Hnojnick. Vydal Obecní úřad Hnojník 1/2002

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Hnojnick. Vydal Obecní úřad Hnojník 1/2002"

Transkript

1 zpravodaj Hnojnick Vydal Obecní úřad Hnojník 1/2002

2 Vážení občané V krátkosti vám chci popsat co v tomto roce chceme do komunálních voleb stihnout. Letos zahájíme výstavbu vodovodu a plynovodu v lokalitě za lesem, což je od modlitebny v Komorní Lhotce směrem k Hnojníku (k lesu) a zavést všem občanům Hnojníku v této lokalitě vodu a plyn. Stavba bude dokončena do konce roku Pokračujeme v rekonstrukci a přístavbě Domu s pečovatelskou službou. Dokončení v roce 2002 popřípadě 2003 což záleží na tom zda získáme dotaci, kterou vyřizuje Charita Český Těšín v osobě p. Mgr. Michala Krawiece. Pokračujeme na dokončení projektových dokumentací k akcím rozšíření katolického hřbitova a tréninkové hřiště za hřištěm Míru. Obě projektové dokumentace budou hotovy do konce května Na obě akce budeme žádat dotaci od státu na rok V letošním roce jsme získali dotaci na ozelenění veřejných ploch ve výši Kč. Z těchto prostředků chceme upravit meziskládku zeminy na odpočinkovou plochu s možností sportovního vyžití. Na závěr mi dovolte pozvat vás na zasedání zastupitelstva obce, které se bude konat dne v hodin v Hasičské zbrojnici. Hlavní téma projednávání bude hospodaření obce v roce 2001 a rozpočet na rok 2002, který je navrhován vyrovnaný ve výši Kč. Jaromír Kafonek, starosta obce ROZMÍSTĚNÍ KONTEJNERŮ PRO JARNÍ ÚKLID R Termín Místo část obce Typ Poznámka Stryja, Suchánek Bogdan 7 m 3 odvoz v pondělí Landecký Jar. 7 m 3 odvoz v pondělí Skladex naproti p. Papaly 7 m 3 odvoz v pondělí Střed obce u p. Zielonky 40 m 3 přistavený v pátek večer odvoz v pondělí Dvojdomky sm. Střítež 7 m 3 odvoz v pondělí U pošty 7 m 3 odvoz v pondělí Za pekárnou 7 m 3 odvoz v pondělí Kolonie za obch. střediskem 7 m 3 odvoz v pondělí Za stavebninami 7 m 3 odvoz v pondělí Novákovice u Brody 7 m 3 odvoz v pondělí Novákovice pod obřadkou 7 m 3 odvoz v pondělí

3 Nabídka Nabízím k prodeji pozemek parc. č. 1457/4 v Hnojníku (část mezi Správou hmotných rezerv a kolonií rod. domků), případně jej nabízím k pronájmu (možnost kosení trávy). Bližší informace pan Jaromír Beneš, U Ostravice 3E, Frýdek Místek, tel. 0602/ , případně Obec Hnojník paní Szczuková, tel. 0658/ OZNÁMENÍ Oznamujeme občanům, že na Obecní úřad v Hnojníku bude docházet právník, který bude poskytovat služby občanům. Svou činnost započne a následně vždy každých 14 dnů ve středu, od hod. (každý lichý týden). Oznámení Dne byl u nádraží odchycen volně pobíhající vlkošedý pes německý ovčák. Majitel si může tohoto psa vyzvednout v útulku v Sedlištích. Bližší informace podá majitel útulku pan Ondračka na telefonním čísle 0658/ nebo 0737/ Jaromír Kafonek, starosta obce Chrystus zmartwych powstał Radujmy się! Mimo cierpień i bólów Radujmy się! ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST HNOJNÍK, POŘAD BOHOSLUŽEB V DOBĚ VELIKONOČNÍ Květná neděle památka vjezdu Ježíše do Jeruzaléma (průvod s ratolestmi) Hnojník 7.30 hod. p 8.45 hod. č Třanovice hod. č Zelený čtvrtek Památka Poslední večeře Hnojník hod. č+p

4 Velký pátek Umučení Ježíše Krista Hnojník hod. obřady č+p Bílá sobota Vigilie Zmrtvýchvstání Páně Hnojník hod. obřady a mše sv. č+p Neděle Slavnost Zmrtvýchvstání Páně Hnojník 7.30 hod. p 8.45 hod. č Třanovice hod. p Pondělí velikonoční Hnojník 7.30 hod. p 8.45 hod. č Třanovice hod. č Požehnané velikonoce v blízkosti vzkříšeného Pána Vám přejí a vyprošují P. Mgr. Rudolf Sikora, farář a děkan P. Mgr. Mirosław Brutkowski, kaplan Žádost Policie ČR v Hnojníku o spolupráci Od začátku roku 2002 se začaly v obcích Hnojník, Třanovice, Vělopolí, Střítež, Smilovice a Komorní Lhotka, ale i v dalších okolních obcích vyskytovat ve zvýšené míře případy krádeží vloupáním do nejrůznějších objektů, jako jsou například garáže, hospodářské budovy, dílny a podobně, ze kterých doposud neznámí pachatelé odcizili nejrůznější věci, nářadí a zahradní techniku. Výjimkou nejsou ani případy vloupání do rekreačních domků nebo do motorových vozidel a krádeže věcí z nich. Všechny případy, které se staly v posledních měsících mají jeden společný rys, a tím je poněkud menší ostražitost občanů a menší pozornost občanů vůči svému majetku a svému okolí. Jako příklad lze uvést případy, kdy pachatelé vniknou do neuzamčené garáže, do nedostatečně zabezpečené hospodářské budovy a podobně. V jednom případě dokonce majitel své dílny v rodinném domku slyšel zvuky páčení a násilného vniknutí do dílny, avšak tomuto nevěnoval pozornost a nepřivolal policisty. Dále lze uvést případy, které jsou spáchány také proto, že samotní lidé zanechávají hodnotnější věci jako např. odnímatelná autorádia, mobilní telefony, aktovky, doklady a další věci ve svých motorových vozidlech a tím vytvářejí podmínky ke spáchání trestného činu, neboť pachatelé většinou vstupují a zcizují věci tam, kde je co odcizit. Dále je nutno občany upozornit na případy, při kterých bývá zneužita důvěřivost občanů, zejména důchodců. Pachatelé si někdy náhodně a někdy cíleně vytypují osamělou důchodkyňi, nebo důchodce, přijdou za ním domů a sdělí, že jsou pracovníky sociálního úřadu nebo případně nějaké charitativní organizace, nebo někdy jen nabízejí nějaké zboží k prodeji.

5 Poté co jej důchodce vpustí do bytu, kde s pachatelem chvíli hovoří nebo provádí nějaký nákup nabízeného zboží, využije pachatel nepozornosti důchodce a tomuto odcizí peníze, ale někdy i mobilní telefon či další věci. Těmto případům lze předejít tím, že budou dodržovány tyto zásady: 1. Nebýt vždy důvěřivý k cizím osobám. 2. Nepouštět ihned neznámou osobu domů, ale hovořit s ní například přes okno. 3. Nevěřit vždy tomu, že jste vyhráli nějakou cenu, značným slevám výrobků a podobně. 4. Žádat aby se taková osoba představila a prokázala se patřičnou legitimací úřadu, firmy. 5. Nebude-li legitimace firmy nebo úřadu věrohodná, požádat o předložení nějakého dokladu totožnosti, jestliže to osoba odmítne, více se s ní nebavit. 6. Jestliže sdělí cizí osoba své jméno a příjmení a toto souhlasí například s občanským průkazem, cestovním pasem nebo jiným oficiálním dokladem, možno s takovou hovořit. 7. Bude-li cizí osoba agresivní, nebo bude chtít násilím vstoupit do bytu nebo rodinného domu, tak nutno telefonicky přivolat Policii ČR. 8. Vždy si musíte uvědomit, zda čekáte nějakou návštěvu osoby, kterou jste nikdy neviděli a podle toho jednat. 9. Vždy musíte mít na paměti, jestli náhodou ten, kdo Vám nabízí výhodnou koupi zboží není člověk, který chce pouze využít Vaší důvěřivosti. Poté je potřeba pamatovat na to, že ne každý nákup musí být výhodný. Policie ČR v Hnojníku se obrací na občany se žádostí o užší spolupráci, která by měla spočívat v tom, že občané budou více pozornější ke svému majetku. Dále by měli být více pozornější i ke svému okolí a v případě, že zjistí výskyt podezřelých vozidel nebo osob, nezvykle se pohybujících v okolí jejich bydliště, nebudou lhostejní a přivolají telefonicky hlídku policie. Volat možno na linku 158. Volat možno také na číslo telefonu , V případě, že se dovoláte na telefonní záznamník, můžete zanechat vzkaz, nebo bude-li to nutné a vhodnější, opět volejte linku 158. Kvalita ochrany majetku občanů spočívá mimo jiné také v dobré spolupráci policie s občany a naopak. Předem děkuji za spolupráci. Vedoucí oddělení PČR v Hnojníku: por. Bc. Sliž Martin OČEKÁVÁNÍ Jaro. Jaké tajemné slůvko. Období, které probouzí ze spánku, z odpočinku. S očekáváním často pronášíme různé prognózy: Jaké bude, co přinese? Očekáváme situace, které protkávají náš život. Mohou být radostné či smutné, příjemné či méně příjemné. Jedno očekávání nás ale nemine. Jaké? Zkusme se zamyslet!

6 Velká noc. Večer odlišný od všech ostatních. Večer očekávání, kterým vstupujeme do vzkříšení Velké noci. Večer očekávání, ne čekání. Čekání, to je až přijdu na řadu, až přijede autobus, až se ozve zvonění, až Čekání je čas plánované i neplánované náhradní činnosti, čas nudy i horečného spěchu, čas klábosení, podřimování, starých časopisů, čas křížovek a detektivek. Očekávání je něco jiného. Očekávání, takové, jakým je naplněn třeba večer Velké noci, to jsou poslední kroky k cíli, poslední schody k výhledu na nové obzory, poslední metry v tunelu před vjezdem do světla. Očekávání je otvírání dveří nového domova. Očekávání je vnitřní příprava na to, co přichází, disponování se pro to, do čeho vstupuji. Do čeho vstupuji a co očekávám? Pro každého z nás je to jistě mnoho věcí. Od maličkostí všedního dne po události jedinečné a důležité. Čím větší věc očekáváme, tím je naše očekávání intenzivnější. Očekáváme vlastně stále. I tváří v tvář smrti. Očekávání nás, křesťanů, je zaměřeno na očekávání Ježíše Krista jako události, která dala životu člověka nový rozměr.ježíš Kristus nám dává to, co má sám. I my budeme uvedeni do absolutní formy lidského života. Očekávejme věci přicházející jako dobré, očekávejme i tu poslední jako tajemný dar. Očekávejme tak i své vzkříšení. (Vojtěch Cikrle, aby mohlo vyrůst něco krásnějšího). Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Niech wiadomość Jego zwycięstwa nad śmiercią zabłyśnie w naszym życiu i ślady Jego światłości niech nas prowadzą. Římskokatolická farnost Hnojník Březen měsíc Internetu Knihovna v Hnojníku se připojila k celostátní akci Březen měsíc Internetu v českých knihovnách. Tuto akci vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Pod heslem Do knihovny na Internet Internetem do knihovny nabízíme po celý měsíc březen slevu na připojení 15 Kč/hodinu. Chceme připomenout, že registrování uchazeči o zaměstnání si mohou zdarma 1 za týden 1 hodinu hledat zaměstnání pomocí Internetu. Pro starší spoluobčany jsme připravili kurs vyhledavání na Internetu a ovládání elektronické pošty. Každé úterý dopoledne zdarma zaškolíme seniory v tzv. Seniorsurfingu ve vyhledávání na Internetu. Zájemci se mohou přihlásit osobně nebo telefonicky v Knihovně Hnojník.

7 Informace o knihovně najdete na našich webovských stránkách: Našim stálým i novým čtenářům jsme nakoupili knižní a filmové novinky. Mohou si vybrat např. knihy Já chci přece žít román o dívce HIV pozitivní, Dáma ze Serailu životopisný román turecké sultánky, První jezdec Apokalypsy špionážní román, Ohně v oblacích válečný román ofrancouzkých letcích z 2. světové války, Sběratel kostí detektivka, Formule 2001/2002 dokument o závodech Formule 1, Atlas psů a Atlas koní, Rubínový záliv romantický příběh, Usáma bin Ládin a mezinárodní terorismus dokument o teroristech, Strážce thiller, Řeka bohu 3. díl historický román ze starého Egypta, pro děti např. Příručky mladých svišťů 11. a 12. díl, Tygrův příběh příběh o kamarádovi Medvídka Pú a další. Novinky ve videokazetách: Balada o Alosaurovi příběh o dinosaurech, Kytice filmové zpracování Erbenových balad, Hanibal pokračování Mlčení jehňátek, Mercury B. Willis ve špionážním thilleru, Nepřítel před branami válečný film ze stalingradské bitvy, Tygr a drak držitel Oscara 2001 a další. Věříme, že si každý z vás u nás najde něco, co ho zaujme a pokud ne, objednáme požadované knihy z jiné knihovny. Navštívit knihovnu můžete v pondělí a čtvrtek a v úterý Pokud potřebujete přijít mimo půjčovní dobu nebo máte jiné požadavky, dohodněte si návštěvu telefonicky na číslech 0658 / , 0723 / i SMS nebo na ové adrese: Marie Mališová Poděkování všem lidem dobré vůle. Vážení spoluobčané. Ve dnech ledna 2002 se již podruhé uskutečnila celostátní akce Tříkrálová sbírka. Mnohé domácnosti navštívily kolednické skupinky, představující Tři Krále, ať už v přestrojení nebo v civilu, které tvořili dobrovolníci z řad dospělých, dětí a mládeže a poprosili vás o dobrovolný příspěvek na charitativní účely. Touto cestou jménem charity a všech potřebných, kterým charita slouží chci poděkovat za vaši vstřícnost, za každé otevřené dveře, za každý dar, za ochotu a dobrou vůli mnohých z vás. Výtěžek této sbírky byl odeslán na konto Sdružení Česká katolická charita. Jak jsme vás již informovali v prosincovém čísle Zpravodaje, 70 % tohoto výtěžku se vrátí zpět do našeho regionu a bude určeno na rekonstrukci staré bývalé školy v Hnojníku na Charitní dům pokojného stáří. Zbylých 30 % bude rozděleno na humanitární pomoc, rozvojový fond, diecézní a arcidiecézní střediska a režii sbírky.

8 Pokud vás zaujala Tříkrálová sbírka a činnost Charity a neměli jste možnost setkat se s koledníky, můžete ještě stále přispívat na centrální konto Tříkrálové sbírky a to buď složenkami nebo přímo ze svého účtu. Vyjadřujeme též dík městským a obecním úřadům za příspěvek do sbírky, za pomoc při zapečeťování a rozpečeťování pokladniček a závěrečném vyhodnocování sbírky. Také výtěžek Tříkrálového koncertu chrámových sborů při římskokatolické farnosti v Českém Těšíně byl věnován na konto Tříkrálové sbírky, děkujeme. Ještě jednou všem dárcům děkujeme a těšíme se na další spolupráci. S přáním pokoje a dobra Mgr. Michal Krawiec, ředitel charity Č. Těšín Na závěr uvádíme přehled výsledků Tříkrálové sbírky na území, které spravuje charita Český Těšín. Albrechtice ,50 Český Těšín ,20 Dolní Domaslavice ,10 Havířov ,50 Horní Domaslavice ,00 Horní Suchá ,30 Hnojník ,80 Chotěbuz ,50 Karviná ,40 Doubrava 8 365,20 Komorní Lhotka ,20 Petrovice ,00 Ropice ,00 Soběšovice 9 586,60 Stonava ,00 Střítež ,00 Těrlicko ,10 Tošanovice ,00 Třanovice ,00 Vělopolí 6 032,00 CELKEM ,40

9 Plán sběru a svozu nebezpečných odpadů v obci Hnojník a Komorní Lhotka Termín: sobota Hodina Stanoviště sběru Hnojník u Dílen Taspek Hnojník u obch. domu Jednota Hnojník u Večerky U závor Hnojník u Večerky Mona Komorní Lhotka u aut. zast. Kamenec Komorní Lhotka u obchodu Jednota Komorní Lhotka točna u hotelu Tesárek PROVÁDÍME SBĚR TĚCHTO NEBEZPEČNÝCH ODPADÚ: Barvy a ředidla včetně obalů jimi znečištěných, lepidla a pryskyřice, kyseliny a hydroxidy, čistící a odmašťovací prostředky, oleje (mimo potravinářských), fotochemikálie, zahradní chemie (zejména pesticidy), monočlánky a autobaterie, zářivky a výbojky, obaly se zbytky chemikálií, rtuťové teploměry, léky a léčiva, ledničky, mrazničky, hasící přístroje s obsahem freonů, televizory, rádia a počítače. Pro občany a podnikatele, kteří jsou zaregistrováni v systému nakládání s komunálními odpady obce a uhrazují měsíční příp. čtvrtletní poplatky, je sběr, svoz a zneškodnění nebezpečných odpadů bezplatné. Využijte příležitost a zbavte se nebezpečných odpadů! Sběrný a recyklační dvůr komunálních odpadů Provozovatel: Nehlsen Třinec s.r.o. ul. Jablunkovská 392, Třinec Staré Město Tel. spojení: Dispečink 0659/ , 0602/ Provozní doba pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota

10 Odebíráme tyto odpady Kód druhu Kategorie odpadu Název druhu odpadu pneumatika O papír a/ nebo sklo O sklo O drobné plastové předměty O ostatní plasty O drobné kovové předměty O ostatní kov O dřevo O kompost. kuch. odpad vč. olejů ze smažení O oděv O textilní materiál O kompost. odpad (tráva, listí, zbytky rostlin) O zemina nebo kameny O objemný (směsný) komunální odpad O beton O cihla O keramika O azbestová stavební hmota O asfalt bez dehtu O kabely O sorbent, upotř. čistící tkanina, filtrační materiál, N ochranná tkanina asfalt s obsahem dehtu N dehet nebo výrobky z dehtu N izolační materiál s obsahem azbeztu N olej a/ nebo tuk N barva, lepidlo, pryskyřice N rozpouštědlo N kyselina N hydroxid N detergenty, odmašťovací přípravky N fotochemikálie N léky N pesticidy N monočlánky a akumulátorové baterie N zářivka nebo ostatní odpad s obsahem rtuti N lednice N elektrotechnický materiál N

11 Dále vám sdělujeme, že v Třinci Oldřichovicích je v provozu sběrný a recyklační dvůr komunálních odpadů kat. O a N, kde občané a podnikatelé zapojení do systému nakládání s odpady vaší obce mohou odevzdat v příloze vyznačené odpady, a to bezplatně. Podnikatelé nezapojení do systému mohou sběrný dvůr využívat, avšak za úplatu. Soukromé osmileté gymnázium, s. r. o. 28. října 1598, Frýdek Místek tel., fax: 0658/ (sídlo v budově Střední průmyslové školy v Místku) Oznamuje otevření nového studijního oboru a změnu názvu školy od 1. září Soukromé gymnázium a Střední odborná škola, s. r. o. Gymnázium: gymnázium 4leté (všeobecné zaměření, po 9. třídě ZŠ) gymnázium 8leté (všeobecné zaměření s profilací na cizí jazyky, po 5. třídě ZŠ) Střední odborná škola, Sociální činnost stud. obor Sociální péče Sociálněsprávní činnost 4leté denní studium (po 9. třídě ZŠ), 5leté dálkové studium při zaměstnání, obojí ukončeno maturitní zkouškou Uplatnění: sociální pracovník v různých typech sociálních zařízení, referent sociálních orgánů státní správy a samosprávy, možnost pokračovat v pětiletém magisterském studiu na Ostravské univerzitě obor sociální práce. Odborné a profilující předměty: psychologie, osobnostní výchova, právo, sociální politika, sociální zabezpečení, sociální péče, ekonomika, výpočetní technika, veřejné finance, technika administrativy, cizí jazyky. Školné: Kč 1000 Kč/měsíčně. Bližší informace Den otevřených dveří od 9.30 do hodin

12 ZŠ Dobrá otevírá matematickou třídu Základní škola Dobrá nabízí ve školním roce 2002/2003 možnost zařazení žáků letošních pátých ročníků ZŠ do třídy s rozšířenou výukou matematiky a informatiky od 6. ročníku ZŠ. Přijímací řízení proběhne na základě dostatečného počtu přihlášek během měsíce dubna. Základní škola s rozšířeným vyučováním matematiky a informatiky plní výchovné a vzdělávací cíle stanovené pro ZŠ a navíc poskytne žákům hlubší znalosti z matematiky a z informatiky. Přihlášky zasílejte na adresu: ZŠ Dobrá Dobrá O termín přijímacích zkoušek budou zájemci včas informováni. Ing. Martina Voznicová obchodní zástupce Allianz pojišťovny, a. s. si Vás dovoluje informovat o následujících produktech: n Nové pojištění privátního majetku, pojištění staveb n Komplexní autopojištění s možností slev n Abeceda života pojištění pro děti s cestovním pojištěním zdarma n Daňově zvýhodněné životní pojištění občanů n Cestovní pojištění, výhodné celoroční pojištění n Úrazové pojištění n Pojištění podnikatelů n Penzijní připojištění, stavební spoření HYPO Kontakt pro podrobnější informace: Martina Voznicová, Dobratice 260, Tel.: , 0658/

13 Stfiechy 2002 Provádíme: G Kompletní tesafiské v stavby G G DemontáÏe pûvodních star ch stfie ních krytin, bednûní i krovû, vãetnû zaji tûní odvozu suti G G Havarijní opravy stfiech i v zimním období, pfiedchozí opravy na pozdûj í rekonstrukci stfiechy G G Zpracování stfie ního systému nabízíme zdarma, následná dodávka a montáï G G Poradenství ke krytinám, vhodnosti materiálu a stavu stfiechy G Informace: 0603/ , 0608/ Díky spolupráci se stfie ním centrem v âeském Tû ínû vám zajistíme dopravu materiálu zdarma Poruchová sluïba Plyn Hotovostní sluïby Poruchy hlaste na dispeãink 0659/ / F Viadrus F Dakon F Mora F Destila F F Therm F Protherm F Karma F Beretta F F Ferroli F Vaillant F Viessmann F F Junkers F Wolf F

14 Malé domovní čistírny odpadních vod Bio Cleaner Odlučovače ropných látek AS TOP Odlučovače tuků p Přečerpávací jímky Vodoměrné šachty p Kanalizační šachty Septiky I. stupeň p Zemní filtry II. stupeň Žumpy p Plastové vodojemy Vypláštěnístávajících septiků a žump další nádrže a jímky dle požadavků 0737/ , 0656/ Peter Hilovský Kunčice pod Ondřejníkem 674 Firma Labaj Jaromír é Výměna a montáž střešních krytin é Střešní hydroizolace é Montáž okapových systémů é Zateplení střech a fasád é Ořez obtížně dostupných stromů tel.: 0777/ , 0777/ Vendryně 483

15 Třinecký inženýring, a. s. Průmyslová prodejna Nabízený sortiment: Profily válcované: profily I, L J kruhová ocel betonářská ocel hladká (5,5, 6, 6,5 7) J betonářská ocel žebírková (10 25) plochá ocel ( ) J tyč L ( ) J tyč průřezu I 100 dle ČSN, DIN Prodej neshodné výroby (rozměrová, materiálová) za výhodné ceny Profil uzavřený Profily tažené: kruhové J čtvercové J obdélníkové J šestihranné dle ČSN, DIN, rozměrové tolerance H9, H11 běžné nebo na přání zákazníka Plechy válcované za tepla pozink: svitky J tabule Vzduchotechnické potrubí: kruhové (SPIRO) J čtyřhranné J vč. tvarovek J LUTNY Klimatizační jednotky Taridan, Golem Prvky bytového větrání: Středisko vzduchotechniky v areálu Kovony Karviná v Drobný prodej pro stavebníky v Dělení dle požadavku zákazníka v Bezproblémový průjezd branami TŽ, a.s. v Doprava zajištěna v Výhodné ceny Sídlo: Třinecký inženýring, a. s. Frýdecká 126, Třinec Staré Město Sklad: areál TŽ, a. s., Třinec Konská, Sklad investic IČO: DIČ: Kontakt: Tel.: 0659/ Fax: 0659/ mobil: 0602/ Tel.: 0659/ Fax: 0659/ Tel.: 0659/ Fax: 0659/ mobil: 0602/

16 STAVEBNÍ FIRMA JIŘÍ FLUKSA nabízí r zateplování budov q r zednické práce q r zámkové dlažby q r opravy balkónů a teras q r renovace bytových jader q r malířské a natěračské práce q r tesařské práce q r pokrývačské práce q r klempířské práce q Kontakt: Jiří Fluksa Mattys group Příborská 12/1585 (areál bývalého Řempa v Místku) Tel./fax: 0658 / nebo tel.: 0658 / večer Mobil: 0608 / , e mail: Vydává a do všech domácností zdarma distribuuje Obecní úřad Hnojník, náklad 500 ks. Vyrábí Beatris, Dobrá. Výtisk zdarma

Vážení a milí občané,

Vážení a milí občané, Vážení a milí občané, dovolte, abych Vám podala zprávu o událostech v naší obci. V lednu 2015 byly dokončeny čerpací zkoušky průzkumných vrtů v lokalitě U Rezervoáru a na Kempě. Na Kempě byl proveden 100

Více

INFORMACE Z 10. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA FRÝDKU-MÍSTKU

INFORMACE Z 10. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA FRÝDKU-MÍSTKU Únor 2004 č. 2 Ročník XIV. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek INFORMACE Z 10. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA FRÝDKU-MÍSTKU 10. zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku proběhlo 15. prosince minulého

Více

ZPRAVODAJ. 17. zasedání zastupitelstva obce se konalo 16. prosince 2009 v Osvětovém domě v Řepištích. Zastupitelstvo obce vzalo na

ZPRAVODAJ. 17. zasedání zastupitelstva obce se konalo 16. prosince 2009 v Osvětovém domě v Řepištích. Zastupitelstvo obce vzalo na ZPRAVODAJ Zpravodaj č. 100 vyšel 24. 2. 2010 ZASTUPITELSTVO OBCE 17. zasedání zastupitelstva obce se konalo 16. prosince 2009 v Osvětovém domě v Řepištích. Zastupitelstvo obce vzalo na vědomí: Zprávu o

Více

PRAÎMOVSKÉ OZVùNY ZPRAVODAJ OBCE PRAÎMO

PRAÎMOVSKÉ OZVùNY ZPRAVODAJ OBCE PRAÎMO PRAÎMOVSKÉ OZVùNY ZPRAVODAJ OBCE PRAÎMO 12. prosince 2001 číslo 12 / 2001 Vážení spoluobčané, s blížícím se koncem roku se zpravidla začíná bilancovat, co se podařilo během roku změnit k lepšímu. Jaké

Více

Velikonoční koncert v kostele sv. Jiří v Brušperku

Velikonoční koncert v kostele sv. Jiří v Brušperku DUBEN 2001 Číslo 4 zdarma Já jsem malej koledníček, já k vám jdu, dáte-li mi pár vajíček, rád vezmu: nemáte-li červeny, dejte bíly, však vám za ně slepička snese jiny. Velikonoce jsou svátky jara, vítáním

Více

Náměstí Svobody. Březen 2002 č. 2 Ročník XII. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek

Náměstí Svobody. Březen 2002 č. 2 Ročník XII. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek Březen 2002 č. 2 Ročník XII. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek Místostarostové Frýdku-Místku Petr Rafaj (vlevo) a Eva Richtrová a starosta města Zdeněk Stolař na únorovém zasedání zastupitelstva města.

Více

Aãkoliv se duben DUBEN 2000

Aãkoliv se duben DUBEN 2000 DUBEN 2000 Aãkoliv se duben řadí astronomicky i meteorologicky k jaru, jeho dny veskrze slunečně jarní nebývají. Často nás překvapí sněhovou nadílkou, o deštivých plískanicích ani nemluvě. Ve slunečních

Více

Občasník č. 3 Září 2010

Občasník č. 3 Září 2010 Občasník č. 3 Září 2010 28. říjen Státní svátek výročí vzniku samostatného československého státu Svatováclavský chorál Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, svatého Ducha! Kriste,

Více

ROSA. Rosický zpravodaj. Rosický zpravodaj ČERVENEC SRPEN 2005 7/8

ROSA. Rosický zpravodaj. Rosický zpravodaj ČERVENEC SRPEN 2005 7/8 ROSA Rosický zpravodaj Rosický zpravodaj ČERVENEC SRPEN 2005 7/8 Z OBSAHU: Na otázky odpovídá starosta.............. 4 Výpisy z usnesení rady................... 6 Požární prevence........................

Více

ZPRAVODAJ ČÍSLO 1 ROČNÍK XVI. BŘEZEN 2007 ZDARMA

ZPRAVODAJ ČÍSLO 1 ROČNÍK XVI. BŘEZEN 2007 ZDARMA OSTOPOVICKÝ ZPRAVODAJ ČÍSLO 1 ROČNÍK XVI. BŘEZEN 2007 ZDARMA OBEC INFORMUJE PROGRAMOVÉ PRIORITY PRO VOLEBNÍ OBDOBÍ 2006 2010 KVALITA ŽIVOTA V OBCI zelená veřejná prostranství oživení náměstí = centrum

Více

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ BŘEZEN 2008

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ BŘEZEN 2008 ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ BŘEZEN 2008 Nádraží v Adamově na počátku 20. století jak vypadalo v době, kdy zde pravidelně o sobotách vystupovaly velké skupiny výletníků (až z Vídně) a mířily pak do Josefovského

Více

číslo: MK ČR E 11974. Vychází v nákladu 1 000 ks. Adresa redakce : MěÚ Masarykovo nám. 98, 549 54 www.meu-police. e-mail: meu@meu-police.

číslo: MK ČR E 11974. Vychází v nákladu 1 000 ks. Adresa redakce : MěÚ Masarykovo nám. 98, 549 54 www.meu-police. e-mail: meu@meu-police. 5 Registrační KVĚTEN 2007 Socha sv Václava - text na zadní straně Foto: Oldřich Jenka číslo: MK ČR E 11974. Vychází v nákladu 1 000 ks. Adresa redakce : MěÚ Masarykovo nám. 98, 549 54 www.meu-police. e-mail:

Více

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ ROČNÍK XII ČÍSLO 4 DUBEN 2014 ZDARMA. 4. ples města Adamova

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ ROČNÍK XII ČÍSLO 4 DUBEN 2014 ZDARMA. 4. ples města Adamova ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ ROČNÍK XII ČÍSLO 4 DUBEN 2014 ZDARMA 4. ples města a Poslední únorový den patřil masopustu. A z fotografií je zřejmé, že se vydařil. 6.4. - 15.4. Pavel Dvorský - vědecká ilustrace,

Více

Milevský. zpravodaj ZDARMA 11. Ročník: XIX

Milevský. zpravodaj ZDARMA 11. Ročník: XIX Milevský zpravodaj ZDARMA Ročník: XIX 11. 1. listopadu 2011 Den Sociálních služeb Města Milevska v Domě kultury v Milevsku Ve středu 12. října 2011 se v Domě kultury v Milevsku uskutečnil Den Sociálních

Více

Ročník VI Číslo 2 únor 2005

Ročník VI Číslo 2 únor 2005 Ročník VI Číslo 2 únor 2005 Sněhová nadílka v ulici Svatopluka Čecha v únoru 2004 foto: Jiří Šírek Plán rozvoje města Kojetín ZPRÁVA O PLNĚNÍ PROGRAMU HOSPODÁŘSKÉHO, SOCIÁLNÍHO A KULTURNÍHO ROZVOJE MĚSTA

Více

www.letnany.cz Letňanské listy STALO SE Letňany udělily čestná občanství str. 4

www.letnany.cz Letňanské listy STALO SE Letňany udělily čestná občanství str. 4 Letňanské listy Noviny Městské části Praha 18 Ročník 13 Číslo 2 ÚNOR 2007 ZDARMA INFORMACE Představujeme humanitní odbor str. 3 ŠKOLSTVÍ Pravidla pro přijímání dětí do mateřských škol str. 3 STALO SE Letňany

Více

ZPRAVODAJ. Smlouvu o budoucí kupní smlouvě o odkoupení části pozemků

ZPRAVODAJ. Smlouvu o budoucí kupní smlouvě o odkoupení části pozemků ZPRAVODAJ Zpravodaj č. 96 vyšel 25. 2. 2009 ZASTUPITELSTVO OBCE 12. zasedání zastupitelstva obce se konalo 8. prosince 2008 v Osvětovém domě v Řepištích. Zastupitelstvo obce vzalo na vědomí zprávu o kontrole

Více

ZPRAVODAJ ÚJEZD U BRNA. Nová smuteční síň města

ZPRAVODAJ ÚJEZD U BRNA. Nová smuteční síň města ZPRAVODAJ ÚJEZD U BRNA Nová smuteční síň města Prosinec 2012 OBSAH ÚVODNÍ SLOVO STAROSTY...1 VOLBY DO KRAJSKéHO ZASTuPITELSTVA...2 ÚČET ZA DVA VOLEBNÍ ROKY...3 KRáTÍ NáM DANě...3 ukončené A ROZESTAVěNé

Více

Vydává obec Tvarožná Ročník 38 číslo 2 březen duben 2010

Vydává obec Tvarožná Ročník 38 číslo 2 březen duben 2010 Vydává obec Tvarožná Ročník 38 číslo 2 březen duben 2010 Dětský maškarní ples Obsah Slovo starosty 3 Zajímavosti z obce 4 Informace 4 Další informace 4 Co zjistil starosta z Kvačan v archívu? 5 Poděkování

Více

Vítání jara Z OBSAHU... Vítání občánků Den učitelů Vzpomínky Inzerce a oznámení Poděkování MKZ zve...

Vítání jara Z OBSAHU... Vítání občánků Den učitelů Vzpomínky Inzerce a oznámení Poděkování MKZ zve... zdarma Dubí Mstišov Běhánky Drahůnky Pozorka Bystřice Cínovec Vítání jara Z OBSAHU... Slovo starosty... Z jednání RM... MP informuje... Vzpomínka na prezidenta Masaryka Setkání dubských žen Zápisy dětí

Více

RUDOLTICKÝ MASOPUST 2013

RUDOLTICKÝ MASOPUST 2013 RUDOLTICKÝ ZPRAVODAJ RUDOLTICKÝ MASOPUST 2013 Foto: Richard Kohout V SOBOTU 9. ÚNORA 2013 SE V NAŠÍ OBCI KONAL JIŽ 4. ROČNÍK RUDOLTICKÉHO MASOPUSTU. PROTENTOKRÁT SE NESL VE STŘEDOVĚKÉM DUCHU. KAŽDÝ, KDO

Více

V y c h á z í č t v r t l e t n ě. B ř e z e n 2008

V y c h á z í č t v r t l e t n ě. B ř e z e n 2008 V y c h á z í č t v r t l e t n ě B ř e z e n 2008 www.hrusovanyubrna.cz zpravodaj.me.cz Obsah Slovo starosty Obecní úřad Obecní úřad 3 Slovo starosty Strategický plán. Bezpečnost v obci. Čistota v obci

Více

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců Leden 2011 ročník dvacátý ZDARMA PF 2011 OBSAH: Slovo starosty Rozpočet města na rok 2011 Poplatková povinnost Zápisy do 1. tříd ZŠ MP informuje... SMM informuje... Ceník inzerce Prezentace města Dubí

Více

! Inzerce. Inzerce. 2 Přeloučský ROŠT

! Inzerce. Inzerce. 2 Přeloučský ROŠT ! Inzerce Inzerce 2 Přeloučský ROŠT Zprávy z radnice! Rada města Přelouče 70. schůze rady města se konala 25. července Radní schválili: " žádost velitele PS Přelouč o povolení výcviku jednotky HZS PaK,

Více

1/2012 12. ledna 2012 roãník XVIII.

1/2012 12. ledna 2012 roãník XVIII. Rozpočet Holešova na rok 2012. Str. 4, 5 a 6 Moravské děti se staly sborem roku. Str. 16 Michal David bude zpívat na plese města. Str. 17 1/2012 12. ledna 2012 roãník XVIII. Hole ovskowww.holesov.cz cena

Více

Informační list pro občany města Ústí nad Labem. Vše podstatné o Ústí n. L. najdete na internetových stránkách www.mag-ul.cz, nebo www.usti-nl.

Informační list pro občany města Ústí nad Labem. Vše podstatné o Ústí n. L. najdete na internetových stránkách www.mag-ul.cz, nebo www.usti-nl. MùSTSKÉ NOVINY Informační list pro občany města Ústí nad Labem číslo 15 říjen - prosinec 2002 Vše podstatné o Ústí n. L. najdete na internetových stránkách www.mag-ul.cz, nebo www.usti-nl.cz Primátorem

Více

ZPRAVODAJ MĚSTA ALBRECHTIC

ZPRAVODAJ MĚSTA ALBRECHTIC ZPRAVODAJ MĚSTA ALBRECHTIC 1/08 Vážení spoluobčané, letošní zima byla velice příznivá vůči městům a obcím, kterým ušetřila nemalé finanční prostředky na údržbu místních komunikací a chodníků, ale zejména

Více

U NÁS V ČAKOVICÍCH. Přednášel v Moskvě i Erfurtu. Dnes si užívá penzi v Čakovicích, str. 12 ZPRAVODAJ PRO OBČANY ČAKOVIC, MIŠKOVIC A TŘEBORADIC

U NÁS V ČAKOVICÍCH. Přednášel v Moskvě i Erfurtu. Dnes si užívá penzi v Čakovicích, str. 12 ZPRAVODAJ PRO OBČANY ČAKOVIC, MIŠKOVIC A TŘEBORADIC U NÁS V ČAKOVICÍCH ZPRAVODAJ PRO OBČANY ČAKOVIC, MIŠKOVIC A TŘEBORADIC únor 2014 Přednášel v Moskvě i Erfurtu. Dnes si užívá penzi v Čakovicích, str. 12 strana 4 Pražský okruh. Ano či ne? strana 14 Životní

Více

Zpravodaj městské části Brno-Tuřany, číslo 5, ročník XXI, prosinec 2012. Brněnské Ivanovice, Dvorska, Holásky, Tuřany

Zpravodaj městské části Brno-Tuřany, číslo 5, ročník XXI, prosinec 2012. Brněnské Ivanovice, Dvorska, Holásky, Tuřany Zpravodaj městské části Brno-Tuřany, číslo 5, ročník XXI, prosinec 2012 uzávěrka příštího čísla: 4. února 2013 www.turany.cz Brněnské Ivanovice, Dvorska, Holásky, Tuřany Slovo starosty Vážení spoluobčané,

Více