u příležitosti 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk z Československa

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "20.6. 26.6.2011. u příležitosti 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk z Československa"

Transkript

1 T Ý D E N S V O B O D Y u příležitosti 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk z Československa 21. června 1991 překročil hranice Československa poslední železniční transport se sovětskou technikou a vojáky. 27. června 1991 odešel z Československa poslední sovětský voják, generál Vorobjov. 1. července 1991 byl v Černínském paláci podepsán protokol o ukončení planosti Varšavské smlouvy. Projekt předkládá a realizuje OPONA, o.p.s.

2 TÝDEN SVOBODY zahrnuje pondělí Vernisáž výstavy o rozpadu Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk ve Valdštejnské zahradě Senátu ČR (doba trvání výstavy 3 měsíce). Příjezd růžového tanku č. 23 na Václavské náměstí - mediální happening. Vystaven po dobu celého týdne. úterý MEZINÁRODNÍ KONFERENCE k připomenutí 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy. středa MEZINÁRODNÍ KONFERENCE k připomenutí 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy. VELETRH SVOBODY mezinárodní setkání osobností, organizací a iniciativ prosazujících dodržování lidských práv KONCERT ZA SVOBODU na Václavském náměstí určený pro širokou veřejnost čtvrtek VELETRH SVOBODY mezinárodní setkání osobností, organizací a iniciativ prosazujících dodržování lidských práv SILENT STREET PARTY určená především mladé generaci pátek sobota UNITED ISLANDS festival Na akci úzce spolupracujeme s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem obrany ČR, Vojenským historickým ústavem, organizacemi zabývajícími se porušováním lidských práv v různých místech světa a také s festivalem United Islands. Záštitu nad projektem přislíbili ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, ministr obrany Alexandr Vondra, místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda. Týden svobody zahrnuje také mediální projekty připravené ve spolupráci s tiskem, rozhlasem a televizí. Symbolem Týdne svobody 2011 bude růžový tank Davida Černého, pro další ročníky se pak růžová stane základní symbolickou barvou akce.

3 TÝDEN SVOBODY je projektem, který má ambici založit tradici, připomínající nejenom nám, ale celé Evropě hodnoty, na nichž je vybudována naše společná euro-americká civilizace. Ne náhodou se srdcem tohoto mezinárodního projektu stane srdce Evropy, tedy Praha. Město s bohatou historií, hlavní město země, která před více než dvaceti lety prošla sametovou revolucí od totality k demokracii, tedy ke svobodě, stejně tak jako později smírným rozdělením republiky, a stala se tak celosvětovým příkladem nenásilného prosazování hodnot a vůdčí osobnost tohoto procesu, president Václav Havel celosvětovým symbolem boje za svobodu a demokracii. Tématem TÝDNE SVOBODY 2011 bude rozpuštění vojenského paktu Varšavská smlouva a odchod jeho vojsk z Československé republiky. Nejenom my, ale i historie pokládá obě tyto události za završení procesu sametové revoluce a upevnění demokratických principů ve státech bývalé východní Evropy a také jako zásadní krok k Evropskému sjednocení. I proto je Praha nejvhodnějším místem pro založení tradice Týdne svobody tak, jak ji předestíráme. Týden svobody se ve svém prvním ročníku tomuto tématu bude věnovat s patřičnou vážností (plánovaná mezinárodní konference, určená zejména odborné veřejnosti), ale i s určitou nadsázkou, která je vlastní zejména mladé generaci. Také proto se symbolem letošního Týdne svobody stane růžový tank Davida Černého a obecně se barvou této akce i do budoucna stane růžová. Koneckonců mladá generace je hlavní sociální skupinou, které by Týden svobody měl připomínat kořeny a souvislosti systému, ve kterém žijí. Počítáme s tím, že témata Týdne svobody se budou rok od roku měnit a budou reflektovat významná výročí a principy rozvoje občanské společnosti, související s rozvojem demokracie.

4 MEZINÁRODNÍ KONFERENCE K PŘIPOMENUTÍ 20. VÝROČÍ ZRUŠENÍ VARŠAVSKÉ SMLOUVY ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem obrany ČR Termín a místo konání: , Černínský palác Předpokládaný počet účastníků: 300 Jednací jazyk: angličtina Konference k 20. výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu vojsk tohoto paktu je nosnou částí Týdne svobody Praha se stane zaslouženým centrem pozornosti evropské i světové veřejnosti. Cíl konference Před dvaceti lety, 21. června 1991 opustil poslední železniční transport sovětské armády území bývalého Československa. O několik málo dnů později, 1. července 1991 byla v Praze zrušena Varšavská smlouva, vojenský pakt sovětských satelitů. Tyto události spolu s rozpadem Sovětského svazu v témže roce nejenže ukončily studenou válku, ale také byly výchozím bodem pro nové geopolitické rozdělení evropského regionu. Evropské státy se musely přizpůsobit společenským změnám a čelit zcela novým bezpečnostním výzvám. Vzhledem k rozšiřování Evropské unie přichází stále nové výzvy, je nutno přihlížet k posílení evropské bezpečnosti a zvažovat všechna budoucí bezpečnostní rizika. Konference si klade za cíl odpovědět na tyto otázky: dopad zrušení Varšavské smlouvy a rozpadu Sovětského svazu na bezpečnost Evropy, souvislosti mezi rozšiřováním EU a evropskou bezpečností, rozšíření a jeho dopad na zahraniční politiku EU a vztahy mezi EU, NATO a Ruskem. K diskuzi o závažných otázkách evropské bezpečnosti budou přizváni představitelé odborné, akademické a politické reprezentace. Mediální pokrytí Tiskový servis s důrazem na domácí a zahraniční tiskové agentury a zástupce předních evropských médií. U příležitosti konference bude uspořádána tisková konference.

5 VELETRH SVOBODY mezinárodní setkání osobností, organizací a iniciativ prosazujících dodržování lidských práv Termín a místo konání: , Václavské náměstí Určeno pro širokou veřejnost Václavské náměstí je symbolické místo v centru Prahy, které je všeobecné známé jako místo veřejných setkání, manifestací a demonstrací, které vždy provázely významné historické změny naší země. V rámci Týdne svobody proto právě na tomto místě ustoupí doprava a zaparkované automobily mezinárodnímu setkání jednotlivců, hnutí i organizací, které hrají místně i mezinárodně významnou roli v oblasti prosazování lidských práv. Vzhledem k tématu Týdne svobody bude důraz kladen zejména na svobodu slova a shromažďování, které jsou ohroženy i v mnoha demokratických státech. Václavské náměstí ozdobené pro tuto příležitost dnes již legendárním růžovým tankem číslo 23 zaplní stánky jednotlivých organizací a hnutí, které budou mít příležitost představit se jak veřejnosti, tak organizacím z celého světa. Každá organizace se sama rozhodne o způsobu prezentace a programu ve vlastním stánku. Kromě stánků budou na Václavském náměstí i společné prostory, stan pro denní doprovodné diskuze a workshopy a pódium pro kulturní produkci. Prostor pro vlastní program bude možné rezervovat u organizátorů, kteří zajistí dramaturgickou kontinuitu akce. Další součástí programu VELETRHU SVOBODY je instalace různých tématických výstav např. ROK ZA ROKEM, rekapitulující historii Československa a následně České republiky a Slovenska, Maďarska a Polska od konce druhé světové války po současnost. Na VELETRHU SVOBODY jsou vítány neziskové organizace a iniciativy z celého světa. Veletrh svobody je pro ně příležitostí prezentovat své záměry, aktivity a získat pro ně veřejnost, vyměnit si zkušenosti a najít nové kontakty pro svou činnost. Na program prvního dne Veletrhu svobody naváže koncert Týdne svobody, na druhý pak street party. Mediální pokrytí Vydání tiskové zprávy pro všechna média, přímá účast rozhlasových a televizních stanic na této akci, která bude poskytovat široké spektrum materiálů pro zpravodajské a informační zpracování.

6 KONCERT ZA SVOBODU na Václavském náměstí určený pro širokou veřejnost Termín konání: , 20:00-22:00 Určeno pro širokou veřejnost Koncert Týdne svobody je prvním z programových vrcholů Týdne svobody. Na Václavském náměstí vystoupí čtyři hudební skupiny reprezentující represí postihovanou uměleckou obec ze tří až čtyř zemí, kde dochází k významnému porušování lidských práv. Vzhledem k naší snaze o jejich hladké vycestování do Prahy, není možné prezentovat jejich jména. Zároveň vyjednáváme účast světoznámých zejména hudebních osobností, aby přijely jako jednotlivci a zakazovaným zahraničním skupinám pomohly nejen svou účastí ale i tím, že osobně představí je, možná i jejich zemi a podmínky v ní, a pozvou je na pódium. Možná dokonce i společně zazpívají. O účasti jednáme s Joan Baez, Mickem Jaggerem, Bobem Dylanem, Bono Voxem, Patti Smith, Jaromírem Jágrem, Dominikem Haškem, Petrem Sís a Milošem Formanem. Mediální pokrytí Vyjednáváme přímý přenos koncertu televizí a rádiem.

7 FREEDOM SILENT STREET PARTY určená především mladé generaci Termín a místo konání: od 18:00, centrum Prahy Freedom Silent Street Party má ambice dosáhnout evropského rozměru a přilákat mladé lidi z východu i západu. Svým jedinečným principem umožní každému z účastníků vybrat si hudbu, na kterou chce tančit, i její hlasitost. Princip silent party je jednoduchý, k poslechu jsou místo reproduktorů používány sluchátka, v případě Freedom Silent Street Party i mobilní telefony s možností poslechu rádia. Hudební produkce bude v průvodu zajišťována přes soukromý mobilní FM vysílač z alegorického vozu, který povede průvod, což nevyloučí možnost, aby účastníci poslouchali i jinou hudbu podle svého výběru. Freedom Silent Street Party bude zahájena na náměstí Míru živou hudební produkcí, která se přesune do sluchátek před tím, než průvod vyrazí na Václavské náměstí, kde udělá symbolickou tečku za Veletrhem svobody, a odtud kolem klubů, které se účastní klubové noci spřáteleného festivalu United Islands. Následně se vydá k bývalému pomníku Stalina, ke kyvadlu na Letné, kde bude Silent Party pokračovat až do ranních hodin, aniž by rušila noční klid. Pracovní harmonogram 18:00-19:00 Zahájení na nám. Míru, živá hudba 19:15 přesun na Václavské náměstí (Italská, Vinohradská) 19:30-19:45 produkce na Václavském nám. 19:45 přesun do Vodičkovy ulice 20:10 přesun z Vodičkovy na Národní třídu 21:20 přesun z Národní třídy směrem ke kyvadlu 22:20 zahájení programu u kyvadla na Letné Hudební produkce 18:00-19:00 živá hudební produkce 19:00-19:15 přepínáme na mobilní FM vysílač 19:00-22:15 průvod vedený alegorickým vozem s FM vysílačem 22:20 -??? hudební produkce přes FM vysílač u kyvadla Mediální pokrytí Důraz bude kladen na propagaci v ČR i zahraničí. V případě nalezení vhodného partnera může být hudební produkce přenášena živě do rádia.

8 MEDIÁLNÍ PROJEKTY TÝDNE SVOBODY ve spolupráci s televizí a rozhlasem Tato média budou oslovena, aby se stala mediálními partnery Týdne svobody. Před začátkem Týdne svobody bude uspořádána velká tisková konference, prezentující připravovanou konferenci a všechny doprovodné akce, které jsou součástí Týdne svobody. Ke všem těmto věcem bude přistupováno vždy v celku. Před začátkem Týdne svobody bude realizována řada rozhovorů zástupců Opona o.p.s. o vzniku této nové tradice a o programu prvního ročníku. V médiích, která se stanou mediálními partnery Týdne svobody bude realizována kampaň prezentující ročník Po dohodě s Magistrátem hl. města Prahy bude přiměřeným způsobem realizována kampaň do zahraničí. S mediálními partnery budou realizovány přímé přenosy některých akcí Týdne svobody. S mediálními partnery vzniknou některé projekty, které budou mít přesah samotného Týdne svobody a budou z něho tematicky vycházet. S Čro a ČT bude jednáno o vzniku cyklu, který by připomenul lidské příběhy související s okupací. Stejně tak je možné vyslat štáb do Ruska a najít a natočit bývalé vojáky, kteří se okupace účastnili. V ČRo a ČT je možné zrealizovat besedu s odborníky a politology na téma, které bude tématem Týdne svobody. V průběhu Týdne svobody budou realizována tisková prohlášení, která budou znovu upozorňovat na konkrétní akce. Zejména v prvním ročníku musí být kladen velký důraz na marketing a propagaci.

9 KONTAKT OPONA, o.p.s. Velvarská Praha 6 Marek Vocel předseda správní rady / David Gaydečka člen správní rady / Vítek Rozehnal člen správní rady / Pavla Kantnerová /

Shrnutí Koncepce komunikace a prezentace předsednictví České republiky v Radě EU

Shrnutí Koncepce komunikace a prezentace předsednictví České republiky v Radě EU Shrnutí Koncepce komunikace a prezentace předsednictví České republiky v Radě EU Sekce pro předsednictví ČR v Radě EU, Úřad vlády ČR červenec 2007 V první polovině roku 2009 bude Česká republika předsedat

Více

O SPOLEČNOSTI VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 3

O SPOLEČNOSTI VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 3 OBSAH I. O společnosti 3 II. Rozhodující předmět činnosti institutu 5 III. Aktivity realizované v roce 2013 7 Projektové aktivity v roce 2013 7 Výhledy na rok 2014 20 IV. Hospodaření v roce 2013 23 Zpráva

Více

KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY

KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY Obsah I. Úvod II. Výchozí stav a) organizace činnosti ústředních a ostatních orgánů státní správy b) forma a obsah aktivit orgánů státní správy c) činnost zahraničních

Více

Závěrečná zpráva. Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1

Závěrečná zpráva. Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1 Závěrečná zpráva Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství 2011 1 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Březen 2012 1 Dále jen Evropský rok dobrovolnictví

Více

LGBT aktivismus v České republice: historie, organizace a aktivisté

LGBT aktivismus v České republice: historie, organizace a aktivisté LGBT aktivismus v České republice: historie, organizace a aktivisté Ondřej Císař a Kateřina Vráblíková Sociologický ústav, v.v.i. AV ČR Praha, 2012 Výzkumná zpráva pro Heinrich Böll Stiftung Zpráva byla

Více

SOUČASNÉ TRENDY V PARTNERSTVÍ MĚST A OBCÍ

SOUČASNÉ TRENDY V PARTNERSTVÍ MĚST A OBCÍ SOUČASNÉ TRENDY V PARTNERSTVÍ MĚST A OBCÍ SBÍRKA PRAKTICKÝCH PŘÍKLADŮ MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE 2012 Praha Autorský kolektiv Mgr. Gabriela Hůlková Mgr. Barbora Veselá Mgr. Otto Mertens 2 Obsah Úvodní slovo

Více

ŠveHLAS. Zpravodaj Společnosti Antonína Švehly, o.s. číslo 2/2012 (prosinec)

ŠveHLAS. Zpravodaj Společnosti Antonína Švehly, o.s. číslo 2/2012 (prosinec) číslo 2/2012 (prosinec) ŠveHLAS Zpravodaj Společnosti Antonína Švehly, o.s. Pavel Kohout: První republika byla obdobím, kdy tento národ měl seriózní politiky Prezidentští kandidáti: Kde zůstala krajina?

Více

Rozpočet Prahy 3 ušetří na běžných výdajích, investice zůstávají stejné. Úsporný rozpočet schválen. Na Žižkov bych se vrátil okamžitě,

Rozpočet Prahy 3 ušetří na běžných výdajích, investice zůstávají stejné. Úsporný rozpočet schválen. Na Žižkov bych se vrátil okamžitě, ROČNÍK 24 ČÍSLO 4/2015 ZDARMA Praha 3 si v rámci akce Barikáda připomene 70 let od konce 2. světové války str. 4 Přehled termínů čištění komunikací str. 10 Na Žižkov bych se vrátil okamžitě, říká fotograf

Více

Duchovní hodnoty a budoucnost českých nadací

Duchovní hodnoty a budoucnost českých nadací STUDIE NÁRODOHOSPODÁŘSKÉHO ÚSTAVU JOSEFA HLÁVKY Duchovní hodnoty a budoucnost českých nadací Lubomír Krbec Prosinec 2010 Národohospodářský ústav Josefa Hlávky Obnovení činnosti Správa Nadání Josefa, Marie

Více

Poslední dny generálního tajemníka ÚV KSČ

Poslední dny generálního tajemníka ÚV KSČ studie a články Poslední dny generálního tajemníka ÚV KSČ Miloš Jakeš po 17. listopadu 1989 Vrchní velitel Lidových milicí a generální ta jemník ÚV KSČ Miloš Jakeš mezi svými, Praha, únor 1989 Foto: Jan

Více

CZECHSPACE XCOR CSO PŘINÁŠÍ KOMERČNÍ LETY DO VESMÍRU. AKTUALITY ROTA EXPEDICE MARS 10 LET CSO FRENTECH AEROSPACE MLADÍ EXPERTI

CZECHSPACE XCOR CSO PŘINÁŠÍ KOMERČNÍ LETY DO VESMÍRU. AKTUALITY ROTA EXPEDICE MARS 10 LET CSO FRENTECH AEROSPACE MLADÍ EXPERTI ČASOPIS ČESKÉ KOSMICKÉ KANCELÁŘE PROSINEC 2013 CZECHSPACE 8 14 XCOR CSO PŘINÁŠÍ KOMERČNÍ LETY DO VESMÍRU. 4 AKTUALITY 18 Přehled událostí z české kosmonautiky. 6 10 LET CSO Druhé místo olomouckého robota

Více

mládež české republiky Informační publikace o dětech a mládeži v České republice

mládež české republiky Informační publikace o dětech a mládeži v České republice mládež české republiky Informační publikace o dětech a mládeži v České republice 1 Několik slov úvodem Vážení přátelé, mezi dětmi a mládeží jsem velmi rád, pracoval jsem s nimi v rámci svého působení v

Více

Vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými v období od vzniku České republiky do současnosti. Seminární práce

Vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými v období od vzniku České republiky do současnosti. Seminární práce Vztahy mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými v období od vzniku České republiky do současnosti Seminární práce 1 Obsah 1. Úvod. 3 2. Historie vzájemných vztahů.... 3 3. Vztahy mezi Českou

Více

Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců

Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců Příloha č. 1 k usnesení Zastupitelstva HMP č. 40/17 ze dne 19. 6. 2014 Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců Praha metropole všech Vytvořeno ve spolupráci Magistrátu hl. m. Prahy, Integračního

Více

Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci

Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže s grantovou podporou programu Erasmus+: Mládež v akci Vydává: Dům zahraniční spolupráce, 2014 Editace textu: Tereza Krbcová, Vendula Venclíková a kol.

Více

Bulletin. Vztah ČR a Izraele je vážený hodnotou přátelství ČESKO-IZRAELSKÉ SMÍŠENÉ OBCHODNÍ KOMORY

Bulletin. Vztah ČR a Izraele je vážený hodnotou přátelství ČESKO-IZRAELSKÉ SMÍŠENÉ OBCHODNÍ KOMORY 2015 1 Bulletin ČESKO-IZRAELSKÉ SMÍŠENÉ OBCHODNÍ KOMORY Editorial: Významné jubileum česko-izraelských diplomatických vztahů Vztah ČR a Izraele je vážený hodnotou přátelství Vážení přátelé, když jsem nadepsal

Více

Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í

Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í Š K O L N Í V Z D Ě L Á V A C Í P R O G R A M P R O Z Á K L A D N Í V Z D Ě L Á V Á N Í G y m n á z i a, Č e s k é B u d ě j o v i c e, Č e s k á 6 4 Obsah 1. Identifikační údaje... 4 2. Charakteristika

Více

Projekty mezinárodní spolupráce po roce 2014. Jak do projektů úspěšně vstoupit a efektivně je implementovat

Projekty mezinárodní spolupráce po roce 2014. Jak do projektů úspěšně vstoupit a efektivně je implementovat Projekty mezinárodní spolupráce po roce 2014 Jak do projektů úspěšně vstoupit a efektivně je implementovat Vážení čtenáři, evropské programy na podporu mezinárodní spolupráce poskytují těm, kteří je využívají,

Více

Bohouš a Dáša: šance pro rozvoj

Bohouš a Dáša: šance pro rozvoj Bohouš a Dáša: šance pro rozvoj Bohouš a Dáša: šance pro rozvoj Materiál vznikl v rámci projektů Světová škola 2 (Global Action Schools 2 Communities) a Náš společný svět. Jeho vznik byl finančně podpořen

Více

Vytvoření standardů propagace cestovního ruchu Valašska

Vytvoření standardů propagace cestovního ruchu Valašska Realizace tohoto materiálu byla podpořena dotací od Ministerstva pro místní rozvoj. Vytvoření standardů propagace cestovního ruchu Valašska Návrhová část - strategie Zadavatel: Sdružení obcí Mikroregionu

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

Romové v České republice

Romové v České republice Informace popisující oblast institucionálního zabezpečení integrace Romů do společnosti v České republice a na mezinárodní úrovni včetně analýzy situace Romů v ČR a v EU 27 II. Romové v České republice

Více

Janáčkův máj z hlediska marketingu

Janáčkův máj z hlediska marketingu JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Hudební fakulta Katedra hudebních a humanitních věd a hudebního manažerství Hudební manažerství Janáčkův máj z hlediska marketingu Bakalářská práce Autor práce:

Více

4-2014_ek 5.12.2014 11:26 Stránka 19. Masarykův lid

4-2014_ek 5.12.2014 11:26 Stránka 19. Masarykův lid 4-2014_ek 5.12.2014 11:26 Stránka 19 šéfredaktorů nebyl spolupracovníkem StB, zavázán. Do roku 1968 jsem totiž pracoval jako hlasatel Čs. rozhlasu v Plzni a během srpnové invaze do Československa jsem

Více

Koncepce romské integrace na období 2010 2013

Koncepce romské integrace na období 2010 2013 III. Ministr pro lidská práva Koncepce romské integrace na období 2010 2013 Prosinec 2009 OBSAH 1. ÚVOD....3 2. VÝCHODISKA, ZÁKLADNÍ PRINCIPY A CÍLE KONCEPCE.....4 2.1 Východiska Koncepce... 4 2.1.1 Hledisko

Více

? Jaká je role marketingu ve škole?? Jaké jsou faktory ovlivňující public. ? Jaké PR prostředky můžeme využít?? Co je cílem public relations ve škole?

? Jaká je role marketingu ve škole?? Jaké jsou faktory ovlivňující public. ? Jaké PR prostředky můžeme využít?? Co je cílem public relations ve škole? E 3.1 1 Public relations škol P a e d D r. M i l a n B á č a, C e n t r u m š k o l s k é h o m a n a g e m e n t u P e d F U K P r a h a a G y m n á z i u m S v i t a v y B c. T e r e z a B á č o v á,

Více

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Koncepce podpory mládeže na období 2014-2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Koncepce podpory mládeže na období 2014-2020 Koncepce podpory mládeže na období 2014-2020 1 ÚVOD Mladí lidé ve věku do 30 let představují významnou část obyvatelstva v každé zemi. Patří k nejzranitelnějším skupinám ve společnosti a zároveň jsou cenným

Více

Lidská práva. Úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod

Lidská práva. Úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod Lidská práva Lidská práva jsou souhrnem práv a svobod, které jsou přisuzovány každé lidské bytosti. V minulosti byla tato práva přiznávána pouze vladařům a šlechtě, zatímco obyčejným lidem jen v malé míře

Více

BILATERÁLNÍ VZTAHY ČESKÉ REPUBLIKY

BILATERÁLNÍ VZTAHY ČESKÉ REPUBLIKY BILATERÁLNÍ VZTAHY ČESKÉ REPUBLIKY Poznámka k tabulkám o vzájemných ekonomických vztazích v následujícím textu: Tabulka zachycuje (tam, kde je uvedena) vývoj vybraných ukazatelů vzájemného obchodu v l.

Více

5. PERIODICKÁ ZPRÁVA O PLNĚNÍ ZÁVAZKŮ PLYNOUCÍCH Z ÚMLUVY O ODSTRANĚNÍ VŠECH FOREM RASOVÉ DISKRIMINACE

5. PERIODICKÁ ZPRÁVA O PLNĚNÍ ZÁVAZKŮ PLYNOUCÍCH Z ÚMLUVY O ODSTRANĚNÍ VŠECH FOREM RASOVÉ DISKRIMINACE 5. PERIODICKÁ ZPRÁVA O PLNĚNÍ ZÁVAZKŮ PLYNOUCÍCH Z ÚMLUVY O ODSTRANĚNÍ VŠECH FOREM RASOVÉ DISKRIMINACE OBSAH odstavec strana Obecná část 1-7 3 Demografické složení populace 1-7 3 Přehled menšin 1-2 3 Cizinci

Více