Lanškrounské rybníky studie možností rozvoje území Příloha č. 3 Výsledky ankety o budoucnosti Lanškrounských rybníků

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Lanškrounské rybníky studie možností rozvoje území Příloha č. 3 Výsledky ankety o budoucnosti Lanškrounských rybníků"

Transkript

1 3 Oblast Téma (zařízení) Počet hlasů A) Koupání B) Vodní sporty C) Pozemní sporty D) Hřiště a atrakce E) Kultura, F) Sportovní areál Přírodní koupaliště v rybníce 554 Dětské brouzdaliště a atrakce 296 Tobogány 144 Venkovní bazén s atrakcemi 218 Venkovní plavecký bazén 117 Krytý plavecký bazén 364 Krytý bazén s atrakcemi 258 Sauna 217 Půjčovna lodiček a šlapadel 587 Škola windsurfingu 53 Jachting s přístavištěm 44 Vodní lyžování - ve vytištěné podobě dotazníku nebylo 36 Škola potápění 85 Okruh pro in-line bruslení 310 Běžecké okruhy 213 Cyklostezky 653 Koňské stezky 44 Osvětlení a zasněžování lyžařské sjezdovky 130 Snowboardová U-rampa 96 Umělá horolezecká stěna 205 Lanové centrum 128 Dětská překážková dráha 134 Dětské hřiště s dřevěnými prvky 399 Pétanque 127 Kontaktní zookoutek 111 Lesopark s naučnou stezkou 308 Rozhledna 223 Amfiteátr pro koncerty a divadlo 381 Koncertní ponton na vodě 122 Další občerstvení a restaurace 123 Hotel, penzion 76 Nový autokemp, tábořiště 193 Lehkoatletický stadion 401 Baseball 69 Ragby 12 Skatepark 204 Cyklotrialová trať 165 Strana 1 (celkem 9)

2 V rámci čištění Dlouhého rybníka navrhuji: 1) zřízení podélné hráze v oblasti za můstky, která by měla plnit několik funkcí: oddělit oblast rybníkářskou (potok, ryby) od oblasti rekreační (sport, vysypání pískem) 2) zřízení hráze příčné v zadní oblasti před rákosím, která by měla hlavně plnit funkci odkalovací a zajistit celý zadní biotop, jako oblast bez lodiček. Velice se přimlouvám během letošního čistění Dlouhého rybníka o zřízení jakéhokoliv opatření (např. odkalovací nádrže nebo hrázky) k dalšímu zanášení v budoucnosti. Je nutné vyřešit bezpečnost města před případnou havárií některých z rybníků! A) maximálně objemný pohár pod Krátkým rybníkem, B) zesílit hráz Dlouhého rybníka nasypáním makadamu, C) pohár na Jakubském potoku, D) získat Dlouhý a Olšový rybník do majetku města. jedině tak lze cokoliv plánovat. Ne venkovní bazén typu Mor. Třebová - malá kapacita. Ano větší venkovní koupaliště pro plavce, ale i část pro rodiny s dětmi. Vše s bezbariérovým přístupem a zvedákem do bazénu pro vozíčkáře. Aquapark Tobogány po kterých se jezdí člunama. Stačil by malý dětský bazén, děti nemají kam si jít zaplavat. Mezi atrakce bych zařadil i tobogány. Sauna D. Čermná je hodně navštěvována lidmi z Lanškrouna. Dětský bazén, výřivka, sauna, masáže, rehabilitace. Zcela chybí dětský bazén. Chybí zde pěkný autokemp a koupání pro rekreanty. Ti, co se ubytují v kempu, nemají prakticky kde se koupat. Dětem rybník způsobuje vyrážku. Nejmenší děti do 5-ti let se nemají kde vykoupat vůbec. Je to škoda, protože příroda je zde krásná a turisté by sem začali jezdit, kdyby rybník byl čistý a děti měly alespoň brouzdaliště. Nalákalo by se více turistů, těžko je nalákáme na už 3 náměstí v Lanškrouně, ani jedno náměstí není pro děti a stín v něm také není. Také dětský park s 1 klouzačkou by dětem zpříjemnil léto, stávající park u Střelnice je určen pouze pro děti bydlící tam, ostatní malé děti tam pěšky jdou i hodinu. Rozhodně přírodní koupání, návrat k dřívějšímu koupání, kam přijížděli lidé z dalekého okolí. Krytý bazén, ale ne v areálu přírodního koupaliště ne v areálu rybníků. Sauna ve středu města, veřejné sprchování. Plavecký bazén považuji za veliké plus atraktivity města pro sport i relax u prakticky široké vrstvy věk. skupin obyvatelstva Bazén 25 m. Krytý plavecký bazén 50 m, 6-8 drah (4 dráhy, 25 m nemá smysl, protože tam nebude k hnutí) Podporujte rudoltický aquapark a Lanškroun může připravit přírodní vyčištěné koupaliště. Lanškroun by měl zřídit regenerační centrum se saunou, masážemi, rehabilitací, pedikúrou s provozní dobou do hod. Krytý bazén s atrakcemi a možností proplavat ven - v létě by to bylo příjemné. Strana 2 (celkem 9)

3 Vyčištění rybníku nezabrání znečištění jednou letní bouřkou a na delší dobu odradit občany od koupání. Je ale možné v areálu postavit krytý bazén a využít kapacity Dlouhého rybníku pro ohřev vody pomocí tepelného čerpadla a slunečních konektorů. Lidé nestojí o to koupat se v přírodním koupališti jak to pokles návštěvnosti oproti minulosti dokazuje. bazén by v létě pomocí odsuvných oken mohl použit i jako otevřený, sezona by se podstatně prodloužila. nádherné prostředí by opět přilákalo mnoho návštěvníků což by výrazně podpořilo podnikání v této oblasti. velmi se mi líbil návrh Ing. B. Švehláka, škoda, že nebyl využit. Nejdůležitější je podle mě čistý rybník. Už se těším až se tam budeme koupat a nebudeme se muset trmácet do Ústí nebo do Moravské Třebové do chlorovaných bazénů. Když jsem byl kluk, nebydlel jsem v Lanškrouně, ale nebyl jsem líný vzít kolo a jet se vykoupat do Lanškrounského rybníka, i když jedna cesta byla dlouhá téměř 18 km. Dnes bydlím v Lanškrouně, ale koupat se jezdíme jinam, protože Dlouhý rybník skutečně není ke koupání dobrý. Krytý bazén ano, ale samostatně, ne u přírodního koupaliště. Ohledně krytého bazénu s atrakcemi, rozumná dohoda a společná žádost o grant s Rudolticemi. Společná výstavba aquaparku pod zámečkem. Myslím, že nic nebrání tomu, aby i koupaliště bylo vyčištěno a vznikly tam atrakce jiného typu, než pod zámečkem. K tomu nám dopomáhej Bůh, Evropská Unie a dostatek entuziasmu + finančních prostředků. Proč stavět plavecké bazény u přírodního koupání, když jsou navrženy na zámečku. Kurzy plavání Upravte pramen pitné vody u hráze Olšového rybníka. Na levém břehu Olšového rybníka postavte Ornitologickou pozorovatelnu, plošinu 10x5 m s obrázky vodních ptáků, které jsou na rybníku k vidění Navrhuji postavit nový můstek na úrovni hráze Olšového rybníka, protože dosavadní železná lávka z mnoha důvodů nevyhovuje. Jde se k ní po podmáčených pěšinách, kdo o ní neví, ten ji ani nenajde. Nový můstek by usnadnil i dopravu, např. lovci, kteří na podzim přijíždějí střílet kachny, by mohli parkovat na hasičském cvičišti a do Obory vůbec nezajíždět. Přikláním se především k řešení, při kterém bude maximálně zachován přírodní stav oblasti: Lanškrounské rybníka. hřiště na vodní pólo Na Dlouhém rybníku zřídit lanovku pro vodní lyžování. Plavecká škola, popř. plavecký oddíl. Škola plavání, plavání pro těhotné, aerobic ve vodě Vodní vlek Krytý bazén ano, ale ne u rybníků. Možnost proplutí vyčištěným kanálem co nejdál k rybníkům proti proudu. Výcvik jízdy na kánoích a kajacích. koše na basketbal V současné době se běžecké stezky prolínají s koňskými. Při deštivém počasí dochází na trasách k prohlubním po kopytech a pak stačí velice málo si při běhu na takové trase způsobit výron, při horším zlomeninu. Pozor při výběru tras!!! Lyžařská školka Strana 3 (celkem 9)

4 Cyklostezku do Jakubovic, spojit oblast "Pekla" s oblastí rybníku. Půjčování kol se 3-4 stanicemi: 1) Rudoltice - nádraží, 2) Lanškroun - město (třeba IC), 3) Lanškroun koupaliště, 4) Lanškroun - Hurt. Systém: Po předložení OP a zaplacení zálohy cca 200 Kč si klient půjčí v některé stanici kolo. Na kterékoli z nich ho může vrátit zpět a dostane zase zálohu (kromě zálohy samozřejmě platí poplatek za půjčení). Kola jsou jednotná, jen průměrně vybavená, ale s výrazným barevním odlišením od běžných kol (např. žluté s nápisy Lanškroun). Volně přístupné travnaté hřiště - tréninková plocha, fotbalové hřiště - umělá tráva. Skatepark. Udržované lyžařské běžecké trasy. Venkovní hřiště pro basketball, streetball. Okruh pro in-line bruslení pouze kolo Dlouhého rybníka Cyklostezky eventuálně kombinovat s naučnou stezkou -příjemné pro celé rodiny (výchovné a související, pro malé děti ukázka. Že přírodu je třeba chránit a pečovat o ni + udržovat okolí v rozumném stavu). Využijí i starší ročníky, pokud bude vhodně koncipovaná vzhledem k terénu a možnostem (fyzickým) jednotlivců. Minigolf Všechny směry z Lanškrouna je nutné doplnit cyklostezkami. Kolo bude fenoménem doby, takže tato vybavenost bude nutností i z hlediska turistiky. Skateboard dráha Jezdění na koních a chladění Více cyklostezek jako je ta do Albrechtic nebo do Ostrova - ty jsou vynikající. Běžecké okruhy bychom se přimlouvali vybudovat tak, aby v zimě zároveň umožňovali použití pro běžkaře v rámci zimního areálu se sjezdovkou, záchytným parkovištěm. Kemp aby umožňoval také možnost ubytovat v zimě. Více cest pro pěší v okolí Lanškrouna Letiště pro sportovní létací zařízení Zachovat velkou část přírody kuželková dráha Letní bobová dráha hřiště na ringo Větší přírodní klidová zóna s vyžitím pro rodiče s dětmi. Volejbalové kurty, stolní tenis, kuželky apod. Strana 4 (celkem 9)

5 Zatravněné tréninkové hřiště - fotbal. Fotbalové hřiště s umělou trávou. Park s lavičkami a zákoutím k poklidnému odpočinku a pobyt s dětmi v kočárcích. Cokoliv pro děti, aby si nehrály na silnicích. Děti mají od malička vědět, že silnice na hry v žádném případě není. Fotbalové hřiště s umělou trávou. Zabavit děti a zamezit tím hraní dětí na ulicích, což je téměř specialita Lanškrouna. Dětské hřiště někde blíže k městu, ne za Lanškrounem. Fotbalové hřiště s umělou trávou. Vybudování tréninkové plochy fotbalistům a ovál lehkoatletická dráha. hřiště, které bude využívat co nejvíce dětí. Lesopark již od Krátkého rybníku. Hřiště na míčové hry Rozhledna na kopci u lyžař. sjezdovky. Dopravní hřiště Lesopark včetně posezení. Využít komín 104 m vysoký po Tesle. Okruh ano,ale ne oval - okruhem je myšleno několik km Malý koutek pro majitele psů s několik překážkami z agility Tréninkové fotbalové hřiště Nemělo by tady být jedno centrální velké dětské hřiště, ale aspoň 3 - sídliště Lány (je potřeba!!), za papírnami, u cihelny (bude potřeba). V Německu i v menších městech jsou aspoň 3 dětská hřiště, pokud se něco rozbije už druhý den je to opravené a proto i lidé se tam lépe k zařízení chovají, když vidí že je to vždy opravené. Je nutné zřídit ve městě více menších dětských i odpočinkových přírodních míst s prolézačkami a lavičkami. Horolezeckou stěnu bych využívala, kdyby byla možnost půjčení lan a kdyby byl občas k dispozici instruktor. Více hřišť pro děti na hraní fotbalu. Strana 5 (celkem 9)

6 Jedná se nejen o mé děti, i když než se něco vybuduje, tak pro jejich děti, aby si nemuseli hrát na ulici či u marketu. Udělejte něco, aby dnešní děti neutíkali do jiných měst. Pokud možno rozdělit menší hřiště po celém městě a ne centrálně. Pokud by to bylo možné, určitě by spousta lidí, kteří mají potíže s páteří nebo klouby uvítala moderní a velké rehabilitační zařízení s bazénem, možností perličkových a tryskových koupelí, masáží a jiných rehabilitačních technik. Současné rehabilitační zařízení naprosto nestačí a ani už nevyhovuje moderním požadavkům. Je tu spousta pracovních míst, kde se celou pracovní dobu sedí a to způsobuje zdravotní potíže, proto by se výstavba takového zařízení měla do plánů rozvoje našeho města zařadit, aby se vedle sportovního vyžití zlepšila i zdravotní péče o všechny obyvatele našeho města a okolí. Při plánování je třeba myslet na všechny věkové kategorie obyvatel. Vybavení fotbalového hřiště v Dolním Třešňovci (hrazení okolo hřiště, sítě za bránami) Parní sauna (nejlépe umístěna přímo v areálu krytého bazénu), kryté hřiště na sqaush. Ve městě úplně chybí kopací plácky pro děti od 6 do 15 let. Pokud chtějí rodiče děti vést k pohybu a chtějí je odlákat od televize a počítačových her, musí s nimi na velká sportoviště. K tomu se jim nedostává ani času, ani chuti a tak mládež, která by měla mít co nejvíce pohybu, sedí doma a vymýšlí, často velmi nevhodnou zábavu. pokud by se tato hřišťátka vybudovala, jejich udržování a dozor nad nimi by mohli vykonávat, jako veřejně prospěšnou práci lidé, kteří trvale pobírají sociální dávky. Hřiště na hokejbal a nohejbal komorní sál s akustikou (srovnatelnou s kostelem sv. Annny) lavice do kostela sv. Annny kavárna Parkovací plochy pro návštěvníky Cukrárna s bezbariérovým přístupem, venkovní terasou a víkendovým provozem. Univerzální sál pod střechou. V této oblasti chybí prodejna potravin ve městě není nekuřácká kavárnička. akustické vylepšení zámeckého sálu možnost neelektrifikovaného hraní v prostoru bývalé kašny na nám. J. M. Marků, popř. na nám. Al. Jiráska (současná vodní plocha) Další pizzerie, čínské bistro. Více zahradních restaurací na dobré úrovni v centru města. Letní kino v areálu "Rybníku" popř. přímo na koupališti. Rozhodně stravitelnější než v létě sedět v horku a dusnu v kině u Baboráka Nový rozšířený moderní autokemp. Ne to, co tam je dosud. Slušný kulturní stánek pro pořádání plesů, divadla a koncertů. Amfiteátr pro letní kino a kvalitní divadelní a koncertní sál. Strana 6 (celkem 9)

7 Vážení, je dobře, že se takto staráte o využití volného času pro občany města Lanškrouna. Jen jste zapomněli na jednu početnou skupinu obyvatel a to na osoby starší, staré - důchodce. Chtěli bychom se také zúčastnit různého dění ve městě a jak se na různé akce dostat, nemá-li rodina auto, nebo nemá-li na nás čas. Většina z nás již v pozdních letech špatně chodí. Myslím si, že v této naší věkové skupině je nás v Lanškrouně kolem 1000 občanů. Již několik let na společních shromážděních v kulturním domě se důchodci ptali, zda-li zde bude městská doprava. Zatím bezvýsledně. V Ústí nad Orlicí prý mají auto, které si mohou důchodci či jinak potřební občané zavolat a toto auto je odveze na vyšetření k lékaři, na nákup, na hřbitov (zde je to dost daleko) a dle dalších požadavků. Je to prý za určitou úplatu, kterou si myslím, že dosti důchodci by si rádo zaplatilo, aby se mohli bezproblémově dostat, tam kam potřebují. Doufáme, že tento problém na zasedání MěÚ v Lanškrouně projednáte a třeba v LL o výsledku Vašeho jednání podáte zprávu. Předem Vám děkují důchodci Zkulturnit Kulturní dům včetně venkovního posezení. Turistická ubytovna, cukrárna s nedělním prodejem. Rozhledna na zámečku Autokemp, tábořiště na úrovni. Útulek pro zvířata. Herna pro mládež - stoly pro stolní tenis, stolní fotbal, kulečník. Mohl by být i bar pouze s nealkoholickými nápoji, samozřejmý je i zákaz kouření. Co se týče další občerstvení, tak tady chybí nekuřácká 100% a bezmasitá jídelna (zdravá výživa). Mimo jiné jsem zjistil, že v 10tisícovém městě plus okolní vesnice a ona tu není žádná občansko-právní poradna (2x do týdne). Myslíte, že by se tu něco takového vyplatilo?umožnit větší prodejnu pro zdravou výživu. Cenově přijatelný nájem. Určitě pěkné a střízlivé restaurační zařízení by město jako další kromě Karoliny sneslo, ostatní podniky (Radnice, U Pastýře) nelze srovnávat jako Karolinu - zde je pohodlné sezení, obsluha, prostředí pěkně vyvážené. Podobný penzion jako Martina, též vhodné (čisté, pěkné a reprezentativní prostředí). Klidová zóna Kamenné divadlo Hlavně nějakou nekuřáckou stylovou kavárnu se zahrádkou. Na náměstí místo asijského textilu asijské bistro - rychlé občerstvení. "Mlíčák" je předražený a má malý výběr. Více zeleně, parků a laviček, méně "skokanských můstků" a malometrážních bytů a panelových domů. Vzorem můžou být jiná města v Pardubickém kraji! Přehodnotit přechody pro chodce v Lanškrouně - u Kina! Nevymýšlet další prodělečné atrakce a peníze dát do Technických služeb - ty jsou v La katastrofa i jeho vedoucím. Lanškroun je plný restaurací, heren atd. na co dělat další! Na druhou stranu na celý Lanškroun je jedno dětské hřiště a to skoro u rybníků. Tam potřeba není, jsou tu sídliště a na nich chybí dětská hřiště! Dětské hřiště blíž k městu Nové divadlo zn. Besedu Restaurace mimo centrum Další pension typu Karolina - např. směrem na Nepomuky Strana 7 (celkem 9)

8 Kulturní dům jako společenské centrum, zkulturnit předzahrádku. trampolíny lana na šplh ping - pong(ové) stoly Rozhodně atletika. Toto ve městě chybí a určitě by to využily všechny školy, následně vzniklé lehkoatletické oddíly a celá lanškrounská veřejnost. Všechny ostatní vypsané aktivity jsou pouze pro malou skupinu lidí. Přesně pro takovou malou skupinu byl postaven zimní stadion. Kryté hřiště na squash. Motokárová dráha. Venkovní basketbalové hřiště tzv. streetball. Tělocvična na florbal. Letní autobusová linka Rudoltice - Lanškroun - koupaliště, v zimě k HBM. Ve Švédsku, zřejmě z fin. důvodů, používali za tímto účelem traktory Zetor s vlečňákem adaptovaným pro cestující. Druhé fotbalové tréninkové fotbalové hřiště. Ubytování a základní zázemí (posilovna, sauna) Prostor pro airsoft Kolem penzionu pro důchodce u prostoru ulice B. Martinů vybudovat kolem těchto budov park pro starší občany se zákazem venčení pejsků. Běžecké tratě v prostoru za halou. Městská sportovní hala, využitelná pro sálové sporty. O halu jsou zájemci a není kde sportovat. Sportovní střelnice Další sportovní hala srovnatelná se stávající na Střelnici. Ti, kteří se pohybují ve sportovním prostředí ví, jak chybí. Denní zařízení pro seniory + přiměřené aktivity (fyzioterapie, artterapie, ) Denní kavárny Krytý cyklistický velodrom s délkou dráhy 200 nebo 250 m, tj. parametry pro pořádání mezinárodních soutěží, který v celé republice chybí a Lanškroun by se tak stal baštou dráhové cyklistiky v republice. Squashové centrum, fitcentrum pro ženy (stroje na kardiovaskulární trénink, ne pouze na posilování svalů - stepper, běžecké pásy), aquaerobik Prostě místo, kde budou moc tatínkové a maminky s dětmi odpočívat. Děti se hrát, něco se dozvědět. Zkrátka, slyšet dětský smích. Strana 8 (celkem 9)

9 Podle mého by celý projekt umocnila i lepší dostupnost regionu po železnici. Lépe využít blízký koridor. Bylo by dobré, aby v Rudolticích zastavovaly alespoň některé rychlíky, popřípadě zavést přímý vlakový spoj Lanškroun-Pardubice nebo Lanškroun-Praha, nebo aspoň přímý vůz. Myslím si, že toto by prospělo nejen Lanškrounu samotnému, ale i okolí. Nejen turistice, ale i celkové obslužnosti regionu. Od vlaku by potom turisty mohly rozvážet po domluvě mikrobusy přímo do středisek. Prostě mít co nabídnout jako region. Další velké zviditelnění je např. v pořadu Panorama v 8 h ráno na ČT2, kde se mohou sdělovat i aktuální informace. Venkovní horolezecká stěna je skvělá věc, ale mnohem praktičtější je stěna v tělocvičně, která umožňuje trénovat i v chladných a klimaticky méně příznivých podmínkách. A tím udržovat lezeckou výkonnost hlavně v období, kdy se venku lézt nedá, nebo je to jen pro ty nejotrlejší a nejzkušenější. kdyby toto bylo možné, bylo by to skvělé, určitě by to vedlo i ke zvýšení členské základny. Hlavně už konečně zajistit osvětlení od hotelu Starý Mlýn do kypuše! Hromadná výstavba řadových garáží s následným odkoupením do osobního vlastnictví. více kontejnerů určených pro třídění odpadu. Strana 9 (celkem 9)

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz Karta hosta pro letní sezónu 2011 www.lipnocard.cz VÍTEJTE V JIHOČESKÉM KRAJI Zavedeme vás do doby slavných Rožmberků. Prožijte spolu s námi Rožmberský rok 2011 ve víru dobové hudby, městských slavností,

Více

města Luhačovice ve vazbě na rozvoj cestovního ruchu TO Zlínsko SOUHRN VÝSLEDKŮ

města Luhačovice ve vazbě na rozvoj cestovního ruchu TO Zlínsko SOUHRN VÝSLEDKŮ Marketingová strategie rozvoje cestovního ruchu města Luhačovice ve vazbě na rozvoj cestovního ruchu TO Zlínsko SOUHRN VÝSLEDKŮ 2006 TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ,

Více

Program rozvoje obce HELVÍKOVICE. na období 2013 2018

Program rozvoje obce HELVÍKOVICE. na období 2013 2018 Program rozvoje obce HELVÍKOVICE na období 2013 2018 Červen 2013 OBSAH ÚVOD... 3 A. ANALYTICKÁ ČÁST... 4 A.1 Charakteristika obce... 4 1. Území... 4 2. Obyvatelstvo... 5 3. Hospodářství... 8 4. Infrastruktura...

Více

5/2015. Věk každým rokem víc, ale dobré věci zrají dlouho Anna Wetlinská. Investice v místních částech. Město pomáhá měnit areál

5/2015. Věk každým rokem víc, ale dobré věci zrají dlouho Anna Wetlinská. Investice v místních částech. Město pomáhá měnit areál Věk každým rokem víc, ale dobré věci zrají dlouho Anna Wetlinská 5/2015 Město pomáhá měnit areál 4 Investice v místních částech 12 Festival uměleckých škol 20 staré fotky Osvobození města Zlína... ve strachu

Více

Těšínské listy. Roztančeme náměstí s Bílou a Kabáty! Informační dvouměsíčník Města Český Těšín

Těšínské listy. Roztančeme náměstí s Bílou a Kabáty! Informační dvouměsíčník Města Český Těšín Těšínské listy Ročník IV, číslo 3 Vážení občané, milí přátelé města a dobré zábavy, dovolte mi, abych Vás všechny pozval na jubilejní Svátek tří bratří. Informační dvouměsíčník Města Český Těšín Letošní

Více

Naši práci vidíte každý den

Naši práci vidíte každý den Naši práci vidíte každý den Volební program Strany zelených Brno pro léta 2014 2018 Chceme žít v moderním evropském městě, kde dobře funguje veřejná doprava a další služby, kde veřejná prostranství jsou

Více

Palata Domov pro zrakově postižené

Palata Domov pro zrakově postižené Palata Domov pro zrakově postižené KONTAKTNÍ INFORMACE Adresa: Na Hřebenkách 5 150 00 Praha 5 Telefon: 257 311 930 e-mail: servis@palata.cz Web: www.palata.cz Domov se nachází v krásném prostředí tříhektarového

Více

PROGRAM ROZVOJE MĚSTA NAPAJEDLA NA OBDOBÍ 2013 2020

PROGRAM ROZVOJE MĚSTA NAPAJEDLA NA OBDOBÍ 2013 2020 PROGRAM ROZVOJE MĚSTA NAPAJEDLA NA OBDOBÍ 2013 2020 listopad 2013 OBSAH ÚVOD... 3 A. ANALYTICKÁ ČÁST... 4 A.1 CHARAKTERISTIKA OBCE... 4 1. Území... 4 2. Obyvatelstvo... 5 3. Hospodářství... 10 4. Cestovní

Více

CESTOVÁNÍ PO TURECKU. Snowdonia Glyderau. Dámská softshell bunda SYLVA 1490 Kč

CESTOVÁNÍ PO TURECKU. Snowdonia Glyderau. Dámská softshell bunda SYLVA 1490 Kč CESTOVÁNÍ PO TURECKU Akce platí od 18. 2. do 1. 3. 2009. Dámská softshell bunda SYLVA 1490 Kč původní cena: 2490 Kč Hlavní produktový partner Organizačního výboru MS v klasickém lyžování Liberec Kaçkar

Více

ročník XII. cena 15 Kč číslo 15/2010 vyšlo 27. 8. 2010 Sportovi tû v zahradû Hedvy a boulder centrum dokonãeno

ročník XII. cena 15 Kč číslo 15/2010 vyšlo 27. 8. 2010 Sportovi tû v zahradû Hedvy a boulder centrum dokonãeno číslo 15/2010 vyšlo 27. 8. 2010 cena 15 Kč D o R m a fi o v a s e s j e l i k o v b o j o v é Sportovi tû v zahradû Hedvy a boulder centrum dokonãeno V Ondfiejovû se soutûïilo v pojídání knedlíkû ročník

Více

Kvalita života v Brně. Volební program brněnské Strany zelených pro léta 2006-2010

Kvalita života v Brně. Volební program brněnské Strany zelených pro léta 2006-2010 Kvalita života v Brně Volební program brněnské Strany zelených pro léta 2006-2010 Schváleno městskou konferencí Strany zelených 7. září 2006 1. Vstřícné úřady i politici - Brno bude patřit jeho občanům

Více

C. NÁVRHOVÁ ČÁST PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU TURISTICKÉ OBLASTI KRKONOŠE

C. NÁVRHOVÁ ČÁST PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU TURISTICKÉ OBLASTI KRKONOŠE C. NÁVRHOVÁ ČÁST PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU TURISTICKÉ OBLASTI KRKONOŠE Priorita 1 Zvýšení nabídky programů a produktů cestovního ruchu 1.1 Programy letního cestovního ruchu 1.2 Programy zimního

Více

Vedoucí: Pavel Jánský Členové: Michal Forman, Jana Mráčková, Karel Zrůbek, Jan Šašek

Vedoucí: Pavel Jánský Členové: Michal Forman, Jana Mráčková, Karel Zrůbek, Jan Šašek VOLNOČASOVÉ AKTIVITY Zájmová činnost, spolky, sport, relaxace Vedoucí: Pavel Jánský Členové: Michal Forman, Jana Mráčková, Karel Zrůbek, Jan Šašek Spolupracující subjekty při plnění kapitoly: Komise pro

Více

Volba prezidenta republiky

Volba prezidenta republiky Ať třináctka je šťastná! Sklonek roku je časem dobré vůle, děkování a přání do roku příštího. Když jsme zvažovali, koho oslovíme, aby za celý 27členný kolektiv zastupitelstva města Žďáru nad Sázavou pozdravil

Více

STRATEGICKÁ ČÁST STRATEGIE ROZVOJE MĚSTA MILEVSKA

STRATEGICKÁ ČÁST STRATEGIE ROZVOJE MĚSTA MILEVSKA STRATEGICKÁ ČÁST STRATEGIE ROZVOJE MĚSTA MILEVSKA Dokument neprošel jazykovou korekturou a stylistickou úpravou 1/49 OBSAH 1 VIZE MĚSTA MILEVSKA... 3 1.1 Infrastruktura a životní prostředí... 3 1.2 Podnikání

Více

Konkurz na ředitele. srpen 2012. Letní ordinační hodiny dětské ambulance Pondělí 8-11 hod.

Konkurz na ředitele. srpen 2012. Letní ordinační hodiny dětské ambulance Pondělí 8-11 hod. srpen 2012 V těchto dnech se vám dostává do ruky další číslo Libčických novin, které se od května svým vzhledem a také, jak doufáme, svým obsahem, od těch předchozích liší. Naše noviny se staly barevnější,

Více

Plán využití Perly v kontextu rozvoje města Ústí nad Orlicí

Plán využití Perly v kontextu rozvoje města Ústí nad Orlicí Plán využití Perly v kontextu rozvoje města Ústí nad Orlicí Podklad k diskusi vytvořený v rámci plnění Rámcové smlouvy, uzavřené mezi Městem Ústí nad Orlicí a OHGS s.r.o. dne 12.8.2008 Zpracovatel: RNDr.

Více

MAPOVÁNÍ POTŘEB UŽIVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V MČ PRAHA 1

MAPOVÁNÍ POTŘEB UŽIVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V MČ PRAHA 1 MAPOVÁNÍ POTŘEB UŽIVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V MČ PRAHA 1 na základě dotazníkového šetření mezi obyvateli MČ Praha 1 uskutečněného v lednu únoru Vypracovala: Agora CE Petra Rezka 12 Praha 4 www.agora-ce.cz

Více

Čtrnáctideník pro Litvínov, Meziboří, Horní Jiřetín a okolí

Čtrnáctideník pro Litvínov, Meziboří, Horní Jiřetín a okolí Čtrnáctideník pro Litvínov, Meziboří, Horní Jiřetín a okolí Internetové stránky Litvínova: www.litvinov.cz E-mail redakce: radnice@mulitvinov.cz Číslo 13 ročník XXI. 20. 7. 2012 zdarma Stručně Dopravní

Více

duben 2010 9içHQt VSROXREĀDQp

duben 2010 9içHQt VSROXREĀDQp do rukou se vám opětovně dostává Občasník Sdružení pro Letohradsko, ve kterém se snažíme zhodnotit uplynulé období od komunálních voleb v roce 2006. Je to připomínka uplynulých téměř 4 let, připomínka

Více

11 2. listopadu 2007 Ročník XVII.

11 2. listopadu 2007 Ročník XVII. Zpravodaj Města Litomyšle 11 2. listopadu 2007 Ročník XVII. Rodinné centrum celé v novém Rodinné (dříve Mateřské) centrum, které bylo 18. října slavnostně otevřeno na Toulovcově náměstí, je zařízení určené

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Marketingové aktivity vybraného podniku v pohostinství Marketing activities of a selected company in hospitality industry Nikola Votánková

Více

LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11.

LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11. LL 19 / 2008 STRANA 1 19 LISTY LANŠKROUNSKA ČTRNÁCTIDENÍK REGIONU Ročník VIII. 10. října 2008 Cena 12 Kč LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11.

Více

O B C E B Ř E Z N O - V A L T Í Ř O V N Á V R H

O B C E B Ř E Z N O - V A L T Í Ř O V N Á V R H S T R A T E G I C K Ý P L Á N R O Z V O J E O B C E V E L K É B Ř E Z N O - V A L T Í Ř O V N Á V R H ÚVOD : Předložený dokument je výsledkem procesu strategického plánování, jež by měla obec Velké Březno

Více

Začátek září: strážníci u škol, nábor do atletického oddílu

Začátek září: strážníci u škol, nábor do atletického oddílu KlíČ periodický tisk územního samosprávného celku SENIOŘI I DĚTI BUDOU V JIHOMĚSTSKÉM BAZÉNU DÍKY RADNICI PLAVAT LEVNĚJI Začátek září: strážníci u škol, nábor do atletického oddílu Chodov o pobočku České

Více

7/2013. Hlavní překážkou v poznání pravdy není lež, ale zdánlivá pravda. Arthur Schopenhauer. Ve Zlíně se sešla špička kolové.

7/2013. Hlavní překážkou v poznání pravdy není lež, ale zdánlivá pravda. Arthur Schopenhauer. Ve Zlíně se sešla špička kolové. Hlavní překážkou v poznání pravdy není lež, ale zdánlivá pravda. Arthur Schopenhauer 7/2013 Kam k vodě 4 Ve Zlíně se sešla špička kolové 14 Tip: Masters of Rock 19 staré fotky Vážení čtenáři, tentokrát

Více

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy.

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy. y z Prahy y z Brna y z Ostravy ostrov Kypr transfery zdarma z 88 míst ČR také poznávací zájezdy Tady si to zamilujete www.vtt.cz ostrov Kypr PRG LCA, 03:25 hod., 2240 km TYP LETADLA/SPOL./ČÍSLO LETU: BOE

Více

INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI

INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI Marketingová strategie rozvoje cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji pro léta 2009 2013 aktualizace s výhledem do roku 2015 INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI Agentura pro regionální rozvoj, a.s. Ostrava 2008-2009

Více

SLIVENECKÝ. časopis městské části Praha Slivenec 6 2011. To je zlaté posvěcení. Jana Novotná

SLIVENECKÝ. časopis městské části Praha Slivenec 6 2011. To je zlaté posvěcení. Jana Novotná SLIVENECKÝ M R A M O R časopis městské části Praha Slivenec 6 2011 To je zlaté posvěcení jako poděkování za nové vysvěcení zvonů Tak se jmenoval program skladeb z českých barokních kancionálů, které u

Více

RELAXACE TOUR. cestovní kancelář

RELAXACE TOUR. cestovní kancelář RELAXACE TOUR cestovní kancelář PodjavorinskÈ 1603, 149 00 Praha 4 tel + fax: 283 870 284, 605 582 721, 732 665 713 www.ckrelaxace.cz e-mail: info@ckrelaxace.cz KATALOG 2007 Česko Slovensko Rakousko Maďarsko

Více