tvoří nemocnice, 27,2 % samostatné ordinace lékaře specialisty, ostatních zdravotnických zařízení je méně než 21 %. Vzhledem k počtu léčených pacientů s nádorovými onemocněními jsou nejvýznamnější nemocnice a fakultní nemocnice, z hlediska počtu pacientů s nenádorovými onemocněními jsou to samostatné ordinace lékaře specialisty a nemocnice (Obrázek 5). Počet nových případů nádorových onemocnění v ČR je průměrně za rok, průměrný počet nových případů nenádorových onemocnění za rok je asi poloviční. V roce 215 bylo s nádorovým onemocněním nově přijato k léčení pacientů a s nenádorovým pacientů. Standardizovaná incidence v roce 215 se pohybuje u onemocnění nádorového původu kolem 5 nových případů na 1 osob v populaci a u nenádorových onemocnění kolem 2,5 nových případů na 1 osob (Obrázek 6). Celkový počet pacientů léčených v roce 215 z důvodu nádoru byl , tj. 28 případů na 1 osob, pacienti s nenádorovým onemocněním tvoří ve stejném roce asi (9,5 na 1 osob) případů (Obrázek 7). Přístrojové vybavení radioterapeutického pracoviště, konkrétně časová řada celkového počtu přístrojů na odděleních v ČR, je vizualizováno na obrázku 8a a 8b. Doplňující údaje sumarizující veškeré proměnné výkazu v časových řadách a pro poslední rok sběru i v regionálním srovnání jsou k dispozici v přílohách a to jak ve formě absolutních počtů, tak jako standardizované ukazatele. Příloha dále obsahuje prezentaci s obrázky, formulář ve formátu pdf a pokyny pro jeho vyplňování. NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

3 NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru: radiační onkologie, klinická onkologie NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

4 Obrázek 1. Vyplněnost výkazů v letech Počet hlásících ZJ Počet nehlásících ZJ Počet hlásících ZJ Počet nehlásících ZJ Zpravodajské jednotky Zpravodajské jednotky (%) 1% 8% 6% 4% 2% % NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

5 Obrázek 2. Vyplněnost výkazů za rok 215 podle druhu zdravotnického zařízení Počet hlásících ZJ Počet nehlásících ZJ Zpravodajské jednotky (%) % 2% 4% 6% 8% 1% Fakultní nemocnice N=13 Sdružené ambulantní zařízení - malé 1.. N=3 Nemocnice N=77 Samostatná ordinace lékaře specialisty N=46 Sdružené ambulantní zařízení - velké N=12 Ostatní N=6 1.. NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

6 Obrázek 3. Vyplněnost výkazů za rok 215 v jednotlivých regionech Počet hlásících ZJ Počet nehlásících ZJ Zpravodajské jednotky (%) % 2% 4% 6% 8% 1% Jihočeský kraj Plzeňský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Karlovarský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha N=1 N=5 N=5 N=11 N=15 N=11 N=19 N=9 N=9 N=18 N=9 N=4 N=8 N=24 NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

7 Obrázek 4. Počty hlásících zpravodajských jednotek v okresech ČR Praha NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

8 Obrázek 5. Zpravodajské jednotky druh zdravotnického zařízení N = 136 hlásících zpravodajských jednotek v roce 215 Zpravodajské jednotky (%) 5 1 Pacienti (%) 5 1 Nemocnice Samostatná ordinace lékaře specialisty Fakultní nemocnice Sdružené ambulantní zařízení - velké Sdružené ambulantní zařízení - malé nádorová onemocnění nenádorová onemocnění Ostatní NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

9 Obrázek 6. Incidence pacientů 6 6 Počet nových případů nádorová onemocnění nenádorová onemocnění Počet nových případů na 1 osob nádorová onemocnění nenádorová onemocnění NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

10 Obrázek 7. Prevalence pacientů Počet případů nádorová onemocnění nenádorová onemocnění Počet případů na 1 osob nádorová onemocnění nenádorová onemocnění NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216)

11 Obrázek 8a. Přístrojové vybavení Počet přístrojů 5 Rtg terapeutické přístroje Počet přístrojů Radionuklidové ozařovače: Co Počet přístrojů Radionuklidové ozařovače: Cs Počet přístrojů NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216) Lineární urychlovače: s jednou energií X Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony Počet přístrojů Počet přístrojů Lineární urychlovače: s možností IMRT Počet přístrojů Lineární urychlovače: s možností stereotaktického oz Počet přístrojů Rtg simulátor

12 Obrázek 8b. Přístrojové vybavení Počet přístrojů 2 CT simulátor Systémy pro plánování léčby Počet přístrojů Automatické - AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR/MDR Počet přístrojů Počet přístrojů NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE: NZIS REPORT č. K/13 (9/216) Plánovací CT Automatické - AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR Počet přístrojů

13 NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období NZIS REPORT č. K/13 (9/216) Příloha č. 1. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu I. Pracovníci ve zdravotnictví Fyzické osoby (počet k ): lékaři Fyzické osoby (počet k ): ZPSZ, JOP Fyzické osoby (počet k ): ZPBD Fyzické osoby (počet k ): ZPBD: radiologičtí asistenti Fyzické osoby (počet k ): ZPBD: všeobecné sestry Fyzické osoby (počet k ): ostatní odborní pracovníci Přepočtené počty (úvazek k ): lékaři Přepočtené počty (úvazek k ): ZPSZ, JOP Přepočtené počty (úvazek k ): ZPBD Přepočtené počty (úvazek k ): ZPBD: radiologičtí asistenti Přepočtené počty (úvazek k ): ZPBD: všeobecné sestry Přepočtené počty (úvazek k ): ostatní odborní pracovníci Smluvní pracovníci (úvazek k ): lékaři Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPSZ, JOP Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPBD Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPBD: radiologičtí asistenti Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPBD: všeobecné sestry 1 3 Smluvní pracovníci (úvazek k ): ostatní odborní pracovníci Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): lékaři Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPSZ, JOP Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPBD

14 Příloha č. 1. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPBD: radiologičtí asistenti Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPBD: všeobecné sestry Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ostatní odborní pracovníci II. Činnost Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): : dispenzární Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: chemoterapie Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: jiná Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: chemoterapie Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: jiná Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření Počet výkonů u nemocných s nádorovým onemocněním: pacienti s terapií: záření Počet výkonů u nemocných s nádorovým onemocněním: pacienti s terapií: chemoterapie Počet výkonů u nemocných s nádorovým onemocněním: pacienti s terapií: jiná Počet výkonů u nemocných s nenádorovým onemocněním (ozářených polí): pacienti s terapií: záření III. Přístrojové vybavení a počet výkonů při léčení zářením Rtg terapeutické přístroje: přístroje k : počet

15 Příloha č. 1. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu Rtg terapeutické přístroje: přístroje k : Rtg terapeutické přístroje: počet výkonů u terapie Rtg terapeutické přístroje: počet výkonů u terapie nenádorové Rtg terapeutické přístroje: počet frakcí Rtg terapeutické přístroje: počet pacientů Radionuklidové ozařovače: Co 6: přístroje k : počet Radionuklidové ozařovače: Co 6: přístroje k : Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet výkonů u terapie Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet výkonů u terapie nenádorové Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet frakcí Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet pacientů Radionuklidové ozařovače: Cs 137: přístroje k : počet Radionuklidové ozařovače: Cs 137: přístroje k : Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet výkonů u terapie Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet výkonů u terapie nenádorové Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet frakcí Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet pacientů Lineární urychlovače: s jednou energií X: přístroje k : počet Lineární urychlovače: s jednou energií X: přístroje k : Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet výkonů u terapie nenádorové 12 Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet frakcí Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet pacientů Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: přístroje k : počet

16 Příloha č. 1. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: přístroje k : Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet výkonů u terapie nenádorové Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet frakcí Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet pacientů Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: přístroje k : počet Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: přístroje k : Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet výkonů u terapie nenádorové Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet frakcí Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet pacientů Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: přístroje k : počet Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: přístroje k : starší Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet frakcí Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet pacientů Rtg simulátor: přístroje k : počet Rtg simulátor: přístroje k : Rtg simulátor: počet výkonů u terapie Rtg simulátor: počet výkonů u terapie nenádorové Rtg simulátor: počet pacientů CT simulátor: přístroje k : počet CT simulátor: přístroje k :

17 Příloha č. 1. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu CT simulátor: počet výkonů u terapie CT simulátor: počet výkonů u terapie nenádorové CT simulátor: počet pacientů Systémy pro plánování léčby: přístroje k : počet Systémy pro plánování léčby: přístroje k : Systémy pro plánování léčby: počet výkonů u terapie Systémy pro plánování léčby: počet výkonů u terapie nenádorové Systémy pro plánování léčby: počet pacientů Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: přístroje k : počet Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: přístroje k : Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: počet výkonů u terapie Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: počet výkonů u terapie nenádorové Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: počet pacientů Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: přístroje k : počet Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: přístroje k : Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: počet výkonů u terapie Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: počet výkonů u terapie nenádorové Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: počet pacientů Plánovací CT: přístroje k : počet Plánovací CT: přístroje k : Plánovací CT: počet výkonů u terapie Plánovací CT: počet výkonů u terapie nenádorové Plánovací CT: počet pacientů IV. Doplňující údaje Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie:

18 Příloha č. 1. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet pacientů Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: nenádorové 3 Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet pacientů Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet pacientů Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet pacientů Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: 1 Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet pacientů 1 Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: nenádorové 6 6 Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet pacientů Příloha I. Lékaři podle oboru specializace Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): radiační onkologie Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): klinická onkologie Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): dětská onkologie a hematoonkol Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): kombinace uvedených specializací Počet: radiologičtí fyzici: fyzické osoby (vč. smluvních) k Počet: radiologičtí fyzici: přepočtené počty vč. smluvních (úvazek k )

19 NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období NZIS REPORT č. K/13 (9/216) Příloha č. 2. Standardizované počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu I. Činnost na 1 osob v celé populaci Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): 152,59 158,89 159,46 156,93 164,8 165,42 165,82 169,78 173,65 Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): : dispenzární 48,72 47,85 44,71 45,9 48,27 45,93 44,93 43,8 42,65 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: 22,38 26,41 26,83 25,9 26,58 26,89 27,21 27,6 27,99 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření 3,18 3,8 2,49 2,49 2,82 3,2 2,5 2,69 2,89 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: chemoterapie 6,14 6,48 6,8 6,81 7,12 7,46 6,97 6,42 5,87 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: jiná 11,44 11,71 12,69 11,49 11,8 12,6 1,75 1,71 1,67 Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: 7,68 8,18 7,87 7,88 8,54 8,4 8,49 9,1 9,52 Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření 3,83 3,24 3,36 3,32 3,21 2,48 2,58 2,45 2,32 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: 5,6 5,38 5,31 5,24 5,35 5,22 5,37 5,34 5,3 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření 2,7 2,5 1,79 1,85 1,91 1,93 2,9 2,7 2,5 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: chemoterapie 1,84 1,85 1,93 1,98 1,87 1,95 1,91 1,76 1,61 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: jiná 1,84 2,9 2,9 1,91 2,1 1,98 2,8 2,1 2,12 Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: 3,8 2,72 2,69 3,1 2,81 2,52 2,6 2,52 2,44 Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření 2,25 2,17 1,94 2,3 1,82 1,69 1,8 1,65 1,49 II. Doplňující údaje 1 osob v celé populaci Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet pacientů,,,,,,,,, Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet pacientů 13,94 13,5 12,8 11,91 11,95 11,27 1,27 1,99 1,68 Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet pacientů,,,,,,,,, Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet pacientů 1,7 1,64 1,35 2,37 2,68 2,26 1,66 7,16 8,

20 Příloha č. 2. Standardizované počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v časovém trendu Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet pacientů,,1,,,,,,, Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet pacientů 2,52 3,2 1,42 2,71 2,46 2,45 2,56 1,95 2,4

21 NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období NZIS REPORT č. K/13 (9/216) Příloha č. 3. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v regionálním srovnání v roce 215 Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj I. Pracovníci ve zdravotnictví Fyzické osoby (počet k ): lékaři Fyzické osoby (počet k ): ZPSZ, JOP Fyzické osoby (počet k ): ZPBD Fyzické osoby (počet k ): ZPBD: radiologičtí asistenti Fyzické osoby (počet k ): ZPBD: všeobecné sestry Fyzické osoby (počet k ): ostatní odborní pracovníci Přepočtené počty (úvazek k ): lékaři Přepočtené počty (úvazek k ): ZPSZ, JOP Přepočtené počty (úvazek k ): ZPBD Přepočtené počty (úvazek k ): ZPBD: radiologičtí asistenti Přepočtené počty (úvazek k ): ZPBD: všeobecné sestry Přepočtené počty (úvazek k ): ostatní odborní pracovníci Smluvní pracovníci (úvazek k ): lékaři 5 1 Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPSZ, JOP 1 Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPBD 2 Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPBD: radiologičtí asistenti 1 Smluvní pracovníci (úvazek k ): ZPBD: všeobecné sestry Smluvní pracovníci (úvazek k ): ostatní odborní pracovníci Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): lékaři Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPSZ, JOP Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPBD Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPBD: radiologičtí asistenti Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ZPBD: všeobecné sestry Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních): ostatní odborní pracovníci 3 4 1

22 Příloha č. 3. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v regionálním srovnání v roce 215 Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj II. Činnost Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): : dispenzární Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: chemoterapie Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: jiná Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: chemoterapie Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: jiná Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření Počet výkonů u nemocných s nádorovým onemocněním: pacienti s terapií: záření Počet výkonů u nemocných s nádorovým onemocněním: pacienti s terapií: chemoterapie Počet výkonů u nemocných s nádorovým onemocněním: pacienti s terapií: jiná Počet výkonů u nemocných s nenádorovým onemocněním (ozářených polí): pacienti s terapií: záření III. Přístrojové vybavení a počet výkonů při léčení zářením Rtg terapeutické přístroje: přístroje k : počet Rtg terapeutické přístroje: přístroje k : Rtg terapeutické přístroje: počet výkonů u terapie Rtg terapeutické přístroje: počet výkonů u terapie nenádorové Rtg terapeutické přístroje: počet frakcí Rtg terapeutické přístroje: počet pacientů Radionuklidové ozařovače: Co 6: přístroje k : počet

23 Příloha č. 3. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v regionálním srovnání v roce 215 Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Radionuklidové ozařovače: Co 6: přístroje k : Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet výkonů u terapie Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet výkonů u terapie nenádorové Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet frakcí Radionuklidové ozařovače: Co 6: počet pacientů Radionuklidové ozařovače: Cs 137: přístroje k : počet 2 Radionuklidové ozařovače: Cs 137: přístroje k : 2 Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet výkonů u terapie Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet výkonů u terapie nenádorové Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet frakcí Radionuklidové ozařovače: Cs 137: počet pacientů 1 34 Lineární urychlovače: s jednou energií X: přístroje k : počet Lineární urychlovače: s jednou energií X: přístroje k : 3 1 Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet výkonů u terapie nenádorové Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet frakcí Lineární urychlovače: s jednou energií X: počet pacientů Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: přístroje k : počet Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: přístroje k : Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet výkonů u terapie nenádorové Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet frakcí Lineární urychlovače: s více energiemi X a elektrony: počet pacientů Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: přístroje k : počet Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: přístroje k : Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet výkonů u terapie nenádorové

24 Příloha č. 3. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v regionálním srovnání v roce 215 Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet frakcí Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností IMRT: počet pacientů Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: přístroje k : počet Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: přístroje k : Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet výkonů u terapie Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet výkonů u terapie nenádorové Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet frakcí Lineární urychlovače: s jednou energií X nebo s více energiemi X a elektrony: s možností stereotaktického ozařování: počet pacientů Rtg simulátor: přístroje k : počet Rtg simulátor: přístroje k : Rtg simulátor: počet výkonů u terapie Rtg simulátor: počet výkonů u terapie nenádorové Rtg simulátor: počet pacientů CT simulátor: přístroje k : počet CT simulátor: přístroje k : CT simulátor: počet výkonů u terapie CT simulátor: počet výkonů u terapie nenádorové 23 CT simulátor: počet pacientů Systémy pro plánování léčby: přístroje k : počet Systémy pro plánování léčby: přístroje k : Systémy pro plánování léčby: počet výkonů u terapie Systémy pro plánování léčby: počet výkonů u terapie nenádorové Systémy pro plánování léčby: počet pacientů Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: přístroje k : počet Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: přístroje k : Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: počet výkonů u terapie

25 Příloha č. 3. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v regionálním srovnání v roce 215 Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: počet výkonů u terapie nenádorové Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s LDR,MDR: počet pacientů Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: přístroje k : počet Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: přístroje k : Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: počet výkonů u terapie Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: počet výkonů u terapie nenádorové 6 Automatické AFL přístroje pro brachyterapii: s HDR: počet pacientů Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Plánovací CT: přístroje k : počet Plánovací CT: přístroje k : 1 1 Plánovací CT: počet výkonů u terapie Plánovací CT: počet výkonů u terapie nenádorové 23 Plánovací CT: počet pacientů IV. Doplňující údaje Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet pacientů Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet pacientů Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet pacientů Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: nenádorové Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet pacientů Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet výkonů u terapie: nenádorové

26 Příloha č. 3. Absolutní počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v regionálním srovnání v roce 215 Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet pacientů Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet výkonů u terapie: nenádorové 6 Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet pacientů Příloha I. Lékaři podle oboru specializace Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): radiační onkologie Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): klinická onkologie Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): dětská onkologie a hematoonkol Počet: lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby): kombinace uvedených specializací Počet: radiologičtí fyzici: fyzické osoby (vč. smluvních) k Počet: radiologičtí fyzici: přepočtené počty vč. smluvních (úvazek k )

27 NÁRODNÍ ZDRAVOTNICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AMBULANTNÍ PÉČE ZDRAVOTNICTVÍ ČR: Stručný přehled činnosti oboru radiační onkologie, klinická onkologie za období NZIS REPORT č. K/13 (9/216) Příloha č. 4. Standardizované počty pacientů oboru radiační onkologie, klinická onkologie v regionálním srovnání v roce 215 Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj I. Činnost na 1 osob v daném kraji (kde je lokalizován poskytovatel zdravotních služeb) Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): 443,93 78,26 14,63 126,21 1,1 82,6 161,16 165,4 195,65 148,3 2,98 19,87 176,2 89,29 Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Počet ošetření vyšetření (počet návštěv): : dispenzární 129,39 3,65 28,95 56,6 3,9 22,12 4,88 36,8 36,97 29,41 16,17 63,89 43,67 15,36 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: 61, 19,21 29,15 17,2 12,14 14,23 15,73 31, 1,62 12,99 41,61 21,13 2,98 31,55 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření 5,98,61 1,99 2,21 1,47 1,59 2,15 4,93 2, 1,71 3,37 5,1 2,2 3,14 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: chemoterapie 2,26 5,44 5,15 4,2 1,99 5,7 2,67 5,86 3,48 3,87 1,83 5,35 3,16 2,12 Počet pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: jiná 13,44 1,78 14,65 1,69,93 7,76 7,75 9,62,54 5,78 33,41 5,54 9,47 3,34 Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: 17,62 5,71 13,93 3,69 6,86 4,66 3,23 7,51 2,53 6,35 8,81 9,86 29,55 7,96 Počet pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce: pacienti s terapií: záření 4,1,55 1,8 3,69 6,69 2,72 1,84 2,72 2,53 1,91 1,8 1,7 1,65 2,4 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: 8,84 2,19 4,44 3,23 2,43 4,23 6,68 8,48 4,78 4,57 7,39 4,62 5,89 4,54 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření 3,59,57 1,5 2,5 1,7 1,57 2,4 2,92 2, 1,53 2,65 1,73 1,96 2,41 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: chemoterapie 3,32,92 2,3 1,34 1, 1,5 1,54 2,64 2,78 2,41,82 1,33 1,37,78 Počet nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: jiná 2,66,74 2,25,69,66 2,8 3,81 2,97 1,58 4,36 2,73 2,75 1,41 Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: 5,53,25 1,38 1,46 3, 1,48 3,93 2,29 1,84 2,21 2,26 3,4 2,89 Počet nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení: pacienti s terapií: záření 2,86,1,67 1,36 2,64,69 2,66 2,29 1,47 1,66 1,39 1,44 1,3 II. Doplňující údaje na 1 osob v daném kraji (kde je lokalizován poskytovatel zdravotních služeb) Brachyterapie intrakavitární: manuálně prováděná: počet pacientů,,,,,,, Brachyterapie intrakavitární: LDR/MDR a HDR: počet pacientů 21,23, 6,75 15,11 5,34 12,15 13,17 7,65 11,8 26,14 11,8 11,93 Brachyterapie povrchová: manuálně prováděná: počet pacientů,,,,,,, Brachyterapie povrchová: LDR/MDR a HDR: počet pacientů 3,88,, 1,39 2,19,,19,, 114, 4,1 1,56 Brachyterapie intersticiální: manuálně prováděná: počet pacientů,,,,,, Brachyterapie intersticiální: LDR/MDR a HDR: počet pacientů 5,7, 1,26, 9,8,97,,43 8,98 1,54 1,7

28 Ministerstvo zdravotnictví Schváleno ČSÚ pro Ministerstvo zdravotnictví. ČV 17/15 ze dne v rámci Programu statistických zjišťování na rok 215. Vyplněný výkaz předložte pracovišti státní statistické služby resortu zdravotnictví podle závazných pokynů ÚZIS ČR Ochrana důvěrnosti údajů je zaručena zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě,ve znění pozdějších předpisů. Údaje se zjišťují pro potřebu Ministerstva zdravotnictví,které odpovídá za jejich ochranu Roční výkaz o činnosti poskytovatele ZS A (MZ) 1-1 Poskytovatel (obor): radiační onkologie, klinická onkologie Za rok 215 IČO PČZ Oddělení, pracoviště, kód poskytovatele Zpravodajská jednotka (adresa): A33 I. Pracovníci ve zdravotnictví ze sl. 3 Č.ř. Lékaři ZPSZ, JOP ZPBD radiologičtí všeobecné asistenti sestry a b Fyzické osoby (počet k ) 11 Přepočtené počty (úvazek k ) 12 Smluvní pracovníci (úvazek k ) 13 Průměrný roční přepočtený počet pracov. (včetně smluvních) II. Činnost 14 Ostatní odborní pracovníci Počet Č.ř. Celkem ze sl. 1pacienti s terapií ze sl. 1 záření chemoterapie jiná dispenzární a b ošetření - vyšetření (počet návštěv) 21 pacientů s nádorovým onemocněním v daném roce 22 pacientů s nenádorovým onemocněním v daném roce 23 nově přijatých nemocných s nádorovým onemocněním k léčení 24 nově přijatých nemocných s nenádorovým onemocněním k léčení 25 výkonů u nemocných s nádorovým onemocněním (ozářených polí - sl. 2, aplikovaných cyklů chemoterapie - sl. 26 3) výkonů u nemocných s nenádorovým onemocněním (ozářených polí) 27

29 III. Přístrojové vybavení a počet výkonů při léčení zářením Č.ř. Přístroje k Počet výkonů u terapie Počet frakcí Počet počet nenádorové pacientů a b Rtg terapeutické přístroje 41 Radionuklidové Co 6 42 ozařovače Cs s jednou energií X 44 Lineární urychlovače s více energiemi X a 45 elektrony s možností IMRT 46 z ř s možností stereotaktického ozařování 47 Rtg simulátor 48 CT simulátor 49 Systémy pro plánování léčby 5 Automatické - AFL s LDR/MDR 51 přístroje pro brachyterapii s HDR 52 Plánovací CT 53 IV. Doplňující údaje Brachyterapie intrakavitární Brachyterapie povrchová Brachyterapie intersticiální Č.ř. Počet výkonů u terapie nenádorové Počet pacientů a b manuálně prováděná 71 LDR/MDR a HDR 72 manuálně prováděná 73 LDR/MDR a HDR 74 manuálně prováděná 75 LDR/MDR a HDR 76 I. Lékaři podle oboru specializace Příloha Č.ř. radiační onkologie Lékaři se specializací v oboru (fyzické osoby) klinická onkologie dětská onkologie a hematoonkol kombinace uvedených specializací radiologičtí fyzici fyzické osoby (vč. smluvních) k a b Počet 121 přepočtené počty vč. smluvních (úvazek k ) Razítko: Podpis vedoucího zpravodajské jednotky: Výkaz sestavil: Telefon: Datum:

30 Program statistických zjišťování Ministerstva zdravotnictví na rok 215 ÚZIS ČR Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře A (MZ) 1-1: Roční výkaz o činnosti poskytovatele zdravotních služeb pro obor radiační onkologie, klinická onkologie Statistická zjišťování Ministerstva zdravotnictví jsou součástí Programu statistických zjišťování v České republice na rok 215. Tento program byl zveřejněn ve Sbírce zákonů ČR, v částce 12, formou vyhlášky č. 239/214 Sb. ze dne , která v příloze 2 obsahuje seznam statistických zjišťování prováděných ministerstvy. Program byl sestaven v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů. Výkazy řady A (MZ) 1-1 slouží k získání základních informací o poskytovatelích zdravotních služeb a o činnosti jednotlivých oborů z hlediska zajištění a potřeby zdravotní péče, pro zjištění vybraných údajů o zdravotním stavu obyvatelstva. Tyto informace slouží pro zpracování podkladů při stanovení zdravotní politiky státu na různých úrovních řízení a pro hodnocení objemu zdravotní péče. Předání dat je možné pouze elektronicky prostřednictvím webové aplikace - Centrální úložiště výkazů (CÚV), která obsahuje elektronické šablony pro vyplňování a odesílání výkazů do CÚV. Pro předání dat do CÚV je nutné přihlášení do registrů rezortu zdravotnictví na základě Žádosti o přístup do registrů NZIS uvedené na internetových stránkách v v horní liště označené červeně a uvedené jako REGISTRY NZIS VSTUP na adrese: Předání dat do aplikace CÚV bude ukončeno Zákon č. 89/1995 Sb. ukládá všem zpravodajským jednotkám povinnost poskytnout úplně, správně, pravdivě a včas požadované údaje pro všechna statistická zjišťování uvedená v Programu statistických zjišťování (viz 2 vymezení pojmů, 1 program statistických zjišťování a 26 správní delikty). Ochrana důvěrných statistických údajů je zaručena výše uvedeným zákonem (viz 16 povinnost mlčenlivosti a ochrana důvěrných statistických, údajů, 17 poskytování důvěrných statistických údajů). POKYNY PRO VYPLŇOVÁNÍ Roční výkaz vyplňuje samostatně každé oddělení (pracoviště) klinické onkologie, radiační onkologie, dětské onkologie a hematoonkologie včetně ambulantních částí nemocnic (dále ZJ), bez ohledu na jejich zřizovatele. Formuláře výkazu a pokyny pro jeho vyplňování jsou uveřejněny na internetových stránkách V elektronické šabloně výkazu se vyplňují žlutě a červeně podbarvené kolonky, ke kterým je vždy uvedena informace k poli. Šedě podbarvené kolonky se nevyplňují. Oddíl I. Pracovníci ve zdravotnictví Jedná se o zaměstnance a zaměstnavatele v samostatných ambulantních zařízeních a ambulantních částech lůžkových zařízení. V ř. 11, 12 se sleduje evidenční počet zaměstnanců a počet zaměstnavatelů vybraných kategorií pracovníků. Charakteristika jednotlivých kategorií pracovníků je určena zákonem č. 95/24 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 96/24 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů. Vyhláška MZ ČSR č. 77/1981 Sb. byla zrušena v červnu 24 (vyhláškou č. 393/24 Sb.). Vybrané kategorie pracovníků jsou uvedeny ve sl. 1 až 6 (lékaři, ZPSZ = zdravotničtí pracovníci nelékaři s odbornou a specializovanou způsobilostí a JOP = jiní odborní pracovníci, ZPBD = zdravotničtí pracovníci nelékaři s odbornou způsobilostí bez odborného dohledu, radiologičtí asistenti, všeobecné sestry a ostatní odborní pracovníci). Podrobnější vysvětlivky k evidenčnímu počtu zaměstnanců, k zaměstnavatelům, ke kategoriím pracovníků a tabulky pro přepočty úvazku jsou uvedeny v samostatných pokynech METODICKÉ VYSVĚTLIVKY, které jsou k dispozici na pracovišti ÚZIS ČR a na internetových stránkách (NZIS). sl. 2 ZPSZ = zdravotničtí pracovníci nelékaři s odbornou a specializovanou způsobilostí zákona č. 96/24 Sb. JOP = jiní odborní pracovníci - 43 zákona č. 96/24 Sb. sl. 3 ZPBD = zdravotničtí pracovníci nelékaři s odbornou způsobilostí bez odborného dohledu - 5 až 21a zákona č. 96/24 Sb. sl. 4 ze sl. 3 radiologičtí asistenti - 8 zákona č. 96/24 Sb. sl. 5 ze sl. 3 všeobecné sestry - 5 zákona č. 96/24 Sb. sl. 6 Ostatní odborní pracovníci Patří sem odborní pracovníci na oddělení (pracoviště, zařízení), kteří nejsou uvedeni ve sl. 1 až 5. ř. 11 vyplňuje se počet fyzických osob pracujících na oddělení (pracovišti) k ř. 12 přepočtené počty (úvazky k ) - rovná se součtu úvazků jednotlivých zaměstnanců a zaměstnavatelů k Přepočet a součet jednotlivých úvazků se počítá na 3 desetinná místa. Do výkazu se přepočtené počty zaokrouhlují na 2 desetinná místa. V zařízeních, kde není pro ambulantní část lůžkového oddělení stanovena výše úvazku lékaře nebo dalšího personálu a tito docházejí z lůžkové části oddělení, se při výpočtu úvazku A(MZ)1-1/33 str. 1

ve znění pozdějších předpisů

ve znění pozdějších předpisů Program statistických zjišťování Ministerstva zdravotnictví na rok 2012 ÚZIS ČR Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře E (MZ) 2-01: Roční výkaz o zaměstnancích a o složkách platu ve zdravotnických

Více

Roční výkaz o zaměstnavatelích, evidenčním počtu zaměstnanců a smluvních pracovnících

Roční výkaz o zaměstnavatelích, evidenčním počtu zaměstnanců a smluvních pracovnících Ministerstvo zdravotnictví Schváleno ČSÚ pro Ministerstvo zdravotnictví. ČV 145/12 ze dne 17.10.2011 v rámci Programu statistických zjišťování na rok 2012. Vyplněný výkaz předložte pracovišti státní statistické

Více

Informace ze zdravotnictví Pardubického kraje

Informace ze zdravotnictví Pardubického kraje Informace ze zdravotnictví Pardubického kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Hradec Králové 14. 11. 2014 7 Souhrn Činnost oboru radiologie a zobrazovacích metod v Pardubickém

Více

Informace ze zdravotnictví Hlavního města Prahy

Informace ze zdravotnictví Hlavního města Prahy Informace ze zdravotnictví Hlavního města Prahy Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Hlavní město Praha 8 21.7.2005 Radiologie a zobrazovací metody činnost oboru v Hlavním městě

Více

Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře A (MZ) 1-01: Roční výkaz o činnosti poskytovatele zdravotních služeb pro obor

Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře A (MZ) 1-01: Roční výkaz o činnosti poskytovatele zdravotních služeb pro obor Program statistických zjišťování Ministerstva zdravotnictví na rok 2014 ÚZIS ČR Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře A (MZ) 1-01: Roční výkaz o činnosti poskytovatele zdravotních služeb

Více

Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře E (MZ) 6-02: Pololetní výkaz o ekonomice poskytovatele zdravotních služeb

Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře E (MZ) 6-02: Pololetní výkaz o ekonomice poskytovatele zdravotních služeb Program statistických zjišťování Ministerstva zdravotnictví na rok 2014 ÚZIS ČR Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře E (MZ) 6-02: Pololetní výkaz o ekonomice poskytovatele zdravotních

Více

Informace ze zdravotnictví Hlavního města Prahy

Informace ze zdravotnictví Hlavního města Prahy Informace ze zdravotnictví Hlavního města Prahy Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Hlavní město Praha 9 21.8.2006 Mzdy ve zdravotnictví v Hlavním městě Praze v roce 2005 Salaries

Více

Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje

Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje Informace ze zdravotnictví Zlínského e Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Zlín 1 17.6.2004 Gastroenterologie - činnost oboru Zlínského e v roce Publikované údaje jsou čerpány

Více

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Brno 4 29.6.2005 Hemodialýza - činnost oboru v Jihomoravském kraji v roce 2004 Haemodialysis

Více

POKYNY PRO VYPLŇOVÁNÍ

POKYNY PRO VYPLŇOVÁNÍ Program statistických zjišťování Ministerstva zdravotnictví na rok 2012 ÚZIS ČR Závazné pokyny pro vyplňování statistického formuláře E (MZ) 6-02: Pololetní výkaz o ekonomice zdravotnického zařízení pro

Více

Koncepce oboru Dětská chirurgie

Koncepce oboru Dětská chirurgie Koncepce oboru Dětská chirurgie Deklarace dětské chirurgie podle světové federace společností pediatrických chirurgů (W.O.F.A.P.S.): Děti nejsou jen malí dospělí a mají interní i chirurgické problémy a

Více

Činnost záchytných stanic v roce 2012. Activity of sobering-up stations in 2012

Činnost záchytných stanic v roce 2012. Activity of sobering-up stations in 2012 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 4. 6. 2013 16 Činnost záchytných v roce 2012 Activity of sobering-up stations in 2012 Souhrn Tato Aktuální informace

Více

Výsledky statistického zjišťování Roční výkaz odvětvových ukazatelů ve stavebnictví Stavební práce S v tuzemsku v členění podle obcí

Výsledky statistického zjišťování Roční výkaz odvětvových ukazatelů ve stavebnictví Stavební práce S v tuzemsku v členění podle obcí Výsledky statistického zjišťování Roční výkaz odvětvových ukazatelů ve stavebnictví Stavební práce S v tuzemsku v členění podle obcí Stav 5-01, oddíl 094 za rok 2012 Statistická informace je sestavena

Více

Informace ze zdravotnictví Jihočeského kraje

Informace ze zdravotnictví Jihočeského kraje Informace ze zdravotnictví Jihočeského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky České Budějovice 2 3.6.2003 Přístrojové vybavení zdravotnických zařízení v Jihočeském kraji v roce

Více

Mzdy ve zdravotnictví v roce 2004 a 2005 (do 30. 9.) Earnings in health services in 2004 and 2005 (till 30. 9.)

Mzdy ve zdravotnictví v roce 2004 a 2005 (do 30. 9.) Earnings in health services in 2004 and 2005 (till 30. 9.) Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 20.1.2006 1 Mzdy ve zdravotnictví v roce 2004 a 2005 (do 30. 9.) Earnings in health services in 2004 and 2005 (till

Více

Příloha 1 k pololetnímu výkazu E (MZ) 2-02 o zaměstnancích a o složkách mezd ve zdravotnických organizacích podle platných předpisů o platu

Příloha 1 k pololetnímu výkazu E (MZ) 2-02 o zaměstnancích a o složkách mezd ve zdravotnických organizacích podle platných předpisů o platu Příloha 1 k pololetnímu výkazu E (MZ) 2-02 o zaměstnancích a o složkách mezd ve zdravotnických organizacích podle platných předpisů o platu Od začátku roku do 30.6., 31.12. 1) 2009 IČO PČZ Zpravodajská

Více

PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE GRANTU- FOND PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE Příloha č. 11 Tabulka obvyklé mzdy

PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE GRANTU- FOND PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE Příloha č. 11 Tabulka obvyklé mzdy PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE GRANTU- FOND PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE Příloha č. 11 Tabulka obvyklé mzdy Tabulka doporučených mezd pro Jihomoravský kraj 20 404 121 24 347 144 26 808 158 21 681 126 26 547

Více

PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE GRANTU- FOND PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE Příloha č. 11 Tabulka obvyklé mzdy

PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE GRANTU- FOND PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE Příloha č. 11 Tabulka obvyklé mzdy PŘÍRUČKA PRO ŽADATELE GRANTU- FOND PRO NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE Příloha č. 11 Tabulka obvyklé mzdy Tabulka doporučených mezd pro Hlavní město Praha horní hranice horní hranice 27 047 155 27 668 166

Více

Informace ze zdravotnictví Středočeského kraje

Informace ze zdravotnictví Středočeského kraje Informace ze zdravotnictví Středočeského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 3 31.5.2004 Rehabilitace a fyzikální medicína - činnost oboru ve Středočeském kraji v roce

Více

Mzdy a platy ve zdravotnictví v roce 2012. Wages and salaries in health services in 2012

Mzdy a platy ve zdravotnictví v roce 2012. Wages and salaries in health services in 2012 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 28. 8. 2013 36 Souhrn Mzdy a platy ve zdravotnictví v roce 2012 Wages and salaries in health services in 2012 Průměrný

Více

Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce 2012

Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce 2012 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 23. 7. 2013 25 Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce

Více

Zdravotnická zařízení v roce 2004. Health establishments in 2004

Zdravotnická zařízení v roce 2004. Health establishments in 2004 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 27.4.2005 12 Zdravotnická zařízení v roce 2004 Health establishments in 2004 Souhrn Tato aktuální informace charakterizuje

Více

Informace ze zdravotnictví Moravskoslezského kraje

Informace ze zdravotnictví Moravskoslezského kraje Informace ze zdravotnictví Moravskoslezského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Ostrava 14 10.10.2003 Moravskoslezského kraje v roce 2002 Podkladem pro zpracování dat o

Více

Věstník MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY OBSAH:

Věstník MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY OBSAH: Věstník Ročník 2014 MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY Částka 5 Vydáno: 1. SRPNA 2014 Cena: 37 Kč OBSAH: 1. Oznámení o změně názvu státní příspěvkové organizace zřízené Ministerstvem zdravotnictví

Více

Informace ze zdravotnictví Královéhradeckého kraje

Informace ze zdravotnictví Královéhradeckého kraje Informace ze zdravotnictví Královéhradeckého kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Hradec Králové 1 8.10.2002 Ekonomika samostatných ordinací a některých dalších zdravotnických

Více

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 44 62 9,68 0,097 600,0 6,00 Ostatní 0,00

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 44 62 9,68 0,097 600,0 6,00 Ostatní 0,00 0 sumární sestava kraj: Hlavní město Praha.0.0 Sektor včelstev k.. k.0. a, 0,0 00,0,00 0 0 0 0,00 0,000 0,0,00 0, 0,,0,00 0 0, 0, 0,0,00, 0,,0,00 včelstev 0 včelstev včelstev 0 0 0 Vykoupeno medu v kg

Více

Pracovní neschopnost pro nemoc a úraz v České republice za rok 2002. (zdroj dat: Český statistický úřad)

Pracovní neschopnost pro nemoc a úraz v České republice za rok 2002. (zdroj dat: Český statistický úřad) Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 25.6.2003 39 Pracovní neschopnost pro nemoc a úraz v České republice za rok 2002 (zdroj dat: Český statistický úřad)

Více

Typ B PRACOVIŠTĚ ZDRAVOTNICKÉHO TÝMU

Typ B PRACOVIŠTĚ ZDRAVOTNICKÉHO TÝMU ČÍSLO DODATKU PŘÍLOHA č. 2 - Vstupní formulář / V-13 SMLOUVY O POSKYTOVÁNÍ A ÚHRADĚ ZDRAVOTNÍ PÉČE Účinnost smlouvy ode dne.. Účinnost změn v příloze ode dne.. B PRACOVIŠTĚ ZDRAVOTNICKÉHO TÝMU IDENTIFIKAČNÍ

Více

Péče o pacienty s diagnózou F63.0 - patologické hráčství v ambulantních a lůžkových zařízeních ČR v letech 2006 2012

Péče o pacienty s diagnózou F63.0 - patologické hráčství v ambulantních a lůžkových zařízeních ČR v letech 2006 2012 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 11. 11. 2013 50 Péče o pacienty s diagnózou F63.0 - patologické hráčství v ambulantních a lůžkových zařízeních ČR v

Více

Činnost logopedických pracovišť v ČR v roce 2007. Activity of branch of logopaediology in the CR in the year 2007

Činnost logopedických pracovišť v ČR v roce 2007. Activity of branch of logopaediology in the CR in the year 2007 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 27. 6. 2008 20 Činnost logopedických pracovišť v ČR v roce 2007 Activity of branch of logopaediology in the CR in the

Více

Ošetřovatelská následná péče v České republice v roce 2008. Nursing after-care in the Czech Republic in 2008

Ošetřovatelská následná péče v České republice v roce 2008. Nursing after-care in the Czech Republic in 2008 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 13. 03. 2009 3 Ošetřovatelská následná péče v České republice v roce 2008 Nursing after-care in the Czech Republic

Více

Hlášená onemocnění pohlavními nemocemi v ČR v roce 2001

Hlášená onemocnění pohlavními nemocemi v ČR v roce 2001 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 4. 9. 2002 43 Hlášená onemocnění pohlavními nemocemi v ČR v roce 2001 Epidemiologickému hlášení podléhají tyto pohlavní

Více

Činnost oboru gastroenterologie v ČR v roce 2012. Activity in branch gastroenterology in the CR in the year 2012

Činnost oboru gastroenterologie v ČR v roce 2012. Activity in branch gastroenterology in the CR in the year 2012 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 24. 9. 213 43 Činnost oboru gastroenterologie v ČR v roce 212 Activity in branch gastroenterology in the CR in the

Více

Národní zdravotnický informační systém

Národní zdravotnický informační systém NZIS je celostátníinformační systém Národní zdravotnický informační systém zdroje dat a možnosti jejich využití Mgr.Vlasta Mazánková, ÚZIS ČR Specializační kurs -Veřejné zdravotnictví 2007 Ke sběru a zpracováníinformací

Více

Národní zdravotnický informační systém zdroje dat a možnosti jejich využití

Národní zdravotnický informační systém zdroje dat a možnosti jejich využití Národní zdravotnický informační systém zdroje dat a možnosti jejich využití Mgr.Vlasta Mazánková, ÚZIS ČR Specializační kurs -Veřejné zdravotnictví 2009 Obsah sdělení o NZIS základní pojetí o Legislativa

Více

VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM RADIOLOGICKÝCH FYZIKŮ A TECHNIKŮ DŮSLEDKY ZÁKONA O NELÉKAŘSKÝCH ZDRAVOTNICKÝCH POVOLÁNÍCH

VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM RADIOLOGICKÝCH FYZIKŮ A TECHNIKŮ DŮSLEDKY ZÁKONA O NELÉKAŘSKÝCH ZDRAVOTNICKÝCH POVOLÁNÍCH VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM RADIOLOGICKÝCH FYZIKŮ A TECHNIKŮ DŮSLEDKY ZÁKONA O NELÉKAŘSKÝCH ZDRAVOTNICKÝCH POVOLÁNÍCH Tomáš Čechák 1, Pavel Dvořák 1, Lubomír Frencl 2, Ladislav Musílek 1, Libor Judas 3, Ivan Kuželka

Více

Současné trendy v epidemiologii nádorů se zaměřením na Liberecký kraj

Současné trendy v epidemiologii nádorů se zaměřením na Liberecký kraj Institut biostatistiky a analýz, Lékařská a přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita, Brno Současné trendy v epidemiologii nádorů se zaměřením na Mužík J. Epidemiologie nádorů v ČR Epidemiologická

Více

Činnost zdravotnických zařízení ve vybraných oborech léčebně preventivní péče 2010

Činnost zdravotnických zařízení ve vybraných oborech léčebně preventivní péče 2010 Činnost zdravotnických zařízení ve vybraných oborech léčebně preventivní péče 2010 Z D R A V O T N I C K Á S T A T I S T I K A Vydává Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR Praha 2, Palackého nám.

Více

Ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky za rok 2011

Ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky za rok 2011 Ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky za rok 2011 Ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR za rok 2011 Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (dále jen VZP ) připravila pro laickou

Více

Analýza kapacit a sítě poskytovatelů dlouhodobé péče

Analýza kapacit a sítě poskytovatelů dlouhodobé péče Analýza kapacit a sítě poskytovatelů dlouhodobé péče Datum: srpen-listopad 2011 Verze: 2.2 Zadavatel: Aktivita č. 12 Jakub Hrkal, Pavel Bareš, Šárka Daňková, Romana Malečková, Tomáš Roubal, Eva Prošková

Více

Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje

Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Brno 12 26. 11. 2012 Souhrn Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let ve Zlínském

Více

Onkologické centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Onkologické centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Onkologické centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Historie: Onkologické oddělení bylo otevřeno v nemocnici Na Královských Vinohradech již v roce 1949 a později se stalo součástí Radiologické kliniky

Více

JE ROLE ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY POUZE FINANČNÍ?

JE ROLE ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY POUZE FINANČNÍ? 6. PODZIMNÍ KONFERENCE PREZIDIA ČAS 23.11.2013 BRNO PRACOVNÍ PODMÍNKY ZDRAVOTNÍKŮ OHROŽENÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE? JE ROLE ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY POUZE FINANČNÍ? VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČR MUDR. RENÁTA PETROVÁ

Více

Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce 2011

Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce 2011 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 12. 10. 2012 50 Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce

Více

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Brno 12 28. 11. 2012 Souhrn Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let

Více

Zdravotní ukazatele obyvatel Ostravy ve srovnání s Moravskoslezským krajem a Českou republikou Ostrava, 21.10.2013

Zdravotní ukazatele obyvatel Ostravy ve srovnání s Moravskoslezským krajem a Českou republikou Ostrava, 21.10.2013 KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE SE SÍDLEM V OSTRAVĚ Zdravotní ukazatele obyvatel Ostravy ve srovnání s Moravskoslezským krajem a Českou republikou Ostrava, 21.10.2013 MUDr. Helena Šebáková

Více

Informace ze zdravotnictví Olomouckého kraje

Informace ze zdravotnictví Olomouckého kraje Informace ze zdravotnictví Olomouckého kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Ostrava 8. 12. 2014 13 Souhrn Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let

Více

SBÍRKA PŘEDPISŮ ČESKÉ REPUBLIKY

SBÍRKA PŘEDPISŮ ČESKÉ REPUBLIKY Ročník 2012 SBÍRKA PŘEDPISŮ ČESKÉ REPUBLIKY PROFIL PŘEDPISU: Titul předpisu: Vyhláška o předávání údajů do Národního zdravotnického informačního systému Citace: 116/2012 Sb. Částka: 44/2012 Sb. Na straně

Více

Doporučení pro stanovení rozmezí mezd/platů v projektech OP VK

Doporučení pro stanovení rozmezí mezd/platů v projektech OP VK I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í Doporučení pro stanovení rozmezí mezd/platů v projektech OP VK Jednou z podmínek čerpání finančních prostředků z Operačního programu Vzdělávání pro

Více

Zdravotnictví Plzeňského kraje 2010

Zdravotnictví Plzeňského kraje 2010 Zdravotnictví Plzeňského kraje 2010 Vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky Zdravotnictví kraje Publikace je určena pro rychlou orientaci uživatele o základních charakteristikách

Více

ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky za rok 2013

ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky za rok 2013 ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky za rok 2013 Ročenka Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR za rok 2013 Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (dále jen VZP ) připravila pro laickou

Více

Činnost oboru diabetologie, péče o diabetiky v roce 2009. Activity of the branch of diabetology, care for diabetics in 2009

Činnost oboru diabetologie, péče o diabetiky v roce 2009. Activity of the branch of diabetology, care for diabetics in 2009 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 27. 5. 2010 23 Činnost oboru diabetologie, péče o diabetiky v roce 2009 Activity of the branch of diabetology, care

Více

Preventivní programy v onkologii. Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc. Masarykův onkologický ústav Brno

Preventivní programy v onkologii. Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc. Masarykův onkologický ústav Brno Preventivní programy v onkologii Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc. Masarykův onkologický ústav Brno mediální obraz onkologie dnes.. skutečné pojištění.. onkologie zítra snad prevence, časný záchyt, cena /přínos

Více

Praha - bytové prostory

Praha - bytové prostory Praha - bytové prostory Praha 1 Praha 2 Garsonka 3 750 000 13 000 2 770 000 12 000 Byt 2+1 6 900 000 19 000 4 100 000 15 000 Byt 3+1 10 100 000 21 000 5 200 000 16 000 Byt 4+1 11 500 000 35 000 7 000 000

Více

Zákon o zdravotních službách Zákon o specifických zdravotních službách

Zákon o zdravotních službách Zákon o specifických zdravotních službách Zákon o zdravotních službách Zákon o specifických zdravotních službách 4.jarní konference prezidia ČAS Současná legislativa v českém zdravotnictví JUDr. Milada Džupinková, MBA Právní předpisy upravující

Více

Informace ze zdravotnictví Moravskoslezského kraje

Informace ze zdravotnictví Moravskoslezského kraje Informace ze zdravotnictví Moravskoslezského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Ostrava 20 24.11.2003 Nemoci oběhové soustavy v Moravskoslezském kraji v roce 2002 Podkladem

Více

Činnost společných vyšetřovacích a léčebných složek 2009

Činnost společných vyšetřovacích a léčebných složek 2009 Činnost společných vyšetřovacích a léčebných složek 2009 Z D R A V O T N I C K Á S T A T I S T I K A Vydává Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR Praha 2, Palackého nám. 4 www.uzis.cz Činnost

Více

Přehled vzdělávacích materiálů

Přehled vzdělávacích materiálů Přehled vzdělávacích materiálů Název školy Název a číslo OP Název šablony klíčové aktivity Název sady vzdělávacích materiálů Jméno tvůrce vzdělávací sady Číslo sady Anotace Základní škola Želiv Novými

Více

Zdravotnictví Jihočeského kraje 2013

Zdravotnictví Jihočeského kraje 2013 Zdravotnictví Jihočeského kraje 2013 Vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky Zdravotnictví kraje Publikace je určena pro rychlou orientaci uživatele o základních charakteristikách

Více

Psychiatrická péče v letech 2001 až 2005. Psychiatric care in the years from 2001 to 2005

Psychiatrická péče v letech 2001 až 2005. Psychiatric care in the years from 2001 to 2005 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 1. 2. 2007 2 Psychiatrická péče v letech 2001 až 2005 Psychiatric care in the years from 2001 to 2005 Souhrn V posledních

Více

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje

Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Informace ze zdravotnictví Jihomoravského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Brno 16 13.10.2003 Náklady a výnosy nemocnic rezortu zdravotnictví podle druhu poskytované péče

Více

Prioritní regionální silniční síť seznam úseků

Prioritní regionální silniční síť seznam úseků Prioritní regionální silniční síť seznam úseků Oprávněnými žadateli u projektů z SC 1.1 jsou kraje nebo jimi zřízené organizace. Projekt se může týkat pouze komunikací, které jsou ve vlastnictví příslušného

Více

Analýza zdravotního stavu obyvatel okresu Prostějov

Analýza zdravotního stavu obyvatel okresu Prostějov Analýza zdravotního stavu obyvatel okresu Prostějov Květen 212 Vypracovali: Mgr. Dana Strnisková, MUDr. Zdeněk Nakládal, Ph.D. Krajská hygienická stanice Olomouckého e se sídlem v Olomouci Předmluva

Více

Statistické zpracování výkazů pro zdravotní pojišťovny

Statistické zpracování výkazů pro zdravotní pojišťovny Příloha 2 Statistické zpracování výkazů pro zdravotní pojišťovny 1 Důvody pro použití administrativních dat v tomto projektu 1.1 Co jsou to administrativní data Data administrativní jsou data sbíraná celonárodně

Více

MAMOGRAFICKÝ SCREENING V ČR: DOSAVADNÍ VÝSLEDKY A PERSPEKTIVY PROJEKTU

MAMOGRAFICKÝ SCREENING V ČR: DOSAVADNÍ VÝSLEDKY A PERSPEKTIVY PROJEKTU Mamografický screening Onkologická sympozia: Praha 4 MAMOGRAFICKÝ SCREENING V ČR: DOSAVADNÍ VÝSLEDKY A PERSPEKTIVY PROJEKTU Adam Svobodník 1, Jan Daneš, Miroslava Skovajsová 3, Helena Bartoňková 4, Daniel

Více

Praha - bytové prostory

Praha - bytové prostory Praha - bytové prostory Praha 1 Praha 2 Garsonka 3 690 000 13 500 2 630 000 12 500 Byt 2+1 6 700 000 20 000 3 900 000 17 000 Byt 3+1 9 900 000 22 000 5 600 000 18 000 Byt 4+1 10 110 000 30 000 7 000 000

Více

Graf č. 1.:... 3. Srovnání dosavadního počtu vykázání v jednotlivých letech:... 3. Graf 2.:... 3

Graf č. 1.:... 3. Srovnání dosavadního počtu vykázání v jednotlivých letech:... 3. Graf 2.:... 3 Obsah Graf č. 1.:... 3 Srovnání dosavadního počtu vykázání v jednotlivých letech:... 3 Graf 2.:... 3 Srovnání jednotlivých krajů 1.1.2007 31.12.2011:... 3 Přehled počtu vykázání v jednotlivých krajích

Více

Koncepce síťě adiktologických služeb - báze pro spolupráci?!

Koncepce síťě adiktologických služeb - báze pro spolupráci?! Koncepce síťě adiktologických služeb - báze pro spolupráci?! PhDr. Lenka Vavrinčíková, Ph.D. IV. podzimní adiktologická konference 10.10. 2014 Brno Koncepce sítě specializovaných adiktologických služeb

Více

Síť zdravotnických zařízení 2011

Síť zdravotnických zařízení 2011 Síť zdravotnických zařízení 2011 Z D R A V O T N I C K Á S T A T I S T I K A Vydává Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR Praha 2, Palackého nám. 4 www.uzis.cz Síť zdravotnických zařízení K dispozici

Více

CENOVÉ MAPY ČESKÉ REPUBLIKY

CENOVÉ MAPY ČESKÉ REPUBLIKY str. 60 CENOVÉ MAPY ČESKÉ REPUBLIKY Ústecký Liberecký Královéhradecký Karlovarský Praha Plzeňský Středočeský Jihočeský Pardubický Jihomoravský Zlínský BYTOVÉ PROSTORY Praha 1 Praha 2 PRODEJ PRONÁJEM PRODEJ

Více

Návrh VZP ČR pro DŘ na rok 2016 varianta I. úhrada zdravotních služeb poskytovaných poskytovateli lůžkové péče, s výjimkou zdravotních služeb

Návrh VZP ČR pro DŘ na rok 2016 varianta I. úhrada zdravotních služeb poskytovaných poskytovateli lůžkové péče, s výjimkou zdravotních služeb Návrh VZP ČR pro DŘ na rok 2016 varianta I. úhrada zdravotních služeb poskytovaných poskytovateli lůžkové péče, s výjimkou zdravotních služeb poskytovaných v odborných léčebných ústavech, léčebnách dlouhodobě

Více

Informace ze zdravotnictví Karlovarského kraje

Informace ze zdravotnictví Karlovarského kraje Informace ze zdravotnictví Karlovarského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Karlovy Vary 1 30. 3. 2007 Lázeňská péče v Karlovarském kraji v roce 2006 Balneologic Care in

Více

Radiologická fyzika (technika) v radioterapii Seznam přednášek a klinických praxí Letní semestr 2015 (RFRT1 a RTRT)

Radiologická fyzika (technika) v radioterapii Seznam přednášek a klinických praxí Letní semestr 2015 (RFRT1 a RTRT) Radiologická fyzika (technika) v radioterapii Seznam přednášek a klinických praxí Letní semestr 2015 (RFRT1 a RTRT) 1 přednáška = 100 minut 1 praxe = 240 minut (pokud není uvedeno jinak) Klinické praxe

Více

Informace ze zdravotnictví Jihočeského kraje

Informace ze zdravotnictví Jihočeského kraje Informace ze zdravotnictví Jihočeského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky České Budějovice 1 3.6.2003 Síť zdravotnických zařízení v Jihočeském kraji v roce 2002 Touto aktuální

Více

Pokyny pro zaměstnavatele - plátce důchodového spoření

Pokyny pro zaměstnavatele - plátce důchodového spoření Pokyny pro zaměstnavatele - plátce důchodového spoření 1, Legislativní rámec Povinnosti zaměstnavatelů (plátců pojistného) vyplývají zejména z předpisů: Zákon č. 397/2012 Sb. o pojistném na důchodové spoření

Více

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 30.4. 2015

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 30.4. 2015 CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 30.4. 2015 Důvod vyšetření Celkem z toho Způsob přenosu u HIV+ vyšetřeno HIV+ AIDS HO ID IH HF TR HT MD NO NE OSOBY VE

Více

Vrozené vady u narozených v roce 2010. Congenital malformations in births in year 2010

Vrozené vady u narozených v roce 2010. Congenital malformations in births in year 2010 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 16. 10. 2012 51 Souhrn Vrozené vady u narozených v roce 2010 Congenital malformations in births in year 2010 V roce

Více

SISP - charakteristika výběrového souboru

SISP - charakteristika výběrového souboru SISP - charakteristika výběrového souboru Výběr osob ve Studii individuální spotřeby potravin reprezentuje populaci České republiky dle Výsledků sčítání lidu, domů a bytů, 21. Šetření se zúčastnilo 259

Více

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 31.7. 2011

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 31.7. 2011 CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE 31.7. 2011 Důvod vyšetření Celkem z toho Způsob přenosu u HIV+ vyšetřeno HIV+ AIDS HO ID IH HF TR HT MD NO NE OSOBY VE ZVÝŠENÉM RIZIKU HIV 229930

Více

Informace ze zdravotnictví Olomouckého kraje

Informace ze zdravotnictví Olomouckého kraje Informace ze zdravotnictví Olomouckého kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Ostrava 13 19. 10. 2012 Souhrn Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let

Více

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 30.6. 2014

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 30.6. 2014 CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE 30.6. 2014 Důvod vyšetření Celkem z toho Způsob přenosu u HIV+ vyšetřeno HIV+ AIDS HO ID IH HF TR HT MD NO NE OSOBY VE ZVÝŠENÉM RIZIKU HIV 254814

Více

povolání v oborech...2 3. Podmínky a postup pro přijetí nelékaře na vzdělávací akce - konference a semináře pro nelékařské obory...

povolání v oborech...2 3. Podmínky a postup pro přijetí nelékaře na vzdělávací akce - konference a semináře pro nelékařské obory... Příručka pro účastníka vzdělávacích aktivit projektu Tato příručka je určena pro účastníka vzdělávacích aktivit v rámci projektu Prohlubování a zvyšování úrovně odborných znalostí pracovníků ve zdravotnictví

Více

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 31.7. 2015

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 31.7. 2015 CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 31.7. 2015 Důvod vyšetření Celkem z toho Způsob přenosu u HIV+ vyšetřeno HIV+ AIDS HO ID IH HF TR HT MD NO NE OSOBY VE

Více

Základní škola Ruda nad Moravou. Označení šablony (bez čísla materiálu): EU-OPVK-PV-ZCH Česká Republika. Poloha a obyvatelstvo. Mgr. Helena VIII.

Základní škola Ruda nad Moravou. Označení šablony (bez čísla materiálu): EU-OPVK-PV-ZCH Česká Republika. Poloha a obyvatelstvo. Mgr. Helena VIII. Označení šablony (bez čísla materiálu): EU-OPVK-PV-ZCH Česká Republika Číslo mate riálu 1. 12.3.2012 2. 15.3.2012 3. 19.3.2012 Datum Třída Téma hodiny Ověřený materiál - název Téma, charakteristika utor

Více

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 31.8. 2014

CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE Kumulativní údaje ke dni 31.8. 2014 CELKOVÝ STAV VYŠETŘOVÁNÍ HIV PROTILÁTEK V ČESKÉ REPUBLICE 31.8. 2014 Důvod vyšetření Celkem z toho Způsob přenosu u HIV+ vyšetřeno HIV+ AIDS HO ID IH HF TR HT MD NO NE OSOBY VE ZVÝŠENÉM RIZIKU HIV 256611

Více

prodlouženém intervalu do 4,5 hod od vzniku příhody

prodlouženém intervalu do 4,5 hod od vzniku příhody MUDr. Jan Bartoník Historie medikamentosní terapie ischemických CMP Přes veškerou snahu byly do r. 1995 ischemické CMP považovány za více méně terapeuticky neovlivnitelné. Za jedinou účinnou látku v terapii

Více

Optimalizace lůžkové péče v Královéhradeckém kraji

Optimalizace lůžkové péče v Královéhradeckém kraji Analytická část 2009 OPTIMALIZACE LŮŽKOVÉ PÉČE V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI Zpracovalo: Centrum EP, p.o., Hradec Králové 1 Optimalizace lůžkové péče v Královéhradeckém kraji Analytická část Centrum EP, p.o.

Více

TĚHOTENSTVÍ U HIV POZITIVNÍCH ŽEN (jen občané ČR a cizinci s trvalým pobytem) Absolutní údaje ke dni 30.4. 2012

TĚHOTENSTVÍ U HIV POZITIVNÍCH ŽEN (jen občané ČR a cizinci s trvalým pobytem) Absolutní údaje ke dni 30.4. 2012 TĚHOTENSTVÍ U HIV POZITIVNÍCH ŽEN Absolutní údaje ke dni 30.4. 2012 POROD 122 NOVOROZENCI 125 (dvojčata 3x) TĚHOTENSTVÍ 165 (rutinní testování 77) POTRAT HIV STATUS umělé ukončení 33 pozitivní 3 spontánní

Více

SROBF 3 3. KONFERENCE SPOLEČNOSTI RADIAČNÍ ONKOLOGIE, BIOLOGIE A FYZIKY HRADEC KRÁLOVÉ. 16. 17. února 2007. Oznámení & Výzva k aktivní účasti

SROBF 3 3. KONFERENCE SPOLEČNOSTI RADIAČNÍ ONKOLOGIE, BIOLOGIE A FYZIKY HRADEC KRÁLOVÉ. 16. 17. února 2007. Oznámení & Výzva k aktivní účasti SROBF 3 3. KONFERENCE SPOLEČNOSTI RADIAČNÍ ONKOLOGIE, BIOLOGIE A FYZIKY HRADEC KRÁLOVÉ 16. 17. února 2007 Oznámení & Výzva k aktivní účasti Organizátoři Klinika onkologie a radioterapie LFUK a FN Hradec

Více

Vybrané kapitoly ze sociální a zdravotní politiky. 4. 28. dubna 2011 MUDr. Milan Cabrnoch

Vybrané kapitoly ze sociální a zdravotní politiky. 4. 28. dubna 2011 MUDr. Milan Cabrnoch Vybrané kapitoly ze sociální a zdravotní politiky 4. 28. dubna 2011 MUDr. Milan Cabrnoch 1 Vybrané kapitoly ze sociální a zdravotní politiky otevřený interaktivní cyklus seminářů otevřený - pro studenty

Více

Odlišné resorty, jeden člověk. Nutnost propojení transformačních procesů v sociálních službách a ve zdravotnictví.

Odlišné resorty, jeden člověk. Nutnost propojení transformačních procesů v sociálních službách a ve zdravotnictví. Odlišné resorty, jeden člověk. Nutnost propojení transformačních procesů v sociálních službách a ve zdravotnictví. Milan Šveřepa Centrum podpory transformace, o.p.s. Konference sociální psychiatrie, Přerov,

Více

Činnost zdravotnických zařízení ve vybraných oborech léčebně preventivní péče 2003

Činnost zdravotnických zařízení ve vybraných oborech léčebně preventivní péče 2003 Činnost zdravotnických zařízení ve vybraných oborech léčebně preventivní péče 2003 Z D R A V O T N I C K Á S T A T I S T I K A Vydává Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR Praha 2, Palackého nám.

Více

Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce 2004

Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce 2004 Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 8.6.2005 21 Činnost kojeneckých ústavů a dětských domovů pro děti do tří let a dalších zařízení pro děti v roce 2004

Více

Zkušenosti s novou koncepcí vzdělávání nelékařských zdrav. oborů

Zkušenosti s novou koncepcí vzdělávání nelékařských zdrav. oborů Zkušenosti s novou koncepcí vzdělávání nelékařských zdrav. oborů Mgr. Věra Sukopová Oddělení vzdělávání a péče o zaměstnance Fakultní nemocnice Olomouc Metodický pokyn MZ ČR k zákonu č. 96/2004 Sb. - Věstník

Více

E learning v projektech Prohlubování vzdělávání lékařů a nelékařů. Mefanet, Brno 24. 25.11. 2011 Mgr. Vendula Bílková

E learning v projektech Prohlubování vzdělávání lékařů a nelékařů. Mefanet, Brno 24. 25.11. 2011 Mgr. Vendula Bílková E learning v projektech Prohlubování vzdělávání lékařů a nelékařů Mefanet, Brno 24. 25.11. 2011 Mgr. Vendula Bílková Projekt Prohlubování vzdělávání lékařů a nelékařů Projekt financován z ESF a rozpočtu

Více

Autoři: Mgr. Marcela Janečková, Mgr. Radka Vepřková. Říjen 2010

Autoři: Mgr. Marcela Janečková, Mgr. Radka Vepřková. Říjen 2010 Přehled dostupnosti vybraných zdravotních a sociálních služeb, multidisciplinarity rehabilitačních zařízeních a inkluzivních/exkluzivních kritérií pro přijímání pacientů po získaném poškození mozku do

Více

Epidemiologie zhoubných nádorů. regionu v rámci r. Mužík J. Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Epidemiologie zhoubných nádorů. regionu v rámci r. Mužík J. Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Institut biostatistiky a analýz Lékařská a Přírodovědecká fakulta Masarykova univerzita, Brno Evropský sociální fond & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Epidemiologie nádorů rekta (dg. C0) - pozice Pražsk

Více

Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje

Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje Informace ze zdravotnictví Zlínského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Zlín 7 10.9.2003 Činnost oboru psychiatrie ve Zlínském kraji v roce 2002 Podkladem pro zpracování

Více

Míra přerozdělování příjmů v ČR

Míra přerozdělování příjmů v ČR Míra přerozdělování příjmů v ČR Luboš Marek, Michal Vrabec Anotace V tomto článku počítají autoři hodnoty Giniho indexu v České republice. Tento index je spočítán nejprve za celou ČR, poté pro skupinu

Více